Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

57039 / 2016-05-23 - Administracja samorządowa / Dom Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów (Kraków)

Opracowanie dokumentacji projektowej dźwigu osobowo-towarowego

Opis zamówienia

Opracowanie dokumentacji projektowej dźwigu osobowego-towarowego oraz uzyskanie wymaganych pozwoleń i uzgodnień do wybudowania dźwigu osobowego-towarowego zewnętrznego oraz uzgodnienie z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków dobudowy dodatkowego dźwigu osobowego i przebudowy istniejącego dźwigu w budynku Domu Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów w Krakowie przy ul. Helclów 2.
Szczegółowe warunki i zakres zamówienia określono we wzorze umowy stanowiącej Załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Obszar budowy pod ochroną konserwatorską.
Budynek wpisany jest do rejestru zabytków Krakowa Decyzją Prezydium Rady Narodowej w mieście Krakowie, Wydział Kultury z dnia 17 maja 1968 roku.
Budynek znajduje się w strefie objętej ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i został wpisany do rejestru zabytków pod nr .rej. 114.
1. Przedmiotem zamówienia jest:
1) złożenie wniosku o wydanie decyzji ULICP dla zamierzenia polegającego na budowie dwóch wind zewnętrznych,
2) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - wykonawczej oraz złożenie wniosku w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę dla przeprowadzenia prac w zakresie budowy zewnętrznego dźwigu towarowo-osobowego dla osób niepełnosprawnych do budynku przy ul. Helclów 2. Winda ma zostać dobudowana do przewiązki łączącej obiekt zabytkowy A do budynku B. Zarówno przewiązka jak i budynek B powstały pod koniec lat 90 i nie są wpisane do rejestru zabytków lecz mieszczą się na terenie wpisanym do rejestru zabytków , nieruchomość oznaczona jako działka o nr ewid. 116/14 - wykaz zabytków nr A-114. Inwestycja zlokalizowana będzie na terenie będącym w zarządzie trwałym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Helclów 2 w Krakowie. Projektant ma obowiązek ująć w dokumentacji projektowej wszystkie istotne elementy, które są niezbędne dla prawidłowego wykonania robót budowlanych w oparciu o złożoną dokumentację projektową i zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności wykonawca ma uwzględnić konieczność przełożenia instalacji wewnętrznych i zewnętrznych kolidujących z windą i dodatkowymi wejściami do budynku. Zamawiający przewiduje, że winda i wejścia do budynku z windy będą kolidowały z zewnętrzną, podziemną instalacją elektryczną oraz instalacjami wewnętrznymi: c.o. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca ma obowiązek zaprojektowania przebudowy również innych instalacji jeżeli będą one kolidować z dźwigiem osobowo-towarowym lub wejściem do niego. Dźwig osobowo-towarowy ma zapewnić dostęp do budynku z powierzchni terenu na pater i do przyziemia (trzyprzystankowy). Wykonawca ma w miarę możliwości zaprojektować dźwig osobowy, który będzie również służył do dostawy żywności do kuchni z uwzględnieniem zachowania odpowiednich, nie krzyżujących się dróg dostaw. Zamawiający udostępni wykonawcy projekt budowlany, na podstawie którego powstał obiekt, do którego ma zostać dobudowany dźwig towarowo-osobowy dla osób niepełnosprawnych. Powierzchnia przełączki użytkowa 206.0 m2, kubatura przełączki 950 m3, powierzchnia budynku B użytkowa1907.0 m2, kubatura budynku B 11 950 m3.
a) Uwaga :
Jeżeli nie będzie możliwości dostarczania artykułów spożywczych do kuchni z uwagi na obowiązujące przepisy sanitarno-epidemiologiczne lub nie będzie możliwości łączenia funkcji w dźwigu - towarowym i dla osób niepełnosprawnych - należy zaprojektować dźwig osobowy dwuprzystankowy z poziomu terenu do poziomu parteru.
b) Projektowany dźwig powinien zostać zaprojektowany,
a w następstwie zrealizowane przy użyciu takich technologii i środków technicznych, aby do minimum ograniczyć niekorzystne oddziaływanie inwestycji na środowisko. Użyte w projekcie materiały budowlane, instalacyjne i wykończeniowe oraz technologie muszą zapewnić niskie koszty eksploatacji i utrzymania przy zapewnieniu wymaganego przez Zamawiającego standardu wykończenia i użytkowania.
Przedmiot inwestycji należy zaprojektować i zrealizować zgodnie
z wymaganiami obowiązujących norm i przepisów. W szczególności projektowane rozwiązania i elementy budowlano - instalacyjne towarzyszące muszą spełniać warunki ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa konstrukcji i użytkowania, ochrony środowiska, wymagań sanitarno - higienicznych i ochrony zdrowia, przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz pokrewnych.
c) Zamawiający zastrzega, że lokalizacja windy nie może pogorszyć szczelności izolacji na styku szybu windy i konstrukcji budynku. Zamawiający sugeruje zaprojektowanie nie tylko posadowienia szybu do styku konstrukcji a także dodatkowego drenażu na długości ściany z lokalizacją windy gdyby mogło doprowadzić do pogorszenia szczelności.
d) Winda dla osób niepełnosprawnych będzie poruszać się w pionie na wysokość poziomu górnej kondygnacji około 1,9 m od poziomu gruntu a następnie do piwnicy.
e) Ilość przystanków 3.
f) Wejścia do windy:
- poziom terenu: ± 0,00 m
- parter: około +1,9 m
- piwnica: około - 1,35 m
g) Projekt ma uwzględniać bezkolizyjny dojazd osobom niepełnosprawnym z istniejącego układu komunikacyjnego do windy.
h) Winda musi przejść pozytywnie badania odbiorcze przeprowadzone przez Urząd Dozoru Technicznego a także spełniać wszystkie wymogi użytkowe i eksploatacyjne obiektu.
i) Elementy zewnętrzne windy winny odpowiadać wymogom bezpieczeństwa. Forma i architektura szybu windy ma być uzgodniona z właściwymi służbami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
j) Wszelkie roboty adaptacyjne montażu windy winny być zaprojektowane i wykonane bez uszczerbku dla konstrukcji istniejącego budynku z wyłączeniem dodatkowych wejść z windy.
k) Wytyczne dotyczące instalacji :
- Program nie przewiduje znacznej ingerencji w istniejące instalacje,
- Demontażowi podlega zestaw grzejników c.o. w pionie przewidzianym na montaż szybu dźwigowego,
- Zasilanie windy należy przewidzieć w oparciu o istniejącą instalację elektryczną jako niezależny obwód. Należy przewidzieć wykonanie uziemienia dla windy.
l) Wytyczne dotyczące wykończenia :
- Elewacje budynku należy naprawić w obrębie montażu szybu nawiązując do istniejącego rozwiązania,
- Otwory drzwiowe oraz okienne przystosowane na dostęp do/z kabiny windy należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną i wymogami przepisów w tym względzie.

3) Złożenie koncepcji do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w zakresie dobudowy w celu uzyskania opinii wskazującej na możliwość dobudowy zewnętrznego dźwigu osobowego dla osób niepełnosprawnych dwuprzystankowego z poziomu terenu na parter budynku lub przebudowy istniejącej windy wewnętrznej poprzez dodanie dodatkowego przystanku na poziomie terenu (aktualnie najniższy poziom przystanku dźwigu osobowego to poziom piwnicy) z wykonaniem wejścia z zewnątrz. Zarówno dodatkowy dźwig, jak też dodatkowe wejście do budynku do przebudowanej istniejącej windy dotyczą budynku A wpisanego do rejestru zabytków.
Zamawiający udostępni posiadaną dokumentację projektową budynku.
Orientacyjna powierzchnia budynku A 16 000 m2, orientacyjna powierzchnia budynku B 1851 m2.

2. Dokumentacja projektowa, o której mowa w rozdziale I pkt 1 ppkt 2 obejmuje w szczególności :
1) Dokumentację przedprojektową, w tym :
mapę do celów projektowych, ekspertyzę geotechniczną, ekspertyzę konstrukcyjną określającą możliwość dobudowy szybu windowego,
2) Projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub/oraz dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie w jakim będzie ono wymagane.

Projekt budowlany ma być sporządzony zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego z dnia 25 kwietnia 2012 r. (Dz.U. z 2012 r. poz. 462) oraz ma zawierać informację dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
3) Projekty wykonawcze, uzupełniające i uszczegółowiające projekt budowlany w zakresie i stopniu niezbędnym do przygotowania oferty przez wykonawcę robót budowlanych oraz przeprowadzenie tych robót, w tym projekty branżowe.
Projekt wykonawczy ma uszczegóławiać dokumentację projektową w sposób pozwalający na bezproblemowe wykonywanie robót budowlanych i nie pozostawiający wątpliwości co do zakresu robót budowlanych oraz ma zawierać informację dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
Do projektu Wykonawca załączy wykaz wszystkich materiałów, urządzeń i wyposażenia, które mają być użyte do realizacji robót budowlanych prowadzonych w oparciu o projekt budowlany oraz w które maja być wyposażone lokale/budynki i które maja wpływ na jakość, trwałość, estetykę, ergonomię lub jest konieczne z uwagi na specyfikę prac(obiektu) sposobu użytkowania.
W wykazie tym należy podać markę i model urządzenia/materiału/wyposażenia oraz istotne parametry tych urządzeń/materiałów/wyposażenia z punktu widzenia ww. czynników (np. wymiary, wytrzymałość, klasę ścieralności, grubość itp.). Ponadto w zestawieniu mają bezwzględnie znaleźć się wszystkie materiały, urządzenia i sprzęty wymienione w dokumentacji projektowej, w tym kosztorysach i przedmiarach oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Dodatkowo, Wykonawca zobowiązany jest podać w wykazie kolorystykę materiałów/sprzętów/urządzeń.
Projekt wykonawczy obejmuje również projekt robót ziemnych, w który wykonawca uściśli na podstawie ekspertyzy geotechnicznej warunki prowadzenia robót ziemnych, w tym zabezpieczenie skarp i fundamentów istniejącego budynku, odwodnienie dna wykopu.

4) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, zawierająca szczegółowy opis wymagań niezbędnych do określenia:
- standardu, sposobu i jakości wykonania robót,
- standardu, jakości i właściwości użytych materiałów ,
- sposobu odbioru robót i wymogów Zamawiającego przy odbiorze.

Specyfikacja techniczna ma uwzględniać wymagania wynikające z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 wrześnie 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego, w szczególności w zakresie wskazanym w par.13 i 14 (Dz. U. 2013 poz. 1129).
5) Przedmiary robót zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania, lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych,

Przedmiar robót ma uwzględnić wymagania wynikające z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w par. 6 do 10 (Dz. U. Nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2027).

6) Kosztorysy inwestorskie, opracowane na podstawie przedmiarów, o których mowa w pkt. 5.
Kosztorysy mają być opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389 z 2004 r.).
7) Opracowanie dokumentacji powykonawczej niezbędnej do uzyskania niezbędnych pozwoleń na użytkowanie dobudowanej infrastruktury.
Uwaga:
1) wszystkie elementy dokumentacji projektowej mają w sposób szczegółowy opisywać wymogi dotyczące użytych materiałów, bez naruszenia przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, w szczególności w zakresie podawania marek i nazw własnych oraz zapobiec zastosowaniu materiałów niskiej jakości. Opis materiałów nie może ograniczać konkurencji w rozumieniu ustawy Prawo zamówień publicznych, a w szczególności nie może jednoznacznie wskazywać na zastosowanie materiałów konkretnego dostawcy/producenta,
2) w razie konieczności Wykonawca zobowiązany jest opracować dodatkowe materiały jeżeli będzie tego wymagało osiągnięcie efektu jakim jest dobudowa dźwigu zewnętrznego, w tym w przypadku konieczności uzyskania uzgodnień z rzeczoznawcami z zakresu ochrony pożarowej oraz warunków sanitarnych - uwzględnienia w dokumentacji wprowadzenia w budynkach zmian niezbędnych dla uzyskania akceptacji dokumentacji projektowej przez ww. rzeczoznawców,
3) dokumentacja ma być kompletna z punktu widzenia celu jakiemu ma służyć oraz być zgodna m.in. z :
a) ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane wraz z przepisami wykonawczymi,
b) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( DZ. U. 2015 poz. 1422)
c) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. ( DZ. U. z 2004 , Nr 130 poz. 1389) w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym,
d) Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010r. (DZ.U. z 2010r. Nr 109, poz. 719) w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów,
e) Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. (DZ. U. z 2009r, Nr 124, poz. 1030) w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych,
f) Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 02 grudnia 2015r. ( tj. Dz. U. z 2015r. poz. 2117) w sprawie uzgodnienia projektu budowlanego pod względem ochrony przeciwpożarowej,
g) wszystkimi innymi unormowaniami, zasadami, standardami i przepisami prawnymi których należy przestrzegać przy realizacji tego typu inwestycji,
4) w razie potrzeby, wykonawca zobowiązany jest wykonać niezbędne odkrywki jeżeli będzie to konieczne dla należytego przygotowania dokumentacji projektowej,
5) dokumentacja wykonawcza (projekty wykonawcze, w tym branżowe, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorysy inwestorskie i przedmiary) zostanie dostarczona Zamawiającemu w 5 jednobrzmiących egzemplarzach, w formie papierowej oraz w wersji elektronicznej (na płycie CD - 3 szt.), Wersja elektroniczna zostanie przygotowana zarówno w formie: do odczytu - pliki .pdf oraz w formie do edycji - pliki MS Office oraz .dwg
6) projekt budowlany ma być dostarczony w 2 egzemplarzach wraz z pozwoleniem na budowę lub zaświadczeniem o niewniesieniu sprzeciwu zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie w jakim jest ono wymagane.

3. Wymagane uzgodnienia:
Wykonawca złoży wniosek i uzyska decyzję o ULICP i pozwoleniu na budowę. W zakres tego etapu wykonania przedmiotu zamówienia wchodzi również uzyskanie wszelkich uzgodnień, opinii niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę lub dokonania zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w tym również:
a) uzgodnienie dokumentacji projektowej przez rzeczoznawców branżowych, w tym sanitarnego-higienicznego oraz ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz właściwą jednostkę Państwowej Straży Pożarnej oraz stacji epidemiologiczno-sanitarnych o ile z uwagi na zakres robót będzie wymagał uzgodnienia,
b) uzyskanie pozwolenia właściwego konserwatora zabytków dla budowy zewnętrznego dźwigu towarowo-osobowego w przybudówce pomiędzy budynkami A i B oraz uzyskanie opinii właściwego konserwatora zabytków dla budowy dźwigu osobowego i przebudowy istniejącego wewnętrznego dźwigu osobowego w budynku A.
Uwaga:
1) w razie konieczności Wykonawca zobowiązany jest uzyskać inne pozwolenia i uzgodnienia jeżeli będzie tego wymagało osiągnięcie efektu jakim jest dobudowa dźwigu towarowo-osobowego.
2) Wykonawca zobowiązany jest reagować na wezwania do usunięcia braków we wszystkich złożonych przez siebie dokumentach w terminach wskazanych w tych wezwaniach. Jeżeli wezwanie dotyczy dokumentów otrzymanych od zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest odebrać od zamawiającego poprawne dokumenty, ale nie odpowiada za opóźnienie w przypadku gdy zamawiający dopuścił się opóźnienia i nie przygotował tych dokumentów w odpowiednim czasie, tj. najpóźniej w dniu wyznaczonym na uzupełnienie braków.
3) Wszelkich niezbędnych uzgodnień dokonuje Wykonawca.
4) Wykonawca ma obowiązek uzyskać akceptację przyjętych rozwiązań przez Zamawiającego, złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę oraz przed dokonaniem zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych.

4. Sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót wykonywanych wg dokumentacji wchodzącej w skład przedmiotu zamówienia.

1) Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót prowadzoną na podstawie opracowanej dokumentacji projektowo - wykonawczej, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, obowiązującymi normami i standardami w zakresie sprawowania nadzoru autorskiego.
2) Szczegółowy zakres nadzoru określono we wzorze umowy stanowiącej Załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3) Na etapie składania ofert na roboty budowlane, które będą prowadzone w oparciu o dokumentację projektową sporządzoną przez Wykonawcę, Wykonawca:
a) zaopiniuje zaproponowane zamienniki materiałów/urządzeń/sprzętów pod kątem ich zgodności z parametrami określonymi w dokumentacji projektowej.
W tym celu otrzyma od zamawiającego wykaz materiałów/urządzeń/sprzętów załączony do oferty na wykonanie robót budowlanych wraz z dokumentami potwierdzającymi parametry tych materiałów/urządzeń/sprzętów. Wykonawca ma obowiązek uzasadnić brak akceptacji zaoferowanych przez wykonawcę robót budowlanych materiałów/urządzeń/sprzętów,
b) Wykonawca zobowiązany jest wyjaśniać wątpliwości wykonawców robót budowlanych.
Wykonawca powinien posiadać własny egzemplarz dokumentacji projektowej do sprawowania nadzoru autorskiego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 57039

Data publikacji: 2016-05-23

Nazwa: Dom Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów

Ulica: ul. Helclów 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-148

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 012 6330828

Numer faxu: 012 6343151

Adres strony internetowej: www.dpshelclow.pl

Regon: 00029317200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej dźwigu osobowo-towarowego

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Opracowanie dokumentacji projektowej dźwigu osobowego-towarowego oraz uzyskanie wymaganych pozwoleń i uzgodnień do wybudowania dźwigu osobowego-towarowego zewnętrznego oraz uzgodnienie z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków dobudowy dodatkowego dźwigu osobowego i przebudowy istniejącego dźwigu w budynku Domu Pomocy Społecznej im. L. A. Helclów w Krakowie przy ul. Helclów 2.
Szczegółowe warunki i zakres zamówienia określono we wzorze umowy stanowiącej Załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Obszar budowy pod ochroną konserwatorską.
Budynek wpisany jest do rejestru zabytków Krakowa Decyzją Prezydium Rady Narodowej w mieście Krakowie, Wydział Kultury z dnia 17 maja 1968 roku.
Budynek znajduje się w strefie objętej ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i został wpisany do rejestru zabytków pod nr .rej. 114.
1. Przedmiotem zamówienia jest:
1) złożenie wniosku o wydanie decyzji ULICP dla zamierzenia polegającego na budowie dwóch wind zewnętrznych,
2) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - wykonawczej oraz złożenie wniosku w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę dla przeprowadzenia prac w zakresie budowy zewnętrznego dźwigu towarowo-osobowego dla osób niepełnosprawnych do budynku przy ul. Helclów 2. Winda ma zostać dobudowana do przewiązki łączącej obiekt zabytkowy A do budynku B. Zarówno przewiązka jak i budynek B powstały pod koniec lat 90 i nie są wpisane do rejestru zabytków lecz mieszczą się na terenie wpisanym do rejestru zabytków , nieruchomość oznaczona jako działka o nr ewid. 116/14 - wykaz zabytków nr A-114. Inwestycja zlokalizowana będzie na terenie będącym w zarządzie trwałym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Helclów 2 w Krakowie. Projektant ma obowiązek ująć w dokumentacji projektowej wszystkie istotne elementy, które są niezbędne dla prawidłowego wykonania robót budowlanych w oparciu o złożoną dokumentację projektową i zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności wykonawca ma uwzględnić konieczność przełożenia instalacji wewnętrznych i zewnętrznych kolidujących z windą i dodatkowymi wejściami do budynku. Zamawiający przewiduje, że winda i wejścia do budynku z windy będą kolidowały z zewnętrzną, podziemną instalacją elektryczną oraz instalacjami wewnętrznymi: c.o. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca ma obowiązek zaprojektowania przebudowy również innych instalacji jeżeli będą one kolidować z dźwigiem osobowo-towarowym lub wejściem do niego. Dźwig osobowo-towarowy ma zapewnić dostęp do budynku z powierzchni terenu na pater i do przyziemia (trzyprzystankowy). Wykonawca ma w miarę możliwości zaprojektować dźwig osobowy, który będzie również służył do dostawy żywności do kuchni z uwzględnieniem zachowania odpowiednich, nie krzyżujących się dróg dostaw. Zamawiający udostępni wykonawcy projekt budowlany, na podstawie którego powstał obiekt, do którego ma zostać dobudowany dźwig towarowo-osobowy dla osób niepełnosprawnych. Powierzchnia przełączki użytkowa 206.0 m2, kubatura przełączki 950 m3, powierzchnia budynku B użytkowa1907.0 m2, kubatura budynku B 11 950 m3.
a) Uwaga :
Jeżeli nie będzie możliwości dostarczania artykułów spożywczych do kuchni z uwagi na obowiązujące przepisy sanitarno-epidemiologiczne lub nie będzie możliwości łączenia funkcji w dźwigu - towarowym i dla osób niepełnosprawnych - należy zaprojektować dźwig osobowy dwuprzystankowy z poziomu terenu do poziomu parteru.
b) Projektowany dźwig powinien zostać zaprojektowany,
a w następstwie zrealizowane przy użyciu takich technologii i środków technicznych, aby do minimum ograniczyć niekorzystne oddziaływanie inwestycji na środowisko. Użyte w projekcie materiały budowlane, instalacyjne i wykończeniowe oraz technologie muszą zapewnić niskie koszty eksploatacji i utrzymania przy zapewnieniu wymaganego przez Zamawiającego standardu wykończenia i użytkowania.
Przedmiot inwestycji należy zaprojektować i zrealizować zgodnie
z wymaganiami obowiązujących norm i przepisów. W szczególności projektowane rozwiązania i elementy budowlano - instalacyjne towarzyszące muszą spełniać warunki ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa konstrukcji i użytkowania, ochrony środowiska, wymagań sanitarno - higienicznych i ochrony zdrowia, przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz pokrewnych.
c) Zamawiający zastrzega, że lokalizacja windy nie może pogorszyć szczelności izolacji na styku szybu windy i konstrukcji budynku. Zamawiający sugeruje zaprojektowanie nie tylko posadowienia szybu do styku konstrukcji a także dodatkowego drenażu na długości ściany z lokalizacją windy gdyby mogło doprowadzić do pogorszenia szczelności.
d) Winda dla osób niepełnosprawnych będzie poruszać się w pionie na wysokość poziomu górnej kondygnacji około 1,9 m od poziomu gruntu a następnie do piwnicy.
e) Ilość przystanków 3.
f) Wejścia do windy:
- poziom terenu: ± 0,00 m
- parter: około +1,9 m
- piwnica: około - 1,35 m
g) Projekt ma uwzględniać bezkolizyjny dojazd osobom niepełnosprawnym z istniejącego układu komunikacyjnego do windy.
h) Winda musi przejść pozytywnie badania odbiorcze przeprowadzone przez Urząd Dozoru Technicznego a także spełniać wszystkie wymogi użytkowe i eksploatacyjne obiektu.
i) Elementy zewnętrzne windy winny odpowiadać wymogom bezpieczeństwa. Forma i architektura szybu windy ma być uzgodniona z właściwymi służbami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
j) Wszelkie roboty adaptacyjne montażu windy winny być zaprojektowane i wykonane bez uszczerbku dla konstrukcji istniejącego budynku z wyłączeniem dodatkowych wejść z windy.
k) Wytyczne dotyczące instalacji :
- Program nie przewiduje znacznej ingerencji w istniejące instalacje,
- Demontażowi podlega zestaw grzejników c.o. w pionie przewidzianym na montaż szybu dźwigowego,
- Zasilanie windy należy przewidzieć w oparciu o istniejącą instalację elektryczną jako niezależny obwód. Należy przewidzieć wykonanie uziemienia dla windy.
l) Wytyczne dotyczące wykończenia :
- Elewacje budynku należy naprawić w obrębie montażu szybu nawiązując do istniejącego rozwiązania,
- Otwory drzwiowe oraz okienne przystosowane na dostęp do/z kabiny windy należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną i wymogami przepisów w tym względzie.

3) Złożenie koncepcji do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w zakresie dobudowy w celu uzyskania opinii wskazującej na możliwość dobudowy zewnętrznego dźwigu osobowego dla osób niepełnosprawnych dwuprzystankowego z poziomu terenu na parter budynku lub przebudowy istniejącej windy wewnętrznej poprzez dodanie dodatkowego przystanku na poziomie terenu (aktualnie najniższy poziom przystanku dźwigu osobowego to poziom piwnicy) z wykonaniem wejścia z zewnątrz. Zarówno dodatkowy dźwig, jak też dodatkowe wejście do budynku do przebudowanej istniejącej windy dotyczą budynku A wpisanego do rejestru zabytków.
Zamawiający udostępni posiadaną dokumentację projektową budynku.
Orientacyjna powierzchnia budynku A 16 000 m2, orientacyjna powierzchnia budynku B 1851 m2.

2. Dokumentacja projektowa, o której mowa w rozdziale I pkt 1 ppkt 2 obejmuje w szczególności :
1) Dokumentację przedprojektową, w tym :
mapę do celów projektowych, ekspertyzę geotechniczną, ekspertyzę konstrukcyjną określającą możliwość dobudowy szybu windowego,
2) Projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub/oraz dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie w jakim będzie ono wymagane.

Projekt budowlany ma być sporządzony zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego z dnia 25 kwietnia 2012 r. (Dz.U. z 2012 r. poz. 462) oraz ma zawierać informację dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
3) Projekty wykonawcze, uzupełniające i uszczegółowiające projekt budowlany w zakresie i stopniu niezbędnym do przygotowania oferty przez wykonawcę robót budowlanych oraz przeprowadzenie tych robót, w tym projekty branżowe.
Projekt wykonawczy ma uszczegóławiać dokumentację projektową w sposób pozwalający na bezproblemowe wykonywanie robót budowlanych i nie pozostawiający wątpliwości co do zakresu robót budowlanych oraz ma zawierać informację dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
Do projektu Wykonawca załączy wykaz wszystkich materiałów, urządzeń i wyposażenia, które mają być użyte do realizacji robót budowlanych prowadzonych w oparciu o projekt budowlany oraz w które maja być wyposażone lokale/budynki i które maja wpływ na jakość, trwałość, estetykę, ergonomię lub jest konieczne z uwagi na specyfikę prac(obiektu) sposobu użytkowania.
W wykazie tym należy podać markę i model urządzenia/materiału/wyposażenia oraz istotne parametry tych urządzeń/materiałów/wyposażenia z punktu widzenia ww. czynników (np. wymiary, wytrzymałość, klasę ścieralności, grubość itp.). Ponadto w zestawieniu mają bezwzględnie znaleźć się wszystkie materiały, urządzenia i sprzęty wymienione w dokumentacji projektowej, w tym kosztorysach i przedmiarach oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Dodatkowo, Wykonawca zobowiązany jest podać w wykazie kolorystykę materiałów/sprzętów/urządzeń.
Projekt wykonawczy obejmuje również projekt robót ziemnych, w który wykonawca uściśli na podstawie ekspertyzy geotechnicznej warunki prowadzenia robót ziemnych, w tym zabezpieczenie skarp i fundamentów istniejącego budynku, odwodnienie dna wykopu.

4) Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, zawierająca szczegółowy opis wymagań niezbędnych do określenia:
- standardu, sposobu i jakości wykonania robót,
- standardu, jakości i właściwości użytych materiałów ,
- sposobu odbioru robót i wymogów Zamawiającego przy odbiorze.

Specyfikacja techniczna ma uwzględniać wymagania wynikające z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 wrześnie 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego, w szczególności w zakresie wskazanym w par.13 i 14 (Dz. U. 2013 poz. 1129).
5) Przedmiary robót zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania, lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych,

Przedmiar robót ma uwzględnić wymagania wynikające z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w par. 6 do 10 (Dz. U. Nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2027).

6) Kosztorysy inwestorskie, opracowane na podstawie przedmiarów, o których mowa w pkt. 5.
Kosztorysy mają być opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389 z 2004 r.).
7) Opracowanie dokumentacji powykonawczej niezbędnej do uzyskania niezbędnych pozwoleń na użytkowanie dobudowanej infrastruktury.
Uwaga:
1) wszystkie elementy dokumentacji projektowej mają w sposób szczegółowy opisywać wymogi dotyczące użytych materiałów, bez naruszenia przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, w szczególności w zakresie podawania marek i nazw własnych oraz zapobiec zastosowaniu materiałów niskiej jakości. Opis materiałów nie może ograniczać konkurencji w rozumieniu ustawy Prawo zamówień publicznych, a w szczególności nie może jednoznacznie wskazywać na zastosowanie materiałów konkretnego dostawcy/producenta,
2) w razie konieczności Wykonawca zobowiązany jest opracować dodatkowe materiały jeżeli będzie tego wymagało osiągnięcie efektu jakim jest dobudowa dźwigu zewnętrznego, w tym w przypadku konieczności uzyskania uzgodnień z rzeczoznawcami z zakresu ochrony pożarowej oraz warunków sanitarnych - uwzględnienia w dokumentacji wprowadzenia w budynkach zmian niezbędnych dla uzyskania akceptacji dokumentacji projektowej przez ww. rzeczoznawców,
3) dokumentacja ma być kompletna z punktu widzenia celu jakiemu ma służyć oraz być zgodna m.in. z :
a) ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane wraz z przepisami wykonawczymi,
b) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( DZ. U. 2015 poz. 1422)
c) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. ( DZ. U. z 2004 , Nr 130 poz. 1389) w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym,
d) Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010r. (DZ.U. z 2010r. Nr 109, poz. 719) w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów,
e) Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. (DZ. U. z 2009r, Nr 124, poz. 1030) w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych,
f) Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 02 grudnia 2015r. ( tj. Dz. U. z 2015r. poz. 2117) w sprawie uzgodnienia projektu budowlanego pod względem ochrony przeciwpożarowej,
g) wszystkimi innymi unormowaniami, zasadami, standardami i przepisami prawnymi których należy przestrzegać przy realizacji tego typu inwestycji,
4) w razie potrzeby, wykonawca zobowiązany jest wykonać niezbędne odkrywki jeżeli będzie to konieczne dla należytego przygotowania dokumentacji projektowej,
5) dokumentacja wykonawcza (projekty wykonawcze, w tym branżowe, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorysy inwestorskie i przedmiary) zostanie dostarczona Zamawiającemu w 5 jednobrzmiących egzemplarzach, w formie papierowej oraz w wersji elektronicznej (na płycie CD - 3 szt.), Wersja elektroniczna zostanie przygotowana zarówno w formie: do odczytu - pliki .pdf oraz w formie do edycji - pliki MS Office oraz .dwg
6) projekt budowlany ma być dostarczony w 2 egzemplarzach wraz z pozwoleniem na budowę lub zaświadczeniem o niewniesieniu sprzeciwu zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie w jakim jest ono wymagane.

3. Wymagane uzgodnienia:
Wykonawca złoży wniosek i uzyska decyzję o ULICP i pozwoleniu na budowę. W zakres tego etapu wykonania przedmiotu zamówienia wchodzi również uzyskanie wszelkich uzgodnień, opinii niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę lub dokonania zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w tym również:
a) uzgodnienie dokumentacji projektowej przez rzeczoznawców branżowych, w tym sanitarnego-higienicznego oraz ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz właściwą jednostkę Państwowej Straży Pożarnej oraz stacji epidemiologiczno-sanitarnych o ile z uwagi na zakres robót będzie wymagał uzgodnienia,
b) uzyskanie pozwolenia właściwego konserwatora zabytków dla budowy zewnętrznego dźwigu towarowo-osobowego w przybudówce pomiędzy budynkami A i B oraz uzyskanie opinii właściwego konserwatora zabytków dla budowy dźwigu osobowego i przebudowy istniejącego wewnętrznego dźwigu osobowego w budynku A.
Uwaga:
1) w razie konieczności Wykonawca zobowiązany jest uzyskać inne pozwolenia i uzgodnienia jeżeli będzie tego wymagało osiągnięcie efektu jakim jest dobudowa dźwigu towarowo-osobowego.
2) Wykonawca zobowiązany jest reagować na wezwania do usunięcia braków we wszystkich złożonych przez siebie dokumentach w terminach wskazanych w tych wezwaniach. Jeżeli wezwanie dotyczy dokumentów otrzymanych od zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest odebrać od zamawiającego poprawne dokumenty, ale nie odpowiada za opóźnienie w przypadku gdy zamawiający dopuścił się opóźnienia i nie przygotował tych dokumentów w odpowiednim czasie, tj. najpóźniej w dniu wyznaczonym na uzupełnienie braków.
3) Wszelkich niezbędnych uzgodnień dokonuje Wykonawca.
4) Wykonawca ma obowiązek uzyskać akceptację przyjętych rozwiązań przez Zamawiającego, złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę oraz przed dokonaniem zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych.

4. Sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót wykonywanych wg dokumentacji wchodzącej w skład przedmiotu zamówienia.

1) Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót prowadzoną na podstawie opracowanej dokumentacji projektowo - wykonawczej, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, obowiązującymi normami i standardami w zakresie sprawowania nadzoru autorskiego.
2) Szczegółowy zakres nadzoru określono we wzorze umowy stanowiącej Załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3) Na etapie składania ofert na roboty budowlane, które będą prowadzone w oparciu o dokumentację projektową sporządzoną przez Wykonawcę, Wykonawca:
a) zaopiniuje zaproponowane zamienniki materiałów/urządzeń/sprzętów pod kątem ich zgodności z parametrami określonymi w dokumentacji projektowej.
W tym celu otrzyma od zamawiającego wykaz materiałów/urządzeń/sprzętów załączony do oferty na wykonanie robót budowlanych wraz z dokumentami potwierdzającymi parametry tych materiałów/urządzeń/sprzętów. Wykonawca ma obowiązek uzasadnić brak akceptacji zaoferowanych przez wykonawcę robót budowlanych materiałów/urządzeń/sprzętów,
b) Wykonawca zobowiązany jest wyjaśniać wątpliwości wykonawców robót budowlanych.
Wykonawca powinien posiadać własny egzemplarz dokumentacji projektowej do sprawowania nadzoru autorskiego.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy p.z.p.

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Informacja na temat wadium: nie wymagane

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1 zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie na zał. nr 1 do SIWZ - oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 2 zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie na zał. nr 1 do SIWZ - oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz na zał. Nr 4 do niniejszej SIWZ, tj.
Dokumenty potwierdzające, że Wykonawca należycie wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie :
a) wykonał co najmniej 1 (jeden) projekt zewnętrznego dźwigu towarowego lub osobowego dobudowanego do budynku, wpisanego do rejestru zabytków lub położonego na obszarze objętym ochroną Konserwatora Zabytków.

Potencjał techniczny:
Warunek o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 3 zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie na zał. nr 1 do SIWZ- oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 3 zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie na zał. nr 1 do SIWZ- oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu
oraz na zał. Nr 3 do niniejszej SIWZ, tj.

Dokumenty potwierdzające, że Wykonawca dysponuje albo będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu zamówienia, tj. osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności :

1. W zakresie branży konstrukcyjno-budowlanej:
1) wymagane są uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w secjalności konstrukcyjno-budowlanej

2. W zakresie branży instalacyjnej (wentylacja, instalacje, c.o., wod-kan., gazowa):
1) wymagane są uprawnienia budowlane osoby, która posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń - w specjalności instalacyjnej w zakresie :
sieci; instalacji i urządzeń cieplnych; wentylacyjnych; gazowych; wod - kan ;

3. W zakresie branży instalacyjnej - instalacje elektryczne:
1) wymagane są uprawnienia budowlane osoby, która posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń - w specjalności instalacyjnej w zakresie:
sieci; instalacji urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;

4. W zakresie architektonicznym:
1) wymagane są uprawnienia budowlane osoby, która posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń - w specjalności architektonicznej;

5. Wszystkie osoby muszą być członkami właściwej Izby Inżynierów Budownictwa.
W razie konieczności Wykonawca zapewni również udział w realizacji zamówienia osoby z innymi uprawnieniami - jeżeli będzie to wymagane.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie na zał. nr 1 do SIWZ- oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
Ponadto Wykonawca jest zobowiązany złożyć wymagane w postępowaniu dokumenty i oświadczenia, a to :
a) wypełniony Formularz Ofertowy stanowiący Załącznik nr 6 do niniejszej SIWZ,
b) Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunków, o którym mowa w pkt II niniejszej SIWZ, polega na zasobach innych podmiotów, zobowiązany jest wykazać, że w stosunku do tych podmiotów brak jest podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, poprzez złożenie razem z ofertą dokumentów wymienionych w pkt. III SIWZ dotyczących każdego z tych podmiotów, o ile podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia.
lub
c) Oświadczenie Pełnomocnika
reprezentującego Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zgodne ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1a do niniejszej SIWZ.
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 23 ust. 1 ustawy. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego (np. członkowie konsorcjum) są zobowiązani ustanowić Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wszelkie pełnomocnictwa winny być załączone do oferty w formie oryginału lub urzędowo poświadczonego odpisu pełnomocnictwa (notarialnie - art. 96 ustawy z 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie (tekst jednolity Dz. U. z 2014r. poz. 164 z póź. zm.).
d) Wzór umowy ( zaparafowany ) stanowiący Załącznik nr 2 do niniejszej SIWZ.
e) wykaz wykonanych / wykonywanych usług , stanowiący Załącznik nr 4 do niniejszej SIWZ.
f) pozostałe wymagane dokumenty potwierdzające spełnienie warunków, o których mowa w pkt III ppkt. 1.2 oraz ppk. 1.3. stanowiące Załącznik nr 3 i 4 do niniejszej SIWZ.
g) Oświadczenie Wykonawcy, że osoby które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia stanowiący Załącznik nr 8 do niniejszej SIWZ.
h) Oświadczenie Wykonawcy- pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik nr 5 do niniejszej SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmianie może ulec:
1) termin realizacji, w przypadku:
a) opóźnień leżących po stronie Zamawiającego obejmujących akceptację rozwiązań projektowych trwających dłużej niż 7 od daty dostarczenia koncepcji architektonicznej oraz dostarczeniu pełnomocnictwa dla Wykonawcy, oświadczenia o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane w terminie późniejszym niż 7 dni od daty wystąpienia Wykonawcy o dostarczenie tych dokumentów,
b) działania siły wyższej, mającej wpływ na terminowość wykonania robót,
c) wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności,
d) zaistnienia konieczności udzielenia zamówień dodatkowych, o których mowa w art.67 ust.1 pkt 5 Pzp, lub zamówień uzupełniających, o których mowa w art.67 ust. 1 pkt 6 Pzp o ile wykonanie tych zamówień wpływa na termin wykonania niniejszego zamówienia,
e) organy dokonujące uzgodnień nie wydadzą zgód i pozwoleń w terminie dłuższym niż określono w przepisach i obowiązujących przedmiarach i publicznie dostępnych procedurach,
2) zakres zamówienia w celu zrealizowania wszystkich elementów zamówienia gdy konieczne byłoby uwzględnienie robót i rozwiązań, które powodują znaczne podniesienie kosztów wykonania robót budowalnych, a nie przynoszą znacznych korzyści i nie są wymagane przepisami prawa,
3) istnieją inne rozwiązania zamienne w stosunku do wskazanych przez zamawiającego, które pozwolą na uzyskanie zamierzonego efektu i nie podnoszą one kosztu realizacji zamierzenia budowlanego,
4) zakres wskazany przez zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia jest niemożliwy do uzyskania z uwagi na obowiązujące przepisy, konstrukcję, powierzchnię lokali/budynków lub z uwagi na negatywne opinie organów opiniujących dokonujących uzgodnień i wydających pozwolenia,
5) warunki i terminy płatności,
6) podwykonawcy oraz zakresu czynności im powierzonego,
7) zmniejszenie wysokości wynagrodzenia o ile nastąpi zmniejszenie zakresu zamówienia,
8) zmiany osób realizujących zamówienie w stosunku do wskazanych w wykazie.
2. Zmiana postanowień Umowy dokonana z naruszeniem powyższych postanowień jest nieważna.
3. Zmiany Umowy następują w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2:
Termin złożenia wniosku o pozwolenie na budowę (nie krócej niż 30 i nie dłużej niż 60 dni liczonych od dnia wydania decyzji o ULICP).

Znaczenie kryterium 2: 5

Nazwa kryterium 3:
Termin dostarczenia Zamaw. kompletnej dokumentacji, w tym projektu wykonawczego wraz ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, kosz

Znaczenie kryterium 3: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.dpshelclow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ IM. L.A. HELCLÓW W KRAKOWIE, 31-148 KRAKÓW, UL. HELCLÓW 2

Data składania wniosków, ofert: 02/06/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 08:30

Miejsce składania:
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ IM. L.A. HELCLÓW W KRAKOWIE, 31-148 KRAKÓW, UL. HELCLÓW 2 - SEKRETARIAT, PARTER - POKÓJ NR 8

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
797140002 (Usługi w zakresie nadzoru)

Podobne przetargi

38905 / 2011-02-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Limanowej - Limanowa (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej budynku domu pomocy społecznej w Szczyrzycu wraz z infrastrukturą techniczną

169909 / 2015-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wadowice Urząd Miejski - Wadowice (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego rewitalizacji Wadowickiego Centrum Kultury wraz z zagospodarowaniem terenu na ogród działań artystycznych.

176966 / 2015-07-14 - Inny: Fundacja

Fundacja Rozwoju Regionu Jeziora Czorsztyńskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przygotowanie dokumentacji dla projektu zagospodarowania otoczenia Zbiornika Czorsztyńskiego - III postępowanie

251555 / 2011-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Nowy Sącz - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania: pn. Modernizacja boiska sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 ul. Długosza 5 w Nowym Sączu

111137 / 2015-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wadowice Urząd Miejski - Wadowice (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu budowlano- wykonawczego termomodernizacji oraz wymiany instalacji centralnego ogrzewania w budynku komunalnym nr 64 w Barwałdzie Dolnym w ramach projektu kompleksowej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej

469992 / 2013-11-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Niepołomice - Niepołomice (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przebudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego na budynek mieszkalny z mieszkaniami komunalnymi wraz z infrastrukturą w Niepołomicach przy ul. Poręby , dz. nr 996

108946 / 2011-05-11 - Inny: Spółka Akcyjna

PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej budowlanej i wykonawczej oraz dokumentacji uzupełniającej dla potrzeb przebudowy dworca kolejowego Międzyrzec Podlaski

191486 / 2009-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Olkusz - Olkusz (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
II przetarg nieograniczony na wykonanie projektu przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu

135583 / 2013-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowy Targ - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z decyzją o pozwoleniu na budowę oczyszczalni ścieków w Krempachach

147150 / 2011-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowy Targ - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z decyzją o pozwoleniu na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w miejscowości Nowa Biała oraz realizacją infrastruktury towarzyszącej

200841 / 2011-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Gorlice - Gorlice (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Konkurs na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej budowy cmentarza komunalnego przy ulicy Dukielskiej w Gorlicach

111360 / 2013-03-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa, Biuro Realizacji Inwestycji w Centrum Rozwoju Miasta - Tarnów (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego w ramach realizacji zadania pn. Rozbudowa ul. Klikowskiej pomiędzy ul. Niedomicką a granicami miasta

263704 / 2014-08-07 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Kraków (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn. Budowa podziemnego zbiornika wody pitnej o pojemności do 100 m3 wraz z instalacją zasilającą: wody, kanalizacji sanitarnej i energii elektrycznej na potrzeby Szpitala Specjalistycznego im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie, zlokalizowanego na terenie Zespołu Szpitalno-Parkowego w Krakowie-Kobierzynie, przy ul. dr. J. Babińskiego 29.

65591 / 2015-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Gorlicach - Gorlice (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu budowlano - wykonawczego dla zadania pn. Budowa ścieżek rekreacyjnych wzdłuż zbiornika Klimkówka, gm. Ropa pow. Gorlicki dla projektu pn: Przygotowanie dokumentacji dla projektu zagospodarowania otoczenia zbiornika Klimkówka - Inwestycje w centra rekreacyjne MRPO 2007-2013 Dz. 9.3.

120904 / 2015-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Gorlicach - Gorlice (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu budowlano - wykonawczego dla zadania pn. Budowa ścieżek rekreacyjnych wzdłuż zbiornika Klimkówka, gm. Ropa pow. Gorlicki dla projektu pn: Przygotowanie dokumentacji dla projektu zagospodarowania otoczenia zbiornika Klimkówka - Inwestycje w centra rekreacyjne MRPO 2007-2013 Dz. 9.3.

27334 / 2014-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Oświęcim - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu budowlanego-wykonawczego przebudowy ul. 11 Listopada i ul. Św. Barbary w Oświęcimiu

191456 / 2015-07-28 - Inny: Fundacja

Fundacja Rozwoju Regionu Jeziora Czorsztyńskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przygotowanie dokumentacji dla projektu zagospodarowania otoczenia Zbiornika Czorsztyńskiego - III postępowanie