Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

122225 / 2012-06-01 - Inny: Spółka Akcyjna / PKP Spółka Akcyjna Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu (Wrocław)

WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANO - MONTAŻOWYCH DLA PROJEKTU PN.:
PRZEBUDOWA DWORCA KOLEJOWEGO KLUCZBORK

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlano-montażowych dla projektu pn. Przebudowa dworca kolejowego Wrocław Kluczbork
Przedmiot zamówienia jest zadaniem inwestycyjnym o terminie realizacji do 30.09.2013r.

Węzeł kolejowy Kluczbork zlokalizowany jest na działkach nr 2/4, AM-3 i 30/6, AM-13 w obrębie ewidencyjnym Kluczbork Miasto, których właścicielem jest Skarb Państwa, a użytkownikiem wieczystym PKP S.A. Warszawa, reprezentowana przez Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu. Budynek stacyjny usytuowany jest w przestrzeni pomiędzy torami linii kolejowych biegnących w przeciwnych kierunkach. Komunikację pieszą z budynku na perony zapewniają estakady o konstrukcji stalowej wykonane nad torami, a dojazd do budynku stacyjnego dla pojazdów kołowych jest możliwy od strony wiaduktu kolejowego. Utwardzony plac przy północno-zachodniej ścianie szczytowej budynku wykorzystany jest także jako parking dla samochodów. Budynek dworca figuruje w wojewódzkim ewidencji zabytków ( wojewódzkim wykazie zabytków ) i objęty jest ochroną konserwatorską na podstawie zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Kluczbork.


Charakterystyka użytkowa obiektu:
Omawiany obiekt jest budynkiem wolnostojącym, dwukondygnacyjnym częściowo podpiwniczonym, z dostępnym poddaszem nieużytkowym.
Podstawowe parametry obiektu:
- pow. zabudowy: 849,52 m2
- pow. użytkowa: 2 028,51 m2
- szerokość budynku: 21,44 m
- długość budynku: 40,57m
- wysokość budynku: 9,80m
- kubatura: 10 983,56 m3
Zakres przebudowy

Przebudowa dworca przewiduje podział pomieszczeń pod względem przeznaczenia dla:
- właścicieli dworca (pom. biurowe, ogólnodostępny hol dworca z poczekalnią oraz zaplecze socjalne: wc dla kobiet, mężczyzn, osób niepełnosprawnych, pracowników dworca i pokój socjalny)
- podnajemców obecnie funkcjonujących na terenie budynku (pom. dla rewidentów, drużyn konduktorskich, kasy biletowe, kasy dopłat, ekip sprzątających
- podnajemców komercyjnych (salonik prasowy, kawiarnia, informacja , pom. hostelowe, sala wielofunkcyjna)
Wszystkie pomieszczenia piwniczne przeznaczono na cele gospodarcze. W części piwnic dostępnej od strony klatki schodowej obsługującej kasy biletowe zlokalizowano pomieszczenia dla kotłowni olejowej wraz z magazynami na zbiorniki z olejem opałowym. Pozostałą podpiwniczoną część budynku od strony drugiej klatki schodowej pozostawiono jako gospodarczą na cele obsługi budynku dworca. Na parterze pozostawiono bez zmian dotychczasową lokalizację holu dworcowego z poczekalnią i przedsionkami oraz kasy biletowe. Obok pom. kas przewidziano kasy dopłat konduktorskich wraz z węzłem sanitarnym i aneksem socjalnym. W przestrzeni holu wyodrębniono miejsca dla skrytek bagażowych i siedziska dla pasażerów oraz powiększono poczekalnię. Na parterze przewidziano również dwa pomieszczenia biurowe wraz z węzłem sanitarnych dla zarządzających budynkiem dworca. Przewidziano również trzy pomieszczenia tzw. komercyjne na wynajem z przeznaczeniem np. dla informacji miejskiej oraz saloniku prasowego z kawiarnią wydającą gorące napoje dla pasażerów.
Przedsionek od strony jednego z wejść bocznych jest jedynym dostępnym pomieszczeniem dla pasażerów po godz. 22-giej i będzie pełnił pełni funkcję tzw. poczekalni nocnej - przewidziano w jego sąsiedztwie zgrupowanie pom. sanitarnych: wc męski, damski, dla niepełnosprawnych z możliwością przewijania niemowląt oraz pom. socjalne i wc dla pracowników dworca.
W sąsiedztwie tych pomieszczeń zlokalizowano również pom. dla podnajemców tj dla ekip sprzątających. Pozostałe pomieszczenia na parterze przeznaczono pod wynajem dla celów komercyjnych (sala wielofunkcyjna z zapleczem).
Klatka schodowa od strony kas biletowych pozostała bez zmian. Natomiast druga klatka schodowa ulegnie przebudowie ze względu na niespełnienie przez nią wymaganych obecnie warunków ewakuacji (zabiegowe stopnie i ich duża wysokość). Po przebudowie będzie klatką trzybiegową.
Na I piętrze zlokalizowano zespoły pomieszczeń przeznaczonych dla podnajemców (drużyn konduktorskich, rewidentów i pracowników SOK) dostępnych z istn. klatki schodowej.
W skład pom. przeznaczonych dla pracowników SOK wchodzi szatnia dla 23 osób wraz z umywalnią.
Pom. dla ekip konduktorskich to: pom. biurowe, pom dla dyspozytora, szatnia dla kobiet (17 osób - praca na 3 zmiany) wraz z umywalnią i wc, szatnia dla mężczyzn (76 osób - praca na trzy zmiany) wraz z wc i umywalnią, pom. socjalne oraz pom. oczekiwań dla konduktorów.
Pozostałe pomieszczenia na I piętrze przeznaczono na cele komercyjne pod wynajem.
W części budynku od strony drugiej klatki schodowej zaprojektowano również pom. komercyjne z przeznaczeniem na hostel (1 pokój -3os. 2 pokoje -2os. 1 pokój -1os.) z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym.
Budynek dworca znajduje się w Gminnej Ewidencji budynków podlegającej ochronie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Opolu.
Z prac wymagających od wykonawcy specjalistycznych kwalifikacji do ich wykonania należy wymienić: przywrócenie dawnego wyglądu licowaniu zewnętrznych ścian, odtworzenie dawnych zadaszeń nad drzwiami wejściowymi do budynku dworca łącznie ze stalowymi elementami ozdobnymi, zmianę obecnego pokrycia zadaszenia nad wejściem głównym łącznie ze wzmocnieniem konstrukcji wsporczej; wykonanie i zamontowanie zegara w ścianie szczytowej budynku z odtworzonym; na tarczy liternictwem i wskazówkami stosowanymi pod koniec XIX wieku; renowację zachowanych drzwi wejściowych prowadzących z peronu do głównej klatki schodowej łącznie z przeprowadzeniem prac stratygraficznych powłoki malarskiej; odtworzenie elementów ozdobnych widocznych obecnie na słupkach i ślemieniach okien podlegających wymianie; przywrócenie dawnej kolorystyki stolarki, krat i balustrad biegów schodowych; odtworzenie ozdobnej balustrady wokół świetlika dachowego; odtworzenie - w miarę możliwości - zewnętrznych malowideł tynku znajdujących się nad oknami; wymianę płytek podłogowych i ściennych przy zachowaniu ich dawnego wzoru, wymiarów i koloru.
Dla przywrócenia wyglądu elewacji budynku z okresu budowy należy wykonać następujące prace:
Oczyścić zewnętrzną powierzchnię ścian z powłok utworzonych przez kurz i sadzę przy użyciu urządzeń do rotacyjnego strumieniowania i delikatnych materiałów ściernych. Zerodowane powierzchnie cegieł i kształtek elewacyjnych należy usunąć ręcznie szczotkami, dolne powierzchnie cokołu i miejsca mokre należy odsolić przy użyciu odpowiednich kompresów usuwanych nie wcześniej niż po 3 tygodniach od ich nałożenia. brakujące lub uszkodzone kształtki i cegły zastąpić nowymi wykonanymi w cegielni, faktura i wybarwienie czerepu dorabianych elementów musi być bezwzględnie dostosowana do istniejącej licówki, niewielkie ubytki w powierzchni cegieł należy wzmocnić preparatem opartym na estrach kwasu krzemowego i uzupełnić odpowiednią zaprawą renowacyjną dostosowaną kolorem do pierwotnego wyglądu lica ściany. Warunek ten dotycz także zapraw uzupełniający spoiny, Scalenie kolorystyczne restaurowanej powierzchni będzie wymagało zastosowania techniki laserunkowej pw celu zabezpieczenia przed wnikaniem wody powierzchnie elewacji należy zaimpregnować środkiem hydrofobizującym opartym na małocząsteczkowych silanach i siloksanach.
Dla usunięcia zawilgocenia licówki ścian i zagrzybionych tynków w piwnicach należy: udrożnić istniejące odpływy z rur spustowych poprzez przepłukanie pod ciśnieniem (wysokociśnieniowe urządzenie WUKO z odsysaniem) wszystkich przykanalików instalacji deszczowej; usunąć tynki ze ścian i stropów piwnic, a ich powierzchnie osuszyć i posmarować preparatem grzybobójczym dopuszczonym do stosowania w magazynach żywności; zapewnić wentylację grawitacyjną pomieszczeń piwnicznych; wykonać od wewnątrz tynki renowacyjne; wykonać osłonę przeciwwilgociową ścian zewnętrznych z bentonitu lub z folii kubełkowej mocowanej do ścian w wykopach.
Instalacja centralnego ogrzewania jako instalacja wodna, dwururowa w obiegu wymuszonym o temperaturze 70/55oC. Źródłem ciepła dla instalacji jest kotłownia zlokalizowana w piwnicy. Czynnik grzewczy podawany będzie z rozdzielacza do poszczególnych obiegów. Odbiornikami ciepła będą grzejniki konwekcyjne, stalowe, płytowe z ożebrowaniem Konwekcyjnym zaopatrzone w głowice termoregulacyjne.
Do budynku doprowadzone jest obecnie przyłącze wodociągowe wykonane z rur PE. Przyłącze to posiada wodomierz. Nowe przewody prowadzone będą w przestrzeni nad sufitem podwieszanym oraz w warstwach podłogowych i w bruzdach ściennych. Woda zimna zasilać będzie w budynku przybory sanitarne i podgrzewacz wody ciepłej. Za wodomierzem głównym na przyłączu wody zostanie zainstalowany zawór antyskażeniowy. W budynku przewidziano, z rur stalowych, instalację przeciwpożarową, hydrantową wyposażoną w hydranty DN 25mm z wężem półsztywnym długości 30m. Dla zapewnienia na zaworze hydrantowym ciśnienia co najmniej 0,2MPa przewidziano zastosowanie urządzenia podnoszącego ciśnienie w instalacji hydrantowej.
Woda ciepła wytwarzana będzie centralnie w kotłowni. Przewody rurowe ze stali nierdzewnej prowadzone będą w warstwach podłogowych, w bruzdach ściennych i w przestrzeni międzystropowej.
Do budynku doprowadzone są przyłącza kanalizacji sanitarnej. Przewiduje się wykonanie wewnątrz budynku nowych instalacji z rur kanalizacyjnych z PVC.
Instalacja zostanie rozprowadzona po budynku pionami kanalizacyjnymi prowadzonymi w szachtach instalacyjnych lub po ścianach.
Ścieki sanitarne, bytowe będą odbierane ze wszystkich przyborów sanitarnych.
Na wszystkich pionach kanalizacyjnych zamontować należy czyszczaki i typowe kominki wentylacyjne ponad dachem.
Ogólnodostępne dla pasażerów pomieszczenia usytuowane na parterze budynku zostały dostosowane do korzystania z nich przez osoby niepełnosprawne. Przy dwóch głównych wejściach z peronów są pochylnie oraz w zespole sanitarnym zostało dodatkowo przewidziane wc dla niepełnosprawnych.
Do rozprowadzenia instalacji elektrycznych zamontować nad sufitami podwieszanymi wzdłuż ścian korytka kablowe. W pokojach biurowych i ciągach komunikacyjnych przewody wciągać do rurek PCV, układanych na konstrukcjach sufitów podwieszanych, a zejścia do osprzętu elektrycznego na ścianach układać w bruzdach pod tynkiem, w przejściach między kondygnacjami w rurach osłonowych.
Oprawy oświetleniowe jarzeniowe w ciągach komunikacyjnych i w pomieszczeniach biurowych muszą być mocowane do sufitów podwieszanych
Plac dworcowy znajduję się przed budynkiem dworca od strony ściany szczytowej w elewacji północno-zachodniej. Remont placu dworcowego nie zmienia jego obecnej funkcji a jedynie poprawia funkcjonalność, estetykę, uporządkowuje tereny zielone. Wyznaczono 39 miejsc postojowych oraz 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych położonych jak najbliżej wejścia głównego do dworca. W pobliżu wejścia i peronu pn.-zach. usytuowano dodatkowo oznakowane kopertą 3 miejsca dla wysiadających dla podróżych. Od strony peronu pn.-wsch. wydzielono utwardzone miejsce dla jednośladów w postaci stojaków dla rowerów. Przyjęto naprawę nawierzchni placu poprzez wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego ułożonego na uprzednio zfrezowanej warstwie istn. asfaltu i istn. kostce brukowej i wyznaczeniu na niej zarówno miejsc postojowych jak i dróg komunikacyjnych. W celu komunikacji potrzebnej do obsługi pozostałych budynków usytuowanych na międzytorzu, przewidziano wjazd na perony z parkingu od strony północno - zachodniej. W pobliżu tego wjazdu wygrodzono siatką istn. miejsce na zbiorniki do gromadzenia odpadów. Część placu położoną bezpośrednio przed wejściem głównym przeznaczono tylko dla ruchu pieszego i nadano mu reprezentacyjny charakter wykonując go z kostki kamiennej granitowej ułożonej na podsypce piaskowo - cem. i podbudowie z kruszywa łamanego. Przewiduje się uporządkowanie istn. zieleni. Odtworzenie dwóch symetrycznie rozmieszczonych na osi wejścia głównego klombów trawiastych z roślinami zimozielonymi. Od strony peronu pn-wsch. zaraz za stojakami na rowery przewidziano wykonanie chodnika z kostki kamiennej granitowej i klombów trawiastych. Wokół projektowanych klombów trawiastych jak i wokół samego budynku dworca usytuowano ławki i kosze na śmieci.
Szczegółowy zakres przebudowy zawarty jest w projekcie budowlanym , projektach wykonawczych branżowych, specyfikacjach techniczne wykonania i odbioru robót ,przedmiar robót

Uwaga: W wydzielonej części dworca na okres przebudowy dworca należy przygotować czasową lokalizację kas biletowych i tymczasową poczekalnię wraz z wykorzystaniem istniejących sanitariatów dla podróżnych na potrzeby pasażerów. wg. rys 1/B projektu architektoniczno-budowlanego. Ww prace uwzględnione zostały w przedmiarze robót budowlanych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 122225

Data publikacji: 2012-06-01

Nazwa:
PKP Spółka Akcyjna Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu

Ulica: ul. Joannitów 13

Numer domu: 13

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 50-525

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 717 13 33

Numer faxu: 071 717 54 09

Adres strony internetowej: nz.wroc.pl

Regon: 00012680103772

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Spółka Akcyjna

Inny rodzaj zamawiającego: Spółka Akcyjna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANO - MONTAŻOWYCH DLA PROJEKTU PN.:
PRZEBUDOWA DWORCA KOLEJOWEGO KLUCZBORK

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlano-montażowych dla projektu pn. Przebudowa dworca kolejowego Wrocław Kluczbork
Przedmiot zamówienia jest zadaniem inwestycyjnym o terminie realizacji do 30.09.2013r.

Węzeł kolejowy Kluczbork zlokalizowany jest na działkach nr 2/4, AM-3 i 30/6, AM-13 w obrębie ewidencyjnym Kluczbork Miasto, których właścicielem jest Skarb Państwa, a użytkownikiem wieczystym PKP S.A. Warszawa, reprezentowana przez Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu. Budynek stacyjny usytuowany jest w przestrzeni pomiędzy torami linii kolejowych biegnących w przeciwnych kierunkach. Komunikację pieszą z budynku na perony zapewniają estakady o konstrukcji stalowej wykonane nad torami, a dojazd do budynku stacyjnego dla pojazdów kołowych jest możliwy od strony wiaduktu kolejowego. Utwardzony plac przy północno-zachodniej ścianie szczytowej budynku wykorzystany jest także jako parking dla samochodów. Budynek dworca figuruje w wojewódzkim ewidencji zabytków ( wojewódzkim wykazie zabytków ) i objęty jest ochroną konserwatorską na podstawie zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Kluczbork.


Charakterystyka użytkowa obiektu:
Omawiany obiekt jest budynkiem wolnostojącym, dwukondygnacyjnym częściowo podpiwniczonym, z dostępnym poddaszem nieużytkowym.
Podstawowe parametry obiektu:
- pow. zabudowy: 849,52 m2
- pow. użytkowa: 2 028,51 m2
- szerokość budynku: 21,44 m
- długość budynku: 40,57m
- wysokość budynku: 9,80m
- kubatura: 10 983,56 m3
Zakres przebudowy

Przebudowa dworca przewiduje podział pomieszczeń pod względem przeznaczenia dla:
- właścicieli dworca (pom. biurowe, ogólnodostępny hol dworca z poczekalnią oraz zaplecze socjalne: wc dla kobiet, mężczyzn, osób niepełnosprawnych, pracowników dworca i pokój socjalny)
- podnajemców obecnie funkcjonujących na terenie budynku (pom. dla rewidentów, drużyn konduktorskich, kasy biletowe, kasy dopłat, ekip sprzątających
- podnajemców komercyjnych (salonik prasowy, kawiarnia, informacja , pom. hostelowe, sala wielofunkcyjna)
Wszystkie pomieszczenia piwniczne przeznaczono na cele gospodarcze. W części piwnic dostępnej od strony klatki schodowej obsługującej kasy biletowe zlokalizowano pomieszczenia dla kotłowni olejowej wraz z magazynami na zbiorniki z olejem opałowym. Pozostałą podpiwniczoną część budynku od strony drugiej klatki schodowej pozostawiono jako gospodarczą na cele obsługi budynku dworca. Na parterze pozostawiono bez zmian dotychczasową lokalizację holu dworcowego z poczekalnią i przedsionkami oraz kasy biletowe. Obok pom. kas przewidziano kasy dopłat konduktorskich wraz z węzłem sanitarnym i aneksem socjalnym. W przestrzeni holu wyodrębniono miejsca dla skrytek bagażowych i siedziska dla pasażerów oraz powiększono poczekalnię. Na parterze przewidziano również dwa pomieszczenia biurowe wraz z węzłem sanitarnych dla zarządzających budynkiem dworca. Przewidziano również trzy pomieszczenia tzw. komercyjne na wynajem z przeznaczeniem np. dla informacji miejskiej oraz saloniku prasowego z kawiarnią wydającą gorące napoje dla pasażerów.
Przedsionek od strony jednego z wejść bocznych jest jedynym dostępnym pomieszczeniem dla pasażerów po godz. 22-giej i będzie pełnił pełni funkcję tzw. poczekalni nocnej - przewidziano w jego sąsiedztwie zgrupowanie pom. sanitarnych: wc męski, damski, dla niepełnosprawnych z możliwością przewijania niemowląt oraz pom. socjalne i wc dla pracowników dworca.
W sąsiedztwie tych pomieszczeń zlokalizowano również pom. dla podnajemców tj dla ekip sprzątających. Pozostałe pomieszczenia na parterze przeznaczono pod wynajem dla celów komercyjnych (sala wielofunkcyjna z zapleczem).
Klatka schodowa od strony kas biletowych pozostała bez zmian. Natomiast druga klatka schodowa ulegnie przebudowie ze względu na niespełnienie przez nią wymaganych obecnie warunków ewakuacji (zabiegowe stopnie i ich duża wysokość). Po przebudowie będzie klatką trzybiegową.
Na I piętrze zlokalizowano zespoły pomieszczeń przeznaczonych dla podnajemców (drużyn konduktorskich, rewidentów i pracowników SOK) dostępnych z istn. klatki schodowej.
W skład pom. przeznaczonych dla pracowników SOK wchodzi szatnia dla 23 osób wraz z umywalnią.
Pom. dla ekip konduktorskich to: pom. biurowe, pom dla dyspozytora, szatnia dla kobiet (17 osób - praca na 3 zmiany) wraz z umywalnią i wc, szatnia dla mężczyzn (76 osób - praca na trzy zmiany) wraz z wc i umywalnią, pom. socjalne oraz pom. oczekiwań dla konduktorów.
Pozostałe pomieszczenia na I piętrze przeznaczono na cele komercyjne pod wynajem.
W części budynku od strony drugiej klatki schodowej zaprojektowano również pom. komercyjne z przeznaczeniem na hostel (1 pokój -3os. 2 pokoje -2os. 1 pokój -1os.) z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym.
Budynek dworca znajduje się w Gminnej Ewidencji budynków podlegającej ochronie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Opolu.
Z prac wymagających od wykonawcy specjalistycznych kwalifikacji do ich wykonania należy wymienić: przywrócenie dawnego wyglądu licowaniu zewnętrznych ścian, odtworzenie dawnych zadaszeń nad drzwiami wejściowymi do budynku dworca łącznie ze stalowymi elementami ozdobnymi, zmianę obecnego pokrycia zadaszenia nad wejściem głównym łącznie ze wzmocnieniem konstrukcji wsporczej; wykonanie i zamontowanie zegara w ścianie szczytowej budynku z odtworzonym; na tarczy liternictwem i wskazówkami stosowanymi pod koniec XIX wieku; renowację zachowanych drzwi wejściowych prowadzących z peronu do głównej klatki schodowej łącznie z przeprowadzeniem prac stratygraficznych powłoki malarskiej; odtworzenie elementów ozdobnych widocznych obecnie na słupkach i ślemieniach okien podlegających wymianie; przywrócenie dawnej kolorystyki stolarki, krat i balustrad biegów schodowych; odtworzenie ozdobnej balustrady wokół świetlika dachowego; odtworzenie - w miarę możliwości - zewnętrznych malowideł tynku znajdujących się nad oknami; wymianę płytek podłogowych i ściennych przy zachowaniu ich dawnego wzoru, wymiarów i koloru.
Dla przywrócenia wyglądu elewacji budynku z okresu budowy należy wykonać następujące prace:
Oczyścić zewnętrzną powierzchnię ścian z powłok utworzonych przez kurz i sadzę przy użyciu urządzeń do rotacyjnego strumieniowania i delikatnych materiałów ściernych. Zerodowane powierzchnie cegieł i kształtek elewacyjnych należy usunąć ręcznie szczotkami, dolne powierzchnie cokołu i miejsca mokre należy odsolić przy użyciu odpowiednich kompresów usuwanych nie wcześniej niż po 3 tygodniach od ich nałożenia. brakujące lub uszkodzone kształtki i cegły zastąpić nowymi wykonanymi w cegielni, faktura i wybarwienie czerepu dorabianych elementów musi być bezwzględnie dostosowana do istniejącej licówki, niewielkie ubytki w powierzchni cegieł należy wzmocnić preparatem opartym na estrach kwasu krzemowego i uzupełnić odpowiednią zaprawą renowacyjną dostosowaną kolorem do pierwotnego wyglądu lica ściany. Warunek ten dotycz także zapraw uzupełniający spoiny, Scalenie kolorystyczne restaurowanej powierzchni będzie wymagało zastosowania techniki laserunkowej pw celu zabezpieczenia przed wnikaniem wody powierzchnie elewacji należy zaimpregnować środkiem hydrofobizującym opartym na małocząsteczkowych silanach i siloksanach.
Dla usunięcia zawilgocenia licówki ścian i zagrzybionych tynków w piwnicach należy: udrożnić istniejące odpływy z rur spustowych poprzez przepłukanie pod ciśnieniem (wysokociśnieniowe urządzenie WUKO z odsysaniem) wszystkich przykanalików instalacji deszczowej; usunąć tynki ze ścian i stropów piwnic, a ich powierzchnie osuszyć i posmarować preparatem grzybobójczym dopuszczonym do stosowania w magazynach żywności; zapewnić wentylację grawitacyjną pomieszczeń piwnicznych; wykonać od wewnątrz tynki renowacyjne; wykonać osłonę przeciwwilgociową ścian zewnętrznych z bentonitu lub z folii kubełkowej mocowanej do ścian w wykopach.
Instalacja centralnego ogrzewania jako instalacja wodna, dwururowa w obiegu wymuszonym o temperaturze 70/55oC. Źródłem ciepła dla instalacji jest kotłownia zlokalizowana w piwnicy. Czynnik grzewczy podawany będzie z rozdzielacza do poszczególnych obiegów. Odbiornikami ciepła będą grzejniki konwekcyjne, stalowe, płytowe z ożebrowaniem Konwekcyjnym zaopatrzone w głowice termoregulacyjne.
Do budynku doprowadzone jest obecnie przyłącze wodociągowe wykonane z rur PE. Przyłącze to posiada wodomierz. Nowe przewody prowadzone będą w przestrzeni nad sufitem podwieszanym oraz w warstwach podłogowych i w bruzdach ściennych. Woda zimna zasilać będzie w budynku przybory sanitarne i podgrzewacz wody ciepłej. Za wodomierzem głównym na przyłączu wody zostanie zainstalowany zawór antyskażeniowy. W budynku przewidziano, z rur stalowych, instalację przeciwpożarową, hydrantową wyposażoną w hydranty DN 25mm z wężem półsztywnym długości 30m. Dla zapewnienia na zaworze hydrantowym ciśnienia co najmniej 0,2MPa przewidziano zastosowanie urządzenia podnoszącego ciśnienie w instalacji hydrantowej.
Woda ciepła wytwarzana będzie centralnie w kotłowni. Przewody rurowe ze stali nierdzewnej prowadzone będą w warstwach podłogowych, w bruzdach ściennych i w przestrzeni międzystropowej.
Do budynku doprowadzone są przyłącza kanalizacji sanitarnej. Przewiduje się wykonanie wewnątrz budynku nowych instalacji z rur kanalizacyjnych z PVC.
Instalacja zostanie rozprowadzona po budynku pionami kanalizacyjnymi prowadzonymi w szachtach instalacyjnych lub po ścianach.
Ścieki sanitarne, bytowe będą odbierane ze wszystkich przyborów sanitarnych.
Na wszystkich pionach kanalizacyjnych zamontować należy czyszczaki i typowe kominki wentylacyjne ponad dachem.
Ogólnodostępne dla pasażerów pomieszczenia usytuowane na parterze budynku zostały dostosowane do korzystania z nich przez osoby niepełnosprawne. Przy dwóch głównych wejściach z peronów są pochylnie oraz w zespole sanitarnym zostało dodatkowo przewidziane wc dla niepełnosprawnych.
Do rozprowadzenia instalacji elektrycznych zamontować nad sufitami podwieszanymi wzdłuż ścian korytka kablowe. W pokojach biurowych i ciągach komunikacyjnych przewody wciągać do rurek PCV, układanych na konstrukcjach sufitów podwieszanych, a zejścia do osprzętu elektrycznego na ścianach układać w bruzdach pod tynkiem, w przejściach między kondygnacjami w rurach osłonowych.
Oprawy oświetleniowe jarzeniowe w ciągach komunikacyjnych i w pomieszczeniach biurowych muszą być mocowane do sufitów podwieszanych
Plac dworcowy znajduję się przed budynkiem dworca od strony ściany szczytowej w elewacji północno-zachodniej. Remont placu dworcowego nie zmienia jego obecnej funkcji a jedynie poprawia funkcjonalność, estetykę, uporządkowuje tereny zielone. Wyznaczono 39 miejsc postojowych oraz 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych położonych jak najbliżej wejścia głównego do dworca. W pobliżu wejścia i peronu pn.-zach. usytuowano dodatkowo oznakowane kopertą 3 miejsca dla wysiadających dla podróżych. Od strony peronu pn.-wsch. wydzielono utwardzone miejsce dla jednośladów w postaci stojaków dla rowerów. Przyjęto naprawę nawierzchni placu poprzez wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego ułożonego na uprzednio zfrezowanej warstwie istn. asfaltu i istn. kostce brukowej i wyznaczeniu na niej zarówno miejsc postojowych jak i dróg komunikacyjnych. W celu komunikacji potrzebnej do obsługi pozostałych budynków usytuowanych na międzytorzu, przewidziano wjazd na perony z parkingu od strony północno - zachodniej. W pobliżu tego wjazdu wygrodzono siatką istn. miejsce na zbiorniki do gromadzenia odpadów. Część placu położoną bezpośrednio przed wejściem głównym przeznaczono tylko dla ruchu pieszego i nadano mu reprezentacyjny charakter wykonując go z kostki kamiennej granitowej ułożonej na podsypce piaskowo - cem. i podbudowie z kruszywa łamanego. Przewiduje się uporządkowanie istn. zieleni. Odtworzenie dwóch symetrycznie rozmieszczonych na osi wejścia głównego klombów trawiastych z roślinami zimozielonymi. Od strony peronu pn-wsch. zaraz za stojakami na rowery przewidziano wykonanie chodnika z kostki kamiennej granitowej i klombów trawiastych. Wokół projektowanych klombów trawiastych jak i wokół samego budynku dworca usytuowano ławki i kosze na śmieci.
Szczegółowy zakres przebudowy zawarty jest w projekcie budowlanym , projektach wykonawczych branżowych, specyfikacjach techniczne wykonania i odbioru robót ,przedmiar robót

Uwaga: W wydzielonej części dworca na okres przebudowy dworca należy przygotować czasową lokalizację kas biletowych i tymczasową poczekalnię wraz z wykorzystaniem istniejących sanitariatów dla podróżnych na potrzeby pasażerów. wg. rys 1/B projektu architektoniczno-budowlanego. Ww prace uwzględnione zostały w przedmiarze robót budowlanych.

Kody CPV:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451113001 (Roboty rozbiórkowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
451112914 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2013

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 140 000 PLN (słownie sto czterdzieści tysięcy 00/100 PLN)

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie co najmniej dwa zamówienia polegające na realizacji robót budowlano-montażowych, na obiekcie budowlanym w postaci budynku użyteczności publicznej w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.nr 75 poz. 690 ze zm.) na obiekcie wpisanym do ewidencji wojewódzkiego konserwatora zabytków nie mniejszej niż 4 000.000 złotych brutto lub równowartość w innych walutach,
oraz jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej dwa zamówienia polegające na realizacji robót budowlano-montażowych na obiekcie wpisanym do ewidencji wojewódzkiego konserwatora zabytków o wartości robót budowlano-montażowych nie mniejszej niż 4 000.000 PLN brutto lub równowartość w innych walutach.

Wiedza i doświadczenie:
dysponować Personelem do wykonania
przedmiotu Zamówienia , który składa się na kluczowy zespół ekspertów, zgodnie z poniższym wyszczególnieniem:
Eksperci:
- Kierownik Budowy powinien posiadać wyższe wykształcenie techniczne, przynajmniej 5-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, przy realizacji robót budowlano-montażowych na obiekcie użyteczności publicznej w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.nr 75 poz. 690 ze zm.), a także uprawnienia do kierowania budową i robotami oraz nadzorowania i kontrolowania robót w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń zgodnie z wymaganiami ustawy Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118, z późn. zmianami) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa oraz zgodnie z ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz.U. z 2001, Nr 5, poz. 42 ze zm.) łącznie z uprawnieniami do wykonywania nadzoru inwestorskiego przy zabytkach nieruchomych - określonymi w Rozporządzeniu Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004r. (Dz.U. z 2004r. Nr 150 poz. 1579) oraz praca przy co najmniej 2-ch obiektach budowlanych wpisanych do ewidencji wojewódzkiego konserwatora zabytków.
-Kierownik robót elektrycznych - wymagane uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych wraz z aktualnym wpisem na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego
-Kierownik robót instalacyjnych - wymagane uprawnienia instalacyjne w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych wraz z aktualnym wpisem na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego
-Kierownik robót telekomunikacyjnych - wymagane uprawnienie telekomunikacyjne wraz z aktualnym wpisem na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego
-Kierownika robót drogowych - wymagane uprawnienie do kierowania robotami budowlanymi o specjalności drogowej wraz z aktualnym wpisem na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego

Potencjał techniczny:
posiadać średniorocznie co najmniej 15 zatrudnionych pracowników, w tym 5 osób personelu kierowniczego, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a w przypadku, gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
posiadać średniorocznie co najmniej 15 zatrudnionych pracowników, w tym 5 osób personelu kierowniczego, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a w przypadku, gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie

Sytuacja ekonomiczna:
1) posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę nie mniejszą niż 3 000 000 złotych lub równowartość w innych walutach.
2) posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 5 000.000 złotych lub równowartość w innych Walutach.

Sprawozdanie finansowe w całości: Tak

Za ile lat obrotowych sprawozdanie finansowe: 1

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 8: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pkp.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: www.pkp.pl

Data składania wniosków, ofert: 18/06/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna
Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu,
ul. Joannitów 13, pokój Nr 305
50-525 Wrocław
Polska

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

106157 / 2015-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mściwojów - Mściwojów (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa dróg osiedlowych w Targoszynie w granicach działek nr 390/10, 390/15, 390/19, 390/21, 390/23, 390/25

173000 / 2014-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa ul. Żeromskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Marcinkowskiego do rozgałęzienia ul. Żeromskiego (LBO) w Legnicy.

182674 / 2010-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie - Dzierżoniów (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Remont mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3004D w km 19+836 JNI 01008093 na rzece Ślęża w miejscowości Podlesie

112627 / 2009-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sobótka - Sobótka (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Mirosławice: remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych o nawierzchni asfaltowej na działce nr 134dr w Mirosławicach - ul. Południowa

58435 / 2016-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jelcz-Laskowice - Jelcz-Laskowice (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Zagospodarowania terenu pomiędzy ulicami Bażantową i Świerkową w Jelczu-Laskowice w zakresie chodników i drogi dojazdowej

183234 / 2014-05-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski Wąsosza - Wąsosz (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Odbudowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Drozdowice Wielkie

322454 / 2013-08-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Złotoryi - Złotoryja (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Remont budynków gospodarczych i zagospodarowanie terenu przy Zakładzie Aktywności Zawodowej w Świerzawie w ramach projektu p. n. Et Labora - rehabilitacja osób niepełnosprawnych w Euroregionie Nysa

17243 / 2016-02-19 - Inny: jednostka budżetowa Gminy Wałbrzych

Gmina Wałbrzych - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 379 od ronda łącznik ul. Uczniowska do skrzyżowania ulic Strzegomska - Świdnicka - Noworudzka - 11 Listopada w m. Wałbrzych i na terenie Gminy Walim.

201188 / 2014-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dobromierz - Dobromierz (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Organizację placów zabaw oraz wyposażenie i dostosowanie pomieszczeń w placówkach w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1. Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej pn. Innowacja w oddziałach przedszkolnych - dostosowujemy się do potrzeb najmłodszych

261511 / 2008-10-10 - Inny: jednostka budżetowa Gminy Miejskiej Lubań

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Lubań (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Remont pokrycia z wymianą izolacji termicznej dachu hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu przy ul. Różanej 2.

107771 / 2014-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kłodzko - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa dróg wewnętrznych na terenie Przedszkola Gminnego w Bierkowicach - I etap

340266 / 2010-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy - Świerzawa (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Remont ubezpieczeń na rowie gminnym w miejscowości Nowy Kościół oś. Dynowice uszkodzonych w wyniku powodzi w miesiącu sierpniu 2010r. w granicach działki geodezyjnej 842

215876 / 2014-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy - Świerzawa (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej zlewni rzeki Kaczawa na terenie Gminy Świerzawa w tym budowa kanalizacji sanitarnej i wodociągu w miejscowości Stara Kraśnica - Etap B

57403 / 2015-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Świdnicy - Świdnica (dolnośląskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Wykonanie robót budowlanych, w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Przebudowa budynków Przedszkola Miejskiego Nr 4 i Przedszkola Miejskiego Nr 14 w zakresie dostosowania do wymogów bezpieczeństwa pożarowego: obejmującego: Zadanie 1. Przebudowa budynku Przedszkola Miejskiego nr 4 w Świdnicy w zakresie dostosowania do wymogów bezpieczeństwa pożarowego. Zadanie 2 . Przebudowa budynku Przedszkola Miejskiego nr 14 w Świdnicy w zakresie dostosowania do wymogów bezpieczeństwa pożarowego.