Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

274075 / 2012-12-31 - Administracja samorządowa / Zarząd Powiatu Mikołowskiego (Mikołów)

Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Obsługa kas fiskalnych i innych urządzeń sklepowych dla uczniów Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych oraz Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie w ramach projektu Kompetencje TAK, Stereotypy NIE II - Program Rozwoju Szkół Zawodowych i Technicznych Powiatu Mikołowskiego na lata 2012-2014 realizowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Opis zamówienia

1.Przedmiotem i zakresem zamówienia jest: zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Obsługa kas fiskalnych i innych urządzeń sklepowych dla 70 uczniów (40 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie: 20 w roku szkolnym 2012/2013 i 20 w roku szkolnym 2013/2014, 30 uczniów z Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych: 15 w roku szkolnym 2012/2013 oraz 15 w roku szkolnym 2013/2014) w wymiarze 15 godzin dla każdej z grup w ramach podnoszenia kompetencji o charakterze zawodowym o specjalności: obsługa kas fiskalnych i innych urządzeń sklepowych.
Szkolenie wchodzące w zakres zawodów zgodnych z Klasyfikacją zawodów i specjalności Ministerstwa Gospodarki i Pracy z dnia 8 grudnia 2004 r. (Dz.U. Nr 265, poz. 2644):
522104 Ekspedient w punkcie usługowym
522107 Sprzedawca

Przez inne urządzenia sklepowe Zamawiający rozumie : terminal kart płatniczych, system kasowy POS z ekranem dotykowym, drukarki fiskalne, czytniki kodów kreskowych, metkownice.

1.1.W szczególności kurs powinien obejmować przygotowanie teoretyczne, przygotowanie praktyczne oraz egzamin wewnętrzny z zakresu obsługi kas fiskalnych i innych urządzeń sklepowych.

Liczba uczestników ogółem - 70
Liczba grup ogółem - 6 w tym 4 grupy zajęciowe po 10 osób i 2 grupy zajęciowe po 15osób.
Liczba godzin/grupę - 15
Liczba godzin ogółem - 90

godzina = godzina zegarowa
1 grupa zajęciowa w ZST w Mikołowie = 10 osób
1 grupa zajęciowa w ZSEiU w Łaziskach Górnych = 15 osób
liczba osób pracujących przy jednym stanowisku podczas zajęć praktycznych = 1 os.

Kurs dla 70 uczestników zostanie przeprowadzony w dwóch edycjach:
1) I edycja w roku szkolnym 2012/2013 obejmuje 2 grupy zajęciowe po 10 osób w ZST w Mikołowie i 1 grupę zajęciową 15 osobową w ZSEiU w Łaziskach Górnych (łącznie 35 osób).
2) II edycja w roku szkolnym 2013/2014 obejmuje 2 grupy zajęciowe po 10 osób w ZST w Mikołowie i 1 grupę zajęciową 15 osobową w ZSEiU w Łaziskach Górnych (łącznie 35 osób).

1.2.Zamawiający wymaga, aby program zajęć był realizowany zgodnie z poniższymi wymaganiami:
1.2.1. Zajęcia powinny się odbywać:
- od poniedziałku do soboty,
- dla uczniów szkół technicznych i zawodowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Mikołowski tj. Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie, ul. Rybnicka 44, Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych, ul. Chopina 11 B;
- w siedzibie Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych, ul. Chopina 11 B, w odpowiednio do charakteru zajęć przystosowanych salach lub odpowiednio wyposażonej pracowni zapewnionej przez Wykonawcę. Zajęcia dotyczące obsługi programów komputerowych sprzedażowych powinny odbywać się w sali wyposażonej w stanowiska komputerowe, kasy fiskalne i inne urządzenia sklepowe. Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych, ul. Chopina 11 B zapewnia salę wyposażoną w 10 szt. kas fiskalnych oraz 10 szt. czytników kodów kreskowych, pozostały sprzęt niezbędny do przeprowadzenia kursu wymieniony w pkt 1.2.4. oraz komputerowe programy sprzedażowe zapewnia Wykonawca.

1.2.2. Termin realizacji:
I edycja - od daty podpisania umowy do 31.V.2013 r.
II edycja - od 1.VI.2013 do 30. IV.2014r.

1.2.3. Wykonawca zobowiązuje się do uzgodnienia z koordynatorem projektu szczegółowego harmonogramu zajęć dla poszczególnych grup w terminie 7 dni przed rozpoczęciem zajęć, natomiast ewentualnych korekt terminów zajęć nie później niż na 5 dni przed terminem zajęć danej grupy po uzyskaniu wcześniejszej akceptacji ze strony uczestników projektu. Harmonogram zajęć powinien być dostosowany do planu lekcji i harmonogramu zajęć dodatkowych w projekcie.

1.2.4. Podczas zajęć praktycznych z zakresu obsługi kas fiskalnych i innych urządzeń sklepowych wymagane jest, aby przy jednym stanowisku znajdował się wyłącznie jeden uczestnik szkolenia.
Wykonawca powinien zapewnić uczestnikom szkolenia odpowiednie wyposażenie techniczne adekwatne do rodzaju szkolenia, odpowiadającego indywidualnym potrzebom szkoleniowym uczestnika.
Wykonawca jest zobowiązany zapewnić uczestnikom szkolenia w trakcie przeprowadzania zajęć następujący sprzęt i urządzenia:
-1 kasa fiskalna na 1 uczestnika (uwaga: dla 15 osobowych grup zajęciowych z ZSEiU Łaziska Górne Wykonawca powinien zapewnić dodatkowe 5 kas fiskalnych, bo pracownia w szkole jest wyposażona w 10 stanowisk z kasami fiskalnymi i czytnikami kodów)
-1 terminal kart płatniczych na 2 uczestników
-1 system kasowy POS z ekranem dotykowym na 2 uczestników
-1 czytnik kodów kreskowych na 1 uczestnika (uwaga: dla 15 osobowych grup zajęciowych z ZSEiU Łaziska Górne Wykonawca powinien zapewnić dodatkowe 5 czytników kodów kreskowych, bo pracownia w szkole jest wyposażona w 10 stanowisk z kasami fiskalnymi i czytnikami kodów)
-1 metkownica na 1 uczestnika
Instrukcje obsługi ww. urządzeń.

Materiały dydaktyczne i dodatkowy sprzęt wykorzystywany podczas zajęć:
-urządzenia współpracujące z kasami - np. wagi (min. 1 na grupę zajęciową)
-komputery wyposażone w programy Subiekt GT, Microsoft Excel (min. 1 stanowisko na 2 uczestników),
-projektor multimedialny,
-rzutnik pisma,
-skaner ręczny, diodowy - 3 szt,
-środki pieniężne: gotówka, czeki, karty płatnicze,
-druki dokumentów (zamówienie, dowód dostawy, PZ, WZ, faktura VAT, rachunek, paragon, paragon fiskalny, kontrolka sprzedaży, taśma kasy rejestrującej, raporty fiskalne), instrukcje obsługi urządzeń: kas fiskalnych, czytników kodów, drukarek fiskalnych, metkownic, terminali kart płatniczych,
-wykaz cen i kodów towarowych.

Wymagania odnośnie funkcjonalności sprzętu wykorzystywanego w czasie kursu:
-kasy fiskalne: baza umożliwiająca zapamiętanie minimum 60 tys. towarów, szeroka gama interfejsów umożliwiających współpracę w sieci. Wyposażenie w alfanumeryczny wyświetlacz klienta z podświetleniem i regulowanym kontrastem, odpowiednio skonfigurowana. Fiskalizacja kasy (uaktywnienie pamięci kasy fiskalnej czyli wprowadzenie do niej na stałe numeru NIP podatnika).
-drukarki fiskalnych: współpracujące z każdym programem do obsługi sprzedaży, wbudowany akumulator, który pozwala na wydruk paragonów w przypadku braku zasilania. Szybki mechanizm drukujący, duży podświetlany obrotowy alfanumeryczny wyświetlacz dla klienta. Odpowiednio skonfigurowane.
-terminale kart płatniczych: spełnienie wymogów PCI DSS (dane przetwarzane we wszystkich punktach akceptacji takie jak: dane karty oraz numery PIN są szyfrowane, przesyłane i przechowywane z zachowaniem odpowiednich procedur i standardów. Posiadające media komunikacyjne np. Ethernet, GPRS, linię telefoniczną.
-system kasowy POS z ekranem dotykowym: musi posiadać oprogramowanie dostosowane do pracy z ekranem dotykowym.
-czytniki kodów kreskowych z oprogramowaniem,
-metkownice: jedno- lub kilkurzędowe, numeryczne lub alfanumeryczne. Możliwość drukowania średnio dziesięciu znaków w jednym rzędzie, przede wszystkim dla oznaczenia daty, ceny i wagi towaru. Posiadają dodatkowo znaki: walut - najczęściej znak zł i znak euro, znaki ilości najczęściej szt., wagi najczęściej kg, oraz inne dodatkowe znaki.

Wykonawca powinien zapewnić 10 stanowisk na 1 grupę dla grup zajęciowych z ZST w Mikołowie i 15 stanowisk na 1 grupę dla grup zajęciowych z ZSEiU w Łaziskach Górnych.

1.2.5. Wykonawca zobowiązuje się do przygotowania programu zajęć oraz przekazania go Zamawiającemu.

1.2.6. Prawidłowość wykonania umowy zostanie potwierdzona poprzez prowadzenie dzienników kursu i list obecności.

1.2.7. Wykonawca przeprowadzi w trakcie w/w kursu ankiety monitorujące z raportem wyników.

1.2.8. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić odpowiednie działania informacyjne i promocyjne zgodne z Wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, min.: materiałów szkoleniowych, dokumentów w związku z współfinansowaniem z Europejskiego Funduszu Społecznego.

1.2.9. Wykonawca zobowiązuję się do ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie szkody powstałe w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy, w tym za szkody wyrządzone osobom trzecim, za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków powstałe w związku ze świadczeniem usług oraz niezwłocznego zawiadomienia w formie pisemnej Zamawiającego o wypadku podczas kursu, oraz sporządzenia karty wypadku ustalającej okoliczności i przyczyny wypadku oraz przekazania jej Zamawiającemu i poszkodowanemu.

1.2.10. Wykonawca zobowiązuje się do wykupienia ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w trakcie kursu, w drodze na kurs i po kursie na sumę 15000 zł. oraz przekazania dokumentu potwierdzającego wykupienie ubezpieczenia Zamawiającemu do 5 dni od daty pierwszych zajęć;

1.2.11.Wykonawca zobowiązuję się nie pobierać od uczestników kursu żadnych opłat.

1.2.12. Wykonawca zobowiązuje się przechowywać wszystkie dokumenty związane z realizacją szkolenia co najmniej do dnia 31.12.2020 r.

1.2.13. Wykonawca zapewni również materiały dydaktyczne w postaci podręcznika lub skryptu wraz z płytami CD z zakresu obsługi kas fiskalnych i innych urządzeń sklepowych (po zakończeniu kursu materiały przechodzą na własność uczniów).
Komplet materiałów szkoleniowych Wykonawca dostarczy uczestnikom szkolenia oraz Zamawiającemu, najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia.

1.2.14. Wykonawca zapewni przeprowadzenie egzaminu oraz wydanie uczestnikom kursu zaświadczenia o ukończeniu kursu i zaświadczenia potwierdzającego posiadanie kwalifikacji zawodowych z wyszczególnieniem umiejętności i wiadomości nabytych w trakcie realizacji poszczególnych jednostek szkoleniowych z zakresu objętego kursem. Na zaświadczeniach powinny zostać umieszczone właściwe oznaczenia graficzne: logo i nazwy projektu, logo PO KL, UE, EFS wraz z tekstami opisującymi zaangażowanie środków UE w projekt.
W przypadku egzaminu poza szkołą ucznia, Wykonawca zapewnia transport na egzamin i z powrotem.

1.3. Zakres merytoryczny i oczekiwane rezultaty szkolenia.
Program szkolenia adresowany jest do uczniów/uczennic pragnących uzyskać kwalifikacje w zakresie pracy wymagającej umiejętności obsługi kas fiskalnych i innych urządzeń sklepowych.
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników w zakresie:
- nauki obsługi kasy fiskalnej.
- obowiązków podatnika
- obsługi dodatkowych urządzeń współpracujących z kasami,

W wyniku realizacji szkolenia uczestnik będzie potrafił:
- przestrzegać przepisy bhp uruchomić kasę, scharakteryzować jej elementy budowy i założyć papier.
- wykonać programowanie ustawień wstępnych kasy, kasjerów oraz rabatów.
- wprowadzić do pamięci kasy grupy towarowe, towary i opakowania zwrotne.
- wykonać wiązanie towarów z opakowaniem zwrotnym.
- rozpocząć pracę i dokonać wpłaty gotówki do kasy.
- wprowadzić towar do kasy wykorzystując numer PLU lub kod kreskowy.
- udzielić rabatu do pozycji towaru lub do całego paragonu.
- usunąć pozycję paragonu po uprzednim wyświetleniu pozycji paragonu oraz anulować paragon.
- kończąc paragon potrafi wybrać formę zapłaty.

W szczególności program merytoryczny powinien obejmować zagadnienia:
- Co to jest kasa fiskalna? - ogólne informacje.
- Warunki techniczne i kryteria jakie muszą spełniać kasy.
- Wybrane zagadnienia z Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2006 r. w sprawie kas rejestrujących.
- Programy pracy kasy.
- Moduł fiskalny, pojęcia fiskalne kasy.
- Numery unikatowe, raporty fiskalne.
- Wystawianie faktur i rachunków.
- Obowiązki podatnika.
- Obsługa klienta.
- Nauka obsługi kasy fiskalnej . Sprzedaż.
- Obsługa dodatkowych urządzeń współpracujących z kasami (komputer, czytnik kodów, waga elektroniczna).
- Raportowanie - Drukowanie raportów czytających i zerujących.
- Baza danych stawek podatku (PTU) : wprowadzanie stawek PTU,drukowanie raportu stawek zaprogramowanych w kasie fiskalnej.
- Baza danych opakowań zwrotnych.
- Baza danych towarów (PLU) . Baza danych rabatów i dopłat.
Wykaz kwalifikacji zawodowych potwierdzających odbyte szkolenie:
- obsługa klientów w zakresie prawidłowego naliczenia i pobrania należności za zakupione towary zgodnie z obowiązującymi procedurami,
- stosowanie jednolitego systemu obsługi klienta na stanowisku kasowym,
- realizacja płatności gotówkowych i bezgotówkowych,
- rozliczanie kasy,
- prowadzenie aktywnej sprzedaży,
- przygotowanie przydzielonej kasy do obsługi klienta,
- realizacja bieżących zadań na stanowisku kasowym zgodnie z potrzebami komunikowanymi przez przełożonego,
- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowisku pracy,
- kontrolowanie poprawności opisów pozycji towarowych na paragonie i fakturze.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 274075

Data publikacji: 2012-12-31

Nazwa: Zarząd Powiatu Mikołowskiego

Ulica: ul. Żwirki i Wigury 4a

Numer domu: 4a

Miejscowość: Mikołów

Kod pocztowy: 43-190

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: (032) 32-48-100, 32-48-125

Numer faxu: (032) 32-48-147, 32-48-132

Adres strony internetowej: www.bip.mikolowski.pl

Regon: 27628477900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Obsługa kas fiskalnych i innych urządzeń sklepowych dla uczniów Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych oraz Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie w ramach projektu Kompetencje TAK, Stereotypy NIE II - Program Rozwoju Szkół Zawodowych i Technicznych Powiatu Mikołowskiego na lata 2012-2014 realizowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem i zakresem zamówienia jest: zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Obsługa kas fiskalnych i innych urządzeń sklepowych dla 70 uczniów (40 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie: 20 w roku szkolnym 2012/2013 i 20 w roku szkolnym 2013/2014, 30 uczniów z Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych: 15 w roku szkolnym 2012/2013 oraz 15 w roku szkolnym 2013/2014) w wymiarze 15 godzin dla każdej z grup w ramach podnoszenia kompetencji o charakterze zawodowym o specjalności: obsługa kas fiskalnych i innych urządzeń sklepowych.
Szkolenie wchodzące w zakres zawodów zgodnych z Klasyfikacją zawodów i specjalności Ministerstwa Gospodarki i Pracy z dnia 8 grudnia 2004 r. (Dz.U. Nr 265, poz. 2644):
522104 Ekspedient w punkcie usługowym
522107 Sprzedawca

Przez inne urządzenia sklepowe Zamawiający rozumie : terminal kart płatniczych, system kasowy POS z ekranem dotykowym, drukarki fiskalne, czytniki kodów kreskowych, metkownice.

1.1.W szczególności kurs powinien obejmować przygotowanie teoretyczne, przygotowanie praktyczne oraz egzamin wewnętrzny z zakresu obsługi kas fiskalnych i innych urządzeń sklepowych.

Liczba uczestników ogółem - 70
Liczba grup ogółem - 6 w tym 4 grupy zajęciowe po 10 osób i 2 grupy zajęciowe po 15osób.
Liczba godzin/grupę - 15
Liczba godzin ogółem - 90

godzina = godzina zegarowa
1 grupa zajęciowa w ZST w Mikołowie = 10 osób
1 grupa zajęciowa w ZSEiU w Łaziskach Górnych = 15 osób
liczba osób pracujących przy jednym stanowisku podczas zajęć praktycznych = 1 os.

Kurs dla 70 uczestników zostanie przeprowadzony w dwóch edycjach:
1) I edycja w roku szkolnym 2012/2013 obejmuje 2 grupy zajęciowe po 10 osób w ZST w Mikołowie i 1 grupę zajęciową 15 osobową w ZSEiU w Łaziskach Górnych (łącznie 35 osób).
2) II edycja w roku szkolnym 2013/2014 obejmuje 2 grupy zajęciowe po 10 osób w ZST w Mikołowie i 1 grupę zajęciową 15 osobową w ZSEiU w Łaziskach Górnych (łącznie 35 osób).

1.2.Zamawiający wymaga, aby program zajęć był realizowany zgodnie z poniższymi wymaganiami:
1.2.1. Zajęcia powinny się odbywać:
- od poniedziałku do soboty,
- dla uczniów szkół technicznych i zawodowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Mikołowski tj. Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie, ul. Rybnicka 44, Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych, ul. Chopina 11 B;
- w siedzibie Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych, ul. Chopina 11 B, w odpowiednio do charakteru zajęć przystosowanych salach lub odpowiednio wyposażonej pracowni zapewnionej przez Wykonawcę. Zajęcia dotyczące obsługi programów komputerowych sprzedażowych powinny odbywać się w sali wyposażonej w stanowiska komputerowe, kasy fiskalne i inne urządzenia sklepowe. Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych, ul. Chopina 11 B zapewnia salę wyposażoną w 10 szt. kas fiskalnych oraz 10 szt. czytników kodów kreskowych, pozostały sprzęt niezbędny do przeprowadzenia kursu wymieniony w pkt 1.2.4. oraz komputerowe programy sprzedażowe zapewnia Wykonawca.

1.2.2. Termin realizacji:
I edycja - od daty podpisania umowy do 31.V.2013 r.
II edycja - od 1.VI.2013 do 30. IV.2014r.

1.2.3. Wykonawca zobowiązuje się do uzgodnienia z koordynatorem projektu szczegółowego harmonogramu zajęć dla poszczególnych grup w terminie 7 dni przed rozpoczęciem zajęć, natomiast ewentualnych korekt terminów zajęć nie później niż na 5 dni przed terminem zajęć danej grupy po uzyskaniu wcześniejszej akceptacji ze strony uczestników projektu. Harmonogram zajęć powinien być dostosowany do planu lekcji i harmonogramu zajęć dodatkowych w projekcie.

1.2.4. Podczas zajęć praktycznych z zakresu obsługi kas fiskalnych i innych urządzeń sklepowych wymagane jest, aby przy jednym stanowisku znajdował się wyłącznie jeden uczestnik szkolenia.
Wykonawca powinien zapewnić uczestnikom szkolenia odpowiednie wyposażenie techniczne adekwatne do rodzaju szkolenia, odpowiadającego indywidualnym potrzebom szkoleniowym uczestnika.
Wykonawca jest zobowiązany zapewnić uczestnikom szkolenia w trakcie przeprowadzania zajęć następujący sprzęt i urządzenia:
-1 kasa fiskalna na 1 uczestnika (uwaga: dla 15 osobowych grup zajęciowych z ZSEiU Łaziska Górne Wykonawca powinien zapewnić dodatkowe 5 kas fiskalnych, bo pracownia w szkole jest wyposażona w 10 stanowisk z kasami fiskalnymi i czytnikami kodów)
-1 terminal kart płatniczych na 2 uczestników
-1 system kasowy POS z ekranem dotykowym na 2 uczestników
-1 czytnik kodów kreskowych na 1 uczestnika (uwaga: dla 15 osobowych grup zajęciowych z ZSEiU Łaziska Górne Wykonawca powinien zapewnić dodatkowe 5 czytników kodów kreskowych, bo pracownia w szkole jest wyposażona w 10 stanowisk z kasami fiskalnymi i czytnikami kodów)
-1 metkownica na 1 uczestnika
Instrukcje obsługi ww. urządzeń.

Materiały dydaktyczne i dodatkowy sprzęt wykorzystywany podczas zajęć:
-urządzenia współpracujące z kasami - np. wagi (min. 1 na grupę zajęciową)
-komputery wyposażone w programy Subiekt GT, Microsoft Excel (min. 1 stanowisko na 2 uczestników),
-projektor multimedialny,
-rzutnik pisma,
-skaner ręczny, diodowy - 3 szt,
-środki pieniężne: gotówka, czeki, karty płatnicze,
-druki dokumentów (zamówienie, dowód dostawy, PZ, WZ, faktura VAT, rachunek, paragon, paragon fiskalny, kontrolka sprzedaży, taśma kasy rejestrującej, raporty fiskalne), instrukcje obsługi urządzeń: kas fiskalnych, czytników kodów, drukarek fiskalnych, metkownic, terminali kart płatniczych,
-wykaz cen i kodów towarowych.

Wymagania odnośnie funkcjonalności sprzętu wykorzystywanego w czasie kursu:
-kasy fiskalne: baza umożliwiająca zapamiętanie minimum 60 tys. towarów, szeroka gama interfejsów umożliwiających współpracę w sieci. Wyposażenie w alfanumeryczny wyświetlacz klienta z podświetleniem i regulowanym kontrastem, odpowiednio skonfigurowana. Fiskalizacja kasy (uaktywnienie pamięci kasy fiskalnej czyli wprowadzenie do niej na stałe numeru NIP podatnika).
-drukarki fiskalnych: współpracujące z każdym programem do obsługi sprzedaży, wbudowany akumulator, który pozwala na wydruk paragonów w przypadku braku zasilania. Szybki mechanizm drukujący, duży podświetlany obrotowy alfanumeryczny wyświetlacz dla klienta. Odpowiednio skonfigurowane.
-terminale kart płatniczych: spełnienie wymogów PCI DSS (dane przetwarzane we wszystkich punktach akceptacji takie jak: dane karty oraz numery PIN są szyfrowane, przesyłane i przechowywane z zachowaniem odpowiednich procedur i standardów. Posiadające media komunikacyjne np. Ethernet, GPRS, linię telefoniczną.
-system kasowy POS z ekranem dotykowym: musi posiadać oprogramowanie dostosowane do pracy z ekranem dotykowym.
-czytniki kodów kreskowych z oprogramowaniem,
-metkownice: jedno- lub kilkurzędowe, numeryczne lub alfanumeryczne. Możliwość drukowania średnio dziesięciu znaków w jednym rzędzie, przede wszystkim dla oznaczenia daty, ceny i wagi towaru. Posiadają dodatkowo znaki: walut - najczęściej znak zł i znak euro, znaki ilości najczęściej szt., wagi najczęściej kg, oraz inne dodatkowe znaki.

Wykonawca powinien zapewnić 10 stanowisk na 1 grupę dla grup zajęciowych z ZST w Mikołowie i 15 stanowisk na 1 grupę dla grup zajęciowych z ZSEiU w Łaziskach Górnych.

1.2.5. Wykonawca zobowiązuje się do przygotowania programu zajęć oraz przekazania go Zamawiającemu.

1.2.6. Prawidłowość wykonania umowy zostanie potwierdzona poprzez prowadzenie dzienników kursu i list obecności.

1.2.7. Wykonawca przeprowadzi w trakcie w/w kursu ankiety monitorujące z raportem wyników.

1.2.8. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić odpowiednie działania informacyjne i promocyjne zgodne z Wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, min.: materiałów szkoleniowych, dokumentów w związku z współfinansowaniem z Europejskiego Funduszu Społecznego.

1.2.9. Wykonawca zobowiązuję się do ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie szkody powstałe w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy, w tym za szkody wyrządzone osobom trzecim, za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków powstałe w związku ze świadczeniem usług oraz niezwłocznego zawiadomienia w formie pisemnej Zamawiającego o wypadku podczas kursu, oraz sporządzenia karty wypadku ustalającej okoliczności i przyczyny wypadku oraz przekazania jej Zamawiającemu i poszkodowanemu.

1.2.10. Wykonawca zobowiązuje się do wykupienia ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w trakcie kursu, w drodze na kurs i po kursie na sumę 15000 zł. oraz przekazania dokumentu potwierdzającego wykupienie ubezpieczenia Zamawiającemu do 5 dni od daty pierwszych zajęć;

1.2.11.Wykonawca zobowiązuję się nie pobierać od uczestników kursu żadnych opłat.

1.2.12. Wykonawca zobowiązuje się przechowywać wszystkie dokumenty związane z realizacją szkolenia co najmniej do dnia 31.12.2020 r.

1.2.13. Wykonawca zapewni również materiały dydaktyczne w postaci podręcznika lub skryptu wraz z płytami CD z zakresu obsługi kas fiskalnych i innych urządzeń sklepowych (po zakończeniu kursu materiały przechodzą na własność uczniów).
Komplet materiałów szkoleniowych Wykonawca dostarczy uczestnikom szkolenia oraz Zamawiającemu, najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia.

1.2.14. Wykonawca zapewni przeprowadzenie egzaminu oraz wydanie uczestnikom kursu zaświadczenia o ukończeniu kursu i zaświadczenia potwierdzającego posiadanie kwalifikacji zawodowych z wyszczególnieniem umiejętności i wiadomości nabytych w trakcie realizacji poszczególnych jednostek szkoleniowych z zakresu objętego kursem. Na zaświadczeniach powinny zostać umieszczone właściwe oznaczenia graficzne: logo i nazwy projektu, logo PO KL, UE, EFS wraz z tekstami opisującymi zaangażowanie środków UE w projekt.
W przypadku egzaminu poza szkołą ucznia, Wykonawca zapewnia transport na egzamin i z powrotem.

1.3. Zakres merytoryczny i oczekiwane rezultaty szkolenia.
Program szkolenia adresowany jest do uczniów/uczennic pragnących uzyskać kwalifikacje w zakresie pracy wymagającej umiejętności obsługi kas fiskalnych i innych urządzeń sklepowych.
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników w zakresie:
- nauki obsługi kasy fiskalnej.
- obowiązków podatnika
- obsługi dodatkowych urządzeń współpracujących z kasami,

W wyniku realizacji szkolenia uczestnik będzie potrafił:
- przestrzegać przepisy bhp uruchomić kasę, scharakteryzować jej elementy budowy i założyć papier.
- wykonać programowanie ustawień wstępnych kasy, kasjerów oraz rabatów.
- wprowadzić do pamięci kasy grupy towarowe, towary i opakowania zwrotne.
- wykonać wiązanie towarów z opakowaniem zwrotnym.
- rozpocząć pracę i dokonać wpłaty gotówki do kasy.
- wprowadzić towar do kasy wykorzystując numer PLU lub kod kreskowy.
- udzielić rabatu do pozycji towaru lub do całego paragonu.
- usunąć pozycję paragonu po uprzednim wyświetleniu pozycji paragonu oraz anulować paragon.
- kończąc paragon potrafi wybrać formę zapłaty.

W szczególności program merytoryczny powinien obejmować zagadnienia:
- Co to jest kasa fiskalna? - ogólne informacje.
- Warunki techniczne i kryteria jakie muszą spełniać kasy.
- Wybrane zagadnienia z Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2006 r. w sprawie kas rejestrujących.
- Programy pracy kasy.
- Moduł fiskalny, pojęcia fiskalne kasy.
- Numery unikatowe, raporty fiskalne.
- Wystawianie faktur i rachunków.
- Obowiązki podatnika.
- Obsługa klienta.
- Nauka obsługi kasy fiskalnej . Sprzedaż.
- Obsługa dodatkowych urządzeń współpracujących z kasami (komputer, czytnik kodów, waga elektroniczna).
- Raportowanie - Drukowanie raportów czytających i zerujących.
- Baza danych stawek podatku (PTU) : wprowadzanie stawek PTU,drukowanie raportu stawek zaprogramowanych w kasie fiskalnej.
- Baza danych opakowań zwrotnych.
- Baza danych towarów (PLU) . Baza danych rabatów i dopłat.
Wykaz kwalifikacji zawodowych potwierdzających odbyte szkolenie:
- obsługa klientów w zakresie prawidłowego naliczenia i pobrania należności za zakupione towary zgodnie z obowiązującymi procedurami,
- stosowanie jednolitego systemu obsługi klienta na stanowisku kasowym,
- realizacja płatności gotówkowych i bezgotówkowych,
- rozliczanie kasy,
- prowadzenie aktywnej sprzedaży,
- przygotowanie przydzielonej kasy do obsługi klienta,
- realizacja bieżących zadań na stanowisku kasowym zgodnie z potrzebami komunikowanymi przez przełożonego,
- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowisku pracy,
- kontrolowanie poprawności opisów pozycji towarowych na paragonie i fakturze.

Kody CPV:
805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/04/2014

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie żąda wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Zamawiający nie opisuje tego warunku.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonali ( zakończyli) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, minimum 1 usługę , której przedmiotem było przeprowadzenie kursu obsługi kas fiskalnych, o wartości mnimum 15 000 PLN brutto, dla minimum 20 osób.

Potencjał techniczny: Zamawiający nie opisuje tego warunku.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: Zamawiający nie opisuje tego warunku.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiajacy nie opisuje tego warunku.
Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

II. Inne warunki udziału w postępowaniu .
Brak podstaw do wykluczenia wykonawcy z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art.24 ust.1 ustawy Prawo Zamówien Publicznych.

Ocena spełniania poszczególnych warunków przez Wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonej oferty oraz złożonych przez wykonawców oświadczeń i dokumentów, wymaganych przez Zamawiającego w SIWZ i zostanie przeprowadzona zgodnie z formułą - spełnia - nie spełnia.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1). wypełniony i podpisany formularz ofertowy stanowiący zał. nr 1 do SIWZ
2) Jeżeli oferta podpisana jest przez osobę inną niż upoważniona do reprezentowania wykonawcy do oferty należy załączyć pełnomocnictwo (upoważnienie)w formie oryginału podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania wykonawcy lub w formie kopii poświadczonej notarialnie.
3) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzialenia zamówienia pełnomocnictwo/upoważnieniem dla pełnomocnika wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.Pełnomocnictwo musi być w formie oryginału lub w formie kopii poświadczonej notarialnie.
4)w przypadku gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu , osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia pisemnego zobowiązania tych podmiotów ( np. pisemne oświadczenie podmiotu trzeciego, umowa przedwstępna, umowa generalna o współpracy ) do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Każda zmiana postanowień niniejszej umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. W związku z art. 144 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 i Nr 161, poz. 1078) Zamawiający przewiduje możliwość zmiany istotnych postanowień Umowy w stosunku do treści Oferty, w następujących okolicznościach:
a. konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy,
b. uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu zamówienia proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli te zmiany są korzystne dla stron,
c. w przypadku gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wytycznych lub zaleceń Instytucji, która przyznała środki na współfinansowanie zamówienia na usługę,
d. wydłużenia terminu realizacji umowy w przypadku wystąpienia uzasadnionych okoliczności, których podstawą będą obiektywne przesłanki zaakceptowane przez Zamawiającego pod warunkiem uzyskania zgody na wydłużenie terminu realizacji projektu przez Instytucję, która przyznała środki na współfinansowanie zamówienia na zamówienie,
e. zmiana sposobu rozliczenia umowy lub dokonywania płatności na rzecz Zamawiającego na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu, w ramach którego realizowany jest przedmiot zamówienia, zmian wytycznych lub innych dokumentów programowych,
f. w przypadku wystąpienia siły wyższej. Siła wyższa oznacza wydarzenie zewnętrzne, nieprzewidywalne i poza kontrolą stron niniejszej umowy, którego skutkom nie można zapobiec, występujące po podpisaniu umowy, a powodujące niemożliwość wywiązania się z umowy w jej obecnym brzmieniu,
g. w przypadku zmiany stanu prawnego, który będzie wnosił nowe wymagania co do sposobu realizacji jakiegokolwiek elementu usługi,
h. zmiany w kolejności i terminach wykonania przedmiotu zamówienia, na skutek zdarzeń losowych lub innych okoliczności,
i. zmian teleadresowych Stron Umowy.
3. Zmiana osób przewidzianych do nadzorowania przedmiotu umowy nie wymaga aneksu do umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.mikolowski.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Mikołowie, ul.Żwirki i Wigury 4a,43-190 Mikołów,wejście B,parter, Biuro Podawcze, osobiście lub za zaliczeniem pocztowym, cena:5PLN plus koszt wysyłki.

Data składania wniosków, ofert: 09/01/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Mikołowie, ul.Żwirki i Wigury 4a,43-190 Mikołów, wejście B, parter, kancelaria - pokój nr 127

On: D

Termin związania ofertą, data do: 07/02/2013

Informacje dodatkowe:
Projekt pn.Kompetencje TAK, Stereotypy NIE II - Program Rozwoju Szkół Zawodowych i Technicznych Powiatu Mikołowskiego na lata 2012-2014 jest realizowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działąnia 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakośći szkolnictwa zawodowego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

268015 / 2013-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie - Jaworzno (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia grupowego szkolenia osób bezrobotnych w ramach Projektu Akademia kompetencji współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Poddziałanie 9.6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w następującym zakresie: Szkolenie z zakresu umiejętności komputerowych zakończone egzaminem ECDL Start - 40 w IV edycjach (ok. 10 osób w jednej edycji)

140836 / 2012-05-02 - Inny: szkoła publiczna

Zespół Szkół Nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego - Jastrzębie-Zdrój (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Świadczenie usługi egzaminów w projekcie PO TECHNIKUM W PRACĘ realizowanym w ramach Działania 9.2. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

164753 / 2010-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie - Cieszyn (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przeszkolenie osób bezrobotnych w ramach projektu Kreuj rzeczywistość - Zainwestuj w siebie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: Część 1 - Przeszkolenie 45 osób bezrobotnych (3 grupy po 15 osób) na kursie pn. EUROPEJSKI CERTYFIKAT UMIEJĘTNOŚCI KOMPUTEROWYCH - MODUŁ 2, 3 i 4 Część 2 - Przeszkolenie 10 osób bezrobotnych na kursie pn. AUTO CAD 2D i 3D Część 3 - Przeszkolenie 10 osób bezrobotnych na kursie pn. KSIĘGOWOŚĆ W MAŁEJ I ŚREDNIEJ FIRMIE Z OBSŁUGĄ PROGRAMÓW KOMPUTEROWYCH

26510 / 2011-02-21 - Inny: szkoła publiczna

Zespół Szkół Nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego - Jastrzębie-Zdrój (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Świadczenie usługi szkoleń komputerowych ECDL CAD lub równoważne w projekcie PO TECHNIKUM W PRACĘ realizowanym w ramach poddziałania 9.2. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

122920 / 2016-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie - Częstochowa (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przetarg nieograniczony na usługi szkolenia komputerowego: cz. I - kurs obsługi programu AutoCAD z modułem języka angielskiego branżowego; cz. II - kurs grafiki komputerowej na poziomie podstawowym

355682 / 2011-10-27 - Inny: szkoł publiczna

Zespół Szkół Nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego - Jastrzębie-Zdrój (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Świadczenie usługi szkoleń komputerowych z zakresu obsługi serwera 2008 dla uczniów w projekcie PO TECHNIKUM W PRACĘ realizowanym w ramach Działania 9.2. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

153617 / 2010-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie - Częstochowa (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przetarg nieograniczony na usługi szkolenia komputerowego dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie.

420984 / 2012-10-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie - Częstochowa (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przetarg nieograniczony na usługi szkolenia komputerowego dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie - kurs obsługi programu AutoCAD

96288 / 2011-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Bielski - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń komputerowych: 1) Podstawy obsługi komputera, 2) Grafika komputerowa w ramach realizowanego projektu pt. Droga do aktywności - aktywizacja społeczna i zawodowa mieszkańców powiatu bielskiego, Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

228620 / 2013-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
organizacja i przeprowadzenie szkoleń komputerowych realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie dla uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt.Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze

200112 / 2012-06-13 - Inny: szkoła publiczna

Zespół Szkół Nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego - Jastrzębie-Zdrój (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Świadczenie usługi szkolenia z grafiki komputerowej z warsztatami praktycznymi w projekcie PO TECHNIKUM W PRACĘ realizowanym w ramach Działania 9.2. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

237222 / 2013-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie - Cieszyn (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przeprowadzenie zorganizowanego szkolenia w ramach projektu Kreuj rzeczywistość - Zainwestuj w siebie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z podziałem na 3 części

76536 / 2010-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie - Będzin (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Świadczenie usługi organizacji szkolenia w zakresie specjalności zawodowej Obsługa komputera dla początkujących z pakietem biurowym MS OFFICE dla uprawnionych osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie.

529434 / 2012-12-28 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Kuratorium Oświaty w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Kuratorium Oświaty w Katowicach działa zgodnie za art. 15 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa - Wojewody Śląskiego będącego Zamawiającym. Przedmiotem zamówienia jest wdrożenie modułów: kadry - płace, środki trwałe, magazyn, kasa zapomogowo-pożyczkowa, zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, rejestr czasu pracy i świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Kuratorium Oświaty asyst i kursów.

177160 / 2014-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie - Cieszyn (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu Kreuj rzeczywistość - Zainwestuj w siebie współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z podziałem na 3 części

236327 / 2013-11-08 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Szkolenie stacjonarne dla 9 administratorów systemów komputerowych w ramach projektu e-Policja - w służbie społeczeństwu województwa śląskiego (cross financing)

149809 / 2014-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie - Częstochowa (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przetarg nieograniczony na usługi szkolenia komputerowego dla osób zarejestrowanych w PUP w Częstochowie - kurs kosztorysowania robót budowlanych z wykorzystaniem programu Norma Pro z modułem języka angielskiego branżowego

364452 / 2014-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Mikołowskiego - Mikołów (śląskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie certyfikowanego kursu ECDL lub równoważnego dla uczniów i uczennic szkół zawodowych i technicznych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Mikołowski, w ramach projektu E-fektywne F-unkcjonalne S-zkoły - Program Rozwoju Szkół Zawodowych i Technicznych Powiatu Mikołowskiego na lata 2014-2015 realizowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.