238919 / 2012-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich (Nowy SÄ…cz)
PCFE.272.58.2012 Przygotowanie, organizacja i przeprowadzenie kursu produkcji drzew i krzewów ozdobnych i owocowych w ramach projektu pn.: Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce
Opis zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie, organizacja i przeprowadzenie kursu produkcji drzew i krzewów ozdobnych i owocowych wraz z egzaminem wewnętrznym dla 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu nowosądeckiego, w ramach projektu Nr WND-POKL.09.02.00-12.001/10 pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.
2. Określenie przedmiotu zamówienia:
1) Zajęcia (w tym egzamin) odbędą się w terminie od dnia podpisania umowy do dnia 19.12.2012 r. Zamawiający może wydłużyć termin realizacji umowy z przyczyn leżących po stronie uczestników projektu lub Zamawiającego.
2) Maksymalna liczba uczestników kursu wynosi 30 osób. Jeżeli zmniejszenie liczby uczestników nastąpi w trakcie pierwszych siedmiu dni trwania kursu, Zamawiający zastrzega sobie prawo kierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do 30 osób. Jeżeli zmniejszenie liczby uczestników nastąpi po siódmym dniu trwania kursu, Wykonawcy będzie przysługiwało wynagrodzenie za faktycznie przeszkoloną liczbę uczestników.
3) Kurs obejmuje łącznie 50 godzin lekcyjnych zajęć na każdego uczestnika, w tym:
a) 16 godzin zajęć teoretycznych,
b) 34 godziny zajęć praktycznych.
4) Celem kursu jest nabycie przez uczestników podstawowej wiedzy i poznanie zasad produkcji drzew i krzewów ozdobnych i owocowych oraz przygotowanie do egzaminu końcowego.
5) Tematyka zajęć musi obejmować w szczególności:
a) zasady BHP przy produkcji drzew i krzewów ozdobnych i owocowych,
b) podstawowe informacje o przygotowaniu podłoża do produkcji drzew i krzewów ozdobnych i owocowych oraz sposobach ich nawożenia,
c) metody ochrony drzew i krzewów ozdobnych i owocowych (w tym zwalczanie chorób oraz szkodników),
d) zapoznanie się ze sposobami zabezpieczania drzew przed zimą,
e) zagadnienia z zakresu produkcji roślin owocowych, w tym drzew (jabłoń, grusza, śliwa, wiśnia, czereśnia), krzewów (malina, porzeczka czerwona, porzeczka czarna, agrest, aronia, itp.) oraz truskawek,
f) zagadnienia z zakresu produkcji roślin ozdobnych iglastych i liściastych (szkółkarstwo ozdobne),
g) zagadnienia z zakresu uprawy gatunków roślin trudnych (w szczególności orzech włoski, borówka wysoka),
h) zajęcia praktyczne z zakresu sadzonkowania, przesadzania, szczepienia oraz formowania drzew i krzewów ozdobnych i owocowych.
6) Zajęcia muszą odbywać się w Nowym Sączu lub na terenie powiatu nowosądeckiego.
7) Wykonawca zapewnia salę dydaktyczną oraz pracownię (np. szklarnia - hala produkcji drzew i krzewów), wyposażone w niezbędny sprzęt i urządzenia. Pomieszczenia te muszą spełniać wymagania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.
8) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić materiały zużywalne (środki ochrony roślin, środki do pielęgnacji roślin, itp.) niezbędne do przeprowadzenia zajęć praktycznych w taki sposób, aby uzyskać pożądany efekt kształcenia.
9) Odzież ochronną na zajęcia praktyczne zapewniają dla siebie uczestnicy kursu.
10) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom kursu ubezpieczenie NNW na kwotę 10 000,00 PLN.
11) Wykonawca przeprowadzi zajęcia teoretyczne i praktyczne zgodnie ze sporządzonym przez Wykonawcę harmonogramem zajęć.
Przy ustalaniu harmonogramu w pierwszej kolejności brane będą pod uwagę preferencje uczestników kursu.
12) Wszelkie zmiany harmonogramu zajęć Wykonawca przedstawi do zatwierdzenia Zamawiającemu w formie pisemnej na co najmniej 3 dni przed planowanym terminem realizacji zajęć. Po akceptacji zmian przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do poinformowania uczestników o dokonanych zmianach w harmonogramie.
13) W przypadku odwołania zajęć z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, Wykonawca jest zobowiązany do poinformowania Zamawiającego o tym fakcie najpóźniej w dniu, w którym miały odbyć się odwołane zajęcia. Wykonawca zobowiązany jest w terminie 2 dni licząc od dnia, o którym mowa w zdaniu pierwszym, przedstawić do akceptacji Zamawiającego pisemną propozycję zmian w harmonogramie kursu uwzględniającą zajęcia, które się nie odbyły.
14) Wykonawca opracuje Program kursu z podziałem na liczbę godzin zajęć teoretycznych i praktycznych przypisanych do poszczególnych zagadnień wskazanych w ppkt 5. Przydział godzin do poszczególnych zagadnień określi Wykonawca bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, tak, aby godziny zajęć przypadające na jednego uczestnika zostały wykorzystane w sposób najbardziej racjonalny. Program kursu Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy.
15) Wykonawca opracuje materiały szkoleniowe na zajęcia teoretyczne (skrypty, prezentacje, itp.) i przedłoży Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić materiały szkoleniowe po 1 egzemplarzu dla każdego uczestnika kursu oraz 1 egzemplarz do dokumentacji prowadzonej przez Zamawiającego.
16) Wszystkie materiały opracowane przez Wykonawcę (wskazane w ppkt 14 oraz 15) winny zostać oznakowane logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz opatrzone informacją, że Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
17) Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą być prowadzone przez osobę/y posiadającą/e:
a) wykształcenie wyższe z zakresu ogrodnictwa,
b) przygotowanie pedagogiczne.
Kopie dokumentów potwierdzające kwalifikacje wykładowców (potwierdzone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę) zostaną dostarczone Zamawiającemu najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
18) Kurs ma zakończyć się egzaminem wewnętrznym z zakresu produkcji drzew i krzewów ozdobnych i owocowych składającym się z części teoretycznej i praktycznej. Wykonawca przekaże Zamawiającemu protokół z przebiegu egzaminu.
19) Wykonawca zobowiązany jest wydać każdemu uczestnikowi kursu certyfikat potwierdzający udział w kursie, natomiast uczestnikom, którzy zdali egzamin odpowiednie zaświadczenie sporządzone wg wzoru przekazanego Wykonawcy po podpisaniu umowy. Dokumenty winny być oznakowane logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz opatrzone informacją, że Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Dokumenty ponadto będą zawierać następujące informacje: nazwę kursu, ilość godzin, zakres tematyczny, termin realizacji kursu, a w przypadku zaświadczenia również informację
o pozytywnym wyniku egzaminu. Wzór zaświadczenia i certyfikatu z logotypami Zamawiający prześle do Wykonawcy w formie elektronicznej.
20) Wykonawca zapewni realizację kursu w sposób rzetelny, tak aby jak największa liczba uczestników zdała egzamin z pozytywnym rezultatem.
21) Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia kursu z należytą starannością, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy i obowiązującymi przepisami.
22) Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktycznie przeszkoloną liczbę uczestników.
23) Za uczestnika przeszkolonego uważa się uczestnika, któremu wydano certyfikat potwierdzający udział w kursie.
24) Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia dokumentacji przebiegu kursu, na którą składają się:
a) listy obecności - oznaczone logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz opatrzone informacją, że Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej,
b) dziennik zajęć zawierający: listę uczestników, wymiar godzin zajęć edukacyjnych, tematy zajęć edukacyjnych.
25) Wykonawca zobowiązany będzie udzielać na żądanie Zamawiającego informacji dotyczących stanu realizacji przedmiotu zamówienia (np. liczby osób uczestniczących w kursie - frekwencji na zajęciach).
26) Po zakończeniu kursu Wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów, w skład których wchodzą:
a) dziennik zajęć - oryginał,
b) listy obecności - oryginał,
c) rozliczenie godzin zrealizowanych w trakcie kursu, uwzględniające dni, godziny oraz tematykę zrealizowanych zajęć,
d) potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych - oryginał,
e) potwierdzenie odbioru zaświadczeń - oryginał,
f) potwierdzenie odbioru certyfikatów - oryginał,
g) ksero zaświadczeń o ukończeniu kursu potwierdzone za zgodność z oryginałem,
h) ksero certyfikatów potwierdzone za zgodność z oryginałem,
i) protokół z przebiegu egzaminu - oryginał,
j) dokumentacja fotograficzna z zajęć praktycznych (min. 10 zdjęć) - w formie elektronicznej (na płycie CD),
k) kopie dokumentów potwierdzających upoważnienie do przetwarzania danych osobowych.
Dane zawarte w powyższej dokumentacji powinny być ze sobą spójne.
27) Zamawiający zastrzega sobie prawo przeprowadzenia wśród uczestników kursu ankiety ewaluacyjnej na zakończenie zajęć.
28) Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli przez członków zespołu projektowego Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce prawidłowego wykonania umowy przez Wykonawcę. Ewentualne nieprawidłowości Zamawiający wskaże Wykonawcy
w formie pisemnej.
3. Wykonanie przedmiotu zamówienia przebiegać będzie zgodnie z postanowieniami zawartymi w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik do specyfikacji istotnych warunków zamówienia
4. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
5. Przedmiot zamówienia jest w całości finansowany ze środków publicznych.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w specyfikacji istotnych warunków zamówienia
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 238919
Data publikacji: 2012-11-12
Nazwa: Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich
Ulica: ul. Barbackiego 89
Numer domu: 89
Miejscowość: Nowy Sącz
Kod pocztowy: 33-300
Województwo / kraj: małopolskie
Numer telefonu: 18 547 67 36
Numer faxu: 18 547 67 36
Adres strony internetowej: www.pcfe.powiat-ns.pl
Regon: 12109129100000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
PCFE.272.58.2012 Przygotowanie, organizacja i przeprowadzenie kursu produkcji drzew i krzewów ozdobnych i owocowych w ramach projektu pn.: Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie, organizacja i przeprowadzenie kursu produkcji drzew i krzewów ozdobnych i owocowych wraz z egzaminem wewnętrznym dla 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu nowosądeckiego, w ramach projektu Nr WND-POKL.09.02.00-12.001/10 pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.
2. Określenie przedmiotu zamówienia:
1) Zajęcia (w tym egzamin) odbędą się w terminie od dnia podpisania umowy do dnia 19.12.2012 r. Zamawiający może wydłużyć termin realizacji umowy z przyczyn leżących po stronie uczestników projektu lub Zamawiającego.
2) Maksymalna liczba uczestników kursu wynosi 30 osób. Jeżeli zmniejszenie liczby uczestników nastąpi w trakcie pierwszych siedmiu dni trwania kursu, Zamawiający zastrzega sobie prawo kierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do 30 osób. Jeżeli zmniejszenie liczby uczestników nastąpi po siódmym dniu trwania kursu, Wykonawcy będzie przysługiwało wynagrodzenie za faktycznie przeszkoloną liczbę uczestników.
3) Kurs obejmuje łącznie 50 godzin lekcyjnych zajęć na każdego uczestnika, w tym:
a) 16 godzin zajęć teoretycznych,
b) 34 godziny zajęć praktycznych.
4) Celem kursu jest nabycie przez uczestników podstawowej wiedzy i poznanie zasad produkcji drzew i krzewów ozdobnych i owocowych oraz przygotowanie do egzaminu końcowego.
5) Tematyka zajęć musi obejmować w szczególności:
a) zasady BHP przy produkcji drzew i krzewów ozdobnych i owocowych,
b) podstawowe informacje o przygotowaniu podłoża do produkcji drzew i krzewów ozdobnych i owocowych oraz sposobach ich nawożenia,
c) metody ochrony drzew i krzewów ozdobnych i owocowych (w tym zwalczanie chorób oraz szkodników),
d) zapoznanie się ze sposobami zabezpieczania drzew przed zimą,
e) zagadnienia z zakresu produkcji roślin owocowych, w tym drzew (jabłoń, grusza, śliwa, wiśnia, czereśnia), krzewów (malina, porzeczka czerwona, porzeczka czarna, agrest, aronia, itp.) oraz truskawek,
f) zagadnienia z zakresu produkcji roślin ozdobnych iglastych i liściastych (szkółkarstwo ozdobne),
g) zagadnienia z zakresu uprawy gatunków roślin trudnych (w szczególności orzech włoski, borówka wysoka),
h) zajęcia praktyczne z zakresu sadzonkowania, przesadzania, szczepienia oraz formowania drzew i krzewów ozdobnych i owocowych.
6) Zajęcia muszą odbywać się w Nowym Sączu lub na terenie powiatu nowosądeckiego.
7) Wykonawca zapewnia salę dydaktyczną oraz pracownię (np. szklarnia - hala produkcji drzew i krzewów), wyposażone w niezbędny sprzęt i urządzenia. Pomieszczenia te muszą spełniać wymagania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.
8) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić materiały zużywalne (środki ochrony roślin, środki do pielęgnacji roślin, itp.) niezbędne do przeprowadzenia zajęć praktycznych w taki sposób, aby uzyskać pożądany efekt kształcenia.
9) Odzież ochronną na zajęcia praktyczne zapewniają dla siebie uczestnicy kursu.
10) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom kursu ubezpieczenie NNW na kwotę 10 000,00 PLN.
11) Wykonawca przeprowadzi zajęcia teoretyczne i praktyczne zgodnie ze sporządzonym przez Wykonawcę harmonogramem zajęć.
Przy ustalaniu harmonogramu w pierwszej kolejności brane będą pod uwagę preferencje uczestników kursu.
12) Wszelkie zmiany harmonogramu zajęć Wykonawca przedstawi do zatwierdzenia Zamawiającemu w formie pisemnej na co najmniej 3 dni przed planowanym terminem realizacji zajęć. Po akceptacji zmian przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do poinformowania uczestników o dokonanych zmianach w harmonogramie.
13) W przypadku odwołania zajęć z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, Wykonawca jest zobowiązany do poinformowania Zamawiającego o tym fakcie najpóźniej w dniu, w którym miały odbyć się odwołane zajęcia. Wykonawca zobowiązany jest w terminie 2 dni licząc od dnia, o którym mowa w zdaniu pierwszym, przedstawić do akceptacji Zamawiającego pisemną propozycję zmian w harmonogramie kursu uwzględniającą zajęcia, które się nie odbyły.
14) Wykonawca opracuje Program kursu z podziałem na liczbę godzin zajęć teoretycznych i praktycznych przypisanych do poszczególnych zagadnień wskazanych w ppkt 5. Przydział godzin do poszczególnych zagadnień określi Wykonawca bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, tak, aby godziny zajęć przypadające na jednego uczestnika zostały wykorzystane w sposób najbardziej racjonalny. Program kursu Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy.
15) Wykonawca opracuje materiały szkoleniowe na zajęcia teoretyczne (skrypty, prezentacje, itp.) i przedłoży Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić materiały szkoleniowe po 1 egzemplarzu dla każdego uczestnika kursu oraz 1 egzemplarz do dokumentacji prowadzonej przez Zamawiającego.
16) Wszystkie materiały opracowane przez Wykonawcę (wskazane w ppkt 14 oraz 15) winny zostać oznakowane logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz opatrzone informacją, że Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
17) Zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą być prowadzone przez osobę/y posiadającą/e:
a) wykształcenie wyższe z zakresu ogrodnictwa,
b) przygotowanie pedagogiczne.
Kopie dokumentów potwierdzające kwalifikacje wykładowców (potwierdzone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę) zostaną dostarczone Zamawiającemu najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
18) Kurs ma zakończyć się egzaminem wewnętrznym z zakresu produkcji drzew i krzewów ozdobnych i owocowych składającym się z części teoretycznej i praktycznej. Wykonawca przekaże Zamawiającemu protokół z przebiegu egzaminu.
19) Wykonawca zobowiązany jest wydać każdemu uczestnikowi kursu certyfikat potwierdzający udział w kursie, natomiast uczestnikom, którzy zdali egzamin odpowiednie zaświadczenie sporządzone wg wzoru przekazanego Wykonawcy po podpisaniu umowy. Dokumenty winny być oznakowane logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz opatrzone informacją, że Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Dokumenty ponadto będą zawierać następujące informacje: nazwę kursu, ilość godzin, zakres tematyczny, termin realizacji kursu, a w przypadku zaświadczenia również informację
o pozytywnym wyniku egzaminu. Wzór zaświadczenia i certyfikatu z logotypami Zamawiający prześle do Wykonawcy w formie elektronicznej.
20) Wykonawca zapewni realizację kursu w sposób rzetelny, tak aby jak największa liczba uczestników zdała egzamin z pozytywnym rezultatem.
21) Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia kursu z należytą starannością, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy i obowiązującymi przepisami.
22) Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktycznie przeszkoloną liczbę uczestników.
23) Za uczestnika przeszkolonego uważa się uczestnika, któremu wydano certyfikat potwierdzający udział w kursie.
24) Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia dokumentacji przebiegu kursu, na którą składają się:
a) listy obecności - oznaczone logotypami Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz opatrzone informacją, że Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej,
b) dziennik zajęć zawierający: listę uczestników, wymiar godzin zajęć edukacyjnych, tematy zajęć edukacyjnych.
25) Wykonawca zobowiązany będzie udzielać na żądanie Zamawiającego informacji dotyczących stanu realizacji przedmiotu zamówienia (np. liczby osób uczestniczących w kursie - frekwencji na zajęciach).
26) Po zakończeniu kursu Wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów, w skład których wchodzą:
a) dziennik zajęć - oryginał,
b) listy obecności - oryginał,
c) rozliczenie godzin zrealizowanych w trakcie kursu, uwzględniające dni, godziny oraz tematykę zrealizowanych zajęć,
d) potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych - oryginał,
e) potwierdzenie odbioru zaświadczeń - oryginał,
f) potwierdzenie odbioru certyfikatów - oryginał,
g) ksero zaświadczeń o ukończeniu kursu potwierdzone za zgodność z oryginałem,
h) ksero certyfikatów potwierdzone za zgodność z oryginałem,
i) protokół z przebiegu egzaminu - oryginał,
j) dokumentacja fotograficzna z zajęć praktycznych (min. 10 zdjęć) - w formie elektronicznej (na płycie CD),
k) kopie dokumentów potwierdzających upoważnienie do przetwarzania danych osobowych.
Dane zawarte w powyższej dokumentacji powinny być ze sobą spójne.
27) Zamawiający zastrzega sobie prawo przeprowadzenia wśród uczestników kursu ankiety ewaluacyjnej na zakończenie zajęć.
28) Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli przez członków zespołu projektowego Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce prawidłowego wykonania umowy przez Wykonawcę. Ewentualne nieprawidłowości Zamawiający wskaże Wykonawcy
w formie pisemnej.
3. Wykonanie przedmiotu zamówienia przebiegać będzie zgodnie z postanowieniami zawartymi w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik do specyfikacji istotnych warunków zamówienia
4. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
5. Przedmiot zamówienia jest w całości finansowany ze środków publicznych.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w specyfikacji istotnych warunków zamówienia
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 19/12/2012
Informacja na temat wadium:
Z uwagi na wartość przedmiotu zamówienia Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się
Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej
działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Zamawiający na
potwierdzenie spełniania tego warunku udziału w postępowaniu wymaga złożenia oświadczenia w trybie
art. 22 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - (oświadczenie to stanowi załącznik nr 2 do
specyfikacji istotnych warunków zamówienia). Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie
z formułą: spełnia - nie spełnia, na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i
oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Wiedza i doświadczenie:
Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się
Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia. Zamawiający na
potwierdzenie spełniania tego warunku udziału w postępowaniu wymaga złożenia oświadczenia w trybie
art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (oświadczenie to stanowi załącznik nr 2 do
specyfikacji istotnych warunków zamówienia). Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie
z formułą: spełnia - nie spełnia, na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i
oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Potencjał techniczny:
Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się
Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym.
Zamawiający na potwierdzenie spełniania tego warunku udziału w postępowaniu wymaga złożenia
oświadczenia w trybie art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (oświadczenie to stanowi
załącznik nr 2 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia). Zamawiający dokona oceny spełniania
warunków zgodnie z formułą: spełnia - nie spełnia, na podstawie informacji zawartych w dostarczonych
dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się
Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania
zamówienia. Zamawiający na potwierdzenie spełniania tego warunku udziału w postępowaniu wymaga
złożenia oświadczenia w trybie art. 22 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (oświadczenie to
stanowi załącznik nr 2 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia). Zamawiający dokona oceny
spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w
dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Sytuacja ekonomiczna:
Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się
Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej. Zamawiający na
potwierdzenie spełniania tego warunku udziału w postępowaniu wymaga złożenia oświadczenia w trybie
art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (oświadczenie to stanowi załącznik nr 2 do
specyfikacji istotnych warunków zamówienia). Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie
z formułą: spełnia - nie spełnia, na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i
oświadczeniach wymaganych w specyfikacji
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość istotnej zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w zakresie wydłużenia terminu realizacji umowy z przyczyn losowych, zależnych od uczestników kursu lub Zamawiającego i niezawinionych przez Wykonawcę, w wyniku których niemożliwe będzie przeprowadzenie kursu w terminie do dnia 19.12.2012 r. Termin o jaki umowa może zostać przedłużona, obliczony zostanie jako czas od zaistnienia przyczyny losowej do jej ustania, w szczególności wskutek wydłużenia procedury udzielania zamówienia, przy czym zakłada się, że podpisanie umowy nastąpi najpóźniej w dniu 26.11.2012 r. Jeżeli umowa zostanie podpisana później możliwe będzie proporcjonalne przedłużenie terminu realizacji zamówienia.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich, 33-300 Nowy Sącz, ul. Barbackiego 89, Grzegorz Poręba, pokój nr 5.
Data składania wniosków, ofert: 20/11/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 12:30
Miejsce składania:
Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich, 33-300 Nowy Sącz, ul. Barbackiego 89, Dziennik Podawczy.
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu Nr WND-POKL.09.02.00-12-001/10 pn.
Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa
zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Podobne przetargi
191465 / 2009-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gminny Zespół ObsÅ‚ugi Szkół i Przedszkoli w Bochni z SiedzibÄ… w Åapczycy - Åapczyca (maÅ‚opolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Koordynowanie edukacyjnymi zajęciami pozalekcyjnymi w szkole podstawowej w ramach Projektu Dobry start kluczem do przyszłości
46859 / 2011-02-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Zakopane - Zakopane (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
BZP.271.7.2011świadczenie usług prowadzenia zajęć oraz opiekunów pedagogicznych na potrzeby realizacji projektu Szkoła z inicjatywą szansą na sukces.
309426 / 2012-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Chełmek (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie warsztatów z zakresu prowadzenia gospodarstwa domowego
i przyrządzania prostych potraw realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój
i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój
i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej pt.:
Czas na aktywność - program rozwoju i upowszechniania aktywnej integracji
w Gminie Chełmek.
192303 / 2009-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Gminny Zespół ObsÅ‚ugi Szkół i Przedszkoli w Bochni z SiedzibÄ… w Åapczycy - Åapczyca (maÅ‚opolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie edukacyjnych zajęć pozalekcyjnych w szkole podstawowej w ramach Projektu Dobry start kluczem do przyszłości
375323 / 2010-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć terapeutyczo-edukacyjnych z dziećmi w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 22 w Krakowie przy ul. Chmielowskiego 1 (3)
404406 / 2012-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy - Mszana Dolna (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Realizacja zajęć dodatkowych, wspierających indywidualizację procesu
nauczania w ramach realizacji projektu systemowego: Indywidualizacja
nauczania w klasach I-III szkół podstawowych na terenie Gminy Mszana Dolna
380849 / 2008-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej - Kraków (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
usługi szkoleniowe
122410 / 2012-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieprawiu - Siepraw (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi w zakresie szkoleń dla 15 osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie systemowym Działania na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej w Gminie Siepraw
436854 / 2009-12-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Ekonomiki Oświaty Kraków-Południe - Kraków (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Nabór nauczycieli.
232756 / 2010-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć z socjoterapii z dziećmi w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 6 w Krakowie na os. Na Stoku 52 (1)
230753 / 2011-08-29 - Inny: Państwowa jednostka budżetowa nadzorowana przez MEN, utworzona na podstawie Ustawy
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługa organizacji i przeprowadzenia szkoleń EFS dla autorów zadań
26039 / 2011-01-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Proszowicki - Proszowice (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie kursów w ramach Projektu
Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach
Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego
302728 / 2010-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie
pozalekcyjnych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych
z informatyki
dla uczniów szkół licealnych
w ramach projektu
Młodzieżowa E-Akademia Nauk Matematyczno-Przyrodniczych
(3)
90516 / 2013-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursów Konfiguracja infrastruktury sieciowej Windows Serwer 2008 w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce
293496 / 2012-08-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Åapsze Niżne - Åapsze Niżne (maÅ‚opolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć specjalistycznych z logopedii dla dzieci z klas I-III