Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

159449 / 2015-11-02 - Administracja samorządowa / Gmina Ryczywół (Ryczywół)

odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Ryczywół

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych stałych powstających w gospodarstwach domowych, obiektach gminnych oraz budynkach użyteczności publicznej z terenu Gminy Ryczywół z wyłączeniem odpadów związanych z prowadzeniem prywatnej działalności gospodarczej. Przedmiot zamówienia obejmuje nieruchomości zamieszkałe określone w Załączniku 1 i 2 niniejszego opisu oraz obiekty i budynki użyteczności publicznej określone w Załączniku nr 4 niniejszego opisu.
Powierzchnia Gminy Ryczywół wynosi 154,54 km².
Szacunkowa liczba mieszkańców, którzy będą objęci usługą odbierania odpadów komunalnych w gminie wynosi ok. 6500 osób.
Szacunkowa ilość nieruchomości, od których należy odebrać odpady komunalne - 1790 (nieruchomości jednorodzinne i wielolokalowe).

Odpady komunalne zmieszane i biodegradowalne będą odbierane i przewożone do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Nowe - Toniszewo - Kopaszyn, do którego przynależy Gmina Ryczywół zgodnie z Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Wielkopolskiego; odpady komunalne segregowane Wykonawca zagospodaruje we własnym zakresie przekazując je zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami określoną w obowiązujących przepisach prawa.
Przedmiot zamówienia będzie realizowany poprzez organizację selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
Zbiórka odpadów komunalnych odbywać się będzie z podziałem na:
1) odpady niesegregowane zmieszane (kod 20 03 01)
2) odpady opakowaniowe z metali, tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe (kody 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06 )
3) odpady segregowane - szkło (kod 15 01 07, 20 01 02)
4) odpady segregowane - papier i tektura (kod 15 01 01, 20 01 01 )
5) odpady biodegradowalne (kod 20 02 01, 20 02 03, 20 01 08)
6) odpady niebezpieczne - przeterminowane leki (kody 20 01 31, 20 01 32)
7) odpady komunalne obejmujące: chemikalia (np. farby, lakiery, środki ochrony roślin), opony, meble i inne odpady wielkogabarytowe (kody 20 01 27, 20 01 28, 20 01 29, 20 01 30, 20 03 07, 16 01 03)
8) odpady elektryczne i elektroniczne (kody 20 01 21, 20 01 23, 20 01 35, 20 01 33, 20 01 34, 20 01 36).

1. Zbiórka odpadów komunalnych z posesji jednorodzinnych oraz wielorodzinnych z częstotliwością wywozu jak z nieruchomości jednorodzinnych:
Mieszkańcy na swoich nieruchomościach będą zbierać w systemie mieszanym: workowym i pojemnikowym odpady:
1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne: odpady gromadzone będą w pojemnikach. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na dwa tygodnie.
2) selektywnie zbierane odpady komunalne:
a) selektywna zbiórka odpadów opakowaniowych z metali, tworzyw sztucznych, odpadów opakowaniowych wielomateriałowych oraz papieru i tektury będzie się odbywać w systemie workowym bądź pojemnikowym. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz w miesiącu.
b) selektywna zbiórka odpadów opakowaniowych ze szkła będzie się odbywać w systemie workowym bądź pojemnikowym. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz w miesiącu.
c) odpady biodegradowalne gromadzone będą w pojemnikach lub workach.
Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na dwa tygodnie, w okresie od 1.XII-31.III - 1 raz na 4 tygodnie.

2. Zbiórka odpadów komunalnych z nieruchomości zabudowanych budynkami wielolokalowymi zarządzanymi przez zarządców nieruchomości np. (Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty itp.):
Mieszkańcy na swoich nieruchomościach będą zbierać w systemie pojemnikowym odpady:
1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne: odpady gromadzone będą w pojemnikach. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz w tygodniu.
2) selektywnie zbierane odpady komunalne:
a) selektywna zbiórka odpadów opakowaniowych z metali, tworzyw sztucznych, odpadów opakowaniowych wielomateriałowych oraz papieru i tektury, będzie się odbywać w systemie pojemnikowym. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na 2 tygodnie.
b) selektywna zbiórka odpadów opakowaniowych ze szkła na terenie zabudowy wielolokalowej będzie się odbywać w systemie pojemnikowym.
Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na dwa tygodnie.
c) odpady biodegradowalne gromadzone będą w pojemnikach. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz w tygodniu, w okresie od 1.XII-31.III - 1 raz na 2 tygodnie.

3. Zbiórka pozostałych odpadów komunalnych:
1) odpady komunalne obejmujące chemikalia (np. farby, lakiery, środki ochrony roślin), opony, meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz odpady elektryczne i elektroniczne - odbiór odpadów będzie się odbywać poprzez dowożenie ich przez mieszkańców do zorganizowanych przez Wykonawcę mobilnych punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w ustalonych przez Zamawiającego terminach. Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć pojemniki do zbiórki zużytych baterii do następujących punktów :
Urząd Gminy w Ryczywole, ul. Mickiewicza 10;
Sklep Denar ul. Kolejowa 11, 64-630 Ryczywół;
Gimnazjum w Ryczywole, ul. Szkolna 1;
Szkoła Podstawowa w Ryczywole, ul. Szkolna 1;
Przedszkole Publiczne w Ryczywole, os. Przyjaźni 5;
Zespół Szkół w Ludomach, Ludomy 25;
Przedszkole Publiczne w Ludomach, Ludomy 84;
Zespół Szkół w Ludomach Filia w Lipie, Lipa 99;
Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na kwartał.

2) odpady niebezpieczne typu przeterminowane leki - odbiór odpadów będzie się odbywać poprzez dowożenie ich przez mieszkańców do punktów stacjonarnych w aptekach:
Apteka Pod Wagą, ul. Czarnkowska 37, Ryczywół Tel. (67) 28-37-035
Punkt Apteczny SANITAS, ul. Kolejowa 11, Ryczywół, Tel. (67) 28-37-086
Apteka Nowa, ul. Kolejowa 8a, 64-630 Ryczywół Tel. 542-036-587
Punkt Apteczny w Ludomach, Ludomy 71 Tel. (67) 28-36-219
Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć pojemniki do zbiórki przeterminowanych leków do ww. punktów. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na kwartał.

4. Zbiórka odpadów komunalnych z obiektów gminnych i budynków użyteczności publicznej:
Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do realizacji usługę polegającą na wywozie odpadów stałych z pojemników na odpady zlokalizowanych na terenie obiektów gminnych oraz budynków użyteczności publicznej. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów zgodnie z częstotliwością określoną w Załączniku nr 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dodatkowych wywozów (na zgłoszenie) w przypadku okresowo zwiększonej ilości odpadów stałych.

5. Odbiór i transport odpadów:
1) Odpady komunalne zmieszane będą gromadzone w urządzeniach do zbierania odpadów typu pojemnik, natomiast odpady segregowane będą zbierane przez mieszkańców w systemie workowym a w przypadku budynków użyteczności publicznej w urządzeniach typu pojemnik/gniazdo.
2) Wykonawca jest zobowiązany wyposażyć nieruchomości w urządzenia do zbierania odpadów komunalnych zmieszanych oraz jeśli właściciel / zarządca nieruchomości wyrazi taką wolę, to również w pojemniki do zbierania odpadów segregowanych i odpadów biodegradowalnych - na koszt właściciela / zarządcy. Zasady dostarczenia, finansowego rozliczenia i forma własności pojemników, pozostają wyłącznie po stronie Wykonawcy i właścicieli nieruchomości.
3) Wykonawca poweźmie w sposób dowolny ustalony przez siebie, informację od mieszkańców / zarządców nieruchomości w sprawie dostarczenia pojemników. Wykaz nieruchomości do których należy dotrzeć z zapytaniem odnośnie wyposażenia w urządzenia do zbierania odpadów stanowi Załącznik nr 1, 2 i 4 niniejszego opisu.
4) Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć do gospodarstw domowych worki do selektywnej zbiórki odpadów. Worki powinny być z folii LDPE o grubości minimum 60 mikronów w zależności od gromadzonej frakcji. Wykonawca zobowiązany będzie pozostawić nowe worki na dalsze zbieranie odpadów przy odbiorze odpadów poszczególnych partii odpadów selektywnych.
5) Wykonawca odbiera wszystkie odpady komunalne z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ryczywół. O kolejnych nowo powstałych nieruchomościach zamieszkałych, od których należy odbierać odpady komunalne, Zamawiający powiadomi Wykonawcę w terminie siedmiu dni roboczych liczonych od momentu złożenia deklaracji przez właściciela w/w nieruchomości.
6) odpady komunalne należy odbierać od mieszkańców Gminy w dniach od poniedziałku do soboty w godzinach od 7:00 do 17:00. Za zgodą Zamawiającego godziny odbioru mogą zostać wydłużone.
7) odpady komunalne z budynków użyteczności publicznej należy odbierać w terminach ich otwarcia.
8) przed zawarciem umowy Zamawiający otrzyma od Wykonawcy Harmonogram odbioru odpadów dotyczący wywozu odpadów od mieszkańców Gminy, sporządzony na podstawie wzoru przekazanego przez Zamawiającego z podziałem na:
a) posesje jednorodzinne oraz wielorodzinne z częstotliwością odbioru jak z posesji jednorodzinnych,
b) nieruchomości zabudowane budynkami wielolokalowymi zarządzanymi przez zarządców nieruchomości np. Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty itp.,
c) mobilne punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych,
d) odbiór odpadów z aptek.
Zaakceptowany przez Zamawiającego Harmonogram odbioru odpadów stanowić będzie załącznik do
umowy.
9) właściciel nieruchomości zapewni pracownikom Wykonawcy dostęp do urządzeń, w których gromadzone są odpady komunalne w dniach ustalonych wg Harmonogramu odbioru odpadów. Urządzenia do gromadzenia odpadów w dniach odbioru będą udostępnione Wykonawcy przed nieruchomością lub na jej terenie w widocznym miejscu,
10) Wykonawca zobowiązany jest po opróżnieniu pojemnika na gromadzenie odpadów do pozostawienia go przed nieruchomością jeżeli właściciel posesji wystawił pojemnik z odpadami lub do pozostawienia go na terenie posesji (np. za bramą, furtką) w przypadku gdy właściciel posesji nie wystawił pojemnika poza teren posesji. Wykonawca nie jest zobowiązany do odstawiania pustego pojemnika w miejsce gromadzenia odpadów a jedynie do pozostawienia pojemnika w granicach posesji.

6. Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie.
1) Powierzchnia Gminy Ryczywół wynosi 154,54 km2.
2) Szacunkowa liczba mieszkańców, którzy będą objęci usługą odbierania odpadów komunalnych w gminie wynosi ok. 6500 osób.
3) Szacunkowa ilość nieruchomości, od których należy odebrać odpady komunalne - 1790 (nieruchomości jednorodzinne i wielolokalowe).
4) Szacowana ilość odpadów komunalnych od mieszkańców Gminy Ryczywół w roku 2016:
L.p. Rodzaj odpadów Ilość (Mg)
1. Odpady niesegregowane: zmieszane 1450
2. Odpady segregowane: metale, tworzywa sztuczne, opakowaniowe wielomateriałowe 50
3. Odpady segregowane: szkło 55
4. Odpady segregowane: papier i tektura 15
5. Odpady biodegradowalne 60
6. Odpady niebezpieczne: przeterminowane leki 0,2
7. Odpady obejmujące: chemikalia (np. farby, lakiery, środki ochrony roślin, opony, meble i inne odpady wielkogabarytowe 45
8. Odpady elektryczne i elektroniczne 10

5) Szacowna ilość dostaw worków
L.p. Rodzaj worka Ilość (szt.)
1. Worek żółty 20 000
2. Worek brązowy 5 000
3. Worek zielony 15 000
4. Worek niebieski 10 000

6) Szacowana ilość odbioru odpadów z obiektów użyteczności publicznej:
L.p. Obiekt Ilość (szt.)
Odpady zmieszane
1. Pojemnik 110/120 L 300
2. Pojemnik 240 L 60
3. Pojemnik 1100 L 180
4. Pojemniki uliczne 30 L 4000
5. Pojemniki uliczne 60 L 24
Odpady selektywne
6. Pojemnik 1100 - tworzywo sztuczne 12
7. Pojemnik 1100 - szkło 12
8. Pojemnik 1100 - papier 12
Odpady biodegradowalne
9. Worek 120 L 300
Dzierżawa pojemników
10. Dzierżawa pojemników 120 L 144

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 159449

Data publikacji: 2015-11-02

Nazwa: Gmina Ryczywół

Ulica: ul. Mickiewicza 10

Numer domu: 10

Miejscowość: Ryczywół

Kod pocztowy: 64-630

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 0 67 283 70 02, 283 70 69

Numer faxu: 067 283 70 02

Adres strony internetowej: www.ryczywol.pl

Regon: 00054123300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Ryczywół

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych stałych powstających w gospodarstwach domowych, obiektach gminnych oraz budynkach użyteczności publicznej z terenu Gminy Ryczywół z wyłączeniem odpadów związanych z prowadzeniem prywatnej działalności gospodarczej. Przedmiot zamówienia obejmuje nieruchomości zamieszkałe określone w Załączniku 1 i 2 niniejszego opisu oraz obiekty i budynki użyteczności publicznej określone w Załączniku nr 4 niniejszego opisu.
Powierzchnia Gminy Ryczywół wynosi 154,54 km².
Szacunkowa liczba mieszkańców, którzy będą objęci usługą odbierania odpadów komunalnych w gminie wynosi ok. 6500 osób.
Szacunkowa ilość nieruchomości, od których należy odebrać odpady komunalne - 1790 (nieruchomości jednorodzinne i wielolokalowe).

Odpady komunalne zmieszane i biodegradowalne będą odbierane i przewożone do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Nowe - Toniszewo - Kopaszyn, do którego przynależy Gmina Ryczywół zgodnie z Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Wielkopolskiego; odpady komunalne segregowane Wykonawca zagospodaruje we własnym zakresie przekazując je zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami określoną w obowiązujących przepisach prawa.
Przedmiot zamówienia będzie realizowany poprzez organizację selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
Zbiórka odpadów komunalnych odbywać się będzie z podziałem na:
1) odpady niesegregowane zmieszane (kod 20 03 01)
2) odpady opakowaniowe z metali, tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe (kody 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06 )
3) odpady segregowane - szkło (kod 15 01 07, 20 01 02)
4) odpady segregowane - papier i tektura (kod 15 01 01, 20 01 01 )
5) odpady biodegradowalne (kod 20 02 01, 20 02 03, 20 01 08)
6) odpady niebezpieczne - przeterminowane leki (kody 20 01 31, 20 01 32)
7) odpady komunalne obejmujące: chemikalia (np. farby, lakiery, środki ochrony roślin), opony, meble i inne odpady wielkogabarytowe (kody 20 01 27, 20 01 28, 20 01 29, 20 01 30, 20 03 07, 16 01 03)
8) odpady elektryczne i elektroniczne (kody 20 01 21, 20 01 23, 20 01 35, 20 01 33, 20 01 34, 20 01 36).

1. Zbiórka odpadów komunalnych z posesji jednorodzinnych oraz wielorodzinnych z częstotliwością wywozu jak z nieruchomości jednorodzinnych:
Mieszkańcy na swoich nieruchomościach będą zbierać w systemie mieszanym: workowym i pojemnikowym odpady:
1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne: odpady gromadzone będą w pojemnikach. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na dwa tygodnie.
2) selektywnie zbierane odpady komunalne:
a) selektywna zbiórka odpadów opakowaniowych z metali, tworzyw sztucznych, odpadów opakowaniowych wielomateriałowych oraz papieru i tektury będzie się odbywać w systemie workowym bądź pojemnikowym. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz w miesiącu.
b) selektywna zbiórka odpadów opakowaniowych ze szkła będzie się odbywać w systemie workowym bądź pojemnikowym. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz w miesiącu.
c) odpady biodegradowalne gromadzone będą w pojemnikach lub workach.
Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na dwa tygodnie, w okresie od 1.XII-31.III - 1 raz na 4 tygodnie.

2. Zbiórka odpadów komunalnych z nieruchomości zabudowanych budynkami wielolokalowymi zarządzanymi przez zarządców nieruchomości np. (Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty itp.):
Mieszkańcy na swoich nieruchomościach będą zbierać w systemie pojemnikowym odpady:
1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne: odpady gromadzone będą w pojemnikach. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz w tygodniu.
2) selektywnie zbierane odpady komunalne:
a) selektywna zbiórka odpadów opakowaniowych z metali, tworzyw sztucznych, odpadów opakowaniowych wielomateriałowych oraz papieru i tektury, będzie się odbywać w systemie pojemnikowym. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na 2 tygodnie.
b) selektywna zbiórka odpadów opakowaniowych ze szkła na terenie zabudowy wielolokalowej będzie się odbywać w systemie pojemnikowym.
Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na dwa tygodnie.
c) odpady biodegradowalne gromadzone będą w pojemnikach. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz w tygodniu, w okresie od 1.XII-31.III - 1 raz na 2 tygodnie.

3. Zbiórka pozostałych odpadów komunalnych:
1) odpady komunalne obejmujące chemikalia (np. farby, lakiery, środki ochrony roślin), opony, meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz odpady elektryczne i elektroniczne - odbiór odpadów będzie się odbywać poprzez dowożenie ich przez mieszkańców do zorganizowanych przez Wykonawcę mobilnych punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w ustalonych przez Zamawiającego terminach. Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć pojemniki do zbiórki zużytych baterii do następujących punktów :
Urząd Gminy w Ryczywole, ul. Mickiewicza 10;
Sklep Denar ul. Kolejowa 11, 64-630 Ryczywół;
Gimnazjum w Ryczywole, ul. Szkolna 1;
Szkoła Podstawowa w Ryczywole, ul. Szkolna 1;
Przedszkole Publiczne w Ryczywole, os. Przyjaźni 5;
Zespół Szkół w Ludomach, Ludomy 25;
Przedszkole Publiczne w Ludomach, Ludomy 84;
Zespół Szkół w Ludomach Filia w Lipie, Lipa 99;
Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na kwartał.

2) odpady niebezpieczne typu przeterminowane leki - odbiór odpadów będzie się odbywać poprzez dowożenie ich przez mieszkańców do punktów stacjonarnych w aptekach:
Apteka Pod Wagą, ul. Czarnkowska 37, Ryczywół Tel. (67) 28-37-035
Punkt Apteczny SANITAS, ul. Kolejowa 11, Ryczywół, Tel. (67) 28-37-086
Apteka Nowa, ul. Kolejowa 8a, 64-630 Ryczywół Tel. 542-036-587
Punkt Apteczny w Ludomach, Ludomy 71 Tel. (67) 28-36-219
Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć pojemniki do zbiórki przeterminowanych leków do ww. punktów. Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na kwartał.

4. Zbiórka odpadów komunalnych z obiektów gminnych i budynków użyteczności publicznej:
Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do realizacji usługę polegającą na wywozie odpadów stałych z pojemników na odpady zlokalizowanych na terenie obiektów gminnych oraz budynków użyteczności publicznej. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów zgodnie z częstotliwością określoną w Załączniku nr 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dodatkowych wywozów (na zgłoszenie) w przypadku okresowo zwiększonej ilości odpadów stałych.

5. Odbiór i transport odpadów:
1) Odpady komunalne zmieszane będą gromadzone w urządzeniach do zbierania odpadów typu pojemnik, natomiast odpady segregowane będą zbierane przez mieszkańców w systemie workowym a w przypadku budynków użyteczności publicznej w urządzeniach typu pojemnik/gniazdo.
2) Wykonawca jest zobowiązany wyposażyć nieruchomości w urządzenia do zbierania odpadów komunalnych zmieszanych oraz jeśli właściciel / zarządca nieruchomości wyrazi taką wolę, to również w pojemniki do zbierania odpadów segregowanych i odpadów biodegradowalnych - na koszt właściciela / zarządcy. Zasady dostarczenia, finansowego rozliczenia i forma własności pojemników, pozostają wyłącznie po stronie Wykonawcy i właścicieli nieruchomości.
3) Wykonawca poweźmie w sposób dowolny ustalony przez siebie, informację od mieszkańców / zarządców nieruchomości w sprawie dostarczenia pojemników. Wykaz nieruchomości do których należy dotrzeć z zapytaniem odnośnie wyposażenia w urządzenia do zbierania odpadów stanowi Załącznik nr 1, 2 i 4 niniejszego opisu.
4) Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć do gospodarstw domowych worki do selektywnej zbiórki odpadów. Worki powinny być z folii LDPE o grubości minimum 60 mikronów w zależności od gromadzonej frakcji. Wykonawca zobowiązany będzie pozostawić nowe worki na dalsze zbieranie odpadów przy odbiorze odpadów poszczególnych partii odpadów selektywnych.
5) Wykonawca odbiera wszystkie odpady komunalne z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ryczywół. O kolejnych nowo powstałych nieruchomościach zamieszkałych, od których należy odbierać odpady komunalne, Zamawiający powiadomi Wykonawcę w terminie siedmiu dni roboczych liczonych od momentu złożenia deklaracji przez właściciela w/w nieruchomości.
6) odpady komunalne należy odbierać od mieszkańców Gminy w dniach od poniedziałku do soboty w godzinach od 7:00 do 17:00. Za zgodą Zamawiającego godziny odbioru mogą zostać wydłużone.
7) odpady komunalne z budynków użyteczności publicznej należy odbierać w terminach ich otwarcia.
8) przed zawarciem umowy Zamawiający otrzyma od Wykonawcy Harmonogram odbioru odpadów dotyczący wywozu odpadów od mieszkańców Gminy, sporządzony na podstawie wzoru przekazanego przez Zamawiającego z podziałem na:
a) posesje jednorodzinne oraz wielorodzinne z częstotliwością odbioru jak z posesji jednorodzinnych,
b) nieruchomości zabudowane budynkami wielolokalowymi zarządzanymi przez zarządców nieruchomości np. Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty itp.,
c) mobilne punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych,
d) odbiór odpadów z aptek.
Zaakceptowany przez Zamawiającego Harmonogram odbioru odpadów stanowić będzie załącznik do
umowy.
9) właściciel nieruchomości zapewni pracownikom Wykonawcy dostęp do urządzeń, w których gromadzone są odpady komunalne w dniach ustalonych wg Harmonogramu odbioru odpadów. Urządzenia do gromadzenia odpadów w dniach odbioru będą udostępnione Wykonawcy przed nieruchomością lub na jej terenie w widocznym miejscu,
10) Wykonawca zobowiązany jest po opróżnieniu pojemnika na gromadzenie odpadów do pozostawienia go przed nieruchomością jeżeli właściciel posesji wystawił pojemnik z odpadami lub do pozostawienia go na terenie posesji (np. za bramą, furtką) w przypadku gdy właściciel posesji nie wystawił pojemnika poza teren posesji. Wykonawca nie jest zobowiązany do odstawiania pustego pojemnika w miejsce gromadzenia odpadów a jedynie do pozostawienia pojemnika w granicach posesji.

6. Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie.
1) Powierzchnia Gminy Ryczywół wynosi 154,54 km2.
2) Szacunkowa liczba mieszkańców, którzy będą objęci usługą odbierania odpadów komunalnych w gminie wynosi ok. 6500 osób.
3) Szacunkowa ilość nieruchomości, od których należy odebrać odpady komunalne - 1790 (nieruchomości jednorodzinne i wielolokalowe).
4) Szacowana ilość odpadów komunalnych od mieszkańców Gminy Ryczywół w roku 2016:
L.p. Rodzaj odpadów Ilość (Mg)
1. Odpady niesegregowane: zmieszane 1450
2. Odpady segregowane: metale, tworzywa sztuczne, opakowaniowe wielomateriałowe 50
3. Odpady segregowane: szkło 55
4. Odpady segregowane: papier i tektura 15
5. Odpady biodegradowalne 60
6. Odpady niebezpieczne: przeterminowane leki 0,2
7. Odpady obejmujące: chemikalia (np. farby, lakiery, środki ochrony roślin, opony, meble i inne odpady wielkogabarytowe 45
8. Odpady elektryczne i elektroniczne 10

5) Szacowna ilość dostaw worków
L.p. Rodzaj worka Ilość (szt.)
1. Worek żółty 20 000
2. Worek brązowy 5 000
3. Worek zielony 15 000
4. Worek niebieski 10 000

6) Szacowana ilość odbioru odpadów z obiektów użyteczności publicznej:
L.p. Obiekt Ilość (szt.)
Odpady zmieszane
1. Pojemnik 110/120 L 300
2. Pojemnik 240 L 60
3. Pojemnik 1100 L 180
4. Pojemniki uliczne 30 L 4000
5. Pojemniki uliczne 60 L 24
Odpady selektywne
6. Pojemnik 1100 - tworzywo sztuczne 12
7. Pojemnik 1100 - szkło 12
8. Pojemnik 1100 - papier 12
Odpady biodegradowalne
9. Worek 120 L 300
Dzierżawa pojemników
10. Dzierżawa pojemników 120 L 144

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Zamówienia uzupełniające będą mogły zostać udzielone jeżeli:
1) polegają na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień co zamówienie podstawowe,
2) zamówienia uzupełniające są zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego,
3) wartość zamówień uzupełniających nie przekroczy 7 % wartości zamówienia podstawowego,
4) zostaną udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Informacja na temat wadium:
1. Wysokość wadium:
Oferta musi być zabezpieczona wadium, w wysokości: 24 000,00 zł (słownie: dwadzieścia cztery tysiące złotych).

2. Forma wadium:
1) Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
2) W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji/poręczenia, gwarancja/poręczenie powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
a) oznaczenie beneficjenta gwarancji wierzyciela z tytułu poręczenia (Zamawiającego), oznaczenie zobowiązanego (Wykonawcy), oznaczenie gwaranta/poręczyciela (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib,
b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją,
c) kwotę gwarancji/poręczenia,
d) termin ważności gwarancji/poręczenia,
e) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano: odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
f) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
3) Wadium nie może zawierać postanowień sprzecznych z SIWZ oraz przepisami prawnymi.

3. Termin i miejsce wniesienia wadium:
1) Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
2) W przypadku gdy Wykonawca wnosi wadium w pieniądzu winien wpłacić je na konto Zamawiającego. Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego.
3) W przypadku wniesienia wadium w pozostałych dopuszczalnych formach oryginał poręczenia lub gwarancji należy dołączyć do oferty lub dostarczyć do siedziby Zamawiającego.

4. Zwrot wadium:
1) Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem ust. 6.
2) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3) Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
4) Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.


5. Ponowne wniesienie wadium:
Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 4, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.

6. Utrata wadium:
1) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
2) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia publicznego może ubiegać się Wykonawca, który:
1) Posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, tj.:
a) posiada wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Ryczywół,
b) posiada zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie transportu odpadów - określone w art. 28 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (tekst jednolity z 2010 r. Dz. U. Nr 185, poz. 1243 ze zm.) w związku z art. 233 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21).

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia publicznego może ubiegać się Wykonawca, który posiada wiedzę i doświadczenie, tj. w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje) minimum jedną usługę wywozu/odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych zmieszanych, obejmującą nieruchomości zabudowy wielorodzinnej (spółdzielnie/wspólnoty mieszkaniowe) w ilości co najmniej 800 Mg rocznie oraz odpady komunalne gromadzone selektywnie w ilości co najmniej 200 Mg rocznie.

Potencjał techniczny:
O udzielenie zamówienia publicznego może ubiegać się Wykonawca, który dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym tj.:
a) bazą magazynowo-transportową usytuowaną na terenie Gminy Ryczywół, lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy, na terenie do którego posiada tytuł prawny,
b) co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych,
c) co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
d) co najmniej jednym pojazdem skrzyniowym do odbierania odpadów wielkogabarytowych,
spełniającym wymogi Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości ( Dz. U. z 2013 r. poz. 122).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: nie dotyczy

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia publicznego może ubiegać się Wykonawca, który spełnia warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej tj.: posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 500 tys. zł.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
jedna usługa wywozu/odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych zmieszanych, obejmującą nieruchomości zabudowy wielorodzinnej (spółdzielnie/wspólnoty mieszkaniowe) w ilości co najmniej 800 Mg rocznie oraz odpady komunalne gromadzone selektywnie w ilości co najmniej 200 Mg rocznie

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wykonawca ponadto przedkłada:
1) Formularz ofertowy (sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 SIWZ).
2) Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia - w przypadku gdy Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów (sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 7 IDW) lub inne dokumenty udowadniające, że Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia, oraz że stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów tj. zawierające następujące informacje:
a) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposób ich wykorzystania przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakter stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
3) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o zamówienie publiczne albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (w przypadku składania oferty wspólnej lub gdy umocowanie takie nie wynika ze złożonego odpisu z właściwego rejestru).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość istotnych zmian postanowień zawartej umowy w następujących okolicznościach:
1) zaistnienie, po zawarciu umowy, przypadku siły wyższej, przez którą, rozumieć należy zdarzenie zewnętrzne o charakterze niezależnym od Stron, którego Strony nie mogły przewidzieć przed zawarciem umowy, którego nie można uniknąć ani któremu Strony nie mogły zapobiec.
2) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy,
3) powstanie rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie będzie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usuniecie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez Strony,
4) zaistnienia okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności spowodowanych sytuacją finansową, zdolnościami płatniczymi lub warunkami organizacyjnymi bądź okolicznościami, które nie były możliwe do przewidzenia w chwili zawarcia umowy,
5) gdy zaistnieje inna, niemożliwa do przewidzenia w momencie zawarcia umowy okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna ze Stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania umowy.
2. Nie stanowi istotnej zmiany umowy i nie wymaga aneksu do umowy:
1) zmiana Harmonogramu odbioru odpadów,
2) zwiększenie lub zmniejszenie liczby punktów wywozowych,
3) zmiany szacowanych ilości określonych w Załączniku nr 1 pod warunkiem nie przekroczenia całkowitej wartości umowy, o której mowa w § 6 ust. 1 umowy.
4. Dokonanie zmian, o których mowa w ust. 1 wymaga zawarcia aneksu do umowy, w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
5. W przypadku gdy Strony umowy nie doszły do porozumienia co do zmiany umowy określonej w ust. 1, Stronom przysługuje prawo rozwiązania umowy z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego.
6. Zakazuje się zmiany umowy, jeżeli zmiana jest wymuszona uchybieniem czy naruszeniem umowy przez Wykonawcę.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Promocja

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ryczywol.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: siedziba Zamawiającego

Data składania wniosków, ofert: 16/11/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania: siedziba Zamawiającego - sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
905110002 (Usługi wywozu odpadów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905112004 (Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Podobne przetargi

315666 / 2012-08-27 - Inny: Spółka z o.o.

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Sukcesywne świadczenie usług wywozu odpadów komunalnych stałych z zasobów stanowiących własność i administrowanych przez Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. znajdujących się na terenie Miasta Poznania i Leszna.

66397 / 2015-05-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Grzegorzew - Grzegorzew (wielkopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Grzegorzew

23708 / 2009-02-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czerwonak - Czerwonak (wielkopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
wywóz nieczystości stałych w dwóch częściach: część I: świadczenie wywozu nieczystości stałych z terenu gminy wraz z podstawieniem pojemników. część II: wywóz nieczystości stałych z pojemników plastikowych (kosze uliczne) zlokalizowanych na terenie gminy

69495 / 2016-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kuślin - Kuślin (wielkopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Kuślin.

223899 / 2013-10-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Koło - Koło (wielkopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
ODBIERANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH Z TERENU GMINY KOŁO.

152578 / 2014-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Borek Wlkp. - Borek Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Przedmiot zamówienia:Przedmiotem zamówienia jest odbiór odpadów komunalnych zmieszanych i selektywnie zebranych z nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne z terenu Gminy Borek Wlkp. oraz ich dostarczenie do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych wskazanej w uchwale Nr XXV/441/12 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie wykonania Planu gospodarki odpadami dla województwa wielkopolskiego na lata 2012-2017

127023 / 2011-04-29 - Uczelnia publiczna

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Wywóz nieczystości z obiektów Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp.

369270 / 2014-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Koło - Koło (wielkopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
ODBIERANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH Z TERENU GMINY MIEJSKIEJ KOŁO

252083 / 2014-12-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sieraków - Sieraków (wielkopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Sieraków

22141 / 2011-01-19 - Inny: Jednostka Budżetowa MON

Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Wywóz i składowanie nieczystości stałych z obiektów Wojskowej Administracji Koszar w Powidzu administrowanych przez WZI w Poznaniu

412406 / 2014-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina WÅ‚oszakowice - WÅ‚oszakowice (wielkopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Utrzymanie czystości i porządku poprzez zbiórkę i wywóz odpadów z miejsc publicznych w Boszkowie-Letnisku, Dominicach i Ujazdowie.

141663 / 2014-07-01 - Inny: Jednostka Wojskowa

14 Wojskowy Oddział Gospodarczy - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Wywóz i składanie nieczystości stałych ( odpadów komunalnych) oraz odpadów wielkogabarytowych z kompleksów wojskowych będących w administracji 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Poznaniu

8017 / 2014-01-14 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Skulsku - Skulsk (wielkopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych terenu gminy Skulsk

417226 / 2014-12-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chodów - Chodów (wielkopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Chodów i z gminnego punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych