Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

6488 / 2015-01-12 - Administracja samorzÄ…dowa / Miasto i Gmina Prabuty (Prabuty)

Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę, przebudowę i remont oczyszczalni ścieków w Prabutach

Opis zamówienia

1. Określenie przedmiotu zamówienia. 1.1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej budowlanej i wykonawczej na rozbudowę, przebudowę i remont oczyszczalni ścieków w Prabutach wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę oraz pełnieniem nadzoru autorskiego podczas realizacji robót. 1.2. Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać założenia Koncepcji rozbudowy, przebudowy i remontu oczyszczalni ścieków opracowanej w 2014 r., która stanowi Załącznik nr A do SIWZ z podziałem na poszczególne branże i obiekty. 1.3. Dokumentacja projektowa powinna być zgodna z obowiązującą Decyzją o umorzeniu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz obowiązującą Decyzją o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, które stanowią załącznik do Koncepcji rozbudowy, przebudowy i remontu oczyszczalni ścieków. 2. Opis ogólnych wymagań Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia. 2.1. Opracowanie dokumentacji projektowej oczyszczalni ścieków musi zawierać ocenę przydatności istniejących obiektów do wykorzystania i przewidzieć zakres ich rozbudowy, przebudowy i remontu. Dokumentacja powinna uwzględniać rozwiązania pozwalające na nieprzerwaną pracę oczyszczalni na wypadek konieczności remontu lub przebudowy poszczególnych obiektów technologicznych, a także podczas prowadzenia prac budowlanych. 2.2. Projekt musi bazować na najnowszych rozwiązaniach technicznych. Musi być wykonany z wykorzystaniem rozwiązań opierających się o zasady poszanowania energii i ekologii. Powinien zawierać rozwiązania minimalizujące koszty eksploatacji, a także ograniczające do minimum uciążliwość oczyszczalni dla środowiska. 2.3. Dla projektowanych obiektów technicznych wymagających zasilania energetycznego należy opracować projekt zasilania. W przypadku obiektów remontowanych należy określić parametry istniejącego zasilania energetycznego, gwarantując zasilanie nowych obiektów i urządzeń. 2.4. Dla terenów gdzie zostaną zlokalizowane obiekty techniczne powinien być zapewniony stały dojazd sprzętu specjalistycznego dla prowadzenia prac eksploatacyjnych. 2.5. Należy przedstawić nowy projekt monitoringu istniejących i projektowanych obiektów, zakładający wykorzystanie istniejącej bazy monitoringu, zapewniający wystarczającą rejestrację danych umożliwiającą kontrolę procesów technologicznych oraz zapewniającą bezpieczną eksploatacje (poprzez wizualizację procesów). Zastosowana armatura winna gwarantować właściwą niezawodność i dokładność pomiaru w trudnych warunkach eksploatacyjnych oczyszczalni. System powinien zapewniać archiwizowanie danych pomiarowych. 2.6. Projektowane rozwiązania materiałowe mają być dostosowane do specyficznych warunków pracy i środowiska oczyszczalni i cechować się odpornością na korozję i wysoką trwałością.
2.7. Obiekty i instalacje mają zapewnić warunki pracy zgodne z obowiązującymi przepisami w zakresie BHP. 2.8. Stopień zautomatyzowania procesów technologicznych ma za zadanie minimalizować konieczność zaangażowania pracowników oczyszczalni, zwłaszcza w zakresie prac najbardziej uciążliwych i o największym ryzyku dla zdrowia. 2.9. Wykonanie badań geologicznych i dokumentacji geologiczno - inżynierskiej, jeżeli jest taka potrzeba do posadowienia projektowanych obiektów. 2.10. Opracowanie mapy do celów projektowych. 2.11. Pozyskanie i weryfikację wszystkich danych niezbędnych do prawidłowego zaprojektowania przedmiotu zamówienia. 2.12. Dokumentacja projektowa winna spełniać obowiązujące wymagania formalno - prawne, w szczególności: - Dyrektywy Rady z dnia 21 maja 1991 r. dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych (91/271/EWG), - wymagania określone w Ustawie z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2012 r., poz. 145 z późn. zm.), - Rozporządzenia Ministra Środowiska z 24 lipca 2006 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz. U. z 2006 r., Nr 137, poz. 984 z póz. zm.), - rozwiązanie utylizacji odpadów powstających w procesie oczyszczania ścieków muszą spełniać warunki określone w Ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz. U. 2013 r., poz. 21), - dla emisji hałasu, wibracji, promieniowania, odorów i aerozoli powstających w procesie oczyszczania ścieków muszą być spełnione warunki określone w Ustawie Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r. z późniejszymi zmianami (Dz. U. z 2013 r. poz. 1232).
2.13. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania projektu budowlanego, projektów wykonawczych oraz wszelkich innych opracowań wymagających formy pisemnej i graficznej w formie analogowej (papierowej) i cyfrowej (na nośniku CD-R).
3. Szczegółowy zakres opracowania przedmiotu zamówienia. 3.1. Sporządzenie harmonogramu określającego terminy wykonania poszczególnych części dokumentacji.
3.2. Opracowanie operatu wodno - prawnego na odprowadzenie oczyszczonych ścieków do ziemii, wytwarzanie, utylizację lub zagospodarowanie powstających w wyniku oczyszczania ścieków odpadów oraz uzyskanie stosownych zatwierdzeń, w tym decyzji o pozwoleniu wodno - prawnym. 3.3. Sporządzenie projektu budowlanego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r., poz. 462 w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (w oparciu o projekt koncepcyjny i uwagi Zamawiającego na etapie przedprojektowym) i uzyskanie dla niego wynikających z przepisów: opinii, zgód, uzgodnień, decyzji i pozwoleń wraz z decyzją pozwolenia na budowę.
3.4. Sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu zgodną z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 r., nr 120, poz.1126). 3.5. Sporządzenie projektów wykonawczych zgodnie z § 5 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. (Dz. U. z 2004 r., nr 202, poz. 2072 wraz z późn. zm.) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. 3.6. Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przez które należy rozumieć opracowanie wymagań w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych obejmujących, w szczególności wymagania właściwości materiałów, wymagania dotyczące sposobu wykonania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót oraz zakresu prac, które powinny być ujęte w cenach poszczególnych pozycji przedmiaru. Specyfikacje techniczne należy wykonać w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. (Dz. U. z 2004 r., nr 202, poz. 2072 wraz z późn. zm.) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego.
3.7. Sporządzenie przedmiarów robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. (Dz. U. z 2004 r. nr 202, poz. 2072 wraz z późn. zm.) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego. 3.8. Sporządzenie kosztorysów inwestorskich wykonanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 18 maja 2004 r. w sprawie określania metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz projektowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym, z podziałem na branże i etapy wynikające z dokumentacji projektowej (Dz. U z 2004 r., nr 130, póz. 1389 ). Kosztorysy inwestorskie powinny uwzględniać również koszt wykonania dokumentacji inwentaryzacji powykonawczej zarówno w formie graficznej jak i cyfrowej. 3.9. Projekt organizacji robót, uwzględniający modernizację oczyszczalni bez wyłączania jej z eksploatacji. 3.10. Projekt końcowego rozruchu oczyszczalni pod kątem uzyskania wymaganego efektu ekologicznego oraz optymalizacji pracy oczyszczalni. 3.11. Sporządzenie instrukcji ogólnej eksploatacji oczyszczalni, instrukcji stanowiskowych eksploatacji, instrukcji bhp i p.poź.
3.12. Wykonawca przekaże Zamawiającemu dokumentację techniczną w formie analogowej (papierowej) w 5 kompletach oraz formie cyfrowej (na nośniku CD-R). Cyfrowa wersja dokumentacji powinna być przekazana w formacie PDF (portale dokument format). 4. Warunki dodatkowe. Do obowiązków Wykonawcy należy, w szczególności: 4.1. Sprawdzenie w terenie warunków wykonania zamówienia.
4.2. Uzyskanie brakujących danych do projektowania w terenie oraz od organów wydających stosowne opinie. 4.3. Konsultacje z przedstawicielami Zamawiającego na każdym etapie opracowania dokumentacji dotyczących istotnych, mających wpływ na koszty elementów, jakości i niezawodności funkcjonowania obiektów po ich zrealizowaniu, rozwiązań funkcjonalnych i konstrukcyjnych. Po zakończeniu projektowania, a przed złożeniem kompletnej dokumentacji o pozwolenie na budowę Wykonawca przedłoży taką dokumentację Zamawiającemu, celem uzyskania jego ostatecznego uzgodnienia. 4.4. Opisywanie proponowanych materiałów i urządzeń poprzez podanie ich parametrów technicznych, gatunków materiału lub wytwórców równoważnych, przy zachowaniu wymogów ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
4.5. Wykonawca otrzyma upoważnienie Zamawiającego do reprezentowania go i występowania w jego imieniu w sprawach związanych z opracowaniem dokumentacji projektowej oraz uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę. 4.6. Wszelkie opłaty administracyjne ponoszone w wyniku prowadzonych działań związanych z uzyskiwaniem uzgodnień, opinii i decyzji Wykonawca winien wliczyć do ceny opracowania dokumentacji projektowej. 4.7. Pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji, aż do jej zakończenia, w zakresie zgodnym z przepisami ustawy Prawo Budowlane z dnia 7 lipca ( Dz. U. z 2013 r. póz. 1409 z późn. zm.). Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do: uzgadniania możliwości wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru, uczestnictwa w naradach technicznych po wcześniejszym wezwaniu przez Zamawiającego, uczestnictwa w odbiorach częściowych i końcowym, udziału w próbach instalacji i rozruchach mechanicznym i technologicznym, sporządzenia dokumentacji powykonawczej uwzględniającej wszystkie zmiany wprowadzone do dokumentacji projektowej w trakcie realizacji inwestycji. 4.8. Udzielanie, za pośrednictwem Zamawiającego, wyjaśnień i odpowiedzi na ewentualne zapytania w prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych. Wykonawca udzieli wyjaśnień i odpowiedzi Zamawiającego na zadane pytanie niezwłocznie, nie później niż w terminie 24 h od przekazania treści zapytań w formie elektronicznej lub faxem.
5. Rezultat rozbudowy, przebudowy i remontu oczyszczalni ścieków.
5.1. W wyniku modernizacji istniejącej oczyszczalni ścieków na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej Zamawiający oczekuje:
a) redukcji wskaźników zanieczyszczeń do dopuszczalnych wartości zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz. U nr 137, poz. 984 z późn. zm.) dla aglomeracji od 10 000 do 100 000 RLM,
b) w zakresie gospodarki osadowej: zmniejszenie objętości osadu, redukcji substancji organicznych, zmniejszenie podatności na zagniwanie, likwidacji nieprzyjemnych zapachów, eliminacji organizmów chorobotwórczych, zwiększenie zawartości suchej masy w osadzie do min. 20 %, wskazania ostatecznego zagospodarowania osadu (wykorzystanie w sposób bezpieczny dla środowiska lub ostateczne unieszkodliwienie),
c) optymalizacji kosztów eksploatacji oczyszczalni.
6. Warunki realizacji zamówienia określa projekt umowy, stanowiący Załącznik B do SIWZ

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 6488

Data publikacji: 2015-01-12

Nazwa: Miasto i Gmina Prabuty

Ulica: ul. Kwidzyńska 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Prabuty

Kod pocztowy: 82-550

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 055 2782001lub 02

Adres strony internetowej: www.prabuty.pl

Regon: 00052931500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę, przebudowę i remont oczyszczalni ścieków w Prabutach

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Określenie przedmiotu zamówienia. 1.1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej budowlanej i wykonawczej na rozbudowę, przebudowę i remont oczyszczalni ścieków w Prabutach wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę oraz pełnieniem nadzoru autorskiego podczas realizacji robót. 1.2. Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać założenia Koncepcji rozbudowy, przebudowy i remontu oczyszczalni ścieków opracowanej w 2014 r., która stanowi Załącznik nr A do SIWZ z podziałem na poszczególne branże i obiekty. 1.3. Dokumentacja projektowa powinna być zgodna z obowiązującą Decyzją o umorzeniu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz obowiązującą Decyzją o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, które stanowią załącznik do Koncepcji rozbudowy, przebudowy i remontu oczyszczalni ścieków. 2. Opis ogólnych wymagań Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia. 2.1. Opracowanie dokumentacji projektowej oczyszczalni ścieków musi zawierać ocenę przydatności istniejących obiektów do wykorzystania i przewidzieć zakres ich rozbudowy, przebudowy i remontu. Dokumentacja powinna uwzględniać rozwiązania pozwalające na nieprzerwaną pracę oczyszczalni na wypadek konieczności remontu lub przebudowy poszczególnych obiektów technologicznych, a także podczas prowadzenia prac budowlanych. 2.2. Projekt musi bazować na najnowszych rozwiązaniach technicznych. Musi być wykonany z wykorzystaniem rozwiązań opierających się o zasady poszanowania energii i ekologii. Powinien zawierać rozwiązania minimalizujące koszty eksploatacji, a także ograniczające do minimum uciążliwość oczyszczalni dla środowiska. 2.3. Dla projektowanych obiektów technicznych wymagających zasilania energetycznego należy opracować projekt zasilania. W przypadku obiektów remontowanych należy określić parametry istniejącego zasilania energetycznego, gwarantując zasilanie nowych obiektów i urządzeń. 2.4. Dla terenów gdzie zostaną zlokalizowane obiekty techniczne powinien być zapewniony stały dojazd sprzętu specjalistycznego dla prowadzenia prac eksploatacyjnych. 2.5. Należy przedstawić nowy projekt monitoringu istniejących i projektowanych obiektów, zakładający wykorzystanie istniejącej bazy monitoringu, zapewniający wystarczającą rejestrację danych umożliwiającą kontrolę procesów technologicznych oraz zapewniającą bezpieczną eksploatacje (poprzez wizualizację procesów). Zastosowana armatura winna gwarantować właściwą niezawodność i dokładność pomiaru w trudnych warunkach eksploatacyjnych oczyszczalni. System powinien zapewniać archiwizowanie danych pomiarowych. 2.6. Projektowane rozwiązania materiałowe mają być dostosowane do specyficznych warunków pracy i środowiska oczyszczalni i cechować się odpornością na korozję i wysoką trwałością.
2.7. Obiekty i instalacje mają zapewnić warunki pracy zgodne z obowiązującymi przepisami w zakresie BHP. 2.8. Stopień zautomatyzowania procesów technologicznych ma za zadanie minimalizować konieczność zaangażowania pracowników oczyszczalni, zwłaszcza w zakresie prac najbardziej uciążliwych i o największym ryzyku dla zdrowia. 2.9. Wykonanie badań geologicznych i dokumentacji geologiczno - inżynierskiej, jeżeli jest taka potrzeba do posadowienia projektowanych obiektów. 2.10. Opracowanie mapy do celów projektowych. 2.11. Pozyskanie i weryfikację wszystkich danych niezbędnych do prawidłowego zaprojektowania przedmiotu zamówienia. 2.12. Dokumentacja projektowa winna spełniać obowiązujące wymagania formalno - prawne, w szczególności: - Dyrektywy Rady z dnia 21 maja 1991 r. dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych (91/271/EWG), - wymagania określone w Ustawie z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2012 r., poz. 145 z późn. zm.), - Rozporządzenia Ministra Środowiska z 24 lipca 2006 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz. U. z 2006 r., Nr 137, poz. 984 z póz. zm.), - rozwiązanie utylizacji odpadów powstających w procesie oczyszczania ścieków muszą spełniać warunki określone w Ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz. U. 2013 r., poz. 21), - dla emisji hałasu, wibracji, promieniowania, odorów i aerozoli powstających w procesie oczyszczania ścieków muszą być spełnione warunki określone w Ustawie Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r. z późniejszymi zmianami (Dz. U. z 2013 r. poz. 1232).
2.13. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania projektu budowlanego, projektów wykonawczych oraz wszelkich innych opracowań wymagających formy pisemnej i graficznej w formie analogowej (papierowej) i cyfrowej (na nośniku CD-R).
3. Szczegółowy zakres opracowania przedmiotu zamówienia. 3.1. Sporządzenie harmonogramu określającego terminy wykonania poszczególnych części dokumentacji.
3.2. Opracowanie operatu wodno - prawnego na odprowadzenie oczyszczonych ścieków do ziemii, wytwarzanie, utylizację lub zagospodarowanie powstających w wyniku oczyszczania ścieków odpadów oraz uzyskanie stosownych zatwierdzeń, w tym decyzji o pozwoleniu wodno - prawnym. 3.3. Sporządzenie projektu budowlanego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r., poz. 462 w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (w oparciu o projekt koncepcyjny i uwagi Zamawiającego na etapie przedprojektowym) i uzyskanie dla niego wynikających z przepisów: opinii, zgód, uzgodnień, decyzji i pozwoleń wraz z decyzją pozwolenia na budowę.
3.4. Sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu zgodną z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 r., nr 120, poz.1126). 3.5. Sporządzenie projektów wykonawczych zgodnie z § 5 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. (Dz. U. z 2004 r., nr 202, poz. 2072 wraz z późn. zm.) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. 3.6. Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przez które należy rozumieć opracowanie wymagań w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych obejmujących, w szczególności wymagania właściwości materiałów, wymagania dotyczące sposobu wykonania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót oraz zakresu prac, które powinny być ujęte w cenach poszczególnych pozycji przedmiaru. Specyfikacje techniczne należy wykonać w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. (Dz. U. z 2004 r., nr 202, poz. 2072 wraz z późn. zm.) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego.
3.7. Sporządzenie przedmiarów robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. (Dz. U. z 2004 r. nr 202, poz. 2072 wraz z późn. zm.) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego. 3.8. Sporządzenie kosztorysów inwestorskich wykonanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 18 maja 2004 r. w sprawie określania metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz projektowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym, z podziałem na branże i etapy wynikające z dokumentacji projektowej (Dz. U z 2004 r., nr 130, póz. 1389 ). Kosztorysy inwestorskie powinny uwzględniać również koszt wykonania dokumentacji inwentaryzacji powykonawczej zarówno w formie graficznej jak i cyfrowej. 3.9. Projekt organizacji robót, uwzględniający modernizację oczyszczalni bez wyłączania jej z eksploatacji. 3.10. Projekt końcowego rozruchu oczyszczalni pod kątem uzyskania wymaganego efektu ekologicznego oraz optymalizacji pracy oczyszczalni. 3.11. Sporządzenie instrukcji ogólnej eksploatacji oczyszczalni, instrukcji stanowiskowych eksploatacji, instrukcji bhp i p.poź.
3.12. Wykonawca przekaże Zamawiającemu dokumentację techniczną w formie analogowej (papierowej) w 5 kompletach oraz formie cyfrowej (na nośniku CD-R). Cyfrowa wersja dokumentacji powinna być przekazana w formacie PDF (portale dokument format). 4. Warunki dodatkowe. Do obowiązków Wykonawcy należy, w szczególności: 4.1. Sprawdzenie w terenie warunków wykonania zamówienia.
4.2. Uzyskanie brakujących danych do projektowania w terenie oraz od organów wydających stosowne opinie. 4.3. Konsultacje z przedstawicielami Zamawiającego na każdym etapie opracowania dokumentacji dotyczących istotnych, mających wpływ na koszty elementów, jakości i niezawodności funkcjonowania obiektów po ich zrealizowaniu, rozwiązań funkcjonalnych i konstrukcyjnych. Po zakończeniu projektowania, a przed złożeniem kompletnej dokumentacji o pozwolenie na budowę Wykonawca przedłoży taką dokumentację Zamawiającemu, celem uzyskania jego ostatecznego uzgodnienia. 4.4. Opisywanie proponowanych materiałów i urządzeń poprzez podanie ich parametrów technicznych, gatunków materiału lub wytwórców równoważnych, przy zachowaniu wymogów ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
4.5. Wykonawca otrzyma upoważnienie Zamawiającego do reprezentowania go i występowania w jego imieniu w sprawach związanych z opracowaniem dokumentacji projektowej oraz uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę. 4.6. Wszelkie opłaty administracyjne ponoszone w wyniku prowadzonych działań związanych z uzyskiwaniem uzgodnień, opinii i decyzji Wykonawca winien wliczyć do ceny opracowania dokumentacji projektowej. 4.7. Pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji, aż do jej zakończenia, w zakresie zgodnym z przepisami ustawy Prawo Budowlane z dnia 7 lipca ( Dz. U. z 2013 r. póz. 1409 z późn. zm.). Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do: uzgadniania możliwości wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru, uczestnictwa w naradach technicznych po wcześniejszym wezwaniu przez Zamawiającego, uczestnictwa w odbiorach częściowych i końcowym, udziału w próbach instalacji i rozruchach mechanicznym i technologicznym, sporządzenia dokumentacji powykonawczej uwzględniającej wszystkie zmiany wprowadzone do dokumentacji projektowej w trakcie realizacji inwestycji. 4.8. Udzielanie, za pośrednictwem Zamawiającego, wyjaśnień i odpowiedzi na ewentualne zapytania w prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych. Wykonawca udzieli wyjaśnień i odpowiedzi Zamawiającego na zadane pytanie niezwłocznie, nie później niż w terminie 24 h od przekazania treści zapytań w formie elektronicznej lub faxem.
5. Rezultat rozbudowy, przebudowy i remontu oczyszczalni ścieków.
5.1. W wyniku modernizacji istniejącej oczyszczalni ścieków na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej Zamawiający oczekuje:
a) redukcji wskaźników zanieczyszczeń do dopuszczalnych wartości zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz. U nr 137, poz. 984 z późn. zm.) dla aglomeracji od 10 000 do 100 000 RLM,
b) w zakresie gospodarki osadowej: zmniejszenie objętości osadu, redukcji substancji organicznych, zmniejszenie podatności na zagniwanie, likwidacji nieprzyjemnych zapachów, eliminacji organizmów chorobotwórczych, zwiększenie zawartości suchej masy w osadzie do min. 20 %, wskazania ostatecznego zagospodarowania osadu (wykorzystanie w sposób bezpieczny dla środowiska lub ostateczne unieszkodliwienie),
c) optymalizacji kosztów eksploatacji oczyszczalni.
6. Warunki realizacji zamówienia określa projekt umowy, stanowiący Załącznik B do SIWZ

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp do wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego.

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 270

Informacja na temat wadium:
1. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 6 000,00 zł (słownie: sześć tysięcy złotych).
2. Zamawiający żąda wniesienia wadium w pełnej wysokości przed upływem terminu składania ofert, o którym mowa w Rozdziale 13 pkt. 1 SIWZ.
3. Wadium przetargowe należy wnieść do Zamawiającego w jednej lub kilku następujących formach:
3.1. pieniądzu (przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w Banku Spółdzielczym w Prabutach Nr 75831900030000170420000070 z adnotacją: Wadium w postępowaniu na opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę, przebudowę i remont oczyszczalni ścieków w Prabutach,
3.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3.3. gwarancjach bankowych,
3.4. gwarancjach ubezpieczeniowych,
3.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 ust. 3 pkt. 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 oraz 2002r. Nr 25, poz. 253, Nr 66, poz. 596 i Nr 216, poz. 1824).
4. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu za termin wniesienia uznaje się chwilę uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
5. Wadium wpłacone w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający zwraca wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, pomniejszonymi o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek wskazany przez Wykonawcę.
6. W przypadku wadium wnoszonego w formie innej niż pieniężna oryginał dokumentu poręczenia lub gwarancji winien być załączony do oferty.
7. W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż pieniężna, termin ważności wystawionego dokumentu powinien być zgodny z terminem związania z ofertą, określonym w SIWZ. Dokument ten powinien zawierać zobowiązania poręczyciela/gwaranta do bezwarunkowej zapłaty wadium Zamawiającemu w przypadkach, o których mowa w art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy Pzp.
8. Zgodnie z art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp, Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli:
8.1. Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
8.2. Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Pzp z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt. 5, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt. 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
9. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 46 ust. 1-4 ustawy Pzp

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w Sekcji III.4.1) Ogłoszenia.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w Sekcji III.4.1) Ogłoszenia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w Sekcji III.4.1) Ogłoszenia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia w/w warunek jeżeli wykaże, iż dysponuje osobami, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, doświadczeniem i wykształceniem odpowiednim do funkcji, w tym:
1. Główny Projektant w branży sanitarnej: a) wymagane uprawnienia/wykształcenie: wykształcenie wyższe, uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia projektowe wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, minimum 10 - letnie doświadczenie zawodowe licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych jak wyżej określonych, b) minimalna liczba osób: 1, c) minimalne doświadczenie z zakresu projektowania (dokumentacje opracowane - zakończone): opracowanie dwóch (2) dokumentacji projektowych w branży sanitarnej dla budowy/przebudowy/rozbudowy/remontu oczyszczalni ścieków w technologii osadu czynnego o przepustowości min. 2000 m3/dobę;
2. Projektant w branży konstrukcyjno - budowlanej: a) wymagane uprawnienia/wykształcenie: wykształcenie wyższe, uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności konstrukcyjno - budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia projektowe wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, minimum 10 - letnie doświadczenie zawodowe licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych jak wyżej określonych, b) minimalna liczba osób: 1, c) minimalne doświadczenie z zakresu projektowania (dokumentacje opracowane - zakończone): opracowanie dwóch (2) dokumentacji projektowych w branży konstrukcyjno - budowlanej dla budowy/przebudowy/rozbudowy/remontu oczyszczalni ścieków o przepustowości min. 2000 m3/dobę;
3. Projektant w branży elektrycznej: a) wymagane uprawnienia/wykształcenie: wykształcenie wyższe, uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia projektowe wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, minimum 10 - letnie doświadczenie zawodowe licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych jak wyżej określonych, b) minimalna liczba osób: 1, c) minimalne doświadczenie z zakresu projektowania (dokumentacje opracowane - zakończone): opracowanie dwóch (2) dokumentacji projektowych w branży elektrycznej dla budowy/przebudowy/rozbudowy/remontu oczyszczalni ścieków o przepustowości min. 2000 m3/dobę.
UWAGA:
a) uprawnienia, o których mowa powyżej powinny być zgodne z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r., poz. 1409) oraz Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006 r. Nr 83, poz. 578 ze zm.) lub ważne odpowiadające im kwalifikacje, nadane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów;
b) w przypadku Wykonawców zagranicznych, dopuszcza się również kwalifikacje, zdobyte w innych państwach, na zasadach art. 12a ustawy Prawo budowlane, z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394);
c) Zamawiający nie dopuszcza przedstawienia tej samej osoby do pełnienia kilku funkcji (więcej niż jednej) z wymienionych powyżej;
d) wymagane okresy doświadczenia zawodowego, należy liczyć do upływu terminu składania ofert.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w Sekcji III.4.1) Ogłoszenia.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Do pkt. III.4.1 odnośnik 9 dodaje się treść: Wykonawca, który polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia, zgodnie z treścią Załącznika nr 7 do SIWZ. 2. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. III.4.3.1) Ogłoszenia, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
3. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo reprezentowania Wykonawców i zawarcia umowy. 4. Pełnomocnictwo do podpisania oferty, względnie do podpisania innych dokumentów składanych wraz z ofertą, o ile prawo do ich podpisania nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. 5. Oryginał gwarancji lub poręczenia, jeśli wadium wnoszone jest w innej formie niż w pieniądzu.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje zmianę postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w następujących przypadkach:
1.1. wprowadzania istotnych zmian do przedmiotu zamówienia spowodowanych uwarunkowaniami formalno - prawnymi lub technicznymi, bez konieczności zwiększenia wynagrodzenia należnego Wykonawcy;
1.2. zmniejszenia zakresu realizacji prac projektowych - usług, w przypadku wystąpienia zmiany okoliczności powodującej, że:
a) wykonanie części zakresu prac nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub
b) wykonanie części zakresu prac nie jest możliwe, z przyczyn nie leżących po stronie Zamawiającego i Wykonawcy;
1.3. zmiany terminu wykonania umowy, w przypadku:
a) wystąpienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy,
b) Wniesienia przez Zamawiającego istotnej zmiany, na podstawie której Wykonawca wykonuje przedmiot umowy, przez co niemożliwe jest dotrzymanie terminu, o którym mowa w § 4 umowy,
c) wstrzymania realizacji przedmiotu umowy przez Zamawiającego nie wynikające z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
d) wyrażenia zgody przez Zamawiającego na skrócenie terminu realizacji,
e) wystąpienia opóźnienia w uzyskiwaniu decyzji i uzgodnień wydawanych przez inne organy w stosunku do terminów przewidzianych ustawowo lub w stosunku do innych przepisów z przyczyn nie leżących po stronie wykonawcy,
f) wystąpienia opóźnienia w uzyskiwaniu oświadczeń właścicieli o zgodzie na dysponowanie przez Zamawiającego nieruchomością na cele budowlane, z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy,
g) zmiany przepisów powodujących konieczność innych rozwiązań niż zakładano w opisie przedmiotu zamówienia,
h) opóźnienia przez Zamawiającego przekazania danych na podstawie, których Wykonawca wykonuje dokumentację.
1.4. w zakresie zmiany wynagrodzenia, w przypadku:
a) rezygnacji przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy, w takim przypadku wynagrodzenie przysługujące wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia i udokumentowane koszty, które wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami,
b) zmiany stawki obowiązującego podatku od towarów i usług (VAT), dopuszcza się możliwość sporządzenia aneksu do umowy uwzględniającego zmianę wartości umowy z tego tytułu.
1.5. W zakresie zmiany osób wskazanych do realizacji Umowy, pod warunkiem, że nowo wskazana osoba lub osoby spełniać będą odpowiednie wymagania, przewidziane dla wykonywanej funkcji, określonej w SIWZ, na warunkach określonych w § 12 niniejszej umowy.
2. Warunkiem dokonania zmian postanowień zawartej umowy jest zgoda obu stron wyrażona na piśmie, pod rygorem nieważności takiej zmiany.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Termin realizacji zamówienia

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.prabuty.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy Prabuty
ul. Kwidzyńska 2
82-550 Prabuty
pokój nr 14, II piętro

Data składania wniosków, ofert: 27/01/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy Prabuty
ul. Kwidzyńska 2
82-550 Prabuty
sekretariat, pokój nr 16, II piętro

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamawiający zamierza ubiegać się o dofinansowanie zadania ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
713100004 (Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane)

Podobne przetargi

309152 / 2015-11-17 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy - Kosakowo (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie koncepcji wielobranżowej wraz z analizą środowiskową dla inwestycji: Przebudowa i rozbudowa zespołu budynków Szkoły Podstawowej im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Pogórzu przy ul. Szkolnej/Słowackiego, gm. Kosakowo na potrzeby Zespołu Szkolno-Przedszkolnego-2

58731 / 2011-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Organizacja zamiennych Ogrodów Działkowych związanych z rozbudową układów drogowych- budowa budynku administracyjno - gospodarczego i hydroforni na terenie istniejącego ogrodu działkowego ROD Zaspa przy ul. Uczniowskiej

74227 / 2016-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tuchomie - Tuchomie (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowych dla inwestycji pn. Rozbudowa i modernizacja infrastruktury wod-kan na terenie gminy Tuchomie (Zadania Nr 1 - Nr 5).

410224 / 2011-12-02 - Inny: Państwowy Instytut Badawczy

Morski Instytut Rybacki - Państwowy Instytut Badawczy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla przedsięwzięcia pn. Modernizacja maszynowni głównej w budynku Akwarium Gdyńskiego w Gdyni przy Al. Jana Pawła II

222328 / 2012-06-27 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo kosztorysowej wraz z przedmiarem robót i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót dla zadania pod nazwą : Przebudowa pawilonu Nr 13 - Oddziału psychiatrycznego dla chorych w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gd ul. Skarszewska nr 7 z dostosowaniem do wymogów i warunków wykonywania środka leczniczego o podstawowym zabezpieczeniu wraz z instalacjami elektrycznymi, wodno kanalizacyjnymi, centralnego ogrzewania i wymianą przyłączy wody i kanalizacji.

180785 / 2011-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Słupsk - Słupsk (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej uzbrojenia terenu inwestycyjnego w miejscowości Płaszewko - Gmina Słupsk

159934 / 2010-06-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowy Staw - Nowy Staw (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu wraz z zapewnieniem inspektorów nadzoru inwestorskiego - rewitalizacja

287789 / 2011-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Słupsk - Słupsk (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy ścieżki rowerowej i remontu ulicy Grodzkiej w miejscowości Bierkowo - Gmina Słupsk

291722 / 2012-08-08 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Zaprojektowanie i wykonanie robót instalacyjnych i budowlanych polegających na przebudowie centralnego ogrzewania w budynku administracyjnym, izby przyjęć i poradni zdrowia psychicznego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim w ramach rozszerzenia projektu Modernizacja systemu zaopatrzenia w ciepło Szpitala dla Nerwowo i Psych. Chorych w Starogardzie Gd. z przejściem z węgla na gaz z blokiem kogeneracyjnym i wymianą sieci parowej na wodną

233804 / 2010-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Zagospodarowanie terenów pod funkcje żelglarskie i przystanków tramwaju wodnego w Przegalinie, Sobieszewie oraz Reducie Płońskiej w Gdańsku

5467 / 2016-01-15 - Inny: Spólka prawa handlowego

Szpitale Wojewódzkie w Gdyni Sp. z o.o. - Gdynia (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
D25A/252/1-2rj/16 Przetarg nieograniczony na usługę opracowania wielobranżowej dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót dla zadania pn.: Przebudowa pomieszczeń w budynku C na potrzeby Kompleksu Poradni Przyszpitalnych w Szpitalu św. Wincentego a Paulo lokalizacja Gdynia, ul. Wójta Radtkego 1

201640 / 2013-05-23 - Inny: Instytut Badawwczy

Instytut Energetyki Instytut Badawczy Oddział Gdańsk - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Rozbudowa układów nadrzędnego sterowania blokami w EW Porąbka Żar o sterowanie układami hamowania i sterowania elektrodami oporników rozruchowych na wszystkich hydrozespołach elektrowni.

237796 / 2008-10-23 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Gdański - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Dokumentacja projektowa wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót dla zadania - Rozbudowa Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego: Centrum Komputerowe wraz z łącznikiem i windą dla osób niepełnosprawnych, oraz pełnienie nadzoru autorskiego

136565 / 2011-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Starogard Gdański - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie studium lokalizacyjnego i projektu koncepcyjnego budowy ul. Grzybka na terenie Gminy Miejskiej i Gminy Wiejskiej Starogard Gdański

169617 / 2014-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kartuzy - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji dla Modernizacji dworca kolejowego w Kartuzach wraz z otoczeniem jako węzła integracyjnego dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Faza I

45144 / 2009-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dla przedsięwzięć inwestycyjnych wchodzących w skład projektu: Program ożywienia dróg wodnych w Gdańsku

13849 / 2009-01-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie w ramach projektu Program ożywienia dróg wodnych w Gdańsku kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania pod nazwą: Budowa przystani żeglarskiej przy ul. Sienna Grobla II

246518 / 2012-07-11 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pod nazwą Wymiana stolarki okiennej w pawilonach dla chorych nr VI, VII, XVII, XIX, XX - w ramach rozszerzenia projektu Modernizacja systemu zaopatrzenia w ciepło Szpitala dla Nerwowo i Psych. Chorych w Starogardzie Gd. z przejściem z węgla na gaz z blokiem kogeneracyjnym i wymianą sieci parowej na wodną w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gd. ul. Skarszewska nr 7

30464 / 2015-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Starogardzkiego - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Dokumentacja techniczna przebudowy i adaptacji budynku Kina Sokół na utworzenie Starogardzkiego Centrum Aktywności Społecznej

265920 / 2011-08-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Słupsk - Słupsk (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej uzbrojenia terenu inwestycyjnego w miejscowości Płaszewko - Gmina Słupsk

14825 / 2009-01-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Program budowy i modernizacji boisk szkolnych - Moje boisko Orlik 2012 - budowa kompleksu boisk na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Dragana 2 w Gdańsku.

8665 / 2013-01-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: Budowa ogólnodostępnego boiska piłkarskiego w dzielnicy Zaspa przy ul. J. Meissnera w Gdańsku

377868 / 2010-11-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Sopotu - Sopot (pomorskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla muru M8 wraz ze zmianą profilu podłużnego ścieżki za widownią, dla inwestycji pn. Remont i przebudowa Opery Leśnej przy ul. Moniuszki 12,na działce nr 7 w Sopocie.