Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

30975 / 2016-03-24 - Inny: jednostka wojskowa / 34 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Rzeszowie (Rzeszów)

Remont zewnętrznej sieci cieplnej - ul. Dąbrowskiego 22, 35-036 Rzeszów

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie robót budowlanych w zakresie remontu zewnętrznej sieci cieplnej - ul. Dąbrowskiego 22,35-036 Rzeszów
2. Charakterystyka przedmiotu zamówienia:
1) Stan istniejący:
Istniejąca sieć cieplna w w/w kompleksie wojskowym obecnie nie spełnia współczesnych standardów użytkowych i technologicznych. Okres eksploatacji wynosi ok. 37 lat. Istniejąca sieć cieplna wykonana jest w technologii (tradycyjnej). Prowadzona jest w kanałach ciepłowniczych, wykonana z rur stalowych czarnych. Rurociągi są zaizolowane matami z waty szklanej z płaszczem klejowo-gipsowym. Rurociągi na dużych odcinkach są skorodowane. Występują duże braki w izolacji. Pozostała izolacja jest zawilgocona. Całość istniejącej sieci cieplnej należy zdemontować. Komory ciepłownicze posiadają liczne pęknięcia, zawilgocenia, wymagają modernizacji lub demontażu. Uzbrojenie sieci cieplnej (zasuwy, zawory, odwadniacze, odpowietrzniki) jest nieszczelne. Obecnie na terenie kompleksu wojskowego jest ok. 10 układów pomiarowo-rozliczeniowych ciepła (c.o.+c.w.u.) zlokalizowanych na prawie każdym odgałęzieniu od sieci głównej przebiegającej przez jednostkę.
2) Stan wymagany:
Podstawowe dane:
- temperatura czynnika grzewczego - 135/70°C,
- długość sieci preizolowanej - ok. 2x1900,0 mb,
- rury stalowe czarne bez szwu z izolacją,
- system kontrolny impulsowy (wszystkie zespoły preizolowane muszą być wyposażone w instalację do sygnalizowania zawilgocenia izolacji).
a) Rurociągi i ich trasy:
Celem zadania jest remont istniejących rurociągów sieci cieplnej wysokoparametrowej (135/70°C) od komory ciepłowniczej (C29) zlokalizowanej przy budynku przy ul. Dąbrowskiego 20a na działce nr 1516/1 do komory (D-16/1) zlokalizowanej na działce nr 1528 przy ul. Langiewicza oraz remont sieci ciepłowniczej rozdzielczej wraz z przyłączami na terenie jednostki wojskowej w Rzeszowie, przy ul. Dąbrowskiego 22.
Po wykonaniu robót rozbiórkowych nawierzchni asfaltowych i betonowych oraz robót ziemnych związanych z odkopaniem istniejących kanałów ciepłowniczych, kanały te należy odkryć i zdemontować zabudowane w nich rurociągi, wraz z armaturą i izolacją cieplną.
Kanały ciepłownicze po ich uporządkowaniu i ocenie stanu technicznego, jeśli ich stan tego wymaga, poddać konserwacji.
W przygotowanych kanałach zamontować rurociągi preizolowane sieci cieplnej (rurociągi centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej) z izolacją oraz z instalacją alarmową, zgodnie z wytycznymi producenta wybranego systemu sieci preizolowanych i dokumentacją projektową.
Trasę rurociągów remontowanej sieci cieplnej (rurociągi centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej) należy wykonać po trasie istniejącej sieci w istniejących betonowych kanałach ciepłowniczych (zgodnie z dokumentacją techniczną).
Sieć cieplną wykonać w układzie samokompensacji zgodnie z dokumentacją projektową. Wydłużenia cieplne kompensowane będą na naturalnych załamaniach trasy typu L, Z i U. W strefach kompensacji należy wykonać poszerzenia wykopów. Zagęszczenie piasku w strefach kompensacji nie powinno przekraczać 94%.
Ze względu na zwiększenie średnicy rurociągów głównych (od miejsca połączenia z istniejącą sieci 2×219,1/315 na działce nr 1516/1 przy ul. Dąbrowskiego do komory D-16/1 przy ul. Langiewicza) oraz zastosowanie na nich pogrubionej izolacji, z uwagi na wymiary kanałów ciepłowniczych, nie będzie możliwe właściwe ułożenie w nich rurociągów. W związku z tym kanały ciepłownicze na tym odcinku należy całkowicie zdemontować, a projektowane rurociągi posadowić bezpośrednio w wykopie, przygotowanym zgodnie z wytycznymi producenta systemów sieci preizolowanych.
Zagłębienia rurociągów sieci preizolowanej zgodnie z profilami podłużnymi.
Przyłącza sieci cieplnej wykonać do wejścia przyłącza do budynku, zakończenie przewodów przyłączy za pomocą kapturów kończących (end cap) oraz zaworów odcinających kołnierzowych o średnicy odpowiadającej średnicy przyłącza.
Sieć cieplną posadowić na odpowiedniej grubości podsypce, która powinna mieć odpowiednią granulację. Zasypkę całej sieci ciepłowniczej wykonać piaskiem. Następnie kanały przykryć pokrywami istniejącymi (jeżeli pozwoli na to ich stan techniczny).
Po wykonaniu robót budowlanych należy wykonać szczegółową inwentaryzację geodezyjną wszystkich rur (z podaniem odległości między połączeniami).
b) Opomiarowanie przepływu
Nowe opomiarowanie budynków wykonać zgodnie z uzgodnioną w MPEC Rzeszów dokumentacją projektową. Do pomiaru ciepła należy zastosować ultradźwiękowe przetworniki przepływu i przeliczniki przystosowane do włączenia do zdalnego systemu sczytywania danych drogą radiową. Montaż układów pomiarowych na zasilaniu wysokich parametrów. Montaż przetworników przepływu w komorach ciepłowniczych zgodnie z częścią graficzną - technologia komór.
c) Komory ciepłownicze
Przewidziano demontaż istniejących komór ciepłowniczych na terenie kompleksu wojskowego oprócz komory K1, która po gruntownym remoncie, wykonanym zgodnie z wytycznymi konstrukcyjnymi (rys. nr K01) zostanie wykorzystana do zamontowania w niej pomiaru ciepła, wraz z niezbędną armaturą i urządzeniami kontrolno-pomiarowymi. W komorze K1 należy wykonać: izolację zewnętrznych ścian i płyty stropowej komory, izolację termiczną płyty stropowej komory, dostosowanie istniejących otworów do układu i średnic rurociągów oraz wykonanie nowych otworów, niezbędnych do realizacji rozwiązań technologicznych komory. W ramach remontu wykonać należy wentylację komór, realizowaną za pomocą studzienek wentylacyjnych. Należy pozostawić (po jego udrożnieniu) istniejący system odwodnienia komór. Wszystkie przejścia rurociągów sieci ciepłowniczej przez ściany komory wykonać należy w sposób gwarantujący szczelność i trwałość uszczelnienia. Przewidziano uszczelnienie przejść rurociągów przez ściany komór za pomocą typowych pierścieni uszczelniających, uszczelnień łańcuchowych oraz uszczelnień np. typu WGC. W komorze pozostawić należy istniejące włazy żeliwne oraz stopnie włazowe.
Zaprojektowano dwie nowe komory ciepłownicze K2 i K3. Wykonanie części budowlanej komór zgodnie z dokumentacją projektową.
Wentylacja projektowanych komór za pomocą przewodów PVC, wyprowadzonych ponad teren i zakończonych wywietrzakami. W dnie komór wykonać należy studzienkę spustową o wymiarach 0,5×0,5×0,5m z odprowadzeniem wody do studni odwadniających.
Wszystkie przejścia rurociągów sieci ciepłowniczej przez ściany komór wykonać należy w sposób gwarantujący szczelność i trwałość uszczelnienia.
3) Planowany zakres robót:
Przy własnej wycenie należy ująć następujący zakres robót (poza innymi elementami kosztorysu wynikającymi z inwentaryzacji i dokumentacji projektowej):
- roboty przygotowawcze,
- roboty rozbiórkowe nawierzchni asfaltowej i betonowej,
- roboty ziemne przy odkopywaniu istniejących kanałów,
- odkrycie kanałów ciepłowniczych i demontaż istniejących rurociągów wraz z armaturą,
- wywiezienie rurociągów, armatury, izolacji cieplnej,
- wykonanie podsypki z piasku i zasypki rurociągów w istniejących kanałach (piaskiem),
- roboty montażowe sieci preizolowanej centralnego ogrzewania (montaż rurociągów i armatury),
- roboty montażowe sieci preizolowanej centralnej ciepłej wody,
- wykonanie robót elektrycznych,
- remont komory ciepłowniczej K1,
- montaż nowych komór ciepłowniczych (K2 i K3), studni odwadniających,
- wykonanie prób szczelności i płukania,
- oznakowanie trasy sieci cieplnej,
- zakrycie kanałów ciepłowniczych,
- zasypanie wykopów,
- odtworzenie nawierzchni asfaltowej i betonowej,
- uporządkowanie terenu.
4) Przyłącza sieci cieplnej - uwagi:
- Należy wykonać nowe podłączenia do sieci cieplnej budynków Nr 11 i 13,
- Nie należy wykonywać przyłącza cieplnego do budynku Nr 15 i 35. Przyłącza zostały wymienione na nowe z rur preizolowanych w ramach awarii w styczniu 2016r.,
- Nie należy wykonywać przyłącza cieplnego do budynków Nr 52, 53, 54, 55 oraz Nr 27. Przyłącza zostaną wykonane w II etapie.
5) Wykonanie robót - uwagi:
- W pierwszej kolejności Wykonawca w porozumieniu z użytkownikiem kompleksu wojskowego i Inspektorem Nadzoru sporządzi harmonogram kolejności wykonywania prac,
- Wykonawca robót remontowych jest odpowiedzialny za prowadzenie robót zgodnie z zawartą umową, dokumentacją techniczną, przedmiarem robót i STWiORB.
- Nadzór nad robotami ze strony Wykonawcy powinna prowadzić osoba posiadająca wiedzę i doświadczenie w wykonywaniu tego rodzaju robót.
- Wszyscy pracujący na wysokości pracownicy powinni posiadać aktualne badania wysokościowe.
- Roboty ziemne w miejscach kolizji z istniejącym uzbrojeniem należy wykonywać ręcznie i pod nadzorem właścicieli uzbrojenia.
- W przypadku stwierdzenia innych niż w projekcie rzędnych uzbrojenia, należy wstrzymać układanie przewodów i poinformować Inspektora Nadzoru o zaistniałym fakcie.
- Wykonawca robót jest zobowiązany do doprowadzenia terenu do stanu pierwotnego.
- Wszystkie prace montażowe muszą wykonywać monterzy posiadający odpowiednie uprawnienia i pod nadzorem osób posiadających odpowiednie przeszkolenie zgodnie z wymogami producenta zastosowanych materiałów.
- Do obowiązków Wykonawcy robót należy oznakowanie oraz zabezpieczenie pasa robót. Wykonawca powinien przedłożyć do protokołu odbioru końcowego komplet protokołów z procesu zgrzewania i wyniki prób szczelności muf (100%).
- Po wykonaniu robót związanych z montażem sieci preizolowanej nawierzchnie dróg, chodników i placów doprowadzić do stanu istniejącego, odtwarzając warstwy podbudowy, zwracając szczególną uwagę na właściwe zagęszczenie warstw,
- Wszystkie wbudowywane materiały i wyroby użyte do robót muszą spełniać warunki określone w odpowiednich normach przedmiotowych oraz posiadać odpowiedni certyfikat zgodności lub aprobatę techniczną dopuszczającą je do stosowania w budownictwie.
- Przedstawiciel Zamawiającego może kontrolować dostarczane na budowę materiały.
- Wykonawca jest zobowiązany zapewnić zabezpieczenie przed uszkodzeniem materiałów i urządzeń znajdujących się na budowie.
- Gruz Wykonawca zagospodaruje i zutylizuje we własnym zakresie.
6) Pozostałe uwagi:
- Całą dokumentację należy rozpatrywać łącznie.
- Po wykonaniu robót budowlanych należy wykonać szczegółową inwentaryzację geodezyjną wszystkich rur (z podaniem odległości między połączeniami).
- Po zakończonych robotach budowlanych teren kompleksu objęty remontem należy doprowadzić do stanu powszechnie uważanego za estetyczny i czysty. Roboty związane z zasianiem trawy nie należy wykonywać.
- Dokumentację techniczną w wersji papierowej i elektronicznej na w/w remont sieci cieplnej posiada 34 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Rzeszowie - Sekcja Technicznego Utrzymania Nieruchomości (tel. 261 15 63 25).
3. Wykonanie zamówienia wiązać się będzie z dostępem do informacji, które mają charakter niejawny (klauzula ZASTRZEŻONE). Wykonawca realizujący zamówienie powinien posiadać zdolność do ochrony informacji niejawnej o klauzuli ZASTRZEŻONE lub wyższej zgodnie z ustawą z dnia z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. z 2010 r., nr 182, poz. 1228 z późn. zm.), a jego pracownicy przewidziani do realizacji zamówienia, pełniący funkcję kierowników robót branżowych, powinni posiadać poświadczenie bezpieczeństwa osobowego o klauzuli co najmniej ZASTRZEŻONE lub upoważnienie uprawniające do dostępu do takich informacji, wydane przez kierownika jednostki organizacyjnej oraz aktualne zaświadczenie o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla wyżej wskazanego zakresu robót przedstawiony został w Przedmiarach Robót (Załącznik nr 9), Opisie Przedmiotu Zamówienia (Załącznik 10) i Projektu Budowlanego, obejmującego również STWIORB i Rysunki (Załącznik nr 11).
5. Odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu rękojmi za wady fizyczne każdego z elementów przedmiotu umowy, w tym na wbudowane urządzenia i materiały wynosi 5 lat (60 miesięcy), licząc od dnia odbioru końcowego całego przedmiotu umowy. Realizacja uprawnień wynikających z rękojmi będzie wykonywana zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego.
6. Wykonawca udzieli gwarancji na wady fizyczne każdego z elementów przedmiotu umowy licząc od dnia odbioru końcowego całego przedmiotu umowy na zasadach określonych w § 13 Projektu umowy (Załącznik nr 8). Okres obowiązywania gwarancji Wykonawca określi w złożonej ofercie, przy czym okres ten nie może być krótszy niż 60 miesięcy i podlegać będzie ocenie na podstawie kryterium oceny ofert: gwarancja - 10%
Oferta Wykonawcy, który nie określi w złożonej ofercie terminu gwarancji lub zaproponowany termin gwarancji będzie krótszy aniżeli 60 miesięcy - zostanie odrzucona.
7. Projekt umowy stanowi również uzupełnienie opisu przedmiotu zamówienia w zakresie postanowień nie uregulowanych zapisami niniejszego Rozdziału.
8. Jeżeli w jakimkolwiek miejscu w dokumentacji projektowej, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia - wszędzie tam Zamawiający dodaje wyrazy lub równoważne.
9. Zamiast materiałów i urządzeń wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załącznikach do niej, dla których są wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie można stosować materiały i urządzenia równoważne pod względem parametrów technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych. Przewidziane do zastosowania urządzenia i materiały powinny spełniać parametry tam określone i nie powinny być gorsze od przyjętych założeń.
10. Stosownie do art. 30 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych wykonawca powołujący się na zastosowanie materiałów równoważnych winien wykazać, iż spełniają one wymogi zamawiającego w szczególności poprzez udokumentowanie załączonymi do oferty informacjami na temat parametrów techniczno-wytrzymałościowych, szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności, kartami katalogowymi urządzeń i materiałów zamiennych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych materiałów i urządzeń w stosunku do przyjętych w projekcie.
11. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
12. Zamawiający nie zamierza ustanawiać dynamicznego systemu zakupów

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 30975

Data publikacji: 2016-03-24

Nazwa: 34 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Rzeszowie

Ulica: ul. Krakowska 11B

Numer domu: 11B

Miejscowość: Rzeszów

Kod pocztowy: 35-111

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 261 15 56 59

Numer faxu: 261 15 63 85

Adres strony internetowej: www.34wog.wp.mil.pl

Regon: 18069037300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: jednostka wojskowa

Inny rodzaj zamawiającego: jednostka wojskowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont zewnętrznej sieci cieplnej - ul. Dąbrowskiego 22, 35-036 Rzeszów

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie robót budowlanych w zakresie remontu zewnętrznej sieci cieplnej - ul. Dąbrowskiego 22,35-036 Rzeszów
2. Charakterystyka przedmiotu zamówienia:
1) Stan istniejący:
Istniejąca sieć cieplna w w/w kompleksie wojskowym obecnie nie spełnia współczesnych standardów użytkowych i technologicznych. Okres eksploatacji wynosi ok. 37 lat. Istniejąca sieć cieplna wykonana jest w technologii (tradycyjnej). Prowadzona jest w kanałach ciepłowniczych, wykonana z rur stalowych czarnych. Rurociągi są zaizolowane matami z waty szklanej z płaszczem klejowo-gipsowym. Rurociągi na dużych odcinkach są skorodowane. Występują duże braki w izolacji. Pozostała izolacja jest zawilgocona. Całość istniejącej sieci cieplnej należy zdemontować. Komory ciepłownicze posiadają liczne pęknięcia, zawilgocenia, wymagają modernizacji lub demontażu. Uzbrojenie sieci cieplnej (zasuwy, zawory, odwadniacze, odpowietrzniki) jest nieszczelne. Obecnie na terenie kompleksu wojskowego jest ok. 10 układów pomiarowo-rozliczeniowych ciepła (c.o.+c.w.u.) zlokalizowanych na prawie każdym odgałęzieniu od sieci głównej przebiegającej przez jednostkę.
2) Stan wymagany:
Podstawowe dane:
- temperatura czynnika grzewczego - 135/70°C,
- długość sieci preizolowanej - ok. 2x1900,0 mb,
- rury stalowe czarne bez szwu z izolacją,
- system kontrolny impulsowy (wszystkie zespoły preizolowane muszą być wyposażone w instalację do sygnalizowania zawilgocenia izolacji).
a) Rurociągi i ich trasy:
Celem zadania jest remont istniejących rurociągów sieci cieplnej wysokoparametrowej (135/70°C) od komory ciepłowniczej (C29) zlokalizowanej przy budynku przy ul. Dąbrowskiego 20a na działce nr 1516/1 do komory (D-16/1) zlokalizowanej na działce nr 1528 przy ul. Langiewicza oraz remont sieci ciepłowniczej rozdzielczej wraz z przyłączami na terenie jednostki wojskowej w Rzeszowie, przy ul. Dąbrowskiego 22.
Po wykonaniu robót rozbiórkowych nawierzchni asfaltowych i betonowych oraz robót ziemnych związanych z odkopaniem istniejących kanałów ciepłowniczych, kanały te należy odkryć i zdemontować zabudowane w nich rurociągi, wraz z armaturą i izolacją cieplną.
Kanały ciepłownicze po ich uporządkowaniu i ocenie stanu technicznego, jeśli ich stan tego wymaga, poddać konserwacji.
W przygotowanych kanałach zamontować rurociągi preizolowane sieci cieplnej (rurociągi centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej) z izolacją oraz z instalacją alarmową, zgodnie z wytycznymi producenta wybranego systemu sieci preizolowanych i dokumentacją projektową.
Trasę rurociągów remontowanej sieci cieplnej (rurociągi centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej) należy wykonać po trasie istniejącej sieci w istniejących betonowych kanałach ciepłowniczych (zgodnie z dokumentacją techniczną).
Sieć cieplną wykonać w układzie samokompensacji zgodnie z dokumentacją projektową. Wydłużenia cieplne kompensowane będą na naturalnych załamaniach trasy typu L, Z i U. W strefach kompensacji należy wykonać poszerzenia wykopów. Zagęszczenie piasku w strefach kompensacji nie powinno przekraczać 94%.
Ze względu na zwiększenie średnicy rurociągów głównych (od miejsca połączenia z istniejącą sieci 2×219,1/315 na działce nr 1516/1 przy ul. Dąbrowskiego do komory D-16/1 przy ul. Langiewicza) oraz zastosowanie na nich pogrubionej izolacji, z uwagi na wymiary kanałów ciepłowniczych, nie będzie możliwe właściwe ułożenie w nich rurociągów. W związku z tym kanały ciepłownicze na tym odcinku należy całkowicie zdemontować, a projektowane rurociągi posadowić bezpośrednio w wykopie, przygotowanym zgodnie z wytycznymi producenta systemów sieci preizolowanych.
Zagłębienia rurociągów sieci preizolowanej zgodnie z profilami podłużnymi.
Przyłącza sieci cieplnej wykonać do wejścia przyłącza do budynku, zakończenie przewodów przyłączy za pomocą kapturów kończących (end cap) oraz zaworów odcinających kołnierzowych o średnicy odpowiadającej średnicy przyłącza.
Sieć cieplną posadowić na odpowiedniej grubości podsypce, która powinna mieć odpowiednią granulację. Zasypkę całej sieci ciepłowniczej wykonać piaskiem. Następnie kanały przykryć pokrywami istniejącymi (jeżeli pozwoli na to ich stan techniczny).
Po wykonaniu robót budowlanych należy wykonać szczegółową inwentaryzację geodezyjną wszystkich rur (z podaniem odległości między połączeniami).
b) Opomiarowanie przepływu
Nowe opomiarowanie budynków wykonać zgodnie z uzgodnioną w MPEC Rzeszów dokumentacją projektową. Do pomiaru ciepła należy zastosować ultradźwiękowe przetworniki przepływu i przeliczniki przystosowane do włączenia do zdalnego systemu sczytywania danych drogą radiową. Montaż układów pomiarowych na zasilaniu wysokich parametrów. Montaż przetworników przepływu w komorach ciepłowniczych zgodnie z częścią graficzną - technologia komór.
c) Komory ciepłownicze
Przewidziano demontaż istniejących komór ciepłowniczych na terenie kompleksu wojskowego oprócz komory K1, która po gruntownym remoncie, wykonanym zgodnie z wytycznymi konstrukcyjnymi (rys. nr K01) zostanie wykorzystana do zamontowania w niej pomiaru ciepła, wraz z niezbędną armaturą i urządzeniami kontrolno-pomiarowymi. W komorze K1 należy wykonać: izolację zewnętrznych ścian i płyty stropowej komory, izolację termiczną płyty stropowej komory, dostosowanie istniejących otworów do układu i średnic rurociągów oraz wykonanie nowych otworów, niezbędnych do realizacji rozwiązań technologicznych komory. W ramach remontu wykonać należy wentylację komór, realizowaną za pomocą studzienek wentylacyjnych. Należy pozostawić (po jego udrożnieniu) istniejący system odwodnienia komór. Wszystkie przejścia rurociągów sieci ciepłowniczej przez ściany komory wykonać należy w sposób gwarantujący szczelność i trwałość uszczelnienia. Przewidziano uszczelnienie przejść rurociągów przez ściany komór za pomocą typowych pierścieni uszczelniających, uszczelnień łańcuchowych oraz uszczelnień np. typu WGC. W komorze pozostawić należy istniejące włazy żeliwne oraz stopnie włazowe.
Zaprojektowano dwie nowe komory ciepłownicze K2 i K3. Wykonanie części budowlanej komór zgodnie z dokumentacją projektową.
Wentylacja projektowanych komór za pomocą przewodów PVC, wyprowadzonych ponad teren i zakończonych wywietrzakami. W dnie komór wykonać należy studzienkę spustową o wymiarach 0,5×0,5×0,5m z odprowadzeniem wody do studni odwadniających.
Wszystkie przejścia rurociągów sieci ciepłowniczej przez ściany komór wykonać należy w sposób gwarantujący szczelność i trwałość uszczelnienia.
3) Planowany zakres robót:
Przy własnej wycenie należy ująć następujący zakres robót (poza innymi elementami kosztorysu wynikającymi z inwentaryzacji i dokumentacji projektowej):
- roboty przygotowawcze,
- roboty rozbiórkowe nawierzchni asfaltowej i betonowej,
- roboty ziemne przy odkopywaniu istniejących kanałów,
- odkrycie kanałów ciepłowniczych i demontaż istniejących rurociągów wraz z armaturą,
- wywiezienie rurociągów, armatury, izolacji cieplnej,
- wykonanie podsypki z piasku i zasypki rurociągów w istniejących kanałach (piaskiem),
- roboty montażowe sieci preizolowanej centralnego ogrzewania (montaż rurociągów i armatury),
- roboty montażowe sieci preizolowanej centralnej ciepłej wody,
- wykonanie robót elektrycznych,
- remont komory ciepłowniczej K1,
- montaż nowych komór ciepłowniczych (K2 i K3), studni odwadniających,
- wykonanie prób szczelności i płukania,
- oznakowanie trasy sieci cieplnej,
- zakrycie kanałów ciepłowniczych,
- zasypanie wykopów,
- odtworzenie nawierzchni asfaltowej i betonowej,
- uporządkowanie terenu.
4) Przyłącza sieci cieplnej - uwagi:
- Należy wykonać nowe podłączenia do sieci cieplnej budynków Nr 11 i 13,
- Nie należy wykonywać przyłącza cieplnego do budynku Nr 15 i 35. Przyłącza zostały wymienione na nowe z rur preizolowanych w ramach awarii w styczniu 2016r.,
- Nie należy wykonywać przyłącza cieplnego do budynków Nr 52, 53, 54, 55 oraz Nr 27. Przyłącza zostaną wykonane w II etapie.
5) Wykonanie robót - uwagi:
- W pierwszej kolejności Wykonawca w porozumieniu z użytkownikiem kompleksu wojskowego i Inspektorem Nadzoru sporządzi harmonogram kolejności wykonywania prac,
- Wykonawca robót remontowych jest odpowiedzialny za prowadzenie robót zgodnie z zawartą umową, dokumentacją techniczną, przedmiarem robót i STWiORB.
- Nadzór nad robotami ze strony Wykonawcy powinna prowadzić osoba posiadająca wiedzę i doświadczenie w wykonywaniu tego rodzaju robót.
- Wszyscy pracujący na wysokości pracownicy powinni posiadać aktualne badania wysokościowe.
- Roboty ziemne w miejscach kolizji z istniejącym uzbrojeniem należy wykonywać ręcznie i pod nadzorem właścicieli uzbrojenia.
- W przypadku stwierdzenia innych niż w projekcie rzędnych uzbrojenia, należy wstrzymać układanie przewodów i poinformować Inspektora Nadzoru o zaistniałym fakcie.
- Wykonawca robót jest zobowiązany do doprowadzenia terenu do stanu pierwotnego.
- Wszystkie prace montażowe muszą wykonywać monterzy posiadający odpowiednie uprawnienia i pod nadzorem osób posiadających odpowiednie przeszkolenie zgodnie z wymogami producenta zastosowanych materiałów.
- Do obowiązków Wykonawcy robót należy oznakowanie oraz zabezpieczenie pasa robót. Wykonawca powinien przedłożyć do protokołu odbioru końcowego komplet protokołów z procesu zgrzewania i wyniki prób szczelności muf (100%).
- Po wykonaniu robót związanych z montażem sieci preizolowanej nawierzchnie dróg, chodników i placów doprowadzić do stanu istniejącego, odtwarzając warstwy podbudowy, zwracając szczególną uwagę na właściwe zagęszczenie warstw,
- Wszystkie wbudowywane materiały i wyroby użyte do robót muszą spełniać warunki określone w odpowiednich normach przedmiotowych oraz posiadać odpowiedni certyfikat zgodności lub aprobatę techniczną dopuszczającą je do stosowania w budownictwie.
- Przedstawiciel Zamawiającego może kontrolować dostarczane na budowę materiały.
- Wykonawca jest zobowiązany zapewnić zabezpieczenie przed uszkodzeniem materiałów i urządzeń znajdujących się na budowie.
- Gruz Wykonawca zagospodaruje i zutylizuje we własnym zakresie.
6) Pozostałe uwagi:
- Całą dokumentację należy rozpatrywać łącznie.
- Po wykonaniu robót budowlanych należy wykonać szczegółową inwentaryzację geodezyjną wszystkich rur (z podaniem odległości między połączeniami).
- Po zakończonych robotach budowlanych teren kompleksu objęty remontem należy doprowadzić do stanu powszechnie uważanego za estetyczny i czysty. Roboty związane z zasianiem trawy nie należy wykonywać.
- Dokumentację techniczną w wersji papierowej i elektronicznej na w/w remont sieci cieplnej posiada 34 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Rzeszowie - Sekcja Technicznego Utrzymania Nieruchomości (tel. 261 15 63 25).
3. Wykonanie zamówienia wiązać się będzie z dostępem do informacji, które mają charakter niejawny (klauzula ZASTRZEŻONE). Wykonawca realizujący zamówienie powinien posiadać zdolność do ochrony informacji niejawnej o klauzuli ZASTRZEŻONE lub wyższej zgodnie z ustawą z dnia z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. z 2010 r., nr 182, poz. 1228 z późn. zm.), a jego pracownicy przewidziani do realizacji zamówienia, pełniący funkcję kierowników robót branżowych, powinni posiadać poświadczenie bezpieczeństwa osobowego o klauzuli co najmniej ZASTRZEŻONE lub upoważnienie uprawniające do dostępu do takich informacji, wydane przez kierownika jednostki organizacyjnej oraz aktualne zaświadczenie o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla wyżej wskazanego zakresu robót przedstawiony został w Przedmiarach Robót (Załącznik nr 9), Opisie Przedmiotu Zamówienia (Załącznik 10) i Projektu Budowlanego, obejmującego również STWIORB i Rysunki (Załącznik nr 11).
5. Odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu rękojmi za wady fizyczne każdego z elementów przedmiotu umowy, w tym na wbudowane urządzenia i materiały wynosi 5 lat (60 miesięcy), licząc od dnia odbioru końcowego całego przedmiotu umowy. Realizacja uprawnień wynikających z rękojmi będzie wykonywana zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego.
6. Wykonawca udzieli gwarancji na wady fizyczne każdego z elementów przedmiotu umowy licząc od dnia odbioru końcowego całego przedmiotu umowy na zasadach określonych w § 13 Projektu umowy (Załącznik nr 8). Okres obowiązywania gwarancji Wykonawca określi w złożonej ofercie, przy czym okres ten nie może być krótszy niż 60 miesięcy i podlegać będzie ocenie na podstawie kryterium oceny ofert: gwarancja - 10%
Oferta Wykonawcy, który nie określi w złożonej ofercie terminu gwarancji lub zaproponowany termin gwarancji będzie krótszy aniżeli 60 miesięcy - zostanie odrzucona.
7. Projekt umowy stanowi również uzupełnienie opisu przedmiotu zamówienia w zakresie postanowień nie uregulowanych zapisami niniejszego Rozdziału.
8. Jeżeli w jakimkolwiek miejscu w dokumentacji projektowej, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia - wszędzie tam Zamawiający dodaje wyrazy lub równoważne.
9. Zamiast materiałów i urządzeń wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załącznikach do niej, dla których są wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie można stosować materiały i urządzenia równoważne pod względem parametrów technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych. Przewidziane do zastosowania urządzenia i materiały powinny spełniać parametry tam określone i nie powinny być gorsze od przyjętych założeń.
10. Stosownie do art. 30 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych wykonawca powołujący się na zastosowanie materiałów równoważnych winien wykazać, iż spełniają one wymogi zamawiającego w szczególności poprzez udokumentowanie załączonymi do oferty informacjami na temat parametrów techniczno-wytrzymałościowych, szczegółowych rysunków technicznych, atestów, aprobat, deklaracji zgodności, kartami katalogowymi urządzeń i materiałów zamiennych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych materiałów i urządzeń w stosunku do przyjętych w projekcie.
11. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
12. Zamawiający nie zamierza ustanawiać dynamicznego systemu zakupów

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 03/10/2016

Informacja na temat wadium:
1. Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium na okres związania ofertą na kwotę/wartość: 40.000,00 zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych 00/100).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. nr 42, poz. 275).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy: Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na rachunek: bankowy Zamawiającego prowadzony: Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy Rzeszów nr 98 1010 1528 0018 9213 9120 0000 - z adnotacją wadium w przetargu nr ZP/9/2016, NIP Wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje szczegółowych warunków udziału w postępowaniu w powyższym zakresie

Wiedza i doświadczenie:
Warunek w powyższym zakresie zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał w sposób należyty, zgodnie ze sztuką budowlaną oraz prawidłowo ukończył: co najmniej 2 roboty odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia o wartości nie mniejszej niż 1.000.000,00 zł brutto (słownie jeden milion złotych) każda.
UWAGA I:
Za robotę budowlaną odpowiadającą swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia należy rozumieć robotę budowlaną zrealizowaną w ramach jednej umowy, która swym zakresem obejmuje roboty remontowe sanitarne, elektryczne i ogólnobudowlane związane z remontem sieci cieplnej na wartość co najmniej 1 mln zł brutto.
UWAGA II:
Nie dopuszcza się sumowania wartości robót budowlanych zrealizowanych w ramach kilku umów w celu uzyskania progu wartościowego wyznaczonego przez Zamawiającego.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje szczegółowych warunków udziału w postępowaniu w powyższym zakresie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek w powyższym zakresie zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej:
a) 1 osobą, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia w charakterze kierownika robót w branży ogólnobudowlanej, posiadającą uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U z 2013 r., poz. 1409 z późn. zm.) oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2014 r., poz. 1278) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U z 2016 r., poz. 65), lub zamierzającymi świadczyć usługi transgraniczne w rozumieniu przepisów tej ustawy oraz art. 20a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. 2014 r. poz. 1946) w specjalności konstrukcyjno budowlanej;
b) 1 osobą, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia w charakterze kierownika robót w branży sanitarnej, posiadającą uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U z 2013 r., poz. 1409 z późn. zm.) oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2014 r., poz. 1278) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U z 2016 r., poz. 65), lub zamierzającymi świadczyć usługi transgraniczne w rozumieniu przepisów tej ustawy oraz art. 20a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. 2014 r. poz. 1946) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
c) 1 osobą, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia w charakterze kierownika robót w branży elektrycznej, posiadającą uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U z 2013 r., poz. 1409 z późn. zm.) oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2014 r., poz. 1278) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U z 2016 r., poz. 65), lub zamierzającymi świadczyć usługi transgraniczne w rozumieniu przepisów tej ustawy oraz art. 20a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. 2014 r. poz. 1946) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
d) 2 osobami, które uczestniczyć będą w wykonywaniu zamówienia w charakterze pracowników montujących zespół złącza rurowego, którzy zostali przeszkoleni przez producenta systemu rur preizolowanych do wykonywania złącz.
UWAGA I:
Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji kierownika robót w poszczególnych branżach. tzn. warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia wykaże, że np. dysponuje 1 osobą, która posiada uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w zakresie każdej z ww. specjalności.
UWAGA II:
Kierownicy robót branżowych biorący udział w realizacji zamówienia muszą posiadać poświadczenie bezpieczeństwa osobowego uprawniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej ZASTRZEŻONE lub pisemne upoważnienie uprawniające do dostępu do takich informacji, wydane przez kierownika jednostki organizacyjnej oraz aktualne zaświadczenie o odbyciu szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje szczegółowych warunków udziału w postępowaniu w powyższym zakresie

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Jeżeli Wykonawca dla wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, zobowiązany jest wykazać Zamawiającemu, że będzie dysponował zasobami tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia a także, że stosunek łączący go z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów. W tym celu Zamawiający wymaga w szczególności: 1) pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest wykazać Zamawiającemu, iż ww. zobowiązanie zostało podpisane przez osobę lub osoby uprawnione do reprezentacji tego podmiotu (np. poprzez dołączenie do zobowiązania aktualnego dokumentu rejestrowego); 2) określenia zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, 3) wskazania sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia, 4) określenia charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem, 5) podania zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. Wzór zobowiązania stanowi Załącznik nr 7 do SIWZ. 2. Wraz z ofertą należy złożyć: 1) formularz ofertowy 2) dowód wniesienia wadium 3) ewentualne pełnomocnictwo

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Okres gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.34wog.wp.mil.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
SIWZ można pobrać ze strony internetowej, jak również istnieje możliwość jej odebrania w Sekcji Zamówień Publicznych: ul. Krakowska 11B, 35-111 Rzeszów, budynek nr 12 pok. nr 8

Data składania wniosków, ofert: 08/04/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
34 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Rzeszowie, ul. Krakowska 11B, budynek nr 12, pok. nr 1 (kancelaria jawna), 35-111 Rzeszów

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zgodnie z art. 24 ust. 2a ustawy Pzp Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych. Zamawiający nie wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy, który udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Podobne przetargi

62077 / 2013-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Kańczuga - Kańczuga (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Termomodernizacja budynków komunalnych użyteczności publicznej na terenie Miasta i Gminy Kańczuga - budynek Domu Kultury w Rączynie

306678 / 2010-09-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rakszawa - Rakszawa (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie remontu pomieszczeń i wymiana instalacji elektrycznej w budynku Gminnego Ośrodka kultury i Czytelnictwa w Rakszawie etap I i etap II

334784 / 2013-08-20 - Uczelnia publiczna

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remonty w obiektach Politechniki Rzeszowskiej w zakresie powierzchni ogólnodostępnych i wspólnych: Przebudowa wejścia na dach w budynkach AL i D. Przebudowa pomieszczenia rozdzielni elektrycznej w budynku B. Wymiana deskowania na podeście i malowanie konstrukcji wieży kontroli lotów na terenie AOS Bezmiechowa. Wymiana stolarki PCV i AL w wybranych pomieszczeniach budynków B-C, PII, L 2 7,29,31. Remont szachtów przy budynkach L-27, L-28, L-29

92054 / 2014-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stary Dzików - Stary Dzików (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ ZLOKALIZOWANYCH W M. CEWKÓW I MOSZCZANICA NA TERENIE GMINY STARY DZIKÓW

239238 / 2008-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Jarosław - Jarosław (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont elewacji wraz z wymianą stolarki drzwiowej i okiennej oraz wykonanie izolacji pionowej fundamentów budynku kaplicy cmentarnej w ramach zadania Remont zabytkowej kapliczki w parku B. Puzon w Jarosławiu.

99241 / 2013-06-04 - Inny: Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa 3711 - Nowa Dęba (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Roboty ogólnobudowlane wewnątrz budynku nr 2/3345 w Garnizonie Kielce ul. Wojska Polskiego 300

101472 / 2010-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jedlicze - Jedlicze (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont budynku Starej Szkoły w Żarnowcu polegający na jego rewaloryzacji i adaptacji

137018 / 2015-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gimnazjum Miejskie im. Władysława Jagiełły w Leżajsku - Leżajsk (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont dachu i posadzki na budynku Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 8

221822 / 2010-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Gminy w Błażowej - Błażowa (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont budynków: Sali Widowiskowej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Błażowej, ul. Armii Krajowej 17 oraz Zabytkowego dworku w Błażowej, ul. Myśliwska 16 w ramach projektu pn. Partnerstwo na rzecz promocji turystyki i kultury elementem stymulowania rozwoju gospodarczego

187289 / 2013-09-16 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Sąd Okręgowy w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont łazienki damskiej na II piętrze budynku Sądu Okręgowego w Rzeszowie przy pl. Śreniawitów 3

61181 / 2013-04-22 - Inny: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Centrum Dziedzictwa Szkła Sp. z o.o. w Krośnie - Krosno (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont i częściowa przebudowa piwnic budynku CDS w Krośnie przy ul. Blich na potrzeby budynku gastronomicznego

324890 / 2012-08-31 - Inny: Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa 3711 - Nowa Dęba (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie remontu parteru i piwnicy budynku nr 3 Kielce ul. Wojska Polskiego 300

254387 / 2009-12-29 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. ks. Bronisława Markiewicza - Jarosław (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont, rozbudowa i przebudowa budynku byłego Wojskowego Węzła Łączności z przeznaczeniem na budynek dydaktyczny

451340 / 2013-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pysznica - Pysznica (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Rozbudowa i adaptacja budynku po byłej szkole w Pysznicy na potrzeby Urzędu Gminy w Pysznicy - etap II

236242 / 2013-06-20 - Inny: Jednostka wojskowa

Jednostka Wojskowa 4784 - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Roboty budowlane z zakresu remontu pokrycia dachu, elewacji, opasek odwadniających wraz z chodnikami budynku Nr 29, 35-063 Rzeszów, ul. Dąbrowskiego 22

304934 / 2013-07-31 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Rzeszowski - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont części elewacji na budynku Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia w Rzeszowie

308000 / 2012-08-21 - Inny: MON-Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa 4784 - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Roboty budowlane obejmujace: remont węzłów sanitarnych, modernizację pomieszczeń wewnętrznych o nr 209-213 korytarza II piętra, remont klatek schodowych pomieszczenia na szatnie służby ochrony, instalacji hydrantowej, naprawę płyty odbojowej budynku z likwidacją szachów i zmianą okien podpiwniczenia, cokołu oraz chodników przy budynku nr 1 ul. Krakowska 11B w RZESZOWIE

235163 / 2014-11-12 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Państwowa Szkoła Muzyczna i I II Stopnia im. M.Karłowicza - Mielec (podkarpackie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH ZWIĄZANYCH Z MONTAŻEM DŹWIGNIKA SCENICZNEGO - ZAPADNI W BUDYNKU PSM W MIELCU