Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

289322 / 2014-09-01 - Inny: Jednostka Wojskowa / 41 Baza Lotnictwa Szkolnego (Dęblin)

Roboty budowlane w zakresie remontu pomieszczenia higieniczno-sanitarnego nr 113 oraz wykonania w nim wentylacji mechanicznej w układzie nawiewno-wywiewnym w budynku nr 19 (obiekt zabytkowy), w kompleksie wojskowym Dęblin-Twierdza, administrowanym przez Jednostkę Wojskową Nr 4929 Dęblin,
Nr 42/14/N

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie remontu pomieszczenia higieniczno-sanitarnego nr 113 oraz wykonania w nim wentylacji mechanicznej w układzie nawiewno-wywiewnym w budynku nr 19 (obiekt zabytkowy), w kompleksie wojskowym Dęblin-Twierdza, administrowanym przez Jednostkę Wojskową Nr 4929 Dęblin, Nr 42/14/N.
2. Szczegółowy zakres robót określają następujące załączniki do SIWZ:
-Przedmiar Robót - załącznik Nr 8a,8b,8c;
-Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych - załącznik
Nr 9a;
-Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót-Instalacja Elektryczna- załącznik Nr 9b;
-Szczegółowa Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Wentylacji Mechanicznej- załącznik Nr 9c;
-Szczegółowa Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót - Instalacja centralnego ogrzewania- załącznik Nr 9d;
-Szczegółowa Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót -Instalacja wodno-kanalizacyjna- załącznik Nr 9e;
3. UWAGA: Zamawiający zaleca, aby Wykonawcy przed przystąpieniem do złożenia oferty dokonali wizji lokalnej obiektu.
Zainteresowani Wykonawcy przez przystąpieniem do przygotowania oferty mogą dokonać wizji lokalnej budynku Nr 19 w kompleksie wojskowym Dęblin- Twierdza.
Zainteresowani wizją Wykonawcy powinni zgłosić się w dniu 5 września 2014 r. (piątek) o godz. 10:00 - do kompleksu wojskowego Dęblin - Twierdza (brama główna). Osobą upoważnioną do kontaktów w sprawie wizji lokalnej jest p. Waldemar PLEWKO tel. (81) 551-52-70 i p. Jerzy KOPACZ tel. (81) 551-52-62.
4. Przekazanie terenu budowy przez Zamawiającego wraz z wymaganymi dokumentami, niezbędnymi do realizacji robót budowlanych, nastąpi Wykonawcy, w obecności kierownika budowy, kierownika robót oraz inspektora nadzoru, w ciągu 10 dni (dziesięciu dni) od dnia zgłoszenia rozpoczęcia robót do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego po uzyskaniu pozytywnej decyzji Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz uzyskaniu decyzji administracyjnej właściwego Konserwatora Zabytków i Urzędu Wojewódzkiego.
5. Prace będą wykonywane w czynnym obiekcie i muszą być prowadzone w sposób niezakłócający funkcjonowania obiektu. Wszelkie wyłączenia energii muszą być wcześniej zgłoszone Zamawiającemu minimum na 3 dni robocze (trzy dni robocze) przed planowanym terminem wyłączenia.
6. Potrzebę realizacji robót po godzinie 1500 w dni robocze oraz w dni wolne od pracy należy zgłaszać Zamawiającemu co najmniej na 3 dni (trzy dni) przed ich wykonywaniem.
7. W dniu przekazania placu budowy Wykonawca dostarczy Zamawiającemu imienny wykaz pracowników oraz kierowców biorących udział w realizacji zamówienia, wraz z numerami i serią ich dowodów osobistych, a także dane dotyczące samochodów i pojazdów używanych do realizacji zamówienia (wykaz marek pojazdów z ich numerami rejestracyjnymi).
8. Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie robót zgodnie z umową, oraz za jakość zastosowanych materiałów i wykonywanych robót, za ich zgodność z wymaganiami specyfikacji technicznych, opisami pozycji przedmiarów robót oraz poleceniami Inspektorów nadzoru.
9. W terminie 3 dni (trzech dni) od podpisania umowy, a przed przystąpieniem do realizacji robót budowlanych, Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu:
a)kosztorys ofertowy obejmujący roboty budowlane będące przedmiotem umowy
i opiewający na wartość zgodną z ceną ryczałtową zadeklarowaną przez Wykonawcę w formularzu ofertowym - załączniku nr 1 do umowy;
b)dokumenty potwierdzające uprawnienia budowlane kierownika budowy, kierowników robót oraz ich przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego, a także dokumenty potwierdzające minimum 3 letnie doświadczenie kierownika budowy
w kierowaniu robotami budowlanymi oraz jego co najmniej 2 - letnią praktykę zawodową przy realizacji robót w obiektach zabytkowych - pod rygorem rozwiązania umowy z winy Wykonawcy i naliczenia Wykonawcy kary umownej, o której mowa w § 18 ust. 1 pkt 2) ogólnych warunków umowy stanowiących załącznik nr 7do siwz
Oferent sporządzi kosztorys ofertowy na podstawie przedmiaru robót i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót stosując metodę kalkulacji uproszczonej określając w nim podstawę wyceny, opis, j.m., koszt jednostkowy, wartość podając je w cenie zamówienia netto i brutto. Kosztorys winien obejmować wszystkie pozycje przedmiaru robót.
Kosztorys ofertowy ma przy cenie ryczałtowej jedynie znaczenie pomocnicze
i informacyjne (m.in. w kwestii analizy zasadności zgłoszenia ewentualnych pisemnych zastrzeżeń do projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane i do projektu jej zmiany gdy kwota wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy jest wyższa niż wartość tego zakresu robót, wynikająca z kosztorysu ofertowego, dostarczanego Zamawiającemu po podpisaniu umowy).
Uregulowania odnoszące się do podwykonawców :
Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (zgodnie z art. 36a ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych). W takim przypadku zamawiający zgodnie z art. 36b ust. 1 ustawy żąda wskazania przez wykonawcę w formularzu ofertowym (załączniku Nr 1 do SIWZ) części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy, lub podania przez wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art.22 ust. 1 ustawy.
Przez umowę o podwykonawstwo rozumie się umowę w formie pisemnej o charakterze odpłatnym, której przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane stanowiące część zamówienia publicznego, zawartą między wybranym przez zamawiającego wykonawcą a innym podmiotem (podwykonawcą), a w przypadku zamówień publicznych na roboty budowlane także między podwykonawcą a dalszym podwykonawcą lub między dalszymi podwykonawcami.
Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zamówienia na roboty budowlane zamierzający zawrzeć umowę o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, jest obowiązany, w trakcie realizacji zamówienia publicznego na roboty budowlane, do przedłożenia zamawiającemu projektu tej umowy, przy czym podwykonawca lub dalszy podwykonawca jest obowiązany dołączyć zgodę wykonawcy na zawarcie umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z projektem umowy.
Zgodnie z zapisami ogólnych warunków umowy termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy przewidziany w umowie o podwykonawstwo nie może być dłuższy niż 30 dni (trzydzieści dni) od dnia doręczenia wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy dostawy, usługi lub roboty budowlanej.
Zamawiający w terminie 7 dni (siedmiu dni) od dnia przedłożenia mu projektu umowy
o podwykonawstwo zgłosi pisemne zastrzeżenia do projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane i do projektu jej zmiany:
1) niespełniającej wymagań określonych w SIWZ oraz załącznikach do SIWZ;
2) gdy przewiduje termin zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy dłuższy niż 30 dni (trzydzieści dni) od dnia doręczenia Wykonawcy, Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy dostawy, usługi lub roboty budowlanej;
3) gdy kwota wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy jest wyższa niż wartość tego zakresu robót, wynikająca z kosztorysu ofertowego, dostarczanego Zamawiającemu po podpisaniu umowy;
4) treść projektu umowy lub treść projektu jej zmiany będzie sprzeczna z treścią umowy zawartej przez Zamawiającego z Wykonawcą.
Zamawiający w terminie 7 dni (siedmiu dni) od dnia przedłożenia mu projektu umowy
o podwykonawstwo zgłosi pisemny sprzeciw do umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane:
1) niespełniającej wymagań określonych w SIWZ oraz załącznikach do SIWZ;
2) gdy przewiduje termin zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy dłuższy niż 30 dni (trzydzieści dni) od dnia doręczenia Wykonawcy, Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy dostawy, usługi lub roboty budowlanej;
3) gdy kwota wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy jest wyższa niż wartość tego zakresu robót, wynikająca z kosztorysu ofertowego, dostarczanego Zamawiającemu po podpisaniu umowy;
4) treść projektu umowy lub treść projektu jej zmiany będzie sprzeczna z treścią umowy zawartej przez Zamawiającego z Wykonawcą.
Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca jest obowiązany dołączyć zgodę Wykonawcy na zawarcie umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z projektem umowy.
Nie zgłoszenie pisemnych zastrzeżeń do przedłożonego projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, w/w terminie uważa się za akceptację projektu umowy przez zamawiającego.
Umowa o podwykonawstwo winna być zawarta w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zamówienia na roboty budowlane przedkłada zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi i jej zmian, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia lub zmiany, z wyłączeniem umów o podwykonawstwo o wartości mniejszej niż 0,5% wartości umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wyłączenie, o którym mowa w zdaniu pierwszym, nie dotyczy umów o podwykonawstwo o wartości większej niż 50.000,00 zł.
W przypadku wystąpienia w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót, ogólnych warunkach umowy: nazw producenta, znaku towarowego, patentu, pochodzenia w odniesieniu do wymaganych materiałów i urządzeń - zamawiający zaleca, aby traktować takie wskazania jako przykładowe i dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów i urządzeń o równoważnych parametrach technicznych i funkcjonalnych, nie gorszych niż określone w dokumentacji oraz posiadających stosowne dopuszczenia, certyfikaty i aprobaty techniczne.
Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, obowiązkami określonymi w ogólnych warunkach umowy, wymaganiami określonymi w niniejszej SIWZ oraz obowiązującymi normami, sztuką budowlaną i przepisami prawa, w szczególności ustawy Prawo budowlane.
Wykonawca udziela zamawiającemu 36-miesięcznej gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane, zainstalowane urządzenia oraz użyte do wykonania robót materiały
i wyroby budowlane. Gwarancja liczona jest od momentu podpisania bezusterkowego protokołu odbioru końcowego robót budowlanych przez strony. Gwarancja udzielona zamawiającemu przez Wykonawcę jest bezwarunkowa. Wykonawca nie może uzależnić jej udzielenia od spełnienia przez zamawiającego jakichkolwiek dodatkowych warunków lub wymagań.
W przypadku dokonania istotnych napraw w robotach budowlanych, urządzeniach lub wyrobach albo w przypadku ich wymiany na nowe, termin gwarancji biegnie na nowo, od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli Wykonawca wykonał ponownie część robót budowlanych, wymienił część urządzeń lub wyrobów, zapis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady robót budowlanych, urządzeń, wyrobów objętych gwarancją, zamawiający nie mógł z nich korzystać.
Gwarancja nie obejmuje wad i usterek powstałych w robotach budowlanych lub zainstalowanych urządzeniach, wynikłych jedynie z winy użytkownika.
Powyższe warunki gwarancji wiążą zamawiającego oraz wykonawcę. Zamawiający zastrzega, iż są one niezależne od gwarancji udzielanej przez producentów wyrobów, urządzeń, materiałów, użytych do realizacji robót budowlanych. Prawa i obowiązki wynikające z gwarancji udzielanej przez wykonawcę (uregulowane w niniejszej SIWZ
i ogólnych warunkach umowy) są wykonywane niezależnie od praw i obowiązków wynikających z gwarancji udzielanej przez Producenta (tzw. gwarancji producenta).
Wykonawca jest odpowiedzialny względem zamawiającego z tytułu rękojmi za wady fizyczne robót objętych zamówieniem, stwierdzonych w toku czynności odbioru robót budowlanych, jak również ujawnionych w dalszym okresie obowiązywania rękojmi. Uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wygasają z dniem upływu terminu gwarancji.
Utrata roszczeń z tytułu wad fizycznych i prawnych nie następuje mimo upływu terminu gwarancji i rękojmi, jeżeli Wykonawca wadę zataił.
Powyższe warunki gwarancji udzielonej przez wykonawcę określone kompleksowo
i w sposób zupełny w SIWZ i stanowiących jej element ogólnych warunkach umowy nie mogą być modyfikowane przez wykonawcę poprzez wręczanie zamawiającemu kart gwarancyjnych i innych dokumentów oraz oświadczenia wykonawcy składane w trakcie trwania umowy.
W przedmiotowym postępowaniu wszelkie regulacje dotyczące gwarancji dotyczą gwarancji udzielanej przez wykonawcę, a nie Producenta.
W przypadku załączenia do oferty przez wykonawcę warunków gwarancji odmiennych (co do np. zakresu, okresu, przedmiotu) niż określone przez zamawiającego w ogólnych warunkach umowy - oferta taka może zostać uznana przez zamawiającego za niezgodną
z SIWZ i może zostać odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.). W przypadku złożenia w formularzu ofertowym ogólnego oświadczenia akceptującego ogólne warunki umowy i jednocześnie załączenia odmiennych od treści zawartych w ogólnych warunkach umowy dotyczących gwarancji - oświadczeń w i0nnych dokumentach składających się łącznie na treść oferty - reguła powyższa będzie miała zastosowanie.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 289322

Data publikacji: 2014-09-01

Nazwa: 41 Baza Lotnictwa Szkolnego

Ulica: ul. Brygady Pościgowej 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Dęblin

Kod pocztowy: 08-521

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 81 551 75 25

Numer faxu: 81 551 95 36

Adres strony internetowej: www.41blotsz.wp.mil.pl

Regon: 06145692000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Jednostka Wojskowa

Inny rodzaj zamawiającego: Jednostka Wojskowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Roboty budowlane w zakresie remontu pomieszczenia higieniczno-sanitarnego nr 113 oraz wykonania w nim wentylacji mechanicznej w układzie nawiewno-wywiewnym w budynku nr 19 (obiekt zabytkowy), w kompleksie wojskowym Dęblin-Twierdza, administrowanym przez Jednostkę Wojskową Nr 4929 Dęblin,
Nr 42/14/N

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie remontu pomieszczenia higieniczno-sanitarnego nr 113 oraz wykonania w nim wentylacji mechanicznej w układzie nawiewno-wywiewnym w budynku nr 19 (obiekt zabytkowy), w kompleksie wojskowym Dęblin-Twierdza, administrowanym przez Jednostkę Wojskową Nr 4929 Dęblin, Nr 42/14/N.
2. Szczegółowy zakres robót określają następujące załączniki do SIWZ:
-Przedmiar Robót - załącznik Nr 8a,8b,8c;
-Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych - załącznik
Nr 9a;
-Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót-Instalacja Elektryczna- załącznik Nr 9b;
-Szczegółowa Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Wentylacji Mechanicznej- załącznik Nr 9c;
-Szczegółowa Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót - Instalacja centralnego ogrzewania- załącznik Nr 9d;
-Szczegółowa Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót -Instalacja wodno-kanalizacyjna- załącznik Nr 9e;
3. UWAGA: Zamawiający zaleca, aby Wykonawcy przed przystąpieniem do złożenia oferty dokonali wizji lokalnej obiektu.
Zainteresowani Wykonawcy przez przystąpieniem do przygotowania oferty mogą dokonać wizji lokalnej budynku Nr 19 w kompleksie wojskowym Dęblin- Twierdza.
Zainteresowani wizją Wykonawcy powinni zgłosić się w dniu 5 września 2014 r. (piątek) o godz. 10:00 - do kompleksu wojskowego Dęblin - Twierdza (brama główna). Osobą upoważnioną do kontaktów w sprawie wizji lokalnej jest p. Waldemar PLEWKO tel. (81) 551-52-70 i p. Jerzy KOPACZ tel. (81) 551-52-62.
4. Przekazanie terenu budowy przez Zamawiającego wraz z wymaganymi dokumentami, niezbędnymi do realizacji robót budowlanych, nastąpi Wykonawcy, w obecności kierownika budowy, kierownika robót oraz inspektora nadzoru, w ciągu 10 dni (dziesięciu dni) od dnia zgłoszenia rozpoczęcia robót do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego po uzyskaniu pozytywnej decyzji Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz uzyskaniu decyzji administracyjnej właściwego Konserwatora Zabytków i Urzędu Wojewódzkiego.
5. Prace będą wykonywane w czynnym obiekcie i muszą być prowadzone w sposób niezakłócający funkcjonowania obiektu. Wszelkie wyłączenia energii muszą być wcześniej zgłoszone Zamawiającemu minimum na 3 dni robocze (trzy dni robocze) przed planowanym terminem wyłączenia.
6. Potrzebę realizacji robót po godzinie 1500 w dni robocze oraz w dni wolne od pracy należy zgłaszać Zamawiającemu co najmniej na 3 dni (trzy dni) przed ich wykonywaniem.
7. W dniu przekazania placu budowy Wykonawca dostarczy Zamawiającemu imienny wykaz pracowników oraz kierowców biorących udział w realizacji zamówienia, wraz z numerami i serią ich dowodów osobistych, a także dane dotyczące samochodów i pojazdów używanych do realizacji zamówienia (wykaz marek pojazdów z ich numerami rejestracyjnymi).
8. Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie robót zgodnie z umową, oraz za jakość zastosowanych materiałów i wykonywanych robót, za ich zgodność z wymaganiami specyfikacji technicznych, opisami pozycji przedmiarów robót oraz poleceniami Inspektorów nadzoru.
9. W terminie 3 dni (trzech dni) od podpisania umowy, a przed przystąpieniem do realizacji robót budowlanych, Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu:
a)kosztorys ofertowy obejmujący roboty budowlane będące przedmiotem umowy
i opiewający na wartość zgodną z ceną ryczałtową zadeklarowaną przez Wykonawcę w formularzu ofertowym - załączniku nr 1 do umowy;
b)dokumenty potwierdzające uprawnienia budowlane kierownika budowy, kierowników robót oraz ich przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego, a także dokumenty potwierdzające minimum 3 letnie doświadczenie kierownika budowy
w kierowaniu robotami budowlanymi oraz jego co najmniej 2 - letnią praktykę zawodową przy realizacji robót w obiektach zabytkowych - pod rygorem rozwiązania umowy z winy Wykonawcy i naliczenia Wykonawcy kary umownej, o której mowa w § 18 ust. 1 pkt 2) ogólnych warunków umowy stanowiących załącznik nr 7do siwz
Oferent sporządzi kosztorys ofertowy na podstawie przedmiaru robót i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót stosując metodę kalkulacji uproszczonej określając w nim podstawę wyceny, opis, j.m., koszt jednostkowy, wartość podając je w cenie zamówienia netto i brutto. Kosztorys winien obejmować wszystkie pozycje przedmiaru robót.
Kosztorys ofertowy ma przy cenie ryczałtowej jedynie znaczenie pomocnicze
i informacyjne (m.in. w kwestii analizy zasadności zgłoszenia ewentualnych pisemnych zastrzeżeń do projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane i do projektu jej zmiany gdy kwota wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy jest wyższa niż wartość tego zakresu robót, wynikająca z kosztorysu ofertowego, dostarczanego Zamawiającemu po podpisaniu umowy).
Uregulowania odnoszące się do podwykonawców :
Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (zgodnie z art. 36a ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych). W takim przypadku zamawiający zgodnie z art. 36b ust. 1 ustawy żąda wskazania przez wykonawcę w formularzu ofertowym (załączniku Nr 1 do SIWZ) części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy, lub podania przez wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art.22 ust. 1 ustawy.
Przez umowę o podwykonawstwo rozumie się umowę w formie pisemnej o charakterze odpłatnym, której przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane stanowiące część zamówienia publicznego, zawartą między wybranym przez zamawiającego wykonawcą a innym podmiotem (podwykonawcą), a w przypadku zamówień publicznych na roboty budowlane także między podwykonawcą a dalszym podwykonawcą lub między dalszymi podwykonawcami.
Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zamówienia na roboty budowlane zamierzający zawrzeć umowę o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, jest obowiązany, w trakcie realizacji zamówienia publicznego na roboty budowlane, do przedłożenia zamawiającemu projektu tej umowy, przy czym podwykonawca lub dalszy podwykonawca jest obowiązany dołączyć zgodę wykonawcy na zawarcie umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z projektem umowy.
Zgodnie z zapisami ogólnych warunków umowy termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy przewidziany w umowie o podwykonawstwo nie może być dłuższy niż 30 dni (trzydzieści dni) od dnia doręczenia wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy dostawy, usługi lub roboty budowlanej.
Zamawiający w terminie 7 dni (siedmiu dni) od dnia przedłożenia mu projektu umowy
o podwykonawstwo zgłosi pisemne zastrzeżenia do projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane i do projektu jej zmiany:
1) niespełniającej wymagań określonych w SIWZ oraz załącznikach do SIWZ;
2) gdy przewiduje termin zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy dłuższy niż 30 dni (trzydzieści dni) od dnia doręczenia Wykonawcy, Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy dostawy, usługi lub roboty budowlanej;
3) gdy kwota wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy jest wyższa niż wartość tego zakresu robót, wynikająca z kosztorysu ofertowego, dostarczanego Zamawiającemu po podpisaniu umowy;
4) treść projektu umowy lub treść projektu jej zmiany będzie sprzeczna z treścią umowy zawartej przez Zamawiającego z Wykonawcą.
Zamawiający w terminie 7 dni (siedmiu dni) od dnia przedłożenia mu projektu umowy
o podwykonawstwo zgłosi pisemny sprzeciw do umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane:
1) niespełniającej wymagań określonych w SIWZ oraz załącznikach do SIWZ;
2) gdy przewiduje termin zapłaty wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy dłuższy niż 30 dni (trzydzieści dni) od dnia doręczenia Wykonawcy, Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy dostawy, usługi lub roboty budowlanej;
3) gdy kwota wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy jest wyższa niż wartość tego zakresu robót, wynikająca z kosztorysu ofertowego, dostarczanego Zamawiającemu po podpisaniu umowy;
4) treść projektu umowy lub treść projektu jej zmiany będzie sprzeczna z treścią umowy zawartej przez Zamawiającego z Wykonawcą.
Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca jest obowiązany dołączyć zgodę Wykonawcy na zawarcie umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z projektem umowy.
Nie zgłoszenie pisemnych zastrzeżeń do przedłożonego projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, w/w terminie uważa się za akceptację projektu umowy przez zamawiającego.
Umowa o podwykonawstwo winna być zawarta w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zamówienia na roboty budowlane przedkłada zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi i jej zmian, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia lub zmiany, z wyłączeniem umów o podwykonawstwo o wartości mniejszej niż 0,5% wartości umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wyłączenie, o którym mowa w zdaniu pierwszym, nie dotyczy umów o podwykonawstwo o wartości większej niż 50.000,00 zł.
W przypadku wystąpienia w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót, ogólnych warunkach umowy: nazw producenta, znaku towarowego, patentu, pochodzenia w odniesieniu do wymaganych materiałów i urządzeń - zamawiający zaleca, aby traktować takie wskazania jako przykładowe i dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów i urządzeń o równoważnych parametrach technicznych i funkcjonalnych, nie gorszych niż określone w dokumentacji oraz posiadających stosowne dopuszczenia, certyfikaty i aprobaty techniczne.
Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, obowiązkami określonymi w ogólnych warunkach umowy, wymaganiami określonymi w niniejszej SIWZ oraz obowiązującymi normami, sztuką budowlaną i przepisami prawa, w szczególności ustawy Prawo budowlane.
Wykonawca udziela zamawiającemu 36-miesięcznej gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane, zainstalowane urządzenia oraz użyte do wykonania robót materiały
i wyroby budowlane. Gwarancja liczona jest od momentu podpisania bezusterkowego protokołu odbioru końcowego robót budowlanych przez strony. Gwarancja udzielona zamawiającemu przez Wykonawcę jest bezwarunkowa. Wykonawca nie może uzależnić jej udzielenia od spełnienia przez zamawiającego jakichkolwiek dodatkowych warunków lub wymagań.
W przypadku dokonania istotnych napraw w robotach budowlanych, urządzeniach lub wyrobach albo w przypadku ich wymiany na nowe, termin gwarancji biegnie na nowo, od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli Wykonawca wykonał ponownie część robót budowlanych, wymienił część urządzeń lub wyrobów, zapis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady robót budowlanych, urządzeń, wyrobów objętych gwarancją, zamawiający nie mógł z nich korzystać.
Gwarancja nie obejmuje wad i usterek powstałych w robotach budowlanych lub zainstalowanych urządzeniach, wynikłych jedynie z winy użytkownika.
Powyższe warunki gwarancji wiążą zamawiającego oraz wykonawcę. Zamawiający zastrzega, iż są one niezależne od gwarancji udzielanej przez producentów wyrobów, urządzeń, materiałów, użytych do realizacji robót budowlanych. Prawa i obowiązki wynikające z gwarancji udzielanej przez wykonawcę (uregulowane w niniejszej SIWZ
i ogólnych warunkach umowy) są wykonywane niezależnie od praw i obowiązków wynikających z gwarancji udzielanej przez Producenta (tzw. gwarancji producenta).
Wykonawca jest odpowiedzialny względem zamawiającego z tytułu rękojmi za wady fizyczne robót objętych zamówieniem, stwierdzonych w toku czynności odbioru robót budowlanych, jak również ujawnionych w dalszym okresie obowiązywania rękojmi. Uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wygasają z dniem upływu terminu gwarancji.
Utrata roszczeń z tytułu wad fizycznych i prawnych nie następuje mimo upływu terminu gwarancji i rękojmi, jeżeli Wykonawca wadę zataił.
Powyższe warunki gwarancji udzielonej przez wykonawcę określone kompleksowo
i w sposób zupełny w SIWZ i stanowiących jej element ogólnych warunkach umowy nie mogą być modyfikowane przez wykonawcę poprzez wręczanie zamawiającemu kart gwarancyjnych i innych dokumentów oraz oświadczenia wykonawcy składane w trakcie trwania umowy.
W przedmiotowym postępowaniu wszelkie regulacje dotyczące gwarancji dotyczą gwarancji udzielanej przez wykonawcę, a nie Producenta.
W przypadku załączenia do oferty przez wykonawcę warunków gwarancji odmiennych (co do np. zakresu, okresu, przedmiotu) niż określone przez zamawiającego w ogólnych warunkach umowy - oferta taka może zostać uznana przez zamawiającego za niezgodną
z SIWZ i może zostać odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.). W przypadku złożenia w formularzu ofertowym ogólnego oświadczenia akceptującego ogólne warunki umowy i jednocześnie załączenia odmiennych od treści zawartych w ogólnych warunkach umowy dotyczących gwarancji - oświadczeń w i0nnych dokumentach składających się łącznie na treść oferty - reguła powyższa będzie miała zastosowanie.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452625006 (Roboty murarskie i murowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452623004 (Betonowanie)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
454211524 (Instalowanie ścianek działowych)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454421008 (Roboty malarskie)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454312009 (Kładzenie glazury)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
451113001 (Roboty rozbiórkowe)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453143004 (Instalowanie infrastruktury okablowania)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
453157005 (Instalowanie stacji rozdzielczych)

Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
453111001 (Roboty w zakresie okablowania elektrycznego)

Kod CPV szesnastej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV siedemnastej częsci zamówienia:
453311007 (Instalowanie centralnego ogrzewania)

Kod CPV osiemnastej częsci zamówienia:
453312008 (Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 21/11/2014

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Warunek ten spełnią Wykonawcy, którzy złożą oświadczenie w trybie art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 2 do SIWZ).

Wiedza i doświadczenie:
Warunek posiadania wiedzy i doświadczenia niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonał (tj. zakończył):
co najmniej jedną robotę budowlaną o wartości nie mniejszej niż 115 000,00 zł brutto, (słownie: sto piętnaście tysięcy złotych) obejmującą swym zakresem co najmniej: roboty wykończeniowe wewnętrzne, instalacje: elektryczne, wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania oraz montaż wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej w obiektach zabytkowych;
wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
W przypadku robót, których wartość których wartość została wyrażona w umowie w innej walucie niż złote polskie, należy dokonać przeliczenia tej waluty na złote polskie przy zastosowaniu średniego kursu NBP na dzień zakończenia robót.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Warunek ten spełnią Wykonawcy, którzy złożą oświadczenie w trybie art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 2 do SIWZ).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia zostanie spełniony jeśli wykonawca wykaże, iż dysponuje:
- kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami bez ograniczeń zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r., poz. 1409, z późn. zm.) i Rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie ( Dz.U. z 2006nr 83 poz. 578); posiadającym dokument potwierdzający minimum 3 letnie doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi oraz co najmniej 2 - letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych, wpisanych do rejestru zabytków zgodnie z § 24 ust.2 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych lub posiada zaświadczenie o kwalifikacjach zgodnie z § 31 ww rozporządzenia;
- kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do kierowania robotami bez ograniczeń zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r., poz. 1409, z późn. zm.)i Rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie ( Dz.U. z 2006 nr 83 poz. 578);
- kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych do kierowania robotami zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r., poz. 1409, z późn. zm.) i Rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie ( Dz.U. z 2006nr 83 poz. 578);

Osoby wymienione powyżej powinny posiadać aktualne potwierdzenie przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego.

Uprawnienia, o których mowa powyżej muszą odpowiadać wymaganiom określonym w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r., poz. 1409, z późn. zm.) lub mogą to być odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, jeżeli ich zakres jest nie mniejszy niż zakres odpowiadający aktualnie obowiązującym przepisom.

Zamawiający uzna uprawnienia wydane przez inne niż Rzeczpospolita Polska państwa Unii Europejskiej, Konfederację Szwajcarską, państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, na podstawie ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008r., Nr 63 poz. 394 z późn. zm.) oraz art. 20 a ust.1 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach architektów, inżynierów budownictwa i urbanistów (Dz. U. z 2013 r., poz. 932 z późn. zm.).

Kierownikami budowy lub robót, o których mowa powyżej, mogą być obywatele państwa członkowskiego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, którzy nabyli kwalifikacje zawodowe - do wykonywania działalności w budownictwie, równoznaczne uprawnieniom budowlanym do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, uprawnieniom budowlanym do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do kierowania robotami bez ograniczeń; uprawnieniom budowlanym do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych
w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych do kierowania robotami na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, odpowiadające wymaganiom określonym w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz posiadają odpowiednią decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych na zasadach określonych w tej ustawie. Zamawiający dopuszcza również osoby, które nie posiadają określonej wyżej decyzji o uznaniu kwalifikacji zawodowych, ale posiadają uprawnienia do świadczenia usług transgranicznych, określone w ustawie z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach architektów, inżynierów budownictwa i urbanistów (zgodnie z art. 20a ust. 1 ustawy o samorządach architektów, inżynierów budownictwa i urbanistów obywatel państwa członkowskiego posiadający kwalifikacje zawodowe architekta, inżyniera budownictwa lub urbanisty, który prowadzi zgodnie z prawem działalność w zakresie tego zawodu w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie członkowskim ma prawo do tymczasowego i okazjonalnego wykonywania zawodu odpowiednio architekta, inżyniera budownictwa lub urbanisty na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zwanego dalej świadczeniem usług transgranicznych, bez konieczności uznawania kwalifikacji zawodowych).

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Warunek ten spełnią Wykonawcy, którzy złożą oświadczenie w trybie art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 2 do SIWZ).

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Określenie robót budowlanych, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń (na podstawie § 1 ust. 4 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. 2013, poz. 231): robota budowlana o wartości nie mniejszej niż 115 000,00 zł brutto (słownie: sto piętnaście tysięcy złotych) obejmująca swym zakresem co najmniej: roboty wykończeniowe wewnętrzne, instalacje: elektryczne, wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania oraz montaż wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej w obiektach zabytkowych;

wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuk i budowlanej i prawidłowo ukończone.

Zamawiający nie wymaga informacji o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie.

Z wykazu musi wynikać, że wykonawca należycie wykonał (tj: zakończył) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej jedną robotę budowlaną o wartości nie mniejszej niż 115 000,00 zł brutto (słownie: sto piętnaście tysięcy złotych) obejmującą swym zakresem co najmniej: roboty wykończeniowe wewnętrzne, instalacje: elektryczne, wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania oraz montaż wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej, w obiektach zabytkowych;

wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone (wzór wykazu stanowi załącznik Nr 6 do siwz)

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) jeżeli wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonywania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2 b ustawy, to w takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji niniejszego zamówienia, przedstawiając w tym celu w szczególności pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy realizacji zamówienia, podpisane przez osoby upoważnione do reprezentacji tych podmiotów. 2) Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w części III.4.3.1), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Dokument ten musi być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 3) W przypadku wykonawców działających przez pełnomocnika - pełnomocnictwo do podpisania oferty i jej załączników, o ile prawo do podpisywania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. W przypadku podpisywania oferty lub poświadczania za zgodność z oryginałem kopii dokumentów przez osob(ę)y nie wymienion(ą)e w dokumencie rejestracyjnym (ewidencyjnym) wykonawcy, należy do oferty dołączyć stosowne pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo musi być przedstawione w formie oryginału lub poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii przez notariusza lub osoby udzielające pełnomocnictwa w zakresie zgodności kopii z oryginałem i aktualności pełnomocnictwa. Jeżeli zostanie wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający może żądać przed zawarciem umowy przedłożenia umowy regulującej ich współpracę. (np. umowa spółki cywilnej, umowa konsorcjum) w zakresie obejmującym wykonanie zamówienia. Zaleca się, aby z treści tej umowy wynikały w szczególności: zasady współdziałania, zakres współuczestnictwa i podziału obowiązków w wykonaniu przedmiotu zamówienia.W terminie 3 dni (trzech dni) od podpisania umowy, a przed przystąpieniem do realizacji robót budowlanych, Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu:
a) kosztorys ofertowy obejmujący roboty budowlane będące przedmiotem umowy
i opiewający na wartość zgodną z ceną ryczałtową zadeklarowaną przez Wykonawcę w formularzu ofertowym - załączniku nr 1 do umowy;
b)dokumenty potwierdzające uprawnienia budowlane kierownika budowy, kierowników robót oraz ich przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego, a także dokumenty potwierdzające minimum 3 letnie doświadczenie kierownika budowy w kierowaniu robotami budowlanymi oraz jego co najmniej 2 - letnią praktykę zawodową przy realizacji robót w obiektach zabytkowych - pod rygorem rozwiązania umowy z winy Wykonawcy i naliczenia Wykonawcy kary umownej, o której mowa w § 18 ust. 1 pkt 2) ogólnych warunków umowy stanowiących załącznik nr 7do siwz

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zmiany umowy mogą być dokonywane w zakresie dopuszczonym przez ustawę Prawo zamówień publicznych, wymagają zgodnej woli stron oraz zachowania formy pisemnej
w postaci aneksu, pod rygorem nieważności w poniższym zakresie:
1) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany osób odpowiedzialnych za realizację umowy, oraz osób wymienionych w § 3, jeżeli zajdzie taka potrzeba - w przypadku rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy z daną osobą lub zdarzenia losowego, choroby uniemożliwiającej pełnienie powierzonych jej obowiązków; z tym, że w przypadku osób, o których mowa w § 3 ust 1 i 3, osoba ją zastępująca musi posiadać przynajmniej takie same uprawnienia;
2) strony dopuszczają możliwość zmiany kwoty wynagrodzenia ryczałtowego (wartości umowy) w przypadku zajścia urzędowych zmian w obowiązujących przepisach podatkowych, w tym zmiany podatku VAT, w stopniu wynikającym z tych zmian;
3) gdy ze względu na zmianę przepisów prawa (uchylenia, zmiany lub nowelizacji przepisów) lub z innych przyczyn o charakterze obiektywnym nie będzie możliwe spełnienie przez Wykonawcę wymogów lub konieczne będzie spełnienie wymogów dodatkowych;
4) jakości lub innych parametrów materiałów lub urządzeń zaoferowanych w ofercie, przy czym zmiana taka może być spowodowana:
a) niedostępnością na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w przedmiarze robót, czy specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, spowodowaną zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń - przy czym zaproponowane przez Wykonawcę materiały lub urządzenia posiadają lepsze lub równe cechy, parametry i funkcjonalności, niż te będące przedmiotem oferty, w zakresie cech, parametrów, wymaganych funkcjonalności, a zmiana jest korzystna dla Zamawiającego - w takim przypadku, warunki i zasady realizacji umowy, w tym wynagrodzenie, pozostają bez zmian;
b) pojawieniem się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na: zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy, kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, umożliwiające uzyskanie lepszej, jakości robót, poprawę warunków bezpieczeństwa i eksploatacji w przyszłym obiekcie;
c) Poprawę warunków bezpieczeństwa i eksploatacji w przyszłym obiekcie;
d) koniecznością zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w przedmiarze robót, czy specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy;
e) koniecznością usunięcia sprzeczności w dokumentacji;
5) Zmiany zakresu części prac powierzonych podwykonawcy w przypadku, gdy:
a) konieczność powierzenia przez Wykonawcę prac podwykonawcy spowodowana jest rozwiązaniem umów o pracę z pracownikami wykonującymi pracę w danej branży w takiej liczbie, która uniemożliwia realizację prac przez Wykonawcę,
b) wprowadzenie nowego podwykonawcy zapewni lepszą realizację danej części zamówienia,
c) konieczność powierzenia prac podwykonawcy jest wynikiem zmiany technologii robót lub materiałów,
d) w przypadku opóźnień zapewni terminową realizację przedmiotu umowy, z zastrzeżeniem trybu opisanego w § 11 ogólnych warunków umowy stanowiących ząłacznik nr 7 do siwz.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.41blotsz.wp.mil.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
41 Baza Lotnictwa Szkolnego, 08 521 Dęblin Lotnisko, bud. 205, (pokój nr 305 sekcja zam. publ.) w godzinach 7.30 15.30 lub pocztą po wpłacie 50,00 zł na konto 24 1010 1339 0016 1622 3100 0000..

Data składania wniosków, ofert: 15/09/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
41 Baza Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, ul. Brygady Pościgowej 5, 08 521 Dęblin, Budynek Nr 226, pokój nr 7 - Kancelaria Jawna.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

90902 / 2010-03-31 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej - Włodawa (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wykonanie zadania pn. Likwidacja barier architektonicznych w budynku oddziału chorób wewnętrznych SP ZOZ we Włodawie.

305178 / 2013-07-31 - Inny: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. - Zamość (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Poprawa jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych poprzez dostosowanie infrastruktury Zamojskiego Szpitala Niepublicznego do obowiązujących przepisów prawa Nr sprawy 18/PN/13.

217349 / 2014-10-15 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Nadbużański Oddział Straży Granicznej - Chełm (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych przy remoncie budynków nr 121 i 126 na terenie Komendy NOSG w Chełmie

58683 / 2014-03-19 - Inny: instytut badawczy

Instytut Nawozów Sztucznych - Puławy (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych branży budowlanej i instalacyjnej na obiektach INS

111988 / 2016-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Tomaszów Lubelski - Tomaszów Lubelski (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Rogóźno na ul. Folwarczna, Osterwy dz. nr 1173/2, 1173/21, 1173/39 gmina Tomaszów Lubelski

180671 / 2013-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lublin - Lublin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej Nr 31 przy ul. Lotniczej 1 w Lublinie

40730 / 2016-02-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Niedrzwica Duża - Niedrzwica Duża (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi gminnej Nr 107093 L wraz z budową ciągu pieszego i ze zjazdami oraz włączeniem do drogi powiatowej nr 2266 L w miejscowości Krężnica Jara gmina Niedrzwica Duża.

221529 / 2013-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Niemce - Niemce (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont drogi 106071 L i 106072 L w m. Jakubowice Konińskie - Dys.

74931 / 2012-04-02 - Uczelnia publiczna

Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie - Dęblin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja, przebudowa oraz termomodernizacja budynków dydaktycznych Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych - numer Zp/pn/9/2012

314409 / 2010-11-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lublin - Lublin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Termomodernizacja budynków Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Wojciechowskiej 38 w Lublinie

192139 / 2012-09-06 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Lublin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
roboty budowlane o wartości poniżej 5 000 000 EURO na wykonanie remontu Oddziału Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi wraz z wyposażeniem - piętro VI w bloku C Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SP ZOZ w Lublinie.

76106 / 2009-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Werbkowice reprezentowana przez Wójta Gminy - Werbkowice (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa odcinka drogi gminnej długości 203 mb w miejscowosci Alojzów gm. Werbkowice

277490 / 2014-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Komarów-Osada - Komarów-Osada (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi gminnej nr 112247L od km 0+000 do km 0+591 w miejscowości Antoniówka.