Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

310488 / 2013-08-02 - Inny: Ochotnicza Straż Pożarna / Ochotnicza Straż Pożarna Borzęcin Duży (Borzęcin Duży)

Zakup Fabrycznie Nowego Średniego Samochodu Ratowniczo-Gaśniczego z Napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dużym

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: dostawa średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego z układem napędowym 4x4.
Pojazd fabrycznie nowy. Rok produkcji podwozia oraz zabudowy zgodny z rokiem dostawy.
Pojazd musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2005 r., Nr 108, poz. 908 z późniejszymi zmianami).
Pojazd musi posiadać ważne aktualne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski, świadectwo należy dostarczyć najpóźniej w dniu zgłoszenia pojazdu do odbioru techniczno- jakościowego.
Pojazd musi spełniać wymagania techniczno-użytkowe określone w załączniku do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143, poz. 1002) wprowadzonego rozporządzeniem zmieniającym z dnia 27.04.2010 r. (Dz. U. Nr 85, poz. 553) wraz z uszczegółowieniem tych wymogów i wyposażeniem podanym poniżej. Podwozie pojazdu posiadające świadectwo homologacji.
Pojazd zabudowany i wyposażony spełniać musi wymagania:
Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. Nr 32 z 2003 r., poz. 262 z późniejszymi zmianami),
Rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych I Administracji, Obrony Narodowej, Finansów Oraz Sprawiedliwości w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej (dz. U. Nr 165 z dnia 02 sierpnia 2011 r.).
Pojazd musi spełniać przepisy Polskiej Normy PN-EN 1846-1 oraz PN-EN 1846-2.
Maksymalna masa rzeczywista (MMR) samochodu gotowego do jazdy nie może przekroczyć 14000 kg, jednocześnie masa całkowita pojazdu, rozkład tej masy na osie oraz masa przypadająca na każdą z osi nie może przekraczać maksymalnych wartości określonych przez producenta pojazdu lub podwozia bazowego.
Pojazd wyposażony w urządzenie sygnalizacyjno- ostrzegawcze, akustyczne i świetlne (LED). Na dachu kabiny zamontowana belka świetlna o wysokości samej belki max. 60mm, i długości w przedziale 1750-1800mm, z 4 modułami narożnymi LED i 4 modułami przednimi, klasy Code3 TR21 lub równoważna. Dwie lampy sygnalizacyjne niebieskie z tyłu pojazdu, wbudowane w poszycie narożne zabudowy oraz dwie lampy sygnalizacyjne niebieskie z przodu na wysokości lusterka wstecznego samochodu osobowego. Dodatkowo 2 lampy sygnalizacyjne niebieskie na boku zabudowy. Miejsce zamontowania uzgodnione z Zamawiającym.
Urządzenie akustyczne klasy Federal Signal PA-300 lub równoważne powinno posiadać min. 3 modulowane tony oraz głośnik o mocy min. 200 W. Urządzenie akustyczne winno również umożliwiać podawanie komunikatów słownych.
Pojazd wyposażony w dodatkowy sygnał pneumatyczny klasy Grover Emergency Horn 1510 lub równoważny o podobnym brzmieniu.
Podwozie z kabiną
Podwozie samochodu z silnikiem o zapłonie samoczynnym z turbodoładowaniem, o mocy min. 290 KM, spełniającym wymogi normy min. EURO 5. Silnik i podwozie tego samego producenta.
Silnik przystosowany do zasilania biopaliwem zgodnym z Normą PN-EN 14214, potwierdzone stosownym dokumentem wystawionym przez przedstawiciela producenta podwozia - dołączyć do oferty.
Maksymalna wysokość całkowita pojazdu nie może przekraczać 3200 mm.
Maks. wysokość górnej krawędzi najwyższej półki w położeniu roboczym (po wysunięciu lub rozłożeniu) lub szuflady nie wyżej niż 1850 mm od poziomu terenu lub obsługi.
Dostęp do wyżej położonego sprzętu ułatwiony przez zainstalowanie podestów roboczych, przy czym otwarcie lub wysunięcie podestów sygnalizowane w kabinie kierowcy.
Stały napęd 4 x 4 - możliwość blokady mechanizmu różnicowego osi przedniej i tylnej oraz mechanizmu różnicowego międzyosiowego. Pojedyncze koła na osi przedniej oraz tylnej. Zawieszenie mechaniczne wzmocnione, wytrzymujące stałe obciążenie masą całkowitą maksymalną bez uszkodzeń w zakładanych warunkach eksploatacji.
Pojazd wyposażony w manualną zsynchronizowaną skrzynię biegów o ilości przełożeń do przodu nie większej niż 6, z możliwością przełożeń szosowych i terenowych.
Kabina fabrycznie czterodrzwiowa, jednomodułowa na bazie jednej płyty podłogowej, wykonana w technologii zgrzewania, zapewniająca dostęp do silnika, 6-osobowa, w układzie miejsc 1+1+4 (siedzenia przodem do kierunku jazdy), zawieszona mechanicznie.
Kabina wyposażona w:
indywidualne oświetlenie nad siedzeniem dowódcy,
fabryczny układ klimatyzacji kabiny,
niezależny układ ogrzewania i wentylacji, umożliwiający ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku,
wywietrznik dachowy w tylnym przedziale załogi,
zewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną,
wszystkie boczne szyby elektrycznie podnoszone i opuszczane oraz elektrycznie regulowane lusterka boczne,
fabryczny radioodtwarzacz CD wraz z instalacją głośnikową,
belkę aluminiową z zamocowanymi 4 reflektorami dalekosiężnymi, zamontowaną z przodu na atrapie silnika,
latarki przenośne LED Ex Atex z ładowarkami - szt. 4.
Fotele wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa:
siedzenia pokryte materiałem łatwo zmywalnym, odpornym na rozdarcie i ścieranie,
wszystkie fotele wyposażone w zagłówki,
fotel dla kierowcy z regulacją wysokości, odległości i pochylenia oparcia, dodatkowo zawieszony pneumatycznie.
Tylne siedzisko z możliwością przewożenia 4 szt. aparatów powietrznych w kabinie pojazdu, wg rozwiązania technicznego zaproponowanego przez oferenta umożliwiające:
jednoczesne przewożenie aparatów z różnego rodzajami butli,
odblokowanie każdego aparatu indywidualnie (dźwignia odblokowująca o konstrukcji uniemożliwiającej przypadkowe odblokowanie np. w czasie hamowania pojazdu).
Instalacja elektryczna jednoprzewodowa 24V, z biegunem ujemnym na masie i dwuprzewodowa w zabudowie z tworzywa sztucznego,
moc alternatora (min. 2400W) i pojemność akumulatorów (min. 180 Ah) zapewniające pełne zapotrzebowanie na energię elektryczną przy jej maksymalnym obciążeniu.
przetwornica napięcia 24V / 12V.
Instalacja wyposażona w główny wyłącznik prądu.
Pojazd wyposażony w gniazdo ładowania akumulatorów, zamontowane na stopniu wejściowym do kabiny, po lewej stronie (w kabinie kierowcy świetlna i dźwiękowa sygnalizacja podłączenia do zewnętrznego źródła) dodatkowo umożliwiającym doładowywanie powietrza w układzie pneumatycznym.
W kabinie kierowcy zamontowany radiotelefon przewoźny, częstotliwość VHF 136-174 MHz, moc 1-25 W, min. 255 kanałowy i odstęp pomiędzy kanałami 12.5 kHz. W przedziale autopompy zainstalowany dodatkowy głośnik z mikrofonem współpracujący z radiostacją samochodową, umożliwiające prowadzenie korespondencji z przedziału autopompy.
Dodatkowo w kabinie zamontowane: 4 szt. radiotelefony przenośne o parametrach nie gorszych niż:
Ilość kanałów: 255;
Źródło zasilania: akumulator 7,5V;
Częstotliwość: 136 - 174 MHz;
Moc wyjściowa: 1 - 5 W;
W komplecie ładowarki szt. 4 stanowiące jednocześnie mocowanie radiotelefonów.
Pojazd wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową włączonego biegu wstecznego. Światło cofania może służyć, jako sygnalizacja świetlna. Dodatkowo z tyłu nad żaluzją zamontowana kamera cofania z monitorem min. 7 zamontowanym w kabinie służącym również, jako nawigacja samochodowa. Kamera powinna być przystosowana do pracy w każdych warunkach atmosferycznych mogących wystąpić na terenie Polski oraz posiadać osłonę minimalizującą możliwość uszkodzeń mechanicznych. Kamera musi być automatycznie uaktywniana w momencie wrzucenia biegu wstecznego.
Minimalny prześwit podwozia nie mniej niż 300 mm.
Kąt natarcia nie mniejszy niż 23°
Kąt zejścia nie mniejszy niż 23°
Kolor:
elementy podwozia - czarne lub ciemno szare,
błotniki przednie, tylne i zderzaki - białe,
kabina, zabudowa - RAL 3000,
żaluzje skrytek w kolorze naturalnego aluminium.
Najmniejsza obrysowa średnica zawracania nie może przekraczać 18 m.
Maksymalna prędkość na najwyższym biegu nie mniejsza niż 90 km/h.
Rezerwa masy liczona jako różnica pomiędzy technicznie dopuszczalną maksymalną masą całkowitą określoną przez producenta podwozia a masą rzeczywistą całkowitą pojazdu nie mniejsza niż 3 %.
Instalacja pneumatyczna pojazdu zapewniająca możliwość wyjazdu w ciągu 60 s, od chwili uruchomienia silnika samochodu, równocześnie zapewniająca prawidłowe funkcjonowanie hamulców.
Wylot spalin nie może być skierowany na stanowisko obsługi poszczególnych urządzeń pojazdu, umieszczony z lewej strony pojazdu.
Wszelkie funkcje wszystkich układów i urządzeń pojazdu muszą zachowywać swoje właściwości pracy w temperaturach od - 25°C do + 50°C (nie dotyczy układu selektywnej katalitycznej redukcji spalin).
Podstawowa obsługa silnika możliwa bez podnoszenia kabiny.
Pojemność zbiornika paliwa zapewniająca przejazd min 300 km lub 4 godz. ciągłej pracy autopompy.
Silnik pojazdu przystosowany do ciągłej pracy, bez uzupełniania cieczy chłodzącej, oleju oraz przekraczania dopuszczalnych parametrów pracy (np. temperatury) w czasie postoju min. 4 godz.
Ogumienie, z bieżnikiem terenowym. Ogumienie w tym samym rozmiarze na przedniej i tylnej osi. Pełno wymiarowe koło zapasowe bez konieczności przewożenia na pojeździe.
Pojazd musi być wyposażony w zaczep holowniczy ze złączami elektrycznymi i pneumatycznymi. Za-czep służący do holowania przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej min. 8 t. Zaczep posiadający homologację lub certyfikat dopuszczenia. Ponadto pojazd musi być wyposażony w szekle z przodu i z tyłu, umożliwiające odholowanie pojazdu. Oraz możliwość podłączenia przyczepki z zaczepem kulowy oraz napięciem 12 V
Przystawka odbioru mocy przystosowana do długiej pracy z sygnalizacją włączenia w kabinie kierowcy.
Pneumatyczny układ uruchamiający hamulce z hamulcami tarczowymi na obu osiach. Układ hamulcowy pojazdu wyposażony w system ABS.
Lusterka zewnętrzne elektrycznie podgrzewane.
Zabudowa pożarnicza
Zabudowa wykonana w całości z materiałów kompozytowych o nieograniczonej odporności antykorozyjnej. Wewnętrzne poszycia skrytek wyłożone anodowaną blachą aluminiową. Podłoga skrytek wyłożona gładką blachą kwasoodporną bez progu, ze spadkiem umożliwiającym odprowadzenie wody na zewnątrz. Rodzaj zabudowy potwierdzony w świadectwie dopuszczenia.
Dach zabudowy w formie podestu roboczego w wykonaniu antypoślizgowym.
Krawędzie dachu zabezpieczone nadbudową boczną zintegrowaną z zabudową, o wysokości nie mniejszej niż 250 mm.
Drabina do wejścia na dach składana, z poręczami w górnej części ułatwiającymi wejście na dach, umieszczona z tyłu pojazdu. Szczeble w wykonaniu antypoślizgowym. Ściana tylna pod drabiną wejściową na dach wyłożona blachą nierdzewną zabezpieczającą poszycie zabudowy przez zabrudzeniem.
Skrytki na sprzęt i wyposażenie zamykane żaluzjami wodo- i pyłoszczelnymi wspomaganymi systemem sprężynowym wykonane z materiałów odpornych na korozję, wyposażone w zamki zamykane na klucz, jeden klucz pasujący do wszystkich zamków. W kabinie zainstalowana sygnalizacja otwarcia skrytek.
Skrytki na sprzęt i przedział autopompy wyposażone w oświetlenie włączane automatycznie po otwarciu drzwi skrytki, oświetlenie w technologii LED.
Sprzęt rozmieszczony grupowo w zależności od przeznaczenia z zachowaniem ergonomii. Zamknięcia żaluzji typu rurkowego.
Pojazd posiadający oświetlenie pola pracy wokół samochodu zapewniające oświetlenie w warunkach słabej widoczności min. 5 luksów w odległości 1 m od pojazdu na poziomie podłoża. Oświetlenie uruchamiane w kabinie kierowcy.
Szuflady i wysuwane tace automatycznie blokujące się w pozycji zamkniętej i całkowicie otwartej oraz posiadające zabezpieczenie przed całkowitym wyciągnięciem (wypadnięcie z prowadnic).
Szuflady i tace wystające w pozycji otwartej powyżej 250 mm poza obrys pojazdu posiadające oznakowanie ostrzegawcze.
Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń samochodu, drzwi żaluzjowych, szuflad, tac, muszą być tak skonstruowane, aby umożliwiały ich obsługę w rękawicach.
Konstrukcja skrytek zapewniająca odprowadzenie wody z ich wnętrza.
Powierzchnie platform, podestu roboczego i podłogi kabiny w wykonaniu antypoślizgowym.
Zbiornik wody o pojemności nie mniejszej niż 2.5 m3, wykonany z materiału kompozytowego, zintegrowany z zabudową, zbiornik wyposażony w oprzyrządowanie umożliwiające jego bezpieczną eksploatację, z układem zabezpieczającym przed wypływem wody w czasie jazdy. Zbiornik posiadający właz rewizyjny.
Zbiornik środka pianotwórczego o pojemności min. 10 % pojemności zbiornika wody i nadciśnieniu testowym 20 kPa,
wykonany z materiału kompozytowego odpornego na działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów,
wyposażony w oprzyrządowanie zapewniające jego bezpieczną eksploatację,
zintegrowany ze zbiornikiem wody,
napełnianie zbiornika środkiem pianotwórczym możliwe z poziomu terenu i z dachu pojazdu.
Autopompa zlokalizowana z tyłu pojazdu w obudowanym przedziale zamykanym drzwiami żaluzjowymi.
Autopompa dwuzakresowa o wydajności nie mniejszej niż 2400 l/min przy ciśnieniu 0.8 MPa i głębokości ssania 1.5 m oraz nie mniejszej niż 500 l/min. przy ciśnieniu 4 MPa.
Autopompa umożliwiająca jednoczesne podawanie środków gaśniczych na stopniu niskiego i wysokiego ciśnienia.
Układ wodno-pianowy zabudowany w taki sposób, aby parametry autopompy przy zasilaniu ze zbiornika samochodu były nie mniejsze niż przy zasilaniu ze zbiornika zewnętrznego dla głębokości ssania 1,5 m.
Samochód wyposażony w jedną wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia o długości węża nie mniejszej niż 60 m na zwijadle, zakończoną prądownicą wodno-pianową o regulowanej wydajności, możliwością podawania prądu zwartego i rozproszonego.
Linia szybkiego natarcia umożliwiająca podawanie wody lub piany bez względu na stopień rozwinięcia węża.
Zwijadło wyposażone w hamulec bębna, napęd elektryczny oraz korbę umożliwiającą zwijanie. Linia szybkiego natarcia z systemem pneumatycznego przedmuchiwania zwijadła.
Autopompa musi umożliwiać podanie wody i wodnego roztworu środka pianotwórczego do min. 4 nasad tłocznych wielkości 75 zlokalizowanych z tyłu pojazdu, wysokociśnieniowej linii szybkiego natarcia wyprowadzonej z boku pojazdu, działka dachowego oraz instalacji zraszaczowej.
Autopompa musi umożliwiać podanie wody do zbiornika samochodu.
Autopompa wyposażona w urządzenie odpowietrzające umożliwiające zassanie wody z głębokości 1,5 m w czasie do 30 s, a z głębokości 7,5 m w czasie do 60 s.
W przedziale autopompy muszą znajdujące się następujące urządzenia kontrolno- sterownicze pracy pompy:
manowakuometr,
manometr niskiego ciśnienia,
manometr wysokiego ciśnienia,
wskaźnik poziomu wody w zbiorniku samochodu,
wskaźnik poziomu środka pianotwórczego w zbiorniku,
miernik prędkości obrotowej wału pompy,
regulator prędkości obrotowej silnika pojazdu,
wyłącznik silnika pojazdu,
licznik motogodzin pracy autopompy,
kontrolka ciśnienia oleju i temperatury cieczy chłodzącej silnika.
Zbiornik wody wyposażony w nasadę 75 z zaworem kulowym do napełniania z hydrantu (wlot do napełniania posiadający konstrukcję zabezpieczającą przed swobodnym wypływem wody ze zbiornika tym wylotem) oraz automatyczny zawór zabezpieczający przed przepełnieniem zbiornika z możliwością przełączenia na pracę ręczną.
Autopompa wraz z układem wodno- pianowym wyposażona w automatyczny dozownik środka pianotwórczego umożliwiający uzyskanie stężeń 1, 3 i 6%, dostosowany do wydajności autopompy. Autopompa wyposażona w system sterowania umożliwiający regulację automatyczną i ręczną ciśnienia pracy.
Wszystkie elementy układu wodno-pianowego i układu neutralizacji muszą być odporne na korozję i działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów.
Konstrukcja układu wodno-pianowego musi umożliwiać jego całkowite odwodnienie przy użyciu, co najwyżej dwóch zaworów.
Przedział autopompy musi być wyposażony w system ogrzewania tego samego producenta jak urządzenie w kabinie kierowcy, skutecznie zabezpieczający układ wodno-pianowy przed zamarzaniem w temperaturze do -25°C, działający niezależnie od pracy silnika.
Dodatkowo autopompa musi być wyposażona w wewnętrzne kanały grzewcze, umożliwiające ogrzewanie płaszczem wodnym z układu chłodzenia silnika pojazdu, z możliwością wyłączenia w okresie letnim.
Na wlocie ssawnym pompy zamontowany element zabezpieczający przed przedostaniem się do pompy zanieczyszczeń stałych zarówno przy ssaniu ze zbiornika zewnętrznego jak i dla zbiornika własnego pojazdu, gwarantujący bezpieczną eksploatację autopompy.
Pojazd należy wyposażyć w działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności min. 2400 l-min, zamontowane na dachu zabudowy, w jej tylnej części. Zakres obrotu działka w płaszczyźnie poziomej wynoszący 360°, a w płaszczyźnie pionowej - od kąta ujemnego limitowanego obrysem pojazdu, do co najmniej 70°. Maksymalny zasięg rzutu wynoszący nie mniej niż 60m. Działko posiadające świadectwo dopuszczenia CNBOP.
Wysuwany pneumatycznie, obrotowy maszt oświetleniowy zabudowany na stałe w samochodzie z najaśnicami o mocy nie mniejszej niż 2000 W, o wysokości, co najmniej 6.5 m od podłoża. Podłączony do agregatu prądotwórczego o mocy min. 2,2 kVA. Agregat dostarczony wraz z pojazdem.
Pojazd wyposażony w wyciągarkę o napędzie elektrycznym 24V, zamontowaną z przodu pojazdu. Min. siła uciągu wyciągarki 8 ton z zabezpieczeniem przeciążeniowym. Lina długości co najmniej 30 m.
Wyciągarka wyposażona w układ sterowania, hamulec elektryczny, rolkową prowadnicę liny oraz pokrowiec.
Przewidziane miejsce i uchwyty do montażu wyposażenia przewidzianego dla tego typu pojazdów. Na dachu przewidziane miejsce i uchwyty do montażu drabiny.
Pojazd wyposażony w cztery szuflady wysuwne poziomo i jedną ściankę pionową na sprzęt burzący oraz skrzynię dachową. Drobny sprzęt umieszczony w 4 skrzynkach. Umiejscowienie szuflad poziomych jaki pionowej wybiera zamawiający.
W pojeździe zamontowane 4 zraszacze zasilane autopompą, sterowane z kabiny kierowcy do ograniczania stref skażeń. Dwa zraszacze z przodu i dwa pomiędzy kołami pojazdu.
Producent zobowiązany jest do wykonania mocowań na sprzęt dostarczony przez zamawiającego. Umiejscowienie sprzętu według upodobań zamawiającego.
Wyposażenie dodatkowe dostarczone wraz z pojazdem Ilość
Aparat nadciśnieniowy z maską i butlą kompozytową 6,9l/300 bar, z pokrowcem na butlę i czujnikiem bezruchu, kompatybilny z posiadanymi i użytkowanymi przez Zamawiającego aparatami firmy AUER AirGo, 4 kpl.
Rozdzielacz kulowy 75-52-75-52 1 szt.
Prądownica do piany ciężkiej PP-200 z zaworem 52 1 szt.
Stojak hydrantowy krótki DN80 2x75 1 szt.
Wentylator oddymiający mgłowy. Silnik spalinowy czterosuwowy, moc min. 5,5 KM, pojemność zbiornika paliwa zapewniająca pracę ciągłą min. 90 minut, waga maksymalna 37 kg, wydajność powietrza min. 38000 m3/h, wymiary maksymalne do transportu w mm: 580x550x450. 1 szt.
Drabina nasadkowa DN drewniana 3-przesłowa
ilość szczebli w przęśle: 8,
wysokość przęsła 2700÷2800 mm,
waga przęsła nie większa niż 12 kg. 1 kpl.
Motopompa do wody brudnej o nominalnej wydajności min. 1000 dm3/min. Maksymalna średnica zanieczyszczeń 20 mm. Silnik o mocy min. 3,6 kW (4,8 KM) 3600 obr./min. Waga do 27 kg. Wymiary maksymalne do transportu w mm: 530 x 400 x 450 mm. 1 szt.
Pilarka spalinowa ratownicza
moc min. 6 KM
ciężar maksymalny 8 kg
prowadnica o długości - min 370 mm,
ostrza zębów tnących zbrojone 1 szt.
Przecinarka do cięcia stali, betonu, kamienia
moc min. 4,4 KM
ciężar maksymalny 10 kg
tarcza tnąca o średnicy 350 mm 1 szt.
Prądownica wodna posiadająca min. dwa strumienie rozwarte na 60 i 90 stopni, strumień zwarty i parasol. Prądownica z maksymalną 5-stopniową regulacją wydajności w zakresie 125-500 l-min. Nasada STORZ 52. 2 szt.
Tłumica teleskopowa 4 szt.
Przedłużacz 50 m IP 44 1 szt.
Flara ostrzegawcza LED 1 kpl.
Pachołek drogowy, składany 4 szt.
Zestaw ratownictwa medycznego PSP R1 kompletny z deską + komplet szyn Kramera 1 kpl.
Kamizelka ratunkowa kapok standardowa model STRAŻ 2 szt.
Kołowrót z 80m nietonącą liną o średnicy 10mm 1 szt.
Uniwersalny klucz do hydrantu 1 szt.
Rzutka ratownicza 1 szt.
Topór strażacki ciężki 1 szt.
Węże tłoczne 75-20 10 szt.
Węże tłoczne 52-20 8 szt.
Smok do pompy szlamowej o wydajności maksymalnej do 1200 l-min, STORZ 75. Smok o podstawie okręgu, z czterema ramkami ograniczającymi zanieczyszczenia zwiększonej powierzchni ssania. 2 szt.
Linka strażacka ratownicza w pokrowcu. Długość min. 30m 2 szt.
Zblocze z hakiem o wytrzymałości 15t. 1 szt.
Warunki gwarancji
Do pojazdu dołączone instrukcje obsługi pojazdu, urządzeń i sprzętu zamontowanego w pojeździe w języku polskim.
Pojazd wyposażony, co najmniej w 1 klin pod koła, zestaw narzędzi naprawczych, klucz do kół, podnośnik hydrauliczny, trójkąt ostrzegawczy, apteczkę, gaśnicę proszkową, kamizelkę ostrzegawczą.
Gwarancja:
ogólna na podwozie wraz z wyposażeniem 24 miesiące
na zabudowę pożarniczą oraz układ wodno - pianowy 36 miesięcy

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 310488

Data publikacji: 2013-08-02

Nazwa: Ochotnicza Straż Pożarna Borzęcin Duży

Ulica: Ul. Warszawska 828

Numer domu: 828

Miejscowość: Borzęcin Duży

Kod pocztowy: 05-083

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 752 07 00

Adres strony internetowej: www.ospborzecin.com

Regon: 14053713100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Ochotnicza Straż Pożarna

Inny rodzaj zamawiającego: Ochotnicza Straż Pożarna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zakup Fabrycznie Nowego Średniego Samochodu Ratowniczo-Gaśniczego z Napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dużym

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: dostawa średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego z układem napędowym 4x4.
Pojazd fabrycznie nowy. Rok produkcji podwozia oraz zabudowy zgodny z rokiem dostawy.
Pojazd musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2005 r., Nr 108, poz. 908 z późniejszymi zmianami).
Pojazd musi posiadać ważne aktualne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski, świadectwo należy dostarczyć najpóźniej w dniu zgłoszenia pojazdu do odbioru techniczno- jakościowego.
Pojazd musi spełniać wymagania techniczno-użytkowe określone w załączniku do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143, poz. 1002) wprowadzonego rozporządzeniem zmieniającym z dnia 27.04.2010 r. (Dz. U. Nr 85, poz. 553) wraz z uszczegółowieniem tych wymogów i wyposażeniem podanym poniżej. Podwozie pojazdu posiadające świadectwo homologacji.
Pojazd zabudowany i wyposażony spełniać musi wymagania:
Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. Nr 32 z 2003 r., poz. 262 z późniejszymi zmianami),
Rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych I Administracji, Obrony Narodowej, Finansów Oraz Sprawiedliwości w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej (dz. U. Nr 165 z dnia 02 sierpnia 2011 r.).
Pojazd musi spełniać przepisy Polskiej Normy PN-EN 1846-1 oraz PN-EN 1846-2.
Maksymalna masa rzeczywista (MMR) samochodu gotowego do jazdy nie może przekroczyć 14000 kg, jednocześnie masa całkowita pojazdu, rozkład tej masy na osie oraz masa przypadająca na każdą z osi nie może przekraczać maksymalnych wartości określonych przez producenta pojazdu lub podwozia bazowego.
Pojazd wyposażony w urządzenie sygnalizacyjno- ostrzegawcze, akustyczne i świetlne (LED). Na dachu kabiny zamontowana belka świetlna o wysokości samej belki max. 60mm, i długości w przedziale 1750-1800mm, z 4 modułami narożnymi LED i 4 modułami przednimi, klasy Code3 TR21 lub równoważna. Dwie lampy sygnalizacyjne niebieskie z tyłu pojazdu, wbudowane w poszycie narożne zabudowy oraz dwie lampy sygnalizacyjne niebieskie z przodu na wysokości lusterka wstecznego samochodu osobowego. Dodatkowo 2 lampy sygnalizacyjne niebieskie na boku zabudowy. Miejsce zamontowania uzgodnione z Zamawiającym.
Urządzenie akustyczne klasy Federal Signal PA-300 lub równoważne powinno posiadać min. 3 modulowane tony oraz głośnik o mocy min. 200 W. Urządzenie akustyczne winno również umożliwiać podawanie komunikatów słownych.
Pojazd wyposażony w dodatkowy sygnał pneumatyczny klasy Grover Emergency Horn 1510 lub równoważny o podobnym brzmieniu.
Podwozie z kabiną
Podwozie samochodu z silnikiem o zapłonie samoczynnym z turbodoładowaniem, o mocy min. 290 KM, spełniającym wymogi normy min. EURO 5. Silnik i podwozie tego samego producenta.
Silnik przystosowany do zasilania biopaliwem zgodnym z Normą PN-EN 14214, potwierdzone stosownym dokumentem wystawionym przez przedstawiciela producenta podwozia - dołączyć do oferty.
Maksymalna wysokość całkowita pojazdu nie może przekraczać 3200 mm.
Maks. wysokość górnej krawędzi najwyższej półki w położeniu roboczym (po wysunięciu lub rozłożeniu) lub szuflady nie wyżej niż 1850 mm od poziomu terenu lub obsługi.
Dostęp do wyżej położonego sprzętu ułatwiony przez zainstalowanie podestów roboczych, przy czym otwarcie lub wysunięcie podestów sygnalizowane w kabinie kierowcy.
Stały napęd 4 x 4 - możliwość blokady mechanizmu różnicowego osi przedniej i tylnej oraz mechanizmu różnicowego międzyosiowego. Pojedyncze koła na osi przedniej oraz tylnej. Zawieszenie mechaniczne wzmocnione, wytrzymujące stałe obciążenie masą całkowitą maksymalną bez uszkodzeń w zakładanych warunkach eksploatacji.
Pojazd wyposażony w manualną zsynchronizowaną skrzynię biegów o ilości przełożeń do przodu nie większej niż 6, z możliwością przełożeń szosowych i terenowych.
Kabina fabrycznie czterodrzwiowa, jednomodułowa na bazie jednej płyty podłogowej, wykonana w technologii zgrzewania, zapewniająca dostęp do silnika, 6-osobowa, w układzie miejsc 1+1+4 (siedzenia przodem do kierunku jazdy), zawieszona mechanicznie.
Kabina wyposażona w:
indywidualne oświetlenie nad siedzeniem dowódcy,
fabryczny układ klimatyzacji kabiny,
niezależny układ ogrzewania i wentylacji, umożliwiający ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku,
wywietrznik dachowy w tylnym przedziale załogi,
zewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną,
wszystkie boczne szyby elektrycznie podnoszone i opuszczane oraz elektrycznie regulowane lusterka boczne,
fabryczny radioodtwarzacz CD wraz z instalacją głośnikową,
belkę aluminiową z zamocowanymi 4 reflektorami dalekosiężnymi, zamontowaną z przodu na atrapie silnika,
latarki przenośne LED Ex Atex z ładowarkami - szt. 4.
Fotele wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa:
siedzenia pokryte materiałem łatwo zmywalnym, odpornym na rozdarcie i ścieranie,
wszystkie fotele wyposażone w zagłówki,
fotel dla kierowcy z regulacją wysokości, odległości i pochylenia oparcia, dodatkowo zawieszony pneumatycznie.
Tylne siedzisko z możliwością przewożenia 4 szt. aparatów powietrznych w kabinie pojazdu, wg rozwiązania technicznego zaproponowanego przez oferenta umożliwiające:
jednoczesne przewożenie aparatów z różnego rodzajami butli,
odblokowanie każdego aparatu indywidualnie (dźwignia odblokowująca o konstrukcji uniemożliwiającej przypadkowe odblokowanie np. w czasie hamowania pojazdu).
Instalacja elektryczna jednoprzewodowa 24V, z biegunem ujemnym na masie i dwuprzewodowa w zabudowie z tworzywa sztucznego,
moc alternatora (min. 2400W) i pojemność akumulatorów (min. 180 Ah) zapewniające pełne zapotrzebowanie na energię elektryczną przy jej maksymalnym obciążeniu.
przetwornica napięcia 24V / 12V.
Instalacja wyposażona w główny wyłącznik prądu.
Pojazd wyposażony w gniazdo ładowania akumulatorów, zamontowane na stopniu wejściowym do kabiny, po lewej stronie (w kabinie kierowcy świetlna i dźwiękowa sygnalizacja podłączenia do zewnętrznego źródła) dodatkowo umożliwiającym doładowywanie powietrza w układzie pneumatycznym.
W kabinie kierowcy zamontowany radiotelefon przewoźny, częstotliwość VHF 136-174 MHz, moc 1-25 W, min. 255 kanałowy i odstęp pomiędzy kanałami 12.5 kHz. W przedziale autopompy zainstalowany dodatkowy głośnik z mikrofonem współpracujący z radiostacją samochodową, umożliwiające prowadzenie korespondencji z przedziału autopompy.
Dodatkowo w kabinie zamontowane: 4 szt. radiotelefony przenośne o parametrach nie gorszych niż:
Ilość kanałów: 255;
Źródło zasilania: akumulator 7,5V;
Częstotliwość: 136 - 174 MHz;
Moc wyjściowa: 1 - 5 W;
W komplecie ładowarki szt. 4 stanowiące jednocześnie mocowanie radiotelefonów.
Pojazd wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową włączonego biegu wstecznego. Światło cofania może służyć, jako sygnalizacja świetlna. Dodatkowo z tyłu nad żaluzją zamontowana kamera cofania z monitorem min. 7 zamontowanym w kabinie służącym również, jako nawigacja samochodowa. Kamera powinna być przystosowana do pracy w każdych warunkach atmosferycznych mogących wystąpić na terenie Polski oraz posiadać osłonę minimalizującą możliwość uszkodzeń mechanicznych. Kamera musi być automatycznie uaktywniana w momencie wrzucenia biegu wstecznego.
Minimalny prześwit podwozia nie mniej niż 300 mm.
Kąt natarcia nie mniejszy niż 23°
Kąt zejścia nie mniejszy niż 23°
Kolor:
elementy podwozia - czarne lub ciemno szare,
błotniki przednie, tylne i zderzaki - białe,
kabina, zabudowa - RAL 3000,
żaluzje skrytek w kolorze naturalnego aluminium.
Najmniejsza obrysowa średnica zawracania nie może przekraczać 18 m.
Maksymalna prędkość na najwyższym biegu nie mniejsza niż 90 km/h.
Rezerwa masy liczona jako różnica pomiędzy technicznie dopuszczalną maksymalną masą całkowitą określoną przez producenta podwozia a masą rzeczywistą całkowitą pojazdu nie mniejsza niż 3 %.
Instalacja pneumatyczna pojazdu zapewniająca możliwość wyjazdu w ciągu 60 s, od chwili uruchomienia silnika samochodu, równocześnie zapewniająca prawidłowe funkcjonowanie hamulców.
Wylot spalin nie może być skierowany na stanowisko obsługi poszczególnych urządzeń pojazdu, umieszczony z lewej strony pojazdu.
Wszelkie funkcje wszystkich układów i urządzeń pojazdu muszą zachowywać swoje właściwości pracy w temperaturach od - 25°C do + 50°C (nie dotyczy układu selektywnej katalitycznej redukcji spalin).
Podstawowa obsługa silnika możliwa bez podnoszenia kabiny.
Pojemność zbiornika paliwa zapewniająca przejazd min 300 km lub 4 godz. ciągłej pracy autopompy.
Silnik pojazdu przystosowany do ciągłej pracy, bez uzupełniania cieczy chłodzącej, oleju oraz przekraczania dopuszczalnych parametrów pracy (np. temperatury) w czasie postoju min. 4 godz.
Ogumienie, z bieżnikiem terenowym. Ogumienie w tym samym rozmiarze na przedniej i tylnej osi. Pełno wymiarowe koło zapasowe bez konieczności przewożenia na pojeździe.
Pojazd musi być wyposażony w zaczep holowniczy ze złączami elektrycznymi i pneumatycznymi. Za-czep służący do holowania przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej min. 8 t. Zaczep posiadający homologację lub certyfikat dopuszczenia. Ponadto pojazd musi być wyposażony w szekle z przodu i z tyłu, umożliwiające odholowanie pojazdu. Oraz możliwość podłączenia przyczepki z zaczepem kulowy oraz napięciem 12 V
Przystawka odbioru mocy przystosowana do długiej pracy z sygnalizacją włączenia w kabinie kierowcy.
Pneumatyczny układ uruchamiający hamulce z hamulcami tarczowymi na obu osiach. Układ hamulcowy pojazdu wyposażony w system ABS.
Lusterka zewnętrzne elektrycznie podgrzewane.
Zabudowa pożarnicza
Zabudowa wykonana w całości z materiałów kompozytowych o nieograniczonej odporności antykorozyjnej. Wewnętrzne poszycia skrytek wyłożone anodowaną blachą aluminiową. Podłoga skrytek wyłożona gładką blachą kwasoodporną bez progu, ze spadkiem umożliwiającym odprowadzenie wody na zewnątrz. Rodzaj zabudowy potwierdzony w świadectwie dopuszczenia.
Dach zabudowy w formie podestu roboczego w wykonaniu antypoślizgowym.
Krawędzie dachu zabezpieczone nadbudową boczną zintegrowaną z zabudową, o wysokości nie mniejszej niż 250 mm.
Drabina do wejścia na dach składana, z poręczami w górnej części ułatwiającymi wejście na dach, umieszczona z tyłu pojazdu. Szczeble w wykonaniu antypoślizgowym. Ściana tylna pod drabiną wejściową na dach wyłożona blachą nierdzewną zabezpieczającą poszycie zabudowy przez zabrudzeniem.
Skrytki na sprzęt i wyposażenie zamykane żaluzjami wodo- i pyłoszczelnymi wspomaganymi systemem sprężynowym wykonane z materiałów odpornych na korozję, wyposażone w zamki zamykane na klucz, jeden klucz pasujący do wszystkich zamków. W kabinie zainstalowana sygnalizacja otwarcia skrytek.
Skrytki na sprzęt i przedział autopompy wyposażone w oświetlenie włączane automatycznie po otwarciu drzwi skrytki, oświetlenie w technologii LED.
Sprzęt rozmieszczony grupowo w zależności od przeznaczenia z zachowaniem ergonomii. Zamknięcia żaluzji typu rurkowego.
Pojazd posiadający oświetlenie pola pracy wokół samochodu zapewniające oświetlenie w warunkach słabej widoczności min. 5 luksów w odległości 1 m od pojazdu na poziomie podłoża. Oświetlenie uruchamiane w kabinie kierowcy.
Szuflady i wysuwane tace automatycznie blokujące się w pozycji zamkniętej i całkowicie otwartej oraz posiadające zabezpieczenie przed całkowitym wyciągnięciem (wypadnięcie z prowadnic).
Szuflady i tace wystające w pozycji otwartej powyżej 250 mm poza obrys pojazdu posiadające oznakowanie ostrzegawcze.
Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń samochodu, drzwi żaluzjowych, szuflad, tac, muszą być tak skonstruowane, aby umożliwiały ich obsługę w rękawicach.
Konstrukcja skrytek zapewniająca odprowadzenie wody z ich wnętrza.
Powierzchnie platform, podestu roboczego i podłogi kabiny w wykonaniu antypoślizgowym.
Zbiornik wody o pojemności nie mniejszej niż 2.5 m3, wykonany z materiału kompozytowego, zintegrowany z zabudową, zbiornik wyposażony w oprzyrządowanie umożliwiające jego bezpieczną eksploatację, z układem zabezpieczającym przed wypływem wody w czasie jazdy. Zbiornik posiadający właz rewizyjny.
Zbiornik środka pianotwórczego o pojemności min. 10 % pojemności zbiornika wody i nadciśnieniu testowym 20 kPa,
wykonany z materiału kompozytowego odpornego na działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów,
wyposażony w oprzyrządowanie zapewniające jego bezpieczną eksploatację,
zintegrowany ze zbiornikiem wody,
napełnianie zbiornika środkiem pianotwórczym możliwe z poziomu terenu i z dachu pojazdu.
Autopompa zlokalizowana z tyłu pojazdu w obudowanym przedziale zamykanym drzwiami żaluzjowymi.
Autopompa dwuzakresowa o wydajności nie mniejszej niż 2400 l/min przy ciśnieniu 0.8 MPa i głębokości ssania 1.5 m oraz nie mniejszej niż 500 l/min. przy ciśnieniu 4 MPa.
Autopompa umożliwiająca jednoczesne podawanie środków gaśniczych na stopniu niskiego i wysokiego ciśnienia.
Układ wodno-pianowy zabudowany w taki sposób, aby parametry autopompy przy zasilaniu ze zbiornika samochodu były nie mniejsze niż przy zasilaniu ze zbiornika zewnętrznego dla głębokości ssania 1,5 m.
Samochód wyposażony w jedną wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia o długości węża nie mniejszej niż 60 m na zwijadle, zakończoną prądownicą wodno-pianową o regulowanej wydajności, możliwością podawania prądu zwartego i rozproszonego.
Linia szybkiego natarcia umożliwiająca podawanie wody lub piany bez względu na stopień rozwinięcia węża.
Zwijadło wyposażone w hamulec bębna, napęd elektryczny oraz korbę umożliwiającą zwijanie. Linia szybkiego natarcia z systemem pneumatycznego przedmuchiwania zwijadła.
Autopompa musi umożliwiać podanie wody i wodnego roztworu środka pianotwórczego do min. 4 nasad tłocznych wielkości 75 zlokalizowanych z tyłu pojazdu, wysokociśnieniowej linii szybkiego natarcia wyprowadzonej z boku pojazdu, działka dachowego oraz instalacji zraszaczowej.
Autopompa musi umożliwiać podanie wody do zbiornika samochodu.
Autopompa wyposażona w urządzenie odpowietrzające umożliwiające zassanie wody z głębokości 1,5 m w czasie do 30 s, a z głębokości 7,5 m w czasie do 60 s.
W przedziale autopompy muszą znajdujące się następujące urządzenia kontrolno- sterownicze pracy pompy:
manowakuometr,
manometr niskiego ciśnienia,
manometr wysokiego ciśnienia,
wskaźnik poziomu wody w zbiorniku samochodu,
wskaźnik poziomu środka pianotwórczego w zbiorniku,
miernik prędkości obrotowej wału pompy,
regulator prędkości obrotowej silnika pojazdu,
wyłącznik silnika pojazdu,
licznik motogodzin pracy autopompy,
kontrolka ciśnienia oleju i temperatury cieczy chłodzącej silnika.
Zbiornik wody wyposażony w nasadę 75 z zaworem kulowym do napełniania z hydrantu (wlot do napełniania posiadający konstrukcję zabezpieczającą przed swobodnym wypływem wody ze zbiornika tym wylotem) oraz automatyczny zawór zabezpieczający przed przepełnieniem zbiornika z możliwością przełączenia na pracę ręczną.
Autopompa wraz z układem wodno- pianowym wyposażona w automatyczny dozownik środka pianotwórczego umożliwiający uzyskanie stężeń 1, 3 i 6%, dostosowany do wydajności autopompy. Autopompa wyposażona w system sterowania umożliwiający regulację automatyczną i ręczną ciśnienia pracy.
Wszystkie elementy układu wodno-pianowego i układu neutralizacji muszą być odporne na korozję i działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów.
Konstrukcja układu wodno-pianowego musi umożliwiać jego całkowite odwodnienie przy użyciu, co najwyżej dwóch zaworów.
Przedział autopompy musi być wyposażony w system ogrzewania tego samego producenta jak urządzenie w kabinie kierowcy, skutecznie zabezpieczający układ wodno-pianowy przed zamarzaniem w temperaturze do -25°C, działający niezależnie od pracy silnika.
Dodatkowo autopompa musi być wyposażona w wewnętrzne kanały grzewcze, umożliwiające ogrzewanie płaszczem wodnym z układu chłodzenia silnika pojazdu, z możliwością wyłączenia w okresie letnim.
Na wlocie ssawnym pompy zamontowany element zabezpieczający przed przedostaniem się do pompy zanieczyszczeń stałych zarówno przy ssaniu ze zbiornika zewnętrznego jak i dla zbiornika własnego pojazdu, gwarantujący bezpieczną eksploatację autopompy.
Pojazd należy wyposażyć w działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności min. 2400 l-min, zamontowane na dachu zabudowy, w jej tylnej części. Zakres obrotu działka w płaszczyźnie poziomej wynoszący 360°, a w płaszczyźnie pionowej - od kąta ujemnego limitowanego obrysem pojazdu, do co najmniej 70°. Maksymalny zasięg rzutu wynoszący nie mniej niż 60m. Działko posiadające świadectwo dopuszczenia CNBOP.
Wysuwany pneumatycznie, obrotowy maszt oświetleniowy zabudowany na stałe w samochodzie z najaśnicami o mocy nie mniejszej niż 2000 W, o wysokości, co najmniej 6.5 m od podłoża. Podłączony do agregatu prądotwórczego o mocy min. 2,2 kVA. Agregat dostarczony wraz z pojazdem.
Pojazd wyposażony w wyciągarkę o napędzie elektrycznym 24V, zamontowaną z przodu pojazdu. Min. siła uciągu wyciągarki 8 ton z zabezpieczeniem przeciążeniowym. Lina długości co najmniej 30 m.
Wyciągarka wyposażona w układ sterowania, hamulec elektryczny, rolkową prowadnicę liny oraz pokrowiec.
Przewidziane miejsce i uchwyty do montażu wyposażenia przewidzianego dla tego typu pojazdów. Na dachu przewidziane miejsce i uchwyty do montażu drabiny.
Pojazd wyposażony w cztery szuflady wysuwne poziomo i jedną ściankę pionową na sprzęt burzący oraz skrzynię dachową. Drobny sprzęt umieszczony w 4 skrzynkach. Umiejscowienie szuflad poziomych jaki pionowej wybiera zamawiający.
W pojeździe zamontowane 4 zraszacze zasilane autopompą, sterowane z kabiny kierowcy do ograniczania stref skażeń. Dwa zraszacze z przodu i dwa pomiędzy kołami pojazdu.
Producent zobowiązany jest do wykonania mocowań na sprzęt dostarczony przez zamawiającego. Umiejscowienie sprzętu według upodobań zamawiającego.
Wyposażenie dodatkowe dostarczone wraz z pojazdem Ilość
Aparat nadciśnieniowy z maską i butlą kompozytową 6,9l/300 bar, z pokrowcem na butlę i czujnikiem bezruchu, kompatybilny z posiadanymi i użytkowanymi przez Zamawiającego aparatami firmy AUER AirGo, 4 kpl.
Rozdzielacz kulowy 75-52-75-52 1 szt.
Prądownica do piany ciężkiej PP-200 z zaworem 52 1 szt.
Stojak hydrantowy krótki DN80 2x75 1 szt.
Wentylator oddymiający mgłowy. Silnik spalinowy czterosuwowy, moc min. 5,5 KM, pojemność zbiornika paliwa zapewniająca pracę ciągłą min. 90 minut, waga maksymalna 37 kg, wydajność powietrza min. 38000 m3/h, wymiary maksymalne do transportu w mm: 580x550x450. 1 szt.
Drabina nasadkowa DN drewniana 3-przesłowa
ilość szczebli w przęśle: 8,
wysokość przęsła 2700÷2800 mm,
waga przęsła nie większa niż 12 kg. 1 kpl.
Motopompa do wody brudnej o nominalnej wydajności min. 1000 dm3/min. Maksymalna średnica zanieczyszczeń 20 mm. Silnik o mocy min. 3,6 kW (4,8 KM) 3600 obr./min. Waga do 27 kg. Wymiary maksymalne do transportu w mm: 530 x 400 x 450 mm. 1 szt.
Pilarka spalinowa ratownicza
moc min. 6 KM
ciężar maksymalny 8 kg
prowadnica o długości - min 370 mm,
ostrza zębów tnących zbrojone 1 szt.
Przecinarka do cięcia stali, betonu, kamienia
moc min. 4,4 KM
ciężar maksymalny 10 kg
tarcza tnąca o średnicy 350 mm 1 szt.
Prądownica wodna posiadająca min. dwa strumienie rozwarte na 60 i 90 stopni, strumień zwarty i parasol. Prądownica z maksymalną 5-stopniową regulacją wydajności w zakresie 125-500 l-min. Nasada STORZ 52. 2 szt.
Tłumica teleskopowa 4 szt.
Przedłużacz 50 m IP 44 1 szt.
Flara ostrzegawcza LED 1 kpl.
Pachołek drogowy, składany 4 szt.
Zestaw ratownictwa medycznego PSP R1 kompletny z deską + komplet szyn Kramera 1 kpl.
Kamizelka ratunkowa kapok standardowa model STRAŻ 2 szt.
Kołowrót z 80m nietonącą liną o średnicy 10mm 1 szt.
Uniwersalny klucz do hydrantu 1 szt.
Rzutka ratownicza 1 szt.
Topór strażacki ciężki 1 szt.
Węże tłoczne 75-20 10 szt.
Węże tłoczne 52-20 8 szt.
Smok do pompy szlamowej o wydajności maksymalnej do 1200 l-min, STORZ 75. Smok o podstawie okręgu, z czterema ramkami ograniczającymi zanieczyszczenia zwiększonej powierzchni ssania. 2 szt.
Linka strażacka ratownicza w pokrowcu. Długość min. 30m 2 szt.
Zblocze z hakiem o wytrzymałości 15t. 1 szt.
Warunki gwarancji
Do pojazdu dołączone instrukcje obsługi pojazdu, urządzeń i sprzętu zamontowanego w pojeździe w języku polskim.
Pojazd wyposażony, co najmniej w 1 klin pod koła, zestaw narzędzi naprawczych, klucz do kół, podnośnik hydrauliczny, trójkąt ostrzegawczy, apteczkę, gaśnicę proszkową, kamizelkę ostrzegawczą.
Gwarancja:
ogólna na podwozie wraz z wyposażeniem 24 miesiące
na zabudowę pożarniczą oraz układ wodno - pianowy 36 miesięcy

Kody CPV:
341442103 (Wozy strażackie)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 11/10/2013

Informacja na temat wadium: 1. Zamawiający rezygnuje z wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że wykonał należycie w okresie trzech ostatnich lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie), przed upływem terminu składania ofert, co najmniej trzy dostawy odpowiadające swoim rodzajem i wartością przedmiotowi niniejszego zamówienia, tj. dostawy samochodu ratowniczo - gaśniczego o jednostkowej wartości, co najmniej 550 tys. PLN brutto każda, w tym co najmniej jedna dostawa samochodu ratowniczo - gaśniczego z napędem 4 x 4.
Dla potrzeb oceny spełniania warunków określonych, powyżej, jeśli wartości zostaną podane w walutach innych niż PLN, zamawiający przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podawany przez Narodowy Bank Polski na dzień opublikowania ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych.

Potencjał techniczny:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości, co najmniej 500 tys. PLN.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Dokument potwierdzający, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez zamawiającego:
Opis techniczny oferowanego pojazdu - wzór stanowi załącznik nr 2 do SIWZ.

inne_dokumenty:
Zawartość oferty:
1) wypełniony i podpisany formularz oferty, zgodny ze wzorem formularza oferty stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej SIWZ. Zamawiający informuje, że w przypadku złożenia oferty bez użycia załączonego formularza złożona oferta musi zawierać wszelkie informacje wymagane SIWZ i wynikające z zawartości formularza oferty;
2) wypełniony i podpisany opis techniczny oferowanego pojazdu, zgodny ze wzorem formularza oferty stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszej SIWZ
3) wszystkie pozostałe dokumenty i oświadczenia, których przedstawienia żąda zamawiający zgodnie z postanowieniami pkt. VI SIWZ (dokumenty wymienione powyżej);
Pełnomocnictwo, o ile umocowanie prawne do reprezentacji wykonawcy nie wynika z przepisów prawa lub dokumentów rejestrowych załączonych do oferty. Pełnomocnictwo należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
Oświadczenie wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do SIWZ

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ospborzecin.com

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Referat Zamówień Publicznych Urzędu Gminy Stare Babice, 05-082 Stare Babice ul. Rynek 32 tel 22 722 95 36

Data składania wniosków, ofert: 12/08/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 14:00

Miejsce składania:
w siedzibie Urzędu Gminy w Starych Babicach (05-082), ul. Rynek 32 w pokoju nr 18 - Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

82656 / 2009-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Górznie - Górzno (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa używanego, lekkiego samochodu pożarniczego dla jednostki ochrony przeciwpożarowej tj. OSP w Kobylej Woli na cele ochrony przeciwpożarowej.

221798 / 2011-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Krasnosielc - Krasnosielc (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa używanego średniego samochodu ratowniczo - gaśniego dla OSP Drążdżewo.

176575 / 2009-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sokołów Podlaski - Sokołów Podlaski (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
DOSTAWA UŻYWANEGO ŚREDNIEGO SAMOCHODU GAŚNICZEGO DLA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W NOWEJ WSI NA CELE PRZECIWPOŻAROWE

207918 / 2008-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czerwin - Czerwin (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa używanego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego

264374 / 2014-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zaręby Kościelne - Zaręby Kościelne (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego ( napęd 4x4 ) dla OSP Zaręby Kościelne

275145 / 2008-10-20 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Goworowo - Goworowo (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup używanego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP Kunin

322876 / 2009-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pokrzywnica - Pokrzywnica (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa używanego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA

226712 / 2009-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Siedlce - Siedlce (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP w Nowym Opolu

137987 / 2013-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Sobienie Jeziory - Sobienie Jeziory (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa fabrycznie nowego samochodu specjalnego pożarniczego, ratowniczo - gaśniczego dla OSP w Sobieniach Jeziorach

365012 / 2010-11-10 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku - Lipsko (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa samochodu specjalnego do wsparcia działań przeciwpowodziowych dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku

72171 / 2010-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Łochowie - Łochów (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Jasiorówce, Gmina Łochów