Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

338048 / 2013-08-21 - Inny: Fundacja / Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA (Warszawa)

Zakup usług polegających na kompleksowej realizacji projektu pn. : XV Ogólnopolskie Sympozjum Agroturystyczne.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacji projektu pn.: XV Ogólnopolskie Sympozjum Agroturystyczne.

Wykonawca zapewni:
1. Kompleksową organizację i obsługę konferencji pt. Komunikowanie i doradztwo
w turystyce wiejskiej w dniach 9 - 11 września 2013 r. dla maksymalnie 120 osób, w tym:

1) Udział maksymalnie 120 uczestników konferencji w tym co najmniej 8 wykładowców
i moderatorów spośród osób zaangażowanych w rozwój agroturystyki i turystyki wiejskiej, reprezentujących: uczelnie wyższe, doradztwo rolnicze, stowarzyszenia działające na rzecz agroturystyki, Lokalne Grupy Działania, Lokalne i Regionalne Organizacje Turystyczne, administrację państwową i samorządową.

2) Oznakowanie sali konferencyjnej oraz pięciu mniejszych sal w sposób zapewniający odpowiednią widoczność logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 5 do umowy zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl Konferencja odbędzie się na Farmie Krzyczki w Krzyczkach Szumnych 44, 05-190 Nasielsk, woj. mazowieckie.

3) Realizację programu konferencji, stanowiącego załącznik nr 3 do umowy, poprzez należyte przeprowadzenie:
a) sesji plenarnej moderowanej w dniu 9 września 2013 r., w tym czterech wykładów
w godz. 14.00 - 16.15,
b) warsztatów w pięciu równoległych grupach tematycznych w dniu 9 września 2013 r.
w godz. 16.45 - 19.00,
c) wyjazdów studyjnych w trzech równoległych grupach tematycznych w dniu
10 września 2013 r. w godz. 8.00 - 22.00 zgodnie z załącznikiem nr 4 do umowy,
d) prezentacji i moderowanej dyskusji w dniu 11 września 2013 roku (godz. 9.00-10.30
i 10.45 - 13.00) zgodnie z programem konferencji stanowiącym załącznik nr 3 do umowy.

Wykonawca zapewni co najmniej 8 wykładowców i moderatorów sesji planarnej, warsztatowej i dyskusyjnej, o których mowa w załączniku nr 3 do umowy, posiadających wykształcenie wyższe (ekonomiczne, rolnicze, socjologiczne, turystyczne lub pokrewne innym kierunkom w uzasadniony sposób związanym z tematyką prowadzonych zajęć), w tym dwóch z tytułem prof. dr hab., trzech z tytułem dr hab. oraz trzech z tytułem dr, którzy powinni posiadać min. 5 letnie doświadczanie i dorobek naukowy z zakresu objętego przedmiotem prowadzonych zajęć.

Prezentacje i lub treści abstrakty konspekty przygotowane przez wykładowców muszą być opatrzone logotypami i sloganami wskazanymi w załączniku nr 5 do umowy, zgodnie
z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.
4) Zakwaterowanie ze śniadaniem dla maksymalnie 120 uczestników konferencji w tym co najmniej 8 wykładowców i moderatorów: w dniach 9 10, 10 11 września 2013 r. Wykonawca zapewni zakwaterowanie w pokojach 1, 2, 3 i 4-osobowych o standardzie hotelu 3 gwiazdkowego lub równoważnego, z pełnym węzłem sanitarnym, w odległości nie większej niż 25 km od miejsca konferencji oraz dowóz uczestników na miejsce konferencji i z powrotem do miejsca zakwaterowania, o ile odległość do miejsca zakwaterowania będzie większa niż 1 km.

5) Wyżywienie dla maksymalnie 120 uczestników konferencji w tym co najmniej
8 wykładowców i moderatorów obejmujące:

- dwa obiady w dniach 9 i 11 września 2013 r., składające się minimalnie z dwóch dań gorących: zupy i drugiego dania (w tym danie mięsne z gotowanymi jarzynami i surówkami oraz danie wegetariańskie do wyboru) deseru oraz napojów gorących (kawa lub herbata) oraz napoju zimnego.
- dwie kolacje w dniach 9 i 10 września 2013 r. w formie grilla, składające się z: zestawu gorących dań grillowanych, w tym co najmniej 3 rodzaje dań mięsnych (min. 300 g na osobę), ryby i warzyw, minimalnie 3 rodzajów sałatek, co najmniej 2 marynat i sosów do wyboru, pieczywa ciemnego i jasnego oraz napojów ciepłych: kawa lub herbata bez ograniczeń, soków owocowych po min. 300 ml na osobę, napojów gazowanych po min. 300 ml na osobę, wody mineralnej gazowanej lub niegazowanej po min. 0,5 l. na osobę.
-serwis kawowy w dniu 9 i 11 września 2013 r. składający się minimalnie z napojów gorących (kawa i herbata), napojów zimnych (soki owocowe, woda niegazowana i gazowana do wyboru) oraz ciastek.

Wyżywienie dostarczone zostanie przez Wykonawcę do miejsca odbywania się konferencji.

6) Wyżywienie na trasie trzech wyjazdów studyjnych w dniu 10 września 2013 r. dla maksymalnie 120 uczestników konferencji w tym co najmniej 8 wykładowców
i moderatorów, podzielonych na trzy grupy, do 50 osób każda, na podstawie zgłoszeń uczestników do ww. limitu miejsc w każdej grupie. Wykonawca zorganizuje podział na grupy
w zależności od zgłaszania się uczestników na poszczególne wyjazdy studyjne i sporządzi listę uczestników na każdy z wyjazdów, w tym:

a) obiady regionalne w gospodarstwach agroturystycznych lub obiektach turystyki wiejskiej na każdej z trzech tras zgodnie z załącznikiem nr 4 do umowy, składające się z dwóch dań gorących: zupy, drugiego dania (w tym dwa rodzaje dań mięsnych oraz danie wegetariańskie do wyboru z jarzynami gotowanymi i surówkami), deseru oraz napojów gorących (kawa lub herbata), a także napojów zimnych (woda mineralna gazowana lub niegazowana oraz soki). Potrawy będą miały tradycyjny charakter i będą wykonane z lokalnych produktów wysokiej jakości,
b) serwis kawowy na każdej z trzech tras zgodnie z załącznikiem nr 4 do umowy, składający się minimalnie z napojów gorących (kawa lub herbata), napojów zimnych (soki owocowe, woda niegazowana i gazowana do wyboru) oraz tradycyjnego ciasta drożdżowego,
c) serwis kawowy połączony z degustacją produktów tradycyjnych i regionalnych na każdej
z trzech tras zgodnie z załącznikiem nr 4 do umowy, obejmujący po minimalnie dwa produkty wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych, funkcjonujących w systemie oznaczeń geograficznych UE, Jakość-Tradycja, Rolnictwa Ekologicznego, posiadających certyfikat Kulinarnego Dziedzictwa Mazowsza lub nagrodzonych w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo, ponadto napoje gorące: kawa lub herbata do wyboru.

7) Transport uczestników wyjazdów studyjnych w dniu 10 września 2013 r. dla 3 grup tematycznych, każda według trzech tras, o łącznej długości do 1000 km zgodnie z załącznikiem nr 4 do umowy. Środek transportu wyposażony w mikrofony oraz odtwarzacze płyt DVD. Transport zostanie zapewniony zgodnie z listami uczestników wyjazdów studyjnych, opisanymi w pkt I.6).

8) Trzech wykwalifikowanych pilotów/przewodników trzech wyjazdów studyjnych
w dniu 10 września 2013 r., odpowiedzialnych za logistyczną realizację wyjazdów studyjnych zgodnie z programem stanowiącym załącznik nr 4 do umowy.

9) Kompleksowa organizacja wyjazdów studyjnych zgodnie z programem stanowiącym załącznik nr 4 do umowy.



2. Druk i dystrybucja monografii naukowej, z zachowaniem poniższych wymagań:

Informacje techniczne:
format B5,
papier środek: 80 g m2 offset, kolor 1 + 1,
papier okładka kartonowa 300 g m2,
okładka I i IV kolor 4+0,
oprawa klejona,
nakład 400 egz.,
minimalna ilość stron 220.


Zamawiający przekaże Wykonawcy przygotowaną do druku publikację w wersji elektronicznej
w formacie PDF w terminie do dnia 4 września 2013 r.
Wykonawca umieści na okładce i pierwszej stronie publikacji stałą i trwałą wizualizację logotypów
i sloganów, wskazanych w załączniku nr 5 do umowy oraz informację redakcyjną zgodnie
z załącznikiem nr 7 do umowy. Wykonawca dokona dystrybucji publikacji na adresy:

1. Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie, ul. Meiselsa 1, 31-063 Kraków - 200 egz.,
2. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wydział Nauk Ekonomicznych
ul. Nowoursynowska 166, 02-787 Warszawa- 200 egz.

Wykonawca dokona dystrybucji monografii naukowej najpóźniej do dnia 6 września 2013 r.


3. Opracowanie i dystrybucja wydawnictwa pokonferencyjnego w formie broszury informacyjno-promocyjnej, w tym opracowanie merytoryczne i graficzne, redakcja techniczna, skład, łamanie, korekta i druk z zachowaniem poniższych wymagań:

a) informacje techniczne:
format B5,
papier środek: 90 g m2 offset, kolor 4+4,
papier okładka: karton 300 g m2, + folia mat, kolor 4 + 0, uszlachetnienie UV,
oprawa klejona,
nakład 1000 egz.,
minimalna ilość stron 56,

b) informacje dotyczące minimalnej zawartości merytorycznej broszury:
Spis treści - 1 strona,
Wstęp - wprowadzenie do zagadnień omawianych poniżej, - min. 3 strony,
Relacja z przebiegu XV Ogólnopolskiego Sympozjum Agroturystycznego, w tym skróty referatów - 40 stron,
Wyniki pracy warsztatowej w pięciu grupach tematycznych - 10 stron,
Wnioski z konferencji i rekomendacje dla turystyki wiejskiej w kontekście programowania 2014-2020 - 2 strony,

Teksty zamieszczone w broszurze, muszą być w całości dziełami autorskimi. Nie mogą być wykorzystywane w całości ani w części w innych dziełach przygotowywanych przez Wykonawcę. Wykonawca umieści na okładce i pierwszej stronie broszury stałą i trwałą wizualizację logotypów
i sloganów, wskazanych w załączniku nr 5 do umowy oraz informację redakcyjną zgodnie
z załącznikiem nr 7 do umowy.
Wykonawca przekaże do akceptacji Zamawiającemu tekst broszury w wersji elektronicznej najpóźniej w terminie do 30 września 2013 roku.
Wykonawca przekaże do akceptacji Zamawiającemu przygotowaną do druku broszurę
w wersji elektronicznej w formacie PDF w terminie najpóźniej 3 dni roboczych przed drukiem.
Wykonawca przygotuje i dokona dystrybucji broszury zgodnie z listą dystrybucyjną, stanowiącą załącznik nr 6 do umowy, najpóźniej do dnia 30 października 2013 r.
Partnerem projektu jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wydział Nauk Ekonomicznych. Partnerzy sprawują nadzór merytoryczny nad realizacją projektu.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 338048

Data publikacji: 2013-08-21

Nazwa: Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA

Ulica: ul. Wspólna 30

Numer domu: 30

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-930

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 623 19 23

Numer faxu: 22 623 19 09

Adres strony internetowej: www.fapa.com.pl

Regon: 01156286700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Fundacja

Inny rodzaj zamawiającego: Fundacja

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zakup usług polegających na kompleksowej realizacji projektu pn. : XV Ogólnopolskie Sympozjum Agroturystyczne.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacji projektu pn.: XV Ogólnopolskie Sympozjum Agroturystyczne.

Wykonawca zapewni:
1. Kompleksową organizację i obsługę konferencji pt. Komunikowanie i doradztwo
w turystyce wiejskiej w dniach 9 - 11 września 2013 r. dla maksymalnie 120 osób, w tym:

1) Udział maksymalnie 120 uczestników konferencji w tym co najmniej 8 wykładowców
i moderatorów spośród osób zaangażowanych w rozwój agroturystyki i turystyki wiejskiej, reprezentujących: uczelnie wyższe, doradztwo rolnicze, stowarzyszenia działające na rzecz agroturystyki, Lokalne Grupy Działania, Lokalne i Regionalne Organizacje Turystyczne, administrację państwową i samorządową.

2) Oznakowanie sali konferencyjnej oraz pięciu mniejszych sal w sposób zapewniający odpowiednią widoczność logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 5 do umowy zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl Konferencja odbędzie się na Farmie Krzyczki w Krzyczkach Szumnych 44, 05-190 Nasielsk, woj. mazowieckie.

3) Realizację programu konferencji, stanowiącego załącznik nr 3 do umowy, poprzez należyte przeprowadzenie:
a) sesji plenarnej moderowanej w dniu 9 września 2013 r., w tym czterech wykładów
w godz. 14.00 - 16.15,
b) warsztatów w pięciu równoległych grupach tematycznych w dniu 9 września 2013 r.
w godz. 16.45 - 19.00,
c) wyjazdów studyjnych w trzech równoległych grupach tematycznych w dniu
10 września 2013 r. w godz. 8.00 - 22.00 zgodnie z załącznikiem nr 4 do umowy,
d) prezentacji i moderowanej dyskusji w dniu 11 września 2013 roku (godz. 9.00-10.30
i 10.45 - 13.00) zgodnie z programem konferencji stanowiącym załącznik nr 3 do umowy.

Wykonawca zapewni co najmniej 8 wykładowców i moderatorów sesji planarnej, warsztatowej i dyskusyjnej, o których mowa w załączniku nr 3 do umowy, posiadających wykształcenie wyższe (ekonomiczne, rolnicze, socjologiczne, turystyczne lub pokrewne innym kierunkom w uzasadniony sposób związanym z tematyką prowadzonych zajęć), w tym dwóch z tytułem prof. dr hab., trzech z tytułem dr hab. oraz trzech z tytułem dr, którzy powinni posiadać min. 5 letnie doświadczanie i dorobek naukowy z zakresu objętego przedmiotem prowadzonych zajęć.

Prezentacje i lub treści abstrakty konspekty przygotowane przez wykładowców muszą być opatrzone logotypami i sloganami wskazanymi w załączniku nr 5 do umowy, zgodnie
z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.
4) Zakwaterowanie ze śniadaniem dla maksymalnie 120 uczestników konferencji w tym co najmniej 8 wykładowców i moderatorów: w dniach 9 10, 10 11 września 2013 r. Wykonawca zapewni zakwaterowanie w pokojach 1, 2, 3 i 4-osobowych o standardzie hotelu 3 gwiazdkowego lub równoważnego, z pełnym węzłem sanitarnym, w odległości nie większej niż 25 km od miejsca konferencji oraz dowóz uczestników na miejsce konferencji i z powrotem do miejsca zakwaterowania, o ile odległość do miejsca zakwaterowania będzie większa niż 1 km.

5) Wyżywienie dla maksymalnie 120 uczestników konferencji w tym co najmniej
8 wykładowców i moderatorów obejmujące:

- dwa obiady w dniach 9 i 11 września 2013 r., składające się minimalnie z dwóch dań gorących: zupy i drugiego dania (w tym danie mięsne z gotowanymi jarzynami i surówkami oraz danie wegetariańskie do wyboru) deseru oraz napojów gorących (kawa lub herbata) oraz napoju zimnego.
- dwie kolacje w dniach 9 i 10 września 2013 r. w formie grilla, składające się z: zestawu gorących dań grillowanych, w tym co najmniej 3 rodzaje dań mięsnych (min. 300 g na osobę), ryby i warzyw, minimalnie 3 rodzajów sałatek, co najmniej 2 marynat i sosów do wyboru, pieczywa ciemnego i jasnego oraz napojów ciepłych: kawa lub herbata bez ograniczeń, soków owocowych po min. 300 ml na osobę, napojów gazowanych po min. 300 ml na osobę, wody mineralnej gazowanej lub niegazowanej po min. 0,5 l. na osobę.
-serwis kawowy w dniu 9 i 11 września 2013 r. składający się minimalnie z napojów gorących (kawa i herbata), napojów zimnych (soki owocowe, woda niegazowana i gazowana do wyboru) oraz ciastek.

Wyżywienie dostarczone zostanie przez Wykonawcę do miejsca odbywania się konferencji.

6) Wyżywienie na trasie trzech wyjazdów studyjnych w dniu 10 września 2013 r. dla maksymalnie 120 uczestników konferencji w tym co najmniej 8 wykładowców
i moderatorów, podzielonych na trzy grupy, do 50 osób każda, na podstawie zgłoszeń uczestników do ww. limitu miejsc w każdej grupie. Wykonawca zorganizuje podział na grupy
w zależności od zgłaszania się uczestników na poszczególne wyjazdy studyjne i sporządzi listę uczestników na każdy z wyjazdów, w tym:

a) obiady regionalne w gospodarstwach agroturystycznych lub obiektach turystyki wiejskiej na każdej z trzech tras zgodnie z załącznikiem nr 4 do umowy, składające się z dwóch dań gorących: zupy, drugiego dania (w tym dwa rodzaje dań mięsnych oraz danie wegetariańskie do wyboru z jarzynami gotowanymi i surówkami), deseru oraz napojów gorących (kawa lub herbata), a także napojów zimnych (woda mineralna gazowana lub niegazowana oraz soki). Potrawy będą miały tradycyjny charakter i będą wykonane z lokalnych produktów wysokiej jakości,
b) serwis kawowy na każdej z trzech tras zgodnie z załącznikiem nr 4 do umowy, składający się minimalnie z napojów gorących (kawa lub herbata), napojów zimnych (soki owocowe, woda niegazowana i gazowana do wyboru) oraz tradycyjnego ciasta drożdżowego,
c) serwis kawowy połączony z degustacją produktów tradycyjnych i regionalnych na każdej
z trzech tras zgodnie z załącznikiem nr 4 do umowy, obejmujący po minimalnie dwa produkty wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych, funkcjonujących w systemie oznaczeń geograficznych UE, Jakość-Tradycja, Rolnictwa Ekologicznego, posiadających certyfikat Kulinarnego Dziedzictwa Mazowsza lub nagrodzonych w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo, ponadto napoje gorące: kawa lub herbata do wyboru.

7) Transport uczestników wyjazdów studyjnych w dniu 10 września 2013 r. dla 3 grup tematycznych, każda według trzech tras, o łącznej długości do 1000 km zgodnie z załącznikiem nr 4 do umowy. Środek transportu wyposażony w mikrofony oraz odtwarzacze płyt DVD. Transport zostanie zapewniony zgodnie z listami uczestników wyjazdów studyjnych, opisanymi w pkt I.6).

8) Trzech wykwalifikowanych pilotów/przewodników trzech wyjazdów studyjnych
w dniu 10 września 2013 r., odpowiedzialnych za logistyczną realizację wyjazdów studyjnych zgodnie z programem stanowiącym załącznik nr 4 do umowy.

9) Kompleksowa organizacja wyjazdów studyjnych zgodnie z programem stanowiącym załącznik nr 4 do umowy.



2. Druk i dystrybucja monografii naukowej, z zachowaniem poniższych wymagań:

Informacje techniczne:
format B5,
papier środek: 80 g m2 offset, kolor 1 + 1,
papier okładka kartonowa 300 g m2,
okładka I i IV kolor 4+0,
oprawa klejona,
nakład 400 egz.,
minimalna ilość stron 220.


Zamawiający przekaże Wykonawcy przygotowaną do druku publikację w wersji elektronicznej
w formacie PDF w terminie do dnia 4 września 2013 r.
Wykonawca umieści na okładce i pierwszej stronie publikacji stałą i trwałą wizualizację logotypów
i sloganów, wskazanych w załączniku nr 5 do umowy oraz informację redakcyjną zgodnie
z załącznikiem nr 7 do umowy. Wykonawca dokona dystrybucji publikacji na adresy:

1. Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie, ul. Meiselsa 1, 31-063 Kraków - 200 egz.,
2. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wydział Nauk Ekonomicznych
ul. Nowoursynowska 166, 02-787 Warszawa- 200 egz.

Wykonawca dokona dystrybucji monografii naukowej najpóźniej do dnia 6 września 2013 r.


3. Opracowanie i dystrybucja wydawnictwa pokonferencyjnego w formie broszury informacyjno-promocyjnej, w tym opracowanie merytoryczne i graficzne, redakcja techniczna, skład, łamanie, korekta i druk z zachowaniem poniższych wymagań:

a) informacje techniczne:
format B5,
papier środek: 90 g m2 offset, kolor 4+4,
papier okładka: karton 300 g m2, + folia mat, kolor 4 + 0, uszlachetnienie UV,
oprawa klejona,
nakład 1000 egz.,
minimalna ilość stron 56,

b) informacje dotyczące minimalnej zawartości merytorycznej broszury:
Spis treści - 1 strona,
Wstęp - wprowadzenie do zagadnień omawianych poniżej, - min. 3 strony,
Relacja z przebiegu XV Ogólnopolskiego Sympozjum Agroturystycznego, w tym skróty referatów - 40 stron,
Wyniki pracy warsztatowej w pięciu grupach tematycznych - 10 stron,
Wnioski z konferencji i rekomendacje dla turystyki wiejskiej w kontekście programowania 2014-2020 - 2 strony,

Teksty zamieszczone w broszurze, muszą być w całości dziełami autorskimi. Nie mogą być wykorzystywane w całości ani w części w innych dziełach przygotowywanych przez Wykonawcę. Wykonawca umieści na okładce i pierwszej stronie broszury stałą i trwałą wizualizację logotypów
i sloganów, wskazanych w załączniku nr 5 do umowy oraz informację redakcyjną zgodnie
z załącznikiem nr 7 do umowy.
Wykonawca przekaże do akceptacji Zamawiającemu tekst broszury w wersji elektronicznej najpóźniej w terminie do 30 września 2013 roku.
Wykonawca przekaże do akceptacji Zamawiającemu przygotowaną do druku broszurę
w wersji elektronicznej w formacie PDF w terminie najpóźniej 3 dni roboczych przed drukiem.
Wykonawca przygotuje i dokona dystrybucji broszury zgodnie z listą dystrybucyjną, stanowiącą załącznik nr 6 do umowy, najpóźniej do dnia 30 października 2013 r.
Partnerem projektu jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wydział Nauk Ekonomicznych. Partnerzy sprawują nadzór merytoryczny nad realizacją projektu.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/10/2013

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Oświadczenie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy niż 3 lata - w tym okresie, należycie wykonał lub wykonuje co najmniej 3 (trzy) usługi, o wartości każdej usługi nie mniejszej niż 90 000,00 zł brutto każda (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100), z których każda polegała na zapewnieniu kompleksowej organizacji konferencji, obejmującej łącznie co najmniej wyżywienie oraz zakwaterowanie uczestników. Wykonanie jednej usługi jest równoznaczne z wykonaniem jednej umowy (jednego zamówienia na rzecz jednego Zamawiającego).

Potencjał techniczny: Oświadczenie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje
a) co najmniej 8 osobami z wykształceniem wyższym (ekonomicznym, rolniczym, socjologicznym, turystycznym lub pokrewnym innym kierunku w uzasadniony sposób związanym z tematyką prowadzonych zajęć), w tym dwóch z tytułem prof. dr hab., trzech
z tytułem dr hab., oraz trzech z tytułem dr, którzy powinni posiadać min. 5 letnie doświadczanie i dorobek naukowy z zakresu objętego przedmiotem prowadzonych zajęć,
b) jedną osobą posiadającą wiedzę, doświadczenie i kwalifikacje do pełnienia funkcji pilota wyjazdów/wycieczek.

Sytuacja ekonomiczna: Oświadczenie

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.fapa.com.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa

Data składania wniosków, ofert: 29/08/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa, sekretariat - pok. 253.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Schemat III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
551000001 (Usługi hotelarskie)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia: 600000009

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
798240006 (Usługi drukowania i dystrybucji)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
798220002 (Usługi składu)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
798211006 (Usługi korektorskie)

Podobne przetargi

214388 / 2010-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Białobrzegach - Białobrzegi (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia grupowego Operator wózka jezdniowego z napędem silnikowym

186198 / 2011-07-06 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń z zakresu stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r., ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania dokumentacji przetargowej dla pracowników administracji publicznej zajmujących się wdrażaniem funduszy europejskich

2727 / 2012-01-03 - Uczelnia publiczna

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wynagrodzenie Wykładowcy w ramach realizacji projektu Popularyzacja osiągnięć nauki polskiej i światowej w zakresie przyszłościowych trendów w procesach spalania w silnikach tłokowych dla Instytutu Techniki Cieplnej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej w ramach umowy UDA-POKL.04.02.00-00-085/09-00 temet:wstęp do obliczeń numerycznych, programy zero i wielowymiarowe stosowne do obliczeń numerycznych (Chemkin, Gaseq, DETO2D, Boost, Fire)-zamówienie częściowe

458116 / 2013-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Wołomin (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zaqmowienie uzupełniające: przeprowadzenie i organizacja szkoleń-warsztatów w projekcie Okno na Świat - grupa wsparcia dla 21 osób - rodzin zastępczych + otoczenie, korzystających ze wsparcia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie z terenie powiatu wołomińskiego.

125220 / 2009-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Nowy Dwór Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy w ramach projektu Czas działania współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS

84756 / 2015-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Gozdowo (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
ŚWIADCZENIE USŁUG SZKOLENIOWYCH DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU POKAŻ NA CO CIĘ STAĆ - PROGRAM AKTYWNEJ INTEGRACJI W GMINIE GOZDOWO 7.1.1 POKL.

257468 / 2009-07-29 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu szkolenia Znajomość systemów prawnych innych krajów UE w ramach Projektu pt. Doskonalenie zawodowe pracowników wymiaru sprawiedliwości finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego na podstawie Programu Funduszu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V - Dobre rządzenie, realizowanego zgodnie z umową o dofinansowanie numer POKL.05.03.00-00-02/08 z dnia 11 grudnia 2008r.

184504 / 2012-06-01 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej-wymiar sprawiedliwości

Areszt Śledczy w Warszawie Białołęce - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursu przyuczających do pracy w zawodzie: glazurnik, wraz z aktywizacją zawodową, dla skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Warszawie Białołęce, finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 1.3.4 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013, w związku z realizacją projektu Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności

175019 / 2009-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Pracy m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Obsługa wózków widłowych, system HACCP z programem magazynowym

121827 / 2011-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Celestynów - Celestynów (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń i warsztatów dla kadry kierowniczej i administracyjnej w ramach projektu pn.: Wysoko wykwalifikowane kadry oświaty ! Najlepsza inwestycja w edukację w Gminie Celestynów cz 1-15.

305444 / 2010-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sokołów Podlaski (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Decoupage z elementami florystyki, w wymiarze 90 godzin zegarowych dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sokołowie Podlaskim.

292674 / 2012-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Radom (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie oraz przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych dla uczestników projektu systemowego PCPR Radom pod nazwą Dajmy szansę współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja integracji społecznej Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu.