Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

228869 / 2013-10-30 - Inny: Fundacja / Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA (Warszawa)

Zakup usług polegających na zapewnieniu kompleksowej realizacji projektu: Małe inicjatywy duże sukcesy

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup usług polegających na zapewnieniu kompleksowej realizacji projektu: Małe inicjatywy duże sukcesy.

Założenia i cele projektu:
Celem głównym projektu jest promocja przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

Cele szczegółowe projektu:
Celem projektu jest identyfikacja najlepszych z najlepszych czyli inicjatyw - przykładów przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, które odniosły rynkowy sukces. Celem projektu jest wybranie inicjatyw - przykładów dobrych praktyk, które mogą być polecone mieszkańcom obszarów wiejskich jako godne naśladowania i możliwe do przeniesienia w inne rejony kraju.
Projekt obejmuje 2 kluczowe obszary.
Pierwszy to część badawcza obejmująca identyfikację, analizę przedsięwzięć, które odniosły sukces rynkowy. Drugi to promocja dobrych praktyk z zakresu przedsiębiorczości.

W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje Biuro Projektu, zwane dalej Biurem, odpowiedzialne za całość prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
W celu sprawnego funkcjonowania Biura Wykonawca zapewni:
a) zespół składający się z osób zapewniających prawidłową i terminową realizację usług,
b) minimum jeden numer telefonu stacjonarnego, numer telefonu komórkowego, numer faksu oraz adres mailowy i korespondencyjny,
c) organizację pracy, która umożliwi łatwy kontakt z przedstawicielami Biura Zamawiającemu i uczestnikom projektu. Czas odpowiedzi na zapytanie mailowe nie może przekroczyć dwóch dni roboczych.

Przedstawiciele Biura będą ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco dostarczać wszelkich informacji o realizacji przedmiotu zamówienia.

Wykonawca w terminie 3 dni od daty podpisania umowy przekaże Zamawiającemu szczegółowy harmonogram realizacji całości projektu oraz szczegółowy opis sposobu realizacji części badawczej projektu. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do dokumentu w terminie 5 dni od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie 3 dni.

Wykonawca w terminie 10 dni od daty podpisania umowy przekaże Zamawiającemu na adres mailowy k.krawczyk@fapa.org.pl i d.dlugosz@fapa.org.pl podstawowe informacje o projekcie oraz zaproszenie na szkolenie przeznaczone do zamieszczenia na portalu KSOW, a ponadto w terminie 3 dni roboczych od zakończenia projektu Wykonawca przekaże Zamawiającemu podsumowującą relację z realizacji całości projektu przeznaczoną do zamieszczenia na portalu KSOW wraz z minimum 20 zdjęciami ze szkoleń oraz broszurę w formacie pdf gotową do zamieszczenia na portalu KSOW.

Na realizację projektu złożą się następujące działania:

I. Część badawcza projektu:

1. Zapewnienie zespołu ekspertów

W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zapewni Zespół ekspertów składający się co najmniej z 6 ekspertów.
Wymagania dotyczące zespołu badawczego:
3 osoby z wykształceniem wyższym magisterskim z zakresu: zarządzania, ekonomii, rolnictwa, socjologii z minimum 2 letnim dorobkiem naukowym oraz udziałem w co najmniej 2 projektach badawczych z zakresu rozwoju obszarów wiejskich, w tym przynajmniej jedna osoba z tytułem doktora z zakresu ekonomii, która będzie kierownikiem zespołu ekspertów.
3 osoby z wykształceniem wyższym magisterskim z zakresu ekonomii, marketingu, zarządzania, rolnictwa w tym nauk pokrewnych (ogrodnictwo, zootechnika, żywienie człowieka), socjologii, i z minimum 2 letnim doświadczeniem w zakresie rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich lub kształcenia kadry doradztwa rolniczego.
Wykonawca przedstawi Zamawiającemu skład Zespołu ekspertów wraz z CV jego członków, w terminie 3 dni od dnia zawarcia umowy.


Do podstawowych zadań zespołu ekspertów należy:
Przeprowadzenie badania - analizy przykładów dobrych praktyk z zakresu przedsiębiorczości na obszarach wiejskich - tj. laureatów konkursów dot. przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, co najmniej konkursów: Agro Liga, Sposób na Sukces, opracowanie raportu podsumowującego oraz broszury.


2. Realizacja badania

Przedmiotem badania będą konkursy kierowane do przedsiębiorstw na obszarach wiejskich o największym znaczeniu praktycznym i edukacyjnym. Konkursy odgrywające znaczącą rolę w rozwoju przedsiębiorczości (w tym pozarolniczej) na obszarach wiejskich, w aktywizacji gospodarczej mieszkańców wsi oraz w upowszechnieniu dobrych praktyk i wymianie wiedzy oraz doświadczeń tj. co najmniej konkursy: Agro Liga, Sposób na Sukces.

Wykonawca zgromadzi na podstawie ogólnodostępnych informacji o konkursach: Agro Liga, Sposób na Sukces, materiały niezbędne dla pracy ekspertów. Ponadto informacje dotyczące laureatów konkursu zostaną zweryfikowane przez Wykonawcę pod kątem, ich aktualności, w szczególności prowadzenia działalności gospodarczej w czasie realizacji badania. Ocenie podlegać będą laureaci konkursów na etapie krajowym, z ostatnich 6 lat.

Wykonawca wykorzysta do badania ogólnodostępne źródła informacji dotyczące konkursów: przy czym informacje dotyczące konkursu Sposób na sukces, można znaleźć na stronie:
http://www.cdr.gov.pl/index.php/aktualnoci-mainmenu-61/cdr-informuje-mainmenu-43/1198-rozstrzygniecie-xiii-edycji-konkursu-sposob-na-sukces
http://www.cdr.gov.pl/pol/instytucja/dzial_row/sukces/katalog_SnS.pdf

Informacje dotyczące konkursu Agro Liga są dostępne na stronach Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego jako organizatorów konkursu.

Badanie będzie realizowane w 3 etapach.
Etap 1. Indywidualna praca ekspertów. W pierwszym etapie eksperci pracują niezależnie.
Eksperci dokonają wstępnej selekcji laureatów, a następnie wytypują grupy przedsięwzięć według kategorii: inicjatywa indywidualna, inicjatywa rodzinna, inicjatywa zespołowa, agrofirmy, inicjatywy na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.
Następnie dokonają oceny w wyłonionych konkursach projektów ze względu na następujące kryteria oceny:
Konkurencyjność
Szansa rozwoju działalności oraz wpływu na lokalny rynek
Innowacyjność działań
Koszty wdrożenia inicjatywy
Możliwość przeniesienia inicjatyw w inne rejony kraju

Etap 2. Wspólna praca ekspertów - warsztaty. W drugim etapie badań przy zastosowaniu panelu eksperckiego, eksperci drogą dyskusji prezentując wyniki pracy indywidualnej wybiorą najlepsze w ich wspólnej opinii. Wybiorą takie przedsięwzięcia, które są możliwe do przeniesienia na szerszą praktykę gospodarczą, a co za tym idzie godne upowszechnienia poprzez organizowane dla mieszkańców obszarów wiejskich warsztaty.
Warsztaty z ekspertami moderował będzie kierownik zespołu ekspertów.
Ocena będzie się odbywać poprzez metodę ekspercką, zespół badawczy w panelu dyskusyjnym będzie oceniał inicjatywy i przydzielał punkty w wysokości:
Konkurencyjność (0-30 pkt)
Szansa rozwoju działalności oraz wpływu na lokalny rynek (0-30 pkt)
Innowacyjność działań (0-15 pkt)
Koszty wdrożenia inicjatywy (0-10 pkt)
Możliwość przeniesienia inicjatyw w inne rejony kraju (0-15 pkt)

Etap 3. Raport podsumowujący. Końcowym efektem prac ekspertów będą wnioski sformułowane w formie pisemnego raportu podsumowującego. Raport będzie zawierał: wprowadzenie do tematyki, opis najciekawszych inicjatyw i przedsięwzięć, które uzyskały największa liczbę punktów, opis czynników sukcesu wybranych przedsięwzięć oraz podsumowanie wszystkich projektów odnoszące się do czynników sukcesu przedsiębiorców na obszarach wiejskich.

Wykonawca przekaże Zamawiającemu raport podsumowujący w terminie nie późniejszym niż do dnia 12.12.2013 r., w wersji elektronicznej. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do raportu w terminie 7 dni od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie 5 dni.

Okładka raportu zawierać będzie stałą i trwałą wizualizację logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 6 do SIWZ zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

II. Część szkoleniowa projektu.

Szkolenia małe inicjatywy duże sukcesy
Szkolenia mają na celu przedstawienie praktycznych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej, kluczowych czynników sukcesu oraz spotkanie z przedsiębiorcami, którzy odnieśli sukces na rynku.

W ramach szkolenia Wykonawca zapewni:

a) Nabór maksymalnie 100 uczestników na 3 dwudniowe szkolenia.
Wykonawca dokona naboru maksymalnie 100 uczestników na 3 szkolenia, przy czym jedna grupa szkoleniowa może liczyć nie więcej niż 40 osób. Wykonawca zapewni nabór uczestników przede wszystkim spośród doradców rolniczych, LGD (Lokalne Grupy Działania), nauczycieli szkół rolniczych, uczniów szkół rolniczych.

b) Program szkolenia.
Szklenie będzie trwało 2 dni. W pierwszym dniu odbędą się wykłady/warsztaty, w drugim dniu wyjazd studyjny i dodatkowo wykłady. Wyjazd studyjny obejmie dwa przedsięwzięcia, które są przykładami dobrych praktyk z zakresu przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, przy czym przynajmniej jedno przedsięwzięcie powinno być nagradzane w konkursie Sposób na Sukces lub Agro liga. Długość trasy wyjazdu studyjnego nie przekroczy 200 km, a oba wizytowane przedsiębiorstwa znajdą się w promieniu 100 km od siedziby miejsca noclegu i prowadzenia wykładów/warsztatów.

Wykonawca najpóźniej na 10 dni roboczych przed pierwszym szkoleniem przekaże Zamawiającemu szczegółowy program dwudniowego szkolenia wraz z informacją o wykładowcach oraz informacją o wizytowanych miejscach podczas wyjazdu studyjnego, przygotowany na podstawie ramowego programu. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do programu, wykładowców i wizytowanych miejsc w terminie 5 dni od ich otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie i niezwłocznie.

Ramowy program szkolenia.

I dzień:
1. Podstawy psychologiczne podejmowania działalności gospodarczej - 1 godz.
2. Jak skutecznie przygotować przedsięwzięcie - 2 godz.:
a) Badania rynkowe,
b) Analiza własnych umiejętności i potencjału firmy.
3. Zarządzanie przedsięwzięciem - 1 godz.
4. Psychologia kontaktów z klientem - 1,5 godz.
5. Finanse działalności (jak pozyskać środki finansowe), rozliczenia US i ZUS - 1,5 godz.
II dzień
1. Wyjazd studyjny u dwóch przedsiębiorców - 5 godz.
2. Marketing - jak zdobyć klienta - 1,5 godz.
3. Podsumowanie warsztatów. Forum dyskusyjne - 0,5 godz.

c) Ilość i niezbędne kwalifikacje wykładowców.
Wykonawca zapewni wykładowców w liczbie niezbędnej do prawidłowej realizacji szkoleń oraz z kwalifikacjami adekwatnymi do tematyki prowadzonych zajęć, przy czym Wykonawca zapewni przynajmniej:
4 wykładowców z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim z zakresu psychologii lub socjologii, ekonomii, zarządzania lub rolnictwa oraz z minimum 2 letnim doświadczeniem zawodowym w zakresie zarządzania, ekonomiki, doradztwa rolniczego, rozwoju obszarów wiejskich lub przedsiębiorczości.

d) Sale szkoleniowe
Wykonawca zapewnia sale na przeprowadzenie szkolenia pierwszego dnia oraz drugiego dnia. Sala - w wielkości odpowiadającej liczbie uczestników szkolenia, wyposażona w sprzęt multimedialny (komputer + projektor).
Sala musi zostać oznakowana w sposób zapewniający odpowiednią widoczność logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 6 do SIWZ zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

e) Zestawy szkoleniowe dla wszystkich uczestników szkolenia
szczegółowy program szkolenia
długopis plastikowy wyposażony w niebieski wkład, wymiary: min. 140 mm x 10 mm x 10 mm - 100 sztuk;
notes minimum 45 - kartkowy w kratkę, papier offset 80g/m², klejony na górnej krawędzi, z tyłu twarda kartonowa oprawa, format A5 (210 mm x 148 mm) - 100 sztuk;
teczka tekturowa w kolorze białym, gładka, format A4, karton 300 g/m² , zadruk 4+0 CMYK, powierzchnia laminowana - 100 sztuk.
materiał szkoleniowy - konspekty lub prezentacje wygłaszanych wykładów (minimum 40 stron w formacie A4, zadruk 1 +1 kolor, oprawa po dłuższej krawędzi).

Wszystkie elementy zestawu szkoleniowego (w tym materiały szkoleniowe) zawierać będą stałą i trwałą wizualizacje logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 6 do SIWZ zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl, przy czym długopisy zostaną opatrzone jedynie logotypami. Ponadto materiały szkoleniowe zawierać będą informacje zawarte w załączniku nr 7 do SIWZ.
Wszystkie powstałe w ramach szkolenia prezentacje/abstrakty/konspekty zawierać będą stałą i trwałą wizualizacje logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 6 do SIWZ zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl
f) Wyżywienie dla wszystkich uczestników szkolenia, w miejscu gdzie odbędzie się szkolenie, w tym:

Obiad - 2 podania - składający się co najmniej z dwóch dań gorących oraz napoju;
Kolacja - 1 podanie w formie bufetu składająca się co najmniej z: pieczywa, dwóch rodzajów wędlin, nabiału (w szczególności sera białego oraz żółtego), 2 rodzaje sałatek dżemu, kawy oraz herbaty;
Serwis kawowy - minimum 3 podania w trakcie szkolenia (2 jednego dnia i 1 drugiego) składający się co najmniej z: kawy, herbaty, ciasteczek, napojów zimnych;

g) Zakwaterowanie dla wszystkich uczestników szkolenia, w miejscu gdzie odbędzie się szkolenie
Wykonawca zapewni 1 nocleg ze śniadaniem w pokojach jedno i dwuosobowych, z osobnym węzłem sanitarnym, w obiekcie o standardzie trzygwiazdkowym lub równoważnym, dla maksymalnie 100 osób.

III. Broszura Małe inicjatywy duże sukcesy w formie elektronicznej.

Broszura będzie przeznaczona dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą i będzie zawierała część poradnikową dot. prowadzenia działalności gospodarczej oraz część dotyczącą wyników prac zespołu ekspertów - czyli prezentacje przykładów dobrych praktyk. W broszurze zostaną przedstawione wnioski z raportu podsumowującego oraz zaprezentowane wybrane przedsięwzięcia, które mogą stanowić inspiracje do aktywności dla mieszkańców obszarów wiejskich.

Broszura zostanie przygotowana przez osoby z zespołu ekspertów oraz wykładowców biorących udział w szkoleniu.
Broszura - w formacie PDF będzie o objętości przynajmniej 48 stron w formacie A4. Wykonawca zapewni korektę językową broszury.
Broszura będzie zawierała zagadnienia dotyczące organizacji i prowadzenia działalności gospodarczej.
Minimalny zakres tematyczny broszury:
1. Wstęp.
2. Wyniki badań zespołu eksperckiego - wnioski z raportu podsumowującego.
3. Przykłady przedsiębiorczości na obszarach wiejskich - min 3.
4. Jak założyć działalność gospodarczą krok po kroku.
5. Organizacja małej firmy.
6. Zarządzenie finansami.
7. Marketing w małym przedsiębiorstwie.
8. Dane kontaktowe do ekspertów (bezpośrednie wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej).

Broszura zawierać będzie stałą i trwałą wizualizację logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 6 do SIWZ zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl. oraz informacje zawarte w załączniku nr 7 do SIWZ.
Wykonawca przekaże do akceptacji Zamawiającemu tekst i projekt graficzny broszury w wersji elektronicznej najpóźniej do 16.12.2013 r. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do broszury w terminie 4 dni roboczych od jej otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie 4 dni roboczych.

Pozostałe warunki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 8 do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 228869

Data publikacji: 2013-10-30

Nazwa: Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA

Ulica: ul. Wspólna 30

Numer domu: 30

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-930

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 623 19 23

Numer faxu: 22 623 19 09

Adres strony internetowej: www.fapa.com.pl

Regon: 01156286700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Fundacja

Inny rodzaj zamawiającego: Fundacja

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zakup usług polegających na zapewnieniu kompleksowej realizacji projektu: Małe inicjatywy duże sukcesy

Rodzaj zamówienia: U

Kody CPV:
730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
793150005 (Usługi badań społecznych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
716200000 (Usługi analizy)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
923122106 (Usługi świadczone przez autorów)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2013

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Oświadczenie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy niż 3 lata - w tym okresie, należycie wykonał lub wykonuje:
a) co najmniej jedną usługę o wartości nie niższej niż 45.000,00 zł brutto (słownie: czterdzieści pięć tysięcy 0/100 zł) która polegała na realizacji badania lub badań lub analizy dotyczącej przedsiębiorczości lub strategii zarządzania lub strategii rozwoju lokalnego;
b) co najmniej dwie usługi o wartości nie niższej niż 50.000,00 zł brutto każda (słownie: pięćdziesiąt tysięcy 0/100 zł), z których każda polegała na realizacji szkolenia dotyczącego rozwoju obszarów wiejskich.
Wykonanie jednej usługi jest równoznaczne z wykonaniem jednej umowy (jednego zamówienia na rzecz jednego Zamawiającego).

Potencjał techniczny: Oświadczenie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: Oświadczenie

Sytuacja ekonomiczna: Oświadczenie

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.fapa.com.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30
00-930 Warszawa

Data składania wniosków, ofert: 07/11/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30
00-930 Warszawa
sekretariat - pok. 253

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Schemat III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

371546 / 2013-09-12 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Przeprowadzenie badania statystyczno-organizacyjnego i demograficzno-socjologicznego dotyczącego sytuacji osób posiadających uprawnienia kombatanckie dla Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w 2013 roku

223657 / 2008-09-17 - Inny: państwowa osoba prawna

Polska Organizacja Turystyczna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Analityczna część Studium uwarunkowań atrakcyjności turystycznej Polski Wschodniej, stanowiącego komponent projektu Promowanie zrównoważonego rozwoju turystyki realizowanego w ramach Działania V.1 Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 - 2013.

523082 / 2013-12-17 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Centralna Komisja Egzaminacyjna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Usługi egzaminatorów realizujących zadania w Zespole ds. Oceniania i Analiz (2 osoby) działającego w projekcie PILOTAŻ NOWYCH EGZAMINÓW MATURALNYCH komponent IV.2.1 w obszarze matematyki.

83159 / 2011-03-14 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Przetworzenie danych i wykonanie zbiorczych ocen jakości powietrza w Polsce na podstawie badań Państwowego Monitoringu Środowiska, wg prawa krajowego i wymagań sprawozdawczości europejskiej w 2011 r

93431 / 2011-03-23 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Centralna Komisja Egzaminacyjna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Realizacja zadań naukowo-badawczych i administracyjnych w zespole realizującym projekt Badania uwarunkowań zróżnicowania egzaminów zewnętrznych

412804 / 2012-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski UrzÄ…d Pracy - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Usługi eksperta z ramienia Partnera (MUP w Płocku) w projekcie innowacyjnym - Zielony potencjał subregionu płockiego szansą rozwoju rynku pracy - nr POKL.06.01.01-14-011/11, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1. Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy

347658 / 2013-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Wykonanie badań naukowych w ramach projektu Trendy Rozwojowe Mazowsza pod tytułem - Wstępne rekomendacje dla Zarządu Województwa Mazowieckiego

165983 / 2011-06-15 - Inny: instytut badawczy

Instytut Lotnictwa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
dostawa przecinarki automatycznej z możliwością cięcia ręcznego Doscotom-6 oraz szlifierkopolerki Tegramin-30 z osłoną

37926 / 2016-02-19 - Uczelnia publiczna

Politechnika Warszawska - Wydział Fizyki - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Wykonanie soczewek EDOF do obrazowania z powiększoną głębią pola w modelu sztucznego oka dla Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej

260694 / 2013-07-04 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Weryfikacja raportów cząstkowych i końcowych w zadaniu Ocena Przyrodnicza wykonywanym w ramach projektu Rekultywacja na cele przyrodnicze terenów zdegradowanych, popoligonowych i powojskowych zarządzanych przez PGL LP

132783 / 2011-05-09 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Centralna Komisja Egzaminacyjna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Wybór członków zespołu badawczego działającego w projekcie Badania dotyczące rozwoju metodologii szacowania wskaźnika edukacyjnej wartości dodanej (EWD) realizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Europejskich Funduszy Strukturalnych, Priorytet III - Wysoka Jakość Systemu Oświaty, działanie 3.2 Rozwój systemu egzaminów zewnętrznych

85133 / 2012-04-16 - Inny: instytut badawczy

Instytut Technologiczno-Przyrodniczy - Raszyn (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Usługa badawcza: Opracowanie zadania pod nazwą: Ocena transportu zanieczyszczeń w zlewni Narwi dla wybranych scenariuszy gospodarki rolnej w oparciu o modelowanie matematyczne

267854 / 2014-08-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski UrzÄ…d Pracy - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Świadczenie usług eksperta z ramienia Partnera 1 (MUP w Płocku) w projekcie innowacyjnym pn.: Zielony potencjał subregionu płockiego szansą rozwoju rynku pracy realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

48692 / 2010-02-19 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Wykonanie usług w zakresie opracowania sprzętu pomiarowego, wykonanie usług w zakresie opracowania układów analogowych i cyfrowych oraz wykonanie usług w zakresie opracowania podsystemu badania aktywności okoruchowej.

85261 / 2012-04-16 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Centralna Komisja Egzaminacyjna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Wybór członka zespołu badawczego tj. eksperta w zakresie analiz statystycznych i pisania raportów badawczych na podstawie danych zgromadzonych w badaniach podłużnych efektywności kształcenia w szkołach podstawowych i gimnazjach w projekcie pt. Badania dotyczące rozwoju metodologii szacowania wskaźnika edukacyjnej wartości dodanej (EWD).

264749 / 2008-10-14 - Podmiot prawa publicznego

Fundacja Fundusz Współpracy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Przeprowadzenie weryfikacji dotyczÄ…cej pomocy de minimis w projektach dofinansowanych w III i IV edycji konkursu FOP

506268 / 2013-12-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Wykonanie badań naukowych w ramach projektu Trendy Rozwojowe Mazowsza pod tytułem Wzorzec rozwoju Mazowsza - etap II

145011 / 2013-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Wykonanie usługi polegającej na świadczeniu usług badawczych oraz przygotowaniu treści narzędzia - NAWIGATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - produktu finalnego w ramach projektu ACTIV 50+ - INSTRUMENTY WSPIERAJACE AKTYWNOŚC ZAWODOWĄ PRACOWNIKÓW

137276 / 2013-04-09 - Podmiot prawa publicznego

Instytut Badań Edukacyjnych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Wykonanie ekspertyz dotyczących stosowania zasad zapewniania jakości kwalifikacji w wybranych obszarach - II przetarg. Znak sprawy: IBE/29/M/2013.

169156 / 2014-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Wykonanie badań naukowych w ramach projektu Programowanie obszaru metropolitalnego Warszawy - PROM pod tytułem Diagnoza obszaru metropolitalnego Warszawy