Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

211044 / 2014-06-24 - Inny: jednostka budżetowa samorządu wojewódzkiego / Śląski Ogród Zoologiczny (Chorzów)

Rozbudowa ścieżki dydaktycznej w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie - etap II

Opis zamówienia

Zakres inwestycji w ramach projektu obejmuje następujące zadania:
I. Budowa pawilonu dla gepardów.
Przedmiotem zamówienia jest budowa nowego pawilonu dla gepardów,zagospodarowanie terenu wokół budynku oraz wykonanie ogrodzenia wybiegów i podwórek dla gepardów.

Budowa pawilonu dla gepardów obejmuje między innymi:
1) Roboty rozbiórkowe -rozbiórka fundamentów wolier sów.
2) Roboty instalacyjne - przeniesienie rozdzielnicy elektrycznej oraz przekładki kabli energetycznych.
3) Roboty budowlane - budowa pawilonu dla gepardów .
4) Roboty instalacyjne - wykonanie instalacji zewnętrznych przyłączy oraz instalacji wewnętrznych.
5) Zagospodarowanie terenu wokół budynku.
6) Wykonanie ogrodzenia terenu przeznaczonego na wybieg dla gepardów.

Ad. 1)
rozebranie murów z cegły powyżej terenu z wywozem i utylizacją,
rozebranie podłoża z betonu z wywozem i utylizacją.

Ad.2)
demontaż i ponowny montaż istniejącego złącza kablowego,
kopanie rowów pod kable, układanie kabli na podsypce piaskowej, mufowanie kabli, obsypanie kabli, ułożenie taśmy ostrzegawczej,
zasypanie rowów z przywróceniem terenu do stanu pierwotnego (asfaltowanie, humusowanie, obsianie trawą terenów zielonych,
Ad.3)
fundamenty z bloczków betonowych na żelbetowych ławach fundamentowych, zabezpieczenie fundamentów przeciw wilgotnościowo zgodnie z dokumentacją,
ściany zewnętrzne murowane z pustaków gr 25 cm, nadproża w ścianach systemowe oraz żelbetowe,
ściany wewnętrzne murowane z cegły pełnej gr 12 cm, w ściankach wieniec. Ściany w klatkach obłożone sztuczną skałą, w pomieszczeniu technicznym i korytarzu kryte płytkami ceramicznymi,
posadzki: w pomieszczeniu technicznym i korytarzu wykonane ze spadkiem do odwodnienia wyłożone płytkami gresowymi, w klatkach posadzki cienkowarstwowe. Całą pow. pod posadzkami zabezpieczyć hydroizolacją,
sufity podwieszone z płyt gipsowo-kartonowych wodoodpornych na stelażu z profili stalowych, wykonane z materiałów niepalnych,
dach o konstrukcji drewnianej, wielospadowy, ocieplony wełną mineralną, kryty gontem bitumicznym,
pomieszczenia dla zwierząt podzielone na 4 klatki z stalowymi drzwiami i przepustami dla zwierząt (szybrami), wydzielenie klatek- kraty stalowe mocowane do wieńca na ściankach działowych.
stolarka okienna: okna drewniane z szybami bezpiecznymi, dla okien otwieralnych dodatkowo okucia obwiedniowe, mikrouchył, podnośnik skrzydła, blokada klamki
stolarka drzwiowa: drzwi panelowe wykonane z ocynkowanych blach z dociepleniem płytą z twardego polistyrenu spienionego, wyposażone w podwójny system zamknięć, samozamykacz oraz wizjer.
Elewacja cokołu:
1. płytki klinkierowe,
2.styrodur gr. 12 cm,
3. hydroizolacja,
4. ściana fundamentowa.
Elewacja ścian:
1. deski elewacyjne,
2. łata pionowa na ruszcie - szczelina wentylacyjna 30mm,
3. folia wysoko paro przepuszczalna,
4. wełna mineralna gr. 15 cm.
5. ruszt drewniany,
6. ściana.

Ad.4)
pawilon wyposażony w instalacje:
1. elektryczną: przyłącze trójfazowe, wyłącznik główny na zewnątrz, oświetlenie LED, zasilanie urządzeń - wentylacji, podgrzewacza wody 80 litrów, automatyki co, gniazd wtykowych,
2. co: z sieci ciepłowniczej przy pomocy dwóch nagrzewnic i grzejnika,
3. wod-kan: w pom. technicznym umywalka i zlew ze stali nierdzewnej z ciepłą wodą, w korytarzu kran do podpięcia węża z wodą, w posadzkach odwodnienia liniowe. Ścieki odprowadzone do kanalizacji ogólnospławnej, studnia nr k 300, podłączenie wody z istniejącej sieci Dn 160.
4. wentylacji: grawitacyjna.
5. odgromowa: uziom otokowy FeZn 30x4 mm, drut odgromowy montowany na dachu 8 mm.
Ad.5)
zagospodarowanie terenu: utwardzona nawierzchnia rozbieralna z kostki betonowej gr. 8 cm w kolorze szarym i grafitowym od strony dostępnej dla zwiedzających oraz zaplecza, wybiegi tereny zielone.
Ad.6)
przy pawilonie będą wydzielone 2 podwórka oraz 2 wybiegi dla zwierząt, skomunikowane przejściami: dla obsługi furtki, dla zwierząt przepusty, 3 bramy gospodarcze (dwie 4 m, jedna 5 m).
Bramy oraz furtki wyposażone w podwójny system zabezpieczeń uzgodniony z użytkownikiem.
Wydzielenia wykonane ogrodzeniem systemowym wys. 3m + odkosy dwustronne lub jednostronne o szer. 60 cm. Na odcinkach wewnętrznych ogrodzenie wypełnione przesłoną kompatybilną z szerokością paneli ogrodzeniowych 2,5 m.
pomiędzy alejką a ogrodzeniem dodatkowa barierka ochronna o wys. 1,1m z poprzeczką na wys. 0,6 m, segmenty o szer. 2.0 m mocowane do słupków.

Cały zakres prac wykonać w oparciu o dokumentację projektową:
1. Projekty: architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne.
2. Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót.
3. Przedmiary robót.

UWAGA:
Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie i zastosowanie materiałów i urządzeń równoważnych.
1. Za równoważne uznane będą urządzenia i materiały spełniające poniższe warunki:
a) Parametry techniczne, użytkowe i eksploatacyjne są co najmniej takie same lub lepsze od parametrów wymienionych w dokumentacji projektowej,
b) Geometria, faktura, kolorystyka urządzeń i materiałów nie wpływa na przyjęte rozwiązania architektoniczno-konstrukcyjne,
c) Nie prowadzą do zmiany rozwiązań projektowych,
2. W przypadku wątpliwości co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników, Zamawiający w porozumieniu z projektantem na etapie badania oferty może wymagać wykazania (udokumentowania) równoważności. W przypadku niewykazania równoważności, oferty zostaną odrzucone jako niezgodne z wymaganiami SIWZ.
3. Nie umieszczenie w zestawieniu zamiennych, równoważnych materiałów i urządzeń oznaczać będzie, że w trakcie realizacji prac zastosowane będą materiały i urządzenia wynikające z dokumentacji projektowej.
Warunki realizacji zamówienia.
Zamawiający informuje, że prace wykonywane będą w obiektach czynnych, co może wiązać się z utrudnieniami w miejscu wykonywania robót. Wykonawca uwzględniać musi ewentualne, mogące mieć wpływ na termin realizacji zamówienia, przerwy w wykonywaniu prac oraz konieczność dodatkowego wygrodzenia terenu budowy od czynnych wybiegów.
Do obowiązku Wykonawcy będzie wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej z naniesieniem na zasoby geodezyjne Urzędu Miasta Chorzów wszystkich elementów zrealizowanego zadania inwestycyjnego.

II. Przebudowa pawilonu tygrysów dla potrzeb małpek sajmiri
Budynek woliery tygrysów jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, przykryty dachem jednospadowym w konstrukcji stalowej.
Po przebudowie na program użytkowy obiektu składać się będą następujące pomieszczenia: pom. techniczne, pom. gospodarcze, trzy pomieszczenia hodowlano-ekspozycyjne oraz osiatkowana woliera letnia.
Prace budowlane mają na celu dostosowanie układu funkcjonalnego istniejącego pawilonu tygrysów do potrzeb hodowli i ekspozycji małpek z gatunku Sajmiri.
Pow. zabudowy 139,20 m2 (nie zmienia się w wyniku inwestycji)
Pow. użytkowa 100,44 m2
Kubatura netto 213,0 m3
Projekt przebudowy pomieszczenia zajmowanego przez tygrysy z przeznaczeniem dla małp Sajmiri zakłada przeprowadzenie następujących prac budowlanych i instalacyjnych: demontaż istn.krat stalowych oraz częściowy demontaż posadzki betonowej na gruncie, wycięcie otworu w istn. ścianie kamiennej pod osadzenie okna witrynowego do obserwacji zwierząt, wykonanie uzupełnienia fundamentów żelbetowych oraz ścian fundamentowych betonowych wraz z izolacjami termiczną i przeciwwilgociową pod projektowanymi ścianami wydzielającymi pomieszczenia, wymurowanie ścian oraz zamurowanie zbytecznych otworów drzwiowych na bazie bloczków betonu komórkowego, montaż stropodachu płaskiego w konstrukcji drewnianej i pokryciem bitumicznym nad pomieszczeniami, wymianę drewnianej podbitki istniejącego dachu jednospadowego, wykonanie izolacji termicznych istniejących ścian kamiennych (od środka pomieszczenia) w technologii izolacji refleksyjnej z warstwą wentylowaną przy użyciu rusztu stalowego, wykonanie izolacji termicznej oraz paroizolacji stropodachu płaskiego, wykonanie termoizolacji projektowanych ścian zewnętrznych w technologii drewnianej fasady wentylowanej (drewniany sidding wentylowany), montaż podsufitek na bazie systemowego rusztu stalowego i płyt g-k, wykonanie tynków wewnętrznych tradycyjnych jak również suchych tynków oraz oblicowań ceramicznych w pom. zaplecza, wykonanie okładzin z tzw. sztucznej skały w pom.hodowlanych, wykonanie posadzki betonowej impregnowanej przeciwwilgociowo w pom. hodowlanych oraz gresowej (gres techniczny) w pom.zaplecza gospodarczo-technicznego, montaż ślusarki drzwiowej i okiennej (okna witrynowe dla zwiedzających) na bazie wkładów ze szkła niskoemisyjnego i profili aluminiowych, wymianę części elementów konstrukcyjnych woliery letniej oraz nowe osiatkowanie tejże siatką stalową zgrzewaną ocynkowaną, montaż instalacji ogrzewania fazowego (ściennego) na bazie elektrycznej pompy ciepła, montaż wentylacji mechanicznej nawiewnej oraz wywiewnej na bazie centralki wyposażonej w grzałkę elektryczną, montaż nowej instalacji wod.kan. wraz z elektryczną termą pojemnościową, wykonanie instalacji elektrycznej zasilania podstawowego (gniazda 230V) oraz instalacji 400V zasilającej pompę ciepła oraz wentylację mechaniczną, montaż instalacji oświetleniowej na bazie opraw LED oraz świetlówkowych na zapleczu techn., wykonanie nowych dojść dla zwiedzających przy użyciu granitowej kostki brukowej.
III. Budowa toalet w otoczeniu pawilonu gepardów.
Budynek toalet publicznych, jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony przykryty dachem jednospadowym w konstrukcji drewnianej.
Na program użytkowy obiektu składają się w.c. męski, w.c. damski, w.c. dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia do przewijania małych dzieci, pomieszczenia techniczno-gospodarcze oraz wspólny trakt komunikacyjny w postaci korytarza.
Prace budowlane mają na celu realizację toalet przeznaczonych do obsługi zwiedzających Ogród Zoologiczny.
Pow. Zabudowy 92,32 m2
Pow. Użytkowa 66,98 m2
Kubatura netto 174,20 m3
Projekt budowy toalet publicznych zakłada przeprowadzenie następujących prac budowlanych i instalacyjnych: prace ziemne związane z fundamentowaniem, wykonanie ław fundamentowych żelbetowych oraz ścian fundamentowych betonowych wraz z izolacjami termiczną i przeciwwilgociową, wymurowanie ścian nadziemia w technologii betonu komórkowego, montaż stropodachu płaskiego w konstrukcji drewnianej krokwiowo-płatwiowej i pokryciem bitumicznym , wykonanie izolacji termicznych ścian styropianem w technologii lekkiej mokrej ,wykonanie izolacji termicznej oraz paroizolacji stropodachu , montaż podsufitek na bazie systemowego rusztu stalowego i płyt g-k, wykonanie tynków wewnętrznych tradycyjnych jak również suchych tynków oraz oblicowań ceramicznych , wykonanie posadzki na gruncie zaizolowanej termicznie i przeciwwilgociowo oraz wykończonej okładziną gresową, montaż ślusarki drzwiowej i okiennej na bazie wkładów ze szkła niskoemisyjnego i profili okiennych aluminiowych, montaż instalacji elektrycznego ogrzewania podłogowego, montaż wentylacji mechanicznej wywiewnej , montaż instalacji wod.kan. z przyborami w wykonaniu wandaloodpornym, wykonanie instalacji c.w.u. na bazie podgrzewacza płaszczowego zasilanego z baterii kolektorów słonecznych oraz wyposażonego w grzałkę elektryczną ( instalacja cwu w wykonaniu cyrkulacyjnym), wykonanie instalacji elektrycznej zasilania podstawowego (gniazda 230V) , montaż instalacji oświetleniowej na bazie opraw LED wbudowanych w sufit podwieszany, wykonanie nowego przyłącza kanalizacyjnego, wymiana linii kablowej eN na odcinku ok.100m z wprowadzeniem do budynku i montażem nowej rozdzielnicy, przebudowanie wodomierza w nową lokalizację, wykonanie chodnika przy użyciu granitowej kostki brukowej.
IV. Przebudowa alejek spacerowych
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa istniejących alejek dla zwiedzających.
Przebudowa alejek spacerowych będzie polegała na rozebraniu nawierzchni w ilości 1 350 m2 wykonanej z masy bitumiczno-mineralnej, podbudowy, obrzeży trawnikowych i krawężników. Wykonanie nowej podbudowy pod kostkę brukową o grubości 8 cm, ułożenie nowych obrzeży trawnikowych i krawężników oraz odbudowa uszkodzonych trawników.
Cały zakres prac wykonać w oparciu o:
Przedmiar robót.

Uwaga: roboty będą wykonywane na terenie obiektu udostępnionego zwiedzającym 7 dni w tygodniu w godzinach od 9.00 do 17.00 a w sezonie letnim w godzinach od 9.00 do 19.00.
Uwaga: Wykonawca jest zobowiązany do prawidłowego oznaczenia miejsc wykonywania robót budowlanych oraz posadowienia w odpowiednich miejscach na placu budowy przy każdym zadaniu tablic informacyjnych w celu informowania opinii publicznej o dofinansowaniu inwestycji ze środków unijnych a po zakończeniu realizacji projektu do umieszczenia na każdym obiekcie tablicy pamiątkowej zgodnie z Wytycznymi Instytucji zarządzającej RPO WSL na lata 2007-2013 dla Beneficjentów w zakresie informacji i promocji.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 211044

Data publikacji: 2014-06-24

Nazwa: Śląski Ogród Zoologiczny

Ulica: ul. Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7

Numer domu: 7

Miejscowość: Chorzów

Kod pocztowy: 41-501

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 666 031 496

Adres strony internetowej: www.zoo.silesia.pl

Regon: 24095136000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: jednostka budżetowa samorządu wojewódzkiego

Inny rodzaj zamawiającego: jednostka budżetowa samorządu wojewódzkiego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rozbudowa ścieżki dydaktycznej w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie - etap II

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Zakres inwestycji w ramach projektu obejmuje następujące zadania:
I. Budowa pawilonu dla gepardów.
Przedmiotem zamówienia jest budowa nowego pawilonu dla gepardów,zagospodarowanie terenu wokół budynku oraz wykonanie ogrodzenia wybiegów i podwórek dla gepardów.

Budowa pawilonu dla gepardów obejmuje między innymi:
1) Roboty rozbiórkowe -rozbiórka fundamentów wolier sów.
2) Roboty instalacyjne - przeniesienie rozdzielnicy elektrycznej oraz przekładki kabli energetycznych.
3) Roboty budowlane - budowa pawilonu dla gepardów .
4) Roboty instalacyjne - wykonanie instalacji zewnętrznych przyłączy oraz instalacji wewnętrznych.
5) Zagospodarowanie terenu wokół budynku.
6) Wykonanie ogrodzenia terenu przeznaczonego na wybieg dla gepardów.

Ad. 1)
rozebranie murów z cegły powyżej terenu z wywozem i utylizacją,
rozebranie podłoża z betonu z wywozem i utylizacją.

Ad.2)
demontaż i ponowny montaż istniejącego złącza kablowego,
kopanie rowów pod kable, układanie kabli na podsypce piaskowej, mufowanie kabli, obsypanie kabli, ułożenie taśmy ostrzegawczej,
zasypanie rowów z przywróceniem terenu do stanu pierwotnego (asfaltowanie, humusowanie, obsianie trawą terenów zielonych,
Ad.3)
fundamenty z bloczków betonowych na żelbetowych ławach fundamentowych, zabezpieczenie fundamentów przeciw wilgotnościowo zgodnie z dokumentacją,
ściany zewnętrzne murowane z pustaków gr 25 cm, nadproża w ścianach systemowe oraz żelbetowe,
ściany wewnętrzne murowane z cegły pełnej gr 12 cm, w ściankach wieniec. Ściany w klatkach obłożone sztuczną skałą, w pomieszczeniu technicznym i korytarzu kryte płytkami ceramicznymi,
posadzki: w pomieszczeniu technicznym i korytarzu wykonane ze spadkiem do odwodnienia wyłożone płytkami gresowymi, w klatkach posadzki cienkowarstwowe. Całą pow. pod posadzkami zabezpieczyć hydroizolacją,
sufity podwieszone z płyt gipsowo-kartonowych wodoodpornych na stelażu z profili stalowych, wykonane z materiałów niepalnych,
dach o konstrukcji drewnianej, wielospadowy, ocieplony wełną mineralną, kryty gontem bitumicznym,
pomieszczenia dla zwierząt podzielone na 4 klatki z stalowymi drzwiami i przepustami dla zwierząt (szybrami), wydzielenie klatek- kraty stalowe mocowane do wieńca na ściankach działowych.
stolarka okienna: okna drewniane z szybami bezpiecznymi, dla okien otwieralnych dodatkowo okucia obwiedniowe, mikrouchył, podnośnik skrzydła, blokada klamki
stolarka drzwiowa: drzwi panelowe wykonane z ocynkowanych blach z dociepleniem płytą z twardego polistyrenu spienionego, wyposażone w podwójny system zamknięć, samozamykacz oraz wizjer.
Elewacja cokołu:
1. płytki klinkierowe,
2.styrodur gr. 12 cm,
3. hydroizolacja,
4. ściana fundamentowa.
Elewacja ścian:
1. deski elewacyjne,
2. łata pionowa na ruszcie - szczelina wentylacyjna 30mm,
3. folia wysoko paro przepuszczalna,
4. wełna mineralna gr. 15 cm.
5. ruszt drewniany,
6. ściana.

Ad.4)
pawilon wyposażony w instalacje:
1. elektryczną: przyłącze trójfazowe, wyłącznik główny na zewnątrz, oświetlenie LED, zasilanie urządzeń - wentylacji, podgrzewacza wody 80 litrów, automatyki co, gniazd wtykowych,
2. co: z sieci ciepłowniczej przy pomocy dwóch nagrzewnic i grzejnika,
3. wod-kan: w pom. technicznym umywalka i zlew ze stali nierdzewnej z ciepłą wodą, w korytarzu kran do podpięcia węża z wodą, w posadzkach odwodnienia liniowe. Ścieki odprowadzone do kanalizacji ogólnospławnej, studnia nr k 300, podłączenie wody z istniejącej sieci Dn 160.
4. wentylacji: grawitacyjna.
5. odgromowa: uziom otokowy FeZn 30x4 mm, drut odgromowy montowany na dachu 8 mm.
Ad.5)
zagospodarowanie terenu: utwardzona nawierzchnia rozbieralna z kostki betonowej gr. 8 cm w kolorze szarym i grafitowym od strony dostępnej dla zwiedzających oraz zaplecza, wybiegi tereny zielone.
Ad.6)
przy pawilonie będą wydzielone 2 podwórka oraz 2 wybiegi dla zwierząt, skomunikowane przejściami: dla obsługi furtki, dla zwierząt przepusty, 3 bramy gospodarcze (dwie 4 m, jedna 5 m).
Bramy oraz furtki wyposażone w podwójny system zabezpieczeń uzgodniony z użytkownikiem.
Wydzielenia wykonane ogrodzeniem systemowym wys. 3m + odkosy dwustronne lub jednostronne o szer. 60 cm. Na odcinkach wewnętrznych ogrodzenie wypełnione przesłoną kompatybilną z szerokością paneli ogrodzeniowych 2,5 m.
pomiędzy alejką a ogrodzeniem dodatkowa barierka ochronna o wys. 1,1m z poprzeczką na wys. 0,6 m, segmenty o szer. 2.0 m mocowane do słupków.

Cały zakres prac wykonać w oparciu o dokumentację projektową:
1. Projekty: architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne.
2. Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót.
3. Przedmiary robót.

UWAGA:
Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie i zastosowanie materiałów i urządzeń równoważnych.
1. Za równoważne uznane będą urządzenia i materiały spełniające poniższe warunki:
a) Parametry techniczne, użytkowe i eksploatacyjne są co najmniej takie same lub lepsze od parametrów wymienionych w dokumentacji projektowej,
b) Geometria, faktura, kolorystyka urządzeń i materiałów nie wpływa na przyjęte rozwiązania architektoniczno-konstrukcyjne,
c) Nie prowadzą do zmiany rozwiązań projektowych,
2. W przypadku wątpliwości co do równoważności zaproponowanych w ofercie zamienników, Zamawiający w porozumieniu z projektantem na etapie badania oferty może wymagać wykazania (udokumentowania) równoważności. W przypadku niewykazania równoważności, oferty zostaną odrzucone jako niezgodne z wymaganiami SIWZ.
3. Nie umieszczenie w zestawieniu zamiennych, równoważnych materiałów i urządzeń oznaczać będzie, że w trakcie realizacji prac zastosowane będą materiały i urządzenia wynikające z dokumentacji projektowej.
Warunki realizacji zamówienia.
Zamawiający informuje, że prace wykonywane będą w obiektach czynnych, co może wiązać się z utrudnieniami w miejscu wykonywania robót. Wykonawca uwzględniać musi ewentualne, mogące mieć wpływ na termin realizacji zamówienia, przerwy w wykonywaniu prac oraz konieczność dodatkowego wygrodzenia terenu budowy od czynnych wybiegów.
Do obowiązku Wykonawcy będzie wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej z naniesieniem na zasoby geodezyjne Urzędu Miasta Chorzów wszystkich elementów zrealizowanego zadania inwestycyjnego.

II. Przebudowa pawilonu tygrysów dla potrzeb małpek sajmiri
Budynek woliery tygrysów jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, przykryty dachem jednospadowym w konstrukcji stalowej.
Po przebudowie na program użytkowy obiektu składać się będą następujące pomieszczenia: pom. techniczne, pom. gospodarcze, trzy pomieszczenia hodowlano-ekspozycyjne oraz osiatkowana woliera letnia.
Prace budowlane mają na celu dostosowanie układu funkcjonalnego istniejącego pawilonu tygrysów do potrzeb hodowli i ekspozycji małpek z gatunku Sajmiri.
Pow. zabudowy 139,20 m2 (nie zmienia się w wyniku inwestycji)
Pow. użytkowa 100,44 m2
Kubatura netto 213,0 m3
Projekt przebudowy pomieszczenia zajmowanego przez tygrysy z przeznaczeniem dla małp Sajmiri zakłada przeprowadzenie następujących prac budowlanych i instalacyjnych: demontaż istn.krat stalowych oraz częściowy demontaż posadzki betonowej na gruncie, wycięcie otworu w istn. ścianie kamiennej pod osadzenie okna witrynowego do obserwacji zwierząt, wykonanie uzupełnienia fundamentów żelbetowych oraz ścian fundamentowych betonowych wraz z izolacjami termiczną i przeciwwilgociową pod projektowanymi ścianami wydzielającymi pomieszczenia, wymurowanie ścian oraz zamurowanie zbytecznych otworów drzwiowych na bazie bloczków betonu komórkowego, montaż stropodachu płaskiego w konstrukcji drewnianej i pokryciem bitumicznym nad pomieszczeniami, wymianę drewnianej podbitki istniejącego dachu jednospadowego, wykonanie izolacji termicznych istniejących ścian kamiennych (od środka pomieszczenia) w technologii izolacji refleksyjnej z warstwą wentylowaną przy użyciu rusztu stalowego, wykonanie izolacji termicznej oraz paroizolacji stropodachu płaskiego, wykonanie termoizolacji projektowanych ścian zewnętrznych w technologii drewnianej fasady wentylowanej (drewniany sidding wentylowany), montaż podsufitek na bazie systemowego rusztu stalowego i płyt g-k, wykonanie tynków wewnętrznych tradycyjnych jak również suchych tynków oraz oblicowań ceramicznych w pom. zaplecza, wykonanie okładzin z tzw. sztucznej skały w pom.hodowlanych, wykonanie posadzki betonowej impregnowanej przeciwwilgociowo w pom. hodowlanych oraz gresowej (gres techniczny) w pom.zaplecza gospodarczo-technicznego, montaż ślusarki drzwiowej i okiennej (okna witrynowe dla zwiedzających) na bazie wkładów ze szkła niskoemisyjnego i profili aluminiowych, wymianę części elementów konstrukcyjnych woliery letniej oraz nowe osiatkowanie tejże siatką stalową zgrzewaną ocynkowaną, montaż instalacji ogrzewania fazowego (ściennego) na bazie elektrycznej pompy ciepła, montaż wentylacji mechanicznej nawiewnej oraz wywiewnej na bazie centralki wyposażonej w grzałkę elektryczną, montaż nowej instalacji wod.kan. wraz z elektryczną termą pojemnościową, wykonanie instalacji elektrycznej zasilania podstawowego (gniazda 230V) oraz instalacji 400V zasilającej pompę ciepła oraz wentylację mechaniczną, montaż instalacji oświetleniowej na bazie opraw LED oraz świetlówkowych na zapleczu techn., wykonanie nowych dojść dla zwiedzających przy użyciu granitowej kostki brukowej.
III. Budowa toalet w otoczeniu pawilonu gepardów.
Budynek toalet publicznych, jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony przykryty dachem jednospadowym w konstrukcji drewnianej.
Na program użytkowy obiektu składają się w.c. męski, w.c. damski, w.c. dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia do przewijania małych dzieci, pomieszczenia techniczno-gospodarcze oraz wspólny trakt komunikacyjny w postaci korytarza.
Prace budowlane mają na celu realizację toalet przeznaczonych do obsługi zwiedzających Ogród Zoologiczny.
Pow. Zabudowy 92,32 m2
Pow. Użytkowa 66,98 m2
Kubatura netto 174,20 m3
Projekt budowy toalet publicznych zakłada przeprowadzenie następujących prac budowlanych i instalacyjnych: prace ziemne związane z fundamentowaniem, wykonanie ław fundamentowych żelbetowych oraz ścian fundamentowych betonowych wraz z izolacjami termiczną i przeciwwilgociową, wymurowanie ścian nadziemia w technologii betonu komórkowego, montaż stropodachu płaskiego w konstrukcji drewnianej krokwiowo-płatwiowej i pokryciem bitumicznym , wykonanie izolacji termicznych ścian styropianem w technologii lekkiej mokrej ,wykonanie izolacji termicznej oraz paroizolacji stropodachu , montaż podsufitek na bazie systemowego rusztu stalowego i płyt g-k, wykonanie tynków wewnętrznych tradycyjnych jak również suchych tynków oraz oblicowań ceramicznych , wykonanie posadzki na gruncie zaizolowanej termicznie i przeciwwilgociowo oraz wykończonej okładziną gresową, montaż ślusarki drzwiowej i okiennej na bazie wkładów ze szkła niskoemisyjnego i profili okiennych aluminiowych, montaż instalacji elektrycznego ogrzewania podłogowego, montaż wentylacji mechanicznej wywiewnej , montaż instalacji wod.kan. z przyborami w wykonaniu wandaloodpornym, wykonanie instalacji c.w.u. na bazie podgrzewacza płaszczowego zasilanego z baterii kolektorów słonecznych oraz wyposażonego w grzałkę elektryczną ( instalacja cwu w wykonaniu cyrkulacyjnym), wykonanie instalacji elektrycznej zasilania podstawowego (gniazda 230V) , montaż instalacji oświetleniowej na bazie opraw LED wbudowanych w sufit podwieszany, wykonanie nowego przyłącza kanalizacyjnego, wymiana linii kablowej eN na odcinku ok.100m z wprowadzeniem do budynku i montażem nowej rozdzielnicy, przebudowanie wodomierza w nową lokalizację, wykonanie chodnika przy użyciu granitowej kostki brukowej.
IV. Przebudowa alejek spacerowych
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa istniejących alejek dla zwiedzających.
Przebudowa alejek spacerowych będzie polegała na rozebraniu nawierzchni w ilości 1 350 m2 wykonanej z masy bitumiczno-mineralnej, podbudowy, obrzeży trawnikowych i krawężników. Wykonanie nowej podbudowy pod kostkę brukową o grubości 8 cm, ułożenie nowych obrzeży trawnikowych i krawężników oraz odbudowa uszkodzonych trawników.
Cały zakres prac wykonać w oparciu o:
Przedmiar robót.

Uwaga: roboty będą wykonywane na terenie obiektu udostępnionego zwiedzającym 7 dni w tygodniu w godzinach od 9.00 do 17.00 a w sezonie letnim w godzinach od 9.00 do 19.00.
Uwaga: Wykonawca jest zobowiązany do prawidłowego oznaczenia miejsc wykonywania robót budowlanych oraz posadowienia w odpowiednich miejscach na placu budowy przy każdym zadaniu tablic informacyjnych w celu informowania opinii publicznej o dofinansowaniu inwestycji ze środków unijnych a po zakończeniu realizacji projektu do umieszczenia na każdym obiekcie tablicy pamiątkowej zgodnie z Wytycznymi Instytucji zarządzającej RPO WSL na lata 2007-2013 dla Beneficjentów w zakresie informacji i promocji.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/04/2015

Informacja na temat wadium:
wymagane w wysokości 55.000 zł (pięćdziesiąt pięć tysięcy zł)

Zaliczka: Nie

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zoo.silesia.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Śląski Ogród Zoologiczny, 41-501 Chorzów, Promenada Gen. J. Ziętka 7

Data składania wniosków, ofert: 09/07/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Śląski Ogród Zoologiczny, 41-501 Chorzów, Promenada Gen. J. Ziętka 7

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
projekt współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 działanie 3.2.2

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca dołączy do oferty wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich 5 -ciu lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączy dowody dotyczące najważniejszych robót, określające czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujące czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. W wykazie należy wykazać w szczególności, że Wykonawca należycie wykonał minimum 3 (trzy) roboty budowlane, polegające na wykonaniu budowy lub modernizacji obiektu kubaturowego z instalacjami wewnętrznymi o wartości co najmniej 400 tys. zł netto każda.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca dołączy do oferty oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają następujące uprawnienia:
- kierownik budowy posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności ogólnobudowlanej (1 osoba)
- kierownik robót posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjno - instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: wodociągowych i kanalizacyjnych, cieplnych oraz wentylacyjnych
(1 osoba)
- kierownik robót posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji elektrycznych (1 osoba)

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli Wykonawca dołączy do oferty:
1) Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy na kwotę co najmniej 800 tys. zł, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie tego warunku będzie polegał na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w Art. 26 ust.2b ustawy Pzp, zamawiający wymaga przedłożenia informacji jak wyżej dotyczącej tych podmiotów.
2) Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 1 mln.zł

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
W wykazie należy wykazać w szczególności, że Wykonawca należycie wykonał minimum 3 (trzy) roboty budowlane, polegające na wykonaniu budowy lub modernizacji obiektu kubaturowego z instalacjami wewnętrznymi o wartości co najmniej 400 tys. zł netto każda.

Oświadczenie nr 15: Tak

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
3. Dopuszcza się możliwość zmiany ustaleń umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy w następującym zakresie:
3.1 wysokości wynagrodzenia w przypadku:
a. zmiany stawki podatku VAT, w odniesieniu do tej części wynagrodzenia, której zmiana dotyczy,
b. ograniczenia zakresu prac objętych niniejszą umową w przypadku stwierdzenia braku konieczności wykonywania części zamówienia, ujętych w dokumentacji;
c. zmiany zakresu prac objętych niniejszą umową w przypadku zastosowania zmian opisanych w ppkt.3.3 ;
3.2 terminu realizacji przedmiotu zamówienia, gdy zmiana jest spowodowana:
a. epidemią stwierdzoną przez uprawnione do tego organy lokalne lub państwowe, klęską żywiołową, strajkiem lub stanem wyjątkowym,
b. skrajnie niekorzystnymi warunkami pogodowymi uniemożliwiającymi wykonywanie prac zewnętrznych (gradobicie, intensywne opady deszczu lub śniegu, powodzie, upały itp.) potwierdzonych wpisem do dziennika budowy,
c. trudnościami w nabyciu materiałów lub urządzeń wynikającymi z długotrwałego spadku podaży tych towarów lub innych przyczyn niezależnych od Stron umowy,
d. następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, takich jak: utrudnienia, opóźnienia w przekazywaniu pomieszczeń, zawieszenia robót lub przeszkodami dającymi się przypisać Zamawiającemu,
e. koniecznością wprowadzenia zmian do dokumentacji projektowej na etapie wykonawstwa robót z przyczyn niezależnych od obu Stron, aktualizacją rozwiązań projektowych z uwagi na postęp technologiczny,
f. koniecznością wykonania robót dodatkowych, wpływających na termin wykonania robót objętych niniejszą umową podstawową,
g. następstwem wprowadzania zmian w obowiązujących przepisach prawnych mających wpływ na realizację przedmiotu zamówienia,
h. katastrofą budowlaną.
3.3 jakości lub innych parametrów materiałów, urządzeń, zaoferowanych w ofercie, przy czym zmiana taka może być spowodowana:
a. niedostępnością na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót spowodowaną zaprzestaniem produkcji lub przedłużającym się okresem ich dostawy na plac budowy, wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń;
b. pojawieniem się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na:
- zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy, kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, umożliwiające uzyskanie lepszej jakości robót, poprawę warunków bezpieczeństwa i eksploatacji w przyszłym obiekcie;
c. pojawieniem się technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na:
- zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji, zmniejszenie kosztów wykonywanych prac lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, uzyskanie lepszej jakości robót, poprawę warunków bezpieczeństwa i eksploatacji w przyszłym obiekcie;
d. koniecznością zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy
e. koniecznością zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub STWIOR w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidywanych rozwiązań groziło nieterminowym wykonaniem przedmiotu umowy, z uwagi na przedłużający się proces dostarczenia materiałów i urządzeń na plac budowy;
f. koniecznością zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa;
g. koniecznością usunięcia sprzeczności w dokumentacji;
h. zmianami rozwiązań technologicznych ujętych w dokumentacji projektowej, spowodowanymi koniecznością wprowadzenia na etapie wykonawstwa robót modyfikacji dokumentacji projektowej podyktowanymi koniecznością racjonalizacji konkretnych rozwiązań technicznych zwiększających walory użytkowe obiektu będącego przedmiotem umowy, o ile ta modyfikacja nie zmieni parametrów inwestycji;
3.4 osób przewidzianych do realizacji zamówienia przez Strony w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych min. takich jak: śmierć, choroba, ustanie stosunku pracy, zmiana zakresu obowiązków, nienależyte wykonywanie obowiązków, pod warunkiem, że osoby zaproponowane będą posiadały takie same kwalifikacje jak osoby wskazane w ofercie.
3.5 podwykonawcy, jeżeli podwykonawca nie wykonuje prac z należytą starannością, uległ likwidacji, doszło do rozwiązania umowy łączącej go z Wykonawcą.
3.6 zmiany zakresu części prac powierzonych podwykonawcy w przypadku gdy:
- konieczność powierzenia przez Wykonawcę prac podwykonawcy spowodowana jest rozwiązaniem umów o pracę z pracownikami wykonującymi pracę w danej branży w takiej liczbie, która uniemożliwia realizację prac przez Wykonawcę,
- wprowadzenie nowego podwykonawcy zapewni lepszą realizację danej części zamówienia,
- konieczność powierzenia prac podwykonawcy jest wynikiem zmiany technologii robót lub materiałów,
Jeżeli zmiana podwykonawcy albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy Pzp, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy Pzp Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.

4. Zmiany przewidziane w umowie mogą być inicjowane przez Zamawiającego (Inżyniera Kontraktu) oraz przez Wykonawcę.
5. Warunkiem dokonania zmian, o których mowa w ust. 3 jest złożenie wniosku przez stronę inicjującą zamianę zawierającego: opis propozycji zmian wraz z uzasadnieniem, obliczenie kosztów zmian zgodnie z zasadami określonymi w ust. 6, jeżeli zmiana będzie miała wpływ na wynagrodzenie wykonawcy, opis wpływu zmiany na termin wykonania umowy.
6. Podstawę obliczenia kosztów zmiany mającej wpływ na wynagrodzenie Wykonawcy stanowić będzie zatwierdzony przez Zamawiającego (Inżyniera Kontraktu):
- projekt zamienny lub protokół nadzoru autorskiego, jeżeli zmiana wynika ze zmiany dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
- kosztorys ofertowy opracowany na podstawie cen jednostkowych lub danych wyjściowych do kosztorysowania przyjętych do sporządzenia kosztorysu ofertowego Wykonawcy, a w odniesieniu do nie występujących w kosztorysie ofertowym materiałów i sprzętu według cen jednostkowych zaproponowanych przez Wykonawcę, ale nie wyższych niż średnie ceny SEKOCENBUD dla kwartału poprzedzającego termin wykonania robót budowlanych dla rejonu śląskiego, z uwzględnieniem rabatów i upustów stosowanych dla tego rodzaju robót.
7. W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w ust. 3 pkt 2 termin zakończenia robót może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności.
8. Wykonawca nie będzie uprawniony do wystąpienia z wnioskiem o przedłużenie terminu wykonania umowy, zwiększenie wynagrodzenia, jeżeli konieczność dokonania zmiany została spowodowana przez jakikolwiek błąd lub opóźnienie ze strony Wykonawcy, włącznie z błędem lub opóźnionym dostarczeniem jakiegokolwiek dokumentu wynikającego z obowiązków Wykonawcy.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451113001 (Roboty rozbiórkowe)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452610004 (Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452231007 (Montaż konstrukcji metalowych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454430004 (Roboty elewacyjne)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
452625006 (Roboty murarskie i murowe)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
454400003 (Roboty malarskie i szklarskie)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
454210004 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)

Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
451112914 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu)

Kod CPV szesnastej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV siedemnastej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV osiemnastej częsci zamówienia: 453322009

Kod CPV dziewiętnastej częsci zamówienia:
453311007 (Instalowanie centralnego ogrzewania)

Kod CPV dwudziestej częsci zamówienia:
453312101 (Instalowanie wentylacji)

cpv21c:
453170002 (Inne instalacje elektryczne)

Podobne przetargi

370901 / 2008-12-18 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Szpital Miejski w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
roboty budowlane polegające na remoncie dachów budynków A,B,C SP ZZOZ Szpital Miejski w Sosnowcu zlokalizowanych przy ul. Zegadłowicza 3 - roboty uzupełniające

135389 / 2012-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Zabrze - Zabrze (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 przy ul. Sikorskiego 74 - II etap

82209 / 2014-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzyżanowice - Krzyżanowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
<br>ODBUDOWA DROGI GMINNEJ - SIĘGACZ ul. ODRZAŃSKIEJ w KRZYŻANOWICACH w km od 0+000 do 0+302

229490 / 2015-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Żory - Żory (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa części pomieszczeń w budynku Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego w Żorach - Roju na Dom Dziennej Opieki.

261202 / 2008-12-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Lokalowej - Mikołów (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont kapitalny dachu, wymiana konstrukcji oraz wykonanie instalacji odgromowej w budynku mieszkalnym na os. Mickiewicza 20 w Mikołowie - roboty dodatkowe

228114 / 2012-06-29 - Podmiot prawa publicznego

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla - Zabrze (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie projektów wykonawczych oraz przebudowy II piętra w budynku głównym Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla obiekt 01 - Centrum Symulacji Procesowych, Sterowania, Kontroli i Archiwizacji Procesów Centrum Czystych Technologii Węglowych (CSiAP) - roboty uzupełniające nr 2

270914 / 2011-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kłomnice - Kłomnice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont zbiornika wodnego z infrastrukturą rekreacyjną w miejscowości Kłomnice

21540 / 2010-01-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Żory - Żory (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie remontu chodnika przy ul. Kościuszki i ul. Astrów w Żorach

387076 / 2011-11-21 - Inny: Jednostka budżetowa Gminy

Gmina Bytom Ośrodek Sportu i Rekreacji - Bytom (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie, wraz z zaprojektowaniem, modernizacji PÅ‚ywalni Krytej w Bytomiu ul. Parkowa 1 - ETAP IV

337010 / 2015-12-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski - Jaworzno (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zamówienie dodatkowe dla zadania pn.: Przebudowa i modernizacja dróg gminnych - ul. Jaworznicka w Jaworznie, polegające na wykonaniu odcinka kanalizacji deszczowej ok. 100mb.

254855 / 2012-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Żywiec (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty remontowe w starej części szkoły przy ul. Grunwaldzkiej 9 w Żywcu

244663 / 2010-09-08 - Inny: Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. - Bytom (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Część I: Naprawa pokrycia dachu, remont kominów oraz wymiana rynien w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Beethovena 6,6a w Wałbrzychu. Część II: Naprawa pokrycia dachu oraz wymiana rynien i rur spustowych w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Andersa 37 w Wałbrzychu. Część III: Remont dachu w budynku mieszkalnym usytuowanym przy ul. Mieczysława 13-15 w Zabrzu będącym wyłączną własnością SRK S.A.

299537 / 2011-11-17 - Inny: Spółka Prawa Handlowego

AQUA S.A. - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty dodatkowe polegające na zabudowie dodatkowych opasek naprawczych w rejonie ulicy Katowickiej w ramach Kontraktu 1:BUDOWA KANALIZACJI SANITARNEJ I BUDOWA WODOCIĄGU W DZIELNICY STARE BIELSKO; BUDOWA KANALIZACJI I WYMIANA WODOCIĄGU W DZIELNICY KOMOROWICE ŚLĄSKIE W BIELSKU-BIAŁEJ W RAMACH PROJEKTU POPRAWA GOSPODARKI WODNO-ŚCIEKOWEJ W DZIELNICACH MIASTA BIELSKO-BIAŁA POPRZEZ BUDOWĘ KANALIZACJI I WODOCIĄGU

141393 / 2013-07-12 - Podmiot prawa publicznego

Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. - Gliwice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Dostawa i montaż zadaszeń balkonów w budynkach TBS przy ul. Świętojańskiej 5, 5A, ul. Bernardyńskiej 10, ul. Strzelców Bytomskich 21 ( zadanie nr 1 ) oraz remont balkonów w budynku przy ul. Strzelców Bytomskich 21 ( zadanie nr 2 ) w Gliwicach.

50809 / 2015-04-13 - Inny: jednostka samorzÄ…du terytorialnego

Gimnazjum Nr 10 im. I. J. Paderewskiego w Gliwicach - Gliwice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont pomieszczeń dydaktycznych, siłowni i sali sportowej w Gimnazjum nr 10 im. I. J. Paderewskiego