Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

54717 / 2012-03-08 - Uczelnia publiczna / Politechnika Poznańska (Poznań)

Centrum Mechatroniki Biomechaniki i Nanoinżynierii
Politechniki Poznańskiej -
- dostawa i montaż wyposażenia meblowego holi i korytarzy, sporządzenie projektu wykonawczo-warsztatowego, wykonanie, dostawa i montaż lady wielofunkcyjnej, donic kwiatowych oraz zabudowy kuchennej, jako elementu wyposażenia.

Opis zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa mebli określonych następująco we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV):

Główny przedmiot zamówienia:
39110000-6 Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
Dodatkowe przedmioty zamówienia:
39153000-9 Meble konferencyjne
45212230-7 Instalowanie szatni
39112000-0 Krzesła
39121200-8 Stoły

2.Przedmiot zamówienia
Stan istniejący:
Budynek Centrum Mechatroniki Biomechaniki i Nanoinżynierii Politechniki Poznańskiej jest obiektem zrealizowanym, w którym odbywają się już zajęcia dydaktyczne dla studentów. Jest to budynek pięciokondygnacyjny o charakterze dydaktycznym. W budynku znajduje się 8 dużych sal wykładowych o układzie amfiteatralnym, po dwie na każdej z czterech kondygnacji począwszy od poziomu +4.50. Ponadto, na poziomie +4.50 zlokalizowano zespół sal wykładowo-seminaryjnych, płaskich. Na każdej z pięciu kondygnacji budynku zaprojektowano strefy wspólnego przebywania w czasie przerw między zajęciami. Najbardziej rozbudowana jest strefa na poziomie +4.50, gdzie znajduje się więcej sal wykładowych niż na pozostałych kondygnacjach.
Przedmiotem niniejszego postępowania jest:
- wyposażenie meblowe stref wypoczynku (fotele, krzesła, stoliki, donice kwiatowe) - w holach i korytarzach, na wszystkich kondygnacjach,
- dostawa i montaż 8 stołów-katedr dla prowadzących z front panelem metalowym
- projekt, wykonanie i montaż na poziomie +4.50 lady wielofunkcyjnej wg wzoru istniejącej lady szatniowej, elementem ozdobnym w postaci pasma blachy perforowanej, w kolorze średnio szarym jak dla istniejącej lady szatniowej;
- dostawa i montaż na istniejącej ladzie szatniowej (poz. +4.50) dwóch arkuszy blachy perforowanej, w kolorze średnio szarym, o wym. (D)1328,7 cm x (H)60,0 cm oraz (d)519,5 cm x (h)60 cm.
- projekt wykonawczo-warsztatowy, dostawa i montaż zabudowy kuchennej na poziomie +/-0.00, +8.50 i +16.50;

3.Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest:
- dostawa i montaż 8 szt. stołów-katedr (S3), z maskownicą z blachy perforowanej (% i rodzaj perforacji tożsamy maskownicami w istniejących stołach w salach wykładowych płaskich);
- dostawa i montaż foteli (F1 i F2) jako wyposażenie stref wypoczynku (hole i korytarze) - kolorystyka tapicerki zróżnicowana;
- dostawa i montaż krzeseł (K1) jako wyposażenie stref wypoczynku (hole i korytarze) - kolorystyka tapicerki zróżnicowana - do uzgodnienia z Projektantem i Zamawiającym;
- dostawa i montaż donic kwiatowych (D1 i D2), z płyty laminowanej - kolorystyka do uzgodnienia z Projektantem i Zamawiającym;
- dostawa i montaż stołów (S4, S5, S6, S7 i stolików (S1 i S2), jako wyposażenie stref wypoczynku (hole i korytarze);
- dostawa i montaż krzeseł (K2) dla stołów S4, S6 i S7;
- projekt wykonawczo- warsztatowy lady wielofunkcyjnej (L) na poz. +4.50 - forma jak dla istniejącej lady szatniowej + dla obu (istniejącej lady szatniowej i nowoprojektowanej lady barowej - L) dostawa i montaż (w sposób niewidoczny) blachy stalowej perforowanej, w kolorze średnio szarym, o wym. (D)1328,7 cm x (H)60,0 cm oraz (d)519,5 cm x (h)60 cm, jako elementu dekoracyjnego;
Dostawy i montażu należy dokonać zgodnie z zadaną przez Projektanta i Zamawiającego aranżacją wnętrz. Kolorystyka do uzgodnienia na etapie realizacji zamówienia z Projektantem i Zamawiającym.
Przedmiot zamówienia opisują:
1. Specyfikacja techniczna wyposażenia meblowego - załącznik nr 9;
2. Aranżacje pomieszczeń - rysunki architektoniczne - załącznik nr 10;
3. Koncepcja lady wielofunkcyjnej - załącznik nr 11;
4. Zestawienie ilościowe wyposażenia meblowego na poszczególnych poziomach - załącznik nr 12.
5. Koncepcja zabudowy kuchennej - załącznik nr 13
6. Koncepcja donic - załącznik nr 14

Poniższe minimalne wymagania dotyczące wyposażenia meblowego należy traktować łącznie z ww. załącznikami.
Nie dopuszcza się użycia następujących materiałów:
- na blaty stolików i stołów: płyty laminowanej (tzw. melamina), foli, lakierowania,
- konstrukcji stelaży stolików i stołów innej niż wskazane tzn. konstrukcja nie może być spawana lub skręcana śrubami,
- materiałów tapicerskich o innym składzie niż wskazany, dopuszcza się tolerancję składu tapicerskiego +/- 10%,
Zamawiający dopuszcza tolerancję wymiarów w zakresie +/- 5%. Nie dopuszcza zmiany szerokości i głębokości stołów oraz zmiany zakresu regulacji wysokości stołów, biurek.
Wszystkie zaproponowane rozwiązania muszą być systemowe, seryjnie produkowane. Pod pojęciem systemowe Zamawiający rozumie meble, które można łączyć ze sobą w różnych konfiguracjach oraz pozwalające w przyszłości na rozbudowę i które stanowią jednolity system w zakresie wzornictwa/designu.
Ze względu na fakt, iż meble mają stanowić uzupełnienie już istniejących, zaleca się by oferenci dokonali wizji lokalnej budynku by mogli dopasować swoja ofertę do stanu istniejącego (tzn. dobór, kolorystyki, wzornictwa itd.)
4. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego wraz z ofertą należy załączyć:
a) certyfikaty:
- dla stołu systemowego (S3, S4, S5, S7) - certyfikat zgodności z normami dotyczącymi jakości mebli biurowych: PN-EN 527-1:2004 lub z normą równoważną oraz PN-EN 527-2:2004 lub z normą równoważną,
- dla krzeseł K1 i K2 - certyfikat zgodności z normami dotyczącymi jakości: PN-EN 13761:2004 lub z normą równoważną,
- dla siedzisk F1 i F2, stolików S1 i S2 - certyfikat zgodności z normami dotyczącymi jakości PN-EN 15373;2007 lub z normą równoważną, PN-EN 1022:2007 lub z normą równoważną, PN-EN 15372:2008 lub z normą równoważną.
Certyfikaty mają być wystawione przez niezależną jednostkę uprawnioną do wydawania tego rodzaju zaświadczeń. Jako jednostkę niezależną uznaje się każdą jednostkę posiadającą akredytację krajowego ośrodka certyfikującego - w przypadku Polski jest to Polskie Centrum Akredytacji (PCA). W przypadku certyfikatów wystawionych przez podmiot mający siedzibę w innym państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, jako jednostkę niezależną uznaje się każdą jednostkę posiadającą akredytację odpowiednika PCA w tym kraju. Dokumenty te mają być opisane w sposób nie budzący wątpliwości do jakich mebli są dedykowane (nazwa widniejąca na certyfikacie musi być nazwą systemu w przedstawionym katalogu, folderze).
b) W przypadku tkanin tapicerskich należy do oferty dołączyć fabryczny próbnik tkanin. Próbnik ma być opisany w sposób nie budzący wątpliwości do jakich mebli są dedykowane.
c) do każdego mebla należy przedstawić minimum jedną, osobną kartę katalogową (formatu minimum A4), na której będzie przedstawiony proponowany mebel. Karta katalogowa musi zawierać nazwę mebla lub nazwę użytego systemu meblowego, nazwę producenta mebla, rysunek lub zdjęcie proponowanego mebla (rozmiar zdjęcia pozwalający dostrzec szczegóły - optymalnie rozmiar zdjęcia A5), wymiary oraz szczegóły techniczne mebla pozwalające zweryfikować czy proponowany mebel spełnia wymagania projektu. Karty katalogowej nie trzeba wykonywać w przypadku mebli wg indywidualnego projektu, których wymiary należy dostosować do stanu rzeczywistego na budowie zabudów indywidualnych itp.
d) wraz z ofertą dostarczyć następujące gotowe meble wykonane zgodnie z wymaganiami:
- dowolny stół systemu, z którego Wykonawca zamierza skorzystać przy realizacji zamówienia (S3 lub S4 lub S5 lub S7),
- krzesło konferencyjne z łącznikiem (K1),
- fotel wypoczynkowy (F1 lub F2).
Wymaga się, aby ww. meble były wykonane dokładnie w taki sposób, jaki Wykonawca będzie chciał zrealizować zadanie.
Zaleca się aby, meble wykonane były we wskazanej przez Projektanta i Zamawiającego kolorystyce, z wyłączeniem tapicerki.
Zgodnie z art. 97 ust 2 Ustawy PZP po zakończeniu postępowania, Zamawiający zwróci ww. meble Wykonawcom, których oferty nie zostaną wybrane, na ich wniosek. Meble dostarczone przez firmę, której oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza mogą zostać użyte przez wykonawcę do zrealizowania zadania.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 54717

Data publikacji: 2012-03-08

Nazwa: Politechnika Poznańska

Ulica: Pl. M. Skłodowskiej-Curie 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 60-965

Województwo / kraj: wielkopolskie

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Centrum Mechatroniki Biomechaniki i Nanoinżynierii
Politechniki Poznańskiej -
- dostawa i montaż wyposażenia meblowego holi i korytarzy, sporządzenie projektu wykonawczo-warsztatowego, wykonanie, dostawa i montaż lady wielofunkcyjnej, donic kwiatowych oraz zabudowy kuchennej, jako elementu wyposażenia.

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa mebli określonych następująco we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV):

Główny przedmiot zamówienia:
39110000-6 Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
Dodatkowe przedmioty zamówienia:
39153000-9 Meble konferencyjne
45212230-7 Instalowanie szatni
39112000-0 Krzesła
39121200-8 Stoły

2.Przedmiot zamówienia
Stan istniejący:
Budynek Centrum Mechatroniki Biomechaniki i Nanoinżynierii Politechniki Poznańskiej jest obiektem zrealizowanym, w którym odbywają się już zajęcia dydaktyczne dla studentów. Jest to budynek pięciokondygnacyjny o charakterze dydaktycznym. W budynku znajduje się 8 dużych sal wykładowych o układzie amfiteatralnym, po dwie na każdej z czterech kondygnacji począwszy od poziomu +4.50. Ponadto, na poziomie +4.50 zlokalizowano zespół sal wykładowo-seminaryjnych, płaskich. Na każdej z pięciu kondygnacji budynku zaprojektowano strefy wspólnego przebywania w czasie przerw między zajęciami. Najbardziej rozbudowana jest strefa na poziomie +4.50, gdzie znajduje się więcej sal wykładowych niż na pozostałych kondygnacjach.
Przedmiotem niniejszego postępowania jest:
- wyposażenie meblowe stref wypoczynku (fotele, krzesła, stoliki, donice kwiatowe) - w holach i korytarzach, na wszystkich kondygnacjach,
- dostawa i montaż 8 stołów-katedr dla prowadzących z front panelem metalowym
- projekt, wykonanie i montaż na poziomie +4.50 lady wielofunkcyjnej wg wzoru istniejącej lady szatniowej, elementem ozdobnym w postaci pasma blachy perforowanej, w kolorze średnio szarym jak dla istniejącej lady szatniowej;
- dostawa i montaż na istniejącej ladzie szatniowej (poz. +4.50) dwóch arkuszy blachy perforowanej, w kolorze średnio szarym, o wym. (D)1328,7 cm x (H)60,0 cm oraz (d)519,5 cm x (h)60 cm.
- projekt wykonawczo-warsztatowy, dostawa i montaż zabudowy kuchennej na poziomie +/-0.00, +8.50 i +16.50;

3.Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest:
- dostawa i montaż 8 szt. stołów-katedr (S3), z maskownicą z blachy perforowanej (% i rodzaj perforacji tożsamy maskownicami w istniejących stołach w salach wykładowych płaskich);
- dostawa i montaż foteli (F1 i F2) jako wyposażenie stref wypoczynku (hole i korytarze) - kolorystyka tapicerki zróżnicowana;
- dostawa i montaż krzeseł (K1) jako wyposażenie stref wypoczynku (hole i korytarze) - kolorystyka tapicerki zróżnicowana - do uzgodnienia z Projektantem i Zamawiającym;
- dostawa i montaż donic kwiatowych (D1 i D2), z płyty laminowanej - kolorystyka do uzgodnienia z Projektantem i Zamawiającym;
- dostawa i montaż stołów (S4, S5, S6, S7 i stolików (S1 i S2), jako wyposażenie stref wypoczynku (hole i korytarze);
- dostawa i montaż krzeseł (K2) dla stołów S4, S6 i S7;
- projekt wykonawczo- warsztatowy lady wielofunkcyjnej (L) na poz. +4.50 - forma jak dla istniejącej lady szatniowej + dla obu (istniejącej lady szatniowej i nowoprojektowanej lady barowej - L) dostawa i montaż (w sposób niewidoczny) blachy stalowej perforowanej, w kolorze średnio szarym, o wym. (D)1328,7 cm x (H)60,0 cm oraz (d)519,5 cm x (h)60 cm, jako elementu dekoracyjnego;
Dostawy i montażu należy dokonać zgodnie z zadaną przez Projektanta i Zamawiającego aranżacją wnętrz. Kolorystyka do uzgodnienia na etapie realizacji zamówienia z Projektantem i Zamawiającym.
Przedmiot zamówienia opisują:
1. Specyfikacja techniczna wyposażenia meblowego - załącznik nr 9;
2. Aranżacje pomieszczeń - rysunki architektoniczne - załącznik nr 10;
3. Koncepcja lady wielofunkcyjnej - załącznik nr 11;
4. Zestawienie ilościowe wyposażenia meblowego na poszczególnych poziomach - załącznik nr 12.
5. Koncepcja zabudowy kuchennej - załącznik nr 13
6. Koncepcja donic - załącznik nr 14

Poniższe minimalne wymagania dotyczące wyposażenia meblowego należy traktować łącznie z ww. załącznikami.
Nie dopuszcza się użycia następujących materiałów:
- na blaty stolików i stołów: płyty laminowanej (tzw. melamina), foli, lakierowania,
- konstrukcji stelaży stolików i stołów innej niż wskazane tzn. konstrukcja nie może być spawana lub skręcana śrubami,
- materiałów tapicerskich o innym składzie niż wskazany, dopuszcza się tolerancję składu tapicerskiego +/- 10%,
Zamawiający dopuszcza tolerancję wymiarów w zakresie +/- 5%. Nie dopuszcza zmiany szerokości i głębokości stołów oraz zmiany zakresu regulacji wysokości stołów, biurek.
Wszystkie zaproponowane rozwiązania muszą być systemowe, seryjnie produkowane. Pod pojęciem systemowe Zamawiający rozumie meble, które można łączyć ze sobą w różnych konfiguracjach oraz pozwalające w przyszłości na rozbudowę i które stanowią jednolity system w zakresie wzornictwa/designu.
Ze względu na fakt, iż meble mają stanowić uzupełnienie już istniejących, zaleca się by oferenci dokonali wizji lokalnej budynku by mogli dopasować swoja ofertę do stanu istniejącego (tzn. dobór, kolorystyki, wzornictwa itd.)
4. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego wraz z ofertą należy załączyć:
a) certyfikaty:
- dla stołu systemowego (S3, S4, S5, S7) - certyfikat zgodności z normami dotyczącymi jakości mebli biurowych: PN-EN 527-1:2004 lub z normą równoważną oraz PN-EN 527-2:2004 lub z normą równoważną,
- dla krzeseł K1 i K2 - certyfikat zgodności z normami dotyczącymi jakości: PN-EN 13761:2004 lub z normą równoważną,
- dla siedzisk F1 i F2, stolików S1 i S2 - certyfikat zgodności z normami dotyczącymi jakości PN-EN 15373;2007 lub z normą równoważną, PN-EN 1022:2007 lub z normą równoważną, PN-EN 15372:2008 lub z normą równoważną.
Certyfikaty mają być wystawione przez niezależną jednostkę uprawnioną do wydawania tego rodzaju zaświadczeń. Jako jednostkę niezależną uznaje się każdą jednostkę posiadającą akredytację krajowego ośrodka certyfikującego - w przypadku Polski jest to Polskie Centrum Akredytacji (PCA). W przypadku certyfikatów wystawionych przez podmiot mający siedzibę w innym państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, jako jednostkę niezależną uznaje się każdą jednostkę posiadającą akredytację odpowiednika PCA w tym kraju. Dokumenty te mają być opisane w sposób nie budzący wątpliwości do jakich mebli są dedykowane (nazwa widniejąca na certyfikacie musi być nazwą systemu w przedstawionym katalogu, folderze).
b) W przypadku tkanin tapicerskich należy do oferty dołączyć fabryczny próbnik tkanin. Próbnik ma być opisany w sposób nie budzący wątpliwości do jakich mebli są dedykowane.
c) do każdego mebla należy przedstawić minimum jedną, osobną kartę katalogową (formatu minimum A4), na której będzie przedstawiony proponowany mebel. Karta katalogowa musi zawierać nazwę mebla lub nazwę użytego systemu meblowego, nazwę producenta mebla, rysunek lub zdjęcie proponowanego mebla (rozmiar zdjęcia pozwalający dostrzec szczegóły - optymalnie rozmiar zdjęcia A5), wymiary oraz szczegóły techniczne mebla pozwalające zweryfikować czy proponowany mebel spełnia wymagania projektu. Karty katalogowej nie trzeba wykonywać w przypadku mebli wg indywidualnego projektu, których wymiary należy dostosować do stanu rzeczywistego na budowie zabudów indywidualnych itp.
d) wraz z ofertą dostarczyć następujące gotowe meble wykonane zgodnie z wymaganiami:
- dowolny stół systemu, z którego Wykonawca zamierza skorzystać przy realizacji zamówienia (S3 lub S4 lub S5 lub S7),
- krzesło konferencyjne z łącznikiem (K1),
- fotel wypoczynkowy (F1 lub F2).
Wymaga się, aby ww. meble były wykonane dokładnie w taki sposób, jaki Wykonawca będzie chciał zrealizować zadanie.
Zaleca się aby, meble wykonane były we wskazanej przez Projektanta i Zamawiającego kolorystyce, z wyłączeniem tapicerki.
Zgodnie z art. 97 ust 2 Ustawy PZP po zakończeniu postępowania, Zamawiający zwróci ww. meble Wykonawcom, których oferty nie zostaną wybrane, na ich wniosek. Meble dostarczone przez firmę, której oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza mogą zostać użyte przez wykonawcę do zrealizowania zadania.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 2

Informacja na temat wadium:
1. Wysokość wadium (przepisy art. 45. PZP):
Zamawiający ustalił wysokość wadium w 8 000 PLN (słownie: osiem tysięcy PLN). Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
2. Forma wadium
2.1 Wadium może być wniesione w następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja ma być, co najmniej gwarancją nieodwołalną i płatną na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego.
3. Miejsce i sposób wniesienia wadium
a) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto Politechniki Poznańskiej do Banku Zachodniego WBK VI Oddział w Poznaniu na nr konta:
02 1090 1362 0000 0000 3601 7895
z dopiskiem:
Wadium w przetargu na Centrum Mechatroniki Biomechaniki i Nanoinżynierii Politechniki Poznańskiej - dostawa i montaż wyposażenia meblowego holi i korytarzy, sporządzenie projektu wykonawczo-warsztatowego, wykonanie, dostawa i montaż lady wielofunkcyjnej, donic kwiatowych oraz zabudowy kuchennej, jako elementu wyposażenia.

b) Zamawiający, wymaga by Wadium wnoszone w innych formach niż w pieniądzu, a dopuszczonych do wniesienia zgodnie z ustawą Pzp, było złożone w oryginale w siedzibie Zamawiającego, tj. Politechnika Poznańska, Pl. Marii Skłodowskiej - Curie 5, 60 - 965 Poznań, Budynek Rektoratu, pokój 205 - przed upływem terminu składania ofert. Złożenie oryginału dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w innych formach niż pieniądz, o którym mowa w niniejszym punkcie jest wymagane jako warunek konieczny.
c) Zaleca się, by do oferty dołączyć kopię dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium, tzn. potwierdzoną przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem, kopię polecenia przelewu na konto Zamawiającego lub potwierdzoną przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem, kopię dokumentu będącego każdą inną formą wadium dopuszczoną przez Zamawiającego.
Załączenie w/w kopii do oferty, o których mowa w niniejszym punkcie jest pożądane, lecz nie jest to warunek konieczny.
4. Termin wniesienia wadium
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert.
5. Zwrot wadium
1) Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
2) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3) Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
4) Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium w przypadku, o którym mowa w ppkt 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
5) W pozostałych sprawach dotyczących zwrotu wadium, nieuregulowanych w niniejszym dziale SIWZ, mają zastosowanie przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych.
6. Utrata wadium
1) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie o którym mowa w art. 26 ust. 3 Pzp nie złożył dokumentów lub oświadczeń o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
2) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania w/w warunku.

Wiedza i doświadczenie:
1. Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę przedmiotowego warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
wykonał co najmniej dwie dostawy tapicerowanych mebli konferencyjnych lub tapicerowanych mebli stref wypoczynku, wraz z montażem do budynku/budynków użyteczności publicznej
o wartości w/w mebli co najmniej 200.000 PLN (dwieście tysięcy PLN) brutto, w każdej z tych dostaw.
Poprzez budynek użyteczności publicznej należy rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny;
Wartości podane, w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku, w walutach obcych Wykonawca przeliczy wg średniego kursu NBP na dzień podpisania umowy, podając ten dzień i kurs.
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodu spełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy Pzp, natomiast spełnianie warunków wskazanych w art. 22. ust.1 ustawy Pzp i których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w pkt 2 niniejszego działu SIWZ, wykazują łącznie.
4. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie oświadczeń i dokumentów o których mowa w dziale VI SIWZ, w myśl zasady spełnia/nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania w/w warunku.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1. Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę przedmiotowego warunku, jeśli Wykonawca wykaże, że zapewni wśród osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, co najmniej jedną osobę posiadającą doświadczenie w koordynowaniu, co najmniej dwóch dostaw wyposażenia meblowego o wartości 200.000 PLN (dwieście tysięcy PLN) brutto każda.

Wartości podane, w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku, w walutach obcych Wykonawca przeliczy wg średniego kursu NBP na dzień podpisania umowy, podając ten dzień i kurs.
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodu spełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy Pzp, natomiast spełnianie warunków wskazanych w art. 22. ust.1 ustawy Pzp i których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w pkt 2 niniejszego działu SIWZ, wykazują łącznie.
4. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie oświadczeń i dokumentów o których mowa w dziale VI SIWZ, w myśl zasady spełnia/nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
1. Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę przedmiotowego warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe w wysokości, co najmniej 350.000 PLN (trzysta pięćdziesiąt tysięcy PLN) lub posiada zdolność kredytową w wysokości, co najmniej 350.000 PLN (trzysta pięćdziesiąt tysięcy PLN).

Wartości podane, w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku udziału w postępowaniu, w walutach obcych Wykonawca przeliczy według średniego kursu NBP na dzień wystawienia tych dokumentów.
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodu spełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy Pzp, natomiast spełnianie warunków wskazanych w art. 22. ust.1 ustawy Pzp i których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w pkt 2 niniejszego działu SIWZ, wykazują łącznie.
4. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie oświadczeń i dokumentów o których mowa w dziale VI SIWZ, w myśl zasady spełnia/nie spełnia.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
W celu potwierdzenia spełnienia podanych wymogów do każdego mebla należy przedstawić minimum jedną, osobną kartę katalogową (formatu minimum A4), na której będzie przedstawiony proponowany mebel. Karta katalogowa musi zawierać nazwę mebla lub nazwę użytego systemu meblowego, nazwę producenta mebla, rysunek lub zdjęcie proponowanego mebla (rozmiar zdjęcia pozwalający dostrzec szczegóły - optymalnie rozmiar zdjęcia A5), wymiary oraz szczegóły techniczne mebla pozwalające zweryfikować czy proponowany mebel spełnia wymagania projektu. Karty katalogowej nie trzeba wykonywać w przypadku mebli wg indywidualnego projektu, których wymiary należy dostosować do stanu rzeczywistego na budowie zabudów indywidualnych itp.

inne_dokumenty:
1. pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy;
2. pełnomocnictwo, z którego wynika prawo do podpisania oferty, względnie do podpisania innych dokumentów składanych wraz z ofertą, o ile prawo do ich podpisania nie wynika z innych dokumentów;
3. oryginał gwarancji lub poręczenia, jeśli wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz, z zastrzeżeniem pkt 3 lit.b i c działu VIII SIWZ.
4. Zaleca się, aby do oferty Wykonawca załączył zaparafowany (zaakceptowany) wzór umowy (załącznik nr 6 do SIWZ), w aktualnej wersji - biorąc pod uwagę możliwość modyfikowania wzoru umowy przez Zamawiającego, w toku niniejszego postępowania. W takim przypadku, Zamawiający na swej stronie internetowej będzie przedkładał wykonawcom tekst jednolity wzoru umowy. Pomimo niezałączenia przez wykonawcę zaparafowanego wzoru umowy, bądź też załączenia nieaktualnej wersji umowy, Zamawiający uznawał będzie, że wzór umowy został przez Wykonawcę zaakceptowany.
5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy o realizację zamówienia, są zobowiązani przyjąć pisemne porozumienie wszystkich Wykonawców. W tym celu przed podpisaniem umowy o niniejsze zamówienie są oni zobowiązani przedstawić Zamawiającemu stosowną umowę regulującą współpracę tych wykonawców.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w następujących przypadkach:
1) dopuszczalna jest zmiana umowy polegająca na zmianie danych Wykonawcy bez zmian samego Wykonawcy (np. zmiana siedziby, adresu, nazwy)
2) dopuszczalne jest obniżenie wynagrodzenia Wykonawcy przy zachowaniu zakresu jego świadczenia umownego,
3) dopuszczalne jest obniżenie wynagrodzenia Wykonawcy w związku ze zmniejszeniem zakresu świadczenia umownego Wykonawcy,
4) dopuszczalna jest zmiana świadczenia Wykonawcy na lepszej jakości przy zachowaniu tożsamości przedmiotu świadczenia ,
5) dopuszczalne jest zmiana wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku zmiany powszechnie obowiązujących przepisów w zakresie wysokości stawki podatku od towarów i usług na przedmiot świadczenia,
6) dopuszczalne są zmiany postanowień umowy, które wynikają ze zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli konieczne będzie dostosowanie postanowień umowy do nowego stanu prawnego,
7) Zamawiający na pisemny wniosek Wykonawcy dopuszcza możliwość wydłużenia terminów realizacji przedmiotu umowy, jeżeli w okresie ich realizacji wystąpi działanie siły wyższej, przy czym przedłużenie odpowiadało będzie liczbie dni, w których wystąpiła siła wyższa; decyzję w zakresie rozpatrzenia wniosku Wykonawcy podejmuje Zamawiający,
8) Zamawiający dokonał zmiany sposobu wykonania części przedmiotu umowy, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy,
9) wystąpiła konieczność zmiany Zarządzającego lub personelu wykonawcy, wymienionego w umowie,
10) Zamawiający dopuszcza zmiany terminu wykonania umowy w przypadku, gdy ze względów organizacyjnych lub technicznych (leżących po stronie zamawiającego, wykonawcy, bądź innych wykonawców działających w tym czasie na placu budowy) nie było możliwe przystąpienie do wykonania lub wykonanie zamówienia w terminie przewidzianym przez zamawiającego,
11) Jeżeli konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te są korzystne dla zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.put.poznan.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Politechnika Poznańska, pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5 60-965 Poznań

Data składania wniosków, ofert: 28/03/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Politechnika Poznańska, pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5 60-965 Poznań Budynek Rektoratu, pokój 205

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
391530009 (Meble konferencyjne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452122307 (Instalowanie szatni)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
391120000 (Krzesła)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
391212008 (Stoły)

Podobne przetargi

355152 / 2009-10-12 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
Dostawa wraz z montażem stanowisk audytoryjnych, mebli oraz innego wyposażenia do budynku dydaktycznego z salą audytoryjną i noclegowo- socjalnego dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu przy ulicy Poznańskiej 201-205

285082 / 2009-08-19 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet im. A. Mickiewicza - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
wykonanie, dostawę wraz z montażem foteli do Sali Lubrańskiego Collegium Minus w Poznaniu

408232 / 2010-12-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Gnieźnieński - Gniezno (wielkopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
Dostawa i montaż mebli jako wyposażenie Wydziału Komunikacji i Dróg, recepcji i holu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie

294809 / 2011-11-10 - Uczelnia publiczna

Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
Centrum Mechatroniki Biomechaniki i Nanoinżynierii Politechniki Poznańskiej - dostawa i montaż wyposażenia meblowego sal wykładowych, sporządzenie projektu wykonawczo-warsztatowego, wykonanie, dostawa i montaż lady szatniowej, jako elementu wyposażenia

252506 / 2008-11-30 - Uczelnia publiczna

Akademia Ekonomiczna w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
Dostawa i montaż stanowisk audytoryjnych, katedr i foteli obrotowych na wyposażenie sal wykładowych

322926 / 2012-08-30 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Komorniki - Komorniki (wielkopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
Meble i wyposażenie dla potrzeb rozbudowy i modernizacji budynku Urzędu Gminy w Komornikach (2)

307146 / 2015-11-13 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet im. A. Mickiewicza - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
Dostawa krzeseł do budynku Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

112673 / 2012-05-21 - Uczelnia publiczna

Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
Centrum Mechatroniki Biomechaniki i Nanoinżynierii Politechniki Poznańskiej - dostawa i montaż wyposażenia meblowego holi i korytarzy, sporządzenie projektu wykonawczo-warsztatowego, wykonanie, dostawa i montaż lady wielofunkcyjnej, donic kwiatowych oraz zabudowy kuchennej, jako elementu wyposażenia.

229338 / 2015-09-03 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet im. A. Mickiewicza - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
dostawa krzeseł do budynku Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

356902 / 2012-09-20 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Komorniki - Komorniki (wielkopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
Meble i wyposażenie dla potrzeb rozbudowy i modernizacji budynku Urzędu Gminy w Komornikach (2)

455 / 2013-01-02 - Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
Zakup wraz z dostawą i rozładunkiem krzeseł obrotowych na potrzeby II Oddziału ZUS w Poznaniu przy ul. Starołęckiej 31 - w ilości 180 szt., zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Część II SIWZ.

255508 / 2015-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
Dostawa krzeseł składanych wraz z łącznikami międzyrzędowymi i wózkiem do ich przewożenia dla Hali Widowiskowo- Sportowej Arena w Poznaniu ul. Wyspiańskiego 33

267059 / 2011-10-11 - Uczelnia publiczna

Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 391100006 (Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części)
Centrum Mechatroniki Biomechaniki i Nanoinżynierii Politechniki Poznańskiej - dostawa i montaż wyposażenia meblowego sal wykładowych, sporządzenie projektu wykonawczo-warsztatowego, wykonanie, dostawa i montaż lady szatniowej, jako elementu wyposażenia