Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

92594 / 2011-04-27 - Uczelnia publiczna / Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Poznań)

Przeprowadzenie doświadczeń (uprawy) z określonymi odmianami wierzby oraz wykonanie wybranych oznaczeń fizyko-chemicznych w ramach projektu rozwojowego o numerze NR12-0065-10 (1/2011/GR)

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie doświadczeń (uprawy) z określonymi odmianami wierzby oraz wykonanie wybranych oznaczeń fizyko - chemicznych.
Przedmiot zamówienia jest finansowany ze środków przyznanych w ramach projektu rozwojowego Nr 12-0065-10 pt. Uprawy odmian wierzby na nieużytkach oraz na terenach zdegradowanych i chemicznie zanieczyszczonych, celem efektywnego pozyskiwania biomasy, surowca budowlanego i energetycznego oraz fitoremediacji środowiska na podstawie decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
nr 0999/R/P01/2010/10
Opis przedmiotu zamówienia jest zgodny z nomenklaturą Wspólnego Słownika Zamówień Publicznych: 731 00000-3 usługi badawcze i eksperymentalno -rozwojowe.

1.1 Cel zadania:
-celem zadania jest przeprowadzenie kilkuletnich polowych doświadczeń wierzby w określonych regionach kraju ze wskazana liczbą odmian, lokalizacji i zakresu dla zbadania ich przydatności produkcji biomasy oraz surowca energetycznego a także fitoremediacji.
- wyłoniony do realizacji Wykonawca będzie zobowiązany do spełnienia określonych warunków realizacji celu badań polowych i doświadczeń laboratoryjnych oraz terminowego przedłożenia wyników końcowych.
- zamawiający wymaga, aby potencjalny Wykonawca prowadził doświadczenia polowe zgodnie z ogólnie akceptowalnymi metodami i normami uprawy wierzby i badania materiałów roślinnych (prób doświadczalnych).
- sposób przygotowania wyników końcowych:
a. zamawiający przewiduje konieczność przeprowadzenia analizy łącznie około 1440 prób, w trakcie trwania projektu badawczego,
b. ostatecznym efektem doświadczeń będzie uzyskanie wskazanej ilości prób doświadczalnych (suchej masy), które należy dostarczyć do Katedry Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
1.2 Zamawiający nie przewiduje badań porównawczych.

Uwaga !
Szczegółowy opis celu, zakresu, metod i terminu realizacji zadania badawczego dotyczącego przedmiotu zamówienia określono w warunkach merytorycznych założonych doświadczeń.

2. Opis poszczególnych części zamówienia
Celami szczegółowymi w ramach zadania badawczego jest pozyskiwanie zróżnicowanego materiału badawczego (biomasy) pod kątem jego wykorzystania i testowania w przerobie płyt drewnopodobnych, ocenie przyrostu biomasy i przydatności na cele energetyczne, a także w procesie fitoremediacji.
2.1 Realizacja wymienionego zadania winna uwzględniać poniższe warunki merytoryczne:

A. Obszar, ilość, rozmieszczenie (regiony upraw) oraz sprzęt.
Dla realizacji przedmiotu zamówienia niezbędne jest posiadania upraw wierzby w przedziale wiekowym od 1-6 lat, z gatunku Salix alba oraz Salix viminalis - odmiany Tur, Turbo, Corda, Doutur, UMM 043 i UMM 046.
Produkcji biomasy Salix spp w systemie Eko-Salix w wyjściowym zagęszczeniu 5,2 tys. sztuk roślin /ha (pasowy system sadzenia: 2 rzędy w odległości 0,75 m, następnie 1,80 m, przerwa i ponownie 2 rzędy w odległości 0,75 m, odległość roślin w rzędzie, co 1,50 m) oraz 7,4 tys. sztuk roślin/ha (system sadzenia; odległość miedzy rzędami 1,80 m, odległość roślin w rzędzie, co 0,75 m) i pozyskiwania surowca wierzbowego, w/w odmian wierzby na glebach północno-wschodniej Polski/ tereny Stacji doświadczalnych/ z możliwością przeprowadzenia niezbędnych zabiegów agrotechnicznych.
Produkcji biomasy Salix spp. W systemie Eko-Salix w wyjściowym zagęszczeniu 5,2 tys. roślin/ha (pasowy system sadzenia: 2 rzędy w odległości 0,75m, następnie 1,80 m przerwa i ponownie 2 rzędy w odległości 0,75 m, odległość roślin w rzędzie, co 1,50 m) oraz 7,4 tys. sztuk roślin/ha, (system sadzenia: odległość pomiędzy rzędami 1,80 m, odległość roślin w rzędzie, co 0,75 m) i pozyskiwania surowca wierzbowego (prób badawczych, stanowiących w/w odmiany wierzby w wieku 4, 5 oraz 6 lat na obszarze Niziny Kwidzyńskiej z możliwością przeprowadzenia niezbędnych profesjonalnych zabiegów agrotechnicznych.

B. Obserwacje doświadczalne/przy użyciu niezbędnych urządzeń.
Prowadzenie obserwacji fenologicznych urządzeń tj. stan rozwoju roślin, ocena porażenia w/w odmian Salix spp. przez choroby i szkodniki, dokonywanie właściwych pomiarów biometrycznych roślin w/w odmian objętych przedmiotem zamówienia na obydwu wymienionych rejonach doświadczalnych w zakresie oceny: obsady roślin na poletku i następnie przeliczeniu jej na powierzchnię 1 ha, rozkrzewienia roślin (określenia liczby rozgałęzień I rzędu na roślinie), średnicy pędów (pomiar wykonywany 130 cm nad powierzchnia gleby), wysokości rośliny.

C. Określenie plonowania z wykorzystywaniem metod obliczeniowych.
- Dokonanie obliczeń w celu określenia planowania w/w odmian objętych przedmiotem doświadczenia z rejonów upraw w zakresie oceny plonu, świeżej i suchej biomasy z 1 ha.
- Określenie wartości energetycznych pozyskanego plonu Salix spp. oraz wyrażenie jej w równoważniku węglowym,
- Określenie kosztów i energochłonności produkcji biomasy w systemie Eko-Salix oraz ocena efektywności ekonomicznej i energetycznej jej pozyskiwania loco plantacja w oparciu o dane uzyskane z cyklu u przeprowadzonych polowych badań doświadczalnych.

D. Analizy laboratoryjne
Wykonanie analiz fizyko-chemicznych zebranej biomasy z odmian uprawianych wierzb w obydwu regionach badań polowych, jak również z innych miejsc kraju w zakresie;
-wilgotności (metoda suszarkową, suszenie w temp. 105°C do uzyskania stałej masy, zgodnie z PN-80 (G-04511),
- określenia zawartości popiołu (w piecu termograwimetrycznym, w temp 550°C, zgodnie z PN-80/G-04512),
- oceny ciepła spalania (w kalorymetrze IKA C2000, metodą dynamiczną, zgodnie z PN-81/G-04513),
- określenia wartości opałowej (obliczenie zgodnie z PIN-91/G-04510),
- określenia elementarnego składu biomasy (węgla, wody i siarki za pomocą automatycznego analizatora ELTRA CHS500, azotu-metodą Kjeldahla z użyciem mineralizatora K-435 oraz destylarkiB-324 BUCHI, chloru z zastosowaniem mieszaniny Eschki.

E. Prace Końcowe
- przygotowanie dla wszystkich wymienionych odmian partii materiałów (prób badawczych) w ilości co najmniej 100 kg suchej masy, celem wykonania analiz technologicznych w procesie przemysłowo wytwarzania płyt drewnopodobnych,
- zapewnienie i dostarczenie na własny koszt prób badawczych na adres: Katedra Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 75.

3. Zamawiający wymaga, aby potencjalny Wykonawca:
- dysponował niezbędnymi pomieszczeniami i urządzeniami do realizacji przedmiotu zamówienia, a także niezbędnym właściwie wyposażonym zapleczem laboratoryjnym i technicznym,
- dysponował doświadczonym i profesjonalnym personelem przy pomocy którego będzie stosował właściwe metody badań i wykona przy pomocy aparatury naukowo-badawczej oceny prób badawczych,
- po zakończeniu cyklu doświadczalnego i przygotowawczego prób badawczych (suchej masy) wymagane jest przed wystawieniem faktury sporządzenie protokołu zdawczo-odbiorczego stanowiący załącznik nr 2 do umowy,
- składał Zamawiającemu raporty roczne w terminie do dnia 31 stycznia następnego roku i raportu końcowego w terminie 30 dni od zakończenia realizacji zadania badawczego wraz z protokołami zdawczo - odbiorczymi wg załączników 2 i 3 do projektu umowy.

4. Pozostałe informacje:
A. Płatności za wykonaną usługę będą realizowane na podstawie wystawionej przez usługodawcę faktury. Płatność za dany rok doświadczeń, będzie dokonywana zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym projektu Uprawy odmian wierzby na nieużytkach oraz na terenach zdegradowanych i chemicznie zanieczyszczonych, celem efektywnego pozyskiwania biomasy, surowca budowlanego i energetycznego oraz fitoremediacji środowiska z podziałem na płatności okresowe po otrzymaniu i przyjęciu od usługodawcy protokołów zdawczo-odbiorczych (wg załącznika do umowy) oraz raportów okresowych i końcowych.
B. Zamawiający po zweryfikowaniu i sprawdzeniu poprawności zawartych w raporcie danych podpisuje przyjęcie protokołu nie później niż w terminie 30 dni od daty jego doręczenia przez Wykonawcę.
C. Adres dotyczący przyjmowania protokołów zdawczo-odbiorczych i faktur:

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
ul. Wojska Polskiego 75
60-637 Poznań
Katedra Chemii

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 92594

Data publikacji: 2011-04-27

Nazwa: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Ulica: ul. Wojska Polskiego 28

Numer domu: 28

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 60-637

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 8487023, 8487043

Numer faxu: 061 8487043, 8487145

Adres strony internetowej: www.up.poznan.pl

Regon: 00000184400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie doświadczeń (uprawy) z określonymi odmianami wierzby oraz wykonanie wybranych oznaczeń fizyko-chemicznych w ramach projektu rozwojowego o numerze NR12-0065-10 (1/2011/GR)

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie doświadczeń (uprawy) z określonymi odmianami wierzby oraz wykonanie wybranych oznaczeń fizyko - chemicznych.
Przedmiot zamówienia jest finansowany ze środków przyznanych w ramach projektu rozwojowego Nr 12-0065-10 pt. Uprawy odmian wierzby na nieużytkach oraz na terenach zdegradowanych i chemicznie zanieczyszczonych, celem efektywnego pozyskiwania biomasy, surowca budowlanego i energetycznego oraz fitoremediacji środowiska na podstawie decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
nr 0999/R/P01/2010/10
Opis przedmiotu zamówienia jest zgodny z nomenklaturą Wspólnego Słownika Zamówień Publicznych: 731 00000-3 usługi badawcze i eksperymentalno -rozwojowe.

1.1 Cel zadania:
-celem zadania jest przeprowadzenie kilkuletnich polowych doświadczeń wierzby w określonych regionach kraju ze wskazana liczbą odmian, lokalizacji i zakresu dla zbadania ich przydatności produkcji biomasy oraz surowca energetycznego a także fitoremediacji.
- wyłoniony do realizacji Wykonawca będzie zobowiązany do spełnienia określonych warunków realizacji celu badań polowych i doświadczeń laboratoryjnych oraz terminowego przedłożenia wyników końcowych.
- zamawiający wymaga, aby potencjalny Wykonawca prowadził doświadczenia polowe zgodnie z ogólnie akceptowalnymi metodami i normami uprawy wierzby i badania materiałów roślinnych (prób doświadczalnych).
- sposób przygotowania wyników końcowych:
a. zamawiający przewiduje konieczność przeprowadzenia analizy łącznie około 1440 prób, w trakcie trwania projektu badawczego,
b. ostatecznym efektem doświadczeń będzie uzyskanie wskazanej ilości prób doświadczalnych (suchej masy), które należy dostarczyć do Katedry Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
1.2 Zamawiający nie przewiduje badań porównawczych.

Uwaga !
Szczegółowy opis celu, zakresu, metod i terminu realizacji zadania badawczego dotyczącego przedmiotu zamówienia określono w warunkach merytorycznych założonych doświadczeń.

2. Opis poszczególnych części zamówienia
Celami szczegółowymi w ramach zadania badawczego jest pozyskiwanie zróżnicowanego materiału badawczego (biomasy) pod kątem jego wykorzystania i testowania w przerobie płyt drewnopodobnych, ocenie przyrostu biomasy i przydatności na cele energetyczne, a także w procesie fitoremediacji.
2.1 Realizacja wymienionego zadania winna uwzględniać poniższe warunki merytoryczne:

A. Obszar, ilość, rozmieszczenie (regiony upraw) oraz sprzęt.
Dla realizacji przedmiotu zamówienia niezbędne jest posiadania upraw wierzby w przedziale wiekowym od 1-6 lat, z gatunku Salix alba oraz Salix viminalis - odmiany Tur, Turbo, Corda, Doutur, UMM 043 i UMM 046.
Produkcji biomasy Salix spp w systemie Eko-Salix w wyjściowym zagęszczeniu 5,2 tys. sztuk roślin /ha (pasowy system sadzenia: 2 rzędy w odległości 0,75 m, następnie 1,80 m, przerwa i ponownie 2 rzędy w odległości 0,75 m, odległość roślin w rzędzie, co 1,50 m) oraz 7,4 tys. sztuk roślin/ha (system sadzenia; odległość miedzy rzędami 1,80 m, odległość roślin w rzędzie, co 0,75 m) i pozyskiwania surowca wierzbowego, w/w odmian wierzby na glebach północno-wschodniej Polski/ tereny Stacji doświadczalnych/ z możliwością przeprowadzenia niezbędnych zabiegów agrotechnicznych.
Produkcji biomasy Salix spp. W systemie Eko-Salix w wyjściowym zagęszczeniu 5,2 tys. roślin/ha (pasowy system sadzenia: 2 rzędy w odległości 0,75m, następnie 1,80 m przerwa i ponownie 2 rzędy w odległości 0,75 m, odległość roślin w rzędzie, co 1,50 m) oraz 7,4 tys. sztuk roślin/ha, (system sadzenia: odległość pomiędzy rzędami 1,80 m, odległość roślin w rzędzie, co 0,75 m) i pozyskiwania surowca wierzbowego (prób badawczych, stanowiących w/w odmiany wierzby w wieku 4, 5 oraz 6 lat na obszarze Niziny Kwidzyńskiej z możliwością przeprowadzenia niezbędnych profesjonalnych zabiegów agrotechnicznych.

B. Obserwacje doświadczalne/przy użyciu niezbędnych urządzeń.
Prowadzenie obserwacji fenologicznych urządzeń tj. stan rozwoju roślin, ocena porażenia w/w odmian Salix spp. przez choroby i szkodniki, dokonywanie właściwych pomiarów biometrycznych roślin w/w odmian objętych przedmiotem zamówienia na obydwu wymienionych rejonach doświadczalnych w zakresie oceny: obsady roślin na poletku i następnie przeliczeniu jej na powierzchnię 1 ha, rozkrzewienia roślin (określenia liczby rozgałęzień I rzędu na roślinie), średnicy pędów (pomiar wykonywany 130 cm nad powierzchnia gleby), wysokości rośliny.

C. Określenie plonowania z wykorzystywaniem metod obliczeniowych.
- Dokonanie obliczeń w celu określenia planowania w/w odmian objętych przedmiotem doświadczenia z rejonów upraw w zakresie oceny plonu, świeżej i suchej biomasy z 1 ha.
- Określenie wartości energetycznych pozyskanego plonu Salix spp. oraz wyrażenie jej w równoważniku węglowym,
- Określenie kosztów i energochłonności produkcji biomasy w systemie Eko-Salix oraz ocena efektywności ekonomicznej i energetycznej jej pozyskiwania loco plantacja w oparciu o dane uzyskane z cyklu u przeprowadzonych polowych badań doświadczalnych.

D. Analizy laboratoryjne
Wykonanie analiz fizyko-chemicznych zebranej biomasy z odmian uprawianych wierzb w obydwu regionach badań polowych, jak również z innych miejsc kraju w zakresie;
-wilgotności (metoda suszarkową, suszenie w temp. 105°C do uzyskania stałej masy, zgodnie z PN-80 (G-04511),
- określenia zawartości popiołu (w piecu termograwimetrycznym, w temp 550°C, zgodnie z PN-80/G-04512),
- oceny ciepła spalania (w kalorymetrze IKA C2000, metodą dynamiczną, zgodnie z PN-81/G-04513),
- określenia wartości opałowej (obliczenie zgodnie z PIN-91/G-04510),
- określenia elementarnego składu biomasy (węgla, wody i siarki za pomocą automatycznego analizatora ELTRA CHS500, azotu-metodą Kjeldahla z użyciem mineralizatora K-435 oraz destylarkiB-324 BUCHI, chloru z zastosowaniem mieszaniny Eschki.

E. Prace Końcowe
- przygotowanie dla wszystkich wymienionych odmian partii materiałów (prób badawczych) w ilości co najmniej 100 kg suchej masy, celem wykonania analiz technologicznych w procesie przemysłowo wytwarzania płyt drewnopodobnych,
- zapewnienie i dostarczenie na własny koszt prób badawczych na adres: Katedra Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 75.

3. Zamawiający wymaga, aby potencjalny Wykonawca:
- dysponował niezbędnymi pomieszczeniami i urządzeniami do realizacji przedmiotu zamówienia, a także niezbędnym właściwie wyposażonym zapleczem laboratoryjnym i technicznym,
- dysponował doświadczonym i profesjonalnym personelem przy pomocy którego będzie stosował właściwe metody badań i wykona przy pomocy aparatury naukowo-badawczej oceny prób badawczych,
- po zakończeniu cyklu doświadczalnego i przygotowawczego prób badawczych (suchej masy) wymagane jest przed wystawieniem faktury sporządzenie protokołu zdawczo-odbiorczego stanowiący załącznik nr 2 do umowy,
- składał Zamawiającemu raporty roczne w terminie do dnia 31 stycznia następnego roku i raportu końcowego w terminie 30 dni od zakończenia realizacji zadania badawczego wraz z protokołami zdawczo - odbiorczymi wg załączników 2 i 3 do projektu umowy.

4. Pozostałe informacje:
A. Płatności za wykonaną usługę będą realizowane na podstawie wystawionej przez usługodawcę faktury. Płatność za dany rok doświadczeń, będzie dokonywana zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym projektu Uprawy odmian wierzby na nieużytkach oraz na terenach zdegradowanych i chemicznie zanieczyszczonych, celem efektywnego pozyskiwania biomasy, surowca budowlanego i energetycznego oraz fitoremediacji środowiska z podziałem na płatności okresowe po otrzymaniu i przyjęciu od usługodawcy protokołów zdawczo-odbiorczych (wg załącznika do umowy) oraz raportów okresowych i końcowych.
B. Zamawiający po zweryfikowaniu i sprawdzeniu poprawności zawartych w raporcie danych podpisuje przyjęcie protokołu nie później niż w terminie 30 dni od daty jego doręczenia przez Wykonawcę.
C. Adres dotyczący przyjmowania protokołów zdawczo-odbiorczych i faktur:

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
ul. Wojska Polskiego 75
60-637 Poznań
Katedra Chemii

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2013

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
prowadzą doświadczenia polowe na roślinach energetycznych w tym w zakresie upraw rejonizacyjnych na bazie posiadanego materiału wyjściowego (odmian i rodów) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie,

Potencjał techniczny:
a. dysponują niezbędną powierzchnią uprawową nie mniejsza niż 5 ha i zapleczem w zakresie produkcji biomasy od min 5 lat,
b. dysponują zapleczem laboratoryjnym pozwalającym na opis i kontrolę jakości biomasy przewidzianej do badań tj. sprzęt kontrolno-pomiarowy i analityczny oraz niezbędnym pomieszczeniem laboratoryjnym,
c. dysponują niezbędnym potencjałem techniczno-maszynowym (sprzętem) do przeprowadzenia zgodnych ze sztuką agrotechniczną zabiegów pielęgnacyjnych, nawozowych, itp. tj. urządzenia wspomagające nasadzenia, wieloczynnościowe zestawy uprawowe, itd.,
d. mają dostęp do niezbędnej ilości materiału roślinnego (sadzonek) zapewniającego przeprowadzenie wieloletniego cyklu prac doświadczalnych - min 13 tys. szt.
e. dysponują niezbędną ilością rodów/odmian, zapewniającą przeprowadzenie wieloletniego cyklu polowych prac doświadczalnych, objętego przedmiotem zamówienia nie mniejszą niż 6 sztuk.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
a. minimum jedną osobę z wykształceniem wyższym kierunek agronomia, ochrona środowiska, posiadającą minimum 5 lat udokumentowanego stażu w polowych pracach doświadczalnych nad roślinami energetycznymi,
b. minimum jedną osobę z wykształceniem chemiczno - biochemicznym, posiadającą doświadczenie w prowadzeniu obserwacji i pracach laboratoryjnych w zakresie doświadczalnictwa roślin energetycznych,
c. minimum 3 osoby bezpośrednio odpowiedzialne za prace obserwacyjno-polowe i laboratoryjne posiadające minimum 3 letni staż pracy na w/w stanowiskach,

Sytuacja ekonomiczna:
a. mają dostępność do środków własnych lub zdolność kredytową na kwotę nie mniej niż 350.000,00 brutto PLN,
b. Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę co najmniej 800.000,00 brutto PLN.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. wypełniony formularz oferty - wg załącznika nr 1;
2. oświadczenie - załącznik nr 5,
3. harmonogram - plan zadań , - sporządza wykonawca
4. kosztorys realizacji przedmiotu zamówienia - sporządza wykonawca

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
A
1. Strony przewidują możliwość dokonania zmiany w treści umowy w przypadku gdy:
a. nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy,
b. nastąpi zmiana wytycznych lub zaleceń instytucji, która przyznała środki na sfinansowanie zamówienia,
c. zmiany są korzystne dla Zamawiającego lub są następstwem okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
B.
Zamawiający przewiduje niżej wymienione uzupełnienie do treści umowy w czasie realizacji przedmiotu umowy:
1. Jeżeli w trakcie realizacji umowy zostanie dokonany wynalazek (wzór użytkowy, wzór przemysłowy), prawo do patentu (prawa ochronnego, prawa z rejestracji) przysługuje stronom umowy wspólnie.
2. Jeżeli w wykonywanej dla Zamawiającego pracy Wykonawca zamierza wykorzystać rozwiązania techniczne chronione prawnie na rzecz osób trzecich lub na swoją rzecz, jest zobowiązany powiadomić o tym niezwłocznie Zamawiającego. Wykonawca obowiązany jest ponadto uzyskać zgodę uprawnionej osoby trzeciej na wprowadzenie jej rozwiązań do zadania badawczego.
3. Zasady, na jakich Zamawiający będzie korzystał z rozwiązań prawnie chronionych na rzecz Wykonawcy określi odrębne pisemne porozumienie stron umowy.
4. Warunki, na jakich Zamawiający będzie korzystał z rozwiązań prawnie chronionych na rzecz osób trzecich, określi umowa licencyjna zawarta między Zamawiającym a osobą trzecią.
5. Do stosunków wynikłych z zastosowań chronionych prawnie rozwiązań technicznych stosuje się przepisy ustawy z dnia 30.06.2000 r. - prawo własności przemysłowych (tekst jednolity Dz.U.2003, Nr 119, poz. 1117 i z póź. zm).
6. Jeżeli opracowania i sprawozdania wykonane przez Wykonawcę i przekazane Zamawiającemu będą posiadać cechy utworu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych - utwór, majątkowe prawa autorskie do nich służyć będą Wykonawcy.
7. Wykonawca oświadcza, iż na podstawie stosunków prawnych łączących go z Twórcami utworu, o którym mowa w pkt. 6 przysługują mu do utworu oraz materiałów, na podstawie których utwór został wytworzony, autorskie prawa majątkowe w zakresie:
a. utrwalania i zwielokrotniania utworu - wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową;
b. obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono - wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy;
c. rozpowszechniania utworu w sposób inny niż określony w pkt b - publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.
8. Wykonawca oświadcza, że przekazanie utworu Zamawiającemu równoznaczne będzie z udzieleniem Zamawiającemu licencji niewyłącznej na korzystanie z utworu oraz materiałów, na podstawie których utwór został wytworzony, na następujących polach eksploatacji:
a. w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu - wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową;
b. w zakresie rozpowszechniania utworu - publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.up.poznan.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Poznań,ul. Wojska Polskiego 28, pok. 407 - Biuro Zamówień Publicznych w godz. 10:00 do 13:00

Data składania wniosków, ofert: 06/05/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
w siedzibie Zamawiającego, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, budynek Collegium Maximum, ul. Wojska Polskiego 28 w pokoju nr 407 - Biuro Zamówień Publicznych

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Przedmiot zamówienia jest finansowany ze środków przyznanych w ramach projektu rozwojowego Nr 12-0065-10 pt. Uprawy odmian wierzby na nieużytkach oraz na terenach zdegradowanych i chemicznie zanieczyszczonych, celem efektywnego pozyskiwania biomasy, surowca budowlanego i energetycznego oraz fitoremediacji środowiska na podstawie decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
nr 0999/R/P01/2010/10

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)

Podobne przetargi

200622 / 2012-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie analizy oraz badania społecznego dotyczącego przetwórstwa przemysłowego w województwie wielkopolskim pn. Uwarunkowania rozwoju przetwórstwa przemysłowego w Wielkopolsce.

387852 / 2013-09-25 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przeprowadzenie badań żywieniowo-klinicznych z podawaniem wskazanych produktów prozdrowotnych wytypowanym grupom osób w zakresie nieswoistych stanów zapalnych jelit - postępowanie powtórzone

246396 / 2012-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przygotowanie i wykonanie analizy oraz badania dotyczącego aktualnej sytuacji sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw w wojewódzkie wielkopolskim pn.: Znaczenie sektora MSP dla rozwoju Wielkopolski

7074 / 2015-01-12 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Założenie i prowadzenie doświadczeń żywieniowych na kurczętach rzeźnych w warunkach in vivo z wykorzystaniem preparatów eubiotycznych w celu określenia ich skuteczności w produkcji wielkotowarowej - postępowanie powtórzone

200406 / 2012-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie analizy oraz badania społecznego dotyczącego przetwórstwa przemysłowego w województwie wielkopolskim pn. Uwarunkowania rozwoju przetwórstwa przemysłowego w Wielkopolsce

136650 / 2011-05-31 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przeprowadzenie doświadczeń (uprawy) z określonymi odmianami wierzby oraz wykonanie wybranych oznaczeń fizyko-chemicznych w ramach projektu rozwojowego o numerze NR12-0065-10 (1 2011 GR)

146341 / 2011-05-24 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przeprowadzenie prac doświadczalnych pt. Badania z zakresu produkcji płyt pilśniowych i wiórowych w ramach projektu rozwojowego NR12 00065 10 (1-2011-GR)

218635 / 2013-10-18 - Inny: Instytut Badawczy

Instytut Logistyki i Magazynowania - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Konfiguracja, przygotowanie i dostarczenie kompleksowej usługi globalnego monitorowania kontenerów

35834 / 2015-02-18 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Założenie i prowadzenie doświadczeń żywieniowych na kurczętach rzeźnych w warunkach in vivo z wykorzystaniem preparatów eubiotycznych w celu określenia ich skuteczności w produkcji wielkotowarowej - postępowanie powtórzone

394914 / 2014-12-02 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Założenie i prowadzenie doświadczeń żywieniowych na kurczętach rzeźnych w warunkach in vivo z wykorzystaniem preparatów eubiotycznych w celu określenia ich skuteczności w produkcji wielkotowarowej

58413 / 2011-02-18 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet im. A. Mickiewicza - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
wykonanie datowań radiowęglowych 10 próbek osadów techniką AMS 14C

239741 / 2010-09-03 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Założenie i prowadzenie doświadczeń żywieniowych na kurczętach rzeźnych w warunkach in vivo z wykorzystaniem preparatów bakteriocyn w celu określenia ich skuteczności w produkcji wielkotowarowej

174056 / 2012-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie analizy oraz badania społecznego dotyczącego przetwórstwa przemysłowego w województwie wielkopolskim pn. Uwarunkowania rozwoju przetwórstwa przemysłowego w Wielkopolsce.

88199 / 2012-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie analizy oraz badania społecznego dotyczącego przetwórstwa przemysłowego w województwie wielkopolskim pn. Uwarunkowania rozwoju przetwórstwa przemysłowego w Wielkopolsce

211231 / 2011-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Świadczenie usługi wykonania doświadczeń z zakresu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego dla odmian roślin uprawnych wpisanych do Rejestru i ich udekumentowania

236011 / 2012-11-08 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa - Konin (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Wykonanie badania ewaluacjnego mid-term projektu pt. Wzmocnienie potencjału PWSZ w Koninie drogą do wzrostu liczby absolwentów kierunku o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy realizowanego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie.

340304 / 2013-08-23 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przeprowadzenie badań żywieniowo-klinicznych z podawaniem wskazanych produktów prozdrowotnych wytypowanym grupom osób w zakresie nieswoistych stanów zapalnych jelit - postępowanie powtórzone

309222 / 2012-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Przygotowanie i wykonanie analizy oraz badania dotyczącego aktualnej sytuacji sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw w wojewódzkie wielkopolskim pn.: Znaczenie sektora MSP dla rozwoju Wielkopolski

324872 / 2012-08-31 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Opracowanie modeli biomasy czterech gatunków drzew na podstawie danych teledetekcyjnych i wyników pomiarów bezpośrednich dla Nadleśnictwa Drawno

82577 / 2011-03-14 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet im. A. Mickiewicza - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
Wykonanie datowań radiowęglowych 10 próbek osadów techniką AMS 14C

92636 / 2011-04-27 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731000003 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe)
przeprowadzenie prac doświadczalnych pt. Badania z zakresu produkcji płyt pilśniowych i wiórowych w ramach projektu rozwojowego NR12 00065 10 (1/2011/GR)