Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

349168 / 2012-09-14 - Administracja rządowa terenowa / Zakład Karny w Kłodzku (Kłodzko)

DD/ZP 220/14/2012 Postępowaie na realizację kursów POKL.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie przeprowadzenia kursów oraz przeprowadzenia dla grup biorących udział w kursach zajęć aktywizacyjnych (CPV 80.50.00.00-8- usługi szkolenia zawodowego) w ramach projektu p.n. Cykl szkoleniowo-aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności realizowanego przez Centralny Zarząd Służby Więziennej. Projekt ten jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Część 1: Kurs - Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z zajęciami aktywizacyjnymi

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z zajęciami aktywizacyjnymi dla grupy skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Kłodzku.
Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie osób pozbawionych wolności do pracy w zawodzie montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz przeprowadzenie dla osób biorących udział w kursie zajęć aktywizacyjnych.
Kurs oraz zajęcia aktywizacyjne odbywać się będą na terenie Zakładu Karnego w Kłodzku w dniach od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-14:30. Zamawiający zobowiązuje się wyznaczyć miejsca, w których odbywać będzie się część teoretyczna i praktyczna kursu.
Kurs będzie realizowany zgodnie z opracowanym przez Wykonawcę programem przedstawionym w dniu otwarcia ofert, program winien być zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012, poz. 186) oraz Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych (Dz. U. z 2004 r. Nr 37, poz. 337 z późniejszymi zmianami w 2009 r. Nr 169, poz. 1331).
Program będzie stanowił integralną część umowy na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu oraz zajęć aktywizacyjnych.
Program zajęć teoretycznych jak i praktycznych powinien obejmować m.in. następujące zagadnienia:
- bezpieczeństwo i higienę pracy,
- sporządzanie dokumentacji budowlanej, rysunku zawodowego oraz planów w celu ustalenia kolejności robót wykończeniowych,
- maszynoznawstwo (sprzęt do prac malarskich, posadzkarsko-glazurniczych, montażu płyt kartonowo-gipsowych),
- materiałoznawstwo,
- przygotowanie i montaż płyt kartonowo-gipsowych na ruszcie krzyżowym stalowym,
- przygotowanie różnych rodzajów podłoży pod malowanie,
- techniki pracy malarskiej,
- przygotowanie podłoży ścian i podłóg z zastosowaniem mas samopoziomujących i
wyrównujących,
- przygotowanie podłoża i montaż paneli podłogowych,
- wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych,
- przygotowanie podłoża i wykonanie tynku mozaikowego,
- montaż terakoty i glazury,
- osadzanie i montaż stolarki otworowej (okien i drzwi).
Każdy z uczestników kursu powinien w ramach realizacji kursu poznać techniki i w praktyce nauczyć się umiejętności niezbędnych do pracy w tym zawodzie przy zastosowaniu najnowszych technologii i materiałów. Służyć temu będą m.in. zajęcia praktyczne, których zakres ustali Zamawiający z Wykonawcą przed ich rozpoczęciem. Zakres prac zostanie ustalony tak, aby zapewnić uczestnikom kursu możliwość zapoznania się w praktyce z tematyką szkolenia przy jednoczesnym uwzględnieniu warunków i specyfiki miejsca realizacji kursu.
Zajęcia aktywizacyjne będą realizowane zgodnie z programem opracowanym przez Wykonawcę i przedstawionym w dniu otwarcia ofert, Program będzie stanowił integralną część umowy na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu i zajęć aktywizacyjnych.
Program powinien gwarantować nabycie przez beneficjentów podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy w tym:
- autoprezentacja;
- komunikacja z pracodawcą;
- rozmowa kwalifikacyjna;
- dokumenty aplikacyjne (wykorzystanie komputera);
- sposoby poszukiwania pracy;
- poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
Wykonawca w dniu otwarcia ofert przedstawi ankietę służącą ocenie kursu i zajęć aktywizacyjnych.
Zakres zamówienia:
liczba osób objętych kursem i zajęciami aktywizacyjnymi - 13 osób, w przypadku zmniejszenia liczby uczestników Zamawiający zastrzega sobie, w ramach posiadanej listy rezerwowej uczestników, prawo do skierowania na kurs dodatkowych osób, celem uzupełnienia liczby do 13 osób. Uzupełnienie listy uczestników może nastąpić jedynie w sytuacji jeżeli wprowadzony rezerwowy uczestnik będzie brał udział w co najmniej 80% godzin kursu i w co najmniej 80 % godzin zajęć aktywizacyjnych.
w przypadku nie ukończenia kursu przez osadzonego, jeżeli nie zostanie uzupełniona liczba uczestników w powyżej opisany sposób, należna Wykonawcy kwota za przeszkolenie tego osadzonego ustalona w umowie ulegnie pomniejszeniu o kwotę stanowiącą iloczyn ilości godzin kursu, w których osadzony nie uczestniczył i kwoty stanowiącej koszt jednostkowy godziny kursu,
liczba zajęć dydaktycznych w ramach kursu - 120 godz. przy założeniu że jedna godzina to 45 min., (tj. 90 godz. zajęć praktycznych, 30 godz. zajęć teoretycznych)
liczba zajęć dydaktycznych w ramach zajęć aktywizacyjnych - 21 godz. przy założeniu że jedna godzina to 45 min., w skład których wchodzi: 7 godz.
z psychologiem, 7 godz. z liderem Klubu Pracy, 7 godz. z doradcą zawodowym,
Wykonawca zapewnia w ramach zajęć teoretycznych uprawnionych wykładowców,
a w ramach zajęć praktycznych uprawnionych instruktorów praktycznej nauki zawodu (zał. nr 4 do SIWZ) odpowiednio do rodzaju kursu.
Zajęcia aktywizacyjne muszą być przeprowadzone przez osoby posiadające licencję doradcy zawodowego lub ukończone studia / studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego oraz osoby posiadające uprawnienia Lidera Klubu Pracy.
Zamawiający wymaga złożenia wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, zakresu wykonywania przez nich czynności oraz informacji o podstawie dysponowania tymi osobami ( zał. nr 4 do SIWZ).
Kurs może zakończyć się egzaminem sprawdzającym wiadomości i umiejętności z zakresu kursu. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2012. 186) oraz zaświadczenia o ukończeniu zajęć aktywizacyjnych.
Dodatkowo wykonawca zapewni dla każdego uczestnika kursu certyfikaty ukończenia kursu oraz zajęć aktywizacyjnych, które zawierać będą zapisy umożliwiające identyfikację źródła finansowania kursu i zajęć aktywizacyjnych poprzez zamieszczenie następującego zapisu: Kurs współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Certyfikat powinien zostać opatrzony aktualnymi logotypami Unii Europejskiej oraz logo Programu Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności.
Zamawiający zobowiązuje się do udostępnienia sprzętu zakupionego w ramach projektu, w celu wykorzystania go podczas zajęć teoretycznych i praktycznych kursu:
- zajęcia teoretyczne: rzutnik multimedialny, możliwość korzystania z sali komputerowej wraz z wyposażeniem;
- zajęcia praktyczne: pistolet natryskowy ze sprężarką, rusztowanie aluminiowe, szlifierka do powierzchni gipsowych, mieszadło do farb, młoty udar.-obrot, przecinarka elektryczna do glazury, dłuta, wiertła, przecinaki;
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić na swój koszt:
- przeprowadzenie badań lekarskich przed rozpoczęciem szkolenia dla 13 uczestników kursu, badania będą odbywały się na terenie Zakładu Karnego w Kłodzku, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kserokopie zaświadczeń lekarskich,
- ubezpieczenie w niezbędnym zakresie (NNW) uczestników kursu i zajęć aktywizacyjnych, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kserokopie dowodu ubezpieczenia,
- pokrycia kosztów ubezpieczenia oraz pokrycia kosztów wymaganych odrębnymi przepisami badań lekarskich 2 osób z listy rezerwowej, w razie konieczności pokrycia kosztów odzieży roboczej dla wprowadzonych uczestników rezerwowych,
- w ramach zajęć teoretycznych podręczniki, skrypty, materiały papiernicze, przybory do pisania (wkład koloru niebieskiego lub zielonego), środki dydaktyczne niezbędne do realizacji kursów i zajęć aktywizacyjnych, na których Wykonawca umieści zapisy umożliwiające identyfikację źródeł finansowania lub opatrzy je logotypami umożliwiającą taką identyfikację zgodnie z treścią Wytycznych w zakresie informacji i promocji oraz Wytycznych dot. oznaczania projektów w ramach POKL,
- w ramach zajęć praktycznych odzież ochronną zgodnie z bhp w ilości 13 kompletów składających się z: spodni na szelkach, podkoszulki, bluzy, czapki, rękawic i obuwia roboczego a także środki ochrony indywidualnej,
- w ramach zajęć praktycznych materiały niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia zajęć w wysokości nie większej niż 40% kosztu kursu (bez zajęć aktywizacyjnych). Ilość oraz asortyment materiałów niezbędnych do realizacji zajęć praktycznych określonych w programie kursu winny mieć charakter celowy i uwzględniać wymogi jakie określa program nauczania oraz jego cel. Tym samym ilość zakupionych i wykorzystanych materiałów powinna odpowiadać zakresowi, planowi zajęć praktycznych z uwzględnieniem ilości beneficjentów biorących udział w szkoleniu. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu kopie faktur VAT lub rachunków potwierdzających dostarczenie w wymaganej ilości materiałów do przeprowadzenia praktycznej nauki zawodu w ramach kursu,
- w ramach zajęć praktycznych niezbędny sprzęt oraz narzędzia drobne do zrealizowania zajęć, których nie posiada Zamawiający.

Część 2: Kurs - Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z zajęciami aktywizacyjnymi

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z zajęciami aktywizacyjnymi dla grupy skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Kłodzku.
Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie osób pozbawionych wolności do pracy w zawodzie montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz przeprowadzenie dla osób biorących udział w kursie zajęć aktywizacyjnych.
Kurs oraz zajęcia aktywizacyjne odbywać się będą na terenie Zakładu Karnego w Kłodzku w dniach od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-14:30. Zamawiający zobowiązuje się wyznaczyć miejsca, w których odbywać będzie się część teoretyczna i praktyczna kursu.
Kurs będzie realizowany zgodnie z opracowanym przez Wykonawcę programem przedstawionym w dniu otwarcia ofert, program winien być zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012, poz. 186) oraz Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych (Dz. U. z 2004 r. Nr 37, poz. 337 z późniejszymi zmianami w 2009 r. Nr 169, poz. 1331).
Program będzie stanowił integralną część umowy na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu oraz zajęć aktywizacyjnych.
Program zajęć teoretycznych jak i praktycznych powinien obejmować m.in. następujące zagadnienia:
- bezpieczeństwo i higienę pracy,
- sporządzanie dokumentacji budowlanej, rysunku zawodowego oraz planów w celu ustalenia kolejności robót wykończeniowych,
- maszynoznawstwo (sprzęt do prac malarskich, posadzkarsko-glazurniczych, montażu płyt kartonowo-gipsowych),
- materiałoznawstwo,
- przygotowanie i montaż płyt kartonowo-gipsowych na ruszcie krzyżowym stalowym,
- przygotowanie różnych rodzajów podłoży pod malowanie,
- techniki pracy malarskiej,
- przygotowanie podłoży ścian i podłóg z zastosowaniem mas samopoziomujących i
wyrównujących,
- przygotowanie podłoża i montaż paneli podłogowych,
- wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych,
- przygotowanie podłoża i wykonanie tynku mozaikowego,
- montaż terakoty i glazury,
- osadzanie i montaż stolarki otworowej (okien i drzwi).
Każdy z uczestników kursu powinien w ramach realizacji kursu poznać techniki i w praktyce nauczyć się umiejętności niezbędnych do pracy w tym zawodzie przy zastosowaniu najnowszych technologii i materiałów. Służyć temu będą m.in. zajęcia praktyczne, których zakres ustali Zamawiający z Wykonawcą przed ich rozpoczęciem. Zakres prac zostanie ustalony tak, aby zapewnić uczestnikom kursu możliwość zapoznania się w praktyce z tematyką szkolenia przy jednoczesnym uwzględnieniu warunków i specyfiki miejsca realizacji kursu.
Zajęcia aktywizacyjne będą realizowane zgodnie z programem opracowanym przez Wykonawcę i przedstawionym w dniu otwarcia ofert, Program będzie stanowił integralną część umowy na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu i zajęć aktywizacyjnych.
Program powinien gwarantować nabycie przez beneficjentów podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy w tym:
- autoprezentacja;
- komunikacja z pracodawcą;
- rozmowa kwalifikacyjna;
- dokumenty aplikacyjne (wykorzystanie komputera);
- sposoby poszukiwania pracy;
- poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
Wykonawca w dniu otwarcia ofert przedstawi ankietę służącą ocenie kursu i zajęć aktywizacyjnych.
Zakres zamówienia:
liczba osób objętych kursem i zajęciami aktywizacyjnymi - 13 osób, w przypadku zmniejszenia liczby uczestników Zamawiający zastrzega sobie, w ramach posiadanej listy rezerwowej uczestników, prawo do skierowania na kurs dodatkowych osób, celem uzupełnienia liczby do 13 osób. Uzupełnienie listy uczestników może nastąpić jedynie w sytuacji jeżeli wprowadzony rezerwowy uczestnik będzie brał udział w co najmniej 80% godzin kursu i w co najmniej 80 % godzin zajęć aktywizacyjnych.
w przypadku nie ukończenia kursu przez osadzonego, jeżeli nie zostanie uzupełniona liczba uczestników w powyżej opisany sposób, należna Wykonawcy kwota za przeszkolenie tego osadzonego ustalona w umowie ulegnie pomniejszeniu o kwotę stanowiącą iloczyn ilości godzin kursu, w których osadzony nie uczestniczył i kwoty stanowiącej koszt jednostkowy godziny kursu,
liczba zajęć dydaktycznych w ramach kursu - 120 godz. przy założeniu że jedna godzina to 45 min., (tj. 90 godz. zajęć praktycznych, 30 godz. zajęć teoretycznych)
liczba zajęć dydaktycznych w ramach zajęć aktywizacyjnych - 21 godz. przy założeniu że jedna godzina to 45 min., w skład których wchodzi: 7 godz.
z psychologiem, 7 godz. z liderem Klubu Pracy, 7 godz. z doradcą zawodowym,
Wykonawca zapewnia w ramach zajęć teoretycznych uprawnionych wykładowców,
a w ramach zajęć praktycznych uprawnionych instruktorów praktycznej nauki zawodu (zał. nr 4 do SIWZ) odpowiednio do rodzaju kursu.
Zajęcia aktywizacyjne muszą być przeprowadzone przez osoby posiadające licencję doradcy zawodowego lub ukończone studia / studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego oraz osoby posiadające uprawnienia Lidera Klubu Pracy.
Zamawiający wymaga złożenia wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, zakresu wykonywania przez nich czynności oraz informacji o podstawie dysponowania tymi osobami ( zał. nr 4 do SIWZ).
Kurs może zakończyć się egzaminem sprawdzającym wiadomości i umiejętności z zakresu kursu. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2012. 186) oraz zaświadczenia o ukończeniu zajęć aktywizacyjnych.
Dodatkowo wykonawca zapewni dla każdego uczestnika kursu certyfikaty ukończenia kursu oraz zajęć aktywizacyjnych, które zawierać będą zapisy umożliwiające identyfikację źródła finansowania kursu i zajęć aktywizacyjnych poprzez zamieszczenie następującego zapisu: Kurs współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Certyfikat powinien zostać opatrzony aktualnymi logotypami Unii Europejskiej oraz logo Programu Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności.
Zamawiający zobowiązuje się do udostępnienia sprzętu zakupionego w ramach projektu, w celu wykorzystania go podczas zajęć teoretycznych i praktycznych kursu:
- zajęcia teoretyczne: rzutnik multimedialny, możliwość korzystania z sali komputerowej wraz z wyposażeniem;
- zajęcia praktyczne: pistolet natryskowy ze sprężarką, rusztowanie aluminiowe, szlifierka do powierzchni gipsowych, mieszadło do farb, młoty udar.-obrot, przecinarka elektryczna do glazury, dłuta, wiertła, przecinaki;
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić na swój koszt:
- przeprowadzenie badań lekarskich przed rozpoczęciem szkolenia dla 13 uczestników kursu, badania będą odbywały się na terenie Zakładu Karnego w Kłodzku, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kserokopie zaświadczeń lekarskich,
- ubezpieczenie w niezbędnym zakresie (NNW) uczestników kursu i zajęć aktywizacyjnych, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kserokopie dowodu ubezpieczenia,
- pokrycia kosztów ubezpieczenia oraz pokrycia kosztów wymaganych odrębnymi przepisami badań lekarskich 2 osób z listy rezerwowej, w razie konieczności pokrycia kosztów odzieży roboczej dla wprowadzonych uczestników rezerwowych,
- w ramach zajęć teoretycznych podręczniki, skrypty, materiały papiernicze, przybory do pisania (wkład koloru niebieskiego lub zielonego), środki dydaktyczne niezbędne do realizacji kursów i zajęć aktywizacyjnych, na których Wykonawca umieści zapisy umożliwiające identyfikację źródeł finansowania lub opatrzy je logotypami umożliwiającą taką identyfikację zgodnie z treścią Wytycznych w zakresie informacji i promocji oraz Wytycznych dot. oznaczania projektów w ramach POKL,
- w ramach zajęć praktycznych odzież ochronną zgodnie z bhp w ilości 13 kompletów składających się z: spodni na szelkach, podkoszulki, bluzy, czapki, rękawic i obuwia roboczego a także środki ochrony indywidualnej,
- w ramach zajęć praktycznych materiały niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia zajęć w wysokości nie większej niż 40% kosztu kursu (bez zajęć aktywizacyjnych). Ilość oraz asortyment materiałów niezbędnych do realizacji zajęć praktycznych określonych w programie kursu winny mieć charakter celowy i uwzględniać wymogi jakie określa program nauczania oraz jego cel. Tym samym ilość zakupionych i wykorzystanych materiałów powinna odpowiadać zakresowi, planowi zajęć praktycznych z uwzględnieniem ilości beneficjentów biorących udział w szkoleniu. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu kopie faktur VAT lub rachunków potwierdzających dostarczenie w wymaganej ilości materiałów do przeprowadzenia praktycznej nauki zawodu w ramach kursu,
- w ramach zajęć praktycznych niezbędny sprzęt oraz narzędzia drobne do zrealizowania zajęć, których nie posiada Zamawiający.
Część 3: Kurs - Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z zajęciami aktywizacyjnymi

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z zajęciami aktywizacyjnymi dla grupy skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Kłodzku.
Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie osób pozbawionych wolności do pracy w zawodzie montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz przeprowadzenie dla osób biorących udział w kursie zajęć aktywizacyjnych.
Kurs oraz zajęcia aktywizacyjne odbywać się będą na terenie Zakładu Karnego w Kłodzku w dniach od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-14:30. Zamawiający zobowiązuje się wyznaczyć miejsca, w których odbywać będzie się część teoretyczna i praktyczna kursu.
Kurs będzie realizowany zgodnie z opracowanym przez Wykonawcę programem przedstawionym w dniu otwarcia ofert, program winien być zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012, poz. 186) oraz Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych (Dz. U. z 2004 r. Nr 37, poz. 337 z późniejszymi zmianami w 2009 r. Nr 169, poz. 1331).
Program będzie stanowił integralną część umowy na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu oraz zajęć aktywizacyjnych.
Program zajęć teoretycznych jak i praktycznych powinien obejmować m.in. następujące zagadnienia:
- bezpieczeństwo i higienę pracy,
- sporządzanie dokumentacji budowlanej, rysunku zawodowego oraz planów w celu ustalenia kolejności robót wykończeniowych,
- maszynoznawstwo (sprzęt do prac malarskich, posadzkarsko-glazurniczych, montażu płyt kartonowo-gipsowych),
- materiałoznawstwo,
- przygotowanie i montaż płyt kartonowo-gipsowych na ruszcie krzyżowym stalowym,
- przygotowanie różnych rodzajów podłoży pod malowanie,
- techniki pracy malarskiej,
- przygotowanie podłoży ścian i podłóg z zastosowaniem mas samopoziomujących i
wyrównujących,
- przygotowanie podłoża i montaż paneli podłogowych,
- wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych,
- przygotowanie podłoża i wykonanie tynku mozaikowego,
- montaż terakoty i glazury,
- osadzanie i montaż stolarki otworowej (okien i drzwi).
Każdy z uczestników kursu powinien w ramach realizacji kursu poznać techniki i w praktyce nauczyć się umiejętności niezbędnych do pracy w tym zawodzie przy zastosowaniu najnowszych technologii i materiałów. Służyć temu będą m.in. zajęcia praktyczne, których zakres ustali Zamawiający z Wykonawcą przed ich rozpoczęciem. Zakres prac zostanie ustalony tak, aby zapewnić uczestnikom kursu możliwość zapoznania się w praktyce z tematyką szkolenia przy jednoczesnym uwzględnieniu warunków i specyfiki miejsca realizacji kursu.
Zajęcia aktywizacyjne będą realizowane zgodnie z programem opracowanym przez Wykonawcę i przedstawionym w dniu otwarcia ofert, Program będzie stanowił integralną część umowy na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu i zajęć aktywizacyjnych.
Program powinien gwarantować nabycie przez beneficjentów podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy w tym:
- autoprezentacja;
- komunikacja z pracodawcą;
- rozmowa kwalifikacyjna;
- dokumenty aplikacyjne (wykorzystanie komputera);
- sposoby poszukiwania pracy;
- poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
Wykonawca w dniu otwarcia ofert przedstawi ankietę służącą ocenie kursu i zajęć aktywizacyjnych.
Zakres zamówienia:
liczba osób objętych kursem i zajęciami aktywizacyjnymi - 13 osób, w przypadku zmniejszenia liczby uczestników Zamawiający zastrzega sobie, w ramach posiadanej listy rezerwowej uczestników, prawo do skierowania na kurs dodatkowych osób, celem uzupełnienia liczby do 13 osób. Uzupełnienie listy uczestników może nastąpić jedynie w sytuacji jeżeli wprowadzony rezerwowy uczestnik będzie brał udział w co najmniej 80% godzin kursu i w co najmniej 80 % godzin zajęć aktywizacyjnych.
w przypadku nie ukończenia kursu przez osadzonego, jeżeli nie zostanie uzupełniona liczba uczestników w powyżej opisany sposób, należna Wykonawcy kwota za przeszkolenie tego osadzonego ustalona w umowie ulegnie pomniejszeniu o kwotę stanowiącą iloczyn ilości godzin kursu, w których osadzony nie uczestniczył i kwoty stanowiącej koszt jednostkowy godziny kursu,
liczba zajęć dydaktycznych w ramach kursu - 120 godz. przy założeniu że jedna godzina to 45 min., (tj. 90 godz. zajęć praktycznych, 30 godz. zajęć teoretycznych)
liczba zajęć dydaktycznych w ramach zajęć aktywizacyjnych - 21 godz. przy założeniu że jedna godzina to 45 min., w skład których wchodzi: 7 godz.
z psychologiem, 7 godz. z liderem Klubu Pracy, 7 godz. z doradcą zawodowym,
Wykonawca zapewnia w ramach zajęć teoretycznych uprawnionych wykładowców,
a w ramach zajęć praktycznych uprawnionych instruktorów praktycznej nauki zawodu (zał. nr 4 do SIWZ) odpowiednio do rodzaju kursu.
Zajęcia aktywizacyjne muszą być przeprowadzone przez osoby posiadające licencję doradcy zawodowego lub ukończone studia / studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego oraz osoby posiadające uprawnienia Lidera Klubu Pracy.
Zamawiający wymaga złożenia wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, zakresu wykonywania przez nich czynności oraz informacji o podstawie dysponowania tymi osobami ( zał. nr 4 do SIWZ).
Kurs może zakończyć się egzaminem sprawdzającym wiadomości i umiejętności z zakresu kursu. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2012. 186) oraz zaświadczenia o ukończeniu zajęć aktywizacyjnych.
Dodatkowo wykonawca zapewni dla każdego uczestnika kursu certyfikaty ukończenia kursu oraz zajęć aktywizacyjnych, które zawierać będą zapisy umożliwiające identyfikację źródła finansowania kursu i zajęć aktywizacyjnych poprzez zamieszczenie następującego zapisu: Kurs współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Certyfikat powinien zostać opatrzony aktualnymi logotypami Unii Europejskiej oraz logo Programu Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności.
Zamawiający zobowiązuje się do udostępnienia sprzętu zakupionego w ramach projektu, w celu wykorzystania go podczas zajęć teoretycznych i praktycznych kursu:
- zajęcia teoretyczne: rzutnik multimedialny, możliwość korzystania z sali komputerowej wraz z wyposażeniem;
- zajęcia praktyczne: pistolet natryskowy ze sprężarką, rusztowanie aluminiowe, szlifierka do powierzchni gipsowych, mieszadło do farb, młoty udar.-obrot, przecinarka elektryczna do glazury, dłuta, wiertła, przecinaki;
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić na swój koszt:
- przeprowadzenie badań lekarskich przed rozpoczęciem szkolenia dla 13 uczestników kursu, badania będą odbywały się na terenie Zakładu Karnego w Kłodzku, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kserokopie zaświadczeń lekarskich,
- ubezpieczenie w niezbędnym zakresie (NNW) uczestników kursu i zajęć aktywizacyjnych, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kserokopie dowodu ubezpieczenia,
- pokrycia kosztów ubezpieczenia oraz pokrycia kosztów wymaganych odrębnymi przepisami badań lekarskich 2 osób z listy rezerwowej, w razie konieczności pokrycia kosztów odzieży roboczej dla wprowadzonych uczestników rezerwowych,
- w ramach zajęć teoretycznych podręczniki, skrypty, materiały papiernicze, przybory do pisania (wkład koloru niebieskiego lub zielonego), środki dydaktyczne niezbędne do realizacji kursów i zajęć aktywizacyjnych, na których Wykonawca umieści zapisy umożliwiające identyfikację źródeł finansowania lub opatrzy je logotypami umożliwiającą taką identyfikację zgodnie z treścią Wytycznych w zakresie informacji i promocji oraz Wytycznych dot. oznaczania projektów w ramach POKL,
- w ramach zajęć praktycznych odzież ochronną zgodnie z bhp w ilości 13 kompletów składających się z: spodni na szelkach, podkoszulki, bluzy, czapki, rękawic i obuwia roboczego a także środki ochrony indywidualnej,
- w ramach zajęć praktycznych materiały niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia zajęć w wysokości nie większej niż 40% kosztu kursu (bez zajęć aktywizacyjnych). Ilość oraz asortyment materiałów niezbędnych do realizacji zajęć praktycznych określonych w programie kursu winny mieć charakter celowy i uwzględniać wymogi jakie określa program nauczania oraz jego cel. Tym samym ilość zakupionych i wykorzystanych materiałów powinna odpowiadać zakresowi, planowi zajęć praktycznych z uwzględnieniem ilości beneficjentów biorących udział w szkoleniu. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu kopie faktur VAT lub rachunków potwierdzających dostarczenie w wymaganej ilości materiałów do przeprowadzenia praktycznej nauki zawodu w ramach kursu,
- w ramach zajęć praktycznych niezbędny sprzęt oraz narzędzia drobne do zrealizowania zajęć, których nie posiada Zamawiający.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 349168

Data publikacji: 2012-09-14

Nazwa: Zakład Karny w Kłodzku

Ulica: ul. Bohaterów Getta 16

Numer domu: 16

Miejscowość: Kłodzko

Kod pocztowy: 57-300

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 074 8651800, 8651854

Numer faxu: 074 8673017

Regon: 00032056100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
DD/ZP 220/14/2012 Postępowaie na realizację kursów POKL.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie przeprowadzenia kursów oraz przeprowadzenia dla grup biorących udział w kursach zajęć aktywizacyjnych (CPV 80.50.00.00-8- usługi szkolenia zawodowego) w ramach projektu p.n. Cykl szkoleniowo-aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności realizowanego przez Centralny Zarząd Służby Więziennej. Projekt ten jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Część 1: Kurs - Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z zajęciami aktywizacyjnymi

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z zajęciami aktywizacyjnymi dla grupy skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Kłodzku.
Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie osób pozbawionych wolności do pracy w zawodzie montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz przeprowadzenie dla osób biorących udział w kursie zajęć aktywizacyjnych.
Kurs oraz zajęcia aktywizacyjne odbywać się będą na terenie Zakładu Karnego w Kłodzku w dniach od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-14:30. Zamawiający zobowiązuje się wyznaczyć miejsca, w których odbywać będzie się część teoretyczna i praktyczna kursu.
Kurs będzie realizowany zgodnie z opracowanym przez Wykonawcę programem przedstawionym w dniu otwarcia ofert, program winien być zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012, poz. 186) oraz Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych (Dz. U. z 2004 r. Nr 37, poz. 337 z późniejszymi zmianami w 2009 r. Nr 169, poz. 1331).
Program będzie stanowił integralną część umowy na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu oraz zajęć aktywizacyjnych.
Program zajęć teoretycznych jak i praktycznych powinien obejmować m.in. następujące zagadnienia:
- bezpieczeństwo i higienę pracy,
- sporządzanie dokumentacji budowlanej, rysunku zawodowego oraz planów w celu ustalenia kolejności robót wykończeniowych,
- maszynoznawstwo (sprzęt do prac malarskich, posadzkarsko-glazurniczych, montażu płyt kartonowo-gipsowych),
- materiałoznawstwo,
- przygotowanie i montaż płyt kartonowo-gipsowych na ruszcie krzyżowym stalowym,
- przygotowanie różnych rodzajów podłoży pod malowanie,
- techniki pracy malarskiej,
- przygotowanie podłoży ścian i podłóg z zastosowaniem mas samopoziomujących i
wyrównujących,
- przygotowanie podłoża i montaż paneli podłogowych,
- wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych,
- przygotowanie podłoża i wykonanie tynku mozaikowego,
- montaż terakoty i glazury,
- osadzanie i montaż stolarki otworowej (okien i drzwi).
Każdy z uczestników kursu powinien w ramach realizacji kursu poznać techniki i w praktyce nauczyć się umiejętności niezbędnych do pracy w tym zawodzie przy zastosowaniu najnowszych technologii i materiałów. Służyć temu będą m.in. zajęcia praktyczne, których zakres ustali Zamawiający z Wykonawcą przed ich rozpoczęciem. Zakres prac zostanie ustalony tak, aby zapewnić uczestnikom kursu możliwość zapoznania się w praktyce z tematyką szkolenia przy jednoczesnym uwzględnieniu warunków i specyfiki miejsca realizacji kursu.
Zajęcia aktywizacyjne będą realizowane zgodnie z programem opracowanym przez Wykonawcę i przedstawionym w dniu otwarcia ofert, Program będzie stanowił integralną część umowy na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu i zajęć aktywizacyjnych.
Program powinien gwarantować nabycie przez beneficjentów podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy w tym:
- autoprezentacja;
- komunikacja z pracodawcą;
- rozmowa kwalifikacyjna;
- dokumenty aplikacyjne (wykorzystanie komputera);
- sposoby poszukiwania pracy;
- poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
Wykonawca w dniu otwarcia ofert przedstawi ankietę służącą ocenie kursu i zajęć aktywizacyjnych.
Zakres zamówienia:
liczba osób objętych kursem i zajęciami aktywizacyjnymi - 13 osób, w przypadku zmniejszenia liczby uczestników Zamawiający zastrzega sobie, w ramach posiadanej listy rezerwowej uczestników, prawo do skierowania na kurs dodatkowych osób, celem uzupełnienia liczby do 13 osób. Uzupełnienie listy uczestników może nastąpić jedynie w sytuacji jeżeli wprowadzony rezerwowy uczestnik będzie brał udział w co najmniej 80% godzin kursu i w co najmniej 80 % godzin zajęć aktywizacyjnych.
w przypadku nie ukończenia kursu przez osadzonego, jeżeli nie zostanie uzupełniona liczba uczestników w powyżej opisany sposób, należna Wykonawcy kwota za przeszkolenie tego osadzonego ustalona w umowie ulegnie pomniejszeniu o kwotę stanowiącą iloczyn ilości godzin kursu, w których osadzony nie uczestniczył i kwoty stanowiącej koszt jednostkowy godziny kursu,
liczba zajęć dydaktycznych w ramach kursu - 120 godz. przy założeniu że jedna godzina to 45 min., (tj. 90 godz. zajęć praktycznych, 30 godz. zajęć teoretycznych)
liczba zajęć dydaktycznych w ramach zajęć aktywizacyjnych - 21 godz. przy założeniu że jedna godzina to 45 min., w skład których wchodzi: 7 godz.
z psychologiem, 7 godz. z liderem Klubu Pracy, 7 godz. z doradcą zawodowym,
Wykonawca zapewnia w ramach zajęć teoretycznych uprawnionych wykładowców,
a w ramach zajęć praktycznych uprawnionych instruktorów praktycznej nauki zawodu (zał. nr 4 do SIWZ) odpowiednio do rodzaju kursu.
Zajęcia aktywizacyjne muszą być przeprowadzone przez osoby posiadające licencję doradcy zawodowego lub ukończone studia / studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego oraz osoby posiadające uprawnienia Lidera Klubu Pracy.
Zamawiający wymaga złożenia wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, zakresu wykonywania przez nich czynności oraz informacji o podstawie dysponowania tymi osobami ( zał. nr 4 do SIWZ).
Kurs może zakończyć się egzaminem sprawdzającym wiadomości i umiejętności z zakresu kursu. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2012. 186) oraz zaświadczenia o ukończeniu zajęć aktywizacyjnych.
Dodatkowo wykonawca zapewni dla każdego uczestnika kursu certyfikaty ukończenia kursu oraz zajęć aktywizacyjnych, które zawierać będą zapisy umożliwiające identyfikację źródła finansowania kursu i zajęć aktywizacyjnych poprzez zamieszczenie następującego zapisu: Kurs współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Certyfikat powinien zostać opatrzony aktualnymi logotypami Unii Europejskiej oraz logo Programu Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności.
Zamawiający zobowiązuje się do udostępnienia sprzętu zakupionego w ramach projektu, w celu wykorzystania go podczas zajęć teoretycznych i praktycznych kursu:
- zajęcia teoretyczne: rzutnik multimedialny, możliwość korzystania z sali komputerowej wraz z wyposażeniem;
- zajęcia praktyczne: pistolet natryskowy ze sprężarką, rusztowanie aluminiowe, szlifierka do powierzchni gipsowych, mieszadło do farb, młoty udar.-obrot, przecinarka elektryczna do glazury, dłuta, wiertła, przecinaki;
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić na swój koszt:
- przeprowadzenie badań lekarskich przed rozpoczęciem szkolenia dla 13 uczestników kursu, badania będą odbywały się na terenie Zakładu Karnego w Kłodzku, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kserokopie zaświadczeń lekarskich,
- ubezpieczenie w niezbędnym zakresie (NNW) uczestników kursu i zajęć aktywizacyjnych, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kserokopie dowodu ubezpieczenia,
- pokrycia kosztów ubezpieczenia oraz pokrycia kosztów wymaganych odrębnymi przepisami badań lekarskich 2 osób z listy rezerwowej, w razie konieczności pokrycia kosztów odzieży roboczej dla wprowadzonych uczestników rezerwowych,
- w ramach zajęć teoretycznych podręczniki, skrypty, materiały papiernicze, przybory do pisania (wkład koloru niebieskiego lub zielonego), środki dydaktyczne niezbędne do realizacji kursów i zajęć aktywizacyjnych, na których Wykonawca umieści zapisy umożliwiające identyfikację źródeł finansowania lub opatrzy je logotypami umożliwiającą taką identyfikację zgodnie z treścią Wytycznych w zakresie informacji i promocji oraz Wytycznych dot. oznaczania projektów w ramach POKL,
- w ramach zajęć praktycznych odzież ochronną zgodnie z bhp w ilości 13 kompletów składających się z: spodni na szelkach, podkoszulki, bluzy, czapki, rękawic i obuwia roboczego a także środki ochrony indywidualnej,
- w ramach zajęć praktycznych materiały niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia zajęć w wysokości nie większej niż 40% kosztu kursu (bez zajęć aktywizacyjnych). Ilość oraz asortyment materiałów niezbędnych do realizacji zajęć praktycznych określonych w programie kursu winny mieć charakter celowy i uwzględniać wymogi jakie określa program nauczania oraz jego cel. Tym samym ilość zakupionych i wykorzystanych materiałów powinna odpowiadać zakresowi, planowi zajęć praktycznych z uwzględnieniem ilości beneficjentów biorących udział w szkoleniu. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu kopie faktur VAT lub rachunków potwierdzających dostarczenie w wymaganej ilości materiałów do przeprowadzenia praktycznej nauki zawodu w ramach kursu,
- w ramach zajęć praktycznych niezbędny sprzęt oraz narzędzia drobne do zrealizowania zajęć, których nie posiada Zamawiający.

Część 2: Kurs - Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z zajęciami aktywizacyjnymi

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z zajęciami aktywizacyjnymi dla grupy skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Kłodzku.
Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie osób pozbawionych wolności do pracy w zawodzie montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz przeprowadzenie dla osób biorących udział w kursie zajęć aktywizacyjnych.
Kurs oraz zajęcia aktywizacyjne odbywać się będą na terenie Zakładu Karnego w Kłodzku w dniach od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-14:30. Zamawiający zobowiązuje się wyznaczyć miejsca, w których odbywać będzie się część teoretyczna i praktyczna kursu.
Kurs będzie realizowany zgodnie z opracowanym przez Wykonawcę programem przedstawionym w dniu otwarcia ofert, program winien być zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012, poz. 186) oraz Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych (Dz. U. z 2004 r. Nr 37, poz. 337 z późniejszymi zmianami w 2009 r. Nr 169, poz. 1331).
Program będzie stanowił integralną część umowy na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu oraz zajęć aktywizacyjnych.
Program zajęć teoretycznych jak i praktycznych powinien obejmować m.in. następujące zagadnienia:
- bezpieczeństwo i higienę pracy,
- sporządzanie dokumentacji budowlanej, rysunku zawodowego oraz planów w celu ustalenia kolejności robót wykończeniowych,
- maszynoznawstwo (sprzęt do prac malarskich, posadzkarsko-glazurniczych, montażu płyt kartonowo-gipsowych),
- materiałoznawstwo,
- przygotowanie i montaż płyt kartonowo-gipsowych na ruszcie krzyżowym stalowym,
- przygotowanie różnych rodzajów podłoży pod malowanie,
- techniki pracy malarskiej,
- przygotowanie podłoży ścian i podłóg z zastosowaniem mas samopoziomujących i
wyrównujących,
- przygotowanie podłoża i montaż paneli podłogowych,
- wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych,
- przygotowanie podłoża i wykonanie tynku mozaikowego,
- montaż terakoty i glazury,
- osadzanie i montaż stolarki otworowej (okien i drzwi).
Każdy z uczestników kursu powinien w ramach realizacji kursu poznać techniki i w praktyce nauczyć się umiejętności niezbędnych do pracy w tym zawodzie przy zastosowaniu najnowszych technologii i materiałów. Służyć temu będą m.in. zajęcia praktyczne, których zakres ustali Zamawiający z Wykonawcą przed ich rozpoczęciem. Zakres prac zostanie ustalony tak, aby zapewnić uczestnikom kursu możliwość zapoznania się w praktyce z tematyką szkolenia przy jednoczesnym uwzględnieniu warunków i specyfiki miejsca realizacji kursu.
Zajęcia aktywizacyjne będą realizowane zgodnie z programem opracowanym przez Wykonawcę i przedstawionym w dniu otwarcia ofert, Program będzie stanowił integralną część umowy na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu i zajęć aktywizacyjnych.
Program powinien gwarantować nabycie przez beneficjentów podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy w tym:
- autoprezentacja;
- komunikacja z pracodawcą;
- rozmowa kwalifikacyjna;
- dokumenty aplikacyjne (wykorzystanie komputera);
- sposoby poszukiwania pracy;
- poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
Wykonawca w dniu otwarcia ofert przedstawi ankietę służącą ocenie kursu i zajęć aktywizacyjnych.
Zakres zamówienia:
liczba osób objętych kursem i zajęciami aktywizacyjnymi - 13 osób, w przypadku zmniejszenia liczby uczestników Zamawiający zastrzega sobie, w ramach posiadanej listy rezerwowej uczestników, prawo do skierowania na kurs dodatkowych osób, celem uzupełnienia liczby do 13 osób. Uzupełnienie listy uczestników może nastąpić jedynie w sytuacji jeżeli wprowadzony rezerwowy uczestnik będzie brał udział w co najmniej 80% godzin kursu i w co najmniej 80 % godzin zajęć aktywizacyjnych.
w przypadku nie ukończenia kursu przez osadzonego, jeżeli nie zostanie uzupełniona liczba uczestników w powyżej opisany sposób, należna Wykonawcy kwota za przeszkolenie tego osadzonego ustalona w umowie ulegnie pomniejszeniu o kwotę stanowiącą iloczyn ilości godzin kursu, w których osadzony nie uczestniczył i kwoty stanowiącej koszt jednostkowy godziny kursu,
liczba zajęć dydaktycznych w ramach kursu - 120 godz. przy założeniu że jedna godzina to 45 min., (tj. 90 godz. zajęć praktycznych, 30 godz. zajęć teoretycznych)
liczba zajęć dydaktycznych w ramach zajęć aktywizacyjnych - 21 godz. przy założeniu że jedna godzina to 45 min., w skład których wchodzi: 7 godz.
z psychologiem, 7 godz. z liderem Klubu Pracy, 7 godz. z doradcą zawodowym,
Wykonawca zapewnia w ramach zajęć teoretycznych uprawnionych wykładowców,
a w ramach zajęć praktycznych uprawnionych instruktorów praktycznej nauki zawodu (zał. nr 4 do SIWZ) odpowiednio do rodzaju kursu.
Zajęcia aktywizacyjne muszą być przeprowadzone przez osoby posiadające licencję doradcy zawodowego lub ukończone studia / studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego oraz osoby posiadające uprawnienia Lidera Klubu Pracy.
Zamawiający wymaga złożenia wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, zakresu wykonywania przez nich czynności oraz informacji o podstawie dysponowania tymi osobami ( zał. nr 4 do SIWZ).
Kurs może zakończyć się egzaminem sprawdzającym wiadomości i umiejętności z zakresu kursu. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2012. 186) oraz zaświadczenia o ukończeniu zajęć aktywizacyjnych.
Dodatkowo wykonawca zapewni dla każdego uczestnika kursu certyfikaty ukończenia kursu oraz zajęć aktywizacyjnych, które zawierać będą zapisy umożliwiające identyfikację źródła finansowania kursu i zajęć aktywizacyjnych poprzez zamieszczenie następującego zapisu: Kurs współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Certyfikat powinien zostać opatrzony aktualnymi logotypami Unii Europejskiej oraz logo Programu Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności.
Zamawiający zobowiązuje się do udostępnienia sprzętu zakupionego w ramach projektu, w celu wykorzystania go podczas zajęć teoretycznych i praktycznych kursu:
- zajęcia teoretyczne: rzutnik multimedialny, możliwość korzystania z sali komputerowej wraz z wyposażeniem;
- zajęcia praktyczne: pistolet natryskowy ze sprężarką, rusztowanie aluminiowe, szlifierka do powierzchni gipsowych, mieszadło do farb, młoty udar.-obrot, przecinarka elektryczna do glazury, dłuta, wiertła, przecinaki;
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić na swój koszt:
- przeprowadzenie badań lekarskich przed rozpoczęciem szkolenia dla 13 uczestników kursu, badania będą odbywały się na terenie Zakładu Karnego w Kłodzku, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kserokopie zaświadczeń lekarskich,
- ubezpieczenie w niezbędnym zakresie (NNW) uczestników kursu i zajęć aktywizacyjnych, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kserokopie dowodu ubezpieczenia,
- pokrycia kosztów ubezpieczenia oraz pokrycia kosztów wymaganych odrębnymi przepisami badań lekarskich 2 osób z listy rezerwowej, w razie konieczności pokrycia kosztów odzieży roboczej dla wprowadzonych uczestników rezerwowych,
- w ramach zajęć teoretycznych podręczniki, skrypty, materiały papiernicze, przybory do pisania (wkład koloru niebieskiego lub zielonego), środki dydaktyczne niezbędne do realizacji kursów i zajęć aktywizacyjnych, na których Wykonawca umieści zapisy umożliwiające identyfikację źródeł finansowania lub opatrzy je logotypami umożliwiającą taką identyfikację zgodnie z treścią Wytycznych w zakresie informacji i promocji oraz Wytycznych dot. oznaczania projektów w ramach POKL,
- w ramach zajęć praktycznych odzież ochronną zgodnie z bhp w ilości 13 kompletów składających się z: spodni na szelkach, podkoszulki, bluzy, czapki, rękawic i obuwia roboczego a także środki ochrony indywidualnej,
- w ramach zajęć praktycznych materiały niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia zajęć w wysokości nie większej niż 40% kosztu kursu (bez zajęć aktywizacyjnych). Ilość oraz asortyment materiałów niezbędnych do realizacji zajęć praktycznych określonych w programie kursu winny mieć charakter celowy i uwzględniać wymogi jakie określa program nauczania oraz jego cel. Tym samym ilość zakupionych i wykorzystanych materiałów powinna odpowiadać zakresowi, planowi zajęć praktycznych z uwzględnieniem ilości beneficjentów biorących udział w szkoleniu. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu kopie faktur VAT lub rachunków potwierdzających dostarczenie w wymaganej ilości materiałów do przeprowadzenia praktycznej nauki zawodu w ramach kursu,
- w ramach zajęć praktycznych niezbędny sprzęt oraz narzędzia drobne do zrealizowania zajęć, których nie posiada Zamawiający.
Część 3: Kurs - Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z zajęciami aktywizacyjnymi

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z zajęciami aktywizacyjnymi dla grupy skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Kłodzku.
Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie osób pozbawionych wolności do pracy w zawodzie montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz przeprowadzenie dla osób biorących udział w kursie zajęć aktywizacyjnych.
Kurs oraz zajęcia aktywizacyjne odbywać się będą na terenie Zakładu Karnego w Kłodzku w dniach od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-14:30. Zamawiający zobowiązuje się wyznaczyć miejsca, w których odbywać będzie się część teoretyczna i praktyczna kursu.
Kurs będzie realizowany zgodnie z opracowanym przez Wykonawcę programem przedstawionym w dniu otwarcia ofert, program winien być zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012, poz. 186) oraz Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych (Dz. U. z 2004 r. Nr 37, poz. 337 z późniejszymi zmianami w 2009 r. Nr 169, poz. 1331).
Program będzie stanowił integralną część umowy na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu oraz zajęć aktywizacyjnych.
Program zajęć teoretycznych jak i praktycznych powinien obejmować m.in. następujące zagadnienia:
- bezpieczeństwo i higienę pracy,
- sporządzanie dokumentacji budowlanej, rysunku zawodowego oraz planów w celu ustalenia kolejności robót wykończeniowych,
- maszynoznawstwo (sprzęt do prac malarskich, posadzkarsko-glazurniczych, montażu płyt kartonowo-gipsowych),
- materiałoznawstwo,
- przygotowanie i montaż płyt kartonowo-gipsowych na ruszcie krzyżowym stalowym,
- przygotowanie różnych rodzajów podłoży pod malowanie,
- techniki pracy malarskiej,
- przygotowanie podłoży ścian i podłóg z zastosowaniem mas samopoziomujących i
wyrównujących,
- przygotowanie podłoża i montaż paneli podłogowych,
- wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych,
- przygotowanie podłoża i wykonanie tynku mozaikowego,
- montaż terakoty i glazury,
- osadzanie i montaż stolarki otworowej (okien i drzwi).
Każdy z uczestników kursu powinien w ramach realizacji kursu poznać techniki i w praktyce nauczyć się umiejętności niezbędnych do pracy w tym zawodzie przy zastosowaniu najnowszych technologii i materiałów. Służyć temu będą m.in. zajęcia praktyczne, których zakres ustali Zamawiający z Wykonawcą przed ich rozpoczęciem. Zakres prac zostanie ustalony tak, aby zapewnić uczestnikom kursu możliwość zapoznania się w praktyce z tematyką szkolenia przy jednoczesnym uwzględnieniu warunków i specyfiki miejsca realizacji kursu.
Zajęcia aktywizacyjne będą realizowane zgodnie z programem opracowanym przez Wykonawcę i przedstawionym w dniu otwarcia ofert, Program będzie stanowił integralną część umowy na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu i zajęć aktywizacyjnych.
Program powinien gwarantować nabycie przez beneficjentów podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy w tym:
- autoprezentacja;
- komunikacja z pracodawcą;
- rozmowa kwalifikacyjna;
- dokumenty aplikacyjne (wykorzystanie komputera);
- sposoby poszukiwania pracy;
- poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
Wykonawca w dniu otwarcia ofert przedstawi ankietę służącą ocenie kursu i zajęć aktywizacyjnych.
Zakres zamówienia:
liczba osób objętych kursem i zajęciami aktywizacyjnymi - 13 osób, w przypadku zmniejszenia liczby uczestników Zamawiający zastrzega sobie, w ramach posiadanej listy rezerwowej uczestników, prawo do skierowania na kurs dodatkowych osób, celem uzupełnienia liczby do 13 osób. Uzupełnienie listy uczestników może nastąpić jedynie w sytuacji jeżeli wprowadzony rezerwowy uczestnik będzie brał udział w co najmniej 80% godzin kursu i w co najmniej 80 % godzin zajęć aktywizacyjnych.
w przypadku nie ukończenia kursu przez osadzonego, jeżeli nie zostanie uzupełniona liczba uczestników w powyżej opisany sposób, należna Wykonawcy kwota za przeszkolenie tego osadzonego ustalona w umowie ulegnie pomniejszeniu o kwotę stanowiącą iloczyn ilości godzin kursu, w których osadzony nie uczestniczył i kwoty stanowiącej koszt jednostkowy godziny kursu,
liczba zajęć dydaktycznych w ramach kursu - 120 godz. przy założeniu że jedna godzina to 45 min., (tj. 90 godz. zajęć praktycznych, 30 godz. zajęć teoretycznych)
liczba zajęć dydaktycznych w ramach zajęć aktywizacyjnych - 21 godz. przy założeniu że jedna godzina to 45 min., w skład których wchodzi: 7 godz.
z psychologiem, 7 godz. z liderem Klubu Pracy, 7 godz. z doradcą zawodowym,
Wykonawca zapewnia w ramach zajęć teoretycznych uprawnionych wykładowców,
a w ramach zajęć praktycznych uprawnionych instruktorów praktycznej nauki zawodu (zał. nr 4 do SIWZ) odpowiednio do rodzaju kursu.
Zajęcia aktywizacyjne muszą być przeprowadzone przez osoby posiadające licencję doradcy zawodowego lub ukończone studia / studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego oraz osoby posiadające uprawnienia Lidera Klubu Pracy.
Zamawiający wymaga złożenia wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, zakresu wykonywania przez nich czynności oraz informacji o podstawie dysponowania tymi osobami ( zał. nr 4 do SIWZ).
Kurs może zakończyć się egzaminem sprawdzającym wiadomości i umiejętności z zakresu kursu. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2012. 186) oraz zaświadczenia o ukończeniu zajęć aktywizacyjnych.
Dodatkowo wykonawca zapewni dla każdego uczestnika kursu certyfikaty ukończenia kursu oraz zajęć aktywizacyjnych, które zawierać będą zapisy umożliwiające identyfikację źródła finansowania kursu i zajęć aktywizacyjnych poprzez zamieszczenie następującego zapisu: Kurs współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Certyfikat powinien zostać opatrzony aktualnymi logotypami Unii Europejskiej oraz logo Programu Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności.
Zamawiający zobowiązuje się do udostępnienia sprzętu zakupionego w ramach projektu, w celu wykorzystania go podczas zajęć teoretycznych i praktycznych kursu:
- zajęcia teoretyczne: rzutnik multimedialny, możliwość korzystania z sali komputerowej wraz z wyposażeniem;
- zajęcia praktyczne: pistolet natryskowy ze sprężarką, rusztowanie aluminiowe, szlifierka do powierzchni gipsowych, mieszadło do farb, młoty udar.-obrot, przecinarka elektryczna do glazury, dłuta, wiertła, przecinaki;
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić na swój koszt:
- przeprowadzenie badań lekarskich przed rozpoczęciem szkolenia dla 13 uczestników kursu, badania będą odbywały się na terenie Zakładu Karnego w Kłodzku, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kserokopie zaświadczeń lekarskich,
- ubezpieczenie w niezbędnym zakresie (NNW) uczestników kursu i zajęć aktywizacyjnych, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kserokopie dowodu ubezpieczenia,
- pokrycia kosztów ubezpieczenia oraz pokrycia kosztów wymaganych odrębnymi przepisami badań lekarskich 2 osób z listy rezerwowej, w razie konieczności pokrycia kosztów odzieży roboczej dla wprowadzonych uczestników rezerwowych,
- w ramach zajęć teoretycznych podręczniki, skrypty, materiały papiernicze, przybory do pisania (wkład koloru niebieskiego lub zielonego), środki dydaktyczne niezbędne do realizacji kursów i zajęć aktywizacyjnych, na których Wykonawca umieści zapisy umożliwiające identyfikację źródeł finansowania lub opatrzy je logotypami umożliwiającą taką identyfikację zgodnie z treścią Wytycznych w zakresie informacji i promocji oraz Wytycznych dot. oznaczania projektów w ramach POKL,
- w ramach zajęć praktycznych odzież ochronną zgodnie z bhp w ilości 13 kompletów składających się z: spodni na szelkach, podkoszulki, bluzy, czapki, rękawic i obuwia roboczego a także środki ochrony indywidualnej,
- w ramach zajęć praktycznych materiały niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia zajęć w wysokości nie większej niż 40% kosztu kursu (bez zajęć aktywizacyjnych). Ilość oraz asortyment materiałów niezbędnych do realizacji zajęć praktycznych określonych w programie kursu winny mieć charakter celowy i uwzględniać wymogi jakie określa program nauczania oraz jego cel. Tym samym ilość zakupionych i wykorzystanych materiałów powinna odpowiadać zakresowi, planowi zajęć praktycznych z uwzględnieniem ilości beneficjentów biorących udział w szkoleniu. Wykonawca przedłoży Zamawiającemu kopie faktur VAT lub rachunków potwierdzających dostarczenie w wymaganej ilości materiałów do przeprowadzenia praktycznej nauki zawodu w ramach kursu,
- w ramach zajęć praktycznych niezbędny sprzęt oraz narzędzia drobne do zrealizowania zajęć, których nie posiada Zamawiający.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2012

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Ocena spełnienia w/w warunków zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia , na podstawie złożonych przez wykonawcę dokumentów. Nie dołączenie któregokolwiek z tych dokumentów do oferty będzie skutkowało odrzuceniem oferty, jeżeli oferent nie odpowie na prośbę zamawiającego o wyjaśnienie lub uzupełnienie oferty w wyznaczonym terminie.

Wiedza i doświadczenie:
Ocena spełnienia w/w warunków zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia , na podstawie złożonych przez wykonawcę dokumentów. Nie dołączenie któregokolwiek z tych dokumentów do oferty będzie skutkowało odrzuceniem oferty, jeżeli oferent nie odpowie na prośbę zamawiającego o wyjaśnienie lub uzupełnienie oferty w wyznaczonym terminie.

Potencjał techniczny:
Ocena spełnienia w/w warunków zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia , na podstawie złożonych przez wykonawcę dokumentów. Nie dołączenie któregokolwiek z tych dokumentów do oferty będzie skutkowało odrzuceniem oferty, jeżeli oferent nie odpowie na prośbę zamawiającego o wyjaśnienie lub uzupełnienie oferty w wyznaczonym terminie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Ocena spełnienia w/w warunków zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia , na podstawie złożonych przez wykonawcę dokumentów. Nie dołączenie któregokolwiek z tych dokumentów do oferty będzie skutkowało odrzuceniem oferty, jeżeli oferent nie odpowie na prośbę zamawiającego o wyjaśnienie lub uzupełnienie oferty w wyznaczonym terminie.

Sytuacja ekonomiczna:
Ocena spełnienia w/w warunków zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia , na podstawie złożonych przez wykonawcę dokumentów. Nie dołączenie któregokolwiek z tych dokumentów do oferty będzie skutkowało odrzuceniem oferty, jeżeli oferent nie odpowie na prośbę zamawiającego o wyjaśnienie lub uzupełnienie oferty w wyznaczonym terminie.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

inne_dokumenty:
1. oświadczenia o posiadaniu aktualnego na dany rok kalendarzowy wpisu do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy (zał. nr 3 do SIWZ);
2. oświadczenia, o posiadaniu uprawnienia oraz odpowiednich kwalifikacji i warunków do należytego wykonania przedmiotu umowy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012, poz. 186)

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zp.sw.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zakład Karny Kłodzko
ul. Bohaterów Getta 16
57-300 Kłodzko

Data składania wniosków, ofert: 28/09/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:45

Miejsce składania:
Zakład Karny Kłodzko
ul. Bohaterów Getta 16
57-300 Kłodzko
Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie przeprowadzenia kursów oraz przeprowadzenia dla grup biorących udział w kursach zajęć aktywizacyjnych (CPV 80.50.00.00-8- usługi szkolenia zawodowego) w ramach projektu p.n. Cykl szkoleniowo-aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności realizowanego przez Centralny Zarząd Służby Więziennej. Projekt ten jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV: 805000008

Podobne przetargi

323026 / 2010-10-07 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Zakład Karny w Kłodzku - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 805000008 ()
DD/ZP 220/9/2010 Zamówienie publiczne na przeprowadzenie kursów zawodowych malarza i glazurnika.

192891 / 2013-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oławie - Oława (dolnośląskie)
CPV: 805000008 ()
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach realizowanego projektu systemowego pn. Zainwestuj w lepsze jutro (Priorytet: VII Promocja integracji społecznej, Działanie: 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie: 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej)

108649 / 2011-04-06 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Zakład Karny w Kłodzku - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 805000008 ()
dd220/4/2011 ZAMÓWIENIE PUBLICZNE NA ZREALIZOWANIE KURSÓW MALARZA I GLAZURNIKA.

449356 / 2012-11-14 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Zakład Karny w Kłodzku - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 805000008 ()
DD/ZP 220/14/2012 BROZSTRZYGNIĘCIE POSTĘPOWAIA NA REALIZACJĘ KURSÓW POKL

140988 / 2009-05-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy - Trzebnica (dolnośląskie)
CPV: 805000008 ()
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia w kierunku: Florystyka z elementami decoupage

141030 / 2009-05-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy - Trzebnica (dolnośląskie)
CPV: 805000008 ()
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia w kierunku: Kelner-barman z blokiem językowym.

202377 / 2011-07-26 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Zakład Karny w Kłodzku - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 805000008 ()
dd/zp 220/9/2011 Postępowanie na realizację kursów technologa robót wykończeniowych w budownictwie.

272202 / 2010-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Miliczu - Milicz (dolnośląskie)
CPV: 805000008 ()
Szkolenie dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Miliczu pn. Palacz kotłów centralnego ogrzewania opalanych paliwem stałym, ciekłym i gazowym

86990 / 2010-03-26 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Zakład Karny w Kłodzku - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 805000008 ()
DD/ZP 220/2/210 POSTĘPOWANIE O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO NA USŁUGĘ PRZEPROWADZENIA KURSÓW ZAWODOWYCH WRAZ Z ZAJĘCIAMI AKTYWIZACYJNYMI

179623 / 2011-06-30 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Zakład Karny w Kłodzku - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 805000008 ()
DD/ZP 220/9/2011 Postępowanie na realizację kursów technologa robót wykończeniowych w budownictwie.

164037 / 2011-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy - Trzebnica (dolnośląskie)
CPV: 805000008 ()
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia w kierunku KIEROWCA OPERATOR WÓZKÓW JEZDNIOWYCH dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy.

281839 / 2011-10-27 - Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Legnicy - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 805000008 ()
Zakup szkoleń z następujących zakresów: Techniki Obsługi Klienta MS Excel - poziom średniozaawansowany

192358 / 2011-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy - Trzebnica (dolnośląskie)
CPV: 805000008 ()
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia w kierunku KIEROWCA OPERATOR WÓZKÓW JEZDNIOWYCH dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy

283966 / 2010-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Miliczu - Milicz (dolnośląskie)
CPV: 805000008 ()
szkolenie dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Miliczu pn. Palacz kotłów centralnego ogrzewania opalanych paliwem stałym ciekłym i gazowym