Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

146341 / 2011-05-24 - Uczelnia publiczna / Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Poznań)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2011-04-27 pod pozycją 92636. Zobacz ogłoszenie 92636 / 2011-04-27 - Uczelnia publiczna.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 146341

Data publikacji: 2011-05-24

Nazwa: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Ulica: ul. Wojska Polskiego 28

Numer domu: 28

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 60-637

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 8487023, 8487043

Numer faxu: 061 8487043, 8487145

Adres strony internetowej: www.au.poznan.pl

Regon: 00000184400000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 92636

Data wydania biuletynu: 2011-04-27

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2011

Pozycja ogłoszenia: 92636

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie prac doświadczalnych
pt. Badania z zakresu produkcji płyt pilśniowych i wiórowych
w ramach projektu rozwojowego NR12 00065 10 (1-2011-GR)

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie prac doświadczalnych pt. Badania z zakresu produkcji płyt pilśniowych i wiórowych w ramach projektu rozwojowego NR12 00065 10 (1-2011-GR).
Przedmiot zamówienia jest finansowany ze środków przyznanych w ramach projektu rozwojowego Nr 12-0065-10 pt. Uprawy odmian wierzby na nieużytkach oraz na terenach zdegradowanych i chemicznie zanieczyszczonych, celem efektywnego pozyskiwania biomasy, surowca budowlanego i energetycznego oraz fitoremediacji środowiska na podstawie decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
nr 099-R-P01-2010-10.
Opis przedmiotu zamówienia jest zgodny z nomenklaturą Wspólnego Słownika Zamówień Publicznych: 731 00000-3 usługi badawcze i eksperymentalno rozwojowe. cel zadania - celem zadania jest przeprowadzenie kilkuletnich doświadczeń w zakresie wytwarzania z udostępnionego przez Zamawiającego surowca wierzbowego płyt pilśniowych metodami mokrą i suchą a także płyt wiórowych oraz określenie metodami laboratoryjnymi ich właściwości -wyłoniony do realizacji zadania Wykonawca będzie zobowiązany do spełnienia określonych warunków realizacji celu badań laboratoryjnych oraz terminowego przedłożenia wyników końcowych . Zamawiający wymaga aby potencjalny Wykonawca stosował znormalizowane lub ogólnie akceptowane metody badań .2. Opis poszczególnych części zamówienia

2.1. Dla płyt pilśniowych produkowanych metodą mokrą Wykonawca powinien wykonać badania w skali laboratoryjnej obejmujące:
2.1.1. określenie przy defibracji wydajności materiałowej w procentach oraz ilości substancji przechodzących do roztworu, oznaczanych jako sucha pozostałość w kg-kg s.m. surowca i ścieku oraz jako ChZT wyrażone w kgO2-kg s.m włókien pozyskanych w procesie rozwłókniania, w zależności od wieku pozyskiwanego surowca,
Zadanie winno być realizowane w Akredytowanym w PCA Laboratorium Badawczym Wykonawcy, posiadającym odpowiednią aparaturę do przeprowadzenia koniecznych oznaczeń przewidzianych w zadaniu (po przejściu surowca przez miniaturowy defibrator masę kieruje się na sita odwadniające, na których odsącza się z masy wodę). Wykonanie oznaczeń chemicznego zapotrzebowania tlenu ChZT (wykonywane wg normy PN-ISO 6060:2006 Jakość wody - Oznaczanie chemicznego zapotrzebowania tlenu, wyrażone w kgO2-kg s.m włókien pozyskanych w procesie rozwłókniania powinno być realizowane w pracowni chemicznej, która specjalizuje się także w oznaczaniu parametrów chemicznych ścieków.2.1.2. Określenie wpływu różnych udziałów masy włóknistej z surowca wierzbowego na właściwości twardych i porowatych płyt pilśniowych, przy zachowaniu niezmienionej technologii wytwarzania w stosunku do stosowanej przy przerobie drewna sosny,
Zadanie powinno zostać zrealizowane w pomieszczeniach półtechniki mokrej, w której znajdują się urządzenia do określenia procentowego wpływu udziału wierzby na właściwości płyt. Właściwości fizykomechaniczne (wytrzymałość na zginanie statyczne, moduł sprężystości, strzałka ugięcia, nasiąkliwość, spęcznienie) wytworzonych płyt (dla poszczególnych udziałów powinny zostać określone w Akredytowanym Laboratorium Badawczym Wykonawcy, które posiada nowoczesny, precyzyjny, dokładny sprzęt do przeprowadzenia oznaczeń (maszyna wytrzymałościowa Zwick oraz stanowisko do oznaczania właściwości fizycznych wyrobów).2.2. Przedmiotem badań prowadzonych przez Wykonawcę , posiadającego aktualny Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego, będącego w stanie udokumentować co najmniej 5-letnią współpracę z jednostkami naukowo-badawczymi w kraju i za granicą, będzie charakterystyka surowca, polegająca na określeniu dla wytypowanych odmian wierzby plantacyjnej pozyskiwanej w wieku 3- , 4- , 5-ciu lat, udziału suchej masy prętów 1- , 2- , 3- , 4- oraz 5-cio letnich, jak również udziału kory i drewna w prętach.
Zadanie winno być realizowane w pomieszczeniach Akredytowanego Laboratorium Badawczego Wykonawcy, w którym znajduje się aparatura potrzebna do realizacji zadania, którą obsługuje wykwalifikowany personel (technolodzy drewna oraz chemicy z wyższym wykształceniem, posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie badań fizyko-mechanicznych oraz chemicznych surowców oraz materiałów drewnopochodnych) . W ramach zadania określana także wydajność surowcowa, którą uzyskuje się przy zastosowaniu poszczególnych odmian wierzby. Wykonywanymi operacjami będą w ramach zadania defibracja oraz rafinacja włókien surowca, następnie wykonane zostaną oznaczenia udziału suchej masy prętów, jak również udziału kory i drewna w prętach wierzby. W ramach zadania zostanie oznaczona klasyfikacja włókien na specjalnej aparaturze do frakcjonowania włókien.
2.3. Program badań prowadzony przez Wykonawcę powinien być związany z rozpoznaniem możliwości wprowadzenia do przerobu na płyty wiórowe surowca wierzbowego pochodzącego z plantacji. Powinien on obejmować:2.3.1. Określenie w skali laboratoryjnej wpływu cząstek pozyskanych z surowca wierzbowego w skrawarce laboratoryjnej - rozdrabniaczu do wiórów drzewnych (dla celów półtechnicznych i badawczo rozwojowych) na właściwości jednowarstwowych płyt.
W tym celu Wykonawca powinien dysponować laboratoryjną linią do rozdrabniania w skład której wchodzi m. in. laboratoryjna skrawarka (rozdrabniacz) do wiórów drzewnych (dla celów półtechnicznych i badawczo rozwojowych) oraz urządzenia do frakcjonowania włókien, a także ciąg półtechniczny (linia do rozdrabniania techniczna) surowców drewnopochodnych, (w skład jej wchodzą laboratoryjny termorozwłókniacz, laboratoryjny domielacz włókien, prasa zimna, prasa gorąca, suszarnie, urządzenie do klasyfikacji włókien). Na linii laboratoryjnej ma zostać wykonane powyższe zadanie. Następnie właściwości wytworzonych płyt zostaną powinny być określone na nowoczesnym i profesjonalnym sprzęcie znajdującym się w Akredytowanym Laboratorium Badawczym Wykonawcy.
2.3.2. Określenie wpływu dodatku kleju na właściwości płyt o wytypowanym udziale procentowym cząstek z surowca wierzbowego,
Wykonawca winien dysponować pracownią chemiczną, w której są możliwe do określenia właściwości klejów (sucha pozostałość masy, lepkość kleju, czas jego żelowania) oraz jego wpływ na właściwości gotowych wyrobów drewnopochodnych. W zadaniu tym określony zostanie wpływ dodatku kleju w zależności od udziału procentowego surowca wierzbowego. Oznaczenie to zostanie wykonane dzięki zastosowaniu odpowiedniego rodzaju kleju (żywicy), różnych wariantów o zróżnicowanym stopniu zaklejenia oraz różnych czasów prasowania i żelowania użytych klejów.
2.3.4. Próby pozyskania cząstek z surowca wierzbowego na skrawarkach przemysłowych (w postaci laboratoryjnych skrawarek półtechnicznych oraz rozdrabniania w ciągu półtechnicznym) do wytwarzania wiórów na warstwę środkową,
Wykonawca winien dysponować ciągiem półtechnicznym (linią do rozdrabniania techniczna) surowców drewnopochodnych, w tym także wiórów drzewnych. Ponadto Wykonawca winien posiadać szeroko rozwiniętą współpracę z zakładami płyt drewnopochodnych (w tym także płyt wiórowych) w zakresie surowców i technologii produkcji.
2.3.5. Obserwację zachowania się cząstek z surowca wierzbowego na urządzeniach ciągu produkcyjnego.
Zadanie będzie możliwe do zrealizowania na ciągu półtechnicznym (linia do rozdrabniania technicznego) posiadanym przez Wykonawcę. W zadaniu tym zostanie zbadane zachowanie surowca wierzbowego wykorzystywanego przy produkcji płyt wiórowych.
2.3. Wprowadzenie do przerobu na płyty wiórowe surowca wierzbowego, pochodzącego z plantacji, powinno być poprzedzone rozpoznaniem, w którym Wykonawca powinien także określić wpływ tego surowca na właściwości płyt oraz proces ich klejenia. Prace, o których mowa powinny obejmować również rozpoznanie morfologii cząstek (płaskości, smukłości, udziału frakcji oraz udziału kory) pozyskiwanych na stosowanych obecnie skrawarkach do przerobu zrębków na wióry przeznaczone na warstwę środkową płyt i ocenę wpływu ich kształtu na proces produkcyjny. Można spodziewać się, że z rozdrabniania kory, której głównym składnikiem jest łyko, pozyskiwane będą cząstki o charakterze włóknistym, porowatym bardziej chłonnym w stosunku do klejów niż drewno. Ponadto właściwości chemiczne powierzchni będą odmienne niż cząstek z drewna sosny. Wymaga to od Wykonawcy rozpoznania i prawdopodobnie doboru odpowiednich ilości kleju a także modyfikacji jego parametrów. Prowadzone prace powinny także obejmować rozpoznanie morfologii cząstek pozyskiwanych na stosowanych obecnie skrawarkach do przerobu zrębków na wióry przeznaczone na warstwę środkową płyt wraz z oceną wpływu ich kształtu na proces produkcyjny.2.3.1. Do realizacji powyższych zadań Wykonawca powinien dysponować następującymi urządzeniami:
- laboratoryjna linia do rozdrabniania surowców drewnopochodnych, w tym:
- laboratoryjna skrawarka (rozdrabniacz) do wiórów drzewnych (dla celów półtechnicznych i badawczo rozwojowych)
- urządzenia do frakcjonowania włókien,
- ciąg półtechniczny (linia do rozdrabniania techniczna) surowców drewnopochodnych, w tym:
- laboratoryjny termorozwłókniacz,
- laboratoryjny domielacz włókien,
- prasa zimna,
- prasa gorąca,
- suszarnie,
- urządzenie do klasyfikacji włókien,

2.4. Badania konieczne w zakresie możliwości produkcji płyt pilśniowych produkowanych metodą suchą powinny obejmować:

2.4.1. Określenie wpływu cząstek zdefibrownej kory z surowca wierzbowego, pochodzącego z plantacji na właściwości powierzchni gotowych płyt MDF,
Zadanie winno być realizowane przez Akredytowane Laboratorium Badawcze Wykonawcy, w którym znajduje się dokładna i nowoczesna aparatura obsługiwana przez wykwalifikowany i posiadający doświadczenie personel, potrzebna do realizacji zadania. Wykonawca powinien posiadać szeroko rozwiniętą współpracę z zakładami płyt drewnopochodnych (w tym także płyt MDF) w zakresie surowców i technologii produkcji.
2.4.2 Określenie wpływu masy włóknistej z surowca wierzbowego na proces zaklejania wzmacniającego,
Wykonawca winien dysponować pracownią chemiczną, w której są możliwe do określenia właściwości klejów oraz jego wpływ na właściwości gotowych wyrobów drewnopochodnych. W zadaniu tym określony zostanie wpływ masy włókien wierzby na proces zaklejania wzmacniającego włókien wierzbowych.
2.4.3. Optymalizację warunków zaklejania mieszaniny włókien z drewna sosny i surowca wierzbowego pochodzącego z plantacji.
W ramach zadania maja zostać określone optymalne warunki co do dodatku włókien wierzby do włókien drzewnych
2.4.4. Wykorzystanie pochodzącego z plantacji surowca wierzbowego do produkcji płyt pilśniowych formowanych metodą suchą (płyty MDF, HDF, LDF) będzie wymagało od Wykonawcy usunięcia z surowca kory, celem uniknięcia wad powierzchni gotowych płyt, utrudniających lub wręcz uniemożliwiających powierzchniowe ich uszlachetnianie stosowanymi obecnie metodami. Wykonawca winien posiadać do tego celu stosowne pomieszczenia i wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

3. Zamawiający wymaga, aby potencjalny Wykonawca dla prawidłowej realizacji zadań opisanych w przedmiocie zamówienia, powinien posiadać:

3.1. odpowiednie pomieszczenia oraz infrastrukturę stosowaną do wykonywania poszczególnych zadań, (m. in. pomieszczenie półtechniczne oraz Laboratorium Badawcze). W pomieszczeniach tych winna znajdować się aparatura potrzebna do prawidłowego wykonania zadań przewidzianych w projekcie.
3.2. odpowiednie środki trwałe, konieczne do realizacji zadań (odpowiednie wyposażenie laboratoryjne i ćwierć techniczne):
- ciąg półtechniczny (linia do rozdrabniania), w tym:
- laboratoryjny termorozwłókniacz,
- laboratoryjny domielacz włókien,
- prasa zimna,
- prasa gorąca,
- suszarnie,
- urządzenie do klasyfikacji włókien,

- linie do rozdrabniania surowców (półtechniczna i laboratoryjna), w tym:
- laboratoryjna skrawarka (rozdrabniacz) do wiórów drzewnych (dla celów półtechnicznych i badawczo rozwojowych)
- urządzenia do frakcjonowania włókien, Przedmiot zamówienia jest finansowany ze środków przyznanych w ramach
- suszarki laboratoryjne, w tym do włókien,
- komory do badań higieniczności wyrobów,
- zaklejarki do włókien oraz wiórów drzewnych - urządzenia działające na identycznej zasadzie jak te działające w przemyśle płytowym,
- stacja nasypowa dla płyt MDF,
- urządzenie laboratoryjne do klasyfikacji włókien,

3.3. wykwalifikowaną kadrę specjalistów, posiadających szeroką wiedzę w zakresie przerobu płyt drewnopochodnych,
3.4. szeroką wiedzę w zakresie produkcji urządzeń oraz elementów maszyn do produkcji płyt drewnopochodnych,
3.5. Akredytowane Laboratorium Badawcze działające w zakresie badań opisanych w przedmiocie zamówienia posiadające aktualny certyfikat.

4. Po zakończeniu cyklu doświadczalnego wymagane jest przed wystawieniem faktury sporządzenie protokołów zdawczo-odbiorczych stanowiących załącznik do umowy.

5. Płatności za wykonaną usługę będą realizowane na podstawie wystawionej przez usługodawcę faktury. Płatność za dany rok doświadczeń, będzie dokonywana zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym projektu Uprawy odmian wierzby na nieużytkach oraz na terenach zdegradowanych i chemicznie zanieczyszczonych, celem efektywnego pozyskiwania biomasy, surowca budowlanego i energetycznego oraz fitoremediacji środowiska z podziałem na płatności okresowe po otrzymaniu i przyjęciu od usługodawcy protokołów zdawczo-odbiorczych (wg załącznika do umowy) oraz raportów okresowych i końcowych.
6. Adres dotyczący przyjmowania protokołów zdawczo-odbiorczych i faktur:

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
ul. Wojska Polskiego 75
60-637 Poznań
Katedra Chemii

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
Przedmiot zamówienia jest finansowany ze środków przyznanych w ramach projektu rozwojowego Nr 12-0065-10 pt. Uprawy odmian wierzby na nieużytkach oraz na terenach zdegradowanych i chemicznie zanieczyszczonych, celem efektywnego pozyskiwania biomasy, surowca budowlanego i energetycznego oraz fitoremediacji środowiska na podstawie decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
nr 0999-R-P01-2010-10.

Nazwa wykonawcy:
Ośrodek Badawczo Rozwojowy Przemysłu Płyt Pilśniowych sp.zo.o

Adres pocztowy wykonawcy: ul Mickiewicza 10A

Miejscowość: Czarna Woda

Kod pocztowy: 83-262

ID województwa: 10

Województwo / kraj: pomorskie

Nazwa: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Data udzielenie zamówienia: 11/05/2011

Liczba ofert: 1

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 485437,00

Cena wybranej oferty: 600438,00

Cena minimalna: 600438,00

Cena maksymalna: 600438,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kody CPV:
731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)

Podobne przetargi

64623 / 2013-04-29 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa - Konin (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Wykonanie badania ewaluacjnego mid-term projektu pt. Wzmocnienie potencjału PWSZ w Koninie drogą do wzrostu liczby absolwentów kierunku o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy realizowanego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie.

200622 / 2012-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie analizy oraz badania społecznego dotyczącego przetwórstwa przemysłowego w województwie wielkopolskim pn. Uwarunkowania rozwoju przetwórstwa przemysłowego w Wielkopolsce.

387852 / 2013-09-25 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przeprowadzenie badań żywieniowo-klinicznych z podawaniem wskazanych produktów prozdrowotnych wytypowanym grupom osób w zakresie nieswoistych stanów zapalnych jelit - postępowanie powtórzone

7074 / 2015-01-12 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Założenie i prowadzenie doświadczeń żywieniowych na kurczętach rzeźnych w warunkach in vivo z wykorzystaniem preparatów eubiotycznych w celu określenia ich skuteczności w produkcji wielkotowarowej - postępowanie powtórzone

200406 / 2012-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie analizy oraz badania społecznego dotyczącego przetwórstwa przemysłowego w województwie wielkopolskim pn. Uwarunkowania rozwoju przetwórstwa przemysłowego w Wielkopolsce

136650 / 2011-05-31 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przeprowadzenie doświadczeń (uprawy) z określonymi odmianami wierzby oraz wykonanie wybranych oznaczeń fizyko-chemicznych w ramach projektu rozwojowego o numerze NR12-0065-10 (1 2011 GR)

92594 / 2011-04-27 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przeprowadzenie doświadczeń (uprawy) z określonymi odmianami wierzby oraz wykonanie wybranych oznaczeń fizyko-chemicznych w ramach projektu rozwojowego o numerze NR12-0065-10 (1/2011/GR)

35834 / 2015-02-18 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Założenie i prowadzenie doświadczeń żywieniowych na kurczętach rzeźnych w warunkach in vivo z wykorzystaniem preparatów eubiotycznych w celu określenia ich skuteczności w produkcji wielkotowarowej - postępowanie powtórzone

394914 / 2014-12-02 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Założenie i prowadzenie doświadczeń żywieniowych na kurczętach rzeźnych w warunkach in vivo z wykorzystaniem preparatów eubiotycznych w celu określenia ich skuteczności w produkcji wielkotowarowej

242119 / 2013-11-15 - Inny: Instytut Badawczy

Instytut Logistyki i Magazynowania - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Konfiguracja, przygotowanie i dostarczenie kompleksowej usługi globalnego monitorowania kontenerów

239741 / 2010-09-03 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Założenie i prowadzenie doświadczeń żywieniowych na kurczętach rzeźnych w warunkach in vivo z wykorzystaniem preparatów bakteriocyn w celu określenia ich skuteczności w produkcji wielkotowarowej

174056 / 2012-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie analizy oraz badania społecznego dotyczącego przetwórstwa przemysłowego w województwie wielkopolskim pn. Uwarunkowania rozwoju przetwórstwa przemysłowego w Wielkopolsce.

88199 / 2012-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie analizy oraz badania społecznego dotyczącego przetwórstwa przemysłowego w województwie wielkopolskim pn. Uwarunkowania rozwoju przetwórstwa przemysłowego w Wielkopolsce

236011 / 2012-11-08 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa - Konin (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Wykonanie badania ewaluacjnego mid-term projektu pt. Wzmocnienie potencjału PWSZ w Koninie drogą do wzrostu liczby absolwentów kierunku o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy realizowanego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie.

340304 / 2013-08-23 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przeprowadzenie badań żywieniowo-klinicznych z podawaniem wskazanych produktów prozdrowotnych wytypowanym grupom osób w zakresie nieswoistych stanów zapalnych jelit - postępowanie powtórzone

309222 / 2012-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przygotowanie i wykonanie analizy oraz badania dotyczącego aktualnej sytuacji sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw w wojewódzkie wielkopolskim pn.: Znaczenie sektora MSP dla rozwoju Wielkopolski

92636 / 2011-04-27 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
przeprowadzenie prac doświadczalnych pt. Badania z zakresu produkcji płyt pilśniowych i wiórowych w ramach projektu rozwojowego NR12 00065 10 (1/2011/GR)