Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

78500 / 2015-04-08 - Inny: jednostka budżetowa miasta Katowice nieposiadająca osobowości prawnej / Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (Katowice)

wykonanie dodatkowych czterech kortów tenisowych

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi (z uwzględnieniem postanowień art. 30 ustawy) wykonanie dodatkowych 4 kortów tenisowych na Ośrodku Tenisowym w Katowicach przy ulicy Szopienickiej 70, w tym:
1.Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego prac oraz uzyskanie pozwolenia na budowę
2.Wykonanie robót ziemnych
3.Wykonanie kortów tenisowych
4.Wykonanie zabudowy typu lekkiego nad dwoma kortami
5.Wykonanie instalacji elektrycznych i monitoringu
6.Wykonanie ogrodzenia i piłkochwytów
7.Wykonanie budynku Magazynowo Socjalnego
Zakres prac
Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu i zakres robót budowlanych
LOKALIZACJA, OPIS STANU ISTNIEJĄCEGO
Obiekt, na którym mają być prowadzone prace to nieruchomość położona przy ulicy Szopienickiej oznaczona geodezyjnie, jako działka nr 322/6 o pow. 12.821 m2.
Powyższa nieruchomość zabudowana jest:
-Halą sportową, która jest zlokalizowana w południowej części działki nr 322/6 w odległościach od granic z działkami drogowymi-6,05m od działki nr 328/6-4,45m od działki nr 208/6. Hala jednokondygnacyjna o wym. 38,0 x 40,0 m z dwoma kortami tenisa ziemnego. Wysokość hali-13,6m. Hala posiada zaplecze sanitarno-szatniowe, jako budynek dwukondygnacyjny, o rzucie prostokąta o wym. 38 x 12m, przekryciu płaskim, niepodpiwniczony. Parter posiada pomieszczenia socjalne dla pracowników, zespoły szatniowo-łazienkowe oraz pom. techniczne. Na piętrze znajduje się taras z widownią dla kortów otwartych oraz lokal gastronomiczny. Budynek jest wyposażony w instalacje wodno-kanalizacyjne i grzewcze oraz w gazową zasilającą kocioł grzewczy.
-Kortami tenisowymi otwartymi w ilości 4 szt
-Ogrodzeniem
-Oświetleniem
-Parkingiem dla samochodów osobowych
Wymagania zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia
W szczególności będą to następujące prace:
1.Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego prac oraz uzyskanie pozwolenia na budowę
Należy zaprojektować na terenie nieruchomości cztery korty tenisowe otwarte, w tym dwa korty mają być zabudowane lekką halą namiotową.
Należy także zaprojektować budynek magazynowo- socjalny o wymiarach 18,00 x 6,00 m i przewidzieć zagospodarowanie terenu działki zielenią ozdobną niską i wysoką.
Po wykonaniu projektu należy uzyskać akceptację Zamawiającego oraz pozwolenie na budowę z UM Katowice.
Wszystkie prace należy wykonać według zatwierdzonego przez Zamawiającego projektu wykonawczego.
2.Wykonanie robót ziemnych
Należy przewidzieć wymianę gruntu ze względu na jego niestabilność oraz należy wykonać badania geologiczne terenu na którym będą posadowione korty.
Należy przewidzieć podniesienie poziomu terenu do poziomu już wykonanych kortów.
Aby nie uszkodzić już wykonanej części Ośrodka Tenisowego należy wykonać tymczasową drogę do części przewidzianej dla wykonania dodatkowych kortów.
Należy przewidzieć następujące prace:
-Roboty ziemne
-Roboty ziemne - wymiana gruntu
-Nawierzchnie tymczasowe z płyt żelbetowych pełnych
-Rozebranie nawierzchni tymczasowej z płyt żelbetowych pełnych
3.Wykonanie kortów tenisowych
Należy wykonać następujące prace:
-Roboty ziemne
-Podbudowy pod nawierzchnie
-Nawierzchnie sportowe
-Fundamenty pod urządzenia
-Słupki, tuleje i stanowiska sędziowskie
Cztery korty zewnętrzne należy wykonać w następujący sposób:
Nawierzchnia kortu będzie się składać z warstwy drenażu i nawierzchni zewnętrznej.
Warstwa drenażu będzie się składać z następujących warstw:
-grunt rodzimy zagęszczony powierzchniowo
-warstwa odsączająco-wzmacniającą z piasku gruboziarnistego o grubości warstwy 10 cm
-rura drenażowa fi 65 mm
-warstwa klinca, kruszywo kamienne o frakcji 4/31,5 mm o grubości warstwy 30 cm
-warstwa wyrównawcza, mieszanka kruszywa łamanego drobnogranulowana o frakcji 0,075/4 mm o grubości warstwy 5 cm
Nawierzchnia zewnętrzna będzie się składać:
-geowłóknina 250 g/m2
-piasek grubości 10 cm
-beton jamisty C12/15 gr.15 cm
-nawierzchnia syntetyczna Conipur Conica SP gr. 1,3 cm lub równoważna
-zasypka z piasku ceglastego, kruszywo ceglaste 0/2 mm o grubości warstwy 2 mm
Linie wykonane z PCV o szerokości paska 5 cm wklejane za pomocą kleju poliuretanowego.
Wyposażenie kortów powinno być demontowalne i montowane w zależności od potrzeb użytkownika.
Urządzenia (słupki) należy zakupić razem z miękką otuliną (dla bezpieczeństwa grających)
Wszystkie elementy kortów muszą posiadać niezbędne atesty i dopuszczenia w tym: certyfikaty, deklaracje zgodności, atesty, świadectwa wytrzymałościowe, karty i aprobaty techniczne.
4.Wykonanie zabudowy typu lekkiego nad dwoma kortami
Konstrukcja nośna powinna być konstrukcją stalową odpowiednio zabezpieczoną antykorozyjnie. Powinna posiadać możliwość wykorzystania konstrukcji do budowy stacjonarnej hali bez dodatkowych kosztów oraz posiadać możliwość montażu na dowolnym podłożu i możliwość podnoszenia lub rozsuwania boków hali w okresie letnim.
Przykrycie hali powinno być dwupowłokowe i zapewniać dobrą izolację cieplną.
Przykrycie Hali na całej długości powinno posiadać jednakową wysokość w szczycie.
Nie powinien występować efekt łopotania powłok, a także efekt skraplania się pary wodnej.
5.Wykonanie instalacji elektrycznych i monitoringu
Należy przewidzieć następujące prace:
-Tablice rozdzielcze
-Instalacje oświetleniowe
-Instalacje odgromowe
-Instalacje i elementy wyposażenia monitoringu
Ośrodek Tenisowy jest wyposażony w monitoring. Obecnie należy jedynie go rozbudować o 6 kamer IP kompaktowych (2MPix). Kamery należy zamontować na słupach oświetleniowych i na konstrukcji kortów zadaszonych. Do podłączenia należy użyć kabla koncentrycznego żelowanego.
Dla kamer, które będą zainstalowane należy wykupić licencję na kanał rejestrujący w rejestratorze (od producenta rejestratora sieciowego NVR).
6.Wykonanie ogrodzenia i piłkochwytów
Należy wykonać następujące prace:
-Rozebranie ogrodzenia starego
-Wykonanie ogrodzenia
Montaż nowego ogrodzenia będzie polegać na wykopaniu dołów pod fundamenty dla słupów, zalaniu dołów wraz ze słupkami i zamontowaniu paneli ogrodzeniowych.
Beton:użyty do fundamentów to beton B-15
Słupki:słupki stalowe prostokątne, zamknięte od góry kapturkami z tworzywa sztucznego, rozstaw co około 2,60 m
Przekrój-profil zamknięty 70x50 mm
Wysokość całkowita słupka 3,70 m dla wysokości płotu 2,80 m
Wykończenie-ocynkowanie ogniowe
Panele:Wymiary paneli 2,80 x 2,50m, wykonane z prętów stalowych o przekroju 5 lub 6 mm
Pręty pionowe rozstaw co 50 mm
Pręty poziome rozstaw co 200 mm
Wykończenie - ocynkowanie ogniowe
-Piłkochwyty
Montaż piłkochwytów będzie podobnie jak ogrodzenia polegał na wykopaniu dołów pod fundamenty dla słupów, zalanie betonem dołów wraz ze słupami i zamontowaniu siatki. Beton- B15. Słupki - stalowe kwadrat 80 (profil zamknięty), wysokość 7 metrów w tym 1 metr w fundamencie. Rozstaw co 4 metry.
7.Wykonanie budynku Magazynowo-Socjalnego
Budynek należy wykonać jako zaplecze magazynowo-szatniowe Ma to być budynek jednokondygnacyjny, o rzucie prostokąta o wym. 18 x 6 m, przekryciu dwuspadowym o nachyleniu 12%, niepodpiwniczony, o konstrukcji stalowej i ścianach wykonanych z płyt warstwowych.
Należy rozplanować pomieszczenie magazynowe i zespoły szatniowo-łazienkowe damski i męski. Wysokość zaplecza - 3,0m. W łazienkach należy wykonać ściany murowane. Budynek należy wyposażyć w instalacje wodno-kanalizacyjne i grzewcze.
Uwaga!Ze względu na to, że obiekt, na którym będą wykonywane prace budowlane obejmuje gwarancja wykonania robót należy uzgodnić możliwość podłączenia się do istniejących instalacji (elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych) z wykonawcą tych robót.
Szczegółowy zakres rzeczowy prac określony został w programie funkcjonalno-użytkowym pn. Wykonanie dodatkowych 4 kortów tenisowych na Ośrodku Tenisowym w Katowicach przy ulicy Szopienickiej 70 oraz w projekcie umowy, które stanowią załączniki do SIWZ.
Wszędzie tam, gdzie w opisie przedmiotu zamówienia w Specyfikacji i załącznikach wskazane zostały symbole, nazwy producenta, normy i znaki towarowe dopuszcza się zastosowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych pod warunkiem, że zagwarantują one realizację przedmiotu zamówienia zgodnie ze sztuką budowlaną, oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SIWZ. W przypadku zastosowania produktów równoważnych na Wykonawcy spoczywa obowiązek udowodnienia tej równoważności.
W przypadku zastosowania materiałów równoważnych Zamawiający wymaga, od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą spisu/wykazu materiałów równoważnych zawierającego, co najmniej: katalog producenta, nazwę producenta, kartę techniczną zawierającą kompletny opis, deklaracje zgodności i atesty materiału równoważnego oraz inne dokumenty potwierdzające jego równoważność. Dokumenty wymienione w spisie należy dołączyć do oferty. Jeśli wykonawca nie załączy do oferty wyżej wymienionych dokumentów przyjmuje się, że Wykonawca nie proponuje zastosowania materiałów równoważnych.
Zamówienie nie jest współfinansowane przez Unię Europejską.
Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Jeśli wykonanie zamówienia zostanie powierzone podwykonawcom to zastosowanie mają zapisy punktu 33 (Podwykonawcy)siwz, i tak:
Podwykonawcy
1.W niniejszym postępowaniu Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia wykonania zamówienia podwykonawcom. Jeśli wykonanie zamówienia zostanie powierzone podwykonawcom - Wykonawca w swojej ofercie winien wskazać, którą część będzie wykonywał podwykonawca, a w przypadku gdy wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, na zasoby podmiotu trzeciego wykonawca a podmiot ten wykonuje część zamówienia to wykonawca w swojej ofercie winien również podać nazwę (firmę) tych podmiotów (podwykonawców).
2.Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
3.Jeżeli Wykonawca zatrudni podwykonawcę, a podwykonawca dalszego podwykonawcę zamówienia na roboty budowlane, to przed zawarciem umowy o podwykonawstwo, jest obowiązany, w trakcie realizacji zamówienia publicznego na roboty budowlane, do przedłożenia Zamawiającemu projektu tej umowy, przy czym podwykonawca lub dalszy podwykonawca jest obowiązany dołączyć zgodę wykonawcy na zawarcie umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z projektem umowy.
4.Faktury Wykonawcy za roboty, usługi lub dostawy wykonane przez podwykonawcę płatne będą przez Zamawiającego po otrzymaniu oświadczenia podwykonawcy (wg załączonego wzoru do umowy), że otrzymał wynagrodzenie za te prace. Jeżeli Wykonawca nie przedłoży oświadczeń podwykonawców w terminie 7 dni przed upływem terminu płatności faktur wówczas termin zapłaty faktur (w części dotyczącej należności przysługującej podwykonawcom) rozpoczyna bieg od dnia otrzymania przez zamawiającego oświadczeń podwykonawców. Zastrzeżenie to dotyczy należności przysługującej podwykonawcom.
5.Termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy przewidziany w umowie o podwykonawstwo nie może być dłuższy niż 30 dni od dnia doręczenia wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy dostawy, usługi lub roboty budowlanej.
6.Zamawiający w terminie 14 dni może zgłosić:
1)Pisemne zastrzeżenia do projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane:
a)Niespełniającej wymagań określonych w pkt 33.7 siwz,
b)Gdy przewiduje ona termin zapłaty wynagrodzenia dłuższy niż 30 dni,
c)Gdy przewiduje ona zapłatę wynagrodzenia podwykonawcy w zależności od otrzymania przez Wykonawcę wynagrodzenia od Zamawiającego.
2)Pisemny sprzeciw do umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane:
a)Niespełniającej wymagań określonych w pkt 33.7 siwz,
b)Gdy przewiduje ona termin zapłaty wynagrodzenia dłuższy niż 30 dni,
c)Gdy przewiduje ona zapłatę wynagrodzenia podwykonawcy w zależności od otrzymania przez Wykonawcę wynagrodzenia od Zamawiającego.
7.Jeśli wykonanie zamówienia zostanie powierzone podwykonawcom, podwykonawca musi spełniać niżej wymienione warunki, których niespełnienie spowoduje zgłoszenie przez zamawiającego zastrzeżeń lub sprzeciwu:
1)Dotyczące wymagań, które winna spełniać umowa o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane:
a)Projekt umowy o podwykonawstwo (oraz umowa) winno określać:
-podmiot (osoba prawna lub fizyczna)
-przedmiot umowy
-wynagrodzenie, które przysługuje podwykonawcy w kwocie brutto, z tym, że wynagrodzenie to nie może być wyższe niż wynagrodzenie ofertowe wykonawcy za tę część, którą będzie wykonywał podwykonawca,
b)Wynagrodzenie podwykonawcy winno być regulowane w częściach,
c)Z wynagrodzenia podwykonawcy, wykonawca może potrącać zabezpieczenie należytego wykonania umowy, jeżeli przewiduje się tworzenie kaucji zabezpieczenia z faktur podwykonawcy lub kary umowne naliczone z tytułu wadliwego wykonywania umowy o podwykonawstwo,
d)Z wynagrodzenia podwykonawcy nie dopuszcza się potrącania z tytułu:
-partycypacji w kosztach ogólnych organizacji budowy w tym: bhp,
-generalnego wykonawstwa,
-ubezpieczenia budowy,
-wcześniejszego uregulowania faktur (tzw. skonto),
-kar umownych naliczonych podwykonawcy z tytułu innych zobowiązań umownych,
-kompensat związanych z wykonywaniem umowy o podwykonawstwo oraz innych zobowiązań.
e)wszystkie wymagania dotyczące umowy zawieranej z podwykonawcą stosuje się odpowiednio dla umowy zawieranej z dalszym podwykonawcą.
8.Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zamówienia na roboty budowlane winien przedłożyć zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia.
9.Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zamówienia na roboty budowlane będzie zobowiązany do przedkładania zamawiającemu poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia, z wyjątkiem:
a)umów o podwykonawstwo o wartości mniejszej niż 0,5% wartości umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wyłączenie to nie dotyczy umów o wartośći większej niż 50.000zł.
b)umów o podwykonawstwo, których przedmiotem są dostawy lub usługi dotyczące utrzymania placu budowy, w szczególności umowy z zakresu ochrony mienia (stróżowania) usług sanitarnych i wywozu nieczystości oraz BHP itp. o wartości mniejszej niż 50.000zł.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 78500

Data publikacji: 2015-04-08

Nazwa: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Ulica: Aleja Korfantego 35

Numer domu: 35

Miejscowość: Katowice

Kod pocztowy: 40-005

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 258 53 55, 253 87 33

Numer faxu: 32 253 87 33

Regon: 00078948200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: jednostka budżetowa miasta Katowice nieposiadająca osobowości prawnej

Inny rodzaj zamawiającego:
jednostka budżetowa miasta Katowice nieposiadająca osobowości prawnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: wykonanie dodatkowych czterech kortów tenisowych

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia stanowi (z uwzględnieniem postanowień art. 30 ustawy) wykonanie dodatkowych 4 kortów tenisowych na Ośrodku Tenisowym w Katowicach przy ulicy Szopienickiej 70, w tym:
1.Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego prac oraz uzyskanie pozwolenia na budowę
2.Wykonanie robót ziemnych
3.Wykonanie kortów tenisowych
4.Wykonanie zabudowy typu lekkiego nad dwoma kortami
5.Wykonanie instalacji elektrycznych i monitoringu
6.Wykonanie ogrodzenia i piłkochwytów
7.Wykonanie budynku Magazynowo Socjalnego
Zakres prac
Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu i zakres robót budowlanych
LOKALIZACJA, OPIS STANU ISTNIEJĄCEGO
Obiekt, na którym mają być prowadzone prace to nieruchomość położona przy ulicy Szopienickiej oznaczona geodezyjnie, jako działka nr 322/6 o pow. 12.821 m2.
Powyższa nieruchomość zabudowana jest:
-Halą sportową, która jest zlokalizowana w południowej części działki nr 322/6 w odległościach od granic z działkami drogowymi-6,05m od działki nr 328/6-4,45m od działki nr 208/6. Hala jednokondygnacyjna o wym. 38,0 x 40,0 m z dwoma kortami tenisa ziemnego. Wysokość hali-13,6m. Hala posiada zaplecze sanitarno-szatniowe, jako budynek dwukondygnacyjny, o rzucie prostokąta o wym. 38 x 12m, przekryciu płaskim, niepodpiwniczony. Parter posiada pomieszczenia socjalne dla pracowników, zespoły szatniowo-łazienkowe oraz pom. techniczne. Na piętrze znajduje się taras z widownią dla kortów otwartych oraz lokal gastronomiczny. Budynek jest wyposażony w instalacje wodno-kanalizacyjne i grzewcze oraz w gazową zasilającą kocioł grzewczy.
-Kortami tenisowymi otwartymi w ilości 4 szt
-Ogrodzeniem
-Oświetleniem
-Parkingiem dla samochodów osobowych
Wymagania zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia
W szczególności będą to następujące prace:
1.Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego prac oraz uzyskanie pozwolenia na budowę
Należy zaprojektować na terenie nieruchomości cztery korty tenisowe otwarte, w tym dwa korty mają być zabudowane lekką halą namiotową.
Należy także zaprojektować budynek magazynowo- socjalny o wymiarach 18,00 x 6,00 m i przewidzieć zagospodarowanie terenu działki zielenią ozdobną niską i wysoką.
Po wykonaniu projektu należy uzyskać akceptację Zamawiającego oraz pozwolenie na budowę z UM Katowice.
Wszystkie prace należy wykonać według zatwierdzonego przez Zamawiającego projektu wykonawczego.
2.Wykonanie robót ziemnych
Należy przewidzieć wymianę gruntu ze względu na jego niestabilność oraz należy wykonać badania geologiczne terenu na którym będą posadowione korty.
Należy przewidzieć podniesienie poziomu terenu do poziomu już wykonanych kortów.
Aby nie uszkodzić już wykonanej części Ośrodka Tenisowego należy wykonać tymczasową drogę do części przewidzianej dla wykonania dodatkowych kortów.
Należy przewidzieć następujące prace:
-Roboty ziemne
-Roboty ziemne - wymiana gruntu
-Nawierzchnie tymczasowe z płyt żelbetowych pełnych
-Rozebranie nawierzchni tymczasowej z płyt żelbetowych pełnych
3.Wykonanie kortów tenisowych
Należy wykonać następujące prace:
-Roboty ziemne
-Podbudowy pod nawierzchnie
-Nawierzchnie sportowe
-Fundamenty pod urządzenia
-Słupki, tuleje i stanowiska sędziowskie
Cztery korty zewnętrzne należy wykonać w następujący sposób:
Nawierzchnia kortu będzie się składać z warstwy drenażu i nawierzchni zewnętrznej.
Warstwa drenażu będzie się składać z następujących warstw:
-grunt rodzimy zagęszczony powierzchniowo
-warstwa odsączająco-wzmacniającą z piasku gruboziarnistego o grubości warstwy 10 cm
-rura drenażowa fi 65 mm
-warstwa klinca, kruszywo kamienne o frakcji 4/31,5 mm o grubości warstwy 30 cm
-warstwa wyrównawcza, mieszanka kruszywa łamanego drobnogranulowana o frakcji 0,075/4 mm o grubości warstwy 5 cm
Nawierzchnia zewnętrzna będzie się składać:
-geowłóknina 250 g/m2
-piasek grubości 10 cm
-beton jamisty C12/15 gr.15 cm
-nawierzchnia syntetyczna Conipur Conica SP gr. 1,3 cm lub równoważna
-zasypka z piasku ceglastego, kruszywo ceglaste 0/2 mm o grubości warstwy 2 mm
Linie wykonane z PCV o szerokości paska 5 cm wklejane za pomocą kleju poliuretanowego.
Wyposażenie kortów powinno być demontowalne i montowane w zależności od potrzeb użytkownika.
Urządzenia (słupki) należy zakupić razem z miękką otuliną (dla bezpieczeństwa grających)
Wszystkie elementy kortów muszą posiadać niezbędne atesty i dopuszczenia w tym: certyfikaty, deklaracje zgodności, atesty, świadectwa wytrzymałościowe, karty i aprobaty techniczne.
4.Wykonanie zabudowy typu lekkiego nad dwoma kortami
Konstrukcja nośna powinna być konstrukcją stalową odpowiednio zabezpieczoną antykorozyjnie. Powinna posiadać możliwość wykorzystania konstrukcji do budowy stacjonarnej hali bez dodatkowych kosztów oraz posiadać możliwość montażu na dowolnym podłożu i możliwość podnoszenia lub rozsuwania boków hali w okresie letnim.
Przykrycie hali powinno być dwupowłokowe i zapewniać dobrą izolację cieplną.
Przykrycie Hali na całej długości powinno posiadać jednakową wysokość w szczycie.
Nie powinien występować efekt łopotania powłok, a także efekt skraplania się pary wodnej.
5.Wykonanie instalacji elektrycznych i monitoringu
Należy przewidzieć następujące prace:
-Tablice rozdzielcze
-Instalacje oświetleniowe
-Instalacje odgromowe
-Instalacje i elementy wyposażenia monitoringu
Ośrodek Tenisowy jest wyposażony w monitoring. Obecnie należy jedynie go rozbudować o 6 kamer IP kompaktowych (2MPix). Kamery należy zamontować na słupach oświetleniowych i na konstrukcji kortów zadaszonych. Do podłączenia należy użyć kabla koncentrycznego żelowanego.
Dla kamer, które będą zainstalowane należy wykupić licencję na kanał rejestrujący w rejestratorze (od producenta rejestratora sieciowego NVR).
6.Wykonanie ogrodzenia i piłkochwytów
Należy wykonać następujące prace:
-Rozebranie ogrodzenia starego
-Wykonanie ogrodzenia
Montaż nowego ogrodzenia będzie polegać na wykopaniu dołów pod fundamenty dla słupów, zalaniu dołów wraz ze słupkami i zamontowaniu paneli ogrodzeniowych.
Beton:użyty do fundamentów to beton B-15
Słupki:słupki stalowe prostokątne, zamknięte od góry kapturkami z tworzywa sztucznego, rozstaw co około 2,60 m
Przekrój-profil zamknięty 70x50 mm
Wysokość całkowita słupka 3,70 m dla wysokości płotu 2,80 m
Wykończenie-ocynkowanie ogniowe
Panele:Wymiary paneli 2,80 x 2,50m, wykonane z prętów stalowych o przekroju 5 lub 6 mm
Pręty pionowe rozstaw co 50 mm
Pręty poziome rozstaw co 200 mm
Wykończenie - ocynkowanie ogniowe
-Piłkochwyty
Montaż piłkochwytów będzie podobnie jak ogrodzenia polegał na wykopaniu dołów pod fundamenty dla słupów, zalanie betonem dołów wraz ze słupami i zamontowaniu siatki. Beton- B15. Słupki - stalowe kwadrat 80 (profil zamknięty), wysokość 7 metrów w tym 1 metr w fundamencie. Rozstaw co 4 metry.
7.Wykonanie budynku Magazynowo-Socjalnego
Budynek należy wykonać jako zaplecze magazynowo-szatniowe Ma to być budynek jednokondygnacyjny, o rzucie prostokąta o wym. 18 x 6 m, przekryciu dwuspadowym o nachyleniu 12%, niepodpiwniczony, o konstrukcji stalowej i ścianach wykonanych z płyt warstwowych.
Należy rozplanować pomieszczenie magazynowe i zespoły szatniowo-łazienkowe damski i męski. Wysokość zaplecza - 3,0m. W łazienkach należy wykonać ściany murowane. Budynek należy wyposażyć w instalacje wodno-kanalizacyjne i grzewcze.
Uwaga!Ze względu na to, że obiekt, na którym będą wykonywane prace budowlane obejmuje gwarancja wykonania robót należy uzgodnić możliwość podłączenia się do istniejących instalacji (elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych) z wykonawcą tych robót.
Szczegółowy zakres rzeczowy prac określony został w programie funkcjonalno-użytkowym pn. Wykonanie dodatkowych 4 kortów tenisowych na Ośrodku Tenisowym w Katowicach przy ulicy Szopienickiej 70 oraz w projekcie umowy, które stanowią załączniki do SIWZ.
Wszędzie tam, gdzie w opisie przedmiotu zamówienia w Specyfikacji i załącznikach wskazane zostały symbole, nazwy producenta, normy i znaki towarowe dopuszcza się zastosowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych pod warunkiem, że zagwarantują one realizację przedmiotu zamówienia zgodnie ze sztuką budowlaną, oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SIWZ. W przypadku zastosowania produktów równoważnych na Wykonawcy spoczywa obowiązek udowodnienia tej równoważności.
W przypadku zastosowania materiałów równoważnych Zamawiający wymaga, od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą spisu/wykazu materiałów równoważnych zawierającego, co najmniej: katalog producenta, nazwę producenta, kartę techniczną zawierającą kompletny opis, deklaracje zgodności i atesty materiału równoważnego oraz inne dokumenty potwierdzające jego równoważność. Dokumenty wymienione w spisie należy dołączyć do oferty. Jeśli wykonawca nie załączy do oferty wyżej wymienionych dokumentów przyjmuje się, że Wykonawca nie proponuje zastosowania materiałów równoważnych.
Zamówienie nie jest współfinansowane przez Unię Europejską.
Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Jeśli wykonanie zamówienia zostanie powierzone podwykonawcom to zastosowanie mają zapisy punktu 33 (Podwykonawcy)siwz, i tak:
Podwykonawcy
1.W niniejszym postępowaniu Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia wykonania zamówienia podwykonawcom. Jeśli wykonanie zamówienia zostanie powierzone podwykonawcom - Wykonawca w swojej ofercie winien wskazać, którą część będzie wykonywał podwykonawca, a w przypadku gdy wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, na zasoby podmiotu trzeciego wykonawca a podmiot ten wykonuje część zamówienia to wykonawca w swojej ofercie winien również podać nazwę (firmę) tych podmiotów (podwykonawców).
2.Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
3.Jeżeli Wykonawca zatrudni podwykonawcę, a podwykonawca dalszego podwykonawcę zamówienia na roboty budowlane, to przed zawarciem umowy o podwykonawstwo, jest obowiązany, w trakcie realizacji zamówienia publicznego na roboty budowlane, do przedłożenia Zamawiającemu projektu tej umowy, przy czym podwykonawca lub dalszy podwykonawca jest obowiązany dołączyć zgodę wykonawcy na zawarcie umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z projektem umowy.
4.Faktury Wykonawcy za roboty, usługi lub dostawy wykonane przez podwykonawcę płatne będą przez Zamawiającego po otrzymaniu oświadczenia podwykonawcy (wg załączonego wzoru do umowy), że otrzymał wynagrodzenie za te prace. Jeżeli Wykonawca nie przedłoży oświadczeń podwykonawców w terminie 7 dni przed upływem terminu płatności faktur wówczas termin zapłaty faktur (w części dotyczącej należności przysługującej podwykonawcom) rozpoczyna bieg od dnia otrzymania przez zamawiającego oświadczeń podwykonawców. Zastrzeżenie to dotyczy należności przysługującej podwykonawcom.
5.Termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy przewidziany w umowie o podwykonawstwo nie może być dłuższy niż 30 dni od dnia doręczenia wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy dostawy, usługi lub roboty budowlanej.
6.Zamawiający w terminie 14 dni może zgłosić:
1)Pisemne zastrzeżenia do projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane:
a)Niespełniającej wymagań określonych w pkt 33.7 siwz,
b)Gdy przewiduje ona termin zapłaty wynagrodzenia dłuższy niż 30 dni,
c)Gdy przewiduje ona zapłatę wynagrodzenia podwykonawcy w zależności od otrzymania przez Wykonawcę wynagrodzenia od Zamawiającego.
2)Pisemny sprzeciw do umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane:
a)Niespełniającej wymagań określonych w pkt 33.7 siwz,
b)Gdy przewiduje ona termin zapłaty wynagrodzenia dłuższy niż 30 dni,
c)Gdy przewiduje ona zapłatę wynagrodzenia podwykonawcy w zależności od otrzymania przez Wykonawcę wynagrodzenia od Zamawiającego.
7.Jeśli wykonanie zamówienia zostanie powierzone podwykonawcom, podwykonawca musi spełniać niżej wymienione warunki, których niespełnienie spowoduje zgłoszenie przez zamawiającego zastrzeżeń lub sprzeciwu:
1)Dotyczące wymagań, które winna spełniać umowa o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane:
a)Projekt umowy o podwykonawstwo (oraz umowa) winno określać:
-podmiot (osoba prawna lub fizyczna)
-przedmiot umowy
-wynagrodzenie, które przysługuje podwykonawcy w kwocie brutto, z tym, że wynagrodzenie to nie może być wyższe niż wynagrodzenie ofertowe wykonawcy za tę część, którą będzie wykonywał podwykonawca,
b)Wynagrodzenie podwykonawcy winno być regulowane w częściach,
c)Z wynagrodzenia podwykonawcy, wykonawca może potrącać zabezpieczenie należytego wykonania umowy, jeżeli przewiduje się tworzenie kaucji zabezpieczenia z faktur podwykonawcy lub kary umowne naliczone z tytułu wadliwego wykonywania umowy o podwykonawstwo,
d)Z wynagrodzenia podwykonawcy nie dopuszcza się potrącania z tytułu:
-partycypacji w kosztach ogólnych organizacji budowy w tym: bhp,
-generalnego wykonawstwa,
-ubezpieczenia budowy,
-wcześniejszego uregulowania faktur (tzw. skonto),
-kar umownych naliczonych podwykonawcy z tytułu innych zobowiązań umownych,
-kompensat związanych z wykonywaniem umowy o podwykonawstwo oraz innych zobowiązań.
e)wszystkie wymagania dotyczące umowy zawieranej z podwykonawcą stosuje się odpowiednio dla umowy zawieranej z dalszym podwykonawcą.
8.Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zamówienia na roboty budowlane winien przedłożyć zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia.
9.Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zamówienia na roboty budowlane będzie zobowiązany do przedkładania zamawiającemu poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia, z wyjątkiem:
a)umów o podwykonawstwo o wartości mniejszej niż 0,5% wartości umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wyłączenie to nie dotyczy umów o wartośći większej niż 50.000zł.
b)umów o podwykonawstwo, których przedmiotem są dostawy lub usługi dotyczące utrzymania placu budowy, w szczególności umowy z zakresu ochrony mienia (stróżowania) usług sanitarnych i wywozu nieczystości oraz BHP itp. o wartości mniejszej niż 50.000zł.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2015

Informacja na temat wadium:
Wadium:
1.Wykonawca powinien zgodnie z art. 45 ust. 3 Ustawy przed upływem terminu składania ofert wnieść wadium przetargowe w wysokości 65.000,00 zł.
2.Wadium może być wnoszone w formie jak określono w art. 45 ust.6 ustawy.
3.Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na niżej wymieniony rachunek bankowy zamawiającego:ING Bank Śląski S.A. Oddział Katowice nr 48 1050 1214 1000 0022 0055 0750 z dopiskiem wadium dla zamówienia pn. wykonanie dodatkowych czterech kortów tenisowych.
Ksero dowodu wpłaty wadium należy załączyć do oferty.
4.Oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w innej formie niż w pieniądzu (gwarancje bezwarunkowe i płatne na pierwsze żądanie) należy załączyć do oferty.
5.Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
6.Zwrot wadium i żądanie ponownego wniesienia wadium nastąpi zgodnie z art. 46 Ustawy.
7.Na podstawie art. 46 ust. 4a i 5 ustawy zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie złożonego wraz z ofertą oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 18.2 SIWZ. Ocena spełniania warunku odbędzie się na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia/ nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku jeśli Wykonawcy wykażą, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonali samodzielnie lub wspólnie w rozumieniu art. 23 ustawy roboty budowlane w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia tj. wykonali minimum jedną robotę budowlaną polegającą na wykonaniu zewnętrznego kortu tenisowego oraz załączą dowody, że roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazując, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Zamawiający nie żąda informacji o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie.
Ocena spełniania warunku odbędzie się na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia/ nie spełnia.
Uwaga 1!
Dowodami, o których mowa wyżej są:
a)poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
b)w przypadku zamówień na roboty budowlane - inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt a,
c)w przypadku zamówień na dostawy lub usługi - oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt a.
Uwaga 2!
Na podstawie § 1 ust. 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.02.2013 roku w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U z 2013 poz. 231) w przypadku, gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz, którego roboty budowlane i usługi wskazane w wykazach, o których mowa wyżej, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa wyżej.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie złożonego wraz z ofertą oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 18.2 SIWZ. Ocena spełniania warunku odbędzie się na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia/ nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiajacy dokona oceny spełniania warunku jeśli Wykonawcy wykażą, że dysponują osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnymi za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, posiadającymi uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie odpowiadające wymaganiem określonym w ustawie Prawo Budowlane i tak:
Projektant - uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności:
- architektonicznej,
- konstrukcyjno-budowlanej,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych
Kierownik budowy - uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno- budowlanej,
Kierownik robót - uprawnienia budowlane w specjalności:
- architektonicznej,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych
lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów
oraz
posiadających aktualne zaświadczenia o przynależności do właściwej Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego w oparciu o art. 6 ust.1 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów inżynierów oraz urbanistów (Dz. U. z 2001r Nr 5 poz.42 ze zm).
a także wskażą zakres wykonywanych przez te osoby czynności, oraz przedstawią informację o podstawie do dysponowania tymi osobami i złożą pisemne oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wyżej określone uprawnienia.
Ocena spełniania warunku odbędzie się na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia/ nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie złożonego wraz z ofertą oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 18.2 SIWZ. Ocena spełniania warunku odbędzie się na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia/ nie spełnia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Przez robotę budowlaną, o której mowa wyżej rozumie się wykonanie minimum jednej roboty budowlanej polegającej na wykonaniu zewnętrznego kortu tenisowego.
Zamawiający nie żąda informacji o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
W przypadku zastosowania materiałów równoważnych Zamawiający wymaga, od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą spisu/wykazu materiałów równoważnych zawierającego, co najmniej: katalog producenta, nazwę producenta, kartę techniczną zawierającą kompletny opis, deklaracje zgodności i atesty materiału równoważnego oraz inne dokumenty potwierdzające jego równoważność. Dokumenty wymienione w spisie należy dołączyć do oferty. Jeśli wykonawca nie załączy do oferty wyżej wymienionych dokumentów przyjmuje się, że Wykonawca nie proponuje zastosowania materiałów równoważnych.

inne_dokumenty:
1.Oferta na formularzu oferty, o treści zgodnej z określoną we wzorze stanowiącym załącznik do SIWZ.
2.Oświadczenie Wykonawcy, o treści określonej w art. 22 ust.1 ustawy - że wykonawca może ubiegać się o udzielenie zamówienia, wg wzoru stanowiącego załącznik do SIWZ.
3.Oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w innej formie niż w pieniądzu (gwarancje bezwarunkowe i płatne na pierwsze żądanie) lub kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem potwierdzająca wniesienie wadium przelewem na konto bankowe.
4. Informacja o przynależności do grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych wraz z listą podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej zgodnie z art. 26 ust. 2d ustawy Pzp, albo informacja o tym, że nie należy do grupy kapitałowej.
5. W przypadku zastosowania materiałów równoważnych Zamawiający wymaga, od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą spisu/wykazu materiałów równoważnych zawierającego, co najmniej: katalog producenta, nazwę producenta, kartę techniczną zawierającą kompletny opis, deklaracje zgodności i atesty materiału równoważnego oraz inne dokumenty potwierdzające jego równoważność. Dokumenty wymienione w spisie należy dołączyć do oferty. Jeśli wykonawca nie załączy do oferty wyżej wymienionych dokumentów przyjmuje się, że Wykonawca nie proponuje zastosowania materiałów równoważnych.
6.Na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostepnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. Wzór zobowiązania stanowi załącznik do SIWZ.
7. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów wymaga załączenia do oferty niżej wymienionych dokumentów dotyczących w szczególności:
-zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
-sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
-charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
-zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Za dokumenty, o których mowa wyżej Zamawiający uzna np. poświadczenia, oświadczenia, umowy.
8. Wartości podane w dokumentach dotyczących wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu w walutach innych niż PLN, Wykonawca przeliczy wg średniego kursu NBP (Tabela A) na dzień podpisania protokołu końcowego odbioru robót/usług. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z ofertą wyżej wymieniony protokół.
Oferty wspólne:
1.W przypadku, gdy wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja) - wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Fakt ustanowienia pełnomocnika należy udokumentować dołączeniem pełnomocnictwa podpisanego przez wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Pełnomocnictwo winno być w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.
2.Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3.Zamawiający przy ocenie spełnienia warunków będzie rozpatrywał podane informacje łącznie z zastrzeżeniem, że dokumenty wymienione w punkcie 18 ppkt 4 litery a-d oraz w punkcie 18 ppkt 5 litera b SIWZ muszą przedstawić dla każdego z partnerów Konsorcjum lub wspólników spółki osobno.
Uwaga!
W przypadku, gdy wykonawcą wspólnie ubiegającym się o zamówienie jest spółka cywilna, to w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia takiego Wykonawcy z postępowania dokumenty wymienione w pkt 18 ppkt 4 litera a-d należy przedstawić dla każdego ze wspólników spółki osobno, z tym że:
- zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego należy przedstawić osobno dla spółki w zakresie podatku VAT i osobno dla wspólników w zakresie podatku dochodowego,
- zaświadczenie właściwego oddziału ZUS lub KRUS należy przedstawić osobno dla wspólników spółki oraz w przypadku gdy spółka cywilna zobowiązana jest do odprowadzania składki ZUS- również dla spółki.
4.Dokumenty załączone do oferty powinny być przedstawione w formie oryginałów lub kopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy.
5.W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach, których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
W przypadku określonym w pkt 17 ppkt 3 SIWZ Wykonawca zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia - wg wzoru stanowiącego załącznik do SIWZ.
Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zmiana treści umowy:
1.zmiana treści umowy może nastąpić wyłącznie w granicach unormowania art. 144 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych i pod rygorem nieważności wymaga formy pisemnego aneksu skutecznego po podpisaniu przez obie Strony.
2.Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru wykonawcy w zakresie:
1)konieczności zmiany osób wskazanych, jako: projektant, kierownik budowy i robót oraz przedstawiciel Zamawiającego,
2)wystąpienia warunków atmosferycznych takich jak: gwałtowne opady, gradobicie, powodzie i inne anomalia klimatyczne uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzenie prób (sprawdzeń), dokonywanie odbiorów (przedłużenia umowy nastąpi na okres faktycznego trwania przeszkody w realizacji robót),
3)braku możliwości terminowego wykonania umowy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, za które nie ponosi odpowiedzialności i na które nie miała wpływu (np. w sytuacji, gdy powstaną okoliczności skutkujące brakiem zgody administracyjnej na prowadzenie inwestycji),
4)zaistnienia nadzwyczajnej okoliczności, której nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy wynikającej z potrzeby zmiany np. koncepcji realizacji inwestycji, dokumentacji, a zmiana ta jest korzystna dla zamawiającego,
5)ustawowej zmiany przepisów ustalających wysokość stawki podatku VAT.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: obsługa gwarancyjna-czas usunięcia wad

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Aleja Korfantego 35,40-005 Katowice, pokój numer 20

Data składania wniosków, ofert: 23/04/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Aleja Korfantego 35,40-005 Katowice, sekretariat Ośrodka-pokój numer 8

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
1.Wybrany wykonawca winien w ciągu 5 dni skontaktować się z zamawiającym, w celu dokonania niezbędnych uzgodnień, w tym między innymi formy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
2.Wybrany wykonawca zobowiązany jest przed podpisaniem umowy do dostarczenia:
-poświadczonych za zgodność z oryginałem dokumentów, które potwierdzają uprawnienia budowlane osób wskazanych przez niego do wykonania umowy wraz z aktualnymi zaświadczenia o przynależności do właściwej Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego w oparciu o art. 6 ust.1 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów inżynierów oraz urbanistów (Dz. U. z 2001r Nr 5 poz.42 ze zm) - dotyczy projektantów, kierownika budowy i robót.
-poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii aktualnej polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Suma ubezpieczenia wykazana w polisie nie może być niższa niż wartość brutto złożonej oferty. Polisa stanowić będzie załącznik do umowy.
3.Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny.
4.W przypadku złożenia oferty wspólnej Wykonawcy muszą dostarczyć:
-Konsorcja: kopia umowy konsorcjum, określająca sposób współdziałania, zakres prac przewidzianych do wykonania dla każdego z członków konsorcjum przy realizacji zamówienia, sposób rozliczania się w przypadku wygrania przetargu, czas trwania oraz sposób rozwiązania.
-Spółka cywilna: kopię umowy spółki cywilnej.
Dokumenty, o których mowa wyżej powinny być potwierdzone za zgodność z oryginałem.
5.Zawarcie umowy, którą przygotuje Zamawiający, nastąpi w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze oferty, jeżeli zawiadomienie to zostało przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 Ustawy, po wniesieniu przez wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a nie później niż przed upływem terminu związania ofertą z zastrzeżeniem art. 94 ust. 2.
6.W przypadku, gdy osoby uprawnione do zaciągania zobowiązań (podpisania umowy) w imieniu Wykonawcy są ograniczone przepisami prawa, wówczas przed podpisaniem umowy wykonawca winien przedstawić odpowiedni dokument upoważniający te osoby do zaciągania zobowiązań na kwotę, co najmniej równą cenie ofertowej.
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy:
1.Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10% wynagrodzenia umownego brutto.
2.Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, w szczególności:
a)roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania robót budowlanych,
b)roszczeń o zapłatę kar umownych,
c)roszczeń odszkodowawczych, w tym roszczeń z tytułu solidarnej odpowiedzialności Zamawiającego wraz z Wykonawcą za zapłatę wynagrodzenia podwykonawcy, zgodnie z art. 647 (1) KC,
d)roszczeń z tytułu nieusunięcia lub nienależytego usunięcia wad w okresie rękojmi,
e)roszczeń o zwrot kosztów wykonania zastępczego.
3.W trakcie realizacji zamówienia i w okresie rękojmi forma wniesionego zabezpieczenia może zostać na wniosek Wykonawcy zmieniona w ramach form akceptowanych przez Zamawiającego (pieniądze, poręczenia bankowe, gwarancje bankowe lub ubezpieczeniowe), z zachowaniem jego ciągłości i wysokości. Zmiana formy zabezpieczenia nie stanowi zmiany umowy.
4.W razie zmiany lub niedotrzymania umownego terminu zakończenia robót Wykonawca zobowiązany będzie odpowiednio przedłużyć terminy ważności zabezpieczenia złożonego w formie innej niż pieniądz.
5.Jeżeli okres ważności Zabezpieczenia jest krótszy niż wymagany okres jego ważności, Wykonawca będzie zobowiązany ustanowić nowe Zabezpieczenie nie później niż na 15 dni przed wygaśnięciem ważności dotychczasowego Zabezpieczenia.
6.Jeżeli Wykonawca w terminie określonym w ust. 4 powyżej nie przedłoży Zamawiającemu nowego Zabezpieczenia, Zamawiający będzie uprawniony (wg własnego wyboru) do:
-zrealizowania dotychczasowego Zabezpieczenia w trybie wypłaty całej kwoty, na jaką w dacie wystąpienia z roszczeniem opiewać będzie dotychczasowe Zabezpieczenie, albo
-potrącenia odpowiedniej kwoty zabezpieczenia z pierwszej przysługującej mu należności bez uprzedniego wezwania do wniesienia zabezpieczenia,
i naliczenia właściwej kary umownej. Zamawiający zwróci Wykonawcy środki pieniężne otrzymane z tytułu realizacji Zabezpieczenia po przedstawieniu przez Wykonawcę nowego zabezpieczenia albo w terminie zwrotu danej części Zabezpieczenia.
7.Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a)w pieniądzu,
b)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym,
c)gwarancjach bankowych,
d)gwarancjach ubezpieczeniowych,
e)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zamawiający nie wyraża zgody na wnoszenie zabezpieczenia w formie weksli oraz ustanowienia zastawu rejestrowego i ustanowienia zastawu na papierach emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego.
8.Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach, w ING Bank Śląski S.A O/ Katowice na numer 48 1050 1214 1000 0022 0055 0750 najpóźniej w dacie zawarcia umowy.
9.W przypadku wniesienia zabezpieczenia w formach określonych w art. 148 ust. 1 pkt. 2,3,4,5 Wykonawca przed złożeniem oryginału dokumentu zabezpieczenia winien przedłożyć draft dokumentu w celu zapoznania i wstępnej akceptacji jego treści. Zaakceptowany przez Zamawiającego dokument jest podstawą do udzielenia zamówienia.
10.Dokument zabezpieczenia należy złożyć w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji Katowice w depozycie w Dziale Technicznym pokój numer 20.
Dokument zabezpieczenia powinien spełniać nw. wymagania:
a)Gwarancja/poręczenie winien zabezpieczać roszczenia beneficjenta wobec zobowiązanego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązań zgodnie z umową zawartą pomiędzy beneficjentem a zobowiązanym, w szczególności roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania robót i usług, roszczeń o zapłatę kar umownych oraz roszczeń odszkodowawczych, roszczeń z tytułu nieusunięcia lub nienależytego usunięcia wad w okresie rękojmi oraz roszczeń o zwrot kosztów wykonania zastępczego.
b)Gwarancja/poręczenie - musi być bezwarunkowa, nieodwołalna, płatna na pierwsze żądanie Beneficjenta,
c)Kwota zabezpieczenia winna być należna z jednego lub kilku tytułów określonych w lit. a) powyżej i płatna do 21 dni, licząc od dnia doręczenia żądania,
d)Okres ważności gwarancji musi być zgodny z obowiązującymi przepisami i wymaganiami Zamawiającego.
Termin obowiązywania zabezpieczenia w formie innej niż pieniądz:
a)z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy 100% zabezpieczenia z terminem obowiązywania: najpóźniej od daty zawarcia umowy do czasu jej wykonania i uznania przez zamawiającego za należycie wykonaną, wydłużony o 30 dni.
b)z tytułu rękojmi za wady 30% zabezpieczenia z terminem obowiązywania: od planowanej umownej daty odbioru przedmiotu umowy wydłużonej o 30 dni do czasu upływu okresu rękojmi.
11.Zabezpieczenie należytego wykonania umowy będzie przechowywane zgodnie z art.148 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
12.Zabezpieczenie należytego wykonania umowy będzie zwrócone Wykonawcy w częściach i terminach jn:
- 70% zabezpieczenia w terminie 30 dni od daty bezusterkowego odbioru końcowego robót,
- 30% zabezpieczenia nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady.
Wzór umowy:
1.Wzór umowy określony został w załączniku do SIWZ.
2.Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy będzie płatne wykonawcy w terminie 30 dni od dnia dostarczenia prawidłowo wystawionej faktury vat do siedziby zamawiającego.
3.Zamawiający nie przewiduje udzielenia Wykonawcy zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
4.Suma wartości wynagrodzenia podwykonawcy nie może przekroczyć wartości umowy z Wykonawcą.
5.Zamawiający naliczy kary umowne na warunkach i w wysokościach określonych we wzorze umowy.
Zamawiający nie przeprowadzi aukcji elektronicznej w celu wybory oferty najkorzystniejszej.
Wszelkie koszty związane z udziałem w postępowaniu ponosi wykonawca.
Zamawiający nie zamierza zawrzeć umowy ramowej w niniejszym postępowaniu.
Zamawiający nie stawia wymagań, o których mowa w art. 29 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający nie dopuszcza porozumiewania się drogą elektroniczną.
Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 i 7 ustawy.
Rozliczenia między zamawiającym a wykonawcą będą prowadzone w PLN.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych i wariantowych.
Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady
Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji jakości za wykonanie zamówienia wynosił 5 lat od daty odbioru wykonanego przedmiotu zamówienia. Ponadto Zamawiający wymaga, aby okres rękojmi za wady był równy okresowi gwarancji jakości.
Wykonawca zobowiązany będzie do złożenia oświadczenia gwarancyjnego, w którym podany zostanie czas usunięcia wady zadeklarowany na druku oferty, z tym, że czas ten nie może być dłuższy niż 14 dni kalendarzowych.
Zamawiający nie zamierza zawrzeć umowy ramowej w niniejszym postępowaniu.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452600007 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
452612109 (Wykonywanie pokryć dachowych)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453323006 (Roboty instalacyjne kanalizacyjne)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
454210004 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej)

Podobne przetargi

82329 / 2013-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Piekary Śląskie (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa poddasza w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich ul. Bpa Nankera 103

78549 / 2016-06-09 - Inny: Gminna SamorzÄ…dowa Jednostka Organizacyjna

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - Tychy (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
TERMOMODERNIZACJA NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCEJ WSPÓŁWŁASNOŚĆ GMINY PRZY UL. CZYSTEJ 10-12

347698 / 2009-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont mieszkań przy ul. Krzyżowej 8/12, ul. Słonimskiego 3/18 oraz ul. Dunikowskiego 12/20 w Katowicach.

217550 / 2008-09-08 - Inny: Spółdzielnia

Bank Spółdzielczy w Krzepicach - Krzepice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Docieplenie budynku Banku Spółdzielczego w Krzepicach Oddział Przystajń, 42-141 Przystajń, ul. Nowa 8

343438 / 2012-09-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont balkonów przy ul. Wiosny Ludów 26, ul. Andrzeja 10/(9, 10), ul. Bugli 3, ul. Podgórnej 5 oraz ul. Jagiellońskiej 12 w Katowicach

138712 / 2011-06-01 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Okręgowy Urząd Miar w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont budynku gospodarczego Obwodowego Urzędu Miar w Rybniku przy ul. Kupieckiej 1

135561 / 2015-09-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Pszczyński - Pszczyna (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont elewacji budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie przy ul. 3 Maja 10 - Etap II.

93604 / 2012-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - Świętochłowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie instalacji alarmowej i telefonicznej w budynku przy ul. Łagiewickiej 20 w Świętochłowicach.

334973 / 2011-12-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mikołów - Mikołów (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Infrastruktura okołoturystyczna Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie - przebudowa i adaptacja budynku byłej wartowni do pełnienia funkcji szaletów publicznych

230995 / 2012-10-31 - Inny: samorządowa jednostka budżetowa

Gmina Bytom - Miejski Zarząd Dróg i Mostów - Bytom (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont nawierzchni jezdni ul. Chorzowskiej na odcinku od ul. Pszczelnej do granicy z miastem Chorzów w Bytomiu dla odcinków AB oraz B1C oraz przebudowa nawierzchni jezdni w ramach modernizacji drogi krajowej DK 79 ul. Chorzowska etap I, odcinek BB1 - drugie zamówienie uzupełniające

247148 / 2013-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Pszczynie - Pszczyna (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Serce Wsi-Modernizacja terenów wiejskich na cele integracji lokalnej społeczności etap II

212010 / 2015-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Toszek - Toszek (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja budynku gminnego przy ul. Gliwickiej 26a w Toszku i adaptacja na potrzeby żłobka w ramach programu MALUCH 2015

22040 / 2015-01-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski - Jaworzno (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 19 w Jaworznie, przy ul. Kasztanowej.

204846 / 2014-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Szkół i Przedszkoli Mikołowskich - Mikołów (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Adaptacja szatni na salę zabaw w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Mikołowie, ul. Zamkowa 1.

144320 / 2014-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzanowice - Krzanowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie właściwych robót w ramach zadania pn.Stabilizacja osuwiska w Krzanowicach ul. Zamkowa

110185 / 2014-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Żory - Żory (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie nowej nawierzchni pasażu dla pieszych na os. Powstańców Śląskich w Żorach.

121407 / 2014-06-05 - Inny: jednostka budżetowa

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 - Gliwice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Gliwicach - druga część modernizacji - część pierwsza

178302 / 2012-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Zabrze - Zabrze (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana pokrycia dachowego wraz z częściową wymianą konstrukcji drewnianej na budynku mieszkalnym przy ul. Wolności 241 w Zabrzu

487802 / 2012-12-04 - Podmiot prawa publicznego

Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. - Gliwice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Awaryjne wykonywanie remontów instalacji elektrycznych w budynkach gminnych zarządzanych przez Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Gliwicach - Rejony Obsługi Mieszkańców Nr 4, Nr 6 i Nr 10.

229538 / 2009-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych - Ustroń (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont dachu budynku Sali Gimnastycznej położonej przy ulicy Daszyńskiego 32 w Ustroniu

281970 / 2011-09-09 - Inny: wojewódzka samorządowa instytucja kultury

Górnośląski Park Etnograficzny - Chorzów (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont stróżówki wraz z garażem usytuowanej od strony ul. Parkowej oraz wymianą dachu stróżówki usytuowanej od ul Kadeckiej

98351 / 2015-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wilkowice - Wilkowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa parkingu dla samochodów osobowych wraz z budową odcinka chodnika dla pieszych oraz przebudową fragmentu ulicy Szkolnej w Wilkowicach.

114682 / 2014-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Żory - Żory (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
przebudowę ul. Rybnickiej i ul. Męczenników Oświęcimskich ze zmianą organizacji ruchu w Żorach - wykonanie ronda

38345 / 2009-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Żywiec (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja wraz z rozbudową zaplecza sanitarno szatniowego przy Sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Milówce jako część zadania p.n.: Budowa kompleksu sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Milówce w ramach programu ministerialnego Moje boisko - ORLIK 2012