Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

135786 / 2016-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Siewierz (Siewierz)

Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla rewitalizacji historycznego centrum Siewierza wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji o pozwoleniu na budowę lub innych ostatecznych decyzji lub braku sprzeciwu do zgłoszeń umożliwiających realizację inwestycji oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie szczegółowej i kompletnej dokumentacji budowlanej, wykonawczej i kosztorysowej wszystkich branż dla rewitalizacji historycznego centrum Siewierza poprzez budowę historycznego Traktu Księstwa Siewierskiego w obrębie średniowiecznego układu urbanistycznego łączącego Rynek w Siewierzu z Zamkiem Biskupów Krakowskich oraz dla przebudowy, rozbudowy i podwyższenia standardu przyległego układu drogowego, placów i parkingów, sieci napowietrznych i infrastruktury podziemnej, zagospodarowania terenu przyległego, budowy nowych elementów małej architektury i budowy docelowej organizacji ruchu drogowego wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji o pozwoleniu na budowę lub innych ostatecznych decyzji lub braku sprzeciwu do zgłoszeń umożliwiających realizację inwestycji oraz innych decyzji administracyjnych, pozwoleń, uzgodnień i warunków niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, a także sprawowaniem nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji objętej projektem. Granice obszaru opracowania zostały zaznaczone na Załączniku graficznym stanowiącym załącznik do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
2. Przedmiot zamówienia swoim zakresem obejmuje w szczególności:
a) Zaprojektowanie budowy historycznego Traktu Księstwa Siewierskiego łączącego Rynek w Siewierzu z Zamkiem Biskupów Krakowskich obejmującego łącznik od Rynku i ul. Krakowskiej do ul. Ludowej oraz ulicę Tadeusza Kościuszki do mostu przy Zamku. Należy przewidzieć konieczność poszerzenia układu drogowego na odcinku ulicy Tadeusz Kościuszki od skrzyżowania z ul. Czarnieckiego do mostu przy Zamku i przewidzieć dla tego odcinka procedurę uzyskania Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej i konieczność opracowania przez Wykonawcę map zawierających projektowane podziały nieruchomości oraz dokonanie czynności geodezyjnych w terenie i dopełnienie niezbędnych czynności formalno-prawnych dla wszystkich działek przewidzianych pod pasy drogowe w celu dokonania wpisów do ksiąg wieczystych i katastru nieruchomości.
b) Zaprojektowanie przebudowy dróg na ulicach: Mikołaja Kopernika (od wylotu z Rynku do ul. Ludowej), Krótkiej, Wolności, Krakowskiej (od Rynku do mostu nad rzeką Przemszą), Ludowej oraz na ulicy łączącej Rynek z ul. Kopernika wraz ze skrzyżowaniami także z ulicami przyległymi (np. skrzyżowania z ul. Oleśnickiego, Stoczkową, Czarnieckiego itp.).
c) Zaprojektowanie przebudowy i rozbudowy w szczególności następujących placów, skwerów i parkingów wraz z podbudowami: dużego parkingu przy Zamku w Siewierzu od strony ul. Krakowskiej z jego poszerzeniem także w stronę przyległych nieruchomości z uwzględnieniem zaprojektowania muru oporowego od strony tych nieruchomości oraz przebudowy i ujednolicenia ogrodzenia, placów, skwerów i parkingów zlokalizowanych wokół budynku Izby Tradycji i Kultury Dawnej w Siewierzu, przy Kościele św. Macieja Apostoła w Siewierzu ograniczonych ul. Ludową, wlotami z ul Kopernika, Krótkiej, Wolności
i Czarnieckiego, wzdłuż ulicy Tadeusza Kościuszki od ul. Ludowej do Czarnieckiego (także parking i łącznik drogowy przy pawilonie handlowym), innych placów, zieleńców i skwerów występujących w granicach opracowania (np. przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Ludowej i Stoczkowej czy przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z drogą przy terenach rekreacyjnych i sportowych przy Zamku w Siewierzu) lub utworzonych w ramach projektu wynikających
z propozycji projektanta, sugestii i wytycznych Zamawiającego.
d) Zaprojektowanie przebudowy ciągu pieszo-rowerowego wokół Zamku w Siewierzu do parkingu wraz z energooszczędnym oświetleniem parkowym i małą architekturą.
e) Zaprojektowanie w granicach opracowania nowych jezdni, chodników i zjazdów na posesje wraz z niezbędnymi podbudowami, częściowo z elementów granitowych lub innych materiałów o wysokim standardzie.
f) Zaprojektowanie likwidacji starych i budowy nowych stylowych elementów małej architektury i zagospodarowania terenu i zieleni urządzonej w granicach opracowania wynikających z propozycji projektanta, sugestii i wytycznych Zamawiającego.
g) Zaprojektowanie likwidacji starego i budowy nowego stylowego oświetlenia drogowego i parkowego w technologii LED, dedykowanego dla dróg, placów, parkingów i skwerów.
h) Zaprojektowanie w porozumieniu z gestorami sieci przebudowy sieci napowietrznych i infrastruktury podziemnej w celu podwyższenia estetyki otoczenia, likwidacji sieci napowietrznych, likwidacji niepotrzebnych elementów infrastruktury, naprawy elementów infrastruktury nadziemnej i podziemnej, wymiany zużytych elementów oraz usunięcia kolizji. Powyższe dotyczy każdej występującej w granicach opracowania infrastruktury technicznej (w tym także wodnej, kanalizacyjnej, gazowej, elektroenergetycznej, teletechnicznej i innych).
i) Zaprojektowanie budowy i przebudowy odwodnienia (w tym także kanalizacji deszczowej) dla wszystkich elementów w zakresie opracowania.
j) Zaprojektowanie wymiany i przebudowy sieci wodociągowej.
k) Zaprojektowanie kanału technologicznego na całym obszarze objętym projektem.
l) Zaprojektowanie nowych toalet miejskich wraz z likwidacją istniejących przy parkingu przez Kościołem św. Macieja Apostoła oraz zaprojektowanie toalety przy parkingu obok kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Zamku w Siewierzu.
m) Zaprojektowanie docelowej organizacji ruchu drogowego dla zakresu objętego projektem.
n) Wykonanie wizualizacji w aksonometrii.
3. Przedmiot zamówienia swoim zakresem obejmuje także uzyskanie ostatecznych decyzji o pozwoleniu na budowę lub innych ostatecznych decyzji (w tym np. ZRID- u) lub braku sprzeciwu odpowiedniego organu do zgłoszeń realizacji robót budowlanych umożliwiających realizację inwestycji.
4. Przedmiot zamówienia swoim zakresem obejmuje także sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji objętej projektem a w szczególności: stwierdzanie w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji inwestycji z projektem, usuwanie wad i uszczegóławianie projektu technicznego w trakcie realizacji robót budowlanych na żądanie Zamawiającego, w terminie wskazanym przez Zamawiającego, uzgadnianie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez Zamawiającego, udział w naradach technicznych,
udział w odbiorze poszczególnych etapów robót budowlanych i w odbiorze końcowym,
zatwierdzenie dokumentacji powykonawczej uwzględniającej wszystkie zmiany wprowadzone do dokumentacji projektowej w trakcie realizacji inwestycji.
5. Pozostałe warunki zlecenia:
a) Wykonawca w niezbędnym zakresie zapewni wykonanie badań geologicznych i geotechnicznych celem oceny nośności gruntów i istniejącej podbudowy oraz zwierciadła wody gruntowej.
b) Wykonawca w niezbędnym zakresie opracuje inwentaryzację drzew i krzewów przewidzianych do wycinki zgodnie z wytycznymi Zamawiającego.
c) Jeżeli zajdzie konieczność uzyskania warunków podłączenia mediów lub zmiany warunków przyznanych to Wykonawca na mocy pełnomocnictwa uzyska te dokumenty i zaprojektuje odpowiednie przyłącza.
d) W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca przed przystąpieniem do zaawansowanej fazy projektowej wykona szczegółową inwentaryzację budowlaną stanu dróg, placów, parkingów i skwerów, terenu przyległego i infrastruktury technicznej napowietrznej i podziemnej, oznakowania, elementów małej architektury i zagospodarowania terenu wraz z identyfikacją potrzeb dla dobudowy elementów, przebudowy lub rozbudowy elementów, prac remontowych, naprawczych i rozbiórkowych. Inwentaryzacja posłuży do prawidłowego zaprojektowania i skosztorysowania robót budowlanych oraz do identyfikacji potrzeb. Będzie dokumentem wyjściowym do wykonania koncepcji (wstępnego projektu) i przedstawienia jej Zamawiającemu do skonsultowania i zatwierdzenia celem przejścia do zaawansowanej fazy projektowej. Inwentaryzacja powinna zawierać w szczególności:
odwzorowanie na rysunkach szczegółowego stanu istniejącego, zwłaszcza elementów przewidzianych do likwidacji,
identyfikację wszelkich nieprawidłowości układu drogowego i oznakowania, uszkodzeń i nieprawidłowości infrastruktury technicznej napowietrznej i podziemnej,
identyfikację nieczynnych i niepotrzebnych elementów infrastruktury technicznej i drogowej oraz małej architektury i zagospodarowania terenu i możliwości ich nowego ukształtowania,
identyfikację możliwości wprowadzenia nowych elementów jak wyżej oraz identyfikację możliwości likwidacji sieci napowietrznych i wprowadzenia ich do ziemi,
identyfikację potrzeb dla przebudowy z naciskiem na estetykę i dostosowanie funkcji i użyteczności do obowiązujących przepisów.
e) W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca przed przystąpieniem do zaawansowanej fazy projektowej przedstawi Zamawiającemu wstępną koncepcję projektową i wizualizację do zatwierdzenia. Koncepcja oprócz wymogów Zamawiającego i identyfikacji potrzeb wynikających z inwentaryzacji stanu obiektu powinna zawierać także sugestie i opinie Wykonawcy wynikające z jego najlepszej wiedzy i doświadczenia. Wykonawca będzie zobowiązany do skonsultowania wstępnej koncepcji projektowej oraz wykonać dokumentację zgodnie z wytycznymi Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje wstępną koncepcję projektową bądź wniesie do niej uwagi w terminie nie przekraczającym 3 tygodni od doręczenia.
W razie przekroczenia tego okresu, termin wykonania przedmiotu umowy zostanie przedłużony odpowiednio o okres zwłoki.
f) Wykonawca będzie zobowiązany do współpracy z Zamawiającym w celu bezproblemowej realizacji zadania. Wykonawca jest zobowiązany do udziału
w naradach koordynacyjnych w terminach uzgodnionych wspólnie z Zamawiającym oraz do raportowania Zamawiającemu postępu prac na każde wezwanie Zamawiającego.
g) W rozwiązaniach projektowych należy wziąć również pod uwagę zastosowanie odpowiednich materiałów, aby nadać projektowanemu obszarowi stylową
i zabytkową formę i charakter przy jednoczesnym zrównoważonym zastosowaniu nowoczesnych materiałów i urządzeń. Urządzenia, materiały i technologie muszą być dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie.
h) W dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz w przedmiarach robót niedopuszczalne jest używanie znaków towarowych
i nazw producentów. Materiały należy wskazywać poprzez szczegółowe opisanie ich parametrów, bez określania konkretnej nazwy, w taki sposób by można było dokonać wyboru z co najmniej 3 producentów dostępnych na rynku.
6. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca wykona i dostarczy Zamawiającemu
w szczególności:
a) Mapę do celów projektowych,
b) Uzgodnienia terenowo - prawne, uzgodnienia branżowe,
c) Uzgodnienia ze Śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków,
d) Wypisy z rejestru gruntów,
e) Decyzje o lokalizacji inwestycji celu publicznego,
f) Inwentaryzację stanu istniejącego,
g) Inwentaryzację drzew i zieleni do wycinki i zabezpieczenia,
h) Badania geologiczne i geotechniczne,
i) Wstępną koncepcję projektową z wizualizacją,
j) Projekty budowlane wszystkich branż,
k) Projekty wykonawcze wszystkich branż,
l) Uzgodnioną i zatwierdzoną docelową organizację ruchu drogowego,
m) Kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót,
n) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
o) Uzgodnienia, warunki, decyzje i pozwolenia niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia w tym także w razie konieczności: decyzje środowiskowe wraz z raportem o oddziaływaniu na środowisko, pozwolenia wodnoprawne wraz
z operatami wodnoprawnymi, uzgodnienia z zarządcami sieci i dróg itp.,
p) Ostateczne decyzje o pozwoleniu na budowę lub inne ostateczne decyzje (w tym np. Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej w razie konieczności) lub zgłoszenia wykonania robót budowlanych z brakiem sprzeciwu odpowiedniego organu do realizacji robót budowlanych umożliwiające realizację inwestycji.
q) Inne niezbędne opracowania wynikłe w trakcie prac projektowych.
r) Wszystkie inne opracowania niezbędne do prawidłowego i kompletnego wykonania zlecenia wynikających z przepisów prawa obowiązujących na każdym etapie trwania zleconych prac.
7. Kompletna dokumentacja projektowa i inne niezbędne opracowania będą sporządzone i przekazane Zamawiającemu w 5 egzemplarzach. Kosztorys inwestorski będzie sporządzony w 6 egzemplarzach (3 w wersji uproszczonej i 3 w wersji szczegółowej). Dokumentacja projektowa, przedmiar robót, kosztorys inwestorski, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz inne opracowania stanowiące przedmiot zamówienia będą przekazane Zamawiającemu także w formie cyfrowej, a kosztorysy również w wersji edytowalnej.
8. W przypadku konieczności uaktualnienia kosztorysów inwestorskich Wykonawca
w terminie 7 dni, dostosuje je do aktualnej bazy cenowej na każde polecenie Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany będzie dwa razy uaktualnić kosztorysy nieodpłatnie, każda kolejna aktualizacja będzie przedmiotem odrębnego zlecenia.
9. Przedmiary i Kosztorysy Inwestorskie będą wykonane w podziale branżowym oraz obszarowym dla zakresów ustalonych przez Zamawiającego.
10. Przedmiot zamówienia obejmuje również przekazanie praw autorskich w zakresie niniejszej dokumentacji projektowej, w tym praw autorskich zależnych oraz pełnienie nadzoru autorskiego podczas realizacji inwestycji na podstawie przedmiotowej dokumentacji projektowej.
11. Dokumentację projektową należy przygotować również pod kątem zgodności
z wymaganiami przepisów BHP i przeciwpożarowych, poprzez dostosowanie elementów tak, aby były zgodne z tymi przepisami oraz zaprojektowanie odpowiednich wymaganych oznakowań.
12. Przedmiot zamówienia w tym kosztorys inwestorski należy sporządzić zgodnie
z aktualnym stanem prawnym
13. Wykonawca wykona wszystkie inne opracowania niezbędne do prawidłowego i kompletnego wykonania zlecenia wynikające z przepisów prawa obowiązujących na każdym etapie trwania zleconych prac i uzyska niezbędne opinie, uzgodnienia i decyzje.
14. Wykonawca po uzyskaniu mapy do celów projektowych a przed przystąpieniem do projektowania przeprowadzi konsultacje z właścicielami nieruchomości przyległych do projektowanego układu drogowego oraz z właściwymi zarządcami sieci, dróg, cieków
i odbiorników wodnych, rowów i urządzeń melioracyjnych itp.
15. Wykonawca zaprojektuje likwidację wszelkich sieci napowietrznych w uzgodnieniu
z zarządcami tych sieci, właścicielami nieruchomości przyległych do projektowanego układu drogowego i Zamawiającym lub w przypadku, gdy likwidacja sieci napowietrznych będzie niemożliwa zaprojektuje przesunięcie istniejących słupów teletechnicznych i energetycznych tak, aby dostosować ich lokalizację do zmienionego układu drogowego. Wykonawca zaprojektuje niezależne oświetlenie drogi w technologii LED lub innej energooszczędnej. Priorytetem dla Zamawiającego jest likwidacja wszelkich sieci napowietrznych.
16. W celu skoordynowania projektu drogi z zamierzeniami zarządców sieci: gazowej, wodociągowej, melioracyjnej, energetycznej, telekomunikacyjnej i innych Wykonawca uzyska niezbędne uzgodnienia i opinie w tym zakresie.
17. Zamawiający planuje pozyskać dofinansowanie dla realizacji zadania objętego dokumentacją stanowiącą przedmiot zamówienia, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WSl 2014-2020

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 135786

Data publikacji: 2016-05-27

Nazwa: Gmina Siewierz

Ulica: ul. Żwirki i Wigury 16

Numer domu: 16

Miejscowość: Siewierz

Kod pocztowy: 42-470

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 0326499471, 6499400

Numer faxu: 032 6499402

Adres strony internetowej: www.siewierz.pl

Regon: 00053076100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla rewitalizacji historycznego centrum Siewierza wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji o pozwoleniu na budowę lub innych ostatecznych decyzji lub braku sprzeciwu do zgłoszeń umożliwiających realizację inwestycji oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie szczegółowej i kompletnej dokumentacji budowlanej, wykonawczej i kosztorysowej wszystkich branż dla rewitalizacji historycznego centrum Siewierza poprzez budowę historycznego Traktu Księstwa Siewierskiego w obrębie średniowiecznego układu urbanistycznego łączącego Rynek w Siewierzu z Zamkiem Biskupów Krakowskich oraz dla przebudowy, rozbudowy i podwyższenia standardu przyległego układu drogowego, placów i parkingów, sieci napowietrznych i infrastruktury podziemnej, zagospodarowania terenu przyległego, budowy nowych elementów małej architektury i budowy docelowej organizacji ruchu drogowego wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji o pozwoleniu na budowę lub innych ostatecznych decyzji lub braku sprzeciwu do zgłoszeń umożliwiających realizację inwestycji oraz innych decyzji administracyjnych, pozwoleń, uzgodnień i warunków niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, a także sprawowaniem nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji objętej projektem. Granice obszaru opracowania zostały zaznaczone na Załączniku graficznym stanowiącym załącznik do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
2. Przedmiot zamówienia swoim zakresem obejmuje w szczególności:
a) Zaprojektowanie budowy historycznego Traktu Księstwa Siewierskiego łączącego Rynek w Siewierzu z Zamkiem Biskupów Krakowskich obejmującego łącznik od Rynku i ul. Krakowskiej do ul. Ludowej oraz ulicę Tadeusza Kościuszki do mostu przy Zamku. Należy przewidzieć konieczność poszerzenia układu drogowego na odcinku ulicy Tadeusz Kościuszki od skrzyżowania z ul. Czarnieckiego do mostu przy Zamku i przewidzieć dla tego odcinka procedurę uzyskania Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej i konieczność opracowania przez Wykonawcę map zawierających projektowane podziały nieruchomości oraz dokonanie czynności geodezyjnych w terenie i dopełnienie niezbędnych czynności formalno-prawnych dla wszystkich działek przewidzianych pod pasy drogowe w celu dokonania wpisów do ksiąg wieczystych i katastru nieruchomości.
b) Zaprojektowanie przebudowy dróg na ulicach: Mikołaja Kopernika (od wylotu z Rynku do ul. Ludowej), Krótkiej, Wolności, Krakowskiej (od Rynku do mostu nad rzeką Przemszą), Ludowej oraz na ulicy łączącej Rynek z ul. Kopernika wraz ze skrzyżowaniami także z ulicami przyległymi (np. skrzyżowania z ul. Oleśnickiego, Stoczkową, Czarnieckiego itp.).
c) Zaprojektowanie przebudowy i rozbudowy w szczególności następujących placów, skwerów i parkingów wraz z podbudowami: dużego parkingu przy Zamku w Siewierzu od strony ul. Krakowskiej z jego poszerzeniem także w stronę przyległych nieruchomości z uwzględnieniem zaprojektowania muru oporowego od strony tych nieruchomości oraz przebudowy i ujednolicenia ogrodzenia, placów, skwerów i parkingów zlokalizowanych wokół budynku Izby Tradycji i Kultury Dawnej w Siewierzu, przy Kościele św. Macieja Apostoła w Siewierzu ograniczonych ul. Ludową, wlotami z ul Kopernika, Krótkiej, Wolności
i Czarnieckiego, wzdłuż ulicy Tadeusza Kościuszki od ul. Ludowej do Czarnieckiego (także parking i łącznik drogowy przy pawilonie handlowym), innych placów, zieleńców i skwerów występujących w granicach opracowania (np. przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Ludowej i Stoczkowej czy przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z drogą przy terenach rekreacyjnych i sportowych przy Zamku w Siewierzu) lub utworzonych w ramach projektu wynikających
z propozycji projektanta, sugestii i wytycznych Zamawiającego.
d) Zaprojektowanie przebudowy ciągu pieszo-rowerowego wokół Zamku w Siewierzu do parkingu wraz z energooszczędnym oświetleniem parkowym i małą architekturą.
e) Zaprojektowanie w granicach opracowania nowych jezdni, chodników i zjazdów na posesje wraz z niezbędnymi podbudowami, częściowo z elementów granitowych lub innych materiałów o wysokim standardzie.
f) Zaprojektowanie likwidacji starych i budowy nowych stylowych elementów małej architektury i zagospodarowania terenu i zieleni urządzonej w granicach opracowania wynikających z propozycji projektanta, sugestii i wytycznych Zamawiającego.
g) Zaprojektowanie likwidacji starego i budowy nowego stylowego oświetlenia drogowego i parkowego w technologii LED, dedykowanego dla dróg, placów, parkingów i skwerów.
h) Zaprojektowanie w porozumieniu z gestorami sieci przebudowy sieci napowietrznych i infrastruktury podziemnej w celu podwyższenia estetyki otoczenia, likwidacji sieci napowietrznych, likwidacji niepotrzebnych elementów infrastruktury, naprawy elementów infrastruktury nadziemnej i podziemnej, wymiany zużytych elementów oraz usunięcia kolizji. Powyższe dotyczy każdej występującej w granicach opracowania infrastruktury technicznej (w tym także wodnej, kanalizacyjnej, gazowej, elektroenergetycznej, teletechnicznej i innych).
i) Zaprojektowanie budowy i przebudowy odwodnienia (w tym także kanalizacji deszczowej) dla wszystkich elementów w zakresie opracowania.
j) Zaprojektowanie wymiany i przebudowy sieci wodociągowej.
k) Zaprojektowanie kanału technologicznego na całym obszarze objętym projektem.
l) Zaprojektowanie nowych toalet miejskich wraz z likwidacją istniejących przy parkingu przez Kościołem św. Macieja Apostoła oraz zaprojektowanie toalety przy parkingu obok kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Zamku w Siewierzu.
m) Zaprojektowanie docelowej organizacji ruchu drogowego dla zakresu objętego projektem.
n) Wykonanie wizualizacji w aksonometrii.
3. Przedmiot zamówienia swoim zakresem obejmuje także uzyskanie ostatecznych decyzji o pozwoleniu na budowę lub innych ostatecznych decyzji (w tym np. ZRID- u) lub braku sprzeciwu odpowiedniego organu do zgłoszeń realizacji robót budowlanych umożliwiających realizację inwestycji.
4. Przedmiot zamówienia swoim zakresem obejmuje także sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji objętej projektem a w szczególności: stwierdzanie w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji inwestycji z projektem, usuwanie wad i uszczegóławianie projektu technicznego w trakcie realizacji robót budowlanych na żądanie Zamawiającego, w terminie wskazanym przez Zamawiającego, uzgadnianie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez Zamawiającego, udział w naradach technicznych,
udział w odbiorze poszczególnych etapów robót budowlanych i w odbiorze końcowym,
zatwierdzenie dokumentacji powykonawczej uwzględniającej wszystkie zmiany wprowadzone do dokumentacji projektowej w trakcie realizacji inwestycji.
5. Pozostałe warunki zlecenia:
a) Wykonawca w niezbędnym zakresie zapewni wykonanie badań geologicznych i geotechnicznych celem oceny nośności gruntów i istniejącej podbudowy oraz zwierciadła wody gruntowej.
b) Wykonawca w niezbędnym zakresie opracuje inwentaryzację drzew i krzewów przewidzianych do wycinki zgodnie z wytycznymi Zamawiającego.
c) Jeżeli zajdzie konieczność uzyskania warunków podłączenia mediów lub zmiany warunków przyznanych to Wykonawca na mocy pełnomocnictwa uzyska te dokumenty i zaprojektuje odpowiednie przyłącza.
d) W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca przed przystąpieniem do zaawansowanej fazy projektowej wykona szczegółową inwentaryzację budowlaną stanu dróg, placów, parkingów i skwerów, terenu przyległego i infrastruktury technicznej napowietrznej i podziemnej, oznakowania, elementów małej architektury i zagospodarowania terenu wraz z identyfikacją potrzeb dla dobudowy elementów, przebudowy lub rozbudowy elementów, prac remontowych, naprawczych i rozbiórkowych. Inwentaryzacja posłuży do prawidłowego zaprojektowania i skosztorysowania robót budowlanych oraz do identyfikacji potrzeb. Będzie dokumentem wyjściowym do wykonania koncepcji (wstępnego projektu) i przedstawienia jej Zamawiającemu do skonsultowania i zatwierdzenia celem przejścia do zaawansowanej fazy projektowej. Inwentaryzacja powinna zawierać w szczególności:
odwzorowanie na rysunkach szczegółowego stanu istniejącego, zwłaszcza elementów przewidzianych do likwidacji,
identyfikację wszelkich nieprawidłowości układu drogowego i oznakowania, uszkodzeń i nieprawidłowości infrastruktury technicznej napowietrznej i podziemnej,
identyfikację nieczynnych i niepotrzebnych elementów infrastruktury technicznej i drogowej oraz małej architektury i zagospodarowania terenu i możliwości ich nowego ukształtowania,
identyfikację możliwości wprowadzenia nowych elementów jak wyżej oraz identyfikację możliwości likwidacji sieci napowietrznych i wprowadzenia ich do ziemi,
identyfikację potrzeb dla przebudowy z naciskiem na estetykę i dostosowanie funkcji i użyteczności do obowiązujących przepisów.
e) W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca przed przystąpieniem do zaawansowanej fazy projektowej przedstawi Zamawiającemu wstępną koncepcję projektową i wizualizację do zatwierdzenia. Koncepcja oprócz wymogów Zamawiającego i identyfikacji potrzeb wynikających z inwentaryzacji stanu obiektu powinna zawierać także sugestie i opinie Wykonawcy wynikające z jego najlepszej wiedzy i doświadczenia. Wykonawca będzie zobowiązany do skonsultowania wstępnej koncepcji projektowej oraz wykonać dokumentację zgodnie z wytycznymi Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje wstępną koncepcję projektową bądź wniesie do niej uwagi w terminie nie przekraczającym 3 tygodni od doręczenia.
W razie przekroczenia tego okresu, termin wykonania przedmiotu umowy zostanie przedłużony odpowiednio o okres zwłoki.
f) Wykonawca będzie zobowiązany do współpracy z Zamawiającym w celu bezproblemowej realizacji zadania. Wykonawca jest zobowiązany do udziału
w naradach koordynacyjnych w terminach uzgodnionych wspólnie z Zamawiającym oraz do raportowania Zamawiającemu postępu prac na każde wezwanie Zamawiającego.
g) W rozwiązaniach projektowych należy wziąć również pod uwagę zastosowanie odpowiednich materiałów, aby nadać projektowanemu obszarowi stylową
i zabytkową formę i charakter przy jednoczesnym zrównoważonym zastosowaniu nowoczesnych materiałów i urządzeń. Urządzenia, materiały i technologie muszą być dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie.
h) W dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz w przedmiarach robót niedopuszczalne jest używanie znaków towarowych
i nazw producentów. Materiały należy wskazywać poprzez szczegółowe opisanie ich parametrów, bez określania konkretnej nazwy, w taki sposób by można było dokonać wyboru z co najmniej 3 producentów dostępnych na rynku.
6. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca wykona i dostarczy Zamawiającemu
w szczególności:
a) Mapę do celów projektowych,
b) Uzgodnienia terenowo - prawne, uzgodnienia branżowe,
c) Uzgodnienia ze Śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków,
d) Wypisy z rejestru gruntów,
e) Decyzje o lokalizacji inwestycji celu publicznego,
f) Inwentaryzację stanu istniejącego,
g) Inwentaryzację drzew i zieleni do wycinki i zabezpieczenia,
h) Badania geologiczne i geotechniczne,
i) Wstępną koncepcję projektową z wizualizacją,
j) Projekty budowlane wszystkich branż,
k) Projekty wykonawcze wszystkich branż,
l) Uzgodnioną i zatwierdzoną docelową organizację ruchu drogowego,
m) Kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót,
n) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
o) Uzgodnienia, warunki, decyzje i pozwolenia niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia w tym także w razie konieczności: decyzje środowiskowe wraz z raportem o oddziaływaniu na środowisko, pozwolenia wodnoprawne wraz
z operatami wodnoprawnymi, uzgodnienia z zarządcami sieci i dróg itp.,
p) Ostateczne decyzje o pozwoleniu na budowę lub inne ostateczne decyzje (w tym np. Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej w razie konieczności) lub zgłoszenia wykonania robót budowlanych z brakiem sprzeciwu odpowiedniego organu do realizacji robót budowlanych umożliwiające realizację inwestycji.
q) Inne niezbędne opracowania wynikłe w trakcie prac projektowych.
r) Wszystkie inne opracowania niezbędne do prawidłowego i kompletnego wykonania zlecenia wynikających z przepisów prawa obowiązujących na każdym etapie trwania zleconych prac.
7. Kompletna dokumentacja projektowa i inne niezbędne opracowania będą sporządzone i przekazane Zamawiającemu w 5 egzemplarzach. Kosztorys inwestorski będzie sporządzony w 6 egzemplarzach (3 w wersji uproszczonej i 3 w wersji szczegółowej). Dokumentacja projektowa, przedmiar robót, kosztorys inwestorski, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz inne opracowania stanowiące przedmiot zamówienia będą przekazane Zamawiającemu także w formie cyfrowej, a kosztorysy również w wersji edytowalnej.
8. W przypadku konieczności uaktualnienia kosztorysów inwestorskich Wykonawca
w terminie 7 dni, dostosuje je do aktualnej bazy cenowej na każde polecenie Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany będzie dwa razy uaktualnić kosztorysy nieodpłatnie, każda kolejna aktualizacja będzie przedmiotem odrębnego zlecenia.
9. Przedmiary i Kosztorysy Inwestorskie będą wykonane w podziale branżowym oraz obszarowym dla zakresów ustalonych przez Zamawiającego.
10. Przedmiot zamówienia obejmuje również przekazanie praw autorskich w zakresie niniejszej dokumentacji projektowej, w tym praw autorskich zależnych oraz pełnienie nadzoru autorskiego podczas realizacji inwestycji na podstawie przedmiotowej dokumentacji projektowej.
11. Dokumentację projektową należy przygotować również pod kątem zgodności
z wymaganiami przepisów BHP i przeciwpożarowych, poprzez dostosowanie elementów tak, aby były zgodne z tymi przepisami oraz zaprojektowanie odpowiednich wymaganych oznakowań.
12. Przedmiot zamówienia w tym kosztorys inwestorski należy sporządzić zgodnie
z aktualnym stanem prawnym
13. Wykonawca wykona wszystkie inne opracowania niezbędne do prawidłowego i kompletnego wykonania zlecenia wynikające z przepisów prawa obowiązujących na każdym etapie trwania zleconych prac i uzyska niezbędne opinie, uzgodnienia i decyzje.
14. Wykonawca po uzyskaniu mapy do celów projektowych a przed przystąpieniem do projektowania przeprowadzi konsultacje z właścicielami nieruchomości przyległych do projektowanego układu drogowego oraz z właściwymi zarządcami sieci, dróg, cieków
i odbiorników wodnych, rowów i urządzeń melioracyjnych itp.
15. Wykonawca zaprojektuje likwidację wszelkich sieci napowietrznych w uzgodnieniu
z zarządcami tych sieci, właścicielami nieruchomości przyległych do projektowanego układu drogowego i Zamawiającym lub w przypadku, gdy likwidacja sieci napowietrznych będzie niemożliwa zaprojektuje przesunięcie istniejących słupów teletechnicznych i energetycznych tak, aby dostosować ich lokalizację do zmienionego układu drogowego. Wykonawca zaprojektuje niezależne oświetlenie drogi w technologii LED lub innej energooszczędnej. Priorytetem dla Zamawiającego jest likwidacja wszelkich sieci napowietrznych.
16. W celu skoordynowania projektu drogi z zamierzeniami zarządców sieci: gazowej, wodociągowej, melioracyjnej, energetycznej, telekomunikacyjnej i innych Wykonawca uzyska niezbędne uzgodnienia i opinie w tym zakresie.
17. Zamawiający planuje pozyskać dofinansowanie dla realizacji zadania objętego dokumentacją stanowiącą przedmiot zamówienia, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WSl 2014-2020

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia wybranemu wykonawcy, w okresie 3 lat od udzielenia zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 6 niniejszego zamówienia publicznego zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości niniejszego zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.

Czas: D

Data zakończenia: 15/06/2017

Informacja na temat wadium:
1. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia przed upływem terminu do składania ofert wadium w wysokości 3 000 zł. (Słownie: trzy tysiące złotych).
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.)
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: ING Bank Śląski S.A. Oddział w Częstochowie Nr: 04 1050 1142 1000 0023 4376 3799 z dopiskiem wadium.
4. Dla Zamawiającego dokumentem potwierdzającym dokonania wpłaty wadium jest uznanie kwoty wadium na rachunku Zamawiającego (wpływ środków na rachunek Zamawiającego). Za skuteczność operacji finansowo - bankowych odpowiada Wykonawca.
5. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
6. Wadium wniesione w formie niepieniężnej należy zdeponować w Urzędzie Miasta
i Gminy Siewierz pok. nr 17 za potwierdzeniem odbioru w terminie nie późniejszym niż termin składania ofert.
7. Wadium wniesione w formie gwarancji ubezpieczeniowej lub bankowej będzie akceptowane pod warunkiem:
a) gwarancja będzie zawierała wszystkie przypadki utraty wadium przez Wykonawcę określone w art. 46 ust. 4a oraz ust. 5 Ustawy Prawo zamówień publicznych,
b) okres ważności gwarancji będzie nie krótszy niż okres związania z ofertą określony
w SIWZ

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
Zamawiający żąda złożenia oświadczenia z art. 22 ust. 1 ustawy i jego weryfikacja zostanie przeprowadzona wg formuły: spełnia - nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie należycie wykonał co najmniej dwa projekty budowy, rozbudowy, przebudowy lub remontu drogi o długości minimum 900 m każda.
Na potwierdzenie powyższego warunku Zamawiający żąda:
a) Wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których usługi zostały wykonane, wg załącznika nr 4, oraz załączeniem:
b) Dowodów, czy usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Uwagi:
1. Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r.
w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane za dowody, o których mowa
w pkt. b uznaje się:
a) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
b) oświadczenie Wykonawcy, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej.
2. W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane
w wykazie zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w uwadze nr 1.
3. W razie konieczności, szczególnie gdy wykaz lub dowody, o których mowa w pkt b) budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo z innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługi były wykonane o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.
Zamawiający dokona oceny spełniania przez Wykonawców warunków udziału
w postępowaniu na podstawie załączonych dokumentów i oświadczeń, zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia. Z treści załączonych do oferty dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że w/w warunki Wykonawca spełnił.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
Zamawiający żąda złożenia oświadczenia z art. 22 ust. 1 ustawy i jego weryfikacja zostanie przeprowadzona wg formuły: spełnia - nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi dysponować co najmniej:
a) jednym projektantem posiadającym uprawnienia do projektowania bez ograniczeń
w specjalności inżynieryjnej branży drogowej albo w specjalności konstrukcyjno-budowlanej uprawniającej do projektowania dróg lub odpowiadające im inne, ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
b) jednym projektantem posiadającym uprawnienia do projektowania bez ograniczeń
w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im inne, ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
c) jednym projektantem posiadającym uprawnienia do projektowania bez ograniczeń
w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych
i elektroenergetycznych lub odpowiadające im inne, ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
W celu oceny spełniania przez Wykonawcę warunku Zamawiający żąda:
a) Wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia,
w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacji o podstawie do dysponowania tymi osobami, wg załącznika nr 5 do SIWZ,
b) Oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, wg załącznika nr 5A do SIWZ.
Zamawiający dokona oceny spełniania przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na podstawie załączonych dokumentów i oświadczeń, zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia. Z treści załączonych do oferty dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że w/w warunki Wykonawca spełnił.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
Zamawiający żąda złożenia oświadczenia z art. 22 ust. 1 ustawy i jego weryfikacja zostanie przeprowadzona wg formuły: spełnia - nie spełnia.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Wykonawca zobowiązany jest wskazać w wykazie usługi obejmujące należyte wykonanie co najmniej dwóch projektów budowy, rozbudowy, przebudowy lub remontu drogi o długości minimum 900 m każda.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Formularz oferty wg zał. Nr 1 do SIWZ.
2. Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu, jeżeli oferta będzie podpisana przez osobę (y) upoważnioną(e) lub w przypadku występowania podmiotów wspólnie w trybie art.23 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych przepisami art. 22 ust. 1 pkt.1-4 ustawy Prawo zamówień publicznych, wg zał. Nr 2 do SIWZ.
4. Potwierdzenie wniesienia wadium.
5. Oświadczenie, że Wykonawca należy/ nie należy do grupy kapitałowej wraz z listą podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej zgodnie z zapisem art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy, wg zał. Nr 6 do SIWZ.
Oferta podmiotów występujących wspólnie:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (np. w formie spółki cywilnej, konsorcjum, porozumienia zawartego między podmiotami). Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika (lidera) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty. Treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z pełnomocnikiem (liderem).
2. Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie każdy z wykonawców musi wykazać, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 Ustawy, w tym celu każdy z Wykonawców składających wspólną ofertę powinien złożyć osobno dokumenty wymienione w pkt III.4.2) oraz III.4.4).
Udział podmiotów trzecich:
1. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Treść zobowiązania podmiotu trzeciego powinna określać m.in.: dane po zwalające na identyfikację stron, zakres udostępnienia (np: w zakresie wiedzy i doświadczenia , potencjału technicznego), cel i czas udostępnienia.
2. W celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów
w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów Zamawiający może żądać od wykonawcy dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian w umowie w następującym zakresie:
1) Przedłużenie terminu wykonania przedmiotu umowy (aneks terminowy), które może nastąpić w następujących przypadkach:
a) nie wynikające z winy Wykonawcy i niemożliwe do przewidzenia w chwili zawarcia umowy zdarzenia t.j. wystąpienia siły wyższej. Siła wyższa oznacza wydarzenie nieprzewidywalne i poza kontrolą stron umowy, występujące po podpisaniu umowy, a powodujące niemożliwość wywiązania się z umowy - termin wykonania przedmiotu umowy może zostać wydłużony o czas trwania w/w okoliczności,
b) niezawinione przez Wykonawcę opóźnienia ze strony organów w wydawaniu uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych, konieczność dokonania zmian w dokumentacji w trakcie projektowania w przypadku wniesienia uwag przez mieszkańców gestorów sieci bądź inne podmioty, zmiany w przepisach prawnych powodujące konieczność pozyskania nieprzewidzianych wcześniej uzgodnień, opinii i innych dokumentów niezbędnych dla prawidłowej realizacji inwestycji - termin wykonania przedmiotu umowy może zostać wydłużony o okres zwłoki organu,
c) wydłużające się czynności geodezyjne z powodów niezależnych od Wykonawcy - termin wykonania przedmiotu umowy może zostać wydłużony o czas trwania w/w okoliczności,
d) przekroczenie przez Zamawiającego terminu 3 tygodni na zaakceptowanie wstępnej wersji projektu bądź wniesienia do niego uwag po tym terminie - termin wykonania przedmiotu umowy może zostać przedłużony odpowiednio o okres zwłoki Zamawiającego.
e) wystąpienie prac projektowych dodatkowych, niezbędnych do realizacji zakresu podstawowego.
2) Zmiana stawki podatku od towarów i usług, z tym, że kwota brutto wynagrodzenia należna Wykonawcy nie może ulec podwyższeniu, a ewentualna zmiana będzie dotyczyła stawki podatku i kwoty netto wynagrodzenia,
3) Zmiana projektanta wskazanego w ofercie na pisemny wniosek Wykonawcy lub Zamawiającego w przypadku:
a) śmierci, choroby lub innych niezależnych zdarzeń losowych wskazanych osób,
b) nie wywiązywania się w/w osób z obowiązków wynikających z umowy,
c) jeżeli zmiana stanie się konieczna z jakichkolwiek innych przyczyn niezależnych od Wykonawcy (np.: rezygnacji).
W przypadku zmiany nowa osoba musi spełniać wymagania określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
4) Dokonanie zmiany w zakresie przedmiotu umowy lub aktualizacji rozwiązań projektowych z uwagi na zmiany technologiczne w zakresie robót budowlanych bądź zmiany obowiązujących przepisów prawa.
5) Konieczność wprowadzenia do zakresu przedmiotu umowy ewentualnych opracowań dodatkowych lub rozwiązań zamiennych, w szczególności wynikających z zaistniałych na etapie projektowania nieprzewidzianych uwarunkowań technicznych lub formalno-prawnych, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
6) Wyniknięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usuniecie rozbieżności i doprecyzowanie umowy z celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony.
Do każdej propozycji zmiany, inicjujący zmianę przedstawi opis propozycji zmiany, w tym wpływ na terminy wykonania oraz uzasadnienie zmiany.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Gwarancja

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.siewierz.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy Siewierz, ul. Żwirki i Wigury 16, 42-470 Siewierz

Data składania wniosków, ofert: 29/06/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy Siewierz, ul. Żwirki i Wigury 16, 42-470 Siewierz - Sekretariat (pokój 11)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamawiający nie przewiduje: przeprowadzenia aukcji elektronicznej, ustanowienia dynamicznego systemu zakupów, zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, zawarcia umowy ramowej, udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia, oraz nie przewiduje ograniczeń ubiegania się o zamówienie publiczne wynikających z art. 29 ust. 4 ustawy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Podobne przetargi

354366 / 2010-11-03 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych - Katowice (śląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
SPORZĄDZENIE DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ NA ADAPTACJĘ ISTNIEJĄCYCH POMIESZCZEŃ W BUDYNKU NR 1 (BUDYNEK H) KAMPUSU UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO W CHORZOWIE PRZY UL. 75 PUŁKU PIECHOTY 1

427298 / 2012-10-31 - Podmiot prawa publicznego

Jednostka Obsługi Finansowej Gospodarki Nieruchomościami - Zabrze (śląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku zlokalizowanego przy Placu Krakowskim 9 w Zabrzu na potrzeby Powiatowego Urzędu Pracy. Zamówienie typu zaprojektuj i wybuduj

297420 / 2013-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Radlin - Radlin (śląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Tężnia solankowa z tarniną w Radlinie przy ul. Wypandów - zaprojektowanie i wykonanie.

346808 / 2012-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Obsługi Jednostek Oświatowych - Katowice (śląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej i budowa szkolnego placu zabaw w Szkole Podstawowej nr 36 im. Kamila Baczyńskiego w Katowicach przy ul. Iłłakowiczówny 13 w ramach programu rządowego Radosna Szkoła - budowa i modernizacja szkolnych placów zabaw

86866 / 2009-04-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Wilkowice - Wilkowice (śląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania pn. Budowa tras do narciarstwa biegowego w szczytowych partiach Magurki Wilkowickiej

50672 / 2015-03-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mykanów - Mykanów (śląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
wykonanie audytów energetycznych i dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla 6 budynków komunalnych ( strażnic OSP i świetlicy wiejskiej)

347449 / 2011-12-29 - Podmiot prawa publicznego

Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego Spółka Akcyjna - Bytom (śląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego wraz z koncepcją architektoniczną i opracowaniami ekonomicznymi dla budowy budynku pogotowi specjalistycznych Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A.

219869 / 2012-10-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Obsługi Jednostek Oświatowych - Katowice (śląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej i budowa szkolnego placu zabaw w Szkole Podstawowej nr 62 w Katowicach przy ul. Ordona 3d w ramach programu rządowego Radosna Szkoła - budowa i modernizacja szkolnych placów zabaw.

129531 / 2010-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Piekary Śląskie - Piekary Śląskie (śląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Projekt budowlano-wykonawczy boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni syntetycznej przy Miejskiej Szkole Podstawowej Nr 3 przy ulicy Tarnogórskiej 40 w Piekarach Śląskich

52793 / 2009-03-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Zespolony im. prof. dr W. Orłowskiego - Częstochowa (śląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania: ,,Zmiana sposobu użytkowania /adaptacja/ pomieszczeń I - piętra Pawilonu Zakaźnego w celu utworzenia Oddziału Opiekuńczego-Leczniczego /dla przewlekle wentylowanych dorosłych i dzieci/ wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.

39204 / 2009-02-24 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Zespół Opieki Zdrowotnej w Knurowie - Knurów (śląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie wielobranżowej koncepcji funkcjonalno-użytkowej wraz z inwentaryzacją dla Szpitala Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Knurowie

122192 / 2016-05-16 - Inny: Jednostka Wojskowa

4 Wojskowy Oddział Gospodarczy - Gliwice (śląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w podziale na 8 zadań.

363744 / 2012-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Hażlach - Hażlach (śląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie projektów przebudowy dróg powiatowych poprzez rozbudowę chodników - ul. Główna w Zamarskach i ul. Cieszyńska w Pogwizdowie

200704 / 2014-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Rybnik - Rybnik (śląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej termomodernizacji placówek miejskich. Zad.1.Termomodernizacja SP nr 11 filia (...)Zad.2.Termomodernizacja Przedszkola nr 42.Zad.3. Termomodernizacja Zespołu Szkół Technicznych .Zad.4.Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 5.Zad.5.Termomodernizacja Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.Zad.6.Termomodernizacja Przedszkola nr 36.Zad.7.Termomodernizacja budynku Gimnazjum nr 3 .Zad.8.Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 28.Zad.9.Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 15 .Zad.10.Termomodernizacja MOSiR.