Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

350506 / 2015-12-22 - Administracja samorządowa / Kujawsko-Pomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych (Włocławek)

Opracowanie koncepcji programowo - przestrzennej dla zadania inwestycyjnego pod nazwą Budowa zbiornika retencyjnego na rzece Fryba we wsi Brzozowo gm. Kijewo Królewskie, Stolno, powiat chełmiński, województwo kujawsko-pomorskie

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji programowo - przestrzennej dla zadania inwestycyjnego pod nazwą Budowa zbiornika retencyjnego na rzece Fryba we wsi Brzozowo gm. Kijewo Królewskie, Stolno, powiat chełmiński, województwo kujawsko-pomorskie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
Realizacja zamówienia ma na celu opracowanie wariantowej koncepcji programowo - przestrzennej budowy zbiornika retencyjnego na rzece Frybie w miejscowości Brzozowo gm. Kijewo Królewskie, Stolno. Obszar projektowanej lokalizacji inwestycji zaznaczono na mapie poglądowej stanowiącej załącznik nr 10 do specyfikacji. Koncepcja winna być opracowana w minimum dwóch wariantach na podstawie dokonanej analizy i badań budowy geologicznej terenu, analizy dostępnych zasobów dyspozycyjnych wód rzeki Fryby a także dostępności terenu wskazanego przez Urząd Gminy w Kijewie Królewskim.
Planowana inwestycja winna przyczynić się do zwiększenia dyspozycyjnych zasobów wód powierzchniowych zlewni rzeki Fryby, a także zwiększenia retencji glebowej, wyrównania i spowolnienia spływu wód opadowych oraz zwiększenia bioróżnorodności siedlisk na terenie zlewni rzeki.
Przedmiot umowy obejmuje w szczególności:
1/ opracowanie Koncepcji w co najmniej dwóch wariantach na podstawie dokonanych analiz budowy geologicznej obszaru na którym proponowana jest lokalizacja zbiornika, analizy przepływów dyspozycyjnych wód w rzece Frybie i możliwości napełnienia zbiornika oraz analizy terenu dostępnego do budowy zbiornika;
2/ uzyskanie postanowienia co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, a w przypadku stwierdzenia takiej potrzeby - co do zakresu raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, po wyborze przez Zamawiającego jednego z wariantów Koncepcji;
Dokumentacja powinna zawierać :
1/ Charakterystykę gospodarczą z uwzględnieniem struktury użytkowania gruntów obszaru przewidzianego pod Zbiornik oraz znajdującego się w zasięgu jego oddziaływania.
2/ Charakterystykę przyrodniczo - hydrologiczną obszaru przewidzianego pod Zbiornik oraz znajdującego się w zasięgu jego oddziaływania, w tym:
· opis zlewni pod względem hydrograficznym,
· charakterystykę gleb,
· charakterystykę flory i roślinności,
· hydrologię zlewni (opady, przepływy charakterystyczne, obliczenia hydrologiczne, spływy jednostkowe, przepływy i spływy prawdopodobne, straty wody na przesiąki i parowanie, itp.).
3/ Wymagany zakres badań geotechnicznych w zakresie stwierdzenia możliwości magazynowania wody w zbiorniku retencyjnym i potwierdzających przydatność terenu do budowy Zbiornika;
4/ Analizę możliwości napełnienia i utrzymania lustra wody w projektowanym zbiorniku retencyjnym;
5/ Wyliczenia w zakresie optymalizacji wielkości zbiornika retencyjnego z uwzględnieniem wszystkich aspektów budowy geologicznej, przepływów charakterystycznych wód w rzece Frybie i możliwości poboru wody;
6/ Analizę w zakresie optymalizacji wielkości projektowanego zbiornika retencyjnego, jego parametrów technicznych jak również wstępnych rozwiązań projektowych dotyczących parametrów techniczno - ekonomicznych inwestycji;
7/ Omówienie kwestii wykonania Zbiornika w aspekcie Ramowej Dyrektywy Wodnej - ocena wpływu przedsięwzięcia na biologiczne, hydro-morfologiczne oraz fizyko-chemiczne elementy stanu wód właściwe do osiągnięcia zidentyfikowanych celów środowiskowych jednolitych części wód.
8/ Analizę celowości zapewnienia migracji ryb dwuśrodowiskowych.
9/ Przedstawienie rozwiązań mających wpływ przedsięwzięcia na łagodzenie i adaptację do zmian klimatu na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego (planowanie, realizacja, eksploatacja).
10/ Ustalenia dotyczące istniejącej i planowanej gospodarki wodnej.
11/ Stan infrastruktury technicznej i melioracyjnej w obrębie przewidywanej inwestycji.
12/ Inne urządzenia występujące na rozpatrywanym terenie.
13/ Wskazania w zakresie stanu własności gruntów na obszarze Zadania wraz z możliwością pozyskania gruntów dla potrzeb Zadania
14/ Badania fizykochemiczne wód zasilających Zbiornik.
15/ Analizę geologiczną gruntów zalegających na obszarze planowanej budowy zbiornika retencyjnego oraz budowli piętrzącej z uwzględnieniem sposobu wykorzystania i zagospodarowania wydobytego materiału.
16/ Pomiar sytuacyjno-wysokościowy terenu planowanego do zajęcia pod zbiornik oraz obszaru będącego pod jego wpływem (1:1000 z warstwicami) wraz z aktualnym profilem podłużnym rzeki Fryby w zasięgu oddziaływania piętrzenia.
17/ Przekroje geotechniczne w ilości 4 szt/ha i głębokości 5 m.
18/ Analizę i określenie optymalnych parametrów Zbiornika w tym:
· ustalenie optymalnych rzędnych piętrzenia rzeki oraz jego wpływu na przyległe tereny,
· ustalenie optymalnych parametrów Zbiornika tj, głębokości, długości, szerokości z uwzględnieniem zasobów dyspozycyjnych wód rzeki Fryby (w szczególności napełnienie zbiornika w latach normalnych i suchych).
19/ propozycję rozwiązań technicznych planowanego Zbiornika:
· rozwiązania techniczne w zakresie czaszy Zbiornika,
· rozwiązania techniczne w zakresie budowli (budowla piętrząca, itp.),
· przebudowa obiektów infrastruktury technicznej, itp.
20/ Technologię wykonania Zbiornika.
21/ Informację o rozwiązaniach projektowych zapewniających ochronę środowiska naturalnego.
22/ Prognozę funkcjonowania zbiornika retencyjnego z uwzględnieniem stanu jakości wód (obszary zagrożone zanieczyszczeniami obszarowymi) oraz ograniczonych przepływów w ciągu roku.
23/ Analizę oddziaływania Zbiornika na tereny przyległe i związane z tym skutki techniczne oraz ekonomiczne, uwzględniając wariantowe, optymalne poziomy piętrzenia wody w Zbiorniku.
24/ Oszacowanie kosztów realizacji Zadania (z rozbiciem na elementy składowe) - rachunek ekonomiczny celowości realizacji zadania inwestycyjnego.
25/ inne materiały istotne dla Koncepcji.
Dokumentację Wykonawca wykona wraz z załącznikami specjalistycznymi zgodnie z wymogami ustaw: z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.), 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (tekst jednolity Dz. U z 2015 r. poz. 469 z późn. zm.), 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2015 r. poz. 520 z późn.zm.), 27 kwietnia 2001 r. Prawa ochrony środowiska (tekst jednolity Dz. U z 2013 r. poz. 1232 z późn. zm.) i 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U z 2013 r. poz. 1235z późn. zm.), 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013 poz. 627 ze zm.), rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz. U. z 2012 r., poz. 463), rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r. poz.462), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U z 2013 r. poz. 1129 z późn. zm.), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. 2004 Nr 130 poz. 1389) i rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz. U z 2007 r. Nr 86 poz. 579) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z 9 listopada 2010 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz. U. z 2010 r. Nr 213, poz. 1397).
Wykonawca wykona, skompletuje i przekaże Przedmiot umowy Zamawiającemu w następujących ilościach:
- 3. egz. koncepcji programowo-przestrzennej,
-- 3. egz. dokumentacji z badań geotechnicznych,
-- postanowienie co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, a w przypadku stwierdzenia takiej potrzeby - co do zakresu raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.
Kompletną Dokumentację Wykonawca przekaże w formie zapisu elektronicznego (płyta CD), umożliwiającego edycję dostarczonych danych:
- część opisowa w postaci plików, które otwarte mogą zostać w edytorach tekstowych i arkuszach kalkulacyjnych (np.: .doc, .odt, .xls, .ods, .docx, .xlsx),
- część graficzna w postaci plików zgodnych z formatami powszechnie stosowanymi (np.: .dwg),
- część mapowo - cyfrowa mapa sytuacyjno-wysokościowa wraz z naniesionymi projektowanymi urządzeniami w postaci plików zgodnych z powszechnie stosowanymi formatami (np.: .shp, .gml, gpx, .dxf).
Kompletny przedmiot umowy (z wymaganymi pieczęciami organów administracyjnych, z podpisami wykonawców, sprawdzających, itp.) Wykonawca przekaże również w formie zapisu elektronicznego - na płycie CD w formacie pdf.).
Ogólne omówienie przedmiotu zamówienia przedstawiono w Programie rozbudowy obiektów małej retencji w gminie Kijewo Król. zawarty w Studium retencjonowania wód powierzchnio-wych ... , stanowiącej załącznik nr 9 do specyfikacji

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 350506

Data publikacji: 2015-12-22

Nazwa:
Kujawsko-Pomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych

Ulica: ul. Okrzei 74a

Numer domu: 74a

Miejscowość: Włocławek

Kod pocztowy: 87-800

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 054 2302000

Numer faxu: 054 2302030

Adres strony internetowej: www.kpzmiuw.pl

Regon: 00059716200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie koncepcji programowo - przestrzennej dla zadania inwestycyjnego pod nazwą Budowa zbiornika retencyjnego na rzece Fryba we wsi Brzozowo gm. Kijewo Królewskie, Stolno, powiat chełmiński, województwo kujawsko-pomorskie

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji programowo - przestrzennej dla zadania inwestycyjnego pod nazwą Budowa zbiornika retencyjnego na rzece Fryba we wsi Brzozowo gm. Kijewo Królewskie, Stolno, powiat chełmiński, województwo kujawsko-pomorskie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
Realizacja zamówienia ma na celu opracowanie wariantowej koncepcji programowo - przestrzennej budowy zbiornika retencyjnego na rzece Frybie w miejscowości Brzozowo gm. Kijewo Królewskie, Stolno. Obszar projektowanej lokalizacji inwestycji zaznaczono na mapie poglądowej stanowiącej załącznik nr 10 do specyfikacji. Koncepcja winna być opracowana w minimum dwóch wariantach na podstawie dokonanej analizy i badań budowy geologicznej terenu, analizy dostępnych zasobów dyspozycyjnych wód rzeki Fryby a także dostępności terenu wskazanego przez Urząd Gminy w Kijewie Królewskim.
Planowana inwestycja winna przyczynić się do zwiększenia dyspozycyjnych zasobów wód powierzchniowych zlewni rzeki Fryby, a także zwiększenia retencji glebowej, wyrównania i spowolnienia spływu wód opadowych oraz zwiększenia bioróżnorodności siedlisk na terenie zlewni rzeki.
Przedmiot umowy obejmuje w szczególności:
1/ opracowanie Koncepcji w co najmniej dwóch wariantach na podstawie dokonanych analiz budowy geologicznej obszaru na którym proponowana jest lokalizacja zbiornika, analizy przepływów dyspozycyjnych wód w rzece Frybie i możliwości napełnienia zbiornika oraz analizy terenu dostępnego do budowy zbiornika;
2/ uzyskanie postanowienia co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, a w przypadku stwierdzenia takiej potrzeby - co do zakresu raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, po wyborze przez Zamawiającego jednego z wariantów Koncepcji;
Dokumentacja powinna zawierać :
1/ Charakterystykę gospodarczą z uwzględnieniem struktury użytkowania gruntów obszaru przewidzianego pod Zbiornik oraz znajdującego się w zasięgu jego oddziaływania.
2/ Charakterystykę przyrodniczo - hydrologiczną obszaru przewidzianego pod Zbiornik oraz znajdującego się w zasięgu jego oddziaływania, w tym:
· opis zlewni pod względem hydrograficznym,
· charakterystykę gleb,
· charakterystykę flory i roślinności,
· hydrologię zlewni (opady, przepływy charakterystyczne, obliczenia hydrologiczne, spływy jednostkowe, przepływy i spływy prawdopodobne, straty wody na przesiąki i parowanie, itp.).
3/ Wymagany zakres badań geotechnicznych w zakresie stwierdzenia możliwości magazynowania wody w zbiorniku retencyjnym i potwierdzających przydatność terenu do budowy Zbiornika;
4/ Analizę możliwości napełnienia i utrzymania lustra wody w projektowanym zbiorniku retencyjnym;
5/ Wyliczenia w zakresie optymalizacji wielkości zbiornika retencyjnego z uwzględnieniem wszystkich aspektów budowy geologicznej, przepływów charakterystycznych wód w rzece Frybie i możliwości poboru wody;
6/ Analizę w zakresie optymalizacji wielkości projektowanego zbiornika retencyjnego, jego parametrów technicznych jak również wstępnych rozwiązań projektowych dotyczących parametrów techniczno - ekonomicznych inwestycji;
7/ Omówienie kwestii wykonania Zbiornika w aspekcie Ramowej Dyrektywy Wodnej - ocena wpływu przedsięwzięcia na biologiczne, hydro-morfologiczne oraz fizyko-chemiczne elementy stanu wód właściwe do osiągnięcia zidentyfikowanych celów środowiskowych jednolitych części wód.
8/ Analizę celowości zapewnienia migracji ryb dwuśrodowiskowych.
9/ Przedstawienie rozwiązań mających wpływ przedsięwzięcia na łagodzenie i adaptację do zmian klimatu na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego (planowanie, realizacja, eksploatacja).
10/ Ustalenia dotyczące istniejącej i planowanej gospodarki wodnej.
11/ Stan infrastruktury technicznej i melioracyjnej w obrębie przewidywanej inwestycji.
12/ Inne urządzenia występujące na rozpatrywanym terenie.
13/ Wskazania w zakresie stanu własności gruntów na obszarze Zadania wraz z możliwością pozyskania gruntów dla potrzeb Zadania
14/ Badania fizykochemiczne wód zasilających Zbiornik.
15/ Analizę geologiczną gruntów zalegających na obszarze planowanej budowy zbiornika retencyjnego oraz budowli piętrzącej z uwzględnieniem sposobu wykorzystania i zagospodarowania wydobytego materiału.
16/ Pomiar sytuacyjno-wysokościowy terenu planowanego do zajęcia pod zbiornik oraz obszaru będącego pod jego wpływem (1:1000 z warstwicami) wraz z aktualnym profilem podłużnym rzeki Fryby w zasięgu oddziaływania piętrzenia.
17/ Przekroje geotechniczne w ilości 4 szt/ha i głębokości 5 m.
18/ Analizę i określenie optymalnych parametrów Zbiornika w tym:
· ustalenie optymalnych rzędnych piętrzenia rzeki oraz jego wpływu na przyległe tereny,
· ustalenie optymalnych parametrów Zbiornika tj, głębokości, długości, szerokości z uwzględnieniem zasobów dyspozycyjnych wód rzeki Fryby (w szczególności napełnienie zbiornika w latach normalnych i suchych).
19/ propozycję rozwiązań technicznych planowanego Zbiornika:
· rozwiązania techniczne w zakresie czaszy Zbiornika,
· rozwiązania techniczne w zakresie budowli (budowla piętrząca, itp.),
· przebudowa obiektów infrastruktury technicznej, itp.
20/ Technologię wykonania Zbiornika.
21/ Informację o rozwiązaniach projektowych zapewniających ochronę środowiska naturalnego.
22/ Prognozę funkcjonowania zbiornika retencyjnego z uwzględnieniem stanu jakości wód (obszary zagrożone zanieczyszczeniami obszarowymi) oraz ograniczonych przepływów w ciągu roku.
23/ Analizę oddziaływania Zbiornika na tereny przyległe i związane z tym skutki techniczne oraz ekonomiczne, uwzględniając wariantowe, optymalne poziomy piętrzenia wody w Zbiorniku.
24/ Oszacowanie kosztów realizacji Zadania (z rozbiciem na elementy składowe) - rachunek ekonomiczny celowości realizacji zadania inwestycyjnego.
25/ inne materiały istotne dla Koncepcji.
Dokumentację Wykonawca wykona wraz z załącznikami specjalistycznymi zgodnie z wymogami ustaw: z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.), 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (tekst jednolity Dz. U z 2015 r. poz. 469 z późn. zm.), 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2015 r. poz. 520 z późn.zm.), 27 kwietnia 2001 r. Prawa ochrony środowiska (tekst jednolity Dz. U z 2013 r. poz. 1232 z późn. zm.) i 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U z 2013 r. poz. 1235z późn. zm.), 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013 poz. 627 ze zm.), rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz. U. z 2012 r., poz. 463), rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r. poz.462), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U z 2013 r. poz. 1129 z późn. zm.), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. 2004 Nr 130 poz. 1389) i rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz. U z 2007 r. Nr 86 poz. 579) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z 9 listopada 2010 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz. U. z 2010 r. Nr 213, poz. 1397).
Wykonawca wykona, skompletuje i przekaże Przedmiot umowy Zamawiającemu w następujących ilościach:
- 3. egz. koncepcji programowo-przestrzennej,
-- 3. egz. dokumentacji z badań geotechnicznych,
-- postanowienie co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, a w przypadku stwierdzenia takiej potrzeby - co do zakresu raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.
Kompletną Dokumentację Wykonawca przekaże w formie zapisu elektronicznego (płyta CD), umożliwiającego edycję dostarczonych danych:
- część opisowa w postaci plików, które otwarte mogą zostać w edytorach tekstowych i arkuszach kalkulacyjnych (np.: .doc, .odt, .xls, .ods, .docx, .xlsx),
- część graficzna w postaci plików zgodnych z formatami powszechnie stosowanymi (np.: .dwg),
- część mapowo - cyfrowa mapa sytuacyjno-wysokościowa wraz z naniesionymi projektowanymi urządzeniami w postaci plików zgodnych z powszechnie stosowanymi formatami (np.: .shp, .gml, gpx, .dxf).
Kompletny przedmiot umowy (z wymaganymi pieczęciami organów administracyjnych, z podpisami wykonawców, sprawdzających, itp.) Wykonawca przekaże również w formie zapisu elektronicznego - na płycie CD w formacie pdf.).
Ogólne omówienie przedmiotu zamówienia przedstawiono w Programie rozbudowy obiektów małej retencji w gminie Kijewo Król. zawarty w Studium retencjonowania wód powierzchnio-wych ... , stanowiącej załącznik nr 9 do specyfikacji

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2016

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga złożenia, do dnia 07.01.2016 r. do godz. 10:00, wadium w wysokości 3.000,00 zł (słownie: trzy tysiące złotych 00/100)

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie ustala szczegółowych kryteriów weryfikacji predyspozycji wykonawcy ani poziomu minimalnego uznawania zdolności wykonawców do realizacji zamówienia w zakresie warunku wskazanego w art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy (w zakresie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania).
Warunek ten będzie spełniony przez wykonawcę, jeżeli:
- złoży wraz z ofertą oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 44 ustawy;

Wiedza i doświadczenie:
Kryteria weryfikacji predyspozycji wykonawcy, poziom minimalny uznawania zdolności wykonawców do realizacji zamówienia w zakresie warunku wskazanego w art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy (w zakresie posiadania wiedzy i doświadczenia).
Warunek ten będzie spełniony przez wykonawcę, jeżeli:
- wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, usługi w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, odpowiadające swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia. Wymagane minimum: jedna usługa w zakresie niniejszego przedmiotu zamówienia wykonana w ramach jednego kontraktu o wartości nie mniejszej niż 60 tysięcy złotych brutto,
- wykaże, w złożonym wykazie i załączonych dowodach, że wywiązuje się ze swych dotychczasowych zobowiązań w stopniu, który nie podważa posiadania odpowiedniego poziomu kwalifikacji, kompetencji i rzetelności wymaganego dla należytego wywiązania się z zobowiązań przy realizacji niniejszego zamówienia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie ustala szczegółowych kryteriów weryfikacji predyspozycji wykonawcy ani poziomu minimalnego uznawania zdolności wykonawców do realizacji zamówienia w zakresie warunku wskazanego w art. 22 ust. 1 pkt 3 ustawy (w zakresie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym).
Warunek ten będzie spełniony przez wykonawcę, jeżeli:
- złoży wraz z ofertą oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 44 ustawy;

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Kryteria weryfikacji predyspozycji wykonawcy, poziom minimalny uznawania zdolności wykonawców do realizacji zamówienia w zakresie warunku wskazanego w art. 22 ust. 1 pkt 3 ustawy (w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia).
Warunek ten będzie spełniony przez wykonawcę, jeżeli:
- dysponuje osobami posiadającymi wymagane uprawnienia, wynikające z postanowień ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.), do projektowania w specjalności właściwej do realizacji przedmiotu zamówienia lub równoważne (wymagane min. 2 osoby z min. 3 letnim doświadczeniem z uprawnieniami budowlanymi)
Uwaga: Zamawiający określając wymogi dla osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw członkowskich Unii Europejskiej, w zakresie którego właściwy organ wydaje decyzję w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. Nr 63, poz. 394 z późn. zm).

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie ustala szczegółowych kryteriów weryfikacji predyspozycji wykonawcy ani poziomu minimalnego uznawania zdolności wykonawców do realizacji zamówienia w zakresie warunku wskazanego w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy (w zakresie sytuacji ekonomicznej i finansowej).
Warunek ten będzie spełniony przez wykonawcę, jeżeli:
- złoży wraz z ofertą oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 44 ustawy.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
W celu zweryfikowania rzetelności, kwalifikacji, efektywności i doświadczenia wykonawcy zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w wykazie, głównych usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, potwierdzających spełnienie warunków dotyczących posiadania wiedzy i doświadczenia, określonych w pkt 5.1. ppkt 2 specyfikacji, tj pkt III.3.2) ogłoszenia.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający, zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy, przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy (w formie aneksu), w przypadkach wystąpienia okoliczności wymienionych we wzorze umowy, z uwzględnieniem podanych warunków ich wprowadzenia.
1. Zamawiający dopuszcza możliwość istotnych zmian Umowy, w stosunku do treści Oferty jedynie w przypadku wystąpienia przesłanek, o których mowa w art. 144 ust. 1 p. z. p. jedynie w zakresie terminu wykonania przedmiotu umowy, danych rejestrowych Wykonawcy, ustanowionych pełnomocników stron, osób wyznaczonych do realizacji przedmiotu umowy oraz zwaloryzowania wartości wynagrodzenia Wykonawcy wynikającego ze zmiany urzędowych stawek podatku od towaru i usług (VAT) .
2. Warunkiem wprowadzenia zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy jest wystąpienie okoliczności niezależnych od Stron Umowy, uniemożliwiających wykonanie Umowy w terminie pierwotnym. Obowiązek udokumentowania wystąpienia okoliczności uzasadniających zmianę terminu wykonania Przedmiotu umowy ciąży na stronie umowy wnioskującej o wprowadzenie zmiany.
3. Za okoliczności uniemożliwiające wykonanie przedmiotu umowy w terminie uznaje się w szczególności:
1/ działanie siły wyższej,
2/ przedłużenie procedur administracyjnych koniecznych do przeprowadzenia w celu wykonania przedmiotu umowy ponad terminy ustawowe, określone w kodeksie postępowania administracyjnego [k. p. a.] z przyczyn niezależnych od Wykonawcy pod warunkiem dopełnienia przez Wykonawcę wszelkich wymogów formalno-prawnych, proceduralnych oraz dochodzenia terminów, wynikających z tych procedur.
3/ zmiany planu finansowego Zamawiającego dotyczących środków finansowych, przeznaczonych na realizację przedmiotu umowy.
4. Zmiana osób wyznaczonych do realizacji Przedmiotu umowy może nastąpić tylko na osoby o kwalifikacjach zawodowych równorzędnych lub wyższych do kwalifikacji, które podlegały ocenie przy wyborze oferty .

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 94

Nazwa kryterium 2: Termin wykonania

Znaczenie kryterium 2: 6

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.kpzmiuw.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Kujawsko-Pomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Włocławku, ul. Okrzei 74a, 87-800 Włocławek, w pokoju nr 200 (sekretariat)

Data składania wniosków, ofert: 07/01/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Kujawsko-Pomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Włocławku, ul. Okrzei 74a, 87-800 Włocławek, w pokoju nr 200 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Podobne przetargi

35779 / 2014-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Toruńskiego - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej oraz budowa boiska sportowego na terenie Zespołu Szkół w Chełmży wraz z wyposażeniem i uzbrojeniem terenu

322438 / 2011-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO-KOSZTORYSOWEJ NA PRZEBUDOWĘ DROGI POWIATOWEJ NR 2011C TURZNO-PAPOWO TORUŃSKIE W KM 0+300÷7+533 NA DŁ. 7,233 KM.

209237 / 2010-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Kujawsko-Pomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowych dla zadania pn. Melioracje szczegółowe na terenie działania spółek wodnych woj. kujawsko-pomorskiego - II

39570 / 2016-02-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Włocławski - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i geodezyjno-prawnej na realizację zadania inwestycyjnego pn. >Rozbudowa drogi powiatowej nr 2905C Szpetal Górny-Kulin (ul. Dobrzyńska)<

78573 / 2009-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej przebudowy drogi powiatowej nr 2037 Dobrzejewice-Świętosław-Mazowsze w km 0+000÷7+432 na dł. 7,432 km

347872 / 2009-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej projektu pn. Poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych poprzez wybudowanie dróg rowerowych - droga rowerowa Toruń - Chełmża z odgałęzieniem do miejscowości Kamionki Małe.

70781 / 2009-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Koronowo - Koronowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Zadanie 1 - Opracowanie dokumentacji projektowej obejmującej rozbudowę ujęcia wody w miejscowości Wtelno<br> Zadanie 2 - Opracowanie dokumentacji projektowej obejmującej budowę i przebudowę sieci wodociągowej w miejscowości Tryszczyn

269403 / 2010-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Kujawsko-Pomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Jasień-Turza Wilcza IIA, element II - melioracje gruntów ornych gmina Tłuchowo, powiat lipnowski

91256 / 2009-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Drzycim - Drzycim (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
WYKONANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ NA PRZEBUDOWĘ DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 239 ŚWIECIE-BŁĄDZIM W M. GRÓDEK NA ODCINKU OD KM. 18+220 DO 19+750 NA ODLEGŁOŚCI 1,530 KM

235231 / 2010-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Kujawsko-Pomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Dokumentacja projektowa dla zadania pn. Kształtowanie przekroju podłużnego i poprzecznego rzeki Kcynki - etap II od km 21+302 do km 33+96

276327 / 2010-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Kujawsko-Pomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Dokumentacja projektowa dla zadania pn. Kształtowanie przekroju podłużnego i poprzecznego Kanału Jeleń od km 0+000 do km 14+540

41370 / 2013-01-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Kujawsko-Pomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji projektu Melioracje gruntów rolnych Iłowo, gmina Sępólno Krajeńskie, powiat sępoleński