132339 / 2010-05-24 - Administracja samorządowa / Urząd Miasta i Gminy w Ożarowie (Ożarów)
Pełnienie funkcji Inżyniera kontraktu dla termomodernizacji kompleksu budynków biblioteki, domu kultury z salą widowiskową, budynku UMiG oraz budynku komunalnego w Ożarowie
Opis zamówienia
Zakres czynności Inżyniera kontraktu obejmuje;
Inżynier, w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia, zobowiązany jest wykonywać
niżej wymienione czynności:
1) prowadzić nadzór inwestorski nad robotami, w szczególności w zakresie zgodnym
z wymaganiami Ustawy Prawo Budowlane, tj. wykonywać obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego i koordynatora czynności inspektorów nadzoru inwestorskiego. Nadzór będzie wykonywany przez personel Inżyniera posiadający odpowiednie uprawnienia przewidziane Ustawą Prawo Budowlane.
2) administrować, monitorować, rozliczać i zarządzać 2 kontraktami wchodzącymi w skład projektu, w szczególności pod względem formalnym i finansowym, w sposób zgodny m.in.
z obowiązującymi przepisami w zakresie ustawy Prawo zamówień publicznych, Prawo budowlane, Kodeks Cywilny.
3) przygotowywać dokumenty niezbędne przy i do realizacji projektu finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG.
4) współpracować ze wskazanymi przez Zamawiającego pracownikami Zamawiającego
i konsultantami zewnętrznymi w sposób, który zapewni sprawne zrealizowanie projektu
w założonym czasie i zgodnie z zaplanowanym budżetem.
5) wspierać Zamawiającego przy realizacji projektu oraz przy wykonywaniu zobowiązań wynikających z obowiązujących przepisów.
Szczegółowe obowiązki Inżyniera:
1) sprawdzać poprawność i zgodność z treścią wnoszonych lub przedkładanych przez Wykonawców robót zabezpieczeń należytego wykonania kontraktów/Umów w rozumieniu art. 147 Prawa Zamówień Publicznych i pisemnie powiadamiać Zamawiającego o wynikach sprawdzenia wraz z zaleceniami, w przypadku opinii negatywnej, o wniesionym lub przedłożonym zabezpieczeniu.
2) egzekwować od Wykonawców robót, w określonych przypadkach przedłożenia nowego dokumentu zabezpieczenia w określonym terminie.
3) przygotować dla Zamawiającego, w ustalonym przez Zamawiającego terminie, pisemnej opinii (w aspekcie formalnym i merytorycznym ) i wszelkich niezbędnych dokumentów stanowiących podstawę roszczenia do Wykonawcy robót z zabezpieczenia należytego wykonania Kontraktu jeśli zajdzie taka okoliczność. W przypadku niewłaściwego wywiązywania się Wykonawcy z Kontraktu. Inżynier będzie wspierał Zamawiającego w dochodzeniu i egzekwowaniu od Wykonawcy robót należnego odszkodowania i kar umownych za nienależyte i nieterminowe wykonanie Kontraktu, jak to regulują warunki Kontraktu.
4) przygotować na polecenie Zamawiającego pisemnej opinii na temat możliwości zwolnienia zabezpieczenia należytego wykonania Kontraktu w ustalonym terminie, jaki poda Zamawiający.
5) Inżynier zapewni swój współudział w przekazaniu Terenu Budowy Wykonawcy robót.
6) sprawdzić wytyczenia robót przez Wykonawców robót budowlanych.
7) przechowywać - w biurze Inżyniera kopii Kontraktów na roboty (Inżynier otrzyma kopie najszybciej jak to możliwe po podpisaniu Kontraktów na roboty, Inżynier otrzyma także najszybciej jak to będzie możliwe od Zamawiającego 1 kopię każdej Zmiany do Kontraktu na roboty). Przechowywać wszelkie notatki dotyczące sposobu realizacji Kontraktów w szczególności jako materiału dowodowego w przypadku powstania sporów, roszczeń Wykonawcy robót, katastrof, wypadków i innych okoliczności. Uczestniczenie w przekazaniu Wykonawcy wszystkich niezbędnych dokumentów wraz z kontrolą ich kompletności.
8) posiadać i przechowywać wszelkie dokumenty sporządzone przez Wykonawcę robót (w szczególności: rysunki dokumentacji wykonawczej, specyfikacje, obliczenia, rysunki dokumentacji powykonawczej, instrukcje) w biurze Inżyniera zapewnionym przez Zamawiającego - zgodnie do wskazań Zamawiającego.
9) opiniować, rekomendować, weryfikować i analizować rysunki, dokumentację projektową, dokumentację wykonawczą i inne dokumenty wykonawcze, specyfikacje, obliczenia, instrukcje sporządzane przez Wykonawcę robót. Inżynier sporządzał będzie pisemne opinie i wskazywał konieczne korekty tych dokumentów, (jeśli to konieczne) w terminie ustalonym przez Zamawiającego. Jeśli Inżynier wyda pozytywną opinię będzie zobowiązany następnie natychmiast zatwierdzić wymienione dokumenty z punktu widzenia: wymagań Zamawiającego zawartych w Kontrakcie, poprawności technicznej i formalnej. Inżynier zobowiązany jest do zalecania wszelkich zmian w specyfikacjach, dokumentacji projektowej, które są według niego konieczne dla realizacji robót tym samym zatwierdzając je. Inżynier będzie zobowiązany posiadać i przechowywać te dokumenty.
10) Inżynier będzie prowadził i przechowywał wszelką korespondencję.
11) Inżynier będzie akceptował Harmonogram realizacji każdego Kontraktu i Plan Płatności w porozumieniu z Zamawiającym, w ciągu 10 dni od przedłożenia Harmonogramu Inżynierowi przez Wykonawcę. Dodatkowo Inżynier pierwszy uzgodniony z Wykonawcą Harmonogram i Plan przedłoży Zamawiającemu do akceptacji w ciągu 7dni od zawarcia Kontraktu. Każdy Harmonogram musi zawierać: plan odbiorów częściowych i końcowych oraz warunki akceptacji faktur składanych przez Wykonawcę Robót.
12) . Inżynier natychmiast powiadomi pisemnie Zamawiającego o każdym opóźnieniu robót i planowanych płatności, wskaże przyczyny powstania oraz metody naprawcze. Inżynier natychmiast pisemnie powiadomi Zamawiającego o wszelkich wykrytych lub podejrzewanych nieprawidłowościach na budowie.
13) sprawdzać poprawność uprawnień i ich aktualność (przynależność do izby, ubezpieczenie) Kierownika Budowy i Kierowników Robót Wykonawcy wskazanych
w Kontrakcie. Informację o wynikach sprawdzenia zawrze w Raporcie kwartalnym.
14) sporządzać dla Zamawiającego pisemną opinię (w ciągu 5 dni od złożonego wniosku do Inżyniera) - w aspekcie formalnym i merytorycznym - w sprawie zgody na dokonanie zmiany personelu wskazanego w ofercie Wykonawcy robót i Kontrakcie, jeśli z takim wnioskiem wystąpi Wykonawca, Zamawiający lub Inżynier.
15) kontrolować sposób składowania i przechowywania materiałów przez Wykonawców robót, zatwierdzać materiały budowlane i instalacyjne oraz urządzenia i dostawy przewidziane przez Wykonawcę robót do wbudowania, sprawdzać autentyczność, kompletność, prawidłowość i formułować zalecenia dotyczące wszelkich certyfikatów, atestów, dokumentów jakości, aprobat, deklaracji zgodności, gwarancji, praw własności itp., w celu nie dopuszczenia do wbudowania materiałów wadliwych lub niedopuszczonych dostosowania, sprawdzać jakość oraz zgodność materiałów budowlanych i instalacyjnych oraz urządzeń i dostaw z Kontraktem.
16) Inżynier dokona zatwierdzeń przedstawionych metod wykonywania robót budowlanych włączając roboty tymczasowe zaproponowane przez Wykonawcę robót zgodnie z Kontraktem.
17) Inżynier jest zobowiązany do wydawania Wykonawcy robót; Kierownikowi Budowy lub Kierownikowi Robót poleceń, potwierdzonych wpisem w Dzienniku Budowy, dotyczących w szczególności: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych, oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania
w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych, żądać od Wykonawcy robót; Kierownika Budowy lub Kierownika Robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymania dalszych robót budowlanych w przypadku, gdy ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub Pozwoleniem na budowę.
18) dokonywać odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu.
18) Inżynier pisemnie zaopiniuje zasadność przedłużenia terminu ukończenie robót wraz z analizą skutków finansowych i formalnych dla Kontraktu na roboty, w określonym przez Zamawiającego terminie.
19) Inżynier wyda polecenie zawieszenia całości lub części prac Wykonawcy, w przypadkach określonych Kontraktem na Roboty, po uzyskaniu pisemnej zgody Zamawiającego.
20) Inżynier udzieli zezwolenia Wykonawcy na wznowienie całości lub części prac w przypadkach przewidzianych w Kontrakcie na Roboty po uzyskaniu pisemnej zgody od Zamawiającego. Inżynier pisemnie zaopiniuje zasadności zawieszenia i wznowienia robót wraz z analizą skutków finansowych i formalnych dla Kontraktu na roboty na żądanie Zamawiającego i w określonym przez Zamawiającego terminie.
21) Inżynier pisemnie zaopiniuje (w aspekcie formalnym i merytorycznym) przyczyny nie dotrzymania terminu ukończenie z winy Wykonawcy stanowiące podstawę dla Zamawiającego o wystąpienie o odszkodowanie za zwłokę i do dochodzenia (na zasadach ogólnych Kodeksu Cywilnego) odszkodowania uzupełniającego przenoszącego wysokość kar umownych - do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody. Opinia zostanie wykonana na żądanie Zamawiającego w ciągu 7 dni od otrzymania pisemnego polecenia od Zamawiającego lub w innym określonym przez Zamawiającego terminie.
22) Inżynier będzie wyrażał zgodę na pracę poza godzinami ustalonymi w Kontrakcie na roboty i w dni wolne od pracy.
23) Inżynier sprawdzi wykonanie robót i powiadomi Wykonawcę robót o wykrytych wadach oraz określi zakres robót niezbędnych do wykonania celem usunięcia wad wraz z podaniem terminu ich wykonania a następnie dokona odebrania wykonanych robót usuwających wady, w ciągu 7 dni od usunięcia wad pisemnie poświadczy usunięcie wad przez Wykonawcę robót. Przygotuje od strony formalnej - zgodnej z Prawem Zamówień Publicznych -, merytorycznej i finansowej zlecenie (postępowanie) ws. usunięcia wad innemu Wykonawcy w przypadku, jeśli Wykonawca robót nie usunie wad w ciągu 7 dni od wydania pisemnego polecenia przez Zamawiającego lub w innym wyznaczonym przez Zamawiającego terminie.
24) Inżynier przeprowadzi z Wykonawcą robót odbiory częściowe, (jeśli są przewidziane) i końcowy robót, wystawi Protokół odbioru, sprawdzi pod względem jakości, kompletności, prawidłowości dokumenty wymagane do odbioru przedłożone przez Wykonawcę robót i przygotuje i przedłoży Zamawiającemu pozostałe niezbędne do odbioru dokumenty. Inżynier wyegzekwuje od Wykonawcy wykonanie zaleceń poodbiorowych. Rozpoczęcie czynności odbiorowych wykonanych robót nastąpi w ciągu 21 dni od daty zgłoszenia gotowości do odbioru przez Wykonawcę robót. Inżynier zawiadomi wszystkich uczestników odbioru (w tym: Wykonawcę, Zamawiającego) o wyznaczonym terminie rozpoczęcia czynności odbioru, co najmniej 7 dni przed jego rozpoczęciem. Czynności odbiorowe zostaną zakończone w terminie 21 dni liczą od dnia ich rozpoczęcia.
25) Inżynier przygotuje (w uzgodnieniu z Zamawiającym) i przedłoży Zamawiającemu Protokoły odbioru, w terminach wynikających z Kontraktu na roboty po otrzymaniu wniosku Wykonawcy robót. Opiniować i rekomendować każdą propozycję zmiany do Kontraktu na roboty pod względem finansowym, formalnym - zgodnym z Prawem Zamówień Publicznych i rzeczowym z podaniem skutków: (koszt i czas).
26) informować Zamawiającego o możliwości powstania roszczenia Wykonawcy robót.
27) natychmiast informować Zamawiającego o powstałych roszczeniach (przyczyny), przedłożyć Zamawiającemu wszelkie dokumenty związane z roszczeniem wraz z analizą i pisemną opinią o sposobie rozwiązania i skutkach w tym: koszt, czas, w ciągu 5 dni od otrzymania pisemnego polecenia od Zamawiającego lub w innym terminie ustalonym przez Zamawiającego.
28) sporządzać protokoły potwierdzające wykonanie robót w ciągu 14 dni od otrzymania od Wykonawcy robót kompletu dokumentów rozliczeniowych. Odpowiednie protokoły potwierdzające wykonanie musi mieć wyodrębnione części dotyczące kosztów - kwalifikowanych i niekwalifikowanych. Inżynier będzie proponował takie wyodrębnienie kosztów (lub wartości) na podstawie wytycznych Instytucji Pośredniczącej/Zarządzającej i Zamawiającego. Zamawiający poda Inżynierowi dyspozycje dotyczące kosztów lub innych wartości dla potrzeb sporządzania Rozliczeń.
29) sprawdzać poprawność faktur Wykonawcy robót pod względem merytorycznym, rachunkowym i formalnym i rekomendował do zapłaty.
30) Cała korespondencja pomiędzy Wykonawcą robót i Inżynierem dotycząca płatności musi być wysyłana w formie kopii do Zamawiającego. Inżynier będzie przestrzegał obowiązku koordynacji wykonania Kontraktu na Roboty z działaniami w obiektach.
31) Inżynier przygotuje dla Kontraktów na roboty i usługi wszelkie dokumenty niezbędne do wystawienia protokołu ostatecznego odbioru robót i rozliczenia ostatecznego oraz wystawi je oraz przedstawi pisemne sprawozdanie o stanie zrealizowanych czynności wynikających
z wymogów dla okresu gwarancji na roboty i usługi oraz zawrze w sprawozdaniu spis wykonanych czynności a także spis koniecznych do sporządzenia dokumentów dla prawidłowego zakończenia kontraktu i zwolnienia Zabezpieczenia należytego wykonania Kontraktu w terminie podanym przez Zamawiającego.
32) Inżynier ma obowiązek organizowania z udziałem Wykonawcy robót, Zamawiającego okresowych narad na Terenie Budowy (przynajmniej 1 raz w miesiącu, a w okresie nasilenia prac 1 raz w tygodniu) oraz sporządzanie notatki z przebiegu spotkania. Na spotkaniach należy dążyć do podejmowania bieżących decyzji dotyczących wszystkich zagadnień mających wpływ na postęp robót Inżynier będzie dążył do polubownych rozwiązań sporów, oceniał i rozstrzygał roszczenia i problemy, zapobiegał sporom i opóźnieniom. Inżynier będzie dostarczał Zamawiającemu dokumenty potwierdzające postęp Robót rzeczowy i finansowy i oraz prognozę dotyczącą przyszłych płatności dla Wykonawcy. Forma i zakres rzeczowy i merytoryczny takich dokumentów i prognoz zostanie przekazany Inżynierowi przez Zamawiającego po podpisaniu Umowy. Inżynier musi mieć świadomość, że forma
i zakres tych dokumentów mogą ulec zmianie w trakcie realizacji Umowy z uwagi na zmiany wprowadzane przez (Krajowy Punkt Kontaktowy, Komitet Mechanizmu Finansowego EOG - lub innej instytucji pośredniczącej). Dokumenty te i prognozy Inżynier będzie przedkładał, jako część Raportów.
Szczegółowe obowiązki Inżyniera wynikające z realizacji obowiązku
administrowania, monitorowania rozliczania i zarządzania w szczególności pod
względem formalnym i finansowym Kontraktów w sposób zgodny z obowiązującymi
przepisami w tym w szczególności z: ustawą Prawo zamówień publicznych, z ustawą
Prawo budowlane, ustawą Kodeks Cywilny.
Inżynier będzie zobowiązany do:
1) przestrzegania i wdrażania procedur związanych z administrowaniem i zarządzaniem Projektem realizowanym przy wsparciu z Mechanizmu Finansowego EOG i do egzekwowania od Wykonawcy robót przestrzegania tych procedur; w szczególności dotyczy to: przestrzegania ustawy Prawo Zamówień Publicznych; treści, formy i zakresu wystawianych przez Wykonawcę robót faktur, Planów Płatności i Harmonogramów dla Kontraktu; zasad rozliczania Umowy Inżyniera, a także do: wykonania rzeczowego i finansowego rozliczenia Kontraktu zgodnie z zasadami prowadzenia rozliczeń oraz stosowanymi regulacjami dla Projektów Mechanizmu Finansowego EOG; do wypełniania list sprawdzających w zakresie wskazanym przez Zamawiającego.
2) prowadzenia monitoringu, raportowania, audytów. Inżynier będzie na polecenie Zamawiającego w terminach podanych przez Zamawiającego przygotowywał, udostępniał i kompletował wszelkie dokumenty niezbędne dla wszelkich kontroli, jakim będzie podlegał Zamawiający.
3) przygotowywania w terminach podanych przez Zamawiającego dla Zamawiającego - jeśli zażąda niezbędnych sprawozdań, raportów rzeczowych i finansowych oraz innych opracowań wymaganych przez (Krajowy Punkt Kontaktowy EOG - lub innej instytucji pośredniczącej) ze szczególnym uwzględnieniem raportów dla Komitetu Monitorującego.
4) monitorowania wskaźników Projektu i sygnalizowania wszelkich zagrożeń wynikających z tego monitoringu z należytym wyprzedzeniem.
5) przygotowania w terminach podanych przez Zamawiającego wszelkich dokumentów niezbędnych dla rozliczenia finansowego Projektu.
Inżynier zobowiązany jest:
6) znać wszystkie dokumenty programowe, przepisy, normy, zasady i ich aktualizacje dotyczące realizacji Kontraktu i Projektu finansowanego z Mechanizmu Finansowego EOG.
7) Korzystać z/i znać wszelkie publikacje na stronach internetowych: Komisji Europejskiej, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Finansów, Urzędu Zamówień Publicznych (lub ich odpowiedników w razie ewentualnej zmiany).
8) Gromadzić i w prawidłowy sposób grupować i segregować wszelkie dane niezbędne do przygotowania Raportu końcowego z wykonania Projektu. Inżynier musi monitorować i kontrolować zgodność zakresu rzeczowego nadzorowanego Kontraktu z zakresem podanym w Wniosku (Aplikacji). Inżynier ma obowiązek informować natychmiast pisemnie Zamawiającego o każdym powstałym odstępstwie.
9) Przedstawiać wizualnie lub pisemnie tożsamość EOG to jest stosować w instruktażach, biuletynach, konferencjach prasowych, prezentacjach i zaproszeniach związanych z Projektem jak również w tablicach informacyjnych i pamiątkowych podkreślenie współfinansowania przez EOG zgodnie z obowiązującymi Wytycznymi dla Projektu. Wszystkie publikacje i materiały pisemne i audiowizualne związane z Projektem i jego realizacja muszą przedstawiać logo EOG oraz Zamawiającego. (Wszystkie uzgodnienia, włączając identyfikację wizualną są zawarte w Wytycznych dotyczących zasad identyfikacji wizualnej, publikowanych przez Instytucję zarządzającą oraz Instytucje pośredniczące).
10) Wspierać Zamawiającego w zakresie public relation w postaci przygotowania materiałów o treści i charakterze informacyjnym dotyczących realizowanego Projektu w zakresie zadań Inżyniera, niezbędnych do potwierdzenia wszelkiego typu akcji informacyjno promocyjnych, w tym aktualizacji działów internetowego serwisu.
11) Przygotowywać w terminach podanych przez Zamawiającego materiały do publikacji w serwisie internetowym na temat realizowanego Projektu. Materiały te muszą być zgodne z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej oraz z Rozporządzaniem Min. Spraw Wew. i Adm. z dnia 17maja 2002 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej. Materiały przygotowane do publikacji w serwisie internetowym muszą byś obsługiwane przez popularne przeglądarki internetowe typu: Internet Explorer, Mozilla, FireFox, Safari.
12) Nadzorować i egzekwować umiejscowienie i aktualność wymaganych tablic informacyjno-promocyjnych o realizowanym Projekcie.
13) Inżynier będzie odpowiedzialny za informowanie wszystkich zaangażowanych stron o tym, że wszystkie działania podjęte w ramach Projektu są współfinansowane przez (EOG, Gminę Ożarów). Wszystkie publikacje, oświadczenia i wywiady prasowe związane z Projektem, jak również informacje przekazywane podczas szkoleń, seminariów i konferencji muszą w jasny sposób, podkreślać rolę EOG w współfinansowaniu przedsięwzięcia.
Dodatkowe informacje dotyczące wykonywania obowiązków przez Inżyniera:
1) Inżynier musi działać zgodnie z udzielonymi pełnomocnictwami przekazanymi mu przez Zamawiającego zgodnie z Umową.
2) Inżynier będzie miał upoważnienie wydawania poleceń Zmian w każdej części Kontraktu, w której według jego opinii, jest to potrzebne lub właściwe. Jednakże takie upoważnienie musi być uprzednio uzyskane w formie pisemnej Zamawiającego a także Inżynier zobowiązany jest do uzyskania opinii Projektanta, jeśli to konieczne.
3) Inżynier nie będzie miał upoważnienia do zwolnienia Wykonawcy z jakichkolwiek jego obowiązków, zobowiązań, czy odpowiedzialności wynikającej z Kontraktu ani nie ma żadnego upoważnienia do skreślenia jakiejkolwiek części Kontraktu i przyznania jej innemu Wykonawcy.
4) Inżynier zorganizuje pracę swojego Personelu w taki sposób, aby Kontrakt był nadzorowany i wykonany zgodnie z Harmonogramem Projektu (Planem Wdrożenia Projektu) i Harmonogramem Kontraktu.
5) Inżynier ma obowiązek zapewnić na każdym etapie realizacji Umowy udział ze swojej strony Radcy Prawnego, (który będzie zobowiązany przygotować opinie prawne, jeśli Zamawiający zażąda i w terminie ustalonym przez Zamawiającego).
6) Konsultacje z Zamawiającym poprzez konsultacje i doradztwo odbywać się będą przynajmniej raz w miesiącu według potrzeby i na wezwanie Zamawiającego, w siedzibie Zamawiającego w Ożarowie.
7) Inżynier będzie zobligowany do odbywania krótkoterminowych wyjazdów do Warszawy i do NFOŚiGW i innych instytucji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Koszt takich wyjazdów będą pokrywane przez Inżyniera.
Informacje o projekcie
Projekt dotyczy wykonania robót budowlanych polegających na termomodernizacji 2 obiektów. Projekt będzie realizowany w trzech częściach, podzielonych w następujący sposób:
a) Kontrakt nr I- termomodernizacja kompleksu budynków biblioteki, domu kultury z salą widowiskową oraz budynku komunalnego w Ożarowie, wykonywany w terminie październik 2010 obejmujący wykonanie:
- montaż zaworów termostatycznych przy grzejnikach;
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej;
-ociepleniu fundamentów, ścian szczytowych oraz stropów,
- wykonaniu obróbek blacharskich,
-częściowej wymianie stolarki okiennej i drzwiowej- okiennej na PCV a drzwiowej na aluminiową,
- wykonaniu instalacji odgromowej,
- wymianie instalacji centralnego ogrzewania,
-przebudowie kotłowni gazowej.
b) Kontrakt nr II -termomodernizacja budynku Urzędu Miasta i Gminy w Ożarowie
- montaż zaworów termostatycznych przy grzejnikach;
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej;
-ociepleniu fundamentów, ścian szczytowych oraz stropów,
- wykonaniu obróbek blacharskich,
-częściowej wymianie stolarki okiennej i drzwiowej- okiennej na PCV a drzwiowej na aluminiową,
- wykonaniu instalacji odgromowej,
- wymianie instalacji centralnego ogrzewania,
Wartość robót budowlanych na oba kontraky ok. 2 300 000,00 zł brutto
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 132339
Data publikacji: 2010-05-24
Nazwa: Urząd Miasta i Gminy w Ożarowie
Ulica: ul. Stodolna 1
Numer domu: 1
Miejscowość: Ożarów
Kod pocztowy: 27-530
Województwo / kraj: świętokrzyskie
Numer telefonu: 015 8610700 do 702
Numer faxu: 015 8611136
Adres strony internetowej: www.ozarow.pl
Regon: 00054878400000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pełnienie funkcji Inżyniera kontraktu dla termomodernizacji kompleksu budynków biblioteki, domu kultury z salą widowiskową, budynku UMiG oraz budynku komunalnego w Ożarowie
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Zakres czynności Inżyniera kontraktu obejmuje;
Inżynier, w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia, zobowiązany jest wykonywać
niżej wymienione czynności:
1) prowadzić nadzór inwestorski nad robotami, w szczególności w zakresie zgodnym
z wymaganiami Ustawy Prawo Budowlane, tj. wykonywać obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego i koordynatora czynności inspektorów nadzoru inwestorskiego. Nadzór będzie wykonywany przez personel Inżyniera posiadający odpowiednie uprawnienia przewidziane Ustawą Prawo Budowlane.
2) administrować, monitorować, rozliczać i zarządzać 2 kontraktami wchodzącymi w skład projektu, w szczególności pod względem formalnym i finansowym, w sposób zgodny m.in.
z obowiązującymi przepisami w zakresie ustawy Prawo zamówień publicznych, Prawo budowlane, Kodeks Cywilny.
3) przygotowywać dokumenty niezbędne przy i do realizacji projektu finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG.
4) współpracować ze wskazanymi przez Zamawiającego pracownikami Zamawiającego
i konsultantami zewnętrznymi w sposób, który zapewni sprawne zrealizowanie projektu
w założonym czasie i zgodnie z zaplanowanym budżetem.
5) wspierać Zamawiającego przy realizacji projektu oraz przy wykonywaniu zobowiązań wynikających z obowiązujących przepisów.
Szczegółowe obowiązki Inżyniera:
1) sprawdzać poprawność i zgodność z treścią wnoszonych lub przedkładanych przez Wykonawców robót zabezpieczeń należytego wykonania kontraktów/Umów w rozumieniu art. 147 Prawa Zamówień Publicznych i pisemnie powiadamiać Zamawiającego o wynikach sprawdzenia wraz z zaleceniami, w przypadku opinii negatywnej, o wniesionym lub przedłożonym zabezpieczeniu.
2) egzekwować od Wykonawców robót, w określonych przypadkach przedłożenia nowego dokumentu zabezpieczenia w określonym terminie.
3) przygotować dla Zamawiającego, w ustalonym przez Zamawiającego terminie, pisemnej opinii (w aspekcie formalnym i merytorycznym ) i wszelkich niezbędnych dokumentów stanowiących podstawę roszczenia do Wykonawcy robót z zabezpieczenia należytego wykonania Kontraktu jeśli zajdzie taka okoliczność. W przypadku niewłaściwego wywiązywania się Wykonawcy z Kontraktu. Inżynier będzie wspierał Zamawiającego w dochodzeniu i egzekwowaniu od Wykonawcy robót należnego odszkodowania i kar umownych za nienależyte i nieterminowe wykonanie Kontraktu, jak to regulują warunki Kontraktu.
4) przygotować na polecenie Zamawiającego pisemnej opinii na temat możliwości zwolnienia zabezpieczenia należytego wykonania Kontraktu w ustalonym terminie, jaki poda Zamawiający.
5) Inżynier zapewni swój współudział w przekazaniu Terenu Budowy Wykonawcy robót.
6) sprawdzić wytyczenia robót przez Wykonawców robót budowlanych.
7) przechowywać - w biurze Inżyniera kopii Kontraktów na roboty (Inżynier otrzyma kopie najszybciej jak to możliwe po podpisaniu Kontraktów na roboty, Inżynier otrzyma także najszybciej jak to będzie możliwe od Zamawiającego 1 kopię każdej Zmiany do Kontraktu na roboty). Przechowywać wszelkie notatki dotyczące sposobu realizacji Kontraktów w szczególności jako materiału dowodowego w przypadku powstania sporów, roszczeń Wykonawcy robót, katastrof, wypadków i innych okoliczności. Uczestniczenie w przekazaniu Wykonawcy wszystkich niezbędnych dokumentów wraz z kontrolą ich kompletności.
8) posiadać i przechowywać wszelkie dokumenty sporządzone przez Wykonawcę robót (w szczególności: rysunki dokumentacji wykonawczej, specyfikacje, obliczenia, rysunki dokumentacji powykonawczej, instrukcje) w biurze Inżyniera zapewnionym przez Zamawiającego - zgodnie do wskazań Zamawiającego.
9) opiniować, rekomendować, weryfikować i analizować rysunki, dokumentację projektową, dokumentację wykonawczą i inne dokumenty wykonawcze, specyfikacje, obliczenia, instrukcje sporządzane przez Wykonawcę robót. Inżynier sporządzał będzie pisemne opinie i wskazywał konieczne korekty tych dokumentów, (jeśli to konieczne) w terminie ustalonym przez Zamawiającego. Jeśli Inżynier wyda pozytywną opinię będzie zobowiązany następnie natychmiast zatwierdzić wymienione dokumenty z punktu widzenia: wymagań Zamawiającego zawartych w Kontrakcie, poprawności technicznej i formalnej. Inżynier zobowiązany jest do zalecania wszelkich zmian w specyfikacjach, dokumentacji projektowej, które są według niego konieczne dla realizacji robót tym samym zatwierdzając je. Inżynier będzie zobowiązany posiadać i przechowywać te dokumenty.
10) Inżynier będzie prowadził i przechowywał wszelką korespondencję.
11) Inżynier będzie akceptował Harmonogram realizacji każdego Kontraktu i Plan Płatności w porozumieniu z Zamawiającym, w ciągu 10 dni od przedłożenia Harmonogramu Inżynierowi przez Wykonawcę. Dodatkowo Inżynier pierwszy uzgodniony z Wykonawcą Harmonogram i Plan przedłoży Zamawiającemu do akceptacji w ciągu 7dni od zawarcia Kontraktu. Każdy Harmonogram musi zawierać: plan odbiorów częściowych i końcowych oraz warunki akceptacji faktur składanych przez Wykonawcę Robót.
12) . Inżynier natychmiast powiadomi pisemnie Zamawiającego o każdym opóźnieniu robót i planowanych płatności, wskaże przyczyny powstania oraz metody naprawcze. Inżynier natychmiast pisemnie powiadomi Zamawiającego o wszelkich wykrytych lub podejrzewanych nieprawidłowościach na budowie.
13) sprawdzać poprawność uprawnień i ich aktualność (przynależność do izby, ubezpieczenie) Kierownika Budowy i Kierowników Robót Wykonawcy wskazanych
w Kontrakcie. Informację o wynikach sprawdzenia zawrze w Raporcie kwartalnym.
14) sporządzać dla Zamawiającego pisemną opinię (w ciągu 5 dni od złożonego wniosku do Inżyniera) - w aspekcie formalnym i merytorycznym - w sprawie zgody na dokonanie zmiany personelu wskazanego w ofercie Wykonawcy robót i Kontrakcie, jeśli z takim wnioskiem wystąpi Wykonawca, Zamawiający lub Inżynier.
15) kontrolować sposób składowania i przechowywania materiałów przez Wykonawców robót, zatwierdzać materiały budowlane i instalacyjne oraz urządzenia i dostawy przewidziane przez Wykonawcę robót do wbudowania, sprawdzać autentyczność, kompletność, prawidłowość i formułować zalecenia dotyczące wszelkich certyfikatów, atestów, dokumentów jakości, aprobat, deklaracji zgodności, gwarancji, praw własności itp., w celu nie dopuszczenia do wbudowania materiałów wadliwych lub niedopuszczonych dostosowania, sprawdzać jakość oraz zgodność materiałów budowlanych i instalacyjnych oraz urządzeń i dostaw z Kontraktem.
16) Inżynier dokona zatwierdzeń przedstawionych metod wykonywania robót budowlanych włączając roboty tymczasowe zaproponowane przez Wykonawcę robót zgodnie z Kontraktem.
17) Inżynier jest zobowiązany do wydawania Wykonawcy robót; Kierownikowi Budowy lub Kierownikowi Robót poleceń, potwierdzonych wpisem w Dzienniku Budowy, dotyczących w szczególności: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych, oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania
w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych, żądać od Wykonawcy robót; Kierownika Budowy lub Kierownika Robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymania dalszych robót budowlanych w przypadku, gdy ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub Pozwoleniem na budowę.
18) dokonywać odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu.
18) Inżynier pisemnie zaopiniuje zasadność przedłużenia terminu ukończenie robót wraz z analizą skutków finansowych i formalnych dla Kontraktu na roboty, w określonym przez Zamawiającego terminie.
19) Inżynier wyda polecenie zawieszenia całości lub części prac Wykonawcy, w przypadkach określonych Kontraktem na Roboty, po uzyskaniu pisemnej zgody Zamawiającego.
20) Inżynier udzieli zezwolenia Wykonawcy na wznowienie całości lub części prac w przypadkach przewidzianych w Kontrakcie na Roboty po uzyskaniu pisemnej zgody od Zamawiającego. Inżynier pisemnie zaopiniuje zasadności zawieszenia i wznowienia robót wraz z analizą skutków finansowych i formalnych dla Kontraktu na roboty na żądanie Zamawiającego i w określonym przez Zamawiającego terminie.
21) Inżynier pisemnie zaopiniuje (w aspekcie formalnym i merytorycznym) przyczyny nie dotrzymania terminu ukończenie z winy Wykonawcy stanowiące podstawę dla Zamawiającego o wystąpienie o odszkodowanie za zwłokę i do dochodzenia (na zasadach ogólnych Kodeksu Cywilnego) odszkodowania uzupełniającego przenoszącego wysokość kar umownych - do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody. Opinia zostanie wykonana na żądanie Zamawiającego w ciągu 7 dni od otrzymania pisemnego polecenia od Zamawiającego lub w innym określonym przez Zamawiającego terminie.
22) Inżynier będzie wyrażał zgodę na pracę poza godzinami ustalonymi w Kontrakcie na roboty i w dni wolne od pracy.
23) Inżynier sprawdzi wykonanie robót i powiadomi Wykonawcę robót o wykrytych wadach oraz określi zakres robót niezbędnych do wykonania celem usunięcia wad wraz z podaniem terminu ich wykonania a następnie dokona odebrania wykonanych robót usuwających wady, w ciągu 7 dni od usunięcia wad pisemnie poświadczy usunięcie wad przez Wykonawcę robót. Przygotuje od strony formalnej - zgodnej z Prawem Zamówień Publicznych -, merytorycznej i finansowej zlecenie (postępowanie) ws. usunięcia wad innemu Wykonawcy w przypadku, jeśli Wykonawca robót nie usunie wad w ciągu 7 dni od wydania pisemnego polecenia przez Zamawiającego lub w innym wyznaczonym przez Zamawiającego terminie.
24) Inżynier przeprowadzi z Wykonawcą robót odbiory częściowe, (jeśli są przewidziane) i końcowy robót, wystawi Protokół odbioru, sprawdzi pod względem jakości, kompletności, prawidłowości dokumenty wymagane do odbioru przedłożone przez Wykonawcę robót i przygotuje i przedłoży Zamawiającemu pozostałe niezbędne do odbioru dokumenty. Inżynier wyegzekwuje od Wykonawcy wykonanie zaleceń poodbiorowych. Rozpoczęcie czynności odbiorowych wykonanych robót nastąpi w ciągu 21 dni od daty zgłoszenia gotowości do odbioru przez Wykonawcę robót. Inżynier zawiadomi wszystkich uczestników odbioru (w tym: Wykonawcę, Zamawiającego) o wyznaczonym terminie rozpoczęcia czynności odbioru, co najmniej 7 dni przed jego rozpoczęciem. Czynności odbiorowe zostaną zakończone w terminie 21 dni liczą od dnia ich rozpoczęcia.
25) Inżynier przygotuje (w uzgodnieniu z Zamawiającym) i przedłoży Zamawiającemu Protokoły odbioru, w terminach wynikających z Kontraktu na roboty po otrzymaniu wniosku Wykonawcy robót. Opiniować i rekomendować każdą propozycję zmiany do Kontraktu na roboty pod względem finansowym, formalnym - zgodnym z Prawem Zamówień Publicznych i rzeczowym z podaniem skutków: (koszt i czas).
26) informować Zamawiającego o możliwości powstania roszczenia Wykonawcy robót.
27) natychmiast informować Zamawiającego o powstałych roszczeniach (przyczyny), przedłożyć Zamawiającemu wszelkie dokumenty związane z roszczeniem wraz z analizą i pisemną opinią o sposobie rozwiązania i skutkach w tym: koszt, czas, w ciągu 5 dni od otrzymania pisemnego polecenia od Zamawiającego lub w innym terminie ustalonym przez Zamawiającego.
28) sporządzać protokoły potwierdzające wykonanie robót w ciągu 14 dni od otrzymania od Wykonawcy robót kompletu dokumentów rozliczeniowych. Odpowiednie protokoły potwierdzające wykonanie musi mieć wyodrębnione części dotyczące kosztów - kwalifikowanych i niekwalifikowanych. Inżynier będzie proponował takie wyodrębnienie kosztów (lub wartości) na podstawie wytycznych Instytucji Pośredniczącej/Zarządzającej i Zamawiającego. Zamawiający poda Inżynierowi dyspozycje dotyczące kosztów lub innych wartości dla potrzeb sporządzania Rozliczeń.
29) sprawdzać poprawność faktur Wykonawcy robót pod względem merytorycznym, rachunkowym i formalnym i rekomendował do zapłaty.
30) Cała korespondencja pomiędzy Wykonawcą robót i Inżynierem dotycząca płatności musi być wysyłana w formie kopii do Zamawiającego. Inżynier będzie przestrzegał obowiązku koordynacji wykonania Kontraktu na Roboty z działaniami w obiektach.
31) Inżynier przygotuje dla Kontraktów na roboty i usługi wszelkie dokumenty niezbędne do wystawienia protokołu ostatecznego odbioru robót i rozliczenia ostatecznego oraz wystawi je oraz przedstawi pisemne sprawozdanie o stanie zrealizowanych czynności wynikających
z wymogów dla okresu gwarancji na roboty i usługi oraz zawrze w sprawozdaniu spis wykonanych czynności a także spis koniecznych do sporządzenia dokumentów dla prawidłowego zakończenia kontraktu i zwolnienia Zabezpieczenia należytego wykonania Kontraktu w terminie podanym przez Zamawiającego.
32) Inżynier ma obowiązek organizowania z udziałem Wykonawcy robót, Zamawiającego okresowych narad na Terenie Budowy (przynajmniej 1 raz w miesiącu, a w okresie nasilenia prac 1 raz w tygodniu) oraz sporządzanie notatki z przebiegu spotkania. Na spotkaniach należy dążyć do podejmowania bieżących decyzji dotyczących wszystkich zagadnień mających wpływ na postęp robót Inżynier będzie dążył do polubownych rozwiązań sporów, oceniał i rozstrzygał roszczenia i problemy, zapobiegał sporom i opóźnieniom. Inżynier będzie dostarczał Zamawiającemu dokumenty potwierdzające postęp Robót rzeczowy i finansowy i oraz prognozę dotyczącą przyszłych płatności dla Wykonawcy. Forma i zakres rzeczowy i merytoryczny takich dokumentów i prognoz zostanie przekazany Inżynierowi przez Zamawiającego po podpisaniu Umowy. Inżynier musi mieć świadomość, że forma
i zakres tych dokumentów mogą ulec zmianie w trakcie realizacji Umowy z uwagi na zmiany wprowadzane przez (Krajowy Punkt Kontaktowy, Komitet Mechanizmu Finansowego EOG - lub innej instytucji pośredniczącej). Dokumenty te i prognozy Inżynier będzie przedkładał, jako część Raportów.
Szczegółowe obowiązki Inżyniera wynikające z realizacji obowiązku
administrowania, monitorowania rozliczania i zarządzania w szczególności pod
względem formalnym i finansowym Kontraktów w sposób zgodny z obowiązującymi
przepisami w tym w szczególności z: ustawą Prawo zamówień publicznych, z ustawą
Prawo budowlane, ustawą Kodeks Cywilny.
Inżynier będzie zobowiązany do:
1) przestrzegania i wdrażania procedur związanych z administrowaniem i zarządzaniem Projektem realizowanym przy wsparciu z Mechanizmu Finansowego EOG i do egzekwowania od Wykonawcy robót przestrzegania tych procedur; w szczególności dotyczy to: przestrzegania ustawy Prawo Zamówień Publicznych; treści, formy i zakresu wystawianych przez Wykonawcę robót faktur, Planów Płatności i Harmonogramów dla Kontraktu; zasad rozliczania Umowy Inżyniera, a także do: wykonania rzeczowego i finansowego rozliczenia Kontraktu zgodnie z zasadami prowadzenia rozliczeń oraz stosowanymi regulacjami dla Projektów Mechanizmu Finansowego EOG; do wypełniania list sprawdzających w zakresie wskazanym przez Zamawiającego.
2) prowadzenia monitoringu, raportowania, audytów. Inżynier będzie na polecenie Zamawiającego w terminach podanych przez Zamawiającego przygotowywał, udostępniał i kompletował wszelkie dokumenty niezbędne dla wszelkich kontroli, jakim będzie podlegał Zamawiający.
3) przygotowywania w terminach podanych przez Zamawiającego dla Zamawiającego - jeśli zażąda niezbędnych sprawozdań, raportów rzeczowych i finansowych oraz innych opracowań wymaganych przez (Krajowy Punkt Kontaktowy EOG - lub innej instytucji pośredniczącej) ze szczególnym uwzględnieniem raportów dla Komitetu Monitorującego.
4) monitorowania wskaźników Projektu i sygnalizowania wszelkich zagrożeń wynikających z tego monitoringu z należytym wyprzedzeniem.
5) przygotowania w terminach podanych przez Zamawiającego wszelkich dokumentów niezbędnych dla rozliczenia finansowego Projektu.
Inżynier zobowiązany jest:
6) znać wszystkie dokumenty programowe, przepisy, normy, zasady i ich aktualizacje dotyczące realizacji Kontraktu i Projektu finansowanego z Mechanizmu Finansowego EOG.
7) Korzystać z/i znać wszelkie publikacje na stronach internetowych: Komisji Europejskiej, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Finansów, Urzędu Zamówień Publicznych (lub ich odpowiedników w razie ewentualnej zmiany).
8) Gromadzić i w prawidłowy sposób grupować i segregować wszelkie dane niezbędne do przygotowania Raportu końcowego z wykonania Projektu. Inżynier musi monitorować i kontrolować zgodność zakresu rzeczowego nadzorowanego Kontraktu z zakresem podanym w Wniosku (Aplikacji). Inżynier ma obowiązek informować natychmiast pisemnie Zamawiającego o każdym powstałym odstępstwie.
9) Przedstawiać wizualnie lub pisemnie tożsamość EOG to jest stosować w instruktażach, biuletynach, konferencjach prasowych, prezentacjach i zaproszeniach związanych z Projektem jak również w tablicach informacyjnych i pamiątkowych podkreślenie współfinansowania przez EOG zgodnie z obowiązującymi Wytycznymi dla Projektu. Wszystkie publikacje i materiały pisemne i audiowizualne związane z Projektem i jego realizacja muszą przedstawiać logo EOG oraz Zamawiającego. (Wszystkie uzgodnienia, włączając identyfikację wizualną są zawarte w Wytycznych dotyczących zasad identyfikacji wizualnej, publikowanych przez Instytucję zarządzającą oraz Instytucje pośredniczące).
10) Wspierać Zamawiającego w zakresie public relation w postaci przygotowania materiałów o treści i charakterze informacyjnym dotyczących realizowanego Projektu w zakresie zadań Inżyniera, niezbędnych do potwierdzenia wszelkiego typu akcji informacyjno promocyjnych, w tym aktualizacji działów internetowego serwisu.
11) Przygotowywać w terminach podanych przez Zamawiającego materiały do publikacji w serwisie internetowym na temat realizowanego Projektu. Materiały te muszą być zgodne z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej oraz z Rozporządzaniem Min. Spraw Wew. i Adm. z dnia 17maja 2002 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej. Materiały przygotowane do publikacji w serwisie internetowym muszą byś obsługiwane przez popularne przeglądarki internetowe typu: Internet Explorer, Mozilla, FireFox, Safari.
12) Nadzorować i egzekwować umiejscowienie i aktualność wymaganych tablic informacyjno-promocyjnych o realizowanym Projekcie.
13) Inżynier będzie odpowiedzialny za informowanie wszystkich zaangażowanych stron o tym, że wszystkie działania podjęte w ramach Projektu są współfinansowane przez (EOG, Gminę Ożarów). Wszystkie publikacje, oświadczenia i wywiady prasowe związane z Projektem, jak również informacje przekazywane podczas szkoleń, seminariów i konferencji muszą w jasny sposób, podkreślać rolę EOG w współfinansowaniu przedsięwzięcia.
Dodatkowe informacje dotyczące wykonywania obowiązków przez Inżyniera:
1) Inżynier musi działać zgodnie z udzielonymi pełnomocnictwami przekazanymi mu przez Zamawiającego zgodnie z Umową.
2) Inżynier będzie miał upoważnienie wydawania poleceń Zmian w każdej części Kontraktu, w której według jego opinii, jest to potrzebne lub właściwe. Jednakże takie upoważnienie musi być uprzednio uzyskane w formie pisemnej Zamawiającego a także Inżynier zobowiązany jest do uzyskania opinii Projektanta, jeśli to konieczne.
3) Inżynier nie będzie miał upoważnienia do zwolnienia Wykonawcy z jakichkolwiek jego obowiązków, zobowiązań, czy odpowiedzialności wynikającej z Kontraktu ani nie ma żadnego upoważnienia do skreślenia jakiejkolwiek części Kontraktu i przyznania jej innemu Wykonawcy.
4) Inżynier zorganizuje pracę swojego Personelu w taki sposób, aby Kontrakt był nadzorowany i wykonany zgodnie z Harmonogramem Projektu (Planem Wdrożenia Projektu) i Harmonogramem Kontraktu.
5) Inżynier ma obowiązek zapewnić na każdym etapie realizacji Umowy udział ze swojej strony Radcy Prawnego, (który będzie zobowiązany przygotować opinie prawne, jeśli Zamawiający zażąda i w terminie ustalonym przez Zamawiającego).
6) Konsultacje z Zamawiającym poprzez konsultacje i doradztwo odbywać się będą przynajmniej raz w miesiącu według potrzeby i na wezwanie Zamawiającego, w siedzibie Zamawiającego w Ożarowie.
7) Inżynier będzie zobligowany do odbywania krótkoterminowych wyjazdów do Warszawy i do NFOŚiGW i innych instytucji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Koszt takich wyjazdów będą pokrywane przez Inżyniera.
Informacje o projekcie
Projekt dotyczy wykonania robót budowlanych polegających na termomodernizacji 2 obiektów. Projekt będzie realizowany w trzech częściach, podzielonych w następujący sposób:
a) Kontrakt nr I- termomodernizacja kompleksu budynków biblioteki, domu kultury z salą widowiskową oraz budynku komunalnego w Ożarowie, wykonywany w terminie październik 2010 obejmujący wykonanie:
- montaż zaworów termostatycznych przy grzejnikach;
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej;
-ociepleniu fundamentów, ścian szczytowych oraz stropów,
- wykonaniu obróbek blacharskich,
-częściowej wymianie stolarki okiennej i drzwiowej- okiennej na PCV a drzwiowej na aluminiową,
- wykonaniu instalacji odgromowej,
- wymianie instalacji centralnego ogrzewania,
-przebudowie kotłowni gazowej.
b) Kontrakt nr II -termomodernizacja budynku Urzędu Miasta i Gminy w Ożarowie
- montaż zaworów termostatycznych przy grzejnikach;
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej;
-ociepleniu fundamentów, ścian szczytowych oraz stropów,
- wykonaniu obróbek blacharskich,
-częściowej wymianie stolarki okiennej i drzwiowej- okiennej na PCV a drzwiowej na aluminiową,
- wykonaniu instalacji odgromowej,
- wymianie instalacji centralnego ogrzewania,
Wartość robót budowlanych na oba kontraky ok. 2 300 000,00 zł brutto
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres w miesiącach: 10
Informacja na temat wadium: Wadium nie jest wymagane
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Złożyć oświadczenie z art. 22 Ustawy Prawo zamówień publicznych na załączonym druku- załącznik nr 1 do oferty, ocena tego warunku na zasadzie spełnia nie spełnia
Wiedza i doświadczenie:
Na potwierdzenie należy złożyć :
wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie Wykonawca potwierdzi spełnianie warunków udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że wykonał co najmniej jedną co najmniej jedną usługę pełnienia funkcji Inżyniera/Inwestora Zastępczego o wartości co najmniej 50 000 zł, na kontrakcie obejmującym roboty budowlane.
Do pozycji z wykazu musi być załączony dokument potwierdzający należyte wykonanie zamówienia.
Wykaz usług - załącznik nr 2 do oferty
ocena na zasadzie spełnia nie spełnia
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Na potwierdzenie należy złożyć :
wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia - Potwierdzeniem spełniania warunku będzie przedstawienie wykazu zawierającego nie mniej niż:
-Ekspert nr 1 Kierownik Zespołu (Inżynier Rezydent) posiadający:
- wykształcenie techniczne, ekonomiczne, prawnicze,
- minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe,
- doświadczenie w pełnieniu funkcji Kierownika Zespołu/Inżyniera Rezydenta
na jednym kontrakcie obejmującym roboty budowlane, zrealizowanym w
oparciu o warunki kontraktu FIDIC lub równoważne, współfinansowanym
ze środków Unii Europejskiej,
Ekspert nr 2 Inspektor nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej
posiadający:
- wykształcenie techniczne,
- minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe,
- doświadczenie w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru robót budowlanych
na jednym kontrakcie obejmującym roboty budowlane w zakresie
budowy/rozbudowy obiektu budowlanego,
- uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń
w specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
- wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego;
Ekspert nr 3 Inspektor nadzoru w specjalności sanitarnej posiadający:
- wykształcenie techniczne,
- minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe,
- doświadczenie w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru robót budowlanych
na jednym kontrakcie obejmującym roboty w zakresie instalacji sanitarnej
w obiekcie budowlanym,
- uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności
instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych,
gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń,
- wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego;
Ekspert nr 4 Specjalista ds. rozliczeń - posiadający:
- wykształcenie minimum średnie,
- doświadczenie w prowadzeniu obmiarów i analizy kosztów budowy, na co
najmniej jednym kontrakcie na roboty budowlane, współfinansowanym ze
środków Unii Europejskiej.
UWAGA:
Zamawiający dopuszcza jednoczesne pełnienie przez 1 osobę funkcji Eksperta w kilku
wymienionych powyżej funkcjach, pod warunkiem jednoczesnego posiadania
odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia i uprawnień. Powyższe dotyczy również
Eksperta nr 1.
UWAGA:
Zamawiający żąda zapewnienia przez Wykonawcę co najmniej jednej osoby biegle
posługującej się językiem angielskim.
Wykaz osób załącznik nr 3 do oferty
Do oferty należy dołączyć Oświadczenie o posiadaniu wymaganych uprawnień, który stanowi załącznik nr 4 do oferty
ocena nastąpi na zasadzie spełnia nie spełnia
Sytuacja ekonomiczna:
Złożyć oświadczenie na załączonym druku- załącznik nr 1 do oferty
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Nie
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.ozarow.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy Ożarów, ul. Stodolna 1, 27-530 Ożarów, Referat Planowania Przestrzennego Inwestycji i Gospodarki Komunalnej pokój nr 31
Data składania wniosków, ofert: 02/06/2010
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy Ożarów, ul. Stodolna 1, 27-530 Ożarów, pokój nr 11 (sekretariat)
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Współfinasowany z mechanizmu finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu
Finansowego.
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
715400005 (Usługi zarządzania budową)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Podobne przetargi
266486 / 2009-08-05 - Inny: samorzÄ…dowa instytucja kultury
Dom Środowisk Twórczych - Pałac T. Zielińskiego - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie Zastępstwa Inwestycyjnego oraz pełnienie obowiązków Inżyniera nad realizacją zadania inwestycyjnego pn.: Rewitalizacja Śródmieścia Kielc - Przebudowa zespołu obiektów powięziennych przy ul. Zamkowej 3
120178 / 2010-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa
GEOPARK Kielce - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Wykonywanie usługi Inżyniera Kontraktu polegającej na zarządzaniu całością zadań mających za cel zrealizowanie inwestycji, współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka , w ramach projektu Świętokrzyski Szlak Archeo- Geologiczny, a związanego z budową obiektów:
Zadanie 1. Budowa Centrum Geoedukacji w Kielcach
Zadanie 2. Budowa zespołu obiektów obsługujących Rezerwat Archeologiczno Przyrodniczy w Krzemionkach
212864 / 2010-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Pierzchnica - Pierzchnica (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru nad zadaniem-Budowa kanalizacji i oczyszczalni ścieków w Skrzelczycach-
386054 / 2011-11-18 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji pod nazwą:
Budowa budynku biurowego Placówki Terenowej KRUS w Pińczowie przy ulicy Republiki Pińczowskiej
340390 / 2010-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Pierzchnica - Pierzchnica (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru nad zadaniem- Zagospodarowanie centrum wsi Skrzelczcyce, gm. Pierzchnica
207164 / 2011-07-20 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji pod nazwą: Budowa budynku biurowego Placówki Terenowej KRUS w Ożarowie przy ulicy Stodolnej
324737 / 2008-11-20 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał
Sąd Okręgowy w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Wykonywanie czynności inwestora zastępczego związanej z realizacją zadania inwestycyjnego - Nadbudowa, przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku Sądu Rejonowego w Jędrzejowie
108256 / 2010-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta i Gminy Zawichost - Zawichost (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Wykonywanie czynności inspektora nadzoru związanej z realizacją zadania inwestycyjnego - Budowa Kanalizacji Sanitarnej z przykanalikami oraz pompowniami ścieków i ich zasilaniem energetycznym dla aglomeracji Zawichost - miasto Zawichost
126794 / 2009-04-29 - Inny: samorzÄ…dowa instytucja kultury
Dom Środowisk Twórczych - Pałac T. Zielińskiego - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie Zastępstwa Inwestycyjnego oraz pełnienie obowiązków Inżyniera nad realizacją zadania inwestycyjnego pn.:Rewitalizacja Śródmieścia Kielc - Przebudowa zespołu obiektów powięziennych przy ul. Zamkowej 3
40583 / 2014-02-27 - Inny: Dostarczanie wody i odbiór ścieków
Związek Międzygminny "Nidzica" - Kazimierza Wielka (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Inzynier Kontraktu dla robót budowlanych
331460 / 2010-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Pierzchnica - Pierzchnica (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru nad zadaniem-Budowa kanalizacji i oczyszczalni ścieków w Skrzelczycach
160294 / 2010-06-09 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji pod nazwą: 1.Budowa budynku biurowego Placówki Terenowej KRUS w Sandomierzu przy ulicy Słowackiego, 2.Budowa budynku Placówki Terenowej KRUS w Staszowie przy ulicy Mickiewicza.
367390 / 2010-11-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Pierzchnica - Pierzchnica (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru nad zadaniem- Zagospodarowanie centrum wsi Skrzelczyce, gm. Pierzchnica
276534 / 2010-09-03 - Administracja samorzÄ…dowa
GEOPARK Kielce - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
wykonywanie usługi Inżyniera Kontraktu polegającej na zarządzaniu całością zadań mających za cel zrealizowanie inwestycji, współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka , w ramach projektu -Świętokrzyski Szlak Archeo- Geologiczny-, a związanego z budową obiektów:
Zadanie 1. Budowa Centrum Geoedukacji w Kielcach
Zadanie 2. Budowa zespołu obiektów obsługujących Rezerwat Archeologiczno Przyrodniczy w Krzemionkach
241834 / 2014-07-18 - Inny: Sp. z o.o.
"Wodociągi Jędrzejowskie" Sp. z o.o. - Jędrzejów (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego
dla zadań realizowanych w ramach Projektu pn.
Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Jędrzejów - Etap II
114629 / 2010-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta i Gminy Zawichost - Zawichost (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Wykonywanie czynności inspektora nadzoru związanej z realizacją zadania inwestycyjnego - Budowa Kanalizacji Sanitarnej z przykanalikami oraz pompowniami ścieków i ich zasilaniem energetycznym dla aglomeracji Zawichost - miasto Zawichost
23192 / 2010-01-26 - Podmiot prawa publicznego
Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni Sp. z o.o. - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Wykonywanie czynności inwestora zastępczego związanej z realizacją zadania inwestycyjnego - Budowa siedziby Zamawiającego w systemie zaprojektuj wybuduj
290547 / 2008-10-29 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał
Sąd Okręgowy w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Wykonywanie czynności inwestora zastępczego związanej z realizacją zadania inwestycyjnego - Nadbudowa, przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku Sądu Rejonowego w Jędrzejowie
145390 / 2013-04-12 - Inny: Dostarczanie wody i odbiór ścieków
Związek Międzygminny "Nidzica" - Kazimierza Wielka (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Inżynier Kontraktu dla robót budowlanych
95856 / 2010-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta i Gminy Zawichost - Zawichost (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Wykonywanie czynności inspektora nadzoru związanej z realizacją zadania inwestycyjnego - Budowa Kanalizacji Sanitarnej z przykanalikami oraz pompowniami ścieków i ich zasilaniem energetycznym dla aglomeracji Zawichost - miasto Zawichost
146298 / 2011-06-07 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji pod nazwą:
Budowa budynku biurowego Placówki Terenowej KRUS w Ożarowie przy ulicy Stodolnej
443264 / 2009-12-29 - Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego
Szpital Powiatowy w Chmielniku - Chmielnik (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Wykonywanie czynności inwestora zastępczego związanej z realizacją zadania inwestycyjnego - Modernizacja i rozbudowa Szpitala Powiatowego w Chmielniku
271946 / 2014-08-14 - Inny: Sp. z o.o.
"Wodociągi Jędrzejowskie" Sp. z o.o. - Jędrzejów (świętokrzyskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego dla zadań realizowanych w ramach Projektu pn. Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Jędrzejów - Etap II