Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

13497 / 2016-02-09 - Administracja samorządowa / Gmina Kościerzyna (Kościerzyna)

Opracowanie projektu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla potrzeb lokalizacji farmy wiatrowej w rejonie miejscowości Mały Klincz i Zielenin w Gminie Kościerzyna.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie projektu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla potrzeb lokalizacji farmy wiatrowej w rejonie miejscowości Mały Klincz i Zielenin w Gminie Kościerzyna.

Zamówienie obejmuje:
1.1 Opracowanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla potrzeb lokalizacji farmy wiatrowej w rejonie miejscowości Mały Klincz i Zielenin w gminie Kościerzyna, zgodnie z uchwałą Rady Gminy Kościerzyna Nr III/44/15 z dnia 16 kwietnia 2015 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany fragmentów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego:
1. Fragmentu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu geodezyjnego Zielenin uchwalonego uchwałą Nr VI/337/06 z dnia 31 lipca 2006 roku Dz.Urz.Woj.Pom. Nr 119 Poz. 2473;
2. Fragmentu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu geodezyjnego Mały Klincz uchwalonego uchwałą Nr VI/ 333/06 z dnia 30 czerwca 2006 r Dz.Urz.Woj.Pom. Nr 93 Poz. 1945;
Łączna powierzchnia obszaru wynosi około 398 ha.

1.2. Zakres sporządzania oraz zmiany planu miejscowego obejmuje:

a) Sporządzenie tekstu i rysunku projektu planu zgodnie z obowiązującą ustawą z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (j.t.Dz. U. z 2015 r., poz. 199 z późniejszymi zmianami). Opracowanie projektu planu poprzedzone wariantowymi koncepcjami, które podlegać będą akceptacji Zamawiającego. Zakres opracowania określony jest w art. 15 wyżej powołanej ustawy oraz Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2003 r. Nr 164, poz. 1587 z późniejszymi zmianami).
b) Sporządzenie opracowań ekofizjograficznych zgodnie z przepisami art. 71-72 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. - Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2013r. poz. 1232 ze zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 9 września 2002 r. w sprawie opracowań ekofizjograficznych (Dz. U. Nr 155, poz. 1298).
c) Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko przyrodnicze spełniającej wymagania określone w ustawie z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowiska (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 1235 z późniejszymi zmianami).
d) Sporządzenie wniosku i uzyskanie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne.
e) Sporządzenie prognozy skutków finansowych uchwalenia planu, uwzględniającej wymagania rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2003 r. Nr 164, poz. 1587 z późniejszymi zmianami).
f) Kompletowanie dokumentacji formalno-prawnej, w ciągu całego okresu sporządzania projektu planu, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. 2003 r. Nr 164, poz. 1587 z późniejszymi zmianami).
g) Sporządzenie projektu planu miejscowego zgodnie z przepisami szczególnymi dotyczącymi ochrony środowiska, ochrony przyrody, zabytków, prawa wodnego, ochrony gruntów rolnych i leśnych, itd..
h) W przypadku zmian ustawowych dostosowanie projekt planu do zmienionych przepisów prawa.
i) Przygotowanie kompletu dokumentów pism, ogłoszeń, obwieszczeń, zawiadomień wynikających z trybu opracowania planu.
j) Uczestniczenie w posiedzeniach: Gminnej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej, Komisjach Rady Gminy Kościerzyna, sesjach Rady Gminy Kościerzyna oraz udział w dyskusji publicznej na temat rozwiązań przyjętych w planie.
k) Uczestniczenie w spotkaniach, których konieczność wyniknie w trakcie procedury oraz realizacji zadania, w przypadkach i terminach wskazanych przez Zamawiającego.
l) Przygotowanie propozycji sposobu rozpatrzenia składanych wniosków dotyczących projektu planu.
m) Uzyskanie opinii i uzgodnień właściwych instytucji i organów.
n) Przygotowanie projektu planu do wyłożenia do publicznego wglądu.
o) Udział w dyskusji publicznej i przygotowanie z niej protokołu.
p) Przygotowanie propozycji sposobu rozpatrzenia składanych uwag dotyczących projektu planu i wniesienie ewentualnych poprawek.
q) Opracowanie ostatecznej wersji planu wraz z listą nieuwzględnionych uwag celem przedstawienia Radzie Gminy Kościerzyna do uchwalenia;
r) Doprowadzenie do opublikowania uchwały w sprawie przedmiotowego planu w dzienniku urzędowym województwa;

1.3. Forma opracowania projektu planu miejscowego:

I. W formie analogowej (wydruk) w skali 1:1000 (dla gruntów rolnych i leśnych w skali 1: 2000) należy przekazać całość opracowania (plansze, teksty) - rysunki w czterech egzemplarzach kolorowych złożonych z arkuszy formatu A0 oraz 2 egzemplarze dokumentacji formalnoprawnej (oryginał i kopia).
Wszystkie egzemplarze rysunku planu w wersji papierowej muszą być zafoliowane lub wykonane na materiale niezmywalnym i zapewniającym trwałość.
II. W formie elektronicznej:
1) Pliki PDF,JPG, PNG dla całości opracowania, lub innych formatach zaakceptowanych przez Zamawiającego.
2) pliki wektorowe SHP w układzie geodezyjnym 2000 strefa 6 dla rysunków planu - w standardzie SHAPE - cztery pliki składające się na jedną warstwę tematyczną (shp, dba, prj, shx)
1. Dostarczyć należy warstwy tematyczne:
a) Granice planu - warstwa poligonowa zawierająca granice opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
b) Przeznaczenie terenów - warstwa typu poligon - wyodrębnione przeznaczenia terenów planu, jeden obiekt poligonowy to jeden teren planistyczny, jednostka planistyczna posiadająca opis atrybutowy zawierający minimum trzy atrybuty opisujące:
c) Linie zabudowy - warstwa liniowa - warstwa zawiera linie zabudowy i opis atrybutowy podziału linii na linie obowiązujące i nieprzekraczalne.
Typ - opis typu linii (obowiązująca i nieprzekraczalna).
d) Inne warstwy tematyczne - pozostałe ustalenia planu (tj. linie wysokiego napięcia, obszary NATURA 2000, punkty widokowe - wszystkie elementy wymienione w legendzie).
Dopuszcza się trzy typy warstw: liniowe, poligonowe, punktowe.
Każda warstwa powinna zawierać opis atrybutowy w postaci:
Nazwa - nazwa taka jak w legendzie rysunku i w treści planu.
Etykieta - jeśli na rysunku planu warstwa posiada opis (np. numer stanowiska archeologicznego, oznaczenie dla linii wysokiego napięcia itp.).

3) Pliki rastrowe w postaci geoTIFF w układzie geodezyjnym 2000 strefa 6 dla rysunków planu.
4) Uchwałę Rady Gminy Kościerzyna wraz z załącznikami w formacie *.xml umożliwiającą publikacje w Dzienniku Urzędowym
5) Uchwałę Rady Gminy Kościerzyna z załącznikami wraz z metadaną w postaci pliku XML zgodnie z profilem INSPIRE
6) Treść uchwały w formie edytowanej doc.


1.4 Etapy wykonania:

Etap I obejmuje następujące czynności:
1. Przygotowanie ogłoszeń, obwieszczeń o przystąpieniu do sporządzania planu.
2. Przygotowanie zawiadomień instytucji i organów właściwych do uzgadniania
i opiniowania planu.
3. Wykonanie (w formie graficznej i opisowej) opracowania ekofizjograficznego podstawowego na potrzeby sporządzanego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, z uwzględnieniem powiązań przyrodniczych z otoczeniem.
4. Zebranie i opracowanie innych materiałów wyjściowych do projektowania.
5. Wykonanie inwentaryzacji urbanistycznej, w tym stanu zainwestowania oraz jego oceny (wraz z dokumentacją fotograficzną) oraz infrastruktury komunikacyjnej, infrastruktury technicznej, uzbrojenia terenu i zieleni.
6. Przygotowanie projektu zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania na środowisko.
7. Przygotowanie wykazu i informacji graficznej dotyczącej wniosków wniesionych w związku z przystąpieniem do sporządzenia planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, z propozycją ich rozstrzygnięcia. Propozycja rozstrzygnięcia winna zawierać syntetycznie przedstawione uzasadnienie sposobu rozpatrzenia każdego wniosku (z wyłączeniem wniosków uwzględnionych w całości). Informację graficzną do wykazu wniosków należy przygotować w formacie zapewniającym jej czytelność (numery działek, oznaczenia wniosku) w grafice kolorowej. Informacja graficzna powinna zawierać oznaczenie wniosków umożliwiające ich identyfikację z wykazem
i proponowanym sposobem rozpatrzenia (z podziałem na uwzględnione, nieuwzględnione, częściowo uwzględnione itp.).
8. Opracowanie wykazu odpowiedzi i stanowisk organów i instytucji określonych ustawą, oraz innych instytucji i jednostek organizacyjnych poinformowanych o przystąpieniu do sporządzenia planu, wraz z ich analizą.

Etap II obejmuje następujące czynności:
1. Opracowanie projektu planu wraz z rozpatrzeniem wniosków do opiniowania
i uzgodnień (należy określić przeznaczenie, zasady i standardy zagospodarowania terenu według procedur i problematyki określonych
w ustawie i rozporządzeniach, oraz wynikające ze sposobu rozpatrzenia wniosków do planu):
a) projekt tekstu ustaleń planu w formie projektu uchwały Rady Gminy,
b) projekt części graficznej planu,
c) uzasadnienie rozwiązań przyjętych w projekcie planu,
d) prognoza oddziaływania na środowisko,
e) prognoza skutków finansowych,
f) wniosek dotyczący zgody na przeznaczenie gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne (o ile taka zgoda jest wymagana).
2. Wystąpienie o opinie o projekcie planu oraz uzgodnienie projektu planu z organami wymienionymi w art. 17 pkt 6 a i b ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (j.t.Dz.U. z 2015 r., poz. 199 z późniejszymi zmianami)

Etap III - obejmuje następujące czynności:
1. Przygotowanie wykazu uzyskanych opinii i uzgodnień do projektu planu
wraz z analizą i propozycją sposobu i zakresu ich uwzględnienia.
2. Wprowadzenie ewentualnych zmian w projekcie planu wynikających
z uzyskanych opinii i dokonanych uzgodnień.
3. Przeprowadzenie wyłożenia do publicznego wglądu projektu planu
wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, co oznacza m.in. przyjmowanie zainteresowanych i udzielanie im informacji, przez co najmniej 21 dni, nie mniej niż 1 godzinę tygodniowo, w terminie ustalonym z Zamawiającym.
4. Udział w zorganizowanej publicznej dyskusji nad rozwiązaniami przyjętymi
w projekcie planu.
5. Przygotowanie wykazu uwag wniesionych do projektu planu wyłożonego
do publicznego wglądu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko,
z propozycją ich rozstrzygnięcia.
6. Opracowanie fragmentaryczne lub całościowe (odpowiednio do potrzeb) korekt projektu planu (w grafice wyróżniającej naniesione zmiany) i jeżeli zaistnieje potrzeba - odpowiednio: prognozy oddziaływania na środowisko i prognozy skutków finansowych oraz przeprowadzenie ponownej procedury wyłożenia
do publicznego wglądu wraz z dyskusją publiczną.

Etap IV - obejmuje następujące czynności:
1) Opracowanie końcowej edycji projektu planu do uchwalenia (tekstu ustaleń planu w formie projektu uchwały Rady Gminy oraz części graficznej projektu planu).
2) Skompletowanie i przekazanie uchwały wraz z załącznikami i dokumentacją formalno - prawną Wojewodzie Pomorskiemu (w celu sprawdzenia zgodności z prawem i opublikowania uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w dzienniku urzędowym).



1.5 Kopie map zasadniczych albo w przypadku ich braku map katastralnych z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w formie papierowej wykonawca zamawia we własnym zakresie i na swój koszt.

1.6. Mapy zasadnicze w postaci wektorowej w skali 1: 1000 oraz mapy ewidencji gruntów i budynków w postaci wektorowej w skali 1 : 5000 Zamawiający zamawia we własnym zakresie i na swój koszt.
1.7. W trakcie procedury sporządzania planu Wykonawca zobowiązany jest do:
a) Udziału i prezentacji projektu planu (w zależności od potrzeb):
b) na spotkaniach Wójta Gminy, posiedzeniach Komisji Rady Gminy, sesjach Rady Gminy, dotyczących projektu planu i jego uchwalenia, Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej i innych, wskazanych przez Zamawiającego,
c) podczas dyskusji publicznej nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu oraz na spotkaniach z mieszkańcami, organizowanych przez Wójta Gminy.
d) Współpracy w przygotowaniu ewentualnych:
a) autopoprawek Wójta Gminy do projektu uchwały Rady Gminy dotyczącej uchwalenia planu,
b) stanowisk (opinii) Wójta Gminy do poprawek radnych wniesionych do projektu uchwały oraz do wniosków właściwych komisji Rady Gminy

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 13497

Data publikacji: 2016-02-09

Nazwa: Gmina Kościerzyna

Ulica: ul. Strzelecka 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Kościerzyna

Kod pocztowy: 83-400

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 058 6865980

Numer faxu: 058 6865983

Adres strony internetowej: www.koscierzyna.pl/bip.aspx

Regon: 19167518400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie projektu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla potrzeb lokalizacji farmy wiatrowej w rejonie miejscowości Mały Klincz i Zielenin w Gminie Kościerzyna.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie projektu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla potrzeb lokalizacji farmy wiatrowej w rejonie miejscowości Mały Klincz i Zielenin w Gminie Kościerzyna.

Zamówienie obejmuje:
1.1 Opracowanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla potrzeb lokalizacji farmy wiatrowej w rejonie miejscowości Mały Klincz i Zielenin w gminie Kościerzyna, zgodnie z uchwałą Rady Gminy Kościerzyna Nr III/44/15 z dnia 16 kwietnia 2015 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany fragmentów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego:
1. Fragmentu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu geodezyjnego Zielenin uchwalonego uchwałą Nr VI/337/06 z dnia 31 lipca 2006 roku Dz.Urz.Woj.Pom. Nr 119 Poz. 2473;
2. Fragmentu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu geodezyjnego Mały Klincz uchwalonego uchwałą Nr VI/ 333/06 z dnia 30 czerwca 2006 r Dz.Urz.Woj.Pom. Nr 93 Poz. 1945;
Łączna powierzchnia obszaru wynosi około 398 ha.

1.2. Zakres sporządzania oraz zmiany planu miejscowego obejmuje:

a) Sporządzenie tekstu i rysunku projektu planu zgodnie z obowiązującą ustawą z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (j.t.Dz. U. z 2015 r., poz. 199 z późniejszymi zmianami). Opracowanie projektu planu poprzedzone wariantowymi koncepcjami, które podlegać będą akceptacji Zamawiającego. Zakres opracowania określony jest w art. 15 wyżej powołanej ustawy oraz Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2003 r. Nr 164, poz. 1587 z późniejszymi zmianami).
b) Sporządzenie opracowań ekofizjograficznych zgodnie z przepisami art. 71-72 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. - Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2013r. poz. 1232 ze zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 9 września 2002 r. w sprawie opracowań ekofizjograficznych (Dz. U. Nr 155, poz. 1298).
c) Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko przyrodnicze spełniającej wymagania określone w ustawie z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowiska (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 1235 z późniejszymi zmianami).
d) Sporządzenie wniosku i uzyskanie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne.
e) Sporządzenie prognozy skutków finansowych uchwalenia planu, uwzględniającej wymagania rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2003 r. Nr 164, poz. 1587 z późniejszymi zmianami).
f) Kompletowanie dokumentacji formalno-prawnej, w ciągu całego okresu sporządzania projektu planu, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. 2003 r. Nr 164, poz. 1587 z późniejszymi zmianami).
g) Sporządzenie projektu planu miejscowego zgodnie z przepisami szczególnymi dotyczącymi ochrony środowiska, ochrony przyrody, zabytków, prawa wodnego, ochrony gruntów rolnych i leśnych, itd..
h) W przypadku zmian ustawowych dostosowanie projekt planu do zmienionych przepisów prawa.
i) Przygotowanie kompletu dokumentów pism, ogłoszeń, obwieszczeń, zawiadomień wynikających z trybu opracowania planu.
j) Uczestniczenie w posiedzeniach: Gminnej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej, Komisjach Rady Gminy Kościerzyna, sesjach Rady Gminy Kościerzyna oraz udział w dyskusji publicznej na temat rozwiązań przyjętych w planie.
k) Uczestniczenie w spotkaniach, których konieczność wyniknie w trakcie procedury oraz realizacji zadania, w przypadkach i terminach wskazanych przez Zamawiającego.
l) Przygotowanie propozycji sposobu rozpatrzenia składanych wniosków dotyczących projektu planu.
m) Uzyskanie opinii i uzgodnień właściwych instytucji i organów.
n) Przygotowanie projektu planu do wyłożenia do publicznego wglądu.
o) Udział w dyskusji publicznej i przygotowanie z niej protokołu.
p) Przygotowanie propozycji sposobu rozpatrzenia składanych uwag dotyczących projektu planu i wniesienie ewentualnych poprawek.
q) Opracowanie ostatecznej wersji planu wraz z listą nieuwzględnionych uwag celem przedstawienia Radzie Gminy Kościerzyna do uchwalenia;
r) Doprowadzenie do opublikowania uchwały w sprawie przedmiotowego planu w dzienniku urzędowym województwa;

1.3. Forma opracowania projektu planu miejscowego:

I. W formie analogowej (wydruk) w skali 1:1000 (dla gruntów rolnych i leśnych w skali 1: 2000) należy przekazać całość opracowania (plansze, teksty) - rysunki w czterech egzemplarzach kolorowych złożonych z arkuszy formatu A0 oraz 2 egzemplarze dokumentacji formalnoprawnej (oryginał i kopia).
Wszystkie egzemplarze rysunku planu w wersji papierowej muszą być zafoliowane lub wykonane na materiale niezmywalnym i zapewniającym trwałość.
II. W formie elektronicznej:
1) Pliki PDF,JPG, PNG dla całości opracowania, lub innych formatach zaakceptowanych przez Zamawiającego.
2) pliki wektorowe SHP w układzie geodezyjnym 2000 strefa 6 dla rysunków planu - w standardzie SHAPE - cztery pliki składające się na jedną warstwę tematyczną (shp, dba, prj, shx)
1. Dostarczyć należy warstwy tematyczne:
a) Granice planu - warstwa poligonowa zawierająca granice opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
b) Przeznaczenie terenów - warstwa typu poligon - wyodrębnione przeznaczenia terenów planu, jeden obiekt poligonowy to jeden teren planistyczny, jednostka planistyczna posiadająca opis atrybutowy zawierający minimum trzy atrybuty opisujące:
c) Linie zabudowy - warstwa liniowa - warstwa zawiera linie zabudowy i opis atrybutowy podziału linii na linie obowiązujące i nieprzekraczalne.
Typ - opis typu linii (obowiązująca i nieprzekraczalna).
d) Inne warstwy tematyczne - pozostałe ustalenia planu (tj. linie wysokiego napięcia, obszary NATURA 2000, punkty widokowe - wszystkie elementy wymienione w legendzie).
Dopuszcza się trzy typy warstw: liniowe, poligonowe, punktowe.
Każda warstwa powinna zawierać opis atrybutowy w postaci:
Nazwa - nazwa taka jak w legendzie rysunku i w treści planu.
Etykieta - jeśli na rysunku planu warstwa posiada opis (np. numer stanowiska archeologicznego, oznaczenie dla linii wysokiego napięcia itp.).

3) Pliki rastrowe w postaci geoTIFF w układzie geodezyjnym 2000 strefa 6 dla rysunków planu.
4) Uchwałę Rady Gminy Kościerzyna wraz z załącznikami w formacie *.xml umożliwiającą publikacje w Dzienniku Urzędowym
5) Uchwałę Rady Gminy Kościerzyna z załącznikami wraz z metadaną w postaci pliku XML zgodnie z profilem INSPIRE
6) Treść uchwały w formie edytowanej doc.


1.4 Etapy wykonania:

Etap I obejmuje następujące czynności:
1. Przygotowanie ogłoszeń, obwieszczeń o przystąpieniu do sporządzania planu.
2. Przygotowanie zawiadomień instytucji i organów właściwych do uzgadniania
i opiniowania planu.
3. Wykonanie (w formie graficznej i opisowej) opracowania ekofizjograficznego podstawowego na potrzeby sporządzanego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, z uwzględnieniem powiązań przyrodniczych z otoczeniem.
4. Zebranie i opracowanie innych materiałów wyjściowych do projektowania.
5. Wykonanie inwentaryzacji urbanistycznej, w tym stanu zainwestowania oraz jego oceny (wraz z dokumentacją fotograficzną) oraz infrastruktury komunikacyjnej, infrastruktury technicznej, uzbrojenia terenu i zieleni.
6. Przygotowanie projektu zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania na środowisko.
7. Przygotowanie wykazu i informacji graficznej dotyczącej wniosków wniesionych w związku z przystąpieniem do sporządzenia planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, z propozycją ich rozstrzygnięcia. Propozycja rozstrzygnięcia winna zawierać syntetycznie przedstawione uzasadnienie sposobu rozpatrzenia każdego wniosku (z wyłączeniem wniosków uwzględnionych w całości). Informację graficzną do wykazu wniosków należy przygotować w formacie zapewniającym jej czytelność (numery działek, oznaczenia wniosku) w grafice kolorowej. Informacja graficzna powinna zawierać oznaczenie wniosków umożliwiające ich identyfikację z wykazem
i proponowanym sposobem rozpatrzenia (z podziałem na uwzględnione, nieuwzględnione, częściowo uwzględnione itp.).
8. Opracowanie wykazu odpowiedzi i stanowisk organów i instytucji określonych ustawą, oraz innych instytucji i jednostek organizacyjnych poinformowanych o przystąpieniu do sporządzenia planu, wraz z ich analizą.

Etap II obejmuje następujące czynności:
1. Opracowanie projektu planu wraz z rozpatrzeniem wniosków do opiniowania
i uzgodnień (należy określić przeznaczenie, zasady i standardy zagospodarowania terenu według procedur i problematyki określonych
w ustawie i rozporządzeniach, oraz wynikające ze sposobu rozpatrzenia wniosków do planu):
a) projekt tekstu ustaleń planu w formie projektu uchwały Rady Gminy,
b) projekt części graficznej planu,
c) uzasadnienie rozwiązań przyjętych w projekcie planu,
d) prognoza oddziaływania na środowisko,
e) prognoza skutków finansowych,
f) wniosek dotyczący zgody na przeznaczenie gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne (o ile taka zgoda jest wymagana).
2. Wystąpienie o opinie o projekcie planu oraz uzgodnienie projektu planu z organami wymienionymi w art. 17 pkt 6 a i b ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (j.t.Dz.U. z 2015 r., poz. 199 z późniejszymi zmianami)

Etap III - obejmuje następujące czynności:
1. Przygotowanie wykazu uzyskanych opinii i uzgodnień do projektu planu
wraz z analizą i propozycją sposobu i zakresu ich uwzględnienia.
2. Wprowadzenie ewentualnych zmian w projekcie planu wynikających
z uzyskanych opinii i dokonanych uzgodnień.
3. Przeprowadzenie wyłożenia do publicznego wglądu projektu planu
wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, co oznacza m.in. przyjmowanie zainteresowanych i udzielanie im informacji, przez co najmniej 21 dni, nie mniej niż 1 godzinę tygodniowo, w terminie ustalonym z Zamawiającym.
4. Udział w zorganizowanej publicznej dyskusji nad rozwiązaniami przyjętymi
w projekcie planu.
5. Przygotowanie wykazu uwag wniesionych do projektu planu wyłożonego
do publicznego wglądu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko,
z propozycją ich rozstrzygnięcia.
6. Opracowanie fragmentaryczne lub całościowe (odpowiednio do potrzeb) korekt projektu planu (w grafice wyróżniającej naniesione zmiany) i jeżeli zaistnieje potrzeba - odpowiednio: prognozy oddziaływania na środowisko i prognozy skutków finansowych oraz przeprowadzenie ponownej procedury wyłożenia
do publicznego wglądu wraz z dyskusją publiczną.

Etap IV - obejmuje następujące czynności:
1) Opracowanie końcowej edycji projektu planu do uchwalenia (tekstu ustaleń planu w formie projektu uchwały Rady Gminy oraz części graficznej projektu planu).
2) Skompletowanie i przekazanie uchwały wraz z załącznikami i dokumentacją formalno - prawną Wojewodzie Pomorskiemu (w celu sprawdzenia zgodności z prawem i opublikowania uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w dzienniku urzędowym).



1.5 Kopie map zasadniczych albo w przypadku ich braku map katastralnych z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w formie papierowej wykonawca zamawia we własnym zakresie i na swój koszt.

1.6. Mapy zasadnicze w postaci wektorowej w skali 1: 1000 oraz mapy ewidencji gruntów i budynków w postaci wektorowej w skali 1 : 5000 Zamawiający zamawia we własnym zakresie i na swój koszt.
1.7. W trakcie procedury sporządzania planu Wykonawca zobowiązany jest do:
a) Udziału i prezentacji projektu planu (w zależności od potrzeb):
b) na spotkaniach Wójta Gminy, posiedzeniach Komisji Rady Gminy, sesjach Rady Gminy, dotyczących projektu planu i jego uchwalenia, Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej i innych, wskazanych przez Zamawiającego,
c) podczas dyskusji publicznej nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu oraz na spotkaniach z mieszkańcami, organizowanych przez Wójta Gminy.
d) Współpracy w przygotowaniu ewentualnych:
a) autopoprawek Wójta Gminy do projektu uchwały Rady Gminy dotyczącej uchwalenia planu,
b) stanowisk (opinii) Wójta Gminy do poprawek radnych wniesionych do projektu uchwały oraz do wniosków właściwych komisji Rady Gminy

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 17

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Ocena spełniania przedmiotowego warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Warunek ten zostanie uznany za spełniony jeśli Wykonawca przedłoży oświadczenie o spełnianiu warunków - wypełnione i podpisane, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do formularza oferty.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie), należycie wykonał co najmniej jedną usługę w zakresie opracowania uchwalonego i opublikowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów wiejskich sporządzonego według procedur i problematyki określonych w Ustawie z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (j.t. Dz.U. z 2015 r., poz. 199) obejmującego obszar o powierzchni minimum 100 ha.

Ocena wykazania spełnienia warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów, o którym mowa w pkt 8.1.2. SIWZ
(wzór wykazu wykonanych usług stanowi załącznik nr 3 do formularza oferty) oraz oświadczenia, o którym mowa w pkt 8.1.1 SIWZ (wzór stanowi załącznik nr 1 do formularza ofertowego).

Na podstawie § 1 ust. 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r. poz. 231) Zamawiający wymaga aby Wykonawca w celu wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu w zakresie posiadania wymaganej wiedzy i doświadczenia załączył do oferty wykaz wykonanych usług oraz dowody, o których mowa wyżej, jedynie w takim zakresie, jaki jest niezbędny do potwierdzenia wykazania spełniania przez Wykonawcę zastrzeżonego przez Zamawiającego warunku udziału w postępowaniu.
Wzór wykazu, o którym, mowa wyżej, stanowi załącznik nr 3 do formularza ofertowego.

Dowodami, o których mowa wyżej są:
1) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
2) w przypadku zamówień na usługi - oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt 1.

W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie, o którym mowa wyżej, zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa wyżej.

Potencjał techniczny:
Ocena spełniania przedmiotowego warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Warunek ten zostanie uznany za spełniony jeśli Wykonawca przedłoży oświadczenie o spełnianiu warunków - wypełnione i podpisane, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do formularza oferty.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, iż na czas realizacji zamówienia, wśród osób wykonujących zamówienie dysponuje, bądź będzie dysponował:
1) minimum jedną osobą posiadającą kwalifikacje do kierowania pracami planistycznymi (Główny Projektant Planu) zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym posiadającą doświadczenie w wykonaniu co najmniej jednego uchwalonego i opublikowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów wiejskich o powierzchni nie mniejszej niż 100 ha;
2) minimum jedną osobą, która będzie wykonywać opracowanie ekofizjograficzne posiadającą doświadczenie w sporządzeniu co najmniej jednego opracowania ekofizjograficznego do uchwalonego i opublikowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów wiejskich o powierzchni nie mniejszej niż 100 ha;
3) minimum jedną osobą która będzie wykonywać prognozę oddziaływania na środowisko posiadającą doświadczenie w sporządzeniu co najmniej jednej prognozy do uchwalonego i obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów wiejskich o powierzchni nie mniejszej niż 100 ha;
4) minimum jedną osobę która będzie wykonywać prognozę skutków finansowych posiadającą doświadczenie w sporządzeniu co najmniej jednej prognozy do uchwalonego i opublikowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów wiejskich o powierzchni nie mniejszej niż 100 ha.

Ocena wykazania spełnienia warunku nastąpi na podstawie przedstawionego przez Wykonawcę dokumentu, o którym mowa w pkt 8.1.3. SIWZ
(wzór wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, stanowi załącznik nr 4 do formularza oferty), oświadczenia, o którym mowa
w pkt 8.1.1 SIWZ (wzór stanowi załącznik nr 1 do formularza oferty)
oraz oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, o którym mowa w pkt 8.1.4 SIWZ
(wzór stanowi załącznik nr 5 do formularza oferty)


W przypadku posiadania przez jedną osobę wymaganych uprawnień więcej niż jednej specjalności, Zamawiający dopuszcza łączenie stanowisk.


Wzór wykazu osób, o którym mowa wyżej stanowi załącznik nr 4 do formularza oferty.

Sytuacja ekonomiczna:
Ocena spełniania przedmiotowego warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Warunek ten zostanie uznany za spełniony jeśli Wykonawca przedłoży oświadczenie o spełnianiu warunków - wypełnione i podpisane, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do formularza oferty.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Na podstawie § 1 ust. 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r. poz. 231) Zamawiający wymaga aby Wykonawca w celu wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu w zakresie posiadania wymaganej wiedzy i doświadczenia załączył do oferty wykaz wykonanych usług oraz dowody, o których mowa wyżej, jedynie w takim zakresie, jaki jest niezbędny do potwierdzenia wykazania spełniania przez Wykonawcę zastrzeżonego przez Zamawiającego warunku udziału w postępowaniu.Dowodami, o których mowa wyżej są:
1) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
2) w przypadku zamówień na usługi - oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt 1.

W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie, o którym mowa wyżej, zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa wyżej.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
7.3. Ocena spełnienia warunków w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie wymaganych oświadczeń i dokumentów określonych w pkt 8 SIWZ, zgodnie
z formułą spełnia/nie spełnia. Z treści złożonych dokumentów musi jednoznacznie wynikać, iż postawione warunki i opis sposobu dokonania oceny zawarty w SIWZ Wykonawca spełnia na termin składania ofert. W przypadku nie wykazania przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w niniejszym postępowaniu, zostanie on wykluczony na podstawie art. 24 ust. 2 pkt. 4 ustawy, z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy.
7.4. W przypadku, gdy złożone przez Wykonawców dokumenty, oświadczenia dotyczące warunków udziału w postępowaniu zawierają dane informacje w innych walutach niż określono to w SIWZ, Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie kurs NBP z dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. Jeżeli w dniu ogłoszenia nie będzie opublikowany średni kurs walut przez NBP, Zamawiający przyjmuje kurs przeliczeniowy z ostatniej opublikowanej tabeli kursów NBP przed dniem zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu.
7.5. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
7.6. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b ustawy, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
7.7. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

7.8. Dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu dotyczące art. 24 ust. 1 ustawy musi złożyć w ofercie każdy z wykonawców konsorcjum. W przypadku dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału z art. 22 ust. 1 ustawy wystarczy, że dokumenty potwierdzające spełnienie warunków złoży co najmniej jeden z jej uczestników oferty wspólnej lub gdy z dokumentów złożonych przez tych wykonawców łącznie będzie wynikać ich spełnienie.

7.9. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia (zwani dalej konsorcjum) powinni spełniać warunki udziału w postępowaniu oraz złożyć dokumenty potwierdzające spełnianie tych warunków zgodnie z zapisami zawartymi w pkt 8 SIWZ.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, każdy z Wykonawców samodzielnie składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r.
o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. Nr 50, poz. 331 ze zm.).

8.4. Dokumenty podmiotów zagranicznych:
8.4.1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w:
1) pkt 8.2.2 - składa dokument lub dokumenty wystawione
w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
8.4.2. Dokumenty, o których mowa w pkt 8.4.1, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
8.4.3. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w 8.4.1., zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Postanowienia pkt 8.4.2. stosuje się odpowiednio.
8.4.4. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
12.1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
12.2. Treść oferty musi odpowiadać treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
12.3. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
12.4. W przypadku unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, Wykonawcom, którzy złożyli oferty niepodlegające odrzuceniu, przysługuje roszczenie o zwrot uzasadnionych kosztów uczestnictwa w postępowaniu, w szczególności kosztów przygotowania oferty.
12.5. Oferta wraz ze stanowiącymi jej integralną część załącznikami musi być sporządzona przez Wykonawcę ściśle według postanowień niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
12.6. Oferta musi być sporządzona według wzoru formularza oferty stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
12.7. Oferta musi być napisana w języku polskim, na komputerze, maszynie do pisania
lub ręcznie długopisem bądź niezmywalnym atramentem.
12.8. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
12.9. Proponuje się, aby wszystkie zapisane strony oferty wraz z załącznikami były kolejno ponumerowane i złączone w sposób trwały oraz na każdej stronie podpisane przez osobę (osoby) uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy, przy czym co najmniej na pierwszej i ostatniej stronie oferty podpis (podpisy) był opatrzony pieczęcią imienną Wykonawcy. Pozostałe strony mogą być parafowane.
12.10. Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być parafowane przez osobę (osoby) podpisujące ofertę i opatrzone datami ich dokonania.
12.11. Zawartość oferty: wypełniony i podpisany formularz ofertowy, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SIWZ;
12.11.1. pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (ewentualnie umowę o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo). Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo reprezentowania Wykonawców w postępowaniu i zawarcia umowy.
12.11.2. pełnomocnictwo do podpisania oferty (oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez notariusza) w tym do podpisania innych dokumentów składanych wraz z ofertą, o ile prawo do ich podpisania nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie wskazywać czynności, do wykonywania których pełnomocnik jest upoważniony;
12.11.3. pozostałe dokumenty wymienione w SIWZ.
12.12. Dokumenty i oświadczenia składane przez Wykonawcę w celu oceny spełniania przezeń warunków udziału w postępowaniu są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę.
12.13. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
12.14. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
12.15. Wykonawca zamieszcza ofertę w dwóch kopertach oznaczonych nazwą i adresem Zamawiającego oraz opisanych w następujący sposób: Opracowanie projektu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla potrzeb lokalizacji farmy wiatrowej w rejonie miejscowości Mały Klincz i Zielenin w Gminie Kościerzyna. NIE OTWIERAĆ przed: 22.02.2016 r. godz. 12:00. Na wewnętrznej kopercie należy podać nazwę i adres Wykonawcy, by umożliwić zwrot nie otwartej oferty w przypadku dostarczenia jej Zamawiającemu po terminie.
12.16. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę wyłącznie przed terminem składania ofert i pod warunkiem, że przed upływem tego terminu Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian
lub wycofaniu oferty. Powiadomienie to musi być opisane oraz dodatkowo oznaczone słowami ZMIANA lub WYCOFANIE.
12.17. Jeżeli oferta zawiera informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa
w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, wykonawca może zastrzec, iż nie mogą być one udostępniane innym uczestnikom postępowania. Winien on wówczas wyodrębnić te informacje w formie osobnego pakietu. Pakiet ten ma być wyraźnie oznaczony TAJEMNICE PRZEDSIĘBIORSTWA - NIE UDOSTĘPNIAĆ INNYM UCZESTNIKOM POSTĘPOWANIA.
12.18. Przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.
12.19. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne.
12.20. Zamawiający może ograniczyć dostęp do informacji związanych
z postępowaniem o udzielenie zamówienia tylko w przypadkach określonych
w ustawie.
12.21. Nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa
w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert lub wniosków
o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa
w art. 86 ust. 4.

6. INFORMACJA DOTYCZĄCA UDZIAŁU PODWYKONAWCÓW
W PRZEDMIOCIE ZAMÓWIENIA.
1.6 Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. W takim przypadku wykonawca wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy podwykonawcy.
1.7 Wykonawca podaje w ofercie nazwy (firmy) podwykonawców, na których zasoby powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu.
1.8 Jeżeli wykonawca zmieni albo zrezygnuje z podwykonawcy, na którego zasoby powoływał się w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, to zobowiązany jest wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia warunki w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
17.2. Dopuszczalne jest dokonanie zmian umowy w następującym zakresie:
1) zmiana nazw, siedziby stron umowy, numerów kont bankowych, innych danych identyfikacyjnych;
2) zmiana terminu realizacji danego etapu zamówienia:
a) o czas odpowiadający długości przedłużającego się postępowania w razie przedłużającego się postępowania w stosunku do przewidzianego przepisami prawa administracyjnego o udzielenie uzgodnienia, zgody, opinii, porozumienia bądź przedłużającego się postępowania, które kończy się wydaniem decyzji administracyjnej,
b) o czas niezbędny do ponowienia czynności, o których mowa w art. 17 ustawy, w zakresie niezbędnym do dokonania zmian, w tym także w wyniku uwzględnienia uwag do projektu planu;
c) o czas odpowiadający długości przedłużającej się procedury legislacyjnej uchwalenia planu przez Rade Gminy - w przypadku niepodjęcia uchwały przez Radę Gminy w terminie 60 dni od dnia przekazania projektu uchwały spełniającego wszystkie wymagania,
d) o czas niezbędny na wprowadzenie zmian - w przypadku zmiany stanu prawnego w zakresie dotyczącym przedmiotu umowy,
e) o czas niezbędny na wykonanie zamówienia dodatkowego - w przypadku jego udzielenia,
3) zmiana podwykonawcy pod warunkiem odpowiedniego zgłoszenia i po akceptacji przez Zamawiającego;
4) zmniejszenie zakresu wynagrodzenia z przyczyn o obiektywnym charakterze, istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części zakresu realizacji umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili jej zawarcia, skutkującą odpowiednio zmianą harmonogramu rzeczowo-finansowego;
5) zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w przypadku zmiany:
a) stawki podatku od towarów i usług, jeżeli zmiana stawki podatku od towarów i usług wynika z przepisów powszechnie obowiązujących oraz będzie miała wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę;
b) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, jeżeli zmiana ta wynika z przepisów powszechnie obowiązujących oraz będzie miała wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę,
c) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne jeżeli zmiana ta wynika z przepisów powszechnie obowiązujących oraz będzie miała wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę;
6) wystąpienie różnego rodzaju klęsk żywiołowych, epidemii, operacji wojennych, strajku generalnego.
17.3. Zmiany, o których mowa w pkt. 17.2., z zastrzeżeniem pkt 17.2. ppkt 5 umowy, dokonywane będą wyłącznie pod warunkiem złożenia pisemnego wniosku przez jedną ze Stron i po jego akceptacji przez drugą Stronę.
17.4. Zmiany, o których mowa w pkt.17.2 ppkt 5, dokonywane będą po udokumentowaniu przez Wykonawcę wpływu zmiany na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę.
17.5. Wszelkie zmiany oraz uzupełnienia niniejszej umowy, z zastrzeżeniem §9 ust. 1 umowy, wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: termin płatności

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Kościerzyna, ul. Strzelecka 9, budynek C.

Data składania wniosków, ofert: 22/02/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 11:30

Miejsce składania:
Urząd Gminy Kościerzyna, ul. Strzelecka 9, 83-400 Kościerzyna, Biuro Obsługi Mieszkańca

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
714100005 (Usługi planowania przestrzennego)

Podobne przetargi

13681 / 2009-01-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Koczale - Koczała (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie projektu zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Okolic Jeziora Dymno oraz projektu zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Koczała. Opracowania obejmują obszar działek nr 546/8, 455, 454, 494/3, 494/4, 494/5, 494/6, 494/7, 494/8, 494/9, 494/10, 496, 855/9 o łącznej powierzchni 44,3066 ha.

48373 / 2012-02-29 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy - Kosakowo (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego

47377 / 2012-02-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Ustka - Ustka (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie mmiejscowych planów zagospodarowania przestrzennego miasta Ustka pn.: Tereny Portu, Kościelniaka i okolice, Ustka Rozwojowa B, Nowa Ustka 2

92780 / 2013-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Wykonanie PROJEKTU STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO MIASTA LĘBORKA

210130 / 2012-06-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Starogard Gdański - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
sporządzenie projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Starogard Gdański

141457 / 2015-09-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kościerzyna - Kościerzyna (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie projektu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla obrębów geodezyjnych Skorzewo, Łubiana, Nowy Klincz

312546 / 2014-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miastko - Miastko (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania miasta i gminy Miastko, gm. Miastko, pow. bytowski, woj. pomorskie, pow. bytowski, woj. pomorskie

323001 / 2011-12-07 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy - Kosakowo (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

355930 / 2012-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Łeba - Łeba (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Wykonanie opracowania pod nazwą Zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łeby

223269 / 2008-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krokowa - Krokowa (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Przygotowanie i opracowanie projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów wsi Brzyno, Lubkowo, Minkowice i Wierzchucino w gminie Krokowa oraz udział w czynnościach związanych ze sporządzeniem tych planów.

153017 / 2014-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żukowo - Żukowo (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Żukowo

8533 / 2012-01-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Ustka - Ustka (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie mmiejscowych planów zagospodarowania przestrzennego miasta Ustka pn.: Tereny Portu, Kościelniaka i okolice, Ustka Rozwojowa B, Nowa Ustka 2

169389 / 2011-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Człuchów - Człuchów (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Człuchów

429282 / 2013-10-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Słupsk - Słupsk (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w części obrębów geodezyjnych Głobino i Płaszewko - Gmina Słupsk

323798 / 2014-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kartuzy - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
SPORZĄDZENIE ZMIANY (AKTUALIZACJA) CZĘŚCI STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY KARTUZY

132363 / 2009-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lichnowy - Lichnowy (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWNIA PRZESTRZENNEGO GMINY LICHNOWY

151128 / 2012-05-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Człuchowie - Człuchów (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie projektów zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w Człuchowie

381595 / 2008-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta i Gminy - Czarne (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Przygotowanie projektów decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego i ustalanie warunków zabudowy w odniesieniu do innych inwestycji, zgodnie z ustawą z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

254977 / 2011-09-26 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy - Kosakowo (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

196063 / 2011-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Człuchów - Człuchów (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Człuchów

394270 / 2012-10-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Cewice z siedzibÄ… organu wykonawczego gminy - Cewice (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Cewice

260423 / 2008-10-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krokowa - Krokowa (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Przygotowanie decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego

83718 / 2016-04-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Cewice z siedzibÄ… organu wykonawczego gminy - Cewice (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Wykonanie projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla trasy kanalizacji sanitarnej w gminie Cewice (Oskowo - Cewice, Bukowina - Łebunia, Łebunia - Osowo) zatwierdzonego uchwałą Nr XXXVI/259/2006 Rady Gminy Cewice z dnia 6 kwietnia 2006 roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla trasy kanalizacji sanitarnej w gminie Cewice (Oskowo - Cewice, Bukowina - Łebunia, Łebunia - Osowo).

278319 / 2011-10-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pelplin - Pelplin (pomorskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu gminy Pelplin obejmującego obszar wsi Gręblin wraz z otoczeniem (realizacja uchwały Rady Miejskiej w Pelplinie Nr VIII/63/11 z dnia 16 czerwca 2011 roku)