Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

244273 / 2012-11-19 - Uczelnia publiczna / Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (Olsztyn)

Opracowanie zestawu dokumentów tj. programów funkcjonalno-użytkowych oraz analizy w zakresie stanu prawnego na potrzeby Centrum Badań Energii Odnawialnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie finansowana ze środków pozyskanych z projektu współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i rozwoju - Projekt Strategiczny - Zaawansowane technologie pozyskiwania energii, Zadanie nr 4 - Opracowanie zintegrowanych technologii wytwarzania paliw i energii z biomasy, odpadów rolniczych i innych

Opis zamówienia

I. Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest opracowanie zestawu dokumentów tj. programów funkcjonalno-użytkowych oraz analizy w zakresie stanu prawnego na potrzeby Centrum Badań Energii Odnawialnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie finansowana ze środków pozyskanych z projektu współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i rozwoju - Projekt Strategiczny - Zaawansowane technologie pozyskiwania energii, Zadanie nr 4 - Opracowanie zintegrowanych technologii wytwarzania paliw i energii z biomasy, odpadów rolniczych i innych.
2. W ramach przedmiotu zamówienia, Wykonawca dokona następujących dwóch opracowań oraz analizy tj.:
2.1. Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego inwestycji Dokumentacja i instalacja demonstracyjna do produkcji bioetanolu z masy lignocelulozowej dla Centrum Badań Energii Odnawialnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie uwzględniając wytyczne określone w Załącznik nr 2 do SIWZ;
2.2. Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego inwestycji Dokumentacja i instalacja demonstracyjna do produkcji bioetanolu z masy lignocelulozowej dla Centrum Badań Energii Odnawialnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie według wytycznych określonych w załączniku nr 1 z uwzględnieniem przeskalowania procesu do wartości parametrów technologicznych i technicznych instalacji demonstracyjnej nie wymagającej uzyskania pozwolenia na budowę ani zgłoszenia;
2.3. Analiza w zakresie stanu prawnego, w tym wyszczególnienie i charakterystyka wymaganych dokumentów związanych z budową, użytkowaniem i eksploatacją instalacji do produkcji bioetanolu z masy lignocelulozowej wraz z zagospodarowaniem pozostałości poprocesowych na cele energetyczna i rolnicze, dla obu wariantów wynikających z projektowania i budowy w oparciu o programy funkcjonalno-użytkowe określone powyżej.
3. Opracowanie musi zawierać informacje na temat wszystkich obowiązków publicznoprawnych ciążących na Zamawiającym - Inwestorze związanych z budową i użytkowaniem instalacji do produkcji bioetanolu z masy lignocelulozowej.
4. Opracowania obejmują:
4.1. zaprojektowanie instalacji demonstracyjnej do produkcji etanolu z masy lignocelulozowej;
4.2. zaprojektowanie obiektu budowlanego, w którym umieszczona będzie instalacja;
4.3. zagospodarowania terenu wokół obiektu z uwzględnieniem logistyki surowca i produktów;
4.4. określenie wartości kosztorysowej inwestycji określonej według rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 października 2001 r. Dz. U. Nr 133 poz. 1480 i Dz. U. 236 poz. 1579).
II. Informacje dotyczące planowanej inwestycji:
1. Inwestycja do otrzymywania etanolu z biomasy lignocelulozowej zlokalizowana będzie w gospodarstwie rolniczym Stacji Dydaktyczno-Badawczej w Łężanach należącej do Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przyłącza wodne i energetyczne dostępne w odległości około 150 m.
2. Zasadniczym przeznaczeniem projektowanego obiektu będzie demonstracja procesu produkcji bioetanolu z surowca lignocelulozowego. Ponadto obiekt jako instalacja pilotażowa będzie miejscem prowadzenia badań.
3. Założenia technologiczne:
3.1. wydajność - 25 l etanolu dziennie;
3.2. podaż surowca - ok. 200 kg suchej masy surowca lignocelulozowego dziennie;
3.3. zabezpieczenie areału (grunty marginalne) produkcji biomasy - 15 ha;
3.4. pozostałości poprocesowe zostaną wykorzystane do produkcji energii cieplnej i elektrycznej dla potrzeb procesu technologicznego przy założeniu że nadwyżka energii elektrycznej zostanie włączona do sieci energetycznej oraz do nawożenia roślin lignocelulozowych.
4. Podstawowe parametry projektowanego obiektu:
4.1. długość - 30,0 m;
4.2. szerokość - 9,0 m;
4.3. wysokość - ok. 7,0 m;
4.4. powierzchnia zabudowy 270,0 m2;
4.5. kubatura ok. 1890,0 m3;
4.6. liczba kondygnacji - 1 naziemna.
5. Obiekt winien zostać zaprojektowany jako wolnostojący, jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony oraz powinien zapewnić izolację termiczną tak aby w okresie zimowym minimalna temperatura powietrza była powyżej 10 C. Obiekt powinien posiadać bramę wjazdową umożliwiającą wprowadzania substratu do instalacji z przyczepy ciągnika oraz wjazd ładowarki teleskopowej. Obiekt powinien składać się z pomieszczeń umożliwiających oddzielenie dostawy i mielenia substratu od pozostałej części procesu.
6. Należy zaprojektować system filtracji i uzdatniania na podstawie przeprowadzonych badań wody, odnośnie dopuszczenia do procesu technologicznego. Należy zaprojektować instalację doprowadzającą wodę do reaktora obróbki wstępnej oraz instalację wody zimnej i ciepłej wraz z kranem czerpalnym do podłączenia do węża do mycia pomieszczeń i urządzeń oraz umywalkę z baterią podłączoną do przepływowego ogrzewacza wody i odprowadzanie ścieków.
7. Instalacja kanalizacyjna obejmuje:
7.1. kratki ściekowe w posadzce dostosowane do pomieszczeń;
7.2. przyłącze kanalizacyjne umywalek - odprowadzanie ścieków.
8. Należy zaprojektować instalacją elektryczną niezbędną do prawidłowej pracy wszystkich urządzeń. Przy czym przy każdym urządzeniu powinna znajdować się szafa sterownicza z umieszczoną w widocznym miejscu sygnalizacją pracy danego urządzenia oraz w łatwo dostępnym miejscu włącznikiem awaryjnym. Ponadto należy zaprojektować linie zasilające do urządzenia grzewczego oraz wentylacji mechanicznej. Należy zaprojektować instalację elektryczną oświetleniową oraz cztery gniazda siłowe do celów serwisowych.
9. Należy zaprojektować system ogrzewania umożliwiający utrzymanie w okresie zimy temperatury nie niższej niż 10 C. Należy zaprojektować instalację pary technologicznej adekwatnie do zapotrzebowania poszczególnych urządzeń.
10. Należy zaprojektować wentylację mechaniczną.
11. Właściwości funkcjonalno-użytkowe urządzeń:
11.1. Młyn do rozdrabniania wierzby - powinien mieć wydajność co najmniej 330kg/h - należy zaprojektować sposób podawania substratu.
11.2. Reaktor do obróbki wstępnej:
a) pojemność robocza 2300l;
b) maksymalna dopuszczalna temperatura ciągłej pracy reaktora oraz wszystkich współpracujących urządzeń i aparatów kontrolno-pomiarowych większe bądź równe 120ºC, przy ciśnieniu większym bądź równym 30 bar;
c) powinien być wyposażony w mieszadło mechaniczne, zasilane elektrycznie, zabezpieczenie co najmniej IP68;
d) powinien być wyposażony w pompę do transportu zawiesiny do reaktora hydrolizy enzymatycznej;
e) urządzenia do pomiaru i kontroli pH, temperatury oraz ciśnienia w reaktorze.
11.3. Reaktor do hydrolizy:
a) trzy reaktory połączone równolegle o pojemności roboczej 2200l każdy;
b) maksymalna dopuszczalna temperatura ciągłej pracy reaktora oraz wszystkich współpracujących urządzeń i aparatów kontrolno-pomiarowych większe bądź równe 50ºC, przy ciśnieniu większe bądź równe 5 bar;
c) powinien być wyposażony w mieszadło mechaniczne, zasilane elektrycznie, zabezpieczenie co najmniej IP68;
d) powinien być wyposażony w pompę do transportu zawiesiny do separatora frakcji;
e) urządzenia do pomiaru i kontroli pH, temperatury oraz ciśnienia w reaktorze.
11.4. Separator frakcji:
a) powinien mieć wydajność co najmniej 2300 l/h;
b) powinien być wyposażony w pompę do transportu materiału do układu zatężania RO.
11.5. Układ zatężania RO:
a) powinien mieć wydajność co najmniej 400 l/h;
b) powinien być wyposażony w pompę do transportu materiału do fermentora.
11.6. Fermentor:
a) dwa fermentory połączone równolegle o pojemności roboczej 1000 l każdy;
b) powinien być wyposażony w pompę do transportu materiału do destylatora.
11.7. Destylator powinien mieć wydajność co najmniej 20 l/h.
12. Dokumentacja techniczna winna być opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu
i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz programu funkcjonalno - użytkowego a w zakresie rozwiązań konstrukcyjno - materiałowych w opisie technicznym, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.
13. Przygotowany projekt powinien wskazywać na wszelkie aspekty prawne
i środowiskowe budowy i funkcjonowania tego typu instalacji.
14. Zamówienie obejmuje, poza przygotowaniem programu funkcjonalno-użytkowego dla obiektu, którego szczegółowe cechy zostały wyspecyfikowane powyżej, również:
14.1. przedstawienie wizualizacji oraz rozmieszczenia przestrzennego poszczególnych elementów instalacji wraz z przedstawieniem rozwiązań konstrukcyjno - materiałowych;
14.2. przygotowanie wizualizacji obiektu budowlanego wraz z przedstawieniem rozwiązań konstrukcyjno - materiałowych ;
14.3. sporządzenie projektów zgodnie z wymaganiami środowiskowymi bhp i p-poż;
14.4. wskazanie dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę;
14.5. wskazanie wszystkich obowiązków publicznoprawnych ciążących na inwestorze związanych z budową i użytkowaniem instalacji do produkcji bioetanolu z masy lignocelulozowej;
14.6. określenie wartości kosztorysowej inwestycji.
15. Projekt powinien składać się z następujących części:
15.1. części projektowej linii technologicznej;
15.2. części architektoniczno-konstrukcyjnej obiektu;
15.3. części instalacyjnej.
III. Obowiązki Wykonawcy:
1. W ramach realizacji przedmiotowego postępowania, Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego oraz zobowiązuje się do uzyskania wszelkich wymaganych opinii i uzgodnień niezbędnych do wykonania programu funkcjonalno - użytkowego tak aby przyjęte rozwiązania odpowiadały zasadom wiedzy technicznej, obowiązującym Polskim Normom i przepisom techniczno-budowlanym.
2. Sporządzone opracowania, Wykonawca ma obowiązek dostarczyć w formie papierowej (jeden zbindowany egzemplarz każdego opracowania) oraz elektronicznej na nośniku CD (1 sztuka każdego opracowania).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 244273

Data publikacji: 2012-11-19

Nazwa: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Ulica: ul. Oczapowskiego 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Olsztyn

Kod pocztowy: 10-719

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 089 5233420

Numer faxu: (089) 5233278

Adres strony internetowej: uwm.edu.pl/zamowienia

Regon: 51088420500010

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie zestawu dokumentów tj. programów funkcjonalno-użytkowych oraz analizy w zakresie stanu prawnego na potrzeby Centrum Badań Energii Odnawialnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie finansowana ze środków pozyskanych z projektu współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i rozwoju - Projekt Strategiczny - Zaawansowane technologie pozyskiwania energii, Zadanie nr 4 - Opracowanie zintegrowanych technologii wytwarzania paliw i energii z biomasy, odpadów rolniczych i innych

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
I. Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest opracowanie zestawu dokumentów tj. programów funkcjonalno-użytkowych oraz analizy w zakresie stanu prawnego na potrzeby Centrum Badań Energii Odnawialnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie finansowana ze środków pozyskanych z projektu współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i rozwoju - Projekt Strategiczny - Zaawansowane technologie pozyskiwania energii, Zadanie nr 4 - Opracowanie zintegrowanych technologii wytwarzania paliw i energii z biomasy, odpadów rolniczych i innych.
2. W ramach przedmiotu zamówienia, Wykonawca dokona następujących dwóch opracowań oraz analizy tj.:
2.1. Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego inwestycji Dokumentacja i instalacja demonstracyjna do produkcji bioetanolu z masy lignocelulozowej dla Centrum Badań Energii Odnawialnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie uwzględniając wytyczne określone w Załącznik nr 2 do SIWZ;
2.2. Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego inwestycji Dokumentacja i instalacja demonstracyjna do produkcji bioetanolu z masy lignocelulozowej dla Centrum Badań Energii Odnawialnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie według wytycznych określonych w załączniku nr 1 z uwzględnieniem przeskalowania procesu do wartości parametrów technologicznych i technicznych instalacji demonstracyjnej nie wymagającej uzyskania pozwolenia na budowę ani zgłoszenia;
2.3. Analiza w zakresie stanu prawnego, w tym wyszczególnienie i charakterystyka wymaganych dokumentów związanych z budową, użytkowaniem i eksploatacją instalacji do produkcji bioetanolu z masy lignocelulozowej wraz z zagospodarowaniem pozostałości poprocesowych na cele energetyczna i rolnicze, dla obu wariantów wynikających z projektowania i budowy w oparciu o programy funkcjonalno-użytkowe określone powyżej.
3. Opracowanie musi zawierać informacje na temat wszystkich obowiązków publicznoprawnych ciążących na Zamawiającym - Inwestorze związanych z budową i użytkowaniem instalacji do produkcji bioetanolu z masy lignocelulozowej.
4. Opracowania obejmują:
4.1. zaprojektowanie instalacji demonstracyjnej do produkcji etanolu z masy lignocelulozowej;
4.2. zaprojektowanie obiektu budowlanego, w którym umieszczona będzie instalacja;
4.3. zagospodarowania terenu wokół obiektu z uwzględnieniem logistyki surowca i produktów;
4.4. określenie wartości kosztorysowej inwestycji określonej według rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 października 2001 r. Dz. U. Nr 133 poz. 1480 i Dz. U. 236 poz. 1579).
II. Informacje dotyczące planowanej inwestycji:
1. Inwestycja do otrzymywania etanolu z biomasy lignocelulozowej zlokalizowana będzie w gospodarstwie rolniczym Stacji Dydaktyczno-Badawczej w Łężanach należącej do Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przyłącza wodne i energetyczne dostępne w odległości około 150 m.
2. Zasadniczym przeznaczeniem projektowanego obiektu będzie demonstracja procesu produkcji bioetanolu z surowca lignocelulozowego. Ponadto obiekt jako instalacja pilotażowa będzie miejscem prowadzenia badań.
3. Założenia technologiczne:
3.1. wydajność - 25 l etanolu dziennie;
3.2. podaż surowca - ok. 200 kg suchej masy surowca lignocelulozowego dziennie;
3.3. zabezpieczenie areału (grunty marginalne) produkcji biomasy - 15 ha;
3.4. pozostałości poprocesowe zostaną wykorzystane do produkcji energii cieplnej i elektrycznej dla potrzeb procesu technologicznego przy założeniu że nadwyżka energii elektrycznej zostanie włączona do sieci energetycznej oraz do nawożenia roślin lignocelulozowych.
4. Podstawowe parametry projektowanego obiektu:
4.1. długość - 30,0 m;
4.2. szerokość - 9,0 m;
4.3. wysokość - ok. 7,0 m;
4.4. powierzchnia zabudowy 270,0 m2;
4.5. kubatura ok. 1890,0 m3;
4.6. liczba kondygnacji - 1 naziemna.
5. Obiekt winien zostać zaprojektowany jako wolnostojący, jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony oraz powinien zapewnić izolację termiczną tak aby w okresie zimowym minimalna temperatura powietrza była powyżej 10 C. Obiekt powinien posiadać bramę wjazdową umożliwiającą wprowadzania substratu do instalacji z przyczepy ciągnika oraz wjazd ładowarki teleskopowej. Obiekt powinien składać się z pomieszczeń umożliwiających oddzielenie dostawy i mielenia substratu od pozostałej części procesu.
6. Należy zaprojektować system filtracji i uzdatniania na podstawie przeprowadzonych badań wody, odnośnie dopuszczenia do procesu technologicznego. Należy zaprojektować instalację doprowadzającą wodę do reaktora obróbki wstępnej oraz instalację wody zimnej i ciepłej wraz z kranem czerpalnym do podłączenia do węża do mycia pomieszczeń i urządzeń oraz umywalkę z baterią podłączoną do przepływowego ogrzewacza wody i odprowadzanie ścieków.
7. Instalacja kanalizacyjna obejmuje:
7.1. kratki ściekowe w posadzce dostosowane do pomieszczeń;
7.2. przyłącze kanalizacyjne umywalek - odprowadzanie ścieków.
8. Należy zaprojektować instalacją elektryczną niezbędną do prawidłowej pracy wszystkich urządzeń. Przy czym przy każdym urządzeniu powinna znajdować się szafa sterownicza z umieszczoną w widocznym miejscu sygnalizacją pracy danego urządzenia oraz w łatwo dostępnym miejscu włącznikiem awaryjnym. Ponadto należy zaprojektować linie zasilające do urządzenia grzewczego oraz wentylacji mechanicznej. Należy zaprojektować instalację elektryczną oświetleniową oraz cztery gniazda siłowe do celów serwisowych.
9. Należy zaprojektować system ogrzewania umożliwiający utrzymanie w okresie zimy temperatury nie niższej niż 10 C. Należy zaprojektować instalację pary technologicznej adekwatnie do zapotrzebowania poszczególnych urządzeń.
10. Należy zaprojektować wentylację mechaniczną.
11. Właściwości funkcjonalno-użytkowe urządzeń:
11.1. Młyn do rozdrabniania wierzby - powinien mieć wydajność co najmniej 330kg/h - należy zaprojektować sposób podawania substratu.
11.2. Reaktor do obróbki wstępnej:
a) pojemność robocza 2300l;
b) maksymalna dopuszczalna temperatura ciągłej pracy reaktora oraz wszystkich współpracujących urządzeń i aparatów kontrolno-pomiarowych większe bądź równe 120ºC, przy ciśnieniu większym bądź równym 30 bar;
c) powinien być wyposażony w mieszadło mechaniczne, zasilane elektrycznie, zabezpieczenie co najmniej IP68;
d) powinien być wyposażony w pompę do transportu zawiesiny do reaktora hydrolizy enzymatycznej;
e) urządzenia do pomiaru i kontroli pH, temperatury oraz ciśnienia w reaktorze.
11.3. Reaktor do hydrolizy:
a) trzy reaktory połączone równolegle o pojemności roboczej 2200l każdy;
b) maksymalna dopuszczalna temperatura ciągłej pracy reaktora oraz wszystkich współpracujących urządzeń i aparatów kontrolno-pomiarowych większe bądź równe 50ºC, przy ciśnieniu większe bądź równe 5 bar;
c) powinien być wyposażony w mieszadło mechaniczne, zasilane elektrycznie, zabezpieczenie co najmniej IP68;
d) powinien być wyposażony w pompę do transportu zawiesiny do separatora frakcji;
e) urządzenia do pomiaru i kontroli pH, temperatury oraz ciśnienia w reaktorze.
11.4. Separator frakcji:
a) powinien mieć wydajność co najmniej 2300 l/h;
b) powinien być wyposażony w pompę do transportu materiału do układu zatężania RO.
11.5. Układ zatężania RO:
a) powinien mieć wydajność co najmniej 400 l/h;
b) powinien być wyposażony w pompę do transportu materiału do fermentora.
11.6. Fermentor:
a) dwa fermentory połączone równolegle o pojemności roboczej 1000 l każdy;
b) powinien być wyposażony w pompę do transportu materiału do destylatora.
11.7. Destylator powinien mieć wydajność co najmniej 20 l/h.
12. Dokumentacja techniczna winna być opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu
i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz programu funkcjonalno - użytkowego a w zakresie rozwiązań konstrukcyjno - materiałowych w opisie technicznym, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.
13. Przygotowany projekt powinien wskazywać na wszelkie aspekty prawne
i środowiskowe budowy i funkcjonowania tego typu instalacji.
14. Zamówienie obejmuje, poza przygotowaniem programu funkcjonalno-użytkowego dla obiektu, którego szczegółowe cechy zostały wyspecyfikowane powyżej, również:
14.1. przedstawienie wizualizacji oraz rozmieszczenia przestrzennego poszczególnych elementów instalacji wraz z przedstawieniem rozwiązań konstrukcyjno - materiałowych;
14.2. przygotowanie wizualizacji obiektu budowlanego wraz z przedstawieniem rozwiązań konstrukcyjno - materiałowych ;
14.3. sporządzenie projektów zgodnie z wymaganiami środowiskowymi bhp i p-poż;
14.4. wskazanie dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę;
14.5. wskazanie wszystkich obowiązków publicznoprawnych ciążących na inwestorze związanych z budową i użytkowaniem instalacji do produkcji bioetanolu z masy lignocelulozowej;
14.6. określenie wartości kosztorysowej inwestycji.
15. Projekt powinien składać się z następujących części:
15.1. części projektowej linii technologicznej;
15.2. części architektoniczno-konstrukcyjnej obiektu;
15.3. części instalacyjnej.
III. Obowiązki Wykonawcy:
1. W ramach realizacji przedmiotowego postępowania, Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego oraz zobowiązuje się do uzyskania wszelkich wymaganych opinii i uzgodnień niezbędnych do wykonania programu funkcjonalno - użytkowego tak aby przyjęte rozwiązania odpowiadały zasadom wiedzy technicznej, obowiązującym Polskim Normom i przepisom techniczno-budowlanym.
2. Sporządzone opracowania, Wykonawca ma obowiązek dostarczyć w formie papierowej (jeden zbindowany egzemplarz każdego opracowania) oraz elektronicznej na nośniku CD (1 sztuka każdego opracowania).

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 60

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
W zakresie warunków udziału w postępowaniu tj. posiadanie uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania , Zamawiający odstępuje od dokonania opisu sposobu oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu

Wiedza i doświadczenie:
W zakresie warunków udziału w postępowaniu tj. posiadania wiedzy i doświadczenia, Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał minimum 3 usługi polegające na opracowaniu projektu instalacji produkcyjnej lub obiektu budowlanego

Potencjał techniczny:
W zakresie warunków udziału w postępowaniu tj. posiadania potencjału technicznego, Zamawiający odstępuje od dokonania opisu sposobu oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W zakresie warunków udziału w postępowaniu tj. posiadania osób zdolnych do wykonania zamówienia, Zamawiający odstępuje od dokonania opisu sposobu oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu

Sytuacja ekonomiczna:
W zakresie warunków udziału w postępowaniu tj. posiadania sytuacji ekonomicznej i finansowej, Zamawiający odstępuje od dokonania opisu sposobu oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Pełnomocnictwo do podpisywania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie dokumentu rejestrowego w oryginale lub poświadczone notarialnie lub opatrzone adnotacją - za zgodność z oryginałem - pieczęcią Wykonawcy, imienną pieczątką osoby upoważniającej na podstawie dokumentu rejestrowego oraz jej podpisem,
2. Sporządzony przez Wykonawcę, według wzoru zamieszczonego na stronie Zamawiającego tj. www.uwm.edu.pl/zamowienia tzw. Formularz ofertowy (Załącznik nr 1 do SIWZ); 3. Sporządzony przez Wykonawcę, według wzoru zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego tj. www.uwm.edu.pl/zamowienia tzw. Formularz opis przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SIWZ), 4. Sporządzony przez Wykonawcę, według wzoru zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego tj. www.uwm.edu.pl/zamowienia tzw. Formularz wykaz usług (Załącznik nr 6 do SIWZ)

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Dopuszcza się zmianę postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy. 2. Zamawiający przewiduje w ramach zawartej umowy zmiany dotyczące: - terminu realizacji umowy, ze względu na wystąpienie okoliczności nie dających się przewidzieć przed zawarciem umowy, np. działanie siły wyższej, - terminu realizacji umowy, ze względu na wystąpienie okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.uwm.edu.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Dział Zamówień Publicznych ul. Oczapowskiego 2, pok. 305, 10-719 Olsztyn

Data składania wniosków, ofert: 27/11/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Dział Zamówień Publicznych ul. Oczapowskiego 2, pok. 309, 10-719 Olsztyn

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Opracowanie zestawu dokumentów tj. programów funkcjonalno-użytkowych oraz analizy w zakresie stanu prawnego na potrzeby Centrum Badań Energii Odnawialnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie finansowana ze środków pozyskanych z projektu współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i rozwoju - Projekt Strategiczny - Zaawansowane technologie pozyskiwania energii, Zadanie nr 4 - Opracowanie zintegrowanych technologii wytwarzania paliw i energii z biomasy, odpadów rolniczych i innych

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

395208 / 2010-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Olsztyńskiego - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Modernizacja systemu grzewczego budynku użyteczności publicznej w Brąswałdzie z zastosowaniem OZE dla inwestycji realizowanej w systemie zaprojektuj i wybuduj.

13369 / 2010-01-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Biskupiec - Biskupiec (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie projektu budowlanego przebudowy układu komunikacyjnego - zaplecze ul. 1-Maja w Biskupcu

27155 / 2010-02-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Biskupiec - Biskupiec (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie projektu budowlanego przebudowy dróg w ciągu ulic: Warmińskiej, Szpitalnej, Syreny w Biskupcu.

162121 / 2011-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Działdowo - Działdowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Świadczenie Usług Inżyniera Kontraktu, który równocześnie pełni funkcję Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, kompleksowo koordynującego i odpowiadającego przed zamawiającym za pozostałych Inspektorów (wielobranżowego) Nadzoru Inwestorskiego dla zadań realizowanych przez zamawiającego w ramach projektu Adaptacja budynku ratusza w Działdowie na Interaktywne Muzeum Państwa krzyżackiego wraz z zagospodarowaniem otoczenia dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

196237 / 2011-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Działdowo - Działdowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Świadczenie Usług Inżyniera Kontraktu, który równocześnie pełni funkcję Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, kompleksowo koordynującego i odpowiadającego przed zamawiającym za pozostałych Inspektorów (wielobranżowego) Nadzoru Inwestorskiego dla zadań realizowanych przez zamawiającego w ramach projektu Adaptacja budynku ratusza w Działdowie na Interaktywne Muzeum Państwa krzyżackiego wraz z zagospodarowaniem otoczenia dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

64145 / 2016-06-01 - Inny: jednostka organizacyjna MON

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej (budowlano-wykonawczej) oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnej na remont w zakresie: wymiany instalacji elektrycznej, wod.-kan., c.o., wentylacji mechanicznej i robót ogólnobudowlanych, z dostosowaniem do obecnie obowiązujących standardów i przepisów budynku koszarowego nr 17 w Braniewie przy ul. Sikorskiego 41 - postępowanie nr 65/U

65958 / 2011-04-05 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie koncepcji architektonicznej kompleksu obiektów naukowo - dydaktycznych Wydziału Nauk Społecznych, Wydzału Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Prawa i Administrcji Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

74150 / 2013-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lidzbarski - Lidzbark Warmiński (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie obowiązków Inżyniera Kontraktu dla Projektu Rewitalizacja centrum starego miasta w Lidzbarku Warmińskim

212495 / 2013-10-11 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowej Adaptacji bud. nr.3 wraz z budową skomunikowanego z nim obiektu z salami audytoryjnymi na potrzeby Centrum Symulacji Medycznej w Kompleksie Szpitalnym przy ul. Warszawskiej 30 w Olsztynie w zakresie usytuowania w projektowanym obiekcie szeregu pracowni jak również pomieszczeń administracyjnych związanych z obsługa studentów.

86541 / 2011-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Adaptacja Obserwatorium Astronomicznego przy ul. Żołnierskiej 13b w Olsztynie w ramach zadania budżetowego: MIZAR - Multimedialna Infrastruktura Zasobów Astronomii dla Regionu.

9574 / 2011-01-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ełk - Ełk (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie projektu: Zastosowanie odnawialnych źródeł energii do zasilania obiektu Parku Wodnego w Ełku zlokalizowanego przy ul. Piłsudskiego 29

13136 / 2012-01-16 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji technicznej projektowo-kosztorysowej przebudowy i termomodernizacji budynku zakwaterowania osadzonych w Zakładzie Karnym w Barczewie

255892 / 2011-08-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta - Braniewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla projektu: ,, Budowa ul. Botanicznej, Łąkowej i Placu Sybiraków w Braniewie o długości łącznej ok. 1.180,00 m, z oświetleniem oraz odprowadzeniem wód deszczowych do istniejącej sieci deszczowej

76880 / 2011-04-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lidzbarski - Lidzbark Warmiński (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie obowiązków Inżyniera Kontraktu dla Projektu Budowa ronda wraz z infrastrukturą przy Placu Sybiraków w Lidzbarku Warmińskim

251024 / 2011-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lidzbarski - Lidzbark Warmiński (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie obowiązków Inżyniera Kontraktu dla Projektu Budowa ronda wraz z infrastrukturą u zbiegu ulic Wysokiej Bramy - Lipowej - Piłsudskiego w Lidzbarku Warmińskim

143210 / 2012-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Olecku - Olecko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu przy realizacji inwestycji pn.: Sieć szerokopasmowa Gminy Olecko.

105442 / 2011-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Olsztyńskiego - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Modernizacja systemu grzewczego budynku użyteczności publicznej w Brąswałdzie z zastosowaniem OZE dla inwestycji realizowanej w systemie zaprojektuj i wybuduj

58381 / 2014-03-19 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowej Adaptacji bud. nr.3 wraz z budową skomunikowanego z nim obiektu z salami audytoryjnymi na potrzeby Centrum Symulacji Medycznej w Kompleksie Szpitalnym przy ul. Warszawskiej 30 w Olsztynie w zakresie usytuowania w projektowanym obiekcie szeregu pracowni jak również pomieszczeń administracyjnych związanych z obsługa studentów.

176575 / 2012-08-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Olsztyńskiego - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Modernizacja systemu grzewczego budynku użyteczności publicznej w Brąswałdzie z zastosowaniem OZE dla inwestycji realizowanej w systemie zaprojektuj i wybuduj

224001 / 2014-10-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Gołdapi - Gołdap (warmińsko-mazurskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla zadania pod nazwą: Termomodernizacja budynków szpitalnych w Gołdapi.