Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

42742 / 2009-02-26 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Gaworzyce (Gaworzyce)

Remont elewacji budynku Pałacu w Gaworzycach.

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: remont elewacji budynku pałacu w Gaworzycach.

Kategoria obiektu budowlanego IX (budynki kultury, nauki i oświaty)
Kategoria geotechniczna III (budynek zabytkowy)

Budynek pałacu wzniesiony w technologii tradycyjnej z kamienia i cegły na zaprawie wapiennej, adekwatnej do czasu powstania oraz kolejnych modernizacji i remontów. W 2007 roku wykonano remont dachu, natomiast w roku 2008 wymieniono stolarkę okienną i drzwiową zewnętrzną.
Budynek przez wiele lat opuszczony i nie użytkowany po przerwanym remoncie w latach osiemdziesiątych uległ znacznej destrukcji technicznej przede wszystkim z powodu działania warunków atmosferycznych.
Ściany ceglane w wielu miejscach są zarysowane, cegła i zaprawa wypłukana i zmurszała, gzymsy ceglane rozluźnione, tynki elewacji w stanie szczątkowym.
Na skutek nieszczelności w dachu zostały zalane i uszkodzone stropy drewniane piętra i parteru z ozdobnymi sztukateriami oraz sklepienia ceglane.
Stolarka drzwiowa indywidualna stylowa, stolarka okienna drewniana skrzynkowa z tzw. skrzydłami zimowymi z ościeżnicą rozglifioną, podział okien przeważnie na cztery skrzydła ze szprosami z profili bez specjalnych ozdób, okna w dziedzińcu krosnowe i naświetla.


2. Opis stanu istniejącego:

Elewacja północna
9 osiowa regularna (parter 8 + I piętro 9 = 17 okien, drzwi główne)
ryzalit środkowy (3 okna na piętrze, 2 na parterze + drzwi), zakończony płaskim trójkątnym tympanonem zamkniętym obiegającym gzymsem koronującym,
portal wejścia wykonany z piaskowca- obramienie łukowe z agrafą, dwie prostokątne półkolumny zwieńczone łukiem,
gzymsy:
cokołowy - ciągniony w tynku, prosty profilowany dołem, będący równocześnie gzymsem podokiennym parteru,
koronujący - ciągniony w tynku, profilowany, ozdobiony pasem pod gzymsowym w formie fryzu o motywach roślinnych (arabeski),
parapety okien piętra tynkowane zakończone simą od dołu, boki w formie załamanej wstęgi,
dekoracyjny pas pod gzymsem, fryz z ornamentem arabeskowym (motywy roślinne) wykonane w tynku i malowane,
otwory okienne obramione listwami wykonanymi w tynku ciągnionym,
każdy narożnik elewacji rozpoczyna się pseudokolumnami oraz po jednej pomiędzy oknami lizeny w formie imitacji kolumn z bazą i głowicą, w polach międzyokiennych pionowych wykonano duże lustra z obłymi narożnikami, nad oknami podobne w kształcie lecz wąskie, narożniki cokołu ozdobione płytkimi boniami tasiemkowymi,
dwa okna zamurowane,
cztery lukarny w dachu,
widoczne są blachy stalowe oporowe od ściągów - 5 szt,
okna piwniczne - część zamurowana,
instalacja odgromowa - 2 zwody,
piony rur spustowych- 2 piony,
materiał- mury z cegły i kamienia (szczególnie cokół i ryzalit), tynk wapienny malowany.


Elewacja zachodnia
9 osiowa ( parter , I piętro) po 9 okien w tym 4 okna zamurowane,
płaska,
cokół wykonany w tynku zakończony gzymsem podokiennym podobnie jak wyżej,
gzymsy j.w.
dekoracyjne pasy j.w.
dwie lukarny w dachu,
cztery ankry stalowe w narożnikach (po dwie nad parterem i nad piętrem),
piony rur spustowych - 2 piony z rur tytanowo- cynkowych.

Elewacja południowa
9 osiowa (parter: 7 okien + 1 drzwi + 1 okno zamurowane, I piętro: 8 okien + drzwi balkonowe, 3 lukarny z murowanymi szczytami z barokowymi spływami)
ryzalit środkowy zwieńczony barokowym szczytem z prostym kartuszem herbowym z piaskowca,
gzymsy j.w.
dekoracyjne pasy j.w. (ślady przeróbek elewacji w narożniku wschodnim, poprzez dopasowanie do markiz?)
taras wsparty na czterech kolumnach z architrawem z piaskowca (architraw ozdobiony gzymsem kostkowym), kolumny zakończone głowicami zdobnymi liśćmi akantu, strop tarasu odcinkowy łukowy z cegły na belkach stalowych, balustrada z elementów odlewanych żeliwnych lub staliwnych, schody zespołu wejściowego pod tarasem blokowe z piaskowca, posadzka z płytek terakoty (czarne i białe w szachownicę układaną w karo z bordiurą),
piony rur spustowych- 2 piony.

Elewacja wschodnia
9 osiowa ( parter 7 okien + 1 okno zamurowane + drzwi, I piętro 7 okien + 1 okno zamurowane)
płaska, rytm zakłócony zespołem wejściowym wykonanym w formie portyku, trójkątny tympanon wsparty na dwóch okrągłych kolumnach z piaskowca i dwóch półkolumnach przy ścianie, schody wejściowe blokowe z granitu, nakrywy murków bocznych i posadzka granitowa
gzymsy j.w.
dekoracyjne pasy j.w.
jedna lukarna,
instalacja odgromowa - 2 zwody
piony rur spustowych- 2 piony z rur tytanowo- cynkowych.

Tynki elewacji są bardzo zniszczone i pozostały jedynie w niewielkich fragmentach pozwalających jednak odczytać niemal w całości wystrój architektoniczny. W dużych fragmentach zachował się natomiast fryz podgzymsowy i gzyms główny koronujący. Wszystkie nadające się elementy oryginalne wystroju po wzmocnieniu należy zachować. Tynki po uzupełnieniu należy scalić co do faktury. Stosować tylko tynki systemowe, malować farbami mineralnymi o dobrym współczynniku paroprzepuszczalności.
Szczególnej uwagi i natychmiastowej interwencji konserwatorskiej wymagają wszystkie trzy zespoły wejściowe z elementami kamiennymi z piaskowca i granitu. Elementy kamienne wymagają wzmocnienia, uzupełnienia i konserwacji. Kamień należy poddać konserwacji i hydrofobizacji stosując jeden z wybranych systemów konserwacji kamienia dostępnych na rynku np. Remmers, KEIM, Sekret.




3. Opis sposobu wykonania robót

Usunąć wszystkie obce i niepotrzebne elementy metalowe takie jak haki, kotwy, śruby, gwoździe, dyble.
Usunąć mchy, porosty, glony z ścian w partiach cokołowych, w okolicach rynien i rur spustowych. Zastosować jeden z systemów renowacji np. KEIM, Remmers.
Wykonać szablony z oryginałów gzymsów, obramień, parapetów, luster.
Zbić uszkodzony tynk, usunąć luźne spoiny, oczyścić spoiny i lico muru mechanicznie oraz zmyć wodą pod ciśnieniem.
Elementy oryginalne tynku nadające się do pozostawienia należy zabezpieczyć folią i przed uszkodzeniami mechanicznymi a także wzmocnić powierzchniowo środkami chemicznymi np. KEIM Silex OH.
Uzupełnić i naprawić lico muru poprzez poszycie cegłą, wymianę uszkodzonych lub wstawienie brakujących cegieł. Małe rysy zabezpieczyć siatką podtynkową np. Rabitza, większe rysy i pęknięcia poszyć prętami stalowymi o Ø 8- 10 mm ze stali żebrowanej AIII włożonymi w co drugą spoinę na głębokość 5- 6 cm zatopionymi w zaprawie cementowej na długość co najmniej po 50 cm z każdej strony. Do uzupełniania murów i spoin stosować systemowe zaprawy murarskie na bazie trasu np. SAKRET, KEIM, BAYOSAN itp. Cegła ceramiczna kl. 15-20 MPa najlepiej zbliżona wymiarami do istniejącej.
Wykonać nowe tynki systemowe gładkie w myśl zasady obrzutka poprawiająca przyczepność na powierzchni 50/50 % i kolejne warstwy wg wskazań producenta. Łączna grubość tynku nie może być mniejsza niż 2 cm.
Do wysokości cokołu czyli do gzymsu okiennego należy wykonać systemowe tynki renowacyjne na uprzednio przygotowanym podłożu tj,. tynki stare zbite całkowicie aż do fundamentów, powierzchnie oczyścić, uzupełnić i wzmocnić.
Wykonać izolację pionową ścian np. KEIM Porosan Dichtungsschlamme.
Przed obsypaniem piaskiem należy wykonać izolację pionową z folii kubełkowej tak aby umożliwić (oddychanie ścian).
Tynki gzymsów i obramień wykonać systemową zaprawą do profili ciągnionych.
Po wykonaniu wszystkich tynków łącznie z uzupełnieniami powierzchnię ujednolicić stosując np. szpachlę z włóknami do renowacji tynków.
Przed malowaniem wszystkie elementy architektoniczne należy wycyzelować tak aby kształty były czytelne, a krawędzie wyraźne.
Tynki malować farbami elewacyjnymi mineralnymi o oporze dyfuzyjnym Sd<0,01 m i wodochłonności w= 0,07 kg/m2h05 np. KEIM Sodalit, Granital w dwóch kolorach wg wzornika kolorów KEIM Exclusiv nr 9339 i 9312 lub 9097 i 9095 zgodnie z zasadą podaną na rys. 13.
Uzupełnić brakujące fragmenty gzymsów z piaskowca w formie takiej jak istniejące. Podobnie postąpić z kolumnami. Elementy istniejące piaskowcowe należy naprawić i uzupełnić, poddać konserwacji i hydrofobizacji stosując preparaty systemowe np. Remmers, Schombürg lub KEIM Restauro, scalić kolorystycznie, usunąć stare skorodowane kotwy stalowe i zastosować kotwy ze stali nierdzewnej.
Wykonać nową balustradę tarasu z odlewów żeliwnych zgodnie z zachowanymi historycznymi wzorami, słupki pozostają. Malować w kolorze czarnym.
Elementy kamienne granitowe zespołów wejściowych należy oczyścić, uzupełnić i poddać renowacji i konserwacji. Uzupełnienia wykonać za pomocą flekowania lub wymiany fragmentów kamiennych, uzupełnić spoiny.
Wymienione rury spustowe z blachy tytanowo- cynkowej należy spiąć i odprowadzić wodę do przyszłego oczka wodnego przy cypryśniku błotnym
Należy wykonać nowe warstwy izolacyjne na tarasie i portyku bocznym wg ustaleń na budowie z autorami PB.
Zwody instalacji odgromowej poprowadzić w rurkach wkutych w mur. Wykonać złącza kontrolne w systemowych skrzynkach. Skuteczność instalacji odgromowej potwierdzić odpowiednimi badaniami i uwidocznić w protokole.
Od strony wschodniej rosną przy wejściu dwa żywotniki olbrzymie, które na czas robót należy zabezpieczyć.
Wykonać obróbki blacharskie wystających elementów tarasu, portyku i portalu oraz parapetów okiennych z blachy tytanowo- cynkowej.
Elewacje podwórkowe zostaną wykonane wraz z remontem wnętrz pałacu i aranżacji pomieszczeń.

Uwaga: należy zachować jak najwięcej elementów oryginalnych gzymsów, fryzu, obramień i elementów kamiennych.


4. Teren budowy należy uprzątnąć z gruzu oraz innych odpadów pochodzących z remontu elewacji.

5. Przed przystąpieniem do wykonywania prac na obiekcie nowo wstawioną stolarkę okienną i drzwiową należy zabezpieczyć folią w sposób chroniący ją przed uszkodzeniem.

6. W czasie wykonywania robót na wysokościach należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o bezpieczeństwo oraz przestrzegać przepisów BHP.

7. Roboty należy wykonywać pod nadzorem uprawionego kierownika budowy posiadającego kwalifikacje i doświadczenie przy remontach obiektów zabytkowych.

8. Książka przedmiarów stanowi jedynie element pomocniczy przy sporządzaniu oferty.

9. Uwaga ! Wycenę należy poprzedzić własnymi pomiarami.

10. Podstawą do sporządzenia oferty jest projekt techniczny oraz obowiązkowe zapoznanie się ze stanem technicznym obiektu.

11. Kosztorys ofertowy należy sporządzić z uwzględnieniem kosztów zakupu materiałów.

12. Wykonawca ma obowiązek prowadzenia dokumentacji wykonawczej, również fotograficznej, w której odnotowany zostanie stan elementów remontowanych z uwzględnieniem konserwowanych elementów kamiennych. Dokumentacja będzie stanowić załącznik do protokołu odbioru końcowego.

13. Wykonawca ma obowiązek opracować Program konserwacji elementów kamiennych wraz z uzyskaniem pozwolenia Konserwatora na prowadzenie tych prac z zastosowaniem wybranej technologii.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 42742

Data publikacji: 2009-02-26

Nazwa: Gmina Gaworzyce

Ulica: ul. Okrężna 85

Numer domu: 85

Miejscowość: Gaworzyce

Kod pocztowy: 59-180

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 076 8316285

Numer faxu: 076 8316286

Regon: 00053389000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Adres strony internetowej: www.gaworzyce.sbip.pl oraz www.sbip.pl/ngaworzyce

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Remont elewacji budynku Pałacu w Gaworzycach.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest: remont elewacji budynku pałacu w Gaworzycach.

Kategoria obiektu budowlanego IX (budynki kultury, nauki i oświaty)
Kategoria geotechniczna III (budynek zabytkowy)

Budynek pałacu wzniesiony w technologii tradycyjnej z kamienia i cegły na zaprawie wapiennej, adekwatnej do czasu powstania oraz kolejnych modernizacji i remontów. W 2007 roku wykonano remont dachu, natomiast w roku 2008 wymieniono stolarkę okienną i drzwiową zewnętrzną.
Budynek przez wiele lat opuszczony i nie użytkowany po przerwanym remoncie w latach osiemdziesiątych uległ znacznej destrukcji technicznej przede wszystkim z powodu działania warunków atmosferycznych.
Ściany ceglane w wielu miejscach są zarysowane, cegła i zaprawa wypłukana i zmurszała, gzymsy ceglane rozluźnione, tynki elewacji w stanie szczątkowym.
Na skutek nieszczelności w dachu zostały zalane i uszkodzone stropy drewniane piętra i parteru z ozdobnymi sztukateriami oraz sklepienia ceglane.
Stolarka drzwiowa indywidualna stylowa, stolarka okienna drewniana skrzynkowa z tzw. skrzydłami zimowymi z ościeżnicą rozglifioną, podział okien przeważnie na cztery skrzydła ze szprosami z profili bez specjalnych ozdób, okna w dziedzińcu krosnowe i naświetla.


2. Opis stanu istniejącego:

Elewacja północna
9 osiowa regularna (parter 8 + I piętro 9 = 17 okien, drzwi główne)
ryzalit środkowy (3 okna na piętrze, 2 na parterze + drzwi), zakończony płaskim trójkątnym tympanonem zamkniętym obiegającym gzymsem koronującym,
portal wejścia wykonany z piaskowca- obramienie łukowe z agrafą, dwie prostokątne półkolumny zwieńczone łukiem,
gzymsy:
cokołowy - ciągniony w tynku, prosty profilowany dołem, będący równocześnie gzymsem podokiennym parteru,
koronujący - ciągniony w tynku, profilowany, ozdobiony pasem pod gzymsowym w formie fryzu o motywach roślinnych (arabeski),
parapety okien piętra tynkowane zakończone simą od dołu, boki w formie załamanej wstęgi,
dekoracyjny pas pod gzymsem, fryz z ornamentem arabeskowym (motywy roślinne) wykonane w tynku i malowane,
otwory okienne obramione listwami wykonanymi w tynku ciągnionym,
każdy narożnik elewacji rozpoczyna się pseudokolumnami oraz po jednej pomiędzy oknami lizeny w formie imitacji kolumn z bazą i głowicą, w polach międzyokiennych pionowych wykonano duże lustra z obłymi narożnikami, nad oknami podobne w kształcie lecz wąskie, narożniki cokołu ozdobione płytkimi boniami tasiemkowymi,
dwa okna zamurowane,
cztery lukarny w dachu,
widoczne są blachy stalowe oporowe od ściągów - 5 szt,
okna piwniczne - część zamurowana,
instalacja odgromowa - 2 zwody,
piony rur spustowych- 2 piony,
materiał- mury z cegły i kamienia (szczególnie cokół i ryzalit), tynk wapienny malowany.


Elewacja zachodnia
9 osiowa ( parter , I piętro) po 9 okien w tym 4 okna zamurowane,
płaska,
cokół wykonany w tynku zakończony gzymsem podokiennym podobnie jak wyżej,
gzymsy j.w.
dekoracyjne pasy j.w.
dwie lukarny w dachu,
cztery ankry stalowe w narożnikach (po dwie nad parterem i nad piętrem),
piony rur spustowych - 2 piony z rur tytanowo- cynkowych.

Elewacja południowa
9 osiowa (parter: 7 okien + 1 drzwi + 1 okno zamurowane, I piętro: 8 okien + drzwi balkonowe, 3 lukarny z murowanymi szczytami z barokowymi spływami)
ryzalit środkowy zwieńczony barokowym szczytem z prostym kartuszem herbowym z piaskowca,
gzymsy j.w.
dekoracyjne pasy j.w. (ślady przeróbek elewacji w narożniku wschodnim, poprzez dopasowanie do markiz?)
taras wsparty na czterech kolumnach z architrawem z piaskowca (architraw ozdobiony gzymsem kostkowym), kolumny zakończone głowicami zdobnymi liśćmi akantu, strop tarasu odcinkowy łukowy z cegły na belkach stalowych, balustrada z elementów odlewanych żeliwnych lub staliwnych, schody zespołu wejściowego pod tarasem blokowe z piaskowca, posadzka z płytek terakoty (czarne i białe w szachownicę układaną w karo z bordiurą),
piony rur spustowych- 2 piony.

Elewacja wschodnia
9 osiowa ( parter 7 okien + 1 okno zamurowane + drzwi, I piętro 7 okien + 1 okno zamurowane)
płaska, rytm zakłócony zespołem wejściowym wykonanym w formie portyku, trójkątny tympanon wsparty na dwóch okrągłych kolumnach z piaskowca i dwóch półkolumnach przy ścianie, schody wejściowe blokowe z granitu, nakrywy murków bocznych i posadzka granitowa
gzymsy j.w.
dekoracyjne pasy j.w.
jedna lukarna,
instalacja odgromowa - 2 zwody
piony rur spustowych- 2 piony z rur tytanowo- cynkowych.

Tynki elewacji są bardzo zniszczone i pozostały jedynie w niewielkich fragmentach pozwalających jednak odczytać niemal w całości wystrój architektoniczny. W dużych fragmentach zachował się natomiast fryz podgzymsowy i gzyms główny koronujący. Wszystkie nadające się elementy oryginalne wystroju po wzmocnieniu należy zachować. Tynki po uzupełnieniu należy scalić co do faktury. Stosować tylko tynki systemowe, malować farbami mineralnymi o dobrym współczynniku paroprzepuszczalności.
Szczególnej uwagi i natychmiastowej interwencji konserwatorskiej wymagają wszystkie trzy zespoły wejściowe z elementami kamiennymi z piaskowca i granitu. Elementy kamienne wymagają wzmocnienia, uzupełnienia i konserwacji. Kamień należy poddać konserwacji i hydrofobizacji stosując jeden z wybranych systemów konserwacji kamienia dostępnych na rynku np. Remmers, KEIM, Sekret.




3. Opis sposobu wykonania robót

Usunąć wszystkie obce i niepotrzebne elementy metalowe takie jak haki, kotwy, śruby, gwoździe, dyble.
Usunąć mchy, porosty, glony z ścian w partiach cokołowych, w okolicach rynien i rur spustowych. Zastosować jeden z systemów renowacji np. KEIM, Remmers.
Wykonać szablony z oryginałów gzymsów, obramień, parapetów, luster.
Zbić uszkodzony tynk, usunąć luźne spoiny, oczyścić spoiny i lico muru mechanicznie oraz zmyć wodą pod ciśnieniem.
Elementy oryginalne tynku nadające się do pozostawienia należy zabezpieczyć folią i przed uszkodzeniami mechanicznymi a także wzmocnić powierzchniowo środkami chemicznymi np. KEIM Silex OH.
Uzupełnić i naprawić lico muru poprzez poszycie cegłą, wymianę uszkodzonych lub wstawienie brakujących cegieł. Małe rysy zabezpieczyć siatką podtynkową np. Rabitza, większe rysy i pęknięcia poszyć prętami stalowymi o Ø 8- 10 mm ze stali żebrowanej AIII włożonymi w co drugą spoinę na głębokość 5- 6 cm zatopionymi w zaprawie cementowej na długość co najmniej po 50 cm z każdej strony. Do uzupełniania murów i spoin stosować systemowe zaprawy murarskie na bazie trasu np. SAKRET, KEIM, BAYOSAN itp. Cegła ceramiczna kl. 15-20 MPa najlepiej zbliżona wymiarami do istniejącej.
Wykonać nowe tynki systemowe gładkie w myśl zasady obrzutka poprawiająca przyczepność na powierzchni 50/50 % i kolejne warstwy wg wskazań producenta. Łączna grubość tynku nie może być mniejsza niż 2 cm.
Do wysokości cokołu czyli do gzymsu okiennego należy wykonać systemowe tynki renowacyjne na uprzednio przygotowanym podłożu tj,. tynki stare zbite całkowicie aż do fundamentów, powierzchnie oczyścić, uzupełnić i wzmocnić.
Wykonać izolację pionową ścian np. KEIM Porosan Dichtungsschlamme.
Przed obsypaniem piaskiem należy wykonać izolację pionową z folii kubełkowej tak aby umożliwić (oddychanie ścian).
Tynki gzymsów i obramień wykonać systemową zaprawą do profili ciągnionych.
Po wykonaniu wszystkich tynków łącznie z uzupełnieniami powierzchnię ujednolicić stosując np. szpachlę z włóknami do renowacji tynków.
Przed malowaniem wszystkie elementy architektoniczne należy wycyzelować tak aby kształty były czytelne, a krawędzie wyraźne.
Tynki malować farbami elewacyjnymi mineralnymi o oporze dyfuzyjnym Sd<0,01 m i wodochłonności w= 0,07 kg/m2h05 np. KEIM Sodalit, Granital w dwóch kolorach wg wzornika kolorów KEIM Exclusiv nr 9339 i 9312 lub 9097 i 9095 zgodnie z zasadą podaną na rys. 13.
Uzupełnić brakujące fragmenty gzymsów z piaskowca w formie takiej jak istniejące. Podobnie postąpić z kolumnami. Elementy istniejące piaskowcowe należy naprawić i uzupełnić, poddać konserwacji i hydrofobizacji stosując preparaty systemowe np. Remmers, Schombürg lub KEIM Restauro, scalić kolorystycznie, usunąć stare skorodowane kotwy stalowe i zastosować kotwy ze stali nierdzewnej.
Wykonać nową balustradę tarasu z odlewów żeliwnych zgodnie z zachowanymi historycznymi wzorami, słupki pozostają. Malować w kolorze czarnym.
Elementy kamienne granitowe zespołów wejściowych należy oczyścić, uzupełnić i poddać renowacji i konserwacji. Uzupełnienia wykonać za pomocą flekowania lub wymiany fragmentów kamiennych, uzupełnić spoiny.
Wymienione rury spustowe z blachy tytanowo- cynkowej należy spiąć i odprowadzić wodę do przyszłego oczka wodnego przy cypryśniku błotnym
Należy wykonać nowe warstwy izolacyjne na tarasie i portyku bocznym wg ustaleń na budowie z autorami PB.
Zwody instalacji odgromowej poprowadzić w rurkach wkutych w mur. Wykonać złącza kontrolne w systemowych skrzynkach. Skuteczność instalacji odgromowej potwierdzić odpowiednimi badaniami i uwidocznić w protokole.
Od strony wschodniej rosną przy wejściu dwa żywotniki olbrzymie, które na czas robót należy zabezpieczyć.
Wykonać obróbki blacharskie wystających elementów tarasu, portyku i portalu oraz parapetów okiennych z blachy tytanowo- cynkowej.
Elewacje podwórkowe zostaną wykonane wraz z remontem wnętrz pałacu i aranżacji pomieszczeń.

Uwaga: należy zachować jak najwięcej elementów oryginalnych gzymsów, fryzu, obramień i elementów kamiennych.


4. Teren budowy należy uprzątnąć z gruzu oraz innych odpadów pochodzących z remontu elewacji.

5. Przed przystąpieniem do wykonywania prac na obiekcie nowo wstawioną stolarkę okienną i drzwiową należy zabezpieczyć folią w sposób chroniący ją przed uszkodzeniem.

6. W czasie wykonywania robót na wysokościach należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o bezpieczeństwo oraz przestrzegać przepisów BHP.

7. Roboty należy wykonywać pod nadzorem uprawionego kierownika budowy posiadającego kwalifikacje i doświadczenie przy remontach obiektów zabytkowych.

8. Książka przedmiarów stanowi jedynie element pomocniczy przy sporządzaniu oferty.

9. Uwaga ! Wycenę należy poprzedzić własnymi pomiarami.

10. Podstawą do sporządzenia oferty jest projekt techniczny oraz obowiązkowe zapoznanie się ze stanem technicznym obiektu.

11. Kosztorys ofertowy należy sporządzić z uwzględnieniem kosztów zakupu materiałów.

12. Wykonawca ma obowiązek prowadzenia dokumentacji wykonawczej, również fotograficznej, w której odnotowany zostanie stan elementów remontowanych z uwzględnieniem konserwowanych elementów kamiennych. Dokumentacja będzie stanowić załącznik do protokołu odbioru końcowego.

13. Wykonawca ma obowiązek opracować Program konserwacji elementów kamiennych wraz z uzyskaniem pozwolenia Konserwatora na prowadzenie tych prac z zastosowaniem wybranej technologii.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2009

Informacja na temat wadium:
Wymagane wadium w wysokości 20.000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy zł.)

opis_war:
1.Warunki ogólne

1.1.Wykonawca nie może podlegać wykluczeniu z ubiegania się o zamówienie publiczne na podstawie art. 24 ustawy oraz spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1, pkt 1-3 ustawy.

1.2.W przypadku Wykonawców składających wspólną ofertę - warunki opisane w pkt. 1.1. musi spełniać każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.

2. Warunki szczegółowe podmiotowe

2.1. Potencjał ekonomiczno - finansowy:

a)Wykonawca winien posiadać środki finansowe lub możliwość zaciągnięcia kredytu bankowego z przeznaczeniem na finansowanie realizacji zadania - do wysokości 50% ceny oferty.
b)Wykonawcy składający wspólną ofertę winni posiadać środki finansowe lub możliwość zaciągnięcia kredytu bankowego z przeznaczeniem na finansowanie realizacji zadania - łącznie do wysokości 50% ceny oferty.

2.2. Potencjał kadrowy:
a)Wykonawca winien skierować do realizacji zadania co najmniej dwie osoby, które posiadają uprawnienia i kwalifikacje do wykonania zamówienia tj. tytuł zawodowy magistra uzyskany po ukończeniu wyższych studiów na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki (lub wyższych studiów w specjalności w zakresie konserwacji zabytków), w zakresie konserwacji i restauracji kamienia i detalu architektonicznego oraz przebytą po ukończeniu powyższych studiów co najmniej 12-miesięczną praktykę zawodową w zakresie konserwacji i badania zabytków (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych).

b)Wykonawca winien wskazać osobę do pełnienia funkcji Kierownika budowy. Kierownik budowy musi posiadać uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, być wpisany na listę członków PIIB oraz wykazać przebytą co najmniej 2-letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych potwierdzoną przez Konserwatora lub posiadać pozytywną opinię Konserwatora do kierowania pracami budowlanymi przy zabytkach nieruchomych (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych).

c)Potencjał kadrowy Wykonawców składających wspólną ofertę winien łącznie spełniać ww. kryteria.



2.3. Doświadczenie

2.3.1. Wykonawca winien wykazać się w ostatnich 5 latach przed wszczęciem postępowania, (jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) realizacją co najmniej 2 zamówień odpowiadających rodzajem i wartością robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia tj. prac konserwatorskich lub restauratorskich w tym, w zakresie konserwacji elementów kamiennych, w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków. Powyższe doświadczenie oferenta winno być udokumentowane referencjami potwierdzającymi należyte wykonanie prac.

2.3.2.Wykonawcy składający wspólną ofertę winni wykazać się łącznie realizacją zadań j.w.

3. Wymagane warunki gwarancji

Wykonawca winien udzielić co najmniej 5 letniej gwarancji na zrealizowany przedmiot umowy, liczonej od dnia odbioru końcowego.

inf_osw:
4. Dokumenty wymagane dla potwierdzenia warunków, jakie muszą spełniać Wykonawcy oraz dokumenty wymagane dla oceny ofert w kryteriach.

4.1.Dla potwierdzenia spełnienia warunków ogólnych określonych w pkt. 1, wykonawcy winni przedłożyć niżej wymienione dokumenty:

a) Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, na formularzu zgodnym z treścią załącznika nr 2 do niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

b) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

c) Pełnomocnictwo do złożenia oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. Przyjmuje się, że pełnomocnictwo do złożenia oferty upoważnia również do poświadczenia za zgodność z oryginałem kopii wszystkich dokumentów składanych wraz z oferta, chyba, że z treści pełnomocnictwa wynika co innego.

d) Aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-9 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

e) Aktualne zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłaceniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zezwolenie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

4.2. Na potwierdzenie spełnienia warunków szczegółowych podmiotowych opisanych w pkt. 2 Wykonawcy winni przedłożyć następujące dokumenty:

a) Informacje banku, w którym wykonawca posiada podstawowy rachunek bankowy potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

b) Wykaz osób i podmiotów, które będą wykonywać zamówienie lub będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności - zgodnie z zał. nr 3.

c) Dokumenty potwierdzające, że osoby, które będą wykonywać zamówienie tj. wykazane w załączniku nr 3 do SIWZ, posiadają wymagane uprawnienia i kwalifikacje.

d) Wykaz zamówień o charakterze i złożoności porównywalnej z zakresem przedmiotu postępowania wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed wszczęciem postępowania, (jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie), polegających na wykonaniu prac konserwatorskich lub restauratorskich w tym, w zakresie konserwacji elementów kamiennych, w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków, z podaniem ich wartości, zakresu, terminów wykonania oraz Inwestora - zgodnie z załącznikiem nr 4 do SIWZ.

e) Dokumenty (referencje) potwierdzające, że prace wyszczególnione w załączniku nr 4 do SIWZ zostały wykonane należycie. Jako jedną zamówienie rozumie się prace wykonane na jednym obiekcie.

4.3. Polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony na kwotę minimum 200 000,00 zł od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej.

4.4. W celu potwierdzenia spełnienia warunków ogólnych wymaganych od Wykonawców. składających wspólną ofertę, dokumenty wymienione w pkt. 4.1 winny być przedłożone przez wszystkich Wykonawców.

4.5. W celu potwierdzenia spełnienia warunków szczegółowych wymaganych od Wykonawców składających wspólna ofertę, dokumenty wymienione w pkt. 4.2 winien przedłożyć w imieniu wszystkich ten lub ci spośród Wykonawców, którzy potwierdzą ich spełnienie.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.gaworzyce.sbip.pl oraz www.sbip.pl/ngaworzyce

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy w Gaworzycach
ul. Okrężna 85
59-180 Gaworzyce

Data składania wniosków, ofert: 19/03/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania: sekretariat Urzędu Gminy w Gaworzycach

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Podobne przetargi

164887 / 2012-07-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przetarg nieograniczony na remont budynku filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Legnicy, przy ul. Św. Piotra 12.

118741 / 2009-07-23 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie remontu polegającego na pomalowaniu pomieszczeń sanitarnych i kuchni w DS. T-9 Politechniki Wrocławskiej przy ul. Powstańców Śląskich 137 we Wrocławiu

240691 / 2008-09-29 - Podmiot prawa publicznego

Teatr Muzyczny Capitol - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Osuszanie ścian fundamentowych budynku Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego 72,72a wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowych oraz wykonaniem posadzki.

94963 / 2009-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Bardo - Bardo (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przedmiotem zamówienia jest remont pomieszczenia dla nowej siedziby punktu IT z lepszą lokalizacją - w punkcie wyjścia na obie trasy turystyczne - Bardo ul. Plac Wolności 4

254177 / 2008-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Polkowicki - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja (remont, przebudowa) Placówki Socjalizacyjnej SKARBEK w Polkowicach - remont boiska, zagospodarowanie terenu

37356 / 2013-01-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Oława - Oława (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Owczary z włączeniem do kanalizacji sanitarnej w Oleśnicy Małej w gminie Oława

354630 / 2012-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Złotoryi - Złotoryja (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zmiana sposobu użytkowania części budynku byłego Gimnazjum nr 1 przy ul. Kolejowej 4 w Złotoryi na ośrodek rewalidacji.

136575 / 2009-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Święta Katarzyna - Święta Katarzyna (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa budynku socjalnego w ramach Etapu I A w miejscowości Święta Katarzyna, gmina Święta Katarzyna.

12203 / 2016-02-04 - Podmiot prawa publicznego

Wrocławskie Inwestycje sp. z o.o. - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zamówienie dodatkowe do zamówienia podstawowego pn. Przygotowanie infrastruktury sportowej w związku z World Games - renowacja Stadionu Olimpijskiego polegające na zaprojektowaniu i wykonaniu drenażu boiska do futbolu amerykańskiego

193713 / 2011-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont budynku Przedszkola nr 94 przy ul. Grabiszyńskiej 147 we Wrocławiu.

164633 / 2011-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont elewacji budynku Przedszkola Nr 21 przy ul. Korzeniowskiego 10 we Wrocławiu

262004 / 2015-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Zawidowie - Zawidów (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozszerzenie zakresu rzeczowego zadania inwestycyjnego pn. Remont ulicy Wilczej w Zawidowie realizowanego w ramach Programu Wieloletniego pn. Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój

35464 / 2011-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Prusice - Prusice (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
BudowaOczyszczalni ŚciekówPrusice w Pietrowicach Małych wraz z wylotem do odbiornika-Struga I oraz siecią wodociągową wraz z dostawami wyposażenia eksploatacyjnego sieci-zgodnie z dokumentacją projektową w ramach Projektu:pn.Program ochrony wód zlewni rzeki Sąsiecznicy,położonej w dorzeczu rzeki Baryczy poprzez budowę oczyszczalni ścieków i kanalizacji na terenie aglomeracji Prusice w ramach Priorytetu nr4Poprawa stanu środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwa ekologicznego i przeciwpowodziowego Dolnego Śląska(Środowisko i bezpieczeństwo ekologiczneDziałanienr4.2Infrastruktura wodno-ściekowa