Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

79620 / 2015-04-09 - Administracja samorządowa / Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (Lubaczów)

Wykonanie zastępczego odwiertu studziennego S-2a i budowa studni głębinowej, oraz wykonanie zastępczego otworu rozpoznawczo-eksploatacyjnego R-1 i budowa studni głębinowej na ujęciu wód podziemnych wodociągu komunalnego w Lubaczowie

Opis zamówienia

A. Budowa studni głębinowej - otworu studziennego zastępczego S-2a na ujęciu wód podziemnych wodociągu komunalnego w Lubaczowie na działce nr ewid. 5677/22,
Zadanie to obejmuje:
a) wykonanie odwiertu studziennego o głębokości 34,5 m metodą mechaniczno-okrętno-udarową w rurach ø 20-18;
b) zabudowanie otworu studni kolumną filtrową ø280/255/12,5 (odcinki filtra łączone gwintowaną mufą) wraz z rurką piezometryczną;
c) wykonanie pompowania oczyszczającego, kontrolnego i pomiarowego- łącznie 120 godzin;
d) wykonanie obudowy otworu studziennego S-2a wraz z armaturą - (zakup i zamontowanie obudowy typu LANGE lub równoważnej z armaturą ø80 mm, z zaworem zwrotnym kulowym. Płyta studni powinna posiadać dodatkowy otwór dostępowy do rurki piezometrycznej).
e) dobór, zakup i montaż pompy głębinowej,
f) wykonanie przyłącza ø100 mm o długości 15,0 m i włączenie do istniejącego rurociągu do rurociągu ø200 mm.
g) wykonanie zasilania energetycznego i sterowania ( uzupełnienie istniejących - zasilanie 4 x 35 mm2 YAKY dług 10, 0 m, sterowanie 2 pary - 4 x 2,5 mm2 YKY dług. 10,0 m )
h) wykonanie dezynfekcji studni;
i) wykonanie badań laboratoryjnych wody;
j) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej i sporządzenie dokumentacji hydrologicznej w formie aneksu wraz uzyskaniem uzgodnień i zatwierdzeń wskazanych w projekcie robót geologicznych;
k) zapewnienie stałego nadzoru geologicznego zgodnie z obowiązującymi przepisami.
B. Wykonanie otworu rozpoznawczo-eksploatacyjnego R-1 i budowa studni głębinowej na ujęciu wód podziemnych wodociągu komunalnego w Lubaczowie na działce nr ewid. 2115/3
Uwaga! Budowa studni głębinowej uwarunkowana jest korzystnymi warunkami hydrogeologicznymi wykonanego otworu rozpoznawczo - eksploatacyjnego. W przypadku stwierdzenia negatywnych warunków hydrogeologicznych Wykonawca zobowiązany będzie do likwidacji otworu. W takim przypadku budowa studni głębinowej na ujęciu wód podziemnych wodociągu komunalnego w Lubaczowie na działce nr ewid. 2115/3 staje sie bezprzedmiotowa, a rozliczenie za wykonanie przedmiotu zamówienia będzie w oparciu o cenę ofertową za przedmiot zamówienia w wariancie ofertowym:
1. Budowa studni głębinowej - otworu studziennego zastępczego S-2a na ujęciu wód podziemnych wodociągu komunalnego w Lubaczowie na działce nr ewid. 5677/22,
2. Wykonanie otworu rozpoznawczo-eksploatacyjnego R-1 na działce nr ewid. 2115/3 i likwidacja otworu w przypadku stwierdzenia negatywnych warunków hydrogeologicznych
Zadanie to obejmuje:
a) wykonanie odwiertu studziennego o głębokości 30,0 m metodą mechaniczno-okrętno-udarową w rurach ø 20-18 ;,
b) likwidację otworu w przypadku stwierdzenia negatywnych warunków hydrogeologicznych, lub:
c) zabudowanie otworu studni kolumną filtrową ø280/255/12,5 (odcinki filtra łączone gwintowaną mufą) wraz z rurką piezometryczną;
d) wykonanie pompowania oczyszczającego, kontrolnego i pomiarowego - łącznie 120 godzin;
e) wykonanie obudowy otworu studziennego wraz z armaturą - (zakup i zamontowanie obudowy typu LANGE lub równoważnej z armaturą ø80 mm, z zaworem zwrotnym kulowym. Płyta studni powinna posiadać dodatkowy otwór dostępowy do rurki piezometrycznej. ,
f) dobór, zakup i montaż pompy głębinowej.
g) wykonanie przyłącza ø100 mm o długości 170,0 m i włączenie do rurociągu ø200 mm.
h) wykonanie zasilania energetycznego i sterowania, (zasilanie 4 x 50 mm2 YAKY dług 162/167 m, sterowanie 2 pary - 4 x 2,5 mm2 YKY dług. 162/167 m )
i) wykonanie dezynfekcji studni;
j) wykonanie badań laboratoryjnych wody;
k wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej i sporządzenie dokumentacji hydrologicznej w formie aneksu wraz uzyskaniem uzgodnień i zatwierdzeń wskazanych w projekcie robót geologicznych;
l)zapewnienie stałego nadzoru geologicznego zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia z materiałów własnych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, które stanowią załączniki do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Całość dokumentacji technicznej do wglądu w siedzibie Zamawiającego.
Wykonanie robót budowlanych.
Do obowiązków Wykonawcy należy:
1. Kompleksowa inwentaryzacja powykonawcza wykonanego zadania.
2. Obsługa geodezyjna zleconego zadania.
3. Przywrócenie do stanu poprzedniego terenu po wszelkich robotach budowlano- montażowych.
4. Organizacja i urządzenie placu budowy.
5. Dokumentacja hydrogeologiczna zadania w tym: protokoły odbioru przyłącza energetycznego i wodociągowego, protokoły szczelności wykonanego przyłącza, protokoły z pomiarów zwierciadła wody, badanie fizykochemiczne i bakteriologiczne próbek wody, atesty i gwarancje na wbudowane materiały i urządzenia oraz inne wymienione w dokumentacji technicznej. Opracowanie dokumentacji hydrogeologicznej musi być zgodne z wymaganiami określonymi w art. 42 pgg i § 4 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dn. 03.10.2005 r. i przedłożyć w 5 egzemplarzach Zamawiającemu.
Po zrealizowaniu projektowanych prac należy opracować dodatek (aneks) do dokumentacji zasobów wodnych ujęcia.
Użyte w dokumentacji projektowej nazwy materiałów i urządzeń nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów i urządzeń zaproponowanych w projektach.
Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach:
- Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881) cyt.: Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych. Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
- Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt.: Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
11. Wykonawca może powierzyć wykonywanie robót budowlanych podwykonawcom.
12. Zamawiający wymaga, aby wykonawca udzielił na przedmiot zamówienia minimum 3-letniej (36 miesięcy) gwarancji jakości, licząc od dnia bezusterkowego odbioru przedmiotu umowy.
Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
1) Z wybranym Wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą poszczególne elementy zakresu rzeczowego określonego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, dokumentacji projektowej.
2) Jeżeli w trakcie realizacji zamówienia wystąpią roboty niezbędne do wykonania, a nie wynikające z dokumentacji projektowej, a których Zamawiający na etapie przygotowania postępowania, a Wykonawca na etapie przygotowywania oferty nie mogli przewidzieć, będą one rozliczane na podstawie odrębnie zawartej umowy pomiędzy Wykonawcą realizującym zamówienie, a Zamawiającym w trybie z wolnej ręki dla udzielania zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy P.z.p.
3) Wynagrodzenie Wykonawcy jest wynagrodzeniem ryczałtowym za wykonanie przedmiotu zamówienia wynikającego swoim zakresem z pkt 2 i jakikolwiek błąd w jej obliczeniu nie ma znaczenia na poprawność obliczenia ceny oferty.
4) Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) w umowie z Wykonawcą będzie cena podana przez Wykonawcę w formularzu ofertowym.
5) Zamawiający uzna zamówienie za wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia będą odebrane bez usterek, przedmiot zamówienia będzie spełniał warunki wynikające z jego przeznaczenia.
6) Zapłata za faktury może następować z wykorzystaniem terminu odroczonej zapłaty - do 30 dni licząc od dnia złożenia u Zamawiającego faktury, oraz protokołu odbioru.
7) Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.
8) Ryczałtowe wynagrodzenie, o którym mowa w pkt 1 obejmuje całkowite wynagrodzenie Wykonawcy, z tytułu wykonania przedmiotu Umowy, w tym również:
a) koszt ewentualnych badań, pomiarów itp.;
b) koszt prób i odbiorów technicznych;
c) koszt wywozu na wysypisko i utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki;
d) koszt robót niezbędnych do zagwarantowania bezpiecznej, ciągłej eksploatacji obiektów w rejonie terenu budowy - pozostających jako czynne w trakcie prowadzenia robót;
e) koszt przerw w prowadzeniu przedmiotowych robót spowodowanych przerwami technologicznymi, warunkami eksploatacyjnymi oraz warunkami meteorologicznymi;
f) koszt doprowadzenia do należytego stanu i porządku terenu budowy i sąsiednich terenów po wykonaniu robót;
g) koszty związane z zapewnieniem właściwych warunków wynikających z przepisów BHP;
h) opracowanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
i) Wynagrodzenie ryczałtowe, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu jest wynagrodzeniem niezmiennym przez cały okres wykonywania Umowy.
Dostępność dokumentacji projektowej.
1) Dokumentacja projektowa dostępna jest dla zainteresowanych Wykonawców w siedzibie Zamawiającego, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 79620

Data publikacji: 2015-04-09

Nazwa: Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej

Ulica: ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 31

Numer domu: 31

Miejscowość: Lubaczów

Kod pocztowy: 37-600

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 16 6329095

Numer faxu: 16 6329095

Adres strony internetowej: www.mzgkim.lubaczow.pl

Regon: 65002153300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie zastępczego odwiertu studziennego S-2a i budowa studni głębinowej, oraz wykonanie zastępczego otworu rozpoznawczo-eksploatacyjnego R-1 i budowa studni głębinowej na ujęciu wód podziemnych wodociągu komunalnego w Lubaczowie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
A. Budowa studni głębinowej - otworu studziennego zastępczego S-2a na ujęciu wód podziemnych wodociągu komunalnego w Lubaczowie na działce nr ewid. 5677/22,
Zadanie to obejmuje:
a) wykonanie odwiertu studziennego o głębokości 34,5 m metodą mechaniczno-okrętno-udarową w rurach ø 20-18;
b) zabudowanie otworu studni kolumną filtrową ø280/255/12,5 (odcinki filtra łączone gwintowaną mufą) wraz z rurką piezometryczną;
c) wykonanie pompowania oczyszczającego, kontrolnego i pomiarowego- łącznie 120 godzin;
d) wykonanie obudowy otworu studziennego S-2a wraz z armaturą - (zakup i zamontowanie obudowy typu LANGE lub równoważnej z armaturą ø80 mm, z zaworem zwrotnym kulowym. Płyta studni powinna posiadać dodatkowy otwór dostępowy do rurki piezometrycznej).
e) dobór, zakup i montaż pompy głębinowej,
f) wykonanie przyłącza ø100 mm o długości 15,0 m i włączenie do istniejącego rurociągu do rurociągu ø200 mm.
g) wykonanie zasilania energetycznego i sterowania ( uzupełnienie istniejących - zasilanie 4 x 35 mm2 YAKY dług 10, 0 m, sterowanie 2 pary - 4 x 2,5 mm2 YKY dług. 10,0 m )
h) wykonanie dezynfekcji studni;
i) wykonanie badań laboratoryjnych wody;
j) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej i sporządzenie dokumentacji hydrologicznej w formie aneksu wraz uzyskaniem uzgodnień i zatwierdzeń wskazanych w projekcie robót geologicznych;
k) zapewnienie stałego nadzoru geologicznego zgodnie z obowiązującymi przepisami.
B. Wykonanie otworu rozpoznawczo-eksploatacyjnego R-1 i budowa studni głębinowej na ujęciu wód podziemnych wodociągu komunalnego w Lubaczowie na działce nr ewid. 2115/3
Uwaga! Budowa studni głębinowej uwarunkowana jest korzystnymi warunkami hydrogeologicznymi wykonanego otworu rozpoznawczo - eksploatacyjnego. W przypadku stwierdzenia negatywnych warunków hydrogeologicznych Wykonawca zobowiązany będzie do likwidacji otworu. W takim przypadku budowa studni głębinowej na ujęciu wód podziemnych wodociągu komunalnego w Lubaczowie na działce nr ewid. 2115/3 staje sie bezprzedmiotowa, a rozliczenie za wykonanie przedmiotu zamówienia będzie w oparciu o cenę ofertową za przedmiot zamówienia w wariancie ofertowym:
1. Budowa studni głębinowej - otworu studziennego zastępczego S-2a na ujęciu wód podziemnych wodociągu komunalnego w Lubaczowie na działce nr ewid. 5677/22,
2. Wykonanie otworu rozpoznawczo-eksploatacyjnego R-1 na działce nr ewid. 2115/3 i likwidacja otworu w przypadku stwierdzenia negatywnych warunków hydrogeologicznych
Zadanie to obejmuje:
a) wykonanie odwiertu studziennego o głębokości 30,0 m metodą mechaniczno-okrętno-udarową w rurach ø 20-18 ;,
b) likwidację otworu w przypadku stwierdzenia negatywnych warunków hydrogeologicznych, lub:
c) zabudowanie otworu studni kolumną filtrową ø280/255/12,5 (odcinki filtra łączone gwintowaną mufą) wraz z rurką piezometryczną;
d) wykonanie pompowania oczyszczającego, kontrolnego i pomiarowego - łącznie 120 godzin;
e) wykonanie obudowy otworu studziennego wraz z armaturą - (zakup i zamontowanie obudowy typu LANGE lub równoważnej z armaturą ø80 mm, z zaworem zwrotnym kulowym. Płyta studni powinna posiadać dodatkowy otwór dostępowy do rurki piezometrycznej. ,
f) dobór, zakup i montaż pompy głębinowej.
g) wykonanie przyłącza ø100 mm o długości 170,0 m i włączenie do rurociągu ø200 mm.
h) wykonanie zasilania energetycznego i sterowania, (zasilanie 4 x 50 mm2 YAKY dług 162/167 m, sterowanie 2 pary - 4 x 2,5 mm2 YKY dług. 162/167 m )
i) wykonanie dezynfekcji studni;
j) wykonanie badań laboratoryjnych wody;
k wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej i sporządzenie dokumentacji hydrologicznej w formie aneksu wraz uzyskaniem uzgodnień i zatwierdzeń wskazanych w projekcie robót geologicznych;
l)zapewnienie stałego nadzoru geologicznego zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia z materiałów własnych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, które stanowią załączniki do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Całość dokumentacji technicznej do wglądu w siedzibie Zamawiającego.
Wykonanie robót budowlanych.
Do obowiązków Wykonawcy należy:
1. Kompleksowa inwentaryzacja powykonawcza wykonanego zadania.
2. Obsługa geodezyjna zleconego zadania.
3. Przywrócenie do stanu poprzedniego terenu po wszelkich robotach budowlano- montażowych.
4. Organizacja i urządzenie placu budowy.
5. Dokumentacja hydrogeologiczna zadania w tym: protokoły odbioru przyłącza energetycznego i wodociągowego, protokoły szczelności wykonanego przyłącza, protokoły z pomiarów zwierciadła wody, badanie fizykochemiczne i bakteriologiczne próbek wody, atesty i gwarancje na wbudowane materiały i urządzenia oraz inne wymienione w dokumentacji technicznej. Opracowanie dokumentacji hydrogeologicznej musi być zgodne z wymaganiami określonymi w art. 42 pgg i § 4 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dn. 03.10.2005 r. i przedłożyć w 5 egzemplarzach Zamawiającemu.
Po zrealizowaniu projektowanych prac należy opracować dodatek (aneks) do dokumentacji zasobów wodnych ujęcia.
Użyte w dokumentacji projektowej nazwy materiałów i urządzeń nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów i urządzeń zaproponowanych w projektach.
Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach:
- Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881) cyt.: Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych. Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
- Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt.: Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
11. Wykonawca może powierzyć wykonywanie robót budowlanych podwykonawcom.
12. Zamawiający wymaga, aby wykonawca udzielił na przedmiot zamówienia minimum 3-letniej (36 miesięcy) gwarancji jakości, licząc od dnia bezusterkowego odbioru przedmiotu umowy.
Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
1) Z wybranym Wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą poszczególne elementy zakresu rzeczowego określonego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, dokumentacji projektowej.
2) Jeżeli w trakcie realizacji zamówienia wystąpią roboty niezbędne do wykonania, a nie wynikające z dokumentacji projektowej, a których Zamawiający na etapie przygotowania postępowania, a Wykonawca na etapie przygotowywania oferty nie mogli przewidzieć, będą one rozliczane na podstawie odrębnie zawartej umowy pomiędzy Wykonawcą realizującym zamówienie, a Zamawiającym w trybie z wolnej ręki dla udzielania zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy P.z.p.
3) Wynagrodzenie Wykonawcy jest wynagrodzeniem ryczałtowym za wykonanie przedmiotu zamówienia wynikającego swoim zakresem z pkt 2 i jakikolwiek błąd w jej obliczeniu nie ma znaczenia na poprawność obliczenia ceny oferty.
4) Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) w umowie z Wykonawcą będzie cena podana przez Wykonawcę w formularzu ofertowym.
5) Zamawiający uzna zamówienie za wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia będą odebrane bez usterek, przedmiot zamówienia będzie spełniał warunki wynikające z jego przeznaczenia.
6) Zapłata za faktury może następować z wykorzystaniem terminu odroczonej zapłaty - do 30 dni licząc od dnia złożenia u Zamawiającego faktury, oraz protokołu odbioru.
7) Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.
8) Ryczałtowe wynagrodzenie, o którym mowa w pkt 1 obejmuje całkowite wynagrodzenie Wykonawcy, z tytułu wykonania przedmiotu Umowy, w tym również:
a) koszt ewentualnych badań, pomiarów itp.;
b) koszt prób i odbiorów technicznych;
c) koszt wywozu na wysypisko i utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki;
d) koszt robót niezbędnych do zagwarantowania bezpiecznej, ciągłej eksploatacji obiektów w rejonie terenu budowy - pozostających jako czynne w trakcie prowadzenia robót;
e) koszt przerw w prowadzeniu przedmiotowych robót spowodowanych przerwami technologicznymi, warunkami eksploatacyjnymi oraz warunkami meteorologicznymi;
f) koszt doprowadzenia do należytego stanu i porządku terenu budowy i sąsiednich terenów po wykonaniu robót;
g) koszty związane z zapewnieniem właściwych warunków wynikających z przepisów BHP;
h) opracowanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
i) Wynagrodzenie ryczałtowe, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu jest wynagrodzeniem niezmiennym przez cały okres wykonywania Umowy.
Dostępność dokumentacji projektowej.
1) Dokumentacja projektowa dostępna jest dla zainteresowanych Wykonawców w siedzibie Zamawiającego, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00

Kody CPV:
452622209 (Wiercenie studni wodnych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2015

Informacja na temat wadium:
1. Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 2 000,00 zł (słownie złotych: dwa tysiące).
2. Wadium należy wnieść w formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
4. Wadium w pieniądzu należy wnieść na konto Zamawiającego: Powiatowy Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, Nr 06 9101 0003 2001 0011 8125 0001 znak postępowania - MZGKiM.271.1.2015 z dopiskiem Wykonanie zastępczego odwiertu studziennego S-2a i budowa studni głębinowej , oraz wykonanie zastępczego otworu rozpoznawczo-eksploatacyjnego R-1 i budowa studni głębinowej na ujęciu wód podziemnych wodociągu komunalnego w Lubaczowie, a potwierdzenie wpłaty wadium należy dołączyć do oferty. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu za termin wniesienia uznaje się chwilę uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
5. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu w kasie MZGKiM w Lubaczowie kopia jako załącznik do oferty (sposób preferowany) lub dołączyć do oferty w sposób umożliwiający późniejsze zdeponowanie w kasie (nie spinać z ofertą).
6. Gwarancja powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i powinna zawierać: nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej) oraz wskazanie ich siedzib; określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją, kwotę gwarancji, termin ważności gwarancji, bezwarunkowe zobowiązanie do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach zawartych w art. 46 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych. Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela Gwaranta. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację (np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny z podaniem imienia i nazwiska).
7. Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć ofertę wadium na cały okres związania ofertą.
8. W przypadku konsorcjum: wadium wnoszone jest przez konsorcjum lub uprawnionego pełnomocnictwem członka konsorcjum.
9. Nie wniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy, a jego oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 24 ust. 4 ustawy.
10. Zamawiający niezwłocznie dokona zwrotu wadium wszystkim Wykonawcom, z wyjątkiem Wykonawcy którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, jeżeli:
a) dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty,
b) unieważniono postępowanie przetargowe,
c) na podstawie art. 46 ust.4 a ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca udowodnił, że nie złożenie dokumentów lub oświadczeń i pełnomocnictw, o których mowa w art. 25 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych, w odpowiedzi na wezwanie o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, wynikało z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy.
d) Wykonawca wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert i złożył wniosek o zwrot wadium.
11. Zamawiający niezwłocznie zwraca wadium Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, jeżeli zawarto umowę w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesiono zabezpieczenie należytego wykonania umowy.
12. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
13. Jeżeli przed wyborem oferty najkorzystniejszej wniesiono odwołanie, zamawiający, nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadium, pod rygorem wykluczenia z postępowania, wzywa Wykonawców do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy.
14. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
15. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń o których mowa w art. 25 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień i w związku z tym Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie i uzna spełnienie tego warunku w oparciu o treść obligatoryjnego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, którego wzór stanowi załącznik do SIWZ

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawcy spełnią warunek (ocena wg zasady spełnia - nie spełnia) jeżeli wykażą i udokumentują, iż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w ciągu całego okresu prowadzenia działalności, wykonali roboty budowlane w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, przez co należy rozumieć wykonanie co najmniej 1 roboty budowlanej (tj. zamówienia zrealizowanego w oparciu o jedną umowę - nie dopuszcza się sumowania wartości kilku zamówień w celu uzyskania wartości wymaganej przez Zamawiającego) odpowiadającej swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia na kwotę co najmniej 50.000 zł brutto (pięćdziesiąt tysięcy złotych brutto)

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w zakresie dysponowania potencjałem technicznym i uzna spełnienie tego warunku w oparciu o treść obligatoryjnego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, którego wzór stanowi załącznik do SIWZ

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia i uzna spełnienie tego warunku w oparciu o treść obligatoryjnego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, którego wzór stanowi załącznik do SIWZ

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawcy spełnią warunek (ocena wg zasady spełnia - nie spełnia) jeżeli wykażą, że są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 100.000,00 zł (sto tysięcy złotych)

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na wiedzę i doświadczenie, potencjał techniczny, osoby zdolne do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Pzp z obowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Dokument, z którego będzie wynikać zobowiązanie podmiotu trzeciego powinien
wyrażać w sposób wyraźny i jednoznaczny wolę udzielenia Wykonawcy, ubiegającemu się o zamówienie odpowiedniego zasobu, czyli wskazać jego zakres, rodzaj, czas udzielenia, a także inne okoliczności, w tym wynikające ze specyfiki tego zasobu. Z treści dokumentu musi jasno wynikać:
a) jaki jest zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) w jaki sposób zostaną wykorzystane zasoby innego podmiotu przez Wykonawcę przy wykonaniu zamówienia,
c) jakiego charakteru stosunki będą łączyły Wykonawcę z innym podmiotem,
d) jaki jest zakres i w jakim okresie inny podmiot będzie brał udział przy wykonywaniu zamówienia

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość istotnych zmian postanowień umowy, w szczególności w zakresie zmiany terminu realizacji zamówienia lub jego części w przypadku:
1) działania siły wyższej, za którą uważa się zdarzenia o charakterze nadzwyczajnym występujące po zawarciu niniejszej Umowy, za które Wykonawca odpowiedzialności nie ponosi i których Strony nie były w stanie przewidzieć w momencie jej zawierania, których zaistnienie lub skutki uniemożliwiają wykonanie niniejszej Umowy w ww. terminie. Do działań siły wyższej Strony zaliczają w szczególności: wojnę, działania wojenne, powódź, pożar, który nie powstał z winy Wykonawcy, epidemie, strajki, z wyjątkiem strajków w zakładach Wykonawcy. Strona powołująca się na stan siły wyższej jest zobowiązana do niezwłocznego pisemnego powiadomienia o powyższym drugiej Strony, a następnie do udokumentowania zaistnienia tego stanu. Po ustąpieniu przeszkód w realizacji niniejszej Umowy, spowodowanych zaistnieniem siły wyższej, Wykonawca zobowiązany jest dołożyć starań dla nadrobienia zaległości powstałych w wyniku ww. nieprzewidzianych zdarzeń;
2) zdarzeń losowych;
3) wystąpienia okoliczności uniemożliwiających wykonywanie robót objętych niniejszą Umową, za wystąpienie których wyłączną odpowiedzialności ponosi Zamawiający;
4) wystąpienia odbiegających od normy ekstremalnych - ze względu na porę roku - warunków pogodowych obiektywnie uniemożliwiających wykonanie robót budowlanych zgodnie z technologią lub dokumentacją projektową;
5) ze względu na niezależne od Wykonawcy decyzje administracyjne uniemożliwiające lub mające istotny na brak możliwości wykonywania robót objętych umową

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Okres gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mzgkim.lubaczow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Lubaczowie, ul. Kard. St. Wyszyńskiego 31, 37-600 Lubaczów, koszt 50 zł

Data składania wniosków, ofert: 24/04/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
w siedzibie zamawiającego
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Lubaczowie
ul. Kard. St. Wyszyńskiego 31, 37-600 Lubaczów
pok. nr 2, sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

318842 / 2011-10-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jarosław - Jarosław (podkarpackie)
CPV: 452622209 (Wiercenie studni wodnych)
Wykonanie otworów studni głębinowych zastępczych S-1A i S-2A oraz studni awaryjnej S-3 wraz z likwidacją starych otworów studziennych S-1 i S-2 na terenie ujęcia wody podziemnej z utworów czwartorzędowych dla wodociągu grupowego w miejscowości Surochów

96564 / 2015-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Brzyska - Brzyska (podkarpackie)
CPV: 452622209 (Wiercenie studni wodnych)
Budowa 7 studni głębinowych wraz z zewnętrzną instalacją elektryczną i przyłączem wodociągowym na terenie Gminy Brzyska Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 321 Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Operacja pn.: Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków i studni na terenie Gminy Brzyska oraz zakup sprzętu

517748 / 2012-12-18 - Inny: spółka z o.o.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o. o. - Nowa Dęba (podkarpackie)
CPV: 452622209 (Wiercenie studni wodnych)
Wykonanie dwóch studni głębinowych wraz z projektem prac geologicznych i dokumentacją hydrogeologiczną zasobów wód podziemnych oraz likwidacja dwóch studni głębinowych wraz z projektem prac geologicznych oraz dokumentacją prac geologicznych związaną z likwidacją otworów studziennych. Studnie nowe oraz do likwidacji zlokalizowane są w Nowej Dębie na działce nr ewid. 1111.

422444 / 2013-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - Lubaczów (podkarpackie)
CPV: 452622209 (Wiercenie studni wodnych)
Budowa studni głębinowej - otworu studziennego zastępczego S-1a na ujęciu wód podziemnych wodociągu komunalnego w Lubaczowie na działce nr ewid. 4912

30106 / 2013-01-22 - Inny: spółka z o.o.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o. o. - Nowa Dęba (podkarpackie)
CPV: 452622209 (Wiercenie studni wodnych)
Wykonanie dwóch studni głębinowych wraz z projektem prac geologicznych i dokumentacją hydrogeologiczną zasobów wód podziemnych oraz likwidacja dwóch studni głębinowych wraz z projektem prac geologicznych oraz dokumentacją prac geologicznych związaną z likwidacją otworów studziennych.

243623 / 2013-11-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chmielnik - Chmielnik (podkarpackie)
CPV: 452622209 (Wiercenie studni wodnych)
Wykonanie studni głębinowych S4 i S5 w Chmielniku w ramach inwestycji Rozbudowa, przebudowa i modernizacja istniejącego wodociągu gminnego w Chmielniku wraz z wykonaniem nowych studni, modernizacją i rozbudową stacji uzdatniania wody

347996 / 2013-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - Lubaczów (podkarpackie)
CPV: 452622209 (Wiercenie studni wodnych)
Budowa studni głębinowej - otworu studziennego zastępczego S-1a na ujęciu wód podziemnych wodociągu komunalnego w Lubaczowie na działce nr ewid. 4912

234159 / 2011-09-01 - Inny: Zakład budżetowy

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - Twardogóra (dolnośląskie)
CPV: 452622209 (Wiercenie studni wodnych)
Budowa studni głębinowej wraz z wewnętrznym odcinkiem sieci wodociągowej z PCV 110mm długości 49,0m i z zasilaniem energetycznym - dz.nr 86/3 obręb Chełstów

439072 / 2012-11-08 - Inny: Zakład budżetowy

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - Twardogóra (dolnośląskie)
CPV: 452622209 (Wiercenie studni wodnych)
Wykonanie prac geologiczno - wiertniczych na wykonanie otworu nr I w utworach czwartorzędowych dla ujęcia komunalnego w Grabownie Wielkim

264759 / 2012-12-13 - Inny: Zakład budżetowy

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - Twardogóra (dolnośląskie)
CPV: 452622209 (Wiercenie studni wodnych)
Wykonanie prac geologiczno - wiertniczych na wykonanie otworu nr I w utworach czwartorzędowych dla ujęcia komunalnego w Grabownie Wielkim.

318344 / 2015-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sieniawa - Sieniawa (podkarpackie)
CPV: 452622209 (Wiercenie studni wodnych)
Odwiert studni głębinowych S-3 bis i S-5 bis w Piganach dla SUW Sieniawa

288394 / 2009-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rokietnica - Rokietnica (podkarpackie)
CPV: 452622209 (Wiercenie studni wodnych)
Odwiercenie studni S-1 bis, która będzie studnią rezerwową dla eksploatowanej studni S-1 zlokalizowanej w m. Tapin, będącej częścią ujęcia wodociągu gminnego dla m. Rokietnica, Tapin, Czelatyce, Tuligłowy

249836 / 2010-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Wiązownica - Wiązownica (podkarpackie)
CPV: 452622209 (Wiercenie studni wodnych)
Wykonanie prac geologiczno - wiertniczych związanych z wykonaniem 4 otworów studziennych w ramach modernizacji i rozbudowy ujęcia wody podziemnej wodociągu gminnego w miejscowości Piwoda