Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

53729 / 2015-04-16 - Administracja samorządowa / Zarząd Dróg Powiatowych (Międzyrzecz)

Remont obiektu mostowego w zakresie: odnowy zabezpieczenia antykorozyjnego elementów stalowych
oraz kompleksowej wymiany pomostu i dyliny jezdni, mostu JNI 01028772 na rz. Obrze,
w ciągu drogi powiatowej nr 1349F, km 6 + 684,00 w msc. Skwierzyna

Opis zamówienia

Remont obiektu mostowego w zakresie: odnowy zabezpieczenia antykorozyjnego elementów stalowych oraz kompleksowej wymiany pomostu i dyliny jezdni, mostu JNI 01028772 na rz. Obrze, w ciągu drogi powiatowej nr 1349F, km 6 + 684,00 w msc. Skwierzyna.
Stan istniejący.
Most belkowy, 3 przęsłowy, krawężnikowy / odbojnice sosnowe - 12 x 12cm /, wolnopodparty, o ustroju nośnym - belkowym. Ustrój nośny w przęsłach skrajnych stanowi 5 dźwigarów głównych, stalowych / I 450mm / i poprzecznic - [ 140mm, połączonych ze sobą na śruby i współpracujących z drewnianą płytą pomostu (pokładu). Natomiast w przęśle środkowym jako podłużnice zastosowano I ażurowe o h = 920mm stężając je dodatkowo w pasie dolnym L 80x80x6mm. Główne dźwigary stalowe są oparte na przyczółkach i 2 filarach poprzez łożyska z szyn kolejowych. Konstrukcję pomostu stanowią: podłużnice 12 x 12 cm i poprzecznice 16 x 20 cm z przekładkami papy izolacyjnej. Konstrukcję pokładu jezdni stanowią deski gr. 5,5cm, ułożoną w jodełkę i łączone do pomostu na gwoździe oraz klamry ciesielskie i oddzielone odbojnicami 12 x 12cm - 2 szt. Nienormatywna szerokość jezdni (5,14 m 2 odbojnicach). Brak wydzielonych chodników. Balustrady stalowe: słupki, pochwyt górny i 2 przeciągi z Ø 60mm, mocowanie przez spawanie do górnych półek stalowych podłużnic skrajnych. Wysokość kompletnej balustrady - h = 122 cm, od pokładu jezdni. Podpory mostu to dwa pełne przyczółki oraz 2 filary, żelbetowe wraz z betonowymi skrzydełkami. Posadowienie podpór prawdopodobnie na prefabrykowanych palach żelbetowych - 30x30 cm, bez płyt przejściowych. Obiekt nie wyposażony w schody i ścieki skarpowe. Odwodnienie powierzchniowe. Dwustronny spadek poprzeczny dyliny uzyskano przez podcięcie poprzecznic drewnianych na skrajnych dźwigarach ( 4 i 2 cm ). Stożki gruntowe. Brak barier energochłonnych na moście i dojazdach. Brak innych urządzeń obcych.
Ogólny zakres remontu:
3.1 Prace rozbiórkowe.
Do rozbiórki starej konstrukcji pomostu można przystąpić po wykonaniu wygrodzenia i oznakowania terenu robót. Kolejność rozbiórki należy prowadzić kolejno:
Rozbiórkę poprzecznic drewnianych pomostu 16 x 20cm,
Rozbiórkę podłużnic drewnianych pomostu 12 x 12cm,
Rozbiórkę drewnianej kantówki osiowej 12 x 18cm,
Rozbiórkę drewnianych odbojnic 14 x 14cm,
Rozbiórkę drewnianych belek dylatacyjnych 6 x 20cm,
Rozbiórkę papy izolacyjnej ( na górnych półkach stopek dźwigarów stalowych - pod poprzecznicami oraz pomiędzy poprzecznicami a podłużnicami ),
Uporządkowanie terenu po zakończeniu robót i wszelkich elementów powiązanych z konstrukcją pomostu za wyjątkiem stalowych dźwigarów.
Uwaga: Materiał z rozbiórki staje się własnością Wykonawcy.
3.2 Prace antykorozyjne stalowej konstrukcji nośnej i balustrad.
Po zakończeniu rozbiórki pomostu należy dokonać szczegółowych oględzin stanu mocowania słupków balustrad stalowych do górnych półek dźwigarów nośnych. Mała sztywność balustrady budziła obawy na etapie opracowania technologii. Przewidziano po przeprowadzonych oględzinach z udziałem NA na wybranie sposobu napraw i wzmocnień balustrady w ilości ok. 0,25 Mg ( w/g 14.00.00. ). W tym momencie można przystąpić do prac związanych z odtworzeniem aplikacji malarskich. Uzyskanie przez normę europejską ( międzynarodową ) statutu normy krajowej dotyczącej zabezpieczenia konstrukcji stalowych przed korozją.
Szczegółowy opis znajduje się w zamieszczonej dokumentacji.
Dokumenty dostępne są w wersji analogowej w siedzibie Zamawiającego.
UWAGI ZAMAWIAJĄCEGO DOTYCZĄCE REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Cena za wykonanie całości przedmiotu zamówienia jest ceną ryczałtową brutto (razem z podatkiem VAT).
2. Cena podana przez Wykonawcę w ofercie nie będzie podlegała zmianom przez okres realizacji zamówienia, za wyjątkiem ustawowej zmiany stawki podatku VAT.
3. Każdy z Wykonawców może zaproponować tylko jedną cenę i nie może jej zmienić. Nie prowadzi się negocjacji w sprawie ceny.
4. Oferta powinna zawierać wszystkie koszty robót oraz opracowań i zobowiązań wynikających z niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, projektu wykonawczego oraz pozostałych dokumentów składających się na dokumentację przetargową i dokumentację projektową.
Prace objęte przedmiotem zamówienia muszą być wykonane zgodnie z: załączoną specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, dokumentacją projektową, umową, specyfikacją istotnych warunków zamówienia, opisem zakresu i sposobu prowadzenia robót.
5. Wykonawca określając wynagrodzenie ryczałtowe zobowiązany jest do bardzo starannego zapoznania się z przedmiotem zamówienia, warunkami wykonania i wszystkimi czynnikami mogącymi mieć wpływ na cenę zamówienia.
6. Ryzyko ustalenia wynagrodzenia w formie ryczałtu spoczywa na Wykonawcy, stąd musi on należycie ocenić wartość przedmiotu zamówienia, gdyż nie może domagać się podwyższenia wynagrodzenia ryczałtowego, chociażby w chwili zawarcia umowy nie można było przewidzieć rozmiaru i kosztu prac. Cena ryczałtowa wskazana przez Wykonawcę w okresie ważności umowy nie może ulec zmianie.
Zaleca się Wykonawcom bardzo szczegółowe sprawdzenie w terenie warunków wykonania zamówienia.
Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu budowy i jego otoczenia w celu oszacowania na własną odpowiedzialność, na własny koszt i ryzyko wszystkich danych, jakie mogą okazać się niezbędne przy przygotowaniu oferty.
Cenę ryczałtową za wykonanie całości zakresu będącego przedmiotem niniejszego zamówienia Wykonawca winien ustalić na podstawie sporządzonego przez siebie przedmiaru robót w oparciu o udostępniony opis zakresu i sposobu prowadzenia robót i inne ustalenia zawarte w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Udostępniany w ramach niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia przedmiar należy traktować jako udostępniany informacyjnie.
Sporządzenie przedmiaru przez Wykonawcę jest zgodne z § 4 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013 r. poz. 1129), ponieważ Zamawiający udostępnia w ramach specyfikacji istotnych warunków zamówienia opis zakresu i sposobu prowadzenia robót i przewiduje zawarcie umowy z ryczałtowym wynagrodzeniem Wykonawcy.
7. Wykonawca przedłoży harmonogram rzeczowo - finansowy realizacji zadania, w dniu podpisania umowy.
8. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia projektu czasowej organizacji ruchu na czas robót zatwierdzonego przez właściwy organ. Wykonawca przed rozpoczęciem robót przekaże Zamawiającemu 1 egz. zatwierdzonego projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas robót i zobowiązuje się do jego wprowadzenia.
9. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i dostarczenia Zamawiającemu 3 egz. dokumentacji geodezyjnej powykonawczej.
10. Wykonawca będzie odpowiedzialny za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia w okresie umowy.
11.Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia.
12. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty właściwa w działalności objętej przedmiotem niniejszego zamówienia.
13. Wykonawca gwarantuje jakość wykonywanych robót, użytych materiałów, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami.
14. Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia dokumentów i świadectw jakościowych dotyczących użytych materiałów na każde życzenie Zamawiającego.
15. Wykonawca pokryje wszelkie szkody powstałe z powodu złej jakości użytych materiałów (niezgodność z normami i obowiązującymi przepisami).
Ustalenia organizacyjne związane z wykonaniem zamówienia:
a) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
b) Wykonawca określi i przekaże Zamawiającemu telefony kontaktowe, numery faksów i adresy poczty elektronicznej oraz dokona innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonywania zobowiązań wynikających z umowy.
c) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 53729

Data publikacji: 2015-04-16

Nazwa: Zarząd Dróg Powiatowych

Ulica: ul. Słoneczna 24

Numer domu: 24

Miejscowość: Międzyrzecz

Kod pocztowy: 66-300

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 95 7421988, 7422494

Numer faxu: 95 7421988, 7422494

Regon: 21046697700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont obiektu mostowego w zakresie: odnowy zabezpieczenia antykorozyjnego elementów stalowych
oraz kompleksowej wymiany pomostu i dyliny jezdni, mostu JNI 01028772 na rz. Obrze,
w ciągu drogi powiatowej nr 1349F, km 6 + 684,00 w msc. Skwierzyna

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Remont obiektu mostowego w zakresie: odnowy zabezpieczenia antykorozyjnego elementów stalowych oraz kompleksowej wymiany pomostu i dyliny jezdni, mostu JNI 01028772 na rz. Obrze, w ciągu drogi powiatowej nr 1349F, km 6 + 684,00 w msc. Skwierzyna.
Stan istniejący.
Most belkowy, 3 przęsłowy, krawężnikowy / odbojnice sosnowe - 12 x 12cm /, wolnopodparty, o ustroju nośnym - belkowym. Ustrój nośny w przęsłach skrajnych stanowi 5 dźwigarów głównych, stalowych / I 450mm / i poprzecznic - [ 140mm, połączonych ze sobą na śruby i współpracujących z drewnianą płytą pomostu (pokładu). Natomiast w przęśle środkowym jako podłużnice zastosowano I ażurowe o h = 920mm stężając je dodatkowo w pasie dolnym L 80x80x6mm. Główne dźwigary stalowe są oparte na przyczółkach i 2 filarach poprzez łożyska z szyn kolejowych. Konstrukcję pomostu stanowią: podłużnice 12 x 12 cm i poprzecznice 16 x 20 cm z przekładkami papy izolacyjnej. Konstrukcję pokładu jezdni stanowią deski gr. 5,5cm, ułożoną w jodełkę i łączone do pomostu na gwoździe oraz klamry ciesielskie i oddzielone odbojnicami 12 x 12cm - 2 szt. Nienormatywna szerokość jezdni (5,14 m 2 odbojnicach). Brak wydzielonych chodników. Balustrady stalowe: słupki, pochwyt górny i 2 przeciągi z Ø 60mm, mocowanie przez spawanie do górnych półek stalowych podłużnic skrajnych. Wysokość kompletnej balustrady - h = 122 cm, od pokładu jezdni. Podpory mostu to dwa pełne przyczółki oraz 2 filary, żelbetowe wraz z betonowymi skrzydełkami. Posadowienie podpór prawdopodobnie na prefabrykowanych palach żelbetowych - 30x30 cm, bez płyt przejściowych. Obiekt nie wyposażony w schody i ścieki skarpowe. Odwodnienie powierzchniowe. Dwustronny spadek poprzeczny dyliny uzyskano przez podcięcie poprzecznic drewnianych na skrajnych dźwigarach ( 4 i 2 cm ). Stożki gruntowe. Brak barier energochłonnych na moście i dojazdach. Brak innych urządzeń obcych.
Ogólny zakres remontu:
3.1 Prace rozbiórkowe.
Do rozbiórki starej konstrukcji pomostu można przystąpić po wykonaniu wygrodzenia i oznakowania terenu robót. Kolejność rozbiórki należy prowadzić kolejno:
Rozbiórkę poprzecznic drewnianych pomostu 16 x 20cm,
Rozbiórkę podłużnic drewnianych pomostu 12 x 12cm,
Rozbiórkę drewnianej kantówki osiowej 12 x 18cm,
Rozbiórkę drewnianych odbojnic 14 x 14cm,
Rozbiórkę drewnianych belek dylatacyjnych 6 x 20cm,
Rozbiórkę papy izolacyjnej ( na górnych półkach stopek dźwigarów stalowych - pod poprzecznicami oraz pomiędzy poprzecznicami a podłużnicami ),
Uporządkowanie terenu po zakończeniu robót i wszelkich elementów powiązanych z konstrukcją pomostu za wyjątkiem stalowych dźwigarów.
Uwaga: Materiał z rozbiórki staje się własnością Wykonawcy.
3.2 Prace antykorozyjne stalowej konstrukcji nośnej i balustrad.
Po zakończeniu rozbiórki pomostu należy dokonać szczegółowych oględzin stanu mocowania słupków balustrad stalowych do górnych półek dźwigarów nośnych. Mała sztywność balustrady budziła obawy na etapie opracowania technologii. Przewidziano po przeprowadzonych oględzinach z udziałem NA na wybranie sposobu napraw i wzmocnień balustrady w ilości ok. 0,25 Mg ( w/g 14.00.00. ). W tym momencie można przystąpić do prac związanych z odtworzeniem aplikacji malarskich. Uzyskanie przez normę europejską ( międzynarodową ) statutu normy krajowej dotyczącej zabezpieczenia konstrukcji stalowych przed korozją.
Szczegółowy opis znajduje się w zamieszczonej dokumentacji.
Dokumenty dostępne są w wersji analogowej w siedzibie Zamawiającego.
UWAGI ZAMAWIAJĄCEGO DOTYCZĄCE REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Cena za wykonanie całości przedmiotu zamówienia jest ceną ryczałtową brutto (razem z podatkiem VAT).
2. Cena podana przez Wykonawcę w ofercie nie będzie podlegała zmianom przez okres realizacji zamówienia, za wyjątkiem ustawowej zmiany stawki podatku VAT.
3. Każdy z Wykonawców może zaproponować tylko jedną cenę i nie może jej zmienić. Nie prowadzi się negocjacji w sprawie ceny.
4. Oferta powinna zawierać wszystkie koszty robót oraz opracowań i zobowiązań wynikających z niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, projektu wykonawczego oraz pozostałych dokumentów składających się na dokumentację przetargową i dokumentację projektową.
Prace objęte przedmiotem zamówienia muszą być wykonane zgodnie z: załączoną specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, dokumentacją projektową, umową, specyfikacją istotnych warunków zamówienia, opisem zakresu i sposobu prowadzenia robót.
5. Wykonawca określając wynagrodzenie ryczałtowe zobowiązany jest do bardzo starannego zapoznania się z przedmiotem zamówienia, warunkami wykonania i wszystkimi czynnikami mogącymi mieć wpływ na cenę zamówienia.
6. Ryzyko ustalenia wynagrodzenia w formie ryczałtu spoczywa na Wykonawcy, stąd musi on należycie ocenić wartość przedmiotu zamówienia, gdyż nie może domagać się podwyższenia wynagrodzenia ryczałtowego, chociażby w chwili zawarcia umowy nie można było przewidzieć rozmiaru i kosztu prac. Cena ryczałtowa wskazana przez Wykonawcę w okresie ważności umowy nie może ulec zmianie.
Zaleca się Wykonawcom bardzo szczegółowe sprawdzenie w terenie warunków wykonania zamówienia.
Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu budowy i jego otoczenia w celu oszacowania na własną odpowiedzialność, na własny koszt i ryzyko wszystkich danych, jakie mogą okazać się niezbędne przy przygotowaniu oferty.
Cenę ryczałtową za wykonanie całości zakresu będącego przedmiotem niniejszego zamówienia Wykonawca winien ustalić na podstawie sporządzonego przez siebie przedmiaru robót w oparciu o udostępniony opis zakresu i sposobu prowadzenia robót i inne ustalenia zawarte w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Udostępniany w ramach niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia przedmiar należy traktować jako udostępniany informacyjnie.
Sporządzenie przedmiaru przez Wykonawcę jest zgodne z § 4 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013 r. poz. 1129), ponieważ Zamawiający udostępnia w ramach specyfikacji istotnych warunków zamówienia opis zakresu i sposobu prowadzenia robót i przewiduje zawarcie umowy z ryczałtowym wynagrodzeniem Wykonawcy.
7. Wykonawca przedłoży harmonogram rzeczowo - finansowy realizacji zadania, w dniu podpisania umowy.
8. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia projektu czasowej organizacji ruchu na czas robót zatwierdzonego przez właściwy organ. Wykonawca przed rozpoczęciem robót przekaże Zamawiającemu 1 egz. zatwierdzonego projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas robót i zobowiązuje się do jego wprowadzenia.
9. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i dostarczenia Zamawiającemu 3 egz. dokumentacji geodezyjnej powykonawczej.
10. Wykonawca będzie odpowiedzialny za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia w okresie umowy.
11.Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia.
12. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty właściwa w działalności objętej przedmiotem niniejszego zamówienia.
13. Wykonawca gwarantuje jakość wykonywanych robót, użytych materiałów, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami.
14. Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia dokumentów i świadectw jakościowych dotyczących użytych materiałów na każde życzenie Zamawiającego.
15. Wykonawca pokryje wszelkie szkody powstałe z powodu złej jakości użytych materiałów (niezgodność z normami i obowiązującymi przepisami).
Ustalenia organizacyjne związane z wykonaniem zamówienia:
a) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
b) Wykonawca określi i przekaże Zamawiającemu telefony kontaktowe, numery faksów i adresy poczty elektronicznej oraz dokona innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonywania zobowiązań wynikających z umowy.
c) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy PZP - zamówienia z wolnej ręki. Przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających do 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia uzupełniające będą polegać na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia i są zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamawiający przyjmie jako maksymalne składniki cenotwórcze te, które wykonawca podał w swojej ofercie do tego zamówienia

Czas: D

Data zakończenia: 30/07/2015

Informacja na temat wadium:
Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 9 000,00 zł.
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas gdy przed upływem terminu składania ofert kwota wniesionego wadium będzie uznana na rachunku bankowym Zamawiającego. Zaleca się, aby kopię dowodu wniesienia wadium załączyć do oferty.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu:
przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: 32 8367 0000 0021 0555 6000 0001
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zwrot lub zatrzymanie wadium następuje na zasadach określonych w art. 46 Ustawy.
Wadium wnoszone w innej niż pieniądz formie musi posiadać ważność co najmniej do końca terminu związania wykonawcy złożoną przez niego ofertą.
W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż pieniądz należy załączyć do oferty odpowiedni dokument, nie spięty w całość z ofertą

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie opisuje sposobu dokonywania oceny spełnienia niniejszego warunku

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca posiada wiedzę i doświadczenie, tj. w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej jedno zadanie polegające na:
remoncie, z zastosowaniem technologii zabezpieczenia antykorozyjnego - obiektu mostowego* typu: most, wiadukt, estakada o wartości:
- nie mniejszej niż 200 000,00 PLN brutto.
*Za obiekt mostowy Zamawiający uzna obiekt mostowy w rozumieniu rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 30 maja 2000 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie (Dz. U. z 2000 nr 63, poz. 735 ze zm.).
W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie warunek musi być spełniony przynajmniej przez jeden z podmiotów

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie opisuje sposobu dokonywania oceny spełnienia niniejszego warunku

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca wskaże co najmniej:
osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadające uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalnościach:
- mostowej bez ograniczeń - 1 osoba.
Zamawiający dopuszcza przedstawienie tej samej osoby do pełnienia kilku funkcji (więcej niż jednej) z wymienionych powyżej.
Uwaga:
Osoby kierujące robotami budowlanymi powinny posiadać uprawnienia budowlane bez ograniczeń zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409, z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1278) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Regulację odrębną stanowią przepisy ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394, z późn. zm.)

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca posiada potencjał ekonomiczny i finansowy, tj.:
- jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej OC na kwotę nie mniejszą niż 200 000,00 PLN.
Opłacona polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. Jeżeli przedstawiona polisa nie została opłacona w dniu jej zawarcia, celem udokumentowania jej opłaty należy przedłożyć np. dowód jej opłaty, względnie poszczególnych rat. W przypadku ofert składanych wspólnie, wszyscy partnerzy muszą spełniać warunek sytuacji ekonomiczno - finansowej, tj. przedłożyć opłaconą polisę lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. Dopuszcza się sumowanie wartości polis poszczególnych uczestników składających ofertę celem uzyskania wartości nie mniejszej niż wymagana kwota. Wykonawca robót powinien posiadać aktualny pakiet ubezpieczenia o.c. przez cały okres realizacji zamówienia

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Oświadczenie wykonawcy - według wzoru stanowiącego załącznik do SIWZ, o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy PZP.
Odpowiednie pełnomocnictwa wraz z dokumentem potwierdzającym umocowanie do udzielania pełnomocnictw.
Rodzaj prac, które wykonawca powierzy podwykonawcom.
Wypełniony formularz cenowy: wypełnić formularz cenowy. Formularz cenowy sporządzić ściśle wg wzoru druku załączonego przez zamawiającego. Sporządzenie Formularza cenowego w innej formie spowoduje odrzucenie oferty

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Zamawiający dopuszcza zmiany postanowień zawartej umowy w następujących przypadkach:
a) zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy w sytuacji:
wystąpienia wydarzeń lub okoliczności uniemożliwiających wykonanie robót bądź w znaczny sposób je spowalniający tj.: niesprzyjające warunki atmosferyczne (np.: długotrwałe opady deszczu, mróz, porywiste wiatry), klęski żywiołowe (np.: powódź, huragan, trzęsienie ziemi), niepokoje lub strajk spowodowany przez osoby inne niż personel Wykonawcy; wyczerpanie limitu środków na dany rok lub nieprzewidziany brak płynności finansowej u Zamawiającego;
ujawnienia odkryć archeologicznych wymagających przeprowadzenia badań ratowniczych;
ujawnienia niewybuchów i niewypałów wymagających wstrzymania robót i dokonania ich usunięcia przez specjalistyczne służby;
wstrzymania realizacji umowy przez Zamawiającego;
podpisania decyzji o przyznaniu dofinansowania;
braku decyzji o przyznaniu dofinansowania;
konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub dokumentacji technicznej urządzeń, technologii robót, wprowadzenia dodatkowych elementów drogi takich jak: zjazdy, chodniki, bariery ochronne, zatoki autobusowe, przebudowa nieprzewidzianych w dokumentacji urządzeń kolidujących z realizowaną inwestycją lub innych;
występowania (w przypadku stwierdzenia na etapie robót budowlanych) niekorzystnych warunków gruntowo - wodnych pomimo wykonania na etapie opracowania dokumentacji projektowej badań geotechnicznych i określenia warunków gruntowo - wodnych podłoża nawierzchni zgodnie z załącznikiem nr 4 do Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. z 1999 r., Nr 43, poz. 430, z późn. zm.) wymagających dodatkowych robót odwadniających, wymiany gruntu lub innych technologii wzmacniających podłoże gruntowe;
zmiany będącej następstwem działania organów administracji, w szczególności:
przekroczenie zakreślonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji decyzji, zezwoleń, itp. odmowa wydania przez organy administracji wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień na skutek zmian w dokumentacji projektowej, konieczność uzyskania wyroku sądowego, lub innego orzeczenia sądu lub organu, którego konieczności nie przewidywano przy zawieraniu umowy, konieczność zaspokojenia roszczeń lub oczekiwań osób trzecich - w tym grup społecznych lub zawodowych nie artykułowanych lub nie możliwych do jednoznacznego określenia w chwili zawierania umowy;
możliwość zmiany terminu rozpoczęcia robót lub zakończenia robót z uwagi na czas trwania procedury przetargowej oraz terminu podpisania umowy z wyłonionym Wykonawcą;
wykonania przewidzianych umową robót budowlanych przed terminem umownym;
jeżeli będą następstwem okoliczności niezależnych zarówno od Zamawiającego, jak i od Wykonawcy, tj. wystąpi konieczność przesunięcia terminu przekazania terenu budowy lub ograniczenia w jego użytkowaniu, udzielenia zamówień na roboty dodatkowe, których wykonanie wpływa na zmianę terminu wykonania zamówienia podstawowego;
b) zmiany osobowe:
zmiana osób przy pomocy których Wykonawca lub Zamawiający realizuje przedmiot umowy, a od których wymagano określonego doświadczenia lub wykształcenia na inne legitymujące się doświadczeniem lub wykształceniem spełniającym wymóg SIWZ;
Wykonawca może dokonywać zmiany kierownika budowy/kierownika robót bądź innych osób z kierownictwa budowy wymienionych imiennie w ofercie, zwane dalej jako osoby kluczowe, jedynie za uprzednią pisemną zgodą zamawiającego, akceptującego nowe kluczowe osoby;
Zamawiający może zażądać od Wykonawcy zmiany kierownika budowy/kierownika robót bądź innych osób z kierownictwa budowy wymienionych imiennie w ofercie, jeżeli uzna, że osoby te nie wykonują swoich obowiązków wynikających z umowy;
w przypadku zmiany kierownika budowy/kierownika robót bądź innych osób z kierownictwa budowy wymienionych imiennie w ofercie, zwane dalej osobami kluczowymi, nowe kluczowe osoby muszą spełniać wymagania określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla osób kluczowych;
Wykonawca obowiązany jest zmienić kierownika budowy/kierownika robót bądź innych osób z kierownictwa budowy wymienionych imiennie w ofercie, zwane dalej osobami kluczowymi, zgodnie z żądaniem Zamawiającego w terminie wskazanym we wniosku zamawiającego
c) zmiany organizacji spełniania świadczenia w zakresie:
zmiana harmonogramu rzeczowo - finansowego wykonywania przedmiotu umowy;
d) pozostałe okoliczności powodujące możliwość zmiany umowy:
siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ;
zmiana obowiązującej stawki VAT;
zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz wykonawcy na skutek zmian zawartych przez Zamawiającego w wytycznych dotyczących realizacji przedmiotu umowy, rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami;
wprowadzenie robót zamiennych;
zmiana wynagrodzenia w przypadku wystąpienia robót dodatkowych, zmniejszenia lub zwiększenia zakresu przedmiotowego niniejszej umowy;
zmiana wynagrodzenia w przypadku robót, które zostały ujęte w dokumentacji projektowej, a nie zostały uwzględnione w formularzu cenowym;
zmiana podwykonawców;
zmiana zakresu robót realizowanego przez podwykonawców;
zmiany regulacji prawnych obowiązujących po dniu zawarcia umowy;
zmiany teleadresowe Stron umowy określonych w umowie.
3. Zmiana umowy dokonana z naruszeniem przepisu art. 144 ust. 1 ustawy Pzp podlega unieważnieniu.
4. Zakres świadczenia wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
5. Umowa jest nieważna w części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
6. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy pod rygorem nieważności muszą być dokonywane wyłącznie w formie pisemnej

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Gwarancja jakości

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zarząd Dróg Powiatowych w Międzyrzeczu, ul. Słoneczna 24, 66 - 300 Międzyrzecz

Data składania wniosków, ofert: 06/05/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Zarząd Dróg Powiatowych w Międzyrzeczu, ul. Słoneczna 24, 66 - 300 Międzyrzecz

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Oświadczenie nr 13: Tak

Podobne przetargi

140435 / 2011-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Remont dróg powiatowych nr 1295F relacji granica powiatu - Osiecko - Sokola Dąbrowa - Bledzew - Zemsko - Skwierzyna i nr 1344F relacji Bledzew - Goruńsko - Templewo - do drogi wojewódzkiej nr 137

291630 / 2014-09-02 - Uczelnia publiczna

Medyczne Studium Zawodowe - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Remont oraz przebudowa związana z termomodernizacją budynku nr 5 i 7 należącego do Medycznego Studium Zawodowego w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Dowgielewiczowej 5, 66-400 Gorzów Wielkopolski

216231 / 2008-09-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšwiebodzin - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie robót budowlanych na zadaniu inwestycyjnym p.n. Przebudowa ul. Poprzecznej w Świebodzinie z kanalizacją deszczową i oświetleniem na działkach oznaczonych geodezyjnie nr 491, 478/6, 477/1

224150 / 2013-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina DÄ…bie - DÄ…bie (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa sieci wodociągowej tranzytowej ze Stacji Uzdatniania Wody w Brzeźnicy do miejscowości Dąbie na terenie Gminy Dąbie, woj. lubuskie

23037 / 2012-01-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšwiebodzin - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa systemu dróg, oświetlenia oraz odprowadzenia wód deszczowych z terenów przemysłowo-składowych w obrębie III Świebodzina-etap I

220807 / 2014-10-17 - Inny: Podmiot Prawa Handlowego

"Szpital Międzyrzecki" Spółka z o.o. w Międzyrzeczu - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Robota budowlana na przebudowę zadaszenia podjazdu dla specjalistycznych środków transportu sanitarnego budynku Szpitala Międzyrzeckiego Sp. z o.o. w Międzyrzeczu