Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

113295 / 2012-05-22 - Podmiot prawa publicznego / Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. (Nowy Targ)

Dostawa i montaż wyposażenia przepompowni ścieków w miejscowości Niedzica Zamek

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest demontaż istniejącej armatury tłoczni ścieków oraz dobór, dostawa i montaż w jej miejsce kompletnego wyposażenia przepompowni ścieków, wraz z systemem sterowania i telemetrii

Szczegółowy zakres doboru, dostawy i montażu:
2.1. Studnia przepompowni
- Pogłębienie istniejącej studni przepompowni- skucie istniejącej płyty dennej studni, pogłębienie do żądanej głębokości, wyprofilowanie żelbetowego dna przepompowni w taki sposób, aby w żadnym jego miejscu nie następowało gromadzenie się piasku i zawiesin. Istniejąca studnia betonowa wykonana była pierwotnie jako studnia o głębokości ok. 5 m a następnie zasypana do głębokości ok. 2 m. Pogłębienie studni należy wykonać w sposób zapewniający jej całkowitą szczelność.
- Przejścia króćców tłocznych przez ściany zbiornika zaopatrzone w uszczelnienia gumowe.
- Przepusty w ścianach dla rurociągów i kabli powinny być szczelne i elastyczne - tak, aby nie nastąpiła utrata szczelności czy uszkodzenie rurociągu w przypadku nierównomiernego osiadania studni i rurociągu.
- Zbiornik przepompowni powinien być wyposażony w przewody wentylacyjne zaopatrzone w urządzenia eliminujące uciążliwość odorową, zakończone tak, aby uniemożliwić wrzucanie do przepompowni przedmiotów typu pręty stalowe itp.
- Zbiornik przepompowni powinien być wyposażony w podest uchylany umożliwiający wyciąganie pomp, liny i drabinkę zejściową ze stali kwasoodpornej AISI 304
- Obudowę przepompowni należy wyposażyć w uchwyty do zamocowania sondy hydrostatycznej (ciągły pomiar poziomu ścieków) oraz 2 pływakowe sygnalizatory poziomu (zabezpieczenie pomp przed pracą na sucho i poziom alarmowy). Sonda hydrostatyczna i sygnalizatory poziomu mają współpracować z szafą sterowniczą.
- Obudowę przepompowni należy wyposażyć w uchwyty do podczepienia łańcucha zabezpieczającego pompę.

2.2. Armatura i wyposażenie

- Elementy wyposażenia przepompowni wykonać z materiałów odpornych na działanie środowiska agresywnego. Rury, kształtki połączenia z armaturą na kołnierze, śruby z nakrętkami - stal kwasoodporna AISI 304. Uszczelki między kołnierzami NBR. Wyjątek stanowią elementy nie występujące w wersji wykonania ze stali nierdzewnej - dopuszcza się wówczas elementy żeliwne.
- Stosować pompy: zatapialne z wirnikami otwartymi, bądź inne z dużym przelotem, dobranym do średnicy istniejącego przewodu tłocznego, z zabezpieczeniem termicznym (bimetalicznym) oraz przeciwwilgociowym (czujniki wilgoci) części elektrycznej (zabrania się stosowania wirników tnących i pomp z małymi przelotami), kompletne wraz z kolanem sprzęgającym i prowadnicami rurowymi wykonanymi ze stali kwasoodpornej AISI 304, profil zamknięty bezszwowy.
- Pompownię należy wyposażyć w żurawik uchylny z wyciągarką do pomp i kosza na skratki z możliwością jego demontażu.
- Pompownię należy wyposażyć w kosz na skratki wykonany ze stali kwasoodpornej o wymiarach siatki 30-40 mm i pojemności ok 150 l, wyposażony w linę bądź łańcuch ze stali kwasoodpornej do podnoszenia kosza.
- Elementy składowe przepompowni mają być łączone w taki sposób, aby w przypadku awarii można było dowolnie demontować poszczególne elementy armatury , rurociągów i urządzeń bez konieczności demontażu całości uzbrojenia przepompowni. Dodatkowo, należy przewidzieć czyszczaki umożliwiające dostęp do przewodu tłocznego bez konieczności demontażu armatury.
- Przepompownie powinny być wyposażone w armaturę dla każdej z pomp (umożliwiającą jej obsługę z poziomu terenu):
- zawory zwrotne kulowe - kula powleczona gumą, obudowa z żeliwa GG25, zabezpieczone antykorozyjne
- klinowe zasuwy odcinające.

2.3. Parametry do doboru przepompowni ścieków (poniższe rzędne wysokościowe mają charakter orientacyjny, przed dokonaniem doboru przepompowni należy dokonać ich sprawdzenia)

- maksymalny godzinowy dopływ ścieków Qhmax = 18 m3/h,
- średni godzinowy dopływ ścieków w porze suchej, bez turystów Qhśr=6 m3/h,
- średnica wewnętrzna zbiornika 2 000 mm,
- długość rurociągu tłocznego L= 370 m,
- rzędna terenu przepompowni (m n.p.m.) Rt = 536,78 m,
- rzędna dna przepompowni (m n.p.m.) Rd = 533,78 m,
- rzędna dna kanału grawitacyjnego doprowadzającego ścieki do przepompowni (m n.p.m.) Rdop = 534,18 m,
- średnica wewnętrzna istniejącego przewodu tłocznego Dtł = 81.40 mm, DN90,
- rzędna osi przewodu tłocznego na wylocie do odbiornika (m n.p.m.) Rtłmax= 543,90 m
- rzędna maksymalnego poziomu rurociągu tłocznego (m n.p.m.) Rd = 546,5 m
- liczba pomp - 2szt, należy zapewnić możliwość równoległej pracy dwóch pomp (pompy dobrać w taki sposób, aby pojedyncza pompa zapewniła wydajność umożliwiającą przepompowanie podanej powyżej ilości ścieków ).
- napięcie zasilania 400V,

Po dokonaniu doboru przepompowni wykonawca przedstawi Zamawiającemu do zatwierdzenia dokumentację wykonawczą przepompowni zawierającą niezbędne rysunki szczegółowe rozwiązań technicznych przepompowni i wykaz dobranych urządzeń.
Wykonawca wykona dokumentację powykonawczą, instrukcje obsługi i konserwacji dla wszystkich elementów robót oraz dokumentacje techniczno-ruchowe dla dostarczonych urządzeń. Instrukcje obsługi i konserwacji powinny być na tyle szczegółowe, aby umożliwiały Zamawiającemu obsługę, konserwację, rozbieranie, ponowne składanie, regulacje i naprawy danej części robót.
Dostarczone urządzenia mają być urządzeniami typowymi, dla których wykonawca pozyska od producenta gwarancję dostawy części zapasowych (bądź całego elementu) w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych.

Utrzymanie ciągłości eksploatacji istniejących urządzeń kanalizacyjnych tj. m in. konieczność pompowania ścieków bądź ich przewozu na czas montażu przepompowni zapewni Wykonawca na swój koszt.

2.4. Sterowanie i telemetria przepompowni.

Szafka sterująca powinna być wykonana z blach pomalowanych trwałą powłoką proszkową, bądź tworzywa sztucznego i zabezpieczona przed wpływem wysokich i niskich temperatur powietrza (ogrzewanie załączane termostatem).
Szafka ma zostać zamontowana w budynku zlokalizowanym obok przepompowni. Drzwi budynku oraz pokrywę przepompowni zabezpieczyć czujnikiem sygnalizującym włamanie.
Zamek szafy powinien być odporny na uszkodzenia, otwierany trudnym do podrobienia kluczem.
Do sterowania pompowni i rejestrowania jej parametrów pracy powinien być zastosowany sterownik mikroprocesorowy PLC z portem komunikacyjnym swobodnie programowalnym, przystosowany do współpracy z modemem GSM. Szafkę sterowniczą należy wyposażyć w modem GPRS. Wszelkie szczegóły należy uzgodnić z Zamawiającym na etapie wykonawstwa.
W szafce należy przewidzieć możliwość ręcznego włączania i wyłączania pomp, a także amperomierze do pomiaru prądu pobieranego przez pompy
Sterownik należy wyposażyć w zasilacz awaryjny UPS umożliwiający podtrzymanie systemu monitoringu przez 1 godzinę.

System sterowania działający w oparciu o sondę hydrostatyczną (pływaki jedynie jako dodatkowe zabezpieczenie pomp przed pracą na sucho i poziom alarmowy), oraz system do zdalnego monitorowania pracy przepompowni.

Wymagane sygnały do wprowadzenia ze sterownika do systemu monitoringu/telemetrii:
- obecność/brak napięcia,
- poziom ścieków w zbiorniku na podstawie sygnału z sondy hydrostatycznej,
- praca/stop pompy,
- awaria pompy,
- sygnalizator suchobiegu,
- sygnalizator poziomu alarmowego,
- praca ręczna/automatyczna,
- czas pracy pomp,
- pomiar prądu pobieranego przez pompy,
- alarm włamania- otwarcie drzwi budynku/pokrywy pompowni,
- funkcja zdalnego załączenia/wyłączenia pomp.

System sterowania musi umożliwiać przekaz informacji o stanach alarmowych z poziomu obiektu przepompowni do zdefiniowanego dyspozytora - SMS na telefon komórkowy. Wymagane sygnały: przekroczenie poziomu alarmowego i otwarcie drzwi budynku/pokrywy pompowni - włamanie, a także zanik napięcia zasilania powyżej 30 min oraz w przypadku zaistnienia takiego zdarzenia - informacji o powrocie zasilania.
Doprowadzone sygnały do sterownika szafki sterowniczej muszą zostać przekazane drogą GSM do stacji bazowej monitoringu i być przedstawione w formie wizualnej na monitorze jednostki centralnej stacji operatorskiej oraz w zakresie ww. zdarzeń przekazywanych z poziomu obiektu przepompowni na telefon komórkowy dyspozytora.
Dostawa kart sim i przygotowanie niezbędnych formalności związanych z uruchomieniem usługi transmisji danych GSM/GPRS, leży po stronie wykonawcy. Stałe koszty związane z utrzymaniem usług GSM/GPRS, w tym dostęp do APN oraz zryczałtowana opłata za transmisję danych min. 10 MB/miesiąc, nie mogą przekroczyć kwoty 50 zł netto/miesiąc. Koszt wysłania 1 SMS nie może przekroczyć 0,25 zł netto.

2.5. Montaż instalacji zasilania awaryjnego pompowni.

Montaż agregatu o mocy 7 kW dostarczonego przez Zamawiającego wraz z układem automatycznego załączania i wyłączania agregatu w istniejącym budynku zlokalizowanym obok przepompowni. Podłączenie systemu awaryjnego zasilania do instalacji elektrycznej przepompowni ścieków. Zwiększenie, w razie konieczności, mocy przyłączeniowej obiektu (aktualna moc przyłączeniowa wynosi 5 kW) obejmujące: wykonanie wszelkich niezbędnych przeróbek instalacji oraz przeprowadzenie niezbędnych uzgodnień z dystrybutorem energii elektrycznej.

2.6. Dostawa i instalacja oprogramowania oraz niezbędnych urządzeń niezbędnych do uruchomienia systemu monitoringu na stacji bazowej zlokalizowanej na istniejącym komputerze w oczyszczalni ścieków w Niedzicy, dostosowanego do instalowanego obecnie oprogramowania wizualizacji monitoringu przepompowni (Ecol-Unicon).
Wykonawca przekaże Zamawiającemu:
- niezabezpieczone hasłami kopie finalnej wersji oprogramowania sterowników, z opisem zmiennych obiektowych (programowanie przy użyciu oprogramowania narzędziowego dedykowanego przez producenta sterownika, wskazać konkretną wersję oprogramowania narzędziowego)
- backup finalnej wersji programu wizualizacyjnego, umożliwiające przywrócenie pracy systemu w przypadku wystąpienia awarii (umieszczone zarówno na dysku twardym komputera jak i na płytach CD bądź DVD),
- wersja instalacyjna oprogramowania wraz z licencją na oprogramowanie,
- gwarancje na urządzenia.

Należy przeszkolić pracowników wskazanych przez PPK Sp z o.o. w zakresie obsługi systemu.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 113295

Data publikacji: 2012-05-22

Nazwa:
Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.

Ulica: Al. Tysiąclecia 35A

Numer domu: 35A

Miejscowość: Nowy Targ

Kod pocztowy: 34-400

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 018 2665242, 2640777

Numer faxu: 018 2640779

Adres strony internetowej: www.ppkpodhale.pl

Regon: 49291632100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa i montaż wyposażenia przepompowni ścieków w miejscowości Niedzica Zamek

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest demontaż istniejącej armatury tłoczni ścieków oraz dobór, dostawa i montaż w jej miejsce kompletnego wyposażenia przepompowni ścieków, wraz z systemem sterowania i telemetrii

Szczegółowy zakres doboru, dostawy i montażu:
2.1. Studnia przepompowni
- Pogłębienie istniejącej studni przepompowni- skucie istniejącej płyty dennej studni, pogłębienie do żądanej głębokości, wyprofilowanie żelbetowego dna przepompowni w taki sposób, aby w żadnym jego miejscu nie następowało gromadzenie się piasku i zawiesin. Istniejąca studnia betonowa wykonana była pierwotnie jako studnia o głębokości ok. 5 m a następnie zasypana do głębokości ok. 2 m. Pogłębienie studni należy wykonać w sposób zapewniający jej całkowitą szczelność.
- Przejścia króćców tłocznych przez ściany zbiornika zaopatrzone w uszczelnienia gumowe.
- Przepusty w ścianach dla rurociągów i kabli powinny być szczelne i elastyczne - tak, aby nie nastąpiła utrata szczelności czy uszkodzenie rurociągu w przypadku nierównomiernego osiadania studni i rurociągu.
- Zbiornik przepompowni powinien być wyposażony w przewody wentylacyjne zaopatrzone w urządzenia eliminujące uciążliwość odorową, zakończone tak, aby uniemożliwić wrzucanie do przepompowni przedmiotów typu pręty stalowe itp.
- Zbiornik przepompowni powinien być wyposażony w podest uchylany umożliwiający wyciąganie pomp, liny i drabinkę zejściową ze stali kwasoodpornej AISI 304
- Obudowę przepompowni należy wyposażyć w uchwyty do zamocowania sondy hydrostatycznej (ciągły pomiar poziomu ścieków) oraz 2 pływakowe sygnalizatory poziomu (zabezpieczenie pomp przed pracą na sucho i poziom alarmowy). Sonda hydrostatyczna i sygnalizatory poziomu mają współpracować z szafą sterowniczą.
- Obudowę przepompowni należy wyposażyć w uchwyty do podczepienia łańcucha zabezpieczającego pompę.

2.2. Armatura i wyposażenie

- Elementy wyposażenia przepompowni wykonać z materiałów odpornych na działanie środowiska agresywnego. Rury, kształtki połączenia z armaturą na kołnierze, śruby z nakrętkami - stal kwasoodporna AISI 304. Uszczelki między kołnierzami NBR. Wyjątek stanowią elementy nie występujące w wersji wykonania ze stali nierdzewnej - dopuszcza się wówczas elementy żeliwne.
- Stosować pompy: zatapialne z wirnikami otwartymi, bądź inne z dużym przelotem, dobranym do średnicy istniejącego przewodu tłocznego, z zabezpieczeniem termicznym (bimetalicznym) oraz przeciwwilgociowym (czujniki wilgoci) części elektrycznej (zabrania się stosowania wirników tnących i pomp z małymi przelotami), kompletne wraz z kolanem sprzęgającym i prowadnicami rurowymi wykonanymi ze stali kwasoodpornej AISI 304, profil zamknięty bezszwowy.
- Pompownię należy wyposażyć w żurawik uchylny z wyciągarką do pomp i kosza na skratki z możliwością jego demontażu.
- Pompownię należy wyposażyć w kosz na skratki wykonany ze stali kwasoodpornej o wymiarach siatki 30-40 mm i pojemności ok 150 l, wyposażony w linę bądź łańcuch ze stali kwasoodpornej do podnoszenia kosza.
- Elementy składowe przepompowni mają być łączone w taki sposób, aby w przypadku awarii można było dowolnie demontować poszczególne elementy armatury , rurociągów i urządzeń bez konieczności demontażu całości uzbrojenia przepompowni. Dodatkowo, należy przewidzieć czyszczaki umożliwiające dostęp do przewodu tłocznego bez konieczności demontażu armatury.
- Przepompownie powinny być wyposażone w armaturę dla każdej z pomp (umożliwiającą jej obsługę z poziomu terenu):
- zawory zwrotne kulowe - kula powleczona gumą, obudowa z żeliwa GG25, zabezpieczone antykorozyjne
- klinowe zasuwy odcinające.

2.3. Parametry do doboru przepompowni ścieków (poniższe rzędne wysokościowe mają charakter orientacyjny, przed dokonaniem doboru przepompowni należy dokonać ich sprawdzenia)

- maksymalny godzinowy dopływ ścieków Qhmax = 18 m3/h,
- średni godzinowy dopływ ścieków w porze suchej, bez turystów Qhśr=6 m3/h,
- średnica wewnętrzna zbiornika 2 000 mm,
- długość rurociągu tłocznego L= 370 m,
- rzędna terenu przepompowni (m n.p.m.) Rt = 536,78 m,
- rzędna dna przepompowni (m n.p.m.) Rd = 533,78 m,
- rzędna dna kanału grawitacyjnego doprowadzającego ścieki do przepompowni (m n.p.m.) Rdop = 534,18 m,
- średnica wewnętrzna istniejącego przewodu tłocznego Dtł = 81.40 mm, DN90,
- rzędna osi przewodu tłocznego na wylocie do odbiornika (m n.p.m.) Rtłmax= 543,90 m
- rzędna maksymalnego poziomu rurociągu tłocznego (m n.p.m.) Rd = 546,5 m
- liczba pomp - 2szt, należy zapewnić możliwość równoległej pracy dwóch pomp (pompy dobrać w taki sposób, aby pojedyncza pompa zapewniła wydajność umożliwiającą przepompowanie podanej powyżej ilości ścieków ).
- napięcie zasilania 400V,

Po dokonaniu doboru przepompowni wykonawca przedstawi Zamawiającemu do zatwierdzenia dokumentację wykonawczą przepompowni zawierającą niezbędne rysunki szczegółowe rozwiązań technicznych przepompowni i wykaz dobranych urządzeń.
Wykonawca wykona dokumentację powykonawczą, instrukcje obsługi i konserwacji dla wszystkich elementów robót oraz dokumentacje techniczno-ruchowe dla dostarczonych urządzeń. Instrukcje obsługi i konserwacji powinny być na tyle szczegółowe, aby umożliwiały Zamawiającemu obsługę, konserwację, rozbieranie, ponowne składanie, regulacje i naprawy danej części robót.
Dostarczone urządzenia mają być urządzeniami typowymi, dla których wykonawca pozyska od producenta gwarancję dostawy części zapasowych (bądź całego elementu) w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych.

Utrzymanie ciągłości eksploatacji istniejących urządzeń kanalizacyjnych tj. m in. konieczność pompowania ścieków bądź ich przewozu na czas montażu przepompowni zapewni Wykonawca na swój koszt.

2.4. Sterowanie i telemetria przepompowni.

Szafka sterująca powinna być wykonana z blach pomalowanych trwałą powłoką proszkową, bądź tworzywa sztucznego i zabezpieczona przed wpływem wysokich i niskich temperatur powietrza (ogrzewanie załączane termostatem).
Szafka ma zostać zamontowana w budynku zlokalizowanym obok przepompowni. Drzwi budynku oraz pokrywę przepompowni zabezpieczyć czujnikiem sygnalizującym włamanie.
Zamek szafy powinien być odporny na uszkodzenia, otwierany trudnym do podrobienia kluczem.
Do sterowania pompowni i rejestrowania jej parametrów pracy powinien być zastosowany sterownik mikroprocesorowy PLC z portem komunikacyjnym swobodnie programowalnym, przystosowany do współpracy z modemem GSM. Szafkę sterowniczą należy wyposażyć w modem GPRS. Wszelkie szczegóły należy uzgodnić z Zamawiającym na etapie wykonawstwa.
W szafce należy przewidzieć możliwość ręcznego włączania i wyłączania pomp, a także amperomierze do pomiaru prądu pobieranego przez pompy
Sterownik należy wyposażyć w zasilacz awaryjny UPS umożliwiający podtrzymanie systemu monitoringu przez 1 godzinę.

System sterowania działający w oparciu o sondę hydrostatyczną (pływaki jedynie jako dodatkowe zabezpieczenie pomp przed pracą na sucho i poziom alarmowy), oraz system do zdalnego monitorowania pracy przepompowni.

Wymagane sygnały do wprowadzenia ze sterownika do systemu monitoringu/telemetrii:
- obecność/brak napięcia,
- poziom ścieków w zbiorniku na podstawie sygnału z sondy hydrostatycznej,
- praca/stop pompy,
- awaria pompy,
- sygnalizator suchobiegu,
- sygnalizator poziomu alarmowego,
- praca ręczna/automatyczna,
- czas pracy pomp,
- pomiar prądu pobieranego przez pompy,
- alarm włamania- otwarcie drzwi budynku/pokrywy pompowni,
- funkcja zdalnego załączenia/wyłączenia pomp.

System sterowania musi umożliwiać przekaz informacji o stanach alarmowych z poziomu obiektu przepompowni do zdefiniowanego dyspozytora - SMS na telefon komórkowy. Wymagane sygnały: przekroczenie poziomu alarmowego i otwarcie drzwi budynku/pokrywy pompowni - włamanie, a także zanik napięcia zasilania powyżej 30 min oraz w przypadku zaistnienia takiego zdarzenia - informacji o powrocie zasilania.
Doprowadzone sygnały do sterownika szafki sterowniczej muszą zostać przekazane drogą GSM do stacji bazowej monitoringu i być przedstawione w formie wizualnej na monitorze jednostki centralnej stacji operatorskiej oraz w zakresie ww. zdarzeń przekazywanych z poziomu obiektu przepompowni na telefon komórkowy dyspozytora.
Dostawa kart sim i przygotowanie niezbędnych formalności związanych z uruchomieniem usługi transmisji danych GSM/GPRS, leży po stronie wykonawcy. Stałe koszty związane z utrzymaniem usług GSM/GPRS, w tym dostęp do APN oraz zryczałtowana opłata za transmisję danych min. 10 MB/miesiąc, nie mogą przekroczyć kwoty 50 zł netto/miesiąc. Koszt wysłania 1 SMS nie może przekroczyć 0,25 zł netto.

2.5. Montaż instalacji zasilania awaryjnego pompowni.

Montaż agregatu o mocy 7 kW dostarczonego przez Zamawiającego wraz z układem automatycznego załączania i wyłączania agregatu w istniejącym budynku zlokalizowanym obok przepompowni. Podłączenie systemu awaryjnego zasilania do instalacji elektrycznej przepompowni ścieków. Zwiększenie, w razie konieczności, mocy przyłączeniowej obiektu (aktualna moc przyłączeniowa wynosi 5 kW) obejmujące: wykonanie wszelkich niezbędnych przeróbek instalacji oraz przeprowadzenie niezbędnych uzgodnień z dystrybutorem energii elektrycznej.

2.6. Dostawa i instalacja oprogramowania oraz niezbędnych urządzeń niezbędnych do uruchomienia systemu monitoringu na stacji bazowej zlokalizowanej na istniejącym komputerze w oczyszczalni ścieków w Niedzicy, dostosowanego do instalowanego obecnie oprogramowania wizualizacji monitoringu przepompowni (Ecol-Unicon).
Wykonawca przekaże Zamawiającemu:
- niezabezpieczone hasłami kopie finalnej wersji oprogramowania sterowników, z opisem zmiennych obiektowych (programowanie przy użyciu oprogramowania narzędziowego dedykowanego przez producenta sterownika, wskazać konkretną wersję oprogramowania narzędziowego)
- backup finalnej wersji programu wizualizacyjnego, umożliwiające przywrócenie pracy systemu w przypadku wystąpienia awarii (umieszczone zarówno na dysku twardym komputera jak i na płytach CD bądź DVD),
- wersja instalacyjna oprogramowania wraz z licencją na oprogramowanie,
- gwarancje na urządzenia.

Należy przeszkolić pracowników wskazanych przez PPK Sp z o.o. w zakresie obsługi systemu.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia podstawowego polegającego na rozszerzeniu dostawy, w kwocie nie przekraczającej 20% wartości zamówienia podstawowego zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 7) Ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004r. (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 60

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku

Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał (zakończył) w okresie ostatnich 3 lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej 1 dostawę przepompowni ścieków (wraz z montażem i uruchomieniem) o wartości nie mniejszej niż 60.000 zł brutto, z podaniem wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentu, że te dostawy zostały wykonane należycie
Zamawiający dokona oceny spełnienia warunków na podstawie złożonych przez wykonawcę oświadczeń i dokumentów wymaganych postanowieniami specyfikacji. Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w załączonych do oferty dokumentach. Z treści dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że w/w warunki wykonawca spełnia. Zamawiający wezwie wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu lub, którzy złożyli oferty zawierające błędy, do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba, że mimo ich uzupełnienia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
2. Przewiduje się możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w sytuacji gdy:
1) nastąpią istotne zmiany przepisów lub norm mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia;
2) nastąpią zmiany obowiązującej stawki VAT z tym, że wynagrodzenie netto pozostanie nie zmienione;
3) zaistnieje potrzeba wykonania prac dodatkowych, nie objętych przedmiotem niniejszego zamówienia koniecznych do jego prawidłowego wykonania;
4) zaistnieje istotna zmiana okoliczności powodująca, że wykonanie części przedmiotu zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy;
5) z przyczyn niezależnych od Wykonawcy nie można wykonać zadania w terminie w tym w szczególności ze względu na to, że:
- przedłużeniu uległy procedury administracyjne na etapie wydawania opinii, uzgodnień, postanowień i decyzji administracyjnych;
- nastąpił sprzeciw właścicieli terenu na prowadzenie prac przygotowawczych (pomiary geodezyjne, odkrywki geologiczne itp.)

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ppkpodhale.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o.
Al. Tysiąclecia 35A
34-400 Nowy Targ
Sekretariat

Data składania wniosków, ofert: 31/05/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 08:40

Miejsce składania:
Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o.
Al. Tysiąclecia 35A
34-400 Nowy Targ
Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452324202 (Roboty w zakresie ścieków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Podobne przetargi

200327 / 2009-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Budynków Komunalnych - Kraków (małopolskie)
CPV: 452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)
Budowa przepompowni ścieków w terenie przy budynku przy ul. Sołtysowskiej 10C w Krakowie.

26874 / 2010-01-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój - Piwniczna-Zdrój (małopolskie)
CPV: 452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)
Budowa kanalizacji sanitarnej etap I dla wsi Głębokie - w ramach projektu pn.Budowa sieci kanlizacyjnych w przygranicznych miejscowościach Lucka i Głebokie realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013

163325 / 2009-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Budynków Komunalnych - Kraków (małopolskie)
CPV: 452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)
Budowa przepompowni ścieków w terenie przy budynku przy ul. Sołtysowskiej 10C w Krakowie.

406526 / 2012-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wieprz - Wieprz (małopolskie)
CPV: 452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)
Budowa kanalizacji sanitarnej w Gminie Wieprz etap I W ramach zadania pod nazwą Kompleksowe uporządkowanie gospodarki ściekowej w Gminie Wieprz

414848 / 2009-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój - Piwniczna-Zdrój (małopolskie)
CPV: 452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)
Budowa kanalizacji sanitarnej etap I dla wsi Głębokie - w ramach projektu pn.Budowa sieci kanlizacyjnych w przygranicznych miejscowościach Lucka i Głebokie realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013