Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

179183 / 2015-12-04 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Kobierzyce (Kobierzyce)

/Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych./

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, na rzecz Urzędu Gminy w Kobierzycach w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów (przesyłki listowe oraz paczki pocztowe). Usługi te będą realizowane z uwzględnieniem zasad doręczeń wynikających z przepisów prawa: Ordynacja podatkowa, Kodeks postępowania administracyjnego, Kodeksu postępowania cywilnego, ustawy o ochronie danych osobowych. Przedmiot zamówienia winien być wykonany za zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, w szczególności w ustawie z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz.U. 2012 r., poz. 1529).
Zamówienie obejmuje:
1.
1) usługi pocztowe w obrocie krajowym dla przesyłek listowych o wadze do 2.000 g oraz paczek pocztowych do 10 kg i przesyłek zagranicznych o wadze do 2.000 g w zakresie ich przyjmowania, przemieszczania i doręczania,
2) doręczanie zwrotów przesyłek listowych nie doręczonych, po wyczerpaniu wszystkich możliwości ich doręczenia lub wydania odbiorcy oraz zwrot potwierdzeń odbioru do siedziby Zamawiającego,
3) usługa odbioru przesyłek z siedziby Zamawiającego.
2. Przez przesyłki pocztowe, będące przedmiotem zamówienia rozumie się przesyłki listowe o wadze do 2.000 g (gabaryt A i B):
1) zwykłe ekonomiczne - przesyłka nierejestrowana nie będąca przesyłką najszybszej kategorii,
2) zwykłe priorytetowe - przesyłka nierejestrowana najszybszej kategorii,
3) polecone ekonomiczne - przesyłka rejestrowana, będąca przesyłką listową, przemieszczaną i doręczaną w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubytkiem zawartości lub uszkodzeniem,
4) polecone priorytetowe - przesyłka rejestrowana najszybszej kategorii, będąca przesyłką listową, przemieszczaną i doręczaną w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubytkiem zawartości lub uszkodzeniem,
5) polecone ze zwrotnym poświadczeniem odbioru (ZPO) - przesyłka listowa przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczona za pokwitowaniem odbioru,
6) polecone priorytetowe ze zwrotnym poświadczeniem odbioru (ZPO) - przesyłka najszybszej kategorii, przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczona za pokwitowaniem odbioru,
7) przesyłki listowe z zadeklarowaną wartością - przesyłka rejestrowana, za której utratę, ubytek zawartości lub uszkodzenie operator ponosi odpowiedzialność do wysokości wartości przesyłki podanej przez nadawcę. Gabaryt A - to przesyłka o wymiarach: Minimum - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x140 mm, Maksimum - żaden z wymiarów nie może przekraczać wysokości 20 mm, długości 325 mm, szerokości 230 mm. Gabaryt B - to przesyłka o wymiarach: Minimum - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza wysokość 20 mm lub długość 325 mm, szerokość 230 mm, Maksimum - suma długości, szerokości i wysokości nie może być większa niż 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm. Przez paczki pocztowe, będące przedmiotem zamówienia, rozumie się paczki pocztowe o wadze do 10 kg (gabaryt A i B):
1) ekonomiczne - paczki rejestrowane nie będące paczkami najszybszej kategorii,
2) priorytetowe - paczki rejestrowane najszybszej kategorii,
3) paczki pocztowe z zadeklarowaną wartością - przesyłki rejestrowane nie będące przesyłkami najszybszej kategorii z zadeklarowaną wartością,
4) ze zwrotnym poświadczeniem odbioru - paczki rejestrowane ekonomiczne i priorytetowe przyjęte za potwierdzeniem nadania i doręczone za pokwitowaniem odbioru.
Gabaryt A - to przesyłka o wymiarach: Minimum - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm, Maksimum - żaden z wymiarów nie może przekroczyć długości 600 mm, szerokość 500 mm, wysokość 300 mm.
Gabaryt B - to przesyłka o wymiarach: Minimum - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza długość 600 mm, szerokość 500 mm, wysokość 300 mm, Maksimum - suma długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość nie może być większa niż 3000 mm, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 1500 mm.
3. Upoważniony przedstawiciel Wykonawcy, po okazaniu stosownego upoważnienia, będzie odbierał przesyłki pocztowe z siedziby Zamawiającego każdego dnia roboczego (oprócz sobót oraz dni wolnych od pracy w myśl ustawy z 18.01.1951 r /o dniach wolnych od pracy/) w godz. uprzednio uzgodnionych przez Strony. Nadanie przesyłek objętych przedmiotem zamówienia następować będzie w dniu ich przekazania przez Zamawiającego. Przyjęcie przesyłek do obrotu pocztowego, przez Wykonawcę, będzie każdorazowo dokumentowane pieczęcią, podpisem i datą w książce nadawczej (dla przesyłek rejestrowanych) oraz na zestawieniu ilościowym przesyłek nierejestrowanych. Wzór książki nadawczej oraz zestawienia ilościowego zostanie przedstawiony Zamawiającemu przez Wykonawcę w formie pisemnej w dniu zawarcia umowy i stanowić będzie załącznik do umowy. Wykonawca zobowiązuje się do przekazania Zamawiającemu wszelkich oznaczeń przesyłek rejestrowanych i priorytetowych.
4. Zamawiający zobowiązuje się do umieszczenia na przesyłce listowej i paczce nazwy odbiorcy wraz z jego adresem (podany jednocześnie w pocztowej książce nadawczej dla przesyłek rejestrowanych), określając rodzaj przesyłki (zwykła, polecona, priorytet, zadeklarowana wartość czy ze zwrotnym poświadczeniem odbioru - ZPO), umieszczania nadruku (pieczątki) określającej pełną nazwę i adres Zamawiającego na stronie adresowej każdej nadawanej przesyłki oraz oznaczenie potwierdzające wniesienie opłaty za usługę.
5. Zamawiający będzie umieszczał na przesyłkach pocztowych oznaczenie potwierdzające wniesienie opłaty w postaci nadruku, nalepki na kopercie lub odcisku pieczęci o treści ustalonej przez Wykonawcę.
6. Zamawiający zobowiązuje się do nadawania przesyłek w stanie uporządkowanym tj. przekazaniu przesyłek ułożonych stroną adresową w tym samym kierunku: rejestrowanych wg kolejności wpisów w pocztowej książce nadawczej; nierejestrowanych w podziale wynikającym z zestawienia ilościowo - wartościowego.
7. Zamawiający zobowiązuje się do nadawania przesyłek w stanie uporządkowanym, przez co należy rozumieć:
1) dla przesyłek rejestrowanych - wpisanie każdej przesyłki do pocztowej książki nadawczej w dwóch egzemplarzach, z których oryginał będzie przeznaczony dla Wykonawcy w celach rozliczeniowych, a kopia stanowić będzie dla Zamawiającego potwierdzenie nadania danej partii przesyłek,
2) dla przesyłek zwykłych - nierejestrowanych - zestawienie ilościowe przesyłek wg poszczególnych kategorii wagowych sporządzone dla celów rozliczeniowych w dwóch egzemplarzach, z których oryginał będzie przeznaczony dla Wykonawcy w celach rozliczeniowych, a kopia stanowić będzie dla Zamawiającego potwierdzenie nadania danej partii przesyłek. Wzory pocztowej książki nadawczej oraz zestawienia ilościowo - wartościowego zostaną uzgodnione z Wykonawcą. Zamawiający jest odpowiedzialny za nadawanie przesyłek listowych i paczek w stanie umożliwiającym Wykonawcy doręczenie bez ubytku i uszkodzenia do miejsca zgodnie z adresem przeznaczenia.
8. Wszelkie oznaczenia (numery nadawcze) przesyłek rejestrowanych muszą być zapewnione na przesyłkach przez Wykonawcę.
9. Opakowanie przesyłek listowych stanowi koperta Zamawiającego, odpowiednio zabezpieczona. Opakowanie paczki powinno stanowić zabezpieczenie przed dostępem do jej zawartości. Ponadto powinno uniemożliwiać uszkodzenie przesyłki w czasie przemieszczania.
10. Zamawiający będzie korzystał wyłącznie ze swojego opakowania przesyłek, nie dopuszcza się stosowania opakowań Wykonawcy.
11. Druki /Potwierdzenie odbioru/ stosowane w obrocie krajowym i zagranicznym będą dostarczane przez Wykonawcę na jego koszt, po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania przez Zamawiającego. Ponadto Zamawiający może korzystać z własnych druków.
12. Przesyłki nadawane przez Zamawiającego dostarczane będą przez Wykonawcę do każdego miejsca w kraju i za granicą, na podany adres bądź wskazany adres skrytki pocztowej.
13. W przypadku utraty, ubytku, uszkodzenia przesyłki bądź niewykonania lub nienależytego wykonania przedmiotu umowy, Wykonawca poniesie odpowiedzialność zgodnie z przepisami rozdziału 8 ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2012 r., poz. 1529) i postanowieniami umowy.
14. Przesyłki nadawane będą na podstawie systemu elektronicznego LOTUS wydruku książki nadawczej sporządzonego w 3 egzemplarzach (wg. wzoru stanowiącego załącznik do umowy lub wzoru uzgodnionego z Wykonawcą) - po jednym egzemplarzu dla Zamawiającego i Wykonawcy bądź w pocztowej książce nadawczej - przesyłki nadane z wymiaru podatków. Zamawiający zobowiązuje się do umieszczenia na przesyłce listowej lub paczce nazwy odbiorcy wraz z jego adresem, określając rodzaj przesyłki (zwykła, polecona, priorytet czy ze zwrotnym poświadczeniem odbioru - ZPO) oraz umieszczania na stronie adresowej każdej nadawanej przesyłki nadruku (pieczątki) określającej pełną nazwę i adres Zamawiającego. Zamawiający zobowiązuje się do właściwego przygotowania przesyłek oraz sporządzenia zestawień dla przesyłek. Zamawiający zobowiązuje się do nadawania przesyłek w stanie uporządkowanym, przez co należy rozumieć:
a) dla przesyłek rejestrowanych - wpisanie każdej przesyłki do książki pocztowej,
b) dla przesyłek zwykłych - zestawienie ilościowe przesyłek Zamawiający jest odpowiedzialny za nadawanie przesyłek listowych i paczek w stanie umożliwiającym Wykonawcy doręczenie bez ubytku i uszkodzenia do miejsca zgodnie z adresem przeznaczenia. Opakowanie przesyłek listowych stanowi koperta Zamawiającego, odpowiednio zabezpieczona (zaklejona lub zalakowana). Opakowanie paczki powinno stanowić zabezpieczenie przed dostępem do zawartości oraz aby uniemożliwiało uszkodzenie przesyłki w czasie przemieszczania. Nadanie przesyłek objętych przedmiotem zamówienia następować będzie w dniu ich odbioru przez Wykonawcę od Zamawiającego. Wykonawca będzie doręczał do siedziby Zamawiającego pokwitowane przez adresata potwierdzenie odbioru niezwłocznie po dokonaniu doręczenia przesyłki, nie później jednak, niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia doręczenia. W przypadku nieobecności adresata, przedstawiciel Wykonawcy pozostawia zawiadomienie (pierwsze awizo) o próbie dostarczenia przesyłki ze wskazaniem gdzie i kiedy adresat może odebrać list lub przesyłkę. Termin do odbioru przesyłki przez adresata i dalsza procedura zgodnie z przepisami wewnętrznymi Wykonawcy, z uwzględnieniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
15. W formularzu oferty, stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ, zostały wyszczególnione rodzaje przesyłek jakie będą zlecane Wykonawcy oraz orientacyjne ilości danej korespondencji w skali 36 miesięcy. Zestawienie to daje podstawę do wyliczenia ceny. Zamawiający nie jest zobowiązany do zrealizowania w 100% podanych ilości przesyłek. Rodzaje i ilości przesyłek w ramach świadczonych usług są szacunkowe i będą ulegały zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego. Wykonawca nie będzie dochodził roszczeń z tytułu zmian ilościowych i rodzajowych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia. Faktyczne ilości realizowanych przesyłek mogą odbiegać od podanych ilości, natomiast każda z usług wskazanych w formularzu oferty musi być dostępna dla Zamawiającego.
16. Za okres rozliczeniowy przyjmuje się jeden miesiąc kalendarzowy. Faktury będą płatne w terminie wskazanym w ofercie, licząc od daty wystawienia prawidłowej faktury.
17. Wykonawca zobowiązuje się wystawić każdorazowo faktury VAT odrębnie dla książki ogólnej Urzędu, Referatu Finansowego UG oraz Referatu/Działu zajmującego się odpadami od mieszkańców gminy.
18. Wymagany zakres usług zawierają istotne postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 4 do SIWZ.
19. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia co najmniej jednego punktu odbioru przesyłek w każdej gminie na terytorium całego kraju.
20. Zamawiający będzie zlecał usługi objęte przedmiotem umowy zgodnie z jego potrzebami a zlecenie mniejszej liczby niż szacunkowa i nie wykorzystanie maksymalnej kwoty zobowiązania całościowej jak i w poszczególnych latach nie będzie powodować roszczeń odszkodowawczych ze strony Wykonawcy.
21. Podstawą do obliczenia należności za wykonanie przedmiotu umowy jest suma opłat
za przesyłki faktycznie nadane w okresie miesiąca rozliczeniowego, ustalona na podstawie cen jednostkowych wskazanych w ofercie Wykonawcy.
22. W przypadku gdy Wykonawca nie będzie operatorem wyznaczonym w myśl ustawy Prawo pocztowe, Zamawiający zastrzega sobie możliwość nadawania przesyłek, z którymi ustawy wiążą skutek zachowania terminu z oddaniem pisma w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe u operatora wyznaczonego, a Wykonawcy nie będą w związku z tym przysługiwać jakiekolwiek roszczenia w stosunku do Zamawiającego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 179183

Data publikacji: 2015-12-04

Nazwa: Gmina Kobierzyce

Ulica: al. Pałacowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Kobierzyce

Kod pocztowy: 55-040

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 3111215

Numer faxu: 071 3111252

Adres strony internetowej: www.ugk.pl

Regon: 93193507500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
/Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych./

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, na rzecz Urzędu Gminy w Kobierzycach w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów (przesyłki listowe oraz paczki pocztowe). Usługi te będą realizowane z uwzględnieniem zasad doręczeń wynikających z przepisów prawa: Ordynacja podatkowa, Kodeks postępowania administracyjnego, Kodeksu postępowania cywilnego, ustawy o ochronie danych osobowych. Przedmiot zamówienia winien być wykonany za zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, w szczególności w ustawie z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz.U. 2012 r., poz. 1529).
Zamówienie obejmuje:
1.
1) usługi pocztowe w obrocie krajowym dla przesyłek listowych o wadze do 2.000 g oraz paczek pocztowych do 10 kg i przesyłek zagranicznych o wadze do 2.000 g w zakresie ich przyjmowania, przemieszczania i doręczania,
2) doręczanie zwrotów przesyłek listowych nie doręczonych, po wyczerpaniu wszystkich możliwości ich doręczenia lub wydania odbiorcy oraz zwrot potwierdzeń odbioru do siedziby Zamawiającego,
3) usługa odbioru przesyłek z siedziby Zamawiającego.
2. Przez przesyłki pocztowe, będące przedmiotem zamówienia rozumie się przesyłki listowe o wadze do 2.000 g (gabaryt A i B):
1) zwykłe ekonomiczne - przesyłka nierejestrowana nie będąca przesyłką najszybszej kategorii,
2) zwykłe priorytetowe - przesyłka nierejestrowana najszybszej kategorii,
3) polecone ekonomiczne - przesyłka rejestrowana, będąca przesyłką listową, przemieszczaną i doręczaną w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubytkiem zawartości lub uszkodzeniem,
4) polecone priorytetowe - przesyłka rejestrowana najszybszej kategorii, będąca przesyłką listową, przemieszczaną i doręczaną w sposób zabezpieczający ją przed utratą, ubytkiem zawartości lub uszkodzeniem,
5) polecone ze zwrotnym poświadczeniem odbioru (ZPO) - przesyłka listowa przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczona za pokwitowaniem odbioru,
6) polecone priorytetowe ze zwrotnym poświadczeniem odbioru (ZPO) - przesyłka najszybszej kategorii, przyjęta za potwierdzeniem nadania i doręczona za pokwitowaniem odbioru,
7) przesyłki listowe z zadeklarowaną wartością - przesyłka rejestrowana, za której utratę, ubytek zawartości lub uszkodzenie operator ponosi odpowiedzialność do wysokości wartości przesyłki podanej przez nadawcę. Gabaryt A - to przesyłka o wymiarach: Minimum - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x140 mm, Maksimum - żaden z wymiarów nie może przekraczać wysokości 20 mm, długości 325 mm, szerokości 230 mm. Gabaryt B - to przesyłka o wymiarach: Minimum - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza wysokość 20 mm lub długość 325 mm, szerokość 230 mm, Maksimum - suma długości, szerokości i wysokości nie może być większa niż 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm. Przez paczki pocztowe, będące przedmiotem zamówienia, rozumie się paczki pocztowe o wadze do 10 kg (gabaryt A i B):
1) ekonomiczne - paczki rejestrowane nie będące paczkami najszybszej kategorii,
2) priorytetowe - paczki rejestrowane najszybszej kategorii,
3) paczki pocztowe z zadeklarowaną wartością - przesyłki rejestrowane nie będące przesyłkami najszybszej kategorii z zadeklarowaną wartością,
4) ze zwrotnym poświadczeniem odbioru - paczki rejestrowane ekonomiczne i priorytetowe przyjęte za potwierdzeniem nadania i doręczone za pokwitowaniem odbioru.
Gabaryt A - to przesyłka o wymiarach: Minimum - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm, Maksimum - żaden z wymiarów nie może przekroczyć długości 600 mm, szerokość 500 mm, wysokość 300 mm.
Gabaryt B - to przesyłka o wymiarach: Minimum - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza długość 600 mm, szerokość 500 mm, wysokość 300 mm, Maksimum - suma długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość nie może być większa niż 3000 mm, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 1500 mm.
3. Upoważniony przedstawiciel Wykonawcy, po okazaniu stosownego upoważnienia, będzie odbierał przesyłki pocztowe z siedziby Zamawiającego każdego dnia roboczego (oprócz sobót oraz dni wolnych od pracy w myśl ustawy z 18.01.1951 r /o dniach wolnych od pracy/) w godz. uprzednio uzgodnionych przez Strony. Nadanie przesyłek objętych przedmiotem zamówienia następować będzie w dniu ich przekazania przez Zamawiającego. Przyjęcie przesyłek do obrotu pocztowego, przez Wykonawcę, będzie każdorazowo dokumentowane pieczęcią, podpisem i datą w książce nadawczej (dla przesyłek rejestrowanych) oraz na zestawieniu ilościowym przesyłek nierejestrowanych. Wzór książki nadawczej oraz zestawienia ilościowego zostanie przedstawiony Zamawiającemu przez Wykonawcę w formie pisemnej w dniu zawarcia umowy i stanowić będzie załącznik do umowy. Wykonawca zobowiązuje się do przekazania Zamawiającemu wszelkich oznaczeń przesyłek rejestrowanych i priorytetowych.
4. Zamawiający zobowiązuje się do umieszczenia na przesyłce listowej i paczce nazwy odbiorcy wraz z jego adresem (podany jednocześnie w pocztowej książce nadawczej dla przesyłek rejestrowanych), określając rodzaj przesyłki (zwykła, polecona, priorytet, zadeklarowana wartość czy ze zwrotnym poświadczeniem odbioru - ZPO), umieszczania nadruku (pieczątki) określającej pełną nazwę i adres Zamawiającego na stronie adresowej każdej nadawanej przesyłki oraz oznaczenie potwierdzające wniesienie opłaty za usługę.
5. Zamawiający będzie umieszczał na przesyłkach pocztowych oznaczenie potwierdzające wniesienie opłaty w postaci nadruku, nalepki na kopercie lub odcisku pieczęci o treści ustalonej przez Wykonawcę.
6. Zamawiający zobowiązuje się do nadawania przesyłek w stanie uporządkowanym tj. przekazaniu przesyłek ułożonych stroną adresową w tym samym kierunku: rejestrowanych wg kolejności wpisów w pocztowej książce nadawczej; nierejestrowanych w podziale wynikającym z zestawienia ilościowo - wartościowego.
7. Zamawiający zobowiązuje się do nadawania przesyłek w stanie uporządkowanym, przez co należy rozumieć:
1) dla przesyłek rejestrowanych - wpisanie każdej przesyłki do pocztowej książki nadawczej w dwóch egzemplarzach, z których oryginał będzie przeznaczony dla Wykonawcy w celach rozliczeniowych, a kopia stanowić będzie dla Zamawiającego potwierdzenie nadania danej partii przesyłek,
2) dla przesyłek zwykłych - nierejestrowanych - zestawienie ilościowe przesyłek wg poszczególnych kategorii wagowych sporządzone dla celów rozliczeniowych w dwóch egzemplarzach, z których oryginał będzie przeznaczony dla Wykonawcy w celach rozliczeniowych, a kopia stanowić będzie dla Zamawiającego potwierdzenie nadania danej partii przesyłek. Wzory pocztowej książki nadawczej oraz zestawienia ilościowo - wartościowego zostaną uzgodnione z Wykonawcą. Zamawiający jest odpowiedzialny za nadawanie przesyłek listowych i paczek w stanie umożliwiającym Wykonawcy doręczenie bez ubytku i uszkodzenia do miejsca zgodnie z adresem przeznaczenia.
8. Wszelkie oznaczenia (numery nadawcze) przesyłek rejestrowanych muszą być zapewnione na przesyłkach przez Wykonawcę.
9. Opakowanie przesyłek listowych stanowi koperta Zamawiającego, odpowiednio zabezpieczona. Opakowanie paczki powinno stanowić zabezpieczenie przed dostępem do jej zawartości. Ponadto powinno uniemożliwiać uszkodzenie przesyłki w czasie przemieszczania.
10. Zamawiający będzie korzystał wyłącznie ze swojego opakowania przesyłek, nie dopuszcza się stosowania opakowań Wykonawcy.
11. Druki /Potwierdzenie odbioru/ stosowane w obrocie krajowym i zagranicznym będą dostarczane przez Wykonawcę na jego koszt, po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania przez Zamawiającego. Ponadto Zamawiający może korzystać z własnych druków.
12. Przesyłki nadawane przez Zamawiającego dostarczane będą przez Wykonawcę do każdego miejsca w kraju i za granicą, na podany adres bądź wskazany adres skrytki pocztowej.
13. W przypadku utraty, ubytku, uszkodzenia przesyłki bądź niewykonania lub nienależytego wykonania przedmiotu umowy, Wykonawca poniesie odpowiedzialność zgodnie z przepisami rozdziału 8 ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2012 r., poz. 1529) i postanowieniami umowy.
14. Przesyłki nadawane będą na podstawie systemu elektronicznego LOTUS wydruku książki nadawczej sporządzonego w 3 egzemplarzach (wg. wzoru stanowiącego załącznik do umowy lub wzoru uzgodnionego z Wykonawcą) - po jednym egzemplarzu dla Zamawiającego i Wykonawcy bądź w pocztowej książce nadawczej - przesyłki nadane z wymiaru podatków. Zamawiający zobowiązuje się do umieszczenia na przesyłce listowej lub paczce nazwy odbiorcy wraz z jego adresem, określając rodzaj przesyłki (zwykła, polecona, priorytet czy ze zwrotnym poświadczeniem odbioru - ZPO) oraz umieszczania na stronie adresowej każdej nadawanej przesyłki nadruku (pieczątki) określającej pełną nazwę i adres Zamawiającego. Zamawiający zobowiązuje się do właściwego przygotowania przesyłek oraz sporządzenia zestawień dla przesyłek. Zamawiający zobowiązuje się do nadawania przesyłek w stanie uporządkowanym, przez co należy rozumieć:
a) dla przesyłek rejestrowanych - wpisanie każdej przesyłki do książki pocztowej,
b) dla przesyłek zwykłych - zestawienie ilościowe przesyłek Zamawiający jest odpowiedzialny za nadawanie przesyłek listowych i paczek w stanie umożliwiającym Wykonawcy doręczenie bez ubytku i uszkodzenia do miejsca zgodnie z adresem przeznaczenia. Opakowanie przesyłek listowych stanowi koperta Zamawiającego, odpowiednio zabezpieczona (zaklejona lub zalakowana). Opakowanie paczki powinno stanowić zabezpieczenie przed dostępem do zawartości oraz aby uniemożliwiało uszkodzenie przesyłki w czasie przemieszczania. Nadanie przesyłek objętych przedmiotem zamówienia następować będzie w dniu ich odbioru przez Wykonawcę od Zamawiającego. Wykonawca będzie doręczał do siedziby Zamawiającego pokwitowane przez adresata potwierdzenie odbioru niezwłocznie po dokonaniu doręczenia przesyłki, nie później jednak, niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia doręczenia. W przypadku nieobecności adresata, przedstawiciel Wykonawcy pozostawia zawiadomienie (pierwsze awizo) o próbie dostarczenia przesyłki ze wskazaniem gdzie i kiedy adresat może odebrać list lub przesyłkę. Termin do odbioru przesyłki przez adresata i dalsza procedura zgodnie z przepisami wewnętrznymi Wykonawcy, z uwzględnieniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
15. W formularzu oferty, stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ, zostały wyszczególnione rodzaje przesyłek jakie będą zlecane Wykonawcy oraz orientacyjne ilości danej korespondencji w skali 36 miesięcy. Zestawienie to daje podstawę do wyliczenia ceny. Zamawiający nie jest zobowiązany do zrealizowania w 100% podanych ilości przesyłek. Rodzaje i ilości przesyłek w ramach świadczonych usług są szacunkowe i będą ulegały zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego. Wykonawca nie będzie dochodził roszczeń z tytułu zmian ilościowych i rodzajowych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia. Faktyczne ilości realizowanych przesyłek mogą odbiegać od podanych ilości, natomiast każda z usług wskazanych w formularzu oferty musi być dostępna dla Zamawiającego.
16. Za okres rozliczeniowy przyjmuje się jeden miesiąc kalendarzowy. Faktury będą płatne w terminie wskazanym w ofercie, licząc od daty wystawienia prawidłowej faktury.
17. Wykonawca zobowiązuje się wystawić każdorazowo faktury VAT odrębnie dla książki ogólnej Urzędu, Referatu Finansowego UG oraz Referatu/Działu zajmującego się odpadami od mieszkańców gminy.
18. Wymagany zakres usług zawierają istotne postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 4 do SIWZ.
19. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia co najmniej jednego punktu odbioru przesyłek w każdej gminie na terytorium całego kraju.
20. Zamawiający będzie zlecał usługi objęte przedmiotem umowy zgodnie z jego potrzebami a zlecenie mniejszej liczby niż szacunkowa i nie wykorzystanie maksymalnej kwoty zobowiązania całościowej jak i w poszczególnych latach nie będzie powodować roszczeń odszkodowawczych ze strony Wykonawcy.
21. Podstawą do obliczenia należności za wykonanie przedmiotu umowy jest suma opłat
za przesyłki faktycznie nadane w okresie miesiąca rozliczeniowego, ustalona na podstawie cen jednostkowych wskazanych w ofercie Wykonawcy.
22. W przypadku gdy Wykonawca nie będzie operatorem wyznaczonym w myśl ustawy Prawo pocztowe, Zamawiający zastrzega sobie możliwość nadawania przesyłek, z którymi ustawy wiążą skutek zachowania terminu z oddaniem pisma w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe u operatora wyznaczonego, a Wykonawcy nie będą w związku z tym przysługiwać jakiekolwiek roszczenia w stosunku do Zamawiającego.

Kody CPV: 641110000

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
641120004 (Usługi pocztowe dotyczące listów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
641130001 (Usługi pocztowe dotyczące paczek)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
600000008 (Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów))

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje zamówienia uzupełniające na świadczenia usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych, zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, w wysokości 25% wartości szacunkowej zamówienia.

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2018

Informacja na temat wadium: Nie dotyczy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, jeżeli posiada potwierdzenie wpisu do rejestru operatorów pocztowych wydany przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej zgodnie z art. 6 i nast. ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz.U. 2012 r., poz. 1529).

Zamawiający, na podstawie złożonego przez Wykonawcę /potwierdzenia wpisu do rejestru operatorów pocztowych wydany przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej zgodnie z art. 6 i nast. ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz.U. 2012 r., poz. 1529) - załącznik nr 5/ dokona oceny spełniania w/w warunku według formuły spełnia - nie spełnia. Nie spełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Ofertę Wykonawcy wykluczonego z postępowania uznaje się za odrzuconą.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, jeżeli posiada: opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia,

Zamawiający, na podstawie złożonej przez Wykonawcę /opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia - załącznik nr 4/ dokona oceny spełniania w/w warunku według formuły spełnia - nie spełnia. Nie spełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Ofertę Wykonawcy wykluczonego z postępowania uznaje się za odrzuconą.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
6) pisemne zobowiązanie, jeżeli Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów, zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp (jeżeli dotyczy) - załącznik nr 6,

8) Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, na zasoby innych podmiotów przedkłada następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował Wykonawca:

- opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że inny podmiot jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia (jeżeli dotyczy) - załącznik nr 8,

9) Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda (jeżeli dotyczy):
- dokumentów (załączniki nr 9) dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia,

10) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, to Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w SIWZ pkt IX. 1 ppkt. 1),2),5) (załączniki nr 10).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiany umowy wymagają zachowania formy pisemnej w postaci aneksu do umowy podpisanego przez obie strony pod rygorem nieważności.
2. Zamawiający na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 ze zm.) przewidział możliwość dokonania zmiany umowy w formie aneksu pod warunkiem uprzedniej akceptacji przez Zamawiającego w następujących przypadkach:
1) zmiana terminu realizacji zamówienia w przypadku:
- pisemnego uzgodnienia pomiędzy Stronami dotyczącego skróceniu terminu zakończenia realizacji umowy;
- zmiana terminu rozpoczęcia świadczenia usługi pod warunkiem wystąpienia przyczyn niezależnych od Wykonawcy;
2) zmiana nazw, siedziby stron umowy, numerów kont bankowych, innych danych identyfikacyjnych;
3) wprowadzenie lub zmiana podwykonawcy pod warunkiem odpowiedniego zgłoszenia i po akceptacji przez Zamawiającego;
4) zmiana osób odpowiedzialnych za kontakty i nadzór nad przedmiotem umowy;
5) zmniejszenie zakresu wynagrodzenia z przyczyn o obiektywnym charakterze, istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części zakresu realizacji umowy nie leży w interesie Zamawiającego;
6) zmniejszenie zakresu umowy z przyczyn o obiektywnym charakterze, istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części zakresu realizacji umowy nie leży w interesie publicznym;
7) w razie wystąpienia okoliczności, których przy dołożeniu należytej staranności strony na dzień podpisania umowy nie mogły przewidzieć, a spowodowane one są zmianami przepisów prawa, które nastąpiły podczas wykonywania umowy;
8) zmiana cen jednostkowych za świadczenie przedmiotu umowy w przypadku zmiany cennika usług powszechnych, co dotyczy jedynie operatora wyznaczonego (w przypadku uprzedniego zatwierdzenia projektu tych zmian przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej lub w sposób wskazany w ustawie Prawo Pocztowe - jeżeli dotyczy). Zmiana tych cen nie wpłynie na maksymalną wartość umowy;
9) zmiana realizacji poszczególnych usług objętych umową wynikająca z trybu i unormowań pracy Wykonawcy;
10) zmiana zapisów umowy dostosowująca do zmiany przepisów prawa powszechnie obowiązującego, niebędących przepisami wewnętrznymi Zamawiającego i Wykonawcy, do których stosowania są na mocy tych przepisów zobowiązani;
11) zmiana godzin dostarczania przesyłek, jeżeli będą one wynikać ze zmian organizacyjnych w strukturze Zamawiającego lub Wykonawcy;
12) w przypadku zmian ustawy Prawo pocztowe i innych aktów wykonawczych w zakresie świadczonych usług pocztowych dopuszcza się wprowadzenie zmian do umowy w celu dostosowania do zmian prawa w tym zakresie;
13) zmiana formy załączników do niniejszej umowy;
14) W przypadku zmian:
- stawki podatku od towarów i usług;
- wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10.10.2002 r. /o minimalnym wynagrodzeniu za pracę/;
- zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne;
jeżeli zmiany tę będą miały wpływ na koszty wykonania przez Wykonawcę zamówienia publicznego, wynikającego z zawartej umowy, Zamawiający przewiduje zmiany (zwiększenie/ zmniejszenie) wynagrodzenia brutto określonego w umowie o kwotę kosztów jakie te zmiany powodują. Koszty te obliczane będą na podstawie szczegółowego zestawienia sporządzonego przez Wykonawcę oraz zaakceptowanego przez Zamawiającego;
15) zmiana kwot budżetowych na poszczególne lata w trakcie realizacji zamówienia.
3. Wykonawca zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego w formie pisemnej o zmianach w strukturze organizacyjnej po stronie Wykonawcy, dotyczących
w szczególności określonych w umowie nazw, adresów, podległości, rachunków bankowych. Zmiany takie nie są zmianami istotnymi postanowień umowy w rozumieniu ust. 2 i nie wymagają formy pisemnej w postaci aneksu.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Termin płatności faktury VAT (w dniach)

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ugk.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Kobierzyce, 55-040 Kobierzyce, Al. Pałacowa 1, pok. 51

Data składania wniosków, ofert: 14/12/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Kobierzyce, 55-040 Kobierzyce, Al. Pałacowa 1, sekretariat pok. 25

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Wykonawca na żądanie Zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Pzp, i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 Pzp.

Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obowiązują przepisy określone w § 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.02.2013 r. /w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane/ (Dz. U. z 2013 r., poz. 231) tj. Wykonawca ten przedkłada:
dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
1) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,

2) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,

2. Zamawiający wymaga, aby dokumenty były przedstawione w formie oryginału lub kopii poświadczonych /za zgodność z oryginałem/ przez Wykonawcę lub osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.

3. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
Oferta przedstawiona przez 2 lub więcej Wykonawców (Partnerów) wchodzących w skład konsorcjum lub spółki cywilnej musi zostać przedstawiona jako jedna oferta i spełniać poniższe wymagania:
1) partnerzy na podstawie art. 23 ustawy Pzp. muszą ustanowić pełnomocnika (lidera) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie przedmiotowego zamówienia lub do reprezentowania ich w postępowaniu oraz zawarcia umowy o udzielenie zamówienia publicznego. Umocowanie winno zostać załączone do oferty - treść pełnomocnictwa musi dokładnie określać zakres umocowania;
2) każdy z partnerów oddzielnie musi przedstawić dokumenty wymienione w pkt. IX 1. jako załączniki do oferty nr 1),2),5),7).
3) dokumenty wymienione w SIWZ pkt. IX 1 jako załączniki do oferty nr 3),4) powinny potwierdzać wspólne (łączne) spełnienie przez partnerów konsorcjum wymagań oraz warunków udziału w postępowaniu - w tym przypadku dokumenty przedstawia jeden lub kilku partnerów konsorcjum;
4) oferta musi być podpisana tak, aby prawnie zobowiązywała wszystkich partnerów konsorcjum;
5) korespondencja a także rozliczanie będzie miało miejsce wyłącznie z pełnomocnikiem (liderem) konsorcjum;
6) przy wypełnianiu formularza oferty, jak również innych dokumentów - w miejscu /adres Wykonawcy/, /podpis Wykonawcy/ należy wpisać dane dotyczące wszystkich członków konsorcjum, a nie zaś ich pełnomocnika (lidera) czy jednego z członków konsorcjum;
7) w przypadku złożenia przez wykonawców ubiegających się wspólnie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formie gwarancji - Zamawiający wymaga ażeby była ona wystawiona na wszystkich partnerów łącznie, nie zaś na pełnomocnika czy jednego z partnerów konsorcjum;
8) podmioty występujące wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań.
9) Zamawiający będzie żądał przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy konsorcjum.

Poza okolicznościami wskazanymi w art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy Wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych, jeżeli Zamawiający przewidział taką możliwość wykluczenia wykonawcy w ogłoszeniu o zamówieniu, w specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub w zaproszeniu do negocjacji. Zamawiający nie wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy, który udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

19593 / 2014-01-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 641110000 ()
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych.

85403 / 2011-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 641110000 ()
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych pow. 50 g.

10441 / 2016-01-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 641110000 ()
/Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych./.

510946 / 2013-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 641110000 ()
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych.

51557 / 2011-02-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 641110000 ()
Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych pow. 50 g.

254007 / 2012-11-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 641110000 ()
Świadczenie powszechnych usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych do 50 g.

260099 / 2012-12-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 641110000 ()
Zamówienie uzupełniające dot. /Świadczenie powszechnych usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych powyżej 50 g/