Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

252395 / 2011-09-22 - / Gmina Wińsko (Wińsko)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2011-09-09 pod pozycją 282668. Zobacz ogłoszenie 282668 / 2011-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 252395

Data publikacji: 2011-09-22

Nazwa: Gmina Wińsko

Ulica: Plac Wolności 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Wińsko

Kod pocztowy: 56-160

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 3898186

Numer faxu: 071 3898366

Regon: 93193496300000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 282668

Data wydania biuletynu: 2011-09-09

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: III.6

Przed wprowadzeniem zmainy:
A.1) Formularz ofertowy- wypełniony i podpisany przez Wykonawcę;A.2) Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art.22 ust.1 Prawa zamówień publicznych;A.3) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia z art.24 ust.1 Prawa zamówień publicznych; A4) Wykaz osób do kontaktów z zamawiającym; A 5). Projekt umowy- parafowany przez wykonawcę; A 6) Dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień pełnomocnictw osób składających ofertę, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub z przedstawionych dokumentów rejestrowych; A.7) Formularz Cenowy - wypełniony i podpisany przez wykonawcę; A.8) Kosztorysy sporządzone metodą kalkulacji szczegółowej; A.9) Oświadczenie o odbyciu wizji lokalnej terenu budowy i zapoznaniu się z jej aktualnym stanem potwierdzone przez uprawnionego pracownika zamawiającego.

Po wprowadzeniu zmiany:
A.1) Formularz ofertowy- wypełniony i podpisany przez Wykonawcę; A.2) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia z art.24 ust.1pkt.2 Prawa zamówień publicznych w odniesieniu do osób fizycznych; A 3) Pełnomocnictwo do podpisania oferty i załączników jeżeli nie wynika z dokumentów rejestrowych; A.4) Formularz Cenowy - wypełniony i podpisany przez wykonawcę;.
A.5).Wykonawca, wykazując spełnianie warunku posiadania wiedzy i doświadczenia, dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, może polegać potencjale i na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
A.6) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o
udzielenie zamówienia ( art.23 ustawy Pzp)
powinni spełniać łącznie warunki udziału w postępowaniu (art.22 ust.1 ustawy
Pzp) oraz złożyć dokumenty potwierdzające
spełnianie tych warunków zgodnie z zapisami
zawartymi w pkt. III.4.1).Sekcja III
Ogłoszenia. Ponadto, tacy Wykonawcy winni
ustanowić pełnomocnika do reprezentowania
ich w postępowaniu i zawarcia Umowy
(Kontraktu) w sprawie niniejszego
zamówienia oraz załączyć pełnomocnictwo
do Oferty.
Pełnomocnictwo to zaleca się sporządzić jako jeden dokument podpisany przez wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Pełnomocnictwo powinno być złożone w formie oryginału. W celu potwierdzenia, że Wykonawcy składający wspólną ofertę nie podlegają wykluczeniu z postepowania, każdy z nich zobowiązany jest złożyc oświadczenia i dokumenty o których mowa w pkt.III.4.2 i pkt.III.4.3 Sekcja III Ogłoszenia.

Miejsce składania: III.3.3

Przed wprowadzeniem zmainy:
Wymagane jest wykazanie przez wykonawcę dysponowanie osobami które posiadają minimum 5 letnie doświadczenie, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi ( tzn. uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalnościach:) a. konstrukcyjno-budowlanej, b. instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, c. instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych) oraz geodetą posiadającym uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresie obsługi inwestycji . Na potwierdzenie powyższego wykonawca załączy wykaz osób z podaniem nr. zakresu ich uprawnień, przynależności do właściwej Izby oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami.

Po wprowadzeniu zmiany:
Zamawiający nie wyznacza szczególnego warunku w tym zakresie

Miejsce składania: III.3.4

Przed wprowadzeniem zmainy:
Zamawiający nie wyznacza szczególnego warunku w tym zakresie

Po wprowadzeniu zmiany:
Za spełnienie warunku dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Zamawiający uzna dysponowanie osobami posiadającymi uprawnienie budowlane w zakresie:
1).kierownik budowy (1 osoba) posiadający łącznie:
- wykształcenie techniczne,
-uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno - budowlanej (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dn. 28 kwietnia 2006 roku w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. Nr 83 poz. 578 z późniejszymi zmianami) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz.1118 ze zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., Nr 63, poz. 394);
- co najmniej 5 lat doświadczenia jako kierownik budowy;

2) kierownik robót w branży elektrycznej (1 osoba) posiadający łącznie:
- wykształcenie techniczne,
-uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i energoelektrycznych ( zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dn. 28 kwietnia 2006 roku w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. Nr 83 poz. 578 z późniejszymi zmianami) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane do kierowania robotami w zakresie sieci i instalacji elektrycznych, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz.1118 ze zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., Nr 63, poz. 394);
- co najmniej 5 lat doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót lub kierownika budowy;
3).kierownik robót w branży sanitarnej ( 1 osoba) posiadający łącznie :
- wykształcenie techniczne,
- uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do kierowania robotami budowlanymi zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dn. 28 kwietnia 2006 roku w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006r.,Nr 83, poz. 578 ze zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane w zakresie sieci i instalacji sanitarnych do kierowania robotami, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz.1118 ze zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., Nr 63, poz. 394).
-co najmniej 5 lat doświadczenia w pełnieniu funkcji kierownika robót lub kierownika budowy;
4).kierownik robót (1osoba)w branży konstrukcyjno - budowlanej posiadający łącznie:
- wykształcenie techniczne,
-uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno - budowlanej do kierowania robotami budowlanymi zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dn. 28 kwietnia 2006 roku w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006r. Nr 83 poz. 578 ze zm.) lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz.1118 ze zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U z 2008 r., Nr 63, poz. 394);
-co najmniej 5 letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót.
Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia funkcji kierownika robót w branży konstrukcyjno budowlanej z funkcją kierownika budowy jeżeli spełnione są zadane w ogłoszeniu wymagania
5) geodeta posiadający:
-uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii

Miejsce składania: III.1

Przed wprowadzeniem zmainy:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 50000,00zł

Po wprowadzeniu zmiany:
1.Wadium.
Przed złożeniem oferty Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 50 000,00 złotych (słownie: pięćdziesięciu tysięcy złotych).
2. Zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Zamawiający ustanawia Zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 10 % ceny oferty ( brutto).
3.Szczegółowe wymagania dotyczące wadium i zabezpieczenia należytego wykonania umowy zawarte zostaną w SIWZ.

7.10.2011r. godzina 12.00, miejsce: Urząd Gminy Wińsko, pl. Wolności 2, 56-160 Wińsko, pok.nr1.

Miejsce składania: IV.3

dodac:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian:
1.Stosownie do treści art. 144 ustawy Prawo Zamówień Publicznych Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w następujących przypadkach:
a) konieczności dostosowania postanowień umownych do zmian wynikających z nowelizacji powszechnie obowiązujących przepisów prawa z uwagi na brak możliwości realizacji umowy wedle pierwotnej jej treści;
b) zmian redakcyjnych Umowy, lub zmian będących następstwem zmian danych Stron ujawnionych w rejestrach publicznych oraz zmian dotyczących wskazania przedstawicieli stron wyznaczonych do prowadzenia spraw związanych z realizacją umowy;
c) zmian korzystnych z punktu widzenia realizacji przedmiotu umowy, w szczególności obniżających koszty eksploatacji ponoszone przez Zamawiającego;
d) konieczności zmiany numerów rachunków bankowych;
e) zmiany umowy poprzez zmianę lub rozszerzenie zakresu rzeczowego i w konsekwencji poprzez zmianę wynagrodzenia . Zmiana lub rozszerzenie zakresu rzeczowego może nastąpić w przypadku, gdy Wykonawca w trakcie realizacji Robót ustali błędy lub braki w projekcie. Zmiana lub rozszerzenie zakresu rzeczowego może nastąpić również wtedy, gdy Zamawiający z przyczyn ekonomicznych, technicznych lub prawnych zmieni sposób wykonania przedmiotu zamówienia wprowadzając inne rozwiązania techniczne lub projektowe. Wartość Robót niezbędnych do wykonania w wyniku ww. zmiany lub rozszerzenia zakresu rzeczowego będzie określona na podstawie kosztorysu zamiennego i o tę wartość zmienione zostanie wynagrodzenie Wykonawcy, w przypadku zmniejszenia zakresu Robót wynagrodzenie Wykonawcy zostanie stosownie obniżone;
f). jeżeli nastąpi konieczność wykonania robót zapobiegających powstaniu wady obiektu budowlanego. Zmiana taka spowoduje zmianę zakresu rzeczowego Robót i odpowiednią zmianę wynagrodzenia umownego. Wartość robót niezbędnych do wykonania w wyniku ww. zmiany będzie określona na podstawie kosztorysu zamiennego;
g).Wykonawca może z własnej inicjatywy wnioskować zmiany w sposobie realizacji Robót objętych umową inaczej niż to przewiduje Dokumentacja Projektowa i STWiOR dostarczone przez Zamawiającego, albo wnioskować o zastosowanie innych materiałów, urządzeń lub konstrukcji, niż określone w Dokumentacji Projektowej i STWiOR, jeżeli zmiany te nie wpłyną na trwałość wartość użytkową, estetyczną i techniczną obiektu oraz na przedłużenie terminu wykonania umowy oraz nie zwiększą kosztów eksploatacji obiektu. Zmiany te dopuszcza się tylko w przypadku, gdy proponowane rozwiązanie jest co najmniej równorzędne lub lepsze funkcjonalnie od tego jakie przewiduje projekt, a jednocześnie nie spowoduje zwiększenia wynagrodzenia i nie będzie naruszać przepisów techniczno-budowlanych, a w szczególności przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Zmiany te będą pożądane zwłaszcza w przypadku zastosowania surowców i materiałów ekologicznych korzystnych dla środowiska.
2.Wycena zmian: 1) Ilekroć jest mowa o kosztorysie zamiennym należy przez to rozumieć kosztorys sporządzony przez Wykonawcę tych robót metodą kalkulacji szczegółowej opisaną w (nieobowiązujących) postanowieniach rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 13 lipca 2001 r. w sprawie metod kosztorysowania obiektów i robót budowlanych (Dz.U. 2001 Nr 80,poz. 867), a przyjętych do stosowania zgodnie z art. 384 § 2 Kc. 2) Kosztorys zamienny określający cenę robót zamiennych opracowany będzie w oparciu o składniki cenotwórcze podane przez Wykonawcę w Formularzu Oferty , zaś ceny materiałów i sprzętu zostaną przyjęte według średnich cen SECONBUD z miesiąca poprzedzającego wykonanie robót.
3.Procedura wprowadzania zmian: Każda zmiana w stosunku do oferty złożonej przez Wykonawcę, w szczególności mająca wpływ na:
1).Zwiększenie lub zmniejszenie wynagrodzenia umownego Wykonawcy; lub
2).przedłużenie czasu na wykonanie Robót stanowiących przedmiot umowy
musi być dokonana poprzez sporządzenie Aneksu w formie pisemnej.
4. Wszelkie zmiany wprowadzane do umowy dokonywane będą z poszanowaniem zasad i obowiązków wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, w tym w szczególności z art. 140 ust. 3 ustawy Pzp oraz zasad ogólnych określonych tą ustawą.
5. Jeżeli w czasie obowiązywania umowy nastąpi zmiana ustawowej stawki podatku od towarów i usług (VAT), Strony dokonają odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego - dotyczy to części wynagrodzenia za roboty których w dniu zmiany stawki VAT jeszcze nie dokonano.

Podobne przetargi