Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

100316 / 2009-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Gaworzyce (Gaworzyce)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2009-02-26 pod pozycją 42742. Zobacz ogłoszenie 42742 / 2009-02-26 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 100316

Data publikacji: 2009-04-09

Nazwa: Gmina Gaworzyce

Ulica: ul. Okrężna 85

Numer domu: 85

Miejscowość: Gaworzyce

Kod pocztowy: 59-180

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 076 8316285

Numer faxu: 076 8316286

Regon: 00053389000000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 42742

Data wydania biuletynu: 2009-02-26

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2009

Pozycja ogłoszenia: 42742

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Remont elewacji budynku Pałacu w Gaworzycach.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest: remont elewacji budynku pałacu w Gaworzycach.

Kategoria obiektu budowlanego IX (budynki kultury, nauki i oświaty)
Kategoria geotechniczna III (budynek zabytkowy)

Budynek pałacu wzniesiony w technologii tradycyjnej z kamienia i cegły na zaprawie wapiennej, adekwatnej do czasu powstania oraz kolejnych modernizacji i remontów. W 2007 roku wykonano remont dachu, natomiast w roku 2008 wymieniono stolarkę okienną i drzwiową zewnętrzną.
Budynek przez wiele lat opuszczony i nie użytkowany po przerwanym remoncie w latach osiemdziesiątych uległ znacznej destrukcji technicznej przede wszystkim z powodu działania warunków atmosferycznych.
Ściany ceglane w wielu miejscach są zarysowane, cegła i zaprawa wypłukana i zmurszała, gzymsy ceglane rozluźnione, tynki elewacji w stanie szczątkowym.
Na skutek nieszczelności w dachu zostały zalane i uszkodzone stropy drewniane piętra i parteru z ozdobnymi sztukateriami oraz sklepienia ceglane.
Stolarka drzwiowa indywidualna stylowa, stolarka okienna drewniana skrzynkowa z tzw. skrzydłami zimowymi z ościeżnicą rozglifioną, podział okien przeważnie na cztery skrzydła ze szprosami z profili bez specjalnych ozdób, okna w dziedzińcu krosnowe i naświetla.


2. Opis stanu istniejącego:

Elewacja północna
9 osiowa regularna (parter 8 + I piętro 9 = 17 okien, drzwi główne)
ryzalit środkowy (3 okna na piętrze, 2 na parterze + drzwi), zakończony płaskim trójkątnym tympanonem zamkniętym obiegającym gzymsem koronującym,
portal wejścia wykonany z piaskowca- obramienie łukowe z agrafą, dwie prostokątne półkolumny zwieńczone łukiem,
gzymsy:
cokołowy - ciągniony w tynku, prosty profilowany dołem, będący równocześnie gzymsem podokiennym parteru,
koronujący - ciągniony w tynku, profilowany, ozdobiony pasem pod gzymsowym w formie fryzu o motywach roślinnych (arabeski),
parapety okien piętra tynkowane zakończone simą od dołu, boki w formie załamanej wstęgi,
dekoracyjny pas pod gzymsem, fryz z ornamentem arabeskowym (motywy roślinne) wykonane w tynku i malowane,
otwory okienne obramione listwami wykonanymi w tynku ciągnionym,
każdy narożnik elewacji rozpoczyna się pseudokolumnami oraz po jednej pomiędzy oknami lizeny w formie imitacji kolumn z bazą i głowicą, w polach międzyokiennych pionowych wykonano duże lustra z obłymi narożnikami, nad oknami podobne w kształcie lecz wąskie, narożniki cokołu ozdobione płytkimi boniami tasiemkowymi,
dwa okna zamurowane,
cztery lukarny w dachu,
widoczne są blachy stalowe oporowe od ściągów - 5 szt,
okna piwniczne - część zamurowana,
instalacja odgromowa - 2 zwody,
piony rur spustowych- 2 piony,
materiał- mury z cegły i kamienia (szczególnie cokół i ryzalit), tynk wapienny malowany.


Elewacja zachodnia
9 osiowa ( parter , I piętro) po 9 okien w tym 4 okna zamurowane,
płaska,
cokół wykonany w tynku zakończony gzymsem podokiennym podobnie jak wyżej,
gzymsy j.w.
dekoracyjne pasy j.w.
dwie lukarny w dachu,
cztery ankry stalowe w narożnikach (po dwie nad parterem i nad piętrem),
piony rur spustowych - 2 piony z rur tytanowo- cynkowych.

Elewacja południowa
9 osiowa (parter: 7 okien + 1 drzwi + 1 okno zamurowane, I piętro: 8 okien + drzwi balkonowe, 3 lukarny z murowanymi szczytami z barokowymi spływami)
ryzalit środkowy zwieńczony barokowym szczytem z prostym kartuszem herbowym z piaskowca,
gzymsy j.w.
dekoracyjne pasy j.w. (ślady przeróbek elewacji w narożniku wschodnim, poprzez dopasowanie do markiz?)
taras wsparty na czterech kolumnach z architrawem z piaskowca (architraw ozdobiony gzymsem kostkowym), kolumny zakończone głowicami zdobnymi liśćmi akantu, strop tarasu odcinkowy łukowy z cegły na belkach stalowych, balustrada z elementów odlewanych żeliwnych lub staliwnych, schody zespołu wejściowego pod tarasem blokowe z piaskowca, posadzka z płytek terakoty (czarne i białe w szachownicę układaną w karo z bordiurą),
piony rur spustowych- 2 piony.

Elewacja wschodnia
9 osiowa ( parter 7 okien + 1 okno zamurowane + drzwi, I piętro 7 okien + 1 okno zamurowane)
płaska, rytm zakłócony zespołem wejściowym wykonanym w formie portyku, trójkątny tympanon wsparty na dwóch okrągłych kolumnach z piaskowca i dwóch półkolumnach przy ścianie, schody wejściowe blokowe z granitu, nakrywy murków bocznych i posadzka granitowa
gzymsy j.w.
dekoracyjne pasy j.w.
jedna lukarna,
instalacja odgromowa - 2 zwody
piony rur spustowych- 2 piony z rur tytanowo- cynkowych.

Tynki elewacji są bardzo zniszczone i pozostały jedynie w niewielkich fragmentach pozwalających jednak odczytać niemal w całości wystrój architektoniczny. W dużych fragmentach zachował się natomiast fryz podgzymsowy i gzyms główny koronujący. Wszystkie nadające się elementy oryginalne wystroju po wzmocnieniu należy zachować. Tynki po uzupełnieniu należy scalić co do faktury. Stosować tylko tynki systemowe, malować farbami mineralnymi o dobrym współczynniku paroprzepuszczalności.
Szczególnej uwagi i natychmiastowej interwencji konserwatorskiej wymagają wszystkie trzy zespoły wejściowe z elementami kamiennymi z piaskowca i granitu. Elementy kamienne wymagają wzmocnienia, uzupełnienia i konserwacji. Kamień należy poddać konserwacji i hydrofobizacji stosując jeden z wybranych systemów konserwacji kamienia dostępnych na rynku np. Remmers, KEIM, Sekret.




3. Opis sposobu wykonania robót

Usunąć wszystkie obce i niepotrzebne elementy metalowe takie jak haki, kotwy, śruby, gwoździe, dyble.
Usunąć mchy, porosty, glony z ścian w partiach cokołowych, w okolicach rynien i rur spustowych. Zastosować jeden z systemów renowacji np. KEIM, Remmers.
Wykonać szablony z oryginałów gzymsów, obramień, parapetów, luster.
Zbić uszkodzony tynk, usunąć luźne spoiny, oczyścić spoiny i lico muru mechanicznie oraz zmyć wodą pod ciśnieniem.
Elementy oryginalne tynku nadające się do pozostawienia należy zabezpieczyć folią i przed uszkodzeniami mechanicznymi a także wzmocnić powierzchniowo środkami chemicznymi np. KEIM Silex OH.
Uzupełnić i naprawić lico muru poprzez poszycie cegłą, wymianę uszkodzonych lub wstawienie brakujących cegieł. Małe rysy zabezpieczyć siatką podtynkową np. Rabitza, większe rysy i pęknięcia poszyć prętami stalowymi o Ø 8- 10 mm ze stali żebrowanej AIII włożonymi w co drugą spoinę na głębokość 5- 6 cm zatopionymi w zaprawie cementowej na długość co najmniej po 50 cm z każdej strony. Do uzupełniania murów i spoin stosować systemowe zaprawy murarskie na bazie trasu np. SAKRET, KEIM, BAYOSAN itp. Cegła ceramiczna kl. 15-20 MPa najlepiej zbliżona wymiarami do istniejącej.
Wykonać nowe tynki systemowe gładkie w myśl zasady obrzutka poprawiająca przyczepność na powierzchni 50/50 % i kolejne warstwy wg wskazań producenta. Łączna grubość tynku nie może być mniejsza niż 2 cm.
Do wysokości cokołu czyli do gzymsu okiennego należy wykonać systemowe tynki renowacyjne na uprzednio przygotowanym podłożu tj,. tynki stare zbite całkowicie aż do fundamentów, powierzchnie oczyścić, uzupełnić i wzmocnić.
Wykonać izolację pionową ścian np. KEIM Porosan Dichtungsschlamme.
Przed obsypaniem piaskiem należy wykonać izolację pionową z folii kubełkowej tak aby umożliwić (oddychanie ścian).
Tynki gzymsów i obramień wykonać systemową zaprawą do profili ciągnionych.
Po wykonaniu wszystkich tynków łącznie z uzupełnieniami powierzchnię ujednolicić stosując np. szpachlę z włóknami do renowacji tynków.
Przed malowaniem wszystkie elementy architektoniczne należy wycyzelować tak aby kształty były czytelne, a krawędzie wyraźne.
Tynki malować farbami elewacyjnymi mineralnymi o oporze dyfuzyjnym Sd<0,01 m i wodochłonności w= 0,07 kg/m2h05 np. KEIM Sodalit, Granital w dwóch kolorach wg wzornika kolorów KEIM Exclusiv nr 9339 i 9312 lub 9097 i 9095 zgodnie z zasadą podaną na rys. 13.
Uzupełnić brakujące fragmenty gzymsów z piaskowca w formie takiej jak istniejące. Podobnie postąpić z kolumnami. Elementy istniejące piaskowcowe należy naprawić i uzupełnić, poddać konserwacji i hydrofobizacji stosując preparaty systemowe np. Remmers, Schombürg lub KEIM Restauro, scalić kolorystycznie, usunąć stare skorodowane kotwy stalowe i zastosować kotwy ze stali nierdzewnej.
Wykonać nową balustradę tarasu z odlewów żeliwnych zgodnie z zachowanymi historycznymi wzorami, słupki pozostają. Malować w kolorze czarnym.
Elementy kamienne granitowe zespołów wejściowych należy oczyścić, uzupełnić i poddać renowacji i konserwacji. Uzupełnienia wykonać za pomocą flekowania lub wymiany fragmentów kamiennych, uzupełnić spoiny.
Wymienione rury spustowe z blachy tytanowo- cynkowej należy spiąć i odprowadzić wodę do przyszłego oczka wodnego przy cypryśniku błotnym
Należy wykonać nowe warstwy izolacyjne na tarasie i portyku bocznym wg ustaleń na budowie z autorami PB.
Zwody instalacji odgromowej poprowadzić w rurkach wkutych w mur. Wykonać złącza kontrolne w systemowych skrzynkach. Skuteczność instalacji odgromowej potwierdzić odpowiednimi badaniami i uwidocznić w protokole.
Od strony wschodniej rosną przy wejściu dwa żywotniki olbrzymie, które na czas robót należy zabezpieczyć.
Wykonać obróbki blacharskie wystających elementów tarasu, portyku i portalu oraz parapetów okiennych z blachy tytanowo- cynkowej.
Elewacje podwórkowe zostaną wykonane wraz z remontem wnętrz pałacu i aranżacji pomieszczeń.

Uwaga: należy zachować jak najwięcej elementów oryginalnych gzymsów, fryzu, obramień i elementów kamiennych.


4. Teren budowy należy uprzątnąć z gruzu oraz innych odpadów pochodzących z remontu elewacji.

5. Przed przystąpieniem do wykonywania prac na obiekcie nowo wstawioną stolarkę okienną i drzwiową należy zabezpieczyć folią w sposób chroniący ją przed uszkodzeniem.

6. W czasie wykonywania robót na wysokościach należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o bezpieczeństwo oraz przestrzegać przepisów BHP.

7. Roboty należy wykonywać pod nadzorem uprawionego kierownika budowy posiadającego kwalifikacje i doświadczenie przy remontach obiektów zabytkowych.

8. Książka przedmiarów stanowi jedynie element pomocniczy przy sporządzaniu oferty.

9. Uwaga ! Wycenę należy poprzedzić własnymi pomiarami.

10. Podstawą do sporządzenia oferty jest projekt techniczny oraz obowiązkowe zapoznanie się ze stanem technicznym obiektu.

11. Kosztorys ofertowy należy sporządzić z uwzględnieniem kosztów zakupu materiałów.

12. Wykonawca ma obowiązek prowadzenia dokumentacji wykonawczej, również fotograficznej, w której odnotowany zostanie stan elementów remontowanych z uwzględnieniem konserwowanych elementów kamiennych. Dokumentacja będzie stanowić załącznik do protokołu odbioru końcowego.

13. Wykonawca ma obowiązek opracować Program konserwacji elementów kamiennych wraz z uzyskaniem pozwolenia Konserwatora na prowadzenie tych prac z zastosowaniem wybranej technologii.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Szacunkowa wartość zamówienia: 533595.42

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Data udzielenie zamówienia: 09/04/2009

Liczba ofert: 6

Nazwa wykonawcy:
Przedsiębiorstwo BEGIER H. Begier i Synowie sp. j.

Adres pocztowy wykonawcy: Jelonek ul. Obornicka 8a

Miejscowość: Suchy Las

Kod pocztowy: 62-002

ID województwa: 14

Województwo / kraj: wielkopolskie

Cena wybranej oferty: 533595.42

Cena minimalna: 533595.42

Cena maksymalna: 1029295.38

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

133761 / 2010-05-25 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont w Domu Studenckim T-16 przy ul. Wittiga 4 we Wrocławiu polegający na remoncie instalacji elektrycznej II etap oraz malowaniu pomieszczeń wewnętrznych całego Domu Studenckiego

110432 / 2011-05-12 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
REMONT DACHU PAPOWEGO I WYMIANA BRAM GARAŻOWYCH NA BUDYNKU NR 52 W JW 1145 W BOLESŁAWCU

38361 / 2015-03-19 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych, elektrycznych i wentylacyjnych związanych z przystosowaniem pomieszczenia dla muzeum na parterze budynku głównego przy ul. Norwida 25 we Wrocławiu. (Sprawa nr RAP.272.21.2015)

247785 / 2012-11-22 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
PRZEBUDOWA STACJI PALIW PŁYNNYCH: ZADANIE NR 1 - W KŁODZKU - ZADANIE 21134, ZADANIE NR 2 - W BOLESŁAWCU - ZADANIE 21135, ZADANIE NR 3 - W BRZEGU - ZADANIE 21136, ZADANIE NR 4 - WE WROCŁAWIU - ZADANIE 21137 ZADANIE NR 5 - W OPOLU - ZADANIE 21138

282926 / 2011-09-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Radwanice - Radwanice (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa przystanku autobusowego w m. Kłębanowice na dz. nr 113/3 wraz z włączeniem zatoki autobusowej do drogi powiatowej nr 112

230228 / 2012-07-02 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Wrocławski - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa instalacji telewizji dozorowej CCTV w domach studenckich Uniwersytetu Wrocławskiego: Ołówek, Dwudziestolatka, Słowianka i Parawanowiec

144843 / 2012-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont pomieszczeń bloku żywienia w Przedszkolu nr 124 przy ul. Kopańskiego 18 we Wrocławiu

406342 / 2013-10-07 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót uzupełniających do remontu pomieszczeń w budynku F-1 przy ul. Gdańskiej 7/9 we Wrocławiu.

159405 / 2015-11-02 - Podmiot prawa publicznego

Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. - Sokołowsko (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej (dokumentacja projektowa wraz z wykonaniem robót budowlanych)