98581 / 2014-05-08 - Administracja samorządowa / Zarząd Dróg Powiatowych (Międzyrzecz)
Budowa nowych przepraw o nośności klasy B (mostów przez rzekę Obrę i jej kanał) w ciągu drogi powiatowej Nr 1295F w m. Bledzew
Opis zamówienia
Opis przedmiotu zamówienia:
Temat: Budowa nowych przepraw o nośności klasy B (mostów przez rzekę Obrę i jej kanał) w ciągu drogi powiatowej Nr 1295F w m. Bledzew.
Zakres inwestycji obejmuje:
Most na rzece Obra
Projektowany most.
Charakterystyka ogólna:
W miejscu przecięcia projektowanego odcinka drogi powiatowej nr 1295F z rzeką Obra przewidziano budowę dwuprzęsłowego mostu drogowego.
Most na kanale Struga Jordanka
Projektowany most.
Charakterystyka ogólna:
W miejscu przecięcia projektowanego odcinka drogi powiatowej nr 1295F z kanałem Struga Jordanka przewidziano budowę mostu drogowego.
Inwestycja zlokalizowana jest w pasie drogi powiatowej nr 1295F w msc. Bledzew, Gmina Bledzew, powiat międzyrzecki.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SIWZ.
Zamawiający przewiduje zamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiące nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego.
4) Termin wykonania zamówienia:
Wymagany termin realizacji zamówienia:
1) Termin rozpoczęcia zamówienia: od dnia zawarcia umowy.
2) Termin zakończenia realizacji zamówienia ustala się do dnia 30.11.2015 r.
Kody klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV 2008):
45 22 11 00 - 3 Roboty budowlane w zakresie budowy mostów
Budowa nowych przepraw o nośności klasy B (mostów przez rzekę Obrę i jej kanał) w ciągu drogi powiatowej Nr 1295F w m. Bledzew.
Most na rzece Obra
Projektowany most.
Charakterystyka ogólna:
W miejscu przecięcia projektowanego odcinka drogi powiatowej nr 1295F z rzeką Obra przewidziano budowę dwuprzęsłowego mostu drogowego. Oś mostu przecina się z osią kanału pod kątem ok. 90°. Niweleta drogi na obiekcie została ukształtowana w spadku podłużnym 0,505 %.
Konstrukcję mostu stanowi układ 10 prefabrykowanych belek strunobetonowych typu Kujan wysokości wraz z nadbetonem 0,97 m. Dwuprzęsłowy most o rozpiętości w osiach podparcia 37,22 m ma długość całkowitą płyty pomostu 39,22 m. Szerokość całkowita mostu 10,0 m. W przekroju poprzecznym jezdnia ma spadek dwustronny 2 % i szerokość 2 x 3,8 m w krawężnikach. Obustronne kapy żelbetowe szerokości po 1,2 m. Na przęśle od strony Zemska szerokość kapy zmienna wynikająca z lokalizacji obiektu na krzywej przejściowej. Szerokość ta zawiera opaski po 0,50 m oraz pozostałą część przeznaczoną na montaż barieroporęczy typu sztywnego. Obiekt zaprojektowano na klasę B wg PN-85/S-10030.
Most na kanale Struga Jordanka
Projektowany most.
Charakterystyka ogólna:
W miejscu przecięcia projektowanego odcinka drogi powiatowej nr 1295F z kanałem Struga Jordanka przewidziano budowę mostu drogowego. Oś mostu przecina się z osią kanału pod kątem ok. 80°. Niweleta drogi na obiekcie została ukształtowana w spadku podłużnym 0,505 %. Konstrukcję mostu stanowi układ 10 prefabrykowanych belek strunobetonowych typu Kujan NG 12 wysokości wraz z nadbetonem 0,77 m.
Jednoprzęsłowy most o rozpiętości w osiach podparcia 11,51 m ma długość całkowitą płyty pomostu 13,54 m. Szerokość całkowita mostu 10,0 m. W przekroju poprzecznym jezdnia ma spadek jednostronny 2 % i szerokość 2 x 3,8 m w krawężnikach. Obustronne kapy żelbetowe szerokości po ok. 1,2 m - szerokość
zmienna wynikająca z lokalizacji obiektu na łuku poziomym. Szerokość ta zawiera opaski po 0,50 m oraz pozostałą część przeznaczoną na montaż barieroporęczy typu sztywnego. Obiekt zaprojektowano na klasę B wg PN-85/S-10030.
Szczegółowy opis zadania wraz z materiałami towarzyszącymi znajduje się pod następującym adresem:
- www.drive.google.com
konto: zdpmiedzyrzecz@vip.interia.pl
HASŁO: 08042014
folder: Budowa mostów w msc. Bledzew.
Dokumenty dostępne są w wersji analogowej w siedzibie Zamawiającego.
UWAGI ZAMAWIAJĄCEGO DOTYCZĄCE REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Cena za wykonanie całości przedmiotu zamówienia jest ceną ryczałtową brutto (razem z podatkiem VAT).
2. Cena podana przez Wykonawcę w ofercie nie będzie podlegała zmianom przez okres realizacji zamówienia, za wyjątkiem ustawowej zmiany stawki podatku VAT.
3. Każdy z Wykonawców może zaproponować tylko jedną cenę i nie może jej zmienić. Nie prowadzi się negocjacji w sprawie ceny.
4. Oferta powinna zawierać wszystkie koszty robót oraz opracowań i zobowiązań wynikających z niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, projektu wykonawczego oraz pozostałych dokumentów składających się na dokumentację przetargową i dokumentację projektową.
Prace objęte przedmiotem zamówienia muszą być wykonane zgodnie z: załączoną specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, dokumentacją projektową, umową, specyfikacją istotnych warunków zamówienia, opisem zakresu i sposobu prowadzenia robót.
5. Wykonawca określając wynagrodzenie ryczałtowe zobowiązany jest do bardzo starannego zapoznania się z przedmiotem zamówienia, warunkami wykonania i wszystkimi czynnikami mogącymi mieć wpływ na cenę zamówienia.
6. Ryzyko ustalenia wynagrodzenia w formie ryczałtu spoczywa na Wykonawcy, stąd musi on należycie ocenić wartość przedmiotu zamówienia, gdyż nie może domagać się podwyższenia wynagrodzenia ryczałtowego, chociażby w chwili zawarcia umowy nie można było przewidzieć rozmiaru i kosztu prac. Cena ryczałtowa wskazana przez Wykonawcę w okresie ważności umowy nie może ulec zmianie.
Zaleca się Wykonawcom bardzo szczegółowe sprawdzenie w terenie warunków wykonania zamówienia.
Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu budowy i jego otoczenia w celu oszacowania na własną odpowiedzialność, na własny koszt i ryzyko wszystkich danych, jakie mogą okazać się niezbędne przy przygotowaniu oferty.
Cenę ryczałtową za wykonanie całości zakresu będącego przedmiotem niniejszego zamówienia Wykonawca winien ustalić na podstawie sporządzonego przez siebie przedmiaru robót w oparciu o udostępniony opis zakresu i sposobu prowadzenia robót i inne ustalenia zawarte w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Udostępniany w ramach niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia przedmiar należy traktować jako udostępniany informacyjnie.
Sporządzenie przedmiaru przez Wykonawcę jest zgodne z § 4 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2004 Nr 202, poz. 2072), ponieważ Zamawiający udostępnia w ramach specyfikacji istotnych warunków zamówienia opis zakresu i sposobu prowadzenia robót i przewiduje zawarcie umowy z ryczałtowym wynagrodzeniem Wykonawcy.
7. Wykonawca przedłoży harmonogram rzeczowo - finansowy realizacji zadania, w dniu podpisania umowy.
8. Zamawiający przed rozpoczęciem robót przekaże Wykonawcy zatwierdzony projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas robót, a Wykonawca zobowiązuje się do jego wprowadzenia.
9. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i dostarczenia Zamawiającemu 3 egz. dokumentacji geodezyjnej powykonawczej.
10. Wykonawca będzie odpowiedzialny za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia w okresie umowy.
11.Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia.
12. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty właściwa w działalności objętej przedmiotem niniejszego zamówienia.
13. Wykonawca gwarantuje jakość wykonywanych robót, użytych materiałów, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami.
14. Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia dokumentów i świadectw jakościowych dotyczących użytych materiałów na każde życzenie Zamawiającego.
15. Wykonawca pokryje wszelkie szkody powstałe z powodu złej jakości użytych materiałów (niezgodność z normami i obowiązującymi przepisami).
16. Warunki rękojmi: Wykonawca udzieli rękojmi na wykonany przedmiot zamówienia na okres nie krótszy niż 60 miesięcy od dnia dokonanego bez zastrzeżeń protokolarnego odbioru końcowego robót.
ROZLICZANIE FAKTUR
1. Rozliczenie elementów robót będzie się odbywało na podstawie załączonych protokołów odbioru robót potwierdzających wykonanie robót zgodnych pod względem ilościowym z SIWZ.
2. Rozliczenie końcowe robót nastąpi w oparciu o ustalone wynagrodzenie ryczałtowe. Podstawą do wystawienia faktury jest protokół odbioru częściowego, końcowego robót, podpisany przez Inspektora nadzoru upoważnionego przez Zamawiającego.
3. Zapłata wynagrodzenia należnego Wykonawcy dokonywana będzie na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na doręczonej Zamawiającemu fakturze.
Za datę płatności strony przyjmują datę na poleceniu przelewu Zamawiającego.
4. Wystawienie faktury następuje na podstawie podpisanego przez Zamawiającego protokołu odbioru częściowego, końcowego robót, a zapłata następuje w terminie 21 dni od dnia doręczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT za wykonane roboty.
Płatność nastąpi po uprzednim sprawdzeniu faktury przez Zamawiającego pod względem merytorycznym i rachunkowym.
W przypadku, gdy faktura nie spełni wymagań pod względem merytorycznym lub rachunkowym, zostanie zwrócona Wykonawcy bez obowiązku zapłaty wynagrodzenia. Płatność nastąpi po otrzymaniu przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury.
Rozliczenie robót nastąpi jedną fakturą częściową oraz fakturą końcową. Faktura częściowa może zostać wystawiona na podstawie protokołu odbioru częściowego po wykonaniu robót budowlanych o wartości minimum 50 % zakresu zamówienia (potwierdzonych przez Inspektora nadzoru).
Zamawiający dopuszcza możliwość wystawienia (w październiku 2014 r. lub listopadzie 2014 r.) faktury częściowej za wykonane elementy robót zgodne pod względem ilościowym z SIWZ oraz przy zachowaniu w/w warunku procentowego zaangażowania robót, do kwoty w wysokości 4 736 760,00 zł brutto, płatnej w październiku 2014 r., listopadzie 2014 r. lub grudniu 2014 r.
5. Zamawiającemu przysługuje prawo wstrzymania płatności w przypadku nie przedłożenia w terminie 7 dni od wystawienia faktury pisemnego potwierdzenia przez Podwykonawców, których wierzytelność jest częścią składową wystawionej faktury o dokonaniu zapłaty na rzecz tych podwykonawców.
6. Za dokonanie zapłaty, o której mowa w ust. 5 przyjmuje się datę uznania na rachunku podwykonawcy.
Ustalenia organizacyjne związane z wykonaniem zamówienia:
a) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
b) Wykonawca określi i przekaże Zamawiającemu telefony kontaktowe, numery faksów i adresy poczty elektronicznej oraz dokona innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonywania zobowiązań wynikających z umowy.
c) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 98581
Data publikacji: 2014-05-08
Nazwa: Zarząd Dróg Powiatowych
Ulica: ul. Słoneczna 24
Numer domu: 24
Miejscowość: Międzyrzecz
Kod pocztowy: 66-300
Województwo / kraj: lubuskie
Numer telefonu: 95 7421988, 7422494
Numer faxu: 95 7421988, 7422494
Regon: 21046697700000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa nowych przepraw o nośności klasy B (mostów przez rzekę Obrę i jej kanał) w ciągu drogi powiatowej Nr 1295F w m. Bledzew
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
Opis przedmiotu zamówienia:
Temat: Budowa nowych przepraw o nośności klasy B (mostów przez rzekę Obrę i jej kanał) w ciągu drogi powiatowej Nr 1295F w m. Bledzew.
Zakres inwestycji obejmuje:
Most na rzece Obra
Projektowany most.
Charakterystyka ogólna:
W miejscu przecięcia projektowanego odcinka drogi powiatowej nr 1295F z rzeką Obra przewidziano budowę dwuprzęsłowego mostu drogowego.
Most na kanale Struga Jordanka
Projektowany most.
Charakterystyka ogólna:
W miejscu przecięcia projektowanego odcinka drogi powiatowej nr 1295F z kanałem Struga Jordanka przewidziano budowę mostu drogowego.
Inwestycja zlokalizowana jest w pasie drogi powiatowej nr 1295F w msc. Bledzew, Gmina Bledzew, powiat międzyrzecki.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SIWZ.
Zamawiający przewiduje zamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiące nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego.
4) Termin wykonania zamówienia:
Wymagany termin realizacji zamówienia:
1) Termin rozpoczęcia zamówienia: od dnia zawarcia umowy.
2) Termin zakończenia realizacji zamówienia ustala się do dnia 30.11.2015 r.
Kody klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV 2008):
45 22 11 00 - 3 Roboty budowlane w zakresie budowy mostów
Budowa nowych przepraw o nośności klasy B (mostów przez rzekę Obrę i jej kanał) w ciągu drogi powiatowej Nr 1295F w m. Bledzew.
Most na rzece Obra
Projektowany most.
Charakterystyka ogólna:
W miejscu przecięcia projektowanego odcinka drogi powiatowej nr 1295F z rzeką Obra przewidziano budowę dwuprzęsłowego mostu drogowego. Oś mostu przecina się z osią kanału pod kątem ok. 90°. Niweleta drogi na obiekcie została ukształtowana w spadku podłużnym 0,505 %.
Konstrukcję mostu stanowi układ 10 prefabrykowanych belek strunobetonowych typu Kujan wysokości wraz z nadbetonem 0,97 m. Dwuprzęsłowy most o rozpiętości w osiach podparcia 37,22 m ma długość całkowitą płyty pomostu 39,22 m. Szerokość całkowita mostu 10,0 m. W przekroju poprzecznym jezdnia ma spadek dwustronny 2 % i szerokość 2 x 3,8 m w krawężnikach. Obustronne kapy żelbetowe szerokości po 1,2 m. Na przęśle od strony Zemska szerokość kapy zmienna wynikająca z lokalizacji obiektu na krzywej przejściowej. Szerokość ta zawiera opaski po 0,50 m oraz pozostałą część przeznaczoną na montaż barieroporęczy typu sztywnego. Obiekt zaprojektowano na klasę B wg PN-85/S-10030.
Most na kanale Struga Jordanka
Projektowany most.
Charakterystyka ogólna:
W miejscu przecięcia projektowanego odcinka drogi powiatowej nr 1295F z kanałem Struga Jordanka przewidziano budowę mostu drogowego. Oś mostu przecina się z osią kanału pod kątem ok. 80°. Niweleta drogi na obiekcie została ukształtowana w spadku podłużnym 0,505 %. Konstrukcję mostu stanowi układ 10 prefabrykowanych belek strunobetonowych typu Kujan NG 12 wysokości wraz z nadbetonem 0,77 m.
Jednoprzęsłowy most o rozpiętości w osiach podparcia 11,51 m ma długość całkowitą płyty pomostu 13,54 m. Szerokość całkowita mostu 10,0 m. W przekroju poprzecznym jezdnia ma spadek jednostronny 2 % i szerokość 2 x 3,8 m w krawężnikach. Obustronne kapy żelbetowe szerokości po ok. 1,2 m - szerokość
zmienna wynikająca z lokalizacji obiektu na łuku poziomym. Szerokość ta zawiera opaski po 0,50 m oraz pozostałą część przeznaczoną na montaż barieroporęczy typu sztywnego. Obiekt zaprojektowano na klasę B wg PN-85/S-10030.
Szczegółowy opis zadania wraz z materiałami towarzyszącymi znajduje się pod następującym adresem:
- www.drive.google.com
konto: zdpmiedzyrzecz@vip.interia.pl
HASŁO: 08042014
folder: Budowa mostów w msc. Bledzew.
Dokumenty dostępne są w wersji analogowej w siedzibie Zamawiającego.
UWAGI ZAMAWIAJĄCEGO DOTYCZĄCE REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Cena za wykonanie całości przedmiotu zamówienia jest ceną ryczałtową brutto (razem z podatkiem VAT).
2. Cena podana przez Wykonawcę w ofercie nie będzie podlegała zmianom przez okres realizacji zamówienia, za wyjątkiem ustawowej zmiany stawki podatku VAT.
3. Każdy z Wykonawców może zaproponować tylko jedną cenę i nie może jej zmienić. Nie prowadzi się negocjacji w sprawie ceny.
4. Oferta powinna zawierać wszystkie koszty robót oraz opracowań i zobowiązań wynikających z niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, projektu wykonawczego oraz pozostałych dokumentów składających się na dokumentację przetargową i dokumentację projektową.
Prace objęte przedmiotem zamówienia muszą być wykonane zgodnie z: załączoną specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, dokumentacją projektową, umową, specyfikacją istotnych warunków zamówienia, opisem zakresu i sposobu prowadzenia robót.
5. Wykonawca określając wynagrodzenie ryczałtowe zobowiązany jest do bardzo starannego zapoznania się z przedmiotem zamówienia, warunkami wykonania i wszystkimi czynnikami mogącymi mieć wpływ na cenę zamówienia.
6. Ryzyko ustalenia wynagrodzenia w formie ryczałtu spoczywa na Wykonawcy, stąd musi on należycie ocenić wartość przedmiotu zamówienia, gdyż nie może domagać się podwyższenia wynagrodzenia ryczałtowego, chociażby w chwili zawarcia umowy nie można było przewidzieć rozmiaru i kosztu prac. Cena ryczałtowa wskazana przez Wykonawcę w okresie ważności umowy nie może ulec zmianie.
Zaleca się Wykonawcom bardzo szczegółowe sprawdzenie w terenie warunków wykonania zamówienia.
Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu budowy i jego otoczenia w celu oszacowania na własną odpowiedzialność, na własny koszt i ryzyko wszystkich danych, jakie mogą okazać się niezbędne przy przygotowaniu oferty.
Cenę ryczałtową za wykonanie całości zakresu będącego przedmiotem niniejszego zamówienia Wykonawca winien ustalić na podstawie sporządzonego przez siebie przedmiaru robót w oparciu o udostępniony opis zakresu i sposobu prowadzenia robót i inne ustalenia zawarte w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Udostępniany w ramach niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia przedmiar należy traktować jako udostępniany informacyjnie.
Sporządzenie przedmiaru przez Wykonawcę jest zgodne z § 4 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2004 Nr 202, poz. 2072), ponieważ Zamawiający udostępnia w ramach specyfikacji istotnych warunków zamówienia opis zakresu i sposobu prowadzenia robót i przewiduje zawarcie umowy z ryczałtowym wynagrodzeniem Wykonawcy.
7. Wykonawca przedłoży harmonogram rzeczowo - finansowy realizacji zadania, w dniu podpisania umowy.
8. Zamawiający przed rozpoczęciem robót przekaże Wykonawcy zatwierdzony projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas robót, a Wykonawca zobowiązuje się do jego wprowadzenia.
9. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i dostarczenia Zamawiającemu 3 egz. dokumentacji geodezyjnej powykonawczej.
10. Wykonawca będzie odpowiedzialny za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia w okresie umowy.
11.Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia.
12. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty właściwa w działalności objętej przedmiotem niniejszego zamówienia.
13. Wykonawca gwarantuje jakość wykonywanych robót, użytych materiałów, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami.
14. Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia dokumentów i świadectw jakościowych dotyczących użytych materiałów na każde życzenie Zamawiającego.
15. Wykonawca pokryje wszelkie szkody powstałe z powodu złej jakości użytych materiałów (niezgodność z normami i obowiązującymi przepisami).
16. Warunki rękojmi: Wykonawca udzieli rękojmi na wykonany przedmiot zamówienia na okres nie krótszy niż 60 miesięcy od dnia dokonanego bez zastrzeżeń protokolarnego odbioru końcowego robót.
ROZLICZANIE FAKTUR
1. Rozliczenie elementów robót będzie się odbywało na podstawie załączonych protokołów odbioru robót potwierdzających wykonanie robót zgodnych pod względem ilościowym z SIWZ.
2. Rozliczenie końcowe robót nastąpi w oparciu o ustalone wynagrodzenie ryczałtowe. Podstawą do wystawienia faktury jest protokół odbioru częściowego, końcowego robót, podpisany przez Inspektora nadzoru upoważnionego przez Zamawiającego.
3. Zapłata wynagrodzenia należnego Wykonawcy dokonywana będzie na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na doręczonej Zamawiającemu fakturze.
Za datę płatności strony przyjmują datę na poleceniu przelewu Zamawiającego.
4. Wystawienie faktury następuje na podstawie podpisanego przez Zamawiającego protokołu odbioru częściowego, końcowego robót, a zapłata następuje w terminie 21 dni od dnia doręczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT za wykonane roboty.
Płatność nastąpi po uprzednim sprawdzeniu faktury przez Zamawiającego pod względem merytorycznym i rachunkowym.
W przypadku, gdy faktura nie spełni wymagań pod względem merytorycznym lub rachunkowym, zostanie zwrócona Wykonawcy bez obowiązku zapłaty wynagrodzenia. Płatność nastąpi po otrzymaniu przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury.
Rozliczenie robót nastąpi jedną fakturą częściową oraz fakturą końcową. Faktura częściowa może zostać wystawiona na podstawie protokołu odbioru częściowego po wykonaniu robót budowlanych o wartości minimum 50 % zakresu zamówienia (potwierdzonych przez Inspektora nadzoru).
Zamawiający dopuszcza możliwość wystawienia (w październiku 2014 r. lub listopadzie 2014 r.) faktury częściowej za wykonane elementy robót zgodne pod względem ilościowym z SIWZ oraz przy zachowaniu w/w warunku procentowego zaangażowania robót, do kwoty w wysokości 4 736 760,00 zł brutto, płatnej w październiku 2014 r., listopadzie 2014 r. lub grudniu 2014 r.
5. Zamawiającemu przysługuje prawo wstrzymania płatności w przypadku nie przedłożenia w terminie 7 dni od wystawienia faktury pisemnego potwierdzenia przez Podwykonawców, których wierzytelność jest częścią składową wystawionej faktury o dokonaniu zapłaty na rzecz tych podwykonawców.
6. Za dokonanie zapłaty, o której mowa w ust. 5 przyjmuje się datę uznania na rachunku podwykonawcy.
Ustalenia organizacyjne związane z wykonaniem zamówienia:
a) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
b) Wykonawca określi i przekaże Zamawiającemu telefony kontaktowe, numery faksów i adresy poczty elektronicznej oraz dokona innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonywania zobowiązań wynikających z umowy.
c) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Czas: D
Data zakończenia: 30/11/2015
Informacja na temat wadium:
8) Wymagania dotyczące wadium:
8.1 Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości:
150 000,00 PLN
(słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy zł 00/100)
8.2 Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z 2008 r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010 r. Nr 96, poz. 620).
8.3 Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy:
nr rachunku: GBS Międzyrzecz 32 8367 0000 0021 0555 6000 0001
z adnotacją: Budowa nowych przepraw o nośności klasy B (mostów przez rzekę Obrę i jej kanał) w ciągu drogi powiatowej Nr 1295F w m. Bledzew.
8.4 Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
8.5 Wadium wniesione w pieniądzu należy złożyć najpóźniej na dzień przed terminem otwarcia ofert. Przy czym za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania na rachunku bankowym Zamawiającego.
8.6 Wadium wniesione w pieniądzu zostanie zwrócone wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
8.7 Wadium wniesione w formie innej niż pieniądz należy złożyć w formie oryginału, razem z ofertą w osobnej kopercie.
8.8 Polisa, poręczenie, gwarancja lub inny dokument stanowiący formę wadium winno zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty kwoty wadium zgodnie z warunkami SIWZ następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń ze strony gwaranta/poręczyciela.
8.9 Oferta niezabezpieczona wadium w jednej lub kilku z podanych wyżej form zostanie wykluczona bez rozpatrywania.
8.10 Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim Wykonawcom po wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza.
8.11 Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwróci wadium niezwłocznie po zawarciu umowy.
8.12 Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
8.13 Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, lub zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
8.14 W zakresie wadium obowiązują uregulowania ustawy - Prawo zamówień publicznych zawarte w art. 45 i 46 Pzp
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Wiedza i doświadczenie:
- wykażą roboty budowlane wykonane w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót*, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone:
* przez najważniejsze roboty budowlane Zamawiający rozumie:
przynajmniej jedno zadanie o wartości minimum: 4 mln PLN brutto w zakresie budowy lub przebudowy obiektu mostowego** typu: most, wiadukt, estakada.
**Za obiekt mostowy Zamawiający uzna obiekt mostowy w rozumieniu rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 30 maja 2000 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie (Dz. U. z 2000 nr 63, poz. 735 ze zm.).
Dowodami, o których mowa w pkt. B są:
1. poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert;
2. w przypadku zamówień na roboty budowlane - inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt. 1;
W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane wskazane w wykazie, o którym mowa w pkt. B, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w pkt B.
W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie warunek musi być spełniony przynajmniej przez jeden z podmiotów
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
- wykażą osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, tj. wskażą co najmniej:
osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadające uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalnościach:
- mostowej bez ograniczeń - 1 osoba,
- drogowej bez ograniczeń - 1 osoba.
Zamawiający dopuszcza przedstawienie tej samej osoby do pełnienia kilku funkcji (więcej niż jednej) z wymienionych powyżej.
Uwaga:
Osoby kierujące robotami budowlanymi powinny posiadać uprawnienia budowlane bez ograniczeń zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 poz. 1409, z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. Nr 83, poz. 578 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Regulację odrębną stanowią przepisy ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394 z późn. zm.)
Sytuacja ekonomiczna:
- przedłożą opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia o wartości ubezpieczenia na kwotę nie mniejszą niż 2 mln PLN.
Jeżeli przedstawiona polisa nie została opłacona w dniu jej zawarcia, celem udokumentowania jej opłaty należy przedłożyć np. dowód jej opłaty, względnie poszczególnych rat.
W przypadku ofert składanych wspólnie, wszyscy partnerzy muszą spełniać warunek sytuacji ekonomiczno - finansowej, tj. przedłożyć opłaconą polisę lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Dopuszcza się sumowanie wartości polis poszczególnych uczestników składających ofertę celem uzyskania wartości nie mniejszej niż wymagana kwota.
Wykonawca robót powinien posiadać aktualny pakiet ubezpieczenia o.c. przez cały okres realizacji zamówienia
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie nr 13: Tak
Oświadczenie nr 16: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
Formularz oferty (Rozdział II);
Wypełnić druk Formularz oferty. Ofertę należy sporządzić ściśle wg wzoru druku załączonego przez zamawiającego.
Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust.1 ustawy (zał. nr 1) - ORYGINAŁ DOKUMENTU;
Rodzaj prac, które wykonawca powierzy podwykonawcom (zał. nr 4);
Wypełniony Formularz cenowy (Rozdział IV);
Wypełnić kosztorys ofertowy / formularz cenowy. Kosztorys ofertowy sporządzić ściśle wg wzoru druku załączonego przez zamawiającego. Sporządzenie kosztorysu w innej formie spowoduje odrzucenie oferty
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Zamawiający dopuszcza zmiany postanowień zawartej umowy w następujących przypadkach:
a) zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy w sytuacji:
wystąpienia wydarzeń lub okoliczności uniemożliwiających wykonanie robót bądź w znaczny sposób je spowalniający tj.: niesprzyjające warunki atmosferyczne (np.: długotrwałe opady deszczu, mróz, porywiste wiatry), klęski żywiołowe (np.: powódź, huragan, trzęsienie ziemi), niepokoje lub strajk spowodowany przez osoby inne niż personel Wykonawcy; wyczerpanie limitu środków na dany rok lub nieprzewidziany brak płynności finansowej u Zamawiającego;
ujawnienia odkryć archeologicznych wymagających przeprowadzenia badań ratowniczych;
ujawnienia niewybuchów i niewypałów wymagających wstrzymania robót i dokonania ich usunięcia przez specjalistyczne służby;
wstrzymania realizacji umowy przez Zamawiającego;
podpisania decyzji o przyznaniu dofinansowania;
braku decyzji o przyznaniu dofinansowania;
konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub dokumentacji technicznej urządzeń, technologii robót, wprowadzenia dodatkowych elementów drogi takich jak: zjazdy, chodniki, bariery ochronne, zatoki autobusowe, przebudowa nieprzewidzianych w dokumentacji urządzeń kolidujących z realizowaną inwestycją lub innych;
występowania (w przypadku stwierdzenia na etapie robót budowlanych) niekorzystnych warunków gruntowo - wodnych pomimo wykonania na etapie opracowania dokumentacji projektowej badań geotechnicznych i określenia warunków gruntowo - wodnych podłoża nawierzchni zgodnie z załącznikiem nr 4 do Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. z 1999 r., Nr 43, poz. 430 z późn. zm.) wymagających dodatkowych robót odwadniających, wymiany gruntu lub innych technologii wzmacniających podłoże gruntowe;
zmiany będącej następstwem działania organów administracji, w szczególności:
przekroczenie zakreślonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji decyzji, zezwoleń, itp. odmowa wydania przez organy administracji wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień na skutek zmian w dokumentacji projektowej, konieczność uzyskania wyroku sądowego, lub innego orzeczenia sądu lub organu, którego konieczności nie przewidywano przy zawieraniu umowy, konieczność zaspokojenia roszczeń lub oczekiwań osób trzecich - w tym grup społecznych lub zawodowych nie artykułowanych lub nie możliwych do jednoznacznego określenia w chwili zawierania umowy;
możliwość zmiany terminu rozpoczęcia robót lub zakończenia robót z uwagi na czas trwania procedury przetargowej oraz terminu podpisania umowy z wyłonionym Wykonawcą;
wykonania przewidzianych umową robót budowlanych przed terminem umownym;
jeżeli będą następstwem okoliczności niezależnych zarówno od Zamawiającego, jak i od Wykonawcy, tj. wystąpi konieczność przesunięcia terminu przekazania terenu budowy lub ograniczenia w jego użytkowaniu, udzielenia zamówień na roboty dodatkowe, których wykonanie wpływa na zmianę terminu wykonania zamówienia podstawowego;
b) zmiany osobowe:
zmiana osób przy pomocy których Wykonawca lub Zamawiający realizuje przedmiot umowy, a od których wymagano określonego doświadczenia lub wykształcenia na inne legitymujące się doświadczeniem lub wykształceniem spełniającym wymóg SIWZ;
Wykonawca może dokonywać zmiany kierownika budowy/kierownika robót bądź innych osób z kierownictwa budowy wymienionych imiennie w ofercie, zwane dalej jako osoby kluczowe, jedynie za uprzednią pisemną zgodą zamawiającego, akceptującego nowe kluczowe osoby;
Zamawiający może zażądać od Wykonawcy zmiany kierownika budowy/kierownika robót bądź innych osób z kierownictwa budowy wymienionych imiennie w ofercie, jeżeli uzna, że osoby te nie wykonują swoich obowiązków wynikających z umowy;
w przypadku zmiany kierownika budowy/kierownika robót bądź innych osób z kierownictwa budowy wymienionych imiennie w ofercie, zwane dalej osobami kluczowymi, nowe kluczowe osoby muszą spełniać wymagania określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla osób kluczowych;
Wykonawca obowiązany jest zmienić kierownika budowy/kierownika robót bądź innych osób z kierownictwa budowy wymienionych imiennie w ofercie, zwane dalej osobami kluczowymi, zgodnie z żądaniem Zamawiającego w terminie wskazanym we wniosku zamawiającego
c) zmiany organizacji spełniania świadczenia w zakresie:
zmiana harmonogramu rzeczowo - finansowego wykonywania przedmiotu umowy;
d) pozostałe okoliczności powodujące możliwość zmiany umowy:
siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ;
zmiana obowiązującej stawki VAT;
zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz wykonawcy na skutek zmian zawartych przez Zamawiającego w wytycznych dotyczących realizacji przedmiotu umowy, rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami;
wprowadzenie robót zamiennych;
zmiana wynagrodzenia w przypadku wystąpienia robót dodatkowych, zmniejszenia lub zwiększenia zakresu przedmiotowego niniejszej umowy;
zmiana wynagrodzenia w przypadku robót, które zostały ujęte w dokumentacji projektowej, a nie zostały uwzględnione w formularzu cenowym;
zmiana podwykonawców;
zmiana zakresu robót realizowanego przez podwykonawców;
zmiany regulacji prawnych obowiązujących po dniu zawarcia umowy;
zmiany teleadresowe Stron umowy określonych w umowie.
3. Zmiana umowy dokonana z naruszeniem przepisu art. 144 ust. 1 ustawy Pzp podlega unieważnieniu.
4. Zakres świadczenia wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
5. Umowa jest nieważna w części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
6. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy pod rygorem nieważności muszą być dokonywane wyłącznie w formie pisemnej
Kod kryterium cenowe: A
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zarząd Dróg Powiatowych w Międzyrzeczu, ul. Słoneczna 24, 66 - 300 Międzyrzecz
Data składania wniosków, ofert: 27/05/2014
Godzina składania wniosków, ofert: 11:00
Miejsce składania:
Zarząd Dróg Powiatowych w Międzyrzeczu, ul. Słoneczna 24, 66 - 300 Międzyrzecz, pokój nr 5
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje zamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiące nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego: Budowa nowych przepraw o nośności klasy B (mostów przez rzekę Obrę i jej kanał) w ciągu drogi powiatowej Nr 1295F w m. Bledzew
Podobne przetargi
103575 / 2013-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Żagański - Żagań (lubuskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2705F (ul. Poniatowskiego) w km 0+631 wraz z przebudową dróg dojazdowych w miejscowości Iłowa
101778 / 2012-04-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Nowosolski - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Odbudowa mostu na kanale Rów Krzycki leżącego w ciągu drogi powiatowe nr 1027F w km 4+100
46968 / 2014-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Åagów - Åagów (lubuskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
REMONT MOSTU W ÅAGOWIE NAD KANAÅEM ÅÄ„CZÄ„CYM JEZIORO ÅAGOWSKIE I JEZIORO TRZEÅšNIOWSKIE WRAZ Z WYKONANIEM INFRASTRUKTURY TOWARZYSZÄ„CEJ
206168 / 2008-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Nowosolski - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu w Jesionie w ciągu drogi powiatowej nr 1022 F na rzece Obrzyca.
492424 / 2013-11-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Åagów - Åagów (lubuskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
REMONT MOSTU W ÅAGOWIE NAD KANAÅEM ÅÄ„CZÄ„CYM JEZIORO ÅAGOWSKIE I JEZIORO TRZEÅšNIOWSKIE WRAZ Z WYKONANIEM INFRASTRUKTURY TOWARZYSZÄ„CEJ
140229 / 2009-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Międzyrzecki - Zarząd Powiatu - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1332F Bobowicko - Pszczew - Nowe Gorzycko w km 4+520 w msc. Policko
151207 / 2014-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych - Pleszew (wielkopolskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 4334P na rzece Prośnie w m. Chocz nr inwentarzowy mostu JNI 01019351
44540 / 2009-02-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych - Zamość (lubelskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 2915L Wola Kątecka - Trzęsiny - Czarnystok w m. Czarnystok w km 5+983
77403 / 2013-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Żagański - Żagań (lubuskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2705F (ul. Poniatowskiego) w km 0+631 wraz z przebudową dróg dojazdowych w miejscowości Iłowa
76899 / 2015-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa
ZarzÄ…d Dróg Powiatowych - Åuków (lubelskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Przebudowa mostu drogowego o JNI 01028447 w miejscowoÅ›ci Kisielsk w km w ciÄ…gu drogi powiatowej Nr 1324 L Jarczew - Ciechomin - Stoczek Åukowski (ul. Wiejska) w km 12+950
118616 / 2010-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych - Zamość (lubelskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Przebudowa mostu przez rzekÄ™ ÅabuÅ„kÄ™ w ciÄ…gu drogi powiatowej Nr 3145L Tarzymiechy - Stary Zamość - BiaÅ‚obrzegi w km 10+708
61704 / 2015-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu wraz z dojazdami, w ciągu drogi powiatowej nr 1213F
Międzyrzecz - Bukowiec w km 4+142
174311 / 2014-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych - Pleszew (wielkopolskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 4334P na rzece Prośnie w m.Chocz nr inwentarzowy mostu JNI 01019351
240692 / 2015-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Lubsko - Lubsko (lubuskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Budowa mostu drogowego w obrębie skrzyżowania ul. M. Reja, E. Plater, Zielenieckiej i M. Kopernika w Lubsku
23233 / 2016-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Żarski - Żary (lubuskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Przebudowa ( modernizacja) wiaduktu nad linią kolejową w ciągu drogi powiatowej nr 4620F - m. Żary, ul. Moniuszki.
15780 / 2016-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Lubsko - Lubsko (lubuskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Budowa mostu drogowego w obrębie skrzyżowania ul. M. Reja, E. Plater, Zielenieckiej i M. Kopernika w Lubsku
200202 / 2012-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Nowosolski - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Odbudowa mostu na kanale Rów Krzycki leżącego w ciągu drogi powiatowe nr 1027F w km 4+100
179884 / 2015-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Lubsko - Lubsko (lubuskie)
CPV: 452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Budowa mostu drogowego w obrębie skrzyżowania ul. M. Reja, E. Plater, Zielenieckiej i M. Kopernika w Lubsku