78900 / 2014-03-10 - Administracja samorządowa / Powiat Gdański z siedzibą w Pruszczu Gdańskim reprezentowany przez Zarząd Powiatu Gdańskiego (Pruszcz Gdański)
Wykonywanie zadań koordynatorów sieci współpracy i samokształcenia oraz ekspertów dla 6 sieci współpracy i samokształcenia podczas realizacji projektu: Program kompleksowego wspomagania systemu doskonalenia w powiecie gdańskim w latach szkolnych 2013/ 2014 oraz 2014/ 2015.
Opis zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest Wykonywanie zadań koordynatorów sieci współpracy i samokształcenia oraz ekspertów dla 6 sieci współpracy i samokształcenia podczas realizacji projektu: Program kompleksowego wspomagania systemu doskonalenia w powiecie gdańskim w latach szkolnych 2013/ 2014 oraz 2014/ 2015.
2.Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Zadanie nr 1. Wykonywanie zadań koordynatorów sieci współpracy i samokształcenia dla 6 sieci podczas realizacji projektu: Program kompleksowego wspomagania systemu doskonalenia w powiecie gdańskim w latach szkolnych 2013/2014 oraz 2014/2015.
Część I - wykonywanie zadań koordynatora sieci Jak rozwijać twórcze myślenie uczniów?
Część II -wykonywanie zadań koordynatora sieci Skuteczne sposoby zachęcania uczniów do czytania
Część III -wykonywanie zadań koordynatora sieci Praca z uczniem zdolnym na zajęciach koła naukowego
Część IV -wykonywanie zadań koordynatora sieci Jak radzić sobie ze szkolną absencją? - bezpieczeństwo w szkole
Część V -wykonywanie zadań koordynatora sieci Jak wspierać dziecko w uczeniu się matematyki?
Część VI - wykonywanie zadań koordynatora sieci Rola dyrektora w promocji i budowaniu wizerunku szkoły
Zakres zadań koordynatora sieci dla każdej części zamówienia:
- Rekrutacja kandydatów do sieci spośród nauczycieli 20 szkół/przedszkoli objętych działaniem Projektu
- Organizacja pracy sieci współpracy i samokształcenia na podstawie zdiagnozowanych potrzeb szkół i przedszkoli, oraz dokumentowanie jej prac (protokołowanie i prowadzenie list obecności uczestników)
- Opracowanie rocznego harmonogramu pracy sieci (zgodnego z potrzebami zgłoszonymi przez uczestników sieci) i harmonogramu spotkań oraz sprawozdania z realizacji planu,
- Organizacja, przygotowanie spotkań: wykładów, warsztatów, prezentacji dobrych praktyk, wymiany doświadczeń i prowadzenie ich samodzielnie lub z udziałem ekspertów zewnętrznych (minimum 8 spotkań dla każdej z sześciu grup z udziałem ekspertów zewnętrznych)
- Udział w spotkaniach (zjazdach) sieci - 8 spotkań wyjazdowych po 8 godzin dydaktycznych (5 spotkań w 2014 r. oraz 3 w 2015r - terminy spotkań zależne będą od kalendarza zajęć szkół, głównie w soboty)
- Wspieranie aktywności uczestników sieci
- Motywowanie uczestników do samokształcenia i korzystania z platformy internetowej udostępnionej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji
- Monitorowanie aktywności uczestników sieci na platformie internetowej,
-Bieżące moderowanie forum dyskusyjnego na platformie cyfrowej udostępnionej przez ORE
- Moderowanie prac grupy na każdym zjeździe
- Dokumentowanie postępów prac sieci
- Uwzględnianie sugestii i propozycji dotyczącej optymalizacji działań
- Zamieszczanie na platformie cyfrowej materiałów do samokształcenia i innych zasobów edukacyjnych dotyczących tematyki sieci
- Opracowanie sprawozdań z funkcjonowania sieci współpracy i samokształcenia
- Promowanie działalności koordynowanych sieci oraz wypracowanych rozwiązań
- Prowadzenie miesięcznych kart pracy
- Pełnienie obowiązków w wymiarze 60 godzin dydaktycznych miesięcznie dla każdej sieci w ramach których, koordynator winien spotkać się co najmniej 1 raz w miesiącu, w siedzibie biura projektu z Kierownikiem Projektu i złożyć pisemny raport z przeprowadzonych działań sieci, oraz wypełnioną kartę pracy
- Przygotowanie rocznego sprawozdania z pracy sieci
Dla ustalenia kwoty ogólnej, w ofercie należy przyjąć, że liczba miesięcy pełnienia funkcji koordynatora wynosi 18. Rozliczenie usługi nastąpi na podstawie liczby miesięcy rzeczywistego pełnienia funkcji koordynatora sieci.
Wykonawca zobowiązany jest do poniesienia kosztów przejazdów do biura projektu oraz do miejsc zjazdów (na terenie powiatu gdańskiego lub w jego pobliżu) koordynatorów sieci.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do obserwacji działania sieci on line oraz na jej zjazdach. Osobami upoważnionymi do działania w tym zakresie są Kierownik Projektu (lub delegowane przez niego osoby), Menadżer oraz osoby oddelegowane przez IP 2.
Dla każdej sieci współpracy i samokształcenia musi być inna osoba pełniąca funkcję koordynatora.
Zadanie nr 2. Prowadzenie przez ekspertów zewnętrznych wykładów, warsztatów i konsultacji grupowych wraz z przygotowaniem materiałów szkoleniowych dla uczestników 6 sieci współpracy i samokształcenia w trakcie ich 8 zjazdów podczas realizacji projektu: Program kompleksowego wspomagania systemu doskonalenia w powiecie gdańskim w latach szkolnych 2013/2014 oraz 2014/2015. W trakcie zjazdów sieci, eksperci będą prowadzili zajęcia w tematyce danej sieci, jednak każdorazowo dookreślanej przez właściwego koordynatora sieci co najmniej na 1 tydzień przed zjazdem.
Część I - prowadzenie 2 godzin dydaktycznych wykładu dla członków wszystkich 6 sieci jednocześnie 2 godziny x 1 spotkanie = 2 godziny
Część II -prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Jak rozwijać twórcze myślenie uczniów?, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Część III - prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Skuteczne sposoby zachęcania uczniów do czytania, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Część IV - prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Praca z uczniem zdolnym na zajęciach koła naukowego, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Część V -prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Jak radzić sobie ze szkolną absencją? - bezpieczeństwo w szkole, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Część VI - prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Jak wspierać dziecko w uczeniu się matematyki?, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Część VII - prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Rola dyrektora w promocji i budowaniu wizerunku szkoły, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Realizacja form doskonalenia w okresie 03.2014 do 26.06.2015 obejmuje:
- Wykłady, szkolenia i warsztaty zgodnie z tematyką sieci dookreśloną przez Koordynatora Sieci
- Liczebność grupy uzależniona jest od ilości członków sieci i wynosi do 30 osób
- Termin i godziny spotkań będą uzgadniane z Koordynatorem Sieci, jednak najczęściej będą to soboty. Zajęcia winny być prowadzone w modułach 4 godzinnych.
- Po podpisaniu umowy Zamawiający ustali z Wykonawcą szczegółowy harmonogram zajęć.
- Zamawiający wymaga, by szkolenia odbywały się zgodnie z doprecyzowanymi przez Koordynatora Sieci tematami dostarczonymi przez Zamawiającego.
- Zamawiający wymaga, by Wykonawca - nie później niż na 3 dni przed rozpoczęciem każdego ze szkoleń opracował, przedstawił i uzgodnił z Zamawiającym szczegółowy scenariusz szkoleń wraz z załącznikami.
- Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do przedłożenia w terminie na 3 dni przed realizacją danej formy doskonalenia następujących dokumentów:
- programu warsztatów w oparciu o daną tematykę sieci,
scenariuszy (konspektów) wszystkich form doskonalenia nauczycieli,
- innych materiałów metodycznych: scenariuszy, ćwiczeń, prezentacji multimedialnych itp.
- Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do przedłożenia w terminie 3 dni po realizacji danej formy doskonalenia następujących dokumentów:
- list obecności nauczycieli i dyrektorów, dzienniki zajęć
- wypełnionych ankiet ewaluacyjnych i kwestionariuszy,
- wytworów pracy nauczycieli i dyrektorów.
- Wykonawca zobowiązany jest do poniesienia kosztów przejazdów do miejsc zjazdów (na terenie powiatu gdańskiego lub w jego pobliżu) osób prowadzących formy doskonalenia.
- Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania certyfikatów ukończenia warsztatów w oparciu o daną tematykę sieci dla wszystkich uczestników.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do obserwacji prowadzonych form doskonalenia. Osobami upoważnionymi do działania w tym zakresie są: Kierownik Projektu, Koordynatorzy Sieci oraz osoby oddelegowane przez IP 2.
Funkcji eksperta sieci nie może pełnić osoba wykonująca zadania koordynatora sieci.
3. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcy/ Podwykonawcom, zgodnie z art. 36a ust.1 Ustawy.
4. W przypadku zatrudnienia podwykonawcy/ podwykonawców, w oparciu o art. 36 b ust. 1 Ustawy Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie informacji na temat części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom (wzór zał. nr 7A (zad. nr 1) i 7B (zad. nr 2) do SIWZ).
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 78900
Data publikacji: 2014-03-10
Nazwa:
Powiat Gdański z siedzibą w Pruszczu Gdańskim reprezentowany przez Zarząd Powiatu Gdańskiego
Ulica: ul. Wojska Polskiego 16
Numer domu: 16
Miejscowość: Pruszcz Gdański
Kod pocztowy: 83-000
Województwo / kraj: pomorskie
Numer telefonu: 058 6834999
Numer faxu: 058 6834899
Regon: 19168640800000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonywanie zadań koordynatorów sieci współpracy i samokształcenia oraz ekspertów dla 6 sieci współpracy i samokształcenia podczas realizacji projektu: Program kompleksowego wspomagania systemu doskonalenia w powiecie gdańskim w latach szkolnych 2013/ 2014 oraz 2014/ 2015.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest Wykonywanie zadań koordynatorów sieci współpracy i samokształcenia oraz ekspertów dla 6 sieci współpracy i samokształcenia podczas realizacji projektu: Program kompleksowego wspomagania systemu doskonalenia w powiecie gdańskim w latach szkolnych 2013/ 2014 oraz 2014/ 2015.
2.Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Zadanie nr 1. Wykonywanie zadań koordynatorów sieci współpracy i samokształcenia dla 6 sieci podczas realizacji projektu: Program kompleksowego wspomagania systemu doskonalenia w powiecie gdańskim w latach szkolnych 2013/2014 oraz 2014/2015.
Część I - wykonywanie zadań koordynatora sieci Jak rozwijać twórcze myślenie uczniów?
Część II -wykonywanie zadań koordynatora sieci Skuteczne sposoby zachęcania uczniów do czytania
Część III -wykonywanie zadań koordynatora sieci Praca z uczniem zdolnym na zajęciach koła naukowego
Część IV -wykonywanie zadań koordynatora sieci Jak radzić sobie ze szkolną absencją? - bezpieczeństwo w szkole
Część V -wykonywanie zadań koordynatora sieci Jak wspierać dziecko w uczeniu się matematyki?
Część VI - wykonywanie zadań koordynatora sieci Rola dyrektora w promocji i budowaniu wizerunku szkoły
Zakres zadań koordynatora sieci dla każdej części zamówienia:
- Rekrutacja kandydatów do sieci spośród nauczycieli 20 szkół/przedszkoli objętych działaniem Projektu
- Organizacja pracy sieci współpracy i samokształcenia na podstawie zdiagnozowanych potrzeb szkół i przedszkoli, oraz dokumentowanie jej prac (protokołowanie i prowadzenie list obecności uczestników)
- Opracowanie rocznego harmonogramu pracy sieci (zgodnego z potrzebami zgłoszonymi przez uczestników sieci) i harmonogramu spotkań oraz sprawozdania z realizacji planu,
- Organizacja, przygotowanie spotkań: wykładów, warsztatów, prezentacji dobrych praktyk, wymiany doświadczeń i prowadzenie ich samodzielnie lub z udziałem ekspertów zewnętrznych (minimum 8 spotkań dla każdej z sześciu grup z udziałem ekspertów zewnętrznych)
- Udział w spotkaniach (zjazdach) sieci - 8 spotkań wyjazdowych po 8 godzin dydaktycznych (5 spotkań w 2014 r. oraz 3 w 2015r - terminy spotkań zależne będą od kalendarza zajęć szkół, głównie w soboty)
- Wspieranie aktywności uczestników sieci
- Motywowanie uczestników do samokształcenia i korzystania z platformy internetowej udostępnionej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji
- Monitorowanie aktywności uczestników sieci na platformie internetowej,
-Bieżące moderowanie forum dyskusyjnego na platformie cyfrowej udostępnionej przez ORE
- Moderowanie prac grupy na każdym zjeździe
- Dokumentowanie postępów prac sieci
- Uwzględnianie sugestii i propozycji dotyczącej optymalizacji działań
- Zamieszczanie na platformie cyfrowej materiałów do samokształcenia i innych zasobów edukacyjnych dotyczących tematyki sieci
- Opracowanie sprawozdań z funkcjonowania sieci współpracy i samokształcenia
- Promowanie działalności koordynowanych sieci oraz wypracowanych rozwiązań
- Prowadzenie miesięcznych kart pracy
- Pełnienie obowiązków w wymiarze 60 godzin dydaktycznych miesięcznie dla każdej sieci w ramach których, koordynator winien spotkać się co najmniej 1 raz w miesiącu, w siedzibie biura projektu z Kierownikiem Projektu i złożyć pisemny raport z przeprowadzonych działań sieci, oraz wypełnioną kartę pracy
- Przygotowanie rocznego sprawozdania z pracy sieci
Dla ustalenia kwoty ogólnej, w ofercie należy przyjąć, że liczba miesięcy pełnienia funkcji koordynatora wynosi 18. Rozliczenie usługi nastąpi na podstawie liczby miesięcy rzeczywistego pełnienia funkcji koordynatora sieci.
Wykonawca zobowiązany jest do poniesienia kosztów przejazdów do biura projektu oraz do miejsc zjazdów (na terenie powiatu gdańskiego lub w jego pobliżu) koordynatorów sieci.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do obserwacji działania sieci on line oraz na jej zjazdach. Osobami upoważnionymi do działania w tym zakresie są Kierownik Projektu (lub delegowane przez niego osoby), Menadżer oraz osoby oddelegowane przez IP 2.
Dla każdej sieci współpracy i samokształcenia musi być inna osoba pełniąca funkcję koordynatora.
Zadanie nr 2. Prowadzenie przez ekspertów zewnętrznych wykładów, warsztatów i konsultacji grupowych wraz z przygotowaniem materiałów szkoleniowych dla uczestników 6 sieci współpracy i samokształcenia w trakcie ich 8 zjazdów podczas realizacji projektu: Program kompleksowego wspomagania systemu doskonalenia w powiecie gdańskim w latach szkolnych 2013/2014 oraz 2014/2015. W trakcie zjazdów sieci, eksperci będą prowadzili zajęcia w tematyce danej sieci, jednak każdorazowo dookreślanej przez właściwego koordynatora sieci co najmniej na 1 tydzień przed zjazdem.
Część I - prowadzenie 2 godzin dydaktycznych wykładu dla członków wszystkich 6 sieci jednocześnie 2 godziny x 1 spotkanie = 2 godziny
Część II -prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Jak rozwijać twórcze myślenie uczniów?, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Część III - prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Skuteczne sposoby zachęcania uczniów do czytania, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Część IV - prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Praca z uczniem zdolnym na zajęciach koła naukowego, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Część V -prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Jak radzić sobie ze szkolną absencją? - bezpieczeństwo w szkole, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Część VI - prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Jak wspierać dziecko w uczeniu się matematyki?, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Część VII - prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Rola dyrektora w promocji i budowaniu wizerunku szkoły, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Realizacja form doskonalenia w okresie 03.2014 do 26.06.2015 obejmuje:
- Wykłady, szkolenia i warsztaty zgodnie z tematyką sieci dookreśloną przez Koordynatora Sieci
- Liczebność grupy uzależniona jest od ilości członków sieci i wynosi do 30 osób
- Termin i godziny spotkań będą uzgadniane z Koordynatorem Sieci, jednak najczęściej będą to soboty. Zajęcia winny być prowadzone w modułach 4 godzinnych.
- Po podpisaniu umowy Zamawiający ustali z Wykonawcą szczegółowy harmonogram zajęć.
- Zamawiający wymaga, by szkolenia odbywały się zgodnie z doprecyzowanymi przez Koordynatora Sieci tematami dostarczonymi przez Zamawiającego.
- Zamawiający wymaga, by Wykonawca - nie później niż na 3 dni przed rozpoczęciem każdego ze szkoleń opracował, przedstawił i uzgodnił z Zamawiającym szczegółowy scenariusz szkoleń wraz z załącznikami.
- Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do przedłożenia w terminie na 3 dni przed realizacją danej formy doskonalenia następujących dokumentów:
- programu warsztatów w oparciu o daną tematykę sieci,
scenariuszy (konspektów) wszystkich form doskonalenia nauczycieli,
- innych materiałów metodycznych: scenariuszy, ćwiczeń, prezentacji multimedialnych itp.
- Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do przedłożenia w terminie 3 dni po realizacji danej formy doskonalenia następujących dokumentów:
- list obecności nauczycieli i dyrektorów, dzienniki zajęć
- wypełnionych ankiet ewaluacyjnych i kwestionariuszy,
- wytworów pracy nauczycieli i dyrektorów.
- Wykonawca zobowiązany jest do poniesienia kosztów przejazdów do miejsc zjazdów (na terenie powiatu gdańskiego lub w jego pobliżu) osób prowadzących formy doskonalenia.
- Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania certyfikatów ukończenia warsztatów w oparciu o daną tematykę sieci dla wszystkich uczestników.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do obserwacji prowadzonych form doskonalenia. Osobami upoważnionymi do działania w tym zakresie są: Kierownik Projektu, Koordynatorzy Sieci oraz osoby oddelegowane przez IP 2.
Funkcji eksperta sieci nie może pełnić osoba wykonująca zadania koordynatora sieci.
3. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcy/ Podwykonawcom, zgodnie z art. 36a ust.1 Ustawy.
4. W przypadku zatrudnienia podwykonawcy/ podwykonawców, w oparciu o art. 36 b ust. 1 Ustawy Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie informacji na temat części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom (wzór zał. nr 7A (zad. nr 1) i 7B (zad. nr 2) do SIWZ).
Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 2
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 31/08/2015
Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zamawiający oceni warunek za spełniony, gdy Wykonawca wykaże się prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie związanym z prowadzeniem szkoleń dla dorosłych. Wykonawca musi posiadać wpis do rejestru placówek doskonalenia nauczycieli.
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający oceni warunek za spełniony, gdy Wykonawcy wykażą się , w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizowaniem (lub realizuje) minimum 10 co najmniej 5 godzinnych form doskonalenia nauczycieli (szkolenia, warsztaty, wykłady, konsultacje grupowe). Usługi mogły być realizowane w ramach jednego zamówienia lub odrębnych zamówień. .
W tym celu należy do oferty dołączyć wypełniony - zał. nr 4 do SIWZ wraz z dowodami potwierdzającymi czy usługi zostały wykonane lub są wykonywane należcie .
UWAGA:
Dowodami, o których mowa w pkt 2 są:
- poświadczenia, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw i usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert.
- w przypadku zamówień na dostawy lub usługi - oświadczenie wykonawcy-jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wymaga dokumentów potwierdzających spełnienie tego warunku.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający oceni warunek za spełniony, gdy Wykonawcy wykażą się dysponowaniem:
osobami zdolnymi do wykonania zadania nr 1 tj:
Wykonawca musi dysponować 6 osobami, z których każda posiada:
- wykształcenie wyższe II stopnia,
- posiada przygotowanie do pracy koordynatora (jest/była konsultantem lub doradcą metodycznym, ma ukończone kursy lub studia przygotowujące do pracy trenera - certyfikat trenerski, edukatora - certyfikat edukatorski, coacha),
- min. 5 lat doświadczenia zawodowego w działaniach związanych z edukacją dorosłych,
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonana będzie wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie wyniku badania treści żądanych przez Zamawiającego dokumentów.
osobami zdolnymi do wykonania zadania nr 2 tj:
Wykonawca musi dysponować minimum 6 osobami, z których każda posiada:
- wykształcenie wyższe II stopnia,
- posiada przygotowanie do pracy eksperta (jest/była konsultantem lub doradcą metodycznym, ma ukończone kursy lub studia przygotowujące do pracy trenera - certyfikat trenerski, edukatora - certyfikat edukatorski, coacha),
- min. 10 lat doświadczenia zawodowego w działaniach związanych z edukacją dorosłych,
- doświadczenie w realizacji minimum 10 szkoleń - formy doskonalenia nauczycieli o których mowa w opisie przedmiotu zamówienia (rozdział II pkt 2) lub zbliżonych merytorycznie.
W tym celu należy do oferty dołączyć wypełniony wykaz wraz z oświadczeniem Wykonawcy- zał. nr 6A ( zad,. nr 1) i 6B (zad. nr 2 ) do SIWZ.
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonana będzie wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie wyniku badania treści żądanych przez Zamawiającego dokumentów.
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wymaga dokumentów potwierdzających spełnienie tego warunku.
Oświadczenie nr 1: Tak
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokument potwierdzenia III.5: Tak
inne_dokumenty:
1. Załącznik nr 1 - formularz ofertowy (wzór zał. Nr 1A, 1B do SIWZ),
2. Załącznik nr 4 - wykaz wykonanych/wykonywanych usług (wzór zał. Nr 4 do SIWZ),
3. Załącznik nr 5 - podpisany wzór umowy (zał. Nr 5A, 5B do SIWZ),
4. Załącznik nr 6 - oświadczenie o posiadanym potencjale kadrowym wraz z wykazem osób (zał. Nr 6A, 6B do SIWZ wzór)
5. Załącznik nr 7 - informacja na temat części zamówienia, których wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć Podwykonawcom (wzór zał. Nr 7A i 7B do SIWZ),
6. Załącznik nr 8 - oświadczenie o przynależności do grupy kapitałowej (zał. Nr 8 do SIWZ).
7. Załącznik nr 9 - wykaz obszarów terytorialnych wykonanych usług szkoleniowych w okresie ostatnich 2 lat (2012 - 2013)(wzór)
8. Załącznik nr 10 - oświadczenie o posiadaniu doświadczeniu w prowadzeniu zajęć z grupami dorosłych(wzór zał. Nr 10A, 10B do SIWZ)
9. Załącznik nr 11 - oświadczenie o kwalifikacjach osób uczestniczących w wykonaniu Zamówienia (wzór zał. Nr 11A, 11B do SIWZ)
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1. Zamawiający zgodnie z art. 144 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednego ze zdarzeń:
- wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia, w tym zmiany stawki podatku VAT, mające wpływ na wysokość ceny brutto za świadczoną usługę, W przypadku ustawowej zmiany stawki podatku VAT, należne Wykonawcy z tytułu wykonania przedmiotu umowy wynagrodzenie zostanie ustalone z uwzględnieniem stawki podatku wynikającej z obowiązujących przepisów. Zmiana wysokości wynagrodzenia dotyczyć będzie usług wykonanych po dacie podpisania aneksu.
- wystąpienia uzasadnionej konieczności zmiany osób, wyznaczonych przez strony do realizacji przedmiotu umowy na inne uprawnione osoby, o podobnych kwalifikacjach zawodowych .
2. Strona występująca o zmianę postanowień umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia okoliczności, o których mowa w pkt. 1. Wniosek o zmianę postanowień umowy musi być wyrażony na piśmie. Zmiana umowy może nastąpić wyłącznie w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.powiat-gdanski.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 16, pok. nr 122. Specyfikacja nieodpłatna - ewentualne koszty przesyłki .
Data składania wniosków, ofert: 19/03/2014
Godzina składania wniosków, ofert: 11:30
Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 16, 83 - 000 Pruszcz Gdański, Sekretariat pok. Nr 101
Termin otwarcia ofert: 19.03.2014 r., o godz. 12:00
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Program kompleksowego wspomagania systemu doskonalenia w powiecie gdańskim w latach szkolnych 2013/ 2014 oraz 2014/ 2015. Projekt współfinansowany jest w ramach POKL, Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Numer części zamówienia: 1
Nazwa:
Wykonywanie zadań koordynatorów sieci współpracy i samokształcenia oraz ekspertów dla 6 sieci współpracy i samokształcenia podczas realizacji projektu: Program kompleksowego wspomagania systemu doskonalenia w powiecie gdańskim w latach szkolnych 2013/ 2014 oraz 2014/ 2015
Opis:
1.Przedmiotem zamówienia jest Wykonywanie zadań koordynatorów sieci współpracy i samokształcenia oraz ekspertów dla 6 sieci współpracy i samokształcenia podczas realizacji projektu: Program kompleksowego wspomagania systemu doskonalenia w powiecie gdańskim w latach szkolnych 2013/ 2014 oraz 2014/ 2015.
2.Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Zadanie nr 1. Wykonywanie zadań koordynatorów sieci współpracy i samokształcenia dla 6 sieci podczas realizacji projektu: Program kompleksowego wspomagania systemu doskonalenia w powiecie gdańskim w latach szkolnych 2013/2014 oraz 2014/2015.
Część I - wykonywanie zadań koordynatora sieci Jak rozwijać twórcze myślenie uczniów?
Część II -wykonywanie zadań koordynatora sieci Skuteczne sposoby zachęcania uczniów do czytania
Część III -wykonywanie zadań koordynatora sieci Praca z uczniem zdolnym na zajęciach koła naukowego
Część IV -wykonywanie zadań koordynatora sieci Jak radzić sobie ze szkolną absencją? - bezpieczeństwo w szkole
Część V -wykonywanie zadań koordynatora sieci Jak wspierać dziecko w uczeniu się matematyki?
Część VI - wykonywanie zadań koordynatora sieci Rola dyrektora w promocji i budowaniu wizerunku szkoły
Zakres zadań koordynatora sieci dla każdej części zamówienia:
- Rekrutacja kandydatów do sieci spośród nauczycieli 20 szkół/przedszkoli objętych działaniem Projektu
-Organizacja pracy sieci współpracy i samokształcenia na podstawie zdiagnozowanych potrzeb szkół i przedszkoli, oraz dokumentowanie jej prac (protokołowanie i prowadzenie list obecności uczestników)
- Opracowanie rocznego harmonogramu pracy sieci (zgodnego z potrzebami zgłoszonymi przez uczestników sieci) i harmonogramu spotkań oraz sprawozdania z realizacji planu,
- Organizacja, przygotowanie spotkań: wykładów, warsztatów, prezentacji dobrych praktyk, wymiany doświadczeń i prowadzenie ich samodzielnie lub z udziałem ekspertów zewnętrznych (minimum 8 spotkań dla każdej z sześciu grup z udziałem ekspertów zewnętrznych)
-Udział w spotkaniach (zjazdach) sieci - 8 spotkań wyjazdowych po 8 godzin dydaktycznych (5 spotkań w 2014 r. oraz 3 w 2015r - terminy spotkań zależne będą od kalendarza zajęć szkół, głównie w soboty)
- Wspieranie aktywności uczestników sieci
- Motywowanie uczestników do samokształcenia i korzystania z platformy internetowej udostępnionej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji
-Monitorowanie aktywności uczestników sieci na platformie internetowej,
- Bieżące moderowanie forum dyskusyjnego na platformie cyfrowej udostępnionej przez ORE
- Moderowanie prac grupy na każdym zjeździe
- Dokumentowanie postępów prac sieci
- Uwzględnianie sugestii i propozycji dotyczącej optymalizacji działań
- Zamieszczanie na platformie cyfrowej materiałów do samokształcenia i innych zasobów edukacyjnych dotyczących tematyki sieci
- Opracowanie sprawozdań z funkcjonowania sieci współpracy i samokształcenia
- Promowanie działalności koordynowanych sieci oraz wypracowanych rozwiązań
- Prowadzenie miesięcznych kart pracy
- Pełnienie obowiązków w wymiarze 60 godzin dydaktycznych miesięcznie dla każdej sieci w ramach których, koordynator winien spotkać się co najmniej 1 raz w miesiącu, w siedzibie biura projektu z Kierownikiem Projektu i złożyć pisemny raport z przeprowadzonych działań sieci, oraz wypełnioną kartę pracy
- Przygotowanie rocznego sprawozdania z pracy sieci
Dla ustalenia kwoty ogólnej, w ofercie należy przyjąć, że liczba miesięcy pełnienia funkcji koordynatora wynosi 18. Rozliczenie usługi nastąpi na podstawie liczby miesięcy rzeczywistego pełnienia funkcji koordynatora sieci.
Wykonawca zobowiązany jest do poniesienia kosztów przejazdów do biura projektu oraz do miejsc zjazdów (na terenie powiatu gdańskiego lub w jego pobliżu) koordynatorów sieci.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do obserwacji działania sieci on line oraz na jej zjazdach. Osobami upoważnionymi do działania w tym zakresie są Kierownik Projektu (lub delegowane przez niego osoby), Menadżer oraz osoby oddelegowane przez IP 2.
Dla każdej sieci współpracy i samokształcenia musi być inna osoba pełniąca funkcję koordynatora.
Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Czas: D
Data zakończenia: 31/08/2015
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 70
Nazwa kryterium 2:
łączne kwalifikacje osób uczestniczących w wykonaniu zamówienia
Znaczenie kryterium 2: 12
Nazwa kryterium 3:
Doświadczenie w prowadzeniu zajęć z grupami dorosłych na terenie większym niż jedno województwo w ciągu ostatnich 2 lat pracy
Znaczenie kryterium 3: 8
Nazwa kryterium 4:
Doświadczenie w prowadzeniu zajęć z grupami dorosłych w ciągu ostatnich 2 lat pracy
Znaczenie kryterium 4: 10
Numer części zamówienia: 2
Nazwa:
Wykonywanie zadań koordynatorów sieci współpracy i samokształcenia oraz ekspertów dla 6 sieci współpracy i samokształcenia podczas realizacji projektu: Program kompleksowego wspomagania systemu doskonalenia w powiecie gdańskim w latach szkolnych 2013/ 2014 oraz 2014/ 2015.
Opis:
1.Przedmiotem zamówienia jest Wykonywanie zadań koordynatorów sieci współpracy i samokształcenia oraz ekspertów dla 6 sieci współpracy i samokształcenia podczas realizacji projektu: Program kompleksowego wspomagania systemu doskonalenia w powiecie gdańskim w latach szkolnych 2013/ 2014 oraz 2014/ 2015.
2.Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Zadanie nr 2. Prowadzenie przez ekspertów zewnętrznych wykładów, warsztatów i konsultacji grupowych wraz z przygotowaniem materiałów szkoleniowych dla uczestników 6 sieci współpracy i samokształcenia w trakcie ich 8 zjazdów podczas realizacji projektu: Program kompleksowego wspomagania systemu doskonalenia w powiecie gdańskim w latach szkolnych 2013/2014 oraz 2014/2015. W trakcie zjazdów sieci, eksperci będą prowadzili zajęcia w tematyce danej sieci, jednak każdorazowo dookreślanej przez właściwego koordynatora sieci co najmniej na 1 tydzień przed zjazdem.
Część I - prowadzenie 2 godzin dydaktycznych wykładu dla członków wszystkich 6 sieci jednocześnie 2 godziny x 1 spotkanie = 2 godziny
Część II - prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Jak rozwijać twórcze myślenie uczniów?, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Część III - prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Skuteczne sposoby zachęcania uczniów do czytania, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Część IV - prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Praca z uczniem zdolnym na zajęciach koła naukowego, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Część V -prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Jak radzić sobie ze szkolną absencją? - bezpieczeństwo w szkole, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Część VI - prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Jak wspierać dziecko w uczeniu się matematyki?, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Część VII - prowadzenie 2 godzin dydaktycznych zajęć na pierwszym i 4 godzin na każdym następnym spotkaniu sieci Rola dyrektora w promocji i budowaniu wizerunku szkoły, łącznie 2 godziny x 1 spotkanie + 4 godziny x 7 spotkań = 30 godzin
Realizacja form doskonalenia w okresie 03.2014 do 26.06.2015 obejmuje:
- Wykłady, szkolenia i warsztaty zgodnie z tematyką sieci dookreśloną przez Koordynatora Sieci
- Liczebność grupy uzależniona jest od ilości członków sieci i wynosi do 30 osób
- Termin i godziny spotkań będą uzgadniane z Koordynatorem Sieci, jednak najczęściej będą to soboty. Zajęcia winny być prowadzone w modułach 4 godzinnych.
- Po podpisaniu umowy Zamawiający ustali z Wykonawcą szczegółowy harmonogram zajęć.
- Zamawiający wymaga, by szkolenia odbywały się zgodnie z doprecyzowanymi przez Koordynatora Sieci tematami dostarczonymi przez Zamawiającego.
- Zamawiający wymaga, by Wykonawca - nie później niż na 3 dni przed rozpoczęciem każdego ze szkoleń opracował, przedstawił i uzgodnił z Zamawiającym szczegółowy scenariusz szkoleń wraz z załącznikami.
- Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do przedłożenia w terminie na 3 dni przed realizacją danej formy doskonalenia następujących dokumentów:
- programu warsztatów w oparciu o daną tematykę sieci,
scenariuszy (konspektów) wszystkich form doskonalenia nauczycieli,
- innych materiałów metodycznych: scenariuszy, ćwiczeń, prezentacji multimedialnych itp.
-Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do przedłożenia w terminie 3 dni po realizacji danej formy doskonalenia następujących dokumentów:
- list obecności nauczycieli i dyrektorów, dzienniki zajęć
- wypełnionych ankiet ewaluacyjnych i kwestionariuszy,
- wytworów pracy nauczycieli i dyrektorów.
- Wykonawca zobowiązany jest do poniesienia kosztów przejazdów do miejsc zjazdów (na terenie powiatu gdańskiego lub w jego pobliżu) osób prowadzących formy doskonalenia.
- Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania certyfikatów ukończenia warsztatów w oparciu o daną tematykę sieci dla wszystkich uczestników.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do obserwacji prowadzonych form doskonalenia. Osobami upoważnionymi do działania w tym zakresie są: Kierownik Projektu, Koordynatorzy Sieci oraz osoby oddelegowane przez IP 2.
Funkcji eksperta sieci nie może pełnić osoba wykonująca zadania koordynatora sieci.
Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Czas: D
Data zakończenia: 26/06/2015
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 70
Nazwa kryterium 2:
łączne kwalifikacje osób uczestniczących w wykonaniu zamówienia
Znaczenie kryterium 2: 12
Nazwa kryterium 3:
Doświadczenie w prowadzeniu zajęć z grupami dorosłych na terenie większym niż jedno województwo w ciągu ostatnich 2 lat pracy
Znaczenie kryterium 3: 8
Nazwa kryterium 4:
Doświadczenie w prowadzeniu zajęć z grupami dorosłych w ciągu ostatnich 2 lat pracy
Znaczenie kryterium 4: 10
Podobne przetargi
89261 / 2010-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejsko-Gminny Zespół Oświaty w Sztumie - Sztum (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne: prowadzenie zajęć pozalekcyjnych oraz dydaktyczno wyrównawczych dla uczniów Miasta i Gminy Sztum oraz Miasta i Gminy Dzierzgoń
53659 / 2011-02-15 - Inny: oświata - samorządowa jednostka organizacyjna
Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Czarnieckiego - Człuchów (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć pozalekcyjnych dla uczniów i uczennic Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Czarnieckiego w Człuchowie w ramach projektu pt. Nie zostanę w tyle! współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
434386 / 2011-12-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto i Gmina Prabuty - Prabuty (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć pozalekcyjnych dla dzieci klas I - III w szkołach podstawowych na terenie gminy Prabuty
363700 / 2011-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy - Suchy DÄ…b (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Realizacja zajęć dla beneficjentów projektu pn. Wiedza naszym kapitałem dofinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet: IX -Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie: 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej, jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie: 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic, w jakości usług edukacyjnych
263013 / 2008-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Malbork (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Szkolenie pn. Elektryk - uprawnienia SEP
273245 / 2012-12-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Samorząd Województwa Pomorskiego - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Opracowanie autorskiego programu nauczania, zestawu scenariuszy i przeprowadzenie cyklu zajęć pozalekcyjnych dla uczniów szczególnie uzdolnionych w związku z realizacją projektu Pomorskie - dobry kurs na edukację. Wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki i informatyki, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Priorytet IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013, realizowanego przez Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
104544 / 2014-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gminny Ośrodek Obsługi Szkół i Przedszkoli - Skarszewy (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć pozalekcyjnych realizowanych w ramach projektu Potęga młodych umysłów - projekt rozwojowy szkół Gminy Skarszewy , współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 9.1. 2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych, Działania 9.1, Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
280522 / 2011-09-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Sierakowice - Sierakowice (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Å›wiadczenie usÅ‚ug polegajÄ…cych na przeprowadzeniu zajęć dla dzieci ze specyficznymi trudnoÅ›ciami w czytaniu i pisaniu w w tym zagrożonych ryzykiem dysleksji w szkoÅ‚ach podstawowych w: Gowidlinie, Kamienicy Królewskiej ,Lisich Jamach, ÅyÅ›niewie, Mojuszu ,Puzdrowie ,Sierakowicach, Tuchlinie, ZaÅ‚akowie W ramach projektu pt.: Intelekt - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I-III szkół podstawowych w gminie Sierakowice współfinansowanego ze Å›rodków Europejskiego Funduszu SpoÅ‚ecznego w ramach Programu Operacyjnego KapitaÅ‚ Ludzki.
115192 / 2016-05-09 - Inny: instytucja rynku pracy
Ochotnicze Hufce Pracy - Pomorska Wojewódzka Komenda - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych grupowych, dla młodzieży w wieku 18-24 lat, nieuczącej się i niepracującej, niezbędnych do utrzymania rezultatu projektu OHP jako realizator usług rynku pracy, beneficjentów jednostek OHP.
89159 / 2010-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejsko-Gminny Zespół Oświaty w Sztumie - Sztum (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne: prowadzenie zajęć pozalekcyjnych oraz dydaktyczno wyrównawczych dla uczniów Miasta i Gminy Sztum oraz Miasta i Gminy Dzierzgoń
353444 / 2011-10-26 - Podmiot prawa publicznego
Centrum Kształcenia Ustawicznego - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenie usług dla CKU
297405 / 2011-11-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Ustka - Ustka (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Indywidualizacja nauczania - realizacja zajęć pozalekcyjnych o charakterze edukacyjno-rozwojowym dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce
25908 / 2014-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto i Gmina Sztum - Sztum (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenie usług edukacyjnych w ramach projektu pn. Równy start w przyszłość - czyli programy rozwojowe szkół obejmujące zajęcia pozalekcyjne dla uczniów z terenu Miasta i Gminy Sztum oraz Miasta i Gminy Dzierzgoń
514078 / 2013-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Kartuski - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenie usług polegających na przeprowadzeniu specjalistycznych warsztatów, konsultacji grupowych i indywidualnych, opracowań i wdrożeń w tematyce: PRACA Z DZIEĆMI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM Z UWZGLĘDNIENIEM SPECJALNYCH POTRZEB EDUKACYJNYCH w ramach projektu pn. System wspierania rozwoju szkół w powiecie kartuskim współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
137035 / 2012-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Opracowanie autorskiego programu nauczania w ZSO nr 1 w Lęborku oraz ZSO nr 2 w Lęborku i przeprowadzenie cyklu zajęć pozalekcyjnych dla uczniów/uczennic w ramach projektu pn. Tandemem do świetlanej przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
89131 / 2010-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejsko-Gminny Zespół Oświaty w Sztumie - Sztum (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne: prowadzenie zajęć pozalekcyjnych oraz dydaktyczno wyrównawczych dla uczniów Miasta i Gminy Sztum oraz Miasta i Gminy Dzierzgoń
89237 / 2010-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejsko-Gminny Zespół Oświaty w Sztumie - Sztum (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne: prowadzenie zajęć pozalekcyjnych oraz dydaktyczno wyrównawczych dla uczniów Miasta i Gminy Sztum oraz Miasta i Gminy Dzierzgoń
80280 / 2016-04-07 - Inny: instytucja rynku pracy
Ochotnicze Hufce Pracy - Pomorska Wojewódzka Komenda - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych grupowych, dla młodzieży w wieku 18-24 lat, nieuczącej się i niepracującej, niezbędnych do utrzymania rezultatu projektu OHP jako realizator usług rynku pracy , beneficjentów jednostek OHP.
350280 / 2013-08-29 - Inny: Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku
Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku - Puck (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest
prowadzenie zajęć wyrównawczych i rozwijających kompetencje kluczowe w ramach projektu pn Modernizacja kształcenia zawodowego drogą do sukcesu uczniów ZSP w Pucku będzie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 - Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego
Dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe dla uczniów ZSZ oraz Technikum.
30734 / 2013-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Centrum Kształcenia Ustawicznego - Sopot (pomorskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenie usług edukacyjnych