Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

292978 / 2013-07-24 - Podmiot prawa publicznego / Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (Szczawno-Zdrój)

Usługa w zakresie opracowania programu szkolenia - Obozu Innowacji oraz przeprowadzenia cyklu szkoleń - Obozów Innowacji w ramach Projektu: SPINqbator Zdolnego Śląska. Nr zamówienia publicznego: ZP/NO/SZP/39/2013.

Opis zamówienia

Zakres zamówienia obejmuje:

Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie:
A.opracowania programu szkolenia (Obozu Innowacji) w oparciu o podręcznik Campguide (załącznik nr 9 do ogłoszenia) oraz wytyczne Zamawiającego zawarte w niniejszym ogłoszeniu;
B.zapewnienia moderatora oraz trzech ekspertów wspomagających (na każde ze szkoleń - Obozów Innowacji);
C.przeprowadzenie cyklu szkoleń (Obozów Innowacji) w oparciu o program zaakceptowany przez Zamawiającego.

Szczegółowy zakres zamówienia:

A.Opracowanie programu szkolenia (Obozu Innowacji).

- Wykonawca opracuje program szkolenia (Obozu Innowacji) w oparciu o podręcznik Campguide (załącznik nr 9 do ogłoszenia) oraz wytyczne Zamawiającego zawarte w niniejszym ogłoszeniu. Program szkolenia (Obozu Innowacji) winien obejmować minimum 36 godzin dydaktycznych w formule: wykłady, warsztaty, praca w grupach. Szkolenie winno obejmować pięć dni zajęć dydaktycznych po poniedziałku do piątku. Program szkolenia winien zakładać podział uczestników na 3 zespoły projektowe po ok. 5 osób każda. Zadaniem każdej z grup jest stworzenie wirtualnej firmy oraz opracowań dokumentujących powstanie wirtualnej firmy: wizja(strategia, budżet, struktura organizacyjna/struktura zatrudnienia, plan(strategia ochrony własności intelektualnej, plan marketingowy, źródła finansowania inwestycji. Program szkolenia winien opierać się na pracy moderatora oraz przynajmniej trzech ekspertów wspomagających. Zadaniem ekspertów wspomagających jest prowadzenie wykładów, warsztatów oraz pomoc zespołom projektowym w przygotowaniu opracowań dokumentujących powstanie wirtualnych firm.

Program szkolenia winien czerpać doświadczenia w organizacji Obozów Innowacji zawartych w podręczniku Camguide (załącznik nr 9 do ogłoszenia).

Każdy z zespołów otrzyma (na czas szkolenia - Obozu Innowacji) przenośmy komputer z dostępem do Internetu.

B.Zapewnienie Moderatora oraz minimum trzech ekspertów wspomagających.

- Wykonawca zapewni Moderatora, który obecny będzie w trakcie całego szkolenia - Obozu Innowacji. Zadaniem Moderatora będzie moderowanie przebiegu szkolenia - Obozu Innowacji, koordynacja pracy uczestników szkolenia zgodnie z zatwierdzonym programem, koordynacja pracy ekspertów wspomagających, przeprowadzenie testów i ankiet sprawdzających, koordynacja tworzenia przez zespoły projektowe wirtualnych firm (oraz opracowań dokumentujących powstanie wirtualnej firmy).

- Wykonawca zapewni minimum trzech ekspertów wspomagających z zakresów tematycznych: Prawo Własności Intelektualnej, Komercjalizacja Wiedzy, Finansowanie Innowacji, Współpraca z inwestorami kapitałowymi, Autoprezentacji( Prezentacja koncepcji biznesowych oraz ekspertów branżowych (z branż wskazanych w Dolnośląskiej Strategii Innowacji: I Projektowanie, wytwarzanie i zastosowanie materiałów zaawansowanych, II Technologie informacyjne, III Nauka i technologie na rzecz poprawy jakości życia, IV Odnawialne i alternatywne źródła energii). O ostatecznym doborze ekspertów wspomagających oraz czasowym ich zaangażowaniu zadecyduje Zamawiający w porozumieniu z Wykonawcą szkolenia w oparciu o program szkolenia (zaproponowany przez Wykonawcę, a następnie zatwierdzony przez Zamawiającego), a także potrzeby zrekrutowanej grupy). Minimalne zaangażowanie czasowe każdego z ekspertów wspomagających wyniesie: 1 dzień szkoleniowy.

C.Przeprowadzenie cyklu 4 szkoleń (Obozów Innowacji).

- Wykonawca przeprowadzi 4 szkolenia - Obozy Innowacji w oparciu o program zaakceptowany przez Zamawiającego w terminie wskazanym przez Zamawiającego. Każde ze szkoleń trwać będzie 5 dni (minimum 36 godzin dydaktycznych).

Cele szkolenia:

Głównym celem szkolenia - Obozu Innowacji jest dostarczenie jego uczestnikom wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania projektami innowacyjnymi, komercjalizacji wiedzy, ochrony własności intelektualnej oraz biznesowych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej, a także wykształcenie umiejętności pracy grupowej przy tworzeniu przedsięwzięć biznesowych.

Metodologia szkolenia:

Najważniejszym elementem szkoleń powinna być ich wartość praktyczna.

Szkolenie powinno mieć formę zarówno wykładową (np. wykład z zakresu Prawa Własności Intelektualnej) jak i praktycznych warsztatów grupowych i w podgrupach (około 70% programu).

Szkolenia powinny obejmować również pracę na zgłoszonych przez Uczestników przypadkach/pomysłach biznesowych i odnoszenie się do ich realiów zawodowych. Przykłady i odwołania do rzeczywistości przedstawiane i omawiane podczas warsztatów będą dotyczyły realnych sytuacji, z którymi Uczestnicy szkoleń stykają się na co dzień.

Praca zespołów projektowych winna zostać zakończona prezentacją każdego z zespołów projektowych (każdej z wirtualnych firm) przed gronem ekspertów reprezentujących Zamawiającego. W trakcie prezentacji eksperci Zamawiającego pełnić będą rolę ekspertów funduszy kapitałowych szukających możliwości inwestowania w nowe przedsięwzięcie.

Rekrutacja do udziału w szkoleniach (Obozach Innowacji) leży po stronie Zamawiającego. Osoby (zespoły projektowe zrekrutowania do udziału w szkoleniach (Obozach Innowacji) zgłaszają pomysł biznesowy (w branży wskazanej w DSI), który zostanie rozwinięty w trakcie trwania szkolenia (Obozu Innowacji) - i otrzyma formę wirtualnej firmy. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników wraz ze zgłoszonymi pomysłami biznesowymi najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia (Obozu Innowacji). Wykonawca w porozumieniu z Zamawiającym oraz zespołem projektowym może zmienić pomysł biznesowy na inny - i w trakcie szkolenia (Obozu Innowacji) rozwijać inny pomysł niż ten zgłoszony przez uczestnika/zespół projektowy.

Wszyscy pracownicy Wykonawcy oraz osoby uczestniczące w szkoleniach (Obozach Innowacji) z ramienia Wykonawcy zobligowani są do podpisania oświadczenia o zachowaniu poufności w stosunku do pomysłów zgłoszonych przez uczestników szkoleń (Obozów Innowacji).

Miejsce prowadzenia szkolenia: Dolny Śląsk (miejscowości w powiecie jeleniogórskim i/lub mieście Jelenia Góra).

Szczegółowe informacje na temat miejsca szkolenia Zamawiający przekaże Wykonawcy najpóźniej na 14 dni przed planowanym szkoleniem.

Zamawiający zapewni:
- salę wykładową (na 5 dni szkoleniowych) wraz z wyposażeniem (projektor multimedialny, laptop, flipchart z blokiem, markery, krzeseł, stoły, dostęp do Internetu)
- wyżywienie dla uczestników szkolenia
- noclegi dla uczestników szkolenia
- zwrot kosztów dojazdu na szkolenie dla uczestników szkolenia
- przenośne komputery z dostępem do Internetu dla każdej z grup projektowych (3 komputery na każde szkolenie)

Zamawiający nie zapewni moderatorowi, ekspertom wspomagającym ani żadnemu przedstawicielowi Wykonawcy zakwaterowania ani wyżywienia.

Zadanie obejmuje w szczególności:
a)Przygotowanie szczegółowego programu szkolenia (Obozu Innowacji);
b)Przygotowanie formatów opracowań dokumentujących powstanie wirtualnych firm (wizja/strategia, budżet, struktura organizacyjna/struktura zatrudnienia, plan/strategia ochrony własności intelektualnej, plan marketingowy, źródła finansowania inwestycji);
c)przygotowanie materiałów szkoleniowych (w formie Prezentacji PowerPoint, ćwiczeń, itp.);
d)przekazanie w formie elektronicznej przygotowanych materiałów Zamawiającemu (wydruk materiałów szkoleniowych po stronie Zamawiającego);
e)poprowadzenie Szkolenia w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego;
f)zapewnienie trzech ekspertów wspomagających na każdy z Obozów Innowacji;
g)przygotowanie wspólnie z uczestnikami szkolenia - Obozu Innowacji, opracowań dokumentujących powstanie Wirtualnej firmy (wizja/strategia, budżet, struktura organizacyjna, struktura zatrudnienia, plan/strategia ochrony własności intelektualnej, plan marketingowy, źródła finansowania inwestycji);
h)przygotowanie i przeprowadzenie pre/posttestów wśród uczestników Szkolenia;
i)przeprowadzenie wśród uczestników szkolenia ankiet samooceniających (przygotowanie ankiet po stronie Zamawiającego).

Na przygotowywanych przez Wykonawcę materiałach szkoleniowych powinny się znajdować, zgodnie z zasadami wizualizacji, logo projektu, logo PO KL, UE oraz informacja na temat współfinansowania usługi ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 292978

Data publikacji: 2013-07-24

Nazwa: Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Ulica: ul. Szczawieńska 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Szczawno-Zdrój

Kod pocztowy: 58-310

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 074 64 80 400

Numer faxu: 074 64 80 417

Adres strony internetowej: www.bip.darr.pl

Regon: 89000475000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa w zakresie opracowania programu szkolenia - Obozu Innowacji oraz przeprowadzenia cyklu szkoleń - Obozów Innowacji w ramach Projektu: SPINqbator Zdolnego Śląska. Nr zamówienia publicznego: ZP/NO/SZP/39/2013.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Zakres zamówienia obejmuje:

Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie:
A.opracowania programu szkolenia (Obozu Innowacji) w oparciu o podręcznik Campguide (załącznik nr 9 do ogłoszenia) oraz wytyczne Zamawiającego zawarte w niniejszym ogłoszeniu;
B.zapewnienia moderatora oraz trzech ekspertów wspomagających (na każde ze szkoleń - Obozów Innowacji);
C.przeprowadzenie cyklu szkoleń (Obozów Innowacji) w oparciu o program zaakceptowany przez Zamawiającego.

Szczegółowy zakres zamówienia:

A.Opracowanie programu szkolenia (Obozu Innowacji).

- Wykonawca opracuje program szkolenia (Obozu Innowacji) w oparciu o podręcznik Campguide (załącznik nr 9 do ogłoszenia) oraz wytyczne Zamawiającego zawarte w niniejszym ogłoszeniu. Program szkolenia (Obozu Innowacji) winien obejmować minimum 36 godzin dydaktycznych w formule: wykłady, warsztaty, praca w grupach. Szkolenie winno obejmować pięć dni zajęć dydaktycznych po poniedziałku do piątku. Program szkolenia winien zakładać podział uczestników na 3 zespoły projektowe po ok. 5 osób każda. Zadaniem każdej z grup jest stworzenie wirtualnej firmy oraz opracowań dokumentujących powstanie wirtualnej firmy: wizja(strategia, budżet, struktura organizacyjna/struktura zatrudnienia, plan(strategia ochrony własności intelektualnej, plan marketingowy, źródła finansowania inwestycji. Program szkolenia winien opierać się na pracy moderatora oraz przynajmniej trzech ekspertów wspomagających. Zadaniem ekspertów wspomagających jest prowadzenie wykładów, warsztatów oraz pomoc zespołom projektowym w przygotowaniu opracowań dokumentujących powstanie wirtualnych firm.

Program szkolenia winien czerpać doświadczenia w organizacji Obozów Innowacji zawartych w podręczniku Camguide (załącznik nr 9 do ogłoszenia).

Każdy z zespołów otrzyma (na czas szkolenia - Obozu Innowacji) przenośmy komputer z dostępem do Internetu.

B.Zapewnienie Moderatora oraz minimum trzech ekspertów wspomagających.

- Wykonawca zapewni Moderatora, który obecny będzie w trakcie całego szkolenia - Obozu Innowacji. Zadaniem Moderatora będzie moderowanie przebiegu szkolenia - Obozu Innowacji, koordynacja pracy uczestników szkolenia zgodnie z zatwierdzonym programem, koordynacja pracy ekspertów wspomagających, przeprowadzenie testów i ankiet sprawdzających, koordynacja tworzenia przez zespoły projektowe wirtualnych firm (oraz opracowań dokumentujących powstanie wirtualnej firmy).

- Wykonawca zapewni minimum trzech ekspertów wspomagających z zakresów tematycznych: Prawo Własności Intelektualnej, Komercjalizacja Wiedzy, Finansowanie Innowacji, Współpraca z inwestorami kapitałowymi, Autoprezentacji( Prezentacja koncepcji biznesowych oraz ekspertów branżowych (z branż wskazanych w Dolnośląskiej Strategii Innowacji: I Projektowanie, wytwarzanie i zastosowanie materiałów zaawansowanych, II Technologie informacyjne, III Nauka i technologie na rzecz poprawy jakości życia, IV Odnawialne i alternatywne źródła energii). O ostatecznym doborze ekspertów wspomagających oraz czasowym ich zaangażowaniu zadecyduje Zamawiający w porozumieniu z Wykonawcą szkolenia w oparciu o program szkolenia (zaproponowany przez Wykonawcę, a następnie zatwierdzony przez Zamawiającego), a także potrzeby zrekrutowanej grupy). Minimalne zaangażowanie czasowe każdego z ekspertów wspomagających wyniesie: 1 dzień szkoleniowy.

C.Przeprowadzenie cyklu 4 szkoleń (Obozów Innowacji).

- Wykonawca przeprowadzi 4 szkolenia - Obozy Innowacji w oparciu o program zaakceptowany przez Zamawiającego w terminie wskazanym przez Zamawiającego. Każde ze szkoleń trwać będzie 5 dni (minimum 36 godzin dydaktycznych).

Cele szkolenia:

Głównym celem szkolenia - Obozu Innowacji jest dostarczenie jego uczestnikom wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania projektami innowacyjnymi, komercjalizacji wiedzy, ochrony własności intelektualnej oraz biznesowych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej, a także wykształcenie umiejętności pracy grupowej przy tworzeniu przedsięwzięć biznesowych.

Metodologia szkolenia:

Najważniejszym elementem szkoleń powinna być ich wartość praktyczna.

Szkolenie powinno mieć formę zarówno wykładową (np. wykład z zakresu Prawa Własności Intelektualnej) jak i praktycznych warsztatów grupowych i w podgrupach (około 70% programu).

Szkolenia powinny obejmować również pracę na zgłoszonych przez Uczestników przypadkach/pomysłach biznesowych i odnoszenie się do ich realiów zawodowych. Przykłady i odwołania do rzeczywistości przedstawiane i omawiane podczas warsztatów będą dotyczyły realnych sytuacji, z którymi Uczestnicy szkoleń stykają się na co dzień.

Praca zespołów projektowych winna zostać zakończona prezentacją każdego z zespołów projektowych (każdej z wirtualnych firm) przed gronem ekspertów reprezentujących Zamawiającego. W trakcie prezentacji eksperci Zamawiającego pełnić będą rolę ekspertów funduszy kapitałowych szukających możliwości inwestowania w nowe przedsięwzięcie.

Rekrutacja do udziału w szkoleniach (Obozach Innowacji) leży po stronie Zamawiającego. Osoby (zespoły projektowe zrekrutowania do udziału w szkoleniach (Obozach Innowacji) zgłaszają pomysł biznesowy (w branży wskazanej w DSI), który zostanie rozwinięty w trakcie trwania szkolenia (Obozu Innowacji) - i otrzyma formę wirtualnej firmy. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników wraz ze zgłoszonymi pomysłami biznesowymi najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia (Obozu Innowacji). Wykonawca w porozumieniu z Zamawiającym oraz zespołem projektowym może zmienić pomysł biznesowy na inny - i w trakcie szkolenia (Obozu Innowacji) rozwijać inny pomysł niż ten zgłoszony przez uczestnika/zespół projektowy.

Wszyscy pracownicy Wykonawcy oraz osoby uczestniczące w szkoleniach (Obozach Innowacji) z ramienia Wykonawcy zobligowani są do podpisania oświadczenia o zachowaniu poufności w stosunku do pomysłów zgłoszonych przez uczestników szkoleń (Obozów Innowacji).

Miejsce prowadzenia szkolenia: Dolny Śląsk (miejscowości w powiecie jeleniogórskim i/lub mieście Jelenia Góra).

Szczegółowe informacje na temat miejsca szkolenia Zamawiający przekaże Wykonawcy najpóźniej na 14 dni przed planowanym szkoleniem.

Zamawiający zapewni:
- salę wykładową (na 5 dni szkoleniowych) wraz z wyposażeniem (projektor multimedialny, laptop, flipchart z blokiem, markery, krzeseł, stoły, dostęp do Internetu)
- wyżywienie dla uczestników szkolenia
- noclegi dla uczestników szkolenia
- zwrot kosztów dojazdu na szkolenie dla uczestników szkolenia
- przenośne komputery z dostępem do Internetu dla każdej z grup projektowych (3 komputery na każde szkolenie)

Zamawiający nie zapewni moderatorowi, ekspertom wspomagającym ani żadnemu przedstawicielowi Wykonawcy zakwaterowania ani wyżywienia.

Zadanie obejmuje w szczególności:
a)Przygotowanie szczegółowego programu szkolenia (Obozu Innowacji);
b)Przygotowanie formatów opracowań dokumentujących powstanie wirtualnych firm (wizja/strategia, budżet, struktura organizacyjna/struktura zatrudnienia, plan/strategia ochrony własności intelektualnej, plan marketingowy, źródła finansowania inwestycji);
c)przygotowanie materiałów szkoleniowych (w formie Prezentacji PowerPoint, ćwiczeń, itp.);
d)przekazanie w formie elektronicznej przygotowanych materiałów Zamawiającemu (wydruk materiałów szkoleniowych po stronie Zamawiającego);
e)poprowadzenie Szkolenia w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego;
f)zapewnienie trzech ekspertów wspomagających na każdy z Obozów Innowacji;
g)przygotowanie wspólnie z uczestnikami szkolenia - Obozu Innowacji, opracowań dokumentujących powstanie Wirtualnej firmy (wizja/strategia, budżet, struktura organizacyjna, struktura zatrudnienia, plan/strategia ochrony własności intelektualnej, plan marketingowy, źródła finansowania inwestycji);
h)przygotowanie i przeprowadzenie pre/posttestów wśród uczestników Szkolenia;
i)przeprowadzenie wśród uczestników szkolenia ankiet samooceniających (przygotowanie ankiet po stronie Zamawiającego).

Na przygotowywanych przez Wykonawcę materiałach szkoleniowych powinny się znajdować, zgodnie z zasadami wizualizacji, logo projektu, logo PO KL, UE oraz informacja na temat współfinansowania usługi ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2015

Informacja na temat wadium: Nie dotyczy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje warunku w sposób szczegółowy. Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie w oparciu o złożone oświadczenie.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca powinien wykazać, że w okresie 3 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie należycie wykonał:
a) przynajmniej 2 usługi (szkolenia/warsztaty/kursy) z zakresu komercjalizacji wiedzy (minimum 36 godzin dydaktycznych każde) dla grupy docelowej, jakimi są: studenci, absolwenci (do 12 miesięcy od zakończenia studiów), doktoranci, pracownicy naukowi oraz naukowo-dydaktyczni uczelni wyższych dla łącznej liczby minimum 30 uczestników, o łącznej wartości minimum 18 000,00 PLN brutto
lub
- studia podyplomowe z zakresu komercjalizacji wiedzy dla łącznej liczby minimum 30 uczestników, o łącznej wartości minimum 18 000,00 PLN brutto;
Za zamówienia odpowiadające swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia Zamawiający uznaje usługi szkolenia z dziedziny komercjalizacji wiedzy, które obejmowały co najmniej następujące zagadnienia: Finansowanie badań i innowacji, Ochrona własności intelektualnej, Komercjalizacja badań.
b) opracował przynajmniej dwa autorskie programy szkoleń/warsztatów/studiów podyplomowych/kursów z zakresu komercjalizacji wiedzy w wymiarze minimum 36 godzin dydaktycznych, dla grupy docelowej, jakimi są: studenci, absolwenci (do 12 miesięcy od zakończenia studiów), doktoranci, pracownicy naukowi oraz naukowo-dydaktyczni uczelni wyższych.
W celu potwierdzenia spełniania tego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć:
wykaz usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu/ dowodu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane należycie (wzór wykazu stanowi Załącznik nr 5 do ogłoszenia). W przypadku studiów podyplomowych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej - za dokument/ dowód potwierdzający należyte wykonanie zadania Zamawiający uzna dokument wystawiony przez IP/IP2 w postaci akceptacji ostatecznego WNP- z dokumentu musi jednak jednoznacznie wynikać, że wskaźniki założone w projekcie współfinansowanym ze środków UE zostały osiągnięte w 100%, a Projekt rozliczony bez zastrzeżeń IP/IP2.

Dowody potwierdzające należyte wykonanie usług uwzględnionych w wykazie o którym mowa powyżej:
- poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż Ne 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu;
- oświadczenie Wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia o którym mowa powyżej.

W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem na rzecz którego usługi wskazane w wykazie którego wzór stanowi Załącznik nr 5 do ogłoszenia zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów potwierdzających należyte wykonanie usług.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje warunku w sposób szczegółowy. Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie w oparciu o złożone oświadczenie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawcy powinni wykazać iż dysponują osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępniania osób zdolnych do wykonywania zamówienia, tj. osobami, które posiadają kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie niezbędne do realizacji zakresu szkoleń (przedstawionego w przedmiocie zamówienia; w tym osobami określanymi jako Moderator oraz ekspert wspomagający:

- co najmniej jedną osobą - Moderator - posiadającą wykształcenie wyższe, doświadczenie w przeszkoleniu co najmniej 30 uczestników szkoleń (skierowanych dla studentów, absolwentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz naukowo-dydaktycznych uczelni wyższych) w okresie ostatnich 3 lat;

- co najmniej trzema osobami - Ekspertami wspomagającymi - posiadającymi wykształcenie wyższe oraz doświadczenie w realizacji usług szkoleniowych lub doradczych (w tematach wskazanych w pkt. 3.2 B Ogłoszenia) dla wskazanej grupy docelowej tj.: dla studentów, absolwentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz naukowo-dydaktycznych uczelni wyższych w okresie ostatnich 3 lat (należy opisać doświadczenie zawodowe przykładowych ekspertów wspomagających z grupy jaką dysponować będzie Wykonawca - o ostatecznym doborze ekspertów wspomagających oraz czasowym ich zaangażowaniu zadecyduje Zamawiający w porozumieniu z Wykonawcą szkolenia w oparciu o program szkolenia (zaproponowany przez Wykonawcę, a następnie zatwierdzony przez Zamawiającego), a także potrzeby zrekrutowanej grupy.

Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie w oparciu o Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami- wzór wykazu stanowi Załącznik nr 6 do ogłoszenia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje warunku w sposób szczegółowy. Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie w oparciu o złożone oświadczenie.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
- Oświadczenie w zakresie art. 22 ust. 1 ustawy (według Załącznika nr 2 do ogłoszenia).
- W przypadku wniosków składanych przez Wykonawców występujących wspólnie - pełnomocnictwo dla reprezentanta z określeniem zakresu pełnomocnictwa oraz oświadczenia każdego ze wspólników, że spełniają warunki udziału w postępowaniu określone w art. 22 ust.1 p. 1-4 i nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy Prawo Zamówień Publicznych - jeżeli taka sytuacja występuje.
- Wykaz części zamówienia przewidywanych do realizacji przez podwykonawców (wzór wykazu stanowi Załącznik nr 7 do ogłoszenia).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: NO

Liczba wykonawców: 3

Warunki wyboru wykonawców:
Zamawiający przyzna po 1 punkcie za wykazanie każdej kolejnej należycie wykonanej usługi (potwierdzonej referencjami lub dokumentami równoważnymi) powyżej progu minimalnego określonego w pkt 5.2 b) ogłoszenia o zamówieniu w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
- opracował więcej niż dwa autorskie programy szkoleń/warsztatów/studiów podyplomowych/kursów z zakresu komercjalizacji wiedzy w wymiarze minimum 36 godzin dydaktycznych (każde), dla grupy docelowej, jakimi są: studenci, absolwenci (do 12 miesięcy od zakończenia studiów), doktoranci, pracownicy naukowi oraz naukowo-dydaktyczni uczelni wyższych- przy czym za każdy kolejny autorski program Zamawiający przyzna 1 pkt.

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
a)zmiany w Zakresie zadań Wykonawcy, b)skrócenia terminu realizacji umowy, c)wydłużenia terminu realizacji umowy w następujących przypadku: opóźnień i przerw w realizacji zamówienia wynikających z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego oraz opóźnień, utrudnień lub przeszkód spowodowanych różnymi zdarzeniami losowymi w tym siły wyższej, których zaistnienie nie można przypisać Wykonawcy. d)zmiany w zapisach umowy spowodowane koniecznością dostosowania dokumentacji do zmieniających się wymogów PO KL, do interpretacji i wytycznych Instytucji Wdrażającej (IP II stopnia) oraz do obowiązujących przepisów prawa, e)w przypadku gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy, f)konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wprowadzonych w umowach pomiędzy zamawiającym a inną niż Wykonawca Stroną, g)nastąpi konieczność zmiany terminów określonych w umowie i jej załącznikach, spowodowana obiektywnymi czynnikami uniemożliwiającymi ich dotrzymanie oraz wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, h)nastąpi konieczność wprowadzenia zmian sposobu i zakresu realizacji zamówienia w przypadku, gdy konieczność wprowadzenia tej zmiany była spowodowana obiektywnymi czynnikami uniemożliwiającymi realizację umowy zgodnie z pierwotną wersją, i)w przypadku zmiany stawki podatku VAT, wynagrodzenie brutto Wykonawcy pozostanie na dotychczasowym poziomie, zaś zmianie ulegnie jedynie proporcja pomiędzy wartością netto a wartością brutto umowy, j)wykonawca może dokonywać zmiany osób bezpośrednio realizujących zamówienia przedstawionych w ofercie pod warunkiem, że uzyska pisemną zgodę Zamawiającego akceptującego nową osobę. Zamawiający może również zażądać od Wykonawcy zmiany osoby przedstawionej w ofercie Wykonawcy, jeżeli uzna, że osoba nie wykonuje swoich obowiązków wynikających z umowy przy czym w przypadku zmiany tej osoby nowa osoba wskazana na jego miejsce musi posiadać wykształcenie oraz doświadczenie równoważne lub wyższe od wykształcenia i doświadczenia osoby wymienianej. k)Zmiana osób uprawnionych do dokonywania czynności prawnych.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.darr.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., ul. Szczawieńska 2, 58-310 Szczawno- Zdrój (sekretariat II piętro).

Data składania wniosków, ofert: 31/07/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 16:00

Miejsce składania:
Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., ul. Szczawieńska 2, 58-310 Szczawno- Zdrój (sekretariat II piętro).

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie będzie realizowane w ramach Projektu pn. SPINqbator ZDolnego Śląska współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

255912 / 2010-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Dzierżoniów (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Realizacja szkolenia grupowego pn. Szkolenie podstawowe przygotowujące do egzaminu państwowego na prawo jazdy kat. C + E dla osób bezrobotnych oraz dla osób poszukujących pracy zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dzierżoniowie finansowanego z Funduszu Pracy

254534 / 2009-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń, kursów, treningów dla osób nie pozostających w zatrudnieniu w ramach projektu Szansa- Pomoc- Aktywizacja czyli SPA w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zgorzelcu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013

172759 / 2010-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń: Aktywny na rynku pracy, Umiejętności interpersonalne oraz Szkoła dla rodziców w ramach Projektu pn.: Nowe umiejętności - nowe możliwości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

78820 / 2013-02-26 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć szkoleniowych dla sędziów, asystentów i protokolantów sadów okręgu wrocławskiego oraz Sądu Rejonowego w Legnicy w zakresie zapisu audio - video rozprawy sądowej w sprawach cywilnych, tzw. e - protokół. Szkolenie przeprowadzone we Wrocławiu w dniach 4 - 20.03.2013 r.

122969 / 2009-07-30 - Uczelnia publiczna

Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
UMOWA - ZLECENIE Nr 4.1.1./POKL/SPAM/Ć/WR-53/2009 na: Prowadzenie przez Zleceniobiorcę ćwiczeń z przedmiotu: Mikrobiologii i wirusologii dla słuchaczy Zadania 4: Organizacja studiów podyplomowych Analityka Medyczna w ramach projektu pn. Program rozwoju Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz przekazywanie materiałów dydaktycznych w formie elektronicznej celem ich umieszczania na platformie w ramach blended learningu

329872 / 2011-10-11 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie wykładów w ramach cyklu szkoleń dla sędziów i protokolantów w zakresie zapisu audio/video rozprawy sądowej w sprawach cywilnych. Temat szkolenia: zagadnienia teoretyczne dot. e-protokołu, zajęcia warsztatowe związane z prezentacją nagrania z modelowym e-protokołem. Temat przewidziany dla osób z doświadczeniem dydaktycznym i naukowym w zakresie IT.

41679 / 2010-02-26 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Prowadzenie usług szkoleniowych w ramach studiów podyplomowych Zarządzanie jakością i bezpieczeństwem żywności

402662 / 2013-10-03 - Inny: jednostka budżetowa jednostki samorządowej

Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna - Szklarska Poręba (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Pełnienie funkcji koordynatora projektu: Opracowanie i wdrożenie systemu doskonalenia nauczycieli i wspierania szkół w Powiecie Jeleniogórskim.

166940 / 2011-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy - Oleśnica (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa polegająca na organizacji szkolenia w zakresie Kurs księgowo-kadrowy z obsługą programów komputerowych dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Oleśnicy

338366 / 2011-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu systemowego Szansa-Pomoc-Aktywizacja czyli SPA w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zgorzelcu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

342990 / 2015-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wrocław Urząd Miejski Wrocławia - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenia dla pracowników, beneficjantów i koordynatorów JST w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego

363794 / 2013-09-09 - Inny: jednostka budżetowa jednostki samorządowej.

Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wybór koordynatora sieci współpracy i samokształcenia w ramach projektu Aktywne doskonalenie - kompleksowe wsparcie dla szkół i przedszkoli we Wrocławiu. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III - Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5. Kompleksowe wspomaganie rozwoju Szkół. CPV 80500000-9..

236858 / 2013-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy - Trzebnica (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia w kierunku: OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI I DZIEĆMI Z NAUKĄ JĘZYKA NIEMIECKIEGO dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy