Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

204695 / 2013-10-04 - Administracja samorządowa / Gmina Krosno Odrzańskie (Krosno Odrzańskie)

Zasilanie elektroenergetyczne i oświetlenie boisk przy ul. Pułaskiego 3 w Krośnie Odrzańskim na dz. nr 666/1.

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje: wewnętrzną linię zasilającą, szafkę zasilającą SZ, linie kablowe zasilania oświetlenia boisk, słupy oświetleniowe, pomiar energii elektrycznej, sterowanie oświetleniem, ochronę przepięciowa, ochronę od porażeń.

Zasilanie i oświetlenie boisk
Zasilanie szafki SZ zalicznikową wewnętrzną linią zasilającą ze złącza ZK1x-1P zabudowanego
na działce dz. 666/1 przez Enea Operator Rejon Dystrybucji w Krośnie Odrz. na podstawie warunków przyłączenia nr OD4/ZR3/445/2013 z dn. 08.08.2013 r. Z szafki oświetleniowej SZ należy zasilić liniami kablowymi oświetlenie małego i dużego boiska oraz skateparku.
Na cele zasilania elektrycznego obsługi imprez na terenie boisk, w szafce SZ należy przewidzieć gniazdo wtykowe 230V i gniazdo 3x400V/16A, ponadto wydzielić w szafce pole rezerwowe
do zasilania monitoringu. Do oświetlenia nocnego należy wydzielić obwód zabezpieczony
S-301B6A z rozłącznika mi FR 101/25A, zasilania po jednym naświetlaczu metalohalogenowym 150W.

Wewnętrzna linia zasilająca
Kabel wewnętrznej linii zasilającej YAKY4x35mm² należy ułożyć w rowie kablowym
na głębokości 0,7 m na 10 cm podsypce z piasku. Linię kablową prowadzić w ten sposób aby zachować wymagane odległości od istniejących urządzeń podziemnych. Kabel co 10 m zaopatrzyć w oznaczniki określające typ kabla oraz relację i rok budowy. Zasypanie kabla przeprowadzić
w następujący sposób: warstwa piasku 10 cm, warstwa gruntu rodzimego 15 cm, folia polietylenowa koloru niebieskiego gr. 0,5 mm i szer. dna rowu kablowego, grunt rodzimy ubijany warstwami.
Po ukończeniu wykonać próby pomontażowe oraz sprawdzić ciągłość żył linii kablowej.

Szafka zasilająca SZ
Pomiędzy małym a dużym boiskiem, w miejscu jak pokazano na planie rys. E1 projektu budowlanego należy posadowić szafkę SZ wykonaną z estroduru w obudowie OP85 DF. W szafce zainstalować na szynie 35 mm z osłoną, zgodnie ze schematem na rys. E2 projektu budowlanego, wyłącznik OT 80E3 /ABB/, ochronnik przepięć V20+C25B+C - OBO, osobne zabezpieczenia i rozłączniki oświetlenia boiska małego, boiska dużego i skateparku, czujnik zmierzchowy AZ-B, stycznik R25-40 230, przekaźnik czasowy PCA-512, wyłącznik różnicowo-prądowy P304/40A/30mA, wyłącznik nadmiarowo-prądowy S 303B16A jako zabezpieczenie gniazda 3x400V, wyłączniki nadmiarowo- prądowy S 301B16A jako zabezpieczenie gniazda 230V i rezerwowy wyłącznik S 301B16A. W dolnej części szafki z prawej strony zabudować gniazdo siłowe 3x400V - 16A+N+PE oraz gniazdo 230V - 16A+Z /IP 44/. Żyłę PEN w kablu zasilającym YAKY 4x35 mm2 przyłączyć do zacisku PEN który uziemić R>30 omów i połączyć z wydzielonymi zaciskami PE i N.

Linie kablowe zasilania oświetlenia boisk
Z zacisków odejściowych rozłączników FR 101/25A na obwodach oświetlenia małego boiska, dużego boiska i skateparku, wyprowadzić trzema kablami YKY 3x6 mm² zasilanie słupów oświetleniowych SAL-90M z wysięgnikiem WN-21 (rys. E1 projektu budowlanego). Do każdego kabla przyłączyć przelotowo poprzez tabliczki zaciskowe TB-1 słupy oświetleniowe zgodnie
z planem na rys. E1 projektu budowlanego. Każdy ostatni słup uziemić R<30 omów om. Ponadto z szafki SZ wyprowadzić dwoma osobnymi kablami YKY 3x2,5 mm² zasilanie oświetlenia całonocnego,
w czasie gdy boisko jest nieczynne. Oświetlenie całonocne wykonać projektorami metalohalogenowymi 150W, które należy zamocować na wysokości 2/3 słupa od poziomu boiska. Projektory zamocować po jednej sztuce na małym boisku i na najbliższym słupie przy szafce SZ.
Na rys. E1 projektu budowlanego pokazano słupy, na których projektuje się projektory 150W. Obwody oświetlenia całonocnego zabezpieczyć w szafce SZ wyłącznikami S 301B6A
z wyłączaniem i załączaniem łącznikami FR 101/25A. Celem automatycznego sterowania oświetleniem całonocnym w obwodzie zainstalować przekaźnik zmierzchowy z sondą Ø10. Ułożenie kabli w rowach kablowych wykonać na tych samych zasadach jak wewnętrznej linii zasilającej do szafki SZ.

Słupy oświetleniowe
Jako podstawowe zaprojektowano oświetlenie naświetlaczami ledowymi. W miejscach jak pokazano na planie rys. E1 projektu budowlanego wkopać dziewięć fundamentów betonowych
B-70 na słupy oświetleniowe typu SAL-90M z wysięgnikiem WN-21. Na wysięgnikach zainstalować naświetlacze ledowe. W słupach stosować tabliczki TB-1 do połączeń, z jednym bezpiecznikiem topikowym. W tabliczkach stosować bezpieczniki D01-16A E-14. Połączenie oprawy oświetleniowej do tabliczki zasilającej TB wewnątrz słupa wykonać przewodem YDY 3x2,5 mm². Słupy zabudować na zewnątrz boisk bezpośrednio za siatką ogrodzeniową od strony
ul. Piastów i za murkiem od strony szkoły (rys. E1 projektu budowlanego). Na słupach
z naświetlaczami oświetlenia całonocnego, pokazanych na rys. E1 projektu budowlanego wywiercić otwory i zabezpieczyć dławikiem, a nad otworem zamocować naświetlacz metalohalogenkowy 150W.

Pomiar energii elektrycznej
Pomiar energii elektrycznej odbywać się będzie w systemie bezpośrednim licznikiem energii czynnej znajdującym się w złączu kablowo-pomiarowym ZK1x-1P na działce 666/1.

Sterowanie oświetleniem
Sterowanie oświetleniem boisk odbywać się będzie ręcznie za pomocą automatu wrzutowego
na monety, zamocowanego na szafce SZ. Automat można zaktywować na 6 usług czasowych. Istnieje również zablokowanie automatu wrzutowego rozłącznikiem 13 (rys. E2 projektu budowlanego) i załączanie ręczne oświetlenia, za pomocą rozłączników FR101/25A (7,9,11), zainstalowanymi w szafce SZ. Ze względu na pobliskie budynki mieszkalne w szafce SZ zainstalowano dwuczasowy przekaźnik PCU-520, który umożliwia nastawę czasu przerwy w działaniu oświetlenia. W nocy gdy boisko jest nieczynne zaprojektowano po jednym naświetlaczu metalohalogenkowym 150W na małym boisku i na słupie przy szafce SZ. Oświetlenie zostało zaprojektowane jako automatycznie uruchamiane czujnikiem zmierzchowym 5 (rys. E2 projektu budowlanego).

Ochrona przepięciowa
Celem ochrony przepięciowej w szafce SZ zgodnie z rys. E2 projektu budowlanego należy zainstalować zestaw ochronników strefy B+C typu V20+C25+C (OBO).

Ochrona przeciwporażeniowa
Podstawową ochronę przeciwporażeniową stanowi izolacja i wymagane przepisami odległości. Dodatkową ochronę stanowi samoczynne wyłączenie w układzie TN-CS do szafki SZ i TN-S obwody zasilane z szafki SZ. Obudowę każdej oprawy należy połączyć przewodem ochronnym przewodu YDY 3x2,5mm² z zaciskiem ochronnym słupa. Dla obwodów gniazd wtykowych zastosować obostrzoną ochronę podstawową przy użyciu wyłącznika różnicowo-prądowego P304/40A/30mA. Ostatnie słupy na każdym obwodzie uziemić uziomem ZPC-12 R<30 omów.
W trakcie prowadzenia robót budowlanych należy mieć na uwadze, iż zamontowane urządzenia oraz nawierzchnie na terenie boisk objęte są gwarancją i rękojmią dlatego należy zachować szczególną ostrożność aby nie uległy uszkodzeniu. Dla potrzeb ochrony nawierzchni z kostki wokół boiska należy przewidzieć przesunięcie kabla na krótszej z linii boiska na teren skarpy (między boiskiem a skateparkiem) w związku z powyższym w przedmiarze robót należy uwzględnić 280 mb (zamiast 250 mb) linii kablowej YKY 3x6 mm².
Przed rozpoczęciem robót obiekt należy geodezyjnie wytyczyć w terenie. Po zakończeniu Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia mapy powykonawczej.
Wszystkie prace należy wykonać zgodnie z przepisami PBUE,PN i BHP. Roboty montażowe wykonać pod stałym fachowym nadzorem. Przestrzegać aby konieczne przerwy w dostawie energii elektrycznej były jak najkrótsze.
Po wykonaniu robót należy wykonać niezbędne pomiary rezystancji izolacji, działania ochron
p. porażeniowych i uziemień. Po pozytywnym protokóle odbioru zasilanie elektryczne boisk
i skateparku w Krośnie Odrzańskim przy ul. Pułaskiego 3 można złączyć.

Zakres zamówienia został szczegółowo opisany w załączonych przedmiarach robót oraz specyfikacji wykonania i odbioru robót.
Zamawiający oczekuje od Wykonawcy wykonania wysokiej jakości robót z materiałów i urządzeń zgodnych z przedmiarem i opisem technicznym lub równoważnych, posiadających odpowiednie certyfikaty i atesty. Po zakończeniu robót Wykonawca jest zobowiązany uporządkować miejsce prowadzonych robót.

DOBÓR MATERIAŁÓW, APARATURY I OSPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO W PROJEKCIE BUDOWLANYM JEST PRZYKŁADOWY. MOŻLIWE JEST STOSOWANIE MATERIAŁÓW, APARATURY I OSPRZĘTU RÓWNOWAŻNYCH, INNYCH PRODUCENTÓW JEDNAKŻE SPEŁNIAJĄCYCH WYMAGANIA PROJEKTOWE

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 204695

Data publikacji: 2013-10-04

Nazwa: Gmina Krosno Odrzańskie

Ulica: ul. Parkowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Krosno Odrzańskie

Kod pocztowy: 66-600

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 068 3835017

Numer faxu: 068 3835122

Adres strony internetowej: www.krosnoodrzanskie.pl

Regon: 97077026700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zasilanie elektroenergetyczne i oświetlenie boisk przy ul. Pułaskiego 3 w Krośnie Odrzańskim na dz. nr 666/1.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje: wewnętrzną linię zasilającą, szafkę zasilającą SZ, linie kablowe zasilania oświetlenia boisk, słupy oświetleniowe, pomiar energii elektrycznej, sterowanie oświetleniem, ochronę przepięciowa, ochronę od porażeń.

Zasilanie i oświetlenie boisk
Zasilanie szafki SZ zalicznikową wewnętrzną linią zasilającą ze złącza ZK1x-1P zabudowanego
na działce dz. 666/1 przez Enea Operator Rejon Dystrybucji w Krośnie Odrz. na podstawie warunków przyłączenia nr OD4/ZR3/445/2013 z dn. 08.08.2013 r. Z szafki oświetleniowej SZ należy zasilić liniami kablowymi oświetlenie małego i dużego boiska oraz skateparku.
Na cele zasilania elektrycznego obsługi imprez na terenie boisk, w szafce SZ należy przewidzieć gniazdo wtykowe 230V i gniazdo 3x400V/16A, ponadto wydzielić w szafce pole rezerwowe
do zasilania monitoringu. Do oświetlenia nocnego należy wydzielić obwód zabezpieczony
S-301B6A z rozłącznika mi FR 101/25A, zasilania po jednym naświetlaczu metalohalogenowym 150W.

Wewnętrzna linia zasilająca
Kabel wewnętrznej linii zasilającej YAKY4x35mm² należy ułożyć w rowie kablowym
na głębokości 0,7 m na 10 cm podsypce z piasku. Linię kablową prowadzić w ten sposób aby zachować wymagane odległości od istniejących urządzeń podziemnych. Kabel co 10 m zaopatrzyć w oznaczniki określające typ kabla oraz relację i rok budowy. Zasypanie kabla przeprowadzić
w następujący sposób: warstwa piasku 10 cm, warstwa gruntu rodzimego 15 cm, folia polietylenowa koloru niebieskiego gr. 0,5 mm i szer. dna rowu kablowego, grunt rodzimy ubijany warstwami.
Po ukończeniu wykonać próby pomontażowe oraz sprawdzić ciągłość żył linii kablowej.

Szafka zasilająca SZ
Pomiędzy małym a dużym boiskiem, w miejscu jak pokazano na planie rys. E1 projektu budowlanego należy posadowić szafkę SZ wykonaną z estroduru w obudowie OP85 DF. W szafce zainstalować na szynie 35 mm z osłoną, zgodnie ze schematem na rys. E2 projektu budowlanego, wyłącznik OT 80E3 /ABB/, ochronnik przepięć V20+C25B+C - OBO, osobne zabezpieczenia i rozłączniki oświetlenia boiska małego, boiska dużego i skateparku, czujnik zmierzchowy AZ-B, stycznik R25-40 230, przekaźnik czasowy PCA-512, wyłącznik różnicowo-prądowy P304/40A/30mA, wyłącznik nadmiarowo-prądowy S 303B16A jako zabezpieczenie gniazda 3x400V, wyłączniki nadmiarowo- prądowy S 301B16A jako zabezpieczenie gniazda 230V i rezerwowy wyłącznik S 301B16A. W dolnej części szafki z prawej strony zabudować gniazdo siłowe 3x400V - 16A+N+PE oraz gniazdo 230V - 16A+Z /IP 44/. Żyłę PEN w kablu zasilającym YAKY 4x35 mm2 przyłączyć do zacisku PEN który uziemić R>30 omów i połączyć z wydzielonymi zaciskami PE i N.

Linie kablowe zasilania oświetlenia boisk
Z zacisków odejściowych rozłączników FR 101/25A na obwodach oświetlenia małego boiska, dużego boiska i skateparku, wyprowadzić trzema kablami YKY 3x6 mm² zasilanie słupów oświetleniowych SAL-90M z wysięgnikiem WN-21 (rys. E1 projektu budowlanego). Do każdego kabla przyłączyć przelotowo poprzez tabliczki zaciskowe TB-1 słupy oświetleniowe zgodnie
z planem na rys. E1 projektu budowlanego. Każdy ostatni słup uziemić R<30 omów om. Ponadto z szafki SZ wyprowadzić dwoma osobnymi kablami YKY 3x2,5 mm² zasilanie oświetlenia całonocnego,
w czasie gdy boisko jest nieczynne. Oświetlenie całonocne wykonać projektorami metalohalogenowymi 150W, które należy zamocować na wysokości 2/3 słupa od poziomu boiska. Projektory zamocować po jednej sztuce na małym boisku i na najbliższym słupie przy szafce SZ.
Na rys. E1 projektu budowlanego pokazano słupy, na których projektuje się projektory 150W. Obwody oświetlenia całonocnego zabezpieczyć w szafce SZ wyłącznikami S 301B6A
z wyłączaniem i załączaniem łącznikami FR 101/25A. Celem automatycznego sterowania oświetleniem całonocnym w obwodzie zainstalować przekaźnik zmierzchowy z sondą Ø10. Ułożenie kabli w rowach kablowych wykonać na tych samych zasadach jak wewnętrznej linii zasilającej do szafki SZ.

Słupy oświetleniowe
Jako podstawowe zaprojektowano oświetlenie naświetlaczami ledowymi. W miejscach jak pokazano na planie rys. E1 projektu budowlanego wkopać dziewięć fundamentów betonowych
B-70 na słupy oświetleniowe typu SAL-90M z wysięgnikiem WN-21. Na wysięgnikach zainstalować naświetlacze ledowe. W słupach stosować tabliczki TB-1 do połączeń, z jednym bezpiecznikiem topikowym. W tabliczkach stosować bezpieczniki D01-16A E-14. Połączenie oprawy oświetleniowej do tabliczki zasilającej TB wewnątrz słupa wykonać przewodem YDY 3x2,5 mm². Słupy zabudować na zewnątrz boisk bezpośrednio za siatką ogrodzeniową od strony
ul. Piastów i za murkiem od strony szkoły (rys. E1 projektu budowlanego). Na słupach
z naświetlaczami oświetlenia całonocnego, pokazanych na rys. E1 projektu budowlanego wywiercić otwory i zabezpieczyć dławikiem, a nad otworem zamocować naświetlacz metalohalogenkowy 150W.

Pomiar energii elektrycznej
Pomiar energii elektrycznej odbywać się będzie w systemie bezpośrednim licznikiem energii czynnej znajdującym się w złączu kablowo-pomiarowym ZK1x-1P na działce 666/1.

Sterowanie oświetleniem
Sterowanie oświetleniem boisk odbywać się będzie ręcznie za pomocą automatu wrzutowego
na monety, zamocowanego na szafce SZ. Automat można zaktywować na 6 usług czasowych. Istnieje również zablokowanie automatu wrzutowego rozłącznikiem 13 (rys. E2 projektu budowlanego) i załączanie ręczne oświetlenia, za pomocą rozłączników FR101/25A (7,9,11), zainstalowanymi w szafce SZ. Ze względu na pobliskie budynki mieszkalne w szafce SZ zainstalowano dwuczasowy przekaźnik PCU-520, który umożliwia nastawę czasu przerwy w działaniu oświetlenia. W nocy gdy boisko jest nieczynne zaprojektowano po jednym naświetlaczu metalohalogenkowym 150W na małym boisku i na słupie przy szafce SZ. Oświetlenie zostało zaprojektowane jako automatycznie uruchamiane czujnikiem zmierzchowym 5 (rys. E2 projektu budowlanego).

Ochrona przepięciowa
Celem ochrony przepięciowej w szafce SZ zgodnie z rys. E2 projektu budowlanego należy zainstalować zestaw ochronników strefy B+C typu V20+C25+C (OBO).

Ochrona przeciwporażeniowa
Podstawową ochronę przeciwporażeniową stanowi izolacja i wymagane przepisami odległości. Dodatkową ochronę stanowi samoczynne wyłączenie w układzie TN-CS do szafki SZ i TN-S obwody zasilane z szafki SZ. Obudowę każdej oprawy należy połączyć przewodem ochronnym przewodu YDY 3x2,5mm² z zaciskiem ochronnym słupa. Dla obwodów gniazd wtykowych zastosować obostrzoną ochronę podstawową przy użyciu wyłącznika różnicowo-prądowego P304/40A/30mA. Ostatnie słupy na każdym obwodzie uziemić uziomem ZPC-12 R<30 omów.
W trakcie prowadzenia robót budowlanych należy mieć na uwadze, iż zamontowane urządzenia oraz nawierzchnie na terenie boisk objęte są gwarancją i rękojmią dlatego należy zachować szczególną ostrożność aby nie uległy uszkodzeniu. Dla potrzeb ochrony nawierzchni z kostki wokół boiska należy przewidzieć przesunięcie kabla na krótszej z linii boiska na teren skarpy (między boiskiem a skateparkiem) w związku z powyższym w przedmiarze robót należy uwzględnić 280 mb (zamiast 250 mb) linii kablowej YKY 3x6 mm².
Przed rozpoczęciem robót obiekt należy geodezyjnie wytyczyć w terenie. Po zakończeniu Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia mapy powykonawczej.
Wszystkie prace należy wykonać zgodnie z przepisami PBUE,PN i BHP. Roboty montażowe wykonać pod stałym fachowym nadzorem. Przestrzegać aby konieczne przerwy w dostawie energii elektrycznej były jak najkrótsze.
Po wykonaniu robót należy wykonać niezbędne pomiary rezystancji izolacji, działania ochron
p. porażeniowych i uziemień. Po pozytywnym protokóle odbioru zasilanie elektryczne boisk
i skateparku w Krośnie Odrzańskim przy ul. Pułaskiego 3 można złączyć.

Zakres zamówienia został szczegółowo opisany w załączonych przedmiarach robót oraz specyfikacji wykonania i odbioru robót.
Zamawiający oczekuje od Wykonawcy wykonania wysokiej jakości robót z materiałów i urządzeń zgodnych z przedmiarem i opisem technicznym lub równoważnych, posiadających odpowiednie certyfikaty i atesty. Po zakończeniu robót Wykonawca jest zobowiązany uporządkować miejsce prowadzonych robót.

DOBÓR MATERIAŁÓW, APARATURY I OSPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO W PROJEKCIE BUDOWLANYM JEST PRZYKŁADOWY. MOŻLIWE JEST STOSOWANIE MATERIAŁÓW, APARATURY I OSPRZĘTU RÓWNOWAŻNYCH, INNYCH PRODUCENTÓW JEDNAKŻE SPEŁNIAJĄCYCH WYMAGANIA PROJEKTOWE

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 29/11/2013

Informacja na temat wadium:
Wykonawca jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, tj. do dnia 21-10-2013 r. do godz. 11.00 do wniesienia wadium w kwocie 1.900,00 złotych (słownie: jeden tysiąc dziewięćset złotych 00/100).

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Uprawnienia:
Ocena spełnienia warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą: spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach wymienionych w SIWZ (pkt 6). Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż w/w warunki Wykonawca spełnił.

Wiedza i doświadczenie:
Ocena spełnienia warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą: spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach wymienionych w SIWZ (pkt 6). Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż w/w warunki Wykonawca spełnił.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza dokonanie zmian w umowie dotyczących:
- stawki podatku od towarów i usług w przypadku ustawowej zmiany stawek, a w konsekwencji zmiany (podwyższenia lub obniżenia) kwoty brutto wynikającej z umowy,
- nazwy zadania, numerów kont bankowych oraz działów, rozdziałów i paragrafów klasyfikacji budżetowej,
- przedstawicieli stron,
- zmianie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, których uchwalenie lub zmiana nastąpiły po dniu zawarcia umowy, a których treści wynika konieczność lub zasadność wprowadzenia zmian, mających wpływ na realizację umowy,
- zlecania prac podwykonawcom - zmiana sposobu realizacji przedmiotu zamówienia w tym zakresie możliwa będzie w przypadku gdy Wykonawca nie zadeklaruje w swojej ofercie wykonania przedmiotu zamówienia przy pomocy podwykonawców lub zadeklaruje wykonanie części przedmiotu zamówienia przy pomocy podwykonawców w określonym zakresie, a docelowo zechce dokonać zmiany tego zakresu lub konkretnego podwykonawcy; Wykonawca może wnosić
o dokonanie zmiany umowy dotyczącej zlecania prac podwykonawcom, gdy zmiana taka przyczyni się do poprawienia jakości prac stanowiących przedmiot umowy, względnie wskazana jest ze względu na wymóg specjalistycznej wiedzy lub doświadczenia, niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy.
- przedłużenia terminu realizacji umowy w razie wystąpienia:
a) konieczności udzielenia zamówienia dodatkowego;
b) zaistnienia siły wyższej;
c) przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.krosnoodrzanskie.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: ul. Parkowa 1, 66-600 Krosno Odrzańskie.

Data składania wniosków, ofert: 21/10/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Biuro Obsługi Interesanta Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim przy ul. Parkowej 1, mieszczącym się w holu budynku A (budynek główny).

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453111001 (Roboty w zakresie okablowania elektrycznego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)

Podobne przetargi

108238 / 2011-05-11 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gorzowie Wlkp. - Gorzów Wlkp. (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Dostawa i montaż komór fitotronowych do celów badawczych na potrzeby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gorzowie Wlkp.

189935 / 2010-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa - Wschowa (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Modernizacja budynku Sali wiejskiej w Osowej Sieni gm. Wschowa - roboty dodatkowe

39793 / 2014-02-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Przedmiotem zamówienia jest wymiana instalacji elektrycznej w lokalach mieszkalnych i niemieszkalnych administrowanych przez ZGM w rejonie ADM nr 5 w Gorzowie Wlkp.

90676 / 2011-04-26 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gorzowie Wlkp. - Gorzów Wlkp. (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Dostawa i montaż komór fitotronowych do celów badawczych na potrzeby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa

372855 / 2008-12-19 - Inny: Państwowa Jednostka Organizacyjna - własność Skarbu Państwa

Rejonowy Zarząd Infrastruktury Zielona Góra - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Wymiana instalacji elektrycznej oraz konserwacja pomieszczeń w budynku WKU administracyjnym nr 1 k/7296 Żagań - zamówienie uzupełniające. Spr. nr 24/WR/2008

126840 / 2014-04-14 - Inny: jednostka budżetowa

Zespół Szkół Ogolnokształcących i Ekonomicznych w Lubusku - Lubsko (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Wymiana instalacji elektrycznej w budynku Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku, ul. Chopina nr 10 ABC

305857 / 2008-11-07 - Inny: jednostka samorzÄ…du terytorialnego

Dom Pomocy Społecznej Nr 1 im. Marie Juchacz - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
roboty budowlane, instalacyjne, elektryczne obejmujące remont pokoi mieszkalnych, łazienek, pomieszczeń socjalnych, pracowniczych, magazynowych, korytarzy na parterze - oddział I i łącznik C w Domu Pomocy Społecznej nr 1 im. Marie Juchacz w Gorzowie Wlkp. przy ul. Podmiejskiej Bocznej 10

249773 / 2010-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Modernizacja sieci rozdzielczej w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego ,przy ul. Podgórnej 7 w Zielonej Górze.

251206 / 2012-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bobrowice - Bobrowice (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Rozbudowa istniejącego oświetlenia ulicznego w miejscowości Tarnawa Krośnieńska, Bronków i Bobrowice.

330497 / 2008-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa - Wschowa (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Przebudowa drogi wewnętrznej łączącej ulicę Daszyńskiego z ulicą Kopernika we Wschowie- etap I

342296 / 2009-10-01 - Inny: jednostka samorzÄ…du terytorialnego

Dom Pomocy Społecznej Nr 1 im. Marie Juchacz - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
roboty budowlane, instalacyjne, elektryczne obejmujące remont pokoi mieszkalnych, łazienek, pomieszczeń socjalnych, pracowniczych, magazynowych, korytarzy na parterze - oddział I i łącznik C w Domu Pomocy Społecznej Nr 1 im. Marie Juchacz w Gorzowie Wlkp. przy ul. Podmiejskiej Bocznej 10

230207 / 2013-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krosno Odrzańskie - Krosno Odrzańskie (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Zasilanie elektroenergetyczne i oświetlenie boisk przy ul. Pułaskiego 3 w Krośnie Odrzańskim na dz. nr 666/1

253723 / 2010-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Roboty dodatkowe przy wykonaniu zagospodarowania terenu wraz z budową szaletu miejskiego, zadaszonych miejsc handlu i infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Pod Topolami w Zielonej Górze w ramach zadania Rewitalizacja Miasta Zielona Góra - I etap

228077 / 2013-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Żarski - Żary (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Przebudowa oddziału dziecięcego w budynku Szpitala na Wyspie Sp. z o.o. w Żarach przy ul. Pszennej 2, pawilon 2.- instalacje elektryczne.

114481 / 2015-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Wymiana instalacji elektrycznych w 7 lokalach gminnych mieszkalnych w rejonie ADM nr 3 w Gorzowie Wlkp.

301037 / 2010-10-26 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w SÅ‚awie - SÅ‚awa (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Budowa oświetlenia ulicznego w Radzyniu, Lubiatowie oraz Starym Strączu

37597 / 2010-02-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sulechów - Sulechów (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Naprawy urządzeń elektrycznych w zakresie oświetlenia parków, placów i ulic - obiekty na obszarze Gminy.

329650 / 2013-08-14 - Inny: Jednostka Organizacyjna Skarbu Państwa podległa MON

Jednostka Wojskowa 5701 Wędrzyn - Wędrzyn (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Wymiana instalacji wodociągowej ciepłej i zimnej wody, CO oraz instalacji hydrantowej, wymiana płyt granitowych na kostkę polbrukową - taras dolny wraz ze schodami bocznymi, rozdzielni głównej 0,4kV budynek nr 40 w JW 5700 m. Wędrzyn.

61899 / 2016-05-31 - Inny: Jednostka Organizacyjna Skarbu Państwa podległa MON

45 Wojskowy Oddział Gospodarczy - Wędrzyn (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Roboty budowlane z podziałem na cztery części: Część I: Wymiana instalacji elektrycznej, tynków, podsufitki, malowanie pomieszczeń budynek nr 75 B w JW. 5701 m. Wędrzyn Część II: Remont budynków służby MPS nr 55, 28, 56 w JW 5701 m. Wędrzyn Część III: Remont pokrycia ceramicznego, pomieszczeń, wymiana oświetlenia budynek nr 15 w JW 5701 m. Skwierzyna Część IV: Remont pomieszczeń budynek nr 24, 25, 48 w JW 5701 m. Skwierzyna

111039 / 2010-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gubin o statusie miejskim - Gubin (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Roboty dodatkowe przy zadaniu Turystyczne zagospodarowanie Wyspy Teatralnej w Gubinie

169636 / 2014-05-20 - Inny: Jednostka budżetowa

Zespół Szkół Ogolnokształcących i Ekonomicznych w Lubusku - Lubsko (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Wymiana instalacji elektrycznej w budynku Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku, ul. Chopina 10 ABC

177201 / 2012-08-16 - Inny: Jednostka Organizacyjna Skarbu Państwa podległa MON

Jednostka Wojskowa 5701 Wędrzyn - Wędrzyn (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA: Część nr I - Wymiana instalacji elektrycznej oraz bram w budynku nr 5 w JW. 3949, m. Skwierzyna. Część nr II - Wymiana 16 szt. bram w budynku nr 27 w JW. 3949, m. Skwierzyna.

139119 / 2015-09-22 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział Regionalny w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Ocena stanu technicznego instalacji elektrycznej z określeniem zakresu robót remontowych dla lokali mieszkalnych zasobu Oddziału Regionalnego WAM w Zielonej Górze.

126484 / 2010-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Modernizacja sieci teleinformatycznej i zasilania w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego przy ul. Podgórnej 7 w Zielonej Górze

165460 / 2011-06-20 - Inny: Policja

Komenda Wojewódzka Policji - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Modernizacja systemu zasilania w KMP/KPP woj. lubuskiego dla potrzeb OST 112

39499 / 2014-02-26 - Inny: Spółka Prawa Handlowego

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Nowej Soli - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę i modernizację układów energii elektrycznej pod kątem dostosowania do zasady TPA

227252 / 2009-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Bogdańcu - Bogdaniec (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Utworzenie klasopracowni komputerowych poprzez modernizacjÄ™ sal lekcyjnych w Szkole Podstawowej w Jeninie.

265801 / 2008-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa - Wschowa (lubuskie)
CPV: 453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Przebudowa drogi wewnętrznej łączącej ulicę Daszyńskiego z ulicą Kopernika we Wschowie- etap I