Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

193413 / 2010-07-20 - Administracja samorządowa / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (Wodzisław Śląski)

Organizacja szkolenia zawodowego - SPAWANIE ELEKTRYCZNE I W OSŁONIE CO2 METODĄ MAG - dla uczestników projektu pn. Dobry Start. Program aktywizacji społeczno - zawodowej oraz reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w powiecie wodzisławskim.

Opis zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolenia zawodowego dla klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. uczestników projektu Dobry Start, Program aktywizacji społeczno-zawodowej oraz reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w powiecie wodzisławskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2.Przedmiotem zamówienia jest organizacja kursu p.n. SPAWANIE ELEKTRYCZNE
I W OSŁONIE CO2 METODĄ MAG dla 5 uczestników projektu Dobry Start
3.Cel szkolenia:
Potrzeba przeprowadzenia tego rodzaju szkolenia wynika m.in. z założeń projektu Dobry Start, Program aktywizacji społeczno-zawodowej oraz reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w powiecie wodzisławskim współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 7.1. Poddziałania 7.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach którego szkolenie to jest organizowane. Szkoleniem objęte będą osoby zagrożone wykluczeniem społecznym w powiecie wodzisławskim, korzystające z pomocy społecznej. Specyfika grupy objętej wsparciem, tj. osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, wymaga zastosowania kompleksowego wsparcia wobec tych osób, by sprostać konkurencji na rynku pracy. Dodatkowo mniejsza podaż miejsc pracy wymusza na osobach poszukujących zatrudnienia zdobycia dodatkowej, zawodowej wiedzy oraz nowych umiejętności. Celem szkolenia jest podniesienie kwalifikacji zawodowych - formalnych i nieformalnych - uczestników projektu, podniesienie ich konkurencyjności na lokalnym rynku pracy oraz zwiększenie ich aktywności zawodowej.
Szkolenie będzie realizowane zgodnie z wytycznymi określonymi w Dziale II SIWZ stanowiącymi szczegółowy przedmiot zamówienia.
Wykonawca ma obowiązek prowadzić nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia.
4.Liczba osób: 5 osób
5.Liczba godzin ogółem: liczba godzin szkolenia powinna być podana w godzinach zegarowych (1 godzina szkolenia = 45 minut + przerwa licząca średnio 15 min.).
6.Przewidywany czas trwania szkolenia: do 8 tygodni
7.Terminy realizacji: od września do 30 listopada 2010 roku.
8.Szkolenie adresowane jest do osób kształcących się.
9.Cel szkolenia:
Przyuczenie do zawodu spawacza.
10.Wymagania dotyczące szkolenia:
10.1.Zamawiający skieruje 5 uczestników projektu na kurs spawania elektrycznego metodą MAG w osłonie CO2 w wymiarze godzin podyktowanych programem szkolenia zgodnym z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Program
i liczba godzin szkolenia zgodny z powyższymi wytycznymi winien obejmować część teoretyczną i praktyczną szkolenia oraz egzamin wewnętrzny i zewnętrzny. Egzamin zewnętrzny powinien być przeprowadzony przez uprawnionych egzaminatorów Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
10.2.Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zapewnienia każdemu uczestnikowi kursu jednego ciepłego posiłku każdego dnia prowadzenia kursu, w którym osoba uczestniczy oraz zapewnienia kawy, herbaty, wody mineralnej oraz kruchych ciastek w czasie przerw wyznaczonych przez Wykonawcę. Zamawiający rozumie pod pojęciem ciepłego posiłku- posiłek w formie drugiego dania (np. ziemniaki, mięso, surówka).
10.3.W szkoleniu mogą uczestniczyć tylko kursanci skierowani przez PCPR w Wodzisławiu Śląskim.
10.4.Kurs powinien być zorganizowany na terenie powiatu wodzisławskiego lub powiatów ościennych, tj. rybnickiego, miasta Rybnik, raciborskiego lub miasta Jastrzębie Zdrój. Wskazanie miejsc podyktowane jest specyfiką osób, które będą skierowane na szkolenie. Będą to osoby kształcące się, dlatego czas, kiedy mogą uczestniczyć w szkoleniu jest ograniczony, na co wskazuje ppkt 10.5 wymagań dotyczących szkolenia i w związku z tym będą miały utrudniony dojazd, jeżeli siedziba Wykonawcy byłaby położona w zbyt dużej odległości, co utrudniałoby dojazd do miejsca szkolenia i powrót.
10.5.Zamawiający wymaga, aby zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku
w godzinach od 13.00-21.00 oraz w soboty w godzinach od 9.00-17.00.
10.6.Kadra dydaktyczna:
Zajęcia prowadzone będą przez wykładowcę, instruktora, który posiada uprawnienia spawacza rur w metodzie MAG oraz min. 5-letni staż pracy na stanowisku spawacza, posiada uprawnienia pedagogiczne i zrealizował co najmniej 2 usługi w zakresie spawania elektrycznego w osłonie CO2 metodą MAG w okresie ostatnich 3 lat. Wykonawca może zapewnić więcej wykładowców posiadających uprawnienia w zakresie szkolenia spawaczy.
10.7.Treść nauczania:
Program szkolenia w zakresie spawania elektrycznego i w osłonie CO2 metodą MAG powinien być zgodny z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Program należy załączyć do oferty zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do Opisu przedmiotu zamówienia cz. II SIWZ -Plan nauczania do kursu Spawanie elektryczne i w osłonie CO2 metodą MAG
10.8.Wykonawca zapewnia uczestnikom kursu materiały dydaktyczne oraz niezbędny sprzęt do wykorzystania podczas szkolenia - gwarantowany sprzęt i materiały należy ująć w załączniku nr 4 do SIWZ.
10.9.Wykonawca musi dla każdego uczestnika szkolenia podczas zajęć teoretycznych zapewnić miejsce siedzące, stolik (ławkę) bądź krzesło z przystawką umożliwiającą swobodne sporządzanie notatek oraz następujące materiały dydaktyczne - zeszyt w twardej oprawie, długopis, zakreślacz i podręcznik związany z tematyką szkolenia. Materiały dydaktyczne po zakończonym szkoleniu przechodzą w posiadanie uczestników szkolenia - załącznik nr 4 do SIWZ.
10.10.Wykonawca do realizacji szkolenia w części praktycznej dla każdego uczestnika zapewnia odzież ochronną, tj. ubranie robocze, osłona głowy i twarzy, rękawice i buty ochronne.
10.11.Wykonawca zapewnia odpowiednie wyposażenia sal: flipchart, tablica klasyczna lub magnetyczna, sprzęt audiowizualny, filmy instruktażowe, pomoce naukowe, w tym w pełni wyposażone stanowisko do praktycznej nauki zawodu, baza szkoleniowo musi spełniać wymogi zawarte w Wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Każdy z uczestników szkolenia będzie miał zapewniony dostęp do samodzielnego stanowiska pracy w trakcie zajęć praktycznych.
10.12.W okresie trwania zajęć Wykonawca ma obowiązek zapewnić kursantom - uczestnikom projektu skierowanym przez Zamawiającego, warunki bezpieczeństwa oraz higieny pracy
i nauki zgodnie z obowiązującymi w tej materii przepisami prawa.
10.13.Wykonawca zobowiązuje się umieszczać aktualnie obowiązujące logotypy: projektu Dobry Start, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013, Europejskiego Funduszu Społecznego, emblemat Unii Europejskiej oraz informację o realizowaniu szkolenia w ramach projektu systemowego pt. Dobry Start, Program aktywizacji społeczno-zawodowej oraz reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w powiecie wodzisławskim współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego:
SZKOLENIE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO, PROJEKT DOBRY START PRIORYTET VII, DZIAŁANIE 7.1, PODDZIAŁANIE 7.1.2, PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI 2007 - 2013 na wszystkich dokumentach związanych z organizacją szkolenia takich jak: harmonogram zajęć, zaświadczenia o ukończeniu szkolenia,certyfikaty,dyplomy, listy obecności, wykaz osób, które ukończyły szkolenie, protokół z egzaminu, itp. (informacje dot. promocji znajdują się na stronie internetowej pod adresem www.efs.gov.pl lub zostaną dostarczone przez Zamawiającego). W miejscu organizacji zajęć szkoleniowych należy umieszczać plakaty, przekazane przez Zamawiającego, informujące o organizacji szkolenia realizowanego w ramach projektu systemowego pt. Dobry Start. Program aktywizacji społeczno-zawodowej oraz reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w powiecie wodzisławskim współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Właściwe logotypy i emblematy Zamawiający udostępni Wykonawcy po podpisaniu umowy.
10.14.Wykładowcy prowadzący szkolenie powinni być poinformowani o fakcie, iż w szkoleniu uczestniczą osoby, których udział jest współfinansowany w ramach projektu systemowego pt. Dobry Start, Program aktywizacji społeczno-zawodowej oraz reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w powiecie wodzisławskim współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
10.15.Zamawiający przeprowadzi w swojej siedzibie ankietę wśród uczestników na temat odbytych szkoleń.
10.16.Wykonawca zobowiązuje się do sprawdzania obecności uczestników kursu na każdych zajęciach - obecność na zajęciach uczestnicy potwierdzają własnoręcznym podpisem na liście.
10.17.Zamawiający zastrzega sobie prawo kontrolowania przebiegu, sposobu prowadzenia oraz efektywności szkolenia i frekwencji uczestników, wglądu do prowadzonej dokumentacji. Zamawiający będzie mógł także uczestniczyć w ocenie końcowej uczestników kursu, która będzie prowadzona w formie egzaminu lub zaliczenia zadania.
10.18.Dopuszcza się zmniejszenie ilości uczestników do 2 osób.
10.19.Wykonawca ubezpieczy wszystkich uczestników szkolenia w czasie jego trwania w ramach polisy NNW nie niższą niż 10.000 zł na osobę.
10.20.Wykonawca winien przedstawić ofertę zawierającą całkowity koszt przeprowadzenia kursu oraz cenę kursu w przeliczeniu jednostkowo na 1 uczestnika. Cena winna obejmować również koszt przystąpienia uczestnika do egzaminu wewnętrznego (jeżeli jest on wymagany) oraz egzaminu zewnętrznego dla potwierdzenia uzyskanych na kursie kwalifikacji.
10.21.Wynagrodzenie Wykonawcy obejmować będzie koszty przeprowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych przez wykładowców i instruktorów zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, koszty niezbędnych materiałów dydaktycznych i sprzętu dla wszystkich kursantów, koszty odzieży ochronnej, koszty badań lekarskich, koszty dojazdu kursantów na szkolenie oraz koszty ubezpieczenia NNW wszystkich kursantów na czas uczestnictwa w kursie, koszt usługi cateringowej, a także koszt egzaminu wewnętrznego (jeżeli będzie odpłatny) i koszt egzaminu zewnętrznego.
10.22.Warunki płatności - Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie za faktycznie przeszkoloną ilość osób. Wykonawca prowadzić będzie dziennik zajęć zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy edukacyjne, rejestr wydawanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu i zdobycie kwalifikacji oraz sporządzi protokół z egzaminu. Zapłata za szkolenie nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu środków finansowych z Europejskiego Funduszu Społecznego na podstawie wystawionego przez Wykonawcę rachunku/faktury VAT wraz z zestawieniem faktycznie poniesionych wydatków składających się na kwotę faktury oraz załączonym wykazem osób przeszkolonych, protokołem z egzaminu, kserokopiami zaświadczeń o ukończeniu szkolenia, listami obecności na zajęciach osób skierowanych na szkolenie.
10.23.Egzamin:
Szkolenie musi zakończyć się egzaminem wewnętrznym przeprowadzonym przez komisję powołaną przez organizatora szkolenia oraz egzaminem zewnętrzny przeprowadzonym przez uprawnionych egzaminatorów Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.
10.24.Rodzaj zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji:
Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r. Nr 31, poz. 216 z późn. zm.).
Dodatkowo absolwenci otrzymują certyfikat z informacją o współfinansowaniu szkolenia.
Na potwierdzenie uprawnień spawacza kursanci po pozytywnym zaliczeniu egzaminu otrzymują książeczkę spawacza wraz ze świadectwem.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 193413

Data publikacji: 2010-07-20

Nazwa: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Ulica: ul. Wałowa 30

Numer domu: 30

Miejscowość: Wodzisław Śląski

Kod pocztowy: 44-300

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 0-32 455 14 30

Numer faxu: 0-32 455 14 30

Regon: 27628947500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres strony internetowej: www.pcpr-wodzislaw.pl

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Organizacja szkolenia zawodowego - SPAWANIE ELEKTRYCZNE I W OSŁONIE CO2 METODĄ MAG - dla uczestników projektu pn. Dobry Start. Program aktywizacji społeczno - zawodowej oraz reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w powiecie wodzisławskim.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolenia zawodowego dla klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. uczestników projektu Dobry Start, Program aktywizacji społeczno-zawodowej oraz reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w powiecie wodzisławskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2.Przedmiotem zamówienia jest organizacja kursu p.n. SPAWANIE ELEKTRYCZNE
I W OSŁONIE CO2 METODĄ MAG dla 5 uczestników projektu Dobry Start
3.Cel szkolenia:
Potrzeba przeprowadzenia tego rodzaju szkolenia wynika m.in. z założeń projektu Dobry Start, Program aktywizacji społeczno-zawodowej oraz reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w powiecie wodzisławskim współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 7.1. Poddziałania 7.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach którego szkolenie to jest organizowane. Szkoleniem objęte będą osoby zagrożone wykluczeniem społecznym w powiecie wodzisławskim, korzystające z pomocy społecznej. Specyfika grupy objętej wsparciem, tj. osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, wymaga zastosowania kompleksowego wsparcia wobec tych osób, by sprostać konkurencji na rynku pracy. Dodatkowo mniejsza podaż miejsc pracy wymusza na osobach poszukujących zatrudnienia zdobycia dodatkowej, zawodowej wiedzy oraz nowych umiejętności. Celem szkolenia jest podniesienie kwalifikacji zawodowych - formalnych i nieformalnych - uczestników projektu, podniesienie ich konkurencyjności na lokalnym rynku pracy oraz zwiększenie ich aktywności zawodowej.
Szkolenie będzie realizowane zgodnie z wytycznymi określonymi w Dziale II SIWZ stanowiącymi szczegółowy przedmiot zamówienia.
Wykonawca ma obowiązek prowadzić nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia.
4.Liczba osób: 5 osób
5.Liczba godzin ogółem: liczba godzin szkolenia powinna być podana w godzinach zegarowych (1 godzina szkolenia = 45 minut + przerwa licząca średnio 15 min.).
6.Przewidywany czas trwania szkolenia: do 8 tygodni
7.Terminy realizacji: od września do 30 listopada 2010 roku.
8.Szkolenie adresowane jest do osób kształcących się.
9.Cel szkolenia:
Przyuczenie do zawodu spawacza.
10.Wymagania dotyczące szkolenia:
10.1.Zamawiający skieruje 5 uczestników projektu na kurs spawania elektrycznego metodą MAG w osłonie CO2 w wymiarze godzin podyktowanych programem szkolenia zgodnym z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Program
i liczba godzin szkolenia zgodny z powyższymi wytycznymi winien obejmować część teoretyczną i praktyczną szkolenia oraz egzamin wewnętrzny i zewnętrzny. Egzamin zewnętrzny powinien być przeprowadzony przez uprawnionych egzaminatorów Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
10.2.Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zapewnienia każdemu uczestnikowi kursu jednego ciepłego posiłku każdego dnia prowadzenia kursu, w którym osoba uczestniczy oraz zapewnienia kawy, herbaty, wody mineralnej oraz kruchych ciastek w czasie przerw wyznaczonych przez Wykonawcę. Zamawiający rozumie pod pojęciem ciepłego posiłku- posiłek w formie drugiego dania (np. ziemniaki, mięso, surówka).
10.3.W szkoleniu mogą uczestniczyć tylko kursanci skierowani przez PCPR w Wodzisławiu Śląskim.
10.4.Kurs powinien być zorganizowany na terenie powiatu wodzisławskiego lub powiatów ościennych, tj. rybnickiego, miasta Rybnik, raciborskiego lub miasta Jastrzębie Zdrój. Wskazanie miejsc podyktowane jest specyfiką osób, które będą skierowane na szkolenie. Będą to osoby kształcące się, dlatego czas, kiedy mogą uczestniczyć w szkoleniu jest ograniczony, na co wskazuje ppkt 10.5 wymagań dotyczących szkolenia i w związku z tym będą miały utrudniony dojazd, jeżeli siedziba Wykonawcy byłaby położona w zbyt dużej odległości, co utrudniałoby dojazd do miejsca szkolenia i powrót.
10.5.Zamawiający wymaga, aby zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku
w godzinach od 13.00-21.00 oraz w soboty w godzinach od 9.00-17.00.
10.6.Kadra dydaktyczna:
Zajęcia prowadzone będą przez wykładowcę, instruktora, który posiada uprawnienia spawacza rur w metodzie MAG oraz min. 5-letni staż pracy na stanowisku spawacza, posiada uprawnienia pedagogiczne i zrealizował co najmniej 2 usługi w zakresie spawania elektrycznego w osłonie CO2 metodą MAG w okresie ostatnich 3 lat. Wykonawca może zapewnić więcej wykładowców posiadających uprawnienia w zakresie szkolenia spawaczy.
10.7.Treść nauczania:
Program szkolenia w zakresie spawania elektrycznego i w osłonie CO2 metodą MAG powinien być zgodny z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Program należy załączyć do oferty zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do Opisu przedmiotu zamówienia cz. II SIWZ -Plan nauczania do kursu Spawanie elektryczne i w osłonie CO2 metodą MAG
10.8.Wykonawca zapewnia uczestnikom kursu materiały dydaktyczne oraz niezbędny sprzęt do wykorzystania podczas szkolenia - gwarantowany sprzęt i materiały należy ująć w załączniku nr 4 do SIWZ.
10.9.Wykonawca musi dla każdego uczestnika szkolenia podczas zajęć teoretycznych zapewnić miejsce siedzące, stolik (ławkę) bądź krzesło z przystawką umożliwiającą swobodne sporządzanie notatek oraz następujące materiały dydaktyczne - zeszyt w twardej oprawie, długopis, zakreślacz i podręcznik związany z tematyką szkolenia. Materiały dydaktyczne po zakończonym szkoleniu przechodzą w posiadanie uczestników szkolenia - załącznik nr 4 do SIWZ.
10.10.Wykonawca do realizacji szkolenia w części praktycznej dla każdego uczestnika zapewnia odzież ochronną, tj. ubranie robocze, osłona głowy i twarzy, rękawice i buty ochronne.
10.11.Wykonawca zapewnia odpowiednie wyposażenia sal: flipchart, tablica klasyczna lub magnetyczna, sprzęt audiowizualny, filmy instruktażowe, pomoce naukowe, w tym w pełni wyposażone stanowisko do praktycznej nauki zawodu, baza szkoleniowo musi spełniać wymogi zawarte w Wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Każdy z uczestników szkolenia będzie miał zapewniony dostęp do samodzielnego stanowiska pracy w trakcie zajęć praktycznych.
10.12.W okresie trwania zajęć Wykonawca ma obowiązek zapewnić kursantom - uczestnikom projektu skierowanym przez Zamawiającego, warunki bezpieczeństwa oraz higieny pracy
i nauki zgodnie z obowiązującymi w tej materii przepisami prawa.
10.13.Wykonawca zobowiązuje się umieszczać aktualnie obowiązujące logotypy: projektu Dobry Start, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013, Europejskiego Funduszu Społecznego, emblemat Unii Europejskiej oraz informację o realizowaniu szkolenia w ramach projektu systemowego pt. Dobry Start, Program aktywizacji społeczno-zawodowej oraz reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w powiecie wodzisławskim współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego:
SZKOLENIE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO, PROJEKT DOBRY START PRIORYTET VII, DZIAŁANIE 7.1, PODDZIAŁANIE 7.1.2, PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI 2007 - 2013 na wszystkich dokumentach związanych z organizacją szkolenia takich jak: harmonogram zajęć, zaświadczenia o ukończeniu szkolenia,certyfikaty,dyplomy, listy obecności, wykaz osób, które ukończyły szkolenie, protokół z egzaminu, itp. (informacje dot. promocji znajdują się na stronie internetowej pod adresem www.efs.gov.pl lub zostaną dostarczone przez Zamawiającego). W miejscu organizacji zajęć szkoleniowych należy umieszczać plakaty, przekazane przez Zamawiającego, informujące o organizacji szkolenia realizowanego w ramach projektu systemowego pt. Dobry Start. Program aktywizacji społeczno-zawodowej oraz reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w powiecie wodzisławskim współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Właściwe logotypy i emblematy Zamawiający udostępni Wykonawcy po podpisaniu umowy.
10.14.Wykładowcy prowadzący szkolenie powinni być poinformowani o fakcie, iż w szkoleniu uczestniczą osoby, których udział jest współfinansowany w ramach projektu systemowego pt. Dobry Start, Program aktywizacji społeczno-zawodowej oraz reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w powiecie wodzisławskim współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
10.15.Zamawiający przeprowadzi w swojej siedzibie ankietę wśród uczestników na temat odbytych szkoleń.
10.16.Wykonawca zobowiązuje się do sprawdzania obecności uczestników kursu na każdych zajęciach - obecność na zajęciach uczestnicy potwierdzają własnoręcznym podpisem na liście.
10.17.Zamawiający zastrzega sobie prawo kontrolowania przebiegu, sposobu prowadzenia oraz efektywności szkolenia i frekwencji uczestników, wglądu do prowadzonej dokumentacji. Zamawiający będzie mógł także uczestniczyć w ocenie końcowej uczestników kursu, która będzie prowadzona w formie egzaminu lub zaliczenia zadania.
10.18.Dopuszcza się zmniejszenie ilości uczestników do 2 osób.
10.19.Wykonawca ubezpieczy wszystkich uczestników szkolenia w czasie jego trwania w ramach polisy NNW nie niższą niż 10.000 zł na osobę.
10.20.Wykonawca winien przedstawić ofertę zawierającą całkowity koszt przeprowadzenia kursu oraz cenę kursu w przeliczeniu jednostkowo na 1 uczestnika. Cena winna obejmować również koszt przystąpienia uczestnika do egzaminu wewnętrznego (jeżeli jest on wymagany) oraz egzaminu zewnętrznego dla potwierdzenia uzyskanych na kursie kwalifikacji.
10.21.Wynagrodzenie Wykonawcy obejmować będzie koszty przeprowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych przez wykładowców i instruktorów zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, koszty niezbędnych materiałów dydaktycznych i sprzętu dla wszystkich kursantów, koszty odzieży ochronnej, koszty badań lekarskich, koszty dojazdu kursantów na szkolenie oraz koszty ubezpieczenia NNW wszystkich kursantów na czas uczestnictwa w kursie, koszt usługi cateringowej, a także koszt egzaminu wewnętrznego (jeżeli będzie odpłatny) i koszt egzaminu zewnętrznego.
10.22.Warunki płatności - Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie za faktycznie przeszkoloną ilość osób. Wykonawca prowadzić będzie dziennik zajęć zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy edukacyjne, rejestr wydawanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu i zdobycie kwalifikacji oraz sporządzi protokół z egzaminu. Zapłata za szkolenie nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu środków finansowych z Europejskiego Funduszu Społecznego na podstawie wystawionego przez Wykonawcę rachunku/faktury VAT wraz z zestawieniem faktycznie poniesionych wydatków składających się na kwotę faktury oraz załączonym wykazem osób przeszkolonych, protokołem z egzaminu, kserokopiami zaświadczeń o ukończeniu szkolenia, listami obecności na zajęciach osób skierowanych na szkolenie.
10.23.Egzamin:
Szkolenie musi zakończyć się egzaminem wewnętrznym przeprowadzonym przez komisję powołaną przez organizatora szkolenia oraz egzaminem zewnętrzny przeprowadzonym przez uprawnionych egzaminatorów Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.
10.24.Rodzaj zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji:
Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r. Nr 31, poz. 216 z późn. zm.).
Dodatkowo absolwenci otrzymują certyfikat z informacją o współfinansowaniu szkolenia.
Na potwierdzenie uprawnień spawacza kursanci po pozytywnym zaliczeniu egzaminu otrzymują książeczkę spawacza wraz ze świadectwem.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenia do 50 % zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2010

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
Zamawiający nie wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu wymaga złożenia oświadczenia o posiadaniu aktualnego na 2010 rok wpisu do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, www.ris.praca.gov.pl, prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy (załącznik nr 3 do SIWZ) oraz wymaga złożenia atestu uprawniającego jednostkę szkoleniową jako Wykonawcę do szkolenia i egzaminowania spawaczy pod merytorycznym nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach lub innego dokumentu równoznacznego jak atest, uprawniającego Wykonawcę do szkolenia spawaczy. Ocenę warunku udziału w postępowaniu Zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonych do oferty oświadczeń (załączniki nr 1 i 3 do SIWZ) i dokumentu uprawniającego Wykonawcę do realizacji przedmiotu zamówienia (atest Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach lub inny równoznaczny), metodą spełnia/nie spełnia oraz poprzez sprawdzenie w systemie elektronicznym faktu posiadania aktualnego wpisu do RIS

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże minimum 2 usługi z zakresu odpowiadającego przedmiotowi zamówienia, tj. szkolenia w zakresie spawania elektrycznego i w osłonie CO2 metodą MAG, dla co najmniej 5-osobowej grupy z podaniem ich wartości, dat wykonania i odbiorców; zrealizowanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie oraz załączy referencje potwierdzające, że usługi zostały wykonane należycie.
Zamawiający dokona oceny warunku na podstawie przedłożonych do oferty dokumentów (załączniki nr 1 i 5 do SIWZ) i referencji -metodą spełnia/nie spełnia

Potencjał techniczny:
Warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca w wykazie sal i bazy sprzętowej (załącznik nr 4 do SIWZ) przedstawi, iż na czas realizacji zamówienia będzie dysponował bazą szkoleniową (warsztatem szkoleniowym, warsztatem przygotowania złączy próbnych, magazynem, salą wykładową, pomieszczeniami dla instruktorów i pomieszczeniami dla szkolących się spawaczy) zgodną z wymogami zawartymi w Wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach Ocenę spełnienia warunku
w postępowaniu Zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonych do oferty dokumentów (załączniki nr 1 i 4 do SIWZ) metodą spełnia/nie spełnia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek dysponowania osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże 1 osobę przewidzianą do realizacji zamówienia posiadającą uprawnienia spawacza rur w metodzie MAG oraz min. 5-letni staż pracy na stanowisku spawacza, posiadającą uprawnienia pedagogiczne i zrealizowała co najmniej 2 usługi w zakresie spawania elektrycznego w osłonie CO2 metodą MAG w okresie ostatnich 3 lat. Ocenę spełnienia warunku w postępowaniu Zamawiający dokona na podstawie przedłożonych do oferty dokumentów: oświadczenia (załącznik nr 1 do SIWZ) i wykazu (załącznik nr 6 do SIWZ) metodą spełnia/nie spełnia

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Ocenę spełnienia warunku w postępowaniu Zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia (załącznik nr 1 do SIWZ), metodą spełnia/nie spełnia

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie które dokonano wyboru Wykonawcy w następującym zakresie:
- W przypadku opóźnień w terminach szkoleń, wynikających z przyczyn leżących po stronie uczestników szkolenia, dopuszcza możliwość wydłużenia ostatecznego terminu realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający wydłuży termin wykonania zamówienia o czas niezbędny do ukończenia szkolenia.
- W przypadku przekształcenia firmy, zmiany brzmienia nazwy firmy. Zamawiający spisze aneks do umowy uwzględniający dokonanie przekształcenia firmy.
- Ze względu na szczególne okoliczności wystąpiła potrzeba zmiany zakresu zamówienia powierzonego podwykonawcy; zmiany podwykonawcy, któremu wykonawca powierzył realizację części zamówienia lub wystąpiła potrzeba zatrudnienia podwykonawcy. Zamawiający spisze aneks do umowy uwzględniający dokonanie zmian.
- Ze względu na szczególne okoliczności zmiany osób odpowiedzialnych za realizację zamówienia pod warunkiem, że osoby te będą spełniały wymagania określone w SIWZ. Zamawiający spisze aneks do umowy uwzględniający dokonanie zmian.
Warunki dokonania zmiany postanowień zawartej umowy.
W przypadku zaistnienia powyższych sytuacji Wykonawca jest zobowiązany zwrócić się do Zamawiającego z pisemnym wnioskiem o zmianę postanowień umowy, wskazując okoliczności, które miały wpływ na wystąpienie powyższych sytuacji, i których nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pcpr-wodzislaw.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiat Wodzisławski - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Wałowa 30
44 - 300 Wodzisław Śl.
pokój nr 1

Data składania wniosków, ofert: 27/07/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
Powiat Wodzisławski - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Wałowa 30
44 - 300 Wodzisław Śl.
pokój nr 11

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt Dobry Start, Program aktywizacji społeczno-zawodowej oraz reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w powiecie wodzisławskim współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 7.1. Poddziałania 7.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

8748 / 2014-01-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa prowadzenia zajęć szkoleniowych z młodzieżą sekcji siatkówki dziewcząt MOSM Tychy

114694 / 2015-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia grupowego dla 20 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sosnowcu w zakresie: Obsługa kas fiskalnych i terminali płatniczych.

78566 / 2011-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie - Jaworzno (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
usługa szkoleniowa w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia grupowych szkoleń osób bezrobotnych w ramach Projektu Teraz My - Młodzi współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki- Poddziałanie 7.2.1

225587 / 2012-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Opole Lubelskie (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenie- wychowanie do życia w rodzinie dla 1 osoby

7811 / 2011-01-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługę prowadzenia zajęć szkoleniowych z młodzieżą sekcji piłki nożnej MOSM Tychy: rocznik 1998

209014 / 2010-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Tomyśl (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla uczestników projektu pod nazwą Podniesienie kwalifikacji zawodowych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu

242885 / 2010-09-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie dla 4 osób bezrobotnych pt.:Pracownik hurtowni i magazynu z obsługą kasy fiskalnej, uprawnieniami na wózki jezdne i książeczką Sanepidu

286784 / 2011-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Jelenia Góra (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć z zakresu aktywnej integracji, w tym w formie wyjazdowej, dla uczestników projektu systemowego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze pod nazwą: STAWIAM NA AKTYWNOŚĆ w okresie od września do października 2011r

221648 / 2013-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Tomyśl (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu prawa jazdy kat. B, C z kursem kwalifikacji wstępnej

156292 / 2009-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Wodzisław Śląski (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkoleń zawodowych dla osób bezrobotnych realizowanych w ramach projektu Przystanek - praca, Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

124128 / 2010-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu - Żywiec (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kursy: Kurs kroju i szycia I stopnia dla 2 osób, Artystyczne szycie dekoracji okiennych dla 1 osoby

365052 / 2013-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mikołowie z siedzibą w Łaziskach Górnych - Łaziska Górne (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie 5 dniowych warsztatów wyjazdowych z trening asertywności i rozwojem osobistym oraz doradztwem zawodowym dla 16 uczestników wraz z 5 opiekunami projektu systemowego Równe szanse realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 współfinansowanego ze środków Europejskiego Fundusz Społecznego.

395424 / 2012-10-12 - Inny: areszt

Areszt Śledczy - Mysłowice (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kurs przyuczającego do zawodu Technolog robót wykończeniowych z elementami instalatorstwa

290725 / 2008-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie - Jaworzno (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia osób bezrobotnych ze środków Funduszu Pracy stanowiących rezerwę Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach PROGRAMU 45/50 PLUS w zakresie: Pracownik administracyjno - biurowy -5 osób