Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

269720 / 2010-08-30 - Administracja samorządowa / Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego (Kraków)

Najlepsza oferta na rynku wypożyczenie laptopów.

postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego
prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości poniżej 193 000 euro
na usługę szkoleniową Kucharz małej gastronomii
znak sprawy: ZP- 271/53/2010

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja oraz przeprowadzenie szkolenia pod nazwą Kucharz małej gastronomii dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy Powiatu Krakowskiego.
2. Celem szkolenia jest umożliwienie osobom bezrobotnym nabycia umiejętności i wiedzy niezbędnych do wykonywania pracy na stanowisku kucharz małej gastronomii.
3. Program szkolenia obejmie następujące jednostki modułowe:
a) dobieranie surowców i półproduktów do produkcji w małej gastronomii
b) dobieranie, obsługiwanie maszyn, urządzeń i sprzętu w małej gastronomii
c) przeprowadzanie obróbki wstępnej surowców i półproduktów w małej gastronomii
d) przygotowywanie półproduktów do dalszej obróbki w małej gastronomii
e) dokonywanie obróbki termicznej surowców i półproduktów w małej gastronomii
f) sporządzanie różnymi technikami i metodami podstawowego asortymentu potraw i napojów w małej gastronomii
g) planowanie posiłków i układanie prostego menu w małej gastronomii
h) porcjowanie, dekorowanie i ekspedycja potraw w małej gastronomii
i) organizowanie i porządkowanie własnego stanowiska pracy w małej gastronomii zgodnie z zasadami ergonomii, bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony
j) przechowywanie i magazynowanie surowców, półproduktów i wyrobów gotowych w małej gastronomii
k) ocenianie jakościowe i ilościowe surowców i półproduktów w małej gastronomii
l) ocenianie jakościowe i ilościowe wyrobów gotowych w małej gastronomii
4. Program zajęć teoretycznych i praktycznych , powinien obejmować minimum 200 godzin lekcyjnych (przy założeniu, że jedna godzina lekcyjna zajęć teoretycznych i praktycznych to 45 minut), w tym praktyka w zakładzie gastronomicznym - 170 godzin.
5. Program szkolenia musi odpowiadać wymogom określonym w § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 luty 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych. ( Dz. U. 2006 Nr 31, poz. 216), Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. 2003, nr 89 poz. 828; Dz. U. 2003, nr 129 poz. 1124 oraz Dz. U. 2005, nr 141 poz. 1189) i ponadto spełniać wymogi, jeżeli takie istnieją, wynikające z odrębnych przepisów
6. program szkolenia musi zawierać informacje, o których mówi Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dn. 02 marca 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. Nr 476, poz. 315), a mianowicie:
a) Nazwę i zakres szkolenia
b) Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
c) Wymagania wstępne dla uczestników szkolenia
d) Cele szkolenia
e) Plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej
f) Treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
g) Wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych
h) Sposób sprawdzenia efektów szkolenia.
7. Tygodniowy wymiar zajęć wyniesie minimum 30 a maksimum 40 godzin. Zajęcia rozpoczną się w miesiącu październiku.
8. Zagadnienia organizacyjne
A. zajęcia realizowane będą, codziennie w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 18:00. Zamawiający, po wcześniejszych uzgodnieniach z Wykonawcą, przewiduje możliwość przesunięć w zakresie terminów wskazanych w harmonogramie załączonym do oferty dotyczących dat rozpoczęcia zajęć poszczególnych grup.
B. wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia dostęp do serwisu kawowego, tj. kawy, herbaty, drożdżówek oraz jednego ciepłego posiłku, którego stawka żywieniowa wyniesie od 12,00 do 15,00 złotych brutto. Uczestnicy zajęć każdorazowo potwierdzać będą odbiór ciepłego posiłku na odpowiedniej imiennej liście prowadzonej przez Wykonawcę systematycznie przez cały czas trwania zajęć.
C. na zakończenie szkolenia Wykonawca zobowiązany będzie wydać uczestnikom zaświadczenie opatrzone logo Unii Europejskiej oraz projektu 7 życzeń lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia pn. Kucharz małej gastronomii. Wykonawca załączy do oferty wzór zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia.
D. miejsce realizacji szkolenia znajdować się będzie w mieście Krakowie, w miejscu dogodnym pod względem dojazdu dla osób dojeżdżających z terenu Powiatu Krakowskiego.
E. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć każdego uczestnika szkolenia w niezbędnie materiały dydaktyczne zgodne z zakresem tematycznym szkolenia, jak również do przekazania jednego kompletu do Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego (jeżeli zachodzi taka konieczność, Wykonawca wlicza w cenę szkolenia koszt przeznaczonego dla UPPK zestawu materiałów dydaktycznych). Komplet materiałów dydaktycznych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego, najpóźniej w dniu rozpoczęcia pierwszej edycji szkolenia. Dodatkowo, Wykonawca wyposaży uczestników kursu w niezbędne materiały biurowe i piśmienne. Odbiór materiałów dydaktycznych potwierdzony zostanie przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
F. na zakończenie kursu, w ramach wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu realizacji szkolenia, Wykonawca wypłaci uczestnikom szkolenia zwrot kosztów przejazdu w wysokości 10,00 PLN (słownie: dziesięć złotych 00/100) za każdy dzień obecności na zajęciach. Na etapie sporządzania oferty i wyliczania całkowitego zwrotu kosztów przejazdu ujmowanych w preliminarzu należy przyjąć założenie o pełnej, tj 100 %, frekwencji uczestników, która - na etapie realizacji umowy - zweryfikowana będzie na podstawie listy obecności uczestników zajęć. Zamawiający pokryje Wykonawcy nakłady poniesione z tytułu zwrotu kosztów przejazdu uczestników zajęć na podstawie list obecności. Kwotę zwrotu kosztów przejazdu należy wliczyć w cenę szkolenia wskazaną w formularzu ofertowym.
G. na podstawie art. 41 ust.7 i ust. 8 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r., Nr 69, poz. 415 z późn. zm.), Wykonawca zobowiązany będzie do ubezpieczenia uczestników szkolenia do następstw nieszczęśliwych wypadków, z wyjątkiem osób posiadających prawo do stypendium. Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania szkolenia. W razie zaistnienia wypadku przy pracy, tj. okoliczności, o której mowa w art. 3 ust. 3 pkt. 4 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz. U. z 2009 r., Nr 167, poz. 1322 z późn. zm), Wykonawca zobowiązany będzie do ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku przy pracy - zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 4 przywołanej powyżej ustawy. Koszt ubezpieczenia NW wyliczony przy założeniu, iż wszyscy uczestnicy szkolenia będą podlegali ubezpieczeniu, należy wyszczególnić w preliminarzu oraz uwzględnić go w całkowitym koszcie szkolenia ujmowanym w formularzu ofertowym. Zamawiający przedstawi Wykonawcy imienną listę osób wskazanych do ubezpieczenia. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kopię polisy ubezpieczeniowej najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
H. Wykonawca zapewni nadzór wewnętrzny przebiegu szkolenia służący podnoszeniu jakości kształcenia a także wskaże personalnie osobę za nadzór odpowiedzialną. Do oferty należy załączyć informację o sposobie sprawowania nadzoru z podaniem osoby za niego odpowiedzialnej.
I. Wykonawca winien zapewnić uczestnikom szkolenia warunki do nauki w oparciu o zasady BHP. Sale dydaktyczne powinny być wyposażone stosownie do potrzeb co najmniej 10-osobowej grupy słuchaczy. Do oferty należy załączyć informację dotyczącą lokalizacji, w której realizowane będą zajęcia teoretyczne oraz praktyka wraz ze szczegółowym opisem wyposażenia sal dydaktycznych.
J. Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia wśród uczestników zajęć oceny merytorycznej i technicznej przebiegu szkolenia, m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej - stanowiącej załącznik nr 8 do SIWZ, jak również do przedstawienia jej wyników Zamawiającemu.
K. Wykonawca, przed rozpoczęciem szkolenia, zobowiązany będzie do zapoznania jego uczestników ze szczegółowym programem poprzez przekazanie im harmonogramu realizowanych zajęć.
9. Źródło finansowania - Europejski Fundusz Społeczny w ramach projektu
7 życzeń POKL Poddziałanie 6.1.3. W związku z powyższym, Wykonawca zobowiązany będzie do informowania społeczeństwa o finansowaniu realizacji projektu przez Unię Europejską poprzez zamieszczanie w dokumentacji szkoleniowej informacji o udziale Unii Europejskiej a także oznakowania miejsca realizacji kursu, zgodnie z wymogami Rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności (Dz. Urz. UE L 210/25 z 31.7.2006) oraz Rozporządzenia Komisji WE nr 1828/2006 ustanawiającego szczegółowe zasady wykonania Rozporządzenia Rady WE nr 1083/2006 (Dz. Urz. UE L 371/1 z 27.12.2006) i wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013.
10. Wykonawca zobowiązany będzie do przechowywania dokumentów potwierdzających realizację przedmiotowego szkolenia, a w szczególności: programu szkolenia, harmonogramu, dokumentów związanych z kosztami kursu, kosztorys, listy obecności uczestników, do dnia 31 grudnia 2020 roku.
11. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji:
a) Dzienna listy obecności uczestników szkolenia;
b) Dziennik zajęć zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych;
c) Oświadczenia uczestników potwierdzających odbiór materiałów dydaktycznych i biurowych;
d) Oświadczenia uczestników potwierdzających odbiór ciepłych posiłków;
e) Imienna lista, na której uczestnicy szkolenia będą potwierdzać otrzymanie zwrotu kosztów przejazdu na szkolenie;
f) Rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenie;
g) Protokółów z egzaminów, jeżeli zostaną przeprowadzone.
12. Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za szkolenie, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
a) Nie zgłoszeniu się Uczestników na szkolenie,
b) Przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności skierowanych osób bezrobotnych,
c) Innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu szkolenia. i umowy.
13. Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu, w terminie do 5 dni od dnia zakończenia szkolenia, następujących dokumentów:
a) Oryginału ankiet oceniających przeprowadzonych wśród uczestników szkolenia;
b) Oryginału imiennego wykazu osób, które ukończyły szkolenie;
c) Oryginału imiennego wykazu osób, które nie ukończyły szkolenia;
d) Kserokopii rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji poświadczony za zgodność z oryginałem;
e) Kserokopii dziennika zajęć poświadczona za zgodność z oryginałem;
f) Kserokopii list obecności poświadczona za zgodność z oryginałem;
g) Kserokopii protokołów z egzaminów poświadczonych za zgodność z oryginałem;
h) Oryginału kosztorysu powykonawczego;
i) Kserokopii wszystkich zaświadczeń i certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia, poświadczone za zgodność z oryginałem;
j) Oryginału oświadczeń uczestników potwierdzających odbiór materiałów dydaktycznych, ciepłych posiłków;
k) Oryginału imiennej listy, na której uczestnicy potwierdzą otrzymanie zwrotu kosztów przejazdu;
l) Innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia kursu.
14. Podczas zajęć praktycznych każdy uczestnik szkolenia będzie miał dostęp do niezależnego stanowiska wyposażonego w niezbędne materiały do ćwiczeń.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 269720

Data publikacji: 2010-08-30

Nazwa: Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego

Ulica: ul. Mazowiecka 21

Numer domu: 21

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 30-019

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 012 2997425, 012 6237480

Numer faxu: 012 6325215

Adres strony internetowej: www.uppk.pl

Regon: 35711718000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego
prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości poniżej 193 000 euro
na usługę szkoleniową Kucharz małej gastronomii
znak sprawy: ZP- 271/53/2010

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja oraz przeprowadzenie szkolenia pod nazwą Kucharz małej gastronomii dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy Powiatu Krakowskiego.
2. Celem szkolenia jest umożliwienie osobom bezrobotnym nabycia umiejętności i wiedzy niezbędnych do wykonywania pracy na stanowisku kucharz małej gastronomii.
3. Program szkolenia obejmie następujące jednostki modułowe:
a) dobieranie surowców i półproduktów do produkcji w małej gastronomii
b) dobieranie, obsługiwanie maszyn, urządzeń i sprzętu w małej gastronomii
c) przeprowadzanie obróbki wstępnej surowców i półproduktów w małej gastronomii
d) przygotowywanie półproduktów do dalszej obróbki w małej gastronomii
e) dokonywanie obróbki termicznej surowców i półproduktów w małej gastronomii
f) sporządzanie różnymi technikami i metodami podstawowego asortymentu potraw i napojów w małej gastronomii
g) planowanie posiłków i układanie prostego menu w małej gastronomii
h) porcjowanie, dekorowanie i ekspedycja potraw w małej gastronomii
i) organizowanie i porządkowanie własnego stanowiska pracy w małej gastronomii zgodnie z zasadami ergonomii, bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony
j) przechowywanie i magazynowanie surowców, półproduktów i wyrobów gotowych w małej gastronomii
k) ocenianie jakościowe i ilościowe surowców i półproduktów w małej gastronomii
l) ocenianie jakościowe i ilościowe wyrobów gotowych w małej gastronomii
4. Program zajęć teoretycznych i praktycznych , powinien obejmować minimum 200 godzin lekcyjnych (przy założeniu, że jedna godzina lekcyjna zajęć teoretycznych i praktycznych to 45 minut), w tym praktyka w zakładzie gastronomicznym - 170 godzin.
5. Program szkolenia musi odpowiadać wymogom określonym w § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 luty 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych. ( Dz. U. 2006 Nr 31, poz. 216), Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. 2003, nr 89 poz. 828; Dz. U. 2003, nr 129 poz. 1124 oraz Dz. U. 2005, nr 141 poz. 1189) i ponadto spełniać wymogi, jeżeli takie istnieją, wynikające z odrębnych przepisów
6. program szkolenia musi zawierać informacje, o których mówi Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dn. 02 marca 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. Nr 476, poz. 315), a mianowicie:
a) Nazwę i zakres szkolenia
b) Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
c) Wymagania wstępne dla uczestników szkolenia
d) Cele szkolenia
e) Plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej
f) Treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
g) Wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych
h) Sposób sprawdzenia efektów szkolenia.
7. Tygodniowy wymiar zajęć wyniesie minimum 30 a maksimum 40 godzin. Zajęcia rozpoczną się w miesiącu październiku.
8. Zagadnienia organizacyjne
A. zajęcia realizowane będą, codziennie w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 18:00. Zamawiający, po wcześniejszych uzgodnieniach z Wykonawcą, przewiduje możliwość przesunięć w zakresie terminów wskazanych w harmonogramie załączonym do oferty dotyczących dat rozpoczęcia zajęć poszczególnych grup.
B. wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia dostęp do serwisu kawowego, tj. kawy, herbaty, drożdżówek oraz jednego ciepłego posiłku, którego stawka żywieniowa wyniesie od 12,00 do 15,00 złotych brutto. Uczestnicy zajęć każdorazowo potwierdzać będą odbiór ciepłego posiłku na odpowiedniej imiennej liście prowadzonej przez Wykonawcę systematycznie przez cały czas trwania zajęć.
C. na zakończenie szkolenia Wykonawca zobowiązany będzie wydać uczestnikom zaświadczenie opatrzone logo Unii Europejskiej oraz projektu 7 życzeń lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia pn. Kucharz małej gastronomii. Wykonawca załączy do oferty wzór zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia.
D. miejsce realizacji szkolenia znajdować się będzie w mieście Krakowie, w miejscu dogodnym pod względem dojazdu dla osób dojeżdżających z terenu Powiatu Krakowskiego.
E. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć każdego uczestnika szkolenia w niezbędnie materiały dydaktyczne zgodne z zakresem tematycznym szkolenia, jak również do przekazania jednego kompletu do Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego (jeżeli zachodzi taka konieczność, Wykonawca wlicza w cenę szkolenia koszt przeznaczonego dla UPPK zestawu materiałów dydaktycznych). Komplet materiałów dydaktycznych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego, najpóźniej w dniu rozpoczęcia pierwszej edycji szkolenia. Dodatkowo, Wykonawca wyposaży uczestników kursu w niezbędne materiały biurowe i piśmienne. Odbiór materiałów dydaktycznych potwierdzony zostanie przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
F. na zakończenie kursu, w ramach wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu realizacji szkolenia, Wykonawca wypłaci uczestnikom szkolenia zwrot kosztów przejazdu w wysokości 10,00 PLN (słownie: dziesięć złotych 00/100) za każdy dzień obecności na zajęciach. Na etapie sporządzania oferty i wyliczania całkowitego zwrotu kosztów przejazdu ujmowanych w preliminarzu należy przyjąć założenie o pełnej, tj 100 %, frekwencji uczestników, która - na etapie realizacji umowy - zweryfikowana będzie na podstawie listy obecności uczestników zajęć. Zamawiający pokryje Wykonawcy nakłady poniesione z tytułu zwrotu kosztów przejazdu uczestników zajęć na podstawie list obecności. Kwotę zwrotu kosztów przejazdu należy wliczyć w cenę szkolenia wskazaną w formularzu ofertowym.
G. na podstawie art. 41 ust.7 i ust. 8 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r., Nr 69, poz. 415 z późn. zm.), Wykonawca zobowiązany będzie do ubezpieczenia uczestników szkolenia do następstw nieszczęśliwych wypadków, z wyjątkiem osób posiadających prawo do stypendium. Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania szkolenia. W razie zaistnienia wypadku przy pracy, tj. okoliczności, o której mowa w art. 3 ust. 3 pkt. 4 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz. U. z 2009 r., Nr 167, poz. 1322 z późn. zm), Wykonawca zobowiązany będzie do ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku przy pracy - zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 4 przywołanej powyżej ustawy. Koszt ubezpieczenia NW wyliczony przy założeniu, iż wszyscy uczestnicy szkolenia będą podlegali ubezpieczeniu, należy wyszczególnić w preliminarzu oraz uwzględnić go w całkowitym koszcie szkolenia ujmowanym w formularzu ofertowym. Zamawiający przedstawi Wykonawcy imienną listę osób wskazanych do ubezpieczenia. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kopię polisy ubezpieczeniowej najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
H. Wykonawca zapewni nadzór wewnętrzny przebiegu szkolenia służący podnoszeniu jakości kształcenia a także wskaże personalnie osobę za nadzór odpowiedzialną. Do oferty należy załączyć informację o sposobie sprawowania nadzoru z podaniem osoby za niego odpowiedzialnej.
I. Wykonawca winien zapewnić uczestnikom szkolenia warunki do nauki w oparciu o zasady BHP. Sale dydaktyczne powinny być wyposażone stosownie do potrzeb co najmniej 10-osobowej grupy słuchaczy. Do oferty należy załączyć informację dotyczącą lokalizacji, w której realizowane będą zajęcia teoretyczne oraz praktyka wraz ze szczegółowym opisem wyposażenia sal dydaktycznych.
J. Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia wśród uczestników zajęć oceny merytorycznej i technicznej przebiegu szkolenia, m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej - stanowiącej załącznik nr 8 do SIWZ, jak również do przedstawienia jej wyników Zamawiającemu.
K. Wykonawca, przed rozpoczęciem szkolenia, zobowiązany będzie do zapoznania jego uczestników ze szczegółowym programem poprzez przekazanie im harmonogramu realizowanych zajęć.
9. Źródło finansowania - Europejski Fundusz Społeczny w ramach projektu
7 życzeń POKL Poddziałanie 6.1.3. W związku z powyższym, Wykonawca zobowiązany będzie do informowania społeczeństwa o finansowaniu realizacji projektu przez Unię Europejską poprzez zamieszczanie w dokumentacji szkoleniowej informacji o udziale Unii Europejskiej a także oznakowania miejsca realizacji kursu, zgodnie z wymogami Rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności (Dz. Urz. UE L 210/25 z 31.7.2006) oraz Rozporządzenia Komisji WE nr 1828/2006 ustanawiającego szczegółowe zasady wykonania Rozporządzenia Rady WE nr 1083/2006 (Dz. Urz. UE L 371/1 z 27.12.2006) i wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013.
10. Wykonawca zobowiązany będzie do przechowywania dokumentów potwierdzających realizację przedmiotowego szkolenia, a w szczególności: programu szkolenia, harmonogramu, dokumentów związanych z kosztami kursu, kosztorys, listy obecności uczestników, do dnia 31 grudnia 2020 roku.
11. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji:
a) Dzienna listy obecności uczestników szkolenia;
b) Dziennik zajęć zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych;
c) Oświadczenia uczestników potwierdzających odbiór materiałów dydaktycznych i biurowych;
d) Oświadczenia uczestników potwierdzających odbiór ciepłych posiłków;
e) Imienna lista, na której uczestnicy szkolenia będą potwierdzać otrzymanie zwrotu kosztów przejazdu na szkolenie;
f) Rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenie;
g) Protokółów z egzaminów, jeżeli zostaną przeprowadzone.
12. Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za szkolenie, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
a) Nie zgłoszeniu się Uczestników na szkolenie,
b) Przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności skierowanych osób bezrobotnych,
c) Innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu szkolenia. i umowy.
13. Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu, w terminie do 5 dni od dnia zakończenia szkolenia, następujących dokumentów:
a) Oryginału ankiet oceniających przeprowadzonych wśród uczestników szkolenia;
b) Oryginału imiennego wykazu osób, które ukończyły szkolenie;
c) Oryginału imiennego wykazu osób, które nie ukończyły szkolenia;
d) Kserokopii rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji poświadczony za zgodność z oryginałem;
e) Kserokopii dziennika zajęć poświadczona za zgodność z oryginałem;
f) Kserokopii list obecności poświadczona za zgodność z oryginałem;
g) Kserokopii protokołów z egzaminów poświadczonych za zgodność z oryginałem;
h) Oryginału kosztorysu powykonawczego;
i) Kserokopii wszystkich zaświadczeń i certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia, poświadczone za zgodność z oryginałem;
j) Oryginału oświadczeń uczestników potwierdzających odbiór materiałów dydaktycznych, ciepłych posiłków;
k) Oryginału imiennej listy, na której uczestnicy potwierdzą otrzymanie zwrotu kosztów przejazdu;
l) Innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia kursu.
14. Podczas zajęć praktycznych każdy uczestnik szkolenia będzie miał dostęp do niezależnego stanowiska wyposażonego w niezbędne materiały do ćwiczeń.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2010

Informacja na temat wadium: nie wymaga się wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna, że warunek określony w punkcie III 1a) SIWZ został spełniony w sytuacji, gdy Wykonawca złoży wraz z ofertą stosowne oświadczenie o podleganiu wpisowi do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej stanowiące załącznik nr 4 SIWZ.

Wiedza i doświadczenie:
1) Zamawiający uzna, że warunek określony w punkcie III 2a) SIWZ został spełniony w sytuacji, gdy Wykonawca wykaże w Wykazie wykonanych usług stanowiącym załącznik nr 5 do SIWZ, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizował co najmniej 2 szkolenia z zakresu wykonywania zawodu kucharza i/lub prowadzenia małej gastronomii. 2) Zamawiający uzna, że warunek określony w punkcie III 2b) SIWZ został spełniony w sytuacji, gdy Wykonawca wykaże w Wykazie wykonanych usług stanowiącym załącznik nr 5 do SIWZ, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, przeszkolił co najmniej 10 osób z zakresu wykonywania zawodu kucharza i/lub prowadzenia małej gastronomii.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

inne_dokumenty:
1. Formularz ofertowy - załącznik nr 1do SIWZ;
2. Oświadczenie o podleganiu wpisowi do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej - załącznik nr 4 do SIWZ;
3. Szczegółowy program szkolenia opracowany na podstawie wytycznych opisanych w SIWZ z uwzględnieniem zagadnień tematycznych składających się na całość programu kursu;
4. Harmonogram zajęć rozpisany na poszczególne dni trwania szkolenia (z określeniem konkretnych dat realizacji zajęć), z podaniem zakresów tematycznych, zajęć teoretycznych i praktycznych a także ich wymiaru godzinowego.
5. Pełnomocnictwo dla osoby podpisującej ofertę lub inny dokument, z którego wynikać będzie jej umocowanie do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniach przetargowych, w tym podpisywania dokumentów przetargowych;
6. Formularz dotyczący podwykonawców z określeniem ich udziału w wykonywaniu zamówienia - załącznik nr 7 do SIWZ;
7. Preliminarz kosztów - załącznik nr 6 do SIWZ;
8. Certyfikat jakości usług potwierdzający wysoki standard świadczonych usług szkoleniowych (np. akredytacja kuratora oświaty, certyfikat systemu zarządzania jakością kształcenia/szkolenia wydany na podstawie międzynarodowych norm ISO, itp.), jeżeli Wykonawca takim dysponuje;
9. Projekt zaświadczenia, o którym mowa w punkcie I.8.C SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość istotnych zmian postanowień zawartej umowy. Wprowadzone zmiany dotyczyć mogą terminu realizacji umowy w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Zamawiającego lub Wykonawcy, ograniczenia zakresu przedmiotu zamówienia, w szczególności w przypadku powstania okoliczności powodujących, że wykonanie tego zakresu nie leży w interesie publicznym oraz okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Zmiany wprowadzone zostaną po wcześniejszym zgłoszeniu przez którąkolwiek ze stron umowy, faktu zaistnienia okoliczności warunkującej konieczność wprowadzenia zmiany oraz obustronnej ich akceptacji.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2:
liczba przeprowadzonych szkoleń z zakresu wykonywania zawodu kucharza i/lub prowadzenia małej gastronomii paznokci w ciągu ostatnich trzech lat prz

Znaczenie kryterium 2: 15

Nazwa kryterium 3:
liczba osób przeszkolonych z zakresu wykonywania zawodu kucharza i/lub prowadzenia małej gastronomii w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem ter

Znaczenie kryterium 3: 15

Nazwa kryterium 4:
posiadanie przez Wykonawcę certyfikatu jakości usług, który potwierdzałby wysoki standard świadczonych usług

Znaczenie kryterium 4: 20

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.uppk.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
URZĄD PRACY POWIATU KRAKOWSKIEGO
KRAKÓW, ul. Mazowiecka 21, IX piętro

Data składania wniosków, ofert: 08/09/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
URZĄD PRACY POWIATU KRAKOWSKIEGO
KRAKÓW, ul. Mazowiecka 21, IX piętro, stanowisko dziennika podawczego

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY
Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO
REALIZOWANY W RAMACH
PODDZIAŁANIA 6.1.3
PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

255163 / 2011-09-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Poprowadzenie zajęć profilaktyczno-rozwojowych w formie warsztatów stacjonarnych z młodzieżą z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym.

72288 / 2009-03-23 - Podmiot prawa publicznego

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie usługi szkoleniowej w ramach szkoleń Zarządzanie Małą Firmą organizowanych w ramach projektu Zostań Małopolskim Przedsiębiorcą

195013 / 2012-09-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługę szkoleniową pod nazwą Kosmetyka praktyczna z elementami wizażu znak sprawy: ZP.271.21.2012

251707 / 2013-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grybowie - Grybów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń - kursów z zakresu przygotowania zawodowego dla Beneficjentów Ostatecznych biorących udział w realizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grybowie projekcie systemowym PO KL pt: Nowe perspektywy - nowe szanse!, na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie o dofinansowanie wyżej wskazanego projektu w ramach Poddziałania 7.1.1, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

180786 / 2012-05-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kamionce Wielkiej - Kamionka Wielka (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługę zorganizowania i przeprowadzenia szkoleń z zakresu aktywizacji edukacyjnej dla osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, w wieku aktywności zawodowej, które są osobami nieaktywnymi zawodowo, bezrobotnymi lub pracującymi - rolnicy - zagrożeni wykluczeniem społecznym

322312 / 2010-10-07 - Inny: publiczna placówka oświatowa

Zespół Szkół Ogólnokształcących - Bobowa (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń i kursów dla uczniów Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej w ramach Realizacji Projektu /Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce/ Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

290852 / 2009-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Sadecki Urząd Pracy - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Pracownik kadrowo - płacowy z Europejskim Certyfikatem Umiejętności Komputerowych

316340 / 2010-10-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe z zakresu polityki społecznej realizowane w ramach działań własnych Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

29166 / 2014-01-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Krakowski Ośrodek Terapii - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie różnych form doskonalenia nauczycieli w ramach projektu pn. Wspomaganie rozwoju szkół w Gminie Miejskiej Kraków współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Przetarg Nr 2

73873 / 2014-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Gorlice (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja, przygotowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych z zakresu obsługi sprzętu ciężkiego dla 20 osób bezrobotnych

198666 / 2009-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Asystentka - sekretarka z obsługą urządzeń biurowych i modułem języka angielskiego.