Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

120478 / 2013-03-27 - Inny: Instytucja kultury / Sulechowski Dom Kultury w Sulechowie (Sulechów)

Zadanie A: Wykonanie placu zabaw w miejscowości Łęgowo
Zadanie B: Wykonanie placu zabaw w miejscowości Mozów

Opis zamówienia

I OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Zamówienie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413: Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów - dla operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznawania pomocy w ramach działam Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
2. ZADANIE A: Wykonanie placu zabaw w miejscowości Łęgowo:
1) Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) wykonanie placu zabaw w miejscowości Łęgowo zgodnie z opisem urządzeń w wykazie urządzeń poniżej oraz wszystkimi postanowieniami SIWZ,
b) montaż urządzeń i transport na miejsce montażu,
c) wykonanie dokumentacji technicznej.
2) Wykaz urządzeń:

1. Zestaw zabawowy wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176, wymiar urzą-dzenia:
- min. 741 x 682 cm
- wysokość min. 330 cm
Zestaw wykonany z drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm, elementów stalowych. Elementy drewniane zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynników atmosferycznych w klasie IV, elementy stalo-we malowane proszkowo, urządzenie montowane na kotwach stalowych ocynkowanych, boki urządzenia wykonane ze sklejki lub płyt HDPE odpor-nych na wilgoć, ślizg ze stali nierdzewnej.
W skład zestawu wchodzą:
- przeplotnia z lin polipropylenowych z rdzeniem stalowym,
- dwie wieże min. h=1.0 m,
- pomost ruchomy,
- trap typu przeplotnia,
- ślizg min. h=1.0 m,
- rura strażacka,
- drabinka krzyżakowa,
- drabinka pozioma
1 szt.

2. Huśtawka wagowa - wykonana zgodnie z normą PN-EN 1176, z drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm, elementów stalowych, elementy drewniane zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynni-ków atmosferycznych w klasie IV, elementy stalowe malowane proszkowo; urządzenie montowane na kotwach stalowych ocynkowanych, siedziska gumowe - 1 szt.

3. Ławka - podstawa z elementów stalowych malowanych proszkowo, mon-towana w stopach betonowych, elementy siedziska z drewna klejonego za-bezpieczonego ciśnieniowo przed działaniem czynników atmosferycznych w klasie IV, długość siedziska min. 170 cm - 2 szt.

4. Kosz na śmieci - 2 szt.

5. Regulamin - 1 szt.

6. Wykonanie ogrodzenia
o długości 70,0 m (w tym 2 furtki), ogrodzenie panelowe, panel przetłaczany ocynkowany, min. h=100 cm, panele zabezp. poprzez ocynkowanie i malowanie proszkowe, pręty pionowe i poziome o przekr. min. 5 mm, oczka o rozmiarze ~ 50x200 mm, na słupkach z rur w rozstawie ~ 250 cm
- 70 mb.

7. Przygotowanie terenu o powierzchni ok. 300 m2
prace obejmują:
- wykorytowanie terenu
- odpowiednie wyrównanie
- dostawę żwiru o granulacji od 2 do 8 mm w ilości ok. 110,7 m3 w celu wykonania warstwy amortyzującej upadek o grubości 30 cm na całej powierzchni placu

8. Montaż obrzeży betonowych w celu uniemożliwienia wysypywania się żwiru z terenu placu
- obrzeża muszą mieć wymiar 100x20x6 [cm]
- obrzeża zostaną ułożone na podsypce piaskowo-cementowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową
70 szt.

9. Stojak na min. 5 rowerów- wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176 z elementów stalowych malowanych proszkowo, urządzenie montowane na kotwach w sposób uniemożliwiający przemieszczanie - 1 szt.

10. Promocja projektu (tablica promocyjno-informacyjna) według wzoru opra-cowanego przez Zamawiającego
- podkład PCV - 5mm
- wydruk na folii monomerycznej + laminat płynny
- wymiary 70 cm x 90 cm
- transport i montaż na stelażu wolnostojącym - 2 słupkowym (rurki ocyn-kowane) trwale umocowanym w gruncie
- miejsce montażu: Łęgowo przy placu zabaw (miejsce zostanie wskazane przez Zamawiającego)
1 szt.

3) Zaproponowane zestawy i urządzenia zabawowe muszą być wykonane z drewna litego okrągłego. Elementy dekoracyjne i barierki należy wykonać z HDPE. Elementy pionowe urządzeń zarówno drewniane jak i metalowe muszą być zabezpieczone od góry przed deszczem. Do łączenia elementów należy stosować śruby maszynowe ocynkowane. Wszystkie połączenia śrubowe winny być zasłonięte zaślepkami a tam gdzie jest to nie-możliwe nakrętki wystające należy zakryć plastikowymi zaślepkami zgodnie z normą PN-EN 1176-1.
4) Drewniane elementy konstrukcyjne kotwione w ziemi należy zabezpieczyć przed wilgocią z podłoża poprzez zastosowanie marek stalowych ocynkowanych fundamentowanych za pomocą betonu klasy B-15 lub lepszego, jeżeli urządzenie wymaga (np. urządzenia wysokie i dynamiczne).
5) Elementy metalowe dotyczące urządzeń zabawowych muszą być ocynkowane, a elementy przeznaczone do chwytania rączkami dodatkowo malowane proszkowo
6) Łańcuchy do huśtawek muszą być wykonane ze stali nierdzewnej.
7) Liny w urządzeniach służących do wspinania minimalna średnica lin 16 mm, rdzeń sta-lowy zabezpieczony i pokryty tworzywem, połączenia między linami i mocowanie lin do elementów drewnianych w gniazdach, kauszach ze stali nierdzewnej odporne na wyrwa-nie.
8) Elementy kolorowe dekoracyjne oraz wypełnienia z HDPE: wykonane z polietylenu wy-sokiej wytrzymałości lub ze sklejki wodoodpornej, odporne na działanie czynników at-mosferycznych, zadrapania, czy uderzenia.
9) Każde urządzenie musi mieć naniesioną tabliczkę znamionową z informacjami o roku produkcji, nazwą producenta, kodem urządzenia i o zgodności z normą bezpieczeństwa.
10) Dla placu zabaw musi być wykonany projekt. Projekt na budowę i wyposażenie placu zabaw w urządzenia zabawowe musi być zgodny z rozporządzeniem Ministra Infrastruk-tury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (Dz. U nr 202, poz. 2072). Powinien zawierać projekt budowlano-wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorys inwestorski oraz przedmiar robót.
11) Projekt musi być wykonany i przekazany Zamawiającemu w czterech egzemplarzach i musi zawierać również:
a) projekt zagospodarowania działki z podziałem na część opisową i część rysunkową
b) informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
c) projekt urządzeń rekreacyjnych z podziałem na część opisową i część rysunkową
d) karty techniczne urządzeń
12) Wykonawca zobowiązuje się do przedstawienia Wykonawcy projektów w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy po akceptacji Zamawiającego.
13) Wykonawca zobowiązany jest do użycia przy budowie oraz do wyposażenia placów za-baw materiałów, które posiadają certyfikat na znak bezpieczeństwa, wskazujący, że za-pewniono zgodność z kryteriami technicznymi określonymi na podstawie norm PN. Do-starczone urządzenia muszą posiadać certyfikat na znak bezpieczeństwa wskazujący, że zapewniono zgodność z kryteriami technicznymi określonymi na podstawie norm PN.
14) Wykonawca zapewni dostarczenie, montaż i transport własny, w opakowaniach zapew-niających całość, nienaruszalność i zabezpieczających przed uszkodzeniem.
15) Wykonawca uporządkuje teren po zamontowaniu urządzeń (usunie powstałe odpady i wyrówna teren przy montowanych urządzeniach).
16) Po zamontowaniu urządzenia Wykonawca oznaczy na urządzeniu poziom gruntu.
17) Tablica z regulaminem o wymiarach 60 cmx 80 cm, o treści:

REULAMIN PLACU ZABAW DLA DZIECI
1. DZIECI DO LAT SIEDMIU MOGĄ KORZYSTAĆ Z URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH WYŁĄCZNIE POD OPIEKĄ RODZICÓW, NAUCZYCIELI LUB OSÓB DOROSŁYCH.
2. Z URZADZEN ZABAWOWYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA PLACU ZABAW NALEŻY KORZYSTAĆ ZGODNIE Z ICH PRZEZNACZENIEM.
3. NA TERENIE PLACU ZAWBAW ZAKAZUJE SIĘ:
a) NISZCZENIA URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH I OGRODZENIA
b) WCHODZENIA NA GÓRNE ELEMENTY KONSTRUKCJI URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH SZCZEGÓLNIE DOTYCZY HUŚTAWEK, DRABINEK, BRAMEK I DACHÓW DOMKÓW
c) KORZYSTANIE Z URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH PRZEZ WIĘCEJ, NIŻ JEDNO DZIECKO NA JEDNYM MIEJSCU
d) NISZCZENIA I USZKADZANIA ROSLINNOŚCI
e) ŚMIECENIA
f) WPROWADZANIA ZWIERZĄT
g) JAZDY NA ROWERZE
h) ZAKŁÓCENIA SPOKOJU I PORZĄDKU PUBLICZNEGO
i) WNOSZENIA NIEBEZPIECZNYCH PRZEDMIOTÓW
j) PALENIA OGNISK ORAZ UŻYWANIA MATERIAŁÓW PIROTECHNICZNYCH I SZKODLIWYCH SUBSTANCJI CHEMICZNYCH
k) SPOŻYWANIA NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH LUB INNYCH ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH, PRZEBYWANIA OSÓB NIETRZEŹWYCH ORAZ PALENIA TYTONIU
4. NIEPRZESTRZEGANIE PRZEPISÓW PORZADKOWYCH ZAGROŻONE JEST KARĄ GRZYWNY WYMIERZONĄ W TRYBIE I NA ZASADACH OKREŚLONYCH W PRAWIE O WYKROCZENIACH.
5. URZADZENIA ZABAWOWE PRZEZNACZONE SĄ DLA DZIECI W WIEKU OD 3 DO 15 LAT
6. WŁAŚCICIEL PLACU NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYPADKI POWSTAŁE W WYNIKU NIEDOSTOSOWANIA SIĘ DO PRZEPISÓW PORZĄDKOWYCH.

TELEFONY ALARMOWE :
POLICJA: 997
POGOTOWIE: 999
STRAŻ POZARNA: 998
STRAŻ MIEJSKA 68 352 82 05
WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ I OCHRONY ŚRODOWISKA 68 385 11

18) Promocja projektu (tablica promocyjno-informacyjna) według wzoru opracowanego przez Zamawiającego:
- podkład PCV - 5mm
- wydruk na folii monomerycznej + laminat płynny
- wymiary 70 cm x 90 cm
- transport i montaż na stelażu wolnostojącym - 2 słupkowym (rurki ocynkowane) trwale umocowanym w gruncie
- miejsce montażu: Łęgowo przy placu zabaw (miejsce zostanie wskazane przez Zama-wiającego).

3. ZADANIE B: Wykonanie placu zabaw w miejscowości Mozów.
1) Przedmiot zamówienia obejmuje
a) wykonanie placu zabaw w miejscowości Mozów zgodnie z opisem urządzeń w wykazie urządzeń poniżej oraz wszystkimi postanowieniami SIWZ,
b) montaż urządzeń i transport na miejsce montażu,
c) wykonanie dokumentacji technicznej
2) Wykaz urządzeń:

1. Zestaw zabawowy wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176, wymiar urzą-dzenia:
- min. 741 x 682 cm
- wysokość min. 330 cm
Zestaw wykonany z drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm, elementów stalowych. Elementy drewniane zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynników atmosferycznych w klasie IV, elementy stalowe malowane proszkowo, urządzenie montowane na kotwach stalo-wych ocynkowanych, boki urządzenia wykonane ze sklejki lub płyt HDPE odpornych na wilgoć, ślizg ze stali nierdzewnej.
W skład zestawu wchodzą:
- przeplotnia z lin polipropylenowych z rdzeniem stalowym,
- dwie wieże min. h=1.0 m,
- pomost ruchomy,
- trap typu przeplotnia,
- ślizg min. h=1.0 m,
- rura strażacka,
- drabinka krzyżakowa,
- drabinka pozioma
1 szy.

2. Kolejka linowa
Zestaw wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176,
zestaw wykonany z:
drewna klejonego warstwowo o przekroju 90x90 oraz 120x120 mm -
drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm -
elementów stalowych -
elementy drewniana zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynni-ków atmosferycznych w klasie IV
elementy stalowe malowane proszkowo, urządzenie montowane na kotwach stalowych ocynkowanych
3220 x 200 cm
wysokość 300 cm
1 szt.

3. Huśtawka wagowa - wykonana zgodnie z normą PN-EN 1176, z drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm, elementów stalowych, elementy drewniane zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynni-ków atmosferycznych w klasie IV, elementy stalowe malowane proszkowo; urządzenie montowane na kotwach stalowych ocynkowanych, siedziska gumowe - 1 szt.

4. Huśtawka wahadłowa podwójna - siedzisko płaskie i kubełkowe - zestaw wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176, zestaw wykonany z drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm, elementów stalowych, belka stalowa pozioma o przekroju kwadratowym 100x100 mm, elementy drewniane zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynników atmosferycznych w klasie IV, elementy stalowe malowane proszkowo, łańcuch techniczny kalibrowany, huśtawka wyposażona w siedzenia gumowe typu: kubełkowe i płaskie - 1 szt.

5. Bujak sprężynowy - wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176, elementy ze sklejki wodoodpornej lub z tworzywa HDPE zabezpieczone przed działa-niem czynników atmosferycznych, elementy stalowe ocynkowane, malo-wane proszkowo, urządzenie montowane w stopie betonowej - 1 szt.

6. Ławka - podstawa z elementów stalowych malowanych proszkowo, mon-towana w stopach betonowych, elementy siedziska z drewna klejonego za-bezpieczonego ciśnieniowo przed działaniem czynników atmosferycznych w klasie IV, długość siedziska min. 170 cm - 2 szt.

7. Kosz na śmieci - 2 szt.

8. Regulamin - 1 szt.

9. Wykonanie ogrodzenia
o długości 100,0 m (w tym 2 furtki), ogrodzenie panelowe, panel przetła-czany ocynkowany, min. h=100 cm, panele zabezp. poprzez ocynkowanie i malowanie proszkowe, pręty pionowe i poziome o przekr. min. 5 mm, oczka o rozmiarze ~ 50x200 mm, na słupkach z rur w rozstawie ~ 250 cm
- 100 mb.

10. Przygotowanie terenu o powierzchni ok. 504 m2
prace obejmują:
- wykorytowanie terenu
- odpowiednie wyrównanie
- dostawę żwiru o granulacji od 2 do 8 mm w ilości ok. 185,976 m3 w celu wykonania warstwy amortyzującej upadek o grubości 30 cm na całej powierzchni placu

11. Montaż obrzeży betonowych w celu uniemożliwienia wysypywania się żwiru z terenu placu
- obrzeża muszą mieć wymiar 100x20x6 [cm]
- obrzeża zostaną ułożone na podsypce piaskowo-cementowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową

12. Stojak na min. 5 rowerów- wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176 z elementów stalowych malowanych proszkowo, urządzenie montowane na kotwach w sposób uniemożliwiający przemieszczanie - 1 szt.

13. Promocja projektu (tablica promocyjno-informacyjna) według wzoru opra-cowanego przez Zamawiającego
- podkład PCV - 5mm
- wydruk na folii monomerycznej + laminat płynny
- wymiary 70 cm x 90 cm
- transport i montaż na stelażu wolnostojącym - 2 słupkowym (rurki ocyn-kowane) trwale umocowanym w gruncie
- miejsce montażu: Mozów przy placu zabaw (miejsce zostanie wskazane przez Zamawiającego)
- 1 szt.

3) Zaproponowane zestawy i urządzenia zabawowe muszą być wykonane z drewna litego okrągłego. Elementy dekoracyjne i barierki należy wykonać z HDPE. Elementy pionowe urządzeń zarówno drewniane jak i metalowe muszą być zabezpieczone od góry przed deszczem. Do łączenia elementów należy stosować śruby maszynowe ocynkowane. Wszystkie połączenia śrubowe winny być zasłonięte zaślepkami a tam gdzie jest to niemożliwe nakrętki wystające należy zakryć plastikowymi zaślepkami zgodnie z normą PN-EN 1176-1.
4) Drewniane elementy konstrukcyjne kotwione w ziemi należy zabezpieczyć przed wil-gocią z podłoża poprzez zastosowanie marek stalowych ocynkowanych fundamentowa-nych za pomocą betonu klasy B-15 lub lepszego, jeżeli urządzenie wymaga (np. urzą-dzenia wysokie i dynamiczne).
5) Elementy metalowe dotyczące urządzeń zabawowych muszą być ocynkowane, a ele-menty przeznaczone do chwytania rączkami dodatkowo malowane proszkowo
6) Łańcuchy do huśtawek muszą być wykonane ze stali nierdzewnej.
7) Liny w urządzeniach służących do wspinania minimalna średnica lin 16 mm, rdzeń sta-lowy zabezpieczony i pokryty tworzywem, połączenia między linami i mocowanie lin do elementów drewnianych w gniazdach, kauszach ze stali nierdzewnej odporne na wy-rwanie.
8) Elementy kolorowe dekoracyjne oraz wypełnienia z HDPE: wykonane z polietylenu wysokiej wytrzymałości lub ze sklejki wodoodpornej, odporne na działanie czynników atmosferycznych, zadrapania, czy uderzenia.
9) Każde urządzenie musi mieć naniesioną tabliczkę znamionową z informacjami o roku produkcji, nazwą producenta, kodem urządzenia i o zgodności z normą bezpieczeństwa.
10) Dla placu zabaw musi być wykonany projekt. Projekt na budowę i wyposażenie placu zabaw w urządzenia zabawowe musi być zgodny z rozporządzeniem Ministra Infra-struktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumen-tacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (Dz. U nr 202, poz. 2072). Powinien zawierać projekt budowlano-wykonawczy, specy-fikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorys inwestorski oraz przedmiar ro-bót.
11) Projekt musi być wykonany i przekazany Zamawiającemu w czterech egzemplarzach i musi zawierać również:
a) projekt zagospodarowania działki z podziałem na część opisową i część rysunkową
b) informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
c) projekt urządzeń rekreacyjnych z podziałem na część opisową i część rysunkową
d) karty techniczne urządzeń
12) Wykonawca zobowiązuje się do przedstawienia Wykonawcy projektów w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy po akceptacji Zamawiającego.
13) Wykonawca zobowiązany jest do użycia przy budowie oraz do wyposażenia placów zabaw materiałów, które posiadają certyfikat na znak bezpieczeństwa, wskazujący, że zapewniono zgodność z kryteriami technicznymi określonymi na podstawie norm PN. Dostarczone urządzenia muszą posiadać certyfikat na znak bezpieczeństwa wskazujący, że zapewniono zgodność z kryteriami technicznymi określonymi na podstawie norm PN.
14) Wykonawca zapewni dostarczenie, montaż i transport własny, w opakowaniach zapew-niających całość, nienaruszalność i zabezpieczających przed uszkodzeniem.
15) Wykonawca uporządkuje teren po zamontowaniu urządzeń (usunie powstałe odpady i wyrówna teren przy montowanych urządzeniach).
16) Po zamontowaniu urządzenia Wykonawca oznaczy na urządzeniu poziom gruntu.
17) Tablica z regulaminem o wymiarach 60 cmx 80 cm, o treści

REULAMIN PLACU ZABAW DLA DZIECI
1. DZIECI DO LAT SIEDMIU MOGĄ KORZYSTAĆ Z URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH WYŁĄCZNIE POD OPIEKĄ RODZICÓW, NAUCZYCIELI LUB OSÓB DOROSŁYCH.
2. Z URZADZEN ZABAWOWYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA PLACU ZABAW NALEŻY KORZYSTAĆ ZGODNIE Z ICH PRZEZNACZENIEM.
3. NA TERENIE PLACU ZAWBAW ZAKAZUJE SIĘ:
a) NISZCZENIA URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH I OGRODZENIA
b) WCHODZENIA NA GÓRNE ELEMENTY KONSTRUKCJI URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH SZCZEGÓLNIE DOTYCZY HUŚTAWEK, DRABINEK, BRAMEK I DACHÓW DOMKÓW
c) KORZYSTANIE Z URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH PRZEZ WIĘCEJ, NIŻ JEDNO DZIECKO NA JEDNYM MIEJSCU
d) NISZCZENIA I USZKADZANIA ROSLINNOŚCI
e) ŚMIECENIA
f) WPROWADZANIA ZWIERZĄT
g) JAZDY NA ROWERZE
h) ZAKŁÓCENIA SPOKOJU I PORZĄDKU PUBLICZNEGO
i) WNOSZENIA NIEBEZPIECZNYCH PRZEDMIOTÓW
j) PALENIA OGNISK ORAZ UŻYWANIA MATERIAŁÓW PIROTECHNICZNYCH I SZKODLIWYCH SUBSTANCJI CHEMICZNYCH
k) SPOŻYWANIA NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH LUB INNYCH ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH, PRZEBYWANIA OSÓB NIETRZEŹWYCH ORAZ PALENIA TYTONIU
4. NIEPRZESTRZEGANIE PRZEPISÓW PORZADKOWYCH ZAGROŻONE JEST KARĄ GRZYWNY WYMIERZONĄ W TRYBIE I NA ZASADACH OKREŚLONYCH W PRAWIE O WYKROCZENIACH.
5. URZADZENIA ZABAWOWE PRZEZNACZONE SĄ DLA DZIECI W WIEKU OD 3 DO 15 LAT
6. WŁAŚCICIEL PLACU NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYPADKI POWSTAŁE W WYNIKU NIEDOSTOSOWANIA SIĘ DO PRZEPISÓW PORZĄDKOWYCH.

TELEFONY ALARMOWE :
POLICJA: 997
POGOTOWIE: 999
STRAŻ POZARNA: 998
STRAŻ MIEJSKA 68 352 82 05
WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ I OCHRONY ŚRODOWISKA 68 385 11 08


18) Promocja projektu (tablica promocyjno-informacyjna) według wzoru opracowanego przez Zamawiającego:
- podkład PCV - 5mm
- wydruk na folii monomerycznej + laminat płynny
- wymiary 70 cm x 90 cm
- transport i montaż na stelażu wolnostojącym - 2 słupkowym (rurki ocynkowane) trwale umocowanym w gruncie
- miejsce montażu: Łęgowo przy placu zabaw (miejsce zostanie wskazane przez Zama-wiającego).

4. Wykonawca może przewidzieć wykonanie przedmiotu umowy przy pomocy podwykonawców.
5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
6. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty częściowej na jedno lub oba zadania.
7. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających.
8. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych.
9. Zamawiający nie będzie dokonywał wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 120478

Data publikacji: 2013-03-27

Nazwa: Sulechowski Dom Kultury w Sulechowie

Ulica: al. Wielkopolska 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Sulechów

Kod pocztowy: 66-100

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 0-68 385 22 14

Numer faxu: 0-68 385 22 14

Adres strony internetowej: www.dk-sulechow.com

Regon: 00028186100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Instytucja kultury

Inny rodzaj zamawiającego: Instytucja kultury

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zadanie A: Wykonanie placu zabaw w miejscowości Łęgowo
Zadanie B: Wykonanie placu zabaw w miejscowości Mozów

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
I OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Zamówienie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413: Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów - dla operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznawania pomocy w ramach działam Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
2. ZADANIE A: Wykonanie placu zabaw w miejscowości Łęgowo:
1) Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) wykonanie placu zabaw w miejscowości Łęgowo zgodnie z opisem urządzeń w wykazie urządzeń poniżej oraz wszystkimi postanowieniami SIWZ,
b) montaż urządzeń i transport na miejsce montażu,
c) wykonanie dokumentacji technicznej.
2) Wykaz urządzeń:

1. Zestaw zabawowy wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176, wymiar urzą-dzenia:
- min. 741 x 682 cm
- wysokość min. 330 cm
Zestaw wykonany z drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm, elementów stalowych. Elementy drewniane zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynników atmosferycznych w klasie IV, elementy stalo-we malowane proszkowo, urządzenie montowane na kotwach stalowych ocynkowanych, boki urządzenia wykonane ze sklejki lub płyt HDPE odpor-nych na wilgoć, ślizg ze stali nierdzewnej.
W skład zestawu wchodzą:
- przeplotnia z lin polipropylenowych z rdzeniem stalowym,
- dwie wieże min. h=1.0 m,
- pomost ruchomy,
- trap typu przeplotnia,
- ślizg min. h=1.0 m,
- rura strażacka,
- drabinka krzyżakowa,
- drabinka pozioma
1 szt.

2. Huśtawka wagowa - wykonana zgodnie z normą PN-EN 1176, z drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm, elementów stalowych, elementy drewniane zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynni-ków atmosferycznych w klasie IV, elementy stalowe malowane proszkowo; urządzenie montowane na kotwach stalowych ocynkowanych, siedziska gumowe - 1 szt.

3. Ławka - podstawa z elementów stalowych malowanych proszkowo, mon-towana w stopach betonowych, elementy siedziska z drewna klejonego za-bezpieczonego ciśnieniowo przed działaniem czynników atmosferycznych w klasie IV, długość siedziska min. 170 cm - 2 szt.

4. Kosz na śmieci - 2 szt.

5. Regulamin - 1 szt.

6. Wykonanie ogrodzenia
o długości 70,0 m (w tym 2 furtki), ogrodzenie panelowe, panel przetłaczany ocynkowany, min. h=100 cm, panele zabezp. poprzez ocynkowanie i malowanie proszkowe, pręty pionowe i poziome o przekr. min. 5 mm, oczka o rozmiarze ~ 50x200 mm, na słupkach z rur w rozstawie ~ 250 cm
- 70 mb.

7. Przygotowanie terenu o powierzchni ok. 300 m2
prace obejmują:
- wykorytowanie terenu
- odpowiednie wyrównanie
- dostawę żwiru o granulacji od 2 do 8 mm w ilości ok. 110,7 m3 w celu wykonania warstwy amortyzującej upadek o grubości 30 cm na całej powierzchni placu

8. Montaż obrzeży betonowych w celu uniemożliwienia wysypywania się żwiru z terenu placu
- obrzeża muszą mieć wymiar 100x20x6 [cm]
- obrzeża zostaną ułożone na podsypce piaskowo-cementowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową
70 szt.

9. Stojak na min. 5 rowerów- wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176 z elementów stalowych malowanych proszkowo, urządzenie montowane na kotwach w sposób uniemożliwiający przemieszczanie - 1 szt.

10. Promocja projektu (tablica promocyjno-informacyjna) według wzoru opra-cowanego przez Zamawiającego
- podkład PCV - 5mm
- wydruk na folii monomerycznej + laminat płynny
- wymiary 70 cm x 90 cm
- transport i montaż na stelażu wolnostojącym - 2 słupkowym (rurki ocyn-kowane) trwale umocowanym w gruncie
- miejsce montażu: Łęgowo przy placu zabaw (miejsce zostanie wskazane przez Zamawiającego)
1 szt.

3) Zaproponowane zestawy i urządzenia zabawowe muszą być wykonane z drewna litego okrągłego. Elementy dekoracyjne i barierki należy wykonać z HDPE. Elementy pionowe urządzeń zarówno drewniane jak i metalowe muszą być zabezpieczone od góry przed deszczem. Do łączenia elementów należy stosować śruby maszynowe ocynkowane. Wszystkie połączenia śrubowe winny być zasłonięte zaślepkami a tam gdzie jest to nie-możliwe nakrętki wystające należy zakryć plastikowymi zaślepkami zgodnie z normą PN-EN 1176-1.
4) Drewniane elementy konstrukcyjne kotwione w ziemi należy zabezpieczyć przed wilgocią z podłoża poprzez zastosowanie marek stalowych ocynkowanych fundamentowanych za pomocą betonu klasy B-15 lub lepszego, jeżeli urządzenie wymaga (np. urządzenia wysokie i dynamiczne).
5) Elementy metalowe dotyczące urządzeń zabawowych muszą być ocynkowane, a elementy przeznaczone do chwytania rączkami dodatkowo malowane proszkowo
6) Łańcuchy do huśtawek muszą być wykonane ze stali nierdzewnej.
7) Liny w urządzeniach służących do wspinania minimalna średnica lin 16 mm, rdzeń sta-lowy zabezpieczony i pokryty tworzywem, połączenia między linami i mocowanie lin do elementów drewnianych w gniazdach, kauszach ze stali nierdzewnej odporne na wyrwa-nie.
8) Elementy kolorowe dekoracyjne oraz wypełnienia z HDPE: wykonane z polietylenu wy-sokiej wytrzymałości lub ze sklejki wodoodpornej, odporne na działanie czynników at-mosferycznych, zadrapania, czy uderzenia.
9) Każde urządzenie musi mieć naniesioną tabliczkę znamionową z informacjami o roku produkcji, nazwą producenta, kodem urządzenia i o zgodności z normą bezpieczeństwa.
10) Dla placu zabaw musi być wykonany projekt. Projekt na budowę i wyposażenie placu zabaw w urządzenia zabawowe musi być zgodny z rozporządzeniem Ministra Infrastruk-tury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (Dz. U nr 202, poz. 2072). Powinien zawierać projekt budowlano-wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorys inwestorski oraz przedmiar robót.
11) Projekt musi być wykonany i przekazany Zamawiającemu w czterech egzemplarzach i musi zawierać również:
a) projekt zagospodarowania działki z podziałem na część opisową i część rysunkową
b) informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
c) projekt urządzeń rekreacyjnych z podziałem na część opisową i część rysunkową
d) karty techniczne urządzeń
12) Wykonawca zobowiązuje się do przedstawienia Wykonawcy projektów w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy po akceptacji Zamawiającego.
13) Wykonawca zobowiązany jest do użycia przy budowie oraz do wyposażenia placów za-baw materiałów, które posiadają certyfikat na znak bezpieczeństwa, wskazujący, że za-pewniono zgodność z kryteriami technicznymi określonymi na podstawie norm PN. Do-starczone urządzenia muszą posiadać certyfikat na znak bezpieczeństwa wskazujący, że zapewniono zgodność z kryteriami technicznymi określonymi na podstawie norm PN.
14) Wykonawca zapewni dostarczenie, montaż i transport własny, w opakowaniach zapew-niających całość, nienaruszalność i zabezpieczających przed uszkodzeniem.
15) Wykonawca uporządkuje teren po zamontowaniu urządzeń (usunie powstałe odpady i wyrówna teren przy montowanych urządzeniach).
16) Po zamontowaniu urządzenia Wykonawca oznaczy na urządzeniu poziom gruntu.
17) Tablica z regulaminem o wymiarach 60 cmx 80 cm, o treści:

REULAMIN PLACU ZABAW DLA DZIECI
1. DZIECI DO LAT SIEDMIU MOGĄ KORZYSTAĆ Z URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH WYŁĄCZNIE POD OPIEKĄ RODZICÓW, NAUCZYCIELI LUB OSÓB DOROSŁYCH.
2. Z URZADZEN ZABAWOWYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA PLACU ZABAW NALEŻY KORZYSTAĆ ZGODNIE Z ICH PRZEZNACZENIEM.
3. NA TERENIE PLACU ZAWBAW ZAKAZUJE SIĘ:
a) NISZCZENIA URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH I OGRODZENIA
b) WCHODZENIA NA GÓRNE ELEMENTY KONSTRUKCJI URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH SZCZEGÓLNIE DOTYCZY HUŚTAWEK, DRABINEK, BRAMEK I DACHÓW DOMKÓW
c) KORZYSTANIE Z URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH PRZEZ WIĘCEJ, NIŻ JEDNO DZIECKO NA JEDNYM MIEJSCU
d) NISZCZENIA I USZKADZANIA ROSLINNOŚCI
e) ŚMIECENIA
f) WPROWADZANIA ZWIERZĄT
g) JAZDY NA ROWERZE
h) ZAKŁÓCENIA SPOKOJU I PORZĄDKU PUBLICZNEGO
i) WNOSZENIA NIEBEZPIECZNYCH PRZEDMIOTÓW
j) PALENIA OGNISK ORAZ UŻYWANIA MATERIAŁÓW PIROTECHNICZNYCH I SZKODLIWYCH SUBSTANCJI CHEMICZNYCH
k) SPOŻYWANIA NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH LUB INNYCH ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH, PRZEBYWANIA OSÓB NIETRZEŹWYCH ORAZ PALENIA TYTONIU
4. NIEPRZESTRZEGANIE PRZEPISÓW PORZADKOWYCH ZAGROŻONE JEST KARĄ GRZYWNY WYMIERZONĄ W TRYBIE I NA ZASADACH OKREŚLONYCH W PRAWIE O WYKROCZENIACH.
5. URZADZENIA ZABAWOWE PRZEZNACZONE SĄ DLA DZIECI W WIEKU OD 3 DO 15 LAT
6. WŁAŚCICIEL PLACU NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYPADKI POWSTAŁE W WYNIKU NIEDOSTOSOWANIA SIĘ DO PRZEPISÓW PORZĄDKOWYCH.

TELEFONY ALARMOWE :
POLICJA: 997
POGOTOWIE: 999
STRAŻ POZARNA: 998
STRAŻ MIEJSKA 68 352 82 05
WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ I OCHRONY ŚRODOWISKA 68 385 11

18) Promocja projektu (tablica promocyjno-informacyjna) według wzoru opracowanego przez Zamawiającego:
- podkład PCV - 5mm
- wydruk na folii monomerycznej + laminat płynny
- wymiary 70 cm x 90 cm
- transport i montaż na stelażu wolnostojącym - 2 słupkowym (rurki ocynkowane) trwale umocowanym w gruncie
- miejsce montażu: Łęgowo przy placu zabaw (miejsce zostanie wskazane przez Zama-wiającego).

3. ZADANIE B: Wykonanie placu zabaw w miejscowości Mozów.
1) Przedmiot zamówienia obejmuje
a) wykonanie placu zabaw w miejscowości Mozów zgodnie z opisem urządzeń w wykazie urządzeń poniżej oraz wszystkimi postanowieniami SIWZ,
b) montaż urządzeń i transport na miejsce montażu,
c) wykonanie dokumentacji technicznej
2) Wykaz urządzeń:

1. Zestaw zabawowy wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176, wymiar urzą-dzenia:
- min. 741 x 682 cm
- wysokość min. 330 cm
Zestaw wykonany z drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm, elementów stalowych. Elementy drewniane zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynników atmosferycznych w klasie IV, elementy stalowe malowane proszkowo, urządzenie montowane na kotwach stalo-wych ocynkowanych, boki urządzenia wykonane ze sklejki lub płyt HDPE odpornych na wilgoć, ślizg ze stali nierdzewnej.
W skład zestawu wchodzą:
- przeplotnia z lin polipropylenowych z rdzeniem stalowym,
- dwie wieże min. h=1.0 m,
- pomost ruchomy,
- trap typu przeplotnia,
- ślizg min. h=1.0 m,
- rura strażacka,
- drabinka krzyżakowa,
- drabinka pozioma
1 szy.

2. Kolejka linowa
Zestaw wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176,
zestaw wykonany z:
drewna klejonego warstwowo o przekroju 90x90 oraz 120x120 mm -
drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm -
elementów stalowych -
elementy drewniana zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynni-ków atmosferycznych w klasie IV
elementy stalowe malowane proszkowo, urządzenie montowane na kotwach stalowych ocynkowanych
3220 x 200 cm
wysokość 300 cm
1 szt.

3. Huśtawka wagowa - wykonana zgodnie z normą PN-EN 1176, z drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm, elementów stalowych, elementy drewniane zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynni-ków atmosferycznych w klasie IV, elementy stalowe malowane proszkowo; urządzenie montowane na kotwach stalowych ocynkowanych, siedziska gumowe - 1 szt.

4. Huśtawka wahadłowa podwójna - siedzisko płaskie i kubełkowe - zestaw wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176, zestaw wykonany z drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm, elementów stalowych, belka stalowa pozioma o przekroju kwadratowym 100x100 mm, elementy drewniane zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynników atmosferycznych w klasie IV, elementy stalowe malowane proszkowo, łańcuch techniczny kalibrowany, huśtawka wyposażona w siedzenia gumowe typu: kubełkowe i płaskie - 1 szt.

5. Bujak sprężynowy - wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176, elementy ze sklejki wodoodpornej lub z tworzywa HDPE zabezpieczone przed działa-niem czynników atmosferycznych, elementy stalowe ocynkowane, malo-wane proszkowo, urządzenie montowane w stopie betonowej - 1 szt.

6. Ławka - podstawa z elementów stalowych malowanych proszkowo, mon-towana w stopach betonowych, elementy siedziska z drewna klejonego za-bezpieczonego ciśnieniowo przed działaniem czynników atmosferycznych w klasie IV, długość siedziska min. 170 cm - 2 szt.

7. Kosz na śmieci - 2 szt.

8. Regulamin - 1 szt.

9. Wykonanie ogrodzenia
o długości 100,0 m (w tym 2 furtki), ogrodzenie panelowe, panel przetła-czany ocynkowany, min. h=100 cm, panele zabezp. poprzez ocynkowanie i malowanie proszkowe, pręty pionowe i poziome o przekr. min. 5 mm, oczka o rozmiarze ~ 50x200 mm, na słupkach z rur w rozstawie ~ 250 cm
- 100 mb.

10. Przygotowanie terenu o powierzchni ok. 504 m2
prace obejmują:
- wykorytowanie terenu
- odpowiednie wyrównanie
- dostawę żwiru o granulacji od 2 do 8 mm w ilości ok. 185,976 m3 w celu wykonania warstwy amortyzującej upadek o grubości 30 cm na całej powierzchni placu

11. Montaż obrzeży betonowych w celu uniemożliwienia wysypywania się żwiru z terenu placu
- obrzeża muszą mieć wymiar 100x20x6 [cm]
- obrzeża zostaną ułożone na podsypce piaskowo-cementowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową

12. Stojak na min. 5 rowerów- wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176 z elementów stalowych malowanych proszkowo, urządzenie montowane na kotwach w sposób uniemożliwiający przemieszczanie - 1 szt.

13. Promocja projektu (tablica promocyjno-informacyjna) według wzoru opra-cowanego przez Zamawiającego
- podkład PCV - 5mm
- wydruk na folii monomerycznej + laminat płynny
- wymiary 70 cm x 90 cm
- transport i montaż na stelażu wolnostojącym - 2 słupkowym (rurki ocyn-kowane) trwale umocowanym w gruncie
- miejsce montażu: Mozów przy placu zabaw (miejsce zostanie wskazane przez Zamawiającego)
- 1 szt.

3) Zaproponowane zestawy i urządzenia zabawowe muszą być wykonane z drewna litego okrągłego. Elementy dekoracyjne i barierki należy wykonać z HDPE. Elementy pionowe urządzeń zarówno drewniane jak i metalowe muszą być zabezpieczone od góry przed deszczem. Do łączenia elementów należy stosować śruby maszynowe ocynkowane. Wszystkie połączenia śrubowe winny być zasłonięte zaślepkami a tam gdzie jest to niemożliwe nakrętki wystające należy zakryć plastikowymi zaślepkami zgodnie z normą PN-EN 1176-1.
4) Drewniane elementy konstrukcyjne kotwione w ziemi należy zabezpieczyć przed wil-gocią z podłoża poprzez zastosowanie marek stalowych ocynkowanych fundamentowa-nych za pomocą betonu klasy B-15 lub lepszego, jeżeli urządzenie wymaga (np. urzą-dzenia wysokie i dynamiczne).
5) Elementy metalowe dotyczące urządzeń zabawowych muszą być ocynkowane, a ele-menty przeznaczone do chwytania rączkami dodatkowo malowane proszkowo
6) Łańcuchy do huśtawek muszą być wykonane ze stali nierdzewnej.
7) Liny w urządzeniach służących do wspinania minimalna średnica lin 16 mm, rdzeń sta-lowy zabezpieczony i pokryty tworzywem, połączenia między linami i mocowanie lin do elementów drewnianych w gniazdach, kauszach ze stali nierdzewnej odporne na wy-rwanie.
8) Elementy kolorowe dekoracyjne oraz wypełnienia z HDPE: wykonane z polietylenu wysokiej wytrzymałości lub ze sklejki wodoodpornej, odporne na działanie czynników atmosferycznych, zadrapania, czy uderzenia.
9) Każde urządzenie musi mieć naniesioną tabliczkę znamionową z informacjami o roku produkcji, nazwą producenta, kodem urządzenia i o zgodności z normą bezpieczeństwa.
10) Dla placu zabaw musi być wykonany projekt. Projekt na budowę i wyposażenie placu zabaw w urządzenia zabawowe musi być zgodny z rozporządzeniem Ministra Infra-struktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumen-tacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (Dz. U nr 202, poz. 2072). Powinien zawierać projekt budowlano-wykonawczy, specy-fikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorys inwestorski oraz przedmiar ro-bót.
11) Projekt musi być wykonany i przekazany Zamawiającemu w czterech egzemplarzach i musi zawierać również:
a) projekt zagospodarowania działki z podziałem na część opisową i część rysunkową
b) informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
c) projekt urządzeń rekreacyjnych z podziałem na część opisową i część rysunkową
d) karty techniczne urządzeń
12) Wykonawca zobowiązuje się do przedstawienia Wykonawcy projektów w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy po akceptacji Zamawiającego.
13) Wykonawca zobowiązany jest do użycia przy budowie oraz do wyposażenia placów zabaw materiałów, które posiadają certyfikat na znak bezpieczeństwa, wskazujący, że zapewniono zgodność z kryteriami technicznymi określonymi na podstawie norm PN. Dostarczone urządzenia muszą posiadać certyfikat na znak bezpieczeństwa wskazujący, że zapewniono zgodność z kryteriami technicznymi określonymi na podstawie norm PN.
14) Wykonawca zapewni dostarczenie, montaż i transport własny, w opakowaniach zapew-niających całość, nienaruszalność i zabezpieczających przed uszkodzeniem.
15) Wykonawca uporządkuje teren po zamontowaniu urządzeń (usunie powstałe odpady i wyrówna teren przy montowanych urządzeniach).
16) Po zamontowaniu urządzenia Wykonawca oznaczy na urządzeniu poziom gruntu.
17) Tablica z regulaminem o wymiarach 60 cmx 80 cm, o treści

REULAMIN PLACU ZABAW DLA DZIECI
1. DZIECI DO LAT SIEDMIU MOGĄ KORZYSTAĆ Z URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH WYŁĄCZNIE POD OPIEKĄ RODZICÓW, NAUCZYCIELI LUB OSÓB DOROSŁYCH.
2. Z URZADZEN ZABAWOWYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA PLACU ZABAW NALEŻY KORZYSTAĆ ZGODNIE Z ICH PRZEZNACZENIEM.
3. NA TERENIE PLACU ZAWBAW ZAKAZUJE SIĘ:
a) NISZCZENIA URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH I OGRODZENIA
b) WCHODZENIA NA GÓRNE ELEMENTY KONSTRUKCJI URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH SZCZEGÓLNIE DOTYCZY HUŚTAWEK, DRABINEK, BRAMEK I DACHÓW DOMKÓW
c) KORZYSTANIE Z URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH PRZEZ WIĘCEJ, NIŻ JEDNO DZIECKO NA JEDNYM MIEJSCU
d) NISZCZENIA I USZKADZANIA ROSLINNOŚCI
e) ŚMIECENIA
f) WPROWADZANIA ZWIERZĄT
g) JAZDY NA ROWERZE
h) ZAKŁÓCENIA SPOKOJU I PORZĄDKU PUBLICZNEGO
i) WNOSZENIA NIEBEZPIECZNYCH PRZEDMIOTÓW
j) PALENIA OGNISK ORAZ UŻYWANIA MATERIAŁÓW PIROTECHNICZNYCH I SZKODLIWYCH SUBSTANCJI CHEMICZNYCH
k) SPOŻYWANIA NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH LUB INNYCH ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH, PRZEBYWANIA OSÓB NIETRZEŹWYCH ORAZ PALENIA TYTONIU
4. NIEPRZESTRZEGANIE PRZEPISÓW PORZADKOWYCH ZAGROŻONE JEST KARĄ GRZYWNY WYMIERZONĄ W TRYBIE I NA ZASADACH OKREŚLONYCH W PRAWIE O WYKROCZENIACH.
5. URZADZENIA ZABAWOWE PRZEZNACZONE SĄ DLA DZIECI W WIEKU OD 3 DO 15 LAT
6. WŁAŚCICIEL PLACU NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYPADKI POWSTAŁE W WYNIKU NIEDOSTOSOWANIA SIĘ DO PRZEPISÓW PORZĄDKOWYCH.

TELEFONY ALARMOWE :
POLICJA: 997
POGOTOWIE: 999
STRAŻ POZARNA: 998
STRAŻ MIEJSKA 68 352 82 05
WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ I OCHRONY ŚRODOWISKA 68 385 11 08


18) Promocja projektu (tablica promocyjno-informacyjna) według wzoru opracowanego przez Zamawiającego:
- podkład PCV - 5mm
- wydruk na folii monomerycznej + laminat płynny
- wymiary 70 cm x 90 cm
- transport i montaż na stelażu wolnostojącym - 2 słupkowym (rurki ocynkowane) trwale umocowanym w gruncie
- miejsce montażu: Łęgowo przy placu zabaw (miejsce zostanie wskazane przez Zama-wiającego).

4. Wykonawca może przewidzieć wykonanie przedmiotu umowy przy pomocy podwykonawców.
5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
6. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty częściowej na jedno lub oba zadania.
7. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających.
8. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych.
9. Zamawiający nie będzie dokonywał wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 28/06/2013

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Informacja na temat wadium:
1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości:
a) zadanie A: 800,00 zł (słownie: osiemset złotych 00/100),
b) zadanie B: 1.300,00 zł (słownie: jeden tysiąc trzysta złotych 00/100)

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać się zrealizowaniem w okresie ostatnich 5 lat, co najmniej jednego zamówienia odpowiadającego swoim rodzajem robotom stanowiącym przedmiot zamówienia tzn. wykonanie i montaż zestawu zabawowego, którego (wymiary) powierzchnia wyniosła min. 40m2.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
1. Formularz oferty na załączniku nr 1.
2. Dane Wykonawcy na załączniku nr 1a.
3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż bę-dzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
4. W przypadku składania oferty przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia:
a) zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, ustanawiają oni pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, pełnomocnictwo to musi być podpisane przez wszystkich Wyko-nawców,
b) każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zo-bowiązany jest złożyć wszystkie dokumenty dotyczące właściwości Wykonaw-cy, o których mowa w pkt III.4.2) i III.4.4).

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający dopuszcza dokonanie zmian w umowie dotyczących:
a) stawki podatku od towarów i usług - w przypadku ustawowej zmiany stawek oraz w konsekwencji zmiana (podwyższenia lub obniżenia) kwoty brutto wynikającej z umowy,
b) zlecania robót podwykonawcom - zmiana sposobu realizacji przedmiotu zamówienia w tym zakresie możliwa będzie w przypadku gdy Wykonawca nie zadeklaruje w swojej ofercie wykonania przedmiotu zamówienia przy pomocy podwykonawców lub zadekla-ruje wykonanie części przedmiotu zamówienia przy pomocy podwykonawców w okre-ślonym zakresie, a docelowo zechce dokonać zmiany tego zakresu lub konkretnego podwykonawcy; Wykonawca może wnosić o dokonanie zmiany umowy dotyczącej zle-cania robót podwykonawcom, gdy zmiana taka przyczyni się do poprawienia szybkości lub jakości robót stanowiących przedmiot umowy, uchylenia niebezpieczeństwa opóź-nień lub zwłoki w realizacji przedmiotu umowy, względnie wskazana jest ze względu na wymóg specjalistycznej wiedzy lub doświadczenia, niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.dk-sulechow.com

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Sulechowski Dom Kultury
al. Wielkopolska 3
66-100 Sulechów
pokój 11

Data składania wniosków, ofert: 11/04/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Sulechowski Dom Kultury
al. Wielkopolska 3
66-100 Sulechów
sekretariat, pokój nr 1

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413: Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów - dla operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznawania pomocy w ramach działam Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa: Wykonanie placu zabaw w miejscowości Łęgowo

Opis:
1) Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) wykonanie placu zabaw w miejscowości Łęgowo zgodnie z opisem urządzeń w wykazie urządzeń poniżej oraz wszystkimi postanowieniami SIWZ,
b) montaż urządzeń i transport na miejsce montażu,
c) wykonanie dokumentacji technicznej.
2) Wykaz urządzeń:

1. Zestaw zabawowy wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176, wymiar urzą-dzenia:
- min. 741 x 682 cm
- wysokość min. 330 cm
Zestaw wykonany z drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm, elementów stalowych. Elementy drewniane zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynników atmosferycznych w klasie IV, elementy stalo-we malowane proszkowo, urządzenie montowane na kotwach stalowych ocynkowanych, boki urządzenia wykonane ze sklejki lub płyt HDPE odpor-nych na wilgoć, ślizg ze stali nierdzewnej.
W skład zestawu wchodzą:
- przeplotnia z lin polipropylenowych z rdzeniem stalowym,
- dwie wieże min. h=1.0 m,
- pomost ruchomy,
- trap typu przeplotnia,
- ślizg min. h=1.0 m,
- rura strażacka,
- drabinka krzyżakowa,
- drabinka pozioma
1 szt.

2. Huśtawka wagowa - wykonana zgodnie z normą PN-EN 1176, z drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm, elementów stalowych, elementy drewniane zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynni-ków atmosferycznych w klasie IV, elementy stalowe malowane proszkowo; urządzenie montowane na kotwach stalowych ocynkowanych, siedziska gumowe - 1 szt.

3. Ławka - podstawa z elementów stalowych malowanych proszkowo, mon-towana w stopach betonowych, elementy siedziska z drewna klejonego za-bezpieczonego ciśnieniowo przed działaniem czynników atmosferycznych w klasie IV, długość siedziska min. 170 cm - 2 szt.

4. Kosz na śmieci - 2 szt.

5. Regulamin - 1 szt.

6. Wykonanie ogrodzenia
o długości 70,0 m (w tym 2 furtki), ogrodzenie panelowe, panel przetłaczany ocynkowany, min. h=100 cm, panele zabezp. poprzez ocynkowanie i malowanie proszkowe, pręty pionowe i poziome o przekr. min. 5 mm, oczka o rozmiarze ~ 50x200 mm, na słupkach z rur w rozstawie ~ 250 cm
- 70 mb.

7. Przygotowanie terenu o powierzchni ok. 300 m2
prace obejmują:
- wykorytowanie terenu
- odpowiednie wyrównanie
- dostawę żwiru o granulacji od 2 do 8 mm w ilości ok. 110,7 m3 w celu wykonania warstwy amortyzującej upadek o grubości 30 cm na całej powierzchni placu

8. Montaż obrzeży betonowych w celu uniemożliwienia wysypywania się żwiru z terenu placu
- obrzeża muszą mieć wymiar 100x20x6 [cm]
- obrzeża zostaną ułożone na podsypce piaskowo-cementowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową
70 szt.

9. Stojak na min. 5 rowerów- wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176 z elementów stalowych malowanych proszkowo, urządzenie montowane na kotwach w sposób uniemożliwiający przemieszczanie - 1 szt.

10. Promocja projektu (tablica promocyjno-informacyjna) według wzoru opra-cowanego przez Zamawiającego
- podkład PCV - 5mm
- wydruk na folii monomerycznej + laminat płynny
- wymiary 70 cm x 90 cm
- transport i montaż na stelażu wolnostojącym - 2 słupkowym (rurki ocyn-kowane) trwale umocowanym w gruncie
- miejsce montażu: Łęgowo przy placu zabaw (miejsce zostanie wskazane przez Zamawiającego)
1 szt.

3) Zaproponowane zestawy i urządzenia zabawowe muszą być wykonane z drewna litego okrągłego. Elementy dekoracyjne i barierki należy wykonać z HDPE. Elementy pionowe urządzeń zarówno drewniane jak i metalowe muszą być zabezpieczone od góry przed deszczem. Do łączenia elementów należy stosować śruby maszynowe ocynkowane. Wszystkie połączenia śrubowe winny być zasłonięte zaślepkami a tam gdzie jest to nie-możliwe nakrętki wystające należy zakryć plastikowymi zaślepkami zgodnie z normą PN-EN 1176-1.
4) Drewniane elementy konstrukcyjne kotwione w ziemi należy zabezpieczyć przed wilgocią z podłoża poprzez zastosowanie marek stalowych ocynkowanych fundamentowanych za pomocą betonu klasy B-15 lub lepszego, jeżeli urządzenie wymaga (np. urządzenia wysokie i dynamiczne).
5) Elementy metalowe dotyczące urządzeń zabawowych muszą być ocynkowane, a elementy przeznaczone do chwytania rączkami dodatkowo malowane proszkowo
6) Łańcuchy do huśtawek muszą być wykonane ze stali nierdzewnej.
7) Liny w urządzeniach służących do wspinania minimalna średnica lin 16 mm, rdzeń sta-lowy zabezpieczony i pokryty tworzywem, połączenia między linami i mocowanie lin do elementów drewnianych w gniazdach, kauszach ze stali nierdzewnej odporne na wyrwa-nie.
8) Elementy kolorowe dekoracyjne oraz wypełnienia z HDPE: wykonane z polietylenu wy-sokiej wytrzymałości lub ze sklejki wodoodpornej, odporne na działanie czynników at-mosferycznych, zadrapania, czy uderzenia.
9) Każde urządzenie musi mieć naniesioną tabliczkę znamionową z informacjami o roku produkcji, nazwą producenta, kodem urządzenia i o zgodności z normą bezpieczeństwa.
10) Dla placu zabaw musi być wykonany projekt. Projekt na budowę i wyposażenie placu zabaw w urządzenia zabawowe musi być zgodny z rozporządzeniem Ministra Infrastruk-tury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (Dz. U nr 202, poz. 2072). Powinien zawierać projekt budowlano-wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorys inwestorski oraz przedmiar robót.
11) Projekt musi być wykonany i przekazany Zamawiającemu w czterech egzemplarzach i musi zawierać również:
a) projekt zagospodarowania działki z podziałem na część opisową i część rysunkową
b) informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
c) projekt urządzeń rekreacyjnych z podziałem na część opisową i część rysunkową
d) karty techniczne urządzeń
12) Wykonawca zobowiązuje się do przedstawienia Wykonawcy projektów w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy po akceptacji Zamawiającego.
13) Wykonawca zobowiązany jest do użycia przy budowie oraz do wyposażenia placów za-baw materiałów, które posiadają certyfikat na znak bezpieczeństwa, wskazujący, że za-pewniono zgodność z kryteriami technicznymi określonymi na podstawie norm PN. Do-starczone urządzenia muszą posiadać certyfikat na znak bezpieczeństwa wskazujący, że zapewniono zgodność z kryteriami technicznymi określonymi na podstawie norm PN.
14) Wykonawca zapewni dostarczenie, montaż i transport własny, w opakowaniach zapew-niających całość, nienaruszalność i zabezpieczających przed uszkodzeniem.
15) Wykonawca uporządkuje teren po zamontowaniu urządzeń (usunie powstałe odpady i wyrówna teren przy montowanych urządzeniach).
16) Po zamontowaniu urządzenia Wykonawca oznaczy na urządzeniu poziom gruntu.
17) Tablica z regulaminem o wymiarach 60 cmx 80 cm, o treści:

REULAMIN PLACU ZABAW DLA DZIECI
1. DZIECI DO LAT SIEDMIU MOGĄ KORZYSTAĆ Z URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH WYŁĄCZNIE POD OPIEKĄ RODZICÓW, NAUCZYCIELI LUB OSÓB DOROSŁYCH.
2. Z URZADZEN ZABAWOWYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA PLACU ZABAW NALEŻY KORZYSTAĆ ZGODNIE Z ICH PRZEZNACZENIEM.
3. NA TERENIE PLACU ZAWBAW ZAKAZUJE SIĘ:
a) NISZCZENIA URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH I OGRODZENIA
b) WCHODZENIA NA GÓRNE ELEMENTY KONSTRUKCJI URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH SZCZEGÓLNIE DOTYCZY HUŚTAWEK, DRABINEK, BRAMEK I DACHÓW DOMKÓW
c) KORZYSTANIE Z URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH PRZEZ WIĘCEJ, NIŻ JEDNO DZIECKO NA JEDNYM MIEJSCU
d) NISZCZENIA I USZKADZANIA ROSLINNOŚCI
e) ŚMIECENIA
f) WPROWADZANIA ZWIERZĄT
g) JAZDY NA ROWERZE
h) ZAKŁÓCENIA SPOKOJU I PORZĄDKU PUBLICZNEGO
i) WNOSZENIA NIEBEZPIECZNYCH PRZEDMIOTÓW
j) PALENIA OGNISK ORAZ UŻYWANIA MATERIAŁÓW PIROTECHNICZNYCH I SZKODLIWYCH SUBSTANCJI CHEMICZNYCH
k) SPOŻYWANIA NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH LUB INNYCH ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH, PRZEBYWANIA OSÓB NIETRZEŹWYCH ORAZ PALENIA TYTONIU
4. NIEPRZESTRZEGANIE PRZEPISÓW PORZADKOWYCH ZAGROŻONE JEST KARĄ GRZYWNY WYMIERZONĄ W TRYBIE I NA ZASADACH OKREŚLONYCH W PRAWIE O WYKROCZENIACH.
5. URZADZENIA ZABAWOWE PRZEZNACZONE SĄ DLA DZIECI W WIEKU OD 3 DO 15 LAT
6. WŁAŚCICIEL PLACU NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYPADKI POWSTAŁE W WYNIKU NIEDOSTOSOWANIA SIĘ DO PRZEPISÓW PORZĄDKOWYCH.

TELEFONY ALARMOWE :
POLICJA: 997
POGOTOWIE: 999
STRAŻ POZARNA: 998
STRAŻ MIEJSKA 68 352 82 05
WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ I OCHRONY ŚRODOWISKA 68 385 11

18) Promocja projektu (tablica promocyjno-informacyjna) według wzoru opracowanego przez Zamawiającego:
- podkład PCV - 5mm
- wydruk na folii monomerycznej + laminat płynny
- wymiary 70 cm x 90 cm
- transport i montaż na stelażu wolnostojącym - 2 słupkowym (rurki ocynkowane) trwale umocowanym w gruncie
- miejsce montażu: Łęgowo przy placu zabaw (miejsce zostanie wskazane przez Zama-wiającego).

Kody CPV:
451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
375352009 (Wyposażenie placów zabaw)

Czas: D

Data zakończenia: 28/06/2013

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa: Wykonanie placu zabaw w miejscowości Mozów

Opis:
1) Przedmiot zamówienia obejmuje
a) wykonanie placu zabaw w miejscowości Mozów zgodnie z opisem urządzeń w wykazie urządzeń poniżej oraz wszystkimi postanowieniami SIWZ,
b) montaż urządzeń i transport na miejsce montażu,
c) wykonanie dokumentacji technicznej
2) Wykaz urządzeń:

1. Zestaw zabawowy wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176, wymiar urzą-dzenia:
- min. 741 x 682 cm
- wysokość min. 330 cm
Zestaw wykonany z drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm, elementów stalowych. Elementy drewniane zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynników atmosferycznych w klasie IV, elementy stalowe malowane proszkowo, urządzenie montowane na kotwach stalo-wych ocynkowanych, boki urządzenia wykonane ze sklejki lub płyt HDPE odpornych na wilgoć, ślizg ze stali nierdzewnej.
W skład zestawu wchodzą:
- przeplotnia z lin polipropylenowych z rdzeniem stalowym,
- dwie wieże min. h=1.0 m,
- pomost ruchomy,
- trap typu przeplotnia,
- ślizg min. h=1.0 m,
- rura strażacka,
- drabinka krzyżakowa,
- drabinka pozioma
1 szy.

2. Kolejka linowa
Zestaw wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176,
zestaw wykonany z:
drewna klejonego warstwowo o przekroju 90x90 oraz 120x120 mm -
drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm -
elementów stalowych -
elementy drewniana zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynni-ków atmosferycznych w klasie IV
elementy stalowe malowane proszkowo, urządzenie montowane na kotwach stalowych ocynkowanych
3220 x 200 cm
wysokość 300 cm
1 szt.

3. Huśtawka wagowa - wykonana zgodnie z normą PN-EN 1176, z drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm, elementów stalowych, elementy drewniane zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynni-ków atmosferycznych w klasie IV, elementy stalowe malowane proszkowo; urządzenie montowane na kotwach stalowych ocynkowanych, siedziska gumowe - 1 szt.

4. Huśtawka wahadłowa podwójna - siedzisko płaskie i kubełkowe - zestaw wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176, zestaw wykonany z drewna litego okrągłego o przekroju od 100 do 140 mm, elementów stalowych, belka stalowa pozioma o przekroju kwadratowym 100x100 mm, elementy drewniane zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynników atmosferycznych w klasie IV, elementy stalowe malowane proszkowo, łańcuch techniczny kalibrowany, huśtawka wyposażona w siedzenia gumowe typu: kubełkowe i płaskie - 1 szt.

5. Bujak sprężynowy - wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176, elementy ze sklejki wodoodpornej lub z tworzywa HDPE zabezpieczone przed działa-niem czynników atmosferycznych, elementy stalowe ocynkowane, malo-wane proszkowo, urządzenie montowane w stopie betonowej - 1 szt.

6. Ławka - podstawa z elementów stalowych malowanych proszkowo, mon-towana w stopach betonowych, elementy siedziska z drewna klejonego za-bezpieczonego ciśnieniowo przed działaniem czynników atmosferycznych w klasie IV, długość siedziska min. 170 cm - 2 szt.

7. Kosz na śmieci - 2 szt.

8. Regulamin - 1 szt.

9. Wykonanie ogrodzenia
o długości 100,0 m (w tym 2 furtki), ogrodzenie panelowe, panel przetła-czany ocynkowany, min. h=100 cm, panele zabezp. poprzez ocynkowanie i malowanie proszkowe, pręty pionowe i poziome o przekr. min. 5 mm, oczka o rozmiarze ~ 50x200 mm, na słupkach z rur w rozstawie ~ 250 cm
- 100 mb.

10. Przygotowanie terenu o powierzchni ok. 504 m2
prace obejmują:
- wykorytowanie terenu
- odpowiednie wyrównanie
- dostawę żwiru o granulacji od 2 do 8 mm w ilości ok. 185,976 m3 w celu wykonania warstwy amortyzującej upadek o grubości 30 cm na całej powierzchni placu

11. Montaż obrzeży betonowych w celu uniemożliwienia wysypywania się żwiru z terenu placu
- obrzeża muszą mieć wymiar 100x20x6 [cm]
- obrzeża zostaną ułożone na podsypce piaskowo-cementowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową

12. Stojak na min. 5 rowerów- wykonany zgodnie z normą PN-EN 1176 z elementów stalowych malowanych proszkowo, urządzenie montowane na kotwach w sposób uniemożliwiający przemieszczanie - 1 szt.

13. Promocja projektu (tablica promocyjno-informacyjna) według wzoru opra-cowanego przez Zamawiającego
- podkład PCV - 5mm
- wydruk na folii monomerycznej + laminat płynny
- wymiary 70 cm x 90 cm
- transport i montaż na stelażu wolnostojącym - 2 słupkowym (rurki ocyn-kowane) trwale umocowanym w gruncie
- miejsce montażu: Mozów przy placu zabaw (miejsce zostanie wskazane przez Zamawiającego)
- 1 szt.

3) Zaproponowane zestawy i urządzenia zabawowe muszą być wykonane z drewna litego okrągłego. Elementy dekoracyjne i barierki należy wykonać z HDPE. Elementy pionowe urządzeń zarówno drewniane jak i metalowe muszą być zabezpieczone od góry przed deszczem. Do łączenia elementów należy stosować śruby maszynowe ocynkowane. Wszystkie połączenia śrubowe winny być zasłonięte zaślepkami a tam gdzie jest to niemożliwe nakrętki wystające należy zakryć plastikowymi zaślepkami zgodnie z normą PN-EN 1176-1.
4) Drewniane elementy konstrukcyjne kotwione w ziemi należy zabezpieczyć przed wil-gocią z podłoża poprzez zastosowanie marek stalowych ocynkowanych fundamentowa-nych za pomocą betonu klasy B-15 lub lepszego, jeżeli urządzenie wymaga (np. urzą-dzenia wysokie i dynamiczne).
5) Elementy metalowe dotyczące urządzeń zabawowych muszą być ocynkowane, a ele-menty przeznaczone do chwytania rączkami dodatkowo malowane proszkowo
6) Łańcuchy do huśtawek muszą być wykonane ze stali nierdzewnej.
7) Liny w urządzeniach służących do wspinania minimalna średnica lin 16 mm, rdzeń sta-lowy zabezpieczony i pokryty tworzywem, połączenia między linami i mocowanie lin do elementów drewnianych w gniazdach, kauszach ze stali nierdzewnej odporne na wy-rwanie.
8) Elementy kolorowe dekoracyjne oraz wypełnienia z HDPE: wykonane z polietylenu wysokiej wytrzymałości lub ze sklejki wodoodpornej, odporne na działanie czynników atmosferycznych, zadrapania, czy uderzenia.
9) Każde urządzenie musi mieć naniesioną tabliczkę znamionową z informacjami o roku produkcji, nazwą producenta, kodem urządzenia i o zgodności z normą bezpieczeństwa.
10) Dla placu zabaw musi być wykonany projekt. Projekt na budowę i wyposażenie placu zabaw w urządzenia zabawowe musi być zgodny z rozporządzeniem Ministra Infra-struktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumen-tacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (Dz. U nr 202, poz. 2072). Powinien zawierać projekt budowlano-wykonawczy, specy-fikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorys inwestorski oraz przedmiar ro-bót.
11) Projekt musi być wykonany i przekazany Zamawiającemu w czterech egzemplarzach i musi zawierać również:
a) projekt zagospodarowania działki z podziałem na część opisową i część rysunkową
b) informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
c) projekt urządzeń rekreacyjnych z podziałem na część opisową i część rysunkową
d) karty techniczne urządzeń
12) Wykonawca zobowiązuje się do przedstawienia Wykonawcy projektów w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy po akceptacji Zamawiającego.
13) Wykonawca zobowiązany jest do użycia przy budowie oraz do wyposażenia placów zabaw materiałów, które posiadają certyfikat na znak bezpieczeństwa, wskazujący, że zapewniono zgodność z kryteriami technicznymi określonymi na podstawie norm PN. Dostarczone urządzenia muszą posiadać certyfikat na znak bezpieczeństwa wskazujący, że zapewniono zgodność z kryteriami technicznymi określonymi na podstawie norm PN.
14) Wykonawca zapewni dostarczenie, montaż i transport własny, w opakowaniach zapew-niających całość, nienaruszalność i zabezpieczających przed uszkodzeniem.
15) Wykonawca uporządkuje teren po zamontowaniu urządzeń (usunie powstałe odpady i wyrówna teren przy montowanych urządzeniach).
16) Po zamontowaniu urządzenia Wykonawca oznaczy na urządzeniu poziom gruntu.
17) Tablica z regulaminem o wymiarach 60 cmx 80 cm, o treści

REULAMIN PLACU ZABAW DLA DZIECI
1. DZIECI DO LAT SIEDMIU MOGĄ KORZYSTAĆ Z URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH WYŁĄCZNIE POD OPIEKĄ RODZICÓW, NAUCZYCIELI LUB OSÓB DOROSŁYCH.
2. Z URZADZEN ZABAWOWYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA PLACU ZABAW NALEŻY KORZYSTAĆ ZGODNIE Z ICH PRZEZNACZENIEM.
3. NA TERENIE PLACU ZAWBAW ZAKAZUJE SIĘ:
a) NISZCZENIA URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH I OGRODZENIA
b) WCHODZENIA NA GÓRNE ELEMENTY KONSTRUKCJI URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH SZCZEGÓLNIE DOTYCZY HUŚTAWEK, DRABINEK, BRAMEK I DACHÓW DOMKÓW
c) KORZYSTANIE Z URZĄDZEŃ ZABAWOWYCH PRZEZ WIĘCEJ, NIŻ JEDNO DZIECKO NA JEDNYM MIEJSCU
d) NISZCZENIA I USZKADZANIA ROSLINNOŚCI
e) ŚMIECENIA
f) WPROWADZANIA ZWIERZĄT
g) JAZDY NA ROWERZE
h) ZAKŁÓCENIA SPOKOJU I PORZĄDKU PUBLICZNEGO
i) WNOSZENIA NIEBEZPIECZNYCH PRZEDMIOTÓW
j) PALENIA OGNISK ORAZ UŻYWANIA MATERIAŁÓW PIROTECHNICZNYCH I SZKODLIWYCH SUBSTANCJI CHEMICZNYCH
k) SPOŻYWANIA NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH LUB INNYCH ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH, PRZEBYWANIA OSÓB NIETRZEŹWYCH ORAZ PALENIA TYTONIU
4. NIEPRZESTRZEGANIE PRZEPISÓW PORZADKOWYCH ZAGROŻONE JEST KARĄ GRZYWNY WYMIERZONĄ W TRYBIE I NA ZASADACH OKREŚLONYCH W PRAWIE O WYKROCZENIACH.
5. URZADZENIA ZABAWOWE PRZEZNACZONE SĄ DLA DZIECI W WIEKU OD 3 DO 15 LAT
6. WŁAŚCICIEL PLACU NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WYPADKI POWSTAŁE W WYNIKU NIEDOSTOSOWANIA SIĘ DO PRZEPISÓW PORZĄDKOWYCH.

TELEFONY ALARMOWE :
POLICJA: 997
POGOTOWIE: 999
STRAŻ POZARNA: 998
STRAŻ MIEJSKA 68 352 82 05
WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ I OCHRONY ŚRODOWISKA 68 385 11 08


18) Promocja projektu (tablica promocyjno-informacyjna) według wzoru opracowanego przez Zamawiającego:
- podkład PCV - 5mm
- wydruk na folii monomerycznej + laminat płynny
- wymiary 70 cm x 90 cm
- transport i montaż na stelażu wolnostojącym - 2 słupkowym (rurki ocynkowane) trwale umocowanym w gruncie
- miejsce montażu: Łęgowo przy placu zabaw (miejsce zostanie wskazane przez Zama-wiającego).

4. Wykonawca może przewidzieć wykonanie przedmiotu umowy przy pomocy podwykonawców.
5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
6. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty częściowej na jedno lub oba zadania.
7. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających.
8. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych.
9. Zamawiający nie będzie dokonywał wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Kody CPV:
451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
375352009 (Wyposażenie placów zabaw)

Czas: D

Data zakończenia: 28/06/2013

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
375352009 (Wyposażenie placów zabaw)

Podobne przetargi

216713 / 2010-08-11 - Inny: Szkoła

Szkoła Podstawowa Nr 1 - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
zagospodarowanie terenu placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 1 ul. Wyszyńskiego 17 w Zielonej Górze w ramach programu rządowego Radosna szkoła

195762 / 2011-07-12 - Inny: Szkoła

Zespół Szkół Ekologicznych im. Unii Europejskiej w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
zagospodarowanie terenu placu zabaw przy ul. Francuskiej 25a przy Szkole Podstawowej Nr 22 w Zespole Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze w ramach programu rządowego Radosna szkoła

160986 / 2015-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Gorzów Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Budowa placu zabaw, siłowni zewnętrznej wraz z mini boiskiem do plażowej piłki siatkowej w Parku Górczyńskim w Gorzowie Wlkp.

138223 / 2014-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w SÅ‚awie - SÅ‚awa (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Utworzenie szkolnego placu zabaw w ramach Rządowego programu - Radosna Szkoła przy Szkole Podstawowej w Sławie

209386 / 2012-06-19 - Inny: Szkoła

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
zagospodarowanie terenu placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 10 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. St. Wyspiańskiego 21 w Zielonej Górze w ramach programu rządowego Radosna szkoła

236061 / 2010-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowa Sól - Miasto - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Wykonanie placu zabaw przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Nowej Soli w ramach rządowego programu Radosna Szkoła

209966 / 2012-06-19 - Inny: Szkoła

Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Adama Mickiewicza w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
zagospodarowanie terenu placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 14 przy ul. Jaskółczej 66 w Zielonej Górze w ramach programu rządowego Radosna szkoła.

105256 / 2014-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Niegosławice - Niegosławice (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Organizacja placów zabaw w ramach projektu systemowego, poddziałanie 9.1.1 zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Niegosławice

130594 / 2014-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brzeźnica - Brzeźnica (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Organizacja placów zabaw w oddziałach przedszkolnych w szkołach na terenie na gminy Brzeźnica

182713 / 2010-07-09 - Inny: Szkoła

Szkoła Podstawowa Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
zagospodarowanie terenu placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 11 ul. Spawaczy 3d w Zielonej Górze w ramach programu rządowego Radosna szkoła

283492 / 2012-08-02 - Inny: Szkoła

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
zagospodarowanie terenu placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 10 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. St. Wyspiańskiego 21 w Zielonej Górze w ramach programu rządowego Radosna szkoła

21244 / 2014-01-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Witnica - Witnica (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Rozbudowa obiektów małej architektury -zakup, montaż i zagospodarowanie placów zabaw i ścieżek zdrowia na terenie gminy Witnica w ramach realizowanych małych projektów, działanie 413 Wdrożenie lokalnych strategii rozwoju objętego dofinansowaniem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013..

283188 / 2012-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowa Sól - Miasto - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Wykonanie placu zabaw przy na Harcerskiej Górce w Nowej Soli w ramach projektu p.n. Odra dla turystów 2014 - rozwój turystyki wodnej na transgranicznym obszarze Doliny Środkowej Odry - etap II

307856 / 2014-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w Skwierzynie - Skwierzyna (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Budowa placu zabaw przy Zespole Edukacyjnym w Skwierzynie, ul. Mickiewicza 26 w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej Radosna szkoła.

262475 / 2010-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowa Sól - Miasto - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Wykonanie placu zabaw przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Nowej Soli w ramach rządowego programu Radosna Szkoła

230937 / 2014-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zielona Góra - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Budowa placu rekreacyjno-sportowego dla młodzieży i dorosłych - ul. Rajtarowa w Drzonkowie

41616 / 2012-02-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krosno Odrzańskie - Krosno Odrzańskie (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Dostawę i montaż urządzeń na place zabaw na terenie Gminy Krosno Odrzańskie w 2012 r.

247490 / 2011-08-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Cybinka - Cybinka (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Budowa placu zabaw w ramach rządowego programu Radosna Szkoła przy Szkole Podstawowej w Białkowie

180230 / 2013-05-08 - Inny: Instytucja kultury

Sulechowski Dom Kultury w Sulechowie - Sulechów (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Zadanie A: Wykonanie placu zabaw w miejscowości Łęgowo Zadanie B: Wykonanie placu zabaw w miejscowości Mozów

147163 / 2014-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Zakup i montaż nowych urządzeń zabawowych na komunalnym placu zabaw zlokalizowanym przy ul. Jaskółczej 23 w Zielonej Górze.