Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

33196 / 2015-02-13 - Inny: Sp. z o.o. / Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o. (Gorzów Wlkp.)

Kompleksowa usługa organizacji promocji przedsiębiorczości i innowacji w ramach realizacji projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II

Opis zamówienia

1.1 Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa organizacji promocji przedsiębiorczości i innowacji w formie praktycznych zajęć w laboratoriach Klubu Młodego Wynalazcy, skierowanych do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz studentów szkół wyższych a także przedsiębiorców województwa lubuskiego w ramach projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II, współfinansowanego ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (LRPO) Priorytetu II, działania 2.4 Transfer badań, nowoczesnych technologii i innowacji ze świata nauki do przedsiębiorstw.
Organizacja zajęć praktycznych stanowić ma element działań promujących postawy innowacyjne i przedsiębiorczości wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, wyższych oraz przedsiębiorstw z województwa lubuskiego.
Promocja przedsiębiorczości i innowacji ma na celu:
- wykreowanie wśród młodzieży regionu potrzeby rozumienia zjawisk przyrodniczych i ich związku z gospodarką,
- zaprezentowanie różnego postrzegania celów i efektów badań naukowych przez naukowców i przedsiębiorców,
- wskazanie różnych wariantów współpracy pomiędzy nauką i biznesem w zależności od rodzajów prowadzonych projektów badawczych i oczekiwanych korzyści.
1.2 Szczegółowy zakres rzeczowy zadania:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przez Wykonawcę kompleksowej usługi szkoleniowej w zakresie organizacji praktycznych zajęć w laboratoriach Klubu Młodego Wynalazcy w ramach części:
1) Część I - przedmiotem jest usługa szkoleniowa skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz studentów szkół wyższych a także przedsiębiorców województwa lubuskiego w ramach projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II obejmującej działania pokazowe i demonstracyjne w postaci:
a. 20 sesji 6-cio godzinnych praktycznych zajęć laboratoryjnych skierowanych do co najmniej 25 uczniów (nie więcej niż 30 uczniów) szkół ponadpodstawowych lub studentów lub przedsiębiorców każda,
b. obejmujących co najmniej 4 doświadczenia z chemii lub biologii lub fizyki, w powiązaniu z aspektami praktycznego wykorzystania wiedzy oraz wizytą w profesjonalnym laboratorium fizyko-chemicznym,
c. w trakcie każdej sesji dla jej uczestników będzie zagwarantowana minimum jedna przerwa, w czasie której będzie podawany drobny poczęstunek oraz przerwa obiadowa, w czasie której będzie podawany ciepły posiłek.
2) Część II - przedmiotem jest usługa szkoleniowa skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz studentów szkół wyższych a także przedsiębiorców województwa lubuskiego w ramach projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II obejmującej działania pokazowe i demonstracyjne w postaci:
a. 70 sesji 3-godzinnych praktycznych zajęć laboratoryjnych skierowanych do co najmniej 25 uczniów (nie więcej niż 30 uczniów) szkół podstawowych lub gimnazjów każda,
b. obejmujących co najmniej 2 doświadczenia z chemii lub biologii lub fizyki, w powiązaniu z aspektami praktycznego wykorzystania wiedzy oraz wizytą w zawodowym laboratorium fizyko-chemicznym,
c. w trakcie każdej sesji dla jej uczestników będzie zagwarantowana minimum jedna przerwa, w czasie której będzie podawany drobny poczęstunek.
2. Wykonawca będzie odpowiadał za rekrutację, przygotowanie, realizację oraz dokumentację zajęć (w tym dokumentację fotograficzną), zgodnie z wymaganiami, warunkami i założeniami projektu.
3. Praktyczne zajęcia laboratoryjne realizowane będą w siedzibie Zamawiającego w Stanowicach 29, Gmina Bogdaniec.
4. Wykonawca zobowiązuje się do opracowania harmonogramu realizacji zajęć w konsultacji z Zamawiającym w oparciu o katalog przedstawionych zajęć, a po akceptacji przez Zamawiającego, zrealizuje zamówienie do 31 sierpnia 2015 roku.
5. Wykonawca ma obowiązek przestrzegania harmonogramu realizacji zajęć.
6. Wszystkie koszty w związku z realizacją przedmiotu zamówienia ponosi Wykonawca, m.in. koszty odczynników, materiałów, wynajmu pomieszczeń laboratorium, sal konferencyjnych, poczęstunku, posiłku oraz innych kosztów niewymienionych a związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
7. Zamawiający udostępni Wykonawcy laboratorium w cenie 50 zł/godz. oraz salę konferencyjną w cenie 30 zł/godz. na potrzeby realizacji przedmiotu zamówienia. W cenie Zamawiający uwzględnił koszt sprzątania po każdorazowym zakończeniu zajęć.
8. Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych, kierowanych do opinii publicznej, informujących o finansowaniu realizacji projektu przez Unię Europejską, zgodnie z wymogami LRPO.
9. Wykonawca dokona odpowiedniego oznaczenia wszystkich dokumentów, po wcześniejszym zatwierdzeniu przez Zamawiającego, bezpośrednio związanych z realizacją usługi, tj. korespondencji dotyczącej projektu i wszystkich innych dokumentów z nim związanych, wychodzących od Wykonawcy poprzez zamieszczenie na materiałach dydaktycznych itp. oznaczenia zgodnie z wytycznymi, dotyczącymi oznaczenia projektów w ramach LRPO. Oryginalne logo Wykonawca otrzyma od Zamawiającego po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego.
1.3 Szczegółowe obowiązki Wykonawcy:
Część I:
1) rekrutacja co najmniej 500 uczniów szkół ponadpodstawowych lub studentów lub przedsiębiorców z terenu województwa lubuskiego, zgodnie z wymaganiami, warunkami i założeniami projektu,
2) forma zajęć będzie obejmowała co najmniej 4 doświadczenia z chemii lub biologii lub fizyki, w powiązaniu z aspektami praktycznego wykorzystania wiedzy oraz wizytą w zawodowym laboratorium fizyko-chemicznym,
3) zajęcia przeprowadzone będą w ciągu 20 6-godzinnych sesji dla co najmniej 25 uczestników każda.
4) w trakcie każdej sesji dla jej uczestników będzie zagwarantowana minimum jedna przerwa, w czasie której będzie podawany drobny poczęstunek oraz przerwa obiadowa, w czasie której będzie podawany ciepły posiłek.
5) Wykonawca przygotuje listy obecności uczestników zajęć i przedłoży je Zamawiającemu po zakończeniu danej sesji.
6) Wykonawca pokryje koszty wynagrodzenia trenera.
7) Wykonawca zapewni odpowiednią kadrę dydaktyczną do przeprowadzenia zajęć, stosującą metody odpowiednie i dostosowane do potrzeb uczestników, posiadających bogate doświadczenie praktyczne (wiedza teoretyczna oraz propozycja konkretnych rozwiązań praktycznych), komunikatywnych (osoba formułująca jasny, zwięzły, precyzyjny przekaz).
8) przygotowanie, druk i oprawę materiałów dydaktycznych, zawierających logo Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego dla co najmniej 500 uczestników szkolenia. Materiały powinny zawierać opis zagadnień podejmowanych podczas danej sesji, opis doświadczeń - podany w zwięzłej formie dla każdego z uczestników. Materiały zostaną przygotowane w wersji papierowej.
9) Wykonawca zapewni potwierdzenia odbioru materiałów dydaktycznych, własnoręcznym podpisem uczestnika i przedłoży je Zamawiającemu po zakończeniu danego zadania.
Część II:
1) rekrutacja co najmniej 1750 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa lubuskiego, zgodnie z wymaganiami, warunkami i założeniami projektu.
2) forma zajęć będzie obejmowała co najmniej 2 doświadczenia z chemii lub biologii lub fizyki, w powiązaniu z aspektami praktycznego wykorzystania wiedzy oraz wizytą w zawodowym laboratorium fizyko-chemicznym.
3) zajęcia przeprowadzone będą w ciągu 70 3-godzinnych sesji dla co najmniej 25 uczestników każda.
4) w trakcie każdej sesji dla jej uczestników będzie zagwarantowana minimum jedna przerwa, w czasie której będzie podawany drobny poczęstunek.
5) Wykonawca przygotuje listy obecności uczestników zajęć i przedłoży je Zamawiającemu po zakończeniu danej sesji.
6) pokrycie kosztów wynagrodzenia trenera.
7) Wykonawca zapewni odpowiednią kadrę dydaktyczną do przeprowadzenia zajęć, stosującą metody odpowiednie i dostosowane do potrzeb uczestników, posiadających bogate doświadczenie praktyczne (wiedza teoretyczna oraz propozycja konkretnych rozwiązań praktycznych), komunikatywnych (osoba formułująca jasny, zwięzły, precyzyjny przekaz).
8) przygotowanie, druk i oprawę materiałów dydaktycznych, zawierających logo Lubuskiego Programu Operacyjnego dla co najmniej 1750 uczestników szkolenia. Materiały powinny zawierać opis zagadnień podejmowanych podczas danej sesji, opis doświadczeń - podany w zwięzłej formie dla każdego z uczestników. Materiały zostaną przygotowane w wersji papierowej.
9) Wykonawca zapewni potwierdzenie przez prowadzącego zajęcia przekazania materiałów dydaktycznych i przedłoży je Zamawiającemu po zakończeniu zadania.
1.4 Termin realizacji zamówienia: I, II, III kwartał 2015 r.
1.5 Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli wykonania usługi na każdym etapie jej realizacji.
1.6 Wykonawca winien zapewnić stały kontakt telefoniczny z osobą wyznaczoną przez niego do kontaktów z Zamawiającym.
1.7 Wykonawca zapewni ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę dla części:
1.7.1 Część I: minimum 66.000,00 zł w okresie obowiązywania umowy.
1.7.2 Część II: minimum 38.000,00 zł w okresie obowiązywania umowy.
1.8 Wykonawca będzie ponosić pełną odpowiedzialność za szkody powstałe w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia.
1.9 W przypadku konieczności pokrycia udokumentowanych kosztów najmu sprzętu, Wykonawca jest zobowiązany uregulować koszt w ciągu 5 dni - od daty wystawienia faktury w przeciwnym razie Zamawiający potrąci należność z przysługującego Wykonawcy wynagrodzenia na koniec okresu rozliczeniowego.
1.10 Główne kody we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV) dla obu części:
80.00.00.00 - usługi edukacyjne i szkoleniowe
II. INFORMACJA O MOŻLIWOŚCI ZŁOŻENIA OFERTY RÓWNOWAŻNEJ
2.1 Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych.
III. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH UZUPEŁNIAJĄCYCH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 67 UST. 1 PKT 6
3.1 Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających dla zamówienia podstawowego, o którym mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp.
IV. SKŁADANIE OFERT CZĘŚCIOWYCH
4.1 Zamawiający dopuszcza przedstawianie ofert częściowych.
V. OPIS SPOSOBU PRZEDSTAWIANIA OFERT WARIANTOWYCH ORAZ MINIMALNE WARUNKI, JAKIM MUSZĄ ODPOWIADAĆ OFERTY WARIANTOWE, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY DOPUSZCZA ICH SKŁADANIE
5.1 Zamawiający nie dopuszcza przedstawiania ofert wariantowych.
VI. TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA
6.1 Termin realizacji zamówienia dla części wymienionych w SIWZ wynosi:
6.1.1 Część I do 31.08.2015 r.
6.1.2 Część II do 31.08.2015 r.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 33196

Data publikacji: 2015-02-13

Nazwa:
Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o.

Ulica: ul. Teatralna 49

Numer domu: 49

Miejscowość: Gorzów Wlkp.

Kod pocztowy: 66-400

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 95 722 53 85

Numer faxu: 95 722 53 85 wew. 18

Adres strony internetowej: www.bip.gotechnology.pl

Regon: 08117243600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Sp. z o.o.

Inny rodzaj zamawiającego: Sp. z o.o.

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Kompleksowa usługa organizacji promocji przedsiębiorczości i innowacji w ramach realizacji projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.1 Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa organizacji promocji przedsiębiorczości i innowacji w formie praktycznych zajęć w laboratoriach Klubu Młodego Wynalazcy, skierowanych do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz studentów szkół wyższych a także przedsiębiorców województwa lubuskiego w ramach projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II, współfinansowanego ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (LRPO) Priorytetu II, działania 2.4 Transfer badań, nowoczesnych technologii i innowacji ze świata nauki do przedsiębiorstw.
Organizacja zajęć praktycznych stanowić ma element działań promujących postawy innowacyjne i przedsiębiorczości wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, wyższych oraz przedsiębiorstw z województwa lubuskiego.
Promocja przedsiębiorczości i innowacji ma na celu:
- wykreowanie wśród młodzieży regionu potrzeby rozumienia zjawisk przyrodniczych i ich związku z gospodarką,
- zaprezentowanie różnego postrzegania celów i efektów badań naukowych przez naukowców i przedsiębiorców,
- wskazanie różnych wariantów współpracy pomiędzy nauką i biznesem w zależności od rodzajów prowadzonych projektów badawczych i oczekiwanych korzyści.
1.2 Szczegółowy zakres rzeczowy zadania:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przez Wykonawcę kompleksowej usługi szkoleniowej w zakresie organizacji praktycznych zajęć w laboratoriach Klubu Młodego Wynalazcy w ramach części:
1) Część I - przedmiotem jest usługa szkoleniowa skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz studentów szkół wyższych a także przedsiębiorców województwa lubuskiego w ramach projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II obejmującej działania pokazowe i demonstracyjne w postaci:
a. 20 sesji 6-cio godzinnych praktycznych zajęć laboratoryjnych skierowanych do co najmniej 25 uczniów (nie więcej niż 30 uczniów) szkół ponadpodstawowych lub studentów lub przedsiębiorców każda,
b. obejmujących co najmniej 4 doświadczenia z chemii lub biologii lub fizyki, w powiązaniu z aspektami praktycznego wykorzystania wiedzy oraz wizytą w profesjonalnym laboratorium fizyko-chemicznym,
c. w trakcie każdej sesji dla jej uczestników będzie zagwarantowana minimum jedna przerwa, w czasie której będzie podawany drobny poczęstunek oraz przerwa obiadowa, w czasie której będzie podawany ciepły posiłek.
2) Część II - przedmiotem jest usługa szkoleniowa skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz studentów szkół wyższych a także przedsiębiorców województwa lubuskiego w ramach projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II obejmującej działania pokazowe i demonstracyjne w postaci:
a. 70 sesji 3-godzinnych praktycznych zajęć laboratoryjnych skierowanych do co najmniej 25 uczniów (nie więcej niż 30 uczniów) szkół podstawowych lub gimnazjów każda,
b. obejmujących co najmniej 2 doświadczenia z chemii lub biologii lub fizyki, w powiązaniu z aspektami praktycznego wykorzystania wiedzy oraz wizytą w zawodowym laboratorium fizyko-chemicznym,
c. w trakcie każdej sesji dla jej uczestników będzie zagwarantowana minimum jedna przerwa, w czasie której będzie podawany drobny poczęstunek.
2. Wykonawca będzie odpowiadał za rekrutację, przygotowanie, realizację oraz dokumentację zajęć (w tym dokumentację fotograficzną), zgodnie z wymaganiami, warunkami i założeniami projektu.
3. Praktyczne zajęcia laboratoryjne realizowane będą w siedzibie Zamawiającego w Stanowicach 29, Gmina Bogdaniec.
4. Wykonawca zobowiązuje się do opracowania harmonogramu realizacji zajęć w konsultacji z Zamawiającym w oparciu o katalog przedstawionych zajęć, a po akceptacji przez Zamawiającego, zrealizuje zamówienie do 31 sierpnia 2015 roku.
5. Wykonawca ma obowiązek przestrzegania harmonogramu realizacji zajęć.
6. Wszystkie koszty w związku z realizacją przedmiotu zamówienia ponosi Wykonawca, m.in. koszty odczynników, materiałów, wynajmu pomieszczeń laboratorium, sal konferencyjnych, poczęstunku, posiłku oraz innych kosztów niewymienionych a związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
7. Zamawiający udostępni Wykonawcy laboratorium w cenie 50 zł/godz. oraz salę konferencyjną w cenie 30 zł/godz. na potrzeby realizacji przedmiotu zamówienia. W cenie Zamawiający uwzględnił koszt sprzątania po każdorazowym zakończeniu zajęć.
8. Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych, kierowanych do opinii publicznej, informujących o finansowaniu realizacji projektu przez Unię Europejską, zgodnie z wymogami LRPO.
9. Wykonawca dokona odpowiedniego oznaczenia wszystkich dokumentów, po wcześniejszym zatwierdzeniu przez Zamawiającego, bezpośrednio związanych z realizacją usługi, tj. korespondencji dotyczącej projektu i wszystkich innych dokumentów z nim związanych, wychodzących od Wykonawcy poprzez zamieszczenie na materiałach dydaktycznych itp. oznaczenia zgodnie z wytycznymi, dotyczącymi oznaczenia projektów w ramach LRPO. Oryginalne logo Wykonawca otrzyma od Zamawiającego po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego.
1.3 Szczegółowe obowiązki Wykonawcy:
Część I:
1) rekrutacja co najmniej 500 uczniów szkół ponadpodstawowych lub studentów lub przedsiębiorców z terenu województwa lubuskiego, zgodnie z wymaganiami, warunkami i założeniami projektu,
2) forma zajęć będzie obejmowała co najmniej 4 doświadczenia z chemii lub biologii lub fizyki, w powiązaniu z aspektami praktycznego wykorzystania wiedzy oraz wizytą w zawodowym laboratorium fizyko-chemicznym,
3) zajęcia przeprowadzone będą w ciągu 20 6-godzinnych sesji dla co najmniej 25 uczestników każda.
4) w trakcie każdej sesji dla jej uczestników będzie zagwarantowana minimum jedna przerwa, w czasie której będzie podawany drobny poczęstunek oraz przerwa obiadowa, w czasie której będzie podawany ciepły posiłek.
5) Wykonawca przygotuje listy obecności uczestników zajęć i przedłoży je Zamawiającemu po zakończeniu danej sesji.
6) Wykonawca pokryje koszty wynagrodzenia trenera.
7) Wykonawca zapewni odpowiednią kadrę dydaktyczną do przeprowadzenia zajęć, stosującą metody odpowiednie i dostosowane do potrzeb uczestników, posiadających bogate doświadczenie praktyczne (wiedza teoretyczna oraz propozycja konkretnych rozwiązań praktycznych), komunikatywnych (osoba formułująca jasny, zwięzły, precyzyjny przekaz).
8) przygotowanie, druk i oprawę materiałów dydaktycznych, zawierających logo Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego dla co najmniej 500 uczestników szkolenia. Materiały powinny zawierać opis zagadnień podejmowanych podczas danej sesji, opis doświadczeń - podany w zwięzłej formie dla każdego z uczestników. Materiały zostaną przygotowane w wersji papierowej.
9) Wykonawca zapewni potwierdzenia odbioru materiałów dydaktycznych, własnoręcznym podpisem uczestnika i przedłoży je Zamawiającemu po zakończeniu danego zadania.
Część II:
1) rekrutacja co najmniej 1750 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa lubuskiego, zgodnie z wymaganiami, warunkami i założeniami projektu.
2) forma zajęć będzie obejmowała co najmniej 2 doświadczenia z chemii lub biologii lub fizyki, w powiązaniu z aspektami praktycznego wykorzystania wiedzy oraz wizytą w zawodowym laboratorium fizyko-chemicznym.
3) zajęcia przeprowadzone będą w ciągu 70 3-godzinnych sesji dla co najmniej 25 uczestników każda.
4) w trakcie każdej sesji dla jej uczestników będzie zagwarantowana minimum jedna przerwa, w czasie której będzie podawany drobny poczęstunek.
5) Wykonawca przygotuje listy obecności uczestników zajęć i przedłoży je Zamawiającemu po zakończeniu danej sesji.
6) pokrycie kosztów wynagrodzenia trenera.
7) Wykonawca zapewni odpowiednią kadrę dydaktyczną do przeprowadzenia zajęć, stosującą metody odpowiednie i dostosowane do potrzeb uczestników, posiadających bogate doświadczenie praktyczne (wiedza teoretyczna oraz propozycja konkretnych rozwiązań praktycznych), komunikatywnych (osoba formułująca jasny, zwięzły, precyzyjny przekaz).
8) przygotowanie, druk i oprawę materiałów dydaktycznych, zawierających logo Lubuskiego Programu Operacyjnego dla co najmniej 1750 uczestników szkolenia. Materiały powinny zawierać opis zagadnień podejmowanych podczas danej sesji, opis doświadczeń - podany w zwięzłej formie dla każdego z uczestników. Materiały zostaną przygotowane w wersji papierowej.
9) Wykonawca zapewni potwierdzenie przez prowadzącego zajęcia przekazania materiałów dydaktycznych i przedłoży je Zamawiającemu po zakończeniu zadania.
1.4 Termin realizacji zamówienia: I, II, III kwartał 2015 r.
1.5 Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli wykonania usługi na każdym etapie jej realizacji.
1.6 Wykonawca winien zapewnić stały kontakt telefoniczny z osobą wyznaczoną przez niego do kontaktów z Zamawiającym.
1.7 Wykonawca zapewni ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę dla części:
1.7.1 Część I: minimum 66.000,00 zł w okresie obowiązywania umowy.
1.7.2 Część II: minimum 38.000,00 zł w okresie obowiązywania umowy.
1.8 Wykonawca będzie ponosić pełną odpowiedzialność za szkody powstałe w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia.
1.9 W przypadku konieczności pokrycia udokumentowanych kosztów najmu sprzętu, Wykonawca jest zobowiązany uregulować koszt w ciągu 5 dni - od daty wystawienia faktury w przeciwnym razie Zamawiający potrąci należność z przysługującego Wykonawcy wynagrodzenia na koniec okresu rozliczeniowego.
1.10 Główne kody we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV) dla obu części:
80.00.00.00 - usługi edukacyjne i szkoleniowe
II. INFORMACJA O MOŻLIWOŚCI ZŁOŻENIA OFERTY RÓWNOWAŻNEJ
2.1 Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych.
III. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH UZUPEŁNIAJĄCYCH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 67 UST. 1 PKT 6
3.1 Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających dla zamówienia podstawowego, o którym mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp.
IV. SKŁADANIE OFERT CZĘŚCIOWYCH
4.1 Zamawiający dopuszcza przedstawianie ofert częściowych.
V. OPIS SPOSOBU PRZEDSTAWIANIA OFERT WARIANTOWYCH ORAZ MINIMALNE WARUNKI, JAKIM MUSZĄ ODPOWIADAĆ OFERTY WARIANTOWE, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY DOPUSZCZA ICH SKŁADANIE
5.1 Zamawiający nie dopuszcza przedstawiania ofert wariantowych.
VI. TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA
6.1 Termin realizacji zamówienia dla części wymienionych w SIWZ wynosi:
6.1.1 Część I do 31.08.2015 r.
6.1.2 Część II do 31.08.2015 r.

Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2015

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie żąda wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca posiada uprawnienia do wykonywania działalności lub czynności określonych przedmiotem zamówienia dla poszczególnych części:
W przypadku składania ofert częściowych Wykonawca zobowiązany jest udokumentować spełnienie ww. warunków stosownie do części, o które się ubiega. W przypadku ubiegania się o jedną część Wykonawca zobowiązany jest udokumentować spełnienie warunku dotyczącego tylko tej części, o którą się ubiega.
a. Dla Części I: Wykonawca musi być uczelnią wyższą działającą na podstawie przepisów ustawy z dnia 27.07.2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. 2005 nr 164 poz. 1365 ), znajdującą się na liście uczelni Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
b. Dla Części II: Wykonawca musi być uczelnią wyższą działającą na podstawie przepisów ustawy z dnia 27.07.2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. 2005 nr 164 poz. 1365 ), znajdującą się na liście uczelni Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
1) Zgodnie z art. 26 ust. 2b Ustawy Pzp Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
2) Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, Zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda: - dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. Wykonawca może skorzystać ze wzoru, zgodnie z załącznikiem nr 10.
Dokument należy złożyć w oryginalne lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
3) Zgodnie z art. 26 ust. 2b Pzp, jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów: oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 Pzp - załącznik nr 4.
4) Zgodnie z art. 26 ust 2e podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba, że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
5) Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia: zgodnie z art. 36 b ust. 2 Pzp.
6) W sytuacji, kiedy Wykonawca samodzielnie wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ustawy Pzp, nawet jeżeli Wykonawca zamierza skorzystać z potencjału podmiotów trzecich nie jest zobowiązany do udowadniania, iż zasobami podmiotów trzecich będzie dysponował.
1.1 Z udziału w niniejszym postępowaniu wyklucza się Wykonawców, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Ocena spełnienia wyżej opisanych warunków udziału w postępowaniu dokonana będzie w oparciu o złożone przez Wykonawcę dokumenty oraz oświadczenia.
1) Zamawiający może odstąpić od obowiązku wykluczenia z postępowania wykonawców, w stosunku do których zachodzą przesłanki wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 pkt 2 lub 3.
2) Zamawiający wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych, jeżeli zamawiający przewidział taką możliwość wykluczenia wykonawcy w ogłoszeniu o zamówieniu, w specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub w zaproszeniu do negocjacji. Zamawiający nie wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy, który udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż posiada doświadczenie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
a. dla Części I co najmniej;
- 5 form (np. wykłady, warsztaty) zajęć grupowych dla dzieci, młodzieży lub osób dorosłych, w wymiarze co najmniej 3 godz. każda dla co najmniej 20 osób.
- przeprowadził 60 w wymiarze co najmniej 1 - godzinnych sesji dla min. 20 osób w zakresie programów edukacyjnych dla dzieci lub młodzieży lub osób dorosłych oraz posiada w swoim programie nauczania kierunki inżynierskie.
b. dla Części II co najmniej;
-5 form (np. wykłady, warsztaty) zajęć grupowych dla dzieci, młodzieży lub osób dorosłych, w wymiarze co najmniej 6 godz. każda dla co najmniej 20 osób.
- przeprowadził 20 w wymiarze co najmniej 1 - godzinnych sesji dla min. 20 osób w zakresie programów edukacyjnych dla dzieci lub młodzieży lub osób dorosłych oraz posiada w swoim programie nauczania kierunki inżynierskie.
oraz załączeniem dowodów - poświadczeń lub oświadczeń Wykonawcy, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia - określających, czy usługa została wykonana lub jest wykonywana należycie.
W przypadku składania ofert na kilka części, Wykonawca zobowiązany jest udokumentować spełnienie ww. warunków stosownie do części, o które się ubiega. W przypadku ubiegania się o jedną część Wykonawca zobowiązany jest udokumentować spełnienie warunku dotyczącego tylko tej części, o którą się ubiega.
1) Zgodnie z art. 26 ust. 2b Ustawy Pzp Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
2) Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, Zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda: - dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. Wykonawca może skorzystać ze wzoru, zgodnie z załącznikiem nr 10.
Dokument należy złożyć w oryginalne lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
3) Zgodnie z art. 26 ust. 2b Pzp, jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów: oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 Pzp - załącznik nr 4.
4) Zgodnie z art. 26 ust 2e podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba, że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
5) Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia: zgodnie z art. 36 b ust. 2 Pzp.
6) W sytuacji, kiedy Wykonawca samodzielnie wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ustawy Pzp, nawet jeżeli Wykonawca zamierza skorzystać z potencjału podmiotów trzecich nie jest zobowiązany do udowadniania, iż zasobami podmiotów trzecich będzie dysponował.
1.1 Z udziału w niniejszym postępowaniu wyklucza się Wykonawców, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Ocena spełnienia wyżej opisanych warunków udziału w postępowaniu dokonana będzie w oparciu o złożone przez Wykonawcę dokumenty oraz oświadczenia.
1) Zamawiający może odstąpić od obowiązku wykluczenia z postępowania wykonawców, w stosunku do których zachodzą przesłanki wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 pkt 2 lub 3.
2) Zamawiający wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych, jeżeli zamawiający przewidział taką możliwość wykluczenia wykonawcy w ogłoszeniu o zamówieniu, w specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub w zaproszeniu do negocjacji. Zamawiający nie wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy, który udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna nw. warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował następującymi osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia dla każdej części osobno (Części I; Części II):
1. 1 osobą, pełniącą funkcję Koordynatora zajęć, która w okresie ostatnich 3 lat przed terminem składania ofert, przygotowywała, koordynowała i nadzorowała zajęcia dedykowane dzieciom, młodzieży lub dorosłym,

2. Osoby (trenerzy), które w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert zrealizowały:

- co najmniej 30 form (np. wykłady, warsztaty) zajęć grupowych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, w wymiarze 6 godz. każda, przy czym tematyka każdej przeprowadzonej formy musi odpowiadać zakresowi tematycznemu zajęć praktycznych, który stanowi przedmiot zamówienia i będzie zrealizowany przez danego trenera,
- co najmniej 40 praktycznych sesji zajęć laboratoryjnych, trwających co najmniej 2 godziny lekcyjne każda, przy czym tematyka prowadzonych zajęć musi odpowiadać zakresowi tematycznemu zajęć praktycznych, który stanowi przedmiot zamówienia i będzie zrealizowany przez danego trenera.

Wykaz należy sporządzić według wzoru stanowiącego załącznika nr 8 do SIWZ.

W przypadku składania oferty wspólnej przez kilku Wykonawców, warunek może być spełniony przez nich łącznie lub przez jednego z nich.
W przypadku składania ofert częściowych Wykonawca zobowiązany jest udokumentować spełnienie ww. warunków stosownie do części, o które się ubiega. W przypadku ubiegania się o jedną część Wykonawca zobowiązany jest udokumentować spełnienie warunku dotyczącego tylko tej części, o którą się ubiega.
1) Zgodnie z art. 26 ust. 2b Ustawy Pzp Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
2) Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, Zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda: - dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. Wykonawca może skorzystać ze wzoru, zgodnie z załącznikiem nr 10.
Dokument należy złożyć w oryginalne lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
3) Zgodnie z art. 26 ust. 2b Pzp, jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów: oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 Pzp - załącznik nr 4.
4) Zgodnie z art. 26 ust 2e podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba, że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
5) Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia: zgodnie z art. 36 b ust. 2 Pzp.
6) W sytuacji, kiedy Wykonawca samodzielnie wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ustawy Pzp, nawet jeżeli Wykonawca zamierza skorzystać z potencjału podmiotów trzecich nie jest zobowiązany do udowadniania, iż zasobami podmiotów trzecich będzie dysponował.
1.1 Z udziału w niniejszym postępowaniu wyklucza się Wykonawców, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Ocena spełnienia wyżej opisanych warunków udziału w postępowaniu dokonana będzie w oparciu o złożone przez Wykonawcę dokumenty oraz oświadczenia.
1) Zamawiający może odstąpić od obowiązku wykluczenia z postępowania wykonawców, w stosunku do których zachodzą przesłanki wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 pkt 2 lub 3.
2) Zamawiający wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych, jeżeli zamawiający przewidział taką możliwość wykluczenia wykonawcy w ogłoszeniu o zamówieniu, w specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub w zaproszeniu do negocjacji. Zamawiający nie wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy, który udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) Wykonawca biorący udział w postępowaniu winien złożyć ofertę, której zawartość stanowić będzie wypełniony formularz ofertowy- załącznik nr 1 wraz z załącznikiem nr 1a.
W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, wykonawcy składają jeden formularz ofertowy.
2) Pełnomocnictwo do podpisania oferty, względnie do podpisywania innych dokumentów składanych wraz z ofertą, o ile prawo to nie wynika z innych dokumentów (np. aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji informacji o działalności gospodarczej) złożonych wraz z ofertą. Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie wskazywać czynności, do wykonywania, których pełnomocnik jest upoważniony. Pełnomocnictwo powinno być w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem.
3) Oświadczenie o akceptacji projektu umowy - załącznik nr 5.
4) Zgodnie z art. 26 ust. 2b Ustawy Pzp Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
5) Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, Zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda: - dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. Wykonawca może skorzystać ze wzoru, zgodnie z załącznikiem nr 10.
Dokument należy złożyć w oryginalne lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
6) Zgodnie z art. 26 ust. 2b Pzp, jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów: oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 Pzp - załącznik nr 4.
7) Zgodnie z art. 26 ust 2e podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba, że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
8) Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia: zgodnie z art. 36 b ust. 2 Pzp.
9) W sytuacji, kiedy Wykonawca samodzielnie wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ustawy Pzp, nawet jeżeli Wykonawca zamierza skorzystać z potencjału podmiotów trzecich nie jest zobowiązany do udowadniania, iż zasobami podmiotów trzecich będzie dysponował.
Z udziału w niniejszym postępowaniu wyklucza się Wykonawców, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Ocena spełnienia wyżej opisanych warunków udziału w postępowaniu dokonana będzie w oparciu o złożone przez Wykonawcę dokumenty oraz oświadczenia.
1) Zamawiający może odstąpić od obowiązku wykluczenia z postępowania wykonawców, w stosunku do których zachodzą przesłanki wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 pkt 2 lub 3.
2) Zamawiający wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych, jeżeli zamawiający przewidział taką możliwość wykluczenia wykonawcy w ogłoszeniu o zamówieniu, w specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub w zaproszeniu do negocjacji. Zamawiający nie wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy, który udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.1 Z Wykonawcą, który złoży najkorzystniejszą ofertę zostanie zawarta umowa, której wzór stanowi załącznik nr 9.
1.2 Na podstawie art. 144 ust. 1 Ustawy, Zamawiający dopuszcza wprowadzenie istotnych zmian do umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy oraz określa warunki tych zmian poprzez dopuszczenie możliwości zmian umowy w formie pisemnego aneksu dotyczącego w szczególności - Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy w następujących sytuacjach:
1. W przypadkach przewidzianych w umowie dopuszcza się wprowadzenie zmian za zgodą Zamawiającego.
2. Zmiany przewidziane w umowie mogą być inicjowane przez Zamawiającego lub przez Wykonawcę.
3. Zmiany określone w umowie nie mogą wykraczać poza zakres świadczenia określonego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
4. Zmiany, o których mowa mogą dotyczyć :
a) zmiany w terminach wykonania przedmiotu zamówienia,
b) zmiany osoby wskazanej w załączniku Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, dodanie kolejnych osób do realizacji zamówienia przez Wykonawcę, na osoby posiadające kwalifikacje i doświadczenie nie mniejsze niż określone w warunkach udziału w postępowaniu, jedynie w formie pisemnej w przypadkach wystąpienia sytuacji losowych udokumentowanych przez Wykonawcę tylko i wyłącznie za pisemną zgodą Zamawiającego,
c) zmiany Podwykonawcy.
5. Warunkiem dokonania zmian, o których mowa w ust. 4, jest złożenie wniosku przez stronę inicjującą zmianę zawierającego:
a) opis propozycji zmiany,
b) uzasadnienie zmiany,
6. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę.
7. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2:
Wartość edukacyjna oraz innowacyjność części praktycznej

Znaczenie kryterium 2: 20

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.gotechnology.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o.
ul. Teatralna 49
66 - 400 Gorzów Wlkp., w sekretariacie Spółki nr 101

Data składania wniosków, ofert: 27/02/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 11:30

Miejsce składania:
Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy Sp. z o.o.
ul. Teatralna 49
66 - 400 Gorzów Wlkp., w sekretariacie Spółki nr 101

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Przedsięwzięcie jest współfinansowane w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013, Priorytet II: Stymulowanie wzrostu inwestycji w przedsiębiorstwach i wzmocnienie potencjału innowacyjnego, Działanie 2.4 Transfer badań, nowoczesnych technologii i innowacji ze świata nauki do przedsiębiorstw przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Kompleksowa usługa organizacji promocji przedsiębiorczości i innowacji w ramach realizacji projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II
Część I - przedmiotem jest usługa szkoleniowa skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz studentów szkół wyższych a także przedsiębiorców województwa lubuskiego w ramach projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II obejmującej działania pokazowe i demonstracyjne

Opis:
1.1 Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa organizacji promocji przedsiębiorczości i innowacji w formie praktycznych zajęć w laboratoriach Klubu Młodego Wynalazcy, skierowanych do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz studentów szkół wyższych a także przedsiębiorców województwa lubuskiego w ramach projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II, współfinansowanego ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (LRPO) Priorytetu II, działania 2.4 Transfer badań, nowoczesnych technologii i innowacji ze świata nauki do przedsiębiorstw.

Organizacja zajęć praktycznych stanowić ma element działań promujących postawy innowacyjne i przedsiębiorczości wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, wyższych oraz przedsiębiorstw z województwa lubuskiego.

Promocja przedsiębiorczości i innowacji ma na celu:
- wykreowanie wśród młodzieży regionu potrzeby rozumienia zjawisk przyrodniczych i ich związku z gospodarką,
- zaprezentowanie różnego postrzegania celów i efektów badań naukowych przez naukowców i przedsiębiorców,
- wskazanie różnych wariantów współpracy pomiędzy nauką i biznesem w zależności od rodzajów prowadzonych projektów badawczych i oczekiwanych korzyści.

1.2 Szczegółowy zakres rzeczowy zadania:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przez Wykonawcę kompleksowej usługi szkoleniowej w zakresie organizacji praktycznych zajęć w laboratoriach Klubu Młodego Wynalazcy w ramach części:
1) Część I - przedmiotem jest usługa szkoleniowa skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz studentów szkół wyższych a także przedsiębiorców województwa lubuskiego w ramach projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II obejmującej działania pokazowe i demonstracyjne w postaci:
a. 20 sesji 6-cio godzinnych praktycznych zajęć laboratoryjnych skierowanych do co najmniej 25 uczniów (nie więcej niż 30 uczniów) szkół ponadpodstawowych lub studentów lub przedsiębiorców każda,
b. obejmujących co najmniej 4 doświadczenia z chemii lub biologii lub fizyki, w powiązaniu z aspektami praktycznego wykorzystania wiedzy oraz wizytą w profesjonalnym laboratorium fizyko-chemicznym,
c. w trakcie każdej sesji dla jej uczestników będzie zagwarantowana minimum jedna przerwa, w czasie której będzie podawany drobny poczęstunek oraz przerwa obiadowa, w czasie której będzie podawany ciepły posiłek.
2) Część II - przedmiotem jest usługa szkoleniowa skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz studentów szkół wyższych a także przedsiębiorców województwa lubuskiego w ramach projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II obejmującej działania pokazowe i demonstracyjne w postaci:
a. 70 sesji 3-godzinnych praktycznych zajęć laboratoryjnych skierowanych do co najmniej 25 uczniów (nie więcej niż 30 uczniów) szkół podstawowych lub gimnazjów każda,
b. obejmujących co najmniej 2 doświadczenia z chemii lub biologii lub fizyki, w powiązaniu z aspektami praktycznego wykorzystania wiedzy oraz wizytą w zawodowym laboratorium fizyko-chemicznym,
c. w trakcie każdej sesji dla jej uczestników będzie zagwarantowana minimum jedna przerwa, w czasie której będzie podawany drobny poczęstunek.
2. Wykonawca będzie odpowiadał za rekrutację, przygotowanie, realizację oraz dokumentację zajęć (w tym dokumentację fotograficzną), zgodnie z wymaganiami, warunkami i założeniami projektu.
3. Praktyczne zajęcia laboratoryjne realizowane będą w siedzibie Zamawiającego w Stanowicach 29, Gmina Bogdaniec.
4. Wykonawca zobowiązuje się do opracowania harmonogramu realizacji zajęć w konsultacji z Zamawiającym w oparciu o katalog przedstawionych zajęć, a po akceptacji przez Zamawiającego, zrealizuje zamówienie do 31 sierpnia 2015 roku.
5. Wykonawca ma obowiązek przestrzegania harmonogramu realizacji zajęć.
6. Wszystkie koszty w związku z realizacją przedmiotu zamówienia ponosi Wykonawca, m.in. koszty odczynników, materiałów, wynajmu pomieszczeń laboratorium, sal konferencyjnych, poczęstunku, posiłku oraz innych kosztów niewymienionych a związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
7. Zamawiający udostępni Wykonawcy laboratorium w cenie 50 zł godz. oraz salę konferencyjną w cenie 30 zł godz. na potrzeby realizacji przedmiotu zamówienia. W cenie Zamawiający uwzględnił koszt sprzątania po każdorazowym zakończeniu zajęć.
8. Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych, kierowanych do opinii publicznej, informujących o finansowaniu realizacji projektu przez Unię Europejską, zgodnie z wymogami LRPO.
9. Wykonawca dokona odpowiedniego oznaczenia wszystkich dokumentów, po wcześniejszym zatwierdzeniu przez Zamawiającego, bezpośrednio związanych z realizacją usługi, tj. korespondencji dotyczącej projektu i wszystkich innych dokumentów z nim związanych, wychodzących od Wykonawcy poprzez zamieszczenie na materiałach dydaktycznych itp. oznaczenia zgodnie z wytycznymi, dotyczącymi oznaczenia projektów w ramach LRPO. Oryginalne logo Wykonawca otrzyma od Zamawiającego po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego.
1.3 Szczegółowe obowiązki Wykonawcy:
Część I:
1) rekrutacja co najmniej 500 uczniów szkół ponadpodstawowych lub studentów lub przedsiębiorców z terenu województwa lubuskiego, zgodnie z wymaganiami, warunkami i założeniami projektu,
2) forma zajęć będzie obejmowała co najmniej 4 doświadczenia z chemii lub biologii lub fizyki, w powiązaniu z aspektami praktycznego wykorzystania wiedzy oraz wizytą w zawodowym laboratorium fizyko-chemicznym,
3) zajęcia przeprowadzone będą w ciągu 20 6-godzinnych sesji dla co najmniej 25 uczestników każda.
4) w trakcie każdej sesji dla jej uczestników będzie zagwarantowana minimum jedna przerwa, w czasie której będzie podawany drobny poczęstunek oraz przerwa obiadowa, w czasie której będzie podawany ciepły posiłek.
5) Wykonawca przygotuje listy obecności uczestników zajęć i przedłoży je Zamawiającemu po zakończeniu danej sesji.
6) Wykonawca pokryje koszty wynagrodzenia trenera.
7) Wykonawca zapewni odpowiednią kadrę dydaktyczną do przeprowadzenia zajęć, stosującą metody odpowiednie i dostosowane do potrzeb uczestników, posiadających bogate doświadczenie praktyczne (wiedza teoretyczna oraz propozycja konkretnych rozwiązań praktycznych), komunikatywnych (osoba formułująca jasny, zwięzły, precyzyjny przekaz).
8) przygotowanie, druk i oprawę materiałów dydaktycznych, zawierających logo Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego dla co najmniej 500 uczestników szkolenia. Materiały powinny zawierać opis zagadnień podejmowanych podczas danej sesji, opis doświadczeń - podany w zwięzłej formie dla każdego z uczestników. Materiały zostaną przygotowane w wersji papierowej.
9) Wykonawca zapewni potwierdzenia odbioru materiałów dydaktycznych, własnoręcznym podpisem uczestnika i przedłoży je Zamawiającemu po zakończeniu danego zadania.
Część II:
1) rekrutacja co najmniej 1750 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa lubuskiego, zgodnie z wymaganiami, warunkami i założeniami projektu.
2) forma zajęć będzie obejmowała co najmniej 2 doświadczenia z chemii lub biologii lub fizyki, w powiązaniu z aspektami praktycznego wykorzystania wiedzy oraz wizytą w zawodowym laboratorium fizyko-chemicznym.
3) zajęcia przeprowadzone będą w ciągu 70 3-godzinnych sesji dla co najmniej 25 uczestników każda.
4) w trakcie każdej sesji dla jej uczestników będzie zagwarantowana minimum jedna przerwa, w czasie której będzie podawany drobny poczęstunek.
5) Wykonawca przygotuje listy obecności uczestników zajęć i przedłoży je Zamawiającemu po zakończeniu danej sesji.
6) pokrycie kosztów wynagrodzenia trenera.
7) Wykonawca zapewni odpowiednią kadrę dydaktyczną do przeprowadzenia zajęć, stosującą metody odpowiednie i dostosowane do potrzeb uczestników, posiadających bogate doświadczenie praktyczne (wiedza teoretyczna oraz propozycja konkretnych rozwiązań praktycznych), komunikatywnych (osoba formułująca jasny, zwięzły, precyzyjny przekaz).
8) przygotowanie, druk i oprawę materiałów dydaktycznych, zawierających logo Lubuskiego Programu Operacyjnego dla co najmniej 1750 uczestników szkolenia. Materiały powinny zawierać opis zagadnień podejmowanych podczas danej sesji, opis doświadczeń - podany w zwięzłej formie dla każdego z uczestników. Materiały zostaną przygotowane w wersji papierowej.
9) Wykonawca zapewni potwierdzenie przez prowadzącego zajęcia przekazania materiałów dydaktycznych i przedłoży je Zamawiającemu po zakończeniu zadania.

1.4 Termin realizacji zamówienia: I, II, III kwartał 2015 r.
1.5 Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli wykonania usługi na każdym etapie jej realizacji.
1.6 Wykonawca winien zapewnić stały kontakt telefoniczny z osobą wyznaczoną przez niego do kontaktów z Zamawiającym.
1.7 Wykonawca zapewni ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę dla części:
1.7.1 Część I: minimum 66.000,00 zł w okresie obowiązywania umowy.
1.7.2 Część II: minimum 38.000,00 zł w okresie obowiązywania umowy.

1.8 Wykonawca będzie ponosić pełną odpowiedzialność za szkody powstałe w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia.
1.9 W przypadku konieczności pokrycia udokumentowanych kosztów najmu sprzętu, Wykonawca jest zobowiązany uregulować koszt w ciągu 5 dni - od daty wystawienia faktury w przeciwnym razie Zamawiający potrąci należność z przysługującego Wykonawcy wynagrodzenia na koniec okresu rozliczeniowego.
1.10 Główne kody we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV) dla obu części:
80.00.00.00 - usługi edukacyjne i szkoleniowe


II. INFORMACJA O MOŻLIWOŚCI ZŁOŻENIA OFERTY RÓWNOWAŻNEJ

2.1 Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych.


III. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH UZUPEŁNIAJĄCYCH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 67 UST. 1 PKT 6

3.1 Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających dla zamówienia podstawowego, o którym mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp.


IV. SKŁADANIE OFERT CZĘŚCIOWYCH

4.1 Zamawiający dopuszcza przedstawianie ofert częściowych.

V. OPIS SPOSOBU PRZEDSTAWIANIA OFERT WARIANTOWYCH ORAZ MINIMALNE WARUNKI, JAKIM MUSZĄ ODPOWIADAĆ OFERTY WARIANTOWE, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY DOPUSZCZA ICH SKŁADANIE

5.1 Zamawiający nie dopuszcza przedstawiania ofert wariantowych.

VI. TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA

6.1 Termin realizacji zamówienia dla części wymienionych w SIWZ wynosi:
6.1.1 Część I do 31.08.2015 r.
6.1.2 Część II do 31.08.2015 r.

Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2015

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2:
Wartość edukacyjna oraz innowacyjność części praktycznej

Znaczenie kryterium 2: 20

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Kompleksowa usługa organizacji promocji przedsiębiorczości i innowacji w ramach realizacji projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II
Część II - przedmiotem jest usługa szkoleniowa skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz studentów szkół wyższych a także przedsiębiorców województwa lubuskiego w ramach projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II obejmującej działania pokazowe i demonstracyjne

Opis:
1.1 Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa organizacji promocji przedsiębiorczości i innowacji w formie praktycznych zajęć w laboratoriach Klubu Młodego Wynalazcy, skierowanych do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz studentów szkół wyższych a także przedsiębiorców województwa lubuskiego w ramach projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II, współfinansowanego ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (LRPO) Priorytetu II, działania 2.4 Transfer badań, nowoczesnych technologii i innowacji ze świata nauki do przedsiębiorstw.

Organizacja zajęć praktycznych stanowić ma element działań promujących postawy innowacyjne i przedsiębiorczości wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, wyższych oraz przedsiębiorstw z województwa lubuskiego.

Promocja przedsiębiorczości i innowacji ma na celu:
- wykreowanie wśród młodzieży regionu potrzeby rozumienia zjawisk przyrodniczych i ich związku z gospodarką,
- zaprezentowanie różnego postrzegania celów i efektów badań naukowych przez naukowców i przedsiębiorców,
- wskazanie różnych wariantów współpracy pomiędzy nauką i biznesem w zależności od rodzajów prowadzonych projektów badawczych i oczekiwanych korzyści.

1.2 Szczegółowy zakres rzeczowy zadania:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przez Wykonawcę kompleksowej usługi szkoleniowej w zakresie organizacji praktycznych zajęć w laboratoriach Klubu Młodego Wynalazcy w ramach części:
1) Część I - przedmiotem jest usługa szkoleniowa skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz studentów szkół wyższych a także przedsiębiorców województwa lubuskiego w ramach projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II obejmującej działania pokazowe i demonstracyjne w postaci:
a. 20 sesji 6-cio godzinnych praktycznych zajęć laboratoryjnych skierowanych do co najmniej 25 uczniów (nie więcej niż 30 uczniów) szkół ponadpodstawowych lub studentów lub przedsiębiorców każda,
b. obejmujących co najmniej 4 doświadczenia z chemii lub biologii lub fizyki, w powiązaniu z aspektami praktycznego wykorzystania wiedzy oraz wizytą w profesjonalnym laboratorium fizyko-chemicznym,
c. w trakcie każdej sesji dla jej uczestników będzie zagwarantowana minimum jedna przerwa, w czasie której będzie podawany drobny poczęstunek oraz przerwa obiadowa, w czasie której będzie podawany ciepły posiłek.
2) Część II - przedmiotem jest usługa szkoleniowa skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz studentów szkół wyższych a także przedsiębiorców województwa lubuskiego w ramach projektu pn. Rozbudowa Klubu Młodego Wynalazcy - Etap II obejmującej działania pokazowe i demonstracyjne w postaci:
a. 70 sesji 3-godzinnych praktycznych zajęć laboratoryjnych skierowanych do co najmniej 25 uczniów (nie więcej niż 30 uczniów) szkół podstawowych lub gimnazjów każda,
b. obejmujących co najmniej 2 doświadczenia z chemii lub biologii lub fizyki, w powiązaniu z aspektami praktycznego wykorzystania wiedzy oraz wizytą w zawodowym laboratorium fizyko-chemicznym,
c. w trakcie każdej sesji dla jej uczestników będzie zagwarantowana minimum jedna przerwa, w czasie której będzie podawany drobny poczęstunek.
2. Wykonawca będzie odpowiadał za rekrutację, przygotowanie, realizację oraz dokumentację zajęć (w tym dokumentację fotograficzną), zgodnie z wymaganiami, warunkami i założeniami projektu.
3. Praktyczne zajęcia laboratoryjne realizowane będą w siedzibie Zamawiającego w Stanowicach 29, Gmina Bogdaniec.
4. Wykonawca zobowiązuje się do opracowania harmonogramu realizacji zajęć w konsultacji z Zamawiającym w oparciu o katalog przedstawionych zajęć, a po akceptacji przez Zamawiającego, zrealizuje zamówienie do 31 sierpnia 2015 roku.
5. Wykonawca ma obowiązek przestrzegania harmonogramu realizacji zajęć.
6. Wszystkie koszty w związku z realizacją przedmiotu zamówienia ponosi Wykonawca, m.in. koszty odczynników, materiałów, wynajmu pomieszczeń laboratorium, sal konferencyjnych, poczęstunku, posiłku oraz innych kosztów niewymienionych a związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
7. Zamawiający udostępni Wykonawcy laboratorium w cenie 50 zł godz. oraz salę konferencyjną w cenie 30 zł godz. na potrzeby realizacji przedmiotu zamówienia. W cenie Zamawiający uwzględnił koszt sprzątania po każdorazowym zakończeniu zajęć.
8. Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych, kierowanych do opinii publicznej, informujących o finansowaniu realizacji projektu przez Unię Europejską, zgodnie z wymogami LRPO.
9. Wykonawca dokona odpowiedniego oznaczenia wszystkich dokumentów, po wcześniejszym zatwierdzeniu przez Zamawiającego, bezpośrednio związanych z realizacją usługi, tj. korespondencji dotyczącej projektu i wszystkich innych dokumentów z nim związanych, wychodzących od Wykonawcy poprzez zamieszczenie na materiałach dydaktycznych itp. oznaczenia zgodnie z wytycznymi, dotyczącymi oznaczenia projektów w ramach LRPO. Oryginalne logo Wykonawca otrzyma od Zamawiającego po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego.
1.3 Szczegółowe obowiązki Wykonawcy:
Część I:
1) rekrutacja co najmniej 500 uczniów szkół ponadpodstawowych lub studentów lub przedsiębiorców z terenu województwa lubuskiego, zgodnie z wymaganiami, warunkami i założeniami projektu,
2) forma zajęć będzie obejmowała co najmniej 4 doświadczenia z chemii lub biologii lub fizyki, w powiązaniu z aspektami praktycznego wykorzystania wiedzy oraz wizytą w zawodowym laboratorium fizyko-chemicznym,
3) zajęcia przeprowadzone będą w ciągu 20 6-godzinnych sesji dla co najmniej 25 uczestników każda.
4) w trakcie każdej sesji dla jej uczestników będzie zagwarantowana minimum jedna przerwa, w czasie której będzie podawany drobny poczęstunek oraz przerwa obiadowa, w czasie której będzie podawany ciepły posiłek.
5) Wykonawca przygotuje listy obecności uczestników zajęć i przedłoży je Zamawiającemu po zakończeniu danej sesji.
6) Wykonawca pokryje koszty wynagrodzenia trenera.
7) Wykonawca zapewni odpowiednią kadrę dydaktyczną do przeprowadzenia zajęć, stosującą metody odpowiednie i dostosowane do potrzeb uczestników, posiadających bogate doświadczenie praktyczne (wiedza teoretyczna oraz propozycja konkretnych rozwiązań praktycznych), komunikatywnych (osoba formułująca jasny, zwięzły, precyzyjny przekaz).
8) przygotowanie, druk i oprawę materiałów dydaktycznych, zawierających logo Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego dla co najmniej 500 uczestników szkolenia. Materiały powinny zawierać opis zagadnień podejmowanych podczas danej sesji, opis doświadczeń - podany w zwięzłej formie dla każdego z uczestników. Materiały zostaną przygotowane w wersji papierowej.
9) Wykonawca zapewni potwierdzenia odbioru materiałów dydaktycznych, własnoręcznym podpisem uczestnika i przedłoży je Zamawiającemu po zakończeniu danego zadania.
Część II:
1) rekrutacja co najmniej 1750 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa lubuskiego, zgodnie z wymaganiami, warunkami i założeniami projektu.
2) forma zajęć będzie obejmowała co najmniej 2 doświadczenia z chemii lub biologii lub fizyki, w powiązaniu z aspektami praktycznego wykorzystania wiedzy oraz wizytą w zawodowym laboratorium fizyko-chemicznym.
3) zajęcia przeprowadzone będą w ciągu 70 3-godzinnych sesji dla co najmniej 25 uczestników każda.
4) w trakcie każdej sesji dla jej uczestników będzie zagwarantowana minimum jedna przerwa, w czasie której będzie podawany drobny poczęstunek.
5) Wykonawca przygotuje listy obecności uczestników zajęć i przedłoży je Zamawiającemu po zakończeniu danej sesji.
6) pokrycie kosztów wynagrodzenia trenera.
7) Wykonawca zapewni odpowiednią kadrę dydaktyczną do przeprowadzenia zajęć, stosującą metody odpowiednie i dostosowane do potrzeb uczestników, posiadających bogate doświadczenie praktyczne (wiedza teoretyczna oraz propozycja konkretnych rozwiązań praktycznych), komunikatywnych (osoba formułująca jasny, zwięzły, precyzyjny przekaz).
8) przygotowanie, druk i oprawę materiałów dydaktycznych, zawierających logo Lubuskiego Programu Operacyjnego dla co najmniej 1750 uczestników szkolenia. Materiały powinny zawierać opis zagadnień podejmowanych podczas danej sesji, opis doświadczeń - podany w zwięzłej formie dla każdego z uczestników. Materiały zostaną przygotowane w wersji papierowej.
9) Wykonawca zapewni potwierdzenie przez prowadzącego zajęcia przekazania materiałów dydaktycznych i przedłoży je Zamawiającemu po zakończeniu zadania.

1.4 Termin realizacji zamówienia: I, II, III kwartał 2015 r.
1.5 Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli wykonania usługi na każdym etapie jej realizacji.
1.6 Wykonawca winien zapewnić stały kontakt telefoniczny z osobą wyznaczoną przez niego do kontaktów z Zamawiającym.
1.7 Wykonawca zapewni ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę dla części:
1.7.1 Część I: minimum 66.000,00 zł w okresie obowiązywania umowy.
1.7.2 Część II: minimum 38.000,00 zł w okresie obowiązywania umowy.

1.8 Wykonawca będzie ponosić pełną odpowiedzialność za szkody powstałe w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia.
1.9 W przypadku konieczności pokrycia udokumentowanych kosztów najmu sprzętu, Wykonawca jest zobowiązany uregulować koszt w ciągu 5 dni - od daty wystawienia faktury w przeciwnym razie Zamawiający potrąci należność z przysługującego Wykonawcy wynagrodzenia na koniec okresu rozliczeniowego.
1.10 Główne kody we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV) dla obu części:
80.00.00.00 - usługi edukacyjne i szkoleniowe


II. INFORMACJA O MOŻLIWOŚCI ZŁOŻENIA OFERTY RÓWNOWAŻNEJ

2.1 Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych.


III. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH UZUPEŁNIAJĄCYCH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 67 UST. 1 PKT 6

3.1 Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających dla zamówienia podstawowego, o którym mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp.


IV. SKŁADANIE OFERT CZĘŚCIOWYCH

4.1 Zamawiający dopuszcza przedstawianie ofert częściowych.

V. OPIS SPOSOBU PRZEDSTAWIANIA OFERT WARIANTOWYCH ORAZ MINIMALNE WARUNKI, JAKIM MUSZĄ ODPOWIADAĆ OFERTY WARIANTOWE, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY DOPUSZCZA ICH SKŁADANIE

5.1 Zamawiający nie dopuszcza przedstawiania ofert wariantowych.

VI. TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA

6.1 Termin realizacji zamówienia dla części wymienionych w SIWZ wynosi:
6.1.1 Część I do 31.08.2015 r.
6.1.2 Część II do 31.08.2015 r.

Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2015

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2:
Wartość edukacyjna oraz innowacyjność części praktycznej

Znaczenie kryterium 2: 20

Podobne przetargi

132926 / 2011-05-27 - Inny: Jednostka budżetowa

Ochotnicze Hufce Pracy Lubuska Wojewódzka Komenda - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć z psychologiem w ramach projektu Szkolenie - Praktyka - Zatrudnienie - Rozwój IV edycja, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Lubuską Wojewódzką Komendę OHP

72961 / 2010-04-01 - Inny: Obrona

Jednostka Wojskowa 1517 - Czerwieńsk (lubuskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursów języka angielskiego dla JW 1517 w Czerwieńsku

438722 / 2012-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zakup usług edukacyjnych w ramach realizacji projektu pn. Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III z Miasta Zielona Góra

141107 / 2011-05-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stare Kurowo - Stare Kurowo (lubuskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne w ramach projektu Lubuska Szkoła Równych Szans - III Edycja

482488 / 2013-11-25 - Inny: Samorządowa jednostka oświatowa

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa - Wschowa (lubuskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne na rzecz uczniów Szkoły Podstawowej w Konradowie w ramach projektu Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III - II postępowanie

360584 / 2014-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół w Lubięcinie - Lubięcin (lubuskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenie usług edukacyjnych obejmujące przeprowadzenie zajęć w ramach projektu - Szkolne Centrum Nauki.

427518 / 2013-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dobiegniew - Dobiegniew (lubuskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi prowadzenia dodatkowych zajęć edukacyjnych w Zespole Szkół -Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące i zarządzania w ramach projektu Edukacja kluczem rozwoju realizowanego przez Gminę Dobiegniew z POKL, Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.2.

245301 / 2012-11-20 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski - Drezdenko (lubuskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne w ramach projektu Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Drezdenko

474844 / 2013-11-20 - Inny: Szkoła publiczna

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Gorzowie Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne w zakresie przeprowadzenia zajęć dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp. w ramach projektu nr UDA-POKL.09.01.02-08-071/13 Kurs na wykształcenie

455948 / 2013-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa - Wschowa (lubuskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne na rzecz uczniów Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni w ramach projektu Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III

106910 / 2015-05-07 - Inny: jednostka budżetowa

Zespół Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne oraz szkoleniowe dla uczniów Technikum nr 4 w Gorzowie Wielkopolskim w ramach realizacji projektu pt. /Usus magister est Optimus - program rozwojowy Technikum Nr 4 w Gorzowie Wlkp./, w ramach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

289636 / 2014-09-01 - Inny: Zespół Szkół w Lubięcinie

Zespół Szkół w Lubięcinie - Lubięcin (lubuskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenie usług edukacyjnych obejmujące przeprowadzenie zajęć w ramach projektu - Szkolne Centrum Nauki

519860 / 2013-12-13 - Inny: Jednostka budżetowa

Zespół Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne, realizacja zajęć wyrównawczych z przedmiotów ogólnych, warsztatów praktycznych, nabycie rynkowych umiejętności zawodowych uczniów Technikum nr 4 w Gorzowie Wielkopolskim w ramach realizacji projektu w ramach projektu pt.Usus magister est Optimus - program rozwojowy Technikum Nr 4 w Gorzowie Wlkp., w ramach Działania 9,2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

341350 / 2013-08-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Międzyrzecki - Zarząd Powiatu - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Wspieranie rozwoju szkół i przedszkoli w powiecie międzyrzeckim -pełnienie funkcji szkolnego organizatora rozwoju edukacji.

9418 / 2013-01-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Słubicach - Słubice (lubuskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
WYKONANIE USŁUG EDUKACYJNYCH OBEJMUJĄCYCH PROWADZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU PN.: AKTYWNI ZAWODOWO WYGRYWAJĄ