Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

57429 / 2013-04-16 - Administracja samorządowa / Powiatowy Urząd Pracy (Aleksandrów Kujawski)

Organizacja i przeprowadzenie następujących szkoleń dla osób bezrobotnych:Część I - szkolenie: Magazynier z obsługa kasy fiskalnej, komputera i wózków jezdniowych z bezpieczną wymianą butli gazowej,
Część II - szkolenie: Recepcjonistka z modułem języka angielskiego,
Część III - szkolenie: Kurs obsługi żurawia przenośnego HDS z uprawnieniami UDT kat. II Ż,
Część IV - szkolenie: Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu do 1 kV-eksploatacja (obsługa, konserwacja, naprawy, montaż).

Opis zamówienia

Część I - Magazynier z obsługa kasy fiskalnej, komputera i wózków jezdniowych z bezpieczną wymiana butli gazowej.
1)Szkolenie winno odbywać się w miejscowości Aleksandrów Kujawski.
2)Szkolenie winno zostać przeprowadzone na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym ( Dz. U. Nr. 70 poz. 650 z późn. zm.) oraz rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz.186) oraz spełniać wymogi, jeżeli takie istnieją, wynikające z odrębnych przepisów. W przypadku bezrobotnych skierowanych w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, uczestnicy otrzymują dodatkowo certyfikat stanowiący załącznik do umowy.
3)Szkolenie i egzamin musi zostać przeprowadzony zgodnie z wymaganiami podmiotów uprawnionych do wydawania decyzji o możliwości prowadzenia szkoleń i egzaminów kierowców wózków jezdniowych z napędem silnikowym oraz programu bezpiecznej wymiany butli gazowych w tych urządzeniach, podległych Ministrowi Gospodarki lub innej właściwej instytucji oraz zgodnie z aktualnymi, obowiązującymi regulacjami prawnymi w sprawie szkolenia kierowców wózków jezdniowych.
4) Szkoleniem objętych będzie 20 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Aleksandrowie Kujawskim, skierowanych na szkolenie w dwóch grupach, w ramach środków projektu W DRODZE PO SUKCES Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Rozpoczęcie pierwszej grupy szkolenia przewidziana jest w II kwartale bieżącego roku, natomiast szkolenie drugiej grupy rozpocznie się w III kwartale bieżącego roku.
5) Program szkolenia musi zawierać między innymi następujące zagadnienia:
- wiadomości o dozorze technicznym,
- eksploatacja wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia,
- bezpieczna wymiana butli,
- zasady BHP,
- praktyczna nauka jazdy,
- budowa wózka,
- typy stosowanych wózków,
- budowa wózka,
- czynności operatora przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy,
- czynności operatora w czasie pracy z wózkami,
- wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa,
- wiadomości z zakresu gospodarki magazynowej,
- obsługa komputera na poziomie podstawowym,
- obsługa kas fiskalnych.
6) Minimalna ilość godzin przypadająca na każdego uczestnika szkolenia - 180 godzin zegarowych kursu ( gdzie godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 min. oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut; długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny). Czas realizacji jest to faktyczny czas przebywania uczestnika szkolenia na zajęciach w godzinach zegarowych tj. od godziny rozpoczęcia do godziny ich zakończenia, łącznie z czasem przeznaczonym na przerwy. Do dyspozycji kursantów Wykonawca musi zapewnić co najmniej 2 wózki jezdniowe. Moduł obsługi komputera winien być przeprowadzony w wymiarze co najmniej 50h. Moduł obsługi kasy fiskalnej winien być przeprowadzony w wymiarze co najmniej 30h.
7) Szkolenia winno zakończyć się egzaminem przed uprawnioną komisją i uzyskaniem uprawnień do kierowania wózkiem jezdniowym oraz wydaniem stosownego zaświadczenia o ukończeniu kursu. W przypadku bezrobotnych skierowanych w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, uczestnicy otrzymują dodatkowo certyfikat stanowiący załącznik do umowy.
8) W ramach szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do:
- zapewnienia ośrodka szkoleniowego,
- zapewnienia materiałów szkoleniowych, w postaci notatnika, długopisu dla każdego uczestnika szkolenia,
- przedstawienia Zleceniodawcy szczegółowego harmonogramu zajęć,
- sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników szkolenia,
- prowadzenia dziennika zajęć,
- zakończenia szkolenia poprzez przeprowadzenie egzaminu końcowego i wydanie dokumentu o ukończeniu szkolenia,
- przedłożenia Zleceniodawcy po zakończeniu szkolenia faktury i protokołu z egzaminu oraz rozliczenia godzin zrealizowanych na szkoleniu uwzględniającego dni, godziny oraz tematykę zrealizowanych zajęć,
- umożliwienia pracownikom PUP kontroli dokumentów w zakresie dotyczącym wykonywania zapisów niniejszej specyfikacji,
- umieszczenia w miejscu szkolenia w widocznym miejscu logo Europejskiego Funduszu Społecznego.
9) Zajęcia musza odbywać się od poniedziałku do piątku, pomiędzy godziną 8:00 a 16:00, minimum 25 godzin zegarowych tygodniowo. Każda z osób w grupie winna zrealizować program o tej samej tematyce i takiej samej liczbie godzin szkolenia,
10) Opisane szkolenie jest szkoleniem zamkniętym, tzn. na szkolenie zostaną skierowane osoby tylko przez Zamawiającego t.j. Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim.
11) W trakcie odbywania zajęć powinny być zapewnione właściwe, zgodne z obowiązującymi przepisami warunki bezpieczeństwa i higieny pracy.
12) Warunki lokalowe oraz sprzętowe zapewnione przez wykonawcę powinny umożliwić uczestnikom kursu korzystanie w dostateczny sposób z przekazywanej wiedzy teoretycznej i praktycznej.
13) Ogólny koszt szkolenia sporządzony przez Wykonawcę powinien uwzględniać m.in. koszt egzaminów, wynajem sali, materiały dydaktyczne, wynajem sprzętu, wynagrodzenie wykładowców oraz inne składowe.
14) Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę, umiejętności praktyczne, niezbędne do wykonywania pracy magazyniera.
Część II - szkolenie: Recepcjonistka z modułem języka angielskiego
1) Szkoleniem objętych będzie 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Aleksandrowie Kujawskim, skierowanych na szkolenie w jednej grupie, w ramach środków Projektu W DRODZE PO SUKCES Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Rozpoczęcie szkoleń przewidziane jest w II kwartale bieżącego roku.
2) Szkolenie winno odbywać się w miejscowości Aleksandrów Kujawski.
3) Szkolenia winno zakończyć się egzaminem wewnętrznym i wydaniem odpowiedniego zaświadczenia przez organizatora szkolenia. Program szkolenia oraz rodzaj zaświadczeń wydanych po ukończonym szkoleniu powinien być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz.186) oraz spełniać wymogi, jeżeli takie istnieją, wynikające z odrębnych przepisów. Bezrobotni skierowani na szkolenie w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, otrzymują dodatkowo certyfikat stanowiący załącznik do umowy.
4) Minimalna ilość godzin przypadająca na każdego uczestnika szkolenia - 180 godzin zegarowych kursu ( gdzie godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 min. oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut; długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny). Czas realizacji jest to faktyczny czas przebywania uczestnika szkolenia na zajęciach w godzinach zegarowych tj. od godziny rozpoczęcia do godziny ich zakończenia, łącznie z czasem przeznaczonym na przerwy. Zajęcia musza odbywać się od poniedziałku do piątku ( bez dni ustawowo wolnych od pracy), pomiędzy godziną 8:00 a 16:00, minimum 25 godzin zegarowych tygodniowo. Moduł językowy winien być zrealizowany w wymiarze co najmniej 60h.
5) W programie szkolenia należy uwzględnić następujące zakresy tematyczne:
- rola recepcji w nowoczesnej firmie / hotelu,
- profesjonalna obsługa klienta,
- tworzenie korzystnego wizerunku firmy wobec klienta,
- dostosowanie własnej osobowości do wymogów kultury firmy,
- zasady właściwej organizacji pracy i technik pracy,
- profesjonalna komunikacja telefoniczna,
- radzenie sobie w trudnych sytuacjach, psychologiczne aspekty obsługi klienta,
- wyposażenie techniczne i informacyjne recepcji - zasady obsługi urządzeń,
- prowadzenie dokumentacji recepcji dotyczącej kompleksowej obsługi klienta,
- uwarunkowania wynikające z obowiązujących przepisów prawnych.
6) Pomieszczenia, wyposażenie techniczne i pomoce dydaktyczne do odbywania szkolenia muszą być przystosowane do liczby słuchaczy przewidzianych do przeszkolenia.
7) W ramach szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do:
- zapewnienia ośrodka szkoleniowego,
- zapewnienia materiałów szkoleniowych, w postaci podręcznika lub skryptu ( zgodnie
z prawem autorskim), notatnika, długopisu, dla każdego uczestnika szkolenia,
- wyposażenia sali do zajęć w materiały, produkty i urządzenia niezbędne do prawidłowego przebiegu procesu dydaktycznego,
- przedstawienia Zleceniodawcy szczegółowego harmonogramu zajęć,
- sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników szkolenia,
- prowadzenia dziennika zajęć,
- zakończenia szkolenia poprzez przeprowadzenie egzaminu końcowego i wydaniem stosownego zaświadczenia,
- przedłożenia Zleceniodawcy po zakończeniu szkolenia faktury i protokołu z egzaminu oraz rozliczenia godzin zrealizowanych na szkoleniu uwzględniającego dni, godziny oraz tematykę zrealizowanych zajęć,
- umożliwienia pracownikom PUP kontroli dokumentów w zakresie dotyczącym wykonywania zapisów niniejszej specyfikacji,
- umieszczenia w miejscu szkolenia w widocznym miejscu logo Europejskiego Funduszu Społecznego,
- zapewnienia uczestnikom szkolenia bezpłatnego zaplecza socjalnego ( kawa, herbata, zimne napoje).
8) Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania pracy na stanowisku recepcjonisty.
9) Ogólny koszt szkolenia sporządzony przez Wykonawcę powinien uwzględniać m.in. koszt egzaminów, wynajem sali, materiały dydaktyczne, wynajem sprzętu, wynagrodzenie wykładowców oraz inne składowe.
10) Opisane szkolenie jest szkoleniem zamkniętym, tzn. na szkolenie zostaną skierowane osoby tylko przez Zamawiającego t.j. Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim.
Część III - Szkolenie: Kurs obsługi żurawia przenośnego HDS z uprawnieniami UDT kat. II Ż

1)Szkolenie winno odbywać się w miejscowości Aleksandrów Kujawski.
2)Szkolenie winno zostać przeprowadzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 18 lipca 2001r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych ( D.U. Nr 79 poz. 849 ze zm. ).
3) Szkoleniem objętych będzie 11 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Aleksandrowie Kujawskim, skierowanych na szkolenie w jednej grupie, w ramach środków Projektu W DRODZE PO SUKCES Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Minimalna ilość godzin przypadająca na każdego uczestnika szkolenia - 50 godzin zegarowych kursu ( gdzie godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 min. oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut; długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny).
4) Szkolenia winno zakończyć się egzaminem przed uprawnioną komisją i wydaniem stosownego świadectwa kwalifikacyjnego.
5) Rozpoczęcie szkolenia przewidziane jest w II kwartale bieżącego roku,
6) W ramach szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do:
- zapewnienia ośrodka szkoleniowego,
- zapewnienia materiałów szkoleniowych w postaci notatnika, długopisu dla każdego uczestnika szkolenia,
- przedstawienia Zleceniodawcy szczegółowego harmonogramu zajęć,
- sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników szkolenia,
- prowadzenia dziennika zajęć,
- przeprowadzenie szkolenia zgodnie z programem zatwierdzonym przez Urząd Dozoru Technicznego,
- zakończenia szkolenia poprzez przeprowadzenie egzaminu końcowego przed uprawnioną komisją i wydanie stosownego zaświadczenia o ukończeniu szkolenia,
- przedłożenia Zleceniodawcy po zakończeniu szkolenia faktury i protokołu z egzaminu oraz rozliczenia godzin zrealizowanych na szkoleniu uwzględniającego dni, godziny oraz tematykę zrealizowanych zajęć,
- umożliwienia pracownikom PUP kontroli dokumentów w zakresie dotyczącym wykonywania zapisów niniejszej specyfikacji,
7) Zajęcia musza odbywać się od poniedziałku do piątku, pomiędzy godziną 8:00 a 16:00 minimum 25 godzin zegarowych tygodniowo. Każda z osób w grupie winna zrealizować program o tej samej tematyce i takiej samej liczbie godzin szkolenia,
8) Opisane szkolenie jest szkoleniem zamkniętym, tzn. na szkolenie zostaną skierowane osoby tylko przez Zamawiającego t.j. Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim.
9) W trakcie odbywania zajęć powinny być zapewnione właściwe, zgodne z obowiązującymi przepisami warunki bezpieczeństwa i higieny pracy.
10) Ogólny koszt szkolenia sporządzony przez Wykonawcę powinien uwzględniać m.in. koszt egzaminów, wynajem sali, materiały dydaktyczne, wynajem sprzętu, wynagrodzenie wykładowców oraz inne składowe.
11) Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników szkolenia w wiedzę i umiejętności niezbędne do przystąpienia przed uprawnioną komisją do egzaminu z zakresu obsługi urządzeń transportu bliskiego.
Część IV - Szkolenie: Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu do 1 kV- eksploatacja (obsługa, konserwacja, naprawy, montaż)
1)Szkolenie winno odbywać się w miejscowości Aleksandrów Kujawski.
2) Szkolenie winno zostać przeprowadzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z 28 kwietnia 2003r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci ( D.U. Nr 89 poz. 828 ze zm. ) oraz zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz.186) oraz spełniać wymogi, jeżeli takie istnieją, wynikające z odrębnych przepisów. W przypadku szkolenia finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, uczestnicy otrzymują dodatkowo certyfikat stanowiący załącznik do umowy.
3) Szkoleniem objętych będzie 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Aleksandrowie Kujawskim, skierowanych na szkolenie w jednej grupie, w ramach środków projektu W DRODZE PO SUKCES Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Minimalna ilość godzin przypadająca na każdego uczestnika szkolenia - 30 godzin zegarowych kursu ( gdzie godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 min. oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut; długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny). Czas realizacji jest to faktyczny czas przebywania uczestnika szkolenia na zajęciach w godzinach zegarowych tj. od godziny rozpoczęcia do godziny ich zakończenia, łącznie z czasem przeznaczonym na przerwy.
4)Szkolenia winno zakończyć się egzaminem przed uprawnioną komisją i wydaniem stosownego świadectwa kwalifikacyjnego.
5)Rozpoczęcie szkolenia przewidziane jest w II kwartale bieżącego roku,
6)W ramach szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do:
- zapewnienia ośrodka szkoleniowego,
- wyposażenia sali do zajęć w materiały i urządzenia niezbędne do prawidłowego przebiegu procesu dydaktycznego,
- zapewnienia materiałów szkoleniowych w postaci notatnika, długopisu dla każdego uczestnika szkolenia,
- przedstawienia Zleceniodawcy szczegółowego harmonogramu zajęć,
- sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników szkolenia,
- prowadzenia dziennika zajęć,
- zakończenia szkolenia poprzez przeprowadzenie egzaminu końcowego i wydanie stosownego dokumentu o ukończeniu szkolenia,
- przedłożenia Zleceniodawcy po zakończeniu szkolenia faktury i protokołu z egzaminu oraz rozliczenia godzin zrealizowanych na szkoleniu uwzględniającego dni, godziny oraz tematykę zrealizowanych zajęć,
- umożliwienia pracownikom PUP kontroli dokumentów w zakresie dotyczącym wykonywania zapisów niniejszej specyfikacji,
- umieszczenia w miejscu szkolenia w widocznym miejscu logo Europejskiego Funduszu Społecznego,
- zapewnienia uczestnikom szkolenia bezpłatnego zaplecza socjalnego ( kawa, herbata, zimne napoje).
7) Zajęcia musza odbywać się od poniedziałku do piątku, pomiędzy godziną 8:00 a 16:00 minimum 25 godzin zegarowych tygodniowo. Każda z osób w grupie winna zrealizować program o tej samej tematyce i takiej samej liczbie godzin szkolenia,
8) Opisane szkolenie jest szkoleniem zamkniętym, tzn. na szkolenie zostaną skierowane osoby tylko przez Zamawiającego t.j. Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim.
9) W trakcie odbywania zajęć powinny być zapewnione właściwe, zgodne z obowiązującymi przepisami warunki bezpieczeństwa i higieny pracy,
10) Pomieszczenia, wyposażenie techniczne i pomoce dydaktyczne do odbywania szkolenia muszą być przystosowane do liczby słuchaczy przewidzianych do przeszkolenia.
11) Ogólny koszt szkolenia sporządzony przez Wykonawcę powinien uwzględniać m.in. koszt egzaminów, wynajem sali, materiały dydaktyczne, wynajem sprzętu, wynagrodzenie wykładowców oraz inne składowe.
12) Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę, umiejętności praktyczne, niezbędne do wykonywania prac z zakresu eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 57429

Data publikacji: 2013-04-16

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. Przemysłowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Aleksandrów Kujawski

Kod pocztowy: 87-700

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 054 2824696

Numer faxu: 054 2824696

Adres strony internetowej: www.pup-aleksandrowkujawski.pl

Regon: 91093311500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Organizacja i przeprowadzenie następujących szkoleń dla osób bezrobotnych:Część I - szkolenie: Magazynier z obsługa kasy fiskalnej, komputera i wózków jezdniowych z bezpieczną wymianą butli gazowej,
Część II - szkolenie: Recepcjonistka z modułem języka angielskiego,
Część III - szkolenie: Kurs obsługi żurawia przenośnego HDS z uprawnieniami UDT kat. II Ż,
Część IV - szkolenie: Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu do 1 kV-eksploatacja (obsługa, konserwacja, naprawy, montaż).

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Część I - Magazynier z obsługa kasy fiskalnej, komputera i wózków jezdniowych z bezpieczną wymiana butli gazowej.
1)Szkolenie winno odbywać się w miejscowości Aleksandrów Kujawski.
2)Szkolenie winno zostać przeprowadzone na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym ( Dz. U. Nr. 70 poz. 650 z późn. zm.) oraz rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz.186) oraz spełniać wymogi, jeżeli takie istnieją, wynikające z odrębnych przepisów. W przypadku bezrobotnych skierowanych w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, uczestnicy otrzymują dodatkowo certyfikat stanowiący załącznik do umowy.
3)Szkolenie i egzamin musi zostać przeprowadzony zgodnie z wymaganiami podmiotów uprawnionych do wydawania decyzji o możliwości prowadzenia szkoleń i egzaminów kierowców wózków jezdniowych z napędem silnikowym oraz programu bezpiecznej wymiany butli gazowych w tych urządzeniach, podległych Ministrowi Gospodarki lub innej właściwej instytucji oraz zgodnie z aktualnymi, obowiązującymi regulacjami prawnymi w sprawie szkolenia kierowców wózków jezdniowych.
4) Szkoleniem objętych będzie 20 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Aleksandrowie Kujawskim, skierowanych na szkolenie w dwóch grupach, w ramach środków projektu W DRODZE PO SUKCES Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Rozpoczęcie pierwszej grupy szkolenia przewidziana jest w II kwartale bieżącego roku, natomiast szkolenie drugiej grupy rozpocznie się w III kwartale bieżącego roku.
5) Program szkolenia musi zawierać między innymi następujące zagadnienia:
- wiadomości o dozorze technicznym,
- eksploatacja wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia,
- bezpieczna wymiana butli,
- zasady BHP,
- praktyczna nauka jazdy,
- budowa wózka,
- typy stosowanych wózków,
- budowa wózka,
- czynności operatora przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy,
- czynności operatora w czasie pracy z wózkami,
- wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa,
- wiadomości z zakresu gospodarki magazynowej,
- obsługa komputera na poziomie podstawowym,
- obsługa kas fiskalnych.
6) Minimalna ilość godzin przypadająca na każdego uczestnika szkolenia - 180 godzin zegarowych kursu ( gdzie godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 min. oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut; długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny). Czas realizacji jest to faktyczny czas przebywania uczestnika szkolenia na zajęciach w godzinach zegarowych tj. od godziny rozpoczęcia do godziny ich zakończenia, łącznie z czasem przeznaczonym na przerwy. Do dyspozycji kursantów Wykonawca musi zapewnić co najmniej 2 wózki jezdniowe. Moduł obsługi komputera winien być przeprowadzony w wymiarze co najmniej 50h. Moduł obsługi kasy fiskalnej winien być przeprowadzony w wymiarze co najmniej 30h.
7) Szkolenia winno zakończyć się egzaminem przed uprawnioną komisją i uzyskaniem uprawnień do kierowania wózkiem jezdniowym oraz wydaniem stosownego zaświadczenia o ukończeniu kursu. W przypadku bezrobotnych skierowanych w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, uczestnicy otrzymują dodatkowo certyfikat stanowiący załącznik do umowy.
8) W ramach szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do:
- zapewnienia ośrodka szkoleniowego,
- zapewnienia materiałów szkoleniowych, w postaci notatnika, długopisu dla każdego uczestnika szkolenia,
- przedstawienia Zleceniodawcy szczegółowego harmonogramu zajęć,
- sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników szkolenia,
- prowadzenia dziennika zajęć,
- zakończenia szkolenia poprzez przeprowadzenie egzaminu końcowego i wydanie dokumentu o ukończeniu szkolenia,
- przedłożenia Zleceniodawcy po zakończeniu szkolenia faktury i protokołu z egzaminu oraz rozliczenia godzin zrealizowanych na szkoleniu uwzględniającego dni, godziny oraz tematykę zrealizowanych zajęć,
- umożliwienia pracownikom PUP kontroli dokumentów w zakresie dotyczącym wykonywania zapisów niniejszej specyfikacji,
- umieszczenia w miejscu szkolenia w widocznym miejscu logo Europejskiego Funduszu Społecznego.
9) Zajęcia musza odbywać się od poniedziałku do piątku, pomiędzy godziną 8:00 a 16:00, minimum 25 godzin zegarowych tygodniowo. Każda z osób w grupie winna zrealizować program o tej samej tematyce i takiej samej liczbie godzin szkolenia,
10) Opisane szkolenie jest szkoleniem zamkniętym, tzn. na szkolenie zostaną skierowane osoby tylko przez Zamawiającego t.j. Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim.
11) W trakcie odbywania zajęć powinny być zapewnione właściwe, zgodne z obowiązującymi przepisami warunki bezpieczeństwa i higieny pracy.
12) Warunki lokalowe oraz sprzętowe zapewnione przez wykonawcę powinny umożliwić uczestnikom kursu korzystanie w dostateczny sposób z przekazywanej wiedzy teoretycznej i praktycznej.
13) Ogólny koszt szkolenia sporządzony przez Wykonawcę powinien uwzględniać m.in. koszt egzaminów, wynajem sali, materiały dydaktyczne, wynajem sprzętu, wynagrodzenie wykładowców oraz inne składowe.
14) Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę, umiejętności praktyczne, niezbędne do wykonywania pracy magazyniera.
Część II - szkolenie: Recepcjonistka z modułem języka angielskiego
1) Szkoleniem objętych będzie 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Aleksandrowie Kujawskim, skierowanych na szkolenie w jednej grupie, w ramach środków Projektu W DRODZE PO SUKCES Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Rozpoczęcie szkoleń przewidziane jest w II kwartale bieżącego roku.
2) Szkolenie winno odbywać się w miejscowości Aleksandrów Kujawski.
3) Szkolenia winno zakończyć się egzaminem wewnętrznym i wydaniem odpowiedniego zaświadczenia przez organizatora szkolenia. Program szkolenia oraz rodzaj zaświadczeń wydanych po ukończonym szkoleniu powinien być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz.186) oraz spełniać wymogi, jeżeli takie istnieją, wynikające z odrębnych przepisów. Bezrobotni skierowani na szkolenie w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, otrzymują dodatkowo certyfikat stanowiący załącznik do umowy.
4) Minimalna ilość godzin przypadająca na każdego uczestnika szkolenia - 180 godzin zegarowych kursu ( gdzie godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 min. oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut; długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny). Czas realizacji jest to faktyczny czas przebywania uczestnika szkolenia na zajęciach w godzinach zegarowych tj. od godziny rozpoczęcia do godziny ich zakończenia, łącznie z czasem przeznaczonym na przerwy. Zajęcia musza odbywać się od poniedziałku do piątku ( bez dni ustawowo wolnych od pracy), pomiędzy godziną 8:00 a 16:00, minimum 25 godzin zegarowych tygodniowo. Moduł językowy winien być zrealizowany w wymiarze co najmniej 60h.
5) W programie szkolenia należy uwzględnić następujące zakresy tematyczne:
- rola recepcji w nowoczesnej firmie / hotelu,
- profesjonalna obsługa klienta,
- tworzenie korzystnego wizerunku firmy wobec klienta,
- dostosowanie własnej osobowości do wymogów kultury firmy,
- zasady właściwej organizacji pracy i technik pracy,
- profesjonalna komunikacja telefoniczna,
- radzenie sobie w trudnych sytuacjach, psychologiczne aspekty obsługi klienta,
- wyposażenie techniczne i informacyjne recepcji - zasady obsługi urządzeń,
- prowadzenie dokumentacji recepcji dotyczącej kompleksowej obsługi klienta,
- uwarunkowania wynikające z obowiązujących przepisów prawnych.
6) Pomieszczenia, wyposażenie techniczne i pomoce dydaktyczne do odbywania szkolenia muszą być przystosowane do liczby słuchaczy przewidzianych do przeszkolenia.
7) W ramach szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do:
- zapewnienia ośrodka szkoleniowego,
- zapewnienia materiałów szkoleniowych, w postaci podręcznika lub skryptu ( zgodnie
z prawem autorskim), notatnika, długopisu, dla każdego uczestnika szkolenia,
- wyposażenia sali do zajęć w materiały, produkty i urządzenia niezbędne do prawidłowego przebiegu procesu dydaktycznego,
- przedstawienia Zleceniodawcy szczegółowego harmonogramu zajęć,
- sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników szkolenia,
- prowadzenia dziennika zajęć,
- zakończenia szkolenia poprzez przeprowadzenie egzaminu końcowego i wydaniem stosownego zaświadczenia,
- przedłożenia Zleceniodawcy po zakończeniu szkolenia faktury i protokołu z egzaminu oraz rozliczenia godzin zrealizowanych na szkoleniu uwzględniającego dni, godziny oraz tematykę zrealizowanych zajęć,
- umożliwienia pracownikom PUP kontroli dokumentów w zakresie dotyczącym wykonywania zapisów niniejszej specyfikacji,
- umieszczenia w miejscu szkolenia w widocznym miejscu logo Europejskiego Funduszu Społecznego,
- zapewnienia uczestnikom szkolenia bezpłatnego zaplecza socjalnego ( kawa, herbata, zimne napoje).
8) Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania pracy na stanowisku recepcjonisty.
9) Ogólny koszt szkolenia sporządzony przez Wykonawcę powinien uwzględniać m.in. koszt egzaminów, wynajem sali, materiały dydaktyczne, wynajem sprzętu, wynagrodzenie wykładowców oraz inne składowe.
10) Opisane szkolenie jest szkoleniem zamkniętym, tzn. na szkolenie zostaną skierowane osoby tylko przez Zamawiającego t.j. Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim.
Część III - Szkolenie: Kurs obsługi żurawia przenośnego HDS z uprawnieniami UDT kat. II Ż

1)Szkolenie winno odbywać się w miejscowości Aleksandrów Kujawski.
2)Szkolenie winno zostać przeprowadzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 18 lipca 2001r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych ( D.U. Nr 79 poz. 849 ze zm. ).
3) Szkoleniem objętych będzie 11 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Aleksandrowie Kujawskim, skierowanych na szkolenie w jednej grupie, w ramach środków Projektu W DRODZE PO SUKCES Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Minimalna ilość godzin przypadająca na każdego uczestnika szkolenia - 50 godzin zegarowych kursu ( gdzie godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 min. oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut; długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny).
4) Szkolenia winno zakończyć się egzaminem przed uprawnioną komisją i wydaniem stosownego świadectwa kwalifikacyjnego.
5) Rozpoczęcie szkolenia przewidziane jest w II kwartale bieżącego roku,
6) W ramach szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do:
- zapewnienia ośrodka szkoleniowego,
- zapewnienia materiałów szkoleniowych w postaci notatnika, długopisu dla każdego uczestnika szkolenia,
- przedstawienia Zleceniodawcy szczegółowego harmonogramu zajęć,
- sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników szkolenia,
- prowadzenia dziennika zajęć,
- przeprowadzenie szkolenia zgodnie z programem zatwierdzonym przez Urząd Dozoru Technicznego,
- zakończenia szkolenia poprzez przeprowadzenie egzaminu końcowego przed uprawnioną komisją i wydanie stosownego zaświadczenia o ukończeniu szkolenia,
- przedłożenia Zleceniodawcy po zakończeniu szkolenia faktury i protokołu z egzaminu oraz rozliczenia godzin zrealizowanych na szkoleniu uwzględniającego dni, godziny oraz tematykę zrealizowanych zajęć,
- umożliwienia pracownikom PUP kontroli dokumentów w zakresie dotyczącym wykonywania zapisów niniejszej specyfikacji,
7) Zajęcia musza odbywać się od poniedziałku do piątku, pomiędzy godziną 8:00 a 16:00 minimum 25 godzin zegarowych tygodniowo. Każda z osób w grupie winna zrealizować program o tej samej tematyce i takiej samej liczbie godzin szkolenia,
8) Opisane szkolenie jest szkoleniem zamkniętym, tzn. na szkolenie zostaną skierowane osoby tylko przez Zamawiającego t.j. Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim.
9) W trakcie odbywania zajęć powinny być zapewnione właściwe, zgodne z obowiązującymi przepisami warunki bezpieczeństwa i higieny pracy.
10) Ogólny koszt szkolenia sporządzony przez Wykonawcę powinien uwzględniać m.in. koszt egzaminów, wynajem sali, materiały dydaktyczne, wynajem sprzętu, wynagrodzenie wykładowców oraz inne składowe.
11) Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników szkolenia w wiedzę i umiejętności niezbędne do przystąpienia przed uprawnioną komisją do egzaminu z zakresu obsługi urządzeń transportu bliskiego.
Część IV - Szkolenie: Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu do 1 kV- eksploatacja (obsługa, konserwacja, naprawy, montaż)
1)Szkolenie winno odbywać się w miejscowości Aleksandrów Kujawski.
2) Szkolenie winno zostać przeprowadzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z 28 kwietnia 2003r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci ( D.U. Nr 89 poz. 828 ze zm. ) oraz zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz.186) oraz spełniać wymogi, jeżeli takie istnieją, wynikające z odrębnych przepisów. W przypadku szkolenia finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, uczestnicy otrzymują dodatkowo certyfikat stanowiący załącznik do umowy.
3) Szkoleniem objętych będzie 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Aleksandrowie Kujawskim, skierowanych na szkolenie w jednej grupie, w ramach środków projektu W DRODZE PO SUKCES Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Minimalna ilość godzin przypadająca na każdego uczestnika szkolenia - 30 godzin zegarowych kursu ( gdzie godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 min. oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut; długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny). Czas realizacji jest to faktyczny czas przebywania uczestnika szkolenia na zajęciach w godzinach zegarowych tj. od godziny rozpoczęcia do godziny ich zakończenia, łącznie z czasem przeznaczonym na przerwy.
4)Szkolenia winno zakończyć się egzaminem przed uprawnioną komisją i wydaniem stosownego świadectwa kwalifikacyjnego.
5)Rozpoczęcie szkolenia przewidziane jest w II kwartale bieżącego roku,
6)W ramach szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do:
- zapewnienia ośrodka szkoleniowego,
- wyposażenia sali do zajęć w materiały i urządzenia niezbędne do prawidłowego przebiegu procesu dydaktycznego,
- zapewnienia materiałów szkoleniowych w postaci notatnika, długopisu dla każdego uczestnika szkolenia,
- przedstawienia Zleceniodawcy szczegółowego harmonogramu zajęć,
- sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników szkolenia,
- prowadzenia dziennika zajęć,
- zakończenia szkolenia poprzez przeprowadzenie egzaminu końcowego i wydanie stosownego dokumentu o ukończeniu szkolenia,
- przedłożenia Zleceniodawcy po zakończeniu szkolenia faktury i protokołu z egzaminu oraz rozliczenia godzin zrealizowanych na szkoleniu uwzględniającego dni, godziny oraz tematykę zrealizowanych zajęć,
- umożliwienia pracownikom PUP kontroli dokumentów w zakresie dotyczącym wykonywania zapisów niniejszej specyfikacji,
- umieszczenia w miejscu szkolenia w widocznym miejscu logo Europejskiego Funduszu Społecznego,
- zapewnienia uczestnikom szkolenia bezpłatnego zaplecza socjalnego ( kawa, herbata, zimne napoje).
7) Zajęcia musza odbywać się od poniedziałku do piątku, pomiędzy godziną 8:00 a 16:00 minimum 25 godzin zegarowych tygodniowo. Każda z osób w grupie winna zrealizować program o tej samej tematyce i takiej samej liczbie godzin szkolenia,
8) Opisane szkolenie jest szkoleniem zamkniętym, tzn. na szkolenie zostaną skierowane osoby tylko przez Zamawiającego t.j. Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim.
9) W trakcie odbywania zajęć powinny być zapewnione właściwe, zgodne z obowiązującymi przepisami warunki bezpieczeństwa i higieny pracy,
10) Pomieszczenia, wyposażenie techniczne i pomoce dydaktyczne do odbywania szkolenia muszą być przystosowane do liczby słuchaczy przewidzianych do przeszkolenia.
11) Ogólny koszt szkolenia sporządzony przez Wykonawcę powinien uwzględniać m.in. koszt egzaminów, wynajem sali, materiały dydaktyczne, wynajem sprzętu, wynagrodzenie wykładowców oraz inne składowe.
12) Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę, umiejętności praktyczne, niezbędne do wykonywania prac z zakresu eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 4

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 27/09/2013

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek niniejszy spełniają Wykonawcy którzy: są wpisani do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonych przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej (rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27.10.2004r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych) oraz złożą oświadczenie o aktualizacji wpisu na 2013 rok. Dodatkowo, Wykonawcy ubiegających się o część I zamówienia, warunek niniejszy spełniają, jeżeli przedstawią Zamawiającemu dokument uprawniający do prowadzenia szkoleń z zakresu obsługi wózków jezdniowych, wydany przez podmioty mające do tego prawo, podległe Ministrowi Gospodarki lub innej właściwej instytucji.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek niniejszy spełniają Wykonawcy, którzy w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, zrealizowali przynajmniej dwa szkolenia, obejmujące przedmiot zamówienia o które się ubiegają w niniejszym postępowaniu i które prowadzone były dla grupy min. 5 osobowej (szkolącej się w tym samym miejscu i w tym samym czasie - chyba, że ze względu na specyfikę szkolenia, zostało ono przeprowadzone w podgrupach). Dla potwierdzenia wymienionego warunku Zamawiający żąda przedłożenia przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z załącznik nr 8 do SIWZ. Zamawiający, na potwierdzenie należytego wykonania zamówienia, żąda załączenia dowodów potwierdzających, że Wykonawca należycie zrealizował co najmniej 2 usługi szkoleniowe o wskazanej tematyce, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert dla każdego kursu o jaki Wykonawca się ubiega.

Potencjał techniczny:
Dla potwierdzenia wymienionego warunku Zamawiający żąda przedłożenia przez Wykonawcę oświadczenia - załącznik nr 1 do SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Ocena wymienionego warunku będzie dokonywana w oparciu o oświadczenie dołączone do oferty - załącznik nr 2 do SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie definiuje szczegółowego opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
dokument uprawniający do prowadzenia szkoleń z zakresu obsługi wózków jezdniowych, wydany przez podmioty mające do tego prawo, podległe Ministrowi Gospodarki lub innej właściwej instytucji - dotyczy Wykonawców ubiegających się o część I niniejszego zamówienia

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany umowy w zakresie liczby osób skierowanych na szkolenie ( w takim przypadku Zamawiający dokona zapłaty za liczbę osób faktycznie przeszkolonych), przesunięcia terminu realizacji szkolenia, uzasadnioną zmianę miejsca organizacji szkolenia, dokonanie zmiany wykładowcy po podpisaniu umowy, pod warunkiem, że nowo wskazany wykładowca będzie posiadał wykształcenie i doświadczenie w zakresie ilości przeprowadzonych szkoleń z zakresu objętego zamówieniem równoważne do zmienianego wykładowcy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2:
Posiadanie przez Wykonawcę certyfikatu jakości usług ( np. akredytacja w zakresie przedmiotowego szkolenia, ISO, itp.)

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3:
Doświadczenie Wykonawcy w zakresie organizacji szkoleń obejmujących przedmiot zamówienia

Znaczenie kryterium 3: 20

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pup-aleksandrowkujawski.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim ul. Przemysłowa 1 87 - 700 Aleksandrów Kujawski

Data składania wniosków, ofert: 25/04/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim ul. Przemysłowa 1 87 - 700 Aleksandrów Kujawski pokój nr 23 (I piętro)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt W DRODZE PO SUKCES Program Operacyjny Kapitał Ludzki współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Szkolenie: Magazynier z obsługa kasy fiskalnej, komputera i wózków jezdniowych z bezpieczną wymiana butli gazowej

Opis:
1)Szkolenie winno odbywać się w miejscowości Aleksandrów Kujawski.
2)Szkolenie winno zostać przeprowadzone na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym ( Dz. U. Nr. 70 poz. 650 z późn. zm.) oraz rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz.186) oraz spełniać wymogi, jeżeli takie istnieją, wynikające z odrębnych przepisów. W przypadku bezrobotnych skierowanych w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, uczestnicy otrzymują dodatkowo certyfikat stanowiący załącznik do umowy.
3)Szkolenie i egzamin musi zostać przeprowadzony zgodnie z wymaganiami podmiotów uprawnionych do wydawania decyzji o możliwości prowadzenia szkoleń i egzaminów kierowców wózków jezdniowych z napędem silnikowym oraz programu bezpiecznej wymiany butli gazowych w tych urządzeniach, podległych Ministrowi Gospodarki lub innej właściwej instytucji oraz zgodnie z aktualnymi, obowiązującymi regulacjami prawnymi w sprawie szkolenia kierowców wózków jezdniowych.
4) Szkoleniem objętych będzie 20 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Aleksandrowie Kujawskim, skierowanych na szkolenie w dwóch grupach, w ramach środków projektu
W DRODZE PO SUKCES Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Rozpoczęcie pierwszej grupy szkolenia przewidziana jest w II kwartale bieżącego roku, natomiast szkolenie drugiej grupy rozpocznie się w III kwartale bieżącego roku.
6) Minimalna ilość godzin przypadająca na każdego uczestnika szkolenia - 180 godzin zegarowych kursu.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 27/09/2013

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2:
Posiadanie przez Wykonawcę certyfikatu jakości usług ( np. akredytacja w zakresie przedmiotowego szkolenia, ISO, itp.)

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3:
Doświadczenie Wykonawcy w zakresie organizacji szkoleń obejmujących przedmiot zamówienia

Znaczenie kryterium 3: 20

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Szkolenie: Recepcjonistka z modułem języka angielskiego

Opis:
1) Szkoleniem objętych będzie 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Aleksandrowie Kujawskim, skierowanych na szkolenie w jednej grupie, w ramach środków Projektu
W DRODZE PO SUKCES Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Rozpoczęcie szkoleń przewidziane jest w II kwartale bieżącego roku.
2) Szkolenie winno odbywać się w miejscowości Aleksandrów Kujawski.
3) Minimalna ilość godzin przypadająca na każdego uczestnika szkolenia - 180 godzin zegarowych kursu ( gdzie godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 min. oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut; długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny). Czas realizacji jest to faktyczny czas przebywania uczestnika szkolenia na zajęciach w godzinach zegarowych tj. od godziny rozpoczęcia do godziny ich zakończenia, łącznie z czasem przeznaczonym na przerwy. Zajęcia musza odbywać się od poniedziałku do piątku ( bez dni ustawowo wolnych od pracy), pomiędzy godziną 8:00 a 16:00, minimum 25 godzin zegarowych tygodniowo. Moduł językowy winien być zrealizowany w wymiarze co najmniej 60h.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 31/07/2013

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2:
Posiadanie przez Wykonawcę certyfikatu jakości usług ( np. akredytacja w zakresie przedmiotowego szkolenia, ISO, itp.)

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3:
Doświadczenie Wykonawcy w zakresie organizacji szkoleń obejmujących przedmiot zamówienia

Znaczenie kryterium 3: 20

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Szkolenie: Kurs obsługi żurawia przenośnego HDS z uprawnieniami UDT kat. II Ż

Opis:
1)Szkolenie winno odbywać się w miejscowości Aleksandrów Kujawski.
2)Szkolenie winno zostać przeprowadzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 18 lipca 2001r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych ( D.U. Nr 79 poz. 849 ze zm. ).
3) Szkoleniem objętych będzie 11 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Aleksandrowie Kujawskim, skierowanych na szkolenie w jednej grupie, w ramach środków Projektu
W DRODZE PO SUKCES Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Minimalna ilość godzin przypadająca na każdego uczestnika szkolenia - 50 godzin zegarowych kursu ( gdzie godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 min. oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut; długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny).

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 01/07/2013

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2:
Posiadanie przez Wykonawcę certyfikatu jakości usług ( np. akredytacja w zakresie przedmiotowego szkolenia, ISO, itp.)

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3:
Doświadczenie Wykonawcy w zakresie organizacji szkoleń obejmujących przedmiot zamówienia

Znaczenie kryterium 3: 20

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Szkolenie: Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu do 1 kV- eksploatacja (obsługa, konserwacja, naprawy, montaż)

Opis:
1)Szkolenie winno odbywać się w miejscowości Aleksandrów Kujawski.
2) Szkolenie winno zostać przeprowadzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z 28 kwietnia 2003r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci
( D.U. Nr 89 poz. 828 ze zm. ) oraz zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz.186) oraz spełniać wymogi, jeżeli takie istnieją, wynikające z odrębnych przepisów.
3) Szkoleniem objętych będzie 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Aleksandrowie Kujawskim, skierowanych na szkolenie w jednej grupie, w ramach środków projektu W DRODZE PO SUKCES Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Minimalna ilość godzin przypadająca na każdego uczestnika szkolenia - 30 godzin zegarowych kursu ( gdzie godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 min. oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut; długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny). Czas realizacji jest to faktyczny czas przebywania uczestnika szkolenia na zajęciach w godzinach zegarowych tj. od godziny rozpoczęcia do godziny ich zakończenia, łącznie z czasem przeznaczonym na przerwy.

Kody CPV:
805312007 (Usługi szkolenia technicznego)

Czas: D

Data zakończenia: 01/07/2013

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2:
Posiadanie przez Wykonawcę certyfikatu jakości usług ( np. akredytacja w zakresie przedmiotowego szkolenia, ISO, itp.)

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3:
Doświadczenie Wykonawcy w zakresie organizacji szkoleń obejmujących przedmiot zamówienia

Znaczenie kryterium 3: 20

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805312007 (Usługi szkolenia technicznego)

Podobne przetargi

68082 / 2011-04-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkoleń dla 75 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tychach

142883 / 2011-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Pracownik administracyjno - burowy małych i średnich przedsiębiorstw

222556 / 2012-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dębowa Łąka - Dębowa Łąka (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych w 2012 roku dla uczestników Projektu systemowego, Aktywna Integracja Gminy Dębowa Łąka, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII. Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji. Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

27324 / 2014-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na wybór Wykonawcy szkolenia, według kodu określonego we Wspólnym Słowniku Zamówień 80500000-9 Usługi szkoleniowe, w zakresie: ABC Przedsiębiorczości dla 28 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie Trybunalskim. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, tytuł projektu: Bądź kowalem swojego losu

330576 / 2012-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkolenia polegające na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkoleń dla osób uczestniczących w projekcie Aktywność się opłaca realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

131797 / 2012-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia Kierowca - operator wózków jezdniowych z uprawnieniami nadanymi przez UDT

243034 / 2010-08-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Suwałki (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Opiekun osób starszych z językiem niemieckim

328790 / 2010-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Środa Śląska (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia grupowego w kierunku: pracownik ds. kadr i płac dla 10 osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Środzie Śląskiej w ramach Projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu systemowego DROGOWSKAZ , Priorytet VI PO KL : Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1: Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3: Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bez

231862 / 2013-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Ustrzyki Dolne (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
szkolenie dla osób bezrobotnych w zakresie Księgowość i płace w małej firmie

55872 / 2013-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Nakło nad Notecią (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa, dla osób bezrobotnych, zarejestrowanych w PUP w Nakle nad Notecią i Filii w Szubinie, polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia o nazwie Uprawnienia elektroenergetyczne do 1kV

240722 / 2013-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Solec Kujawski - Solec Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe polegające na przygotowaniu i przeprowadzeniu kursów zawodowych w 2013 roku dla klientów Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Solcu Kujawskim uczestników projektu systemowego Nasza przyszłość w naszych rękach realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013,Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej