149077 / 2012-07-09 - Administracja samorządowa / Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inżynierii Miejskiej (Kędzierzyn-Koźle)
Koncepcja przebudowy rynku w Kędzierzynie-Koźlu os.Koźle
Opis zamówienia
I. Cel i uwarunkowania inwestycji, do której odnosi się zamówienie publiczne
1. Celem niniejszego zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy na świadczenie usług projektowych związanych z przebudową rynku i odcinków ulic łączących się z rynkiem (włączenia ok.10 m każde) w Kędzierzynie-Koźlu os.Koźle, który opracowując wariantową koncepcję wskaże Zamawiającemu najbardziej optymalny, możliwą do realizacji przebudowę.
2. Inwestycja, do której odnosi się niniejsze zamówienie publiczne zlokalizowana jest w Kędzierzynie-Koźlu os.Koźle-Stare Miasto i na działkach oznaczonych numerem : 2097-2, 2097-1, 2056, 2109, 2123, 2137, 2157, 2179, 2094, 2020, (nie wyklucza się dodatkowych działek związanych z przyłączeniem obiektu do sieci). W chwili obecnej na płycie rynku znajduje się fontanna, zegar słoneczny, klomby zieleni, ławki, a na ul.Rynek odbywa się ruch samochodowy. Gmina Kędzierzyn Koźle na uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta (oznaczony dalej skrótem m.p.z.p.), zatwierdzony Uchwałą Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Nr IX_98_2003 z dnia 22.05.2003 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego Nr 50, poz. 1038 z dnia 01.07.2003 r.), co oznacza, że ustalenie przeznaczenia terenu, rozmieszczenie inwestycji celu publicznego oraz określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy następuje właśnie w m.p.z.p. - stanowi załącznik nr 3 do SIWZ.
4. Zgodnie z zapisami m.p.z.p. teren inwestycji leży w strefie:
1) ścisłej ochrony konserwatorskiej A
2) ochrony archeologicznej W
5. Na w.w terenie znajdują się stanowiska archeologiczne płaskie.
6. Obszar Starego Miasta jest wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego (decyzja nr 160-57 z dnia 16.09.1957).
II. Charakterystyka przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji trzech wariantów przebudowy rynku w Kędzierzynie-Koźlu os.Koźle-Stare Miasto.
Koncepcja przebudowy rynku os.Koźle-Stare Miasto w Kędzierzynie-Koźlu obejmuje :
- przebudowę i aranżacja architektoniczno-konstrukcyjna powierzchni płyty rynku ok.3650 m2,
- przebudowę dróg-sięgaczy ok.800 m2 i .ul.Rynek o powierzchni ok.3000 m2,
- dostosowanie oświetlenia ulicznego do zamierzeń przebudowy,
- dostosowanie innych do zamierzeń przebudowy.
2. Przedmiot zamówienia określony w pkt. 1 obejmuje następujące fazy projektowania:
1) wykonanie opracowań wstępnych (inwentaryzacji i uzyskanie opracowań geodezyjnych)
2) opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej i jej pozytywne uzgodnienie z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Opolu.
3. Założenia do projektowania:
1) Dokumentacja musi być opracowana w sposób kompleksowy zgodny z ustaleniami określonymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Kędzierzyna-Koźla (zwanym dalej m.p.z.p.), wymaganiami niniejszego OPISU, wymaganiami ustaw, przepisami i zasadami wiedzy technicznej, przy czym w przypadku zmiany w trakcie wykonywania zamówienia przepisów prawa, norm, normatywów, wzorów, instrukcji lub wytycznych mających zastosowanie do opracowań i czynności składających się na przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do dostosowania tych opracowań i czynności do wprowadzanych zmian.
2) Dokumentacja powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, określonemu w punkcie I.1.
3) Dokumentacja powinna być wewnętrznie spójna i skorelowana we wszystkich branżach, powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalne, użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe.
4) Zamawiający informuje, że preferuje nowoczesność w odniesieniu do rozwiązań technologicznych i materiałowych, spełniających wymagania funkcjonalno-użytkowe i programowe określone przez np. Użytkownika, Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Kędzierzynie-Koźlu (dostępne na ich stronie internetowej www.mwik.com.pl w zakładce Wzory pism i umów do pobrania), zarządców dróg bądź inną jednostkę wydającą warunki przyłączenia obiektu do sieci lub uzgadniającą proponowane rozwiązania.
5) Projektowanie uzbrojenia w układach komunikacyjnych powinno uwzględniać możliwość zlokalizowania w nich pozostałej miejskiej infrastruktury technicznej (np. sieć gazowa, linie kablowe energetyczne, telefoniczne), zgodnie ze stosownymi warunkami technicznymi.
6) Przy doborze średnic rurociągów zaleca się przewidzieć rezerwę, aby w przyszłości umożliwić podłączenie kolejnych budynków.
7) Dokumentacja projektowa w swej treści powinna określać technologię robót, materiały, maszyny i urządzenia w sposób nieutrudniający uczciwej konkurencji.
8) Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, maszyn, urządzeń i wyposażenia.
9) Zamawiający dopuszcza po wcześniejszym uzyskaniu jego akceptacji, wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent lub pochodzenie z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych lub organizacyjnych, albo - jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku wskazaniu muszą towarzyszyć wyrazy -lub równoważny-.
10) Zamawiający jest w posiadaniu następujących materiałów do projektowania:
a)wypis i wyrys z m.p.z.m.,
b) pismo Miejskiego Architekta (AM.6724.21.2012 z 25.04.2012 r.),
c) warunki techniczne Wydziału Zarzadzania Drogami (ZD.7011.5.2012.KP z 07.05.2012),
d) warunki techniczne MWiK (TB.243.WZ.120-93-12-1-1092-KW-12 z 28.05.2012)
e) protokół ustaleń w zakresie oświetlenia z 21.06.2012 r.
III. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
1. W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać następujące opracowania:
A. Opracowania wstępne, na które składają się:
1) dokumentacja geodezyjno-prawna
- zakres opracowania ma obejmowac w szczególności :
a)pozyskanie i opracowanie mapy sytuacyjno-wysokosciowej w skali i zakresie umożliwiają cym prawidłowe wykonanie koncepcji (lecz nie mniejszej niż 1:2000)
2) inwentaryzacja budowlano-instalacyjna plyty rynku
- dokonanie oględzin i pomiarów z natury (z wykonaniem pomocniczych zdjęć fotograficznych), sporządzenie rysunków w skali odpowiedniej do zamierzenia i opisu technicznego, przedstawiających aktualny stan obszaru w zakresie:
a) budowlanym, tj. architektoniczno-konstrukcyjnym,
b) instalacyjnym, obejmującym rozmieszczenie urządzeń i przewodów instalacyjnych z odpowiednim wymiarowaniem i opisaniem,
B. Koncepcja programowo-przestrzenna:
1) zagospodarowania, urządzenia i uzbrojenia terenu :
- opracowanie obejmujące następujący zakres:
a) określenie lokalizacji - charakterystyka terenu (położenie, wielkość, ukształtowanie, warunki gruntowo-wodne), problemy własnościowe, możliwości wariantowania lokalizacji z oceną wariantów,
b) ogólne omówienie programu użytkowego, z podaniem zakresu rzeczowego i wyszczególnieniem obiektów zagospodarowania, urządzenia i uzbrojenia terenu, dyspozycje rozwiązania zieleni,
c) powiązania komunikacyjne inwestycji - układ drogowy oraz jego powiązania zewnętrzne, komunikacja publiczna, parkingi, itp.,
d) rozeznania branżowe infrastruktury technicznej ze wstępnymi bilansami potrzeb, takich jak: woda, ścieki, energia elektryczna, itd.,
e) propozycje rozwiązań architektoniczno-budowlanych w zakresie inwestycji podstawowych i towarzyszących - rozwiązania przestrzenne i funkcjonalne (ewentualnie również technologiczne), przewidywany standard wykończenia materiałowego, wytyczne (przesłanki) dotyczące rozwiązań konstrukcyjnych i instalacyjnych,
f) oddziaływanie inwestycji na środowisko naturalne - rodzaj i ilość zanieczyszczeń i uciążliwości oraz ich zasięg, wpływ na otoczenie, przewidywane do zastosowania elementy ochrony środowiska i ich efektywność,
2) Do części opisowej należy dołączyć następujące zestawienia:
a) powierzchni charakterystycznych elementów zagospodarowania terenu.
3) Zawartość części graficznej koncepcji programowo-przestrzennej:
a) koncepcja zagospodarowania terenu na podkładzie sytuacyjno-wysokościowym w skali 1:500 lub 1:250 obejmująca:
o obrysy obiektów,
o układ drogowy z uwzględnieniem rozwiązania miejsc parkingowych (w tym dla osób niepełnosprawnych), dojazdów, ciągów pieszych
o oznaczenia elementów małej architektury oraz dyspozycje rozwiązania zieleni,
b) charakterystyczne przekroje w skali 1:100 w ilości potrzebnej do wyjaśnienia koncepcji (jednak nie mniej niż 2),
c) ewentualnie potrzebne dla wyjaśnienia koncepcji detale i szczegóły, elementy małej architektury, elementy dodatkowe i inne (obrazujące np. zastosowane materiały), w dowolnej skali i sposobie podania,
d) wizualizacje (perspektywy, aksonometrie) kontekstu przestrzennego.
4) Koncepcja powinna zawierać co najmniej 3 warianty rozwiązań funkcjonalnych i architektonicznych. Należy dołączyć także analizę porównawczą poszczególnych wariantów i uszeregowanie wariantów oraz wnioski końcowe.
C. Zbiorcze zestawienie kosztow inwestycji
Dla każdego z wariantów należy wykonać uproszczony zbiorczy kosztorys wskaźnikowy uwzględniający wszystkie elementy koncepcji.
2. Przedmiot zamówienia należy skompletować w ilości:
1) opracowania wstępne, w tym:
a) inwentaryzacja - 3 egz.+1
b) dokumentacja geodezyjna - 3 egz.
2) koncepcja programowo-przestrzenna - 3 egz. + 2
3) zbiorcze zestawienie kosztów inwestycji - 3 egz. + 2
Powyższe ilości egzemplarzy nie uwzględniają ilości opracowań niezbędnych do uzyskania uzgodnień, opinii itp.
Wykonawca na bieżąco będzie przekazywać Zamawiającemu kopie (kserokopie) uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego.
3. Zamawiający dodatkowo wymaga, aby:
1) inwentaryzację oraz koncepcję przygotować w teczkach formatu A4, zawierających opis oraz luźno poskładane rysunki, sporządzone w czytelnej grafice kolorowej, umożliwiającej reprodukcję,
2) zbiorcze zestawienie kosztów było opracowane tak, by umożliwić realizację i oddanie do użytkowania obiektu w etapach
4. Dodatkowo niżej wymienione opracowania winne być przygotowane i przekazane każde osobno Zamawiającemu na nośniku elektronicznym z odpowiednimi opisami:
1) inwentaryzacja - w formacie.pdf
2) oraz koncepcja - w formacie .pdf oraz w formacie zgodnym z ARCHICAD w rozszerzeniu pln, umożliwiającym otwarcie w AUTOCAD - pliki.dwg,
5. Jeżeli dokument opracowywany jest w środowisku np. Microsoft Word, Open Office, bądź w programach CADowskich należy użyć programu, który bezpośrednio eksportuje, wydrukuje ten dokument do pliku PDF. Można użyć do tego programu np. PDF Creator. Zapobiegnie to konieczności skanowania dokumentu oraz w znaczącym stopniu zmniejszy wielkość wynikowego pliku.
Jeżeli skanowania nie da się uniknąć skaner należy ustawić: rozdzielczość 300dpi, tryb skanowania czarno-biały (1 bit), plik zapisać w PDF; zeskanowany dokument (1 strona) formatu A4 powinien mieć objętość ok. 65KB.
6. Każdy dokument lub uzgodnienie wielostronicowe należy skanować do jednego pliku.
7. Opis poszczególnych plików na nośniku elektronicznym musi jednoznacznie określać, co dany plik zawiera (proponowane oznaczenia należy dostosować do poszczególnych opracowań - warunek : musza być nie powtarzalne w celu ich jednoznacznej identyfikacji).
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 149077
Data publikacji: 2012-07-09
Nazwa:
Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inżynierii Miejskiej
Ulica: ul. Piramowicza 32
Numer domu: 32
Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
Kod pocztowy: 47-200
Województwo / kraj: opolskie
Numer telefonu: 77 4050380
Numer faxu: 77 4050379
Adres strony internetowej: www.kedzierzynkozle.pl
Regon: 00052450700000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Koncepcja przebudowy rynku w Kędzierzynie-Koźlu os.Koźle
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
I. Cel i uwarunkowania inwestycji, do której odnosi się zamówienie publiczne
1. Celem niniejszego zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy na świadczenie usług projektowych związanych z przebudową rynku i odcinków ulic łączących się z rynkiem (włączenia ok.10 m każde) w Kędzierzynie-Koźlu os.Koźle, który opracowując wariantową koncepcję wskaże Zamawiającemu najbardziej optymalny, możliwą do realizacji przebudowę.
2. Inwestycja, do której odnosi się niniejsze zamówienie publiczne zlokalizowana jest w Kędzierzynie-Koźlu os.Koźle-Stare Miasto i na działkach oznaczonych numerem : 2097-2, 2097-1, 2056, 2109, 2123, 2137, 2157, 2179, 2094, 2020, (nie wyklucza się dodatkowych działek związanych z przyłączeniem obiektu do sieci). W chwili obecnej na płycie rynku znajduje się fontanna, zegar słoneczny, klomby zieleni, ławki, a na ul.Rynek odbywa się ruch samochodowy. Gmina Kędzierzyn Koźle na uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta (oznaczony dalej skrótem m.p.z.p.), zatwierdzony Uchwałą Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Nr IX_98_2003 z dnia 22.05.2003 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego Nr 50, poz. 1038 z dnia 01.07.2003 r.), co oznacza, że ustalenie przeznaczenia terenu, rozmieszczenie inwestycji celu publicznego oraz określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy następuje właśnie w m.p.z.p. - stanowi załącznik nr 3 do SIWZ.
4. Zgodnie z zapisami m.p.z.p. teren inwestycji leży w strefie:
1) ścisłej ochrony konserwatorskiej A
2) ochrony archeologicznej W
5. Na w.w terenie znajdują się stanowiska archeologiczne płaskie.
6. Obszar Starego Miasta jest wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego (decyzja nr 160-57 z dnia 16.09.1957).
II. Charakterystyka przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji trzech wariantów przebudowy rynku w Kędzierzynie-Koźlu os.Koźle-Stare Miasto.
Koncepcja przebudowy rynku os.Koźle-Stare Miasto w Kędzierzynie-Koźlu obejmuje :
- przebudowę i aranżacja architektoniczno-konstrukcyjna powierzchni płyty rynku ok.3650 m2,
- przebudowę dróg-sięgaczy ok.800 m2 i .ul.Rynek o powierzchni ok.3000 m2,
- dostosowanie oświetlenia ulicznego do zamierzeń przebudowy,
- dostosowanie innych do zamierzeń przebudowy.
2. Przedmiot zamówienia określony w pkt. 1 obejmuje następujące fazy projektowania:
1) wykonanie opracowań wstępnych (inwentaryzacji i uzyskanie opracowań geodezyjnych)
2) opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej i jej pozytywne uzgodnienie z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Opolu.
3. Założenia do projektowania:
1) Dokumentacja musi być opracowana w sposób kompleksowy zgodny z ustaleniami określonymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Kędzierzyna-Koźla (zwanym dalej m.p.z.p.), wymaganiami niniejszego OPISU, wymaganiami ustaw, przepisami i zasadami wiedzy technicznej, przy czym w przypadku zmiany w trakcie wykonywania zamówienia przepisów prawa, norm, normatywów, wzorów, instrukcji lub wytycznych mających zastosowanie do opracowań i czynności składających się na przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do dostosowania tych opracowań i czynności do wprowadzanych zmian.
2) Dokumentacja powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, określonemu w punkcie I.1.
3) Dokumentacja powinna być wewnętrznie spójna i skorelowana we wszystkich branżach, powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalne, użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe.
4) Zamawiający informuje, że preferuje nowoczesność w odniesieniu do rozwiązań technologicznych i materiałowych, spełniających wymagania funkcjonalno-użytkowe i programowe określone przez np. Użytkownika, Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Kędzierzynie-Koźlu (dostępne na ich stronie internetowej www.mwik.com.pl w zakładce Wzory pism i umów do pobrania), zarządców dróg bądź inną jednostkę wydającą warunki przyłączenia obiektu do sieci lub uzgadniającą proponowane rozwiązania.
5) Projektowanie uzbrojenia w układach komunikacyjnych powinno uwzględniać możliwość zlokalizowania w nich pozostałej miejskiej infrastruktury technicznej (np. sieć gazowa, linie kablowe energetyczne, telefoniczne), zgodnie ze stosownymi warunkami technicznymi.
6) Przy doborze średnic rurociągów zaleca się przewidzieć rezerwę, aby w przyszłości umożliwić podłączenie kolejnych budynków.
7) Dokumentacja projektowa w swej treści powinna określać technologię robót, materiały, maszyny i urządzenia w sposób nieutrudniający uczciwej konkurencji.
8) Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, maszyn, urządzeń i wyposażenia.
9) Zamawiający dopuszcza po wcześniejszym uzyskaniu jego akceptacji, wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent lub pochodzenie z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych lub organizacyjnych, albo - jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku wskazaniu muszą towarzyszyć wyrazy -lub równoważny-.
10) Zamawiający jest w posiadaniu następujących materiałów do projektowania:
a)wypis i wyrys z m.p.z.m.,
b) pismo Miejskiego Architekta (AM.6724.21.2012 z 25.04.2012 r.),
c) warunki techniczne Wydziału Zarzadzania Drogami (ZD.7011.5.2012.KP z 07.05.2012),
d) warunki techniczne MWiK (TB.243.WZ.120-93-12-1-1092-KW-12 z 28.05.2012)
e) protokół ustaleń w zakresie oświetlenia z 21.06.2012 r.
III. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
1. W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać następujące opracowania:
A. Opracowania wstępne, na które składają się:
1) dokumentacja geodezyjno-prawna
- zakres opracowania ma obejmowac w szczególności :
a)pozyskanie i opracowanie mapy sytuacyjno-wysokosciowej w skali i zakresie umożliwiają cym prawidłowe wykonanie koncepcji (lecz nie mniejszej niż 1:2000)
2) inwentaryzacja budowlano-instalacyjna plyty rynku
- dokonanie oględzin i pomiarów z natury (z wykonaniem pomocniczych zdjęć fotograficznych), sporządzenie rysunków w skali odpowiedniej do zamierzenia i opisu technicznego, przedstawiających aktualny stan obszaru w zakresie:
a) budowlanym, tj. architektoniczno-konstrukcyjnym,
b) instalacyjnym, obejmującym rozmieszczenie urządzeń i przewodów instalacyjnych z odpowiednim wymiarowaniem i opisaniem,
B. Koncepcja programowo-przestrzenna:
1) zagospodarowania, urządzenia i uzbrojenia terenu :
- opracowanie obejmujące następujący zakres:
a) określenie lokalizacji - charakterystyka terenu (położenie, wielkość, ukształtowanie, warunki gruntowo-wodne), problemy własnościowe, możliwości wariantowania lokalizacji z oceną wariantów,
b) ogólne omówienie programu użytkowego, z podaniem zakresu rzeczowego i wyszczególnieniem obiektów zagospodarowania, urządzenia i uzbrojenia terenu, dyspozycje rozwiązania zieleni,
c) powiązania komunikacyjne inwestycji - układ drogowy oraz jego powiązania zewnętrzne, komunikacja publiczna, parkingi, itp.,
d) rozeznania branżowe infrastruktury technicznej ze wstępnymi bilansami potrzeb, takich jak: woda, ścieki, energia elektryczna, itd.,
e) propozycje rozwiązań architektoniczno-budowlanych w zakresie inwestycji podstawowych i towarzyszących - rozwiązania przestrzenne i funkcjonalne (ewentualnie również technologiczne), przewidywany standard wykończenia materiałowego, wytyczne (przesłanki) dotyczące rozwiązań konstrukcyjnych i instalacyjnych,
f) oddziaływanie inwestycji na środowisko naturalne - rodzaj i ilość zanieczyszczeń i uciążliwości oraz ich zasięg, wpływ na otoczenie, przewidywane do zastosowania elementy ochrony środowiska i ich efektywność,
2) Do części opisowej należy dołączyć następujące zestawienia:
a) powierzchni charakterystycznych elementów zagospodarowania terenu.
3) Zawartość części graficznej koncepcji programowo-przestrzennej:
a) koncepcja zagospodarowania terenu na podkładzie sytuacyjno-wysokościowym w skali 1:500 lub 1:250 obejmująca:
o obrysy obiektów,
o układ drogowy z uwzględnieniem rozwiązania miejsc parkingowych (w tym dla osób niepełnosprawnych), dojazdów, ciągów pieszych
o oznaczenia elementów małej architektury oraz dyspozycje rozwiązania zieleni,
b) charakterystyczne przekroje w skali 1:100 w ilości potrzebnej do wyjaśnienia koncepcji (jednak nie mniej niż 2),
c) ewentualnie potrzebne dla wyjaśnienia koncepcji detale i szczegóły, elementy małej architektury, elementy dodatkowe i inne (obrazujące np. zastosowane materiały), w dowolnej skali i sposobie podania,
d) wizualizacje (perspektywy, aksonometrie) kontekstu przestrzennego.
4) Koncepcja powinna zawierać co najmniej 3 warianty rozwiązań funkcjonalnych i architektonicznych. Należy dołączyć także analizę porównawczą poszczególnych wariantów i uszeregowanie wariantów oraz wnioski końcowe.
C. Zbiorcze zestawienie kosztow inwestycji
Dla każdego z wariantów należy wykonać uproszczony zbiorczy kosztorys wskaźnikowy uwzględniający wszystkie elementy koncepcji.
2. Przedmiot zamówienia należy skompletować w ilości:
1) opracowania wstępne, w tym:
a) inwentaryzacja - 3 egz.+1
b) dokumentacja geodezyjna - 3 egz.
2) koncepcja programowo-przestrzenna - 3 egz. + 2
3) zbiorcze zestawienie kosztów inwestycji - 3 egz. + 2
Powyższe ilości egzemplarzy nie uwzględniają ilości opracowań niezbędnych do uzyskania uzgodnień, opinii itp.
Wykonawca na bieżąco będzie przekazywać Zamawiającemu kopie (kserokopie) uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego.
3. Zamawiający dodatkowo wymaga, aby:
1) inwentaryzację oraz koncepcję przygotować w teczkach formatu A4, zawierających opis oraz luźno poskładane rysunki, sporządzone w czytelnej grafice kolorowej, umożliwiającej reprodukcję,
2) zbiorcze zestawienie kosztów było opracowane tak, by umożliwić realizację i oddanie do użytkowania obiektu w etapach
4. Dodatkowo niżej wymienione opracowania winne być przygotowane i przekazane każde osobno Zamawiającemu na nośniku elektronicznym z odpowiednimi opisami:
1) inwentaryzacja - w formacie.pdf
2) oraz koncepcja - w formacie .pdf oraz w formacie zgodnym z ARCHICAD w rozszerzeniu pln, umożliwiającym otwarcie w AUTOCAD - pliki.dwg,
5. Jeżeli dokument opracowywany jest w środowisku np. Microsoft Word, Open Office, bądź w programach CADowskich należy użyć programu, który bezpośrednio eksportuje, wydrukuje ten dokument do pliku PDF. Można użyć do tego programu np. PDF Creator. Zapobiegnie to konieczności skanowania dokumentu oraz w znaczącym stopniu zmniejszy wielkość wynikowego pliku.
Jeżeli skanowania nie da się uniknąć skaner należy ustawić: rozdzielczość 300dpi, tryb skanowania czarno-biały (1 bit), plik zapisać w PDF; zeskanowany dokument (1 strona) formatu A4 powinien mieć objętość ok. 65KB.
6. Każdy dokument lub uzgodnienie wielostronicowe należy skanować do jednego pliku.
7. Opis poszczególnych plików na nośniku elektronicznym musi jednoznacznie określać, co dany plik zawiera (proponowane oznaczenia należy dostosować do poszczególnych opracowań - warunek : musza być nie powtarzalne w celu ich jednoznacznej identyfikacji).
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres trwania zamówienia w dniach: 60
Zaliczka: Nie
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający oceni jako spełniających warunki udziału w postępowaniu tych Wykonawców, którzy posiadają doświadczenie w projektowaniu w okresie ostatnich trzech lat przez upływem terminu składania ofert, bądź w okresie prowadzonej działalności, jeżeli jast on krótszy niż wskazany, nie mniej niż dwóch usług, której przedmiotem było zamówienie o podobnych charakterze jak w niniejszym zamówieniu.
Zamawiający za podobne w rozumieniu niniejszego zapisu uważać będzie zaprojektowanie budowy, rozbudowy lub przebudowy placów, rynków powierzchni nie mniejszej niż 6000m2 każdy.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oceniane będzie łączne spełnienie powyższego warunku udziału w postępowaniu przez wszystkich tych Wykonawców.
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
Oświadczenie Wykonawcy w związku z art. 22 ust.1 PZP o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu;
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość istotnej zmiany zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego w następujących wyjątkowych okolicznościach, których przed zawarciem umowy nie dało się przewidzieć, a mają one wpływ na termin wykonania zamówienia:
1) wystąpienie siły wyższej,
2) przedłużające się ponad 60 dni kalendarzowych procedury uzgadniania przedmiotu zamówienia, a które nie są spowodowane działaniem lub brakiem działania Wykonawcy, uniemożliwiające kontynuowanie lub jego zakończenie,
3) wystąpienie usług dodatkowych - jeżeli konieczność rozszerzenia zakresu przedmiotu umowy następuje wskutek opinii, decyzji, zgód i uzgodnień oraz warunków technicznych wydanych przez inne organy i podmioty,
4) udzielenie zamówienia dodatkowego, powodującego wstrzymanie realizacji przedmiotu zamówienia podstawowego.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.kedzierzynkozle.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: siedzibie Zamawiającego
Data składania wniosków, ofert: 16/07/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania: w siedzibie Zamawiającego pokój nr 311
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
712220000 (Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni)
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Podobne przetargi
23262 / 2009-02-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kietrz - Kietrz (opolskie)
CPV: 712220000 (Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni)
Zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmujÄ…ce obszar w granicach aministracyjnych miasta Kietrz
174177 / 2012-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inżynierii Miejskiej - Kędzierzyn-Koźle (opolskie)
CPV: 712220000 (Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni)
Koncepcja przebudowy rynku w Kędzierzynie-Koźlu os.Koźle
52151 / 2009-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kietrz - Kietrz (opolskie)
CPV: 712220000 (Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni)
Zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmujÄ…ce obszar w granicach administracynych miasta Kietrz.
67555 / 2014-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inżynierii Miejskiej - Kędzierzyn-Koźle (opolskie)
CPV: 712220000 (Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni)
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa budowy pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej na os.Blachownia
105651 / 2014-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inżynierii Miejskiej - Kędzierzyn-Koźle (opolskie)
CPV: 712220000 (Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni)
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa budowy pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej na os.Blachownia