Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

119329 / 2012-05-30 - Administracja rządowa terenowa / Komenda Wojewódzka Policji (Olsztyn)

Usługa zastępczego nadzoru konserwatorskiego
na rzecz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie (dwa zadania).

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług zastępczego nadzoru konserwatorskiego na rzecz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie dla dwóch zadań inwestycyjnych:
a) Rewitalizacja budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ul. Piłsudskiego 5,
b) Rewitalizacja budynków Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3 (sala gimnastyczna)
w ramach współfinansowanego ze środków pomocowych Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-2013.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 119329

Data publikacji: 2012-05-30

Nazwa: Komenda Wojewódzka Policji

Ulica: ul. Partyzantów 6/8

Numer domu: 6/8

Miejscowość: Olsztyn

Kod pocztowy: 10-521

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 089 5225200, 5225760

Numer faxu: 089 5225205

Adres strony internetowej: www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Regon: 51006478400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa zastępczego nadzoru konserwatorskiego
na rzecz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie (dwa zadania).

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług zastępczego nadzoru konserwatorskiego na rzecz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie dla dwóch zadań inwestycyjnych:
a) Rewitalizacja budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ul. Piłsudskiego 5,
b) Rewitalizacja budynków Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3 (sala gimnastyczna)
w ramach współfinansowanego ze środków pomocowych Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-2013.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium. Zamawiający określa wadium na kwotę:
a) dla zadania nr 1 - 1 000,00 PLN (słownie: jeden tysiąc złotych),
b) dla zadania nr 2 - 500,00 PLN (słownie: pięćset złotych)
c) dla zadań nr 1 i nr 2 łącznie - 1 500,00 PLN (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych).

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna w/w warunek za spełniony, jeśli Wykonawca oświadczy, iż spełnia warunek dot. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna w/w warunek za spełniony, jeśli Wykonawca:
- oświadczy, iż spełnia warunek dot. posiadania wiedzy i doświadczenia do realizacji przedmiotowego zamówienia;

- wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed dniem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, wykonał co najmniej jedną usługę nadzoru konserwatorskiego nad wykonaniem prac konserwatorskich lub kierował pracami konserwatorskimi w budynkach wpisanych do Rejestru Zabytków, o łącznej wartości wszystkich nadzorowanych lub prowadzonych prac konserwatorskich nie mniejszej, niż:
a) dla zadania nr 1- 100 tys. PLN brutto lub równowartość w innych walutach.
b) dla zadania nr 2 - 30 tys. PLN brutto lub równowartość w innych walutach.
c) dla zadania nr 1 i nr 2 łącznie - 130 tys. PLN brutto lub równowartość w innych walutach.

Wykazane przez Wykonawcę usługi muszą być zakończone i odebrane przez ich zleceniodawców. W celu potwierdzenia spełniania wyżej wymienionego warunku udziału w postępowaniu należy złożyć wykaz wykonanych usług w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy - w tym okresie z podaniem ich rodzaju i wartości usług (z uwzględnieniem podatku VAT) daty i miejsca wykonania oraz dokumenty potwierdzające, że usługi wymienione w wykazie zostały wykonane należycie i prawidłowo ukończone. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie oświadczeń i dokumentów jakie Wykonawca załączy do oferty metodą spełnia/nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna w/w warunek za spełniony, jeśli Wykonawca:
- oświadczy, iż spełnia warunek dot. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania przedmiotowego zamówienia;

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna w/w warunek za spełniony, jeśli Wykonawca:
- oświadczy, iż spełnia warunek dot. dysponowania osobami zdolnymi do wykonania przedmiotowego zamówienia;
- (dla zadania nr 1, zadania nr 2 i dla dwóch zadań łącznie) wykaże, że dysponuje co najmniej jedną osobą, która będzie pełnić zastępczy nadzór konserwatorski, posiadającą uprawnienia do prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich lub badań konserwatorskich, określone w § 7 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 09.06.2004r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków ruchomych (Dz. U. 150 poz. 1579), tj. tytuł zawodowy magistra uzyskany po ukończeniu wyższych studiów na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki lub wyższych studiów w specjalności w zakresie konserwacji zabytków oraz odbyta co najmniej 12-miesięczna praktyka zawodowa w zakresie konserwacji i badania zabytków po ukończeniu tych studiów lub kwalifikacje uzyskane przed pojawieniem się tego rozporządzenia, określone w jego § 13. oraz posiada doświadczenie przy nadzorowaniu bądź prowadzeniu prac konserwatorskich na co najmniej jednym obiekcie albo posiada dwuletnie doświadczenie w pracach konserwatorskich lub nadzorze prac konserwatorskich przy konserwacji obiektów zabytkowych murowanych.
Zamawiający, określając wymogi w zakresie posiadanych uprawnień, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12 a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2010r. nr 243, poz. 1623) oraz ustawy z dnia 18 marca 2008r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. nr 63, poz. 394 z 2008r.), umożliwiające wykonywanie tych samych czynności do wykonania, których w aktualnym stanie prawnym upoważniają uprawnienia budowlane tej specjalności .

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna w/w warunek za spełniony, jeśli Wykonawca:
- oświadczy, iż spełnia warunek dot. sytuacji ekonomicznej i finansowej pozwalającej mu na realizację przedmiotowego zamówienia;
- (dla zadania nr 1, zadania nr 2 i dla dwóch zadań łącznie) przedłoży opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 50 000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych);
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnienie opisanego przez Zamawiającego warunku.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
W przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium RP, osoby o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8 ustawy Pzp., mają miejsce zamieszkania poza terytorium RP, wykonawca zobowiązany jest złożyć w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje sie takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym lub organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.

2. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, wówczas zobowiązani są załączyć do oferty, oprócz dokumentów wymienionych przez Zamawiającego, dokument wskazujący ustanowionego pełnomocnika (lidera) do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Dokument ten musi być wystawiony zgodnie z wymogami ustawowymi, podpisany przez prawnie upoważnionych wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zgodnie z art. 144 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania czynności prawnej polegającej na zmianie postanowień zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.
Zamawiający określa następujące warunki, w jakich przewiduje możliwość dokonania zmian zawartej umowy:
1) konieczność przedłużenia terminu umownego zakończenia przedmiotu zamówienia z uwagi na:
a) wydłużenie terminu zakończenia realizacji zadań objętych Projektem z przyczyn niezależnych od Zastępczego nadzoru konserwatorskiego.
b) opóźnienia w rozpoczęciu lub w trakcie realizacji Projektu , odbiorach Projektu, uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenia zakończenia robót, końcowego rozliczenia Projektu - o ile opóźnienie nie wynika z przyczyn leżących po stronie Zastępczego nadzoru konserwatorskiego.

c) wystąpienia zmian w dokumentacji projektowej , wystąpienia robót dodatkowych lub zamiennych niezbędnych do wykonania Projektu, opóźniających lub wstrzymujących realizację zamówienia podstawowego objętego umową z wykonawcą na realizację Projektu, mających wpływ na uzgodniony termin zakończenia jego realizacji,
d) wystąpienie siły wyższej. Przez siłę wyższa rozumie się zdarzenie lub połączenie zdarzeń obiektywnie niezależnych od stron, które zasadniczo i istotnie utrudniają wykonanie części lub całości zobowiązań wynikających z umowy, których strony nie mogły wcześniej przewidzieć i których nie mogły przeciwdziałać poprzez działanie z należytą starannością ogólnie przewidzianą dla cywilnoprawnych stosunków zobowiązaniowych.
o okres opóźniający lub wstrzymujący realizację zamówienia

2) zmianę wynagrodzenia Zastępczego nadzoru konserwatorskiego w przypadku zmiany ustawowej stawki podatku VAT. W takim przypadku obniżenie lub podwyższenie wynagrodzenia odbędzie się w wysokości odpowiadającej zmianie podatku:

3) zmianę warunków płatności w przypadku zmiany warunków płatności dla Wykonawcy Projektu:

4) zmianę w zatrudnieniu podwykonawców w przypadku, gdy Zastępczy nadzór konserwatorski oświadczył, iż wykona umowę osobiście w zakresie zgodnym ze SIWZ oraz zmiany osobowej podwykonawców oraz zakresu podwykonawstwa:

5) wystąpienia konieczności zmiany osób wskazanych w ofercie (śmierć, choroba, ustanie stosunku pracy lub inne zdarzenie losowe i przyczyny niezależne od Zastępczego nadzoru konserwatorskiego) przy pomocy, których Zastępczy nadzór konserwatorski realizuje przedmiot umowy.
W wypadku zmiany osób przy pomocy których Zastępczy nadzór konserwatorski realizuje przedmiot umowy wymienionych w ofercie , nowe osoby powołane do pełnienia obowiązków muszą spełniać na dzień składania ofert wymagania określone w SIWZ dla pełnienia danej funkcji:

6) wystąpienia konieczności zmian osób Zastępczego nadzoru konserwatorskiego, w przypadku gdy Zamawiający uzna i udowodni, że osoby te nie wykonują należycie swoich obowiązków. Zastępczy nadzór konserwatorski obowiązany jest dokonać zmiany tych osób, na nowe osoby spełniające na dzień składania ofert warunki określone w SIWZ dla pełnienia danej funkcji, w terminie określonym we wniosku Zamawiającego;

7) wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa , bądź wytycznych Instytucji Zarządzającej, Wdrażającej lub Pośredniczącej w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy;

8) wyniknięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usuniecie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony;

9) Oznaczenie stron umowy, wyłącznie w wyniku dozwolonego w myśl ustawy Prawo zamówień publicznych następstwa prawnego albo zmiany nazwy lub innego oznaczenia strony (firmy) wynikającego z prawa albo dozwolonych prawem czynności powodujących taką zmianę:

10) Konieczność wprowadzenia zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a są one korzystne dla zamawiającego.
Zgodnie z art. 144 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania czynności prawnej polegającej na zmianie postanowień zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.

7. Zamawiający określa następujące warunki, w jakich przewiduje możliwość dokonania zmian zawartej umowy:
1) konieczność przedłużenia terminu umownego zakończenia przedmiotu zamówienia z uwagi na:
a) wydłużenie terminu zakończenia realizacji zadań objętych Projektem z przyczyn niezależnych od Zastępczego nadzoru konserwatorskiego.
b) opóźnienia w rozpoczęciu lub w trakcie realizacji Projektu , odbiorach Projektu, uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenia zakończenia robót, końcowego rozliczenia Projektu - o ile opóźnienie nie wynika z przyczyn leżących po stronie Zastępczego nadzoru konserwatorskiego.

c) wystąpienia zmian w dokumentacji projektowej , wystąpienia robót dodatkowych lub zamiennych niezbędnych do wykonania Projektu, opóźniających lub wstrzymujących realizację zamówienia podstawowego objętego umową z wykonawcą na realizację Projektu, mających wpływ na uzgodniony termin zakończenia jego realizacji,
d) wystąpienie siły wyższej. Przez siłę wyższa rozumie się zdarzenie lub połączenie zdarzeń obiektywnie niezależnych od stron, które zasadniczo i istotnie utrudniają wykonanie części lub całości zobowiązań wynikających z umowy, których strony nie mogły wcześniej przewidzieć i których nie mogły przeciwdziałać poprzez działanie z należytą starannością ogólnie przewidzianą dla cywilnoprawnych stosunków zobowiązaniowych.
o okres opóźniający lub wstrzymujący realizację zamówienia

2) zmianę wynagrodzenia Zastępczego nadzoru konserwatorskiego w przypadku zmiany ustawowej stawki podatku VAT. W takim przypadku obniżenie lub podwyższenie wynagrodzenia odbędzie się w wysokości odpowiadającej zmianie podatku:

3) zmianę warunków płatności w przypadku zmiany warunków płatności dla Wykonawcy Projektu:

4) zmianę w zatrudnieniu podwykonawców w przypadku, gdy Zastępczy nadzór konserwatorski oświadczył, iż wykona umowę osobiście w zakresie zgodnym ze SIWZ oraz zmiany osobowej podwykonawców oraz zakresu podwykonawstwa:

5) wystąpienia konieczności zmiany osób wskazanych w ofercie (śmierć, choroba, ustanie stosunku pracy lub inne zdarzenie losowe i przyczyny niezależne od Zastępczego nadzoru konserwatorskiego) przy pomocy, których Zastępczy nadzór konserwatorski realizuje przedmiot umowy.
W wypadku zmiany osób przy pomocy, których Zastępczy nadzór konserwatorski realizuje przedmiot umowy wymienionych w ofercie , nowe osoby powołane do pełnienia obowiązków muszą spełniać na dzień składania ofert wymagania określone w SIWZ dla pełnienia danej funkcji:

6) wystąpienia konieczności zmian osób Zastępczego nadzoru konserwatorskiego, w przypadku gdy Zamawiający uzna i udowodni, że osoby te nie wykonują należycie swoich obowiązków. Zastępczy nadzór konserwatorski obowiązany jest dokonać zmiany tych osób, na nowe osoby spełniające na dzień składania ofert warunki określone w SIWZ dla pełnienia danej funkcji, w terminie określonym we wniosku Zamawiającego;

7) wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa , bądź wytycznych Instytucji Zarządzającej, Wdrażającej lub Pośredniczącej w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy;

8) wyniknięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usuniecie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony;

9) Oznaczenie stron umowy, wyłącznie w wyniku dozwolonego w myśl ustawy Prawo zamówień publicznych następstwa prawnego albo zmiany nazwy lub innego oznaczenia strony (firmy) wynikającego z prawa albo dozwolonych prawem czynności powodujących taką zmianę:

10) Konieczność wprowadzenia zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a są one korzystne dla zamawiającego.
Zgodnie z art. 144 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania czynności prawnej polegającej na zmianie postanowień zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.

7. Zamawiający określa następujące warunki, w jakich przewiduje możliwość dokonania zmian zawartej umowy:
1) konieczność przedłużenia terminu umownego zakończenia przedmiotu zamówienia z uwagi na:
a) wydłużenie terminu zakończenia realizacji zadań objętych Projektem z przyczyn niezależnych od Zastępczego nadzoru konserwatorskiego.
b) opóźnienia w rozpoczęciu lub w trakcie realizacji Projektu , odbiorach Projektu, uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenia zakończenia robót, końcowego rozliczenia Projektu - o ile opóźnienie nie wynika z przyczyn leżących po stronie Zastępczego nadzoru konserwatorskiego.

c) wystąpienia zmian w dokumentacji projektowej , wystąpienia robót dodatkowych lub zamiennych niezbędnych do wykonania Projektu, opóźniających lub wstrzymujących realizację zamówienia podstawowego objętego umową z wykonawcą na realizację Projektu, mających wpływ na uzgodniony termin zakończenia jego realizacji,
d) wystąpienie siły wyższej. Przez siłę wyższa rozumie się zdarzenie lub połączenie zdarzeń obiektywnie niezależnych od stron, które zasadniczo i istotnie utrudniają wykonanie części lub całości zobowiązań wynikających z umowy, których strony nie mogły wcześniej przewidzieć i których nie mogły przeciwdziałać poprzez działanie z należytą starannością ogólnie przewidzianą dla cywilnoprawnych stosunków zobowiązaniowych.
o okres opóźniający lub wstrzymujący realizację zamówienia

2) zmianę wynagrodzenia Zastępczego nadzoru konserwatorskiego w przypadku zmiany ustawowej stawki podatku VAT. W takim przypadku obniżenie lub podwyższenie wynagrodzenia odbędzie się w wysokości odpowiadającej zmianie podatku:

3) zmianę warunków płatności w przypadku zmiany warunków płatności dla Wykonawcy Projektu:

4) zmianę w zatrudnieniu podwykonawców w przypadku, gdy Zastępczy nadzór konserwatorski oświadczył, iż wykona umowę osobiście w zakresie zgodnym ze SIWZ oraz zmiany osobowej podwykonawców oraz zakresu podwykonawstwa:

5) wystąpienia konieczności zmiany osób wskazanych w ofercie (śmierć, choroba, ustanie stosunku pracy lub inne zdarzenie losowe i przyczyny niezależne od Zastępczego nadzoru konserwatorskiego) przy pomocy, których Zastępczy nadzór konserwatorski realizuje przedmiot umowy.
W wypadku zmiany osób przy pomocy, których Zastępczy nadzór konserwatorski realizuje przedmiot umowy wymienionych w ofercie , nowe osoby powołane do pełnienia obowiązków muszą spełniać na dzień składania ofert wymagania określone w SIWZ dla pełnienia danej funkcji:

6) wystąpienia konieczności zmian osób Zastępczego nadzoru konserwatorskiego, w przypadku gdy Zamawiający uzna i udowodni, że osoby te nie wykonują należycie swoich obowiązków. Zastępczy nadzór konserwatorski obowiązany jest dokonać zmiany tych osób, na nowe osoby spełniające na dzień składania ofert warunki określone w SIWZ dla pełnienia danej funkcji, w terminie określonym we wniosku Zamawiającego;

7) wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa , bądź wytycznych Instytucji Zarządzającej, Wdrażającej lub Pośredniczącej w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy;

8) wyniknięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usuniecie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony;

9) Oznaczenie stron umowy, wyłącznie w wyniku dozwolonego w myśl ustawy Prawo zamówień publicznych następstwa prawnego albo zmiany nazwy lub innego oznaczenia strony (firmy) wynikającego z prawa albo dozwolonych prawem czynności powodujących taką zmianę:

10) Konieczność wprowadzenia zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a są one korzystne dla zamawiającego.
Zgodnie z art. 144 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania czynności prawnej polegającej na zmianie postanowień zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.

7. Zamawiający określa następujące warunki, w jakich przewiduje możliwość dokonania zmian zawartej umowy:
1) konieczność przedłużenia terminu umownego zakończenia przedmiotu zamówienia z uwagi na:
a) wydłużenie terminu zakończenia realizacji zadań objętych Projektem z przyczyn niezależnych od Zastępczego nadzoru konserwatorskiego.
b) opóźnienia w rozpoczęciu lub w trakcie realizacji Projektu , odbiorach Projektu, uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenia zakończenia robót, końcowego rozliczenia Projektu - o ile opóźnienie nie wynika z przyczyn leżących po stronie Zastępczego nadzoru konserwatorskiego.

c) wystąpienia zmian w dokumentacji projektowej , wystąpienia robót dodatkowych lub zamiennych niezbędnych do wykonania Projektu, opóźniających lub wstrzymujących realizację zamówienia podstawowego objętego umową z wykonawcą na realizację Projektu, mających wpływ na uzgodniony termin zakończenia jego realizacji,
d) wystąpienie siły wyższej. Przez siłę wyższa rozumie się zdarzenie lub połączenie zdarzeń obiektywnie niezależnych od stron, które zasadniczo i istotnie utrudniają wykonanie części lub całości zobowiązań wynikających z umowy, których strony nie mogły wcześniej przewidzieć i których nie mogły przeciwdziałać poprzez działanie z należytą starannością ogólnie przewidzianą dla cywilnoprawnych stosunków zobowiązaniowych.
o okres opóźniający lub wstrzymujący realizację zamówienia

2) zmianę wynagrodzenia Zastępczego nadzoru konserwatorskiego w przypadku zmiany ustawowej stawki podatku VAT. W takim przypadku obniżenie lub podwyższenie wynagrodzenia odbędzie się w wysokości odpowiadającej zmianie podatku:

3) zmianę warunków płatności w przypadku zmiany warunków płatności dla Wykonawcy Projektu:

4) zmianę w zatrudnieniu podwykonawców w przypadku, gdy Zastępczy nadzór konserwatorski oświadczył, iż wykona umowę osobiście w zakresie zgodnym ze SIWZ oraz zmiany osobowej podwykonawców oraz zakresu podwykonawstwa:

5) wystąpienia konieczności zmiany osób wskazanych w ofercie (śmierć, choroba, ustanie stosunku pracy lub inne zdarzenie losowe i przyczyny niezależne od Zastępczego nadzoru konserwatorskiego) przy pomocy, których Zastępczy nadzór konserwatorski realizuje przedmiot umowy.
W wypadku zmiany osób przy pomocy, których Zastępczy nadzór konserwatorski realizuje przedmiot umowy wymienionych w ofercie , nowe osoby powołane do pełnienia obowiązków muszą spełniać na dzień składania ofert wymagania określone w SIWZ dla pełnienia danej funkcji:

6) wystąpienia konieczności zmian osób Zastępczego nadzoru konserwatorskiego, w przypadku gdy Zamawiający uzna i udowodni, że osoby te nie wykonują należycie swoich obowiązków. Zastępczy nadzór konserwatorski obowiązany jest dokonać zmiany tych osób, na nowe osoby spełniające na dzień składania ofert warunki określone w SIWZ dla pełnienia danej funkcji, w terminie określonym we wniosku Zamawiającego;

7) wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa , bądź wytycznych Instytucji Zarządzającej, Wdrażającej lub Pośredniczącej w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy;

8) wyniknięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usuniecie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony;

9) Oznaczenie stron umowy, wyłącznie w wyniku dozwolonego w myśl ustawy Prawo zamówień publicznych następstwa prawnego albo zmiany nazwy lub innego oznaczenia strony (firmy) wynikającego z prawa albo dozwolonych prawem czynności powodujących taką zmianę:

10) Konieczność wprowadzenia zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a są one korzystne dla zamawiającego.
Zgodnie z art. 144 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania czynności prawnej polegającej na zmianie postanowień zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.

7. Zamawiający określa następujące warunki, w jakich przewiduje możliwość dokonania zmian zawartej umowy:
1) konieczność przedłużenia terminu umownego zakończenia przedmiotu zamówienia z uwagi na:
a) wydłużenie terminu zakończenia realizacji zadań objętych Projektem z przyczyn niezależnych od Zastępczego nadzoru konserwatorskiego.
b) opóźnienia w rozpoczęciu lub w trakcie realizacji Projektu , odbiorach Projektu, uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenia zakończenia robót, końcowego rozliczenia Projektu - o ile opóźnienie nie wynika z przyczyn leżących po stronie Zastępczego nadzoru konserwatorskiego.

c) wystąpienia zmian w dokumentacji projektowej , wystąpienia robót dodatkowych lub zamiennych niezbędnych do wykonania Projektu, opóźniających lub wstrzymujących realizację zamówienia podstawowego objętego umową z wykonawcą na realizację Projektu, mających wpływ na uzgodniony termin zakończenia jego realizacji,
d) wystąpienie siły wyższej. Przez siłę wyższa rozumie się zdarzenie lub połączenie zdarzeń obiektywnie niezależnych od stron, które zasadniczo i istotnie utrudniają wykonanie części lub całości zobowiązań wynikających z umowy, których strony nie mogły wcześniej przewidzieć i których nie mogły przeciwdziałać poprzez działanie z należytą starannością ogólnie przewidzianą dla cywilnoprawnych stosunków zobowiązaniowych.
o okres opóźniający lub wstrzymujący realizację zamówienia

2) zmianę wynagrodzenia Zastępczego nadzoru konserwatorskiego w przypadku zmiany ustawowej stawki podatku VAT. W takim przypadku obniżenie lub podwyższenie wynagrodzenia odbędzie się w wysokości odpowiadającej zmianie podatku:

3) zmianę warunków płatności w przypadku zmiany warunków płatności dla Wykonawcy Projektu:

4) zmianę w zatrudnieniu podwykonawców w przypadku, gdy Zastępczy nadzór konserwatorski oświadczył, iż wykona umowę osobiście w zakresie zgodnym ze SIWZ oraz zmiany osobowej podwykonawców oraz zakresu podwykonawstwa:

5) wystąpienia konieczności zmiany osób wskazanych w ofercie (śmierć, choroba, ustanie stosunku pracy lub inne zdarzenie losowe i przyczyny niezależne od Zastępczego nadzoru konserwatorskiego) przy pomocy, których Zastępczy nadzór konserwatorski realizuje przedmiot umowy.
W wypadku zmiany osób przy pomocy, których Zastępczy nadzór konserwatorski realizuje przedmiot umowy wymienionych w ofercie , nowe osoby powołane do pełnienia obowiązków muszą spełniać na dzień składania ofert wymagania określone w SIWZ dla pełnienia danej funkcji:

6) wystąpienia konieczności zmian osób Zastępczego nadzoru konserwatorskiego, w przypadku gdy Zamawiający uzna i udowodni, że osoby te nie wykonują należycie swoich obowiązków. Zastępczy nadzór konserwatorski obowiązany jest dokonać zmiany tych osób, na nowe osoby spełniające na dzień składania ofert warunki określone w SIWZ dla pełnienia danej funkcji, w terminie określonym we wniosku Zamawiającego;

7) wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa , bądź wytycznych Instytucji Zarządzającej, Wdrażającej lub Pośredniczącej w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy;

8) wyniknięcia rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usuniecie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony;

9) Oznaczenie stron umowy, wyłącznie w wyniku dozwolonego w myśl ustawy Prawo zamówień publicznych następstwa prawnego albo zmiany nazwy lub innego oznaczenia strony (firmy) wynikającego z prawa albo dozwolonych prawem czynności powodujących taką zmianę:

10) Konieczność wprowadzenia zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a są one korzystne dla zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Komenda Wojewódzka Policji
Sekcja Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych
ul. Partyzantów 6-8, 10-521 Olsztyn
fax 089 522-52-05

Data składania wniosków, ofert: 12/06/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
Komenda Wojewódzka Policji
Sekcja Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych
ul. Partyzantów 6-8, 10-521 Olsztyn

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekty:
Rewitalizacja budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ul. Piłsudskiego 5 nr WND-RPWM.04.02-28-047/09
oraz
Rewitalizacja budynków Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie (sala gimnastyczna przy ul. Pstrowskiego 3) nr WND-RPWM.04.03-28-013/10 dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Usługa zastępczego nadzoru konserwatorskiego na rzecz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie dla zadania inwestycyjnego Rewitalizacja budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ul. Piłsudskiego 5.

Opis:
Budynek, w którym realizowane będzie zadanie inwestycyjne nr 1 (Rewitalizacja budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ul. Piłsudskiego 5) to hala sportowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, położony w centrum miasta Olsztyn, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kopernika na działce nr 76/1, obręb 71, jednostka ewidencyjna Olsztyn. Budynek objęty jest ochroną konserwatorską w oparciu o art. 7 pkt. 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, na podstawie decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie z dnia 19 stycznia 1989 roku wpisującej obiekt do rejestru zabytków woj. warmińsko - mazurskiego. Rewitalizacja obejmuje remont, przebudowę i rozbudowę oraz pierwsze wyposażenie budynku hali sportowej z zapleczem biurowym.
Zadania Zastępczego nadzoru konserwatorskiego:
a) Reprezentowanie, w porozumieniu z Inwestorem zastępczym, Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności prowadzonych robót budowlanych oraz prac konserwatorskich z wydanymi pozwoleniami konserwatorskimi, uzgodnioną dokumentacją, tj. programami konserwatorskimi, projektami budowlanymi, sztuką konserwatorską oraz ustawą z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. nr 162, poz. 1568 z późn. zm.), rozporządzeniem Ministra Kultury z dnia 09.06.2004r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych (Dz. U. 150 poz. 1579);
b) nadzór nad opracowaniem programu prac konserwatorskich dla elementów objętych ochroną konserwatorską tj. elewacji, stolarki otworowej, ścian, stropu sali widowiskowej, stropu pomieszczenia biurowego nr 1.08, historycznych klatek schodowych budynku, zewnętrznych elementów wykończenia konstrukcji drewnianej dachu.
c) Zapobieganie zagrożeniom mogącym spowodować uszczerbek dla wartości zabytku podczas realizacji robót budowlanych i prac konserwatorskich;
d) Rozwiązywanie problemów związanych z technologią prowadzenia prac konserwatorskich, ewentualnie inicjowanie spotkań komisji konserwatorskiej w ramach bieżących potrzeb lub w przypadku wystąpienia spornych kwestii lub innych skomplikowanych problemów wymagających rozwiązania;
e) Uzgadnianie z inwestorem zastępczym i Wykonawcą ewentualnych robót dodatkowych lub zamiennych oraz ich rozliczanie, z zastrzeżeniem art. 67 ust. 1 pkt 5 Pzp. Protokoły dodatkowych robót konserwatorskich wymagają każdorazowo zatwierdzenia przez Inwestora zastępczego;
f) Potwierdzanie faktycznie wykonanych prac konserwatorskich zgodnie z wydanymi pozwoleniami konserwatorskimi, uzgodnioną dokumentacją, tj. programami konserwatorskimi, sztuką konserwatorską oraz ustawą z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami i przepisami wykonawczymi;
g) Weryfikacja i odbiór dokumentacji z przeprowadzonych prac konserwatorskich;
h) Sprawdzanie dokumentów przedłożonych przez Wykonawcę robót budowlanych i prac konserwatorskich do odbiorów częściowych i odbioru końcowego w zakresie dotyczącym zagadnień konserwatorskich;
i) Podejmowanie w toku budowy wspólnie z Inspektorem zastępczym i Zamawiającym decyzji dotyczących zagadnień konserwatorskich tej budowy;
j) Udział w odbiorach: przy pracach zanikających i inspekcjach technicznych oraz odbiorze końcowym;
k) Udział w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego, Inwestora zastępczego lub Wykonawcę robót budowlanych i prac konserwatorskich;
l) Dojazd i pobyt na placu budowy zgodnie z harmonogramem robót budowlanych i harmonogramem prac konserwatorskich przynajmniej 2 raz w tygodniu, a jeżeli zajdzie taka potrzeba częściej;
ł) W przypadku powstania po zakończeniu realizacji zadania inwestorskiego kwestii spornych dotyczących zagadnień konserwatorskich pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcę robót budowlanych i prac konserwatorskich, Zastępczy nadzór konserwatorski zobowiązany jest do nieodpłatnego uczestnictwa w działaniach mających na celu rozstrzygnięcie kwestii spornych poprzez sporządzanie niezbędnych opinii, weryfikacji itp. przez cały okres obowiązywania rękojmi i gwarancji;
m) Uczestniczenie w przeglądach w okresie rękojmi i gwarancji;
n) Prowadzenie dokumentacji z przeprowadzanych nadzorów w formie dziennika nadzorów konserwatorskich;
o) Dokonywanie regularnych wpisów do dziennika budowy.
p) Składanie Zamawiającemu miesięcznych raportów z zaawansowania rzeczowo-finansowego realizacji zamówienia. Każdorazowo raport miesięczny wymaga zatwierdzenia przez Inwestora zastępczego ;
r) Wykonywanie innych czynności o ile przepisy prawa budowlanego lub ustawy o ochronie zabytków nakładają obowiązek ich wykonywania w ramach nadzoru nad wykonaniem zadania,
s) Współpraca z Zespołem powołanym do spraw przygotowania, wdrażania i rozliczania przez KWP w Olsztynie projektu Rewitalizacja budynku KWP w Olsztynie przy ul. Piłsudskiego 5,
t) udzielanie za pośrednictwem KWP w Olsztynie informacji o realizacji Projektów na każde żądanie Instytucji Zarządzającej,
u) inicjowania wprowadzania zmian do treści umowy zawartej z Wykonawcą inwestycji, przez przygotowywanie stosownych aneksów, w związku ze zmianami warunków określonych w umowie, zawsze przy uwzględnieniu ograniczeń do dokonywania takich zmian, a wynikających z przepisów ustawy prawo zamówień publicznych;
w) występowania w imieniu KWP w Olsztynie przed organami administracji i przed sądami, w sprawach wynikających z realizacji inwestycji, w granicach udzielonych pełnomocnictw;
z) uczestnictwa w kontrolach związanych z projektem przeprowadzanych przez jednostki uprawnione do przeprowadzenia kontroli w tym zakresie,

Kody CPV:
712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2013

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Usługa zastępczego nadzoru konserwatorskiego na rzecz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie dla zadania inwestycyjnego: Rewitalizacja budynków Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3 (sala gimnastyczna).

Opis:
Budynek, w którym realizowana będzie zadanie inwestycyjne nr 2 - Rewitalizacja budynków Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3 (sala gimnastyczna) - to obiekt Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, zlokalizowany przy ulicy Pstrowskiego 3 na terenie kompleksu koszarowego położony na działce nr 46, obręb 69, jednostka ewidencyjna Olsztyn. Budynek objęty jest ochrona konserwatorską w oparciu o art. 7 pkt. 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, na podstawie decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie z dnia 26 lipca 2001 roku wpisującej obiekt do rejestru zabytków woj. warmińsko - mazurskiego. Rewitalizacja obejmuje remont, przebudowę i rozbudowę oraz pierwsze wyposażenie budynku hali sportowej z zapleczem socjalnym. W zakres rewitalizacji wchodzą:
1) roboty wyburzeniowe i demontaże;
2) roboty budowlane;
3) wykonanie nowych instalacji sanitarnych - wod-kan, elektrycznych oraz instalacji p.poż.;
4) wyposażenie obiektu;
5) urządzenie terenu.
Zadania Zastępczego nadzoru konserwatorskiego:
a) Reprezentowanie, w porozumieniu z Inwestorem zastępczym, Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności prowadzonych robót budowlanych oraz prac konserwatorskich z wydanymi pozwoleniami konserwatorskimi, uzgodnioną dokumentacją, tj. programami konserwatorskimi, projektami budowlanymi, sztuką konserwatorską oraz ustawą z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. nr 162, poz. 1568 z późn. zm.), rozporządzeniem Ministra Kultury z dnia 09.06.2004r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych (Dz. U. 150 poz. 1579);
b) Zapobieganie zagrożeniom mogącym spowodować uszczerbek dla wartości zabytku podczas realizacji robót budowlanych i prac konserwatorskich;
c) Rozwiązywanie problemów związanych z technologią prowadzenia prac konserwatorskich, ewentualnie inicjowanie spotkań komisji konserwatorskiej w ramach bieżących potrzeb lub w przypadku wystąpienia spornych kwestii lub innych skomplikowanych problemów wymagających rozwiązania;
d) Uzgadnianie z inwestorem zastępczym i Wykonawcą ewentualnych robót dodatkowych lub zamiennych oraz ich rozliczanie, z zastrzeżeniem art. 67 ust. 1 pkt 5 Pzp. Protokoły dodatkowych robót konserwatorskich wymagają każdorazowo zatwierdzenia przez Inwestora zastępczego;
e) Potwierdzanie faktycznie wykonanych prac konserwatorskich zgodnie z wydanymi pozwoleniami konserwatorskimi, uzgodnioną dokumentacją, tj. programami konserwatorskimi, sztuką konserwatorską oraz ustawą z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami i przepisami wykonawczymi;
f) Weryfikacja i odbiór dokumentacji z przeprowadzonych prac konserwatorskich;
g) Sprawdzanie dokumentów przedłożonych przez Wykonawcę robót budowlanych i prac konserwatorskich do odbiorów częściowych i odbioru końcowego w zakresie dotyczącym zagadnień konserwatorskich;
h) Podejmowanie w toku budowy wspólnie z Inspektorem zastępczym i Zamawiającym decyzji dotyczących zagadnień konserwatorskich tej budowy;
i) Udział w odbiorach: przy pracach zanikających i inspekcjach technicznych oraz odbiorze końcowym;
j) Udział w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego, Inwestora zastępczego lub Wykonawcę robót budowlanych i prac konserwatorskich;
k) Dojazd i pobyt na placu budowy zgodnie z harmonogramem robót budowlanych i harmonogramem prac konserwatorskich przynajmniej 2 raz w tygodniu, a jeżeli zajdzie taka potrzeba częściej;
l) W przypadku powstania po zakończeniu realizacji zadania inwestorskiego kwestii spornych dotyczących zagadnień konserwatorskich pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcę robót budowlanych i prac konserwatorskich, Zastępczy nadzór konserwatorski zobowiązany jest do nieodpłatnego uczestnictwa w działaniach mających na celu rozstrzygnięcie kwestii spornych poprzez sporządzanie niezbędnych opinii, weryfikacji itp. przez cały okres obowiązywania rękojmi i gwarancji;
ł) Uczestniczenie w przeglądach w okresie rękojmi i gwarancji;
m) Prowadzenie dokumentacji z przeprowadzanych nadzorów w formie dziennika nadzorów konserwatorskich;
n) Dokonywanie regularnych wpisów do dziennika budowy.
o) Składanie Zamawiającemu miesięcznych raportów z zaawansowania rzeczowo-finansowego realizacji zamówienia. Każdorazowo raport miesięczny wymaga zatwierdzenia przez Inwestora zastępczego ;
p) Wykonywanie innych czynności o ile przepisy prawa budowlanego lub ustawy o ochronie zabytków nakładają obowiązek ich wykonywania w ramach nadzoru nad wykonaniem zadania,
r) Współpraca z Zespołem powołanym do spraw przygotowania, wdrażania i rozliczania przez KWP w Olsztynie projektu Rewitalizacja budynków Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3 (sala gimnastyczna),
s) udzielanie za pośrednictwem KWP w Olsztynie informacji o realizacji Projektów na każde żądanie Instytucji Zarządzającej,
t) inicjowania wprowadzania zmian do treści umowy zawartej z Wykonawcą inwestycji, przez przygotowywanie stosownych aneksów, w związku ze zmianami warunków określonych w umowie, zawsze przy uwzględnieniu ograniczeń do dokonywania takich zmian, a wynikających z przepisów ustawy prawo zamówień publicznych;
u) występowania w imieniu KWP w Olsztynie przed organami administracji i przed sądami, w sprawach wynikających z realizacji inwestycji, w granicach udzielonych pełnomocnictw;
w) uczestnictwa w kontrolach związanych z projektem przeprowadzanych przez jednostki uprawnione do przeprowadzenia kontroli w tym zakresie,

Kody CPV:
712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)

Podobne przetargi

168578 / 2015-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu przy kontrakcie pn.: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 527 na odcinku Kwietniewo - Rychliki.

163554 / 2009-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina - Miasto Elbląg - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji Inżyniera (Inżyniera Kontraktu) przy realizacji Projektu Rewitalizacja centrum miasta - rozwój funkcji turystycznych Elbląga

84725 / 2009-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Olecku - Olecko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Sprawowanie kompleksowego nadzoru inwestorskiego na realizowanym zadaniu - Centrum sportowo - rekreacyjno - kulturalne - stadiony piłkarskie realizowane w Olecku w ramach projektu -Transgraniczna współpraca młodzieży- (LT-PL/047)

226011 / 2011-08-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Ostróda - Ostróda (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Zamówienie uzupełniające do zamówienia podstawowego polegającego na pełnieniu funkcji Inżyniera Projektu nad wykonaniem zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Ostródzie przy ul. 3 Maja, w skład którego wchodzą zadania: a) Kompleks sportowo-rekreacyjny; b) Park Collisa.

152941 / 2012-07-13 - Inny: Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Susz - Susz (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Nadzór inwestorski nad zadaniem: Modernizacja części drogi przeciwpożarowej nr 6 Na Przezmark

149155 / 2013-07-22 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem: Modernizacja urządzeń ochrony środowiska na odcinku drogi S7 Pasłęk - Miłomłyn

36127 / 2011-02-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Ostróda - Ostróda (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji Inwestora Zastępczego nad realizacją zadania inwestycyjnego pn. Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z przygotowaniem terenów inwestycyjnych przy ul. Osiedlowej w Ostródzie

88645 / 2012-04-19 - Inny: Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Susz - Susz (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Nadzór inwestorski nad zadaniem: Przebudowa drogi leśnej Januszewo-Siemiany Etap II

58035 / 2014-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie - Nowe Miasto Lubawskie (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi w Nowym Mieście Lubawskim w ramach projektu pn. Rozbudowa i modernizacja systemów kanalizacyjnych na terenie Nowego Miasta Lubawskiego

43860 / 2010-02-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Olecku - Olecko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Wykonanie nadzoru inwestorskiego na budowę sieci wodociągowej Jaśki -Dobki-Rosochackie i kanalizacji sanitarnej w Jaśkach. Wodociągu Dworek Mazurski-Pieńki-Dąbrowskie-Babki Oleckie-Możne-Raczki Wielkie, gmina Olecko

386996 / 2009-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina - Miasto Elbląg - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji Inżyniera (Inżyniera Kontraktu) przy realizacji Projektu Rewitalizacja centrum miasta - rozwój funkcji turystycznych Elbląga

163943 / 2010-06-23 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Usługa w zakresie pełnienia nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze karjowej nr 16 w m. Iława, ulica Ostródzka od km 71+250 do km 71+653

193966 / 2013-05-17 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Usługa w zakresie zarządzania i nadzoru nad realizacją projektu Budowa obwodnicy Olecka w ciągu drogi krajowej nr 65 nad pozostałymi do zakończenia pracami do chwili wydania Świadectwa Przejęcia

133745 / 2013-07-04 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem: Modernizacja urządzeń ochrony środowiska na odcinku drogi S7 Pasłęk - Miłomłyn

70718 / 2013-02-19 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Usługa polegająca na pełnieniu obowiązków Inżyniera Projektu/Inwestora Zastępczego wraz z kompleksowym nadzorem inwestorskim nad realizacją inwestycji składającej się z dwóch zadań

197953 / 2010-07-23 - Inny: inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Górowo Iławeckie - Górowo Iławeckie (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
USŁUGI NADZORU NAD ROBOTAMI BUDOWLANYMI W NADLEŚNICTWIE GÓROWO IŁAWECKIE W ROKU 2010 obejmującymi przebudowę dojazdu pożarowego w Nadleśnictwie Górowo Iławeckie, realizowanego w ramach działania 226 - Odtworzenie potencjału produkcji leśnej zniszczonego przez katastrofy oraz wprowadzanie instrumentów zapobiegawczych - , objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

39377 / 2009-02-18 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Usługi w zakresie pełnienia nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: Przebudowa drogi krajowej nr 16, odcinek Iława - Rudzienice od km 72+300 do km 79+600

283889 / 2010-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Ostróda - Ostróda (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Zamówienie dodatkowe do zamówienia podstawowego polegającego na pełnieniu funkcji Inżyniera Projektu nad realizacją zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Ostródzie przy ul. 3 Maja

438940 / 2012-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zalewo - Zalewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru nad realizacją inwestycji pn. Budowa kanalizacji Zalewo - Półwieś

36265 / 2015-03-16 - Inny: Spółka z o.o.

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Rudno Sp. z o.o. - Ostróda (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu nad wykonaniem robót budowlanych prowadzonych w ramach zadania pn. Budowa podkwatery III.1 składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne

364938 / 2009-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Olecku - Olecko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Nadzór inwestorski - Centrum sportowo-rekreacyjno-kulturalne - hala widowiskowo sportowa z pływalnią w Olecku.

339378 / 2009-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rybno - Rybno (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją projektu pn. Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Rybnie etap I