Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

338478 / 2010-10-20 - Administracja samorządowa / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (Trzebielino)

Poleasingowe z gwarancją używane serwery.

Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla osób nieaktywnych zawodowo uczestników projektu systemowego Aktywni, Atrakcyjni, Potrzebni
realizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebielinie współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Priorytetu VII Promocja integracji społecznej Działanie: 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji Podziałanie:7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla osób nieaktywnych zawodowo realizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebielinie dla uczestników projektu systemowego pod nazwą Aktywni, atrakcyjni, Potrzebni w ramach Priorytetu VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Zamówienie jest podzielone i składa się z 2 części.
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych i możliwość złożenia oferty przez jednego Wykonawcę na jedną lub więcej części zamówienia.
Część I
Modelowanie i przedłużanie paznokci dla 15 osób w wymiarze 35 godzin- termin listopad
1. Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu stylizacji paznokci.
2. Program szkolenia powinien obejmować m.in.: w części teoretycznej -budowa paznokcia, choroby paznokci, przeciwwskazania do wykonywania zabiegu, zasady BHP,stylizacja paznokcia, analiza, dobór barw i kolorów i stylu zdobienia, tworzenie stanowiska pracy; w części praktycznej-poznanie technik; akrylowej, tipsy, ściąganie, uzupełnianie, techniki zdobień, masaż dłoni .
3. Wykonawca szkolenia zapewnia uczestnikom:ciepły posiłek obiadowy w formie drugiego dania dla uczestników szkolenia oraz przerwy kawowe - kawa, herbata, ciastka, cukier, śmietanka, napoje zimne itp.
wszystkim uczestnikom materiały i akcesoria niezbędne do zrealizowania części praktycznej.
Każdy z uczestników ma otrzymać w dniu rozpoczęcia szkolenia na własność materiały dydaktyczne takie jak podręcznik, notatnik, długopis, skrypty, opracowania zawierające opis zagadnień ujętych w programie szkolenia oraz zestaw narzędzi i materiałów niezbędny do realizacji usługi tzw.starter.
W części praktycznej każdy z uczestników musi mieć zapewnione materiały niezbędne do szkolenia w szczególności lampy UV (co najmniej 3 sztuki na grupę 10 osób), materiały szkoleniowe do nauki wykonania paznokci żelowych oraz akrylowych, w tym kolorowy akryl i żel, tipsy, materiały i narzędzia do wykonania zdobień paznokci - lakiery, pędzelki, zmywacze, materiały higieniczne w pracy przy paznokciach etc.
wykonawca szkolenia zapewnia: materiały szkoleniowe (w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektu) i wydanie zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
Pomiędzy każdą jednostką lekcyjną należy przewidzieć 5 minutowe przerwy oraz jedną obiadową - 30 minut każdego dnia.
wykonawca zabezpiecza uczestnikom artykuły sanitarne tj.papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydło oraz materiały do zabezpieczenia stołów przed uszkodzeniem.
4.Termin szkolenia: listopad całotygodniowy od poniedziałku do piątku w wymiarze godzin lekcyjnych. Ilekroć w specyfikacji mówi się o godzinie lekcyjnej, ma się na myśli jednostkę 45 minutową.
5. Miejsce realizacji szkolenia - pomieszczenia na terenie gminy Trzebielino zapewnia Zamawiający.
6. Zaświadczenia, certyfikaty, materiały szkoleniowe, program szkolenia - powinny być oznakowane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007 - 2013
7.Zajęcia w ramach szkolenia zrealizują nauczyciele Wykonawcy, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe.
8.Wykonawca będzie prowadził dokumentację szkolenia, tj. imienne listy obecności z każdego dnia szkolenia, imienne listy potwierdzające poczęstunek, dzienniki zajęć, imienne listy odbioru materiałów szkoleniowych, przeprowadzi ewaluację początkową i końcową oraz
sporządzi z niej raport. Wykonawca przekaże Zamawiającemu potwierdzone za zgodność z oryginałem kserokopie dokumentów kursu oraz dokumentację fotograficzną na płycie.
9. Szkolenie powinno być zakończone egzaminem w postaci testu.
10.Wykonawca zobowiązuje się także do wydania uczestnikom szkolenia zaświadczeń na swój koszt na drukach zgodnych z wzorem z Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216 z 2006 roku).
11. Wykonawca zobowiązuje się do ubezpieczenia uczestników projektu przed rozpoczęciem szkolenia.
12. Podczas zajęć w ramach kursu wykonawca zapewni uczestnikom dostęp do wszelkich materiałów i narzędzi, umożliwiających sprawny i efektywny przebieg szkolenia.
13.Zamawiający żąda, aby wszystkie zajęcia zarówno praktyczne jak i teoretyczne prowadzone były w języku polskim. Materiały dydaktyczne oraz podręczniki mają zostać dostarczone również w języku polskim.
14.Na tydzień przed planowanym rozpoczęciem szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia Zamawiającemu szczegółowego harmonogramu zajęć (załącznik Nr 13)
15.Zamawiający zastrzega sobie możliwość kontroli przebiegu kursu oraz ich wyników w dowolnym momencie realizacji zamówienia, bez wcześniejszej konsultacji z Wykonawcą.
16. Wykonawca zobowiązany jest do:
poddania się kontroli lub audytowi w zakresie wypełniania zobowiązań przyjętych niniejszą umową dokonywanym przez Zamawiającego, uprawnione podmioty właściwe dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki lub podmioty uprawnione do przeprowadzania czynności kontrolnych lub audytowych, w tym umożliwienia Zamawiającemu jak również Instytucji Wdrażającej oraz Instytucji Zarządzającej kontroli realizacji szkoleń oraz uczestnictwa w egzaminie końcowym.
przechowywania dokumentacji związanej z realizacją umowy do dnia 31 grudnia 2020 roku.
przedłożenia Zamawiającemu, niezwłocznie po zakończeniu każdego szkolenia:
- sprawozdania z realizacji szkolenia, zawierającego m.in. wykaz osób, które ukończyły szkolenie z wynikiem pozytywnym, a także wykaz osób, które szkolenia nie ukończyły ( nie zdały egzaminu lub do niego nie przystąpiły);
- kopii protokołów egzaminacyjnych (potwierdzonych za zgodność z oryginałem);
- kopii zaświadczeń i certyfikatów (potwierdzonych za zgodność z oryginałem);
- potwierdzonych za zgodność z oryginałem dzienników zajęć;
- ankiet oceny szkolenia.
Część II:
Pomoc kuchenna dla 14 osób w wymiarze 80 godzin - termin grudzień
1.Celem szkolenia jest profesjonalne przygotowanie do zawodu kucharza. Uczestnicy mają poznać i doskonalić umiejętności samodzielnego przyrządzania potraw, sposobu ich podawania. Nabyć umiejętności w zakresie właściwego wykorzystania receptur, tworzenia menu na różne okazje.
2.Program szkolenia powinien zawierać zagadnienia z zakresu podstawowych wiadomosci o żywieniu człowieka, planowanie wyżywienia dla różnych grup ludności, planowanie menu na różne okazje, procesy technologiczne stosowane w produkacji żywności, technologia żywienia - przyrządzanie różnego rodzaju potraw, techniki przyrządzania dań, dekorowanie potraw, minimum sanitarne , przepisy BHP. Preferowane formy kształcenia ; ćwiczenia praktyczne - sporządzanie potraw i ich prezentacja, degustacje, wykłady połączone z pokazem.
3. Wykonawca szkolenia zapewnia uczestnikom:
ciepły posiłek obiadowy w formie drugiego dania dla uczestników szkolenia oraz przerwy kawowe - kawa, herbata, ciastka, cukier, śmietanka, napoje zimne itp.
wszystkim uczestnikom produkty i akcesoria niezbędne do zrealizowania szkolenia, w tym odzieży ochronnej.
Każdy z uczestników ma otrzymać w dniu rozpoczęcia szkolenia na własność materiały dydaktyczne takie jak podręcznik, notatnik, długopis, skrypty, opracowania zawierające opis zagadnień ujętych w programie szkolenia .
wykonawca szkolenia zapewnia: materiały szkoleniowe (w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektu) i wydanie zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
Pomiędzy każdą jednostką lekcyjną należy przewidzieć 5 minutowe przerwy oraz jedną obiadową - 30 minut każdego dnia.
W ramach kursu Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia badań lekarskich uczestników wymaganych do pracy na tym stanowisku a także dostarczenia imiennej listy potwierdzającej przebyte badania na druku opatrzonym odpowiednimi logotypami oraz informacją o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej.
zwrot kosztów dojazdu z siedziby gminy do miejsca szkolenia.
wykonawca zabezpiecza uczestnikom artykuły sanitarne tj.papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydło.
4.Termin szkolenia: grudzień całotygodniowy od poniedziałku do piątku w wymiarze nie więcej niż 8godzin lekcyjnych i nie mniej niż 5 godzin lekcyjnych dziennie. Ilekroć w specyfikacji mówi się o godzinie lekcyjnej, ma się na myśli jednostkę 45 minutową.
5. Miejsce realizacji szkolenia - salę spełniającą wymogi do przeprowadzenia takiego szkolenia zapewnia Wykonawca w miejscowości oddalonej o nie więcej niż 40km od siedziby gminy.
6. Zaświadczenia, certyfikaty, materiały szkoleniowe, program szkolenia - powinny być oznakowane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007 - 2013
7.Zajęcia w ramach szkolenia zrealizują nauczyciele Wykonawcy, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe.
8.Wykonawca będzie prowadził dokumentację szkolenia, tj. imienne listy obecności z każdego dnia szkolenia, imienne listy potwierdzające poczęstunek, dzienniki zajęć, imienne listy odbioru materiałów szkoleniowych, przeprowadzi ewaluację początkową i końcową oraz sporządzi z niej raport. Wykonawca przekaże Zamawiającemu potwierdzone za zgodność z oryginałem kserokopie dokumentów kursu oraz dokumentację fotograficzną na płycie .
9. Szkolenie powinno być zakończone egzaminem .
10.Wykonawca zobowiązuje się także do wydania uczestnikom szkolenia zaświadczeń na swój koszt na drukach zgodnych z wzorem z Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216 z 2006 roku).
11. Wykonawca zobowiązuje się do ubezpieczenia uczestników projektu przed rozpoczęciem szkolenia.
12. Podczas zajęć praktycznych w ramach kursu wykonawca zapewni uczestnikom dostęp do wszelkich materiałów i narzędzi, umożliwiających sprawny i efektywny przebieg szkolenia.
13.Zamawiający żąda, aby wszystkie zajęcia zarówno praktyczne jak i teoretyczne prowadzone były w języku polskim. Materiały dydaktyczne oraz podręczniki mają zostać dostarczone również w języku polskim.
14.Na tydzień przed planowanym rozpoczęciem szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia Zamawiającemu szczegółowego harmonogramu zajęć (załącznik Nr 13)
15.Zamawiający zastrzega sobie możliwość kontroli przebiegu kursu oraz ich wyników w dowolnym momencie realizacji zamówienia, bez wcześniejszej konsultacji z Wykonawcą.
16. Wykonawca zobowiązany jest do:
poddania się kontroli lub audytowi w zakresie wypełniania zobowiązań przyjętych niniejszą umową dokonywanym przez Zamawiającego, uprawnione podmioty właściwe dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki lub podmioty uprawnione do przeprowadzania czynności kontrolnych lub audytowych, w tym umożliwienia Zamawiającemu jak również Instytucji Wdrażającej oraz Instytucji Zarządzającej kontroli realizacji szkoleń oraz uczestnictwa w egzaminie końcowym.
przechowywania dokumentacji związanej z realizacją umowy do dnia 31 grudnia 2020 roku.
przedłożenia Zamawiającemu, niezwłocznie po zakończeniu każdego szkolenia:
- sprawozdania z realizacji szkolenia, zawierającego m.in. wykaz osób, które ukończyły szkolenie z wynikiem pozytywnym, a także wykaz osób, które szkolenia nie ukończyły ( nie zdały egzaminu lub do niego nie przystąpiły);
- kopii protokołów egzaminacyjnych (potwierdzonych za zgodność z oryginałem);
- kopii zaświadczeń i certyfikatów (potwierdzonych za zgodność z oryginałem);
- potwierdzonych za zgodność z oryginałem dzienników zajęć;
- ankiet oceny szkolenia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 338478

Data publikacji: 2010-10-20

Nazwa: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Ulica: Trzebielino 7a

Numer domu: 7a

Miejscowość: Trzebielino

Kod pocztowy: 77-235

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 59 8580167

Regon: 00531188000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla osób nieaktywnych zawodowo uczestników projektu systemowego Aktywni, Atrakcyjni, Potrzebni
realizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebielinie współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Priorytetu VII Promocja integracji społecznej Działanie: 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji Podziałanie:7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla osób nieaktywnych zawodowo realizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebielinie dla uczestników projektu systemowego pod nazwą Aktywni, atrakcyjni, Potrzebni w ramach Priorytetu VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Zamówienie jest podzielone i składa się z 2 części.
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych i możliwość złożenia oferty przez jednego Wykonawcę na jedną lub więcej części zamówienia.
Część I
Modelowanie i przedłużanie paznokci dla 15 osób w wymiarze 35 godzin- termin listopad
1. Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu stylizacji paznokci.
2. Program szkolenia powinien obejmować m.in.: w części teoretycznej -budowa paznokcia, choroby paznokci, przeciwwskazania do wykonywania zabiegu, zasady BHP,stylizacja paznokcia, analiza, dobór barw i kolorów i stylu zdobienia, tworzenie stanowiska pracy; w części praktycznej-poznanie technik; akrylowej, tipsy, ściąganie, uzupełnianie, techniki zdobień, masaż dłoni .
3. Wykonawca szkolenia zapewnia uczestnikom:ciepły posiłek obiadowy w formie drugiego dania dla uczestników szkolenia oraz przerwy kawowe - kawa, herbata, ciastka, cukier, śmietanka, napoje zimne itp.
wszystkim uczestnikom materiały i akcesoria niezbędne do zrealizowania części praktycznej.
Każdy z uczestników ma otrzymać w dniu rozpoczęcia szkolenia na własność materiały dydaktyczne takie jak podręcznik, notatnik, długopis, skrypty, opracowania zawierające opis zagadnień ujętych w programie szkolenia oraz zestaw narzędzi i materiałów niezbędny do realizacji usługi tzw.starter.
W części praktycznej każdy z uczestników musi mieć zapewnione materiały niezbędne do szkolenia w szczególności lampy UV (co najmniej 3 sztuki na grupę 10 osób), materiały szkoleniowe do nauki wykonania paznokci żelowych oraz akrylowych, w tym kolorowy akryl i żel, tipsy, materiały i narzędzia do wykonania zdobień paznokci - lakiery, pędzelki, zmywacze, materiały higieniczne w pracy przy paznokciach etc.
wykonawca szkolenia zapewnia: materiały szkoleniowe (w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektu) i wydanie zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
Pomiędzy każdą jednostką lekcyjną należy przewidzieć 5 minutowe przerwy oraz jedną obiadową - 30 minut każdego dnia.
wykonawca zabezpiecza uczestnikom artykuły sanitarne tj.papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydło oraz materiały do zabezpieczenia stołów przed uszkodzeniem.
4.Termin szkolenia: listopad całotygodniowy od poniedziałku do piątku w wymiarze godzin lekcyjnych. Ilekroć w specyfikacji mówi się o godzinie lekcyjnej, ma się na myśli jednostkę 45 minutową.
5. Miejsce realizacji szkolenia - pomieszczenia na terenie gminy Trzebielino zapewnia Zamawiający.
6. Zaświadczenia, certyfikaty, materiały szkoleniowe, program szkolenia - powinny być oznakowane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007 - 2013
7.Zajęcia w ramach szkolenia zrealizują nauczyciele Wykonawcy, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe.
8.Wykonawca będzie prowadził dokumentację szkolenia, tj. imienne listy obecności z każdego dnia szkolenia, imienne listy potwierdzające poczęstunek, dzienniki zajęć, imienne listy odbioru materiałów szkoleniowych, przeprowadzi ewaluację początkową i końcową oraz
sporządzi z niej raport. Wykonawca przekaże Zamawiającemu potwierdzone za zgodność z oryginałem kserokopie dokumentów kursu oraz dokumentację fotograficzną na płycie.
9. Szkolenie powinno być zakończone egzaminem w postaci testu.
10.Wykonawca zobowiązuje się także do wydania uczestnikom szkolenia zaświadczeń na swój koszt na drukach zgodnych z wzorem z Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216 z 2006 roku).
11. Wykonawca zobowiązuje się do ubezpieczenia uczestników projektu przed rozpoczęciem szkolenia.
12. Podczas zajęć w ramach kursu wykonawca zapewni uczestnikom dostęp do wszelkich materiałów i narzędzi, umożliwiających sprawny i efektywny przebieg szkolenia.
13.Zamawiający żąda, aby wszystkie zajęcia zarówno praktyczne jak i teoretyczne prowadzone były w języku polskim. Materiały dydaktyczne oraz podręczniki mają zostać dostarczone również w języku polskim.
14.Na tydzień przed planowanym rozpoczęciem szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia Zamawiającemu szczegółowego harmonogramu zajęć (załącznik Nr 13)
15.Zamawiający zastrzega sobie możliwość kontroli przebiegu kursu oraz ich wyników w dowolnym momencie realizacji zamówienia, bez wcześniejszej konsultacji z Wykonawcą.
16. Wykonawca zobowiązany jest do:
poddania się kontroli lub audytowi w zakresie wypełniania zobowiązań przyjętych niniejszą umową dokonywanym przez Zamawiającego, uprawnione podmioty właściwe dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki lub podmioty uprawnione do przeprowadzania czynności kontrolnych lub audytowych, w tym umożliwienia Zamawiającemu jak również Instytucji Wdrażającej oraz Instytucji Zarządzającej kontroli realizacji szkoleń oraz uczestnictwa w egzaminie końcowym.
przechowywania dokumentacji związanej z realizacją umowy do dnia 31 grudnia 2020 roku.
przedłożenia Zamawiającemu, niezwłocznie po zakończeniu każdego szkolenia:
- sprawozdania z realizacji szkolenia, zawierającego m.in. wykaz osób, które ukończyły szkolenie z wynikiem pozytywnym, a także wykaz osób, które szkolenia nie ukończyły ( nie zdały egzaminu lub do niego nie przystąpiły);
- kopii protokołów egzaminacyjnych (potwierdzonych za zgodność z oryginałem);
- kopii zaświadczeń i certyfikatów (potwierdzonych za zgodność z oryginałem);
- potwierdzonych za zgodność z oryginałem dzienników zajęć;
- ankiet oceny szkolenia.
Część II:
Pomoc kuchenna dla 14 osób w wymiarze 80 godzin - termin grudzień
1.Celem szkolenia jest profesjonalne przygotowanie do zawodu kucharza. Uczestnicy mają poznać i doskonalić umiejętności samodzielnego przyrządzania potraw, sposobu ich podawania. Nabyć umiejętności w zakresie właściwego wykorzystania receptur, tworzenia menu na różne okazje.
2.Program szkolenia powinien zawierać zagadnienia z zakresu podstawowych wiadomosci o żywieniu człowieka, planowanie wyżywienia dla różnych grup ludności, planowanie menu na różne okazje, procesy technologiczne stosowane w produkacji żywności, technologia żywienia - przyrządzanie różnego rodzaju potraw, techniki przyrządzania dań, dekorowanie potraw, minimum sanitarne , przepisy BHP. Preferowane formy kształcenia ; ćwiczenia praktyczne - sporządzanie potraw i ich prezentacja, degustacje, wykłady połączone z pokazem.
3. Wykonawca szkolenia zapewnia uczestnikom:
ciepły posiłek obiadowy w formie drugiego dania dla uczestników szkolenia oraz przerwy kawowe - kawa, herbata, ciastka, cukier, śmietanka, napoje zimne itp.
wszystkim uczestnikom produkty i akcesoria niezbędne do zrealizowania szkolenia, w tym odzieży ochronnej.
Każdy z uczestników ma otrzymać w dniu rozpoczęcia szkolenia na własność materiały dydaktyczne takie jak podręcznik, notatnik, długopis, skrypty, opracowania zawierające opis zagadnień ujętych w programie szkolenia .
wykonawca szkolenia zapewnia: materiały szkoleniowe (w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektu) i wydanie zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
Pomiędzy każdą jednostką lekcyjną należy przewidzieć 5 minutowe przerwy oraz jedną obiadową - 30 minut każdego dnia.
W ramach kursu Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia badań lekarskich uczestników wymaganych do pracy na tym stanowisku a także dostarczenia imiennej listy potwierdzającej przebyte badania na druku opatrzonym odpowiednimi logotypami oraz informacją o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej.
zwrot kosztów dojazdu z siedziby gminy do miejsca szkolenia.
wykonawca zabezpiecza uczestnikom artykuły sanitarne tj.papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydło.
4.Termin szkolenia: grudzień całotygodniowy od poniedziałku do piątku w wymiarze nie więcej niż 8godzin lekcyjnych i nie mniej niż 5 godzin lekcyjnych dziennie. Ilekroć w specyfikacji mówi się o godzinie lekcyjnej, ma się na myśli jednostkę 45 minutową.
5. Miejsce realizacji szkolenia - salę spełniającą wymogi do przeprowadzenia takiego szkolenia zapewnia Wykonawca w miejscowości oddalonej o nie więcej niż 40km od siedziby gminy.
6. Zaświadczenia, certyfikaty, materiały szkoleniowe, program szkolenia - powinny być oznakowane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007 - 2013
7.Zajęcia w ramach szkolenia zrealizują nauczyciele Wykonawcy, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe.
8.Wykonawca będzie prowadził dokumentację szkolenia, tj. imienne listy obecności z każdego dnia szkolenia, imienne listy potwierdzające poczęstunek, dzienniki zajęć, imienne listy odbioru materiałów szkoleniowych, przeprowadzi ewaluację początkową i końcową oraz sporządzi z niej raport. Wykonawca przekaże Zamawiającemu potwierdzone za zgodność z oryginałem kserokopie dokumentów kursu oraz dokumentację fotograficzną na płycie .
9. Szkolenie powinno być zakończone egzaminem .
10.Wykonawca zobowiązuje się także do wydania uczestnikom szkolenia zaświadczeń na swój koszt na drukach zgodnych z wzorem z Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216 z 2006 roku).
11. Wykonawca zobowiązuje się do ubezpieczenia uczestników projektu przed rozpoczęciem szkolenia.
12. Podczas zajęć praktycznych w ramach kursu wykonawca zapewni uczestnikom dostęp do wszelkich materiałów i narzędzi, umożliwiających sprawny i efektywny przebieg szkolenia.
13.Zamawiający żąda, aby wszystkie zajęcia zarówno praktyczne jak i teoretyczne prowadzone były w języku polskim. Materiały dydaktyczne oraz podręczniki mają zostać dostarczone również w języku polskim.
14.Na tydzień przed planowanym rozpoczęciem szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia Zamawiającemu szczegółowego harmonogramu zajęć (załącznik Nr 13)
15.Zamawiający zastrzega sobie możliwość kontroli przebiegu kursu oraz ich wyników w dowolnym momencie realizacji zamówienia, bez wcześniejszej konsultacji z Wykonawcą.
16. Wykonawca zobowiązany jest do:
poddania się kontroli lub audytowi w zakresie wypełniania zobowiązań przyjętych niniejszą umową dokonywanym przez Zamawiającego, uprawnione podmioty właściwe dla Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki lub podmioty uprawnione do przeprowadzania czynności kontrolnych lub audytowych, w tym umożliwienia Zamawiającemu jak również Instytucji Wdrażającej oraz Instytucji Zarządzającej kontroli realizacji szkoleń oraz uczestnictwa w egzaminie końcowym.
przechowywania dokumentacji związanej z realizacją umowy do dnia 31 grudnia 2020 roku.
przedłożenia Zamawiającemu, niezwłocznie po zakończeniu każdego szkolenia:
- sprawozdania z realizacji szkolenia, zawierającego m.in. wykaz osób, które ukończyły szkolenie z wynikiem pozytywnym, a także wykaz osób, które szkolenia nie ukończyły ( nie zdały egzaminu lub do niego nie przystąpiły);
- kopii protokołów egzaminacyjnych (potwierdzonych za zgodność z oryginałem);
- kopii zaświadczeń i certyfikatów (potwierdzonych za zgodność z oryginałem);
- potwierdzonych za zgodność z oryginałem dzienników zajęć;
- ankiet oceny szkolenia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 21/12/2010

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca powinien posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładaja obowiązek ich posiadania, to znaczy posiadaja uprawnienia do prowadzenia działalności szkoleniowej

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca powinien wykazać się niezbędną wiedzą i doświadczeniem. Warunek ten uznany zostanie za spełniony, że wykonawca przedstawi, że wykonał w ciągu ostatnich 3 lat co najmniej 3 projekty szkoleniowe dla minimum 10 osób, a jeżeli okres zamówienia jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, a także daty wykonania oraz dokumentu potwierdzającego, iż projekty szkoleniowe zostały przeprowadzone rzetelnie i prawidłowo ukończone (np.listy polecające, referencje). ocena spełnienia w/w warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia-nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach o oświadczeniach.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi wykazać, że dysponuje osobami, które posiadają kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie niezbędne do realizacji zakresu szkoleń przedstawionego w przedmiocie zamówienia wraz z informacją na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, wykształcenia, posiadanych certyfikatów oraz innych dokumentów potwierdzających kwalifikacje niezbędne do realizacji szkoleń w zakresie przedstawionym w przedmiocie zamówienia.
Ocena spełnienia w/w warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia-nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach o oświadczeniach

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca oświadcza, że znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, składa odpowiednie oświadczenie na załączniku nr 4.Ocena spełnienia w/w warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia-nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach o oświadczeniach.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2: doświadczenie

Znaczenie kryterium 2: 40

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebielinie
ul. Trzebielino 7a, 77-235 Trzebielino, pokój nr 11

Data składania wniosków, ofert: 02/11/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebielinie
ul. Trzebielino 7a, 77-235 Trzebielino, pokój nr 11

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Priorytetu VII Promocja integracji społecznej Działanie: 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji Podziałanie:7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

8603 / 2015-01-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Jedlicze (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kompleksowe zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń, warsztatów i kursów w ramach projektu systemowego Czas na aktywność w Gminie Jedlicze

130524 / 2014-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto SÅ‚upsk - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia na temat zintegrowanego planowania rozwoju miasta wraz z jego otoczeniem, opracowanie diagnozy służącej określeniu powiązań i obszarów współpracy pomiędzy jst miejskiego obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska i opracowanie Strategii rozwoju obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. Diagnoza - strategia - inwestycja - rozwój miejskiego obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska

91965 / 2013-05-28 - Uczelnia publiczna

Akademia Pomorska - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa w ramach Projektu pt. Młodzi w biznesie

332076 / 2010-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kołczygłowy (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usługi szkoleniowej w ramach projektu pn.: Szansa na Eurosukces współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Podziałania 7.1.1 Rozwój upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

132302 / 2013-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Reda (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest Zorganizowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych i warsztatów w zakresie tematyki przedstawionej w częściach od 1 do 6 niniejszego opisu przedmiotu zamówienia dla osób skierowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Redzie będących uczestnikami projektu systemowego PRZYSTANEK REDA realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

59692 / 2015-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Domaradz (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kompleksowe zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu systemowego Czas na aktywność w gminie Domaradz

348998 / 2010-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie - Bytów (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie w zakresie Pracownik kadrowo-płacowy z obsługą komputera

216312 / 2010-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Mochowo (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe dla Beneficjentów ostatecznych Projektu Systemowego pn.: Okno na świat w gminie Mochowo

332530 / 2012-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Mochowo (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe i realizacja zajęć w zakresie rozwoju osobistego w projekcie Okno na świat w gminie Mochowo

85770 / 2011-04-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Mikołajki Pomorskie (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie cyklu szkoleniowego dla 40 osób bezrobotnych. Numer sprawy GOPS/ZP-1/2011

268269 / 2012-12-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kosakowo (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń z zakresu savoir - vivre oraz wizażu dla uczestników projektu Idę do pracy realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Działanie 7.1. Poddziałanie 7,1,1, Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

119264 / 2015-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Morawica (świętokrzyskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe w ramach realizacji projektu pt. Program aktywizacji społeczno-zawodowej bezrobotnych w gminie Morawica

217446 / 2010-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Limanowa (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe dla Beneficjentów ostatecznych Projektu Systemowego pn.:Czas na aktywność w gminie Limanowa.

30901 / 2013-02-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Samorząd Województwa Pomorskiego - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu dla nauczycieli z zakresu pracy z uczniami szczególnie uzdolnionymi w związku z realizacją projektu Pomorskie - dobry kurs na edukację. Wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki i informatyki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Priorytet IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, realizowanego przez Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

299109 / 2010-10-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Malbork (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie pn. Operator sprzętu ciężkiego - koparki jednonaczyniowe