186881 / 2013-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Miasta Radomia (Radom)
Rewitalizacja parków LEŚNICZÓWKA i STARY OGRÓD w ramach projektu: Kompleksowa rewitalizacja zabytkowych parków miejskich: STARY OGRÓD, LEŚNICZÓWKA i im. T. KOŚCIUSZKI w Radomiu
Opis zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa rewitalizacja zabytkowych parków miejskich Leśniczówka i Stary Ogród w Radomiu , o pow. całkowitej ok. 7,5ha (Leśniczówka) i 7,4ha (Stary Ogród).
Teren objęty zamówieniem jest w całości przeznaczony pod ogólnie dostępną zieleń parkową z funkcją rekreacyjną dla okolicznych mieszkańców . Dotychczasowy sposób jego wykorzystania pozostaje bez zmian.
2.1. Zakres robót składających się na przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
2.1.1. Wykonanie zadania nr I: Rewitalizacja parku Leśniczówka - roboty rewitalizacyjne, obejmującego m.in.:
a) roboty w zakresie gospodarki zielenią (nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin, trawniki projektowane i dosiewane);
b) przebudowę nawierzchni istniejących ciągów pieszych, budowę nowych ciągów pieszych i ścieżek rowerowych;
c) wymianę oświetlenia terenu parku;
d) budowę nowych szaletów miejskich wraz z instalacjami i przyłączami oraz wyposażeniem;
e) instalację nawadniającą tereny zieleni parku;
f) wymianę elementów wyposażenia parku (mała architektura);
g) budowę placów zabaw, skateparku, siłowni terenowej wraz z nawierzchnią bezpieczną i wyposażeniem oraz budowę stawu z fontanną ;
h) budowę górki saneczkowej;
i) prace polegające na wyburzeniu, usunięciu, likwidacji wszystkich istniejących elementów parku kolidujących z realizacją zadania.
2.1.2. Wykonanie zadania nr II: Rewitalizacja Starego Ogrodu - roboty rewitalizacyjne, obejmującego m.in.:
a) roboty w zakresie gospodarki zielenią (nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin, trawniki projektowane i dosiewane w tym trawy przy skarpach przy rz. Mlecznej. Przedmiot zamówienia nie obejmuje wycinki drzew);
b) przebudowę nawierzchni istniejących ciągów pieszych i budowę nowych ciągów pieszych i ścieżek rowerowych;
c) wymianę oświetlenia terenu;
d) budowę nowych szaletów miejskich wraz z instalacjami wod-kan., elektrycznymi, wentylacją mechaniczną i wyposażeniem (należy tu uwzględnić wszystkie niezbędne roboty budowlane konieczne z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych i zalegającą kilkumetrową warstwę torfu w miejscu planowanej budowli);
e) budowę dwóch placów zabaw i placu rekreacji wraz z wyposażeniem (należy tu uwzględnić wszystkie niezbędne roboty budowlane konieczne z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych i zalegającą kilkumetrową warstwę torfu w miejscu planowanego placu zabaw);
f) budowę przyłączy wod-kan do budynku szaletu oraz sieci nawadniającej teren parku wraz z osprzętem;
Uwagi dot. zadań nr I i nr II:
1. Materiały z rozbiórki nawierzchni, słupy oświetleniowe oraz materiały pochodzące z likwidacji elementów małej architektury parków, nie przewidziane dokumentacją projektową do wykorzystania, stanowią własność Zamawiającego. Zostaną one przetransportowane przez Wykonawcę w miejsce wskazane przez Zamawiającego, zlokalizowane na terenie miasta Radomia.
2. Pozostały materiał z rozbiórki należy traktować jako odpad i postępować zgodnie z przepisami ustawy o odpadach.
3. Słupy oświetleniowe stylowe (stalowe lub aluminiowe) należy zastosować spójne co do stylu dla parku Leśniczówka i Stary Ogród. W przypadku oświetlenia stawu należy zastosować również oświetlenie LED.
4. O ile z dokumentacji projektowej bądź specyfikacji technicznej nie wynikają inne wskaźniki, to minimalna wysokość nowo sadzonych drzew jest wysokość 200 cm.
5. Opis wymogów dla nawierzchni syntetycznych placów zabaw.
Nawierzchnie placów zabaw wykonane w technologii: dla Parku Leśniczówka wylewanej, dla Parku Stary Ogród wylewanej lub z płyt prefabrykowanych. Nawierzchnie muszą być bezpieczne, przepuszczalne dla wody, syntetyczne, wykonane na bazie granulatów gumowych EPDM i SBR, (nie dopuszcza się zastosowania nawierzchni piankowych oraz nawierzchni malowanych):
Konstrukcja nawierzchni syntetycznych dwuwarstwowa:
- Warstwa nośna (spodnia) wykonana z granulatu SBR frakcji ok. od 1 do 5 mm wymieszanego z klejem poliuretanowym. Grubość warstwy dostosowana do wymaganego współczynnika bezpieczeństwa HIC.
- Warstwa użytkowa (wierzchnia) wykonana z granulatu EPDM frakcji ok. od 1 do 4 mm wymieszanego z klejem poliuretanowym. Grubość warstwy EPDM min. 10 mm. Kolor warstwy wierzchniej jednolity w całej masie.
Podbudowy pod nawierzchnie syntetyczne oraz kolorystykę nawierzchni syntetycznych należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną.
W/w opis nawierzchni zastępuje opisy zawarte w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych i przedmiarach robót dla Parku Leśniczówka i Parku Stary Ogród, dla części dotyczących nawierzchni syntetycznych placów zabaw
2.1.3 Wykonanie (w okresie od odbioru końcowego zadania nr I i nr II do dnia 30.10.2015 roku) zadania nr III: Rewitalizacja parku Leśniczówka i rewitalizacja Starego Ogrodu - pielęgnacja zieleni, obejmującego w szczególności:
a) udział w przeglądach drzewostanu, oględzinach;
b) cięcia formujące drzew, krzewów, żywopłotów - dotyczy nasadzeń projektowych oraz istniejących drzew;
c) koszenie trawników gwarantujące utrzymanie traw na wysokości nie większej ok. 5 cm;
d) aerowanie i wertykulowanie na 6 cm trawników (1 raz w roku);
e) dosiewanie trawników mieszankami założycielskimi;
f) grabienie skoszonej trawy i wywóz w ciągu 1 dnia od wykonania pokosu;
g) grabienie liści kasztanowców, ich kompostowanie na gorąco bądź wywóz, na miejską kompostownię - na bieżąco;
h) grabienie i wywóz pozostałych liści na bieżąco;
i) konserwacja żywopłotów i odchwaszczanie grup krzewów, rabat kwiatowych, nawożenie;
j) kształtowanie mis oraz ściółkowanie roślin warstwą kory, kompostu, agrowłókniny
k) podlewanie roślin - w zależności od potrzeb;
l) uzupełnianie palików i poprawianie wiązań, kontrola stabilności palików;
m) uzupełnianie roślin w gatunkach i ilościach zgodnych z projektem w terminie wiosennym lub jesiennym, w tym wymiana zamarłych i uszkodzonych roślin;
n) zabezpieczanie roślin na zimę (możliwość zastosowania biowłókniny, stroiszu, mat słomianych);
o) sprawdzanie pod kątem żerowania szkodników i występowania chorób grzybowych;
p) nawożenie nawozami wieloskładnikowymi (dwukrotnie) zgodnie z zapotrzebowaniem danego gatunku i odmiany;
q) wykonanie i pielęgnacja rabat kwiatowych i bylin zgodnie z projektem;
r) utrzymanie rabat kwiatowych i bylin w kształcie i parametrach zgodnych z projektem;
s) prace należy wykonywać w sposób nie powodujący zniszczenia runa parkowego (koszenie nie wcześniej niż po zakończeniu kwitnięcia).
Uwaga dot. zadania nr III:
W skład prac realizowanych w ramach przedmiotowego zadania nie wchodzi zamiatanie alejek, wywóz śmieci z koszy, wycinka drzew po wichurach, odśnieżanie alejek itp.
2.2. W/w zakres robót należy wykonać zgodnie z warunkami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ), w szczególności zgodnie ze stanowiącymi załączniki do niej dokumentacją projektową, specyfikacja techniczną oraz przedmiarem robót.
Uwaga:
Jeżeli w SIWZ przy opisie przedmiotu zamówienia wskazana została nazwa producenta, znak towarowy, patent lub pochodzenie w stosunku do określonych materiałów, urządzeń, itp. Zamawiający wymaga, aby traktować takie wskazanie jako przykładowe i dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów, urządzeń, itp. równoważnych o parametrach nie gorszych niż wskazane. Zamawiający anuluje wszelkie nazwy producenta itp. jeżeli występują w rysunkach i opisach dokumentacji technicznej (nie są one obowiązujące dla Wykonawcy).
W przypadku wskazanych w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej urządzeń przeznaczonych do zamontowania na poszczególnych placach zabaw, Zamawiający wymaga, aby traktować takie wskazanie jako przykładowe i dopuszcza zastosowanie przy realizacji urządzeń zbliżonych co do formy i funkcji. Niedopuszczalne są natomiast zmiany dot. materiałów (wskazanych w dokumentacji i specyfikacji) z których ww. urządzenia muszą być wykonane, o ile tego typu zmiana nie została określona w SIWZ.
2.3. Prace towarzyszące, oraz roboty tymczasowe nie objęte dokumentacja projektową i przedmiarem robót konieczne do uwzględnienia:
1) pełna obsługa geodezyjna w trakcie realizacji zadania; pomiary inwentaryzacyjne winny objąć poza przedmiotem zamówienia także inne sieci uzbrojenia terenu znajdujące się w odkrywce, niezgodne z lokalizacją uwidocznioną na mapach zasadniczych (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 02.04.2001r. w sprawie geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz zespołów uzgadniania dokumentacji projektowej Dz. U. 38 poz. 455);
2) zapewnienie wideoinspekcji kanalizacji sanitarnej; szczegółowa forma przedstawienia wyników inwentaryzacji powykonawczej i wideoinspekcji została opisana w warunkach umowy dokumenty wymagane przy odbiorze końcowym;
3) uzyskanie dopuszczenia do użytkowania obiektów szaletów (w tym m.in. badanie wody, inst. elektrycznych);
4) zabezpieczenie drzew i ich systemu korzeniowego na okres robót ziemnych i budowlanych;
5) projekt organizacji ruchu wraz z koniecznymi uzgodnieniami;
6) dokonanie odbiorów technicznych infrastruktury podziemnej z udziałem przedstawicieli gestorów sieci oraz pasa drogowego z udziałem służb MZDiK;
7) uzyskanie stosownych decyzji wraz z opłatami oraz wykonanie tych decyzji na koszt wykonawcy:
- związanych z realizację robót w pobliżu urządzeń wymagających stosownych decyzji;
- za zajęcie pasa drogowego;
- wjazd i postój w strefie płatnego parkowania;
- innych - niezbędnych przy realizacji zadania;
8) organizacja i zabezpieczenie placu budowy;
9) uporządkowanie terenu po budowie;
10) likwidacja placu budowy;
11) zgłoszenie w imieniu Zamawiającego dopuszczenia do użytkowania obiektu;
12) wykonanie 2 szt. tablic pamiątkowych (po 1 szt. po dla każdego z parków):
a) wymiary: 2,0 m (szerokość) x 1,5 m (wysokość);
b) materiał: blacha ocynkowana o grubości min. 0,7-0,8 mm,
c) układ tablicy pamiątkowej:
- obszar nagłówka (25% całkowitej powierzchni tablicy), w którym należy umieścić: logotyp RPO WM, logotyp marki Mazowsze, logo Unii Europejskiej z podpisem Unia Europejska oraz ze wskazaniem na Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, hasło Programu: dla rozwoju Mazowsza,
- środek tablicy (50% całkowitej powierzchni tablicy), w którym należy umieścić: tytuł projektu: Kompleksowa rewitalizacja zabytkowych parków miejskich: Stary Ogród, Leśniczówka i im. T. Kościuszki w Radomiu, informację o poziomie dofinansowania z EFRR: Poziom dofinansowania z EFRR: 85%, informację o okresie realizacji inwestycji, nazwę beneficjenta: Beneficjent: Gmina Miasta Radomia,
- stopka tablicy (25% całkowitej powierzchni tablicy), w której należy umieścić informację: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
d) kolor tablicy biały, oznaczenia na tablicy pełnokolorowe,
e) nadruk odporny na działanie czynników atmosferycznych i promieniowania UV poprzez zabezpieczenie laminatem UV.
Tablicę pamiątkową należy wykonać zgodnie z Wytycznymi dla Beneficjentów w zakresie działań informacyjno-promocyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 (dokument do pobrania na stronie internetowej www.rpo.mazowia.eu, w zakładce: promocja/identyfikacja projektu).
Montaż tablic może nastąpić z wykorzystaniem istniejących konstrukcji znajdujących się w obu parkach (aktualnie na przedmiotowych konstrukcjach umieszczone są tablice informacyjne).
UWAGA: Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić projekt tablicy pamiątkowej do akceptacji Zamawiającego.
2.4. Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia lub zwiększenia w/w zakresu zamówienia, zgodnie z ustawą P.z.p.
2.5. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości na wykonane zamówienie na okres nie krótszy niż 5 lat, licząc od dnia zakończenia i odbioru końcowego zadania nr I i zadania nr II (w przypadku gdy ww. zadania odebrane w różnych terminach, okres gwarancji liczony jest od dnia odbioru końcowego, zadania odebranego w późniejszym terminie).
2.6. Zamówienie wykonane zostanie w terminie do 30.10.2015r. z zastrzeżeniem, iż:
1) do dnia 30 października 2014 r. nastąpi kompleksowe wykonanie zadania nr I oraz zadania nr II.
Końcowy termin wykonania w/w zadań (a w przypadku gdy zadania te odbierane są w rożnych terminach, odbiór zadania odbieranego w terminie późniejszym), stanowi termin końcowy zakończenia robót inwestycyjnych współfinansowanych ze środków unijnych.
2) zadanie nr III wykonywane będzie w okresie od odbioru końcowego zadania nr I i nr II do dnia 30.10.2015 r. Za termin wykonania zadania nr III (tj. termin końcowy wykonania prac pielęgnacyjnych nie objętych dofinansowaniem ze środków unijnych, a finansowanych jedynie ze środków własnych Gminy Miasta Radom) przyjmuje się dzień spisania protokółu odbioru prac pielęgnacyjnych od Wykonawcy robót. Data przedmiotowego protokołu stanowi zakończenie wykonywania prac w ramach niniejszej umowy
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 186881
Data publikacji: 2013-09-16
Nazwa: Gmina Miasta Radomia
Ulica: ul. Jana Kilińskiego 30
Numer domu: 30
Miejscowość: Radom
Kod pocztowy: 26-600
Województwo / kraj: mazowieckie
Numer telefonu: 048 3620471
Numer faxu: 048 3620532
Adres strony internetowej: www.bip.radom.pl
Regon: 67022345100000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rewitalizacja parków LEŚNICZÓWKA i STARY OGRÓD w ramach projektu: Kompleksowa rewitalizacja zabytkowych parków miejskich: STARY OGRÓD, LEŚNICZÓWKA i im. T. KOŚCIUSZKI w Radomiu
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa rewitalizacja zabytkowych parków miejskich Leśniczówka i Stary Ogród w Radomiu , o pow. całkowitej ok. 7,5ha (Leśniczówka) i 7,4ha (Stary Ogród).
Teren objęty zamówieniem jest w całości przeznaczony pod ogólnie dostępną zieleń parkową z funkcją rekreacyjną dla okolicznych mieszkańców . Dotychczasowy sposób jego wykorzystania pozostaje bez zmian.
2.1. Zakres robót składających się na przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
2.1.1. Wykonanie zadania nr I: Rewitalizacja parku Leśniczówka - roboty rewitalizacyjne, obejmującego m.in.:
a) roboty w zakresie gospodarki zielenią (nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin, trawniki projektowane i dosiewane);
b) przebudowę nawierzchni istniejących ciągów pieszych, budowę nowych ciągów pieszych i ścieżek rowerowych;
c) wymianę oświetlenia terenu parku;
d) budowę nowych szaletów miejskich wraz z instalacjami i przyłączami oraz wyposażeniem;
e) instalację nawadniającą tereny zieleni parku;
f) wymianę elementów wyposażenia parku (mała architektura);
g) budowę placów zabaw, skateparku, siłowni terenowej wraz z nawierzchnią bezpieczną i wyposażeniem oraz budowę stawu z fontanną ;
h) budowę górki saneczkowej;
i) prace polegające na wyburzeniu, usunięciu, likwidacji wszystkich istniejących elementów parku kolidujących z realizacją zadania.
2.1.2. Wykonanie zadania nr II: Rewitalizacja Starego Ogrodu - roboty rewitalizacyjne, obejmującego m.in.:
a) roboty w zakresie gospodarki zielenią (nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin, trawniki projektowane i dosiewane w tym trawy przy skarpach przy rz. Mlecznej. Przedmiot zamówienia nie obejmuje wycinki drzew);
b) przebudowę nawierzchni istniejących ciągów pieszych i budowę nowych ciągów pieszych i ścieżek rowerowych;
c) wymianę oświetlenia terenu;
d) budowę nowych szaletów miejskich wraz z instalacjami wod-kan., elektrycznymi, wentylacją mechaniczną i wyposażeniem (należy tu uwzględnić wszystkie niezbędne roboty budowlane konieczne z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych i zalegającą kilkumetrową warstwę torfu w miejscu planowanej budowli);
e) budowę dwóch placów zabaw i placu rekreacji wraz z wyposażeniem (należy tu uwzględnić wszystkie niezbędne roboty budowlane konieczne z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych i zalegającą kilkumetrową warstwę torfu w miejscu planowanego placu zabaw);
f) budowę przyłączy wod-kan do budynku szaletu oraz sieci nawadniającej teren parku wraz z osprzętem;
Uwagi dot. zadań nr I i nr II:
1. Materiały z rozbiórki nawierzchni, słupy oświetleniowe oraz materiały pochodzące z likwidacji elementów małej architektury parków, nie przewidziane dokumentacją projektową do wykorzystania, stanowią własność Zamawiającego. Zostaną one przetransportowane przez Wykonawcę w miejsce wskazane przez Zamawiającego, zlokalizowane na terenie miasta Radomia.
2. Pozostały materiał z rozbiórki należy traktować jako odpad i postępować zgodnie z przepisami ustawy o odpadach.
3. Słupy oświetleniowe stylowe (stalowe lub aluminiowe) należy zastosować spójne co do stylu dla parku Leśniczówka i Stary Ogród. W przypadku oświetlenia stawu należy zastosować również oświetlenie LED.
4. O ile z dokumentacji projektowej bądź specyfikacji technicznej nie wynikają inne wskaźniki, to minimalna wysokość nowo sadzonych drzew jest wysokość 200 cm.
5. Opis wymogów dla nawierzchni syntetycznych placów zabaw.
Nawierzchnie placów zabaw wykonane w technologii: dla Parku Leśniczówka wylewanej, dla Parku Stary Ogród wylewanej lub z płyt prefabrykowanych. Nawierzchnie muszą być bezpieczne, przepuszczalne dla wody, syntetyczne, wykonane na bazie granulatów gumowych EPDM i SBR, (nie dopuszcza się zastosowania nawierzchni piankowych oraz nawierzchni malowanych):
Konstrukcja nawierzchni syntetycznych dwuwarstwowa:
- Warstwa nośna (spodnia) wykonana z granulatu SBR frakcji ok. od 1 do 5 mm wymieszanego z klejem poliuretanowym. Grubość warstwy dostosowana do wymaganego współczynnika bezpieczeństwa HIC.
- Warstwa użytkowa (wierzchnia) wykonana z granulatu EPDM frakcji ok. od 1 do 4 mm wymieszanego z klejem poliuretanowym. Grubość warstwy EPDM min. 10 mm. Kolor warstwy wierzchniej jednolity w całej masie.
Podbudowy pod nawierzchnie syntetyczne oraz kolorystykę nawierzchni syntetycznych należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną.
W/w opis nawierzchni zastępuje opisy zawarte w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych i przedmiarach robót dla Parku Leśniczówka i Parku Stary Ogród, dla części dotyczących nawierzchni syntetycznych placów zabaw
2.1.3 Wykonanie (w okresie od odbioru końcowego zadania nr I i nr II do dnia 30.10.2015 roku) zadania nr III: Rewitalizacja parku Leśniczówka i rewitalizacja Starego Ogrodu - pielęgnacja zieleni, obejmującego w szczególności:
a) udział w przeglądach drzewostanu, oględzinach;
b) cięcia formujące drzew, krzewów, żywopłotów - dotyczy nasadzeń projektowych oraz istniejących drzew;
c) koszenie trawników gwarantujące utrzymanie traw na wysokości nie większej ok. 5 cm;
d) aerowanie i wertykulowanie na 6 cm trawników (1 raz w roku);
e) dosiewanie trawników mieszankami założycielskimi;
f) grabienie skoszonej trawy i wywóz w ciągu 1 dnia od wykonania pokosu;
g) grabienie liści kasztanowców, ich kompostowanie na gorąco bądź wywóz, na miejską kompostownię - na bieżąco;
h) grabienie i wywóz pozostałych liści na bieżąco;
i) konserwacja żywopłotów i odchwaszczanie grup krzewów, rabat kwiatowych, nawożenie;
j) kształtowanie mis oraz ściółkowanie roślin warstwą kory, kompostu, agrowłókniny
k) podlewanie roślin - w zależności od potrzeb;
l) uzupełnianie palików i poprawianie wiązań, kontrola stabilności palików;
m) uzupełnianie roślin w gatunkach i ilościach zgodnych z projektem w terminie wiosennym lub jesiennym, w tym wymiana zamarłych i uszkodzonych roślin;
n) zabezpieczanie roślin na zimę (możliwość zastosowania biowłókniny, stroiszu, mat słomianych);
o) sprawdzanie pod kątem żerowania szkodników i występowania chorób grzybowych;
p) nawożenie nawozami wieloskładnikowymi (dwukrotnie) zgodnie z zapotrzebowaniem danego gatunku i odmiany;
q) wykonanie i pielęgnacja rabat kwiatowych i bylin zgodnie z projektem;
r) utrzymanie rabat kwiatowych i bylin w kształcie i parametrach zgodnych z projektem;
s) prace należy wykonywać w sposób nie powodujący zniszczenia runa parkowego (koszenie nie wcześniej niż po zakończeniu kwitnięcia).
Uwaga dot. zadania nr III:
W skład prac realizowanych w ramach przedmiotowego zadania nie wchodzi zamiatanie alejek, wywóz śmieci z koszy, wycinka drzew po wichurach, odśnieżanie alejek itp.
2.2. W/w zakres robót należy wykonać zgodnie z warunkami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ), w szczególności zgodnie ze stanowiącymi załączniki do niej dokumentacją projektową, specyfikacja techniczną oraz przedmiarem robót.
Uwaga:
Jeżeli w SIWZ przy opisie przedmiotu zamówienia wskazana została nazwa producenta, znak towarowy, patent lub pochodzenie w stosunku do określonych materiałów, urządzeń, itp. Zamawiający wymaga, aby traktować takie wskazanie jako przykładowe i dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów, urządzeń, itp. równoważnych o parametrach nie gorszych niż wskazane. Zamawiający anuluje wszelkie nazwy producenta itp. jeżeli występują w rysunkach i opisach dokumentacji technicznej (nie są one obowiązujące dla Wykonawcy).
W przypadku wskazanych w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej urządzeń przeznaczonych do zamontowania na poszczególnych placach zabaw, Zamawiający wymaga, aby traktować takie wskazanie jako przykładowe i dopuszcza zastosowanie przy realizacji urządzeń zbliżonych co do formy i funkcji. Niedopuszczalne są natomiast zmiany dot. materiałów (wskazanych w dokumentacji i specyfikacji) z których ww. urządzenia muszą być wykonane, o ile tego typu zmiana nie została określona w SIWZ.
2.3. Prace towarzyszące, oraz roboty tymczasowe nie objęte dokumentacja projektową i przedmiarem robót konieczne do uwzględnienia:
1) pełna obsługa geodezyjna w trakcie realizacji zadania; pomiary inwentaryzacyjne winny objąć poza przedmiotem zamówienia także inne sieci uzbrojenia terenu znajdujące się w odkrywce, niezgodne z lokalizacją uwidocznioną na mapach zasadniczych (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 02.04.2001r. w sprawie geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz zespołów uzgadniania dokumentacji projektowej Dz. U. 38 poz. 455);
2) zapewnienie wideoinspekcji kanalizacji sanitarnej; szczegółowa forma przedstawienia wyników inwentaryzacji powykonawczej i wideoinspekcji została opisana w warunkach umowy dokumenty wymagane przy odbiorze końcowym;
3) uzyskanie dopuszczenia do użytkowania obiektów szaletów (w tym m.in. badanie wody, inst. elektrycznych);
4) zabezpieczenie drzew i ich systemu korzeniowego na okres robót ziemnych i budowlanych;
5) projekt organizacji ruchu wraz z koniecznymi uzgodnieniami;
6) dokonanie odbiorów technicznych infrastruktury podziemnej z udziałem przedstawicieli gestorów sieci oraz pasa drogowego z udziałem służb MZDiK;
7) uzyskanie stosownych decyzji wraz z opłatami oraz wykonanie tych decyzji na koszt wykonawcy:
- związanych z realizację robót w pobliżu urządzeń wymagających stosownych decyzji;
- za zajęcie pasa drogowego;
- wjazd i postój w strefie płatnego parkowania;
- innych - niezbędnych przy realizacji zadania;
8) organizacja i zabezpieczenie placu budowy;
9) uporządkowanie terenu po budowie;
10) likwidacja placu budowy;
11) zgłoszenie w imieniu Zamawiającego dopuszczenia do użytkowania obiektu;
12) wykonanie 2 szt. tablic pamiątkowych (po 1 szt. po dla każdego z parków):
a) wymiary: 2,0 m (szerokość) x 1,5 m (wysokość);
b) materiał: blacha ocynkowana o grubości min. 0,7-0,8 mm,
c) układ tablicy pamiątkowej:
- obszar nagłówka (25% całkowitej powierzchni tablicy), w którym należy umieścić: logotyp RPO WM, logotyp marki Mazowsze, logo Unii Europejskiej z podpisem Unia Europejska oraz ze wskazaniem na Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, hasło Programu: dla rozwoju Mazowsza,
- środek tablicy (50% całkowitej powierzchni tablicy), w którym należy umieścić: tytuł projektu: Kompleksowa rewitalizacja zabytkowych parków miejskich: Stary Ogród, Leśniczówka i im. T. Kościuszki w Radomiu, informację o poziomie dofinansowania z EFRR: Poziom dofinansowania z EFRR: 85%, informację o okresie realizacji inwestycji, nazwę beneficjenta: Beneficjent: Gmina Miasta Radomia,
- stopka tablicy (25% całkowitej powierzchni tablicy), w której należy umieścić informację: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
d) kolor tablicy biały, oznaczenia na tablicy pełnokolorowe,
e) nadruk odporny na działanie czynników atmosferycznych i promieniowania UV poprzez zabezpieczenie laminatem UV.
Tablicę pamiątkową należy wykonać zgodnie z Wytycznymi dla Beneficjentów w zakresie działań informacyjno-promocyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 (dokument do pobrania na stronie internetowej www.rpo.mazowia.eu, w zakładce: promocja/identyfikacja projektu).
Montaż tablic może nastąpić z wykorzystaniem istniejących konstrukcji znajdujących się w obu parkach (aktualnie na przedmiotowych konstrukcjach umieszczone są tablice informacyjne).
UWAGA: Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić projekt tablicy pamiątkowej do akceptacji Zamawiającego.
2.4. Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia lub zwiększenia w/w zakresu zamówienia, zgodnie z ustawą P.z.p.
2.5. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości na wykonane zamówienie na okres nie krótszy niż 5 lat, licząc od dnia zakończenia i odbioru końcowego zadania nr I i zadania nr II (w przypadku gdy ww. zadania odebrane w różnych terminach, okres gwarancji liczony jest od dnia odbioru końcowego, zadania odebranego w późniejszym terminie).
2.6. Zamówienie wykonane zostanie w terminie do 30.10.2015r. z zastrzeżeniem, iż:
1) do dnia 30 października 2014 r. nastąpi kompleksowe wykonanie zadania nr I oraz zadania nr II.
Końcowy termin wykonania w/w zadań (a w przypadku gdy zadania te odbierane są w rożnych terminach, odbiór zadania odbieranego w terminie późniejszym), stanowi termin końcowy zakończenia robót inwestycyjnych współfinansowanych ze środków unijnych.
2) zadanie nr III wykonywane będzie w okresie od odbioru końcowego zadania nr I i nr II do dnia 30.10.2015 r. Za termin wykonania zadania nr III (tj. termin końcowy wykonania prac pielęgnacyjnych nie objętych dofinansowaniem ze środków unijnych, a finansowanych jedynie ze środków własnych Gminy Miasta Radom) przyjmuje się dzień spisania protokółu odbioru prac pielęgnacyjnych od Wykonawcy robót. Data przedmiotowego protokołu stanowi zakończenie wykonywania prac w ramach niniejszej umowy
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/10/2015
Informacja na temat wadium:
Ustala się wadium w wysokości: 200.000 (słownie: dwieście tysięcy 00/100) złotych
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zamawiający oceni spełnienie tego warunku w oparciu treść oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.
Do złożenia oświadczenia można wykorzystać załączony do SIWZ wzór oświadczenia.
Ocena spełniania warunku dokonana będzie metodą zero - jedynkową. Oznacza to, że wystarczającym powodem do wykluczenia wykonawcy może być brak w ofercie wymaganego oświadczenia lub jego nie uzupełnienie, we wskazanym przez Zamawiającego terminie, w trybie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp.
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna za spełnienie tego warunku wykazanie przez Wykonawcę, że ten w ostatnich 5 latach przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał w sposób należyty oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył robotę lub roboty budowlane o wartości min. 4 milionów złotych, związane z urządzeniem zorganizowanego terenu zielonego lub zorganizowanych terenów zielonych.
Zamawiający nie ogranicza liczby robót budowlanych wskazywanych przez Wykonawców w celu potwierdzenia spełnienia niniejszego warunku udziału w postępowaniu, tym samym potwierdzeniem warunku będzie zarówno wskazanie jednej wymaganej roboty o wartości co najmniej 4 mln zł, jak i większej ilości wymaganych robót, których suma wartości wynosi min. 4 mln zł.
W kwocie o której mowa powyżej, każdorazowo można uwzględnić również niezbędną infrastrukturę służącą urządzeniu obiektów (mała architektura, place zabaw, infrastruktura techniczna, ogrodowa, parkowa itp. jeżeli była elementem zorganizowanego urządzenia terenu zielonego).
Nie będą natomiast stanowiły potwierdzenia warunku udziału w postępowaniu roboty dot. urządzenia trawników w pasach drogowych.
Do sporządzenia wykazu robót można wykorzystać załączony do SIWZ wzór. Ocena spełniania warunku dokonana będzie metodą zero - jedynkową. Oznacza to, że wystarczającym powodem do wykluczenia wykonawcy może być brak w ofercie wymaganych oświadczeń lub dokumentów lub ich nie uzupełnienie, we wskazanym przez Zamawiającego terminie, w trybie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp
Potencjał techniczny:
Zamawiający oceni spełnienie tego warunku w oparciu treść oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Do złożenia oświadczenia można wykorzystać załączony do SIWZ wzór oświadczenia.
Ocena spełniania warunku dokonana będzie metodą zero - jedynkową. Oznacza to, że wystarczającym powodem do wykluczenia wykonawcy może być brak w ofercie wymaganego oświadczenia lub jego nie uzupełnienie, we wskazanym przez Zamawiającego terminie, w trybie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna za spełnienie tego warunku wykazanie przez Wykonawcę, że dysponuje niżej wymienionymi osobami:
- kierownik budowy posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności drogowej,
- kierownik robót posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
- kierownik robót posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i sieci elektrycznych,
- kierownik robót posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i sieci wodociągowych i kanalizacyjnych,
- osobą posiadającą uprawnienia do kierowania pracami konserwatorskimi oraz pracami restauratorskimi o których mowa w § 23 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dn. 27.07.2011r. - w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych, tj. osobą posiadającą odpowiednie kwalifikacje zawodowe oraz doświadczenie przy konserwacji i pielęgnacji parków zabytkowych zgodnie z w/w wymaganiami.
Do sporządzenia wykazu kadry oraz oświadczenia że osoby które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia można wykorzystać załączone do SIWZ wzory.
Ocena spełniania warunku dokonana będzie metodą zero - jedynkową. Oznacza to, że wystarczającym powodem do wykluczenia wykonawcy może być brak w ofercie wymaganych oświadczeń lub/i dokumentów lub ich nie uzupełnienie, we wskazanym przez Zamawiającego terminie, w trybie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp.
UWAGA: dopuszcza się kwalifikacje równoważne, zdobyte w innych państwach, na zasadach określonych w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane, z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 18 marca 2008r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. 2008 nr 63, poz. 394 ze zm.)
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna za spełnienie tego warunku wykazanie przez Wykonawcę, że Wykonawca posiada na rachunku kwotę środków finansowych nie mniejszą niż 1.000.000 (słownie: jeden milion) złotych, lub że posiada zdolność kredytową na kwotę minimum 1.000.000 złotych, lub że łącznie z obydwu w/w źródeł (posiada na rachunku i posiada zdolność kredytową) dysponuje kwotą 1.000.000 złotych.
UWAGA: w przypadku potwierdzenia spełnienia przedmiotowego warunku udziału w postępowaniu za pomocą dokumentu informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (tj. dokumentu o którym mowa w § 9 pkt 1 lit. e) potwierdzającego wysokość zdolności kredytowej wykonawcy, ww. dokument musi jednoznacznie potwierdzać fakt posiadania zdolności kredytowej określonej (wymaganej) wysokości, a nie fakt posiadania przez Wykonawcę np. uprzednio przyznanego kredytu.
Ocena spełniania warunku dokonana będzie metodą zero - jedynkową. Oznacza to, że wystarczającym powodem do wykluczenia wykonawcy może być brak w ofercie wymaganych oświadczeń lub dokumentów lub ich nie uzupełnienie, we wskazanym przez Zamawiającego terminie, w trybie art. 26 ust. 3 Pzp
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 3: Tak
oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
(w przedmiotowym postępowaniu w wykazie należy wskazać roboty potwierdzające spełnienie warunku udziału w postępowaniu dot. posiadania wiedzy i doświadczenia, tj. warunku określonego w § 8 pkt 1.2. SIWZ. W przypadku w/w robót Wykonawca ma także obowiązek załączenia dowodów o których mowa powyżej. Zamawiający nie wymaga złożenia informacji ani dowodów dot. innych robót budowlanych)
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie nr 12: Tak
Oświadczenie nr 15: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp. - wzór oświadczenia stanowi załącznik do SIWZ.
2. Oryginał dokumentu zabezpieczenia wadialnego (w przypadku wadiów wnoszonego w formie innej niż pieniężna).
3. Wykonawca w celu spełnienia warunków o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, może polegać na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b w/w ustawy.
Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia, zawierające:
- jednoznaczne określenie w jakim charakterze podmiot trzeci będzie brał udział w postępowaniu,
- zakres dostępnych wykonawcy zasobów takiego podmiotu,
- zakres i okres udziału danego podmiotu przy wykonaniu zamówienia.
Kopie dokumentów załączonych do oferty dotyczących tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez te podmioty.
4. Pełnomocnictwo (jeśli dotyczy)
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1. Zamawiający informuje, że istotne zmiany do umowy w stosunku do treści wybranej oferty są możliwe jeżeli będą korzystne technologicznie lub finansowo dla Zamawiającego, np. w trakcie wykonywania robót pojawią się na rynku nowe, nowocześniejsze, lub o wyższych parametrach użytkowych urządzenia lub technologie, które lepiej będą zaspokajać potrzeby Zamawiającego, lub gdy podczas wykonywania zamówienia pojawiły się okoliczności, których w trakcie sporządzania dokumentacji projektowej nie można było przewidzieć i jednocześnie powodują one, że wykonanie robót budowlanych zgodnie z załączoną do SIWZ dokumentacją projektową lub specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiłoby wadę w prawidłowym funkcjonowaniu obiektu lub w przypadku dodatkowych zaleceń Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
2. Zmiany do umowy mogą dotyczyć:
1) wynagrodzenia (ceny) oraz przedmiotu umowy:
a) jeżeli dla należytego wykonania zamówienia konieczne będzie wykonanie robót zamiennych lub zaniechanie części robót.
Zmiana wynagrodzenia nastąpi w oparciu o postanowienia umowy. Podstawę dla zaniechania robót, robót zamiennych lub dodatkowych stanowić może jedynie protokół konieczności, z którego wynikać będzie, że wykonanie określonej części robót zgodnie z dokumentacją jest niemożliwe lub niecelowe lub konieczne jest wykonanie robót zamiennych albo dodatkowych z uwagi na wymogi sztuki budowlanej i wiedzy technicznej. Protokół konieczności powinien być podpisany co najmniej przez Wykonawcę, w tym kierownika budowy, Zamawiającego, inspektora nadzoru oraz w razie potrzeby istotnych zmian w dokumentacji projektowej zawierać stanowisko projektanta o zasadności dokonania zmian w dokumentacji,
b) w przypadku urzędowej zmiany stawki podatku VAT
2) terminu wykonania zamówienia:
a) jeżeli wykonanie robót zamiennych ze względu na zasady wiedzy technicznej i sztuki budowlanej lub konieczność sporządzenia i uzgodnienia dodatkowej dokumentacji wymaga dodatkowego czasu ponad termin wynikający z umowy,
b) jeżeli wykonie zamówienia dodatkowego wpłynie na termin wykonania zamówienia podstawowego,
c) na skutek okoliczności wynikających z tzw. siły wyższej lub wymogów środowiskowych, lub uwarunkowań prawnych i administracyjnych.
d) jeżeli warunki atmosferyczne uniemożliwiają prowadzenie robót budowlanych zgodnie z wymaganiami opisanymi w specyfikacji technicznej lub sztuką budowlaną. Wstrzymanie robót z tego powodu musi być potwierdzone w dzienniku budowy i zaakceptowane przez inspektora nadzoru. Wstrzymanie robót budowlanych ze względu na warunki atmosferyczne typowe (właściwe) dla danej pory roku i miesiąca, lub zła organizacja robót nie uzasadnia zmiany umowy.
3. Inne zmiany dot. niemożliwych do przewidzenia okoliczności jak np. zmiana kierownika budowy, kierowników robót (choroby, przypadki losowe utrata uprawnień itp.) czy zgoda na realizację części robót przez podwykonawcę na pisemny wniosek Wykonawcy, może nastąpić jedynie po pisemnym potwierdzeniu przez Zamawiającego bez konieczności podpisywania aneksów.
4. W przypadku wejścia w życie nowych, aktów prawnych regulujących kwestie podwykonawstwa, zmianie ulec mogą odpowiednie zapisy umowy, dot. przedmiotowej kwestii
Kod kryterium cenowe: A
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.radom.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
SIWZ można zakupić za cenę 2460 zł-w tym VAT-w Urzędzie Miejskim w Radomiu, Wydział Inwestycji; 26-600 Radom ul.J. Kilińskiego 30, pok.242 w godz.8-15 lub otrzymać za zaliczeniem pocztowym
Data składania wniosków, ofert: 01/10/2013
Godzina składania wniosków, ofert: 09:00
Miejsce składania:
Urząd Miejski w Radomiu ul. Jana Kilińskiego 30, Wydział Inwestycji, pok. 242
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
- Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 (priorytet V, działanie 5.2)
- Zamawiający nie zamierza zawrzeć umowy ramowej
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452155002 (Toalety publiczne)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Podobne przetargi
177426 / 2014-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina i Miasto Żuromin - Żuromin (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Rewitalizacja parku przy Pl. Wolności w Żurominie
144359 / 2010-06-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto i Gmina Serock - Serock (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Budowa Parku Miejskiego Serocku.
231847 / 2008-09-23 - Uczelnia publiczna
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego Biuro Pełnomocnika Kanclerza SGGW ds. Inwestycji - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Wykonanie dodatkowej warstwy podbudowy z tłucznia wraz z korytowaniem pod drogi i chodniki na terenie Kampusu SGGW
279044 / 2014-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Nowy Duninów - Nowy Duninów (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Zagospodarowanie terenu w parku zabytkowym w Nowym Duninowie
241651 / 2013-11-15 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Miasta i Gminy GÄ…bin - GÄ…bin (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Rewaloryzacja i adaptacja alejek parkowych
264377 / 2010-09-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Pruszków - Pruszków (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Zagospodarowanie Parku Kościuszki w Pruszkowie.
63191 / 2010-03-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski - Szydłowiec (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Wykonanie projektu zagospodarowania Parku Radziwiłłowskiego i wyspy zamkowej w Szydłowcu w ramach realizacji projektu pod nazwą Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu, poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza.
329634 / 2009-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ochota - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Budowę ścieżki Ryszarda Kapuścińskiego Spacer między wierszami na terenie Parku im. J. Piłsudskiego w Warszawie
331314 / 2009-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Budowa parku Przy Bażantarni
426640 / 2011-12-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Budowa Parku przy Bażantarni - zamówienie uzupełniające (oświetlenie parku Przy Bażantarni w rejonie kościoła)
312364 / 2013-08-02 - Podmiot prawa publicznego
Zamek Królewski w Warszawie - Pomnik Historii i Kultury Narodowej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Rewaloryzacja Ogrodu Górnego Zamku Królewskiego w Warszawie
263643 / 2010-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Ostrołęka - Ostrołęka (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Zagospodarowanie parku miejskiego w Ostrołęce
184819 / 2010-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto i Gmina Serock - Serock (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Budowa Parku Miejskiego Serocku
353232 / 2009-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Dzielnica Białołęka m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Budowa Parku Ceramiczna - etap I
182687 / 2012-08-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto i Gmina Serock - Serock (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Zagospodarowanie terenu w ramach zadania: Rozbudowa Budynku Ośrodka Kultury przy ul. Pułtuskiej w Serocku.
392284 / 2011-11-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Budowa Parku przy Bażantarni - zamówienie uzupełniające (oświetlenie parku Przy Bażantarni w rejonie kościoła)
97728 / 2010-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Kampinos - Kampinos (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Utworzenie parku rekreacyjno-wypoczynkowego
151315 / 2014-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Szydłowiec - Szydłowiec (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Wykonanie robót dodatkowych przy realizacji inwestycji pn. Zagospodarowanie Parku Radziwiłłowskiego i wyspy zamkowej w Szydłowcu
83113 / 2013-05-21 - Inny: Instytucja Kultury
Narodowy Instytut Dziedzictwa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Zakup i nasadzenie materiaÅ‚u roÅ›linnego w ramach projektu: Rewaloryzacja Parku Mużakowskiego w ÅÄ™knicy w latach 2011 - 2013
17132 / 2010-01-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy i Miasta Wyszogród - Wyszogród (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
UrzÄ…dzania Parku Miejskiego Zamkowa.
86950 / 2014-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Leszno - Leszno (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Modernizacja centrum wsi Zaborów
78727 / 2011-03-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Pruszków - Pruszków (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Modernizacja Parku Kościuszki w Pruszkowie - etap III.
241860 / 2009-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Budowa parku Przy Bażantarni
225571 / 2009-11-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Terenów Publicznych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Wykonanie modernizacji zieleńca przy Placu Grzybowskim i terenów przyległych w zarządzie ZDM w Warszawie.
26301 / 2015-02-26 - Inny: Państwowa Instytucja Kultury
Centrum Rzeźby Polskiej - Orońsko (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Przetarg nieograniczony na wykonanie robót budowlanych związanych z Przebudową terenów zielonych na terenie Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, wraz z dostawą i montażem 25 szt. koszy na odpady stałe
102849 / 2010-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski - Szydłowiec (mazowieckie)
CPV: 451127112 (Roboty w zakresie kształtowania parków)
Wykonanie projektu zagospodarowania Parku Radziwiłłowskiego i wyspy zamkowej w Szydłowcu w ramach realizacji projektu pod nazwą Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu, poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza