Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

439446 / 2013-10-29 - Uczelnia publiczna / Uniwersytet Medyczny w Lublinie (Lublin)

Dostawa oprogramowania do ćwiczeń interaktywnych ze studentami z przedmiotu fizjologia człowieka, UM-ZP-262-74/13

Opis zamówienia

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotem zamówienia jest jednorazowa dostawa oprogramowania (licencji) na podstawie umowy sprzedaży:
A)Dostawa oprogramowania do ćwiczeń interaktywnych ze studentami z przedmiotu Fizjologia Człowieka, w tym filmy animowane w rozdzielczości Full HD, z lektorem polskim i angielskim, 2D, 3D anaglif, 3D Quadbuffe - 120 sztuk licencji.

Oprogramowanie winno umożliwiać w szczególności:
- wykonywanie ćwiczeń interaktywnych przez studentów z zakresu fizjologii
- wykonywanie symulacji eksperymentu na zwierzętach (żaba, szczur, królik) w trójwymiarowej przestrzeni
- wykonywanie wirtualnych eksperymentów na sercu, układzie krążenia oraz innych narządach człowieka

Oprogramowanie winno obejmować następujące elementy:

I. Filmy animowane w rozdzielczości Full HD, z lektorem polskim i angielskim, 2D, 3D anaglif, 3D Quadbuffe, w tym w następującym zakresie:

1. Przygotowanie do doświadczeń
1) Przygotowanie preparatu nerwowo-mięśniowego żaby - animacja winna przedstawiać procedurę przygotowania preparatu nerwowo- mięśniowego, niezbędnego w ćwiczeniach wykorzystujących mięsień łydkowy żaby.
2) Przygotowanie preparatu nerwu kulszowego żaby - animacja winna przedstawiać procedurę przygotowania preparatu nerwu kulszowego żaby, niezbędnego w ćwiczeniach z zakresu badania układu nerwowego.
3) Przygotowanie żaby do badania odruchów bezwarunkowych - animacja winna przedstawiać procedurę dekapitacji żaby, z pozostawieniem nieuszkodzonego rdzenia kręgowego. Otrzymany preparat żaby rdzeniowej będzie wykorzystywany w badaniach odruchów bezwarunkowych.
4) Przygotowanie żaby do doświadczeń na sercu - animacja winna przedstawiać procedurę odsłonięcia serca i usunięcia worka osierdziowego u żaby w celu wykonania doświadczeń na sercu
5) Przygotowanie do doświadczenia Franka-Starlinga na sercu żaby - animacja winna przedstawiać procedurę połączenia naczyń krwionośnych żaby z kaniulami zestawu do doświadczenia Franka-Starlinga
6) Przygotowanie królika do doświadczeń - animacja winna przedstawiać odsłonięcie tchawicy, tętnicy szyjnej i nerwu błędnego oraz otwarcie jamy brzusznej w celu uwidocznienia nerek u królika.
7) Przygotowanie szczura do badania czynności skurczowej macicy i jelita cienkiego - animacja winna przedstawiać procedurę pobrania fragmentów macicy i jelita cienkiego u szczura.

2. Doświadczenia:
1) Doświadczenie Pawłowa - animacja winna przedstawiać warunkowanie odruchów u psa metodą Pawłowa.
2) Metody pomiaru pojemności minutowej serca u człowieka - animacja winna przedstawiać pomiar pojemności minutowej serca u człowieka metodą Ficka.

II. Aplikacje po polsku i angielsku, tryb prezentacji i ćwiczenia (z lektorem polskim i angielskim), 2D, 3D anaglif, 3D Quadbuffer, w tym w następującym zakresie:

1. Doświadczenia na mięśniu łydkowym żaby
1) Porównanie skurczu tężcowego mięśnia drażnionego pośrednio i bezpośrednio - celem doświadczenia jest pokazanie różnicy w krzywej zmęczenia mięśnia szkieletowego żaby w skurczu tężcowym podczas drażnienia bezpośredniego i pośredniego - przez nerw kulszowy.
2) Wpływ siły bodźca i czasu jego działania na skurcz mięśnia szkieletowego - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób zmiana napięcia stymulacji i czasu trwania bodźca wpływa na wielkość skurczu mięśnia szkieletowego u żaby.
3) Rejestracja i analiza krzywej zmęczenia mięśnia szkieletowego - ćwiczenie przedstawia rejestrację krzywej zmęczenia mięśnia szkieletowego żaby przy zmianie obciążenia za pomocą 10g ciężarków i przy różnych częstotliwościach stymulacji.
4) Badanie elastyczności mięśnia szkieletowego - celem doświadczenia jest zapisanie zmian długości biernie rozciąganego mięśnia w zależności od obciążenia.
5) Badanie zjawiska sumowania czasowego przy drażnieniu obwodowym u żaby - celem doświadczenia jest pokazanie sumowania czasowego bodźców przy drażnieniu mięśnia łydkowego żaby.

2. Doświadczenia na nerwie kulszowym żaby
1) Pomiar prędkości przewodzenia w pniu nerwowym - celem doświadczenia jest zmierzenie prędkości przewodzenia w pniu nerwowym przy stymulacji z dwóch różnych miejsc.
2) Wytwarzanie bloku przewodzenia w nerwie - celem doświadczenia jest wytworzenie odwracalnego i nieodwracalnego bloku przewodzenia w pniu nerwowym za pomocą lodu, alkoholu i chloroformu.
3) Pomiar reobazy i chronaksji - celem doświadczenia jest wyznaczenie reobazy i chronaksji pnia nerwowego za pomocą zmiany napięcia stymulacji i czasu trwania bodźca.

3. Doświadczenia na sercu żaby
1) Wpływ drażnienia nerwu błędnego na czynność serca żaby - celem ćwiczenia jest pokazanie wpływu drażnienia nerwu błędnego na częstotliwość i siłę skurczów serca u żaby oraz wpływu atropiny na działanie nerwu błędnego.
2) Wpływ adrenaliny i acetylocholiny na czynność serca żaby - celem doświadczenia jest pokazanie wpływu adrenaliny i acetylocholiny na częstotliwość i siłę skurczów serca u żaby.
3) Wpływ temperatury na czynność serca żaby - celem doświadczenia jest pokazanie wpływu podwyższonej i obniżonej temperatury na częstotliwość i amplitudę skurczów serca żaby.
4) Wpływ jonów potasu i wapnia na czynność serca żaby - celem doświadczenia jest pokazanie wpływu roztworów zawierających jony wapnia i potasu na częstotliwość i amplitudę skurczu serca żaby.
5) Zapisywanie skurczów izolowanego serca żaby - celem doświadczenia jest pokazanie automatyzmu mięśnia sercowego żaby po wyjęciu z ustroju.
6) Badanie przewodnictwa w sercu żaby. Wykonanie przewiązek Staniusa - animacja winna przedstawiać procedurę wykonania przewiązek Stanniusa, dzięki czemu możliwe jest ustalenie, w których miejscach w sercu żaby znajdują się ośrodki bodźcotwórcze.
7) Zapisywanie skurczów dodatkowych serca i przerwy wyrównawczej - celem ćwiczenia jest pokazanie wpływu drażnienia serca impulsami elektrycznymi na powstanie skurczu dodatkowego, a następnie przerwy wyrównawczej.
8) Doświadczenie Franka-Starlinga na sercu żaby - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób obciążenie wstępne i następcze wpływa na pracę serca u żaby.

4. Krążenie krwi w drobnych naczyniach błony pławnej żaby
1) Krążenie krwi w drobnych naczyniach błony pławnej żaby - wpływ adrenaliny i acetylocholiny - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób adrenalina i acetylocholina wpływają na przepływ krwi w naczyniach błony pławnej żaby.

5. Badanie odruchów bezwarunkowych u żaby
1) Badanie ciągłości łuku odruchowego - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób zdjęcie skóry z kończyny żaby wpływa na reakcję obronną na kwas.
2) Badanie czasu odruchu metodą Turka - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób stężenie kwasu wpływa na nasilenie reakcji obronnej u żaby.
3) Lokalizacja ośrodka odruchowego kończyn tylnych u żaby - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób uszkadzanie poszczególnych segmentów rdzenia kręgowego u żaby wpływa na reakcję obronną na kwas.
4) Badanie odruchu ścierania u żaby - celem doświadczenia jest pokazanie reakcji żaby po położeniu krążka bibuły zamoczonego w kwasie w okolicach mostka.
5) Badanie napięcia mięśniowego - doświadczenie Brongeesta - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób pień nerwu kulszowego u żaby wpływa na napięcie mięśni kończyny dolnej.
6) Autonomia rdzenia kręgowego - pływanie żaby bez głowy - celem doświadczenia jest pokazanie zachowanego odruchu pływania u żaby mimo pozbawienia jej półkul mózgowych.

6. Doświadczenia na króliku
1) Wpływ pobudzenia osmoreceptorów podwzgórza na regulację wydzielania wazopresyny u królika - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób płyn hipertoniczny i hipotoniczny wpływają na wytwarzanie moczu u królika.
2) Doświadczalne nadciśnienie nerkopochodne u królika - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób zatrzymanie przepływu krwi w tętnicach nerkowych wpływa na ciśnienie tętnicze u królika.
3) Monitorowanie zmian czynności serca, ciśnienia tętniczego i oddychania u królika pod wpływem różnych czynników - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób czynniki takie jak drażnienie nerwu błędnego, adrenalina, noradrenalina, acetylocholina, pary amoniaku i zwiększenie oddechowej przestrzeni martwej wpływają na zmiany parametrów życiowych u królika.

7. Doświadczenia na szczurze
1) Rejestracja czynności skurczowej macicy szczura - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób oksytocyna, partusisten i acetylocholina wpływają na czynność skurczową macicy u szczura.
2) Rejestracja skurczów spontanicznych mięśniówki jelita cienkiego szczura - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób acetylocholina i adrenalina wpływają na skurcze mięśniówki jelita cienkiego szczura.
3) Tężyczka doświadczalna u szczura - celem doświadczenia jest pokazanie objawów tężyczki u szczura po podaniu leku wiążącego jony wapnia.

W ramach realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany będzie do:
- dostarczenia płyt CD/DVD (lub inny nośnik danych) z instalacyjną wersją oprogramowania będącego przedmiotem umowy (2 sztuki),
- zainstalowania oprogramowania na komputerach wskazanych przez Zamawiającego,
- uruchomienia i sprawdzenia poprawności działania zainstalowanego oprogramowania,
- przeprowadzenia 1-dniowego szkolenia - w miejscu wskazanym przez Zamawiającego - w zakresie obsługi wszystkich aplikacji wchodzących w skład zainstalowanego oprogramowania i przekazanie do użytku. W szkoleniu weźmie udział od 2 do 8 wyznaczonych pracowników Zamawiającego.
- udzielenia 24-miesięcznego okresu gwarancji. W okresie gwarancji Zamawiający wymaga od Wykonawcy zapewnienia bezawaryjnego działania zainstalowanego oprogramowania oraz bezawaryjnego działania płyty CD/DVD (lub innego nośnika danych) z instalacyjną wersją oprogramowania będącego przedmiotem zamówienia.

Zamawiający informuje, że oprogramowanie będzie użytkowane na komputerach o parametrach nie słabszych niż:
- Procesor: Core 2 Duo 1.86 GHz.
- Ram: 1GB.
- Karta graficzna: 256 RAM; ATI Radeon X1300 Series.
- System operacyjny Windows Xp.

B) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
48190000-6 - Pakiety oprogramowania edukacyjnego

Wymagania ogólne dotyczące przedmiotu zamówienia:
2. Zamawiający wymaga zaoferowania przedmiotu zamówienia fabrycznie nowego, nieuszkodzonego, nie regenerowanego, nie będącego uprzednio przedmiotem ekspozycji i wystaw, kompletnego i gotowego do użycia (tj. bez żadnych zbędnych i dodatkowych inwestycji), nieobciążonego prawami osób lub podmiotów trzecich.
Rozwiązania równoważne:
3. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w SIWZ wskazane zostały normy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, Zamawiający dopuszcza rozwiązania (oferty) równoważne.
4. Ewentualne wskazanie przez Zamawiającego nazwy, producenta ma na celu określenie klasy produktu, funkcjonalności, przeznaczenia będącego przedmiotem zamówienia i służą ustaleniu standardu nie wskazują natomiast na konkretny wyrób lub konkretnego producenta.
5. Wykonawca, który powoła się na rozwiązanie równoważne, jest obowiązany wykazać, że oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 439446

Data publikacji: 2013-10-29

Nazwa: Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Ulica: Al. Racławickie 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Lublin

Kod pocztowy: 20-059

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 81 528 88 88

Numer faxu: 81 528 89 18

Adres strony internetowej: www.am.lublin.pl

Regon: 00028871600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa oprogramowania do ćwiczeń interaktywnych ze studentami z przedmiotu fizjologia człowieka, UM-ZP-262-74/13

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotem zamówienia jest jednorazowa dostawa oprogramowania (licencji) na podstawie umowy sprzedaży:
A)Dostawa oprogramowania do ćwiczeń interaktywnych ze studentami z przedmiotu Fizjologia Człowieka, w tym filmy animowane w rozdzielczości Full HD, z lektorem polskim i angielskim, 2D, 3D anaglif, 3D Quadbuffe - 120 sztuk licencji.

Oprogramowanie winno umożliwiać w szczególności:
- wykonywanie ćwiczeń interaktywnych przez studentów z zakresu fizjologii
- wykonywanie symulacji eksperymentu na zwierzętach (żaba, szczur, królik) w trójwymiarowej przestrzeni
- wykonywanie wirtualnych eksperymentów na sercu, układzie krążenia oraz innych narządach człowieka

Oprogramowanie winno obejmować następujące elementy:

I. Filmy animowane w rozdzielczości Full HD, z lektorem polskim i angielskim, 2D, 3D anaglif, 3D Quadbuffe, w tym w następującym zakresie:

1. Przygotowanie do doświadczeń
1) Przygotowanie preparatu nerwowo-mięśniowego żaby - animacja winna przedstawiać procedurę przygotowania preparatu nerwowo- mięśniowego, niezbędnego w ćwiczeniach wykorzystujących mięsień łydkowy żaby.
2) Przygotowanie preparatu nerwu kulszowego żaby - animacja winna przedstawiać procedurę przygotowania preparatu nerwu kulszowego żaby, niezbędnego w ćwiczeniach z zakresu badania układu nerwowego.
3) Przygotowanie żaby do badania odruchów bezwarunkowych - animacja winna przedstawiać procedurę dekapitacji żaby, z pozostawieniem nieuszkodzonego rdzenia kręgowego. Otrzymany preparat żaby rdzeniowej będzie wykorzystywany w badaniach odruchów bezwarunkowych.
4) Przygotowanie żaby do doświadczeń na sercu - animacja winna przedstawiać procedurę odsłonięcia serca i usunięcia worka osierdziowego u żaby w celu wykonania doświadczeń na sercu
5) Przygotowanie do doświadczenia Franka-Starlinga na sercu żaby - animacja winna przedstawiać procedurę połączenia naczyń krwionośnych żaby z kaniulami zestawu do doświadczenia Franka-Starlinga
6) Przygotowanie królika do doświadczeń - animacja winna przedstawiać odsłonięcie tchawicy, tętnicy szyjnej i nerwu błędnego oraz otwarcie jamy brzusznej w celu uwidocznienia nerek u królika.
7) Przygotowanie szczura do badania czynności skurczowej macicy i jelita cienkiego - animacja winna przedstawiać procedurę pobrania fragmentów macicy i jelita cienkiego u szczura.

2. Doświadczenia:
1) Doświadczenie Pawłowa - animacja winna przedstawiać warunkowanie odruchów u psa metodą Pawłowa.
2) Metody pomiaru pojemności minutowej serca u człowieka - animacja winna przedstawiać pomiar pojemności minutowej serca u człowieka metodą Ficka.

II. Aplikacje po polsku i angielsku, tryb prezentacji i ćwiczenia (z lektorem polskim i angielskim), 2D, 3D anaglif, 3D Quadbuffer, w tym w następującym zakresie:

1. Doświadczenia na mięśniu łydkowym żaby
1) Porównanie skurczu tężcowego mięśnia drażnionego pośrednio i bezpośrednio - celem doświadczenia jest pokazanie różnicy w krzywej zmęczenia mięśnia szkieletowego żaby w skurczu tężcowym podczas drażnienia bezpośredniego i pośredniego - przez nerw kulszowy.
2) Wpływ siły bodźca i czasu jego działania na skurcz mięśnia szkieletowego - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób zmiana napięcia stymulacji i czasu trwania bodźca wpływa na wielkość skurczu mięśnia szkieletowego u żaby.
3) Rejestracja i analiza krzywej zmęczenia mięśnia szkieletowego - ćwiczenie przedstawia rejestrację krzywej zmęczenia mięśnia szkieletowego żaby przy zmianie obciążenia za pomocą 10g ciężarków i przy różnych częstotliwościach stymulacji.
4) Badanie elastyczności mięśnia szkieletowego - celem doświadczenia jest zapisanie zmian długości biernie rozciąganego mięśnia w zależności od obciążenia.
5) Badanie zjawiska sumowania czasowego przy drażnieniu obwodowym u żaby - celem doświadczenia jest pokazanie sumowania czasowego bodźców przy drażnieniu mięśnia łydkowego żaby.

2. Doświadczenia na nerwie kulszowym żaby
1) Pomiar prędkości przewodzenia w pniu nerwowym - celem doświadczenia jest zmierzenie prędkości przewodzenia w pniu nerwowym przy stymulacji z dwóch różnych miejsc.
2) Wytwarzanie bloku przewodzenia w nerwie - celem doświadczenia jest wytworzenie odwracalnego i nieodwracalnego bloku przewodzenia w pniu nerwowym za pomocą lodu, alkoholu i chloroformu.
3) Pomiar reobazy i chronaksji - celem doświadczenia jest wyznaczenie reobazy i chronaksji pnia nerwowego za pomocą zmiany napięcia stymulacji i czasu trwania bodźca.

3. Doświadczenia na sercu żaby
1) Wpływ drażnienia nerwu błędnego na czynność serca żaby - celem ćwiczenia jest pokazanie wpływu drażnienia nerwu błędnego na częstotliwość i siłę skurczów serca u żaby oraz wpływu atropiny na działanie nerwu błędnego.
2) Wpływ adrenaliny i acetylocholiny na czynność serca żaby - celem doświadczenia jest pokazanie wpływu adrenaliny i acetylocholiny na częstotliwość i siłę skurczów serca u żaby.
3) Wpływ temperatury na czynność serca żaby - celem doświadczenia jest pokazanie wpływu podwyższonej i obniżonej temperatury na częstotliwość i amplitudę skurczów serca żaby.
4) Wpływ jonów potasu i wapnia na czynność serca żaby - celem doświadczenia jest pokazanie wpływu roztworów zawierających jony wapnia i potasu na częstotliwość i amplitudę skurczu serca żaby.
5) Zapisywanie skurczów izolowanego serca żaby - celem doświadczenia jest pokazanie automatyzmu mięśnia sercowego żaby po wyjęciu z ustroju.
6) Badanie przewodnictwa w sercu żaby. Wykonanie przewiązek Staniusa - animacja winna przedstawiać procedurę wykonania przewiązek Stanniusa, dzięki czemu możliwe jest ustalenie, w których miejscach w sercu żaby znajdują się ośrodki bodźcotwórcze.
7) Zapisywanie skurczów dodatkowych serca i przerwy wyrównawczej - celem ćwiczenia jest pokazanie wpływu drażnienia serca impulsami elektrycznymi na powstanie skurczu dodatkowego, a następnie przerwy wyrównawczej.
8) Doświadczenie Franka-Starlinga na sercu żaby - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób obciążenie wstępne i następcze wpływa na pracę serca u żaby.

4. Krążenie krwi w drobnych naczyniach błony pławnej żaby
1) Krążenie krwi w drobnych naczyniach błony pławnej żaby - wpływ adrenaliny i acetylocholiny - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób adrenalina i acetylocholina wpływają na przepływ krwi w naczyniach błony pławnej żaby.

5. Badanie odruchów bezwarunkowych u żaby
1) Badanie ciągłości łuku odruchowego - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób zdjęcie skóry z kończyny żaby wpływa na reakcję obronną na kwas.
2) Badanie czasu odruchu metodą Turka - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób stężenie kwasu wpływa na nasilenie reakcji obronnej u żaby.
3) Lokalizacja ośrodka odruchowego kończyn tylnych u żaby - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób uszkadzanie poszczególnych segmentów rdzenia kręgowego u żaby wpływa na reakcję obronną na kwas.
4) Badanie odruchu ścierania u żaby - celem doświadczenia jest pokazanie reakcji żaby po położeniu krążka bibuły zamoczonego w kwasie w okolicach mostka.
5) Badanie napięcia mięśniowego - doświadczenie Brongeesta - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób pień nerwu kulszowego u żaby wpływa na napięcie mięśni kończyny dolnej.
6) Autonomia rdzenia kręgowego - pływanie żaby bez głowy - celem doświadczenia jest pokazanie zachowanego odruchu pływania u żaby mimo pozbawienia jej półkul mózgowych.

6. Doświadczenia na króliku
1) Wpływ pobudzenia osmoreceptorów podwzgórza na regulację wydzielania wazopresyny u królika - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób płyn hipertoniczny i hipotoniczny wpływają na wytwarzanie moczu u królika.
2) Doświadczalne nadciśnienie nerkopochodne u królika - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób zatrzymanie przepływu krwi w tętnicach nerkowych wpływa na ciśnienie tętnicze u królika.
3) Monitorowanie zmian czynności serca, ciśnienia tętniczego i oddychania u królika pod wpływem różnych czynników - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób czynniki takie jak drażnienie nerwu błędnego, adrenalina, noradrenalina, acetylocholina, pary amoniaku i zwiększenie oddechowej przestrzeni martwej wpływają na zmiany parametrów życiowych u królika.

7. Doświadczenia na szczurze
1) Rejestracja czynności skurczowej macicy szczura - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób oksytocyna, partusisten i acetylocholina wpływają na czynność skurczową macicy u szczura.
2) Rejestracja skurczów spontanicznych mięśniówki jelita cienkiego szczura - celem doświadczenia jest pokazanie w jaki sposób acetylocholina i adrenalina wpływają na skurcze mięśniówki jelita cienkiego szczura.
3) Tężyczka doświadczalna u szczura - celem doświadczenia jest pokazanie objawów tężyczki u szczura po podaniu leku wiążącego jony wapnia.

W ramach realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany będzie do:
- dostarczenia płyt CD/DVD (lub inny nośnik danych) z instalacyjną wersją oprogramowania będącego przedmiotem umowy (2 sztuki),
- zainstalowania oprogramowania na komputerach wskazanych przez Zamawiającego,
- uruchomienia i sprawdzenia poprawności działania zainstalowanego oprogramowania,
- przeprowadzenia 1-dniowego szkolenia - w miejscu wskazanym przez Zamawiającego - w zakresie obsługi wszystkich aplikacji wchodzących w skład zainstalowanego oprogramowania i przekazanie do użytku. W szkoleniu weźmie udział od 2 do 8 wyznaczonych pracowników Zamawiającego.
- udzielenia 24-miesięcznego okresu gwarancji. W okresie gwarancji Zamawiający wymaga od Wykonawcy zapewnienia bezawaryjnego działania zainstalowanego oprogramowania oraz bezawaryjnego działania płyty CD/DVD (lub innego nośnika danych) z instalacyjną wersją oprogramowania będącego przedmiotem zamówienia.

Zamawiający informuje, że oprogramowanie będzie użytkowane na komputerach o parametrach nie słabszych niż:
- Procesor: Core 2 Duo 1.86 GHz.
- Ram: 1GB.
- Karta graficzna: 256 RAM; ATI Radeon X1300 Series.
- System operacyjny Windows Xp.

B) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
48190000-6 - Pakiety oprogramowania edukacyjnego

Wymagania ogólne dotyczące przedmiotu zamówienia:
2. Zamawiający wymaga zaoferowania przedmiotu zamówienia fabrycznie nowego, nieuszkodzonego, nie regenerowanego, nie będącego uprzednio przedmiotem ekspozycji i wystaw, kompletnego i gotowego do użycia (tj. bez żadnych zbędnych i dodatkowych inwestycji), nieobciążonego prawami osób lub podmiotów trzecich.
Rozwiązania równoważne:
3. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w SIWZ wskazane zostały normy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, Zamawiający dopuszcza rozwiązania (oferty) równoważne.
4. Ewentualne wskazanie przez Zamawiającego nazwy, producenta ma na celu określenie klasy produktu, funkcjonalności, przeznaczenia będącego przedmiotem zamówienia i służą ustaleniu standardu nie wskazują natomiast na konkretny wyrób lub konkretnego producenta.
5. Wykonawca, który powoła się na rozwiązanie równoważne, jest obowiązany wykazać, że oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 30

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Wiedza i doświadczenie:
Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Potencjał techniczny:
Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Sytuacja ekonomiczna:
Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego:
1. Zamawiający wymaga, aby oferowane produkty odpowiadały:
1.1. Wymaganiom opisanym w SIWZ - dotyczy zaoferowania produktów równoważnych, co do których Wykonawca winien wskazać, że oferowane przez niego równoważne produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego;
2. W celu potwierdzenia, że oferowane produkty odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego w pkt. 1, w ofercie należy złożyć:
2.1. Dokumenty (specyfikacje techniczne, opisy oprogramowania, karty charakterystyki lub inne) potwierdzające, że w przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych spełniają one wymagania określone przez Zamawiającego

inne_dokumenty:
1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów o których mowa w pkt III.4.2) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. 2. Dokumenty, o których mowa w pkt 1 powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. 3. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Pkt 2 stosuje się odpowiednio. 4. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu. 5. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Pzp, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty. 6. Jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Pzp polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, to zobowiązany jest również przedłożyć pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiana postanowień niniejszej Umowy może nastąpić w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności, w następujących sytuacjach:
a) aktualizacji rozwiązań ze względu na postęp techniczny lub technologiczny (np. wycofanie z obrotu urządzeń lub materiałów), zmiana nie może spowodować zmiany ceny oraz obniżenia parametrów funkcjonalnych wynikających z oferty, na podstawie których był dokonany wybór Wykonawcy;
b) konieczności zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy z przyczyn niezawinionych przez Strony, zmiana nie może spowodować zmiany ceny wynikającej z oferty Wykonawcy;
c) zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego;
d) zmiany stawki podatku od towarów i usług; wartość umowy ulegnie zmniejszeniu w przypadku obniżenia stawki podatku od towarów i usług lub powiększeniu w przypadku podwyższenia stawki podatku od towarów i usług;
e) konieczności zmiany osób wskazanych w umowie, jako uprawnionych przedstawicieli stron do jej realizacji;
f) wprowadzenia nowej technologii, lub innych okoliczności pozwalających na obniżenie ceny przedmiotu umowy, Wykonawca może ją odpowiednio obniżyć;
g) wprowadzenia nowej technologii produktu objętego przedmiotową umową, wówczas Zamawiający dopuszcza jego zastąpienie jedynie produktem równoważnym lub o wyższych parametrach jakościowych, o cenie nie wyższej niż w umowie.
2. Inicjatorem zmian może być Zamawiający lub Wykonawca poprzez pisemne wystąpienie w okresie obowiązywania umowy zawierające uzasadnienie proponowanych zmian

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.umlub.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
1) strona internetowa j.w. 2) osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami jest Adam Kołodziejczyk e-mail: adam.kolodziejczyk@umlub.pl tel. 815288967,fax 815288954

Data składania wniosków, ofert: 06/11/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
siedziba Zamawiającego w Lublinie, Al. Racławickie 1, pokój nr 064 (Kancelaria Ogólna)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)

Podobne przetargi

44266 / 2014-02-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lubelski - Lublin (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa pomocy multimedialnych do przeprowadzenia pozalekcyjnych języków obcych zawodowych, ECDL oraz DTP dla potrzeb realizowanego przez Powiat Lubelski projektu pn. Szkoły dobrych umiejętności, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

400838 / 2011-11-29 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Centrum Badań Naukowych i Funduszy Zewnętrznych - Lublin (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa materiałów dydaktycznych do zajęć dla Instytutu Filologii Germanńskiej UMCS, wykorzystywanych przy planowaniu zajęć na praktykach przez studentów, w ramach realizacji projektu pn. www.praktyki.wh.umcs - Przygotowanie i realizacja nowego programu praktyk pedagogicznych na Wydziale Humanistycznym UMCS

39063 / 2014-02-26 - Inny: Kościelna szkoła wyższa o pełnych prawach publicznych szkół wyższych

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II - Lublin (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa oprogramowania specjalistycznego do celów edukacyjnych w ramach projektu Nowa oferta edukacyjna KUL odpowiedzią na potrzeby rynku pracy

42978 / 2009-02-26 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie - Chełm (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa oprogramowania dla PWSZ w Chełmie w związku z realizacją projektu Buduj z nami swoją przyszłość

80910 / 2014-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lubelski - Lublin (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa pomocy multimedialnych do przeprowadzenia pozalekcyjnych języków obcych zawodowych, ECDL oraz DTP dla potrzeb realizowanego przez Powiat Lubelski projektu pn. Szkoły dobrych umiejętności, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

27934 / 2013-01-21 - Inny: placówka oświatowa

Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta - Łuków (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Wyposażenie pracowni szkolnych w ramach realizacji projektu Szkoła czyni Mistrza - program rozwojowy ZS nr 1 i ZS nr 3 w Łukowie

253927 / 2009-12-28 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie - Chełm (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa licencji oraz aktualizacji programu FEMAP with NX Nastran dla Instytutu Nauk Technicznych PWSZ w Chełmie

39674 / 2014-02-04 - Uczelnia publiczna

Politechnika Lubelska - Lublin (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
BZP/PN/17/2014 Dostawa oprogramowania dla laboratorium automatyki CLW PL

127618 / 2015-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Administracyjny Szkół w Sernikach - Serniki (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Dostawa sprzętu ICT, audiowizulnego, tablic interaktywnych z oprogramowaniem, kserokopiarek - zakup i montaż wraz z instalacją

253633 / 2013-11-27 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Medyczny w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa oprogramowania do ćwiczeń interaktywnych ze studentami z przedmiotu fizjologia człowieka, UM-ZP-262-74/13

248139 / 2014-12-01 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa pakietu oprogramowania edukacyjnego DIETA 5 D dla Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

376431 / 2008-12-23 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie - Chełm (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Odnowienie subskrypcji licencji 325664 i 325665 na oprogramowanie komputerowe wykorzystywane w Instytucie Nauk Technicznych

299299 / 2011-11-16 - Inny: KOŚCIELNA SZKOŁA WYŻSZA O PEŁNYCH PRAWACH PUBLICZNYCH SZKÓŁ WYŻSZYCH

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II - Lublin (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Przedłużenie i zakup rocznej licencji na oprogramowanie statystyczne Statistica i SPSS oraz rozszerzenie oprogramowania i pamięci do routerów Cisco 2811 dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z podziałem na 3 części

211570 / 2015-08-18 - Uczelnia publiczna

Politechnika Lubelska - Lublin (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
BZP/PN/121/2015 Dostawa oprogramowań dla Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej w ramach projektu CLW pl

275402 / 2015-10-16 - Uczelnia publiczna

Politechnika Lubelska - Lublin (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
BZP/PN/129/2015 DOSTAWA SPECJALISTYCZNYCH OPROGRAMOWAŃ NA POTRZEBY PROJEKTU CLW PL

31361 / 2015-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lubelski - Lublin (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa pomocy multimedialnych do przeprowadzenia zajęć ECDL dla potrzeb realizowanego przez Powiat Lubelski projektu pn. Szkoły dobrych umiejętności, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

350630 / 2011-10-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Puławy - Puławy (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa pomocy edukacyjnych w celu realizacji projektu pn: Program indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w mieście Puławy

200145 / 2009-11-06 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie - Chełm (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa programu doradczego oraz literatury fachowej z zakresu doradztwa zawodowego dla studentów PWSZ w Chełmie w ramach projektu systemowego Zamawianie kształcenia na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych-pilotaż. - II edycja.

286770 / 2014-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lubelski - Lublin (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa pomocy multimedialnych do przeprowadzenia zajęć pozalekcyjnych z języków obcych zawodowych i ECDL w ramach realizowanego przez Powiat Lubelski projektu pn. Szkoły dobrych umiejętności, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

35462 / 2011-03-03 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie - Chełm (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa oprogramowania i produktów firmy Oracle oferowanych w ramach inicjatywy akademickiej Oracle: Oracle Academy - Zaawansowana Informatyka.

228501 / 2011-08-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lubelski - Lublin (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa programów komputerowych dla potrzeb realizowanego przez Powiat Lubelski projektu Moje ambicje-moja przyszłość w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa.

58953 / 2010-03-17 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie - Chełm (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Aktualizacja oprogramowania do celów dydaktycznych w Instytucie Nauk Technicznych PWSZ w Chełmie

143799 / 2012-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Międzyrzec Podlaski - Międzyrzec Podlaski (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa materiałów multimedialnych, oprogramowania i pomocy naukowych w ramach projektu Młodzi, aktywni, ciekawi świata

269974 / 2011-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Komarów-Osada - Komarów-Osada (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa pomocy dydaktycznych, oprogramowania i sprzętu elektronicznego dla Szkoły Podstawowej w Antoniówce, Szkoły Podstawowej w Dubie, Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie, Szkoły Podstawowej w Śniatyczach, Szkoły Podstawowej w Zubowicach w ramach projektu systemowego: Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I -III szkół podstawowych pt. Tanecznym krokiem w świat wiedzy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

63881 / 2013-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lubelski - Lublin (lubelskie)
CPV: 481900006 (Pakiety oprogramowania edukacyjnego)
Dostawa pomocy multimedialnych do przeprowadzenia zajęć wyrównawczych dla potrzeb realizowanego przez Powiat Lubelski projektu pn. Szkoły dobrych umiejętności, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego