Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

68372 / 2016-03-25 - Podmiot prawa publicznego / Wrocławskie Centrum Badań EIT+ sp. z o. o. (Wrocław)

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 68372

Data publikacji: 2016-03-25

Nazwa: Wrocławskie Centrum Badań EIT+ sp. z o. o.

Ulica: ul. Stabłowicka 147

Numer domu: 147

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 54-066

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: +48 71 720 16 28

Numer faxu: +48 71 720 16 29

Adres strony internetowej: www.eitplus.pl

Regon: 02067163500000

Typ ogłoszenia: ZP-408

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa (wraz z montażem, uruchomieniem i instruktażem) zestawu dwóch obiektywów do immersji olejowej do obrazowania konfokalnego o wysokiej jakości oraz zestawu dwóch obiektywów suchych do obrazowania przyżyciowego (znak sprawy FZ.271.20.2016.D.WR)

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
1 Przedmiotem zamówienia jest dostawa (wraz z montażem, uruchomieniem i instruktażem) zestawu dwóch obiektywów do immersji olejowej do obrazowania konfokalnego o wysokiej jakości oraz zestawu dwóch obiektywów suchych do obrazowania przyżyciowego:
- obiektyw HC PL APO 10x/0,40 CS2, skorygowany chromatycznie i sferycznie, do obrazowania konfokalnego na mikroskopie Leica SP8, o powiększeniu 10x i aperturze numerycznej 0,4, z korekcją na szkiełka nakrywkowe o grubości 0,17 mm, o odległości roboczej przynajmniej 2 mm, z gwintem M25.
-obiektyw HC PL APO 20x/0,75 CS2, skorygowany chromatycznie i sferycznie, do obrazowania konfokalnego na mikroskopie Leica SP8, o powiększeniu 20x i aperturze numerycznej 0,75, z korekcją na szkiełka nakrywkowe o grubości 0,17 mm, o odległości roboczej 0,62 mm, z gwintem M25.
- obiektyw HC PL APO 40x/1,30 Oil CS2, skorygowany chromatycznie i sferycznie, do obrazowania konfokalnego na mikroskopie Leica SP8 do imersji olejowej, o powiększeniu 40x i aperturze numerycznej 1,3, z korekcją na szkiełka nakrywkowe o grubości 0,17 mm, o odległości roboczej 0,24 mm, z gwintem M25.
- obiektyw HC PL APO 63x/1,40 Oil CS2, skorygowany chromatycznie i sferycznie, do obrazowania konfokalnego na mikroskopie Leica SP8 do imersji olejowej, o powiększeniu 63x i aperturze numerycznej 1,4, z korekcją na szkiełka nakrywkowe o grubości 0,17 mm, o odległości roboczej 0,14 mm, z gwintem M25.
2. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn.: Konstytutywna autoreaktywność komórek T gamma-delta jako korzystny mechanizm kontroli bariery naskórka przez komórki T gamma-delta z uwzględnieniem wysokorozdzielczej mikroskopii przyżyciowej finansowanego przez Instytucję Pośredniczącą i realizowanego w ramach konkursu OPUS 8.

Kody CPV:
386360002 (Specjalistyczne przyrządy optyczne)

szacunkowa_wart_zam: Tak

Kod trybu postepowania: WR

zamowienie_pprawna_hid: k;

zamowienie_pprawna: art. 67 ust. 1 pkt 7

zamowienie_uzasadnienie:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa (wraz z montażem, uruchomieniem i instruktażem) obiektywów do mikroskopu razem z piezoelektrycznym układem kontrolującym ruch obiektywów.
Zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 7) Prawa zamówień publicznych Zamawiajacy może udzielić zamówienia w trybie
z wolnej ręki w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy dostaw, zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 20 % wartości zamówienia podstawowego
i polegających na rozszerzeniu dostawy, jeżeli zmiana wykonawcy powodowałaby konieczność nabywania rzeczy o innych parametrach technicznych, co powodowałoby niekompatybilność techniczną lub nieproporcjonalnie duże trudności techniczne w użytkowaniu i dozorze, jeżeli zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie przetargu nieograniczonego lub ograniczonego, a zamówienie uzupełniające było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego.
Dla możliwości udzielenia zamówienia uzupełniającego niezbędne więc jest spełnienie następujących warunków:
1) zamówienie uzupełniające musi zostać udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego,
2) przedmiotem zamówienia podstawowego były dostawy,
3) zamówienie uzupełniające musi zostać udzielone wykonawcy zamówienia podstawowego,
4) zamówienie uzupełniające (łącznie z innymi zamówieniami uzupełniającymi) nie może stanowić więcej niż 20% wartości zamówienia podstawowego,
5) zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie przetargu nieograniczonego lub ograniczonego,
6) zamówienie uzupełniające było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego,
7) zamówienie uzupełniające polega na rozszerzeniu dostawy,
8) zamówienie uzupełniające jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego.
Ad.1.
Zamówienie podstawowe zostało udzielone dnia 17.09.2015r., a więc nie minął okres trzyletni uniemożliwiający udzielenia zamówienia uzupełniającego.
Ad.2.
Przedmiotem zamówienia podstawowego była dostawa wraz z montażem, uruchomieniem i instruktażem personelu mikroskopu fluorescencyjnego z modułem konfokalnym na potrzeby Laboratorium Mikroskopii Konfokalnej.
Ad.3.
Zarówno zamówienie podstawowe zostało udzielone jak i zamówienie uzupełniające jest udzielane firmie KAWA.SKA Sp. z o.o. ul. Zaczarowanej Róży 1, 05-540 Zalesie Górne.
Ad. 4.
Wartość zamówienia uzupełniającego (łącznie z innymi zamówieniami uzupełniającymi) nie przekracza 20% wartości zamówienia podstawowego. Wartość zamówień uzupełniających wynosi 455 975,46 zł netto (wraz z obecnym zamówieniem).
Ad. 5.
Zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie przetargu nieograniczonego.
Ad. 6.
Zamawiający w ogłoszeniu o zamówieniu podstawowym (nr 2015/S 127-232124 z dnia 04.07.2015r.) przewidział udzielenie zamówień uzupełniających do wysokości 20% wartości zamówienia podstawowego.

Ad. 7.
Zamówienie uzupełniające polega na rozszerzeniu dostawy wraz z montażem, uruchomieniem i instruktażem personelu mikroskopu fluorescencyjnego z modułem konfokalnym na potrzeby Laboratorium Mikroskopii Konfokalnej. Laboratorium Mikroskopii Konfokalnej jest aktualnie zaangażowane w realizację dwóch projektów, które zostały ocenione pozytywnie przez panel recenzentów krajowych i zagranicznych oraz zakwalifikowane do finansowania przez Narodowe Centrum Nauki (NCN). Badania prowadzone będą na unikatowych i bardzo trudnych do pozyskania materiałach biologicznych pochodzenia ludzkiego i zwierzęcego na mikroskopie konfokalnym Leica SP8 MP, będącym na wyposażeniu Laboratorium Mikroskopii Konfokalnej. W celu zapewnienia optymalnych warunków eksperymentalnych konieczne jest doposażenie mikroskopu o zestaw obiektywów firmy Leica Microsystems oraz zintegrowany z nimi aparat piezoelektryczny do precyzyjnej kontroli pozycji obiektywów na statywie mikroskopu Leica SP8 MP. Zamówienie może być tylko realizowane poprzez firmę Leica Microsystems, ponieważ przy ewentualnej zmianie wykonawcy zamówienia i zakupie produktów od innych dostawców niż firma Leica zmienione zostaną kluczowe parametry tj. korekcja aberracji chromatycznej i korekcja winietowania (odnośnie obiektywów) oraz mocowanie i kontrola ruchu obiektywem podczas obrazowania (odnośnie aparatu piezoelektrycznego). Brak odpowiedniej korekcji aberracji chromatycznej i winietowania spowoduje, że rejestrowane obrazy będą zawierać błędy w przypisanej pozycji źródła sygnału oraz nie będą równomiernie oświetlone. W związku z tym uzyskane wyniki eksperymentalne nie będą mogły być opublikowane a w konsekwencji ucierpią realizowane projekty badawcze. Brak dopasowania aparatu piezoelektrycznego spowoduje, że nie będzie możliwe użytkowanie obiektywów, ponieważ nie będzie można fizycznie zamontować obiektywów na statywie mikroskopu i ruch obiektywu podczas obrazowania nie będzie spełniał wymaganych parametrów prędkości i precyzji położenia. Zmiana wykonawcy spowodowałaby konieczność nabywania rzeczy o innych parametrach technicznych, co doprowadziłoby do niekompatybilności technicznej i nieproporcjonalnie dużej trudności technicznej w użytkowaniu i dozorze. Jedynie firma Leica Microsystems może zapewnić 100% kompatybilności materiałów z posiadanym sprzętem tej samej firmy. Wyłącznym przedstawicielem Leica Microsystems na terenie Rzeczpospolitej Polskiej jest firma KAWA.SKA Sp. z o. o.
Ad. 8
Niniejsze zamówienie polega na rozszerzeniu dostawy i jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego.
Reasumując należy wskazać, że powyższe okoliczności uzasadniają, że zamówienie uzupełniające spełnia przesłanki warunkujące możliwość jego udzielenia a wynikające z art. 67 ust. 1 pkt. 7) PZP.

Uwaga:
W związku z koniecznością podziału zamówienia spowodowaną jego finansowaniem z różnych projektów i brakiem możliwości przekazania ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy z podziałem na 2 części, niniejsze uzasadnienie dotyczy całości zamówienia (obu części) tj: dostawy (wraz z montażem, uruchomieniem i instruktażem) zestawu obiektywu do immersji wodnej do obrazowania konfokalnego grubych preparatów i układu piezoelektrycznego kontrolującego ruch obiektywu oraz dostawy (wraz z montażem, uruchomieniem i instruktażem) zestawu dwóch obiektywów do immersji olejowej do obrazowania konfokalnego o wysokiej jakości oraz zestawu dwóch obiektywów suchych do obrazowania przyżyciowego.

Nazwa wykonawcy: KAWA.SKA Sp. z o.o.

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Zaczarowanej Róży 1

Miejscowość: Zalesie Górne

Kod pocztowy: 05-540

ID województwa: 6

Województwo / kraj: mazowieckie

Podobne przetargi

5715 / 2010-01-08 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska Wydział Elektroniki - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 386360002 (Specjalistyczne przyrządy optyczne)
DOSTAWA ZESTAWU AKUSTOOPTYCZNYCH PRZESUWNIKÓW CZĘSTOTLIWOŚCI SPRZĘŻONYCH ZE ŚWIATŁOWODAMI (na długość fali 1550 nm) WRAZ Z GENERATORAMI ZASILAJĄCYMI - 6 sztuk dla Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej

133407 / 2009-08-13 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska Wydział Elektroniki - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 386360002 (Specjalistyczne przyrządy optyczne)
ZESTAW AKUSTOOPTYCZNYCH PRZESUWNIKÓW CZĘSTOTLIWOŚCI SPRZĘŻONYCH ZE ŚWIATŁOWODAMI (na długość fali 1550 nm) WRAZ Z GENERATORAMI ZASILAJĄCYMI - 6 sztuk dla Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej