Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

174578 / 2014-05-23 - Administracja samorządowa / Gmina Bodzechów (Ostrowiec Świętokrzyski)

Budowa kolektora sanitarnego w miejscowości Sudół

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjno -tłocznej wraz z dwiema przepompowniami ścieków P1, P2 i P3 oraz systemem napowietrzania ścieków.
Kanał grawitacyjny składa się z czterech odcinków - A, B, C, D
Sudół pompownia P1,P2
Zakres opracowania obejmuje budowę kanału:
- grawitacyjnego
A - PVCdn200 na odcinku S1A - P1 - długość : 465,50 m
B - PVCdn200 na odcinku S12A - S3B - długość : 118,50 m
C - PVCdn200 na odcinku S20C - P2 - długość : 802,50 m
D - PVCdn200 na odcinku S2C - S32D - długość : 1212,50 m
D - PVCdn160 na odcinku S32D - S33D; S29D - B; S32D - S34D - długość : 83,0 m
- tłocznego
RT1 - PEdn90 - długość : 1237,0 m
RT2 - PEdn90 - długość : 1704,0 m
- systemu napowietrzania ścieków
PEdn32, L=1935,0 m
- przepompowni
P1 - QP1 = 1,10 l/s
P2 - QP2 = 0,66 l/s

Sudół pompownia P3
- Pompownia ścieków P3 Qp = 2,8 [l/s]
- rurociąg tłoczny PEdn63x3,8 SDR 17,6 PN10 - 111,0 m
- grawitacyjny kanał PVCdn200x5,9 - 16,0 m
- przebudowywany kanał grawitacyjny - 16,5 m


Do obowiązków Wykonawcy należy również :
1. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową (przez co należy rozumieć projekt budowlany i projekty wykonawcze), specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej STWiORB), decyzją o pozwoleniu na budowę, wytycznymi określonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, z wiedzą techniczną i sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż., oraz poleceniami Nadzoru Inwestorskiego i Autorskiego.
2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje również wykonanie rozruchu przepompowni sieciowych, uruchomienie monitoringu pracy przepompowni.
3. Przed rozpoczęciem robót budowlanych Wykonawca przedstawi projekt tymczasowej organizacji ruchu, który uzgodni z odpowiednim zarządcą drogi oraz wystąpi o zajęcie pasa drogowego. Koszty zajęcia pasa drogowego obciążają wykonawcę. Roboty będą wykonywane w pasach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych.
4. Przed rozpoczęciem robót na danym terenie wykonawca zawiadomi skutecznie właścicieli nieruchomości na co najmniej 7 dni roboczych przed rozpoczęciem robót o terminach prowadzenia robót i ograniczeniach ruchu kołowego. Po zakończeniu prac Wykonawca zobowiązany jest uzyskać pisemne oświadczenie od każdego właściciela nieruchomości o przywróceniu nieruchomości do stanu pierwotnego.
5. Wykonawca ma obowiązek wytyczenia całej trasy kanalizacji i sprawdzenia rzędnych w terenie przed przystąpieniem do robót.
6. Wykonawca dokona odbudowy dróg asfaltowych i gruntowych do stanu sprzed wejścia na budowę z zachowaniem technologii drogi odtwarzanej, odtworzenia ogrodzeń i wjazdów na posesjach prywatnych.
7. Wykonywanie tyczenia robót i kontrolę ich wykonania w czasie robót Wykonawca zleci jednostce geodezyjnej.
8. Przed przystąpieniem do robót ziemnych Wykonawca upewni się czy na terenie inwestycji nie występują urządzenia podziemne (kable, rurociągi itp.) mogące ulec uszkodzeniu w czasie robót oraz ustali organizację robót polegającą na:
a) ustaleniu miejsca do odkładania ziemi urodzajnej, odwożeniu urobku, odprowadzeniu wody z wykopu itp.,
b) wytyczeniu i oznaczeniu w sposób trwały osi kanałów,
c) oznaczeniu miejsc niebezpiecznych pod liniami WN i w ich obrębie, gdzie wykonanie wykopów może odbywać się sposobem ręcznym.
d) do obowiązków Wykonawcy należy ponadto sprawdzenie podczas tyczenia wszystkich rzędnych wydanych w dokumentacji projektowej - przed rozpoczęciem robót. W przypadku stwierdzenia rozbieżności należy powiadomić Zamawiającego. Należy również przedstawić nowy pomiar umożliwiający ewentualne korekty w dok. projektowej.
9. Wykonawca opracuje szczegółowy plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów, w tym w szczególności na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. Nr. 120 poz. 1126).
10. Wykonane i zgłaszane do odbioru odcinki kanałów będą podlegały przeprowadzeniu prób szczelności i spadków wykonywanych techniką video oraz archiwizacji na nośniku cyfrowym (zgodnie z PN-EN 1610-2002 lub równoważnej). Wykonanie inspekcji należy wykonać specjalistycznym wozem wyposażonym w kamerę z głowicą obrotową oraz stanowisko do obserwacji inspekcji umożliwiające jej przeprowadzenie niezależnie od warunków pogodowych. Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego wykona badanie kamerą inspekcyjną wykonanego odcinka kanalizacji.
Z wykonanych prób wykonawca sporządzi kompletną dokumentację w postaci protokołu na piśmie wraz z załącznikiem pełnego zobrazowania na płycie
DVD-R. Forma papierowa dokumentacji musi zawierać graficzne odwzorowanie spadku wszystkich badanych odcinków. Forma elektroniczna dokumentacji a w szczególności sposób numerowania plików musi być wcześniej uzgodniony z operatorem sieci.
11. Wykonawca wykona monitoring pompowni ścieków wg opracowanej własnej dokumentacji.
12. Wykonawca zapozna się ze stanem funkcjonujących przepompowni aby oferowane rozwiązania zapewniały pełną kompatybilność i racjonalność serwisową w stosunku do istniejących rozwiązań.
13. Przez odbiorem końcowym, Wykonawca skompletuje i przedstawi Nadzorowi Inwestorskiemu dokumenty pozwalające na ocenę prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, a w szczególności zaświadczenia właściwych jednostek i organów, dokumentację powykonawczą w tym stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o braku sprzeciwu co do zakończonej budowy oraz niezbędne świadectwa kontroli jakości materiałów, będących przedmiotem odbioru, karty gwarancyjne zamontowanych urządzeń i książki kontroli.
14. Wszystkie dostarczone i zamontowane urządzenia muszą być nowe. Nie dopuszcza się urządzeń prototypowych. Dostarczane urządzenia muszą być pracujące, posiadać wymagane certyfikaty lub deklaracje zgodności CE oraz Dokumentację techniczno - ruchową.
15. Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych od właściwości materiałów przyjętych w projekcie.
16. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/ wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości) oraz dokumentację techniczno - ruchową.
17. Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty do zgłoszenia o zakończeniu robót do organu nadzoru budowlanego, w tym dokumentację powykonawczą oraz rysunki z naniesionymi zmianami, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej.
18. Wykonawca po zakończeniu robót zwróci Zamawiającemu oryginalną i kompletną otrzymaną dokumentację projektową oraz przygotuje i złoży w formie papierowej trwale spiętej oraz na nośniku cyfrowym operat kolaudacyjny, w skład którego wchodzić będą :
a) dziennik budowy,
b) oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu robót i gotowości do odbioru,
c) atesty, certyfikaty CE lub deklaracje zgodności na wbudowane materiały i zamontowane urządzenia ruchome i nieruchome,
d) dokumentację powykonawczą,
e) powykonawczą inwentaryzację i dokumentację geodezyjną,
f) dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich zamontowanych urządzeń, DTR,
g) instrukcje obsługi wszystkich urządzeń ruchomych i nieruchomych,
h) protokoły z badania materiałów i urządzeń,
i) inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji.
Wykonawca przekaże Zamawiajacemu dwa komplety (kopia i oryginał) wymienionego operatu.
19. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów oraz udostępni do kontroli przez Nadzór Inwestorski. Nienależyte składowanie materiałów czy urządzeń (i wynikłe z tego negatywne konsekwencje wobec zamawiającego lub osób trzecich) obciąża jedynie Wykonawcę.
20. Wykonawca, jako wytwórca odpadów, jest odpowiedzialny za odzysk lub unieszkodliwienie wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizacji robót stanowiących przedmiot zamówienia oraz wskazanie miejsca i procesu zastosowanego odzysku lub unieszkodliwienia tych odpadów.
21. Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach, w tym w szczególności :
a) Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881 z późn. zm.) cyt.:
Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym
i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych.
b) Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) cyt. :
Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.

Warunki gwarancji jakości i rękojmi za wady

1. Wykonawca udzieli zamawiającemu:
1) rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane i zamontowane urządzenia ruchome i nieruchome na okres 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego bez zastrzeżeń.
2) gwarancji jakości za wykonane roboty budowlane i zamontowane urządzenia na okres 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego bez zastrzeżeń.
3) na zamontowane studnie, rurociągi gwarancji jakości na okres 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego bez zastrzeżeń.
4) gwarancji jakości na dostarczone i zamontowane urządzenia na okres nie krótszy niż 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego bez zastrzeżeń.

2. Zawarta umowa będzie stanowiła dokument gwarancyjny w rozumieniu art. 577 Kodeksu cywilnego .Gwarancja jakości Wykonawcy udzielana w tym zakresie jest niezależna od gwarancji udzielanych przez innych gwarantów (dostawców, producentów, autoryzowanych przedstawicieli).

Wykonawca zobowiązany jest do podjęcia czynności zmierzających do naprawy usterki niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 24 godzin od momentu otrzymania zgłoszenia usterki, niezależnie od odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady wykonania zamówienia.

3. Wykonawca zobowiązany będzie każdorazowo do usunięcia stwierdzonej wady fizycznej w wykonanych robotach, jeżeli wady te ujawnią się w ciągu terminu określonego w gwarancji

4. Wykonawca zobowiązany będzie w okresie pierwszych trzech lat od daty odbioru końcowego bez zastrzeżeń do realizacji corocznych przeglądów gwarancyjnych zapewniających bezusterkową eksploatacje obiektu (rozumianego jako wynikające z dokumentacji projektowej kompletne rurociągi wraz ze studniami, przepompowniami z ich infrastrukturą) w części objętej umową.

5. Na dostarczone i zamontowane urządzenia Wykonawca zapewni serwis gwarancyjny z miejscem wykonania naprawy u Zamawiającego chyba, że co innego zostanie uzgodnione z Zamawiającym. W razie braku porozumienia co do miejsca wykonania naprawy rozstrzygające będzie stanowisko Zamawiającego.

6. Wykonawca zapewni w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym czas reakcji serwisowej - maksymalnie 24 godzin od momentu otrzymania zgłoszenia. Zgłoszenia będą przekazywane za pośrednictwem poczty elektronicznej lub faksu.

7. W okresie gwarancyjnym koszty związane z naprawami, przeglądami serwisowymi, wymianą części w tym ewentualną wysyłką ponosić będzie Wykonawca.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w przedmiarze robót, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, projekcie budowlanym (zwanych dalej dokumentacją) stanowiących załącznik do niniejszej SIWZ oraz zapisach niniejszej SIWZ.
Nazwy własne materiałów i urządzeń są przykładowe. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne-spełniające wymagania określone w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 174578

Data publikacji: 2014-05-23

Nazwa: Gmina Bodzechów

Ulica: ul. Mikołaja Reja 10

Numer domu: 10

Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski

Kod pocztowy: 27-400

Województwo / kraj: świętokrzyskie

Numer telefonu: 041 2653838

Numer faxu: 041 2651038

Adres strony internetowej: www.ugb.pl

Regon: 29100999800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa kolektora sanitarnego w miejscowości Sudół

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjno -tłocznej wraz z dwiema przepompowniami ścieków P1, P2 i P3 oraz systemem napowietrzania ścieków.
Kanał grawitacyjny składa się z czterech odcinków - A, B, C, D
Sudół pompownia P1,P2
Zakres opracowania obejmuje budowę kanału:
- grawitacyjnego
A - PVCdn200 na odcinku S1A - P1 - długość : 465,50 m
B - PVCdn200 na odcinku S12A - S3B - długość : 118,50 m
C - PVCdn200 na odcinku S20C - P2 - długość : 802,50 m
D - PVCdn200 na odcinku S2C - S32D - długość : 1212,50 m
D - PVCdn160 na odcinku S32D - S33D; S29D - B; S32D - S34D - długość : 83,0 m
- tłocznego
RT1 - PEdn90 - długość : 1237,0 m
RT2 - PEdn90 - długość : 1704,0 m
- systemu napowietrzania ścieków
PEdn32, L=1935,0 m
- przepompowni
P1 - QP1 = 1,10 l/s
P2 - QP2 = 0,66 l/s

Sudół pompownia P3
- Pompownia ścieków P3 Qp = 2,8 [l/s]
- rurociąg tłoczny PEdn63x3,8 SDR 17,6 PN10 - 111,0 m
- grawitacyjny kanał PVCdn200x5,9 - 16,0 m
- przebudowywany kanał grawitacyjny - 16,5 m


Do obowiązków Wykonawcy należy również :
1. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową (przez co należy rozumieć projekt budowlany i projekty wykonawcze), specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej STWiORB), decyzją o pozwoleniu na budowę, wytycznymi określonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, z wiedzą techniczną i sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż., oraz poleceniami Nadzoru Inwestorskiego i Autorskiego.
2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje również wykonanie rozruchu przepompowni sieciowych, uruchomienie monitoringu pracy przepompowni.
3. Przed rozpoczęciem robót budowlanych Wykonawca przedstawi projekt tymczasowej organizacji ruchu, który uzgodni z odpowiednim zarządcą drogi oraz wystąpi o zajęcie pasa drogowego. Koszty zajęcia pasa drogowego obciążają wykonawcę. Roboty będą wykonywane w pasach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych.
4. Przed rozpoczęciem robót na danym terenie wykonawca zawiadomi skutecznie właścicieli nieruchomości na co najmniej 7 dni roboczych przed rozpoczęciem robót o terminach prowadzenia robót i ograniczeniach ruchu kołowego. Po zakończeniu prac Wykonawca zobowiązany jest uzyskać pisemne oświadczenie od każdego właściciela nieruchomości o przywróceniu nieruchomości do stanu pierwotnego.
5. Wykonawca ma obowiązek wytyczenia całej trasy kanalizacji i sprawdzenia rzędnych w terenie przed przystąpieniem do robót.
6. Wykonawca dokona odbudowy dróg asfaltowych i gruntowych do stanu sprzed wejścia na budowę z zachowaniem technologii drogi odtwarzanej, odtworzenia ogrodzeń i wjazdów na posesjach prywatnych.
7. Wykonywanie tyczenia robót i kontrolę ich wykonania w czasie robót Wykonawca zleci jednostce geodezyjnej.
8. Przed przystąpieniem do robót ziemnych Wykonawca upewni się czy na terenie inwestycji nie występują urządzenia podziemne (kable, rurociągi itp.) mogące ulec uszkodzeniu w czasie robót oraz ustali organizację robót polegającą na:
a) ustaleniu miejsca do odkładania ziemi urodzajnej, odwożeniu urobku, odprowadzeniu wody z wykopu itp.,
b) wytyczeniu i oznaczeniu w sposób trwały osi kanałów,
c) oznaczeniu miejsc niebezpiecznych pod liniami WN i w ich obrębie, gdzie wykonanie wykopów może odbywać się sposobem ręcznym.
d) do obowiązków Wykonawcy należy ponadto sprawdzenie podczas tyczenia wszystkich rzędnych wydanych w dokumentacji projektowej - przed rozpoczęciem robót. W przypadku stwierdzenia rozbieżności należy powiadomić Zamawiającego. Należy również przedstawić nowy pomiar umożliwiający ewentualne korekty w dok. projektowej.
9. Wykonawca opracuje szczegółowy plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów, w tym w szczególności na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. Nr. 120 poz. 1126).
10. Wykonane i zgłaszane do odbioru odcinki kanałów będą podlegały przeprowadzeniu prób szczelności i spadków wykonywanych techniką video oraz archiwizacji na nośniku cyfrowym (zgodnie z PN-EN 1610-2002 lub równoważnej). Wykonanie inspekcji należy wykonać specjalistycznym wozem wyposażonym w kamerę z głowicą obrotową oraz stanowisko do obserwacji inspekcji umożliwiające jej przeprowadzenie niezależnie od warunków pogodowych. Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego wykona badanie kamerą inspekcyjną wykonanego odcinka kanalizacji.
Z wykonanych prób wykonawca sporządzi kompletną dokumentację w postaci protokołu na piśmie wraz z załącznikiem pełnego zobrazowania na płycie
DVD-R. Forma papierowa dokumentacji musi zawierać graficzne odwzorowanie spadku wszystkich badanych odcinków. Forma elektroniczna dokumentacji a w szczególności sposób numerowania plików musi być wcześniej uzgodniony z operatorem sieci.
11. Wykonawca wykona monitoring pompowni ścieków wg opracowanej własnej dokumentacji.
12. Wykonawca zapozna się ze stanem funkcjonujących przepompowni aby oferowane rozwiązania zapewniały pełną kompatybilność i racjonalność serwisową w stosunku do istniejących rozwiązań.
13. Przez odbiorem końcowym, Wykonawca skompletuje i przedstawi Nadzorowi Inwestorskiemu dokumenty pozwalające na ocenę prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, a w szczególności zaświadczenia właściwych jednostek i organów, dokumentację powykonawczą w tym stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o braku sprzeciwu co do zakończonej budowy oraz niezbędne świadectwa kontroli jakości materiałów, będących przedmiotem odbioru, karty gwarancyjne zamontowanych urządzeń i książki kontroli.
14. Wszystkie dostarczone i zamontowane urządzenia muszą być nowe. Nie dopuszcza się urządzeń prototypowych. Dostarczane urządzenia muszą być pracujące, posiadać wymagane certyfikaty lub deklaracje zgodności CE oraz Dokumentację techniczno - ruchową.
15. Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych od właściwości materiałów przyjętych w projekcie.
16. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/ wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości) oraz dokumentację techniczno - ruchową.
17. Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty do zgłoszenia o zakończeniu robót do organu nadzoru budowlanego, w tym dokumentację powykonawczą oraz rysunki z naniesionymi zmianami, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej.
18. Wykonawca po zakończeniu robót zwróci Zamawiającemu oryginalną i kompletną otrzymaną dokumentację projektową oraz przygotuje i złoży w formie papierowej trwale spiętej oraz na nośniku cyfrowym operat kolaudacyjny, w skład którego wchodzić będą :
a) dziennik budowy,
b) oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu robót i gotowości do odbioru,
c) atesty, certyfikaty CE lub deklaracje zgodności na wbudowane materiały i zamontowane urządzenia ruchome i nieruchome,
d) dokumentację powykonawczą,
e) powykonawczą inwentaryzację i dokumentację geodezyjną,
f) dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich zamontowanych urządzeń, DTR,
g) instrukcje obsługi wszystkich urządzeń ruchomych i nieruchomych,
h) protokoły z badania materiałów i urządzeń,
i) inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji.
Wykonawca przekaże Zamawiajacemu dwa komplety (kopia i oryginał) wymienionego operatu.
19. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów oraz udostępni do kontroli przez Nadzór Inwestorski. Nienależyte składowanie materiałów czy urządzeń (i wynikłe z tego negatywne konsekwencje wobec zamawiającego lub osób trzecich) obciąża jedynie Wykonawcę.
20. Wykonawca, jako wytwórca odpadów, jest odpowiedzialny za odzysk lub unieszkodliwienie wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizacji robót stanowiących przedmiot zamówienia oraz wskazanie miejsca i procesu zastosowanego odzysku lub unieszkodliwienia tych odpadów.
21. Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach, w tym w szczególności :
a) Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881 z późn. zm.) cyt.:
Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym
i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych.
b) Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) cyt. :
Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.

Warunki gwarancji jakości i rękojmi za wady

1. Wykonawca udzieli zamawiającemu:
1) rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane i zamontowane urządzenia ruchome i nieruchome na okres 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego bez zastrzeżeń.
2) gwarancji jakości za wykonane roboty budowlane i zamontowane urządzenia na okres 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego bez zastrzeżeń.
3) na zamontowane studnie, rurociągi gwarancji jakości na okres 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego bez zastrzeżeń.
4) gwarancji jakości na dostarczone i zamontowane urządzenia na okres nie krótszy niż 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego bez zastrzeżeń.

2. Zawarta umowa będzie stanowiła dokument gwarancyjny w rozumieniu art. 577 Kodeksu cywilnego .Gwarancja jakości Wykonawcy udzielana w tym zakresie jest niezależna od gwarancji udzielanych przez innych gwarantów (dostawców, producentów, autoryzowanych przedstawicieli).

Wykonawca zobowiązany jest do podjęcia czynności zmierzających do naprawy usterki niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 24 godzin od momentu otrzymania zgłoszenia usterki, niezależnie od odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady wykonania zamówienia.

3. Wykonawca zobowiązany będzie każdorazowo do usunięcia stwierdzonej wady fizycznej w wykonanych robotach, jeżeli wady te ujawnią się w ciągu terminu określonego w gwarancji

4. Wykonawca zobowiązany będzie w okresie pierwszych trzech lat od daty odbioru końcowego bez zastrzeżeń do realizacji corocznych przeglądów gwarancyjnych zapewniających bezusterkową eksploatacje obiektu (rozumianego jako wynikające z dokumentacji projektowej kompletne rurociągi wraz ze studniami, przepompowniami z ich infrastrukturą) w części objętej umową.

5. Na dostarczone i zamontowane urządzenia Wykonawca zapewni serwis gwarancyjny z miejscem wykonania naprawy u Zamawiającego chyba, że co innego zostanie uzgodnione z Zamawiającym. W razie braku porozumienia co do miejsca wykonania naprawy rozstrzygające będzie stanowisko Zamawiającego.

6. Wykonawca zapewni w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym czas reakcji serwisowej - maksymalnie 24 godzin od momentu otrzymania zgłoszenia. Zgłoszenia będą przekazywane za pośrednictwem poczty elektronicznej lub faksu.

7. W okresie gwarancyjnym koszty związane z naprawami, przeglądami serwisowymi, wymianą części w tym ewentualną wysyłką ponosić będzie Wykonawca.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w przedmiarze robót, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, projekcie budowlanym (zwanych dalej dokumentacją) stanowiących załącznik do niniejszej SIWZ oraz zapisach niniejszej SIWZ.
Nazwy własne materiałów i urządzeń są przykładowe. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne-spełniające wymagania określone w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.

Kody CPV:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/10/2014

Informacja na temat wadium:
1. Wykonawca składając ofertę zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 50 000,00 zł (słownie złotych: pięćdziesiąt tysięcy 00/100) w terminie do dnia 09.06.2014r. do godziny 10.00.
2. Wadium może być wnoszone w następujących formach:
a) pieniądzu przelewem na rachunek bankowy na konto Zamawiającego:
B.S. w Ostrowcu Św. 57 8507 0004 2001 0047 6733 0003
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
3. Wadium wnoszone w innych niż pieniądz formach, należy złożyć najpóźniej wraz z ofertą (jako oddzielny od oferty dokument) lub w Kasie Urzędu Gminy Bodzechów, tj. w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Mikołaja Reja 10, od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 -14:00.
4. Wadium wpłacane w pieniądzu winno znajdować się na koncie zamawiającego w dniu otwarcia ofert.
5. Wadium wniesione w formie poręczeń lub gwarancji musi zawierać zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do bezwarunkowej zapłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium, na każde jego żądanie w terminie związania ofertą, w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 5 ustawy - Prawo zamówień publicznych.
6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
7. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
8. Zamawiający zażąda ponownego wniesienia w wyznaczonym terminie wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium, a w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
o Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny Wymagane jest złożenie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust.1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Ocena spełniania w/w warunku dokonana zostanie w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniu wg formuły: spełnia- nie spełnia

Wiedza i doświadczenie:
za spełnienie warunku posiadania niezbędnego doświadczenia zamawiający uzna wykonanie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, jednej roboty budowlanej, która odpowiada swoim rodzajem (tj. robota budowlana polegająca na budowie sieci sanitarnej grawitacyjnej/ tłocznej oraz odpowiada swoją wartością (minimum 2 500 000,00 zł brutto ) robocie budowlanej stanowiącej przedmiot zamówienia Ocena spełniania w/w warunku dokonana zostanie w oparciu o przedstawione przez wykonawcę informacje wg formuły: spełnia- nie spełnia

Potencjał techniczny:
o Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Wymagane jest złożenie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust.1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Ocena spełniania w/w warunku dokonana zostanie w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniu wg formuły: spełnia- nie spełnia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
o Wymagane jest wskazanie osoby przewidzianej na funkcję kierownika robót, posiadającej uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń bądź też odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów umożliwiające wykonywanie funkcji kierownika budowy dla budowy będącej przedmiotem zamówienia Ocena spełniania w/w warunku dokonana zostanie w oparciu o przedstawione przez wykonawcę informacje wg formuły: spełnia- nie spełnia

Sytuacja ekonomiczna:
o Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Wymagane jest złożenie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust.1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Ocena spełniania w/w warunku dokonana zostanie w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniu wg formuły: spełnia- nie spełnia

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Dopuszczalne istotne zmiany oraz warunki tych zmian określa §12 wzoru umowy, stanowiącego załącznik SIWZ

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.bodzechow.wrota-swietokrzyskie.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Bodzechów, ul. Mikołaja Reja 10, 27-400 Ostrowiec Św.

Data składania wniosków, ofert: 09/06/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Bodzechów, ul. Mikołaja Reja 10, 27-400 Ostrowiec Św., pokój nr 12 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

42236 / 2015-02-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bodzentyn - Bodzentyn (świętokrzyskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Wykonanie robót dodatkowych dla zadania Przebudowa ul. krzywej w Bodzentynie polegająca na przebudowie nawierzchni ulicy, budowie kanalizacji deszczowej, budowie oświetlenia ulicznego, przebudowie linii energetycznej NN oraz remoncie wodociągu

98625 / 2010-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sitkówka - Nowiny - Sitkówka (świętokrzyskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci wodociągowych i kanalizacji sanitarnej w msc. Szewce, Gmina Sitkówka-Nowiny Województwo Świętokrzyskie

62426 / 2014-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy w Ożarowie - Ożarów (świętokrzyskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Wymiana sieci wodociągowej wraz z przyłączami oraz wykonanie kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Lasocin gmina Ożarów

261676 / 2013-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łagów - Łagów (świętokrzyskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej poprzez rozbudowę kanalizacji sanitarnej oraz przebudowę sieci wodociągowej w msc. Zamkowa Wola i Płucki.