Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

193068 / 2009-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina DÄ…bie (DÄ…bie)

Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości (m.) Szczawno oraz sieci wodociągowej rozdzielczej wraz z przyłączami dla m. Szczawno i Ciemnice, Gmina Dąbie, woj. lubuskie

Opis zamówienia

1. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
2.1 Lokalizacja i charakterystyka terenu inwestycji.
Teren objęty projektem sieci wodociągu grupowego Szczawno - Ciemnice stanowi północną część gminy Dąbie, która administracyjnie położona jest w środkowo zachodniej części województwa lubuskiego w powiecie krośnieńskim. Od zachodu graniczy z gminą Krosno Odrzańskie, od południa z gminą Bobrowice, a od wschodu z gminą Czerwieńsk. Od północy granicę gminy Dąbie stanowi Odra. Wodociąg grupowy Szczawno - Ciemnice rozpoczyna się w miejscu projektowanej ASUW w Szczawnie, zlokalizowanej na działce nr 620/7, przy drodze powiatowej nr P1147 relacji Pław - Szczawno, w bezpośrednim sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej w Szczawnie. Sieć wodociągowa biegnie na północ do miejscowości Szczawno, gdzie rozprowadzona jest po drogach publicznych - powiatowych i gminnych. Następnie projektowana trasa sieci wodociągowej kieruje się na północny wschód, w kierunku nieczynnej stacji kolejowej w Ciemnicach a następnie na południowy wschód, drogami gminnymi do miejscowości Ciemnice. W Ciemnicach, podobnie jak w Szczawnie sieci wodociągowe zlokalizowano w drogach powiatowych lub gminnych. Teren inwestycji leży ok. 3,0 km na północ od drogi krajowej nr 29, w odległości ok. 12,0 km od Krosna Odrzańskiego.
Przebieg sieci wodociągu pokazano na mapie topograficznej w skali 1:10000 - rys. nr 1. Trasę sieci wraz z przyłączami i lokalizacją odcinków, dla których niezbędne będzie obniżenie zwierciadła wód gruntowych pokazano na planach zagospodarowania terenu, na mapach sytuacyjno - wysokościowych - w skali 1:500 - rys. nr 1 - 16.
2.2 Przedmiot inwestycji.
Przedmiot inwestycji stanowi budowa sieci wodociągowych rozdzielczej wraz z przyłączami dla miejscowości: Szczawno i Ciemnice. Sieci wodociągowe rozdzielcze zostaną wykonane z rur PE DN 200, 160 i 125 mm i na zdecydowanej większości trasy zostaną zlokalizowane w działkach dróg publicznych: powiatowych i gminnych. W kilku przypadkach sieci rozdzielcze, na krótkich odcinkach będą zlokalizowane w działkach nie stanowiących drogi. W ramach projektowanego zadania zostaną wykonane przyłącza wodociągowe z rur PE o średnicach DN 50 i 32 mm. Obecnie obie miejscowości objęte projektem, nie posiadają sieci wodociągowej - w Szczawnie i Ciemnicach mieszkańcy korzystają z wody nie uzdatnianej, pobieranej z indywidualnych ujęć wody podziemnej lub studni kopanych. Ponadto w obu miejscowościach w ostatnich latach poziom wód gruntowych znacznie się obniżył, co spowodowało zanik wody w części studni kopanych. Obecnie na brak wody w studniach narzeka ok. 15 % gospodarstw.
Proces ten postępuje i szacuje się, że w obu tych miejscowościach do końca roku 2010 brak wody może wystąpić w ok. 30 % gospodarstw.
W miejscowościach objętych niniejszą dokumentacją gospodarka ściekowa na chwilę obecną rozwiązana jest poprzez zbiorniki bezodpływowe. Zgodnie z opracowaną w 2007 r koncepcją gospodarki wodno - ściekowej dla gminy Dąbie w Szczawnie oraz w Ciemnicach zostaną wykonane sieci kanalizacyjne, a ścieki rurociągiem ciśnieniowym, za pośrednictwem pompowni zostaną skierowane do oczyszczalni ścieków w Krośnie Odrzańskim.
Źródłem wody dla projektowanej sieci wodociągu grupowego będzie projektowana nowa Automatyczna Stacja Uzdatniania Wody zlokalizowana w miejscowości Szczawno na działce nr 620/7. Projektowana ASUW w Szczawnie będzie stanowiła element wodociągu zbiorowego Szczawno - Ciemnice, na który oprócz ASUW złożą się sieci wodociągowe wraz z przyłączami dla miejscowości: Szczawno i Ciemnice. Projekt budowlano - wykonawczy ASUW wraz z obiektami towarzyszącymi znajdzie się w odrębnym opracowaniu.
Na całość zamierzenia składają się:
a) Budowa kontenerowego budynku Automatycznej Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Szczawno na działce nr 620/7 wraz z obiektami towarzyszącymi:
1.1 budynek kontenerowy ASUW - 6,18 m x 9,88 m,
1.2 studnia głębinowa - nowa, dla istniejącego ujęcia wody (SW-5),
1.3 zbiornik wody czystej, o pojemności czynnej Vcz = 150 m3,
1.4 odstojnik popłuczyn - pojemność czynna Vcz = 16,4 m3,
1.5zbiornik bezodpływowy ścieków sanitarnych z ASUW Vcz = 1,7 m3,
1.6 neutralizator ścieków chemicznych pojemność czynna Vcz = 2,56 m3,
1.7 sieci międzyobiektowe - przewody wodociągowe (rurociąg wody surowej, dopływ do zbiorników wody czystej, dopływ wody czystej do ASUW),
1.8 sieci międzyobiektowe - grawitacyjne (przelew i spust wody ze zbiorników wody czystej, kolektor odprowadzający wody popłuczne, kolektor do neutralizatora ścieków chemicznych, kolektor odprowadzający ścieki sanitarne do zbiornika bezodpływowego).
b) Budowa sieci wodociągowych rozdzielczych wraz z przyłączami wodociągowymi dla miejscowości: Szczawno i Ciemnice.
Sieci wodociągowe rozdzielcze zostaną ułożone w działkach dróg powiatowych i gminnych, w kilku przypadkach sieć będzie przebiegała w działkach budowlanych lub leśnych. Całkowita długość sieci wodociągowych rozdzielczych wyniesie L = 11023,7 mb, całkowita długość przyłączy wodociągowych wyniesie L = 3010,0 m.
Na całość zamierzenia składają się:
- sieci wodociągowe rozdzielcze PE DN 200 mm - L = 980,0 m
- sieci wodociągowe rozdzielcze PE DN 160 mm - L = 5688,0 m
- sieci wodociągowe rozdzielcze PE DN 125 mm - L = 4355,7 m
- przyłącza wodociągowe PE DN 50 mm - L = 387,0 m.
- przyłącza wodociągowe PE DN 32 mm - L = 2623,0 m.
- Hydranty p.poż. nadziemne Ø 80 mm - 64 szt.
- Hydranty p.poż. podziemne Ø 80 mm - 3 szt.
c) Projektowane zagospodarowanie terenu.
Projektowane zagospodarowanie terenu inwestycji będzie polegało na budowie sieci wodociągowej rozdzielczej wraz z przyłączami w działkach dróg powiatowych i gminnych. Sieć wodociągowa rozdzielcza będzie wykonana z rur PE-100, o średnicach DN 200, 160 i 125 mm z szeregu SDR17 przewidzianych na nominalne ciśnienie robocze 10,0 bar.

Szczegółowy zakres, ilość, wyszczególnienie itp. zamieszczono w kompletnej dokumentacji projektowej (np. w przedmiarach robót), załączonej do SIWZ, na str. www.bip.dabie.pl w dziale - przetargi aktualne.

2.3 Uwagi:
1)Nazwy własne producentów materiałów zostały użyte jako przykładowe.
2)Możliwe jest zastosowanie produktów innych firm pod warunkiem utrzymania założonych parametrów jakościowych i akceptacji osób funkcyjnych (np. projektanta, inspektora nadzoru inwestorskiego).
3)W dokumentacji technicznej w przypadku wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia dodaje się wyrazy: lub równoważny.
4)Szczegółowy zakres, ilość, wyszczególnienie zawiera przedmiar robót, stanowiący integralną część niniejszej SIWZ oraz Projekt budowlany, specyfikacja techniczne i SIWZ z załącznikami.

3. Informacja na temat możliwości powierzenia przez wykonawcę wykonania części lub całości zamówienia podwykonawcom (jeżeli dotyczy):
- Wykonawca jest zobowiązany wskazać w ofercie część zamówienia, którą będzie wykonywał Podwykonawca. Wykonawca odpowiada w pełni wobec Zamawiającego za czynności wykonane przez Podwykonawcę i jego personel oraz osoby z nim współpracujące.
4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych
5. Przedmiotem niniejszego postępowania nie jest zawarcie umowy ramowej
6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.
7. Wymagania stawiane Wykonawcy:
7.1 Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
7.2 Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy,
7.3 Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.
7.4 Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax. oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
7.5 Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
7.6 Inne:
1)W celu lepszego rozpoznania tematu i prawidłowego złożenia oferty zalecane jest wcześniejsze dokonanie wizji lokalnej w terenie przyszłego placu budowy.
2)Cena ofert powinna obejmować koszty wykonania całości zamówienia (wraz z kosztami dodatkowymi wszelkich robót przygotowawczych, kosztami uzgodnień, delegacji, organizacji itp.) mimo nie podania ich w przedmiarze robót.
8. Wymagania organizacyjne ---
9. Wymagania dot. gwarancji. Okres gwarancji - 3 lata od chwili przekazania inwestycji do
użytkowania. Okres rękojmi nie może być krótszy niż okres rękojmi za wady budowlane (minimum 3 lata od odbioru końcowego inwestycji budowlanej wykonanej w oparciu o projekt budowlany stanowiący przedmiot niniejszego postępowania).
10. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany łączącej strony umowy, za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie, w formie aneksu do umowy, pod rygorem nieważności takiej zmiany na podstawie art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych i art.632 § 2 k.c, w zakresie:
10.1 terminu wykonania zamówienia w przypadku, gdy niedotrzymanie terminu spowodowane jest okolicznościami, których nie można było przewidzieć w chwili jej zawarcia a w szczególności:
1) warunkami atmosferycznymi
2) klęskami żywiołowymi
3) niemożliwymi do przewidzenia warunkami geologicznymi terenu budowy, odmiennymi od
przyjętych w dokumentacji projektowej
4) przyczynami zależnymi od Zamawiającego, np. nie terminowe oddanie placu budowy,
10.2 sposobu spełnienia świadczenia na skutek zmian technologicznych spowodowanych w szczególności następującymi okolicznościami:
1) niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót spowodowania zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń;
2) pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego
przedmiotu umowy;
3) pojawienie się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
4) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań
technicznych - technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji
technicznej wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 193068

Data publikacji: 2009-06-16

Nazwa: Gmina Dąbie

Ulica: ul. Szeroka 4

Numer domu: 4

Miejscowość: Dąbie

Kod pocztowy: 66-615

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 068 3835148

Numer faxu: 068 3832148

Adres strony internetowej: www.dabie.pl

Regon: 00053938300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości (m.) Szczawno oraz sieci wodociągowej rozdzielczej wraz z przyłączami dla m. Szczawno i Ciemnice, Gmina Dąbie, woj. lubuskie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
2.1 Lokalizacja i charakterystyka terenu inwestycji.
Teren objęty projektem sieci wodociągu grupowego Szczawno - Ciemnice stanowi północną część gminy Dąbie, która administracyjnie położona jest w środkowo zachodniej części województwa lubuskiego w powiecie krośnieńskim. Od zachodu graniczy z gminą Krosno Odrzańskie, od południa z gminą Bobrowice, a od wschodu z gminą Czerwieńsk. Od północy granicę gminy Dąbie stanowi Odra. Wodociąg grupowy Szczawno - Ciemnice rozpoczyna się w miejscu projektowanej ASUW w Szczawnie, zlokalizowanej na działce nr 620/7, przy drodze powiatowej nr P1147 relacji Pław - Szczawno, w bezpośrednim sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej w Szczawnie. Sieć wodociągowa biegnie na północ do miejscowości Szczawno, gdzie rozprowadzona jest po drogach publicznych - powiatowych i gminnych. Następnie projektowana trasa sieci wodociągowej kieruje się na północny wschód, w kierunku nieczynnej stacji kolejowej w Ciemnicach a następnie na południowy wschód, drogami gminnymi do miejscowości Ciemnice. W Ciemnicach, podobnie jak w Szczawnie sieci wodociągowe zlokalizowano w drogach powiatowych lub gminnych. Teren inwestycji leży ok. 3,0 km na północ od drogi krajowej nr 29, w odległości ok. 12,0 km od Krosna Odrzańskiego.
Przebieg sieci wodociągu pokazano na mapie topograficznej w skali 1:10000 - rys. nr 1. Trasę sieci wraz z przyłączami i lokalizacją odcinków, dla których niezbędne będzie obniżenie zwierciadła wód gruntowych pokazano na planach zagospodarowania terenu, na mapach sytuacyjno - wysokościowych - w skali 1:500 - rys. nr 1 - 16.
2.2 Przedmiot inwestycji.
Przedmiot inwestycji stanowi budowa sieci wodociągowych rozdzielczej wraz z przyłączami dla miejscowości: Szczawno i Ciemnice. Sieci wodociągowe rozdzielcze zostaną wykonane z rur PE DN 200, 160 i 125 mm i na zdecydowanej większości trasy zostaną zlokalizowane w działkach dróg publicznych: powiatowych i gminnych. W kilku przypadkach sieci rozdzielcze, na krótkich odcinkach będą zlokalizowane w działkach nie stanowiących drogi. W ramach projektowanego zadania zostaną wykonane przyłącza wodociągowe z rur PE o średnicach DN 50 i 32 mm. Obecnie obie miejscowości objęte projektem, nie posiadają sieci wodociągowej - w Szczawnie i Ciemnicach mieszkańcy korzystają z wody nie uzdatnianej, pobieranej z indywidualnych ujęć wody podziemnej lub studni kopanych. Ponadto w obu miejscowościach w ostatnich latach poziom wód gruntowych znacznie się obniżył, co spowodowało zanik wody w części studni kopanych. Obecnie na brak wody w studniach narzeka ok. 15 % gospodarstw.
Proces ten postępuje i szacuje się, że w obu tych miejscowościach do końca roku 2010 brak wody może wystąpić w ok. 30 % gospodarstw.
W miejscowościach objętych niniejszą dokumentacją gospodarka ściekowa na chwilę obecną rozwiązana jest poprzez zbiorniki bezodpływowe. Zgodnie z opracowaną w 2007 r koncepcją gospodarki wodno - ściekowej dla gminy Dąbie w Szczawnie oraz w Ciemnicach zostaną wykonane sieci kanalizacyjne, a ścieki rurociągiem ciśnieniowym, za pośrednictwem pompowni zostaną skierowane do oczyszczalni ścieków w Krośnie Odrzańskim.
Źródłem wody dla projektowanej sieci wodociągu grupowego będzie projektowana nowa Automatyczna Stacja Uzdatniania Wody zlokalizowana w miejscowości Szczawno na działce nr 620/7. Projektowana ASUW w Szczawnie będzie stanowiła element wodociągu zbiorowego Szczawno - Ciemnice, na który oprócz ASUW złożą się sieci wodociągowe wraz z przyłączami dla miejscowości: Szczawno i Ciemnice. Projekt budowlano - wykonawczy ASUW wraz z obiektami towarzyszącymi znajdzie się w odrębnym opracowaniu.
Na całość zamierzenia składają się:
a) Budowa kontenerowego budynku Automatycznej Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Szczawno na działce nr 620/7 wraz z obiektami towarzyszącymi:
1.1 budynek kontenerowy ASUW - 6,18 m x 9,88 m,
1.2 studnia głębinowa - nowa, dla istniejącego ujęcia wody (SW-5),
1.3 zbiornik wody czystej, o pojemności czynnej Vcz = 150 m3,
1.4 odstojnik popłuczyn - pojemność czynna Vcz = 16,4 m3,
1.5zbiornik bezodpływowy ścieków sanitarnych z ASUW Vcz = 1,7 m3,
1.6 neutralizator ścieków chemicznych pojemność czynna Vcz = 2,56 m3,
1.7 sieci międzyobiektowe - przewody wodociągowe (rurociąg wody surowej, dopływ do zbiorników wody czystej, dopływ wody czystej do ASUW),
1.8 sieci międzyobiektowe - grawitacyjne (przelew i spust wody ze zbiorników wody czystej, kolektor odprowadzający wody popłuczne, kolektor do neutralizatora ścieków chemicznych, kolektor odprowadzający ścieki sanitarne do zbiornika bezodpływowego).
b) Budowa sieci wodociągowych rozdzielczych wraz z przyłączami wodociągowymi dla miejscowości: Szczawno i Ciemnice.
Sieci wodociągowe rozdzielcze zostaną ułożone w działkach dróg powiatowych i gminnych, w kilku przypadkach sieć będzie przebiegała w działkach budowlanych lub leśnych. Całkowita długość sieci wodociągowych rozdzielczych wyniesie L = 11023,7 mb, całkowita długość przyłączy wodociągowych wyniesie L = 3010,0 m.
Na całość zamierzenia składają się:
- sieci wodociągowe rozdzielcze PE DN 200 mm - L = 980,0 m
- sieci wodociągowe rozdzielcze PE DN 160 mm - L = 5688,0 m
- sieci wodociągowe rozdzielcze PE DN 125 mm - L = 4355,7 m
- przyłącza wodociągowe PE DN 50 mm - L = 387,0 m.
- przyłącza wodociągowe PE DN 32 mm - L = 2623,0 m.
- Hydranty p.poż. nadziemne Ø 80 mm - 64 szt.
- Hydranty p.poż. podziemne Ø 80 mm - 3 szt.
c) Projektowane zagospodarowanie terenu.
Projektowane zagospodarowanie terenu inwestycji będzie polegało na budowie sieci wodociągowej rozdzielczej wraz z przyłączami w działkach dróg powiatowych i gminnych. Sieć wodociągowa rozdzielcza będzie wykonana z rur PE-100, o średnicach DN 200, 160 i 125 mm z szeregu SDR17 przewidzianych na nominalne ciśnienie robocze 10,0 bar.

Szczegółowy zakres, ilość, wyszczególnienie itp. zamieszczono w kompletnej dokumentacji projektowej (np. w przedmiarach robót), załączonej do SIWZ, na str. www.bip.dabie.pl w dziale - przetargi aktualne.

2.3 Uwagi:
1)Nazwy własne producentów materiałów zostały użyte jako przykładowe.
2)Możliwe jest zastosowanie produktów innych firm pod warunkiem utrzymania założonych parametrów jakościowych i akceptacji osób funkcyjnych (np. projektanta, inspektora nadzoru inwestorskiego).
3)W dokumentacji technicznej w przypadku wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia dodaje się wyrazy: lub równoważny.
4)Szczegółowy zakres, ilość, wyszczególnienie zawiera przedmiar robót, stanowiący integralną część niniejszej SIWZ oraz Projekt budowlany, specyfikacja techniczne i SIWZ z załącznikami.

3. Informacja na temat możliwości powierzenia przez wykonawcę wykonania części lub całości zamówienia podwykonawcom (jeżeli dotyczy):
- Wykonawca jest zobowiązany wskazać w ofercie część zamówienia, którą będzie wykonywał Podwykonawca. Wykonawca odpowiada w pełni wobec Zamawiającego za czynności wykonane przez Podwykonawcę i jego personel oraz osoby z nim współpracujące.
4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych
5. Przedmiotem niniejszego postępowania nie jest zawarcie umowy ramowej
6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.
7. Wymagania stawiane Wykonawcy:
7.1 Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
7.2 Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy,
7.3 Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.
7.4 Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax. oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
7.5 Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
7.6 Inne:
1)W celu lepszego rozpoznania tematu i prawidłowego złożenia oferty zalecane jest wcześniejsze dokonanie wizji lokalnej w terenie przyszłego placu budowy.
2)Cena ofert powinna obejmować koszty wykonania całości zamówienia (wraz z kosztami dodatkowymi wszelkich robót przygotowawczych, kosztami uzgodnień, delegacji, organizacji itp.) mimo nie podania ich w przedmiarze robót.
8. Wymagania organizacyjne ---
9. Wymagania dot. gwarancji. Okres gwarancji - 3 lata od chwili przekazania inwestycji do
użytkowania. Okres rękojmi nie może być krótszy niż okres rękojmi za wady budowlane (minimum 3 lata od odbioru końcowego inwestycji budowlanej wykonanej w oparciu o projekt budowlany stanowiący przedmiot niniejszego postępowania).
10. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany łączącej strony umowy, za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie, w formie aneksu do umowy, pod rygorem nieważności takiej zmiany na podstawie art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych i art.632 § 2 k.c, w zakresie:
10.1 terminu wykonania zamówienia w przypadku, gdy niedotrzymanie terminu spowodowane jest okolicznościami, których nie można było przewidzieć w chwili jej zawarcia a w szczególności:
1) warunkami atmosferycznymi
2) klęskami żywiołowymi
3) niemożliwymi do przewidzenia warunkami geologicznymi terenu budowy, odmiennymi od
przyjętych w dokumentacji projektowej
4) przyczynami zależnymi od Zamawiającego, np. nie terminowe oddanie placu budowy,
10.2 sposobu spełnienia świadczenia na skutek zmian technologicznych spowodowanych w szczególności następującymi okolicznościami:
1) niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót spowodowania zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń;
2) pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego
przedmiotu umowy;
3) pojawienie się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
4) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań
technicznych - technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji
technicznej wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy.

Kody CPV:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453111001 (Roboty w zakresie okablowania elektrycznego)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453153001 (Instalacje zasilania elektrycznego)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
453123110 (Montaż instalacji piorunochronnej)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453151009 (Instalacyjne roboty elektrotechniczne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/01/2011

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium.
2. Ustala się wadium dla całości przedmiotu zamówienia w wysokości: 10000,00 złotych (słownie złotych: dziesięć tysięcy 00/100).
3. Wykonawca wnosi wadium w wybranej przez siebie, wymienionej poniżej, formie:
3.1) w pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy:
nr 71 1020 5402 0000 0502 0027 8770 PKO BP Oddział Krosno Odrzańskie
z adnotacją: wadium przetarg wod. Szczawno-Ciemnice,
3.2) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zobowiązaniem pieniężnym,
3.3) w gwarancjach bankowych,
3.4) w gwarancjach ubezpieczeniowych,
3.5) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z p. zm.) - przed upływem terminu składania ofert,
sposób przekazania: Dowód wniesienia wadium (jeżeli dotyczy) jako załącznik do oferty.
4. Za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku zamawiającego.
5. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniężna dołącza się do oferty w formie oryginału.
6. W zakresie wadium obowiązują uregulowania Prawa zamówień publicznych zawarte w art. 45 i 46.
7. W przypadku niezabezpieczeni oferty jedną z określonych w niniejszej specyfikacji form wadium wykonawca zostanie wykluczony z udziału w postępowaniu, a jego oferta podlegać będzie odrzuceniu.

opis_war:
1. O udzielenie zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy potwierdzający spełnienie warunków:
1.1 Posiadający uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
1.2 Posiadający niezbędna wiedzę i doświadczenie oraz dysponujący potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub którzy przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia.
1.3 Znajdujący się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
1.4 Nie podlegający wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.

2. Z ubiegania się o zamówienia publicznego wyklucza się wykonawców, którzy:
2.1 nie spełniają warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 Prawa zamówień publicznych opisanych w ppkt. 1.1 do 1.4.
2.2 podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych.
2.3 wykonywali bezpośrednio czynności związane z przygotowaniem prowadzonego postępowania, lub posługiwali się w celu sporządzenia oferty osobami uczestniczącymi w dokonywaniu tych czynności chyba, że udział tych wykonawców w postępowaniu nie utrudnia uczciwej konkurencji.
2.4 złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ na wynik prowadzonego postępowania.
2.5 nie złożyli oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu lub dokumentów potwierdzających spełnianie tych warunków lub złożone dokumenty zawierają błędy z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 Prawa zamówień publicznych.
2.6 nie wnieśli wadium, w tym również na przedłużony okres związania ofertą, lub nie zgodzili się na przedłużenie okresu związania ofertą.
2.7 Inne podstawy wykluczenia wykonawców---

3. Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli:
3.1 jest niezgodną z ustawą
3.2 jej treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 pkt. 3 Prawa zamówień publicznych.
3.3 jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji
3.4 zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,
3.5 została złożona przez wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
3.6 zawiera błędy w obliczeniu ceny
3.7 wykonawca w terminie 3 dni od dnia doręczenia zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 Prawa zamówień publicznych
3.8 jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
4. Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
5. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o dokumenty złożone przez wykonawcę w niniejszym postępowaniu metodą warunku granicznego: spełnia - nie spełnia.

inf_osw:
A. Na ofertę składają się następujące dokumenty i załączniki:
A.1) Formularz ofertowy - wypełniony i podpisany przez Wykonawcę -załącznik (zal) Nr 1 do SIWZ.
A.2) Dowód wniesienia wadium (jeżeli dotyczy).
A.3) Kosztorys ofertowy - załącznik nr 5 do SIWZ.
B. W celu potwierdzenia, że wykonawca posiada uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 Prawa zamówień publicznych składa następujące dokumenty:
B.1) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
B.2) Dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień-pełnomocnictw osób składających ofertę, o ile nie wynika to z przedstawionych dokumentów rejestrowych.
B.3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
B.6) Oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 i 24 Prawa zamówień publicznych - zał. Nr 2 do SIWZ.
B.7) Koncesja, zezwolenie lub licencja, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania koncesji, zezwolenia lub licencji na podjęcie działalności gospodarczej w zakresie objętym niniejszym zamówieniem publicznym.
Jeżeli firma posiada koncesje, zezwolenia lub licencje na podjęcie działalności gospodarczej w zakresie objętym zamówieniem to może je załączyć do oferty. Nie dołączenie takich dokumentów nie stanowi przesłanki do odrzucenia oferty.

C.W celu potwierdzenia spełnienia warunku posiadania przez wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia należy złożyć następujące dokumenty:
C.4) Wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz pisemne zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie tym wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował (wykaz podwykonawców, którzy będą wykonywać zamówienie z podaniem zakresu wykonywanych czynności - zał. Nr 3 do SIWZ).
C.5) Uwaga: Punkt ten dotyczy tylko Wykonawcy (wybranego przez Zamawiającego), który składa wymienione tu dokumenty najpóźniej przed dniem podpisania umowy w siedzibie Zamawiającego.
Dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
- kserokopie lub odpisy uprawnień w zakresie projektowania i kierowania robotami budowlanymi w występujących tu branżach dla wyznaczonego(-ch) do nadzoru kierownika(ów) budowy wraz z aktualnym(-i) zaświadczeniem(-ami) o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego.
W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie zaświadczenie musi być złożone przez każdy podmiot.
D.W celu potwierdzenia spełnienia warunku znajdowania się przez wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia należy złożyć następujące dokumenty: ---

E. Wykonawca zamieszkały poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
E.1) Zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. B.1), b3), składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
1) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert
-Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów wskazanych w niniejszym pkt. E zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania - wystawionych nie wcześniej niż w terminach określonych w niniejszym pkt. E.

F. Dokumenty wymagane w przypadku składania oferty wspólnej:
F.1 Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, w takim przypadku dla ustanowionego pełnomocnika do oferty należy załączyć pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.
- Oferta winna zawierać: oświadczenia i dokumenty opisane w pkt. B1, B2, B7, dla każdego partnera z osobna, pozostałe dokumenty składane są wspólnie.
- Inne dokumenty ---

G. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy, usługi, lub roboty budowlane odpowiadają wymaganiom określonym w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia do oferty należy dołączyć następujące dokumenty: ---
H. Postanowienia dotyczące składanych dokumentów
H.1 Wyżej wymienione dokumenty mogą być złożone w formie oryginałów lub kserokopii potwierdzonych za zgodność przez Wykonawcę lub osobę - osoby uprawnione do podpisania oferty z dopiskiem: za zgodność z oryginałem.
H.2 Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez wykonawcę.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.dabie.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gmina Dąbie
Ulica Szeroka 4 66-615 Dąbie, pokój nr 13.
Udostępnianie odpłatne: 0.30 PLN za A4 - patrz Uwagi na końcu SIWZ

Data składania wniosków, ofert: 08/07/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
w siedzibie zamawiającego:
ulica Szeroka 4 66-615 Dąbie.
pokój nr 2 (Sekretariat) w budynku Urzędu Gminy Dąbie

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Podobne przetargi

462412 / 2012-11-21 - Inny: samorządowa wojewódzka osoba prawna

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przystosowanie budynku portierni do losowania egzaminów praktycznych wraz z dodatkowymi robotami budowlanymi w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp., przy ul. Podmiejskiej 18

63231 / 2016-06-01 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
ROBOTY I USŁUGI W ZAKRESIE BIEŻĄCEGO UTRZYMANIA DROGOWYCH OBIEKTÓW INŻYNIERSKICH NA DROGACH KRAJOWYCH ADMINISTROWANYCH PRZEZ GDDKIA ODDZIAŁ W ZIELONEJ GÓRZE, Z PODZIAŁEM NA 3 ZADANIA

152577 / 2012-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšwiebodzin - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie zadania inwestycyjnego p.n.: Budowa hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum Nr 3 przy ul. Łużyckiej 33 w Świebodzinie z wyposażeniem oraz uzyskaniem w imieniu Gminy Świebodzin decyzji pozwolenia na użytkowanie

233362 / 2014-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšwiebodzin - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie robót budowlanych na zadaniu inwestycyjnym p.n.: Budowa rowerowej ścieżki turystycznej Lubogóra-Ołobok (odcinek od Lubogóry do granicy Gminy Świebodzin)

240006 / 2014-07-17 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Roboty i usługi w zakresie bieżącego utrzymania drogowych obiektów inżynierskich na drogach krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział w Zielonej Górze Rejon w Nowej Soli.