Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

106067 / 2011-04-04 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał / Zakład Karny (Dębica)

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zorganizowania i przeprowadzenia kursu malarza zwanego dalej kursem jako zadanie I i szkolenia grupowego zajęcia aktywizacyjne zwanego dalej szkoleniem jako zadania II, dla grupy 14 skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Dębicy i uczestniczących w projekcie systemowym Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Ka

Opis zamówienia

Zadanie I Kurs malarza - CPV 80530000-8
Zadanie II szkolenie zajęcia aktywizacyjne - CPV 80500000-9

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz opis jego wykonania
Zadanie I Kurs malarza
1.Celem kursu jest uzyskanie lub uzupełnienie wiedzy ogólnej, umiejętności lub kwalifikacji zawodowych w zawodzie malarz. Uczestnicy kursu powinni zostać przygotowani praktycznie i teoretycznie do realizacji zadań zawodowych związanych z przygotowaniem różnych rodzajów podłoży pod malowanie, malowaniem powierzchni ścian, sufitów, stolarki i konstrukcji metalowych.
2.Liczba osób do przeszkolenia na kursie - 14 skazanych.
3.W przypadku nie przystąpienia skazanego do kursu lub nieukończenia kursu, wynagrodzenie dla Wykonawcy zostanie zmniejszone o liczbę osobogodzin kursu, w których skazany nie uczestniczył. Zamawiający zastrzega, że w przypadku przerwania uczestnictwa w kursie przed ukończeniem 20% zajęć, bądź nie przystąpienia skazanego do kursu Zamawiający może skierować na zwolnione miejsce nowego skazanego z listy rezerwowej, który zobowiązany będzie realizować obowiązki uczestnika kursu na zasadach określonych niniejszą umową. W takim przypadku Zamawiający pokryje jedynie koszt odpowiadający kosztowi kursu przewidzianego dla jednej osoby.
4.Nabór kandydatów do udziału w kursie przeprowadzi Zamawiający, który skieruje na kurs 14 skazanych oraz dodatkowo przygotuje listę rezerwową z 3 skazanymi. Lista uczestników kursu zostanie ustalona po przeprowadzeniu przez Wykonawcę badań lekarskich.
5.Kurs powinien zakończyć się egzaminem, który przeprowadzi komisja powołana przez Wykonawcę. Czas trwania egzaminu nie wlicza się do liczby godzin kursu. Koszt przeprowadzenia egzaminu pokrywa Wykonawca. Wykonawca może dopuścić do egzaminu tylko te osoby, które mają mniej niż 20 % nieobecności. Osoba, która nie przystąpi do egzaminu oraz posiada mniej niż 20 % nieobecności, jest uprawniona do otrzymania zaświadczenia o ukończeniu kursu, tylko w przypadku usprawiedliwionej nieobecności lub jeżeli opuściła jednostkę penitencjarną. W przypadku opuszczenia jednostki przez skazanego przed otrzymaniem zaświadczenia, Zamawiający dostarczy zaświadczenie skazanemu listownie, wysyłając je pocztą na adres innej jednostki penitencjarnej gdzie przebywa skazany lub wysyłając na adres podany przez skazanego.
6.Osoba, która ukończy kurs otrzyma zaświadczenie wydane przez Wykonawcę zgodnie z załącznikiem do Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2006 nr 31 poz. 216) oraz potwierdzi jego odbiór własnoręcznym podpisem na liście stanowiącej załącznik nr 4 do Umowy. Potwierdzeniem odbioru zaświadczenia osoby, która opuściła jednostkę, będzie informacja o wysłaniu pocztą przez Zamawiającego zaświadczenia do skazanego.
7.Liczba godzin dydaktycznych - łączna liczba godzin zajęć teoretycznych i praktycznych powinna wynosić 130 godzin dydaktycznych dla każdego uczestnika (1 godzina dydaktyczna to 45 minut). W tym zajęcia teoretyczne powinny obejmować 20 godzin, zajęcia praktyczne powinny obejmować 110 godzin. Koszt osobogodziny szkolenia należy obliczyć dzieląc koszt szkolenia jednego uczestnika przez liczbę godzin przypadającą na jednego uczestnika.
8.Kurs powinien odbywać się codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach między 8:30 a 16:30, za wyjątkiem świąt, nie więcej niż 8 godzin dydaktycznych dziennie z zastrzeżeniem, że w godzinach od 13:00 do 14:00 uczestników kursu obowiązuje przerwa obiadowa.
9.Miejsce przeprowadzenia zajęć praktycznych i teoretycznych - Zakład Karny w Dębicy, ul. Sandomierska 41, 39-200 Dębica. Zamawiający zobowiązuje się do zapewnienia sali szkoleniowej do przeprowadzenia zajęć teoretycznych oraz wskazać miejsca, w których odbywać się będą zajęcia praktyczne.
10.Wykonawca zapewni uczestnikom kursu:
1)odzież ochronną oraz materiały szkoleniowe, skrypt lub podręcznik zgodnie z tematyką kursu oraz artykuły piśmiennicze niezbędne do prowadzenia notatek, których odbiór każdy uczestnik potwierdzi własnoręcznym podpisem na liście stanowiącej załącznik nr 2 i 3 do Umowy. W przypadku przekazania skazanym podręcznika w załączniku nr 2 do Umowy należy wskazać nr ISBN lub tytuł publikacji i jej autora.
2)sprzęt i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia tego rodzaju kursu. Zamawiający udostępni uczestnikom kursu sprzęt oraz narzędzia zakupione z dofinansowania projektu: odkurzacz budowlany 1 szt., taczka spawana 3 szt., drabina rozst.-przyst.2x7 /3.14m/ 4 szt., mieszarka Collomix CX10 1 szt., młotek ślusarski 5000g 1 szt., przecinak ślusarski 6 szt.
3)materiały do wykonania zajęć praktycznych, z zastrzeżeniem, że koszt materiałów musi wynieść 40% ceny brutto kursu malarza. W ostatecznym zestawieniu poniesionych kosztów, wartość zakupu materiałów może być pomniejszona o kwotę 50zł. Wykonawca zastosuje materiały uzgodnione z Zamawiającym.
4)napoje chłodzące w ilości 1,5 litra dziennie dla każdego uczestnika w trakcie zajęć praktycznych.
11.Każdy uczestnik kursu w ramach zdobywania umiejętności praktycznych musi uczestniczyć w następujących zajęciach praktycznych:
1) malowanie ścian farbą olejną w miejscu wskazanym i według kolorystyki wskazanej przez Zamawiającego polegające na:
a) przygotowaniu podłoża pod malowanie polegające na zerwaniu odpadających fragmentów tynku i zaszpachlowaniu ubytków,
b) dwukrotnym malowaniu ścian,
Na każdego kursanta musi przypaść co najmniej 30m2 okładziny ściennej wykończonej malaturą olejną.
2) malowanie ścian i sufitów farbą emulsyjną koloru białego w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, polegające na:
a) przygotowaniu podłoża pod malowanie polegające na zerwaniu odpadających fragmentów tynku i zaszpachlowaniu ubytków,
b) dwukrotnym malowaniu ścian i sufitu,
Na każdego kursanta musi przypaść co najmniej 35m2 okładziny ściennej wykończonej malaturą emulsyjną koloru białego.
3) malowanie drzwi wewnętrznych drewnianych farbą olejną w miejscu wskazanym przez Zamawiającego polegające na:
a) przygotowaniu podłoża pod malowanie polegające na zerwaniu odpadających fragmentów farby,
b) dwukrotnym malowaniu drzwi,
Na każdego kursanta musi przypaść co najmniej 10m2 drzwi drewnianych wykończonych malaturą olejną,
4) malowanie ślusarki metalowej (kraty, poręcze) farbą olejną koloru białego, w miejscu wskazanym przez Zamawiającego polegające na:
a) przygotowaniu podłoża pod malowanie polegające na zerwaniu odpadających fragmentów farby,
b) dwukrotnym malowaniu ślusarki metalowej,
Na każdego kursanta musi przypaść co najmniej 6m2 ślusarki metalowej wykończonej malaturą olejną koloru białego.
12.Po zakończeniu kursu Wykonawca przekaże na własność Zamawiającego wykonane w trakcie kursu:
1)okładzinę ścienną wykończoną malaturą olejną,
2)okładzinę ścienną wykończoną malaturą emulsyjną koloru białego,
3)powłokę malarską drzwi,
4)powłokę malarska ślusarki metalowej.
13.Podczas prowadzenia zajęć praktycznych Wykonawca będzie zobowiązany:
1)nadzorować i dbać o prawidłowy przebieg zajęć praktycznych, które muszą być realizowane zgodnie ze sztuką budowlaną i warunkami technicznymi dotyczącymi wykonania i odbioru robót,
2)dbać o zapewnienie ładu i porządku podczas kursu, w szczególności dbać o utrzymanie w czystości stanowiska pracy,
3)konsultować z osobami wyznaczonymi przez Zamawiającego wszelkich uwag, spostrzeżeń i problemów wynikających podczas trwania kursu.
14.Wykonawca zobowiązany będzie:
1)przed rozpoczęciem kursu, kandydatom na kurs wykonać badania lekarskie o których mowa w § 35 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych. Badanie musi zostać przeprowadzone na terenie Zakładu Karnego w Dębicy. Uzyskanie zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy, do której uczestnik kursu uzyskuje przygotowanie w wyniku ukończenia przedmiotowego kursu, jest warunkiem przyjęcia skazanego na kurs. W przypadku zaistnienia przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia nauki na kursie malarza, na badanie lekarskie zostanie skierowany skazany z listy rezerwowej.
2)na czas realizacji kursu ubezpieczyć od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkich uczestników kursu i kadrę dydaktyczną. Koszt ubezpieczenia pokrywa Wykonawca. W przypadku zaistnienia wypadku powstałego z udziałem skazanego lub kadry dydaktycznej, Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji wypadku oraz do podjęcia niezbędnych działań celem zrealizowania wszystkich uprawnień wynikających z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.
3)zapewnić kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje zawodowe odpowiednie do prowadzonego kształcenia. Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia za pomocą osób odpowiednio przygotowanych do prowadzenia kursu, posiadających odpowiednie wykształcenie w zakresie tematyki prowadzonego kursu,
4)zapewnić nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego kształcenia,
5)prowadzić kurs zgodnie z programem i harmonogramem stanowiącymi integralną część umowy. Harmonogram kursu Wykonawca przedstawi do akceptacji Zamawiającemu najpóźniej w dniu podpisania umowy. Harmonogram kursu powinien zawierać m.in.: nazwę kursu, miejsce prowadzonych zajęć, podział na zajęcia teoretyczne i praktyczne, liczbę godzin, daty oraz godziny w jakich będą odbywać się poszczególne zajęcia, datę przeprowadzenia egzaminu końcowego. W przypadku zmiany harmonogramu, Wykonawca zobowiązuje się do natychmiastowego powiadomienia na piśmie Zamawiającego o wprowadzonych zmianach.
6)prowadzić odrębną dokumentację przebiegu kształcenia:
a)program nauczania, zawierający w szczególności nazwę formy kształcenia, czas trwania i sposób jej organizacji, wymagania wstępne dla uczestników, cele kształcenia, plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych, wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych, sposób sprawdzania efektów kształcenia,
b)dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin zajęć edukacyjnych i tematy zajęć edukacyjnych,
c)protokół z egzaminu,
d)rejestr wydanych zaświadczeń.
7)przeprowadzić wśród uczestników ankietę końcową oceniającą jakość kursu,
8)prowadzić wykaz poniesionych kosztów na zakup materiałów do prowadzenia zajęć praktycznych,
9)stosować w dokumentacji kursu jednoznacznego określenia formy kształcenia, która powinna być zgodna z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2006, nr 31 poz. 216),
10)systematycznie prowadzić: dziennik, imienne listy obecności uczestników kursu, na których potwierdzana będzie obecność własnoręcznym podpisem długopisem koloru niebieskiego lub zielonego oraz ewidencję czasu pracy wykładowców,
11)dostarczyć Zamawiającemu w terminie do 5 dni od zakończenia realizacji umowy kserokopie (podpisane na każdej stronie za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub upoważnionego pracownika) lub oryginały niżej wymienionych dokumentów z uwzględnieniem zasad ochrony danych osobowych:
a)dziennik zajęć,
b)listy obecności uczestników kursu,
c)ewidencję czasu pracy wykładowców,
d)ankiety końcowe oceniające jakość kursu,
e)listy potwierdzające odbiór odzieży ochronnej, materiałów szkoleniowych oraz piśmienniczych wg Załącznika nr 2 i nr 3 do Umowy,
f)listę potwierdzającą odbiór dokumentu ukończenia kursu wg Załącznika nr 4 do Umowy,
g)dokumenty potwierdzające ubezpieczenie uczestników kursu oraz potwierdzenie dokonania opłaty z tego tytułu,
h)protokół z przeprowadzonego egzaminu końcowego,
i)wykaz poniesionych kosztów na zakup materiałów wykorzystanych do prowadzenia zajęć praktycznych.
j)materiały dydaktyczne (materiały szkoleniowe, skrypt lub podręcznik, prezentacje)
Zadanie II szkolenie zajęcia aktywizacyjne
1.Celem szkolenia zajęcia aktywizacyjne jest nabycie przez skazanego umiejętności potrzebnych do samodzielnego oraz aktywnego poszukiwania pracy i podjęcia zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej po opuszczeniu zakładu karnego. Uczestnicy szkolenia powinni zostać zapoznani m.in. z następującymi zagadnieniami:
1)ocena własnych cech i predyspozycji zawodowych,
2)skuteczna komunikacja,
3)rynek pracy,
4)analiza ofert pracy,
5)metody poszukiwania pracy w kraju i za granicą,
6)autoprezentacja,
7)dokumenty aplikacyjne,
8)tworzenie dokumentów aplikacyjnych (ćwiczenia w sali komputerowej z edytorem tekstu, drukowanie dokumentów),
9)rozmowa kwalifikacyjna,
10)własna firma.
2.Liczba osób do przeszkolenia - 14 skazanych. W przypadku nie przystąpienia skazanego do szkolenia lub nieukończenia szkolenia, wynagrodzenie dla Wykonawcy zostanie zmniejszone o liczbę godzin szkolenia w których skazany nie uczestniczył.
3.Uczestnikami zajęć będą skazani, którzy w ramach projektu uczestniczą w kursie malarza realizowanym przez Wykonawcę jako zadanie I.
4.Zajęcia w ramach szkolenia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach między 8:30 a 16:30, nie więcej niż 8 godzin dydaktycznych dziennie z zastrzeżeniem, że w godzinach od 13:00 do 14:00 uczestników szkolenia obowiązuje przerwa obiadowa. Szkolenie nie może trwać dłużej niż 4 dni.
5.Liczba godzin - w ramach szkolenia zajęcia aktywizacyjne każdy uczestnik szkolenia skorzysta z 21 godzin dydaktycznych. Organizacja szkolenia powinna przebiegać w następujący sposób: Wykonawca powinien przeprowadzić 10 godzin dydaktycznych w Sali komputerowej i 16 godzin dydaktycznych z pozostałej tematyki szkolenia (1 godzina dydaktyczna to 45 minut) z zastrzeżeniem, że szkolenie prowadzone w sali komputerowej z wykorzystaniem komputerów będzie prowadzone w dwóch grupach 7 osobowych przez dwa dni (jeden dzień przewidziany jest dla jednej grupy) i będzie obejmowało 5 godzin dla każdej grupy, pozostałe 16 godzin szkolenia zajęcia aktywizacyjne, Wykonawca musi realizować jako szkolenie grupowe. Wykonawca musi łącznie przeprowadzić 26 godzin dydaktycznych.
Koszt osobogodziny szkolenia należy obliczyć dzieląc koszt szkolenia jednego uczestnika przez liczbę godzin przypadającą na jednego uczestnika.
6. Miejsce przeprowadzenia szkolenia - Zakład Karny w Dębicy, ul. Sandomierska 41, 39-200 Dębica. Zamawiający zobowiązuje się do zapewnienia sali szkoleniowej oraz sali komputerowej do prowadzenia zajęć, wyposażonej z dofinansowania projektu w 11 stanowisk komputerowych (zestaw komputerowy z monitorem, oprogramowanie Office Small Buisnes 2007) bez dostępu do Internetu, rzutnik multimedialny, drukarkę, kopiarkę.
7.Osoba, która ukończy szkolenie, otrzyma zaświadczenie wydane przez Wykonawcę oraz potwierdzi jego odbiór własnoręcznym podpisem na liście stanowiącej załącznik nr 3 do Umowy zadanie II. Potwierdzeniem odbioru zaświadczenia osoby, która opuściła jednostkę i nie odebrała osobiście zaświadczenia będzie informacja o wysłaniu pocztą przez Zamawiającego tego dokumentu do uczestnika szkolenia.
8.Wydane zaświadczenie będzie potwierdzało obecność uczestnika w co najmniej 80% godzinach dydaktycznych objętych szkoleniem. W przypadku opuszczenia jednostki przez skazanego przed otrzymaniem zaświadczenia, Zamawiający dostarczy zaświadczenie skazanemu listownie, wysyłając je pocztą na adres innej jednostki penitencjarnej gdzie przebywa skazany lub wysyłając je na adres podany przez skazanego.
9.Wykonawca zapewni:
1)każdemu uczestnikowi materiały szkoleniowe, skrypt lub podręcznik - zgodnie z tematyką szkolenia, artykuły piśmiennicze niezbędne do prowadzenia notatek, których odbiór każdy uczestnik szkolenia potwierdzi własnoręcznym podpisem na liście stanowiącej załącznik nr 2 do Umowy zadanie II. W przypadku przekazania skazanym podręcznika w ww. załączniku należy wskazać nr ISBN lub tytuł publikacji i jej autora.
2)materiały dydaktyczne,
3)wykwalifikowaną kadrę do prowadzenia szkoleń. Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia za pomocą osób odpowiednio przygotowanych do prowadzenia szkolenia, posiadających doświadczenie odpowiednie wykształcenie lub uprawnienia.
10.Wykonawca zobowiązany będzie:
1)prowadzić dokumentację przebiegu kształcenia:
a)program nauczania, zawierający w szczególności nazwę formy kształcenia, czas trwania i sposób jej organizacji, wymagania wstępne dla uczestników, cele kształcenia, plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych, wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych, sposób sprawdzania efektów kształcenia,
b)dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin zajęć edukacyjnych i tematy zajęć edukacyjnych,
c)rejestr wydanych zaświadczeń,
2)systematycznie prowadzić: dziennik, imienne listy obecności uczestników szkolenia, na których potwierdzana będzie obecność własnoręcznym podpisem długopisem koloru niebieskiego lub zielonego oraz ewidencję czasu pracy wykładowców,
3)przeprowadzić wśród uczestników ankietę końcową oceniającą jakość szkolenie,
4)na czas realizacji szkolenia, ubezpieczyć od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkich uczestników szkolenia i kadrę dydaktyczna. Koszt ubezpieczenia pokrywa Wykonawca. W przypadku zaistnienia wypadku powstałego z udziałem skazanego lub kadry dydaktycznej, Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji wypadku oraz do podjęcia niezbędnych działań celem zrealizowania wszystkich uprawnień wynikających z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.
5)zapewnić nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonych zajęć,
6)prowadzić szkolenie zgodnie z programem i harmonogramem stanowiącymi integralną część umowy. Harmonogram szkolenia Wykonawca przedstawi do akceptacji Zamawiającemu najpóźniej w dniu podpisania umowy. Harmonogram szkolenia powinien zawierać m.in.: nazwę szkolenia, miejsce prowadzonych zajęć, liczbę godzin, daty oraz godziny w jakich będą odbywać się poszczególne zajęcia. W przypadku zmiany harmonogramu, Wykonawca natychmiast powiadomi na piśmie Zamawiającego o wprowadzonych zmianach.
7)dostarczyć Zamawiającemu w terminie do 5 dni od zakończenia realizacji umowy kserokopie (podpisanych na każdej stronie za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub upoważnionego pracownika) lub oryginały niżej wymienionych dokumentów z uwzględnieniem zasad ochrony danych osobowych:
a)dziennik zajęć,
b)listy obecności uczestników szkolenia,
c)ewidencję czasu pracy wykładowców,
d)ankiety końcowe oceniające jakość szkolenia,
e)listę potwierdzającą odbiór materiałów szkoleniowych i piśmienniczych wg Załącznika nr 2 do Umowy zadanie II,
f)listę potwierdzającą odbiór zaświadczeń ukończenia zajęć aktywizacyjnych wg Załącznika nr 4 do Umowy zadanie II,
g) dokumenty potwierdzające ubezpieczenie uczestników szkolenia i potwierdzenie dokonania opłaty z tego tytułu,
h)materiały dydaktyczne (materiały szkoleniowe, skrypt lub podręcznik, prezentacje).

Warunki dotyczące realizacji zamówienia (zadanie I i zadanie II)
1.Wszelkie dane osobowe uczestników kursu i szkolenia niezbędne do organizacji i prowadzenia zajęć, Wykonawca winien gromadzić bezpośrednio od osadzonych, będących uczestnikami zajęć, od momentu rozpoczęcia realizacji przedmiotu zamówienia. Gromadząc, przetwarzając i przechowując dane osobowe uczestników kursu i szkolenia, Wykonawca zobowiązany będzie przestrzegać Ustawę z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2002, Nr 101, poz. 926 z póź. zm.).
2.Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia.
3.Wykonawca ponosi odpowiedzialność za przestrzeganie przepisów BHP i ochrony p.poż. podczas kursu i szkolenia.
4.Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji przedmiotu zamówienia w całości, bez możliwości powierzenia innym podmiotom realizacji przedmiotu zamówienia lub jego części.
5.Wykonawca zobowiązany będzie do przestrzegania przepisów obowiązujących w jednostkach organizacyjnych więziennictwa.
6.Materiały szkoleniowe, dokumentacja kursu i szkolenia powinny zawierać logotyp Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej oraz zapis umożliwiające identyfikację źródeł jego finansowania zgodnie z obowiązującymi przepisami.
7.Sposób prowadzenia zajęć powinien być zróżnicowany i uwzględniać poziom uczestników.
8.Zamawiający oraz instytucje nadzorujące realizację Projektu zastrzegają sobie prawo do dokonywania kontroli sposobu prowadzenia zajęć i wizualizacji materiałów. Wykonawca zobowiązuje się umożliwić uprawnionym instytucjom zewnętrznym kontrolę kursu i szkolenia w zakresie i na zasadach wynikających z obowiązujących przepisów, zarówno w siedzibie Wykonawcy jak i w miejscu przeprowadzania zajęć.
9.Wykonawca zobowiązuje się do udostępnienia dokumentacji przebiegu kursu i szkolenia oraz dokumentacji finansowej Zamawiającemu oraz instytucjom nadzorującym realizację Projektu.
10.Wykonawca zobowiązany będzie przechowywać dokumentację kursu i szkolenia do końca 2020r.
11.Wykonawca nie ma prawa bez pisemnej zgody Zamawiającego dokonać przelewu wierzytelności na osoby trzecie, przysługujących mu na podstawie umowy zawartej z Zamawiającym.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 106067

Data publikacji: 2011-04-04

Nazwa: Zakład Karny

Ulica: ul. Sandomierska 41

Numer domu: 41

Miejscowość: Dębica

Kod pocztowy: 39-200

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 0-14 681-56-56, 681-56-57

Numer faxu: 0-14 681-56-59

Regon: 00078295900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zorganizowania i przeprowadzenia kursu malarza zwanego dalej kursem jako zadanie I i szkolenia grupowego zajęcia aktywizacyjne zwanego dalej szkoleniem jako zadania II, dla grupy 14 skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Dębicy i uczestniczących w projekcie systemowym Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Ka

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Zadanie I Kurs malarza - CPV 80530000-8
Zadanie II szkolenie zajęcia aktywizacyjne - CPV 80500000-9

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz opis jego wykonania
Zadanie I Kurs malarza
1.Celem kursu jest uzyskanie lub uzupełnienie wiedzy ogólnej, umiejętności lub kwalifikacji zawodowych w zawodzie malarz. Uczestnicy kursu powinni zostać przygotowani praktycznie i teoretycznie do realizacji zadań zawodowych związanych z przygotowaniem różnych rodzajów podłoży pod malowanie, malowaniem powierzchni ścian, sufitów, stolarki i konstrukcji metalowych.
2.Liczba osób do przeszkolenia na kursie - 14 skazanych.
3.W przypadku nie przystąpienia skazanego do kursu lub nieukończenia kursu, wynagrodzenie dla Wykonawcy zostanie zmniejszone o liczbę osobogodzin kursu, w których skazany nie uczestniczył. Zamawiający zastrzega, że w przypadku przerwania uczestnictwa w kursie przed ukończeniem 20% zajęć, bądź nie przystąpienia skazanego do kursu Zamawiający może skierować na zwolnione miejsce nowego skazanego z listy rezerwowej, który zobowiązany będzie realizować obowiązki uczestnika kursu na zasadach określonych niniejszą umową. W takim przypadku Zamawiający pokryje jedynie koszt odpowiadający kosztowi kursu przewidzianego dla jednej osoby.
4.Nabór kandydatów do udziału w kursie przeprowadzi Zamawiający, który skieruje na kurs 14 skazanych oraz dodatkowo przygotuje listę rezerwową z 3 skazanymi. Lista uczestników kursu zostanie ustalona po przeprowadzeniu przez Wykonawcę badań lekarskich.
5.Kurs powinien zakończyć się egzaminem, który przeprowadzi komisja powołana przez Wykonawcę. Czas trwania egzaminu nie wlicza się do liczby godzin kursu. Koszt przeprowadzenia egzaminu pokrywa Wykonawca. Wykonawca może dopuścić do egzaminu tylko te osoby, które mają mniej niż 20 % nieobecności. Osoba, która nie przystąpi do egzaminu oraz posiada mniej niż 20 % nieobecności, jest uprawniona do otrzymania zaświadczenia o ukończeniu kursu, tylko w przypadku usprawiedliwionej nieobecności lub jeżeli opuściła jednostkę penitencjarną. W przypadku opuszczenia jednostki przez skazanego przed otrzymaniem zaświadczenia, Zamawiający dostarczy zaświadczenie skazanemu listownie, wysyłając je pocztą na adres innej jednostki penitencjarnej gdzie przebywa skazany lub wysyłając na adres podany przez skazanego.
6.Osoba, która ukończy kurs otrzyma zaświadczenie wydane przez Wykonawcę zgodnie z załącznikiem do Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2006 nr 31 poz. 216) oraz potwierdzi jego odbiór własnoręcznym podpisem na liście stanowiącej załącznik nr 4 do Umowy. Potwierdzeniem odbioru zaświadczenia osoby, która opuściła jednostkę, będzie informacja o wysłaniu pocztą przez Zamawiającego zaświadczenia do skazanego.
7.Liczba godzin dydaktycznych - łączna liczba godzin zajęć teoretycznych i praktycznych powinna wynosić 130 godzin dydaktycznych dla każdego uczestnika (1 godzina dydaktyczna to 45 minut). W tym zajęcia teoretyczne powinny obejmować 20 godzin, zajęcia praktyczne powinny obejmować 110 godzin. Koszt osobogodziny szkolenia należy obliczyć dzieląc koszt szkolenia jednego uczestnika przez liczbę godzin przypadającą na jednego uczestnika.
8.Kurs powinien odbywać się codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach między 8:30 a 16:30, za wyjątkiem świąt, nie więcej niż 8 godzin dydaktycznych dziennie z zastrzeżeniem, że w godzinach od 13:00 do 14:00 uczestników kursu obowiązuje przerwa obiadowa.
9.Miejsce przeprowadzenia zajęć praktycznych i teoretycznych - Zakład Karny w Dębicy, ul. Sandomierska 41, 39-200 Dębica. Zamawiający zobowiązuje się do zapewnienia sali szkoleniowej do przeprowadzenia zajęć teoretycznych oraz wskazać miejsca, w których odbywać się będą zajęcia praktyczne.
10.Wykonawca zapewni uczestnikom kursu:
1)odzież ochronną oraz materiały szkoleniowe, skrypt lub podręcznik zgodnie z tematyką kursu oraz artykuły piśmiennicze niezbędne do prowadzenia notatek, których odbiór każdy uczestnik potwierdzi własnoręcznym podpisem na liście stanowiącej załącznik nr 2 i 3 do Umowy. W przypadku przekazania skazanym podręcznika w załączniku nr 2 do Umowy należy wskazać nr ISBN lub tytuł publikacji i jej autora.
2)sprzęt i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia tego rodzaju kursu. Zamawiający udostępni uczestnikom kursu sprzęt oraz narzędzia zakupione z dofinansowania projektu: odkurzacz budowlany 1 szt., taczka spawana 3 szt., drabina rozst.-przyst.2x7 /3.14m/ 4 szt., mieszarka Collomix CX10 1 szt., młotek ślusarski 5000g 1 szt., przecinak ślusarski 6 szt.
3)materiały do wykonania zajęć praktycznych, z zastrzeżeniem, że koszt materiałów musi wynieść 40% ceny brutto kursu malarza. W ostatecznym zestawieniu poniesionych kosztów, wartość zakupu materiałów może być pomniejszona o kwotę 50zł. Wykonawca zastosuje materiały uzgodnione z Zamawiającym.
4)napoje chłodzące w ilości 1,5 litra dziennie dla każdego uczestnika w trakcie zajęć praktycznych.
11.Każdy uczestnik kursu w ramach zdobywania umiejętności praktycznych musi uczestniczyć w następujących zajęciach praktycznych:
1) malowanie ścian farbą olejną w miejscu wskazanym i według kolorystyki wskazanej przez Zamawiającego polegające na:
a) przygotowaniu podłoża pod malowanie polegające na zerwaniu odpadających fragmentów tynku i zaszpachlowaniu ubytków,
b) dwukrotnym malowaniu ścian,
Na każdego kursanta musi przypaść co najmniej 30m2 okładziny ściennej wykończonej malaturą olejną.
2) malowanie ścian i sufitów farbą emulsyjną koloru białego w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, polegające na:
a) przygotowaniu podłoża pod malowanie polegające na zerwaniu odpadających fragmentów tynku i zaszpachlowaniu ubytków,
b) dwukrotnym malowaniu ścian i sufitu,
Na każdego kursanta musi przypaść co najmniej 35m2 okładziny ściennej wykończonej malaturą emulsyjną koloru białego.
3) malowanie drzwi wewnętrznych drewnianych farbą olejną w miejscu wskazanym przez Zamawiającego polegające na:
a) przygotowaniu podłoża pod malowanie polegające na zerwaniu odpadających fragmentów farby,
b) dwukrotnym malowaniu drzwi,
Na każdego kursanta musi przypaść co najmniej 10m2 drzwi drewnianych wykończonych malaturą olejną,
4) malowanie ślusarki metalowej (kraty, poręcze) farbą olejną koloru białego, w miejscu wskazanym przez Zamawiającego polegające na:
a) przygotowaniu podłoża pod malowanie polegające na zerwaniu odpadających fragmentów farby,
b) dwukrotnym malowaniu ślusarki metalowej,
Na każdego kursanta musi przypaść co najmniej 6m2 ślusarki metalowej wykończonej malaturą olejną koloru białego.
12.Po zakończeniu kursu Wykonawca przekaże na własność Zamawiającego wykonane w trakcie kursu:
1)okładzinę ścienną wykończoną malaturą olejną,
2)okładzinę ścienną wykończoną malaturą emulsyjną koloru białego,
3)powłokę malarską drzwi,
4)powłokę malarska ślusarki metalowej.
13.Podczas prowadzenia zajęć praktycznych Wykonawca będzie zobowiązany:
1)nadzorować i dbać o prawidłowy przebieg zajęć praktycznych, które muszą być realizowane zgodnie ze sztuką budowlaną i warunkami technicznymi dotyczącymi wykonania i odbioru robót,
2)dbać o zapewnienie ładu i porządku podczas kursu, w szczególności dbać o utrzymanie w czystości stanowiska pracy,
3)konsultować z osobami wyznaczonymi przez Zamawiającego wszelkich uwag, spostrzeżeń i problemów wynikających podczas trwania kursu.
14.Wykonawca zobowiązany będzie:
1)przed rozpoczęciem kursu, kandydatom na kurs wykonać badania lekarskie o których mowa w § 35 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych. Badanie musi zostać przeprowadzone na terenie Zakładu Karnego w Dębicy. Uzyskanie zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy, do której uczestnik kursu uzyskuje przygotowanie w wyniku ukończenia przedmiotowego kursu, jest warunkiem przyjęcia skazanego na kurs. W przypadku zaistnienia przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia nauki na kursie malarza, na badanie lekarskie zostanie skierowany skazany z listy rezerwowej.
2)na czas realizacji kursu ubezpieczyć od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkich uczestników kursu i kadrę dydaktyczną. Koszt ubezpieczenia pokrywa Wykonawca. W przypadku zaistnienia wypadku powstałego z udziałem skazanego lub kadry dydaktycznej, Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji wypadku oraz do podjęcia niezbędnych działań celem zrealizowania wszystkich uprawnień wynikających z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.
3)zapewnić kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje zawodowe odpowiednie do prowadzonego kształcenia. Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia za pomocą osób odpowiednio przygotowanych do prowadzenia kursu, posiadających odpowiednie wykształcenie w zakresie tematyki prowadzonego kursu,
4)zapewnić nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego kształcenia,
5)prowadzić kurs zgodnie z programem i harmonogramem stanowiącymi integralną część umowy. Harmonogram kursu Wykonawca przedstawi do akceptacji Zamawiającemu najpóźniej w dniu podpisania umowy. Harmonogram kursu powinien zawierać m.in.: nazwę kursu, miejsce prowadzonych zajęć, podział na zajęcia teoretyczne i praktyczne, liczbę godzin, daty oraz godziny w jakich będą odbywać się poszczególne zajęcia, datę przeprowadzenia egzaminu końcowego. W przypadku zmiany harmonogramu, Wykonawca zobowiązuje się do natychmiastowego powiadomienia na piśmie Zamawiającego o wprowadzonych zmianach.
6)prowadzić odrębną dokumentację przebiegu kształcenia:
a)program nauczania, zawierający w szczególności nazwę formy kształcenia, czas trwania i sposób jej organizacji, wymagania wstępne dla uczestników, cele kształcenia, plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych, wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych, sposób sprawdzania efektów kształcenia,
b)dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin zajęć edukacyjnych i tematy zajęć edukacyjnych,
c)protokół z egzaminu,
d)rejestr wydanych zaświadczeń.
7)przeprowadzić wśród uczestników ankietę końcową oceniającą jakość kursu,
8)prowadzić wykaz poniesionych kosztów na zakup materiałów do prowadzenia zajęć praktycznych,
9)stosować w dokumentacji kursu jednoznacznego określenia formy kształcenia, która powinna być zgodna z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2006, nr 31 poz. 216),
10)systematycznie prowadzić: dziennik, imienne listy obecności uczestników kursu, na których potwierdzana będzie obecność własnoręcznym podpisem długopisem koloru niebieskiego lub zielonego oraz ewidencję czasu pracy wykładowców,
11)dostarczyć Zamawiającemu w terminie do 5 dni od zakończenia realizacji umowy kserokopie (podpisane na każdej stronie za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub upoważnionego pracownika) lub oryginały niżej wymienionych dokumentów z uwzględnieniem zasad ochrony danych osobowych:
a)dziennik zajęć,
b)listy obecności uczestników kursu,
c)ewidencję czasu pracy wykładowców,
d)ankiety końcowe oceniające jakość kursu,
e)listy potwierdzające odbiór odzieży ochronnej, materiałów szkoleniowych oraz piśmienniczych wg Załącznika nr 2 i nr 3 do Umowy,
f)listę potwierdzającą odbiór dokumentu ukończenia kursu wg Załącznika nr 4 do Umowy,
g)dokumenty potwierdzające ubezpieczenie uczestników kursu oraz potwierdzenie dokonania opłaty z tego tytułu,
h)protokół z przeprowadzonego egzaminu końcowego,
i)wykaz poniesionych kosztów na zakup materiałów wykorzystanych do prowadzenia zajęć praktycznych.
j)materiały dydaktyczne (materiały szkoleniowe, skrypt lub podręcznik, prezentacje)
Zadanie II szkolenie zajęcia aktywizacyjne
1.Celem szkolenia zajęcia aktywizacyjne jest nabycie przez skazanego umiejętności potrzebnych do samodzielnego oraz aktywnego poszukiwania pracy i podjęcia zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej po opuszczeniu zakładu karnego. Uczestnicy szkolenia powinni zostać zapoznani m.in. z następującymi zagadnieniami:
1)ocena własnych cech i predyspozycji zawodowych,
2)skuteczna komunikacja,
3)rynek pracy,
4)analiza ofert pracy,
5)metody poszukiwania pracy w kraju i za granicą,
6)autoprezentacja,
7)dokumenty aplikacyjne,
8)tworzenie dokumentów aplikacyjnych (ćwiczenia w sali komputerowej z edytorem tekstu, drukowanie dokumentów),
9)rozmowa kwalifikacyjna,
10)własna firma.
2.Liczba osób do przeszkolenia - 14 skazanych. W przypadku nie przystąpienia skazanego do szkolenia lub nieukończenia szkolenia, wynagrodzenie dla Wykonawcy zostanie zmniejszone o liczbę godzin szkolenia w których skazany nie uczestniczył.
3.Uczestnikami zajęć będą skazani, którzy w ramach projektu uczestniczą w kursie malarza realizowanym przez Wykonawcę jako zadanie I.
4.Zajęcia w ramach szkolenia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach między 8:30 a 16:30, nie więcej niż 8 godzin dydaktycznych dziennie z zastrzeżeniem, że w godzinach od 13:00 do 14:00 uczestników szkolenia obowiązuje przerwa obiadowa. Szkolenie nie może trwać dłużej niż 4 dni.
5.Liczba godzin - w ramach szkolenia zajęcia aktywizacyjne każdy uczestnik szkolenia skorzysta z 21 godzin dydaktycznych. Organizacja szkolenia powinna przebiegać w następujący sposób: Wykonawca powinien przeprowadzić 10 godzin dydaktycznych w Sali komputerowej i 16 godzin dydaktycznych z pozostałej tematyki szkolenia (1 godzina dydaktyczna to 45 minut) z zastrzeżeniem, że szkolenie prowadzone w sali komputerowej z wykorzystaniem komputerów będzie prowadzone w dwóch grupach 7 osobowych przez dwa dni (jeden dzień przewidziany jest dla jednej grupy) i będzie obejmowało 5 godzin dla każdej grupy, pozostałe 16 godzin szkolenia zajęcia aktywizacyjne, Wykonawca musi realizować jako szkolenie grupowe. Wykonawca musi łącznie przeprowadzić 26 godzin dydaktycznych.
Koszt osobogodziny szkolenia należy obliczyć dzieląc koszt szkolenia jednego uczestnika przez liczbę godzin przypadającą na jednego uczestnika.
6. Miejsce przeprowadzenia szkolenia - Zakład Karny w Dębicy, ul. Sandomierska 41, 39-200 Dębica. Zamawiający zobowiązuje się do zapewnienia sali szkoleniowej oraz sali komputerowej do prowadzenia zajęć, wyposażonej z dofinansowania projektu w 11 stanowisk komputerowych (zestaw komputerowy z monitorem, oprogramowanie Office Small Buisnes 2007) bez dostępu do Internetu, rzutnik multimedialny, drukarkę, kopiarkę.
7.Osoba, która ukończy szkolenie, otrzyma zaświadczenie wydane przez Wykonawcę oraz potwierdzi jego odbiór własnoręcznym podpisem na liście stanowiącej załącznik nr 3 do Umowy zadanie II. Potwierdzeniem odbioru zaświadczenia osoby, która opuściła jednostkę i nie odebrała osobiście zaświadczenia będzie informacja o wysłaniu pocztą przez Zamawiającego tego dokumentu do uczestnika szkolenia.
8.Wydane zaświadczenie będzie potwierdzało obecność uczestnika w co najmniej 80% godzinach dydaktycznych objętych szkoleniem. W przypadku opuszczenia jednostki przez skazanego przed otrzymaniem zaświadczenia, Zamawiający dostarczy zaświadczenie skazanemu listownie, wysyłając je pocztą na adres innej jednostki penitencjarnej gdzie przebywa skazany lub wysyłając je na adres podany przez skazanego.
9.Wykonawca zapewni:
1)każdemu uczestnikowi materiały szkoleniowe, skrypt lub podręcznik - zgodnie z tematyką szkolenia, artykuły piśmiennicze niezbędne do prowadzenia notatek, których odbiór każdy uczestnik szkolenia potwierdzi własnoręcznym podpisem na liście stanowiącej załącznik nr 2 do Umowy zadanie II. W przypadku przekazania skazanym podręcznika w ww. załączniku należy wskazać nr ISBN lub tytuł publikacji i jej autora.
2)materiały dydaktyczne,
3)wykwalifikowaną kadrę do prowadzenia szkoleń. Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia za pomocą osób odpowiednio przygotowanych do prowadzenia szkolenia, posiadających doświadczenie odpowiednie wykształcenie lub uprawnienia.
10.Wykonawca zobowiązany będzie:
1)prowadzić dokumentację przebiegu kształcenia:
a)program nauczania, zawierający w szczególności nazwę formy kształcenia, czas trwania i sposób jej organizacji, wymagania wstępne dla uczestników, cele kształcenia, plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, treści kształcenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych, wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych, sposób sprawdzania efektów kształcenia,
b)dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin zajęć edukacyjnych i tematy zajęć edukacyjnych,
c)rejestr wydanych zaświadczeń,
2)systematycznie prowadzić: dziennik, imienne listy obecności uczestników szkolenia, na których potwierdzana będzie obecność własnoręcznym podpisem długopisem koloru niebieskiego lub zielonego oraz ewidencję czasu pracy wykładowców,
3)przeprowadzić wśród uczestników ankietę końcową oceniającą jakość szkolenie,
4)na czas realizacji szkolenia, ubezpieczyć od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkich uczestników szkolenia i kadrę dydaktyczna. Koszt ubezpieczenia pokrywa Wykonawca. W przypadku zaistnienia wypadku powstałego z udziałem skazanego lub kadry dydaktycznej, Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji wypadku oraz do podjęcia niezbędnych działań celem zrealizowania wszystkich uprawnień wynikających z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.
5)zapewnić nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonych zajęć,
6)prowadzić szkolenie zgodnie z programem i harmonogramem stanowiącymi integralną część umowy. Harmonogram szkolenia Wykonawca przedstawi do akceptacji Zamawiającemu najpóźniej w dniu podpisania umowy. Harmonogram szkolenia powinien zawierać m.in.: nazwę szkolenia, miejsce prowadzonych zajęć, liczbę godzin, daty oraz godziny w jakich będą odbywać się poszczególne zajęcia. W przypadku zmiany harmonogramu, Wykonawca natychmiast powiadomi na piśmie Zamawiającego o wprowadzonych zmianach.
7)dostarczyć Zamawiającemu w terminie do 5 dni od zakończenia realizacji umowy kserokopie (podpisanych na każdej stronie za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub upoważnionego pracownika) lub oryginały niżej wymienionych dokumentów z uwzględnieniem zasad ochrony danych osobowych:
a)dziennik zajęć,
b)listy obecności uczestników szkolenia,
c)ewidencję czasu pracy wykładowców,
d)ankiety końcowe oceniające jakość szkolenia,
e)listę potwierdzającą odbiór materiałów szkoleniowych i piśmienniczych wg Załącznika nr 2 do Umowy zadanie II,
f)listę potwierdzającą odbiór zaświadczeń ukończenia zajęć aktywizacyjnych wg Załącznika nr 4 do Umowy zadanie II,
g) dokumenty potwierdzające ubezpieczenie uczestników szkolenia i potwierdzenie dokonania opłaty z tego tytułu,
h)materiały dydaktyczne (materiały szkoleniowe, skrypt lub podręcznik, prezentacje).

Warunki dotyczące realizacji zamówienia (zadanie I i zadanie II)
1.Wszelkie dane osobowe uczestników kursu i szkolenia niezbędne do organizacji i prowadzenia zajęć, Wykonawca winien gromadzić bezpośrednio od osadzonych, będących uczestnikami zajęć, od momentu rozpoczęcia realizacji przedmiotu zamówienia. Gromadząc, przetwarzając i przechowując dane osobowe uczestników kursu i szkolenia, Wykonawca zobowiązany będzie przestrzegać Ustawę z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2002, Nr 101, poz. 926 z póź. zm.).
2.Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia.
3.Wykonawca ponosi odpowiedzialność za przestrzeganie przepisów BHP i ochrony p.poż. podczas kursu i szkolenia.
4.Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji przedmiotu zamówienia w całości, bez możliwości powierzenia innym podmiotom realizacji przedmiotu zamówienia lub jego części.
5.Wykonawca zobowiązany będzie do przestrzegania przepisów obowiązujących w jednostkach organizacyjnych więziennictwa.
6.Materiały szkoleniowe, dokumentacja kursu i szkolenia powinny zawierać logotyp Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej oraz zapis umożliwiające identyfikację źródeł jego finansowania zgodnie z obowiązującymi przepisami.
7.Sposób prowadzenia zajęć powinien być zróżnicowany i uwzględniać poziom uczestników.
8.Zamawiający oraz instytucje nadzorujące realizację Projektu zastrzegają sobie prawo do dokonywania kontroli sposobu prowadzenia zajęć i wizualizacji materiałów. Wykonawca zobowiązuje się umożliwić uprawnionym instytucjom zewnętrznym kontrolę kursu i szkolenia w zakresie i na zasadach wynikających z obowiązujących przepisów, zarówno w siedzibie Wykonawcy jak i w miejscu przeprowadzania zajęć.
9.Wykonawca zobowiązuje się do udostępnienia dokumentacji przebiegu kursu i szkolenia oraz dokumentacji finansowej Zamawiającemu oraz instytucjom nadzorującym realizację Projektu.
10.Wykonawca zobowiązany będzie przechowywać dokumentację kursu i szkolenia do końca 2020r.
11.Wykonawca nie ma prawa bez pisemnej zgody Zamawiającego dokonać przelewu wierzytelności na osoby trzecie, przysługujących mu na podstawie umowy zawartej z Zamawiającym.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/05/2011

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie żąda wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1)
a)działają na zasadach określonych w Rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2006, Nr 31 poz.216),
b)posiadają wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę Wykonawcy,
c)posiadają akredytację placówek i ośrodków prowadzących kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych wydaną przez Kuratora Oświaty zgodną z przedmiotem zamówienia - dotyczy zadania I.

Wiedza i doświadczenie:
2)posiadania wiedzy i doświadczenia, tj. posiadają doświadczenie w realizacji kursów i przeprowadzili co najmniej 2 kursy o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia o wartości co najmniej 10.000,00 zł brutto każdy i przeszkolił min. 10 osób na każdym z nich w okresie trzech ostatnich lat przed upływem terminu składania ofert - dotyczy zadania I.
3)posiadania wiedzy i doświadczenia, tj. posiadają doświadczenie w realizacji szkoleń i przeprowadzili co najmniej 2 szkolenia o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia o wartości co najmniej 4.500,00 zł brutto każdy i przeszkolił min. 10 osób na każdym z nich w okresie trzech ostatnich lat przed upływem terminu składania ofert - dotyczy zadania II.

Potencjał techniczny: Oświadczenie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
2)dysponują co najmniej 2 osobami posiadającymi uprawnienia do nauczania i prowadzenia zajęć na kursie określonym w zamówieniu - dotyczy zadania I.
3)dysponują co najmniej 2 osobami posiadającymi uprawnienia doradcy zawodowego do prowadzenia szkolenia określonego w zamówieniu, które przeprowadziły co najmniej 2 szkolenia odpowiadające przedmiotowi zamówienia oraz posiadają roczny staż na stanowisku doradcy zawodowego - dotyczy zadania II.

Sytuacja ekonomiczna:
posiadania środków własnych lub dostępu do kredytu w wysokości 15.000,00 zł.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
akredytację placówek i ośrodków prowadzących kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych wydaną przez Kuratora Oświaty, zgodną z przedmiotem zamówienia - dotyczy zadania I,

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.sw.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zakład Karny
39-200 Dębica
ul. Sandomierska 41

Data składania wniosków, ofert: 12/04/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Zakład Karny
39-200 Dębica
ul. Sandomierska 41

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt systemowym Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Kurs i szkolenie są współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Podobne przetargi

67139 / 2012-03-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkoleniowa w zakresie: Kierowca operator wózków jezdniowych podnośnikowych

323896 / 2011-10-07 - Inny: jednostka penitencjarna

Zakład Karny w Przemyślu - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
zorganizowanie i przeprowadzenie w Zakladzie Karnym w Przemyślu kursów: 1/ kucharz, 2/ malarz ze środków pomocy postpenitencjarnej dla osób pozbawionych wolności w ZK Przemyśl

217798 / 2014-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Lubaczów (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Świadczenie dla uczestników projektu Czas na aktywność w Gminie Miejskiej Lubaczów realizowanego w ramach priorytetu VII, Działanie 7.1 Poddziałanie 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki usług związanych z organizacją: szkoleń zawodowych, treningu kompetencji i umiejętności społecznych, poradnictwa grupowego w zakresie podniesienia umiejętności społeczno-zawodowych, grupy wsparcia dla rodziców wychowujących niepełnosprawne dzieci, indywidualnych konsultacji psychologicznych oraz treningu umiejętności rodzicielskich - Etap II

147424 / 2015-06-18 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny w Łupkowie - Komańcza (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
zorganizowanie i przeprowadzenie kursu technolog robót wykończeniowych

210239 / 2012-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Mielcu - Mielec (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia zawodowego Sprzedawca dla 30 osób bezrobotnych/ poszukujących pracy w 2 grupach po 15 osób

467330 / 2013-11-15 - Inny: Szkoła publiczna prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Wł. Szafera w Rzemieniu - Rzemień (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Wł. Szafera w Rzemieniu z zakresu doradztwa zawodowego w ramach projektu Podkarpacie stawia na zawodowców współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX, Działanie 9.2

378498 / 2010-11-23 - Inny: Państwowa Jednostka Organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Zakład Karny w Jaśle - Jasło (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu technologa robót wykończeniowych dla 15 skazanych Zakładu Karnego w Jaśle, którego celem będzie teoretyczne i praktyczne przygotowanie osób szkolonych do pracy w zawodzie zgodnym z tematyką kursu.

190881 / 2013-09-19 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs robotnik ogólnobudowlany wraz z aktywizacją zawodową w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp.

113391 / 2013-06-14 - Inny: Jednostka oświatowa - szkoła ponadgimnazjalna

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu - Jarosław (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursu profesjonalnej fotografii dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu, projekt: Podkarpacie stawia na zawodowców realizowanego w latach 2012 - 2014 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków EFS, Priorytet IX, Działanie 9.2

360316 / 2013-09-05 - Inny: Jednostka organizacyjna więziennictwa

Zakład Karny - Medyka (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu pn.: brukarz grupa I i II dla skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Medyce, w ramach projektu: Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności, współfinansowanego ze środków EFS w ramach Poddziałania 1.3.4 PO KL