Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

188310 / 2014-06-04 - Administracja samorządowa / Urząd Gminy w Jednorożcu (Jednorożec)

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Jednorożec

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa 102 szt. przydomowych oczyszczalni ścieków pracujących w technologii osadu czynnego na terenie gminy Jednorożec. Budowane oczyszczalnie ścieków zlokalizowane zostaną na działkach należących do mieszkańców poszczególnych posesji. Zadanie obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie przydomowych oczyszczalni ścieków pracujących w technologii niskoobciążonego osadu czynnego z odprowadzeniem oczyszczonych biologicznie ścieków do gruntu (drenaż rozsączający w formie poletka drenażowego w tunelach bądź w formie rowów rozsączających w nasypie). Montowane przydomowe oczyszczalnie ścieków muszą posiadać udokumentowaną przez laboratorium notyfikowane zgodność z normą PN-EN 12566-3 + A1:2009.
System sterowania oczyszczalni powinien być umieszczony w osobnej wolnostojącej skrzynce elektrycznej. Skrzynka ta ma stanowić kompletne rozwiązanie technologiczne ze zbiornikiem oczyszczalni (jeden producent). Sterowanie pracą oczyszczalni powinno być w pełni zautomatyzowane. Powinno ono zapewniać recyrkulację osadu nadmiernego. Zużycie energii elektrycznej nie większe niż 1,0 kWh na dobę potwierdzone raportem badań wystawionym przez laboratorium notyfikowane w UE lub potwierdzone przez producenta.
Zamawiający żąda załączenia do oferty papierowej wersji pełnego raportu z badań wykonanego przez notyfikowane laboratorium oraz rys.technicznych/schematów proponowanych urządzeń w celu ich weryfikacji.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
- roboty ziemne - wykop;
- roboty budowlano-montażowe z przyłączeniem kanalizacji sanitarnej z budynku;
- roboty elektryczne;
- roboty ziemne - zasypka wykopów i wykonanie nasypu.
Ponadto w ramach zamówienia należy:
- uporządkować plac budowy do stanu poprzedniego (wywóz gruntu, niwelacja terenu);
- na dwa dni przed rozpoczęciem robót, poinformować użytkownika o planowanym terminie montażu oczyszczalni;
- przeprowadzić rozruch oczyszczalni;
- przeszkolić użytkowników przydomowych oczyszczalni, dostarczyć instrukcję obsługi;
- wykonać geodezyjną inwentaryzację powykonawczą.
Ciąg technologiczny winien składać się z trzech lub więcej niezależnych komór połączonych ze sobą w typoszereg oczyszczalni. Technologia wykonania i eksploatacji zakłada, iż ścieki socjalno-bytowe będą odprowadzane z budynków mieszkalnych rurą PCV o średnicy 110 mm lub 160 mm do oczyszczalni.
Do budowy należy zastosować oczyszczalnie ścieków pracujące w układzie technologicznym składającym się z ustawionych szeregowo komór realizujących następujące procesy jednostkowe:
a) komory osadnika wstępnego (w zależności od RLM oczyszczalnia składać się będzie z jednej lub dwóch komór osadnika wstępnego),
b) komory napowietrzania wraz ze złożem biologicznym,
c) komory osadnika wtórnego z komorą recyrkulacji.
Oczyszczone ścieki odprowadzone zostaną przez rurę PCV o średnicy 110 mm do układu drenażu. W zależności od warunków gruntowych drenaż wykonany zostanie w gruncie rodzimym lub na kopcu nasypowym. W przypadku kopca nasypowego między przydomową oczyszczalnią ścieków a układem drenażu zamontowana musi zostać przepompownia ścieku oczyszczonego.
Zbiorniki oczyszczalni wykonane powinny być z polietylenu metodą formowania rotacyjnego (polietylen wysokiej gęstości PEHD).
Z uwagi na trudne warunki gruntowe proponowane rozwiązanie musi zapewniać zwiększoną sztywność konstrukcji.
Oczyszczalnia ścieków musi posiadać lej Imhoffa (wyklucza się stosowanie osadników Imhoffa tzn. leja otwartego).
Osadnik wstępny musi posiadać minimum 1 m³ pojemności.
Pojemność czynna proponowanych oczyszczalni musi wynosić minimum 3 m3.
Przepływ dobowy proponowanej oczyszczalni musi wynosić minimum 1,2 m3d.
Każda komora występująca w oczyszczalni musi być wyposażona w nadstawkę z pokrywą, umożliwiającą dostęp do każdej komory oczyszczalni oddzielnie,
Stopień oczyszczania zanieczyszczeń określony parametrami: BZT5, ChZT, zawiesina ogólna - musi być zgodny z wymaganiami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006r., w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz. U. z 2006 r. Nr 137, poz.984 z późn.zm.) i potwierdzony w Raporcie z wstępnych badań.
W przypadku nieskutecznego uziemienia budynku należy wykonać uziemienie oczyszczalni. Na potwierdzenie właściwego i bezpiecznego działania wykonanych instalacji elektrycznych Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia badań potwierdzonych protokołem z pomiaru zadziałania zabezpieczenia różnicowo-prądowego.
Wyklucza się oczyszczalnię, w których zbiorniki występują z podziałem na grodzie.
W celu zapewnienia bezproblemowej i komfortowej eksploatacji i konserwacji urządzeń, zaprojektowane rozwiązanie musi posiadać możliwość całkowitego dostępu do dyfuzora, poprzez wyjęcie na zewnątrz bez konieczności wypompowywania znajdujących się w oczyszczalni ścieków. Nie dopuszcza się stosowania w osadniku lub bioreaktorze dodatkowych filtrów, koszy i krat.
Wymaga się, aby częstotliwość wywozu osadów z oczyszczalni ścieków objętych zamówieniem była nie większa niż jeden raz na osiem miesięcy.

Na ogólną liczbę 102 szt. przydomowych oczyszczalni składa się:
- 100 szt. oczyszczalni o przepustowości do 1,2 m3d;
- 1 szt. oczyszczalni o przepustowości do 1,4 m3d;
- 1 szt. oczyszczalni o przepustowości do 2,00 m3d;

Zakres robót został szczegółowo określony w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót będących załącznikiem do SIWZ. Oczyszczalnie zlokalizowane będą na terenie Gminy Jednorożec zgodnie z wykazem dołączonym do dokumentacji.

Uwaga! We wszystkich miejscach opisu przedmiotu zamówienia (a w przede wszystkim opisana szczegółowo technologia oczyszczania ścieków w pkt. 11.A.3 i 11.A.4 STWiOR jest przykładowa), gdzie Zamawiający poprzez nazwy, oznaczenia, symbole, itp. wskazuje producenta, pochodzenie materiału - dopuszcza się złożenie oferty równoważnej. Za równoważne materiały i urządzenia, Zamawiający uzna te, które posiadają parametry jakościowo-techniczne nie gorsze od wskazanych w SIWZ, STWiOR i projekcie budowlanym. W przypadku gdy Wykonawca powoła się na system jakościowy równoważny, po jego stronie leży wskazanie dowodu równoważności, który należy dołączyć do oferty. Materiały i urządzenia przedstawione przez wykonawcę muszą gwarantować co najmniej takie same warunki i parametry jakie zawiera dokumentacja projektowa oraz opisy STWiOR i SIWZ. Wykonawca składający ofertę na urządzeniach i materiałach równoważnych pod względem jakości, zobowiązany jest do załączenia do oferty dokumentów potwierdzających parametry urządzeń równoważnych oraz załączenia wyliczeń dotyczących parametrów oczyszczonych ścieków potwierdzających osiągnięcie nie gorszych poziomów wymaganych i określonych w projekcie Zamawiającego. Posługiwanie się nazwami producentów produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. W celu wykazania równoważności należy przedstawić wszelką możliwą do porównania dokumentację techniczno technologiczną z której jednoznacznie będzie wynikać równoważność proponowanych urządzeń zamiennych. Dokumentami niezbędnymi do spełnienia warunku równoważności, które należy przedstawić do akceptacji są: dokumentacja techniczna proponowanych urządzeń i instalacji, schematy technologiczne wraz z rysunkami i opisami technicznymi proponowanych urządzeń, schematy działania wraz z określeniem stopnia redukcji zanieczyszczeń, wskazaniem odpowiednich komór i urządzeń współpracujących, kompletna dokumentacji wraz z załącznikami dotycząca przeprowadzonych badań i atestów, schematy elektryczne wraz z wykazem urządzeń proponowanych rozwiązań równoważnych, wszelkie inne dokumenty techniczno- technologiczne umożliwiające rzetelną a przede wszystkim kompleksową ocenę zaproponowanych urządzeń.
Przy ocenie równoważności, Zamawiający będzie brał pod uwagę między innymi następujące cechy:
a) Urządzenia muszą być zgodne z normą PN EN 12566-3 + A1:2009 oraz posiadać deklarację zgodności ze znakiem CE - potwierdzoną raportem z badań wystawionym przez notyfikowane laboratorium,
b) Konstrukcja monolityczna wykonana z polietylenu metodą rotacyjną (polietylen wysokiej gęstości PEHD),
c) Wytrzymałość konstrukcji osadników musi umożliwiać przykrycie ich 2 metrową warstwą gruntu,
d) Oczyszczalnia ścieków musi posiadać lej Imhoffa (wyklucza się stosowanie osadników Imhoffa tzn. leja otwartego),
e) Osadnik wstępny musi posiadać minimum 1 m³ pojemności,
f) Przepływ dobowy proponowanej oczyszczalni musi wynosić minimum 1,2 m3d,
g) Pojemność czynna proponowanych oczyszczalni musi wynosić minimum 3 m3,
h) Każda komora występująca w oczyszczalni musi być wyposażona w nadstawkę z pokrywą, umożliwiającą dostęp do każdej komory oczyszczalni oddzielnie,
i) Stopień oczyszczania zanieczyszczeń określony parametrami: BZT5, ChZT, zawiesina ogólna - musi być zgodny z wymaganiami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006r., w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz. U. z 2006 r. Nr 137, poz.984 z późn.zm.) i potwierdzony w Raporcie z wstępnych badań typu.

Wyklucza się oczyszczalnię, w których zbiorniki występują z podziałem na grodzie.
W celu zapewnienia bezproblemowej i komfortowej eksploatacji i konserwacji urządzeń, zaprojektowane rozwiązanie musi posiadać możliwość całkowitego dostępu do dyfuzora, poprzez wyjęcie na zewnątrz bez konieczności wypompowywania znajdujących się w oczyszczalni ścieków.
Nie dopuszcza się stosowania w osadniku lub bioreaktorze dodatkowych filtrów, koszy i krat.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość dostarczenia przez oferenta proponowanego urządzenia do siedziby zamawiającego celem jego oględzin.

Opisane w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót urządzenia do zastosowania nazwy konkretnych producentów są wskazane przykładowo. Zgodnie z powyższymi zapisami Zamawiający dopuszcza oferowane przez Wykonawcę oczyszczalnie przydomowe zgodne z normą PN-EN 12566-3+A1:2009, których cechy charakterystyczne opisane normą PN-EN 12566-3+A1:2009 są nie gorsze niż określone w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków winny być zgodne z dokumentacją projektową, przedmiarami robót i kosztorysami ofertowymi.
Zamawiający zastrzega, iż wielkość zamówienia może ulec zmniejszeniu biorąc pod uwagę możliwość rezygnacji części mieszkańców z budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w trakcie realizacji zadania z przyczyn niezależnych od Zamawiającego. W przypadku rezygnacji właściciela działki z budowy przydomowej oczyszczalni ścieków wartość wynagrodzenia należna wykonawcy zostanie pomniejszona o kwotę, na jaką została wyceniona oczyszczalnia zgodnie z kosztorysem ofertowym.

Zaleca się, aby wszyscy wykonawcy składający oferty cenowe zapoznali się szczegółowo z przedmiarem robót oraz dokonali wizji lokalnej przyszłego placu budowy i jego otoczenia. W przypadku niejasności Wykonawca ma prawo zgłosić do Zamawiającego wniosek o wyjaśnienie w trybie art.38 uPzp. Nie wniesienie zastrzeżeń w ww. zakresie skutkuje obowiązkiem wykonania przez Wykonawcę robót zgodnie z dokumentacją techniczną i wiedzą techniczną, zgodnie z art.647 KC.

Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiarami robót, sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami, normami oraz zapisami SIWZ.

Wykonawca zobowiązany jest zgromadzić wszelkie informacje, które mogą być konieczne do prawidłowego przygotowania oferty.

Wykonawca pokrywa wszelkie koszty dojazdów, zakwaterowania, wyżywienia swoich pracowników oraz obsługi inwestycji poniesione w związku z realizacją powierzonych mu obowiązków wynikających z zapisów niniejszej SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 188310

Data publikacji: 2014-06-04

Nazwa: Urząd Gminy w Jednorożcu

Ulica: ul. Odrodzenia 14

Numer domu: 14

Miejscowość: Jednorożec

Kod pocztowy: 06-323

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 029 7518392

Numer faxu: 029 7517031

Adres strony internetowej: www.bip.jednorozec.pl

Regon: 00054447300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Jednorożec

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest budowa 102 szt. przydomowych oczyszczalni ścieków pracujących w technologii osadu czynnego na terenie gminy Jednorożec. Budowane oczyszczalnie ścieków zlokalizowane zostaną na działkach należących do mieszkańców poszczególnych posesji. Zadanie obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie przydomowych oczyszczalni ścieków pracujących w technologii niskoobciążonego osadu czynnego z odprowadzeniem oczyszczonych biologicznie ścieków do gruntu (drenaż rozsączający w formie poletka drenażowego w tunelach bądź w formie rowów rozsączających w nasypie). Montowane przydomowe oczyszczalnie ścieków muszą posiadać udokumentowaną przez laboratorium notyfikowane zgodność z normą PN-EN 12566-3 + A1:2009.
System sterowania oczyszczalni powinien być umieszczony w osobnej wolnostojącej skrzynce elektrycznej. Skrzynka ta ma stanowić kompletne rozwiązanie technologiczne ze zbiornikiem oczyszczalni (jeden producent). Sterowanie pracą oczyszczalni powinno być w pełni zautomatyzowane. Powinno ono zapewniać recyrkulację osadu nadmiernego. Zużycie energii elektrycznej nie większe niż 1,0 kWh na dobę potwierdzone raportem badań wystawionym przez laboratorium notyfikowane w UE lub potwierdzone przez producenta.
Zamawiający żąda załączenia do oferty papierowej wersji pełnego raportu z badań wykonanego przez notyfikowane laboratorium oraz rys.technicznych/schematów proponowanych urządzeń w celu ich weryfikacji.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
- roboty ziemne - wykop;
- roboty budowlano-montażowe z przyłączeniem kanalizacji sanitarnej z budynku;
- roboty elektryczne;
- roboty ziemne - zasypka wykopów i wykonanie nasypu.
Ponadto w ramach zamówienia należy:
- uporządkować plac budowy do stanu poprzedniego (wywóz gruntu, niwelacja terenu);
- na dwa dni przed rozpoczęciem robót, poinformować użytkownika o planowanym terminie montażu oczyszczalni;
- przeprowadzić rozruch oczyszczalni;
- przeszkolić użytkowników przydomowych oczyszczalni, dostarczyć instrukcję obsługi;
- wykonać geodezyjną inwentaryzację powykonawczą.
Ciąg technologiczny winien składać się z trzech lub więcej niezależnych komór połączonych ze sobą w typoszereg oczyszczalni. Technologia wykonania i eksploatacji zakłada, iż ścieki socjalno-bytowe będą odprowadzane z budynków mieszkalnych rurą PCV o średnicy 110 mm lub 160 mm do oczyszczalni.
Do budowy należy zastosować oczyszczalnie ścieków pracujące w układzie technologicznym składającym się z ustawionych szeregowo komór realizujących następujące procesy jednostkowe:
a) komory osadnika wstępnego (w zależności od RLM oczyszczalnia składać się będzie z jednej lub dwóch komór osadnika wstępnego),
b) komory napowietrzania wraz ze złożem biologicznym,
c) komory osadnika wtórnego z komorą recyrkulacji.
Oczyszczone ścieki odprowadzone zostaną przez rurę PCV o średnicy 110 mm do układu drenażu. W zależności od warunków gruntowych drenaż wykonany zostanie w gruncie rodzimym lub na kopcu nasypowym. W przypadku kopca nasypowego między przydomową oczyszczalnią ścieków a układem drenażu zamontowana musi zostać przepompownia ścieku oczyszczonego.
Zbiorniki oczyszczalni wykonane powinny być z polietylenu metodą formowania rotacyjnego (polietylen wysokiej gęstości PEHD).
Z uwagi na trudne warunki gruntowe proponowane rozwiązanie musi zapewniać zwiększoną sztywność konstrukcji.
Oczyszczalnia ścieków musi posiadać lej Imhoffa (wyklucza się stosowanie osadników Imhoffa tzn. leja otwartego).
Osadnik wstępny musi posiadać minimum 1 m³ pojemności.
Pojemność czynna proponowanych oczyszczalni musi wynosić minimum 3 m3.
Przepływ dobowy proponowanej oczyszczalni musi wynosić minimum 1,2 m3d.
Każda komora występująca w oczyszczalni musi być wyposażona w nadstawkę z pokrywą, umożliwiającą dostęp do każdej komory oczyszczalni oddzielnie,
Stopień oczyszczania zanieczyszczeń określony parametrami: BZT5, ChZT, zawiesina ogólna - musi być zgodny z wymaganiami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006r., w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz. U. z 2006 r. Nr 137, poz.984 z późn.zm.) i potwierdzony w Raporcie z wstępnych badań.
W przypadku nieskutecznego uziemienia budynku należy wykonać uziemienie oczyszczalni. Na potwierdzenie właściwego i bezpiecznego działania wykonanych instalacji elektrycznych Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia badań potwierdzonych protokołem z pomiaru zadziałania zabezpieczenia różnicowo-prądowego.
Wyklucza się oczyszczalnię, w których zbiorniki występują z podziałem na grodzie.
W celu zapewnienia bezproblemowej i komfortowej eksploatacji i konserwacji urządzeń, zaprojektowane rozwiązanie musi posiadać możliwość całkowitego dostępu do dyfuzora, poprzez wyjęcie na zewnątrz bez konieczności wypompowywania znajdujących się w oczyszczalni ścieków. Nie dopuszcza się stosowania w osadniku lub bioreaktorze dodatkowych filtrów, koszy i krat.
Wymaga się, aby częstotliwość wywozu osadów z oczyszczalni ścieków objętych zamówieniem była nie większa niż jeden raz na osiem miesięcy.

Na ogólną liczbę 102 szt. przydomowych oczyszczalni składa się:
- 100 szt. oczyszczalni o przepustowości do 1,2 m3d;
- 1 szt. oczyszczalni o przepustowości do 1,4 m3d;
- 1 szt. oczyszczalni o przepustowości do 2,00 m3d;

Zakres robót został szczegółowo określony w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót będących załącznikiem do SIWZ. Oczyszczalnie zlokalizowane będą na terenie Gminy Jednorożec zgodnie z wykazem dołączonym do dokumentacji.

Uwaga! We wszystkich miejscach opisu przedmiotu zamówienia (a w przede wszystkim opisana szczegółowo technologia oczyszczania ścieków w pkt. 11.A.3 i 11.A.4 STWiOR jest przykładowa), gdzie Zamawiający poprzez nazwy, oznaczenia, symbole, itp. wskazuje producenta, pochodzenie materiału - dopuszcza się złożenie oferty równoważnej. Za równoważne materiały i urządzenia, Zamawiający uzna te, które posiadają parametry jakościowo-techniczne nie gorsze od wskazanych w SIWZ, STWiOR i projekcie budowlanym. W przypadku gdy Wykonawca powoła się na system jakościowy równoważny, po jego stronie leży wskazanie dowodu równoważności, który należy dołączyć do oferty. Materiały i urządzenia przedstawione przez wykonawcę muszą gwarantować co najmniej takie same warunki i parametry jakie zawiera dokumentacja projektowa oraz opisy STWiOR i SIWZ. Wykonawca składający ofertę na urządzeniach i materiałach równoważnych pod względem jakości, zobowiązany jest do załączenia do oferty dokumentów potwierdzających parametry urządzeń równoważnych oraz załączenia wyliczeń dotyczących parametrów oczyszczonych ścieków potwierdzających osiągnięcie nie gorszych poziomów wymaganych i określonych w projekcie Zamawiającego. Posługiwanie się nazwami producentów produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. W celu wykazania równoważności należy przedstawić wszelką możliwą do porównania dokumentację techniczno technologiczną z której jednoznacznie będzie wynikać równoważność proponowanych urządzeń zamiennych. Dokumentami niezbędnymi do spełnienia warunku równoważności, które należy przedstawić do akceptacji są: dokumentacja techniczna proponowanych urządzeń i instalacji, schematy technologiczne wraz z rysunkami i opisami technicznymi proponowanych urządzeń, schematy działania wraz z określeniem stopnia redukcji zanieczyszczeń, wskazaniem odpowiednich komór i urządzeń współpracujących, kompletna dokumentacji wraz z załącznikami dotycząca przeprowadzonych badań i atestów, schematy elektryczne wraz z wykazem urządzeń proponowanych rozwiązań równoważnych, wszelkie inne dokumenty techniczno- technologiczne umożliwiające rzetelną a przede wszystkim kompleksową ocenę zaproponowanych urządzeń.
Przy ocenie równoważności, Zamawiający będzie brał pod uwagę między innymi następujące cechy:
a) Urządzenia muszą być zgodne z normą PN EN 12566-3 + A1:2009 oraz posiadać deklarację zgodności ze znakiem CE - potwierdzoną raportem z badań wystawionym przez notyfikowane laboratorium,
b) Konstrukcja monolityczna wykonana z polietylenu metodą rotacyjną (polietylen wysokiej gęstości PEHD),
c) Wytrzymałość konstrukcji osadników musi umożliwiać przykrycie ich 2 metrową warstwą gruntu,
d) Oczyszczalnia ścieków musi posiadać lej Imhoffa (wyklucza się stosowanie osadników Imhoffa tzn. leja otwartego),
e) Osadnik wstępny musi posiadać minimum 1 m³ pojemności,
f) Przepływ dobowy proponowanej oczyszczalni musi wynosić minimum 1,2 m3d,
g) Pojemność czynna proponowanych oczyszczalni musi wynosić minimum 3 m3,
h) Każda komora występująca w oczyszczalni musi być wyposażona w nadstawkę z pokrywą, umożliwiającą dostęp do każdej komory oczyszczalni oddzielnie,
i) Stopień oczyszczania zanieczyszczeń określony parametrami: BZT5, ChZT, zawiesina ogólna - musi być zgodny z wymaganiami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006r., w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz. U. z 2006 r. Nr 137, poz.984 z późn.zm.) i potwierdzony w Raporcie z wstępnych badań typu.

Wyklucza się oczyszczalnię, w których zbiorniki występują z podziałem na grodzie.
W celu zapewnienia bezproblemowej i komfortowej eksploatacji i konserwacji urządzeń, zaprojektowane rozwiązanie musi posiadać możliwość całkowitego dostępu do dyfuzora, poprzez wyjęcie na zewnątrz bez konieczności wypompowywania znajdujących się w oczyszczalni ścieków.
Nie dopuszcza się stosowania w osadniku lub bioreaktorze dodatkowych filtrów, koszy i krat.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość dostarczenia przez oferenta proponowanego urządzenia do siedziby zamawiającego celem jego oględzin.

Opisane w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót urządzenia do zastosowania nazwy konkretnych producentów są wskazane przykładowo. Zgodnie z powyższymi zapisami Zamawiający dopuszcza oferowane przez Wykonawcę oczyszczalnie przydomowe zgodne z normą PN-EN 12566-3+A1:2009, których cechy charakterystyczne opisane normą PN-EN 12566-3+A1:2009 są nie gorsze niż określone w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków winny być zgodne z dokumentacją projektową, przedmiarami robót i kosztorysami ofertowymi.
Zamawiający zastrzega, iż wielkość zamówienia może ulec zmniejszeniu biorąc pod uwagę możliwość rezygnacji części mieszkańców z budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w trakcie realizacji zadania z przyczyn niezależnych od Zamawiającego. W przypadku rezygnacji właściciela działki z budowy przydomowej oczyszczalni ścieków wartość wynagrodzenia należna wykonawcy zostanie pomniejszona o kwotę, na jaką została wyceniona oczyszczalnia zgodnie z kosztorysem ofertowym.

Zaleca się, aby wszyscy wykonawcy składający oferty cenowe zapoznali się szczegółowo z przedmiarem robót oraz dokonali wizji lokalnej przyszłego placu budowy i jego otoczenia. W przypadku niejasności Wykonawca ma prawo zgłosić do Zamawiającego wniosek o wyjaśnienie w trybie art.38 uPzp. Nie wniesienie zastrzeżeń w ww. zakresie skutkuje obowiązkiem wykonania przez Wykonawcę robót zgodnie z dokumentacją techniczną i wiedzą techniczną, zgodnie z art.647 KC.

Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiarami robót, sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami, normami oraz zapisami SIWZ.

Wykonawca zobowiązany jest zgromadzić wszelkie informacje, które mogą być konieczne do prawidłowego przygotowania oferty.

Wykonawca pokrywa wszelkie koszty dojazdów, zakwaterowania, wyżywienia swoich pracowników oraz obsługi inwestycji poniesione w związku z realizacją powierzonych mu obowiązków wynikających z zapisów niniejszej SIWZ.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2014

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga od wykonawców wniesienia wadium w wysokości 50.000,00 zł w jednej z dopuszczalnych form określonych w ustawie Pzp i załączenia potwierdzenia jego wniesienia do oferty.
Zamawiający prosi aby potwierdzenie wniesienia wadium w innej formie niż pieniężna załączyć do oferty w postaci kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem, co pozwoli uniknąć dekompletacji oferty w momencie zwrotu wadium.
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na wyodrębniony rachunek bankowy Zamawiającego, tj. Gmina Jednorożec, ul. Odrodzenia 14, 06-323 Jednorożec, Bank Spółdzielczy Przasnysz, Nr konta:
81 892400070011 748920030002 do dnia 23.06.2014 r., do godz. 10.00.
Oferta niezabezpieczona wadium w formie wymaganej zostanie przez Zamawiającego odrzucona, a wykonawca wykluczony z postępowania o zamówienie publiczne.
Zasady zwrotu wadium oraz jego utraty określa art.46 ust.1-5 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.
Warunek zostanie oceniony według kryterium: spełnia - nie spełnia. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży właściwe oświadczenie z art.22 ustawy Pzp.

Wiedza i doświadczenie:
Poprzez posiadanie wiedzy i doświadczenia Zamawiający uważa wykazanie się przez Wykonawcę - wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat (przed upływem składania ofert), a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, z należytą starannością, min. 2 robót dotyczących budowy (w ramach odrębnych umów wykonawczych) min.100 szt. biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków każda.
W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia ten warunek należy złożyć następujące dokumenty:
Wykaz wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem składania ofert na zamówienie publiczne, a jeśli okres działalności jest krótszy - w tym okresie min. 2 robót dotyczących budowy (w ramach dwóch odrębnych umów wykonawczych) min.100 szt. biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków każda.
Wykaz należy sporządzić wg załącznika nr 6 do SIWZ oraz dołączyć dowody dotyczące najważniejszych robót i poświadczające czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujące czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Ww. warunek zostanie oceniony według kryterium: spełnia - nie spełnia na podstawie ww. wykazu.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie określa warunku szczegółowego w tym zakresie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Przez osobami zdolnymi do wykonania zamówienia zamawiający uważa wykazanie się przez Wykonawcę posiadaniem do dyspozycji niezbędnego potencjału kadrowego tj.
a)kierownika budowy - uprawnienia do kierowania i nadzorowania robót budowlanych w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane oraz Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, powinny to być uprawnienia równoważne, zgodne z obowiązującym na dzień wydania prawem, wystawione przed upływem terminu składania ofert, ze wskazaniem tych osób;
b)kierownika robót elektrycznych - uprawnienia do kierowania i nadzorowania robót budowlanych w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane oraz Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, powinny to być uprawnienia równoważne, zgodne z obowiązującym na dzień wydania prawem, wystawione przed upływem terminu składania ofert, ze wskazaniem tych osób.

Zamawiający dopuszcza jednocześnie pełnienie przez 1 osobę funkcji kierownika robót w obu ww. specjalnościach pod warunkiem posiadania odpowiedniego doświadczenia i uprawnień.

W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia ten warunek należy złożyć następujące dokumenty:
1) Wykaz osób, które uczestniczyć będą w wykonywaniu zamówienia, o których mowa powyżej wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tą osobąosobami (wg zał. Nr 5 do SIWZ); a także oświadczenie, że osoby wskazane w wykazie o którym mowa powyżej, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
Ww. warunek zostanie oceniony według kryterium: spełnia - nie spełnia na podstawie ww. wykazu.

Sytuacja ekonomiczna:
W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia ten warunek należy złożyć następujące dokumenty:
4.1 Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą, że dla zabezpieczenia bieżącego wykonywania robót posiada środki własne lub dostęp do kredytu w wysokości min. 2.000.000,00 zł. Powyższa informacja musi być wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu złożenia oferty.

Ww. warunek zostanie oceniony według kryterium: spełnia - nie spełnia na podstawie przedłożonej informacji.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Poprzez posiadanie wiedzy i doświadczenia Zamawiający uważa wykazanie się przez Wykonawcę - wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat (przed upływem składania ofert), a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, z należytą starannością, min. 2 robót dotyczących budowy (w ramach odrębnych umów wykonawczych) min.100 szt. biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków każda.

W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia ten warunek należy złożyć następujące dokumenty:
Wykaz wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem składania ofert na zamówienie publiczne, a jeśli okres działalności jest krótszy - w tym okresie min. 2 robót dotyczących budowy (w ramach dwóch odrębnych umów wykonawczych) min.100 szt. biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków każda.
Wykaz należy sporządzić wg załącznika nr 6 do SIWZ oraz dołączyć dowody dotyczące najważniejszych robót i poświadczające czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujące czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Ww. warunek zostanie oceniony według kryterium: spełnia - nie spełnia na podstawie ww. wykazu.

Dowodami, o których mowa powyżej jest poświadczenie. Zamawiający dopuszcza inne dokumenty tylko w przypadku jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.

W razie konieczności, szczególnie gdy wykaz lub przedłożone dowody budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia lub innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego roboty budowlane, dostawy lub usługi były lub miały zostać wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów, bezpośrednio Zamawiającemu.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia następujących zmian w umowie:

1. W przypadkach przewidzianych w umowie dopuszcza się wprowadzanie do umowy zmian za zgodą Zamawiającego.
2. Zmiany przewidziane w umowie mogą być inicjowane przez Zamawiającego i Wykonawcę.
3. Zmiany umowy, o których mowa w ust.1 muszą być dokonywane z zachowaniem przepisu art.140 ust.3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych stanowiącego, że umowa podlega unieważnieniu w części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w SIWZ.
4. Zmiany, o których mowa w ust.1 mogą dotyczyć:
1) poprawy jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla objętego proponowaną zmianą elementu robót budowlanych lub zmiany technologii na korzystniejszą, nowocześniejszą, tańszą niż określona w dokumentacji projektowej,
2) aktualizacji rozwiązań projektowych z uwagi na postęp technologiczny lub zmianę obowiązujących przepisów,
3) wprowadzenia do dokumentacji projektowej zmian, o których mowa w art.36a ust. 5 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. , poz.1409 z późn.zm.). wymagających zgody projektanta,
4) zmiany producenta urządzeń,
5) zmiany wymiarów lub położenia elementów związanych z robotą budowlaną,
6) zmiany w kolejności i terminach wykonywania robót budowlanych niemożliwych do przewidzenia w chwili zawierania umowy,
7) zmiany ilości robót budowlanych, usług lub dostaw w stosunku do przedmiaru mieszczących się jednak w opisie przedmiotu zamówienia,
8) konieczności zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy w przypadku:
a) konieczności wykonania robót dodatkowych w rozumieniu art.67 ust.1. pkt.5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych warunkujących wykonanie przedmiotu zamówienia,
b) wstrzymania wykonywania całości lub części robót na skutek wystąpienia okoliczności niezależnych od wykonawcy,
c) wykrycia na etapie sprawdzania i aktualizacji dokumentacji dostarczonej przez Zamawiającego wadliwości lub niekompletności projektu budowlanego, które powodują konieczność zmiany lub uzupełnienia projektu budowlanego, a ponadto: zagrażają bezpieczeństwu robót w trakcie ich realizacji lub po ich ukończeniu, niezależnie od tego, czy zagrożenie dotyczy życia lub zdrowia ludzi czy interesów osób trzecich lub nie zagrażają bezpieczeństwu jak wyżej, lecz prowadzą do innych niekorzystnych cech wykonywanego obiektu, obniżając jego walory funkcjonalne bądź estetyczne lub prowadzą do niepotrzebnych kosztów samej inwestycji, bądź przedłużają czas jej realizacji, powyższe będzie możliwe pod warunkiem potwierdzenia przez Inspektora Nadzoru w dokumentacji budowy wystąpienia okoliczności uzasadniających zmianę terminu,
d) wystąpieniem przedłużania się okresu osiągania parametrów technologicznych niezawinionego przez wykonawcę inwestycji,
e) wystąpieniem udokumentowanych przez wykonawcę inwestycji, niezawinionych przez niego opóźnień w dostawie urządzeń technologicznych.
9) uzasadnionej rezygnacji z wykonania części robót budowlanych w wyniku zmian wprowadzonych do dokumentacji projektowej;
10) zmiany osób wyznaczonych do pełnienia funkcji, jak też powołania nowych, z tym, że kwalifikacje nowo wprowadzonych osób muszą być takie same albo wyższe od kwalifikacji personelu wykazanego w ofercie;
11) zmiany podwykonawcy robót wskazanych w ofercie, pod warunkiem uzyskania zgody zamawiającego na zatrudnienie nowego podwykonawcy;
12) zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku zmiany stawki podatku VAT - w takim przypadku Strony dokonają odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego - dotyczy to części wynagrodzenia za prace, których w dniu zmiany stawki podatku VAT jeszcze nie wykonano;
13) zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku rezygnacji części mieszkańców z budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w trakcie realizacji zadania z przyczyn niezależnych od Zamawiającego.
5. Jeżeli zmiana, o której mowa w ust. 4 pkt.3 wymaga zmiany dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, strona inicjująca zmianę przedstawia projekt zamienny zawierający opis proponowanych zmian oraz niezbędne rysunki. Projekt taki wymaga akceptacji nadzoru autorskiego i zatwierdzenia do realizacji przez zamawiającego.
6. Warunkiem dokonania zmian, o których mowa w ust.4 jest złożenie wniosku przez stronę inicjującą zmianę zawierającego:
1) opis propozycji zmiany,
2) uzasadnienie zmiany,
3) obliczenie kosztów zmiany zgodnie z zasadami określonymi w umowie, jeżeli zmiana będzie miała wpływ na wynagrodzenie Wykonawcy,
4) opis wpływu zmiany na harmonogram robót i termin wykonania umowy.
7. Uzasadnienie zmiany, o którym mowa w ust. 6 pkt. 2 może dotyczyć:
1) obniżenia kosztu wykonania robót lub kosztu eksploatacji (użytkowania) obiektu,
2) poprawy wartości lub podniesienia sprawności ukończonych robót budowlanych,
3) podniesienia wydajności urządzeń,
4) podniesienia bezpieczeństwa wykonywania robót,
5) usprawnienia w trakcie użytkowania obiektu,
6) opóźnienia, utrudnienia, zawieszenia robót lub przeszkód spowodowanych przez zamawiającego lub dających się przypisać zamawiającemu, personelowi zamawiającego; lub innemu wykonawcy, zatrudnionemu przez zamawiającego do innych czynności w miejscu realizacji zamówienia,
7)zaistnienia nieprzewidzianych w umowie warunków geologicznych, hydrogeologicznych, wykopalisk, wyjątkowo niekorzystnych warunków klimatycznych, a także innych przeszkód lub skażeń uniemożliwiających kontynuowanie umowy na przewidzianych w niej warunkach.
8) zmiany przepisów prawa mających wpływ na realizację przedmiotu umowy bądź wysokość wynagrodzenia wykonawcy.
8. Jednakże Wykonawca nie będzie uprawniony do żadnego przedłużenia terminu wykonania umowy i zwiększenia wynagrodzenia w zakresie, w jakim konieczność dokonania zmiany została spowodowana przez jakikolwiek błąd lub opóźnienie ze strony wykonawcy, włącznie z błędem lub opóźnionym dostarczeniem jakiegokolwiek dokumentu wynikającego z obowiązków Wykonawcy.
9. Dokonanie zmian, o których mowa w ust. 4 wymaga podpisania aneksu do umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.jednorozec.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy w Jednorożcu
ul. Odrodzenia 14, 06-323 Jednorożec, pokój nr 14

Data składania wniosków, ofert: 23/06/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy w Jednorożcu
ul. Odrodzenia 14, 06-323 Jednorożec, pokój nr 8

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: PROW 2007-2013

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452324006 (Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Podobne przetargi

306446 / 2013-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Żelechowie - Żelechów (mazowieckie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalnie ścieków sanitarnych z odprowadzeniem wód oczyszczonych do studni chłonnych na terenie Gminy Żelechów

97975 / 2012-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Wildze - Wilga (mazowieckie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa 50 przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków sanitarnych z odprowadzeniem wód oczyszczonych do studni chłonnych w gminie Wilga.

177943 / 2014-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jabłonna Lacka - Jabłonna Lacka (mazowieckie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
UPORZĄDKOWANIE GOSPODARKI WODNO-ŚCIEKOWEJ W GMINIE JABŁONNA LACKA obejmuje wykonanie zadania: Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Jabłonna Lacka.

179306 / 2009-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Przesmyki - Przesmyki (mazowieckie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Sanitacja gminy Przesmyki poprzez budowę przydomowych oczyszczalni ścieków - IV etap Zadanie nr 1

408502 / 2012-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lipowiec Kościelny - Lipowiec Kościelny (mazowieckie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa lokalnej oczyszczlni ścieków wraz z przyłączami położonej w miejscowości Lipowiec Kościelny przebiegającej przez dziłki o nr 833/1, 833/2, 656/2, 656/3, 835/7 i 835/11

250028 / 2010-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Raciąż reprezentowana przez Wójta Gminy Raciąż - Raciąż (mazowieckie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Uzupełnienie infrastruktury oczyszczania ścieków komunalnych poprzez budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Raciąż

261426 / 2009-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Gostyniński - Gostynin (mazowieckie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Przebudowa kanalizacji sanitarnej PDPS Czarnów filia w Gostyninie - etap II odtworzenie nawierzchni dróg dojazdowych

154189 / 2013-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Opinogóra Górna - Opinogóra Górna (mazowieckie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Roboty dodatkowe na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Opinogóra Górna - etap III (2013 r.)

2290 / 2011-01-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Sońsk (mazowieckie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
IP.341-5-10: Sońsk - Gmina przyjazna ludziom i środowisku. Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków na terenach wiejskich

89198 / 2016-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stary Lubotyń - Stary Lubotyń (mazowieckie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Stary Lubotyń - Etap III

105998 / 2013-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Chotczy - Chotcza (mazowieckie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach: Tymienica Stara, Tymienica Nowa, Chotcza - Józefów, Chotcza Górna, Chotcza Dolna na terenie Gminy Chotcza

5016 / 2013-01-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Opinogóra Górna - Opinogóra Górna (mazowieckie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Opinogóra Górna - etap III (2013 r.)

208858 / 2014-06-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Żelechowie - Żelechów (mazowieckie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków sanitarnych z odprowadzeniem wód oczyszczonych do studni chłonnych na terenie Gminy Żelechów

272402 / 2014-08-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Suchożebry - Suchożebry (mazowieckie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Suchożebry w miejscowościach Nakory, Brzozów, Sosna Kozółki, Krześlin, Krynica, Kopcie gm. Suchożebry