Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

236895 / 2011-09-05 - Podmiot prawa publicznego / Związek Gmin Ziemi Kujawskiej (Aleksandrów Kujawski)

Budowa budynku sortowni odpadów na terenie Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych w Służewie.

Opis zamówienia

Zadanie I - Dostawa i montaż hali sortowni typu hala namiotowa
Dwuspadowa hala namiotowa o wymiarach 20,00 x 40,00 m, o wysokości 6,00 m w okapie i 9,40 m w kalenicy. Pokrycie: dach (650 g/m2), ściany (680 g/m2) materiał plandekowy PCV obustronnie powlekany - dach w kolorze białym, boki w kolorze zielonym. Ściany boczne doświetlane materiałem przezroczystym. Dwie bramy o wym. 4,00 x 4,00 m dwudzielne, rozsuwane po stronie zewnętrznej, wypełnione materiałem przezroczystym PCV. Wentylacja grawitacyjna w ścianach szczytowych pod kalenicą o wymiarach 1,00 x 1,00 m. Wentylacja nawiewna i wywiewna z kabiny sortowniczej.

Zadanie II - Wykonanie stóp fundamentowych, belek podwalinowych, posadzki, instalacji kanalizacji, instalacji wodociągowej, instalacji elektrycznej hali sortowni.
Zaprojektowano żelbetowe stopy fundamentowe z betonu C16/20/B20/ zbrojone stalą A-IIIN. Stopy zabezpieczyć izolacją powłokowa przeciwwilgociową np. DYSPERBITEM. Żelbetowe stopy zaprojektowano z betonu C16/20 /B20/ zbrojonego stalą A-IIIN. Wszelkie warstwy nasypowe poniżej poziomu posadowienia usuwać i zastępować zagęszczonym żwirem lub pospółką. Stopy fundamentowe zbrojone siatką z prętów # 12 o oczkach 20 x 20 cm. Jako belki podwalinowe zastosowano : w osi A-A, B-B - typowe obrzeża betonowe o wymiarach 8 x 30 cm układane na ławie betonowej, w osi 1-1, 9-9 - typowe krawężniki drogowe 15 x 30 cm układane po obwodzie na ławie betonowej z betonu B-10 o F- 0,0625m2.
Po usunięciu humusu / około 30 cm/ na gruncie na gruncie rodzimym należy wykonać następujące warstwy: posadzka betonowa z betonu B-25 zbrojona siatką z prętów # 10 o oczkach 25 x 25 cm grubości 20 cm, folia izolacyjna PE grubości 0,20 mm, warstwa podbudowy z betonu B- 10 grubości 10 cm, sprofilowana , zagęszczona warstwa piasku gr. 25 cm. Przy realizacji posadzki uwzględnić istniejące utwardzenie - płyta betonowa wokół kabiny sortowniczej -w miejscu połączenia projektowanej posadzki z istniejącą płytą zastosować dylatację z warstwy styropianu grubości 2 cm. Poziom nowej posadzki dostosować do istniejącej płyty betonowej: wykonanie warstwy podkładowej grubości 25 cm z piasku zagęszczonego warstwami, wykonanie podkładu z tzw. chudego betonu grubości 10 cm z betonu klasy B10, wykonanie dylatacji obwodowej ze spienionego PCV wokół ścian w celu umożliwienia swobodnego poślizgu posadzki we wszystkich kierunkach, wykonanie izolacji poziomej z foli izolacyjnej - budowlanej PE 0,2 mm wykonanie siatki zbrojeniowej z prętów # 10 stal St3SX o oczkach 25 x 25 cm, rozkładanie, poziomowanie oraz wibrowanie betonu klasy B-25 na piasku i kruszywie płukanym mechaniczne zacieranie posadzki , aż do uzyskania odpowiednio gładkiej powierzchni, mechaniczne nacięcie szczelin dylatacyjnych przeciw skurczowych w młodym betonie przy użyciu piły diamentowej - pola 6,0 x 6,0 m, obcięcie nadmiaru pianki do poziomu podłogi wypełnienie szczelin dylatacyjnych masą poliuretanową w okresie 4-5 tygodni od ukończenia posadzki. Wokół hali zaprojektowano opaskę betonową o wymiarach 12 x 75 cm z betonu B- 15 ułożonej na zagęszczonej podsypce piaskowej grubości 20 cm. Opaskę betonowa wykonać ze spadkiem 2% na zewnątrz do odprowadzenia wód opadowych z powierzchni dachu na tereny zielone.
Zaopatrzenie w wodę projektowanej sortowni odpadów odbywać się będzie z istniejącej sieci wodociągowej na terenie wysypiska PE Dn 32. Woda doprowadzona będzie do hali i wykorzystywana tylko do celów technologicznych. Za pierwszym zaworem odcinającym od strony wejściowej przyłącza zawór odcinający DN 40 .Po wykonaniu przyłącza do hali sortowni należy je poddać próbie na ciśnienie Mpa wg PN- 81/B-10725. Przed oddaniem wodociągu do eksploatacji należy przepłukać go wodą z prędkością większą od 1m/s i następnie zdezynfekować podchlorynem sodu / zalecane stężenie 1 l podchlorynu sodu na 500 l wody /. Po zakończeniu dezynfekcji i spuszczeniu wody należy go ponownie przepłukać.
Instalacje kanalizacji technologicznej planuje się wykonać z rur i kształtek kielichowych systemu kanalizacji zewnętrznej z PCV WAWIN z uszczelnieniem. Do kanalizacji odprowadzane będą ścieki z odwodnienia liniowego wykonanego z prefabrykowanych elementów betonowych klasy C 250 i wpustu wewnętrznej kanalizacji w rejonie punktu czerpalnego. Zastosować kratkę ściekową żeliwną. Całość kanalizacji posadowić należy bezpośrednio na dnie wykopu dając pod rurę warstwę wyrównawczą z gruntu rodzimego nie zagęszczonego o grubości 10 do 15 cm z wyprofilowaniem stanowiące łożysko nośne - kąt podparcia co najmniej 90 stopni. Rury PCV powinny być obsypane materiałami sypkimi, takimi jak żwir, tłuczeń, piasek lub mieszanina piaski i żwiru. Pod drogami wymagany stopień zagęszczenia dla osypki wynosi 90 %. Osypka powinna być zagęszczona warstwami o grubości 10 - 30 cm. Minimum szerokość osypki po bokach na rury powinna wynosić co najmniej 30 cm.
Projektowane obwody elektryczne wyprowadzone są z istniejącej rozdzielni RG. Rozbudowę rozdzielni wykonać zgodnie ze schematem (rys. Nr 2). Lokalizacja rozdzielni RG zgodnie z rys nr 1. Wielkości zabezpieczeń oraz przekroje przewodów zgodnie ze schematem. Zasilanie rozdzielni RG pozostaje istniejące. Przy rozdzielni RG zlokalizowany jest wyłącznik główny prądu. Instalację oświetleniową wykonać zgodnie z rysunkiem i opisem. Instalacje wykonać w rurkach RL22 mocowanych do konstrukcji budynku uchwytami opaskowymi. Instalację wykonać przewodem YDY 3x1,5 mm2 oraz YDY 4x1,5 mm2 do opraw oświetleniowych z modułem awaryjnym. Dla oświetlenia budynku przyjęto oprawy FIBRA II AC 2x36 W lub inne o podobnych parametrach technicznych. Oprawy montować do konstrukcji stropu na zwieszakach. Wysokość zawieszenia opraw 6 m od podłoża. Stosować osprzęt natynkowy szczelny. Wyłączniki montować na wysokości 1,5 m od podłoża. Zasilanie obwodu oświetleniowego prowadzić w posadzce w rurze AROT DVK 75. Instalację należy wykonać zgodnie z rysunkiem nr 1. Gniazdo służy do podłączenia prasy hydraulicznej. Zasilanie gniazda wykonać przewodem YDY 5x6 mm2 w posadzce. Przewód prowadzić w rurze AROT DVK 75. Instalację należy wykonać zgodnie z rysunkiem nr 1. Gniazdo montować na wysokości ok. 1,2 m. od podłoża. Przykładowy sposób montażu gniazda pokazano na rys. 1. Na budynku zgodnie z informacją producenta nie przewiduje się wykonania instalacji odgromowej. Dach i boki wykonane są z materiału plandekowego obustronnie powlekanego posiadającego atest zgodności z normami trudno zapalności (zgodny z normą DIN 4102 B1). Jako ochronę od porażeń zastosowano: SAMOCZYNNE ODŁĄCZENIE W UKŁADZIE TN-C-S. Ochronie podlegają styki ochronne gniazd wtykowych oraz metalowe obudowy urządzeń. Dla projektowanych obwodów zastosowano wyłączniki różnicowo-prądowe o prądzie różnicowym 30 mA. Całość instalacji wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami. Po wykonaniu instalacji należy wykonać pomiary skuteczności ochrony p. porażeniowej oraz izolacji obwodów.

Podane w powyższych załącznikach nazwy własne (pochodzenie, producent, itp.) mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów i urządzeń. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Produkt równoważny to taki, który ma te same cechy funkcjonalne, co wskazany w dokumentacji konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt oraz taki, który charakteryzuje się taką samą dostępnością do sieci serwisowej. Jego jakość nie może być gorsza od jakości określonego w powyższych załącznikach produktu oraz powinien mieć parametry nie gorsze niż wskazany produkt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
a) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót - załącznik nr 10 do SIWZ
b) przedmiar robót - załącznik nr 11 do SIWZ,
c) projekt techniczny - załącznik nr 12 do SIWZ
Przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia wykonawca zobowiązany jest stosować wyroby budowlane wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi (art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane). Dokumenty potwierdzające wprowadzenie do obrotu należy przedstawić do wglądu w trakcie realizacji, a komplet przekazać przed odbiorem końcowym.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 236895

Data publikacji: 2011-09-05

Nazwa: Związek Gmin Ziemi Kujawskiej

Ulica: ul. Chopina 4

Numer domu: 4

Miejscowość: Aleksandrów Kujawski

Kod pocztowy: 87-700

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 054 2825331

Numer faxu: 054 2825331

Adres strony internetowej: www.biuletyn.abip.pl/zgzk.a.k

Regon: 91010378000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa budynku sortowni odpadów na terenie Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych w Służewie.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Zadanie I - Dostawa i montaż hali sortowni typu hala namiotowa
Dwuspadowa hala namiotowa o wymiarach 20,00 x 40,00 m, o wysokości 6,00 m w okapie i 9,40 m w kalenicy. Pokrycie: dach (650 g/m2), ściany (680 g/m2) materiał plandekowy PCV obustronnie powlekany - dach w kolorze białym, boki w kolorze zielonym. Ściany boczne doświetlane materiałem przezroczystym. Dwie bramy o wym. 4,00 x 4,00 m dwudzielne, rozsuwane po stronie zewnętrznej, wypełnione materiałem przezroczystym PCV. Wentylacja grawitacyjna w ścianach szczytowych pod kalenicą o wymiarach 1,00 x 1,00 m. Wentylacja nawiewna i wywiewna z kabiny sortowniczej.

Zadanie II - Wykonanie stóp fundamentowych, belek podwalinowych, posadzki, instalacji kanalizacji, instalacji wodociągowej, instalacji elektrycznej hali sortowni.
Zaprojektowano żelbetowe stopy fundamentowe z betonu C16/20/B20/ zbrojone stalą A-IIIN. Stopy zabezpieczyć izolacją powłokowa przeciwwilgociową np. DYSPERBITEM. Żelbetowe stopy zaprojektowano z betonu C16/20 /B20/ zbrojonego stalą A-IIIN. Wszelkie warstwy nasypowe poniżej poziomu posadowienia usuwać i zastępować zagęszczonym żwirem lub pospółką. Stopy fundamentowe zbrojone siatką z prętów # 12 o oczkach 20 x 20 cm. Jako belki podwalinowe zastosowano : w osi A-A, B-B - typowe obrzeża betonowe o wymiarach 8 x 30 cm układane na ławie betonowej, w osi 1-1, 9-9 - typowe krawężniki drogowe 15 x 30 cm układane po obwodzie na ławie betonowej z betonu B-10 o F- 0,0625m2.
Po usunięciu humusu / około 30 cm/ na gruncie na gruncie rodzimym należy wykonać następujące warstwy: posadzka betonowa z betonu B-25 zbrojona siatką z prętów # 10 o oczkach 25 x 25 cm grubości 20 cm, folia izolacyjna PE grubości 0,20 mm, warstwa podbudowy z betonu B- 10 grubości 10 cm, sprofilowana , zagęszczona warstwa piasku gr. 25 cm. Przy realizacji posadzki uwzględnić istniejące utwardzenie - płyta betonowa wokół kabiny sortowniczej -w miejscu połączenia projektowanej posadzki z istniejącą płytą zastosować dylatację z warstwy styropianu grubości 2 cm. Poziom nowej posadzki dostosować do istniejącej płyty betonowej: wykonanie warstwy podkładowej grubości 25 cm z piasku zagęszczonego warstwami, wykonanie podkładu z tzw. chudego betonu grubości 10 cm z betonu klasy B10, wykonanie dylatacji obwodowej ze spienionego PCV wokół ścian w celu umożliwienia swobodnego poślizgu posadzki we wszystkich kierunkach, wykonanie izolacji poziomej z foli izolacyjnej - budowlanej PE 0,2 mm wykonanie siatki zbrojeniowej z prętów # 10 stal St3SX o oczkach 25 x 25 cm, rozkładanie, poziomowanie oraz wibrowanie betonu klasy B-25 na piasku i kruszywie płukanym mechaniczne zacieranie posadzki , aż do uzyskania odpowiednio gładkiej powierzchni, mechaniczne nacięcie szczelin dylatacyjnych przeciw skurczowych w młodym betonie przy użyciu piły diamentowej - pola 6,0 x 6,0 m, obcięcie nadmiaru pianki do poziomu podłogi wypełnienie szczelin dylatacyjnych masą poliuretanową w okresie 4-5 tygodni od ukończenia posadzki. Wokół hali zaprojektowano opaskę betonową o wymiarach 12 x 75 cm z betonu B- 15 ułożonej na zagęszczonej podsypce piaskowej grubości 20 cm. Opaskę betonowa wykonać ze spadkiem 2% na zewnątrz do odprowadzenia wód opadowych z powierzchni dachu na tereny zielone.
Zaopatrzenie w wodę projektowanej sortowni odpadów odbywać się będzie z istniejącej sieci wodociągowej na terenie wysypiska PE Dn 32. Woda doprowadzona będzie do hali i wykorzystywana tylko do celów technologicznych. Za pierwszym zaworem odcinającym od strony wejściowej przyłącza zawór odcinający DN 40 .Po wykonaniu przyłącza do hali sortowni należy je poddać próbie na ciśnienie Mpa wg PN- 81/B-10725. Przed oddaniem wodociągu do eksploatacji należy przepłukać go wodą z prędkością większą od 1m/s i następnie zdezynfekować podchlorynem sodu / zalecane stężenie 1 l podchlorynu sodu na 500 l wody /. Po zakończeniu dezynfekcji i spuszczeniu wody należy go ponownie przepłukać.
Instalacje kanalizacji technologicznej planuje się wykonać z rur i kształtek kielichowych systemu kanalizacji zewnętrznej z PCV WAWIN z uszczelnieniem. Do kanalizacji odprowadzane będą ścieki z odwodnienia liniowego wykonanego z prefabrykowanych elementów betonowych klasy C 250 i wpustu wewnętrznej kanalizacji w rejonie punktu czerpalnego. Zastosować kratkę ściekową żeliwną. Całość kanalizacji posadowić należy bezpośrednio na dnie wykopu dając pod rurę warstwę wyrównawczą z gruntu rodzimego nie zagęszczonego o grubości 10 do 15 cm z wyprofilowaniem stanowiące łożysko nośne - kąt podparcia co najmniej 90 stopni. Rury PCV powinny być obsypane materiałami sypkimi, takimi jak żwir, tłuczeń, piasek lub mieszanina piaski i żwiru. Pod drogami wymagany stopień zagęszczenia dla osypki wynosi 90 %. Osypka powinna być zagęszczona warstwami o grubości 10 - 30 cm. Minimum szerokość osypki po bokach na rury powinna wynosić co najmniej 30 cm.
Projektowane obwody elektryczne wyprowadzone są z istniejącej rozdzielni RG. Rozbudowę rozdzielni wykonać zgodnie ze schematem (rys. Nr 2). Lokalizacja rozdzielni RG zgodnie z rys nr 1. Wielkości zabezpieczeń oraz przekroje przewodów zgodnie ze schematem. Zasilanie rozdzielni RG pozostaje istniejące. Przy rozdzielni RG zlokalizowany jest wyłącznik główny prądu. Instalację oświetleniową wykonać zgodnie z rysunkiem i opisem. Instalacje wykonać w rurkach RL22 mocowanych do konstrukcji budynku uchwytami opaskowymi. Instalację wykonać przewodem YDY 3x1,5 mm2 oraz YDY 4x1,5 mm2 do opraw oświetleniowych z modułem awaryjnym. Dla oświetlenia budynku przyjęto oprawy FIBRA II AC 2x36 W lub inne o podobnych parametrach technicznych. Oprawy montować do konstrukcji stropu na zwieszakach. Wysokość zawieszenia opraw 6 m od podłoża. Stosować osprzęt natynkowy szczelny. Wyłączniki montować na wysokości 1,5 m od podłoża. Zasilanie obwodu oświetleniowego prowadzić w posadzce w rurze AROT DVK 75. Instalację należy wykonać zgodnie z rysunkiem nr 1. Gniazdo służy do podłączenia prasy hydraulicznej. Zasilanie gniazda wykonać przewodem YDY 5x6 mm2 w posadzce. Przewód prowadzić w rurze AROT DVK 75. Instalację należy wykonać zgodnie z rysunkiem nr 1. Gniazdo montować na wysokości ok. 1,2 m. od podłoża. Przykładowy sposób montażu gniazda pokazano na rys. 1. Na budynku zgodnie z informacją producenta nie przewiduje się wykonania instalacji odgromowej. Dach i boki wykonane są z materiału plandekowego obustronnie powlekanego posiadającego atest zgodności z normami trudno zapalności (zgodny z normą DIN 4102 B1). Jako ochronę od porażeń zastosowano: SAMOCZYNNE ODŁĄCZENIE W UKŁADZIE TN-C-S. Ochronie podlegają styki ochronne gniazd wtykowych oraz metalowe obudowy urządzeń. Dla projektowanych obwodów zastosowano wyłączniki różnicowo-prądowe o prądzie różnicowym 30 mA. Całość instalacji wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami. Po wykonaniu instalacji należy wykonać pomiary skuteczności ochrony p. porażeniowej oraz izolacji obwodów.

Podane w powyższych załącznikach nazwy własne (pochodzenie, producent, itp.) mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów i urządzeń. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Produkt równoważny to taki, który ma te same cechy funkcjonalne, co wskazany w dokumentacji konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt oraz taki, który charakteryzuje się taką samą dostępnością do sieci serwisowej. Jego jakość nie może być gorsza od jakości określonego w powyższych załącznikach produktu oraz powinien mieć parametry nie gorsze niż wskazany produkt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
a) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót - załącznik nr 10 do SIWZ
b) przedmiar robót - załącznik nr 11 do SIWZ,
c) projekt techniczny - załącznik nr 12 do SIWZ
Przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia wykonawca zobowiązany jest stosować wyroby budowlane wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi (art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane). Dokumenty potwierdzające wprowadzenie do obrotu należy przedstawić do wglądu w trakcie realizacji, a komplet przekazać przed odbiorem końcowym.

Kody CPV:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 451000007

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452623004 (Betonowanie)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452238107 (Konstrukcje gotowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Informacja na temat wadium:
Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości:
zadanie I - Dostawa i montaż hali sortowni typu hala namiotowa - 4.000,00 zł,zadanie II - Wykonanie stóp fundamentowych, belek podwalinowych, posadzki, instalacji kanalizacji, instalacji wodociągowej, instalacji elektrycznej hali sortowni - 3.500,00 zł.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielnie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, posiadania wiedzy i doświadczenia, dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, sytuacji ekonomicznej i finansowej.

Wiedza i doświadczenie:
dla każdego zadania wymagane jest wykazanie wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej jednej roboty budowlanej o wartości netto minimum 100.000,00 zł wraz dokumentem potwierdzającym, że robota została wykonana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończona, w przypadku złożenia ofert na dwa zadania należy wykazać się wykonaniem dwóch zadań o wartości 100.000,00 zł.

Potencjał techniczny: -

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
wymagane jest dysponowanie osobą, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia na stanowisku kierownika budowy, posiadającą odpowiednie uprawnienia budowlane, z co najmniej 5-letnim doświadczeniem,

Sytuacja ekonomiczna:
wymagane jest posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 100.000,00 zł. wykonawca powinien posiadać środki finansowe na rachunku bankowym lub zdolność kredytową do wysokości ceny złożonej oferty.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
formularz OFERTA, wg wzoru zamawiającego, o treści odpowiadającej załącznikowi nr 1 do SIWZ, pełnomocnictwo, zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy, w przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, kosztorys ofertowy, wg przedmiaru zamawiającego, załącznik nr 11 do SIWZ, wykaz części zamówienia, których wykonanie wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom, o treści odpowiadającej załącznikowi nr 8 do SIWZ wraz ze wskazaniem zakresu prac wykonywanych przez podwykonawców.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.biuletyn.abip.pl/zgzk.a.k

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Związek Gmin Ziemi Kujawskiej z/s w Aleksandrowie Kujawskim
ul. Chopina 4
87-700 Aleksandrów Kujawski

Data składania wniosków, ofert: 20/09/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Związek Gmin Ziemi Kujawskiej z/s w Aleksandrowie Kujawskim
ul. Chopina 4
87-700 Aleksandrów Kujawski

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Dostawa i montaż hali sortowni typu hala namiotowa

Opis:
Dwuspadowa hala namiotowa o wymiarach 20,00 x 40,00 m, o wysokości 6,00 m w okapie i 9,40 m w kalenicy. Pokrycie: dach (650 g/m2), ściany (680 g/m2) materiał plandekowy PCV obustronnie powlekany - dach w kolorze białym, boki w kolorze zielonym. Ściany boczne doświetlane materiałem przezroczystym. Dwie bramy o wym. 4,00 x 4,00 m dwudzielne, rozsuwane po stronie zewnętrznej, wypełnione materiałem przezroczystym PCV. Wentylacja grawitacyjna w ścianach szczytowych pod kalenicą o wymiarach 1,00 x 1,00 m. Wentylacja nawiewna i wywiewna z kabiny sortowniczej.

Kody CPV: 451000007

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452238107 (Konstrukcje gotowe)

Czas: D

Data zakończenia: 09/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Wykonanie stóp fundamentowych, belek podwalinowych, posadzki, instalacji kanalizacji, instalacji wodociągowej, instalacji elektrycznej hali sortowni.

Opis:
Zaprojektowano żelbetowe stopy fundamentowe z betonu C16/20/B20/ zbrojone stalą A-IIIN. Stopy zabezpieczyć izolacją powłokowa przeciwwilgociową np. DYSPERBITEM. Żelbetowe stopy zaprojektowano z betonu C16/20 /B20/ zbrojonego stalą A-IIIN. Wszelkie warstwy nasypowe poniżej poziomu posadowienia usuwać i zastępować zagęszczonym żwirem lub pospółką. Stopy fundamentowe zbrojone siatką z prętów # 12 o oczkach 20 x 20 cm. Jako belki podwalinowe zastosowano : w osi A-A, B-B - typowe obrzeża betonowe o wymiarach 8 x 30 cm układane na ławie betonowej, w osi 1-1, 9-9 - typowe krawężniki drogowe 15 x 30 cm układane po obwodzie na ławie betonowej z betonu B-10 o F- 0,0625m2.
Po usunięciu humusu / około 30 cm/ na gruncie na gruncie rodzimym należy wykonać następujące warstwy: posadzka betonowa z betonu B-25 zbrojona siatką z prętów # 10 o oczkach 25 x 25 cm grubości 20 cm, folia izolacyjna PE grubości 0,20 mm, warstwa podbudowy z betonu B- 10 grubości 10 cm, sprofilowana , zagęszczona warstwa piasku gr. 25 cm. Przy realizacji posadzki uwzględnić istniejące utwardzenie - płyta betonowa wokół kabiny sortowniczej -w miejscu połączenia projektowanej posadzki z istniejącą płytą zastosować dylatację z warstwy styropianu grubości 2 cm. Poziom nowej posadzki dostosować do istniejącej płyty betonowej: wykonanie warstwy podkładowej grubości 25 cm z piasku zagęszczonego warstwami, wykonanie podkładu z tzw. chudego betonu grubości 10 cm z betonu klasy B10, wykonanie dylatacji obwodowej ze spienionego PCV wokół ścian w celu umożliwienia swobodnego poślizgu posadzki we wszystkich kierunkach, wykonanie izolacji poziomej z foli izolacyjnej - budowlanej PE 0,2 mm wykonanie siatki zbrojeniowej z prętów # 10 stal St3SX o oczkach 25 x 25 cm, rozkładanie, poziomowanie oraz wibrowanie betonu klasy B-25 na piasku i kruszywie płukanym mechaniczne zacieranie posadzki , aż do uzyskania odpowiednio gładkiej powierzchni, mechaniczne nacięcie szczelin dylatacyjnych przeciw skurczowych w młodym betonie przy użyciu piły diamentowej - pola 6,0 x 6,0 m, obcięcie nadmiaru pianki do poziomu podłogi wypełnienie szczelin dylatacyjnych masą poliuretanową w okresie 4-5 tygodni od ukończenia posadzki. Wokół hali zaprojektowano opaskę betonową o wymiarach 12 x 75 cm z betonu B- 15 ułożonej na zagęszczonej podsypce piaskowej grubości 20 cm. Opaskę betonowa wykonać ze spadkiem 2% na zewnątrz do odprowadzenia wód opadowych z powierzchni dachu na tereny zielone.
Zaopatrzenie w wodę projektowanej sortowni odpadów odbywać się będzie z istniejącej sieci wodociągowej na terenie wysypiska PE Dn 32. Woda doprowadzona będzie do hali i wykorzystywana tylko do celów technologicznych. Za pierwszym zaworem odcinającym od strony wejściowej przyłącza zawór odcinający DN 40 .Po wykonaniu przyłącza do hali sortowni należy je poddać próbie na ciśnienie Mpa wg PN- 81/B-10725. Przed oddaniem wodociągu do eksploatacji należy przepłukać go wodą z prędkością większą od 1m/s i następnie zdezynfekować podchlorynem sodu / zalecane stężenie 1 l podchlorynu sodu na 500 l wody /. Po zakończeniu dezynfekcji i spuszczeniu wody należy go ponownie przepłukać.
Instalacje kanalizacji technologicznej planuje się wykonać z rur i kształtek kielichowych systemu kanalizacji zewnętrznej z PCV WAWIN z uszczelnieniem. Do kanalizacji odprowadzane będą ścieki z odwodnienia liniowego wykonanego z prefabrykowanych elementów betonowych klasy C 250 i wpustu wewnętrznej kanalizacji w rejonie punktu czerpalnego. Zastosować kratkę ściekową żeliwną. Całość kanalizacji posadowić należy bezpośrednio na dnie wykopu dając pod rurę warstwę wyrównawczą z gruntu rodzimego nie zagęszczonego o grubości 10 do 15 cm z wyprofilowaniem stanowiące łożysko nośne - kąt podparcia co najmniej 90 stopni. Rury PCV powinny być obsypane materiałami sypkimi, takimi jak żwir, tłuczeń, piasek lub mieszanina piaski i żwiru. Pod drogami wymagany stopień zagęszczenia dla osypki wynosi 90 %. Osypka powinna być zagęszczona warstwami o grubości 10 - 30 cm. Minimum szerokość osypki po bokach na rury powinna wynosić co najmniej 30 cm.
Projektowane obwody elektryczne wyprowadzone są z istniejącej rozdzielni RG. Rozbudowę rozdzielni wykonać zgodnie ze schematem (rys. Nr 2). Lokalizacja rozdzielni RG zgodnie z rys nr 1. Wielkości zabezpieczeń oraz przekroje przewodów zgodnie ze schematem. Zasilanie rozdzielni RG pozostaje istniejące. Przy rozdzielni RG zlokalizowany jest wyłącznik główny prądu. Instalację oświetleniową wykonać zgodnie z rysunkiem i opisem. Instalacje wykonać w rurkach RL22 mocowanych do konstrukcji budynku uchwytami opaskowymi. Instalację wykonać przewodem YDY 3x1,5 mm2 oraz YDY 4x1,5 mm2 do opraw oświetleniowych z modułem awaryjnym. Dla oświetlenia budynku przyjęto oprawy FIBRA II AC 2x36 W lub inne o podobnych parametrach technicznych. Oprawy montować do konstrukcji stropu na zwieszakach. Wysokość zawieszenia opraw 6 m od podłoża. Stosować osprzęt natynkowy szczelny. Wyłączniki montować na wysokości 1,5 m od podłoża. Zasilanie obwodu oświetleniowego prowadzić w posadzce w rurze AROT DVK 75. Instalację należy wykonać zgodnie z rysunkiem nr 1. Gniazdo służy do podłączenia prasy hydraulicznej. Zasilanie gniazda wykonać przewodem YDY 5x6 mm2 w posadzce. Przewód prowadzić w rurze AROT DVK 75. Instalację należy wykonać zgodnie z rysunkiem nr 1. Gniazdo montować na wysokości ok. 1,2 m. od podłoża. Przykładowy sposób montażu gniazda pokazano na rys. 1. Na budynku zgodnie z informacją producenta nie przewiduje się wykonania instalacji odgromowej. Dach i boki wykonane są z materiału plandekowego obustronnie powlekanego posiadającego atest zgodności z normami trudno zapalności (zgodny z normą DIN 4102 B1). Jako ochronę od porażeń zastosowano: SAMOCZYNNE ODŁĄCZENIE W UKŁADZIE TN-C-S. Ochronie podlegają styki ochronne gniazd wtykowych oraz metalowe obudowy urządzeń. Dla projektowanych obwodów zastosowano wyłączniki różnicowo-prądowe o prądzie różnicowym 30 mA. Całość instalacji wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami. Po wykonaniu instalacji należy wykonać pomiary skuteczności ochrony p. porażeniowej oraz izolacji obwodów.

Kody CPV:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 451000007

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452623004 (Betonowanie)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Czas: D

Data zakończenia: 14/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Podobne przetargi

341124 / 2015-12-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Obrowo - Obrowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Głogowo, Brzozówka, Szembekowo - etap II ciąg dalszy oraz etap III - zamówienie dodatkowe

70530 / 2016-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto GrudziÄ…dz - GrudziÄ…dz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 przy ul. Droga Mazurska w Grudziądzu

14356 / 2013-01-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dobrcz - Dobrcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Usługa usunięcia warstwy urodzajnej-humusa oraz wykonanie wykopów pod fundamenty w związku z rozbudową Zespołu Szkół w Borównie.

266322 / 2012-07-24 - Inny: Państwowa Jednostka Organizacyjna Nieposiadająca Osobowości Prawnej

Nadleśnictwo Skrwilno - Skrwilno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Przebudowa drogi leśnej w Leśnictwie Płociczno, nr oddziałów: 66 - ~ a, 67 - ~ b, 77 - ~b, 78 - ~ b, 79 - ~ a, 72 - ~ c, 71 - ~ d, 71 - ~ b (II tura)

84469 / 2016-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Chełmża - Chełmża (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Przebudowa dróg w granicach pasa drogowego - Przebudowa ulic na osiedlu domków jednorodzinnych Reja, obejmującego następujące ulice: Reja, Konopnickiej, Kochanowskiego, Prusa, Pułaskiego, Żeromskiego, Reymonta w Chełmży wraz z modernizacją sieci wodociągowej.

240640 / 2014-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wielka Nieszawka - Wielka Nieszawka (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z odgałęzieniem dla potrzeb posesji zlokalizowanej w m. Mała Nieszawka (dz. nr 381/7) , sieci wodociągowej w m. Cierpice (dz. nr 62/17, 61/8, 2064/14) ul. Żwirowa oraz przyłącza wodociągowego (odcinek W1-W3 Hp) przy ul. Wodociągowej (dz. nr 294, 311/4) w m. Mała Nieszawka gm. Wielka Nieszawka

137199 / 2014-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wielka Nieszawka - Wielka Nieszawka (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z odgałęzieniem dla potrzeb posesji zlokalizowanej w m. Mała Nieszawka (dz. nr 381/7) oraz sieci wodociągowej w m. Cierpice (dz. nr 62/17, 61/8, 2064/14) gm. Wielka Nieszawka

57433 / 2013-04-16 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Gmina Dębowa Łąka - Dębowa Łąka (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Przedmiotem zamówienia jest Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przykanalikami w miejscowości Małe Pułkowo i Lipnica oraz budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowości Małe Pułkowo (etap I ) - m. Wielkie Radowiska i m. Małe Pułkowo.

126957 / 2013-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Włocławek - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w miejscowościach Nowa Wieś i Kruszyn wraz z racjonalizacją gospodarki wodno-ściekowej w związku z rozbudową Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku i modernizacją istniejącej oczyszczalni ścieków w Smólniku- Racjonalizacja gospodarki wodno-ściekowej w związku z rozbudową Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku