Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

83284 / 2016-04-11 - Inny: samorządowa instytucja kultury / Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej (Włocławek)

Rozbudowa Muzeum Historii Włocławka - etap I

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Rozbudowa Muzeum Historii Włocławka - etap I

1. Charakterystyka obiektu:
Muzeum Historii Włocławka mieści się w dwóch barokowych kamienicach (nr 14 oraz nr 15), usytuowanych przy włocławskim Starym Rynku. Dzięki przeprowadzonym w l. 1966-1972 pracom remontowo-konserwatorskim ustalono, iż kamieniczka o nr 14 została wybudowana w XVI w. Natomiast druga kamieniczka o nr 15 została wzniesiona w XVIII w. i pełniła prawdopodobnie obok funkcji mieszkalnej także funkcję handlową. Do kompleksu budynków MHW należy także kamienica nr 19, znajdująca się przy ul. Szpichlernej.
Oba wspomniane zabytkowe budynki objęte są indywidualnymi wpisami do rejestru zabytków i wobec tego podlegają ochronie prawnej na podstawie art. 7 pkt 1 Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. nr 162, poz. 1568 z późn. zm.).
Kamienica o nr 14 decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Włocławku z dnia 10.12.1985 r. została wpisana na Rejestru pod nr 194/A, natomiast kamienica usytuowana pod nr 15 decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Włocławku z dnia 10.12.1985 r. została wpisana do Rejestru pod nr 195/A.
Ponadto, działki o nr ew. 59 i 60, na których znajduje się zabudowa, są częścią strefy ochrony konserwatorskiej dzielnicy Starego Miasta, wpisanej w dniu 30.09.1957 r. do rejestru zabytków pod nr rej. A/1560.
2. Zakres zadania
1) PRZYGOTOWANIE DO ROZBUDOWY CZĘŚCI PARTEROWEJ
a) Rozebranie istniejącego muru/ogrodzenia w granicy z działką sąsiednią od str. pd-wschna długości nowo projektowanej ściany.
b) Wykonanie nowych ław żelbetowych pod planowaną rozbudowę.
c) Postawienie nowej ściany nadziemia z pustaków ceramicznych w granicy z działką sąsiednią od str. pd-wsch.
2) WYKONANIE DRENAŻU
a) Wykonanie odwodnienia zewnętrznego/ obwodowego.
b) Wykonanie przepompowni wód drenażowych.
c) Wykonanie zasilania elektrycznego przepompowni z sygnalizacją poziomu alarmowego, zlokalizowaną przy tablicy rozdzielczej na parterze - wewnątrz budynku.
d) Odtworzenie chodników w przebiegu wykonanego odwodnienia zgodnie z technologią wymaganą dla zachowania obowiązującej gwarancji.
3) ROBOTY ADAPTACYJNE W PATIO:
a) rozebranie przegród aluminiowych oszklonych łącznie z zadaszeniem wewnętrznym,
b) uzupełnienie/ podmurowanie ściany powyżej rozebranego zadaszenia wewnętrznego
c) przebudowa schodów stalowych parter - piętro wg domiarów na budowie,
d) rozebranie starej nawierzchni i wykonanie nowej ze starobruku zgodnie z ustaleniami z inwestorem
e) likwidacja istniejącej kanalizacji deszczowej
f) skucie starych tynków wewnętrznych i wykonanie nowych tynków renowacyjnych,
g) podwyższenie przejścia między patio a holem
h) wstawienie nowych drzwi płycinowych wg istniejącego wzoru
i) pozostałe prace wykończeniowe określone w przedmiarze
4) INNE
a) Wstawienie drzwi stalowych p.włam w klasie 3 zgodnie z PN-EN-1627 w pomieszczeniu wskazanym przez Inwestora

3. Szczegółowy zakres zadania został określony w:
- przedmiarach robót (załącznik 12 do SIWZ)
- projektach (rysunkach) (załącznik nr 13 do SIWZ).
Wykonawca powinien korzystać z projektów (rysunków) w zakresie objętym przetargiem bieżącego etapu prac - określonym w przedmiarach robót.
Podstawą sporządzenia kosztorysu ofertowego są przedmiary robót (załącznik nr 12 do SIWZ).

Projekt (załącznik nr 13 do SIWZ) uzyskał pozwolenie na budowę - decyzja nr: 60/11 z dnia: 22 marca 2011 r., nr: 427/14 z dnia: 3 grudnia 2014 r., nr 24/14 z dnia 27 stycznia 2015 r. Prezydenta Miasta Włocławek i Decyzję nr 471/2013 i postanowienie 2/2015 z 8 stycznia 2015 r. Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Toruniu, Delegatura we Włocławku.

4. Warunki prowadzenia robót:
1) Wszelkie materiały i narzędzia niezbędne do wykonania zadania dostarcza Wykonawca. Materiały i wyroby użyte do wykonania przedmiotu zamówienia winny spełniać wymogi określone w:
a) ustawie z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.)
b) ustawie z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. nr 92, poz. 881)
2) Zamawiający przekaże Wykonawcy do realizacji plac budowy niezbędny do realizacji zamówienia. Zamawiający nie przewiduje dodatkowego wynagrodzenia za:
a) Całodobowy dozór budowy i ochronę mienia. (Wszelkie koszty wynikłe z poniesionych przez Zamawiającego strat wskutek nienależytego zabezpieczenia terenu budowy obciążają Wykonawcę w całości).
b) Zagospodarowanie placu budowy (np. tymczasowe drogi technologiczne, ogrodzenia i oświetlenie placu budowy z niezbędnymi zabezpieczeniami BHP i p.poż., umieszczenie tablicy informacyjnej)
c) Utrudnienia związane z realizacją zadania.
d) Tymczasowe składowisko materiałów na placu budowy.
3) Wywóz i utylizacja odpadów. Należy je wywieźć na legalne wysypisko lub poddać utylizacji przez przedsiębiorstwo posiadające stosowne uprawnienia. Koszt wywozu i utylizacji należy uwzględnić w wynagrodzeniu ryczałtowym. Koszty urządzenia zaplecza i placu budowy obciążają Wykonawcę robót.
4) Wykonawca zobowiązany jest prowadzić roboty zgodnie z przepisami BHP i p.poż oraz utrzymać plac budowy w należytym porządku, a po zakończeniu prac doprowadzić teren budowy do stanu pierwotnego.
5) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpieczeństwo osób przebywających na terenie budowy.
6) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w sposób niepowodujący dewastacji pomieszczeń i terenu obiektów budowy.
7) Wykonawca zobowiązany jest spełniać wymagania:
- Ustawy z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.)
- Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych ( Dz. U. 2003 nr 47, poz. 401),
- Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. 2003 nr 120, poz. 1126)
- Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r.
w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych - § 24 ( Dz. U. 2011 nr 165, poz. 987),
8) Szczegółowe obowiązki Wykonawcy przedstawia § 5 umowy - załącznik nr 2 do SIWZ
9) Wykonawca przedstawi do zatwierdzenia Zamawiającemu harmonogram rzeczowo-finansowy robót w dniu podpisania umowy. Harmonogram staje się wiążący z chwilą jego podpisania przez strony, a jego zmiany w trakcie realizacji robót nie skutkują zmianą treści umowy z zastrzeżeniem, iż zmiany harmonogramu muszą zostać zatwierdzone pisemnie przez Zamawiającego.
10) Zamawiający nie określa wymagań, o których mowa w art. 29 ust.4 ustawy pzp.
5. Sposób wykonania i szczegółowy zakres robót określa:
1) Przedmiary robót (załącznik nr 12 do SIWZ.)
2) Projekt (rysunki) (załącznik nr 13 do SIWZ)

Podstawą sporządzenia kosztorysu są przedmiary robót (załącznik nr 12 do SIWZ)

Uwaga:
Nazw materiałów, urządzeń lub producentów, które mogą pojawiać się w dokumentacji projektowej, i przedmiarze - określenia przedmiotu zamówienia nie należy traktować jako narzuconych bądź sugerowanych przez Zamawiającego. Nazwy mają jedynie na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie innego równoważnego materiału lub urządzenia pod warunkiem, że zaproponowane materiały i urządzenia będą posiadały parametry nie gorsze niż te, które są przedstawione w dokumentacji technicznej.

6. Warunki gwarancji:
1) Wykonawca zobowiązany będzie udzielić gwarancji - najkrótszy możliwy okres gwarancji jakości wymagany przez Zamawiającego: 36 miesięcy na wykonane przez siebie roboty. Okres gwarancji liczony jest od dnia podpisania protokółu odbioru końcowego robót, który nie będzie zawierał żadnych uwag, zastrzeżeń co do wad, usterek, itp. przedmiotu zamówienia. Najdłuższy możliwy okres gwarancji jakości uwzględniony do oceny ofert wynosi 60 miesięcy i więcej.
2) Na wykonane przez Wykonawcę roboty obowiązuje 60-miesieczna rękojmia. Okres rękojmi liczony jest od dnia podpisania protokółu odbioru końcowego robót, który nie będzie zawierał żadnych uwag, zastrzeżeń co do wad, usterek, itp. przedmiotu zamówienia.
7. Wymagania dotyczące podwykonawstwa:
a) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
b) Zamawiający zastrzega sobie obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę prac wewnętrznych w obrębie substancji zabytkowej (adaptacja patio).
c) Powyższe zastrzeżenie nie jest skuteczne w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na zasoby innego podmiotu, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy pzp, w celu wykazania spełniania warunków, o których mowa w Rozdziale V SIWZ.
d) W przypadku powierzenia przez Wykonawcę poszczególnych elementów niniejszego zamówienia podwykonawcy, odpowiedzialność za należyte wykonanie zamówienia spoczywać będzie wyłącznie na Wykonawcy.
e) Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie części zamówienia, którą zamierza powierzyć podwykonawcom lub podania nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby Wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, zgodnie z zapisem w Rozdziale V SIWZ.
f) W przypadku braku takiego oświadczenia, Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował zamówienie bez udziału podwykonawcy.
g) Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
h) Wymagania dotyczące umowy o podwykonawstwo zostały określone w § 6 wzoru umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 83284

Data publikacji: 2016-04-11

Nazwa: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Ulica: ul. Słowackiego 1a

Numer domu: 1a

Miejscowość: Włocławek

Kod pocztowy: 87-800

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 054 2323243

Numer faxu: 054 2323625

Adres strony internetowej: www.muzeum.wloclawek.pl

Regon: 00028205600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Inny: samorządowa instytucja kultury

Inny rodzaj zamawiającego: samorządowa instytucja kultury

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Rozbudowa Muzeum Historii Włocławka - etap I

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: Rozbudowa Muzeum Historii Włocławka - etap I

1. Charakterystyka obiektu:
Muzeum Historii Włocławka mieści się w dwóch barokowych kamienicach (nr 14 oraz nr 15), usytuowanych przy włocławskim Starym Rynku. Dzięki przeprowadzonym w l. 1966-1972 pracom remontowo-konserwatorskim ustalono, iż kamieniczka o nr 14 została wybudowana w XVI w. Natomiast druga kamieniczka o nr 15 została wzniesiona w XVIII w. i pełniła prawdopodobnie obok funkcji mieszkalnej także funkcję handlową. Do kompleksu budynków MHW należy także kamienica nr 19, znajdująca się przy ul. Szpichlernej.
Oba wspomniane zabytkowe budynki objęte są indywidualnymi wpisami do rejestru zabytków i wobec tego podlegają ochronie prawnej na podstawie art. 7 pkt 1 Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. nr 162, poz. 1568 z późn. zm.).
Kamienica o nr 14 decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Włocławku z dnia 10.12.1985 r. została wpisana na Rejestru pod nr 194/A, natomiast kamienica usytuowana pod nr 15 decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Włocławku z dnia 10.12.1985 r. została wpisana do Rejestru pod nr 195/A.
Ponadto, działki o nr ew. 59 i 60, na których znajduje się zabudowa, są częścią strefy ochrony konserwatorskiej dzielnicy Starego Miasta, wpisanej w dniu 30.09.1957 r. do rejestru zabytków pod nr rej. A/1560.
2. Zakres zadania
1) PRZYGOTOWANIE DO ROZBUDOWY CZĘŚCI PARTEROWEJ
a) Rozebranie istniejącego muru/ogrodzenia w granicy z działką sąsiednią od str. pd-wschna długości nowo projektowanej ściany.
b) Wykonanie nowych ław żelbetowych pod planowaną rozbudowę.
c) Postawienie nowej ściany nadziemia z pustaków ceramicznych w granicy z działką sąsiednią od str. pd-wsch.
2) WYKONANIE DRENAŻU
a) Wykonanie odwodnienia zewnętrznego/ obwodowego.
b) Wykonanie przepompowni wód drenażowych.
c) Wykonanie zasilania elektrycznego przepompowni z sygnalizacją poziomu alarmowego, zlokalizowaną przy tablicy rozdzielczej na parterze - wewnątrz budynku.
d) Odtworzenie chodników w przebiegu wykonanego odwodnienia zgodnie z technologią wymaganą dla zachowania obowiązującej gwarancji.
3) ROBOTY ADAPTACYJNE W PATIO:
a) rozebranie przegród aluminiowych oszklonych łącznie z zadaszeniem wewnętrznym,
b) uzupełnienie/ podmurowanie ściany powyżej rozebranego zadaszenia wewnętrznego
c) przebudowa schodów stalowych parter - piętro wg domiarów na budowie,
d) rozebranie starej nawierzchni i wykonanie nowej ze starobruku zgodnie z ustaleniami z inwestorem
e) likwidacja istniejącej kanalizacji deszczowej
f) skucie starych tynków wewnętrznych i wykonanie nowych tynków renowacyjnych,
g) podwyższenie przejścia między patio a holem
h) wstawienie nowych drzwi płycinowych wg istniejącego wzoru
i) pozostałe prace wykończeniowe określone w przedmiarze
4) INNE
a) Wstawienie drzwi stalowych p.włam w klasie 3 zgodnie z PN-EN-1627 w pomieszczeniu wskazanym przez Inwestora

3. Szczegółowy zakres zadania został określony w:
- przedmiarach robót (załącznik 12 do SIWZ)
- projektach (rysunkach) (załącznik nr 13 do SIWZ).
Wykonawca powinien korzystać z projektów (rysunków) w zakresie objętym przetargiem bieżącego etapu prac - określonym w przedmiarach robót.
Podstawą sporządzenia kosztorysu ofertowego są przedmiary robót (załącznik nr 12 do SIWZ).

Projekt (załącznik nr 13 do SIWZ) uzyskał pozwolenie na budowę - decyzja nr: 60/11 z dnia: 22 marca 2011 r., nr: 427/14 z dnia: 3 grudnia 2014 r., nr 24/14 z dnia 27 stycznia 2015 r. Prezydenta Miasta Włocławek i Decyzję nr 471/2013 i postanowienie 2/2015 z 8 stycznia 2015 r. Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Toruniu, Delegatura we Włocławku.

4. Warunki prowadzenia robót:
1) Wszelkie materiały i narzędzia niezbędne do wykonania zadania dostarcza Wykonawca. Materiały i wyroby użyte do wykonania przedmiotu zamówienia winny spełniać wymogi określone w:
a) ustawie z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.)
b) ustawie z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. nr 92, poz. 881)
2) Zamawiający przekaże Wykonawcy do realizacji plac budowy niezbędny do realizacji zamówienia. Zamawiający nie przewiduje dodatkowego wynagrodzenia za:
a) Całodobowy dozór budowy i ochronę mienia. (Wszelkie koszty wynikłe z poniesionych przez Zamawiającego strat wskutek nienależytego zabezpieczenia terenu budowy obciążają Wykonawcę w całości).
b) Zagospodarowanie placu budowy (np. tymczasowe drogi technologiczne, ogrodzenia i oświetlenie placu budowy z niezbędnymi zabezpieczeniami BHP i p.poż., umieszczenie tablicy informacyjnej)
c) Utrudnienia związane z realizacją zadania.
d) Tymczasowe składowisko materiałów na placu budowy.
3) Wywóz i utylizacja odpadów. Należy je wywieźć na legalne wysypisko lub poddać utylizacji przez przedsiębiorstwo posiadające stosowne uprawnienia. Koszt wywozu i utylizacji należy uwzględnić w wynagrodzeniu ryczałtowym. Koszty urządzenia zaplecza i placu budowy obciążają Wykonawcę robót.
4) Wykonawca zobowiązany jest prowadzić roboty zgodnie z przepisami BHP i p.poż oraz utrzymać plac budowy w należytym porządku, a po zakończeniu prac doprowadzić teren budowy do stanu pierwotnego.
5) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpieczeństwo osób przebywających na terenie budowy.
6) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w sposób niepowodujący dewastacji pomieszczeń i terenu obiektów budowy.
7) Wykonawca zobowiązany jest spełniać wymagania:
- Ustawy z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.)
- Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych ( Dz. U. 2003 nr 47, poz. 401),
- Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. 2003 nr 120, poz. 1126)
- Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r.
w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych - § 24 ( Dz. U. 2011 nr 165, poz. 987),
8) Szczegółowe obowiązki Wykonawcy przedstawia § 5 umowy - załącznik nr 2 do SIWZ
9) Wykonawca przedstawi do zatwierdzenia Zamawiającemu harmonogram rzeczowo-finansowy robót w dniu podpisania umowy. Harmonogram staje się wiążący z chwilą jego podpisania przez strony, a jego zmiany w trakcie realizacji robót nie skutkują zmianą treści umowy z zastrzeżeniem, iż zmiany harmonogramu muszą zostać zatwierdzone pisemnie przez Zamawiającego.
10) Zamawiający nie określa wymagań, o których mowa w art. 29 ust.4 ustawy pzp.
5. Sposób wykonania i szczegółowy zakres robót określa:
1) Przedmiary robót (załącznik nr 12 do SIWZ.)
2) Projekt (rysunki) (załącznik nr 13 do SIWZ)

Podstawą sporządzenia kosztorysu są przedmiary robót (załącznik nr 12 do SIWZ)

Uwaga:
Nazw materiałów, urządzeń lub producentów, które mogą pojawiać się w dokumentacji projektowej, i przedmiarze - określenia przedmiotu zamówienia nie należy traktować jako narzuconych bądź sugerowanych przez Zamawiającego. Nazwy mają jedynie na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie innego równoważnego materiału lub urządzenia pod warunkiem, że zaproponowane materiały i urządzenia będą posiadały parametry nie gorsze niż te, które są przedstawione w dokumentacji technicznej.

6. Warunki gwarancji:
1) Wykonawca zobowiązany będzie udzielić gwarancji - najkrótszy możliwy okres gwarancji jakości wymagany przez Zamawiającego: 36 miesięcy na wykonane przez siebie roboty. Okres gwarancji liczony jest od dnia podpisania protokółu odbioru końcowego robót, który nie będzie zawierał żadnych uwag, zastrzeżeń co do wad, usterek, itp. przedmiotu zamówienia. Najdłuższy możliwy okres gwarancji jakości uwzględniony do oceny ofert wynosi 60 miesięcy i więcej.
2) Na wykonane przez Wykonawcę roboty obowiązuje 60-miesieczna rękojmia. Okres rękojmi liczony jest od dnia podpisania protokółu odbioru końcowego robót, który nie będzie zawierał żadnych uwag, zastrzeżeń co do wad, usterek, itp. przedmiotu zamówienia.
7. Wymagania dotyczące podwykonawstwa:
a) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
b) Zamawiający zastrzega sobie obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę prac wewnętrznych w obrębie substancji zabytkowej (adaptacja patio).
c) Powyższe zastrzeżenie nie jest skuteczne w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na zasoby innego podmiotu, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy pzp, w celu wykazania spełniania warunków, o których mowa w Rozdziale V SIWZ.
d) W przypadku powierzenia przez Wykonawcę poszczególnych elementów niniejszego zamówienia podwykonawcy, odpowiedzialność za należyte wykonanie zamówienia spoczywać będzie wyłącznie na Wykonawcy.
e) Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie części zamówienia, którą zamierza powierzyć podwykonawcom lub podania nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby Wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, zgodnie z zapisem w Rozdziale V SIWZ.
f) W przypadku braku takiego oświadczenia, Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował zamówienie bez udziału podwykonawcy.
g) Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
h) Wymagania dotyczące umowy o podwykonawstwo zostały określone w § 6 wzoru umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SIWZ.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451113001 (Roboty rozbiórkowe)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452625226 (Roboty murarskie)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
454211311 (Instalowanie drzwi)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/07/2016

Informacja na temat wadium:
1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 6 200 zł (słownie: sześć tysięcy dwieście złotych)
2. Forma wadium:
Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1804 oraz z 2015 r. poz. 978 i 1240).
3. Termin i miejsce wniesienia wadium
1) W przypadku wnoszenia wadium w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: MUZEUM ZIEMI KUJAWSKIEJ I DOBRZYŃSKIEJ WE WŁOCŁAWKU RAIFFEISEN BANK POLSKA SA O/WŁOCŁAWEK KONTO NR 80 2340 0009 0830 2480 0000 0034.
2) Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, tj. do dnia 26.04.2016 roku do godz. 8:30. przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewy bankowego (Nie dopuszcza się wpłacania wadium w kasie Zamawiającego) Zamawiający będzie uważał za skutecznie tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert.
3) W wymienionym przypadku dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu podpisanego i poświadczonego za zgodność z oryginałem, wystawionego przez Wykonawcę jest warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym do stwierdzenia przez Zamawiającego terminowego wniesienia wadium przez Wykonawcę.
4) W przypadku wadium wnoszonego w formie: poręczenia bankowego, poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty. Ponadto do oferty należy dołączyć w osobnym opakowaniu oryginał tego dokumentu - nie bindować i nie zszywać z ofertą.
5) Wadium musi być zabezpieczone na okres 30 dni, licząc od daty upływu terminu składania ofert - termin związania z ofertą.
6) Wykonawca, który nie wniesie wadium: w wymaganym terminie (także na ewentualny przedłużony okres związania ofertą), wysokości lub formie skutkuje wykluczeniem wykonawcy z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
7) Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać:
a) nazwa zleceniodawcy (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia Zamawiającego), gwaranta/poręczyciela (podmiotu udzielającego gwarancji/poręczenia) oraz adresy ich siedzib,
b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem,
c) kwota gwarancji/poręczenia,
d) termin ważności gwarancji/poręczenia, obejmujący cały okres związania ofertą, począwszy od dnia wyznaczonego na dzień składnia ofert,
e) bezwarunkowe, nieodwołalne, płatne na pierwsze żądanie zgłoszone przez Zamawiającego
f) w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w przypadku wystąpienia zdarzeń, o których mowa w art. 46 ust. 4a lub ust. 5 ustawy, a mianowicie:
- Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
- Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana: odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie; nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
4. Zwrot wadium:
1) Zamawiający zwróci wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po:
a) upływie terminu związania ofertą,
b) wyborze oferty najkorzystniejszej z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana
c) jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem art. 46 ust 4a ustawy pzp
d) unieważnieniu postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego.
2) Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwróci wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
3) Zamawiający niezwłocznie dokona zwrotu wadium na wniosek wykonawcy:
a) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert,
b) który został wykluczony z postępowania,
c) którego oferta została odrzucona.
d) Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
e) Wykonawca powinien podać w ofercie numer rachunku bankowego, na który Zamawiający zwróci wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, Ocena spełnienia w/w warunku zostanie dokonana na podstawie:oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych według wzoru załącznika nr 3 do SIWZ. Ocena spełnienia przez Wykonawców przedstawionego powyżej warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie wymaganego oświadczenia wg formuły: spełnia-nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że wykonali
w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, co najmniej 2 roboty budowlane, w ramach których były wykonane roboty o podobnym zakresie do przedmiotu zamówienia, z których co najmniej jedna w budynku objętym ochroną konserwatorską, co najmniej jedna o wartości nie mniejszej niż 250.000,00 zł, wraz z potwierdzeniem, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone

Ocena spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu w zakresie wiedzy i doświadczenia będzie dokonana na podstawie wymaganych oświadczeń i dokumentów, opisanych w Rozdziale VI SIWZ tj. - wykazu robót budowlanych (załącznik nr 5 do SIWZ) oraz dowodów-poświadczeń wskazujących, że roboty te zostały wykonane zgodnie zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone (np. protokoły odbioru, referencje itp.) wg formuły: spełnia-nie spełnia.
Dowodami potwierdzającymi, że robota budowlana została wykonana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i ich prawidłowe ukończenie są:
1) poświadczenia,
2) inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt 1);

W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane wskazane w wykazie, o którym mowa wyżej zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa wyżej.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym do wykonywania zamówienia oraz osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia tj. dysponują osobami zdolnymi do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, drogowymi. Osoby te muszą być wpisane na listę właściwej izby samorządu zawodowego. Kierownik budowy musi posiadać uprawnienia konserwatorskie pozwalające na prowadzenie robót w obiektach zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków.
Ocena spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia będzie dokonana na podstawie wymaganych oświadczeń i dokumentów, opisanych w Rozdziale VI SIWZ tj. - wykazu osób (załącznik nr 6 do SIWZ) i oświadczenia (załącznik nr 7 do SIWZ) wg formuły: spełnia-nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą znajdowanie się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,
przy założeniu, że zapłata za wykonanie zamówienia dokonywana będzie zgodnie z treścią wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej SIWZ. Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca:
- jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia. Wymagane jest przedstawienie aktualnej, opłaconej na dzień składania ofert oraz pozostającej w mocy przez cały czas wykonywania zamówienia, polisy OC lub innego dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej.
- posiada środki finansowe w wysokości nie mniejszej niż 150 000,00 (słownie:
sto pięćdziesiąt tysięcy) zł lub posiadają zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 150 000,00 (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy) zł.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
Ocena spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu w zakresie zdolności ekonomicznej i finansowej będzie dokonana na podstawie wymaganych dokumentów, opisanych w Rozdziale VI SIWZ (ust.1 pkt. 5 i 6) tzn. opłaconej polisy (wraz z potwierdzeniem opłacenia składki), a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej
z przedmiotem zamówienia i informacji z banku potwierdzającej wysokość środków lub zdolność kredytową Wykonawcy wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert - wg formuły: spełnia-nie spełnia.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) Zaakceptowany i zaparafowany na każdej stronie wzór umowy, stanowiący załącznik nr 2 do SIWZ,
2) Pełnomocnictwo, jeżeli Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik
3) W sytuacji gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, Wykonawca przedstawia pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. (załącznik nr 10 do SIWZ)
4) Oświadczenie innego podmiotu o braku podstaw do wykluczenia - załącznik nr 11 do SIWZ (jeśli dotyczy)
5) Kosztorys ofertowy

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
ZMIANY W UMOWIE
1. Zamawiający przewiduje i zastrzega sobie możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w zakresie:
1) terminu rozpoczęcia lub zakończenia robót w związku z wystąpieniem okoliczności o charakterze obiektywnym, których nie można było przewidzieć w chwili podpisania umowy i które nie wynikają z wini żądnej ze stron, z wyłączeniem przyczyn niedotrzymania terminu realizacji umowy z winy Wykonawcy, w szczególności:
a) wystąpienia przeszkód spowodowanych siłą wyższą (m.in. pożar, powódź, inne zdarzenia związane z działaniem sił natury, nieprzewidziane uszkodzenie lub zniszczenie obiektu budowlanego, urządzeń technicznych powodujące przerwę w ich używaniu lub utratę ich właściwości, bez których zrealizowanie założonego pierwotnie celu umowy stało się niemożliwe) zaistnieniem nieprzewidywalnych warunków fizycznych uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych, dokonywanie odbiorów, itp.
b) przerw, przestojów i opóźnień w realizacji inwestycji, powstałych z przyczyn zależnych wyłącznie od Zamawiającego:
- wstrzymanie realizacji umowy przez Zamawiającego,
- konieczność usunięcia ewentualnych błędów lub wprowadzenia zmian
w dokumentacji projektowej, wówczas termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności;
c) kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami, w takim przypadku zmiany w umowie zostaną ograniczone do zmian koniecznych powodujących uniknięcie kolizji;
d) przesunięcia terminu wykonania przedmiotu umowy ze względu na konieczność udzielenia zamówień dodatkowych niezbędnych dla prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, jeżeli nie jest możliwe równoległe wykonywanie robót;
e) w przypadku dokonania robót zamiennych - roboty budowlane mieszczące się w opisie przedmiotu zamówienia, polegające na wykonaniu robót budowlanych dotyczących obiektów budowlanych objętych zakresem umowy, ale o innym charakterze niż pierwotnie planowano, możliwe do rozliczenia w ramach zawartej umowy;
f) zmiany albo rezygnacji z podwykonawcy, która dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, Wykonawca jest wówczas obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
g) zmiany dotyczącej przedmiotu zamówienia, jego zakresu, wynagrodzenia Wykonawcy, jego rozliczenia, obowiązków Wykonawcy - w przypadku wystąpienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia Umowy, a skutkujących koniecznością ograniczenia lub rozszerzenia przez Zamawiającego zakresu przedmiotu zamówienia.
h) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia,
i) w przypadku wystąpienia innych okoliczności niezależnych od woli stron, których nie można było przewidzieć, a w wyniku których spełnienie świadczenia w terminie określonym w umowie okazało się niemożliwe lub znacznie utrudnione;
j) zmiany wynagrodzenia w następstwie zmiany przepisów o podatku od towarów i usług VAT
2. Powyższe zmiany nie mogą skutkować zwiększeniem wartości umowy i nie mogą być niekorzystne dla Zamawiającego
3. W przypadku zaistnienia okoliczności wymienionych w ust.1 pkt 1) lit. a-i termin wykonania zamówienia zostanie przedłużony o czas niezbędny do zrealizowania inwestycji aneksem do zawartej umowy.
4. W żadnym przypadku Wykonawca nie jest uprawniony do wstrzymania prac, odmowy ich wykonania bez zgody Zamawiającego. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy mogą być dokonywane wyłącznie w formie aneksu podpisanego przez obie strony, pod rygorem nieważności. Fakt zaistnienia takich okoliczności podlegać będzie każdorazowo ocenie Zamawiającego.
5. Procedura wprowadzania zmian przez wnioskodawcę wymaga złożenia wniosku z opisem proponowanej zmiany w terminie minimum 3 dni przed ich planowanym wprowadzeniem, w formie pisemnej. Zmiany mogą dotyczyć tylko zakresu i skutków określonych niniejszą specyfikacją i nie wykluczają praw Zamawiającego i Wykonawcy w zakresie kar umownych, odszkodowań i odstąpienia od umowy przez strony umowy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: gwarancja jakości

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.bip.muzeum.wloclawek.pl (w zakładce zamówienia publiczne)

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, ul. Słowackiego 1a, 87-800 Włocławek

Data składania wniosków, ofert: 26/04/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 08:30

Miejsce składania:
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, ul. Słowackiego 1a, 87-800 Włocławek - sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

107375 / 2015-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont wewnętrznej instalacji elektrycznej w budynku Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych przy ul. Św. Józefa 26 w Toruniu

87817 / 2016-06-15 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Zespół Opieki Zdrowotnej w Brodnicy - Brodnica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa zbiornika rezerwy wody czystej dla szpitala Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy - ZP/9/2016

187217 / 2010-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Żninie - Żnin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont budynku mieszkalnego, wielorodzinnego przy ul. Lewandowskiego nr 1 w Żninie realizowany w ramach Rewitalizacji obszaru miejskiego

269320 / 2015-10-12 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie prac remontowo-budowlanych w Klinice Transplantologii i Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A Jurasza w Bydgoszczy

113331 / 2013-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Osiek - Osiek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa parkingów i dróg dojazdowych w miejscowości Osiek - I etap

166030 / 2014-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tuchola - Tuchola (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa sieci wodociÄ…gowej i kanalizacji sanitarnej w na Osiedlu Kopernika Tucholi

56321 / 2016-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Unisław - Unisław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Dobudowa klatki schodowej w celu zapewnienia warunków przeciwpożarowych w budynku Szkoły Podstawowej w Grzybnie

308502 / 2013-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Więcbork - Więcbork (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa i remont świetlic wiejskich na terenie gminy Więcbork, w miejscowościach: Borzyszkowo, Jastrzębiec, Zakrzewek

326937 / 2008-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana stolarki okiennej w Zespole Szkół Mechanicznych i XIII LO przy ul. Targowej 36/38 w Toruniu

331442 / 2009-09-24 - Inny: Instytucja Pomocy Społecznej

Dom Pomocy Społecznej - Chełmno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja instalacji i urządzeń sanitarnych oraz roboty ogólnobudowlane - malarskie, tynkarskie, posadzkowe i ścienne w pomieszczeniach sanitarnych i salach Domu Pomocy Społecznej przy ul. Dominikańskiej 40 w Chełmnie

312353 / 2011-11-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Toruńskiego - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane - wykonanie nowych przyłączy sieci wodociągowych w Gronowie

224658 / 2014-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kikół - Kikół (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont i termomodernizacja wraz z wyposażeniem istniejącej świetlicy wiejskiej w Wolęcinie

129608 / 2013-04-03 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Odtworzenie ogrodzenia terenu wokół budynku Collegium Medicum przy ul. Świętojańskiej 20 w Bydgoszczy, dz. nr ewid. 55 obr. 126.

196046 / 2014-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Warlubiu - Warlubie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Strefa rozwoju gospodarczego Warlubski Park Przemysłowo-Technologiczny

112901 / 2015-07-28 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Kontynuacja robót polegających na odwodnieniu korpusu drogi wraz z umocnieniem skarpy jezdni głównej A1 na odcinku od km 192+780 do km 192+860, (naprawa nasypu jezdni głównej A-1 odc. 3)

176429 / 2013-09-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Chełmno - Chełmno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane związane z realizacją projektu pn. Adaptacja kaplicy p.w. św. Marcina na bibliotekę i multitekę przy Szkole Podstawowej Nr 2